FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
24.04.2018 klo 12:15:34 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
FF2-futisturnaus 2018, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org
Sivuja: 1 ... 27 [28] 29
 
Kirjoittaja Aihe: Ulkomailla nähdyt ottelut  (Luettu 86538 kertaa)
1 Jäsen ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
anselmibanda

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Bayern München, LoPS 04 Black, LoPS 04 Yellow


Vastaus #675 : 16.09.2017 klo 08:34:21

Tehdäänpä saksalaispitoiseen listaan hieman päivityksiä, 54 matsia:

10/2011 Mainz - Augsburg 0-1 (BL)
10/2011 FSV Frankfurt - Cottbus 0-1 (2.BL)
11/2011 Wehen Wiesbaden - Carl Zeiss Jena 0-0 (3.Liga)
11/2011 Mainz  - Bayern München 3-2 (BL)
03/2012 Bochum - Ingolstadt 0-1 (2.BL)
03/2012 M'gladbach - Hoffenheim 1-2 (BL)
04/2012 Hoffenheim - Nürnberg 2-3 (BL)
04/2012 Eintracht Frankfurt - 1860 München 1-2 (2.BL)
10/2012 Duisburg - Ingolstadt 0-1 (2.BL)
10/2012 Leverkusen - Mainz 2-2 (BL)
11/2012 Eintracht Frankfurt - Augsburg 4-2 (BL)
11/2012 Darmstadt - Erfurt 0-1 (3.Liga)
01/2013 Schalke - Hannover 5-4 (BL)
01/2013 Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3-1 (BL)
04/2013 Mainz - HSV 1-2 (BL)
04/2013 Stuttgart - M'gladbach 2-0 (BL)
05/2013 Dortmund - Hoffenheim 1-2 (BL)
05/2013 Duisburg - Paderborn 3-2 (2.BL)
07/2013 Bayern München - Barcelona 2-0 (friendly)
09/2013 Wolfsburg - Hoffenheim 2-1 (BL)
10/2013 Bayern München - Mainz 4-1 (BL)
12/2013 Bielefeld - Dresden 1-1 (2.BL)
12/2013 M'gladbach - Schalke 2-1 (BL)
03/2014 Schalke - Hoffenheim 4-0 (BL)
03/2014 Mainz - Hertha 1-1 (BL)
03/2014 Düsseldorf - Ingolstadt 0-0 (2.BL)
03/2014 Leverkusen - Braunschweig 1-1 (BL)
03/2014 M'gladbach - HSV 3-1 (BL)
11/2014 Mainz - Bremen 1-2 (BL)
11/2014 FSV Frankfurt - Aue 1-1 (2.BL)
12/2014 Bayern München - Freiburg 2-0 (BL)
12/2014 1860 München - Kaiserslautern 1-1 (2.BL)
03/2015 Eintracht Frankfurt - Paderborn 4-0 (BL)
03/2015 Sandhausen - Braunschweig 0-1 (2.BL)
05/2015 Leverkusen - Bayern München 2-0 (BL)
05/2015 Stuttgart - HSV 2-1 (BL)
05/2015 FSV Frankfurt - Union Berlin 1-3 (2.BL)
09/2015 M'gladbach - HSV 0-3 (BL)
09/2015 Leverkusen - Darmstadt 0-1 (BL)
09/2015 Schalke - Mainz 2-1 (BL)
12/2015 Schalke - Hannover 3-1 (BL)
12/2015 M'gladbach - Bayern München 3-1 (BL)
12/2015 Bochum - Heidenheim 1-1 (2.BL)
02/2016 Bayern München - Darmstadt 3-1 (BL)
04/2016 Hertha - Bayern München 0-2 (BL)
04/2016 Viktoria Berlin - TSG Neustrelitz 0-5 (Regional)
05/2016 Bayern München - Hannover 3-1 (BL)
06/2016 Islanti - Itävalta 2-1 (Euro 2016)
06/2016 Wales - Pohjois-Irlanti 1-0 (Euro 2016)
06/2016 Italia - Espanja 2-0 (Euro 2016)
11/2016 Bayern München - Leverkusen 2-1 (BL)
11/2016 RB Salzburg - Admira 0-1 (Itävalta BL)
04/2017 Bayern München - Mainz 2-2 (BL)
05/2017 Bayern München - Freiburg 4-1 (BL)

Ja tähän taas vielä kootusti noissa matseissa näkemäni seurajoukkueet, "tasapisteissä" tämän hetken sarjaporras (paitsi ei-saksalaiset Barcelona, Salzburg ja Admira oman osastonsa kärjessä) ratkaisee järjestyksen:

12 (krt): Bayern
9: Mainz
6: M'gladbach, Leverkusen
5: Schalke, Hoffenheim
4: Eintracht Frankfurt, HSV
3: Hannover, Ingolstadt, Darmstadt, FSV Frankfurt
2: Augsburg, Hertha, Stuttgart, Freiburg, Bochum, Braunschweig, Duisburg, Paderborn, 1860 München,
1: Barcelona, Salzburg, Admira, Wolfsburg, Bremen, Dortmund, Kaiserslautern, Düsseldorf, Nürnberg, Sandhausen, Union Berlin, Bielefeld, Heidenheim, Aue, Dresden, Erfurt, Wehen Wiesbaden, Carl Zeiss Jena, Cottbus, Viktoria Berlin, TSG Neustrelitz
Mattmattmatt

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Klubi


Vastaus #676 : 17.09.2017 klo 13:27:08

Belgia (3+2)
23.10.2014 Standard Liege - Sevilla FC 0-0, Stade M. Dufrasne, Eurooppaliiga
11.12.2014 Club Brugge - HJK 2-1, Jan Breydelstadion, Eurooppaliiga
6.4.2015 Anderlecht - R. Charleroi SC 1-0, Belgian liiga

- Kaudelta 2015-2016 kirjaamatta jäänyt muutama Standard Liegen kotipeli

Englanti (23)
28.9.2010 Torquay United - Aldershot Town 0-1, Plainmoor, League Two
13.11.2010 Torquay United - Barnet 1-1, Plainmoor, League Two
19.2.2011 Torquay United - Southend United 1-1, Plainmoor, League Two
16.4.2011 Torquay United - Port Vale FC 0-0, Plainmoor, League Two
13.9.2016 Brighton & Hove Albion - Huddersfield 1-0, Falmer Stadium, Championship
22.10.2016 Portsmouth FC - Notts County 1-2, Fratton Park, League Two
18.11.2016 Brighton & Hove Albion - Aston Villa 1-1, Falmer Stadium, Championship
9.12.2016 Brighton & Hove Albion - Leeds 2-0, Falmer Stadium, Championship
24.1.2017 Brighton & Hove Albion - Cardiff 1-0, Falmer Stadium, Championship
14.2.2017 Brighton & Hove Albion - Ipswich 1-1, Falmer Stadium, Championship
28.2.2017 Brighton & Hove Albion - Newcastle United 1-2, Falmer Stadium, Championship
4.4.2017 Brighton & Hove Albion - Birmingham 3-1, Falmer Stadium, Championship
15.4.2017 Southampton - Man City 0-3, Valioliiga
17.4.2017 Brighton & Hove Albion - Wigan Athletic 2-1, Championship
16.9.2017 Tottenham - Swansea 0-0, Wembley, Valioliiga
20.9.2017 Arsenal - Doncaster 1-0, Emirates, Kaljacup
1.10.2017 Arsenal - Brighton & Hove Albion 2-0, Valioliiga
24.10.2017 Arsenal - Norwich 2-1, Kaljacup
16.11.2017 Arsenal - Spurs 2-0, Valioliiga
28.11.2017 Arsenal - Huddersfield 5-0, Valioliiga
2.12.2017 Millwall - Sheffield United 3-1, Championship
3.12.2017 Manchester City - West Ham 2-1, Valioliiga
19.12.2017 Arsenal - West Ham, Kaljacup
7.3.2018 Fulham - Sheffield United, 3-0, Championship
17.3.2018 Fulham - QPR, 2-2, Championship

Espanja (1)
2.11.2004 FC Barcelona - AC Milan 2-1, Camp Nou, Champions League

Hollanti (33)
26.11.2013 Ajax - RKC Waalwijk 0-0, Amsterdam ArenA, Eresdivisie
27.11.2013 Feyenoord - Heracles 0-1, De Kuip, Eresdivisie
22.8.2014 MVV Maastricht - Sparta Rotterdam 0-2, De Geusseult, Eerste Divisie
12.9.2014 MVV Maastricht - VVV Venlo 0-0, De Geusseult, Eerste Divisie
3.10.2014 MVV Maastricht - FC Oss 0-2, De Geusseult, Eerste Divisie
7.11.2014 MVV Maastricht - FC Eindhoven 1-2, De Geusseult, Eerste Divisie
22.11.2014 Ajax - Heerenveen 4-1, Amsterdam ArenA, Eresdivisie
28.11.2014 MVV Maastricht - Fortuna Sittard 0-1, De Geusseult, Eerste Divisie
17.1.2015 MVV Maastricht - Almere City FC 1-0, De Geusseult, Eerste Divisie
25.1.2015 Ajax - Feyenoord 0-0, Amsterdam ArenA, Eresdivisie
1.2.2015 MVV Maastricht - Roda JC 3-1, De Geusseult, Eerste Divisie
6.3.2015 Fortuna Sittard - MVV Maastricht 0-3, Offermans Joosten Stadion, Eerste Divisie
13.3.2015 MVV Maastricht - RKC Waalwijk 1-1, Eerste Divisie
24.4.2015 MVV Maastricht - FC Emmen 2-1, Eerste Divisie
1.5.2015 MVV Maastricht - FC Den Bosch 3-0, Eerste Divisie
24.8.2015 MVV Maastricht - SC Telstar 1-0, Eerste Divisie
18.10.2015 MVV Maastricht - FC Volendam 3-1, Eerste Divisie
30.11.2015 MVV Maastricht - Fortuna Sittard 1-3, Eerste Divisie
5.12.2015 Ajax - Heerenveen 5-2, Eredivisie
11.12.2015 MVV Maastricht - RKC Waalwijk 6-2, Eerste Divisie
15.1.2016 MVV Maastricht - Helmond Sport 1-4, Eerste Divisie
22.1.2016 MVV Maastricht - FC Oss 4-2, Eerste Divisie
29.1.2016 MVV Maastricht - FC Eindhoven 0-2, Eerste Divisie
21.2.2016 Ajax - SBV Excelsior 3-0, Eredivisie
28.2.2016 MVV Maastricht - FC Den Bosch 1-0, Eerste Divisie
12.3.2016 PSV - SC Heerenveen 1-1, Eredivisie
3.4.2016 Ajax - PEC Zwolle 3-0, Eredivisie
8.4.2016 MVV Maastricht - VVV Venlo 1-3, Eerste Divisie
15.4.2016 MVV Maastricht - FC Emmen 4-1, Eerste Divisie
22.4.2016 MVV Maastricht - Sparta Rotterdam 1-3, Eerste Divisie
2.5.2016 MVV Maastricht - FC Volendam 2-1, Eerste Divisie
8.5.2016 Feyenoord - NEC Nijmegen 1-0, Eredivisie
13.5.2016 MVV Maastricht - De Graafschap 0-1, Eerste Divisie

Ruotsi (1)
Joskus välillä 2003 - 2005, IFK Göteborg - Gefle IF 0-0, Gamla Ullevi; muistikuvat hyvin hämärät mutta muistan matsissa olleeni

Saksa (2)
28.10.2012 Union Berlin - SC Paderborn 07 0-1, Stadion An der Alten Försterei, 2. Bundesliga
13.2.2015 Fortuna Dusseldorf - Erzgebirge Aue 2-3, Esprit Arena, 2. Bundesliga

Viro (1)
23.7.2013 Nomme Kalju - HJK, Kadrioru Stadion, UCL-karsinta :(

Maajoukkuehassuttelut
11.6.2016 Sveitsi - Albania 1-0, Lens, EM-kisat
12.6.2016 Saksa - Ukraina 2-0, Lille, EM-kisat

Nostellaan ja päivitetään taas omaa listaa uuden kauden kunniaksi ennen kuin unohtuu.

E. Tällä kaudella varmaan lähinnä Lontoon jengejä tiedossa, ja hyvällä flaksilla joku vekkuli Arsenalin away-reissu.
EE. Jaupau, Pohjois-Lontoon derbyyn flabari paria päivää ennen nettikaupasta. Tuoppi
« Viimeksi muokattu: 25.03.2018 klo 20:29:35 kirjoittanut Mattmattmatt »
Kepuelito

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Joe Hart ja kaikki muut Englantilaiset maalivahdit


Vastaus #677 : 27.09.2017 klo 07:24:59

Saksa: ( 10 )
Lokakuu 2010: Hertha Berlin - Greuther Fürth 2-0, 2.Bundesliga
Joulukuu 2012: Eintrahct Frankfurth - Werder Bremen 4-1, 1.Bundesliga
Helmikuu 2013: Bayern Munchen - Schalke 4-0, 1.Bundesliga
Helmikuu 2013: Augsburg - Mainz 1-1, 1.Bundesliga
Toukokuu 2014: Düsseldorf II - Schalke II 0-0, Regionalliga West
Toukokuu 2014: Wuppertaler SV - SV Sonsbeck 4-0, Oberliga Niederrhein
Syyskuu 2017: HSV-RB Liepzig 0-2, 1.Bundesliga
Syyskuu 2017: VfL 07 Bremen - ESC Geestemünde 1-2, Bremenliga
Syyskuu 2017: TV Bremen Walle - SV Grohn 4-1, Landesliga Bremen
Syyskuu 2017: HSV - Werder Bremen 0-0, 1.Bundesliga

Tanska: ( 1 )
Syyskuu 2014: FC Kööpenhamina - HJK 2-0, Eurooppa-liiga

Tsekki: ( 1 )
Syyskuu 2014: Slavia Praha - Sparta Praha 0-2, Synot liga
« Viimeksi muokattu: 10.12.2017 klo 23:29:36 kirjoittanut Kepuelito »
pep-pe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Joku töölöläinen


Vastaus #678 : 29.09.2017 klo 13:29:01

Englanti (3)
Tottenham - Burnley 5-0, White Hart Lane 26.9.2009
Fulham - QPR 2-2, Craven Cottage 17.3.2018
Brentford - Middlesbrough 1-1, Griffin Park 17.3.2018

Espanja (1)
Real Madrid - Shaktar Donesk 4-0, Santiago Bernabeu 15.9.2015

Hong Kong (1)
Kwoon Chung Southern - Eastern 0-2, Hong Kong Stadium 24.1.2016

Kreikka (1)
Panatihinaikos - PAOK 1-1, Apostolos Nikolaidis Stadium 15.5.2016

Kroatia (1)
Hajduk Split - Zadar 1-0, Stadion Poljud 21.9.2013

Ruotsi (5)
Djurgården - AIK 0-3, Råsunda 16.9.2012
Hammarby - Landskrona 0-0, Söderstadion 21.8.2012
Djurgården - Hammarby 1-3, Tele2 Arena 6.3.2016
Göteborg - Piast Gliwice 0-0, Gamla Ullevi 21.7.2016
Malmö - Kalmar 1-1, Swedbank Stadion 23.7.2016

Saksa (3)
HSV - Hannover 0-0, Volksparkstadion 4.4.2010
Fortuna Düsseldorf - Ingolstadt 0-0, ESPRIT arena 28.3.2014
Leverkusen - Eintracht Braunschweig 1-1, BayArena 29.3.2014

Singapore (3)
Home United - Warriors 1-4, Bishan Stadium 5.4.2015
Albirex Niigata S - Geylang 1-0, Jurong East Stadium 8.4.2015
Lions XII - Johor Darul Ta'zim 0-0, Jalan Besar Stadium 11.4.2015

Tanska (5)
Bröndby - Silkeborg 0-2, Brøndby Stadium 26.9.2010
FCK - Odense 5-0, Parken 17.10.2010
Nordsjaelland - SønderjyskE 3-0, Farum Park 9.11.2013
FCK - HJK 2-0, Parken 12.9.2014
Bröndby - Lyngby 3-2, Brøndby Stadium 19.3.2017

Unkari (1)
Unkari - Suomi 1-0, Groupama Areena 14.11.2014

Viro (1)
Nõmme Kalju - HJK 2-1, Kadriorg Stadium 23.7.2013
« Viimeksi muokattu: 18.03.2018 klo 11:34:24 kirjoittanut pep-pe »
VilleS

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: AC Oulu


Vastaus #679 : 05.10.2017 klo 18:31:54

2004 Charlton - Newcastle 1-1
2012 Barcelona - Getafe 4-0
2014 Millwall - Brighton 0-1
2015 QPR - Sheffield W 0-0
2016 Djurgården - Norrköping 0-1
2017 Newcastle - Wigan 2-1
2017 Newcastle - Burton 1-0
2017 Hammarby - Elfsborg 2-1
2017 Vitesse-Utrecht 1-1
Nuori Werther

Poissa Poissa


Vastaus #680 : 26.10.2017 klo 15:13:04

Vuoden 2017 syyskaudelta pari päivitystä ja samalla pari uutta (vieras-)joukkuetta mukana. Seuraavat lisäykset todennäköisesti sitten jostain muualta kuin BuLista.

Espanja:
Barcelona-Deportivo 4-0 (1998)
Real Madrid-Valladolid 4-2 (2009)

Hollanti:
PSV Eindhoven-Feyenoord 10-0 (!) (2010)

Saksa:
Bayern München-Cottbus 4-1 (2008)
Borussia Dortmund-FC Köln 5-0 (2011)
Eintracht Frankfurt-Schalke 1-0 (2013)
Schalke-Eintracht Frankfurt 2-0 (2014)
Borussia Mönchengladbach-Stuttgart 1-1 (2014)
Fortuna Düsseldorf-VFR Aalen 3-1 (2014)
Vfl Bochum-Kaiserslautern 0-2 (2015)
Borussia Dortmund-Eintracht Frankfurt 2-0 (2015)
Werder Bremen-Hannover 4-1 (2016)
Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 1-0 (2016)
Borussia Mönchengladbach-Augsburg 1-1 (2017)
VFB Stuttgart-Erzgebirge Aue 3-0 (2017)
Schalke-Mainz 2-0 (2017)
Borussia Mönchengladbach-Leverkusen 1-5 (2017)


Tanska:
FC Nordsjaelland-AGF 3-3 (2016)

Maaottelut:
Saksa-Brasilia (1-1, Berliini, 2004)
Ukraina-Tunisia (1-0, Berliini, MM-2006)
Herstein

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Heitto


Vastaus #681 : 31.10.2017 klo 19:51:34

Päivitellään omaakin listaa.

Uefa-Cup/Eurooppa Liiga

22.08.2004 Panionios-Newcastle 0-1
25.02.2010 Juventus-Ajax 0-0
20.02.2014 Juventus-Trabzonspor 2-0
25.02.2016 Leverkusen-Sporting Lissabon 3-1

Mestareiden Liiga

21.10.2014 AS Roma-Bayern Munchen 1-7

La Liga

06.05.2007 Espanyol-Atletico 2-1
1.12.2007 Espanyol-Barcelona 1-1
26.09.2007 Deportivo-Recreativo 0-2
01.12.2012 Real Madrid-Atletico Madrid 2-0
08.12. 2012 Real Sociedad-Getafe 1-1
03.04.2016 Athletic-Granada 1-1
03.04.2016 Eibar-Villarreal 1-2
25.02.2017 Real Betis-Sevilla 1-2

Segunda

02.12.2012 Alcorcon - Girona 4-1
26.02.2017 Sevilla 2-Levante 1-1

Segunda B

24.03.2013 Real Oviedo-Zamora 3-2

Ulkomaalaiset maaottelut

25.03.2007 Brasilia-Chile 4-0
20.08.2008 Ruotsi-Ranska 2-2
20.06.2006 Ruotsi-Englanti 2-2
01.04.2009 Englanti-Ukraina 2-1
11.06.2016 Albania-Sveitsi 0-1
16.06.2016 Englanti-Wales 2-1

Suomen maaottelut

15.10.2008 Venäjä-Suomi 3-0
28.03.2009 Wales-Suomi 0-2
14.10.2009 Saksa-Suomi 1-1
07.06.2011 Ruotsi-Suomi 5-0
10.08.2011 Latvia-Suomi 0-2
22.03.2013 Espanja-Suomi 1-1
15.10.2013 Ranska-Suomi 3-0
14.11 2014 Unkari-Suomi 1-0
18.11.2014 Slovakia-Suomi 2-1
29.3.2015 Pohjois-Irlanti-Suomi 2-1
05.09.2015 Kreikka-Suomi 0-1
06.06.2016 Italia-Suomi 2-0
07.10.2016 Islanti-Suomi 3-2
05.09.2017 Kosovo-Suomi 0-1


Valioliiga

26.02.2011 Newcastle-Bolton 1-1
19.10.2013 Everton-Hull 2-1

Championship

07.04.2012 Millwall-Hull 2-0
20.10.2013 Leeds-Birmingham 4-0

League One

31.03.2009 Millwall-Colchester 0-1

Irlannin liiga

3.4.2015 Shamrock Rovers-Galway 3-0

Tanskan Liiga

18.10.2009 Silkeborg-Esbjerg 2-2

Serie A

28.02.2010 Milan-Atalanta 3-1
23.04.2011 Brescia-Milan 0-1
31.08.2013 Roma-Hellas 3-0
05.01.2014 Fiorentina-Livorno 1-0
19.01.2014 Bologna-Napoli 2-2
01.02.2014 Milan-Torino 1-1
02.02.2014 Atalanta-Napoli 3-0
03.02.2014 Genoa-Sampdoria 0-1
09.02.2014 Lazio-Roma 0-0
23.02.2014 Sampdoria-Milan 0-2
09.03.2014 Napoli- Roma 1-0
16.03.2014 Genoa-Juventus 0-1
22.03.2014 Parma-Genoa 1-1
26.03.2014 Catania-Napoli 2-4
30.03.2014 Sampdoria-Fiorentina 0-0
05.04.2014 Chievo-Hellas Verona 0-1
07.04.2014 Genoa-AC Milan 1-2
13.04.2014 Sampdoria-Inter 0-4
19.04.2014 Fiorentina-Roma 0-1
27.04.2014 Sampdoria-Chievo 2-1
04.05.2014 Parma-Sampdoria 2-0
11.05.2014 Roma-Juventus 0-1
18.05.2014 Genoa-Roma 1-0

Coppa Italia

05.02.2014 Roma-Napoli 3-2

Serie B

27.02.2010 Albinoleffe-Mantova 1-0
22.04.2011 Albinoleffe-Grosseto 1-1
31.08.2013 Latina-Avellino 1-1
25.03.2014 Palermo-Siena 1-1

Lega Pro 2

12.01.2014 Poggibonsi-Arzanese 2-2

Ligue 1

15.02.2014 OGC Nice-Nantes 0-0

Bundesliiga

16.02.2013 HSV-Borussia Mönchengladbach 1-0
26.02.2016 Köln-Hertha Berlin 1-0
28.02.2016 Eintracht Frankfurt-Schalke 0-0

Japanin liiga
18.06.2017 FC Tokyo-Yokohama Marinos 0-1

Tsekin liiga

28.10.2017 Bohemians-Zlin 1-1
SottoInter

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus, Italia & Catania


Vastaus #682 : 11.11.2017 klo 12:44:10

8.2.2009 Calcio Catania-Juventus FC 1-2, Serie A (Stadio Angelo Massimino, Catania)
2.5.2012 Juventus FC-US Lecce 1-1, Serie A (Juventus Stadium, Torino)
6.5.2012 Atalanta BC-SS Lazio 0-2, Serie A (Stadio Atleti azzurri d'Italia, Bergamo)
6.5.2012 Inter Milan-AC Milan 4-2, Serie A (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
20.10.2012 Juventus-SSC Napoli 2-0, Serie A (Juventus Stadium, Torino)
21.10.2012 Inter Milan-Calcio Catania 2-0, Serie A (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
17.11.2013 Real Giarre-Atletico Catania 3-0, Promozione girone C (Sicilia) (Stadio comunale di Giarre, Giarre (CT))
23.11.2013 AC Milan-Genoa 1-1, Serie A, (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
29.3.2014 AC Milan-Chievo Verona 3-0, Serie A, (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
7.3.2015 AIK-Hammarby IF 1-2, Ruotsin cup, (Friends arena, Tukholma)
19.3.2015 Inter Milan-Wolfsburg 1-2, Europa League, (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
21.3.2015 AC Milan-Cagliari 3-1, Serie A, (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
6.2.2016 US Lecce-Martina Franca 3-0, Lega Pro Girone C, (Stadio Via Del Mare, Lecce)
10.11.2017 Sweden-Italy 1-0, MM-playoff, (Friends Arena, Tukholma)


Päivitettyä listaa!
bhootnike

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, C.F Pachuca, Chelsea FC, Huuhkajat, Meksiko


Vastaus #683 : 11.11.2017 klo 14:36:36

Tässä oma, hyvin Meksiko-painotteinen listani:

Tanska

Superliga

30.7.2012 Bröndby IF-Silkeborg 2-1 (Bröndby Stadion)

Meksiko

Liga MX Apertura 2015

29.8.2015 Pachuca-Atlas 1-1 (Estadio Hidalgo)
12.9.2015 Pachuca-Toluca 3-4 (Estadio Hidalgo)
26.9.2015 Pachuca-Santos Laguna 0-0(Estadio Hidalgo)
7.11.2015 Pachuca-León 3-2 (Estadio Hidalgo)
14.11.2015 Pachuca-Cruz Azul 1-2 (Estadio Hidalgo)

Liga MX Clausura 2016

16.1.2016 Pachuca-Queretaro 1-0 (Estadio Hidalgo)
23.1.2016 Club América-Pachuca 1-4 (Estadio Azteca)
14.2.2016 Pachuca-Puebla 5-2 (Estadio Hidalgo)
5.3.2016 Pachuca-Dorados 2-2 (Estadio Hidalgo)
23.4.2016 Pachuca-Chivas 1-1 (Estadio Hidalgo)
7.5.2016 Pachuca-Chiapas 2-1 (Estadio Hidalgo)
15.5.2016 Pachuca-Santos Laguna 3-2 (Estadio Hidalgo)
22.5.2016 Pachuca-León 2-1 (Estadio Hidalgo)
26.5.2016 Pachuca-Monterrey 1-0 (Estadio Hidalgo)

Copa MX

23.9.2015 Pachuca-Cruz Azul 1-0 (Estadio Hidalgo)
26.1.2016 Pachuca-Celaya 2-1 (Estadio Hidalgo)
2.2.2016 Pachuca- Atletico San Luis 1-2 (Estadio Hidalgo)
8.3.2016 Pachuca-Monterrey 3-3 (Estadio Hidalgo)

CONCACAF 2018 MM-karsinnat

11.6.2017 Meksiko-USA 1-1 (Estadio Azteca)
« Viimeksi muokattu: 12.11.2017 klo 11:28:04 kirjoittanut bhootnike »
Go Home!

Poissa Poissa


Vastaus #684 : 12.11.2017 klo 22:42:24

Tässä oma, toistaiseksi vielä hyvin lyhyt lista.

League one
21.9.2013 Oldham-Crewe 1-1

Championship
22.9.2013 Wigan-Ipswich 2-0

Ligue 1
1.12.2013 PSG-Lyon 4-0
4.11.2017 Troyes-Strasbourg 3-0

Meistriliiga
24.9.2016 Levadia-Tammeka 4-0

Ekstraklasa
11.2.2017 Arka-Legia Warszawa 0-1
12.2.2017 Lechia Gdansk- Jagiellonia Bialystok 3-0

La Liga
22.10.2017 Real Madrid-Eibar 3-0

Primeira Liga
11.2.2018 Boavista-Guimaraes 1-0

Segunda Liga
11.2.2018 Leixoes-Braga B 1-1

Portugalin cup
24.10.2017 Porto-Leixoes 0-0

Champion League
31.10.2017 Sporting-Juventus 1-1
 1.11.2017 Porto-Leipzig 3-1
14.2.2018 Porto-Liverpool 0-5

Europa League
 2.11.2017 Guimaraes-Marseille 1-0
 
Seuraava reissu on ensi maaliskuussa Romaniaan.
« Viimeksi muokattu: 16.02.2018 klo 22:35:43 kirjoittanut Go Home! »
Cpt_Rinuli

Poissa Poissa


Vastaus #685 : 30.11.2017 klo 10:46:47

Pistetääs oma lista kans tänne! Vielä hyvin lyhyt, mutta pikkuhiljaa kasvava.

2012

Wolfsburg-Freiburg
HSV-Stuttgart

2016
Zbrojovka Brno - Příbram
Bayern Munchen - Schalke
Greuther Furth - Fortuna Dusseldorf

2017
Schalke - Mainz
Mönchengladbach - Leverkusen
Köln - Werder Bremen
zzenoj

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves, FC Fastav Zlín


Vastaus #686 : 10.12.2017 klo 16:15:07

Tsekissä sarja jäi talvitauolle, joten tuskin tulee nyt hetkeen enää lisää matseja.


1. 09.09.2017 FC Fastav Zlín - FK Teplice 2-0 (1-0) @ Stadion Letná, Zlín (Tsekin 1. liiga)
2. 14.09.2017 SK Slavia Praha - Maccabi Tel Aviv 1-0 (1-0) @ Eden Arena, Praha (Eurooppa-liiga)
3. 23.09.2017 FC Fastav Zlín - SK Slavia Praha 1-1 (0-0) @ Stadion Letná, Zlín (Tsekin 1. liiga)
4. 22.10.2017 FC Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 1-5 (1-3) @ Stadion Letná, Zlín (Tsekin 1. liiga)
5. 05.11.2017 FC Fastav Zlín - AC Sparta Praha 2-2 (1-1) @ Stadion Letná, Zlín (Tsekin 1. liiga)
6. 01.12.2017 SK Slavia Praha - FC Banik Ostrava 2-1 (2-1) @ Eden Arena, Praha (Tsekin 1. liiga)
7. 02.12.2017 FK Dukla Praha - FK Teplice 0-2 (0-1) @ Stadion Juliska, Praha (Tsekin 1. liiga)
8. 03.12.2017 AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 3-0 (3-0) @ Generali Arena, Praha (Tsekin 1. liiga)
9. 17.12.2017 FK Austria Wien - SK Sturm Graz 1-0 (0-0) @ Ernst Happel, Wien (Itävallan Bundesliiga)
« Viimeksi muokattu: 23.12.2017 klo 15:19:57 kirjoittanut zzenoj »
MattiKoo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPV ja Tottenham


Vastaus #687 : 10.12.2017 klo 19:05:19

Tämmöisiin se on vuosien varralla jäänyt:

Bohemians - St. Patrick's Athletic (toukokuu 2013)
Bristol Rovers - Coventry (joulukuu 2016)
Englanti - Peru (toukokuu 2014)
Hearts - Hibernian (toukokuu 2013)
Huddersfield - MK Dons (helmikuu 2012)
Liverpool - Tottenham (helmikuu 2012)
Reading - Queens Park Rangers (joulukuu 2015)
Stoke - Tottenham (toukokuu 2015)

Tottenham - Coventry (huhtikuu 1998)
Tottenham - Fulham (toukokuu 2012)
Tottenham - Fulham (joulukuu 2001)
Tottenham - Liverpool (joulukuu 1998)
Tottenham - Newcastle (helmikuu 2013)
Tottenham - Stoke (joulukuu 2013)
Tottenham - West Bromwich Albion (joulukuu 2013)

Futisturismia olisi kyllä kiva harrastaa enemmänkin!
jjs

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy


Vastaus #688 : 17.12.2017 klo 08:11:22

2017:


QPR-Sheffield United (Valioliiga)

Terät voi jossain vaiheessa nousta, mutta ärrien paluusta on turha vielä haikailla.
kosh

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS Turku ja RFC Liège


Vastaus #689 : 17.12.2017 klo 19:54:10

Otteluiden lukumäärää en tiedä, mutta tänään tuli Suomen ulkopuolella stadion nro 93. Jos ensi vuoden aikana pääsisi sataan, niin siinä olis kavereille retosteltavaa :)
TZagallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Eilen, tänään, huomenna


Vastaus #690 : 26.12.2017 klo 21:52:44

Sen takiahan sitä tehdään.
TWQ15

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jalkapallo


Vastaus #691 : 26.12.2017 klo 23:08:23

Islanti - Suomi ainoana :-[
PerusSalminen

Poissa Poissa


Vastaus #692 : 26.12.2017 klo 23:46:22

Otteluiden lukumäärää en tiedä, mutta tänään tuli Suomen ulkopuolella stadion nro 93. Jos ensi vuoden aikana pääsisi sataan, niin siinä olis kavereille retosteltavaa :)

Loistavaa! Mulla toisinpäin että 100 ottelua voisi toteutua mutta stadionit, mitkä kiinnostaa enemmän, on harmaa vyöhyke. Toki missä futista tullut katsottua tietenkin tiedossa ja se on jotain ~50. Paljon hyviä muistoja jne. Eilen tuli ulkoa nähty uusi stadion mutta vartia-paska ei antanut mennä sisään katsomaan
Partizan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Partizan, KäPa, 1. FCUB, FCSP, SG Dynamo Dresden


Vastaus #693 : 13.02.2018 klo 22:11:49

Tällä pitää vähän keulia:
SC Erbil - Peshmerga, Franso Hariri Stadium, Erbil, Ystävyysottelu
eringobragh

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 10 IN A ROW


Vastaus #694 : 14.02.2018 klo 20:46:24

Laitetaan nyt tästä kaudesta eteenpäin:

2017/18

1.10.2017: Cliftonville 3-2 Linfield (Irish League)

19.11.2017: Leeds 2-1 Middlesbrough (English Championship)

26.1.2018: Dunfermline 1-2 St.Mirren (Scottish Championship)

27.1.2018: Celtic 1-0 Hibernian (SPL)

29.1.2018: Albion Rovers 0-4 St.Johnstone (Scottish FA Cup)

30.1.2018 Celtic 3-1 Hearts (SPL)

31.1.2018: Hibernian 2-1 Motherwell (SPL)
Go Home!

Poissa Poissa


Vastaus #695 : 15.02.2018 klo 01:47:41

Tässä oma, toistaiseksi vielä hyvin lyhyt lista.

League one
21.9.2013 Oldham-Crewe 1-1

Championship
22.9.2013 Wigan-Ipswich 2-0

Ligue 1
1.12.2013 PSG-Lyon 4-0
4.11.2017 Troyes-Strasbourg 3-0

Meistriliiga
24.9.2016 Levadia-Tammeka 4-0

Ekstraklasa
11.2.2017 Arka-Legia Warszawa 0-1
12.2.2017 Lechia Gdansk- Jagiellonia Bialystok 3-0

La Liga
22.10.2017 Real Madrid-Eibar 3-0

Primeira Liga
11.2.2018 Boavista-Guimaraes 1-0

Segunda Liga
11.2.2018 Leixoes-Braga B 1-1

Portugalin cup
24.10.2017 Porto-Leixoes 0-0

Champion League
31.10.2017 Sporting-Juventus 1-1
 1.11.2017 Porto-Leipzig 3-1
14.2.2018 Porto-Liverpool 0-5

Europa League
 2.11.2017 Guimaraes-Marseille 1-0

Romanua Liga I
16.3.2018 Juventus Bukarest-ACS Poli Timisoara 1-0
 

« Viimeksi muokattu: 25.03.2018 klo 17:58:21 kirjoittanut Go Home! »
FCSTOKE

Poissa Poissa


Vastaus #696 : 16.02.2018 klo 16:02:54

Jos asut vaikka Saksassa niin ovatko siellä näkemäsi pelit tämän topikin  mukaisia.
Kuqqen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vaimo ei ymmärrä mitä Kiffen mulle merkitsee


Vastaus #697 : 18.02.2018 klo 02:24:10

Jos asut vaikka Saksassa niin ovatko siellä näkemäsi pelit tämän topikin  mukaisia.
ovat
roberto carlos

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Brasilia, Suomi, Mäntän Valo


Vastaus #698 : 24.03.2018 klo 00:06:49

Ottelut Etelä- ja Väli-Amerikassa

(Tuloksen jälkeen sarja, stadion, kaupunki, maa ellei Brasilia, yleisömäärä, maalintekijät)

12.02.06 America RN-Alecrim 2-1, Potiguar, Joao Machado, Natal
19.02.06 America RN-ABC 0-3, Potiguar, Joao Machado, Natal
03.09.06 Brasilia-Argentiina 3-0, ystävyysottelu, Emirates, Lontoo
B:Elano 2, Kaka

27.01.07 Madureira-Boavista 1-1, Carioca, Aniceto Moscoso, Rio
M: Maicon, B:Anselmo

15.03.08 America RJ-Resende 4-4, Carioca, Giulite Coutinho Mesquita, Rio
16.03.08 Flamengo-Botafogo 2-3, Carioca, Maracana, Rio
20.03.08 Flamengo-Nacional (URU) 2-0, Libertadores, Maracana, Rio
F: Marcinho 2, 49.096
22.03.08 Flamengo-Cabofriense 2-0, Carioca, Maracana, Rio
23.03.08 Fluminense-Vasco da Gama 2-1, Carioca, Maracana, Rio
26.03.08 Madureira-Duque de Caxias 2-1, Carioca, Aniceto Moscoso, Rio

22.03.09 Vasco da Gama-Flamengo 2-0, Carioca, Maracana, Rio
V:Elton, Jeferson, 69.648
28.03.09 Fluminense-Botafogo 2-1, Carioca, Maracana, Rio
F:Alan, Conca, B:Maicosuel, 24.216
31.03.09 Macae-Vasco da Gama 0-1, Carioca, Maracana, Rio
V:Rodrigo Pimpao, 4813
02.04.09 Fluminense-Boavista 2-2, Carioca, Maracana, Rio
F:Tarta 2, B:Tony, Leandro Cruz


24.01.10 Auto Esporte-Esporte de Patos 3-1, Paraibano, Jose Americo de Almeida Filho, Joao Pessoa
31.10.10 Fluminense-Flamengo 3-5, Carioca, Maracana, Rio
F:Alan, D.Conca, Cassio, F:Adriano 3, Vagner Love, Kleberson
03.02.10 Flamengo-Olaria 3-3, Carioca, Maracana, Rio
F:Vagner Love 2, Adriano, O:Caca 2, Araruama, 6554

04.02.10 Madureira-Botafogo 1-4, Carioca, Maracana, Rio
M:Valdir, B:Fabio Ferreira, Caio, Fahel, S.Abreu, 9809
16.10.10 Sport-Coritiba 3-2, serie B, Adelmar da Costa Carvalho, Recife
S:Marcelinho Paraiba 2, Ciro, C:Leonardo, Marcos Aurelio, 8735

10.03.11 Barcelona-Sao Jose (Itaperuna) 4-0, Carioca C, Nielsen Louzada, Rio
12.03.11 Botafogo-Americano 4-0, Carioca, Engenhao, Rio
B: G.Herrera 2, S.Abreu, Joao Filipe, 4044
13.03.11 Flamengo-Fluminense 0-0, Carioca, Engenhao, Rio, 26131
20.03.11 Vasco-Botafogo 2-0, Carioca, Engenhao, Rio
V:Diego Souza, Eder Luis, 31.267
27.03.11 ABC-Baraunas 1-0, Potiguar, Maria Lamas Farache, Natal
31.03.11 ABC-Vasco da Gama 0-0, cup, Maria Lamas Farache, Natal, 11.641

05.02.12 Botafogo-Flamengo 0-0. Carioca, Engenhao, Rio, 12.439
08.02.12 Fluminense-Arsenal (ARG) 1-0, Libertadores, Engenhao, Rio
F:Fred
09.02.12 Vasco da Gama-Nacional (URU) 1-2 , Libertadores, Sao Januario, Rio
V: Alecsandro, N:Dede(oma), Sanchez
11.02.12 Goytacaz-Sao Joao de Barra 1-2, Carioca B, Ady de Oliveira e Souza, Campos
18.02.12 Internacional-Pelotas 3-1, Gaucho, Jose Pinheiro, Borba, Porto Alegre
I:Jo 2, Elton, P:Guglielmone, 2128
25.02.12 River Plate-Liverpool 1-3, Clausura, Parque Federico Omar Saroldi, Montevideo/Uruguay, R:S. Taborda  (oma), L:E.Figueroa 2, D.Vera
26.02.12 Defensor Sporting-Nacional 2-2, Clausura, Centenario, Montevideo
D:B.Aleman, D.Rolan, N:J.Boghossian, A.Rolin
04.03.12 San Lorenzo-Boca Juniors 0-2, Clausura, Pedro Bidegain, Buenos Aires/ARG
B:J.Sanchez Mino, P.Mouche
08.03.12 Boca Juniors-Fluminense 1-2, Libertadores, Alberto Jacinto Armando, Buenos Aires, Argentina, B:L.Somioza, F: Fred, Deco
22.03.12 Botafogo PB-Centro Espanol Paraibano 4-1, Paraibano, Jose Americo de Almeida Filho, Joao Pessoa

10.02.13 ABC-ASA 1-2, Copa do Nordeste, Maria Lamas Farache, Natal
17.02.13 Flamengo-Botafogo 0-0, Carioca, Engenhao, Rio, 25.359
21.02.13 Fluminense-Gremio 0-3, Libertadores, Engenhao, Rio
G: Bruno (oma), Andre Santos, E.Vargas
02.03.13 Vasco da Gama-Fluminense 3-2, Carioca sem., Engenhao, Rio
V:Bernardo, Romario, Dede, F:Thiago Neves, Wellington Nem, 20.632
03.03.13 Flamengo-Botafogo 0-2,  Carioca sem., Engenhao, Rio, 21545
B: Julio Cesar, Vitinho
31.03.13 Melgar-Pacifico 2-0, I-divisioona, Mariano Melgar, Arequipa, Peru, 3081

27.02.14 Flamengo-Emelec 3-1, Libertadores, Maracana, Rio
F: Elano, Hernane, Everton, E:Escalada
01.03.14 Flamengo-Nova Iguacu 2-1, Carioca, Maracana, Rio, 13.845
F:Jorge Fellipe (oma), Hernane, N:Erick
08.03.14 Bangu-Madureira 1-1, Carioca, Moca-Bonita, Rio, 373
B:Rodrigo, M:Carlinhos
09.03.14 Botafogo-Flamengo 0-2, Carioca, Rio, 12.648
F: Gabriel, Leo
13.03.14 San Lorenzo-Union Espanola (Chile) 1-1, Pedro Bidegain, Buenos Aires, ARG
S: Matos, U:Canales
03.04.14 Emelec-Flamengo 1-2, Libertadores, George Capwell, Guayaquil, Equador
E: Stracqualursi, F: Alecsandro, Paulinho
05.04.14 Deportivo Cuenca-Deportivo Quito 0-1, primera, Alejandro Serrano Aquilar, Cuenca, Equador, 5427, DQ: Gonzales
13.04.14 El Nacional-Manta 1-2, primera, Olimpico Atahualpa, Quito, Equador
E: Angulo, M:Gomes, Palacios Avila

28.1.15 Sporting San Miguelito-San Francisco 2-2, Estadio Luis Ernesto Cascarita Tapia, Panama City
29.1.15 Tauro-Plaza Amador 2-2, Estadio Rommel Fernandez Gutierrez, Panama City
8.2.15. UCR-Cartagines 1-1, Egologico de la UCR, San Jose, Costa Rica
28.2.15 Antigua GFC-Halcones 4-0, Estadio Pensativo, Antigua, Guatemala
14.3.15 Inter Playa del Carmen-Ocelotes 0-1, II-divisioona, United Deportiva Mario Villanueva Madrid, Playa del Carmen, Meksiko

28.1.16 Ceara-Guarani de Juazeiro 1-0, Cearense, Estadio Municipal Presidente Getulio Vargas, Fortaleza, 4008, C:Afonso (og)
3.2.16 Botafogo PB-Santa Cruz 3-0, Paraibano, Estadio Jose Americo de Almeida, Joao Pessoa, B:Magno Alves, Warley, Daniel Cruz
14.2.16 Bonsucesso-Bangu 0-3, Carioca, Estadio Luso-Brasileiro, Rio, 400, Ba:Almir 3
21.2.16 Botafogo-Cabofriense 2-1, Carioca, Sao Januario, Rio, 2772, B:Luis Henrique, Neilton, C:Charles
13.3.16 Vasco da Gama-Bangu 2-0, Carioca, Sao Januario, Rio, 4367, V:Jorge Henrique, Luan

20.1.18 Fluminense-Botafogo 0-0, Carioca, Maracana, 8538
21.1.18 Bangu-Volta Redonda 2-2, Carioca, Guilherme da Silveira Filho, 518, B:Anderson Lessa 2, V:Andre Parente, Daniel Felipe
3.2.18  Sao Paulo-Botafogo SP 2-0, Paulista, Morumbi, Diego Souza, Cueva
7.2.18  Aurora-Sport Boys 2-2, Bolivia, Sacapa, A: Sanchez, Alpire, S:Velasquez, Soliz
17.2.18 Real Garcilaso-Melgar 0-0, Peru,Quito, 5589


Ottelut jakaantuvat seuraavasti: (yhteensä 63 matsia Etelä- ja Väli-Amerikassa)

Copa Libertadores: Brasilia 6, Argentina 2, Equador 1
 Brasilia: cup 1,  Serie B 1, Carioca A 28, Carioca B 1, Carioca C 1, copa do Nordeste 1, Potiguar 3, Paraibano 3, Gaucho 1, Cearense 1, Paulista 1
Equador: 2
Uruguay: 2
Argentina : 1
Peru: 2
Bolivia 1
Panama 2
Costa Rica 1
Guatemala 1
Meksiko 1
Englanti: harjoitusmaaottelu Brasilia-Argentina
Lisäksi on nähtynä Mestarien liigamatsi Zenit-Atletico Madrid Pietarissa, Suomen maaottelut Moskovassa, Tukholmassa, Rotterdamissa, Budapestissa ja Reykjavikissa sekä kaksi peliä Viron liigaa Pärnussa. Kaksi Jämsänkosken Ilveksen harjoituspeliä Virossa sekä Mäntän Valon junioreiden turnausmatseja Ronnebyssa ja Pärnussa.
 
9.2.17  Oakleigh Cannons-Kingston 2-2, national premier league, Melbourne, katsojia muutama sata
11.2.17 Melbourne City-Brisbane Roar 2-2, A-league, Melbourne, 7914, AAMI Park
18.2.17  Perth Glory-Brisbane Roar 2-2, A-league, Perth, 10.762, Nib Stadium

Lukuisien Etelä-Amerikan otteluiden jälkeen hieman uusia kokemuksia ja elämyksiä.
Elias

Poissa Poissa


Vastaus #699 : 25.03.2018 klo 10:15:47

Laitetaas tämäkin ajan tasalle:

2004
FC Barcelona-Osasuna

2005
QPR-Norwich
West Ham-Middlesbrough

2006
09.9. Leyton Orient vs. Brentford 1-1 (League One)
10.9. West Ham vs. Aston Villa 1-1 (Valioliiga)
17.9. Sparta Rotterdam vs. Groningen 0-1 (Eredivisie)
23.9. Nice vs. Valenciennes 2-0 (Ligue 1)
27.9. Bordeaux vs. PSV Eindhoven 0-1 (Champions League)
30.9. Lorient vs. Troyes 0-0 (Ligue 1)
14.10. MTK Hungaria vs. Debrecen 1-0 (Borsodi Liga)
14.10. Ferencvaros vs. Jaszbereny 4-0 (NBII Liga)
16.10. Ujpest vs. Vasas 2-0 (Borsodi Liga)
19.10. Wisla Krakow vs. Blackburn 1-2 (UEFA Cup)

2007
Belgia-Suomi 0-0 (0-0), Koning Boudewijnstadion, EM-karsinta
Portugali-Suomi 0-0 (0-0), Estadio do Dragao, EM-karsinta

2008
11.5. AIK vs. Malmö FF 2-0, Råsunda (Allsvenskan)
12.5. Bajen vs. Gefle IF 2-1, Söderstadion (Allsvenskan)

2009
28.3. Wales vs. Suomi 0-2, Millenium Stadium (MM-karsinta)
31.3. Millwall vs. Colchester 0-1, The New Den (League One)
14.10. Saksa vs. Suomi 1-1, Volksparkstadion (MM-karsinta)

2010
23.3. Frosinone Calcio vs. Modena FC 0-0 (0-0), Stadio Comunale Matusa, Serie B
24.3. SS Lazio vs. AC Siena 2-0 (1-0), Stadio Olimpico, Serie A
21.5. Viro vs. Suomi 2-0 (1-0), A Le Cog Arena, Harjoitusmaaottelu
7.9.  Hollanti vs. Suomi 2-1 (2-1), De Kuip, EM-karsinta 2012

2011
4.2.  FC Energie Cottbus vs. Alemannia Aachen 3-3 (2-3), Stadion der Freundschaft, 2.Bundesliga
5.2.  Hertha BSC Berlin vs. 1.FC Union Berlin 1-2 (1-1), Olympiastadion, 2.Bundesliga
6.2.  Berliner AK 07 vs. FSV Optik Rathenow 2-0 (1-0), Poststadion, Oberliga Nord
10.9. Újpest vs. Pécs 4-1 (2-0), Szusza Ferenc Stadion, NB I
11.9. Ferencváros vs. Zalaegerszeg 2-0 (0-0), Stadion Albert Flórián, NB I
23.9. Videoton FC vc. Zalaegerszeg 4-1 (1-0), Sóstói Stadion, NB I
24.9. Újpest vs. Haladás 4-1 (2-0), Szusza Ferenc Stadion, NB I
30.9. REAC vs. Debrecen II 3-3 (1-2), Budai II László Stadion, NB II Keleti
1.10. Vasas SC vs. Ujpest 3-0 (3-0), Stadion Rudolf Illovszky, NB I
2.10. Ferencváros vs. Videoton FC 0-1 (0-1), Stadion Albert Flórián, NB I
5.10. Ferencváros vs. Kaposvár 0-2 (0-1), Stadion Albert Flórián, Ligakupa
9.10. MTK vs. Veszprém 5-1 (3-0), Hidegkuti Stadion, NB II Nyugati
11.10. Unkari vs. Suomi 0-0 (0-0), Puskas Ferenc Station, EM-karsinta
15.10. FK Partizan vs. Spartak Zlatibor voda 2-0 (2-0), Stadion Partizan, Jelen Super Liga
21.10. Honved vs. Diosgyör 2-1 (1-1), Bozsik-stadion, NB I
22.10. Ferencváros vs. Ùjpest 3-0 (2-0), Stadion Albert Flóriàn, NB I
29.10. Újpest vs. Kecskeméti TE 3-1 (1-0), Szusza Ferenc Stadion, NB I
6.11. Ferencváros vs. Paks 0-0 (0-0), Stadion Albert Flórian, NB I
25.11. Honved vs. Haladas 2-2 (2-1), Bozsik-stadion, NB I
26.11. Újpest vs. Györ 1-3 (0-1), Szusza Ferenc Stadion, NB I
17.12. Rapid Wien vs. Admira 2-1 (1-0), Gerhard-Hanappi Stadion, Bundesliga
18.12. Red Bull Salzburg vs. Austria Wien 3-0 (1-0), Red Bull Arena, Bundesliga

2012
16.1. Hajduk Split vs. Primorac 1929 2-1 (1-0), Poljud, harjoitusottelu
9.5. FK Dukla Praha vs. AC Sparta Praha 1-1 (1-1), Stadion Juliska, Gambrinus liga
12.5. Bohemians Praha vs. FC Tescoma Zlín 0-0 (0-0), Stadion Lovosická 559, 2. Fotbalová liga
12.5. FK Viktoria Žižkov vs. FC Hradec Králove 1-1 (0-0), FK Viktoria Stadion, Gambrinus liga

2013
9.3. DC United vs. Real Salt Lake 1-0 (0-0), RFK Stadium, MLS
16.3. Real Madrid vs. RCD Mallorca 5-2 (1-2), Santiago Bernabeu, La Liga
17.3. CA Osasuna vs. Atletico Madrid 0-2 (0-1), Estadio El Sadar, La Liga
22.3. Espanja vs. Suomi 1-1 (0-0), Estadio El Molinon, MM-karsinta
23.3. Real Oviedo vs. Zamora CF 3-2 (0-2) Estadio Municipal Carlos Tartiere, Segunda Division B
25.3. Espanja U21 vs. Venäjä U21 3-1 (1-0), Estadio Municipal Santo Domingo, harjoitusottelu
18.8. FC Kööpenhamina vs. AGF 1-1 (1-1), Parken, Superliga
10.9. Georgia vs. Suomi 0-1 (0-0), Dinamo Arena, MM-karsinta
13.9. Dinamo Tbilisi vs. FC Zugdidi 3-0 (1-0), Dinamo Arena, Umaglesi Liga
15.10. Ranska vs. Suomi 3-0 (1-0), Stade de France, MM-karsinta

2014
25.1. Újpest FC vs. Soroksár SC 3-0 (2-0), Duna Cipö pálya, harjoitusottelu
1.2.  Bp. Honvéd vs. Lombard Pápa 1-1 (1-0), Bozsik stadion műfüves-pálya , harjoitusottelu
9.2.  Rapid Wien vs. Austria Wien 3-1 (1-1), Gerhard Hanappi stadion, tipp3-Bundesliga
15.2. Bp. Honvéd vs. MFK Rimavska Sobota 3-1 (3-1), Bozsik stadion műfüves-pálya , harjoitusottelu
19.2. Vasas SC vs. Rákosmente KSK 1-0 (1-0), Hajdú utca pálya, harjoitusottelu
25.2. Vasas SC vs. Puskas Academy 2-0 (1-0), Illovszky-stadion, Liga Kupa
1.3.  Bp. Honvéd vs. Újpest FC 3-2 (1-1), Bozsik Stadion, NB1
2.3.  Ferencváros vs. Györi ETO FC 1-1 (0-0), Ferenc Puskas stadion, NB1
5.3.  Unkari vs. Suomi 1-2 (1-0), ETO Park, harjoitusottelu
8.3.  MTK vs. Ferencváros 3-2 (1-1), Hidegkuti Nandor stadion, NB1
9.3.  Bp. Honvéd-MFA vs. Maglódi TC 2-0 (0-0), Bozsik stadion műfüves-pálya, NBIII Közép
12.3. MTK vs. Györi ETO FC 2-0 (1-0), Hidegkuti Nandor stadion, Magyar Kupa
16.3. Ferencvàros vs. Debrecen 1-1 (1-1), Ferenc Puskas stadion, NB1
17.3. Bp. Honvéd vs. MVM Paks 1-1 (0-1), Bozsik stadion, NB1
19.3. Ferencváros vs. Lombard Pápa 4-0 (2-0), Ferenc Puskas stadion, Liga Kupa
22.3. Csepel FC vs. Györi ETO FC II 1-2 (1-1), Béke Téri stadion, NBIII Nyugati
22.3. Bp. Honvéd vs. Kaposvar 1-0 (1-0), Bozsik stadion, NB1
23.3. Újpest FC vs. Diosgyör 2-0 (2-0), Szusza Ferenc stadion, NB1
26.3. Újpest FC vs. Pécsi MFC 4-0 (2-0), Szusza Ferenc stadion, Magyar Kupa
29.3. Vasas SC vs. Ceglédi VSE 3-0 (0-0), Illovszky-stadion, NBII
29.3. Ferencváros vs. Lombard Pápa 4-0 (2-0), Ferenc Puskas stadion, NB1
30.3. BKV Elöre vs. Csepel FC 2-1 (2-0), Sport utcai stadion, NBIII Nyugati
4.4.   Újpest FC vs. Ferencváros 1-2 (1-1), Szusza Ferenc stadion, NB1
5.4.   Bp. Honvéd vs. Diosgyör 1-2 (1-1), Bozsik stadion, NB1
11.4. Dunaújváros PASE vs. Szolnoki MÁV FC 0-0 (0-0), Dunaújváros stadion, NBII
12.4. Ferencváros vs. Puskas Academy 1-0 (0-0), Ferenc Puskas stadion, NB1
12.4. Dorogi FC vs. Csepel FC 3-0 (1-0), Buzánszky Jenő Stadion, NBIII-Nyugati
13.4. ESMTK vs. Dunaharaszti MTK 2-3 (0-2), Ady Endre utca stadion, NBIII-Közép
16.4. MTK vs. Újpest FC 0-0 (0-0), Hidegkuti Nandor stadion, Magyar Kupa
18.4. Rákosszentmihályi AFC vs. Kelen SC 3-0 (2-0), Rákosszentmihályi Sporttelep, Budapest I. osztály
19.4. Újpest FC vs. Videoton 1-2 (0-0), Szusza Ferenc stadion, NB1
20.4. Bp. Honvéd vs. Ferencváros 0-2 (0-2), Bozsik stadion, NB1
23.4. Ferencváros vs. Diosgyör VTK 1-2 (1-0), Ferenc Puskas stadion, Liga Kupa
25.4. Ferencváros vs. Kaposvári Rákóczi FC 1-0 (1-0), Ferenc Puskas stadion, NB1
26.4. FK Partizan vs. Crvena zvezda 2-1 (1-0), Stadion Partizan, Super Liga
3.5.  Újpest FC vs. MTK 0-4 (0-1), Szusza Ferenc stadion, NB1
4.5.  ESMTK vs. Rákosmenti KSK 1-4 (0-2), Ady Ende utca stadion, NBIII Közép
6.5.  Újpest FC vs. MTK 3-0 (0-0), Szusza Ferenc stadion, Magyar Kupa
7.5.  Ikarus BSE vs. Kelen SC 3-2 (2-1), III. kerületi TVE Sporttelep, Budapest Kupan pronssiottelu
9.5.  MTK vs. Puskás Akadémia 2-1 (1-0), Nandor Hidegkuti stadin, NB1
10.5. Ferencváros vs. Diosgyör VTK 2-1 (1-0), Ferenc Puskas stadion, NB1
10.5. Soroksár SC vs. Bajai LSE 5-0 (1-0), Szamosi Mihály Sporttelep, NBIII Közép
11.5. Ikarus BSE vs. RTK Vasló 3-0 (3-0), Ikarus BSE Sporttelep, Budapest I. osztály
17.5. Újpest FC vs. Kecskemeti TE 6-1 (1-1), Szusza Ferenc stadion, NB1
18.5. ESMTK vs. Szeged 2011 1-4 (1-1), Ady Endre utca stadion, NBIII Közép
21.5. RTK-Vasló vs. Pénzügyör SE 0-5 (0-3), Rákosmenti TK Sporttelep, Budapest I. osztály
24.5. Főv. Vízművek TK vs. III. Kerület TVE 1-4 (0-2), Főv. Vízművek SK Sporttelep, Budapest I. osztály
24.5. REAC vs. Felsőtárkány 0-1 (0-0), Budai II. László Stadion, NBIII Keleti
25.5. Újpest FC vs. Diosgyöri VTK 5-4 rp. (1-1), Ferenc Puskas stadion, Magyar Kupa
29.5. Liettua vs. Suomi 1-0 (1-0), Ventspils Olimpiskais Stadions, Baltic Cup
31.5. Suomi vs. Viro 2-0 (0-0), Ventspils Olimpiskais Stadions, Baltic Cup
1.6.  Ferencváros vs. MVM Paks 2-0 (0-0), Ferenc Puskas stadion, NB1
4.6.  Unkari vs. Albania 1-0 (0-0), Ferenc Puskas stadion, harjoitusottelu
7.6.  RAFC vs. Ferencvárosi FC 1-0 (1-0), Rákosszentmihályi Sporttelep, Budapest I. osztály
7.6.  Unkari vs. Kazakstan 3-0 (1-0), Ferenc Puskas stadion, harjoitusottelu
23.8. Toronto FC vs. Chicago Fire 2-2 (1-0), BMO Field, MLS
25.8. Fram vs. KR 1-2 (0-0), Laugardalsvöllur, Pepsideild
30.8. Þróttur vs. Tindastóll 4-0 (0-0), Valbjarnarvöllur, 1. Deild
14.11. Unkari vs. Suomi 1-0 (0-0), Groupama Arena, EM-karsinta
15.11. Vác FC vs. Maglódi TC 2-1 (0-0), Vác Városi Stadion, NBIII Közep
15.11. Vasas FC vs. Soproni VSE 1-2 (0-0), Illovszky stadion, NBII
16.11. BKV Elöre vs. Sárvár FC 2-0 (1-0), Sport utcai stadion, NBIII Nyugat

2015
28.3. Glentoran FC vs. Dungannon 2-0 (1-0), The Oval, Pohjois-Irlannin Valioliiga
29.3. Pohjois-Irlanti vs. Suomi 2-1 (2-0), Windsor Park, EM-karsinta
3.4. Shamrock Rovers vs. Galway United 3-0 (1-0), Tallaght Stadium, Irlannin Valioliiga

2016
8.5.  Vålerenga IF vs. Sarpsborg 08 3-0 (1-0), Ullevaal stadion, Tippeligaen
11.5. Lilleström SK vs. Brann 1-0 (1-0), Åråsen stadion, Tippeligaen

5.10. Islanti U21 vs. Skotlanti U21 2-0 (0-0), Vikingsvöllur, U21 EM-karsinta
6.10. Islanti vs. Suomi 3-2 (1-2), Laugardalsvöllur, MM-karsinta
12.11. Ukraina vs. Suomi 1-0 (1-0), Stadion Chernomorets, MM-karsinta
13.11. Zhemchuzhyna Odesa vs. Kremin 2-2 (1-1), Stadion Spartak, Druha Liga

2017
22.4. Aritma Praha vs. TJ Sušice 1-0 (0-0), Stadion Aritma Praha, Fortuna divize A
22.4. Bohemians 1905 vs. FC Fastav Zlin 0-2 (0-1), Dolicek, ePojisteni.cz liga
23.4. Admira Praha vs. Mariánské Lázně 3-0 (0-0), Stadion FK Admira Praha, Fortuna divize A
23.4. Sparta Praha vs. Viktoria Plzen 2-0 (2-0), Stadion Letná, ePojisteni.cz liga
25.4. Slavia Praha vs. FC Fastav Zlin 0-1 (0-1), EDEN Arena, MOL Cup

2018
8.3. Sporting CP vs. Viktoria Plzen 2-0 (1-0), Estádio José Alvalade, Eurooppa-liiga
10.3. SL Benfica vs. CD Aves 2-0 (0-0), Estadio da Luz, Primeira Liga
11.3. S.U. Sintrense vs. G.D. Coruchense 1-2 (1-1), Parque Jogos Sport Uniao Sintrense, Campeonato de Portugal

Yhteensä: 137 ottelua, 27 eri maata (Englanti, Wales ja P-Irlanti laskettu erikseen)
« Viimeksi muokattu: 25.03.2018 klo 10:51:21 kirjoittanut Elias »

 
Sivuja: 1 ... 27 [28] 29
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines