FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
19.09.2019 klo 07:47:16 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: 1 ... 29 [30]
 
Kirjoittaja Aihe: Ulkomailla nähdyt ottelut  (Luettu 127163 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
SottoInter

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus, Italia & Catania


Vastaus #725 : 13.10.2018 klo 21:19:00

8.2.2009 Calcio Catania-Juventus FC 1-2, Serie A (Stadio Angelo Massimino, Catania)
2.5.2012 Juventus FC-US Lecce 1-1, Serie A (Juventus Stadium, Torino)
6.5.2012 Atalanta BC-SS Lazio 0-2, Serie A (Stadio Atleti azzurri d'Italia, Bergamo)
6.5.2012 Inter Milan-AC Milan 4-2, Serie A (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
20.10.2012 Juventus-SSC Napoli 2-0, Serie A (Juventus Stadium, Torino)
21.10.2012 Inter Milan-Calcio Catania 2-0, Serie A (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
17.11.2013 Real Giarre-Atletico Catania 3-0, Promozione girone C (Sicilia) (Stadio comunale di Giarre, Giarre (CT))
23.11.2013 AC Milan-Genoa 1-1, Serie A, (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
29.3.2014 AC Milan-Chievo Verona 3-0, Serie A, (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
7.3.2015 AIK-Hammarby IF 1-2, Ruotsin cup, (Friends arena, Tukholma)
19.3.2015 Inter Milan-Wolfsburg 1-2, Europa League, (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
21.3.2015 AC Milan-Cagliari 3-1, Serie A, (Stadio Giuseppe Meazza, Milano)
6.2.2016 US Lecce-Martina Franca 3-0, Lega Pro Girone C, (Stadio Via Del Mare, Lecce)
10.11.2017 Sweden-Italy 1-0, MM-playoff, (Friends Arena, Tukholma)
12.10.2018 Viro-Suomi 0-1, Nations League, (A Le Coq Arena, Tallinna)
13.10.2018 Italia U19 - Suomi U19 3-0, U19 EM-karsinta (Kadrioru staadion, Tallinna)
« Viimeksi muokattu: 18.10.2018 klo 22:03:32 kirjoittanut SottoInter »
CadornaFC

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kurjenmutkan Solmupolvet


Vastaus #726 : 14.10.2018 klo 19:06:12

2009 AC Milan-Sampdoria (Serie A) 3-0
2010 AC Milan-Brescia (Serie A) 3-0
2011 Barcelona-Real Zaragosa (La Liga) 4-0(?)
2011 AC Milan-Barcelona (UCL) 2-3
2013 Ajax-AC Milan (UCL) 1-1
2014 AC Milan-Fiorentina (Serie A) 1-1
2015 Sampdoria-Inter (Serie A) 1-1
2016 Islanti-Suomi (MM-karsinta) 3-2
2018 Marokko-Iran (MM2018) 0-1
2018 Venäjä-Egypti (MM2018) 3-1
2018 Brasilia-Costa Rica (MM2018) 2-0
2018 Nigeria-Argentiina (MM2018) 1-2
2018 Viro-Suomi (Nations League) 0-1

päivitystä
donner

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: KuPS, ManU


Vastaus #727 : 15.10.2018 klo 23:41:23

Huhtikuu 2009 Hibernian-Rangers 2-2
Helmikuu 2010 Arsenal-Sunderland 0-0
Helmikuu 2011 Barcelona-Getafe 2-1
Helmikuu 2012 Bayern München-Kaiserslautern 3-0

Helmikuu 2012:
NHL
17.2 Devils-Anaheim 3-2 vl.
18.2 Flyers-Penquins 4-6
25.2 Rangers-Sabres 3-2 ja.

NBA
22.2 Nets-Magic 91-108

14.9.2012 Monaco-Dijon 1-1
15.9.2012 Nice-Brest 4-2

16.3 2013 ManU- Reading 1-0
17.3.2013 Wigan-Newcastle 2-1

5.10.2013 Ternara-Juve Stabia 1-1
6.10.2013 Lazio-Fiorentina 0-0

27.9.2014 Crystal Palace-Leicester 2-0
28.9.2014 Raiders-Dolphins 14-38

15.11.2014 Unkari-Suomi 1-0  

4.9.2015 Kreikka-Suomi 0-1

9.4.2016 Werder Bremen- Augsburg 1-2

6.10.2016 Islanti-Suomi 3-2

6.5.2017 Hertha Berlin - RB Leipzig 1-4

6.10.2017 Kroatia- Suomi 1-1

28.4.2018 Benfica-Tondela 2-3
29.4.2018 Belenenses-Braga 0-1


12.10.18 Viro Suomi 0-1
13.10.18 Italia U19 Suomi U19 3-0
Erkka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, RFC Liége


Vastaus #728 : 28.11.2018 klo 12:15:48

GER Hertha Berlin - Borussia Mönchengladbach, 4-2, Olympiastadion, Berliini, Bundesliiga
GER Hertha Berlin II - Dynamo Berlin, 3-0, Amateurstadion, Berliini, Regionalliga
MAS Malesia - Laos, 3-1, Bukit Jalil National Stadium, Kuala Lumpur, AFF Suzuki Cup


Maajakauma, ottelut (sarjatasot):
Saksa: 14 (1,2,3,4, EL)
Malesia: 1 (Maaottelu)
Matsimäärä pysyi melko maltillisena tähän puolivuotiskauteen. Kaikki kuitenkin uusilla stadioneilla.
Ginola

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Newcastle, AC Oulu


Vastaus #729 : 23.12.2018 klo 13:04:24

18.01.2009 Ferroviario AC - Ceara SC 1-1. Estadio Castellao, 13281. Campeonato Cearense de Futebol
25.01.2009 Fortaleza EC - Ferroviario AC 0-2. Estadio Castellao, 7861. Campeonato Cearense de Futebol
04.12.2011 F.C. Kobenhavn - Aarhus GF 0-0. Parken, 11690. Superliiga
09.08.2012 Rapid Wien - FK Vojvodina 2-0. Ernst Hapel Stadion, 15800. Europa Liigan karsinnat
23.06.2013 Tromsö IL - Lilleström SK 2-0. Alfheim Stadion, 4018. Tippeliiga.
07.07.2013 FC Umeå - Nyköpings BIS 2-3. T3 Arena, 785. Division 1 Norra
28.11.2013 Tromsö IL - Tottenham Hotspurs 0-2. Alfheim Stadion, 5868. Europa Liiga lohkovaihe
07.04.2014 FC Ingolstadt 04 - SpVgg Greuther Furth 0-0. Audi SportPark, 7236. 2.bundesliiga
27.08.2015 Rosenborg BK - Steua Bukarest 0-1. Lerkendal Stadion 14640, Europa liigan karsinnat
24.04.2016 Eintracht Frankfurt- FSV Mainz 2-1. Commerzbank Arena 50300, Bundesliiga
14.07.2016 FC Midtjylland - FC Vaduz 3-0. MCH Arena 4455, Europa Liigan karsinnat
16.07.2016 IFK Norrköping - Östersunds FK 3-3, Östgotaporten 7421, Allsvenskan
30.12.2017 Newcastle United - Brighton HA 0-0, St.James Park 52209, Premiership
01.01.2018 Queen's Park Rangers - Cardiff 2-1, Loftus Road 13801, Championship
22.07.2018 Brasilia - Costa Rica 2-0, Krestovksy Stadium, 64468, MM-Kisat E-lohko
26.07.2018 Nigeria - Argentiina 1-2, Krestovksy Stadium,  64468, MM-Kisat D-lohko
Julian

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS


Vastaus #730 : 25.12.2018 klo 17:26:02

Kaikkia otteluita en valitettavasti muista, enkä päivääkään, joten nämä jäävät mysteeriksi:

1.   Ranska – Suomi
2.   Pohjois-Irlanti – Suomi
3.   Islanti – Suomi
4.   Kosovo – Suomi
5.   Viro - Suomi
6.   Englanti – Ruotsi
7.   Italia – Kroatia
8.   Wales – Englanti
9.   Saksa - Suomi
10.   Chile – Brasilia
11.   Ranska - ?
12.   Panionios – Newcastle
13.   HSV – Borussia Mönchengladbach
14.   Köln - Hertha Berlin
15.   Leverkusen – Sporting Lissabon
16.   Frankfurt - Schalke
17.   Everton – West Ham
18.   Everton -
19.   Leeds – Birmingham
20.   FC United of Manchester -
21.   Fulham - ?
22.   West Ham – Newcastle
23.   Crystal Palace – Man City
24.   Man City - West Brom
25.   Charlton -
26.   Shamrock Rovers - Galway
27.   Juventus – Ajax
28.   AlbinoLeffe - Mantova
29.   Milan – Chievo
30.   Barcelona – Mallorca
31.   Eibar – Villarreal
32.   Athletic Bilbao - Girona
33.   Real Sociedad - Deportivo la Coruna
34.   Betis – Sevilla
35.   Sevilla 2 - Levante
36.   Girona - Alaves
37.   Barcelona - Eibar
38.   Ferencvaros - Ujpest

Pelien lisäksi olen käynyt 34:lla stadionilla. Tammikuussa on futisreissu tulossa, niin saa 2 uutta peliä ja yhden stadionin lisää. Ensi vuonna tavoitteena saada 40 stadionia täyteen!
« Viimeksi muokattu: 30.08.2019 klo 15:31:02 kirjoittanut Julian »
Lomillé

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #731 : 28.12.2018 klo 14:46:47


10.05.2018 Brøndby IF-Silkeborg IF 3-1 (Landspokal Cup -finaali, Telia Parken, Kööpenhamina)
01.09.2018 Polonia Warszawa-Unia Skierniewice 1-0 (Liga III, Stadion Polonii Warszawa, Varsova)


Lyhyt 2018 saldo.
Ensi vuonna ainakin Hertha Berliinin matsiin.
Musta Hattu

Poissa Poissa


Vastaus #732 : 05.01.2019 klo 16:19:53

 Tässäpä Hatun pelit ulkomailla. Kaikista vuosista en nyt mene takuuseen, mutta pääasia. Pelit nähty
 
Irlanti      Drogheda-Waterford U/ 2007  MV Vilmunen penkillä  Ristilä vaihdosta sisään.
Saksa      Bayern München-FC Nurnberg/2012
Englanti   ManU-Fulham/2011
              Tottenham-Sunderland/2013
              West Ham-Liverpool/2013
              Crystal Palace- ManU/2014
              Arsenal-Swansea/2014
              Tottenham-WBA/2015
              Fulham-Nottingham/2016
              Exeter FC-Carlisle /2017
              QPR-Nottingham/ 2017
Skotlanti Hearts-Celtic/2018
              Hearts-Hiberian/2018

2019/4    ManU-West Ham
             
           
           
Takapihan tähti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: kahden jalan pulkkataklaus


Vastaus #733 : 06.01.2019 klo 14:34:47

1. 18.04.2015 Barcelona - Valencia 2-0 La Liga
2. 17.04.2016 Barcelona - Valencia 1-2 La Liga
3. 22.07.2016 Bohemian FC - Derry City 0-1 Premier Division
4. 30.12.2017 Chelsea - Stoke 5-0 Valioliiga
5. 12.10.2018 Viro - Suomi 0-1 UEFA Nations League
6. 01.01.2019 Charlton Athletic - Walsall 2-1 League One
7. 02.01.2019 Chelsea - Southampton 0-0 Valioliiga

Jatkossa varsinkin Suomen vieraspelejä tarkoituksena lisätä
jjs

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy


Vastaus #734 : 03.02.2019 klo 09:36:09

24.3.2001 Englanti - Suomi, Liverpool
23.2.2002 West Ham - Middlesbrough
26.2.2002 Wycombe Wanderers - Reading (alku viivästyi, kun kaikkia reilusta yhdeksäntuhannen katsomosta ei saatu ajoissa paikalle, itse hyppäsin stadionbussista ajoissa pihalle ja kävellen oli nopeammin perillä)
2.3.2002 QPR - Blackpool
7.2.2004 Aston Villa - Leeds
8.2.2004 Oldham - Grimsby (SuperSunday; ilmaiseksi sisään, katsomot täynnä, 6-0 voitto kotijoukkueelle, iloisia naamoja)
10.2.2004 Leicester - Bolton
9.4.2005 Blackburn - Southampton (vieraiden kannattajat eivät jääneet hiljaiseksi vaikka pelissä ei ollut mitään jakoa, Gamst Pedersenin upea pitkä pystysyöttö suoraan jalkaan ja kauden upein maali)
19.6.2006 Saudi-Arabia - Ukraina, Hampuri
21.6.2006 Iran - Angola, Leipzig
22.6.2006 Ghana - Yhdysvallat, Nürnberg
23.6.2006 Sveitsi - Etelä-Korea, Hannover
26.12.2006 FC United of Manchester - Ramsbottom
30.12.2006 FU United of Manchester - Newcastle Town
1.1.2007 Fulham - Watford
2.5.2007 Raith Rovers - Stirling Albion
3.5.2007 FC United of Manchester - Curzon Ashton (North West Counties League Challenge Cupin finaali)
5.5.2007 Hibernian - Kilmarnock
6.5.2007 Hearts of Midlothian - Aberdeen
5.1.2008 Wolverhampton - Cambridge United
6.1.2008 Stoke - Newcastle
3.5.2008 IF Elfsborg - Helsingborgs IF
4.5.2008 Örebro SK - Malmö FF
5.5.2008 GAIS - IFK Norrköping
6.5.2008 Örgryte IS - Degerfors IF
7.5.2008 Helsingborgs IF - Örebro SK
8.5.2008 Malmö FF - GAIS
14.9.2008 Skonto Riga - FC Daugava
20.12.2008 Rangers - Hibernian
21.12.2008 Falkirk - Celtic
15.6.2009 Englanti U21 - Suomi U21, Halmstad
18.6.2009 Saksa U21 - Suomi U21, Halmstad
19.6.2009 Ruotsi U21 - Italia U21, Helsingborg
23.1.2010 Tottenham - Leeds
24.1.2010 Stoke - Arsenal
8.5.2010 Stevenage Borough - Barrow   
9.5.2010 Burnley -Tottenham   
12.5.2010 Cowdenbeath - Brechin   
15.5.2010 Ross County - Dundee United   
16.5.2010 York City - Oxford United   
2.11.2010 Tottenham - Internazionale
3.11.2010 Chelsea - Moskovan Spartak
7.5.2011 Tottenham  -Blackpool   
8.5.2011 Stoke - Arsenal   
9.5.2011 Fulham - Liverpool   
10.5.2011 Manchester City - Tottenham   
11.5.2011 Motherwell - Kilmarnock   
14.5.2011 Sunderland - Wolverhampton   
15.5.2011 Wigan - West Ham   
30.11.2011 Tottenham - PAOK
3.12.2011 Tottenham - Bolton
2.5.2012 Helsingborgs IF - AIK
3.5.2012 Landskrona BoIS - Assyriska FF
7.8.2012 Meksiko - Japani, Olympiavälierä Wembley
3.12.2012 Energie Cottbus - Hertha Berlin
4.5.2013 Rangers - Berwick Rangers
5.5.2013 Ross County - Celtic
6.5.2013 Sunderland - Stoke
7.5.2013 Wigan - Swansea
8.5.2013 Chelsea - Tottenham
24.10.2013 Wigan - Rubin Kazan
25.10.2013 Middlesbrough - Doncaster
26.10.2013 Notts County - Preston
7.5.2014 Hearts - Partick Thistle
26.10.2014 Tottenham - Newcastle
27.10.2014 QPR - Aston Villa
25.1.2015 Internazionale - Torino
2.5.2015 Sunderland - Southampton
3.5.2015 Tottenham - Manchester City
4.5.2015 Hull - Arsenal
5.5.2015 Inverness CT - Dundee United
6.5.2015 Arbroath - Queen´s Park
8.5.2015 Motherwell - Kilmarnock
9.5.2015 Stoke - Tottenham
10.5.2015 Manchester City - QPR
10.5.2015 Manchester City Women - Chelsea Ladies
8.10.2015 Skotlanti - Puola
9.10.2015 Englanti - Viro
10.10.2015 Bury - Wigan
18.10.2015 Vålerenga - Sarpsborg 08
13.6.2016 Belgia - Italia, EM-kisat Lyon
14.6.2016 Portugali - Islanti, EM-kisat St. Etienne
16.6.2016 Pohjois-Irlanti - Ukraina, EM-kisat Lyon
28.10.2016 QPR - Brentford
29.10.2016 Tottenham - Leicester
20.11.2016 Helsingborgs IF - Hamlstad BK, Allsvenskan-karsinta
30.4.2017 Sheffield United - Chesterfield
2.5.2017 Basford United - Carlton Town, Nottinghamshire Senior Cup finaali, Meadow Lane
3.5.2017 Manchester City Women - Birmingham Ladies
4.5.2017 FC United of Manchester - Stalybridge Celtic, Manchester Senior Cup finaali, Boundary Park
5.5.2017 Manchester City - Southampton, Premier League 2, Academy Park
6.5.2017 Hull City - Sunderland
7.5.2017 Liverpool - Southampton
18.8.2017   Limhamn Bunkerlo - Hammarby     
19.8.2017   Rosengård - Eskilstuna United     
20.8.2017   Helsingborgs IF - GAIS
5.1.2018   Liverpool - Everton, FA Cup         
6.1.2018   Middlesbrough - Sunderland, FA Cup         
7.1.2018   FC United of Manchester - Southport FC         
27.1.2018   Bayern München - Hoffenheim         
8.5.2018   Partick Thistle - Motherwell         
9.5.2018   Tottenham - Newcastle         
11.5.2018   Livingston - Dundee United, Valioliigakarsinta         
12.5.2018   Chelsea Ladies - Sunderland Ladies         
13.5.2018   Tottenham - Leicester         
21.10.2018   BK Häcken - Östersund         
22.10.2018   Rosengård N - Piteå N         
23.10.2018   Helsingborgs IF - Halmstad BK         
Bird

Poissa Poissa


Vastaus #735 : 15.02.2019 klo 02:32:16

Eihän nämä välttämättä ketään muuta suuremmin kiinnosta, mutta ite silti tykkään pitää listaa yllä. Edellisestä päivityksestä ehti vierähtää lähes kolme vuotta, joten yritetään taas saada lista jotenkin kohdilleen.

Uudet bongaukset ovat listalla kursiivina. Yksittäisistä peleistä mainittakoon Ukrainan itäosissa viime lokakuussa nähty Shakhtarin ja Cityn CL-matsi. Donetskin sijaan pelattiin toki Harkovassa, jossa oli kaikin puolin siistiä ja rauhallista, eli pivo vain virtasi. :)

Azerbaidžanissa taas "muslimimaiden olympialaisissa" tarjoilut olivat luonnollisesti aika nihkeät, mutta vaatimattomista puitteistaan tuo ilmeisesti jonkinlaisilla U23-jengeillä pelattu matsi oli yksi huikeimmista koskaan: sukulaiskansana kotiyleisön 100% tuen saanut Turkki nousi kolmen maalin takaa 4–3-voittoon Palestiinaa vastaan. Tämä matsi oli siis osa Islamic Solidarity Games-nimistä hassuttelua, josta kuulin ensimmäisen kerran sinä päivänä, kun lensin Teheranista Bakuun ja satuin selaamaan koneessa Azerbaijan Airlinesin englanninkielistä lehteä. Mutta kun tällainen suuri urheilutapahtuma oli kaupungissa meneillään, niin pitihän se toki pelissä käydä.

Armenia (1)
28.04.2012 Pyunik Yerevan – FC Mika 0–0, Jerevan, Armenian Premier League

Azerbaidžan (1)
15.05.2017 Turkey – Palestine 4–3, Baku, Football at the 2017 Islamic Solidarity Games

Belgia (1)
29.09.2012 Anderlecht – Lokeren 3–0, Anderlecht (Bryssel), Jupiler Pro League

Bosnia-Hertsegovina (1)
29.04.2009 Željeznicar Sarajevo – Leotar Trebinje 3–1, Sarajevo, Premijer Liga BiH

Bulgaria (1)
20.08.2018 TsSKA 1948 Sofia – Montana 1–1, Sofia, Vtora liga

Espanja (4)
01.02.2010 CD Tenerife – Real Zaragoza 1–3, Santa Cruz de Tenerife, La Liga Primera División
02.05.2010 Real Madrid – Osasuna 3–2, Madrid, La Liga Primera División
04.05.2010 Getafe – Sporting Gijón 1–1, Getafe (Madrid), La Liga Primera División
08.05.2010 RCD Espanyol – Osasuna 2–1, Cornellà-El Prat (Barcelona), La Liga Primera División

Hollanti (1)
28.04.2013 PEC Zwolle – FC Utrecht 1–2, Zwolle, Eredivisie

Iran (1)
11.05.2012 Esteghlal Tehran – Naft Tehran 3–0, Teheran, Iran Pro League

Irlanti (1)
30.08.2013 Shelbourne FC – Shamrock Rovers 1–2, Dublin, League of Ireland

Italia (1)
11.05.2008 AS Roma – Atalanta 2–1, Rooma, Serie A

Itävalta (1)
28.11.2009 Austria Wien – Austria Kärnten 1–0, Wien, Österreichische Fußball-Bundesliga

Kazakstan (1)
18.05.2014 FC Astana – FC Ordabasy 1–1, Astana, Kazakhstan Premier League

Kiina (2)
23.04.2016 Beijing Guoan – Liaoning 0–0, Peking, Chinese Super League
21.05.2016 Shanghai SIPG – Hangzhou Greentown 1–0, Shanghai, Chinese Super League

Kroatia (1)
26.04.2009 Inter Zaprešić – Cibalia Vinkovci 0–0, Zaprešić, Prva HNL

Kypros (1)
17.02.2018 Nea Salamis Famagusta – AEL Limassol 0–3, Larnaka, Cypriot First Division

Malta (1)
27.11.2016 Valletta FC – Mosta FC 0–0, Hamrun, Maltese Premier League

Norja (1)
26.08.2012 Rosenborg – Viking 1–1, Trondheim, Tippeligaen

Portugali (1)
25.04.2010 Benfica – Olhanense 5–0, Lissabon, Futebol Liga Sagres

Puola (1)
07.04.2013 Wisła Kraków – Piast Gliwice 1–2, Krakova, Ekstraklasa

Ranska (1)
15.05.2010 Olympique de Marseille – Grenoble Foot 2–0, Marseille, Football Ligue 1

Ruotsi (1)
23.06.2011 Malmö FF – IF Gefle 0–0, Malmö, Allsvenskan

Saksa (10)
28.04.2007 Union Berlin – Dynamo Dresden 2–1, Berliini, Regionalliga Nord
29.04.2007 Energie Cottbus – Bayer Leverkusen 2–1, Cottbus, 1. Bundesliga
05.05.2007 SV Babelsberg 03 – Hansa Rostock II 0–0, Potsdam, Oberliga NOFV-Nord
06.05.2007 Hertha BSC – Werder Bremen 1–4, Berliini, 1. Bundesliga
11.05.2007 Union Berlin – Wuppertaler SV 0–3, Berliini, Regionalliga Nord
12.05.2007 Hertha BSC – Bayer Leverkusen 2–3, Berliini, 1. Bundesliga
02.05.2008 1860 München – SC Freiburg 0–3, München, 2. Bundesliga
20.09.2009 FC St. Pauli – 1. FC Kaiserslautern 1–2, Hampuri, 2. Bundesliga
29.04.2011 Hertha BSC – 1860 München 1–2, Berliini, 2. Bundesliga
21.04.2013 VfB Stuttgart – SC Freiburg 2–1, Stuttgart, 1. Bundesliga

Serbia (2)
09.05.2009 Crvena Zvezda – Hajduk Kula 3–0, Belgrad, Superliga Srbije
10.05.2009 Partizan Beograd – Jagodina 1–2, Belgrad, Superliga Srbije

Ukraina (2)
12.11.2010 Obolon Kyjiv – Metallurg Donetsk 0–0, Kiova, Ukrainian Premier League
23.10.2018 Shakhtar Donetsk – Manchester City 0–3, Harkova, UEFA Champions League

Unkari (1)
01.11.2008 Vasas – Fehérvár 4–1, Budapest, Nemzeti Bajnokság I

Uzbekistan (1)
03.05.2014 Pakhtakor Tashkent FK – Lokomotiv Tashkent FK 2–2, Tashkent, Uzbekistan Professional Football League

Valko-Venäjä (1)
01.11.2011 BATE Borisov – AC Milan 1–1, Minsk, UEFA Champions League

Venäjä (4)
20.11.2012 Spartak Moskva – Barcelona 0–3, Moskova, UEFA Champions League
25.11.2015 TsSKA Moskva – Wolfsburg, 0–2, Khimki, UEFA Champions League
22.11.2017 TsSKA Moskva – Benfica, 2–0, Moskova, UEFA Champions League
23.11.2017 Lokomotiv Moskva – FC København, 2–1, Moskova, UEFA Europa League


Viro (1)
21.06.2014 JK Tammeka Tartu – FC Infonet Tallinn 0–4, Tartto, Meistriliiga

Yhdysvallat (1)
04.05.2015 New York City FC – Seattle Sounders 1–3, New York, Major League Soccer

Yhteensä 48 ottelua ja 30 eri maata sain listattua. Saattaa taas olla, että jotain unohtui, mutta tuskin kovin montaa ottelua kuitenkaan.
« Viimeksi muokattu: 15.02.2019 klo 02:43:51 kirjoittanut Bird »
Alfons X

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Barça, TPS, CE Europa, Huuhkajat


Vastaus #736 : 27.03.2019 klo 15:35:15

29.11.2009 Camp Nou, FC Barcelona - Real Madrid 1-0
29.11.2010 Camp Nou, FC Barcelona - Real Madrid 5-0
07.05.2011 Miniestadi, FC Barcelona b - Albacete 2-1
08.05.2011 Camp Nou, FC Barcelona - Espanyol 2-0
28.05.2011 Wembley, FC Barcelona - Manchester United 3-1
21.04.2012 Camp Nou, FC Barcelona - Real Madrid 1-2
07.10.2012 Camp Nou, FC Barcelona - Real Madrid 2-2
22.03.2013 El Molinón, Espanja - Suomi 1-1
15.05.2013 Amsterdam ArenA, Benfica - Chelsea 1-2
15.10.2013 Stade de France, Ranska - Suomi 3-0
12.03.2014 Hougang stadium, Hougang United fc - Albirex Niigata 3-1
03.05.2014 Camp Nou, FC Barcelona - Getafe 2-2
07.09.2014 Tórsvøllur, Färsaaret - Suomi 1-3
14.11.2014 Groupama Arena, Unkari - Suomi 1-0
15.11.2014 Illovszky Rudolf Stadion, Vasas - Soproni 1-2
21.03.2015 Nou Sardenya, CE Europa - Rubí 0-1
22.03.2015 Camp Nou, FC Barcelona - Real Madrid 2-1
22.08.2015 Boleyn Ground, West Ham - AFC Bournemouth 3-4
23.08.2015 Vicarage Road, Watford FC - Southampton FC 0-0
24.08.2015 Tele2 Arena, Djurgårdens IF - Hammarby 2-2
31.08.2015 Perivolia Municipal Stadium, Platanias FC - Atromitos FC 1-2
04.09.2015 Karaiskakis Stadium, Kreikka - Suomi 0-1
02.04.2016 Camp Nou, FC Barcelona - Real Madrid 1-2
03.04.2016 Nou Sardenya, CE Europa - UE Figueres 1-1
06.06.2016 Stadio Bentegodi, Italia - Suomi 2-0
18.06.2016 Stade Vélodrome, Islanti - Unkari 1-1
21.06.2016 Parc des Princes, Pohjois-Irlanti - Saksa 0-1
06.10.2016 Laugardalsvöllur, Islanti - Suomi 3-2
12.03.2017 Yankee Stadium, New York City FC - D.C. United 4-0
07.04.2017 Commerzbank-Arena, Eintracht Frankfurt - Werder Bremen 2-2
08.04.2017 Fritz-Walter-Stadion, 1. FC Kaiserslautern - SpVgg Greuther Fürth 2-0
05.09.2017 Loro Borici(Albania), Kosovo - Suomi 0-1
17.02.2018 Allianz Stadion, Rapid Wien - Sturm Graz 1-1
05.05.2018 Miniestadi, FC Barcelona B - CF Reus 0-1
06.05.2018 Nou Sardenya, CE Europa - FC Vilafranca 2-2
06.05.2018 Camp Nou, FC Barcelona - Real Madrid 2-2
09.05.2018 Camp Nou, FC Barcelona - Villarreal 5-1
22.06.2018 Saint Petersburg stadium, Brasilia - Costa Rica 2-0
14.07.2018 Saint Petersburg stadium, Belgia - Englanti 2-0
12.10.2018 A. Le Coq arena, Viro - Suomi 0-1
10.11.2018 Stadio Luigi Ferraris, Genoa - Napoli 1-2
11.11.2018 San Siro, AC Milan - Juventus 0-2
15.11.2018 Ateena olympiastadion, Kreikka - Suomi 1-0
23.03.2019 Boris Paichadze dinamo arena, Georgia - Sveitsi 0-2
26.03.2019 Vazgen Sargsyan Republican Stadium, Armenia - Suomi 0-2
19.04.2019 Estadio do bonfim, Vitória FC - Portimonense SC 1-1
24.05.2019 La Rosaleda, Malaga CF - Real Zaragoza 3-1
25.05.2019 Estadio Benito Villamarin, FC Barcelona - Valencia CF 1-2
05.08.2019 Stadion Miejski, Wisla Krakow - Gornik Zabrze 1-0
« Viimeksi muokattu: 05.08.2019 klo 23:12:15 kirjoittanut Alfons X »
roberto carlos

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Brasilia, Suomi, Mäntän Valo


Vastaus #737 : 07.04.2019 klo 21:53:05

Ottelut Etelä- ja Väli-Amerikassa

(Tuloksen jälkeen sarja, stadion, kaupunki, maa ellei Brasilia, yleisömäärä, maalintekijät)

12.02.06 America RN-Alecrim 2-1, Potiguar, Joao Machado, Natal
19.02.06 America RN-ABC 0-3, Potiguar, Joao Machado, Natal
03.09.06 Brasilia-Argentiina 3-0, ystävyysottelu, Emirates, Lontoo
B:Elano 2, Kaka

27.01.07 Madureira-Boavista 1-1, Carioca, Aniceto Moscoso, Rio
M: Maicon, B:Anselmo

15.03.08 America RJ-Resende 4-4, Carioca, Giulite Coutinho Mesquita, Rio
16.03.08 Flamengo-Botafogo 2-3, Carioca, Maracana, Rio
20.03.08 Flamengo-Nacional (URU) 2-0, Libertadores, Maracana, Rio
F: Marcinho 2, 49.096
22.03.08 Flamengo-Cabofriense 2-0, Carioca, Maracana, Rio
23.03.08 Fluminense-Vasco da Gama 2-1, Carioca, Maracana, Rio
26.03.08 Madureira-Duque de Caxias 2-1, Carioca, Aniceto Moscoso, Rio

22.03.09 Vasco da Gama-Flamengo 2-0, Carioca, Maracana, Rio
V:Elton, Jeferson, 69.648
28.03.09 Fluminense-Botafogo 2-1, Carioca, Maracana, Rio
F:Alan, Conca, B:Maicosuel, 24.216
31.03.09 Macae-Vasco da Gama 0-1, Carioca, Maracana, Rio
V:Rodrigo Pimpao, 4813
02.04.09 Fluminense-Boavista 2-2, Carioca, Maracana, Rio
F:Tarta 2, B:Tony, Leandro Cruz


24.01.10 Auto Esporte-Esporte de Patos 3-1, Paraibano, Jose Americo de Almeida Filho, Joao Pessoa
31.01.10 Fluminense-Flamengo 3-5, Carioca, Maracana, Rio
F:Alan, D.Conca, Cassio, F:Adriano 3, Vagner Love, Kleberson
03.02.10 Flamengo-Olaria 3-3, Carioca, Maracana, Rio
F:Vagner Love 2, Adriano, O:Caca 2, Araruama, 6554
04.02.10 Madureira-Botafogo 1-4, Carioca, Maracana, Rio
M:Valdir, B:Fabio Ferreira, Caio, Fahel, S.Abreu, 9809
16.10.10 Sport-Coritiba 3-2, serie B, Adelmar da Costa Carvalho, Recife
S:Marcelinho Paraiba 2, Ciro, C:Leonardo, Marcos Aurelio, 8735

10.03.11 Barcelona-Sao Jose (Itaperuna) 4-0, Carioca C, Nielsen Louzada, Rio
12.03.11 Botafogo-Americano 4-0, Carioca, Engenhao, Rio
B: G.Herrera 2, S.Abreu, Joao Filipe, 4044
13.03.11 Flamengo-Fluminense 0-0, Carioca, Engenhao, Rio, 26131
20.03.11 Vasco-Botafogo 2-0, Carioca, Engenhao, Rio
V:Diego Souza, Eder Luis, 31.267
27.03.11 ABC-Baraunas 1-0, Potiguar, Maria Lamas Farache, Natal
31.03.11 ABC-Vasco da Gama 0-0, cup, Maria Lamas Farache, Natal, 11.641

05.02.12 Botafogo-Flamengo 0-0. Carioca, Engenhao, Rio, 12.439
08.02.12 Fluminense-Arsenal (ARG) 1-0, Libertadores, Engenhao, Rio
F:Fred
09.02.12 Vasco da Gama-Nacional (URU) 1-2 , Libertadores, Sao Januario, Rio
V: Alecsandro, N:Dede(oma), Sanchez
11.02.12 Goytacaz-Sao Joao de Barra 1-2, Carioca B, Ady de Oliveira e Souza, Campos
18.02.12 Internacional-Pelotas 3-1, Gaucho, Jose Pinheiro, Borba, Porto Alegre
I:Jo 2, Elton, P:Guglielmone, 2128
25.02.12 River Plate-Liverpool 1-3, Clausura, Parque Federico Omar Saroldi, Montevideo/Uruguay, R:S. Taborda  (oma), L:E.Figueroa 2, D.Vera
26.02.12 Defensor Sporting-Nacional 2-2, Clausura, Centenario, Montevideo
D:B.Aleman, D.Rolan, N:J.Boghossian, A.Rolin
04.03.12 San Lorenzo-Boca Juniors 0-2, Clausura, Pedro Bidegain, Buenos Aires/ARG
B:J.Sanchez Mino, P.Mouche
08.03.12 Boca Juniors-Fluminense 1-2, Libertadores, Alberto Jacinto Armando, Buenos Aires, Argentina, B:L.Somioza, F: Fred, Deco
22.03.12 Botafogo PB-Centro Espanol Paraibano 4-1, Paraibano, Jose Americo de Almeida Filho, Joao Pessoa

10.02.13 ABC-ASA 1-2, Copa do Nordeste, Maria Lamas Farache, Natal
17.02.13 Flamengo-Botafogo 0-0, Carioca, Engenhao, Rio, 25.359
21.02.13 Fluminense-Gremio 0-3, Libertadores, Engenhao, Rio
G: Bruno (oma), Andre Santos, E.Vargas
02.03.13 Vasco da Gama-Fluminense 3-2, Carioca sem., Engenhao, Rio
V:Bernardo, Romario, Dede, F:Thiago Neves, Wellington Nem, 20.632
03.03.13 Flamengo-Botafogo 0-2,  Carioca sem., Engenhao, Rio, 21545
B: Julio Cesar, Vitinho
31.03.13 Melgar-Pacifico 2-0, I-divisioona, Mariano Melgar, Arequipa, Peru, 3081

27.02.14 Flamengo-Emelec 3-1, Libertadores, Maracana, Rio
F: Elano, Hernane, Everton, E:Escalada
01.03.14 Flamengo-Nova Iguacu 2-1, Carioca, Maracana, Rio, 13.845
F:Jorge Fellipe (oma), Hernane, N:Erick
08.03.14 Bangu-Madureira 1-1, Carioca, Moca-Bonita, Rio, 373
B:Rodrigo, M:Carlinhos
09.03.14 Botafogo-Flamengo 0-2, Carioca, Rio, 12.648
F: Gabriel, Leo
13.03.14 San Lorenzo-Union Espanola (Chile) 1-1, Pedro Bidegain, Buenos Aires, ARG
S: Matos, U:Canales
03.04.14 Emelec-Flamengo 1-2, Libertadores, George Capwell, Guayaquil, Equador
E: Stracqualursi, F: Alecsandro, Paulinho
05.04.14 Deportivo Cuenca-Deportivo Quito 0-1, primera, Alejandro Serrano Aquilar, Cuenca, Equador, 5427, DQ: Gonzales
13.04.14 El Nacional-Manta 1-2, primera, Olimpico Atahualpa, Quito, Equador
E: Angulo, M:Gomes, Palacios Avila

28.1.15 Sporting San Miguelito-San Francisco 2-2, Estadio Luis Ernesto Cascarita Tapia, Panama City
29.1.15 Tauro-Plaza Amador 2-2, Estadio Rommel Fernandez Gutierrez, Panama City
8.2.15. UCR-Cartagines 1-1, Egologico de la UCR, San Jose, Costa Rica
28.2.15 Antigua GFC-Halcones 4-0, Estadio Pensativo, Antigua, Guatemala
14.3.15 Inter Playa del Carmen-Ocelotes 0-1, II-divisioona, United Deportiva Mario Villanueva Madrid, Playa del Carmen, Meksiko

28.1.16 Ceara-Guarani de Juazeiro 1-0, Cearense, Estadio Municipal Presidente Getulio Vargas, Fortaleza, 4008, C:Afonso (og)
3.2.16 Botafogo PB-Santa Cruz 3-0, Paraibano, Estadio Jose Americo de Almeida, Joao Pessoa, B:Magno Alves, Warley, Daniel Cruz
14.2.16 Bonsucesso-Bangu 0-3, Carioca, Estadio Luso-Brasileiro, Rio, 400, Ba:Almir 3
21.2.16 Botafogo-Cabofriense 2-1, Carioca, Sao Januario, Rio, 2772, B:Luis Henrique, Neilton, C:Charles
13.3.16 Vasco da Gama-Bangu 2-0, Carioca, Sao Januario, Rio, 4367, V:Jorge Henrique, Luan

20.1.18 Fluminense-Botafogo 0-0, Carioca, Maracana, 8538
21.1.18 Bangu-Volta Redonda 2-2, Carioca, Guilherme da Silveira Filho, 518, B:Anderson Lessa 2, V:Andre Parente, Daniel Felipe
3.2.18  Sao Paulo-Botafogo SP 2-0, Paulista, Morumbi, Diego Souza, Cueva
7.2.18  Aurora-Sport Boys 2-2, Bolivia, Sacapa, A: Sanchez, Alpire, S:Velasquez, Soliz
17.2.18 Real Garcilaso-Melgar 0-0, Peru,Quito, 5589

15.2.19 Flamengo-Fluminense 0-1, Carioca, Maracana, 54544, Luciano
24.2.19 Club Guarani-General Diaz 1-1, Estadio Rogelio Lorenzo Livieres, Asuncion Paraguay, 773, CG:Cabral, GD:Monges
25.2.19 Libertad-Olimpia 2-3, Estadio Defensores del Chaco, Asuncion Paraguay, 4485, L:Aguilar, Recalde, O:Quintana, Santa Cruz, Mendieta
10.3.19 Vasco da Gama-Flamengo 1-1, Carioca, Maracana, 29226, V:Lopez, F:De Arrascaeta

Ottelut jakaantuvat seuraavasti: (yhteensä 67 matsia Etelä- ja Väli-Amerikassa)

Copa Libertadores: Brasilia 6, Argentina 2, Equador 1
 Brasilia: cup 1,  Serie B 1, Carioca A 30, Carioca B 1, Carioca C 1, copa do Nordeste 1, Potiguar 3, Paraibano 3, Gaucho 1, Cearense 1, Paulista 1
Equador: 2
Uruguay: 2
Argentina : 1
Peru: 2
Bolivia 1
Panama 2
Costa Rica 1
Guatemala 1
Meksiko 1

Lisäksi on nähtynä Mestarien liigamatsi Zenit-Atletico Madrid Pietarissa, Suomen maaottelut Moskovassa, Tukholmassa, Rotterdamissa, Budapestissa, Reykjavikissa ja Tallinnassa sekä kaksi peliä Viron liigaa Pärnussa.
 
9.2.17  Oakleigh Cannons-Kingston 2-2, national premier league, Melbourne, katsojia muutama sata
11.2.17 Melbourne City-Brisbane Roar 2-2, A-league, Melbourne, 7914, AAMI Park
18.2.17  Perth Glory-Brisbane Roar 2-2, A-league, Perth, 10.762, Nib Stadium
« Viimeksi muokattu: 07.04.2019 klo 21:55:57 kirjoittanut roberto carlos »
FCSP

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC St.Pauli, West Ham ja lutuurimatkailu.


Vastaus #738 : 15.04.2019 klo 10:12:10

Sain vihdoin kasattua ulkomailla nähdyt ottelut yhteen ja lista on tässä.

31.1.2004 Valioliiga Leeds - Middlesborough 0-3 35970 Zenden, Job, Ricketts
22.3.2009 2.Bundesliga St.Pauli - Augsburg 1-1 22399 Ebbers / Werner
24.7.2011 Harjoitusottelu Ajax - Independiente (ARG) 5-1 19149 Eriksen, Özbiliz 3, Ebecilio / Benitez
18.3.2012 FA Cup Chelsea - Leicester 5-2 38276 Torres x 2, Kalou, Cahill, Meireles / Beckford, Marshall
20.3.2012 Championship West Ham - Middlesborough 1-1 27250 Faye / Ogbeche
17.11.2012 Bundesliga HSV - Mainz 1-0 51345 Son
18.11.2012 Bundesliga Werder Bremen - Fortuna Düsseldorf 2-1 42100 Petersen, De Bruyne / Langeneke
14.9.2013 Bundesliga Bayer Leverkusen - Wolfsburg 3-1 27149 Sam, Kiesling 2 / Olic
15.9.2013 2.Bundesliga Fortuna Düsseldorf - Dynamo Dresden 1-1 35947 Fink / Müller
6.4.2014 Valioliiga West Ham - Liverpool   1-2 34977 Demel / Gerrard 2 rp
5.4.2014 Championship Charlton - Reading 0-1 15800 Williams
26.4.2014 Bundesliga Hertha Berlin - Eintracht Braunschweig 2-0 51953 Brooks, Allagui
27.4.2014 2.Bundesliga Dynamo Dresden - Karlsruher SC 2-2 28963 Bregerie, Dedic / Hennings, Mauersberger
28.4.2014 2.Bundesliga Union Berlin - Kaiserslautern 1-1 19185 Brandy / Lakic
31.10.2014 Bundesliga Schalke - Augsburg 1-0 60954 Huntelaar
1.11.2014 Bundesliga Mainz - Werder Bremen 1-2 31017 Okazaki / Di Santo 2
2.11.2014 Bundesliga Borussia Mönchegladbach - Hoffenheim   3-1 52409 Hahn, Hermann 2 / Modeste
16.5.2015 Bundesliga Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt 0-0 60168   
17.5.2015 Regionalliga Babelsberg - Meuselwich 3-0 1631 Magangu, Zimmer 2
11.3.2016 2.Bundesliga St.Pauli - Paderborn 3-4 28815 Sobiech, Sobota, Picault / Helenius 2, Hartherz, Bartels
12.3.2016 Bundesliga Hannover 96 - 1.FC Köln 0-2 40600 Bittencourt 2
13.3.2016 Bundesliga Borussia Dortmund - Mainz 2-0 81000 Reus, Kagawa
18.5.2016 Eurooppaliiga Liverpool - Sevilla 1-3 34429 Sturridge / Gameiro, Coke 2
4.11.2016 Bundesliga Hertha Berlin - Borussia Mönchengladbach 3-0 51934 Kalou 3
5.11.2016 Bundesliga HSV - Borussia Dortmund 2-5 57000 Müller 2 / Aubameyang 4, Dembele
6.11.2016 Bundesliga RB Leipzig - Mainz 05 3-1 42558 Werner 2, Forsberg / Bell
7.4.2017 Bundesliga Eintracht Frankfurt - Werder Bremen 2-2 51000 Gacinovic, Fabian / Junozovic, Bartels
8.4.2017 Bundesliga SC Freiburg - Mainz 05 1-0 24000 Petersen
9.4.2017 Swiss League Basel - Young Boys 1-1 30817 Elyounoussi / Ravet
24.5.2017 Eurooppaliiga Ajax - Manchester United 0-2 46 961 Pogba, Mkhitaryan
7.10.2017 Romania IV Steaua Bucurest - Tricolorul 1-0      
2.12.2017 2.Bundesliga MSV Duisburg - Greuther Fürth 2-0 12017 Oliveira-Souza, Tashchy
2.12.2017 Bundesliga Schalke - 1.FC Köln 2-2 61761 Burgstaller, Harit / Guirassy
3.12.2017 2.Bundesliga Vfl Bochum - 1.FC Union Berlin 2-1 13119 Stoger, Hinterseer / Polter
15.2.2018 Eurooppaliiga FC Kööpenhamina - Atletico Madrid 1-4 34912 Fischer / Saul, Gameiro, Griezmann, Vitolo
10.3.2018 Bundesliga Hertha Berlin - SC Freiburg 0-0 38625   
11.3.2018 2.Bundesliga Union Berlin - Erzgebirge Aue 0-0 21788   
20.4.2018 Tsekkiliiga Sparta Praha - Jablonec 2-0 12289 Stanciu, Kadlec
21.4.2018 Tsekkiliiga Bohemians Praha - Jihlava 1-1 4 837 Masek / Mara
22.4.2018 Tsekki 2.liiga Viktoria Zizkov - Pardubice 0-1 1 676 Cerny
9.11.2018 Bundesliga Hannover 96 - Wolfsburg 2-1 35800 Maina, Debou / Weghorst
10.11.2018 2.Bundesliga St.Pauli - Heidenheim 1-1 29546 Veerman / Schnatterer
11.11.2018 2.Bundesliga FC Magdeburg - Jahn Regensburg 2-3 20336 Beck 2 / Gruttner, Correia, Al Ghaddioui

Sama setti myös blogimuodossa fiilistelyjen ja kendojanarointien kera https://laamanaama.com/2019/04/14/501-pelia-ulkomailla/
Pahoittelut klikkihuorauksesta.
Raffael

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti


Vastaus #739 : 16.04.2019 klo 11:13:09

Lisätään omatkin nyt muistoksi :)


Italia:

Juventus - Atalanta, 2018


Englanti:

Fulham - Preston, 2017
Millwall - West Brom, 2019
Millwall - Birmingham, 2019
West Ham - Arsenal, 2019
Tottenham - Manchester United, 2019

Maailma:

Marokko - Iran, 2018
Go Home!

Poissa Poissa


Vastaus #740 : 21.04.2019 klo 19:33:22

Päivitettyä listaa

League one
21.9.2013 Oldham-Crewe 1-1

Championship
22.9.2013 Wigan-Ipswich 2-0

Ligue 1
1.12.2013 PSG-Lyon 4-0
4.11.2017 Troyes-Strasbourg 3-0

Meistriliiga
24.9.2016 Levadia-Tammeka 4-0

Ekstraklasa
11.2.2017 Arka-Legia Warszawa 0-1
12.2.2017 Lechia Gdansk- Jagiellonia Bialystok 3-0
21.12.2018 Arka-Plock 3-3
22.12.2018 Lechia Gdansk-Gornik 4-0

La Liga
22.10.2017 Real Madrid-Eibar 3-0
11.11.2018 Barca-Real Betis 3-4

Primeira Liga
11.2.2018 Boavista-Guimaraes 1-0
27.10.2018 Belenenses-Benfica 2-0
 3.11.2018 Boavista-Guimaraes 0-0

Segunda Liga
11.2.2018 Leixoes-Braga B 1-1

Portugalin cup
24.10.2017 Porto-Leixoes 0-0
21.10.2018 Fc Silves-Chaves B 2-1

Champions League
31.10.2017 Sporting-Juventus 1-1
 1.11.2017 Porto-Leipzig 3-1
14.2.2018 Porto-Liverpool 0-5
6.11.2018 Porto-Lokomotiv 4-1
7.11.2018 Benfica-Ajax 1-1
17.4.2019 Porto-Liverpool 1-4

Europa League
 2.11.2017 Guimaraes-Marseille 1-0
25.10.2018 Sporting-Arsenal 0-1
 8.11.2018 Real Betis-AC Milan 1-1

Romanua Liga I
16.3.2018 Juventus Bukarest-ACS Poli Timisoara 1-0

Bunesliga
21.9.2018 Stuttgart-Düsseldorf 0-0
23.9.2018 Leverkusen-Mainz 1-0

2.Bundesliga
22.9.2018 Fortuna Köln-Lotte 1-1
Müllermilch

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF2-moderaattorit


Vastaus #741 : 24.04.2019 klo 00:57:27

2013
18.5 Barcelona B - Alcorcon (La liga 2, Mini Estadi)
19.5 Barcelona - Valladolid (La liga Camp Nou)
 
2014
13.9 Dortmund - Freiburg (Bundesliiga, Signal Iduna Park)

2015
7.4. Dortmund - Hoffenheim (DFB-Pokal Signal Iduna Park)
11.9. Wacker Innsbruck - Austria Klagenfurt (Itävallan 2. liiga, Tivoli Stadion)

2016
12.2. Sankt Pauli - RB Leipzig (2. Bundesliiga, Millerntor)
13.2 Werder Bremen - Hoffenheim (Bundesliiga, Weserstadion)
14.2 HSV - Borussia Mönchengladbach (Bundesliiga, Volksparkstadion)
3.4. Panathinaikos - AE Veria (Kreikan liiga, Apostolos Nikolaidis)
20.7 Bayern München - Manchester City (Ystävyysottelu, Allianz Arena)
15.10. Dynamo Dresden - VfB Stuttgart (DDV-Stadion, 2. Bundesliiga)
16.10 Sparta Praha - Vysocina Jihlava (Tsekin liiga, Generali Arena)
12.11. Ukraina - Suomi (MM-karsinta, Chernomorets Stadion)
FC Zhemchuzhyna Odessa - Kremin (Spartak Stadium, Ukrainan 3. liiga)
18.12. OGC Nizza - Dijon (Ligue 1, Allianz Riviera)
18.12. Monaco - Lyon (Ligue 1, Stade Louis II)

2017
21.1 Augsburg - Hoffenheim (WWK-Arena, Bundesliga)
27.1 1860 München - Greuther Fürth (Allianz Arena, 2. Bundesliga)
29.1 Nürnberg - Dynamo Dresden (Grundig-Stadion, 2. Bundesliga)
4.2 Bayern München - Schalke (Allianz Arena, Bundesliga)
7.2 Bayern München - Wolfsburg (Allianz Arena, DFB-Pokal)
11.2 Würzburg - Heidenheim (Flyeralarm-Stadion, 2. Bundesliga)
15.2 Bayern München - Arsenal (Allianz Arena, Champions league)
17.2 Augsburg - Bayer Leverkusen (WWK-Arena, Bundesliga)
18.2 Jahn Regensburg - FSV Frankfurt (Continental Arena, 3. Bundesliga)
25.2 Bayern München - HSV (Allianz Arena, Bundesliga)
26.2 Ingolstadt - Borussia Mönchengladbach (Audi Sportpark, Bundesliga)
1.3 Real Madrid - Las Palmas (Santiago Bernabeu, La liga)
3.3 FC Bayern II - FC Ingolstadt II (Grünwalder Stadion, Regionalliga Bayern)
4.3 1860 München - Sankt Pauli (Allianz Arena, 2. Bundesliga)
12.3 Bayern München II - 1860 München II (Grünwalder Stadion, Regionalliga Bayern)
17.3 Borussia Dortmund - Ingolstadt (Signal Iduna Park, Bundesliga)
18.3 Köln - Hertha Berlin (Rhein Energie Stadion, Bundesliga)
25.3 Schalding Heining - Ingolstadt II (Stadion an der Reuthinger Weg, Regionalliga Bayern)
28.3 Itävalta - Suomi (Tivoli, Innsbruck, maaottelu)
1.4 Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach (Commerzbank Arena, Bundesliga)
2.4 VfB Stuttgart - Dynamo Dresden (Mercedes Benz Arena, 2. Bundesliga)
8.4 Bayern München - Borussia Dortmund (Allianz Arena, Bundesliga)
16.4 Werder Bremen - HSV (Weser Stadion, Bundesliga)
22.4 Bayern München - Mainz (Allianz Arena, Bundesliga)
26.4 Bayern München - Borussia Dortmund (Allianz Arena, DFB-Pokal)
30.4 Augsburg - Hoffenheim (WWK-Arena, Bundesliga)
6.5 Borussia Dortmund - Hoffenheim (Signal Iduna Park, Bundesliga)
7.5 SC Freiburg - Schalke (Schwarzwaldstadion, Bundesliga)
13.5 Mainz - Eintracht Frankfurt (Opel Arena, Bundesliga)
14.5 Karlsruher SC - Dynamo Dresden (Wildparkstadion, 2. Bundesliga)
20.5 Bayern München - SC Freiburg (Allianz Arena, Bundesliga)
21.5 Greuther Fürth - Union Berlin (Sportpark Ronhof, 2. Bundesliga)
24.5 FC Kufstein - St. Johann (Grenzlandstadion, Regionalliga West, Itävalta)
25.5 Wacker Burghausen - Schweinfurt (Sportpark SV Wacker, Landespokalfinale Bayern)
28.5 Unterhaching - Elversberg (Alpenbauer Sportpark, 3.Liga Relegation)
5.9 Kosovo - Suomi (Loro Borici, MM-karsinta)
16.12 Borussia Dortmund - Hoffenheim (Signal Iduna Park, Bundesliiga)
17.12 MSV Duisburg - Dynamo Dresden (Schauinsland-Reisen-Arena, 2. Bundesliiga)
19.12 Schalke - Köln (Veltins Arena, DFB-Pokal)
20.12 Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen (Borussia-Park, DFB-Pokal)

2018

20.4. Borussia Mönchengladbach - VfL Wolfsburg (Borussia Park, Bundesliiga)
21.4 VfB Stuttgart - Werder Bremen (Mercedes Benz Arena, Bundesliiga)
22.4 Kaiserslautern - Dynamo Dresden (Fritz Walter Stadion, 2. Bundesliiga)
24.8. Darmstadt - Duisburg (Merck-Stadion am Böllenfalltor, 2. Bundesliiga)
30.9. Dynamo Dresden - Greuther Fürth (Rudolf Harbig Stadion, 2. Bundesliiga)
12.10. Viro - Suomi (A Le Coq, Nations League)
15.11. Kreikka - Suomi (Ateenan Olympiastadion, Nations League)
18.11 Unkari - Suomi (Groupama Arena, Nations League)

2019

23.3. Georgia - Sveitsi (Boris Paichadze, EM-karsinta)
26.3. Armenia Suomi (Republican Stadium, EM-karsinta)
29.3 Magdeburg - Heidenheim (MDCC Arena, 2.Bundesliiga)
30.3 Union Berlin - Paderborn (Stadion an der Alten Försterei, 2. Bundesliiga)

Pikaisella laskutoimituksella 67 matsia ULKOMAILTA. Varmaan jokunen peli pääsi tästä listauksesta unohtumaan. Saksan stadionit alkavat jo olla aika hyvin hallussa.
« Viimeksi muokattu: 24.04.2019 klo 01:06:56 kirjoittanut Müllermilch »
Nade

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves, SS Lazio


Vastaus #742 : 29.04.2019 klo 10:06:42

Pistetäänpä oma lyhyehkö lista, johon oletettavasti saadaan täytettä lisää tänä vuonna.

Espanja
18.04.2019 Valencia - Villareal 2-0, Mestalla, Eurooppa-liiga
27.04.2019 Barcelona - Levante 1-0, Camp Nou, La Liga
28.04.2019 Girona - Sevilla 1-0, Estadio Montilivi, La Liga
12.05.2019 Barcelona - Getafe 2-0, Camp Nou, La Liga

Ruotsi
01.09.2019 AIK - Djurgården 1-0, Friends Arena, Allsvenskan
« Viimeksi muokattu: 11.09.2019 klo 15:48:53 kirjoittanut Nade »
PerusSalminen

Poissa Poissa


Vastaus #743 : 04.05.2019 klo 09:24:52


olipa erikoinen/hieno lista haha
Nuori Werther

Poissa Poissa


Vastaus #744 : 06.05.2019 klo 14:14:10

Vuoden 2019 ensimmäiset päivitykset, nollanollia yhä nolla

Espanja:
Barcelona-Deportivo 4-0 (1998)
Real Madrid-Valladolid 4-2 (2009)

Hollanti:
PSV Eindhoven-Feyenoord 10-0 (!) (2010)

Saksa:
Bayern München-Cottbus 4-1 (2008)
Borussia Dortmund-FC Köln 5-0 (2011)
Eintracht Frankfurt-Schalke 1-0 (2013)
Schalke-Eintracht Frankfurt 2-0 (2014)
Borussia Mönchengladbach-Stuttgart 1-1 (2014)
Fortuna Düsseldorf-VFR Aalen 3-1 (2014)
Vfl Bochum-Kaiserslautern 0-2 (2015)
Borussia Dortmund-Eintracht Frankfurt 2-0 (2015)
Werder Bremen-Hannover 4-1 (2016)
Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 1-0 (2016)
Borussia Mönchengladbach-Augsburg 1-1 (2017)
VFB Stuttgart-Erzgebirge Aue 3-0 (2017)
Schalke-Mainz 2-0 (2017)
Borussia Mönchengladbach-Leverkusen 1-5 (2017)
Hertha Berlin-Borussia Dortmund 2-3 (2019)
St. Pauli-SSV Jahn Regensburg 4-3 (2019)
Borussia Mönchengladbach-Hoffenheim 2-2 (2019)
Schalke-Augsburg 0-0 (2019)



Tanska:
FC Nordsjaelland-AGF 3-3 (2016)
FC Kööpenhamina-AC Horsens 1-2 (2018)
Esbjerg fB-Vendsyssel FF 2-3 (2018)

Maaottelut:
Saksa-Brasilia (1-1, Berliini, 2004)
Ukraina-Tunisia (1-0, Berliini, MM-2006)
Mattmattmatt

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Klubi


Vastaus #745 : 07.08.2019 klo 03:07:34

Belgia (3+2)
23.10.2014 Standard Liege - Sevilla FC 0-0, Stade M. Dufrasne, Eurooppaliiga
11.12.2014 Club Brugge - HJK 2-1, Jan Breydelstadion, Eurooppaliiga
6.4.2015 Anderlecht - R. Charleroi SC 1-0, Belgian liiga

- Kaudelta 2015-2016 kirjaamatta jäänyt muutama Standard Liegen kotipeli

Englanti (40)
28.9.2010 Torquay United - Aldershot Town 0-1, Plainmoor, League Two
13.11.2010 Torquay United - Barnet 1-1, Plainmoor, League Two
19.2.2011 Torquay United - Southend United 1-1, Plainmoor, League Two
16.4.2011 Torquay United - Port Vale FC 0-0, Plainmoor, League Two
13.9.2016 Brighton & Hove Albion - Huddersfield 1-0, Falmer Stadium, Championship
22.10.2016 Portsmouth FC - Notts County 1-2, Fratton Park, League Two
18.11.2016 Brighton & Hove Albion - Aston Villa 1-1, Falmer Stadium, Championship
9.12.2016 Brighton & Hove Albion - Leeds 2-0, Falmer Stadium, Championship
24.1.2017 Brighton & Hove Albion - Cardiff 1-0, Falmer Stadium, Championship
14.2.2017 Brighton & Hove Albion - Ipswich 1-1, Falmer Stadium, Championship
28.2.2017 Brighton & Hove Albion - Newcastle United 1-2, Falmer Stadium, Championship
4.4.2017 Brighton & Hove Albion - Birmingham 3-1, Falmer Stadium, Championship
15.4.2017 Southampton - Man City 0-3, Valioliiga
17.4.2017 Brighton & Hove Albion - Wigan Athletic 2-1, Championship
16.9.2017 Tottenham - Swansea 0-0, Wembley, Valioliiga
20.9.2017 Arsenal - Doncaster 1-0, Emirates, Kaljacup
1.10.2017 Arsenal - Brighton & Hove Albion 2-0, Valioliiga
24.10.2017 Arsenal - Norwich 2-1, Kaljacup
16.11.2017 Arsenal - Spurs 2-0, Valioliiga
28.11.2017 Arsenal - Huddersfield 5-0, Valioliiga
2.12.2017 Millwall - Sheffield United 3-1, Championship
3.12.2017 Manchester City - West Ham 2-1, Valioliiga
19.12.2017 Arsenal - West Ham, Kaljacup
7.3.2018 Fulham - Sheffield United, 3-0, Championship
17.3.2018 Fulham - QPR, 2-2, Championship
27.4.2018 Chelsea - Arsenal, FA Youth Cup Final 1st leg
30.4.2018 Arsenal - Chelsea, FA Youth Cup Final 2nd leg
20.9.2018 Arsenal - Vorskla, Eurooppaliiga
27.10.2018 Leyton Orient - Havant & Waterlooville FC, National League
31.10.2018 Arsenal - Blackpool, Kaljacup
13.12.2018 Arsenal - Qarabag, Eurooppaliiga
12.1.2019 Millwall - Blackburn, 2-0, Championship
13.1.2019 Tottenham - Man United, 0-1, Valioliiga
25.1.2019 Arsenal - Man United, FA Cup
6.3.2019 Arsenal - Man United, Valju
14.3.2019 Arsenal - Rennes, Torstai-liiga
11.4.2019 Arsenal - Napoli, Torstai-liiga
17.8.2019 Arsenal - Burnley, Valju
1.9.2019 Arsenal - Spöös, Valju
7.9.2019 Leyton Orient - Swindon Town, League Two
Bonarina London Lionsin korismatsi.

Espanja (1)
2.11.2004 FC Barcelona - AC Milan 2-1, Camp Nou, Champions League

Hollanti (33)
26.11.2013 Ajax - RKC Waalwijk 0-0, Amsterdam ArenA, Eresdivisie
27.11.2013 Feyenoord - Heracles 0-1, De Kuip, Eresdivisie
22.8.2014 MVV Maastricht - Sparta Rotterdam 0-2, De Geusseult, Eerste Divisie
12.9.2014 MVV Maastricht - VVV Venlo 0-0, De Geusseult, Eerste Divisie
3.10.2014 MVV Maastricht - FC Oss 0-2, De Geusseult, Eerste Divisie
7.11.2014 MVV Maastricht - FC Eindhoven 1-2, De Geusseult, Eerste Divisie
22.11.2014 Ajax - Heerenveen 4-1, Amsterdam ArenA, Eresdivisie
28.11.2014 MVV Maastricht - Fortuna Sittard 0-1, De Geusseult, Eerste Divisie
17.1.2015 MVV Maastricht - Almere City FC 1-0, De Geusseult, Eerste Divisie
25.1.2015 Ajax - Feyenoord 0-0, Amsterdam ArenA, Eresdivisie
1.2.2015 MVV Maastricht - Roda JC 3-1, De Geusseult, Eerste Divisie
6.3.2015 Fortuna Sittard - MVV Maastricht 0-3, Offermans Joosten Stadion, Eerste Divisie
13.3.2015 MVV Maastricht - RKC Waalwijk 1-1, Eerste Divisie
24.4.2015 MVV Maastricht - FC Emmen 2-1, Eerste Divisie
1.5.2015 MVV Maastricht - FC Den Bosch 3-0, Eerste Divisie
24.8.2015 MVV Maastricht - SC Telstar 1-0, Eerste Divisie
18.10.2015 MVV Maastricht - FC Volendam 3-1, Eerste Divisie
30.11.2015 MVV Maastricht - Fortuna Sittard 1-3, Eerste Divisie
5.12.2015 Ajax - Heerenveen 5-2, Eredivisie
11.12.2015 MVV Maastricht - RKC Waalwijk 6-2, Eerste Divisie
15.1.2016 MVV Maastricht - Helmond Sport 1-4, Eerste Divisie
22.1.2016 MVV Maastricht - FC Oss 4-2, Eerste Divisie
29.1.2016 MVV Maastricht - FC Eindhoven 0-2, Eerste Divisie
21.2.2016 Ajax - SBV Excelsior 3-0, Eredivisie
28.2.2016 MVV Maastricht - FC Den Bosch 1-0, Eerste Divisie
12.3.2016 PSV - SC Heerenveen 1-1, Eredivisie
3.4.2016 Ajax - PEC Zwolle 3-0, Eredivisie
8.4.2016 MVV Maastricht - VVV Venlo 1-3, Eerste Divisie
15.4.2016 MVV Maastricht - FC Emmen 4-1, Eerste Divisie
22.4.2016 MVV Maastricht - Sparta Rotterdam 1-3, Eerste Divisie
2.5.2016 MVV Maastricht - FC Volendam 2-1, Eerste Divisie
8.5.2016 Feyenoord - NEC Nijmegen 1-0, Eredivisie
13.5.2016 MVV Maastricht - De Graafschap 0-1, Eerste Divisie

Latvia (1)
14.7.2015 FK Ventspils - HJK 1-3, Tsämppäri 2. karsintakierros

Ruotsi (1)
Joskus välillä 2003 - 2005, IFK Göteborg - Gefle IF 0-0, Gamla Ullevi; muistikuvat hyvin hämärät mutta muistan matsissa olleeni Gothia Cupin yhteydessä

Saksa (2)
28.10.2012 Union Berlin - SC Paderborn 07 0-1, Stadion An der Alten Försterei, 2. Bundesliga
13.2.2015 Fortuna Dusseldorf - Erzgebirge Aue 2-3, Esprit Arena, 2. Bundesliga

Muut lajit: DEG:n kendomatsi Dusseldorfissa.

Viro (1)
23.7.2013 Nomme Kalju - HJK, Kadrioru Stadion, UCL-karsinta :(

Maajoukkuehassuttelut
11.6.2016 Sveitsi - Albania 1-0, Lens, EM-kisat
12.6.2016 Saksa - Ukraina 2-0, Lille, EM-kisat

Nostellaan taas topaashia ja omaa listaa näin seuraavan miljonääripallokauden kunniaksi. Englanti näköjään mennyt viime kauden kuluessa huorauspisteissä Hollannin edelle. Jos sitä vihdoin onnistuisi käymään Loftus Roadilla ja varsinkin Brentfordissa ennen kuin muuttavat.
« Viimeksi muokattu: 05.09.2019 klo 20:26:32 kirjoittanut Mattmattmatt »
Nuori Werther

Poissa Poissa


Vastaus #746 : 16.08.2019 klo 21:10:09

Vielä yksi, todennäköisesti viimeinen listapäivitys tälle vuodelle, mutta sentään uuden maan muodossa:

Espanja:
Barcelona-Deportivo 4-0 (1998)
Real Madrid-Valladolid 4-2 (2009)

Hollanti:
PSV Eindhoven-Feyenoord 10-0 (!) (2010)

Saksa:
Bayern München-Cottbus 4-1 (2008)
Borussia Dortmund-FC Köln 5-0 (2011)
Eintracht Frankfurt-Schalke 1-0 (2013)
Schalke-Eintracht Frankfurt 2-0 (2014)
Borussia Mönchengladbach-Stuttgart 1-1 (2014)
Fortuna Düsseldorf-VFR Aalen 3-1 (2014)
Vfl Bochum-Kaiserslautern 0-2 (2015)
Borussia Dortmund-Eintracht Frankfurt 2-0 (2015)
Werder Bremen-Hannover 4-1 (2016)
Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 1-0 (2016)
Borussia Mönchengladbach-Augsburg 1-1 (2017)
VFB Stuttgart-Erzgebirge Aue 3-0 (2017)
Schalke-Mainz 2-0 (2017)
Borussia Mönchengladbach-Leverkusen 1-5 (2017)
Hertha Berlin-Borussia Dortmund 2-3 (2019)
St. Pauli-SSV Jahn Regensburg 4-3 (2019)
Borussia Mönchengladbach-Hoffenheim 2-2 (2019)
Schalke-Augsburg 0-0 (2019)


Tanska:
FC Nordsjaelland-AGF 3-3 (2016)
FC Kööpenhamina-AC Horsens 1-2 (2018)
Esbjerg fB-Vendsyssel FF 2-3 (2018)

Kroatia:
Hajduk Split - NK Lokomotiva 3-0 (2019)

Maaottelut:
Saksa-Brasilia (1-1, Berliini, 2004)
Ukraina-Tunisia (1-0, Berliini, MM-2006)

 
Sivuja: 1 ... 29 [30]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines