FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
30.05.2024 klo 21:53:25 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: 1 ... 31 [32] 33
 
Kirjoittaja Aihe: Ulkomailla nähdyt ottelut  (Luettu 217871 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Ribun

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK ja Ingebrigtsenin veljekset


Vastaus #775 : 11.04.2021 klo 16:51:50

Ylos Itselläni oli tarkoitus saada tänä vuonna 45 maata täyteen, mutta eipä taida tässä maailmantilanteessa onnistua. Kazakstanissa sitten viimeistään uusi maa listalle, ja joku paikallinen höntsäpeli Kirgisiassa olisi myös oikein tervetullut lisä.
Pyydä Bald messiin!
FCSTOKE

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Jokerit SalPa LoPa Stoke City UD Las Palmas HSV


Vastaus #776 : 11.04.2021 klo 16:57:36

Thouni. Kazakstan on sitten seuraava.
PerusSalminen

Poissa Poissa


Vastaus #777 : 15.04.2021 klo 23:25:58

Wow.. itsellä joku 20-21 kasassa ja olis noita helppoja kyllä tusinan verran mutta kovat on setämiiehien suoritukset. On futismatkustaminen mennyt siihen että eksoottiset on perempi kun liverpoolit ja arsut. Respect

Itsellä on pari joka on jäännyt mieleen. Filipiinit-pohjois-korea oli aika kova ja pari matsia indoneesiassa mitä ei "normaaliit" pääse. Näitä milan-inter matseja voi jokainen mennä

Toivottovasti moni menee sinnekin
Alty

Poissa Poissa


Vastaus #778 : 16.04.2021 klo 08:44:41

Wow.. itsellä joku 20-21 kasassa ja olis noita helppoja kyllä tusinan verran mutta kovat on setämiiehien suoritukset. On futismatkustaminen mennyt siihen että eksoottiset on perempi kun liverpoolit ja arsut. Respect

Itsellä on pari joka on jäännyt mieleen. Filipiinit-pohjois-korea oli aika kova ja pari matsia indoneesiassa mitä ei "normaaliit" pääse. Näitä milan-inter matseja voi jokainen mennä

Toivottovasti moni menee sinnekin

Itsellä saman verran. Pitää varmaan aloittaa joku projekti sitten kun maailma taas aukeaa ja yrittää käydä maissa joissa ei aiemmin ole käynyt. Itsellä oli eräänlainen bucket list peleistä johon joskus haluan päästä ja monta vuotta meni siinä, että jahtasi niitä pelejä. Nyt on se aika pitkälle kahlattu loppuun ja vois yrittää keksiä sitten muuta.

Muuten ilman muuta sama siihen, että valtavirtakohteet ei juuri kiinnosta.  Mestareiden liigan-pelejä en käy katsomassa koskaan enkä isojen liigojen pelejäkään kovin usein.
Takatasku

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: LFC


Vastaus #779 : 09.05.2021 klo 19:14:36

Yhden pelin olen nähnyt ulkomailla yhdessä 65,482 muun kanssa. Paikkana vanha Wembley, matsi oli 1991 Charity Shield peli Arsenal - Tottenham.
Herstein

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Heitto


Vastaus #780 : 26.08.2021 klo 20:40:20

Päivitellään omaakin listaa.

Uefa-Cup/Eurooppa Liiga

22.08.2004 Panionios-Newcastle 0-1
25.02.2010 Juventus-Ajax 0-0
20.02.2014 Juventus-Trabzonspor 2-0
25.02.2016 Leverkusen-Sporting Lissabon 3-1

Mestareiden Liiga

21.10.2014 AS Roma-Bayern Munchen 1-7
17.07.2018 Punainen Tähti-Spartak Jurmala 2-0

La Liga

06.05.2007 Espanyol-Atletico 2-1
1.12.2007 Espanyol-Barcelona 1-1
26.09.2007 Deportivo-Recreativo 0-2
01.12.2012 Real Madrid-Atletico Madrid 2-0
08.12. 2012 Real Sociedad-Getafe 1-1
03.04.2016 Athletic-Granada 1-1
03.04.2016 Eibar-Villarreal 1-2
25.02.2017 Real Betis-Sevilla 1-2

Segunda

02.12.2012 Alcorcon - Girona 4-1
26.02.2017 Sevilla 2-Levante 1-1

Segunda B

24.03.2013 Real Oviedo-Zamora 3-2

Ulkomaalaiset maaottelut

25.03.2007 Brasilia-Chile 4-0
20.08.2008 Ruotsi-Ranska 2-2
20.06.2006 Ruotsi-Englanti 2-2
01.04.2009 Englanti-Ukraina 2-1
11.06.2016 Albania-Sveitsi 0-1
16.06.2016 Englanti-Wales 2-1
18.06.2021 Ruotsi-Slovakia 1-0

Suomen maaottelut

15.10.2008 Venäjä-Suomi 3-0
28.03.2009 Wales-Suomi 0-2
14.10.2009 Saksa-Suomi 1-1
07.06.2011 Ruotsi-Suomi 5-0
10.08.2011 Latvia-Suomi 0-2
22.03.2013 Espanja-Suomi 1-1
15.10.2013 Ranska-Suomi 3-0
14.11 2014 Unkari-Suomi 1-0
18.11.2014 Slovakia-Suomi 2-1
29.3.2015 Pohjois-Irlanti-Suomi 2-1
05.09.2015 Kreikka-Suomi 0-1
06.06.2016 Italia-Suomi 2-0
07.10.2016 Islanti-Suomi 3-2
05.09.2017 Kosovo-Suomi 0-1
23.03.2019 Italia-Suomi 2-0
26.03.2019 Armenia-Suomi 0-2
12.10.2019 Bosnia-Suomi 4-1
16.06.2021 Suomi-Venäjä 0-1
21.06.2021 Belgia-Suomi 2-0

Valioliiga

26.02.2011 Newcastle-Bolton 1-1
19.10.2013 Everton-Hull 2-1

Championship

07.04.2012 Millwall-Hull 2-0
20.10.2013 Leeds-Birmingham 4-0

League One

31.03.2009 Millwall-Colchester 0-1

Irlannin liiga

3.4.2015 Shamrock Rovers-Galway 3-0

Tanskan Liiga

18.10.2009 Silkeborg-Esbjerg 2-2

Serie A

28.02.2010 Milan-Atalanta 3-1
23.04.2011 Brescia-Milan 0-1
31.08.2013 Roma-Hellas 3-0
05.01.2014 Fiorentina-Livorno 1-0
19.01.2014 Bologna-Napoli 2-2
01.02.2014 Milan-Torino 1-1
02.02.2014 Atalanta-Napoli 3-0
03.02.2014 Genoa-Sampdoria 0-1
09.02.2014 Lazio-Roma 0-0
23.02.2014 Sampdoria-Milan 0-2
09.03.2014 Napoli- Roma 1-0
16.03.2014 Genoa-Juventus 0-1
22.03.2014 Parma-Genoa 1-1
26.03.2014 Catania-Napoli 2-4
30.03.2014 Sampdoria-Fiorentina 0-0
05.04.2014 Chievo-Hellas Verona 0-1
07.04.2014 Genoa-AC Milan 1-2
13.04.2014 Sampdoria-Inter 0-4
19.04.2014 Fiorentina-Roma 0-1
27.04.2014 Sampdoria-Chievo 2-1
04.05.2014 Parma-Sampdoria 2-0
11.05.2014 Roma-Juventus 0-1
18.05.2014 Genoa-Roma 1-0
15.04.2018 Lazio-Roma 0-0
18.04.2018 SPAL-Chievo 0-0
06.12.2019 Inter-Roma 0-0
07.12.2019 Atalanta-Hellas Verona 3-2
14.12.2019 Genoa-Sampdoria 0-1
04.12.2021 AS Roma-Inter 0-3

Coppa Italia

05.02.2014 Roma-Napoli 3-2

Serie B

27.02.2010 Albinoleffe-Mantova 1-0
22.04.2011 Albinoleffe-Grosseto 1-1
31.08.2013 Latina-Avellino 1-1
25.03.2014 Palermo-Siena 1-1

Lega Pro 2

12.01.2014 Poggibonsi-Arzanese 2-2

Ligue 1

15.02.2014 OGC Nice-Nantes 0-0

Bundesliiga

16.02.2013 HSV-Borussia Mönchengladbach 1-0
26.02.2016 Köln-Hertha Berlin 1-0
28.02.2016 Eintracht Frankfurt-Schalke 0-0

Japanin liiga
18.06.2017 FC Tokyo-Yokohama Marinos 0-1

Tsekin liiga

28.10.2017 Bohemians-Zlin 1-1

Ukrainan Super Cup

21.07.2018 Shakhtar-Kiovan Dynamo 0-1

Portugalin pääsarja
30.01.2019 Porto-Belenenses 3-0

Chilen pääsarja

12.06.2019 Universidad Catolica-UNIÓN ESPAÑOLA 0-0

Bosnian divari
13.10.2019 Olimpik Sarajevo-TOSK Tesanj 0-0
« Viimeksi muokattu: 12.12.2021 klo 20:05:16 kirjoittanut Herstein »
Mattmattmatt

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: N1, Klubi


Vastaus #781 : 03.09.2021 klo 13:39:16

Belgia (3+2)
23.10.2014 Standard Liege - Sevilla FC 0-0, Stade M. Dufrasne, Eurooppaliiga
11.12.2014 Club Brugge - HJK 2-1, Jan Breydelstadion, Eurooppaliiga
6.4.2015 Anderlecht - R. Charleroi SC 1-0, Belgian liiga

- Kaudelta 2015-2016 kirjaamatta jäänyt muutama Standard Liegen kotipeli

Englanti (85?)
28.9.2010 Torquay United - Aldershot Town 0-1, Plainmoor, League Two
13.11.2010 Torquay United - Barnet 1-1, Plainmoor, League Two
19.2.2011 Torquay United - Southend United 1-1, Plainmoor, League Two
16.4.2011 Torquay United - Port Vale FC 0-0, Plainmoor, League Two
13.9.2016 Brighton & Hove Albion - Huddersfield 1-0, Falmer Stadium, Championship
22.10.2016 Portsmouth FC - Notts County 1-2, Fratton Park, League Two
18.11.2016 Brighton & Hove Albion - Aston Villa 1-1, Falmer Stadium, Championship
9.12.2016 Brighton & Hove Albion - Leeds 2-0, Falmer Stadium, Championship
24.1.2017 Brighton & Hove Albion - Cardiff 1-0, Falmer Stadium, Championship
14.2.2017 Brighton & Hove Albion - Ipswich 1-1, Falmer Stadium, Championship
28.2.2017 Brighton & Hove Albion - Newcastle United 1-2, Falmer Stadium, Championship
4.4.2017 Brighton & Hove Albion - Birmingham 3-1, Falmer Stadium, Championship
15.4.2017 Southampton - Man City 0-3, Valioliiga
17.4.2017 Brighton & Hove Albion - Wigan Athletic 2-1, Championship
16.9.2017 Tottenham - Swansea 0-0, Wembley, Valioliiga
20.9.2017 Arsenal - Doncaster 1-0, Emirates, Kaljacup
1.10.2017 Arsenal - Brighton & Hove Albion 2-0, Valioliiga
24.10.2017 Arsenal - Norwich 2-1, Kaljacup
16.11.2017 Arsenal - Spurs 2-0, Valioliiga
28.11.2017 Arsenal - Huddersfield 5-0, Valioliiga
2.12.2017 Millwall - Sheffield United 3-1, Championship
3.12.2017 Manchester City - West Ham 2-1, Valioliiga
19.12.2017 Arsenal - West Ham, Kaljacup
7.3.2018 Fulham - Sheffield United, 3-0, Championship
17.3.2018 Fulham - QPR, 2-2, Championship
27.4.2018 Chelsea - Arsenal, FA Youth Cup Final 1st leg
30.4.2018 Arsenal - Chelsea, FA Youth Cup Final 2nd leg
20.9.2018 Arsenal - Vorskla, Eurooppaliiga
27.10.2018 Leyton Orient - Havant & Waterlooville FC, National League
31.10.2018 Arsenal - Blackpool, Kaljacup
13.12.2018 Arsenal - Qarabag, Eurooppaliiga
12.1.2019 Millwall - Blackburn, 2-0, Championship
13.1.2019 Tottenham - Man United, 0-1, Valioliiga
25.1.2019 Arsenal - Man United, FA Cup
6.3.2019 Arsenal - Man United, Valju
14.3.2019 Arsenal - Rennes, Torstai-liiga
11.4.2019 Arsenal - Napoli, Torstai-liiga
17.8.2019 Arsenal - Burnley, Valju
1.9.2019 Arsenal - Spöös, Valju
7.9.2019 Leyton Orient - Swindon Town, League Two
24.9.2019 Arsenal - Nottingham Forest, Energiajuomacup
6.10.2019 Arsenal - Bournemouth, Valju
2.11.2019 Arsenal - Wolves, Valju
23.11.2019 Arsenal - Southampton
15.12.2019 Arsenal - Man City
1.1.2020 Arsenal - Man United
18.1.2020 West Ham - Everton
16.2.2020 Arsenal - Newcastle
23.2.2020 Arsenal - Everton
27.2.2020 Arsenal - Olympiakos
22.8.2021 Arsenal - Chelsea
11.9.2021 Arsenal - Norwich
22.9.2021 Arsenal - Wimbledon
26.9.2021 Arsenal - spöös
18.10.2021 Arsenal - Crystal Palace
22.10.2021 Arsenal - Aston Villa
26.10.2021 Arsenal - Leeds
16.3.2022 Arsenal - Liverpool
8.5.2022 Arsenal - Leeds
30.7.2022 Leyton Orient - Grimsby, League Two
13.8.2022 Arsenal - Leicester City, Valju
27.8.2022 Arsenal - Fulham, Valju
29.8.2022 Dulwich Hamlet - Welling United, National League South
31.8.2022 Arsenal - Aston Villa, Valju
3.9.2022 Dagenham & Redbridge FC - Notts County, National League
24.9.2022 Arsenal - spurs (W), WSL
19.11.2022 Arsenal - Manchester United (W), WSL
15.12.2022 Arsenal - Lyon (W), Naisten UCL
7.1.2023 Millwall - Sheffield United, FA Cup
11.2.2023 AFC Wimbledon - Carlisle, League Two
16.3.2023 Arsenal - Sporting CP, Torstai-liiga
29.3.2023 Arsenal - Bayern Munchen (W), UCL
1.4.2023 Norwich - Sheffield United, Championship
21.4.2023 Arsenal - Southampton, Valju
2.5.2023 Arsenal - Chelsea, Valju
14.5.2023 Arsenal - Brighton, Valju
12.8.2023 Arsenal - Nottingham Forest, Valju
26.8.2023 Arsenal - Fulham, Valju
3.9.2023 Arsenal - Manchester United, Valju
1.10.2023 Arsenal - Liverpool (W), WSL
11.11.2023 Arsenal - Burnley, Valju
2.12.2023 Arsenal - Wolves, Valju
17.12.2023 Arsenal - Brighton, Valju
7.1.2024 Arsenal - Liverpool, FA Cup
3.3.2024 Arsenal - spurs (W), WSL
4.4.2024 Arsenal - Luton, Valju
23.4.2024 Arsenal - Chelsea, Valju

- Bonarina satunnaisesti London Lionsin korismatseja ja Saracensin kainalopallomatseja.
- Bengals - Rams jenkkirugbya.
- Rugby leaguen World Cup välierä Emiratesilla, Englanti - Samoa.

Espanja (2)
2.11.2004 FC Barcelona - AC Milan 2-1, Camp Nou
3.11.2022 Real Betis - HJK

Hollanti (33)
26.11.2013 Ajax - RKC Waalwijk 0-0, Amsterdam ArenA, Eresdivisie
27.11.2013 Feyenoord - Heracles 0-1, De Kuip, Eresdivisie
22.8.2014 MVV Maastricht - Sparta Rotterdam 0-2, De Geusseult, Eerste Divisie
12.9.2014 MVV Maastricht - VVV Venlo 0-0, De Geusseult, Eerste Divisie
3.10.2014 MVV Maastricht - FC Oss 0-2, De Geusseult, Eerste Divisie
7.11.2014 MVV Maastricht - FC Eindhoven 1-2, De Geusseult, Eerste Divisie
22.11.2014 Ajax - Heerenveen 4-1, Amsterdam ArenA, Eresdivisie
28.11.2014 MVV Maastricht - Fortuna Sittard 0-1, De Geusseult, Eerste Divisie
17.1.2015 MVV Maastricht - Almere City FC 1-0, De Geusseult, Eerste Divisie
25.1.2015 Ajax - Feyenoord 0-0, Amsterdam ArenA, Eresdivisie
1.2.2015 MVV Maastricht - Roda JC 3-1, De Geusseult, Eerste Divisie
6.3.2015 Fortuna Sittard - MVV Maastricht 0-3, Offermans Joosten Stadion, Eerste Divisie
13.3.2015 MVV Maastricht - RKC Waalwijk 1-1, Eerste Divisie
24.4.2015 MVV Maastricht - FC Emmen 2-1, Eerste Divisie
1.5.2015 MVV Maastricht - FC Den Bosch 3-0, Eerste Divisie
24.8.2015 MVV Maastricht - SC Telstar 1-0, Eerste Divisie
18.10.2015 MVV Maastricht - FC Volendam 3-1, Eerste Divisie
30.11.2015 MVV Maastricht - Fortuna Sittard 1-3, Eerste Divisie
5.12.2015 Ajax - Heerenveen 5-2, Eredivisie
11.12.2015 MVV Maastricht - RKC Waalwijk 6-2, Eerste Divisie
15.1.2016 MVV Maastricht - Helmond Sport 1-4, Eerste Divisie
22.1.2016 MVV Maastricht - FC Oss 4-2, Eerste Divisie
29.1.2016 MVV Maastricht - FC Eindhoven 0-2, Eerste Divisie
21.2.2016 Ajax - SBV Excelsior 3-0, Eredivisie
28.2.2016 MVV Maastricht - FC Den Bosch 1-0, Eerste Divisie
12.3.2016 PSV - SC Heerenveen 1-1, Eredivisie
3.4.2016 Ajax - PEC Zwolle 3-0, Eredivisie
8.4.2016 MVV Maastricht - VVV Venlo 1-3, Eerste Divisie
15.4.2016 MVV Maastricht - FC Emmen 4-1, Eerste Divisie
22.4.2016 MVV Maastricht - Sparta Rotterdam 1-3, Eerste Divisie
2.5.2016 MVV Maastricht - FC Volendam 2-1, Eerste Divisie
8.5.2016 Feyenoord - NEC Nijmegen 1-0, Eredivisie
13.5.2016 MVV Maastricht - De Graafschap 0-1, Eerste Divisie

Latvia (1)
14.7.2015 FK Ventspils - HJK 1-3, Tsämppäri 2. karsintakierros

Ruotsi (1)
Joskus välillä 2003 - 2005, IFK Göteborg - Gefle IF 0-0, Gamla Ullevi; muistikuvat hyvin hämärät mutta muistan matsissa olleeni Gothia Cupin yhteydessä

Saksa (5)
28.10.2012 Union Berlin - SC Paderborn 07 0-1, Stadion An der Alten Försterei, 2. Bundesliga
13.2.2015 Fortuna Dusseldorf - Erzgebirge Aue 2-3, Esprit Arena, 2. Bundesliga
8.11.2019 Koln - Hoffenheim, Bundesliga
9.11.2019 Schalke - Fortuna, Bundesliga
26.10.2023 Eintracht Frankfurt - HJK, Konferenssiliiga

Muut lajit: DEG:n kendomatsi Dusseldorfissa.

Viro (1)
23.7.2013 Nomme Kalju - HJK, Kadrioru Stadion, UCL-karsinta :(

Maajoukkuehassuttelut
11.6.2016 Sveitsi - Albania 1-0, Lens, EM-kisat
12.6.2016 Saksa - Ukraina 2-0, Lille, EM-kisat
13.10.2019 Viro - Saksa 0-3
16.7.2022 Suomi - Saksa, Milton Keynes, Naisten EM-kisat
26.3.2023 Pohjois-Irlanti - Suomi, Belfast
Nostellaas omaakin listaa taas kun potkupallokausi on taas apinasaarillakin alkanut. 100 peliä tulee todennäköisesti täyteen tällä kaudella jos/kun pääsisi pari uutta stadikaa bongaamaan.

Itävalta tulee toivottavasti tänä vuonna uutena listalle Klubin vieraspelin myötä. Ja keväällä jatkopelejä sitten. Tuoppi

E. No ei tullut Itävalta-awayta eikä varmaan 100 peliäkään täyteen.
« Viimeksi muokattu: 23.04.2024 klo 17:45:27 kirjoittanut Mattmattmatt »
jjs

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy


Vastaus #782 : 14.12.2021 klo 23:41:54

k            
« Viimeksi muokattu: 11.05.2022 klo 13:55:32 kirjoittanut jjs »
Tango Rosario

Poissa Poissa


Vastaus #783 : 19.02.2022 klo 19:35:00

Aika vähän näitä on tullut, vaikka maailmaa onkin kierretty ja tilaisuuksia olisi ollut paljon useamminkin. Futismatsit eivät ole kuitenkaan olleet yleensä suurin mielenkiinnon kohteeni.

15.5.2004 Dortmund-Mönchengladbach, Dortmund
6.3.2005 Inter-Lecce, Milano
4.3.2007 Universidad Católica-Universidad de Chile, Santiago
8.12.2016 Thaimaa-Myanmar, Bangkok

Argentiinassa tosin melkein 25 matsia, lähinnä pääsarjaa mutta myös B-sarjaa, Copa Libertadoresia ja Sudamericanaa, mutta se on taas oma tarinansa. Kaikki matsit Buenos Airesin alueella, pl. kaksi Newell'sin peliä Rosariossa.
Fox Mulder

Poissa Poissa


Vastaus #784 : 25.02.2022 klo 13:29:42

18.10.2014 Mainz - Augsburg 2-1
14.10.2017 Mainz - HSV 3-2
13.05.2018 Djurgården - Dalkurd 1-0
14.12.2019 Mainz - Dortmund 0-4
15.12.2019 Club Brugge - Mechelen 3-0
04.02.2022 Nürnberg - Ingolstadt 0-5
05.02.2022 Mainz - Hoffenheim 2-0
laardi79

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Großverdiener


Vastaus #785 : 27.02.2022 klo 19:10:28

Futismatsit eivät ole kuitenkaan olleet yleensä suurin mielenkiinnon kohteeni.


No shit Sherlock.
Herstein

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Heitto


Vastaus #786 : 11.04.2022 klo 20:39:43

Uefa-Cup/Eurooppa Liiga

22.08.2004 Panionios-Newcastle 0-1
25.02.2010 Juventus-Ajax 0-0
20.02.2014 Juventus-Trabzonspor 2-0
25.02.2016 Leverkusen-Sporting Lissabon 3-1

Mestareiden Liiga

21.10.2014 AS Roma-Bayern Munchen 1-7
17.07.2018 Punainen Tähti-Spartak Jurmala 2-0

La Liga

06.05.2007 Espanyol-Atletico 2-1
1.12.2007 Espanyol-Barcelona 1-1
26.09.2007 Deportivo-Recreativo 0-2
01.12.2012 Real Madrid-Atletico Madrid 2-0
08.12. 2012 Real Sociedad-Getafe 1-1
03.04.2016 Athletic-Granada 1-1
03.04.2016 Eibar-Villarreal 1-2
25.02.2017 Real Betis-Sevilla 1-2

Segunda

02.12.2012 Alcorcon - Girona 4-1
26.02.2017 Sevilla 2-Levante 1-1

Segunda B

24.03.2013 Real Oviedo-Zamora 3-2

Ulkomaalaiset maaottelut

25.03.2007 Brasilia-Chile 4-0
20.08.2008 Ruotsi-Ranska 2-2
20.06.2006 Ruotsi-Englanti 2-2
01.04.2009 Englanti-Ukraina 2-1
11.06.2016 Albania-Sveitsi 0-1
16.06.2016 Englanti-Wales 2-1
18.06.2021 Ruotsi-Slovakia 1-0

Suomen maaottelut

15.10.2008 Venäjä-Suomi 3-0
28.03.2009 Wales-Suomi 0-2
14.10.2009 Saksa-Suomi 1-1
07.06.2011 Ruotsi-Suomi 5-0
10.08.2011 Latvia-Suomi 0-2
22.03.2013 Espanja-Suomi 1-1
15.10.2013 Ranska-Suomi 3-0
14.11 2014 Unkari-Suomi 1-0
18.11.2014 Slovakia-Suomi 2-1
29.3.2015 Pohjois-Irlanti-Suomi 2-1
05.09.2015 Kreikka-Suomi 0-1
06.06.2016 Italia-Suomi 2-0
07.10.2016 Islanti-Suomi 3-2
05.09.2017 Kosovo-Suomi 0-1
23.03.2019 Italia-Suomi 2-0
26.03.2019 Armenia-Suomi 0-2
12.10.2019 Bosnia-Suomi 4-1
16.06.2021 Suomi-Venäjä 0-1
21.06.2021 Belgia-Suomi 2-0
11.06.2022 Romania-Suomi 1-0

Valioliiga

26.02.2011 Newcastle-Bolton 1-1
19.10.2013 Everton-Hull 2-1

Championship

07.04.2012 Millwall-Hull 2-0
20.10.2013 Leeds-Birmingham 4-0

League One

31.03.2009 Millwall-Colchester 0-1

Irlannin liiga

3.4.2015 Shamrock Rovers-Galway 3-0

Tanskan Liiga

18.10.2009 Silkeborg-Esbjerg 2-2

Serie A

28.02.2010 Milan-Atalanta 3-1
23.04.2011 Brescia-Milan 0-1
31.08.2013 Roma-Hellas 3-0
05.01.2014 Fiorentina-Livorno 1-0
19.01.2014 Bologna-Napoli 2-2
01.02.2014 Milan-Torino 1-1
02.02.2014 Atalanta-Napoli 3-0
03.02.2014 Genoa-Sampdoria 0-1
09.02.2014 Lazio-Roma 0-0
23.02.2014 Sampdoria-Milan 0-2
09.03.2014 Napoli- Roma 1-0
16.03.2014 Genoa-Juventus 0-1
22.03.2014 Parma-Genoa 1-1
26.03.2014 Catania-Napoli 2-4
30.03.2014 Sampdoria-Fiorentina 0-0
05.04.2014 Chievo-Hellas Verona 0-1
07.04.2014 Genoa-AC Milan 1-2
13.04.2014 Sampdoria-Inter 0-4
19.04.2014 Fiorentina-Roma 0-1
27.04.2014 Sampdoria-Chievo 2-1
04.05.2014 Parma-Sampdoria 2-0
11.05.2014 Roma-Juventus 0-1
18.05.2014 Genoa-Roma 1-0
15.04.2018 Lazio-Roma 0-0
18.04.2018 SPAL-Chievo 0-0
06.12.2019 Inter-Roma 0-0
07.12.2019 Atalanta-Hellas Verona 3-2
14.12.2019 Genoa-Sampdoria 0-1
04.12.2021 AS Roma-Inter 0-3
16.10.2022 Hellas Verona-AC Milan 1-2

Coppa Italia

05.02.2014 Roma-Napoli 3-2

Serie B

27.02.2010 Albinoleffe-Mantova 1-0
22.04.2011 Albinoleffe-Grosseto 1-1
31.08.2013 Latina-Avellino 1-1
25.03.2014 Palermo-Siena 1-1
14.10.2022 Venezia-Frosinone 1-3

Serie C

19.10.2022 Virtus Verona-Pro Vercelli 0-3

Lega Pro 2

12.01.2014 Poggibonsi-Arzanese 2-2

Ligue 1

15.02.2014 OGC Nice-Nantes 0-0

Bundesliiga

16.02.2013 HSV-Borussia Mönchengladbach 1-0
26.02.2016 Köln-Hertha Berlin 1-0
28.02.2016 Eintracht Frankfurt-Schalke 0-0

Japanin liiga
18.06.2017 FC Tokyo-Yokohama Marinos 0-1

Tsekin liiga

28.10.2017 Bohemians-Zlin 1-1

Ukrainan Super Cup

21.07.2018 Shakhtar-Kiovan Dynamo 0-1

Portugalin pääsarja
30.01.2019 Porto-Belenenses 3-0

Chilen pääsarja

12.06.2019 Universidad Catolica-UNIÓN ESPAÑOLA 0-0

Bosnian divari
13.10.2019 Olimpik Sarajevo-TOSK Tesanj 0-0

Eredivisie

13.03.2022 Utrecht-PSV 0-1

Eerste Divisie

18.03.2022 Jong Ajax-Eindhoven 2-2
« Viimeksi muokattu: 04.12.2022 klo 19:47:02 kirjoittanut Herstein »
Futista ja viiniä

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: http://futistajaviinia.blogspot.fi/


Vastaus #787 : 27.04.2022 klo 19:01:55

Futisreissukaipuussa tehdäänpä tänne tiliä, mihin on päässyt käymään

Blogissa on tarinaa näistä:

2023

Valioliiga Manchester City-Tottenham 3-3 (tästä ei ole erillistä rapsaa/ehkä tulee)
Championship Leeds United-Middlesbrough 3-2
Championship Leeds United-Swansea 3-1

Valioliiga Leeds-Crystal Palace 1-5
League 2 Bradford City-Sutton United 3-1

2022

Allsvenskan AIK-Djurgården 1-0 Friends Arena
Coppa Italia FC Internazionale-AC Milan 3-0 Giuseppe Meazza
Serie B Monza-Brescia 1-1 Brianteo
Serie AAC Milan-Genoa 2-0 San Siro

2021

Valioliiga Leeds United-Arsenal 1-4 Elland road
Valioliiga Manchester City-Leeds 7-0 Etihad stadion

2020

Esiliiga Pärnu Jalgpalliklubi - Tallinna FCI Levadia U21 2-0 Pärnu Rannanstaadion

2019

Valioliiga Manchester United-Brighton 3-1 Old Trafford
Championship Leeds United-Blackburn 2-1 Elland Road
Allsvenskan AIK-Djurgården 1-0 Friends Arena. Näyttävimmät tifot
UEL Bröndby IF-FC Inter Turku 4-1 Bröndby stadion
Allsvenskan Malmö FF-Örebro SK 2-1 Swedbank Arena
Sweden 2 division BK Olymbic Malmö-FC Rosengård Lindängens IP
Segunda division Malaga CF-RDM Mallorca 0-1 La Rosaleda. Kovin meteli
Valioliiga Manchester City-Tottenham 1-0 Etihad stadium
Championship Leeds United-Wigan 1-2 Elland Road. Väkevin ja katkeransuloisin kokemus
Serie A FC Internazionale Milano-BC Atalanta 0-0 San Siro
Serie A Juventus-AC Milan 2-1 Allianz arena

2018

Valioliiga Fulham-Huddersfield 1-0 Craven Cottage
Valioliiga Manchester City-Newcastle 3-1 Etihad Stadium

ja aikaa ennen blogia

2016

Valioliiga Manchester City-Chelsea 1-3, Etihad stadium

2011

Mestareiden liiga: Dinamo Zagreb-HJK: 1-0 Maksimir Stadion
Supercopa Espana: Barcelona-Real Madrid 3-2

1999

Mestareiden liigan finaali: Manchester United-Bayern München 2-1

Vielä olisi paljon kierrettävää.

Koronaspesiaalina vielä, mitä peruttiin/siirrettiin

2020

Leeds United-Stoke
Swansea-Leeds
Leeds-Barnsley

Venäjä-Suomi
Suomi-Belgia

Päivitettynä jo kulunut ja nyt kuluva vuosi
« Viimeksi muokattu: 08.12.2023 klo 22:14:44 kirjoittanut Futista ja viiniä »
jjs

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy


Vastaus #788 : 11.05.2022 klo 13:55:15

24.3.2001 Englanti - Suomi, Liverpool
23.2.2002 West Ham - Middlesbrough
26.2.2002 Wycombe Wanderers - Reading
2.3.2002 QPR - Blackpool
7.2.2004 Aston Villa - Leeds
8.2.2004 Oldham - Grimsby
10.2.2004 Leicester - Bolton
9.4.2005 Blackburn - Southampton
19.6.2006 Saudi-Arabia - Ukraina, Hampuri
21.6.2006 Iran - Angola, Leipzig
22.6.2006 Ghana - Yhdysvallat, Nürnberg
23.6.2006 Sveitsi - Etelä-Korea, Hannover
26.12.2006 FC United of Manchester - Ramsbottom
30.12.2006 FC United of Manchester - Newcastle Town
1.1.2007 Fulham - Watford
2.5.2007 Raith Rovers - Stirling Albion
3.5.2007 FC United of Manchester - Curzon Ashton (North West Counties League Challenge Cupin finaali)
5.5.2007 Hibernian - Kilmarnock
6.5.2007 Hearts of Midlothian - Aberdeen
5.1.2008 Wolverhampton - Cambridge United
6.1.2008 Stoke - Newcastle
3.5.2008 IF Elfsborg - Helsingborgs IF
4.5.2008 Örebro SK - Malmö FF
5.5.2008 GAIS - IFK Norrköping
6.5.2008 Örgryte IS - Degerfors IF
7.5.2008 Helsingborgs IF - Örebro SK
8.5.2008 Malmö FF - GAIS
14.9.2008 Skonto Riga - FC Daugava
20.12.2008 Rangers - Hibernian
21.12.2008 Falkirk - Celtic
15.6.2009 Englanti U21 - Suomi U21, Halmstad
18.6.2009 Saksa U21 - Suomi U21, Halmstad
19.6.2009 Ruotsi U21 - Italia U21, Helsingborg
23.1.2010 Tottenham - Leeds
24.1.2010 Stoke - Arsenal
8.5.2010 Stevenage Borough - Barrow   
9.5.2010 Burnley -Tottenham   
12.5.2010 Cowdenbeath - Brechin   
15.5.2010 Ross County - Dundee United   
16.5.2010 York City - Oxford United   
2.11.2010 Tottenham - Internazionale
3.11.2010 Chelsea - Moskovan Spartak
7.5.2011 Tottenham  -Blackpool   
8.5.2011 Stoke - Arsenal   
9.5.2011 Fulham - Liverpool   
10.5.2011 Manchester City - Tottenham   
11.5.2011 Motherwell - Kilmarnock   
14.5.2011 Sunderland - Wolverhampton   
15.5.2011 Wigan - West Ham   
30.11.2011 Tottenham - PAOK
3.12.2011 Tottenham - Bolton
2.5.2012 Helsingborgs IF - AIK
3.5.2012 Landskrona BoIS - Assyriska FF
7.8.2012 Meksiko - Japani, Olympiavälierä Wembley
3.12.2012 Energie Cottbus - Hertha Berlin
4.5.2013 Rangers - Berwick Rangers
5.5.2013 Ross County - Celtic
6.5.2013 Sunderland - Stoke
7.5.2013 Wigan - Swansea
8.5.2013 Chelsea - Tottenham
24.10.2013 Wigan - Rubin Kazan
25.10.2013 Middlesbrough - Doncaster
26.10.2013 Notts County - Preston
7.5.2014 Hearts - Partick Thistle
26.10.2014 Tottenham - Newcastle
27.10.2014 QPR - Aston Villa
25.1.2015 Internazionale - Torino
2.5.2015 Sunderland - Southampton
3.5.2015 Tottenham - Manchester City
4.5.2015 Hull - Arsenal
5.5.2015 Inverness CT - Dundee United
6.5.2015 Arbroath - Queen´s Park
8.5.2015 Motherwell - Kilmarnock
9.5.2015 Stoke - Tottenham
10.5.2015 Manchester City - QPR
10.5.2015 Manchester City Women - Chelsea Ladies
8.10.2015 Skotlanti - Puola
9.10.2015 Englanti - Viro
10.10.2015 Bury - Wigan
18.10.2015 Vålerenga - Sarpsborg 08 
13.6.2016 Belgia - Italia, EM-kisat Lyon
14.6.2016 Portugali - Islanti, EM-kisat St. Etienne
16.6.2016 Pohjois-Irlanti - Ukraina, EM-kisat Lyon
28.10.2016 QPR - Brentford
29.10.2016 Tottenham - Leicester
20.11.2016 Helsingborgs IF - Hamlstad BK, Allsvenskan-karsinta
30.4.2017 Sheffield United - Chesterfield
2.5.2017 Basford United - Carlton Town, Nottinghamshire Senior Cup finaali, Meadow Lane
3.5.2017 Manchester City Women - Birmingham Ladies
4.5.2017 FC United of Manchester - Stalybridge Celtic, Manchester Senior Cup finaali, Boundary Park
5.5.2017 Manchester City - Southampton, Premier League 2
6.5.2017 Hull City - Sunderland
7.5.2017 Liverpool - Southampton
18.8.2017 Limhamn Bunkerlo - Hammarby
19.8.2017 Rosengård - Eskilstuna United
20.8.2017 Helsingborgs IF - GAIS
5.1.2018 Liverpool - Everton, FA Cup
6.1.2018 Middlesbrough - Sunderland, FA Cup
7.1.2018 FC United of Manchester - Southport FC
27.1.2018
8.5.2018 Partick Thistle - Motherwell
9.5.2018 Tottenham - Newcastle
11.5.2018 Livingston - Dundee United, Valioliigakarsinta
12.5.2018 Chelsea Ladies - Sunderland Ladies
13.5.2018 Tottenham - Leicester
21.10.2018 BK Häcken - Östersund
22.10.2018 Rosengård  - Piteå
23.10.2018 Helsingborgs IF - Halmstad BK
7.12.2019 Hibernian - Aberdeen
8.12.2019 Newcastle - Southampton
11.12.2021 Helsingborgs IF- Halmstad BK, Allsvenskan-karsinta
5.5.2022 Djurgårdens IF - Helsingborgs IF
6.5.2022 BK Häcken - Linköping FC
7.5.2022 Malmö FF - IK Pandora FF
7.5.2022 Malmö FF - Mjällby AIF
8.5.2022 IF Lödde - Helsingborgs IF
9.5.2022 Helsingborgs IF - IFK Norrköping
12.7.2022 Saksa - Espanja, EM-kisat Brentford
13.7.2022 Ruotsi - Sveitsi, EM-kisat Bramall Lane
14.7.2022 Italia - Islanti, EM-kisat Manchester Academy Arena
15.7.2022 Pohjois-Irlanti - Englanti, EM-kisat Southampton
16.7.2022 Suomi - Saksa, EM-kisat M**ton K**nes
17.7.2022 Sveitsi - Alankomaat, EM-kisat Bramall Lane
31.5.2023 Landskrona BoIS - Trelleborgs FF
1.6.2023 Helsingborgs IF - Skövde AIK
2.6.2023 BK Häcken - Kristianstads FF
3.6.2023 Helsinborgs IF - Astrio BK
                  
« Viimeksi muokattu: 09.06.2023 klo 16:52:54 kirjoittanut jjs »
donner

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, ManU


Vastaus #789 : 19.07.2022 klo 16:29:10

Huhtikuu 2009 Hibernian-Rangers 2-2
Helmikuu 2010 Arsenal-Sunderland 0-0
Helmikuu 2011 Barcelona-Getafe 2-1
Helmikuu 2012 Bayern München-Kaiserslautern 3-0

Helmikuu 2012:
NHL
17.2 Devils-Anaheim 3-2 vl.
18.2 Flyers-Penquins 4-6
25.2 Rangers-Sabres 3-2 ja.

NBA
22.2 Nets-Magic 91-108

14.9.2012 Monaco-Dijon 1-1
15.9.2012 Nice-Brest 4-2

16.3 2013 ManU- Reading 1-0
17.3.2013 Wigan-Newcastle 2-1

5.10.2013 Ternara-Juve Stabia 1-1
6.10.2013 Lazio-Fiorentina 0-0

27.9.2014 Crystal Palace-Leicester 2-0
28.9.2014 Raiders-Dolphins 14-38

15.11.2014 Unkari-Suomi 1-0  

4.9.2015 Kreikka-Suomi 0-1

9.4.2016 Werder Bremen- Augsburg 1-2

6.10.2016 Islanti-Suomi 3-2

6.5.2017 Hertha Berlin - RB Leipzig 1-4

6.10.2017 Kroatia- Suomi 1-1

28.4.2018 Benfica-Tondela 2-3
29.4.2018 Belenenses-Braga 0-1

12.10.18 Viro Suomi 0-1
13.10.18 Italia U19 Suomi U19 3-0

Ke 16.6.21 Suomi-Venäjä 0-1
Ma 21.6.21 Suomi-Belgia 0-2

5.7.22 Malmö-Vikingur UCL karsinta 3-2

näköjään melkein 4 vuotta meni pelkästään kotimaisen futiksen parissa korjataanpas nyt nuo kisapelit kuitenkin mukaan...
« Viimeksi muokattu: 11.08.2022 klo 20:48:17 kirjoittanut donner »
superpietu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #790 : 22.07.2022 klo 01:12:27

Komeesti porukka käyny yytsimässä kyllä!

Lisätään nyt omatkin kun nyt taas pääsisi kasvattamaan listaa:

18.01.2014 West Ham 1-3 Newcastle (Valioliiga)
09.08.2015 Malmö 2-1 IFK Göteborg (Allsvenskan)
02.11.2016 Porto 1-0 Brugge (UCL)
06.11.2016 Porto 1-1 Benfica (Primeira Liga)
14.07.2018 Belgia 2-0 Englanti (MM pronssi)
22.09.2018 Hertha 4-2 Mönchengladbach (Bundesliga)
01.12.2018 Crystal Palace 2-0 Burnley (Valioliiga)
02.06.2019 AIK 2-0 Hammarby (Allsvenskan)
Futista ja viiniä

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: http://futistajaviinia.blogspot.fi/


Vastaus #791 : 11.08.2022 klo 17:47:49

Päivitetty kesän riennot. Nyt taitaakin tulla määrittelemättömäksi ajanjaksoksi taas taukoa, mutta kenties tämän vuoden puolella vielä jonnekin ehtii

Blogissa on tarinaa näistä:


2022

Valioliiga Leeds United-Wolverhampton Wanderers Elland road
Allsvenskan IFK Göteborg-Mjällby AIF Gamla Ullevi
Allsvenskan Hammarby IF-IFK Göteborg Tele2 Arena
Svenska Cupen (Finaali) Hammarby IF-Malmö FF Tele2 Arena


Allsvenskan AIK-Djurgården 1-0 Friends Arena
Coppa Italia FC Internazionale-AC Milan 3-0 Giuseppe Meazza
Serie B Monza-Brescia 1-1 Brianteo
Serie AAC Milan-Genoa 2-0 San Siro

2021

Valioliiga Leeds United-Arsenal 1-4 Elland road
Valioliiga Manchester City-Leeds 7-0 Etihad stadion

2020

Esiliiga Pärnu Jalgpalliklubi - Tallinna FCI Levadia U21 2-0 Pärnu Rannanstaadion

2019

Valioliiga Manchester United-Brighton 3-1 Old Trafford
Championship Leeds United-Blackburn 2-1 Elland Road
Allsvenskan AIK-Djurgården 1-0 Friends Arena. Näyttävimmät tifot
UEL Bröndby IF-FC Inter Turku 4-1 Bröndby stadion
Allsvenskan Malmö FF-Örebro SK 2-1 Swedbank Arena
Sweden 2 division BK Olymbic Malmö-FC Rosengård Lindängens IP
Segunda division Malaga CF-RDM Mallorca 0-1 La Rosaleda. Kovin meteli
Valioliiga Manchester City-Tottenham 1-0 Etihad stadium
Championship Leeds United-Wigan 1-2 Elland Road. Väkevin ja katkeransuloisin kokemus
Serie A FC Internazionale Milano-BC Atalanta 0-0 San Siro
Serie A Juventus-AC Milan 2-1 Allianz arena

2018

Valioliiga Fulham-Huddersfield 1-0 Craven Cottage
Valioliiga Manchester City-Newcastle 3-1 Etihad Stadium

ja aikaa ennen blogia

2016

Valioliiga Manchester City-Chelsea 1-3, Etihad stadium

2011

Mestareiden liiga: Dinamo Zagreb-HJK: 1-0 Maksimir Stadion
Supercopa Espana: Barcelona-Real Madrid 3-2

1999

Mestareiden liigan finaali: Manchester United-Bayern München 2-1

Vielä olisi paljon kierrettävää.

Koronaspesiaalina vielä, mitä peruttiin/siirrettiin

2020

Leeds United-Stoke
Swansea-Leeds
Leeds-Barnsley

Venäjä-Suomi
Suomi-Belgia
roberto carlos

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Brasilia, Suomi, Ilves, Mäntän Valo


Vastaus #792 : 12.08.2022 klo 16:26:54

Meksikon reissu oli jo maaliskuussa, mutta on jäänyt päivittämättä lista.

Ottelut Etelä- ja Väli-Amerikassa

(Tuloksen jälkeen sarja, stadion, kaupunki, maa ellei Brasilia, yleisömäärä, maalintekijät)

12.02.06 America RN-Alecrim 2-1, Potiguar, Joao Machado, Natal
19.02.06 America RN-ABC 0-3, Potiguar, Joao Machado, Natal

27.01.07 Madureira-Boavista 1-1, Carioca, Aniceto Moscoso, Rio
M: Maicon, B:Anselmo

15.03.08 America RJ-Resende 4-4, Carioca, Giulite Coutinho Mesquita, Rio
16.03.08 Flamengo-Botafogo 2-3, Carioca, Maracana, Rio
20.03.08 Flamengo-Nacional (URU) 2-0, Libertadores, Maracana, Rio
F: Marcinho 2, 49.096
22.03.08 Flamengo-Cabofriense 2-0, Carioca, Maracana, Rio
23.03.08 Fluminense-Vasco da Gama 2-1, Carioca, Maracana, Rio
26.03.08 Madureira-Duque de Caxias 2-1, Carioca, Aniceto Moscoso, Rio

22.03.09 Vasco da Gama-Flamengo 2-0, Carioca, Maracana, Rio
V:Elton, Jeferson, 69.648
28.03.09 Fluminense-Botafogo 2-1, Carioca, Maracana, Rio
F:Alan, Conca, B:Maicosuel, 24.216
31.03.09 Macae-Vasco da Gama 0-1, Carioca, Maracana, Rio
V:Rodrigo Pimpao, 4813
02.04.09 Fluminense-Boavista 2-2, Carioca, Maracana, Rio
F:Tarta 2, B:Tony, Leandro Cruz


24.01.10 Auto Esporte-Esporte de Patos 3-1, Paraibano, Jose Americo de Almeida Filho, Joao Pessoa
31.01.10 Fluminense-Flamengo 3-5, Carioca, Maracana, Rio
F:Alan, D.Conca, Cassio, F:Adriano 3, Vagner Love, Kleberson
03.02.10 Flamengo-Olaria 3-3, Carioca, Maracana, Rio
F:Vagner Love 2, Adriano, O:Caca 2, Araruama, 6554
04.02.10 Madureira-Botafogo 1-4, Carioca, Maracana, Rio
M:Valdir, B:Fabio Ferreira, Caio, Fahel, S.Abreu, 9809
16.10.10 Sport-Coritiba 3-2, serie B, Adelmar da Costa Carvalho, Recife
S:Marcelinho Paraiba 2, Ciro, C:Leonardo, Marcos Aurelio, 8735

10.03.11 Barcelona-Sao Jose (Itaperuna) 4-0, Carioca C, Nielsen Louzada, Rio
12.03.11 Botafogo-Americano 4-0, Carioca, Engenhao, Rio
B: G.Herrera 2, S.Abreu, Joao Filipe, 4044
13.03.11 Flamengo-Fluminense 0-0, Carioca, Engenhao, Rio, 26131
20.03.11 Vasco-Botafogo 2-0, Carioca, Engenhao, Rio
V:Diego Souza, Eder Luis, 31.267
27.03.11 ABC-Baraunas 1-0, Potiguar, Maria Lamas Farache, Natal
31.03.11 ABC-Vasco da Gama 0-0, cup, Maria Lamas Farache, Natal, 11.641

05.02.12 Botafogo-Flamengo 0-0. Carioca, Engenhao, Rio, 12.439
08.02.12 Fluminense-Arsenal (ARG) 1-0, Libertadores, Engenhao, Rio
F:Fred
09.02.12 Vasco da Gama-Nacional (URU) 1-2 , Libertadores, Sao Januario, Rio
V: Alecsandro, N:Dede(oma), Sanchez
11.02.12 Goytacaz-Sao Joao de Barra 1-2, Carioca B, Ady de Oliveira e Souza, Campos
18.02.12 Internacional-Pelotas 3-1, Gaucho, Jose Pinheiro, Borba, Porto Alegre
I:Jo 2, Elton, P:Guglielmone, 2128
25.02.12 River Plate-Liverpool 1-3, Clausura, Parque Federico Omar Saroldi, Montevideo/Uruguay, R:S. Taborda  (oma), L:E.Figueroa 2, D.Vera
26.02.12 Defensor Sporting-Nacional 2-2, Clausura, Centenario, Montevideo
D:B.Aleman, D.Rolan, N:J.Boghossian, A.Rolin
04.03.12 San Lorenzo-Boca Juniors 0-2, Clausura, Pedro Bidegain, Buenos Aires/ARG
B:J.Sanchez Mino, P.Mouche
08.03.12 Boca Juniors-Fluminense 1-2, Libertadores, Alberto Jacinto Armando, Buenos Aires, Argentina, B:L.Somioza, F: Fred, Deco
22.03.12 Botafogo PB-Centro Espanol Paraibano 4-1, Paraibano, Jose Americo de Almeida Filho, Joao Pessoa

10.02.13 ABC-ASA 1-2, Copa do Nordeste, Maria Lamas Farache, Natal
17.02.13 Flamengo-Botafogo 0-0, Carioca, Engenhao, Rio, 25.359
21.02.13 Fluminense-Gremio 0-3, Libertadores, Engenhao, Rio
G: Bruno (oma), Andre Santos, E.Vargas
02.03.13 Vasco da Gama-Fluminense 3-2, Carioca sem., Engenhao, Rio
V:Bernardo, Romario, Dede, F:Thiago Neves, Wellington Nem, 20.632
03.03.13 Flamengo-Botafogo 0-2,  Carioca sem., Engenhao, Rio, 21545
B: Julio Cesar, Vitinho
31.03.13 Melgar-Pacifico 2-0, I-divisioona, Mariano Melgar, Arequipa, Peru, 3081

27.02.14 Flamengo-Emelec 3-1, Libertadores, Maracana, Rio
F: Elano, Hernane, Everton, E:Escalada
01.03.14 Flamengo-Nova Iguacu 2-1, Carioca, Maracana, Rio, 13.845
F:Jorge Fellipe (oma), Hernane, N:Erick
08.03.14 Bangu-Madureira 1-1, Carioca, Moca-Bonita, Rio, 373
B:Rodrigo, M:Carlinhos
09.03.14 Botafogo-Flamengo 0-2, Carioca, Rio, 12.648
F: Gabriel, Leo
13.03.14 San Lorenzo-Union Espanola (Chile) 1-1, Pedro Bidegain, Buenos Aires, ARG
S: Matos, U:Canales
03.04.14 Emelec-Flamengo 1-2, Libertadores, George Capwell, Guayaquil, Equador
E: Stracqualursi, F: Alecsandro, Paulinho
05.04.14 Deportivo Cuenca-Deportivo Quito 0-1, primera, Alejandro Serrano Aquilar, Cuenca, Equador, 5427, DQ: Gonzales
13.04.14 El Nacional-Manta 1-2, primera, Olimpico Atahualpa, Quito, Equador
E: Angulo, M:Gomes, Palacios Avila

28.1.15 Sporting San Miguelito-San Francisco 2-2, Estadio Luis Ernesto Cascarita Tapia, Panama City
29.1.15 Tauro-Plaza Amador 2-2, Estadio Rommel Fernandez Gutierrez, Panama City
8.2.15. UCR-Cartagines 1-1, Egologico de la UCR, San Jose, Costa Rica
28.2.15 Antigua GFC-Halcones 4-0, Estadio Pensativo, Antigua, Guatemala
14.3.15 Inter Playa del Carmen-Ocelotes 0-1, II-divisioona, United Deportiva Mario Villanueva Madrid, Playa del Carmen, Meksiko

28.1.16 Ceara-Guarani de Juazeiro 1-0, Cearense, Estadio Municipal Presidente Getulio Vargas, Fortaleza, 4008, C:Afonso (og)
3.2.16 Botafogo PB-Santa Cruz 3-0, Paraibano, Estadio Jose Americo de Almeida, Joao Pessoa, B:Magno Alves, Warley, Daniel Cruz
14.2.16 Bonsucesso-Bangu 0-3, Carioca, Estadio Luso-Brasileiro, Rio, 400, Ba:Almir 3
21.2.16 Botafogo-Cabofriense 2-1, Carioca, Sao Januario, Rio, 2772, B:Luis Henrique, Neilton, C:Charles
13.3.16 Vasco da Gama-Bangu 2-0, Carioca, Sao Januario, Rio, 4367, V:Jorge Henrique, Luan

20.1.18 Fluminense-Botafogo 0-0, Carioca, Maracana, 8538
21.1.18 Bangu-Volta Redonda 2-2, Carioca, Guilherme da Silveira Filho, 518, B:Anderson Lessa 2, V:Andre Parente, Daniel Felipe
3.2.18  Sao Paulo-Botafogo SP 2-0, Paulista, Morumbi, Diego Souza, Cueva
7.2.18  Aurora-Sport Boys 2-2, Bolivia, Sacapa, A: Sanchez, Alpire, S:Velasquez, Soliz
17.2.18 Real Garcilaso-Melgar 0-0, Peru,Quito, 5589

15.2.19 Flamengo-Fluminense 0-1, Carioca, Maracana, 54544, Luciano
24.2.19 Club Guarani-General Diaz 1-1, Estadio Rogelio Lorenzo Livieres, Asuncion Paraguay, 773, CG:Cabral, GD:Monges
25.2.19 Libertad-Olimpia 2-3, Estadio Defensores del Chaco, Asuncion Paraguay, 4485, L:Aguilar, Recalde, O:Quintana, Santa Cruz, Mendieta
10.3.19 Vasco da Gama-Flamengo 1-1, Carioca, Maracana, 29226, V:Lopez, F:De Arrascaeta

9.2.20 Sao Raimundo AM-Amazonas 0-2, Amazonas, Estadio Benigno, Manaus
16.2.20 Flamengo-Atletico Paranaense 3-0, Supercup, Estadio Nacional de Brasilia, Brasilia, 48009, Bruno Henrique, Gabriel Barbosa, De Arrascaeta
28.2.20 Bangu-Portuguesa 1-0, Carioca, Moca Bonita, Rio de Janeiro, 472, Felipe Dias
1.3.20 Fluminense-Madureira 5-1, Carioca, Maracana, 7112, Evanilson 2, Marcos Paulo 2, Hudson
5.3.20 Vasco da Gama-ABC, Natal 1-0, cup, Maracana, 31839, Cano
7.3.20 Flamengo-Botafogo 3-0, Carioca, Maracana, 52544, Everton Ribeiro, Gabriel Barbosa, Michel

13.3.22 Cruz Azul-Pumas 2-1, Liga MX, Azteca, Mexico City, C:Abram, Escobar, P: Alvarez

Ottelut jakaantuvat seuraavasti: (yhteensä 74 matsia Etelä- ja Väli-Amerikassa)

Copa Libertadores: Brasilia 6, Argentina 2, Equador 1

 Brasilia: cup 2, Supercup 1, Serie B 1, Carioca A 33, Carioca B 1, Carioca C 1, copa do Nordeste 1, Potiguar 3, Paraibano 3, Gaucho 1, Cearense 1, Paulista 1, Amazonas 1

Equador: 2
Uruguay: 2
Argentina : 1
Peru: 2
Bolivia 1
Panama 2
Costa Rica 1
Guatemala 1
Meksiko 2

Lisäksi on nähtynä Mestarien liigamatsi Zenit-Atletico Madrid Pietarissa, Suomen maaottelut Moskovassa, Tukholmassa, Rotterdamissa, Budapestissa, Reykjavikissa, Tallinnassa  ja Zenicassa sekä kaksi peliä Viron liigaa Pärnussa. Ystävyysottelu Brasilia-Argentiina Emirates stadionilla Lontoossa (Elano 2, Kaka).
 
9.2.17  Oakleigh Cannons-Kingston 2-2, national premier league, Melbourne, katsojia muutama sata
11.2.17 Melbourne City-Brisbane Roar 2-2, A-league, Melbourne, 7914, AAMI Park
18.2.17  Perth Glory-Brisbane Roar 2-2, A-league, Perth, 10.762, Nib Stadium
terwari

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tervarit, Liverpool, QPR


Vastaus #793 : 11.11.2022 klo 04:47:12

Päivitetäänpä taas:

1994:

QPR-Man.City (Valioliiga)

1995:

Chelsea-Aston Villa (Valioliiga)
QPR-Crystal Palace (Valioliiga)
Southend-Charlton (Championship)
Millwall-Notts County (Championship)
Chelsea-Real Zaragoza (cup-voittajien cup, välierä)

1996:

QPR-Man.City (Championship)
Coventry-Southampton (Valioliiga)
Fulham-Cambridge (2.liiga)
QPR-Bradford (Championship)
Chelsea-Wimbledon (Valioliiga)

2005:

Northampton-Oxford (2.liiga)
Liverpool-Blackburn (Valioliiga)
Man.City-West Ham (Valioliiga)
Charlton-Fulham (Valioliiga)
QPR-Plymouth (Championship)
QPR-Norwich (Championship)
West Ham-Middlesboro (Valioliiga)

2008:

Barnet-Peterboro (League Two)
Liverpool-West Ham (Valioliiga)
Liverpool-Newcastle (Valioliiga)
Wigan-Arsenal (Valioliiga)
Chesterfield-MK Dons (League Two)
QPR-Blackpool (Championship)

2009:

QPR-Preston (Championship)
Wigan-Man.City (Valioliiga)
Leeds-Norwich (League One)
QPR-Reading (Championship)
Leyton Orient-QPR (reservit)
Fulham-AS Roma (Euroopan Liiga)
Watford-Sheffield W (Championship)
Wolverhampton-Aston Villa (Valioliiga)
Derby-QPR (Championship)
Liverpool-Manchester United (Valioliiga)

2010:

QPR-Norwich (Championship)
Blackburn-Sunderland (Valioliiga)
Halifax-Bradford Park Avenue (Evo-Stik League)
Manchester United-Bursaspor (Mestarien Liiga)
Bristol City-QPR (Championship)
Tottenham-Everton (Valioliiga)
West Ham-Newcastle (Valioliiga)
Liverpool-Blackburn (Valioliiga)

2011:

Liverpool-Manchester United (Valioliiga)
Sheffield United-Sheffield Wednesday (League One)
Kidderminster-Braintree (Conference)
Leicester-Watford (Championship)
Tottenham-Rubin Kazan (Euroopan Liiga)
Accrington-Cheltenham (League Two)
Wolverhampton-Swansea (Valioliiga)
Liverpool-Norwich (Valioliiga)
Arsenal-Stoke (Valioliiga)
QPR-Chelsea (Valioliiga)

2012:

Liverpool-Arsenal (Valioliiga)
Newcastle-Sunderland (Valioliiga)
Dundee Utd-Inverness (Skotlannin Valioliiga)
Oldham-Scunthorpe (League One)
West Ham-Watford (Championship)

2013:

QPR-Bournemouth (Championship)
Liverpool-Norwich (Valioliiga)
Motherwell-Celtic (Skotlannin Valioliiga)
Liverpool-West Ham (Valioliiga)
Tamworth-Bristol City (FA Cup, 2.kierros)

2014:

QPR-Wigan (Championship)
Liverpool-Sunderland (Valioliiga)
Southport-Forest Green (Conference)
QPR-Blackpool (Championship)
Liverpool-Tottenham (Valioliiga)
Sunderland-West Ham (Valioliiga)
Liverpool-Aston Villa (Valioliiga)
ManU-QPR (Valioliiga)
Liverpool-Ludogorets (Mestarien liiga)
Nottingham-Fulham (Championship)
Everton-Wolfsburg (Euroopan liiga)
QPR-Stoke (Valioliiga)
West Ham-Liverpool (Valioliiga)

2015:

WBA-Southampton (Valioliiga)
Liverpool-Manchester City (Valioliiga)
Liverpool-Chelsea (U21)
Aston Villa-WBA (Valioliiga)
Liverpool-Burnley (Valioliiga)
Liverpool-Crystal Palace (Valioliiga)
WBA-Chelsea (Valioliiga)
QPR-Leeds (Championship)
Liverpool-Swansea (Valioliiga)

2016:

Liverpool-Tottenham (Valioliiga)
Leicester-Southampton (Valioliiga)
Leicester-Liverpool (U21)
Leeds-QPR (Championship)
Arsenal-Newcastle (U21)
QPR-Charlton (Championship)
Liverpool-Stoke (Valioliiga)
Liverpool-Leicester (Valioliiga)
Aston Villa-Nottingham (Championship)
Sunderland-Everton (Valioliiga)
QPR-Newcastle (Championship)
Rotherham-Nottingham (Championship)

2017:

Liverpool-Arsenal (Valioliiga)
QPR-Barnsley (Championship)
Man.City-Stoke (Valioliiga)
Brighton-Derby (Championship)
Bristol Rovers-Southend (League One)
Liverpool-Burnley (Valioliiga)
Liverpool-Middlesbrough (Valioliiga)
Liverpool-Huddersfield (Valioliiga)
Liverpool-Leicester (reservit)
Burnley-Newcastle (Valioliiga)
QPR-Sheffield United (Valioliiga)
Liverpool-Maribor Branik (Mestarien liiga)

2018:

Ajax-Heracles (Eredivisie)
QPR-Derby (Championship)
Liverpool-Manchester City (Valioliiga)

2019:

Lazio-Atalanta (Serie A)
Liverpool-Wolverhampton (Valioliiga)
Manchester CIty-Atalanta (Mestarien Liiga)
Arsenal-Vitoria Guimaraes (Euroopan Liiga)
Southampton-Leicester (Valioliiga)
Birmingham-Luton (Championship)
Liverpool-Tottenham (Valioliiga)
QPR-Brentford (Championship)
Liverpool-Arsenal (Liigacup)

2022:

Liverpool-Wolverhampton (Valioliiga)
Liverpool-Bournemouth (Valioliiga)
Aston Villa-West Ham (Valioliiga)
Torquay-Woking (Conference)
QPR-Hull (Championship)
Liverpool-Newcastle (Valioliiga)
Nuori Werther

Poissa Poissa


Vastaus #794 : 06.12.2022 klo 14:57:29

Kolmen pelin vuosi (Espanja, Saksa, Ruotsi). Ensi keväälle suunnitteilla Italian reissua.

Espanja:
Barcelona-Deportivo 4-0 (1998)
Real Madrid-Valladolid 4-2 (2009)
Levante-Malaga 1-0 (2022)

Hollanti:
PSV Eindhoven-Feyenoord 10-0 (!) (2010)

Saksa:
Bayern München-Cottbus 4-1 (2008)
Borussia Dortmund-FC Köln 5-0 (2011)
Eintracht Frankfurt-Schalke 1-0 (2013)
Schalke-Eintracht Frankfurt 2-0 (2014)
Borussia Mönchengladbach-Stuttgart 1-1 (2014)
Fortuna Düsseldorf-VFR Aalen 3-1 (2014)
Vfl Bochum-Kaiserslautern 0-2 (2015)
Borussia Dortmund-Eintracht Frankfurt 2-0 (2015)
Werder Bremen-Hannover 4-1 (2016)
Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 1-0 (2016)
Borussia Mönchengladbach-Augsburg 1-1 (2017)
VFB Stuttgart-Erzgebirge Aue 3-0 (2017)
Schalke-Mainz 2-0 (2017)
Borussia Mönchengladbach-Leverkusen 1-5 (2017)
Hertha Berlin-Borussia Dortmund 2-3 (2019)
St. Pauli-SSV Jahn Regensburg 4-3 (2019)
Borussia Mönchengladbach-Hoffenheim 2-2 (2019)
Schalke-Augsburg 0-0 (2019)
FC Köln-Borussia Dortmund 3-2 (2022)

Tanska:
FC Nordsjaelland-AGF 3-3 (2016)
FC Kööpenhamina-AC Horsens 1-2 (2018)
Esbjerg fB-Vendsyssel FF 2-3 (2018)

Kroatia:
Hajduk Split - NK Lokomotiva 3-0 (2019)

Ruotsi:
AIK-Djurgården 1-0 (2022)

Maaottelut:
Saksa-Brasilia (1-1, Berliini, 2004)
Ukraina-Tunisia (1-0, Berliini, MM-2006)
Jonios

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MyPa, West ham


Vastaus #795 : 10.12.2022 klo 23:58:46

Reilu kolme vuotta kulunut edellisestä päivityksestä.

2009
22.10.2009 FK Ventspils-Sporting CP 1-2, Eurooppa liiga, Skonto areena, Riika  (Joao Moutinho Kolmestakympistä puolVolley ylänurkkaan ja ikuisesti suosikkipelaajaksi.)

2010
30.10.2010 Werder Bremen-FC Nurnberg 2-3, Bundesliiga, Weserstadion,Bremen

2011
3.10.2011 RCD Espanyol-Real Madrid 0-4, La liga, Estadi Cornellà-El Prat,Barcelona

2013
20.10.2013 FC Kobenhavn-Aalborg 3-0, Superligaen, Parken, Kööpenhamina

2014
23.10.2014 Tottenham-Asteras Tripolis 5-1, Eurooppa liiga, White hart lane,Lontoo  
24.10.2014 Fulham-Charlton Athletic 3-0,Championship, Craven Cottage,Lontoo
25.10.2014 West ham-Manchester city 2-1, Valioliiga, Boleyn Ground,Lontoo
6.12.2014 PSG-FC Nantes 2-1, Ligue1, Parc Des Princes,Pariisi
7.12.2014 RC Lens-Losc Lille 1-1, Ligue1, Stade de France,Pariisi

2015
17.10.2015 Tottenham-Liverpool 0-0 ,Valioliiga, White hart lane,Lontoo
19.10.2015 West ham u21-Wolverhampton u21 4-0, U21 Valioliiga, Rush green,Lontoo
20.10.2015 Arsenal-Bayern Munchen 2-0, Champions League,Emirates stadium,Lontoo
21.10.2015 Fulham-Leeds 1-1, Championship, Craven Cottage,Lontoo
5.12.2015 Rapid Wien-SV Ried 2-1, Itävallan Bundesliiga, Ernst-happel stadion,Wien

2016
7.5.2016 West ham-Swansea 1-4,Valioliiga, Boleyn Ground,Lontoo
2017
14.1.2017 West ham-Crystal Palace 3-0, Valioliiga,London stadium,Lontoo  
21.1.2017 Middlesbrough-West ham 1-3, Valioliiga, Riverside stadium, Middlesbrough
15.4.2017 New York Red Bulls-D.C. United 2-0, MLS, Red Bull arena, New jersey

2018
3.3.2018 Swansea-West ham 4-1, Valioliiga, Liberty stadium, Swansea
10.3.2018 West ham-Burnley 0-3, Valioliiga, London stadium, Lontoo
11.3.2018 West ham u23-Chelsea u23 0-1, Valioliiga2, Victoria Road, Lontoo
3.10.2018 Brentford B-QPR u23 3-2, Ystävyysottelu, Jersey Road training ground, Lontoo
3.10.2018 Tottenham-Barcelona 2-4, Champions League, Wembley stadium, Lontoo
4.10.2018 Chelsea- Vidi 1-0, Eurooppa Liiga, Stamford Bridge, Lontoo
5.10.2018 Brighton-West ham 1-0, Valioliiga, AmEx stadium
6.10.2018 Watford-Bournemouth 0-4, Valioliiga, Vicarage Road

2019
27.1.2019 Chelsea-Sheffield Wednesday 3-0, Fa cup, Stamford Bridge
28.1.2019 Barnet-Brentford 3-3, Fa cup, The Hive Stadium
29.1.2019 Wolves-West ham 3-0, Valioliiga, Molineux Stadium
30.1.2019 Tottenham-Watford 2-1, Valioliiga, Wembley stadium
7.3.2019 Chelsea-Dynamo Kiova 3-0, Eurooppaliiga, Stamford Bridge
8.3.2019 Norwich-Swansea 1-0, Championship, Carrow Road
9.3.2019 Cardiff-West ham 2-0, Valioliiga, Cardiff City Stadium
10.3.2019 Chelsea-Wolves 1-1, Valioliiga, Stamford Bridge
11.3.2019 Tower Hamlets-Leyton athletic 2-1, Essex senior league, Mile end stadium
12.3.2019 Charlton-Burton 2-1, Ykkösliiga, The Valley
13.3.2019 QPR-Rotherham 1-2, Championship, Loftus Road
14.3.2019 Arsenal-Rennes 3-0, Eurooppaliiga, Emirates Stadium
15.3.2019 Barkingside-Sporting Bengal 0-2, Peter Butcher Memorial Trophy, Cricklefield Stadium
16.3.2019 West ham-Huddersfield 4-3, Valioliiga, London Stadium
22.10.2019 Millwall-Cardiff 2-2, Championship, the den
23.10.2019 Fulham-Luton  3-2, Championship, Craven Cottage
24.10.2019 Arsenal- Vitoria 3-2, Europa League, Emirates Stadium
25.10.2019 Southampton-Leicester 0-9, Valioliiga, St Mary's Stadium
26.10.2019 West ham-Sheffield United 1-1, Valioliiga, London Stadium

2020
21.1.2020 Crystal Palace-Southampton 0-2, Valioliiga, Selhurst park
22.1.2020 Tottenham-Norwich 2-1, Valioliiga, White hart lane
23.1.2020 Tranmere Rovers-Watford 2-1 ja. , Fa Cup, Prenton Park
24.1.2020 Northampton town-Derby 0-0, Fa cup, Sixfields Stadium
25.1.2020 West ham-West Bromwich 0-1, Fa cup, London Stadium

2021
-

2022
19.3. Hammarby IF-IF Elfsborg 1-0, Svenska Cupen, Tele2 arena
20.3. Djurgården-Malmö FF 0-1, Svenska Cupen, Tele2 arena
9.4. Lilleström SK-FK Jerv 4-0, Eliteserien, Åråsen stadion
10.4. Grorud IL-Fredrikstad FK 2-2, Obos-ligaen, Grorud Arctic Match
10.4. Vålerenga IF-FK Haugesund 2-1, Eliteserien, Intility Arena
7.5. Malmö FF-Mjällby AIF 2-0, Allsvenskan, Eleda stadion
8.5. Brøndby IF-FC København 1-1, Superliga, Brøndby stadion
9.5. Helsingborgs IF- IFK Norrköping 0-1, Allsvenskan, Olympia
21.5. AIK-IK Sirius 2-2, Allsvenskan, Friends arena
22.5. Hammarby IF-IFK Norrköping 3-0, Allsvenskan, Tele2 arena
6.10. AZ Alkmaar-Apollon Limassol 3-2, Konferenssiliiga, AFAS Stadion
7.10 FC Groningen-RKC Waalwijk 2-3, Eredivisie, Euroborg-stadion
8.10. Sparta Rotterdam-FC Emmen 3-1, Eredivisie,  Het Kasteel
9.10. Feyenoord-FC Twente 2-0, Eredivisie, De Kuip
9.10. Vitesse-Fortuna Sittard 1-2, Eredivisie, Gelredome
5.11. Getafe CF-Cadiz CF 0-0, LaLiga, Coliseum Alfonso Pérez
6.11. Atletico Madrid-RCD Espanyol 1-1, LaLiga, Estadio Metropolitano

divarifutaaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HIFK


Vastaus #796 : 14.02.2023 klo 00:00:44

FC Barcelona 0-1 CA Osasuna 23.5.2009, Espanjan Pääsarja
Las Palmas 0-4 Deportivo Alavés 22.4.2018, Espanjan Pääsarja
Hajduk Split 3-2 Inter Zapresić 4.5.2019, Kroatian Pääsarja
OGC Nice 1-1 Stade Rennais 2.4.2022, Ranskan Pääsarja
OH Leuven 0-0 Cercle Brugge 10.2.2023, Belgian Pääsarja
OH Leuven 1-1 Royal Antwerp 26.2.2023, Belgian Pääsarja
OH Leuven 0-2 RSC Anderlecht 19.3.2023, Belgian Pääsarja
OH Leuven 4-1 KV Mechelen 8.4.2023, Belgian Pääsarja
Belgia 1-1 Itävalta 17.6.2023, EM-karsinnat
« Viimeksi muokattu: 20.08.2023 klo 17:07:53 kirjoittanut divarifutaaja »
drakon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TSV+RJC+KVM


Vastaus #797 : 16.03.2023 klo 02:57:00

Maksimi merkkimäärä tuli näköjään täyteen alkuperäisessä, joten pitänee jatkaa tiivimmässä muodossa

2005 ( 01 )
2006 ( 07 )
2007 ( 33 )
2008 ( 02 )
2009 ( 12 )
2010 ( 14 )
2011 ( 38 )
2012 ( 26 )
2013 ( 36 )
2014 ( 41 )
2015 ( 33 )
2016 ( 28 )
2017 ( 55 )
2018 ( 48 )
2019 ( 42 )
2020 ( 09 )
2021 ( 14 )
2022 ( 31 )


2023 ( 34 )

04.02.2023 Union Berlin - Mainz @ Stadion an der Alten Försterei, Berlin-Köpenick (GER 1)
05.02.2023 Lichtenberg - Erfurt @ Hans Zoschke Stadion, Berlin-Lichtenberg (GER 4) [RegNordOst]
09.03.2023 Union Berlin (GER) - Union Saint-Gilloise (BEL) @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick (UEFA Europa League, GER)
11.03.2023 Leverkusen U19 - Dortmund U19 @ Ulrich-Haberland-Stadion, Leverkusen-Sportpark (GER U19) [Bundesliga West]
11.03.2023 Düsseldorf - Heidenheim @ Rheinstadion, Düsseldorf-Messegelände (GER 2) - 70. 2.Bundesligassa
12.03.2023 Hannover - Rostock @ Niedersachsenstadion, Hannover (GER 2)
12.03.2023 Wolfsburg - Union Berlin @ VW Arena, Wolfsburg (GER 1) - 50. 1.Bundesligassa
13.03.2023 Roda Kerkrade - Jong AZ @ Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade (NED 2) - 50. Alankomaissa
26.03.2023 Pohjois-Irlanti - Suomi @ Windsor Park, Belfast (NIR)
27.03.2023 Irlanti - Ranska @ Aviva Stadium, Dublin (IRL)
01.05.2023 Nõmme United - FCI Levadia U21 @ Sportland Arena, Tallinna-Lilleküla (EST 2)
05.05.2023 Aachen - Schalke U23 @ Tivoli Stadion, Aachen (GER 4) [RegWest]
06.05.2023 Cambuur Leeuwarden - Utrecht @ Cambuurstadion, Leeuwarden-Cambuur (NED 1)
07.05.2023 Emmen - Twente Enschede @ De Oude Meerdijk, Emmen-Angelslo (NED 1)

11.08.2023 Brón Radom - GKS Bełchatów @ Stadion Broni, Radom (POL 4) [III Liga]
12.08.2023 Sosnowiec - Resovia Rzeszów @ Zagłębiowski Park Sportowy, Sosnowiec-Zagórze (POL 2)
18.08.2023 Oberhausen - Aachen @ Stadion Niederrhein, Oberhausen (GER 4) [RegWest]
19.08.2023 Ahlen - Paderborn U23 @ Wersestadion, Ahlen (GER 4) [RegWest]
20.08.2023 Union Berlin - Mainz @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick (GER 1)
22.08.2023 Münster - Ingolstadt @ Preußenstadion, Münster-Berg Fidel (GER 3)
23.08.2023 Meppen - Jeddeloh @ Emslandstadion, Meppen-Neustadt (GER RegCup) [Niedersachsenpokal]
26.08.2023 Darmstadt - Union Berlin @ Böllenfalltor, Darmstadt-Lichtwiese (GER 1)
05.10.2023 Aberdeen (SCO) - HJK (FIN) @ Pittodrie Stadium, Aberdeen (UEFA Europa Conference League, SCO)
06.10.2023 Clydebank - Kirkintilloch Rob Roy @ Holm Park, Clydebank-Yoke (SCO 6)
24.10.2023 Union Berlin (GER) - Napoli (ITA) @ Olympiastadion, Berlin (UEFA Mestarienliiga, GER)
25.10.2023 Mainz U19 (GER)- Maribor U19 (SVN) @ Stadion am Bruchweg, Mainz (UEFA Youth League, GER)
26.10.2023 Eintracht Frankfurt (GER) - HJK (FIN) @ Waldstadion, Frankfurt (UEFA Europa Conference League, GER)
27.10.2023 Arminia Ludwigshafen - Wormatia Worms @ Südwest-Stadion, Ludwigshafen (GER 5) [Oberliga Rhld/Saar]
28.10.2023 VfR Mannheim - FV Ravensburg @ Rhein-Neckar-Stadion, Mannheim (GER 5) [Oberliga Ba-Wü]
29.10.2023 Wehen-Wiesbaden - Rostock (GER 2) @ Brita Arena, Wiesbaden - 500. ottelu ulkomailla
09.12.2023 Lübeck - Ingolstadt @ Stadion an der Lohmüle, Lübeck (GER 3)
10.12.2023 HSV U21 - SC Spelle-Venhaus @ HSV Trainingsgelände KR2, Hamburg-Volkspark (GER 4) [RegNord]
12.12.2023 Union Berlin U19 (GER) - Real Madrid U19 (SPA) @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick @ (UEFA Youth League, GER) - 250. ottelu Saksassa
12.12.2023 Union Berlin (GER) - Real Madrid (SPA) @ Olympiastadion, Berlin (UEFA Mestarienliiga, GER)

2024 ( 5 )

09.02.2024 Waalwijk - Nijmegen @ Mandemakers Stadion, Waalwijk (NED 1)
10.02.2024 Eendracht Aalst Ladies - Anderlecht Women B @ Pierre Cornelisstadion, Aalst (BEL 2 W)
10.02.2024 Anderlecht Futures - Seraing @ Heyselstadion, Bryssel-Heysel (BEL 1B)
11.02.2024 Utrecht Vrouwen - PSV Eindhoven Vrouwen @ Trainingscomplex Zoudenbalch, Utrecht (NED 1 W)
11.02.2024 Utrecht - Sittard @ Stadion Galgenwaard, Utrecht (NED 1)

Yhteensä: 509 ottelua

------------------------------------------------------------

Yhteenveto

Stadioneita: 331

Maita: 36

* Saksa: 251, 52 1.BuLi, 72 2.BuLi
* Hollanti: 55
* Belgia: 27
* Englanti: 26
* Ruotsi: 21
* Viro: 19
* Tsekin tasavalta: 14
* Puola: 14
* Itävalta: 12
* Italia: 8
* Kroatia: 5
* Espanja: 5
* Norja: 4
* Skotlanti: 4
* Romania: 3
* Sveitsi: 3
* Tanska: 3
* Unkari: 2
* Ranska: 2
* Singapore: 2
* Slovakia: 2
* Islanti: 2
* Liettua: 2
* Kanada: 2
* Portugal: 1
* Irlanti: 1
* Japani: 1
* Luxemburg: 1
* Slovenia: 1
* Serbia: 1
* Bosnia ja Hertsegovina: 1
* Thaimaa: 1
* USA: 1
* Maaottelut: 13 (Ranska 3, Ruotsi 2, Hollanti 2, Espanja 1, Kreikka 1, Viro 1, Italia 1, Pohjois-Irlanti 1, Irlanti 1)

TOP joukkueet:
01. Union Berlin 40
02. Alemannia Aachen 31
03. Roda Kerkrade 24
04. Fortuna Düsseldorf 16
05. Bayer Leverkusen 10
06. St. Pauli 9
      Dynamo Dresden 9
      Mainz 9
      FC Ingolstadt 9
10. Dortmund 8
      Erzgebirge Aue 8
      Wolfsburg 8
      Rot-Weiß Oberhausen 8
14. Borussia Mönchengladbach 7
      FC Köln 7
      Duisburg 7
      Rot-Weiss Essen 7
      Bielefeld 7
      Darmstadt 7
      Utrecht 7
21. Bochum 6
      1860 München 6
      Cottbus 6
      Hammarby 6
      Nürnberg 6
      Erfurt 6
      Frankfurt 6
      Rostock 6
« Viimeksi muokattu: 12.02.2024 klo 01:16:33 kirjoittanut drakon »
Herstein

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Heitto


Vastaus #798 : 29.03.2023 klo 08:58:10

Uefa-Cup/Eurooppa Liiga

22.08.2004 Panionios-Newcastle 0-1
25.02.2010 Juventus-Ajax 0-0
20.02.2014 Juventus-Trabzonspor 2-0
25.02.2016 Leverkusen-Sporting Lissabon 3-1

Mestareiden Liiga

21.10.2014 AS Roma-Bayern Munchen 1-7
17.07.2018 Punainen Tähti-Spartak Jurmala 2-0

La Liga

06.05.2007 Espanyol-Atletico 2-1
1.12.2007 Espanyol-Barcelona 1-1
26.09.2007 Deportivo-Recreativo 0-2
01.12.2012 Real Madrid-Atletico Madrid 2-0
08.12. 2012 Real Sociedad-Getafe 1-1
03.04.2016 Athletic-Granada 1-1
03.04.2016 Eibar-Villarreal 1-2
25.02.2017 Real Betis-Sevilla 1-2

Segunda

02.12.2012 Alcorcon - Girona 4-1
26.02.2017 Sevilla 2-Levante 1-1

Segunda B

24.03.2013 Real Oviedo-Zamora 3-2

Ulkomaalaiset maaottelut

25.03.2007 Brasilia-Chile 4-0
20.08.2008 Ruotsi-Ranska 2-2
20.06.2006 Ruotsi-Englanti 2-2
01.04.2009 Englanti-Ukraina 2-1
11.06.2016 Albania-Sveitsi 0-1
16.06.2016 Englanti-Wales 2-1
18.06.2021 Ruotsi-Slovakia 1-0

Suomen maaottelut

15.10.2008 Venäjä-Suomi 3-0
28.03.2009 Wales-Suomi 0-2
14.10.2009 Saksa-Suomi 1-1
07.06.2011 Ruotsi-Suomi 5-0
10.08.2011 Latvia-Suomi 0-2
22.03.2013 Espanja-Suomi 1-1
15.10.2013 Ranska-Suomi 3-0
14.11 2014 Unkari-Suomi 1-0
18.11.2014 Slovakia-Suomi 2-1
29.3.2015 Pohjois-Irlanti-Suomi 2-1
05.09.2015 Kreikka-Suomi 0-1
06.06.2016 Italia-Suomi 2-0
07.10.2016 Islanti-Suomi 3-2
05.09.2017 Kosovo-Suomi 0-1
23.03.2019 Italia-Suomi 2-0
26.03.2019 Armenia-Suomi 0-2
12.10.2019 Bosnia-Suomi 4-1
16.06.2021 Suomi-Venäjä 0-1
21.06.2021 Belgia-Suomi 2-0
11.06.2022 Romania-Suomi 1-0
23.03.2023 Tanska-Suomi 3-1
26.3.2023 Pohjois-Irlanti-Suomi 0-1

Valioliiga

26.02.2011 Newcastle-Bolton 1-1
19.10.2013 Everton-Hull 2-1

Championship

07.04.2012 Millwall-Hull 2-0
20.10.2013 Leeds-Birmingham 4-0

League One

31.03.2009 Millwall-Colchester 0-1

Irlannin liiga

3.4.2015 Shamrock Rovers-Galway 3-0

Tanskan Liiga

18.10.2009 Silkeborg-Esbjerg 2-2

Serie A

28.02.2010 Milan-Atalanta 3-1
23.04.2011 Brescia-Milan 0-1
31.08.2013 Roma-Hellas 3-0
05.01.2014 Fiorentina-Livorno 1-0
19.01.2014 Bologna-Napoli 2-2
01.02.2014 Milan-Torino 1-1
02.02.2014 Atalanta-Napoli 3-0
03.02.2014 Genoa-Sampdoria 0-1
09.02.2014 Lazio-Roma 0-0
23.02.2014 Sampdoria-Milan 0-2
09.03.2014 Napoli- Roma 1-0
16.03.2014 Genoa-Juventus 0-1
22.03.2014 Parma-Genoa 1-1
26.03.2014 Catania-Napoli 2-4
30.03.2014 Sampdoria-Fiorentina 0-0
05.04.2014 Chievo-Hellas Verona 0-1
07.04.2014 Genoa-AC Milan 1-2
13.04.2014 Sampdoria-Inter 0-4
19.04.2014 Fiorentina-Roma 0-1
27.04.2014 Sampdoria-Chievo 2-1
04.05.2014 Parma-Sampdoria 2-0
11.05.2014 Roma-Juventus 0-1
18.05.2014 Genoa-Roma 1-0
15.04.2018 Lazio-Roma 0-0
18.04.2018 SPAL-Chievo 0-0
06.12.2019 Inter-Roma 0-0
07.12.2019 Atalanta-Hellas Verona 3-2
14.12.2019 Genoa-Sampdoria 0-1
04.12.2021 AS Roma-Inter 0-3
16.10.2022 Hellas Verona-AC Milan 1-2

Coppa Italia

05.02.2014 Roma-Napoli 3-2

Serie B

27.02.2010 Albinoleffe-Mantova 1-0
22.04.2011 Albinoleffe-Grosseto 1-1
31.08.2013 Latina-Avellino 1-1
25.03.2014 Palermo-Siena 1-1
14.10.2022 Venezia-Frosinone 1-3

Serie C

19.10.2022 Virtus Verona-Pro Vercelli 0-3

Lega Pro 2

12.01.2014 Poggibonsi-Arzanese 2-2

Ligue 1

15.02.2014 OGC Nice-Nantes 0-0

Bundesliiga

16.02.2013 HSV-Borussia Mönchengladbach 1-0
26.02.2016 Köln-Hertha Berlin 1-0
28.02.2016 Eintracht Frankfurt-Schalke 0-0

Japanin liiga
18.06.2017 FC Tokyo-Yokohama Marinos 0-1

Tsekin liiga

28.10.2017 Bohemians-Zlin 1-1

Ukrainan Super Cup

21.07.2018 Shakhtar-Kiovan Dynamo 0-1

Portugalin pääsarja
30.01.2019 Porto-Belenenses 3-0

Chilen pääsarja

12.06.2019 Universidad Catolica-UNIÓN ESPAÑOLA 0-0

Bosnian divari
13.10.2019 Olimpik Sarajevo-TOSK Tesanj 0-0

Eredivisie

13.03.2022 Utrecht-PSV 0-1

Eerste Divisie

18.03.2022 Jong Ajax-Eindhoven 2-2

Pohjois-Irlannin Valioliiga

25.3.2023 Crusaders-Carrick Rangers 3-0
roberto carlos

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Brasilia, Suomi, Ilves, Mäntän Valo


Vastaus #799 : 25.04.2023 klo 21:52:46

Omaan listaani tuli nyt neljä ottelua lisää Brasilian kierroksella. ABC-Santa Cruz, Flamengo-Fluminense, Botafogo-Sao Paulo ja Flamengo-Coritiba. Teen lähiaikoina uuden selkeämmän listan kaikista matseista







« Viimeksi muokattu: 25.04.2023 klo 22:28:26 kirjoittanut roberto carlos »

 
Sivuja: 1 ... 31 [32] 33
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa