FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
20.07.2024 klo 18:58:59 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: 1 ... 32 [33]
 
Kirjoittaja Aihe: Ulkomailla nähdyt ottelut  (Luettu 218577 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Partizan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Partizan, KäPa, 1. FCUB, FCSP, SG Dynamo Dresden


Vastaus #800 : 29.04.2023 klo 13:37:20

1984
Werder Bremen – Bayern Munchen, Weserstadion, Bremen, Bundesliga
1994
USA – Romania, Rose Bowl Stadium, Pasadena, MM 1994
1995
Feyenoord – Ajax, De Kuip, Rotterdam, Eredivisie
1997
Slavia Praha – SK Hradec Kralove, Stadion Eden, Praha, Tsekin liiga
1998
Tsekki – Tanska, Letna Stadium, Praha, ystävyysottelu
2000
FK Partizan – Obilic, Stadion Partizan, Belgrad, Serbian liiga
2002
Tsekki – Jugoslavia, Letna Stadium, Praha, ystävyysottelu
2003
FK Partizan – Newcastle, Stadion Partizan, Belgrad, UCL Q3 1-osaottelu
2005
Romania-Tsekki, Farul Stadion, Costanta, MM-karsinta
Levski Sofia - CSKA Sofia, Vasil Levski National Stadium, Sofia, Bulgarian liiga
Tsekki – Suomi, Na Stinadlech Stadion, Teplice, MM-karsinta
FK Crvena Zvezda – SC Braga, Stadion Crvena zvezda, Belgrad, UEFA Cup R1 1-osaottelu
2006
FK Partizan – Groeningen, Stadion Partizan, Belgrad, UEFA Cup R1 1-osaottelu
2007
Serbia – Suomi, Stadion Crvena Zvezda, Belgrad, EM-karsinta
FK Zemun – Rad Beograd, Zemun, Serbian 1-div
2008
CSKA – Krylja Sovetov, Luzhniki, Moskova, Venäjän liiga
Bohemians Praha – Sparta Praha, FK Victoria Zizkov stadion, Praha, Tsekin liiga
2009
FK Partizan – Apoel Nicosia, Stadion Partizan, Belgrad, UCL Q3 2-osaottelu
2010
1.FC Union Berlin - Karlsruhe SC, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
HSV - Hannover 96, HSH Nordbank Arena, Hampuri, Bundesliga
FK Partizan – HJK, Stadion Partizan, Belgrad, UCL Q3 1-osaottelu
SV Babelsberg 03 – VfB Stuttgart, Karl-Liebknecht-Stadion, Potsdam, Saksan Cup R1
Slavia Praha – Slovan Liberec, Synot Tip Arena, Praha, Tsekin liiga
Bayern Munchen – VfL Wolfsburg, Allianz Arena, Munchen, Bundesliga
1. FC Köln – Kaiserslautern, RheinEnergieStadion, Köln, Bundesliga
Borussia Dortmund – Leverkusen, Signal Iduna Park, Dortmund, Bundesliga
Hannover 96 - FC St. Pauli, AWD Arena, Hannover, Bundesliga
HSV - Kaiserslautern, Imtech Arena, Hampuri, Bundesliga
Hertha Berlin - Alemannia Aachen, Olympiastadion, Berliini, 2-Bundesliga
Saksa - Turkki, Olympiastadion, Berliini, EM-karsinta
2011
Hertha Berlin - 1.FC Union Berlin, Olympiastadion, Berliini, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin - VfL Osnabruck, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
FC St. Pauli - Borussia Mönchengladbach, Millerntor, Hampuri, Bundesliga
RW Oberhausen - MSV Duisburg, Stadion Niederrhein, Oberhausen, 2-Bundesliga
1. FC Köln - SC Freiburg, RheinEnergieStadion, Köln, Bundesliga
Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart, Commerzbank-Arena, Frankfurt am Main, Bundesliga
Hertha Berlin - FSV Frankfurt, Olympiastadion, Berliini, 2-Bundesliga
FK Partizan - KRC Genk, Stadion Partizan, Belgrad, UCL Q3 2-osaottelu
FK Crvena Zvezda – Ventspils, Stadion Crvena zvezda, Belgrad, UEL Q3 2-osaottelu
FK Bokelj - FK Buducnost, Stadion Pod Vrmcem, Kotor, Montenegron liiga
1.FC Union Berlin - VfL Bochum, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
FC St. Pauli - MSV Duisburg, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
FC Schalke 04 - HJK, Veltins-Arena, Gelsenkirchen, UEL P-OR 2-osaottelu
MSV Duisburg - SG Dynamo Dresden, Schauinsland-Reisen-Arena, Duisburg, 2-Bundesliga
Bayer 04 Leverkusen - Borussia Dortmund, BayArena, Leverkusen, Bundesliga
Eintracht Frankfurt - SC Paderborn, Commerzbank-Arena, Frankfurt, 2-Bundesliga
Fortuna Dusseldorf - Hansa Rostock, Esprit-Arena, Dusseldorf, 2-Bundesliga
HSV - VfL Wolfsburg, Imtech-Arena, Hampuri, Bundesliga
FC St. Pauli - FSV Frankfurt, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
Hertha Berlin - Schalke 04, Olympiastadion, Berliini, Bundesliga
1.FC Union Berlin - FSV Frankfurt, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
SG Dynamo Dresden - Energie Cottbus, Glucksgas Stadion, 2-Bundesliga
2012
VfL Wolfsburg - SC Freiburg, Volkswagen Arena, Wolfsburg, Bundesliga
1.FC Union Berlin - SG Dynamo Dresden, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
FC St. Pauli - VfL Bochum, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
1. FC Köln - Werder Bremen, RheinEnergieStadion, Köln, Bundesliga
FC Schalke 04 - Hannover 96, Veltins-Arena, Gelsenkirchen, Bundesliga
FC St. Pauli - 1.FC Union Berlin, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
Hannover 96 - VfL Wolfsburg, AWD Arena, Hannover, Bundesliga
1.FC Union Berlin - Eintracht Braunschweig, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
HSV - Hannover 96, Imtech-Arena, Hampuri, Bundesliga
Hammarby IF - Östers IF, Söderstadion, Tukholma, Superettan
FK Vojvodina - FK Jagodina, Karadjordje stadion, Novi Sad, Jelen Superliga
FK Partizan - Neftchi Baku, Stadion Partizan, Belgrad, UEL lohkovaihe
1. FC Köln II - Fortuna Köln, Franz-Kremer-Stadion, Köln, Regionalliga
FC Schalke 04 - FC Bayern Munchen, Veltins-Arena, Gelsenkirchen, Bundesliga
Bayer Leverkusen - Borussia Mönchengladbach, BayArena, Leverkusen, Bundesliga
FC St. Pauli - VfR Aalen, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
Hannover 96 - 1. FC Nurnberg, AWD Arena, Hannover, Bundesliga
1.FC Union Berlin - Energie Cottbus, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin - VfR Aalen, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
Energie Cottbus - SG Dynamo Dresden, Stadion der Freundschaft, 2-Bundesliga
FC St. Pauli - VfL Bochum, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin - FC Kaiserslautern, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
2013
Bayer Leverkusen - Benfica, BayArena, Leverkusen, UEL Round of 32
1.FC Union Berlin - Ingolstadt, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
SG Dynamo Dresden - SV Sandhausen, Glucksgas Stadion, 2-Bundesliga
FC St. Pauli - 1. FC Köln, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
VfL Bochum - Erzgebirge Aue, RewirPowerStadion, Bochum, 2-Bundesliga
Borussia Dortmund – Augsburg, Signal Iduna Park, Dortmund, Bundesliga
MSV Duisburg - SV Sandhausen, Schauinsland-Reisen-Arena, Duisburg, 2-Bundesliga
Hertha Berlin - Eintracht Braunschweig, Olympiastadion, Berliini, 2-Bundesliga
SV Babelsberg 03 – VfB Stuttgart II, Karl-Liebknecht-Stadion, Potsdam, 3-liga
1.FC Union Berlin - SG Dynamo Dresden, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
St. Pauli - 1860 Munchen, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
AC Sparta Praha - BK Häcken, Generali Arena, Praha, UEL Q3 1-osaottelu
1.FC Magdeburg - FC Energie Cottbus, MDCC Arena, Magdeburg, DFB-pokal
BFC Dynamo – VfB Stuttgart, Friedrich-Ludwig-Jahn-Stadion, Berliini, DFB-pokal
SG Dynamo Dresden – 1.FC Union Berlin, Glucksgas Stadion, Dresden, 2-Bundesliga
Hertha Berlin – Eintracht Frankfurt, Olympiastadion, Berliini, 1-Bundesliga
FC Sankt Pauli – Arminia Bielefeld, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
VfL Wolfsburg – FC Schalke 04, Volkswagen Arena, Wolfsburg, 1-Bundesliga
SG Dynamo Dresden – FSV Frankfurt, Glucksgas Stadion, Dresden, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin – Fortuna Dusseldorf, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
Hertha Berlin - HSV, Olympiastadion, Berliini, 1-Bundesliga
Eintracht Braunschweig – Eintracht Frankfurt, Eintracht-Stadion, Braunschweig, 1-Bundesliga
FC Sankt Pauli – SG Dynamo Dresden, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin – FC Sankt Pauli, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
MSV Duisburg - F.C. Hansa Rostock, Schauinsland-Reisen-Arena, Duisburg, 3. Liga
Borussia Dortmund - SC Freiburg, Signal-Iduna-Park, Dortmund, 1-Bundesliga
2014
Hertha BSC - SC Freiburg, Olympiastadion, Berliini, 1-Bundesliga
SV Werder Bremen - HSV, Weserstadion, Bremen, 1-Bundesliga
FC Sankt Pauli - 1.FC Union Berlin, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
SV Babelsberg 03 - BAK 07, Karl-Liebknecht-Stadion, Potsdam, Regionalliga Nordost
1.FC Union Berlin - FC Ingolstadt 04, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
SG Dynamo Dresden - Fortuna Dusseldorf, Glucksgas Stadion, Dresden, 2-Bundesliga
Hertha BSC - Borussia Dortmund, Olympiastadion, Berliini, 1-Bundesliga
1.FC Union Berlin - 1860 Munchen, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
FK Leotar Trebinje - Napredak Donji Sepak, Stadion Police, Trebinje, Republika Srpska 1. liga
FK Partizan - Tottenham Hotspur, Stadion Partizan, Belgrad, UEL lohkovaihe
SC Freiburg - Hertha BSC, Mager Solar Stadium, Freiburg, 1-Bundesliga
FC Schalke 04 - Eintracht Frankfurt, Veltins Arena, Gelsenkirchen, 1-Bundesliga
Fortuna Dusseldorf - Heidenheim, Esprit Arena, Dusseldorf, 2-Bundesliga
Rot-Weiss Essen - Viktoria Köln, Stadion Essen, Essen, Regionalliga West
Borussia Mönchengladbach - HSV, Borussia Park, Mönchengladbach, 1-Bundesliga
VfL Bochum - Fortuna Dusseldorf, RewirPowerStadion, Bochum, 2-Bundesliga
Mainz 05 - Hoffenheim, Coface Arena, Mainz, 1-Bundesliga
FC Schalke 04 - Borussia Dortmund, Veltins Arena, Gelsenkirchen, 1-Bundesliga
Fortuna Dusseldorf - RB Leipzig, Esprit Arena, Dusseldorf, 2-Bundesliga
Unkari - Suomi, Groupama Arena, Budapest, EM-karsinta
2015
1.FC Union Berlin - VfL Bochum, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
Eintracht Braunschweig – 1.FC Kaiserslautern, Eintracht-Stadion, Braunschweig, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin - FC Sankt Pauli, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
SG Dynamo Dresden - Hallescher FC, Glucksgas Stadion, Dresden, 3-liga
Bosnia ja Hertsegovina U19 - Albania U19, Stadion Vrapcici, Mostar, Ystävyysottelu
HSK Zrinjski Mostar - Borac Banja Luka, Stadion Bijeli Brijeg, Mostar, Premier Liga
FK Crvena Zvezda – FK Partizan, Stadion Rajko Mitic, Belgrad, Super Liga
Dnipro Dnipropetrovsk - Sevilla FC, Stadion Narodowy, Varsova, UEL finaali
FC Sankt Pauli - DSC Arminia Bielefeld, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin - Fortuna Dusseldorf, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
FK Sarajevo - HSK Zrinjski Mostar, Olimpijski Stadion Asim Ferhatović Hase, Sarajevo, Premier Liga
1.FC Union Berlin - 1.FC Nürnberg, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
Eintracht Braunschweig – 1860 München, Eintracht-Stadion, Braunschweig, 2-Bundesliga
FC Sankt Pauli - Fortuna Dusseldorf, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
Chelsea FC - AFC Bournemouth, Stamford Bridge, Lontoo, Valioliiga
2016
Hannover 96 - Borussia Mönchengladbach, AWD Arena, Hannover, Bundesliga
FC Sankt Pauli - VfL Bochum, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin - 1.FC Heidenheim 1846, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
Toronto FC - Columbus Crew, BMO Field, Toronto, MLS
SK Slavia Praha - FC Levadia, Eden Arena, Praha, UEL Q2 2-osaottelu
Palmeiras - Sao Paulo FC, Allianz Parque, Sao Paulo, Brasilian Serie A
Sao Paulo FC - Cruzeiro, Estádio Cícero Pompeu de Toledo, Sao Paulo, Brasilian Serie A
SC Corinthians Paulista - Palmeiras, Arena Corinthians, Sao Paulo, Brasilian Serie A
SC Corinthians Paulista - Fluminese, Arena Corinthians, Sao Paulo, Copa do Brasil
SG Dynamo Dresden - Eintracht Braunschweig, DDV-Stadion, Dresden, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin - Fortuna Dusseldorf, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
Hertha BSC II - SV Babelsberg 03, Amateurstadion, Berliini, Regionalliga Nordost
Bayer Leverkusen - RB Leipzig, BayArena, Leverkusen, 1-Bundesliga
VfL Wolfsburg - FC Schalke 04, Volkswagen Arena, Wolfsburg, 1-Bundesliga
1.FC Union Berlin - VfB Stuttgart, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
2017
Alianza F.C. - Chorrillo F.C., Estadio Luis Ernesto Cascarita Tapia, Panama City, Liga Panamena de Futbol
Chorrillo F.C. - Arabe Unido, Nuevo Estadio Maracaná de Panamá, Panama City, Liga Panamena de Futbol
Tauro F.C. - Alianza F.C., Estadio Rommel Fernández Gutiérrez, Panama City, Liga Panamena de Futbol
FC Sankt Pauli - SV Sandhausen, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin - FC Erzgebirge Aue, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
Bidvest Wits - SuperSport United, BidVest Stadium, Johannesburg, Premier Soccer League
SG Eintracht Frankfurt - RB Leipzig, CommerzbankArena, Frankfurt, 1-Bundesliga
SpVgg Greuter Fürth - 1.FC Union Berlin, Sportpark Ronhof Thomas Sommer, Fürth, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin - Karim, Tuche & Gefährten, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, ystävyysottelu
Saksa - Norja, Mercedes-Benz-Arena, Stuttgart, MM-karsinta
SG Dynamo Dresden - SpVgg Greuter Fürth, DDV-Stadion, Dresden, 2-Bundesliga
Borussia Mönchengladbach - SG Eintracht Frankfurt, Stadion im Borussia-Park, Mönchengladbach, 1-Bundesliga
Fortuna Dusseldorf - 1.FC Union Berlin, Esprit Arena, Dusseldorf, 2-Bundesliga
FC Schalke 04 - VfB Stuttgart, Veltins Arena, Gelsenkirchen, 1-Bundesliga
FC Nürnberg - FC Sankt Pauli, Frankenstadion, Nürnberg, 2-Bundesliga
Hertha BSC - Athletic Club, Olympiastadion, Berliini, UEL lohkovaihe
1.FC Union Berlin - Eintracht Braunschweig, Stadion An der Alten Försterei, 2-Bundesliga
Olimpik Donetsk - Mariupol, Stadion Dynamo im. Valeri Lobanovski, Kiova, Premijer Liga
2018
Kasimpasa - Alanyaspor, Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu, Istanbul, Super Lig
Fenerbahce SK - Göztepe, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Istanbul, Super Lig
SC Erbil - Peshmerga, Franso Hariri Stadium, Erbil, Ystävyysottelu
Borussia Mönchengladbach - SV Werder Bremen, Stadion im Borussia-Park, Mönchengladbach, 1-Bundesliga
FC Schalke 04 - Hertha BSC, Veltins Arena, Gelsenkirchen, 1-Bundesliga
Fortuna Dusseldorf - FC Sankt Pauli, Esprit Arena, Dusseldorf, 2-Bundesliga
Irak - Iran, Franso Hariri Stadium, Erbil, Olympiajoukkueet
Dinamo Kiev - Shakhtar Donetsk, NSK Olimpiskij, Kiova, Premijer Liga
Arsenal Kiev - Mariupol, Stadion Dynamo im. Valeri Lobanovski, Kiova, Premijer Liga
SC Erbil - Al Talaba SC, Franso Hariri Stadium, Erbil, Iraqi League
Fenerbahce SK - Istanbul Basaksehir, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Istanbul, Super Lig
2019
Cape Town City - Free State Stars, Cape Town Stadium, Cape Town, SPL
Fenerbahce SK - Sivasspor, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Istanbul, Super Lig
Besiktas - Göztepe, Vodafone Stadyumu, Istanbul, Super Lig
FC Sankt Pauli - MSV Duisburg, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
1.FC Union Berlin - SC Paderborn, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 2-Bundesliga
Hannover 96 - FC Schalke 04, HDI Arena, Hannover, Bundesliga
Cliftonville - Barry Town United, Solitude, Belfast, UEL-karsinta preliminary round
1.FC Union Berlin - Borussia Dortmund, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 1-Bundesliga
Aris Thessaloniki FC - Panathinaikos, Stadio Harilaou Kleánthis Vikelidis, Thessaloníki, Super League 1
FC Schalke 04 - Mainz 05, Veltins Arena, Gelsenkirchen, 1-Bundesliga
Bayer Leverkusen - 1.FC Union Berlin, BayArena, Leverkusen, 1-Bundesliga
PAOK FC - Aris, Stadio Toumbas, Thessaloníki, Super League 1
Bosnia&Hercegovina - Suomi, Stadion Bilino Polje, Zenica, Euro 2020 karsinta
PAOK FC - Lamia, Stadio Toumbas, Super League 1
1.FC Union Berlin - Hertha BSC, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 1-Bundesliga
Kreikka - Suomi, Ateenan Olympiastadion, Ateena, Euro 2020 karsinta
1.FC Union Berlin - Hoffenheim, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 1-Bundesliga
Leverkusen - Hertha BSC, BayArena, Leverkusen, 1-Bundesliga
Hoffenheim - Borussia Dortmund, PreZero Arena, Sinsheim, 1-Bundesliga
1.FC Köln - SV Werder Bremen, RheinEnergie-Stadium, Köln, 1-Bundesliga
Fortuna Düsseldorf - 1.FC Union Berlin, Merkur Spiel Arena, Dusseldorf, 1-Bundesliga
2020
Australia - Thaimaa, AFC U23 lopputurnaus, Rajamangala Stadium, Bangkok
1.FC Union Berlin - FC Augsburg, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 1-Bundesliga
SV Werder Bremen - Hoffenheim, Weserstadion, Bremen, 1-Bundesliga
BAK 07 - FC Carl Zeiss Jena, Poststadion, Berliini, Regionalliga Nordost
Viktoria Berlin - SV Lichtenberg 47, Lichterfelde, Berliini, Regionalliga Nordost

2021
Armenia - Romania, Republican Stadium, Jerevan, MM-karsinta
Tanska - Suomi, Parken, Kööpenhamina, EURO 2020
Puola - Slovakia, St. Petersburg Stadium, Pietari, EURO 2020
Suomi - Venäjä, St. Petersburg Stadium, Pietari, EURO 2020
Ruotsi - Slovakia, St. Petersburg Stadium, Pietari, EURO 2020
Suomi - Belgia, St. Petersburg Stadium, Pietari, EURO 2020
Olympique de Marseille - St Etienne, Stade Velodrome, Marseille, Ligue 1

2022
Atletico Madrid - Real Madrid, Wanda Metropolitano, Madrid, La Liga

2023
1. FC Union Berlin - Mainz 05, Stadion An der Alten Försterei, Berliini, 1-Bundesliga
FC Sankt Pauli - Hannover 96, Millerntor, Hampuri, 2-Bundesliga
FC Ulaanbaatar - Ulaanbaatar City, MFF Stadium, Ulan Bator, Mobi Premier League

Kolme eniten kolahtanutta matsia kursivoitu.

Nostellaan tätä hieman tuolta vuosien takaa esiin. Viimeisin peli oli Ulan Batorin derby, joka vastaisi Suomessa ehkä Kakkosen Itä-lohkoa. Helvetin kylmä, sisäänpääsy ilmainen ja AM noin 30.
roberto carlos

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Brasilia, Suomi, Ilves, Mäntän Valo


Vastaus #801 : 02.05.2023 klo 20:33:11

Maaottelut:

3.9.2006      Brasilia-Argentiina 3-0                                          Lontoo
15.10.2008  Venäjä-Suomi 3-0                                                Moskova
7.9.2010      Hollanti-Suomi 2-1                                               Rotterdam
7.6.2011      Ruotsi-Suomi 5-0                                                 Tukholma
14.11.2014   Unkari-Suomi 1-0                                                Budabest
15.11.2014   Itävalta-Venäjä 1-0                                              Wien
6.10.2016     Islanti-Suomi 3-2                                                Reykjavik
12.10.2018   Viro-Suomi 0-1                                                    Tallinna
12.10.2019   Bosnia-Suomi 4-1                                                Zenica

Champions League

26.11.2013   Zenit-Atletico Madrid 1-1                                       Pietari

Copa Libertadores

20.3.2008     Flamengo-Nacional (URU) 2-0                               Rio de Janeiro
8.2.2012       Fluminense-Arsenal (ARG) 1-0                              Rio de Janeiro
9.2.2012       Vasco da Gama-Nacional (URU) 1-2                       Rio de Janeiro
8,3,2012       Boca Juniors-Fluminense (BRA)                             Buenos Aires
21.2.2013     Fluminense-Gremio (BRA) 0-3                               Rio de Janeiro
27.2.2014     Flamengo-Emelec (ECU) 3-1                                  Rio de Janeiro
13.3.2014     San Lorenzo-Union Espanola (CHI) 1-1                   Buenos Aires
3.4.2014       Emelec-Flamengo (BRA) 1-2                                  Guayaquil /Bolivia

Brasilia Serie A

15.4.2023      Botafogo-Sao Paulo 2-1                                        Rio de Janeiro
16.4.2023      Flamengo-Coritiba 3-0                                          Rio de Janeiro

Brasilia Serie B

16.10.2010     Sport-Coritiba 3-2                                                Recife

Brasilian Supercup

16.2.2020       Flamengo-Atletico Paranaense 3-0                         Brasilia

Brasilian Cup

31.3.2011        ABC_Vasco da Gama 0-0                                      Natal
5.3.2020          Vasco da Gama-ABC 1-0                                       Rio de Janeiro

Copa de Nordeste
 
10.2.2013         ABC-ASA 1-2                                                       Natal

Brasilian osavaltiosarjat

Potiguar

12.2.2006         America-Alecrim 2-1                                            Natal
19.2.2006         America-ABC 0-3                                                 Natal
27.3.2011         ABC-Baraunas 1-0                                               Natal
11.3.2023         ABC-Santa Cruz 3-0                                             Natal

Paraibano

24.1.2010         Auto Esporte.Esporte de Patos 3-1                         Joao Pessoa
22.3.2012         Botafogo PB-Centro Espanol 4-1                            Joao Pessoa
3.2.2016           Botafogo PB-Santa Cruz 3-0                                  Joao Pessoa

Gaucho

18.2.2012         Internacional-Pelotas 3-1                                      Porto Alegre

Cearense

28.1.2016         Ceara-Guarani de Juazeiro 1-0                               Fortaleza

Paulista

3.2.2018           Sao Paulo-Botafogo SP 2-0                                    Sao Paulo

Amazonas

9.2.2020           Sao Raimundo-Amazonas 0-2                                 Manaus

Carioca A

27.1.2007         Madureira-Boavista 1-1                                          Aniceto Moscoso/Rio
15.3.2008         America-Resende 4-4                                             Ciulite Coutinho/Rio
16.3.2008         Flamengo-Botafogo 2-3                                          Maracana
22.3.2008         Flamengo-Cabofriense 2-0                                      Maracana
23.3.2008         Fluminense-Vasco da Gama 2-1                               Maracana
26.3.2008         Madureira-Duque de Caxias 2-1                               Aniceto Moscoso/Rio
22.3.2009         Vasco da Gama-Flamengo 2-0                                 Maracana
28.3.2009         Fluminense-Botafogo 2-1                                        Maracana
31.3.2009         Macae-Vasco da Gama 0-1                                      Maracana
2.4.2009           Fluminense-Boavista 2-2                                         Maracana
31.1.2010         Fluminense-Flamengo 3-5                                       Maracana
3.2.2010           Flamengo-Olaria 3-3                                               Maracana
4.2.2010           Madureira-Botafogo 1-4                                          Maracana
12.3.2011         Botafogo-Americano 4-0                                          Engenhao/Rio
13.3.2011         Flamengo-Fluminense 0-0                                        Engenhao
20.3.2011         Vasco-Botafogo 2-0                                                 Engenhao
5.2.2012           Botafogo-Fluminense 0-0                                         Engenhao
17.2.2013         Flamengo-Botafogo 0-0                                           Engenhao
2.3.2013           Vasco da Gama-Fluminense 3-2                                Engenhao (välierä)
3.3.2013           Flamengo-Botafogo 0-2                                            Engenhao (välierä)
1.3.2014           Flamengo-Nova Iguacu 2-1                                      Maracana
8.3.2014           Bangu-Madureira 1-1                                               Moca Bonita/Rio
9.3.2014           Botafgo-Flamengo 0-2                                              Engenhao
14.2.2014         Bonsucesso-Bangu 0-3                                             Luso Brasileiro/Rio
21.2.2016         Botafogo-Cabofriense 2-1                                         Sao Januario/Rio
13.3.2016         Vasco da Gama-Bangu 2-0                                        Sao Januario
20.1.2018         Fluminense-Botafogo 0-0                                          Maracana
21.1.2018         Bangu-Volta Redonda 2-2                                          Guilherme de Silveira Filho/Rio
15.2.2019         Flamengo-Fluminense 0-1                                         Maracana
10.3.2019         Vasco da Gama-Flamengo 1-1                                   Maracana
28.2.2020         Bangu-Portuguesa 1-0                                              Moca Bonita/Rio
1.3.2020           Fluminense-Madureira 5-1                                        Maracana
7.3.2020           Flamengo-Botafogo 3-0                                            Maracana
2.4.2023           Flamengo-Fluminense 2-0                                         Maracana (finaali)

Carioca B

11.2.2012         Goytagaz-Sao Joao da Barra 1-2                                Campos

Carioca C

10.3.2011         Barcelona-Sao Jose 4-0                                             Nielsen Louzada/Rio (pelattiin suljettujen ovien takana)

Uruguay I divisioona

25.2.2012         River Plate-Liverpool 1-3                                            Montevideo
26.2.2012         Defensor Sporting-Nacional 2-2                                  Montevideo

Argentiina I-divisioona

4.3.2012           San Lorenzo-Boca Juniors 2-2                                     Buenos Aires

Peru I divisioona

31.3.2013         Melgar-Pacifico 2-0                                                     Arequipa
17.2.2018         Real Garcilaso-Melgar 0-0                                            Cusco

Equador I divisioona

5.4.2014           Deportivo Quenca-Deportivo Quito 0-1                         Cuenca
13.4.2014         El Nacional-Manta 1-2                                                 Quito

Bolivia I divisioona

7.2.2018           Aurora-Sport Boys 2-2                                                 Sacapa

Paraguay I-divisioona

24.2.2019          Club Guarani-General Diaz 1-1                                     Asuncion
25.2.2019          Libertad-Olimpia 2-3                                                   Asuncion

Meksiko I divisioona

24.2.2019           Cruz Azul-Pumas 2-1                                                  Mexico City

Meksiko II divisioona

14.3.2015           Inter Playa del Carmen-Ocelotes 0-1                            Playa del Carmen

Panama I- divisioona

28.1.2015            San Miguelito-San Francisco 2-2                                  Panama City
29.1.2015            Tauro-Plaza Amador 2-2                                              Panama City

Costa Rica I-divisioona

8.2.2015              UCR-Cartagines 1-1                                                    San Jose

Guatemala I-divisioona

28.2.2015             Antigua GFC-Halcones 4-0                                          Antigua

Australia A-liiga

11.2.2017             Melbourne City-Brisbane Roar 2-2                               Melbourne
18.2.2017             Perth Glory-Brisbane Roar 2-2                                     Perth

Australia National Premier League

9.2.2017               Oakleigh Cannons-Kingston 2-2                                  Melbourne

Viro Meistriliiga

23.7.2006              Vaaprus-Tammeka, Tarto  1-1                                    Pärnu
2.8.2008                Vaaprus-Kalev 0-1                                                    Pärnu
« Viimeksi muokattu: 02.05.2023 klo 22:11:15 kirjoittanut roberto carlos »
ifota

Poissa Poissa


Vastaus #802 : 14.05.2023 klo 21:23:14

Kuriositeettina Roberto Carlosin ensimmäiset treenit valkoisissa 1996 vanhalla Realin harjoitusstadionilla.

1998 Real Madrid - Mallorca 0-0

1999 Tottenham - Leicester 0-0

2001 Real Madrid - Bayern (UCL välierä) 0-1

2004 1. FC Brno - Slavia Praha 2-2
2004 1. FC Brno - Sparta Praha 0-0

2007 AC Milan - Torino 0-0
2007 Lech Poznan - Widzew Lodz 6-1.
Tämän jälkeen Widzew hävisi Legialle 0-2 kotonaan ja jätti sen jälkeen saapumatta Arka Gdynia matsiin.
2007 Hertha Berlin - Mainz 1-2
2007 Werder Bremen - Hertha Berlin 3-2
2007 Barcelona - Getafe 1-0

2008 Eintracht Frankfurt - Werder Bremen 1-0
2008 Djurgården - Göteborg 1-2
2008 Werder Bremen - 1. FC Köln 3-1

2009 Wales - Suomi 0-2
2009 U21 Saksa - Suomi 2-0
2009 U21 Suomi - Espanja 0-2
2009 Hertha Berlin - Werder Bremen 2-3
2009 Liechtenstein - Suomi 1-1
2009 FC Zurich - Grasshopper CZ 4-3

2010 Viro - Suomi 2-0
2010 Glasgow Rangers - Dundee Utd 4-0
2010 1. Union Berlin - SC Karlsruhe 3-1

2011 Belgia - Suomi 1-1 Gent
2011 Glasgow Celtic - Glasgow Rangers (Liigacup finaali) 1-2 (ja)
2011 1. Union Berlin - FSV Frankfurt 2-0
2011 Ruotsi - Suomi 5 - 0
2011 Palermo - Fenerbahce (ystävyysottelu) 2-3
2011 Celtic - Inverness 2-0
2011 Celtic - Udinese (Eurooppa-liiga) 1-1
2011 1. Union Berlin - Energie Cottbus 1-0

2012 FC København - Steaua Bucureşti (Eurooppa-liiga) 1-1

2018 joku Portugalin divarimatsi

2023 Brøndby - FC Kööpenhamina 1-3

2024 FC St. Pauli - SV Elversberg 3-4
« Viimeksi muokattu: 15.04.2024 klo 09:21:04 kirjoittanut ifota »
josetxo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Inter Turku


Vastaus #803 : 29.06.2023 klo 00:50:27

Päivitystä:

03/06/2011 San Marino - Suomi, 0-1, EURO 2012 -karsinta (Stadio di Serravalle, San Marino, YM 1218)
11/10/2011 Tanska - Portugali, 2-1, EURO 2012 -karsinta (Parken, Kööpenhamina, 37012)
15/10/2011 Besiktas - Kayserispor, 0-2, Turkin Süper Lig 2011-12 (Inönü, Istanbul)
12/05/2012 Djurgården - Åtvidaberg, 1-1, Allsvenskan 2012 (Olympiastadion, Tukholma, YM 7305)
23/01/2013 Ruotsi - Pohjois-Korea, 1-1 (4-1rp.), King's Cup 2013 (700th Anniversary Stadium, Chiang Mai, YM 500)
23/01/2013 Thaimaa - Suomi, 1-3, King's Cup 2013 (700th Anniversary Stadium, Chiang Mai, YM 23000)
26/01/2013 Ruotsi - Suomi, 3-0,  King's Cup 2013 (700th Anniversary Stadium, Chiang Mai)
27/07/2014 Helsingborgs IF - Örebro, 1-1, Allsvenskan 2014 (Olympia, Helsingborg, YM 8356)
09/06/2015 Luxemburg - Moldova, 0-0, Ystävyysottelu (Stade Josy Barthel, Luxembourg, YM 1100)
10/06/2015 Saksa - USA, 1-2, Ystävyysottelu (Rhein-Energie-Stadion, Köln, YM 40348)
28/06/2023 JK Tammeka Tartu - Pärnu JK Vaprus, 2-3, Meistriliiga (Tamme Stadion, Tartto, YM 375 (vironkielisen kuulutuksen perusteella))
daryK

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #804 : 14.08.2023 klo 12:09:54

1.   17.02.2013 Valencia - RCD Mallorca | Mestalla | 2-0 | AM 37 000 | La Liga
2.   23.07.2013 Nõmme Kalju - HJK | Kadrioru staadion | 2-1 | AM 4880 | Champions League
3.   23.10.2014 Torino - HJK | Stadio Olimpico | 2-0 | AM 14 759 | Europa League
4.   26.10.2014 AC Milan - Fiorentina | San Siro | 1-1 | AM 38 384 | Serie A
5.   08.02.2015 Djurgårdens IF - HJK  | Tele2 Arena | 3-1 | AM 3115 | Harjoitusottelu
6.   07.03.2015 AIK - Hammarby  | Friends Arena | 1-2 | AM 41 063 | Svenska Cupen
7.   21.03.2015 FC Flora - JK Sillamäe Kalev  | Sportland Arena | 1-0 | AM 285 | Meistriliiga
8.   14.07.2015 Ventspils - HJK | Ventspils Olimpiskais Stadions | 1-3  | AM 2450 | Champions League
9.   21.08.2015 Màlaga CF - Sevilla | La Rosaleda | 0-0  | AM 30 372 | La Liga
10. 24.08.2015 Granada - Eibar | Estadio Nuevo Los Cármenes | 1-3  | AM 22 369 | La Liga
11. 10.01.2016 UD Las Palmas - Málaga CF  | Estadio Gran Canaria | 1-1 | AM 21 760 | La Liga
12. 22.02.2016 Djurgårdens IF - Ljungskile SK  | Tele2 Arena | 2-1 | AM 6409 | Svenska Cupen
13. 15.03.2016 AIK - Hammarby  | Friends Arena | 1-1, 3-5 rp | AM 23 860 | Svenska Cupen
14. 25.03.2016 Malmö FF - HJK  | Swedbank Stadion | 4-0 | AM 1033 | Harjoitusottelu
15. 04.04.2016 Hammarby - Östersunds FK  | Tele2 Arena | 1-1 | AM 31 758 | Allsvenskan
16. 19.04.2016 Djurgården - Hammarby  | Tele2 Arena | 1-3 | AM 24 900 | Allsvenskan
17. 30.04.2016 GAIS - Örgryte IS  | Gamla Ullevi | 0-0 | AM 11 690 | Superettan
18. 07.08.2016 Hajduk Split - Istra 1961  | Stadion Poljud | 4-0 | AM 6860 | MAXtv Prva liga
19. 07.02.2017 Hammarby IF - HJK  | Tele2 Arena | 2-3 | AM 4185 | Harjoitusottelu
20. 04.03.2017 Djurgårdens IF - Helsingborg  | Tele2 Arena | 1-0 | AM 4065 | Svenska Cupen
21. 04.08.2017 FCI - Nõmme Kalju  | Infoneti Lasnamäe staadion | 1-2 | AM 439 | Meistriliiga
22. 24.11.2017 CD Tenerife - Rayo Vallecano  | Estadio Heliodoro Rodríguez López | 2-2 | AM 11 040 | La Liga 2
23. 02.04.2018 Wisla Krakow - Lech Poznan  | Stadion Miejski | 1-3 | AM 20 053 | Ekstraklasa
24. 03.07.2018 Ruotsi - Sveitsi  | Krestovsky Stadium | 1-0 | AM 64 042 | MM-kisat 2018
25. 16.12.2018 UD Las Palmas - CD Tenerife  | Estadio Gran Canaria | 1-1 | AM 19 190 | La Liga 2
26. 02.07.2023 Djurgården - Varbergs BoIS  | Tele2 Arena | 2-0 | AM 15 531 | Allsvenskan
Nuori Werther

Poissa Poissa


Vastaus #805 : 31.10.2023 klo 10:16:35

Vuoden 2023 päivitys. Yksi uusi maa ja vuoden visiiteistä uusia stadioneja 4/5.

Espanja:
Barcelona-Deportivo 4-0 (1998)
Real Madrid-Valladolid 4-2 (2009)
Levante-Malaga 1-0 (2022)

Hollanti:
PSV Eindhoven-Feyenoord 10-0 (!) (2010)

Saksa:
Bayern München-Cottbus 4-1 (2008)
Borussia Dortmund-FC Köln 5-0 (2011)
Eintracht Frankfurt-Schalke 1-0 (2013)
Schalke-Eintracht Frankfurt 2-0 (2014)
Borussia Mönchengladbach-Stuttgart 1-1 (2014)
Fortuna Düsseldorf-VFR Aalen 3-1 (2014)
Vfl Bochum-Kaiserslautern 0-2 (2015)
Borussia Dortmund-Eintracht Frankfurt 2-0 (2015)
Werder Bremen-Hannover 4-1 (2016)
Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 1-0 (2016)
Borussia Mönchengladbach-Augsburg 1-1 (2017)
VFB Stuttgart-Erzgebirge Aue 3-0 (2017)
Schalke-Mainz 2-0 (2017)
Borussia Mönchengladbach-Leverkusen 1-5 (2017)
Hertha Berlin-Borussia Dortmund 2-3 (2019)
St. Pauli-SSV Jahn Regensburg 4-3 (2019)
Borussia Mönchengladbach-Hoffenheim 2-2 (2019)
Schalke-Augsburg 0-0 (2019)
FC Köln-Borussia Dortmund 3-2 (2022)
Borussia Mönchengladbach-Augsburg 2-0 (2023)
MSV Duisburg-RW Essen 1-2 (2023)
Bayer 04 Leverkusen-SC Freiburg 2-1 (2023)

Italia:
Torino-Atalanta 1-2 (2023)
Inter-Lazio 3-1 (2023)


Tanska:
FC Nordsjaelland-AGF 3-3 (2016)
FC Kööpenhamina-AC Horsens 1-2 (2018)
Esbjerg fB-Vendsyssel FF 2-3 (2018)

Kroatia:
Hajduk Split - NK Lokomotiva 3-0 (2019)

Ruotsi:
AIK-Djurgården 1-0 (2022)

Maaottelut:
Saksa-Brasilia (1-1, Berliini, 2004)
Ukraina-Tunisia (1-0, Berliini, MM-2006)
Futista ja viiniä

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: http://futistajaviinia.blogspot.fi/


Vastaus #806 : 08.12.2023 klo 22:18:35

Futisreissukaipuussa tehdäänpä tänne tiliä, mihin on päässyt käymään

Blogissa on tarinaa näistä:

2023

Valioliiga Manchester City-Tottenham 3-3 (tästä ei ole erillistä rapsaa/ehkä tulee) Etihad stadium
Championship Leeds United-Middlesbrough 3-2 Elland road
Championship Leeds United-Swansea 3-1 Elland road

Valioliiga Leeds-Crystal Palace 1-5 Elland road
League 2 Bradford City-Sutton United 3-1 Valley Parade

2022

Valioliiga Leeds-Wolverhampton 2-1
Allsvenskan AIK-Djurgården 1-0 Friends Arena
Coppa Italia FC Internazionale-AC Milan 3-0 Giuseppe Meazza
Serie B Monza-Brescia 1-1 Brianteo
Serie AAC Milan-Genoa 2-0 San Siro

2021

Valioliiga Leeds United-Arsenal 1-4 Elland road
Valioliiga Manchester City-Leeds 7-0 Etihad stadion

2020

Esiliiga Pärnu Jalgpalliklubi - Tallinna FCI Levadia U21 2-0 Pärnu Rannanstaadion

2019

Valioliiga Manchester United-Brighton 3-1 Old Trafford
Championship Leeds United-Blackburn 2-1 Elland Road
Allsvenskan AIK-Djurgården 1-0 Friends Arena. Näyttävimmät tifot
UEL Bröndby IF-FC Inter Turku 4-1 Bröndby stadion
Allsvenskan Malmö FF-Örebro SK 2-1 Swedbank Arena
Sweden 2 division BK Olymbic Malmö-FC Rosengård Lindängens IP
Segunda division Malaga CF-RDM Mallorca 0-1 La Rosaleda. Kovin meteli
Valioliiga Manchester City-Tottenham 1-0 Etihad stadium
Championship Leeds United-Wigan 1-2 Elland Road. Väkevin ja katkeransuloisin kokemus
Serie A FC Internazionale Milano-BC Atalanta 0-0 San Siro
Serie A Juventus-AC Milan 2-1 Allianz arena

2018

Valioliiga Fulham-Huddersfield 1-0 Craven Cottage
Valioliiga Manchester City-Newcastle 3-1 Etihad Stadium

ja aikaa ennen blogia

2016

Valioliiga Manchester City-Chelsea 1-3, Etihad stadium

2011

Mestareiden liiga: Dinamo Zagreb-HJK: 1-0 Maksimir Stadion
Supercopa Espana: Barcelona-Real Madrid 3-2

1999

Mestareiden liigan finaali: Manchester United-Bayern München 2-1

Vielä olisi paljon kierrettävää.

Koronaspesiaalina vielä, mitä peruttiin/siirrettiin

2020

Leeds United-Stoke
Swansea-Leeds
Leeds-Barnsley

Venäjä-Suomi
Suomi-Belgia

Päivitetty kuluva vuosi ja viime vuodelta yksi Leedsin reissu
Olaf Thon

Poissa Poissa


Vastaus #807 : 09.12.2023 klo 15:20:39

Nostellaan tätä hieman tuolta vuosien takaa esiin. Viimeisin peli oli Ulan Batorin derby, joka vastaisi Suomessa ehkä Kakkosen Itä-lohkoa. Helvetin kylmä, sisäänpääsy ilmainen ja AM noin 30.

Kyllä on kunnioitettava määrä pelejä. Propsit siitä. Pikaisesti vilkaistuna löysin pari yhteistä peliä vuodelta 2011, jotka olivat FC Schalke 04 – HJK ja MSV Duisburg – Dynamo Dresden.
Hennings28

Poissa Poissa


Vastaus #808 : 21.12.2023 klo 01:28:42

2012


Kaiserslautern-HSV 0:1, Bundesliiga.

Hoffenheim-Schalke 1:1, Bundesliiga.


2018


Vfl Bochum-Darmstadt 2:1, 2 Bundesliiga.

Leverkusen-Hertha berlin 0:2, Bundesliiga.

Fortuna Düsseldorf-Arminia Bielefeld 4:2, 2 Bundesliiga.

Borussia Mönchengladbach-Hoffenheim 3:3, Bundesliiga.

1. FC Köln-Leverkusen 2:0, Bundesliiga.

Rot-Weiss Essen-Borussia Mönchengladbach II 2:1, Regionnalliga west.

Borussia Mönchengladbach-Freiburg 3:1, Bundesliiga.

Fortuna Düsseldorf-Holstein Kiel 1:1, 2 Bundesliiga.

Borussia Dortmund-Hertha Berlin 2:2, Bundesliiga.

Hertha Berlin-Augsburg 2:2, Bundesliiga.

2019

Vfl Bochum-Heidenheim 1:0, 2 Bundesliiga.

Borussia Dortmund-Vfb Stuttgart 3:1, Bundesliiga.

Fortuna Düsseldorf-Eintracht Frankfurt 0:3, Bundesliiga.

Hertha Berlin-Vfb Stuttgart 3:1, Bundesliiga.

AIK-IFK Norrköping 0:2, Allsvenskan.

Djurgården-Hammarby 1:2, Allsvenskan.

Borussia Dortmund-Fortuna Düsseldorf 5:0, Bundesliiga.


2021

Feyenoord-Slavia Praha 2:1, UEFA Conference League.

PEC Zwolle- Heerenveen 0:1, Eredevisie.

Fortuna Düsseldorf-Hannover 96 1:1, 2 Bundesliiga.

2022

AZ Alkmaar-Heerenveen 2:1, Eredevisie.

Feyenoord-FC Utrecht 2:1, Eredevisie.

Jong Ajax-VVV Venlo 6:1, Eerste divisie.

Ajax-PEC Zwolle 3:0, Eredevisie.

AIK-Mjällby 0:1, Allsvenskan.

Djurgården-Hammarby 1:0, Allsvenskan.

Fortuna Düsseldorf-Hansa Rostock 3:1, 2 Bundesliiga.

1.FC Köln-Union Berlin 0:1, Bundesliiga.

FC Utrecht-NEC Nijmegen 0:0, Eredevisie.

Sparta Rotterdam-FC Groningen 2:1, Eredevisie.

Amsterdamsche FC-VV Staphorst 4:5, KNVB Beker.

TOP Oss-Willem II 1:3, Eerste divisie.

2023

Fortuna Düsseldorf-1.FC Magdeburg 3:2, 2 Bundesliiga.

Viktoria Köln-Waldhof Mannheim 1:4, 3. Liga.

FC Utrecht-RKC Waalwijk 2:0, Eredevisie.

Royal Antwerp-Club Brugge 3:2, Jupiler league.

AZ Alkmaar- West ham 0:1, UEFA Conference league.

Almere City FC-MVV Maastricht 1:0, Eerste divisie.

Fortuna Düsseldorf-Hannover 96 3:3, 2 Bundesliiga.

B.93-Thisted FC 1:1, 2. Division Tanska.

Borussia Mönchengladbach-Red Bull Leipzig 0:1, Bundesliiga.

Fortuna Düsseldorf-Hannover 96 1:1, 2 Bundesliiga.

PSV Eindhoven-Go Ahead Eagles 3:0, Eredevisie.

Feyenoord-Go Ahead Eagles 3:1, Eredevisie.

VVV Venlo-Helmond 0:4, Eerste divisie.

RKVV Venlosche Boys-RKSV Bekkerveld 7:1, Tweede klasse Zondag F.

MVV Maastricht-FC Eindhoven 0:1, Eerste klasse.

Willem II-De Graafschap 4:2, Eerste klasse.

Go Ahead Eagles-Heracles Almelo 4:0, Eredevisie.

Fortuna Sittard-Twente 0:3, Eredevisie.



Herstein

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Heitto


Vastaus #809 : 22.12.2023 klo 21:31:51

Uefa-Cup/Eurooppa Liiga

22.08.2004 Panionios-Newcastle 0-1
25.02.2010 Juventus-Ajax 0-0
20.02.2014 Juventus-Trabzonspor 2-0
25.02.2016 Leverkusen-Sporting Lissabon 3-1

Mestareiden Liiga

21.10.2014 AS Roma-Bayern Munchen 1-7
17.07.2018 Punainen Tähti-Spartak Jurmala 2-0

La Liga

06.05.2007 Espanyol-Atletico 2-1
1.12.2007 Espanyol-Barcelona 1-1
26.09.2007 Deportivo-Recreativo 0-2
01.12.2012 Real Madrid-Atletico Madrid 2-0
08.12. 2012 Real Sociedad-Getafe 1-1
03.04.2016 Athletic-Granada 1-1
03.04.2016 Eibar-Villarreal 1-2
25.02.2017 Real Betis-Sevilla 1-2

Segunda

02.12.2012 Alcorcon - Girona 4-1
26.02.2017 Sevilla 2-Levante 1-1

Segunda B

24.03.2013 Real Oviedo-Zamora 3-2

Ulkomaalaiset maaottelut

25.03.2007 Brasilia-Chile 4-0
20.08.2008 Ruotsi-Ranska 2-2
20.06.2006 Ruotsi-Englanti 2-2
01.04.2009 Englanti-Ukraina 2-1
11.06.2016 Albania-Sveitsi 0-1
16.06.2016 Englanti-Wales 2-1
18.06.2021 Ruotsi-Slovakia 1-0

Suomen maaottelut

15.10.2008 Venäjä-Suomi 3-0
28.03.2009 Wales-Suomi 0-2
14.10.2009 Saksa-Suomi 1-1
07.06.2011 Ruotsi-Suomi 5-0
10.08.2011 Latvia-Suomi 0-2
22.03.2013 Espanja-Suomi 1-1
15.10.2013 Ranska-Suomi 3-0
14.11 2014 Unkari-Suomi 1-0
18.11.2014 Slovakia-Suomi 2-1
29.3.2015 Pohjois-Irlanti-Suomi 2-1
05.09.2015 Kreikka-Suomi 0-1
06.06.2016 Italia-Suomi 2-0
07.10.2016 Islanti-Suomi 3-2
05.09.2017 Kosovo-Suomi 0-1
23.03.2019 Italia-Suomi 2-0
26.03.2019 Armenia-Suomi 0-2
12.10.2019 Bosnia-Suomi 4-1
16.06.2021 Suomi-Venäjä 0-1
21.06.2021 Belgia-Suomi 2-0
11.06.2022 Romania-Suomi 1-0
23.03.2023 Tanska-Suomi 3-1
26.3.2023 Pohjois-Irlanti-Suomi 0-1
14.10.2023 Slovenia-Suomi 3-0

Valioliiga

26.02.2011 Newcastle-Bolton 1-1
19.10.2013 Everton-Hull 2-1

Championship

07.04.2012 Millwall-Hull 2-0
20.10.2013 Leeds-Birmingham 4-0

League One

31.03.2009 Millwall-Colchester 0-1

Irlannin liiga

3.4.2015 Shamrock Rovers-Galway 3-0

Tanskan Liiga

18.10.2009 Silkeborg-Esbjerg 2-2

Serie A

28.02.2010 Milan-Atalanta 3-1
23.04.2011 Brescia-Milan 0-1
31.08.2013 Roma-Hellas 3-0
05.01.2014 Fiorentina-Livorno 1-0
19.01.2014 Bologna-Napoli 2-2
01.02.2014 Milan-Torino 1-1
02.02.2014 Atalanta-Napoli 3-0
03.02.2014 Genoa-Sampdoria 0-1
09.02.2014 Lazio-Roma 0-0
23.02.2014 Sampdoria-Milan 0-2
09.03.2014 Napoli- Roma 1-0
16.03.2014 Genoa-Juventus 0-1
22.03.2014 Parma-Genoa 1-1
26.03.2014 Catania-Napoli 2-4
30.03.2014 Sampdoria-Fiorentina 0-0
05.04.2014 Chievo-Hellas Verona 0-1
07.04.2014 Genoa-AC Milan 1-2
13.04.2014 Sampdoria-Inter 0-4
19.04.2014 Fiorentina-Roma 0-1
27.04.2014 Sampdoria-Chievo 2-1
04.05.2014 Parma-Sampdoria 2-0
11.05.2014 Roma-Juventus 0-1
18.05.2014 Genoa-Roma 1-0
15.04.2018 Lazio-Roma 0-0
18.04.2018 SPAL-Chievo 0-0
06.12.2019 Inter-Roma 0-0
07.12.2019 Atalanta-Hellas Verona 3-2
14.12.2019 Genoa-Sampdoria 0-1
04.12.2021 AS Roma-Inter 0-3
16.10.2022 Hellas Verona-AC Milan 1-2

Coppa Italia

05.02.2014 Roma-Napoli 3-2

Serie B

27.02.2010 Albinoleffe-Mantova 1-0
22.04.2011 Albinoleffe-Grosseto 1-1
31.08.2013 Latina-Avellino 1-1
25.03.2014 Palermo-Siena 1-1
14.10.2022 Venezia-Frosinone 1-3

Serie C

19.10.2022 Virtus Verona-Pro Vercelli 0-3

Lega Pro 2

12.01.2014 Poggibonsi-Arzanese 2-2

Ligue 1

15.02.2014 OGC Nice-Nantes 0-0

Bundesliiga

16.02.2013 HSV-Borussia Mönchengladbach 1-0
26.02.2016 Köln-Hertha Berlin 1-0
28.02.2016 Eintracht Frankfurt-Schalke 0-0

Regionalliiga

17.02.2024 Altgienicke-Victoria Berlin 0-1
18.02.2024 BAK07-Hansa Rostock 2 2-1
20.02.2024 Babelsberg-Zwickau 3-1

Japanin liiga
18.06.2017 FC Tokyo-Yokohama Marinos 0-1

Tsekin liiga

28.10.2017 Bohemians-Zlin 1-1

Ukrainan Super Cup

21.07.2018 Shakhtar-Kiovan Dynamo 0-1

Portugalin pääsarja
30.01.2019 Porto-Belenenses 3-0

Chilen pääsarja

12.06.2019 Universidad Catolica-UNIÓN ESPAÑOLA 0-0

Bosnian divari
13.10.2019 Olimpik Sarajevo-TOSK Tesanj 0-0

Eredivisie

13.03.2022 Utrecht-PSV 0-1

Eerste Divisie

18.03.2022 Jong Ajax-Eindhoven 2-2

Pohjois-Irlannin Valioliiga

25.3.2023 Crusaders-Carrick Rangers 3-0

Ruotsin Allsvenskan

08.04.2023 Brommapojkarna-Malmö 1-2
09.04.2023 Sirius-Djurgården 0-0
10.04.2023 AIK-Norrköping 0-3
« Viimeksi muokattu: 23.02.2024 klo 17:43:26 kirjoittanut Herstein »
maakato

Poissa Poissa


Vastaus #810 : 10.06.2024 klo 16:10:05

Laitetaan omiakin matseja riviin:

Viro: (41)
FC Flora - Tammeka 6-3 (2010) A. Le Coq AM 115
FC Levadia - Narva Trans 0-1 (2015) Kadrioru AM 159
FC Flora - Sillmäe Kalev 3-1 (2015) A. Le Coq AM 439
Viro - Norja 0-0 (2016) A. Le Coq AM 2892
FCI Tallinn - Sillmäe Kalev 4-2 (2016) Lasnamäe kunstmuruväljak AM 217
FC Flora - Nomme Kalju 1-1 (2016) A. Le Coq AM 788
FC Levadia - Tammeka 2-1 (2017) Kadrioru AM 268
FC Flora - HJK 1-1 (2018) EJL Jalgpallihall AM 100
Viro - Suomi 0-1 (2018) A. Le Coq AM 8087
FCI Levadia - Tallinna Kalev 5-1 (2019) Sportland Arena AM 269
Nomme Kalju - Maardu 6-0 (2019) Hiiu Stadion AM 248
FCI Levadia - Paide 1-1 (2019) A. Le Coq AM 378
Viro U23 - Englanti C 2-0 (2019) Kadrioru AM 264
Tallinna Kalev - FCI Levadia 1-6 (2019) Kalevi Kekstaadioni kuntsmuruväjak AM 454
Maardu - FC Flora 3-8 (2019) Maardu Linnastaadion AM 211
FC Flora - Nomme Kalju 0-1 (2019) A. Le Coq AM 1673
Tallinna Kalev - FC Flora 0-2 (2019) Kalevi Kekstaadioni kuntsmuruväjak AM 211
FCI Levadia - FC Kuressaare 5-0 (2019) A. Le Coq AM 157
FC Flora - Paide 4-1 (2019) A. Le Coq AM 721
TJK Legion - Rakvere 9-0 (2019) Kadrioru AM 130
FCI Levadia - FC Flora 1-2 (2019) A. Le Coq AM 1124
Tallinna Kalev - Maardu 1-4 (2019) Kalevi Kekstaadioni kuntsmuruväjak AM 288
Nomme Kalju - Shkendija 0-1 (2019) Kadrioru AM 1640
FC Flora - Radnicki 2-0 (2019) A. Le Coq AM 1250
Rakvere - Kohtla-Järve 0-3 (2019) Rakvere Linnastaadion AM 58
FC Flora - Maardu 3-0 (2019) A. Le Coq AM 446
FC Flora - Eintracht Frankfurt 1-2 (2019) A. Le Coq AM 8537
Nomme Kalju - Celtic 0-2 (2019) A. Le Coq AM 4014
Tammeka - Maardu 2-0 (2019) Tamme Staadion AM 392
Paide - Narva Trans 1-0 (2019) Paide Linnastaadion AM 609
Nomme Kalju - FC Kuressaare 7-2 (2019) Hiiu Staadion AM 155
TJK Legion - Pärnu Varpus 5-2 (2019) Kadrioru AM 70
FCI Levadia - Nomme Kalju 1-1 (2019) A. Le Coq AM 457
Paide - Tallinna Kalev 4-0 (2020) Paide Linnastaadion AM 513
Tammeka - FCI Levadia 1-1 (2020) Tamme Staadion AM 372
Flora - FCI Levadia 2-0 (2022) Sportland Arena AM 871

Harju Laagri - FC Flora 0-1 (2023) Laagri Kunstmuru AM 393
Ranska U17 (tytöt) - Englanti U17 (tytöt) 1-1 (2023) Vöru Sportdikeskuse Staadion AM 575
FC Kuressaare - FCI Levadia 0-2 (2023) Kuressaare Linnastaadion AM 183
Tallinna Kalev - Narva Trans 0-1 (2023) Kadrioru Staadion AM 313

FC Flora - Rakow Czestochowa 0-3 (2023) A. Le Coq AM 3204

Ruotsi: (19)
Englanti U21 - Suomi U21 2-1 (2009) Örjans Vall AM 7000
Hammarby - AIK 1-2 (2009) Råsunda AM 23 884
Djurgårdens IF - GIF Sundsvall 1-0 (2012) Tukholman Olympiastadion AM 11 742
Hammarby - Halmstad 1-0 (2012) Söderstadion AM 11 959
Åtvidabergs FF - AIK 2-0 (2012) Kopparvallen AM 7621
BK Häcken - Örebro 2-1 (2012) Nya Ullevi AM 8574
Hammarby - HJK 3-3 (2014) Tele2 Arena AM 4146
AIK - IFK Göteborg 0-2 (2014) Friends Arena AM 30 650
Malmö FF - GIF Sundsvall 3-0 (2015) Swedbank Stadion AM 12 862
Örebro - Degerfors 1-2 (2021) Behrn Arena AM 9538
Malmö FF - AIK 1-0 (2021) Eleda Stadion AM 18 821
IFK Göteborg - Djurgårdens IF 3-0 (2021) Gamla Ullevi AM 12 251
Hammarby - AIK 3-3 (2022) Tele2 Arena AM 28 756
Djurgårdens IF - Malmö FF 4-0 (2022) Tele2 Arena AM 20 550
Djurgårdens IF - Kalmar FF 3-2 (2022) Tele2 Arena AM 17 107
Djurgårdens IF - Gent 4-2 (2022) Tele2 Arena AM 16 822

Ruotsi - Belgia 0-3 (2023) Friends Arena AM 49 296
Karlbergs BK - Piteå IF 1-0 (2024) Stadshagens IP AM 369
Djurgårdens IF - BK Häcken 3-3 (2024) Tele2 Arena AM 22 485


Englanti: (14)
Chelsea - Wigan 2-1 (2009) Stamford Bridge AM 40 714
West Ham - Manchester City 1-0 (2009) Upton Park AM 34 562
Southend - Millwall 0-1 (2009) Roots Hall AM 7620
Tottenham - Milddlesbrough 4-0 (2009) White Hart Lane AM 35 761
Everton - QPR 2-0 (2013) Goodison Park AM 34 876
Manchester United U23 - Tottenham U23 1-0 (2013) Salford City Stadium AM 2183
Millwall - Watford 1-0 (2013) The Den AM 9366
Tottenham - Milddlesbrough 1-0 (2017) White Hart Lane AM 31 949
Brentford - Brighton 3-3 (2017) Griffin Park AM 10 433
QPR U23 - Charlton U23 2-2 (2017) Harrington AM 150
Tottenham - Leeds 4-3 (2022) Tottenham Hotspur Stadium AM 61 667
Millwall - QPR 2-0 (2023) The Den AM 17 432
Brentford - Wolves 1-4 (2023) Community Stadium AM 17 109
Crystal Palace - Brentford 3-1 (2023) Selhurst Park AM 25 472


Italia: (8)
Sampdoria - Torino 1-0 (2007) Stadio Luigi Ferraris AM 18 648
Empoli - AlbinoLeffe 3-1 (2011) Carlo Castellani AM 2108
Genoa - Sampdoria 2-1 (2011) Stadio Luigi Ferraris AM 29 465
Chievo Verona - AC Milan 1-3 (2016) Stadio Marc'Antonio Bentegodi AM 24 000
Virtus Entella - Empoli 2-0 (2019) Stadio Comunale, Chiavari AM 1521
Genoa - Sampdoria 0-1 (2019) Stadio Luigi Ferraris AM 30 658
AC Milan - Sassuolo 0-0 (2019) San Siro AM 58 005
Reggio Audace - Padova 1-0 (2019) Mapei Stadium AM 7034

Latvia: (5)
Dinamo Riga - Saldus SS/Leevon 1-0 (2020) RTU Stadions AM 153
RFS - Liepaja 3-0 (2020) Arkadija AM 255
RFS - HJK 2-1 rp. (2022) Slokas Stadions AM 1631
Skanstes SK - RFS II 1-0 (2023) Hanzas Vidusskolas Laukums AM 120
FK Metta - Daugavpils 0-0 (2023) LNK Sporta Parks AM 344


Tanska: (4)
FC København - FC Midtjylland 4-2 (2012) Telia Parken AM 10 806
AC Horsens - FC Nordsjælland 0-4 (2012) CASA Arena AM 3180
Brøndby IF - Beroe 0-0 (2015) Brøndby Stadion AM 9550
FC København - Esbjerg fB 3-0 (2018) Telia Parken AM 11 193

Portugali: (4)
Benfica - Anderlecht 2-0 (2013) Estadio da Luz AM 29 393
Estroil Praia - Sevilla 1-2 (2013) Estadio Antonio Coimbra da Mota AM 4154
Sporting CP - Rio Ave 1-1 (2013) Estadio Jose Alvalade AM 31 516
Estoril Praia - Porto 2-2 (2013) Estadio Antonio Coimbra da Mota AM 4689

Saksa: (4)
Werder Bremen - Borussia Dortmund 0-2 (2011) Weserstadion AM 42 068
Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 2-2 (2011) Borussia-Park AM 52 900
FC Köln - Hannover 2-0 (2011) RheinEngergieStadion AM 46 000
Rot-Weiss Essen - Zwickau 1-1 (2022) Stadion an der Hafenstraße AM 17 317

Puola: (3)
Piast Gliwice - Lech Poznan 4-0 (2019) Stadion Miejski w Gliwicach AM 4608
Korona Kielce - Lechia Gdansk 0-0 (2019) Suzuki Areena AM 7529
Legia Varsova - Cracovia 0-2 (2019) Stadion Wojska Polskiego AM 24 579

Hollanti: (3)
Ado Den Haag - PEC Zwolle 0-2 (2016) Cars Jeans Stadion AM 11 784
AZ Alkmaar - Groningen 4-1 (2016) AFAS Stadion AM 16 325
Ajax - Excelsior 3-0 (2016) Amsterdam ArenA AM 48 800

Espanja: (2)
Rayo Vallecano - Granada 3-1 (2015) Estadio de Vallecas AM 10 925
Real Madrid - Levante 2-0 (2015) Estadio Santiago Bernabeu AM 64 861

Belgia: (2)
Anderlecht - Eupen 4-2 (2022) Lotto Park AM 14 102
Sporting Charleroi - Antwerp 1-0 (2022) Stade du Pays de Charleroi AM 8000


Slovenia: (2)
Gorica - Tabor Sezana 1-1 (2023) Sportni Park Nova Gorica AM 200
Slovenia - Suomi 3-0 (2023) Stadion Stozice AM 15 823


Ranska: (1)
Ranska - Suomi 3-0 (2013) Stade de France AM 70 156

Pohjois-Irlanti: (1)
Pohjois-Irlanti - Suomi 0-1 (2023) Windsor Park AM 17 936

Irlanti: (1)
Irlanti - Ranska 0-1 (2023) Aviva Stadium AM 50 219

Skotlanti: (1)
Skotlanti - Espanja 2-0 (2023) Hampden Park AM 47 976


Otteluita: 115
Stadioneita: 75
Maat: 17

Eipä ole tällä vuosikymmenellä tullut päivitettyä, joten laitetaas uusia matseja riviin.
« Viimeksi muokattu: 10.06.2024 klo 22:30:47 kirjoittanut maakato »

 
Sivuja: 1 ... 32 [33]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa