FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
20.09.2017 klo 20:54:22 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: UPA846-koodilla $10 alennus iHerbiin!
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org
Sivuja: [1] 2 ... 5
 
Kirjoittaja Aihe: Euro 2012 kisaveikkaus - tulostopic  (Luettu 9646 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
domergue

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: louhikkokoskettaja-ripuli


: 08.06.2012 klo 21:34:24

Tässä otsikossa seurataan kisaveikkauksen tuloksia.

Laskettu kohteet 39/39:
Uutinen

1 tuopare 87
2 Muti24 85
3 Ipaipa 83
4 Täysmaito 82
. hephep 82
6 m9 81
7 Effenberg 80
8 Skege 78
. Red28 78
.. García 78
11 jp72672 77
.. Piinkova supervaihtomies 77
.. Saviour#20 77
.. Joey 77
15 Finarfin 76
.. rgir 76
.. kik0 76
.. hotdogs 76
19 kamrat 75
.. robyboy 75
.. Sancty 75
.. PawnStar 75
.. Lampinho 75
.. JJTL 75
25 ade123 74
26 Nieminen 73
.. juhni 73
.. Premiere 73
.. Bay 73
30 Hudehuu 72
31 Taavetti_Merimies 71
.. Saaben 71
.. hamitu 71
.. Koboltti 71
35 Masalkki 70
.. renti 70
.. valloittaja 70
.. thermopylai 70
.. Väbä 70
.. dr. sickfilter 70
.. el_capitano 70
42 jaja 69
.. Jonezete 69
.. Razr 69
.. Preacher 69
.. El Amateur 69
.. rojadirecta 69
48 Jamottis 68
.. nubster 68
.. Incrível 68
.. plektra 68
.. Mikardinho 68
.. HÄI 68
54 ihimine 67
.. Zorbas 67
.. Däkkä 67
.. S4laatti 67
.. Paatos 67
.. bredi 67
.. mokkulapoika 67
.. dunu 67
.. meemeli 67
63 Nalliton Kuqi 66
.. Shefki Wilson 66
.. Johnny99 66
.. Picard 66
.. ALPPIK 66
.. Hender 66
.. jjk 66
.. erski 66
.. Pöhnä 66
72 Sainoinkuvamaton 65
.. makmana 65
.. Veslagas 65
.. #18 65
.. Tumba 65
.. ikharo 65
.. TZagallo 65
.. Parlour 65
.. joks11 65
.. TNF Dutchman 65
.. Leblon D 65
.. Shrike 65
.. Tiksa 65
85 Andain 64
.. Ihmelilja 64
.. Kurbanmamedov 64
.. ipman 64
.. Angulo 64
.. JohnGabriel 64
.. gyrano 64
.. kovalski 64
.. Haunted 64
.. KIPEE 64
.. Zizinho 64
.. Silvennoinen 64
.. Wk 64
98 Dekka 63
.. Basanen 63
... v-man 63
... ex-adriano 63
... vasurinho 63
... Ribun 63
... Daewoo 63
... Herra 63
... Elmo 63
107 Veikko Kilkenblad 62
... Vince 62
... Axo 62
... Ponsse 62
... Måtti 62
... Leinad 62
... ese 62
... jjs 62
... Haksis 62
... Karhumies 62
... Vanda 62
... Jack the Ripper 62
119 gerbiili 61
... mirgos 61
... mbaba 61
... toniman 61
... Prandelli99 61
... Lyhytsyöttelijä 61
... Baresi 61
... raxdsc 61
... Asilum 61
128 O`Flynn 60
... Kaihlamo 60
... P1nt0 60
... Jalitmane10 60
... XTB 60
... TarzaninTucca 60
... villejs 60
135 kluru 59
... lörtsy 59
... Sörsselssön 59
... Chuck 59
... hombre 59
... Cel 59
... Sheriffi8 59
... Tolsa 59
143 Vyborny 58
... Ventti 58
... japi #15 58
... Siimakäsi-Mick 58
... Jere Punkki 58
... Turvatarkastus 58
... Aquas Claras 58
... jormakaariainen 58
... viikate 58
... jormamolo 58
... Onnenonkija 58
... BlueForce 58
155 sankia 57
... Le Garçon Formidable 57
... Petkele 57
... Master JL 57
... Aussed 57
... Rantasipi 57
... Häbödiskäbödis 57
... Bale 57
... Guarin 57
... iris 57
... Thouni 57
... toyman 57
... etuliite 57
... Viljuri 57
... Peke_ 57
... PeeAa 57
... zoni 57
... Hunaja 57
... Jakartan 57
... Limakutziero 57
... Hintelä Kreivitär Borsdal 57
... Ia 57
177 Kuninkaanmies 56
... Fylla Tyrsas 56
... Ianway 56
... #11 56
... Wäinö 56
... Heiska 56
... bestxavi 56
... Lottomaes 56
... mandre 56
... eeti47 56
... velhouc 56
... AnHat 56
189 disko 55
... kokistuoppi 55
... simone 55
... Hidegkuti 55
... Stadin 55
... punavuorenmourinho 55
... Rautakanki 55
... Pumba 55
... Stanleyjub 55
... Los Amigo 55
... stefusnap 55
... Mielenmuokkaaja 55
... läski 55
... Silento 55
... Ylempi Toppari 55
204 Assviper 54
... kettonen 54
... Jyrä 54
... Okeanos 54
... Rubicon 54
... qCc 54
... Vituiks Män 54
... Baby Face Merson 54
... Andrei 54
... BEKO 54
... diva 54
... Melg 54
216 Jomppuli 53
... -Dante- 53
... noitulover 53
... Jyyd 53
... Venire 53
... Lumbergh 53
... Tsei Tsei 53
... Emile 53
... Velmu 53
... pablo-honey 53
... kaksi vasenta jalkaa 53
... ginikettu 53
... Bubi-huuhkaja 53
229 Futis. 52
... Tee 52
... sulo 52
... Karponvahti 52
... Riquelme 52
... shanks 52
... Jääskraba 52
... Mannapuuro 52
237 kuraeero 51
... TeQ 51
... Maksimi 51
... Jones 51
... ariaga 51
... krevis 51
... ihmekeke 51
... Suicide Bob 51
... tamme auto 51
... Futre 51
... GaryMoore 51
248 Ormu 50
... Rela 50
... Sergei Analtov 50
... Ayu 50
... segundamano 50
... deMorte 50
... jv95 50
... Suomifutiksen Janne Tähkä 50
... E 50
257 jay 49
... Coltrane 49
... chila 49
... Boomhauer 49
... tursas 49
... Mortimer 49
... KALLEKALLE 49
264 Finnish Kebab 48
... qdes 48
... The Missionary 48
... Tenu 48
... LaPK 48
269 TorstiEkholm 47
... Roina 47
271 ensijokolmas 46
... Speedy: 46
... Janiho 46
... bjorn 46
... melker 46
... Jorma Teräs 46
... naula 46
278 MM2010 45
... Laitalinkki 45
... Dagger 45
... HeiKKiZ 45
... tuorekurkku 45
... joe 45
284 Söjö 44
... Henkinen yliote 44
... lepa 44
... Morfeo 44
... Ihmiskyrpä 44
... Kaakku 44
... Crouchinho 44
291 Junailija 43
... -elaias 43
... Gesert 43
... Carsten Wanker 43
295 Fotboll 42
... kosh 42
... Mateush 42
... Vastapallo 42
299 Latvis#00 41
... ThePoro 41
301 Bunuel 40
... Missikeisari 40
... Havumetsän Tarzan 40
... waccoe 40
305 Koom 39
... Kleine 39
... lahana 39
308 Assulainen 38
... anakonda01 38
310 qlizz 37
... Jerry Finn 37
... Hiipinän Igor 37
... Messi 37
314 huckerby 36
... noitamoi 36
... niko1900 36
... tuskajänis 36
318 mackem 32
319 Mort 31
320 E-Lova 27
321 Rasvakeitin-Eriterastas 22

Tarkistakaapa pisteenne, ja ilmoittakaa jos on epäselvyyksiä.

Päivitän tätä viestiä sitä mukaa kun kisat etenevät.

Edit. maalikuninkaan pisteet puuttuivat
« Viimeksi muokattu: 02.07.2012 klo 13:06:04 kirjoittanut domergue »
domergue

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: louhikkokoskettaja-ripuli


Vastaus #1 : 08.06.2012 klo 21:41:49

Oma sarja niille, jotka eivät osuneet säännöissä ilmoitettuun takarajaan:

Laskettu kohteet 39/39

Uutinen

1 marsu 69
2 Pärre 67
3 Cassano 65
4 Andreas 61
5 HUMU 58
6 merlot 54
7 päätykatsomo 41
8 Smacker 26
« Viimeksi muokattu: 02.07.2012 klo 13:13:17 kirjoittanut domergue »
Koboltti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Juventus, Frank Lampard, Gianluigi Buffon


Vastaus #2 : 08.06.2012 klo 23:56:01

Ensimmäinen päivä ainakin vituiksi. Puola puppeloi hyvän alun jälkeen ja oli lähellä hävitäkin Kreikalle, Tsekki taas ei kyennyt nousemaan tasapeliin Venäjää vastaan. Jos se pistetili sitten huomenna avautuisi.
Bunuel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kansandemokraattinen jalkapallo


Vastaus #3 : 09.06.2012 klo 13:54:45

4 pojoa, hyvältä näyttää. Tänään Hollannin voitolla ja myöhäispelin tasurilla edetään kohti piikkipaikkaa.
ihimine

Poissa Poissa


Vastaus #4 : 09.06.2012 klo 14:31:15

Kaksi peliä takana, kenelläkään ei täysiä pisteitä.
JohnGabriel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1. FC Kaiserslautern


Vastaus #5 : 09.06.2012 klo 15:22:12

Kai jotain apuvälinettä käytät kun eikö tuossa mene ikuisuus päivitellä kunki pisteitä?

Kahden pisteen poikia ollaan, harmi tosiaan että Puola pupelsi ja Venäjä ei voittanut 3-0.
Vince

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Toni Doblas


Vastaus #6 : 09.06.2012 klo 15:25:48

Viiden pisteen avaus. Ihan hyvin siihen nähden että eurofutiksen seuraaminen on lähellä nollaa. Tuurilla voittoon?
domergue

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: louhikkokoskettaja-ripuli


Vastaus #7 : 09.06.2012 klo 20:59:57

Näköjään vain kaksi pelaajaa osasi veikata oikein Tanskan voiton.
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat, PSG, HJK, Brønshøj, Brentford


Vastaus #8 : 09.06.2012 klo 23:02:54

Näköjään vain kaksi pelaajaa osasi veikata oikein Tanskan voiton.

Saisitko muuten vedettyä yhteen johonkin tilastot veikkauksista?
domergue

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: louhikkokoskettaja-ripuli


Vastaus #9 : 10.06.2012 klo 17:44:30

Alkulohkojen osalta:
Ottelu1X2
1 Puola-Kreikka2197724
2 Venäjä-Tsekki2357213
3 Hollanti-Tanska290273
4 Saksa-Portugali2486210
5 Espanja-Italia18910427
6 Irlanti-Kroatia2989202
7 Ranska-Englanti2019722
8 Ukraina-Ruotsi2885207
9 Kreikka-Tsekki38161121
10 Puola-Venäjä36136148
11 Tanska-Portugali51101168
12 Hollanti-Saksa54132134
13 Italia-Kroatia1868846
14 Espanja-Irlanti308111
15 Ukraina-Ranska535280
16 Ruotsi-Englanti8514887
17 Tsekki-Puola66122132
18 Kreikka-Venäjä2154245
19 Portugali-Hollanti2880212
20 Tanska-Saksa728285
21 Kroatia-Espanja549266
22 Italia-Irlanti2327117
23 Englanti-Ukraina2426612
24 Ruotsi-Ranska2795198

Olin muuten väärässä aiemmin, sillä kolme pelaajaa veikkasi oikein Tanskan voiton. Nimimerkki Rasvakeitin-Eriterastaksen veikkaus 2-8 ei heti osunut silmiini, kun skannailin silmämääräisesti Tanskan voittoa veikanneita.
Bunuel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kansandemokraattinen jalkapallo


Vastaus #10 : 11.06.2012 klo 14:51:54

4 pojoa, hyvältä näyttää.

Lauantaina ja sunnuntaina ei pistettäkään :D Ylos
JohnGabriel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1. FC Kaiserslautern


Vastaus #11 : 11.06.2012 klo 15:12:14

8 pistettä johon olen tyytyväinen hikisen alun jälkeen. Tänään voisi mahdollisesti tulla vielä helpot 4 pistettä, mutta ero kärkeen kuitenkin varmaan pysyy neljässä pisteessä.
Chuck

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: kuriositeetit


Vastaus #12 : 11.06.2012 klo 18:42:42

Meneepä yllättävän hyvin, jaetulla neljännellä sijalla. :o No, pian tullaan alas ja ryminällä, sillä omista veikkauksista löytyy muutama todella hazardi veto.

e. jaettu kolmas, vieläkö nousee? Ruotsi voisi ainakin tehdä pari häkkiä.
e2. pitikin mennä toivomaan :(
« Viimeksi muokattu: 12.06.2012 klo 02:19:25 kirjoittanut Chuck »
kokistuoppi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Korpinkynsi


Vastaus #13 : 11.06.2012 klo 21:50:06

7. 8) Ylos
bjorn

Poissa Poissa


Vastaus #14 : 11.06.2012 klo 21:54:49

43% matseista on päättynyt 1-1 8) Ylos
JohnGabriel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1. FC Kaiserslautern


Vastaus #15 : 11.06.2012 klo 22:40:09

Herra ei ole vieläkään avannus pistetiliä. Eikä vissiin avaa tänääkään ellei Ruotsi voita. :D
ex-adriano

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale & JIPPO


Vastaus #16 : 12.06.2012 klo 01:47:23

Tässähän ollaan yllättävän korkealla :o Ylos
LaPK

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Atleticon mies & LFC


Vastaus #17 : 12.06.2012 klo 02:04:12

Lädit sit teki sen maalin ja svedut meni häviämään, eipä tullut pieneen pottiin kuin vissiin pinna lisää ranskan maalista, ei siis ihme ettei vakiossa tule koskaan voittoja, kun ei osaa veikata, eikä tietää sitten yhtään. :) Onneks tässä ei tarvitse rahallisesti panostaa niin voi nauraa omalla huonoudelle :D
Messi

Poissa Poissa


Vastaus #18 : 12.06.2012 klo 06:47:44

Olipas musta maanantai, 0p. Tänään kelpaa vain täysi pistepotti.
Suicide Bob

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Honka, Tolsa


Vastaus #19 : 12.06.2012 klo 11:09:06

6 pistettä, eihän tää taas iha putkeen mene.. :D
ihimine

Poissa Poissa


Vastaus #20 : 12.06.2012 klo 11:20:57

Seitsemällä pisteellä - eli päin peetä mennyt - tuloslistan yläpuoliskolla.
m9

Poissa Poissa


Vastaus #21 : 12.06.2012 klo 11:45:15

No kylläpä on mennyt putkeen :)
TZagallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Eilen, tänään, huomenna


Vastaus #22 : 12.06.2012 klo 12:08:11

Aijjai, eiliset menivät pieleen ja sijoja tultiin heti tusinan verran alespäin. Ranskan ja Ruotsin 1-0 -voittoja oli pelattu...

Toistaiseksi ihan mukavasti mennyt ottaen huomioon että veikkaus tehtiin perjantaina kymmenessä minuutissa sen enempää asiaan perehtymättä.

Lädit sit teki sen maalin ja svedut meni häviämään, eipä tullut pieneen pottiin kuin vissiin pinna lisää ranskan maalista, ei siis ihme ettei vakiossa tule koskaan voittoja, kun ei osaa veikata, eikä tietää sitten yhtään. :) Onneks tässä ei tarvitse rahallisesti panostaa niin voi nauraa omalla huonoudelle :D
Ei.

Oikea voittaja tai tasuri -> +2p.
Lisäksi molempien maalimäärä oikein eli täsmälleen oikea lopputulos -> +1p.
Bunuel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kansandemokraattinen jalkapallo


Vastaus #23 : 12.06.2012 klo 12:30:32

En tarkoita purnata enää pistelaskusta mutta kyllähän tulosvedon napsahtaessa oikein tulisi voittaa enemmän kuin pitkävedon singlen osuessa. Siis 2p oikeasta merkistä ja 3p kokonaan oikeasta tuloksesta on mielestäni aika pieni ero.

..eilen nimittäin Ukraina-Ruotsi täysin oikein 8)
bjorn

Poissa Poissa


Vastaus #24 : 12.06.2012 klo 13:34:50

Mulla on kolme ollut täysin oikein ja silti vasta jossain puolessavälissä joten turha keulia 8)
 
Sivuja: [1] 2 ... 5
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines