FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
21.11.2017 klo 02:01:09 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook, Google+ & Twitter
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org
Sivuja: 1 ... 5 [6] 7
 
Kirjoittaja Aihe: Suomalaispelaajien ottelut televisiossa ja internetissä  (Luettu 60754 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Filosofi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Urjalan Palloseura


Vastaus #125 : 25.07.2014 klo 23:02:20

Onneksi huomenna on vapaapäivä Ylos

Toivottavasti kaikki pääsevät pelaamaan ja maaleja tekemään 8)

Ja wiziwigistä kannattaa tähyillä streameja, aika kattavasti on yleensä.
Coutinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HNS


Vastaus #126 : 26.07.2014 klo 12:30:22

Huomenna SUPER-lauantai harjoitusmatsien ja kahden liigapelin merkeissä mitä tulee maajoukkueen hyökkäyskalustoon:

15:30 Rot-Weiß Erfurt - Dortmund II (Väyrynen)
16:30 St. Pauli - Celtic (Pukki)
18:45 Grasshopper - Thun (Sadik)
19:00 Fortuna - Wigan (Pohjanpalo)
19:00 Real Madrid Castilla - Guadalajara (Markkanen)

+

15:00 Hallescher FC - Chemnitz (Furuholm)
murdock

Poissa Poissa


Vastaus #127 : 26.07.2014 klo 13:15:52

Castilla-Guadalajara onkin 21:00, mikä sopii meille vielä paremmin. Olin jostain katsovani, että ottelu olisi ollut klo 18 Epsanijan aikaa.
Manfred Fandango

Poissa Poissa


Vastaus #128 : 26.07.2014 klo 15:57:59

21:30  Haladás Sopron Bank - Újpest FC (Aristote Mboma)

http://www.wiziwig.tv/broadcast.php?matchid=269817&part=sports
Wagner

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Gnistan, HJK


Vastaus #129 : 09.08.2014 klo 22:53:41

Mitäs sitä huomenna?

12.30 Dynamo Moscow - Spartak Moscow (Rotenberg)
15.00 SonderjyskE - Midtjylland (Sparv)
15.30 Ajax - Vitesse (Moisander)
16.00 Helsingborg - Norrköping (Uronen)
16.30 Lechia Gdansk - Lech Poznan (Hämäläinen, Arajuuri)
16.30 Sandhausen - Kaiserslautern (Ring)
16.30 Molde - Stabaek (Toivio, Jalasto)
17.00 Young Boys - Thun (Sadik)
18.30 AIK - Gefle (Väisänen, Portin)
18.30 Malmö - Göteborg (Halsti)
19.00 Sogndal - Bodo/Glimt (Patronen)
19.00 Rosenborg - Start (Ri. Riski)
19.00 Hodd - Barum (Törnqvist)
19.00 Hönefoss - Kristiansund (Ro. Riski, Kolehmainen)
20.00 Brondby - Odense (Hradecky)


rupsupylly

Poissa Poissa


Vastaus #130 : 09.08.2014 klo 23:40:18

Kertoo kyllä ihan liikaa suomalaisesta menestystuularikulttuurista, että joku HJK-Barca televisioidaan, mutta merkityksellisten pelien kanssa on vähän niin ja näin. Ja joo, onhan se kiva että stadion myydään täyteen, mutta että se myydään täyteen, kun Barcan kakkonen tulee niistämään 6-0, niin kyllä meillä taitaa olla aika pitkä matka yhtään minnekään.
Triangelikostaja

Paikalla Paikalla


Vastaus #131 : 09.08.2014 klo 23:42:28

Kertoo kyllä ihan liikaa suomalaisesta menestystuularikulttuurista, että joku HJK-Barca televisioidaan, mutta merkityksellisten pelien kanssa on vähän niin ja näin. Ja joo, onhan se kiva että stadion myydään täyteen, mutta että se myydään täyteen, kun Barcan kakkonen tulee niistämään 6-0, niin kyllä meillä taitaa olla aika pitkä matka yhtään minnekään.

Eikai YLE nyt jätä varmaa tienestin teko mahdollisuutta käyttämättä. Toki muten sama.
shots

Poissa Poissa


Vastaus #132 : 10.08.2014 klo 00:09:27

Mitäs sitä huomenna?

12.30 Dynamo Moscow - Spartak Moscow (Rotenberg)
15.00 SonderjyskE - Midtjylland (Sparv)
15.30 Ajax - Vitesse (Moisander)
16.00 Helsingborg - Norrköping (Uronen)
16.30 Lechia Gdansk - Lech Poznan (Hämäläinen, Arajuuri)
16.30 Sandhausen - Kaiserslautern (Ring)
16.30 Molde - Stabaek (Toivio, Jalasto)
17.00 Young Boys - Thun (Sadik)
18.30 AIK - Gefle (Väisänen, Portin)
18.30 Malmö - Göteborg (Halsti)
19.00 Sogndal - Bodo/Glimt (Patronen)
19.00 Rosenborg - Start (Ri. Riski)
19.00 Hodd - Barum (Törnqvist)
19.00 Hönefoss - Kristiansund (Ro. Riski, Kolehmainen)
20.00 Brondby - Odense (Hradecky)

Tromso - Tromsdalen on myös huomenna.
Wagner

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Gnistan, HJK


Vastaus #133 : 30.08.2014 klo 22:24:56

Sunnuntai 31.8
12.30 CSKA Moscow - FC Rostov (Eremenko)
14.30 Eintracht Braunschweig - VfL Bochum (Forssell)
14.30 Dundee FC - Celtic (Pukki)
15.30 NAC - Zwolle (Lam)
15.30 Groningen - Ajax (Moisander)
16.00 Midtjylland - Esbjerg (Sparv)
18.00 Nordsjaelland - Brondby (Hradecky)
18.30 Djurgården - Malmö FF (Halsti)
19.00 Lech Poznan - Cracovie (Hämäläinen, Arajuuri)
19.00 Start - Sogndal (Patronen)
19.00 Viking - Rosenborg (Ri. Riski)
19.00 Stabaek - Sandes Ulf (Jalasto)
19.00 Hönefoss - Barum (Ro. Riski, Kolehmainen)
19.00 Alta - Tromso (Koppinen)
19.00 Hodd - Sandefjord (Törnqvist)
19.15 Krasnodar - Dynamo Moscow (Rotenberg)
20.00 Ludogorets - Beroe (Mäntylä)
20.00 Brann - Molde (Toivio)
 
murdock

Poissa Poissa


Vastaus #134 : 13.09.2014 klo 11:23:43

Lauantai 13.9.
12:30 TsSKA - Arsenal Tula (R. Eremenko)
14:00 Häcken - Malmö (Arkivuo, Halsti)
14:00 RB Leipzig - Braunschweig (Sumusalo?)
16:30 Odd - Viking (Hurme, loukkaantunut?)
17:00 Brentford - Brighton (Hyypiä)
17:00 Reading - Fulham (Joronen)
17:00 Kilmarnock - St. Mirren (A. Eremenko)
19:00 Jagiellonia - Lech (Hämäläinen, loukkaantunut?)
19:30 Ajax - Heracles (Moisander, Kangaskolkka)
21:00 Aarau - Thun (Sadik)
21:15 Ajax Cape Town - Trival Valderas (Jaakkola)
21:45 Zwolle - PSV (Lam)
erno

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RMA, Dortmund, City, United, Chelski, Bayern, Arsu


Vastaus #135 : 13.09.2014 klo 11:32:14

Täysin tarpeeton yksityiskohta kun ei se kuitenkaan pääse pelaamaan, mutta noin teoriassa Brentfordissa voisi olla Daniel O'Shagnussi.

Lisäksi tosta puuttuu Alkmaar - Heerenveen.
« Viimeksi muokattu: 13.09.2014 klo 12:54:23 kirjoittanut erno »
Wagner

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Gnistan, HJK


Vastaus #136 : 13.09.2014 klo 18:02:57

Hyviä pelejä myös huomenna.

Sunnuntai 14.9
16.00 Napoli - Chievo (Hetemaj)
16.00 Gefle - Falkenbergs (Portin)
17.30 Alba Fehervar - Ujpest (Mboma)
18.00 Brondby - Randers (Hradecky, Pukki)
18.30 Djurgården - Åtvidabergs (Sjölund, Skrabb, Holmgren)
19.00 Sogndal - Aalesund (Patronen, Mattila)
19.00 Start - Stabaek (Jalasto)
19.00 Fredrikstad - Team Strommen (Masalin)
19.00 Hamarkameratene - Hönefoss (Kolehmainen, Ro. Riski)
20.00 Molde - Lilleström (Toivio)

edit: joo sori :(
« Viimeksi muokattu: 13.09.2014 klo 22:40:04 kirjoittanut Wagner »
Filosofi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Urjalan Palloseura


Vastaus #137 : 13.09.2014 klo 18:19:58

Häcken-Malmö -matsi tuli jo tänään...
Hyp0x

Poissa Poissa


Vastaus #138 : 13.09.2014 klo 21:13:36

Livetuloksien mukaan Sadik iskenyt taas pallon verkkoon.
murdock

Poissa Poissa


Vastaus #139 : 14.09.2014 klo 11:31:26

Sunnuntai 14.9
16.00 Napoli - Chievo (Hetemaj)
16.00 Gefle - Falkenbergs (Portin)
17.30 Alba Fehervar - Ujpest (Mboma)
18.00 Brondby - Randers (Hradecky, Pukki)
18.30 Djurgården - Åtvidabergs (Sjölund, Skrabb, Holmgren)
19.00 Sogndal - Aalesund (Patronen, Mattila)
19.00 Start - Stabaek (Jalasto)
19.00 Fredrikstad - Team Strommen (Masalin)
19.00 Hamarkameratene - Hönefoss (Kolehmainen, Ro. Riski)
20.00 Molde - Lilleström (Toivio)

13:00 Real Madrid Castilla - Trival Valderas (http://www.realmadrid.com/aficion/real-madrid-tv)
Sneijder

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hollanti


Vastaus #140 : 14.09.2014 klo 17:21:10

Sanat eivät riitä kuvaamaan kuinka paljon juuri nyt vituttaa.
Yksi vuoden tylsimmistä työpäivistä menossa, mitään ei tapahdu ja olin koko päivän odottanut että saisi Bröndbyn matsin kautta edes kahdeksi tunniksi ohjelmaa, mutta eiväthän ne Wiziwigin, LiveTV:n taikka Sportlemonin striimit suostu toimimaan.....eivät työpaikan koneella eivätkä edes mukamas niin hyvällä Samsung S4-kännykälläni! Voi #"#%%%¤¤##! Känny ilmoittaa vaan että tätä laajennusta ei tueta.

Mitä pitäisi asentaa jotta varmuudella striimit toimisivat?
Utiny

Poissa Poissa


Vastaus #141 : 14.09.2014 klo 17:34:17

Sanat eivät riitä kuvaamaan kuinka paljon juuri nyt vituttaa.
Yksi vuoden tylsimmistä työpäivistä menossa, mitään ei tapahdu ja olin koko päivän odottanut että saisi Bröndbyn matsin kautta edes kahdeksi tunniksi ohjelmaa, mutta eiväthän ne Wiziwigin, LiveTV:n taikka Sportlemonin striimit suostu toimimaan.....eivät työpaikan koneella eivätkä edes mukamas niin hyvällä Samsung S4-kännykälläni! Voi #"#%%%¤¤##! Känny ilmoittaa vaan että tätä laajennusta ei tueta.

Mitä pitäisi asentaa jotta varmuudella striimit toimisivat?


Lataat esin Dolphin selaimen josta saat asetuksista laitettua Flashin päälle. Vakioselaimessa sitä mahdollisuutta ei tainnut löytyä.. Joku korjatkoon jos olen väärässä.
murdock

Poissa Poissa


Vastaus #142 : 15.09.2014 klo 12:09:56

Maanantai 15.9.
19:00 Terek - Kuban (Ojala)
20:05 Helsingborg - AIK (Uronen, Väisänen)
21:15 Nürnberg - Düsseldorf (Pohjanpalo)
murdock

Poissa Poissa


Vastaus #143 : 20.09.2014 klo 04:30:43

Lauantai 20.9.
14:00 FSV Frankfurt - Bochum (Kauko, Forssell)
14:00 Greuther Fürth - Kaiserslautern (Ring)
16:45 Athletic Bilbao B - Real Madrid Castilla (Markkanen)
17:00 Brighton - Blackpool (Hyypiä)
17:00 Fulham - Blackburn (Joronen)
17:00 Brommapojkarna - Häcken (Arkivuo)
17:00 Hamilton - Kilmarnock (A. Eremenko)
19:00 Vålerenga - Molde (Toivio)
19:00 Spartak - Terek (Ojala)
21:30 Lech Poznan - Zawisza (Hämäläinen)
21:45 Vitesse - Heerenveen (Raitala)
piirakka ilkka

Poissa Poissa


Vastaus #144 : 20.09.2014 klo 15:29:00

Vaatiiko tuo Real Madrid TV:n katselu rekisteröinnin? Sillä vaa, kun en näytä pääsevän rekkaamaan ko sivuille.
Filosofi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Urjalan Palloseura


Vastaus #145 : 20.09.2014 klo 15:35:26

Ei ennen ainakaan, pari kolme matsia katsonut sieltä...
Wagner

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Gnistan, HJK


Vastaus #146 : 21.09.2014 klo 11:58:46

Sunnuntai 21.9
12.00 Kruoja - Ekranas (Nieminen)
12.30 CSKA Moscow - Lokomotiv Moscow (R. Eremenko)
13.30 Chievo - Parma (Hetemaj)
13.30 Heracles - Twente (Kangaskolkka)
14.30 Fortuna Düsseldorf - Heidenheim (Pohjanpalo)
14.30 Union Berlin - Red Bull Leipzig (Sumusalo)
15.30 AZ Alkmaar - Zwolle (Lam)
15.30 Feyenoord - Ajax (Moisander)
16.00 AIK - Halmstad (Väisänen)
16.00 Spartaks - Skonto Riga (Yaghoubi)
17.30 Ujpest - Ferencvaros (Mboma)
17.30 Kobenhavn - Brondby (Hradecky, Pukki)
18.30 Malmö - Helsingborg (Halsti, Uronen)
19.00 Lilleström - Odd (Hurme)
19.00 Sparta Sarpsborg - Sogndal (Patronen)
19.00 Aalesunds - Stabaek (Mattila, Jalasto)
19.00 Kristiansund - Tromso (Koppinen)
19.00 Hodd - Fredrikstad (Törnqvist, Masalin)
19.00 Ranheim IL - Hönefoss (Ro. Riski, Kolehmainen)
20.00 Nordsjaelland - Midtjylland (Sparv)
20.15 - Ludogorets - Litex (Mäntylä)
21.00 Haugesund - Rosenborg (Ri. Riski)

Wagner

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Gnistan, HJK


Vastaus #147 : 24.09.2014 klo 12:23:15

Torstai 24.9
13.30 Gazovik Or - Terek Grozny (Ojala)
14.00 Khimik Dz - CSKA Moscow (R. Eremenko)
18.30 Kaiserslautern - Union Berlin (Ring)
18.30 Leipzig - Karlsruhe (Sumusalo)
18.30 Darmstadt - Frankfurt (Kauko)
18.45 Botev Vratsa - Ludogorets (Mäntylä)
19.30 Watergraafsmeer - Ajax (Moisander)
20.00 Helsingborg - Brommapojkarna (Uronen)
20.00 Halmstad - Malmö (Halsti)
20.00 Elfsborg - Gefle (Portin)
20.00 Mjallby - AIK (Väisänen)
20.00 Hallescher FC - Dynamo Dresden (Furuholm)
21.00 Stabaek - Molde (Jalasto, Toivio)
21.45 Sampdoria - Chievo (Hetemaj)
21.45 Lech Poznan - Wisla (Arajuuri, Hämäläinen)
21.45 Chelsea - Bolton (Medo)
Manfred Fandango

Poissa Poissa


Vastaus #148 : 24.09.2014 klo 13:00:33

Torstai 24.9
13.30 Gazovik Or - Terek Grozny (Ojala)
14.00 Khimik Dz - CSKA Moscow (R. Eremenko)
18.30 Kaiserslautern - Union Berlin (Ring)
18.30 Leipzig - Karlsruhe (Sumusalo)
18.30 Darmstadt - Frankfurt (Kauko)
18.45 Botev Vratsa - Ludogorets (Mäntylä)
19.30 Watergraafsmeer - Ajax (Moisander)
20.00 Helsingborg - Brommapojkarna (Uronen)
20.00 Halmstad - Malmö (Halsti)
20.00 Elfsborg - Gefle (Portin)
20.00 Mjallby - AIK (Väisänen)
20.00 Hallescher FC - Dynamo Dresden (Furuholm)
21.00 Stabaek - Molde (Jalasto, Toivio)
21.45 Sampdoria - Chievo (Hetemaj)
21.45 Lech Poznan - Wisla (Arajuuri, Hämäläinen)
21.45 Chelsea - Bolton (Medo)

Tänään on keskiviikko.
+
18.00 Ujpest - Haladas  (Mboma)
murdock

Poissa Poissa


Vastaus #149 : 27.09.2014 klo 04:31:13

Lauantai 27.9.
12:30 Ural - TsSKA (R. Eremenko)
14:00 Malmö - Mjällby (Halsti)
16:00 Black Aces - Ajax Cape Town (Jaakkola)
16:30 Molde - Bodo/Glimt (Toivio)
16:30 Sogndal - Haugesund (Patronen)
17:00 Kilmarnock - Patrick Thistle (A. Eremenko)
17:00 Nottingham - Brighton (Hyypiä)
17:00 Birmingham - Fulham (Joronen)
19:30 Levski - Ludogorets (Mäntylä)
19:30 Breda - Ajax (Moisander)
20:45 Zwolle - Heracles (Lam, Kangaskolkka)
21:00 Real Madrid Castilla - Amorebieta (Markkanen)
21:00 Basel - Thun (Sadik)
21:30 Legia - Lech Poznan (Hämäläinen)
21:30 Lombard Papa - Ujpest (Mboma)

Suomalaisittain kierroksen ehdoton kohokohta klo 21 kun Sveitsin sarjakärki Basel isännöi Sadikin sarjakolmosena majailevaa Thunia.

 
Sivuja: 1 ... 5 [6] 7
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines