FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
11.12.2017 klo 22:00:12 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Vuoden foorumisti 2017, Joulupata 2017, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org
Sivuja: 1 ... 4 [5]
 
Kirjoittaja Aihe: Tilastoyhteenvetoja Jorma Teräksen tilastoista  (Luettu 24748 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Julkea bulbul

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TamU (JJK)


Vastaus #100 : 16.10.2017 klo 16:05:27

Ohessa koko karsintojen tilastokoonti. Vertailusta kiinnostuneille WC14-karsintojen pelaajakohtaiset tilastokoonnit: syötöt, puolustuksen kaksinkamppailut, hyökkäyksen ja kaikki kaksinkamppailut sekä katkot, kuljetukset jne. sekä EC16-karsintojen pelaajakohtaiset tilastokoonnit.

Syötöt
Nimi/ 90 minSyöttö-%Vaikeat / 90 minVaikeiden syöttö-%Vaikeita kaikista
Kaikki33677 %9040 %27 %
Laitapuolustus3673 %1237 %31 %
Topparit8980 %1832 %20 %
Keskikenttä15078 %4145 %27 %
Hyökkäys3571 %1340 %36 %

Kaksinkamppailut
PuolustusHyökkäys
Kaikki
NimiMaassa / 90 minVoitto-% Ilmassa / 90 minVoitto-% Maassa / 90 minVoitto-% Ilmassa / 90 minVoitto-% Kaikki kaksink. / 90 minVoitto-%
Kaikki6653 %2863 %5344 %3040 %17750 %
Laitapuolustus1054 %355 %437 %135 %1849 %
Topparit1561 %1572 %258 %453 %3564 %
Keskikenttä3050 %751 %2746 %1145 %7648 %
Hyökkäys544 %163 %1643 %1333 %3640 %

Muut
NimiKatkot / 90 minKuljetukset / 90 minPitämiset / 90 minMTY / 90 minAlustukset / 90 min
Kaikki8220206,05,0
Laitapuolustus18430,31,1
Topparit28210,80,2
Keskikenttä319112,62,4
Hyökkäys5552,31,3

Syötöt
NimiMinuutitOnnistuneet syötötKaikki syötöt/90 minSyöttö-%
Arkivuo4681101593169 %
Uronen27065822779 %
Raitala365831182970 %
Granlund20153743372 %
Pirinen11731382982 %
Toivio6910152067 %
Lod9025373768 %
Moisander18070924676 %
------
Moisander3601652015082 %
Toivio9019313161 %
Lam6419273870 %
Väisänen4961772073886 %
J. Ojala302891213674 %
Arajuuri8102372993379 %
------
Moisander9026414163 %
Uronen8317242671 %
Lam325911163278 %
Sparv2701101324483 %
Halsti24267853279 %
Yaghoubi11473897082 %
Jensen769121475 %
Saksela9810201850 %
Lod6931892543374 %
Schüller207861054682 %
Ring3991451804181 %
Mattila15665774484 %
P. Hetemaj4081421884176 %
Forsell71113100 %
Tuominen11190100 %
Skrabb12732402880 %
Hämäläinen301821053178 %
R. Eremenko9023333370 %
------
Pukki6921101451976 %
Markkanen19627452160 %
Pohjanpalo36468962471 %
Ro. Riski4124550 %
Soiri20101045100 %
Hämäläinen16336553065 %

Vaikeat syötöt
NimiOnnistuneet vaikeat syötötKaikki vaikeat syötöt/90 minVaikeiden syöttö-%Vaikeita kaikista
Arkivuo1449929 %31 %
Uronen924838 %29 %
Raitala15441134 %37 %
Granlund718839 %24 %
Pirinen26533 %16 %
Toivio15720 %33 %
Lod9161656 %43 %
Moisander13281446 %30 %
------
Moisander20461243 %23 %
Toivio3131323 %42 %
Lam16817 %22 %
Väisänen825532 %12 %
J. Ojala12391231 %32 %
Arajuuri1349527 %16 %
------
Moisander5171729 %41 %
Uronen591056 %38 %
Lam1534944 %29 %
Sparv13301043 %23 %
Halsti1224950 %28 %
Yaghoubi9201645 %22 %
Jensen13433 %25 %
Saksela0760 %35 %
Lod40841148 %33 %
Schüller1018856 %17 %
Ring22461048 %26 %
Mattila814857 %18 %
P. Hetemaj20501140 %27 %
Forsell000-0 %
Tuominen000-0 %
Skrabb28625 %20 %
Hämäläinen1528854 %27 %
R. Eremenko5141436 %42 %
------
Pukki1441534 %28 %
Markkanen620930 %44 %
Pohjanpalo1638942 %40 %
Ro. Riski124550 %100 %
Soiri115100 %10 %
Hämäläinen13261450 %47 %

Puolustuksen kaksinkamppailut
NimiVoitetut maassaKaikki maassa/90 minVoitto-%Voitetut ilmassaKaikki ilmassa/90 minVoitto-%
Arkivuo2037754 %310230 %
Uronen1728961 %710370 %
Raitala1631852 %37243 %
Granlund9221041 %24250 %
Pirinen47557 %37543 %
Toivio34575 %681075 %
Lod48850 %12250 %
Moisander813762 %57471 %
------
Moisander1420570 %1623670 %
Toivio58863 %45580 %
Lam6121750 %000-
Väisänen1935654 %2233667 %
J. Ojala814457 %79378 %
Arajuuri4063763 %5676874 %
------
Moisander27729 %24450 %
Uronen13333 %000-
Lam716444 %34175 %
Sparv1219663 %814557 %
Halsti1222855 %310430 %
Yaghoubi4141129 %23267 %
Jensen12250 %000-
Saksela45580 %23367 %
Lod2850656 %47157 %
Schüller16271259 %0100 %
Ring20461043 %23167 %
Mattila9181050 %221100 %
P. Hetemaj2443956 %57271 %
Forsell1113100 %000-
Tuominen000-000-
Skrabb17514 %000-
Hämäläinen714450 %311327 %
R. Eremenko18813 %0110 %
------
Pukki1426354 %000-
Markkanen29422 %442100 %
Pohjanpalo511345 %14125 %
Ro. Riski000-000-
Soiri115100 %000-
Hämäläinen27429 %000-

Hyökkäyksen kaksinkamppailut
NimiVoitetut maassaKaikki maassa/90 minVoitto-%Voitetut ilmassaKaikki ilmassa/90 minVoitto-%
Arkivuo622427 %28225 %
Uronen714550 %110100 %
Raitala28225 %14125 %
Granlund39433 %110100 %
Pirinen311827 %000-
Toivio12350 %000-
Lod59956 %12250 %
Moisander36350 %0110 %
------
Moisander0310 %110100 %
Toivio222100 %0110 %
Lam111100 %111100 %
Väisänen36150 %16117 %
J. Ojala221100 %56283 %
Arajuuri35160 %1121252 %
------
Moisander13333 %000-
Uronen0440 %222100 %
Lam1330843 %27229 %
Sparv0410 %331100 %
Halsti49344 %23167 %
Yaghoubi6141143 %000-
Jensen291122 %13433 %
Saksela39833 %28725 %
Lod3063848 %1430447 %
Schüller36350 %26333 %
Ring1019453 %310230 %
Mattila35360 %49544 %
P. Hetemaj27461059 %39233 %
Forsell01130 %1113100 %
Tuominen1190100 %000-
Skrabb10171259 %69667 %
Hämäläinen721633 %511345 %
R. Eremenko39933 %12250 %
------
Pukki3173942 %738518 %
Markkanen415727 %14341641 %
Pohjanpalo23521344 %17391044 %
Ro. Riski000-01230 %
Soiri462767 %000-
Hämäläinen715847 %6201130 %

Kaikki kaksinkamppailut
NimiVoitetutKaikki/90 minVoitto-%
Arkivuo31771540 %
Uronen32531860 %
Raitala22501244 %
Granlund15361642 %
Pirinen10251940 %
Toivio10141871 %
Lod11212152 %
Moisander16271459 %
------
Moisander31471266 %
Toivio11161669 %
Lam8142057 %
Väisänen45801556 %
J. Ojala2231971 %
Arajuuri1101651867 %
------
Moisander5141436 %
Uronen391033 %
Lam25571644 %
Sparv23401358 %
Halsti21441648 %
Yaghoubi12312439 %
Jensen4141729 %
Saksela11252344 %
Lod761501951 %
Schüller21401753 %
Ring35781845 %
Mattila18342053 %
P. Hetemaj591052356 %
Forsell233967 %
Tuominen1190100 %
Skrabb17332352 %
Hämäläinen22571739 %
R. Eremenko5202025 %
------
Pukki521371838 %
Markkanen24622839 %
Pohjanpalo461062643 %
Ro. Riski01230 %
Soiri573271 %
Hämäläinen15422336 %

Muut
NimiKatkotKuljetuksetPitämisetMTYAlustuksetKatkot / 90 minKuljetukset / 90 minPitämiset / 90 minMTY / 90 minAlustukset / 90 min
Arkivuo3996037,51,71,20,00,6
Uronen1873136,02,31,00,31,0
Raitala48421011,81,00,50,20,0
Granlund30110013,40,40,40,00,0
Pirinen1057017,73,85,40,00,8
Toivio9000011,70,00,00,00,0
Lod857118,05,07,01,01,0
Moisander22530311,02,51,50,01,5
------
Moisander48411012,01,00,30,30,0
Toivio811108,1,01,01,00,0
Lam9110112,71,41,40,01,4
Väisänen60531010,90,90,50,20,0
J. Ojala42220012,50,60,60,00,0
Arajuuri1091055112,11,10,60,60,1
------
Moisander18040018,00,04,00,00,0
Uronen202002,20,02,20,00,0
Lam27129617,53,32,51,70,3
Sparv40000113,30,00,00,00,3
Halsti2322008,60,70,70,00,0
Yaghoubi938117,12,46,30,80,8
Jensen520005,92,40,00,00,0
Saksela422003,71,81,80,00,0
Lod5126244106,63,43,10,51,3
Schüller2123129,10,91,30,40,9
Ring4369539,71,42,01,10,7
Mattila18141110,40,62,30,60,6
P. Hetemaj231628525,13,56,21,10,4
Forsell000000,00,00,00,00,0
Tuominen000000,00,00,00,00,0
Skrabb633004,32,12,10,00,0
Hämäläinen16127124,83,62,10,30,6
R. Eremenko733217,03,03,02,01,0
------
Pukki1723241032,23,03,11,30,4
Markkanen946424,11,82,81,80,9
Pohjanpalo141910743,54,72,51,71,0
Ro. Riski000000,00,00,00,00,0
Soiri113114,54,513,54,54,5
Hämäläinen442132,22,21,10,61,7
Julkea bulbul

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TamU (JJK)


Vastaus #101 : 16.10.2017 klo 16:39:21

Jos nyt jotain poimii viime karsintojen Mixu-Kanerva-tandemiin nähden, niin:
- syöttömäärät ja syöttöprosentit tippuivat luonnollisesti paljon, koska pallonhallinnasta luovuttiin suosiolla. Silmiinpistävin muutos on toppareiden työskentelyssä, sillä viime karsinnoissa vaikeita syöttöjä lähti toppareiden jalasta 12 ottelua kohti ja 46 %:n tarkkuudella omille. Hyvin iso merkitys osoitteettoman roiskinnan lisääntymiseen taktiikan lisäksi oli Moisanderin saikkuilulla ja muilla pelipaikoilla sekä hieman yllättäen Toiviolla, joka viime karsinnoissa oli erittäin hyvä vaikeissa syötöissä.
- puolustuksen ilmakaksinkamppailuissa otettiin huomattava (58% -> 72%) askel parempaan, mikä oli nimenomaan edellisen täpän syntipukkien eli puujalkatoppareiden ansiota. Hyökkäyksessa haastettiin maassa huomattavasti vähemmän ja kukkupallot lentelivät useammin keskikenttää ja hyökkäystä kohti. Tai no, ohi.
- hyökkäys pääsi maalipaikoille todella vähän, mutta edellisissä karsinnoissa olikin Färsaareet auttamassa asiaa
- pelaajakohtaisesti en nyt jaksa sen tarkemmin käydä läpi, mutta Arkivuo taitaa olla pelaajista se, jolla taso laski eniten. Varsinkin kaksinkamppailuissa tipahdus oli melkoisen synkkä: viime karsinnoissa voitti 65 % kaikista kaksinkamppaiuista, nyt 40. :(Alas

 
Sivuja: 1 ... 4 [5]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines