Raiden
Poissa
Suosikkijoukkue: Punavalkoinen Lebensraum
|
|
Vastaus #25 : 11.08.2013 klo 04:19:29 |
|
Paikalle tullaan toki. Jos tällä(kään) kertaa kouvola ei juoksis matsin jälkee. 1-2 Peksi ja Salmari Kusisukkien juhlapeli kääntyy painajaiseksi kun Peksi ja Salmari alistaa.
|
|
|
|
Speedo Gonzales
Poissa
Suosikkijoukkue: Чухна!
|
|
Vastaus #26 : 11.08.2013 klo 05:04:37 |
|
Edelliseen matsiin KuPS pelasi sen kuukausittaisen suonenvetopelinsä (vaikkakaan Dudu ei saanut maalipaikoista tehtyä), joten nyt luvassa on siis perinteistä roiskintaa ja nuhjausta. Iljan paluu antaa pienen mahdollisuuden maalintekoon, koska on edes yksi yläkerran mies joka noita Taben antamia roiskaisuja pystyy voittamaan, eli lienee tuloksena 1,2 - 0,1. Yleisöä marsseineen päivineen 4500, saa nähdä sitten kuinka ilmoitetaan ilmaiseksi sisään kävelevät henkilöt vai ilmoitetaanko ollenkaan.
|
|
|
|
Elba
Poissa
Suosikkijoukkue: MyPa, Huuhkajat
|
|
Vastaus #27 : 11.08.2013 klo 09:07:01 |
|
Ville Salmikivi @KALAKIVI 11h
Huominen peli kotisohvalta käsin.. Helvetti et ottaa välillä koville! #Veikkausliiga Salmarin Twitteristä eilen illalla. Että se siitä dominoinnista sitten Tietänee lönköttelijälle jälleen avauspaikkaa. Toivottavasti entinen seura sytyttäis edes sen verran että jaksais vähän puolustaakin.
|
|
|
|
pee
Poissa
Suosikkijoukkue: MYPA, Eisern Union
|
|
Vastaus #28 : 11.08.2013 klo 09:24:57 |
|
Harmi juttu. No onneksi W mennee kuitenkin kärkeen jolkottelemaan eikä laitaan. Tai sitten yhdellä kärjellä ja W jatkaa penkillä. Tai sitten Sasha piikkiin ja Soiri kentälle. Vähän veikkaan kuitenkin että Toke laittaa Williamsin taas kehiin.
|
|
|
|
Härison
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
|
Vastaus #29 : 11.08.2013 klo 10:45:21 |
|
Uuh. Banjulin taikurin kokonaisvaltaista dominanssia odotellessa. Siinä jää kaiken mualiman Pomot ja Seksi-Peksit kakkoseksi!
|
|
« Viimeksi muokattu: 11.08.2013 klo 10:47:39 kirjoittanut Härison »
|
|
|
|
|
Kader
Poissa
Suosikkijoukkue: KuPS, KalPa, DFB-Team, VfB, BvB
|
|
Vastaus #30 : 11.08.2013 klo 11:01:41 |
|
Saattaa olla että Banjuli on huippuliekeissä, kun tais viikolla ramadankin loppua. On saanut nyt tankatakin kunnolla, siis ruokaa ja vettä. Kylläpä jännittää, kohta pitää jo lähtee SS stadionille ja Bundesliigat on ajastettu tallennettavaksi.
|
|
|
|
Härison
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
|
Vastaus #31 : 11.08.2013 klo 11:29:13 |
|
Veikkausliigan sivuilta poimittu ennakko: KuPS pääsee juhlaotteluunsa vahvoin rivein
Savon Sanomat Areenalla pelataan sunnuntaina Kuopion Palloseuran 90-vuotisjuhlaottelu. Sunnuntaisen juhlapelin yhteyteen on liitetty paljon erilaista oheisohjelmaa, itse Veikkausliigaottelu alkaa kello 16.00.
Kuopiolaiset pelasivat hyvää peliä HJK-ottelussa. Hallitseva mestarijoukkue haastettiin väkevällä esityksellä ja isännillä oli täydet saumat kotivoittoon. Savon Sanomat Areenalla vallitsi hieno ottelutunnelma ja stadionille odotetaan jälleen suurta yleisömäärää. KuPS-joukkue haluaa esittää omalle kotiyleisölleen jälleen hyvälaatuista peliä juhlaottelun kunniaksi.
- MYPA-ottelussa me pyritään samanlaiseen peliin kuin mitä HJK-ottelussa pelattiin. Pallot pitää vaan saada paikoista maaliin. Muuten HJK-ottelu oli joukkueeltamme pirteä peliesitys, KuPS-valmentaja Esa Pekonen muistuttaa.
MYPA otti maanantaina ensimmäisen niskalenkin vierasottelupeikostaan: punavalkoiset hakivat Jyväskylästä täyden pistepotin. Sunnuntaina tähtäimessä on viikon toinen vierasvoitto, kun MYPA matkaa Kuopioon KuPSin vieraaksi.
- Sikäli lähtökohdat tähän peliin ovat hyvän, koska saimme edellisestä pelistä onnistumisia. Pelasimme Jyväskylän vieraspelissä fiksusti, päävalmentaja Toni Korkeakunnas taustoittaa.
Alkuviikon ottelussa MYPA kellisti JJK:n puhtaasti maalein 0-3 (0-1). Osumista vastasivat Ville Salmikivi, Pekka Sihvola ja Jonathan Okafor.
- Suunnanmuutospelimme toimi hyvin ja olimme omissa hyökkäyksissä teräviä Maltoimme puolustaa silloin, kun piti puolustaa. Se oli tasapainoinen, hyvä ottelu. Vieraspeikkoa saatiin karisteltua.
KuPS saa hyvän kokoonpanon sunnuntaiseen juhlaotteluunsa. Pelikiellossa ei ole tällä hetkellä ketään. Hyökkääjä Ilja Venäläinen ja puolustaja Rami Hakanpää pystyvät pelaamaan MYPA-pelissä. Puolustaja Tuomas Rannankarin edustusoikeusasiat ratkesivat perjantain aikana ja hän saattaa mahdollisesti päästä pelaamaan tunteikkaan paluuottelunsa keltaisten riveissä.
MYPA ei pääse Kuopioon täysin optimaalisista lähtökohdista. Peikkoa nujerretaan hivenen vajaamiehisellä kokoonpanolla.
- Meillä on ollut useammalla pelaajalla pikkuvaivoja ja parin-kolmen pelaajan pelaaminen on epävarmaa. Lopullisesti katsomme vasta lauantaina, että ketkä lähtevät reissuun, ”Toke” paljasti.
- Loukkaantuneista varmuudella pois ovat Emerik Grönroos, Antti Koskinen, Joni Vuorinen ja Riku Heinonen. Positiivista on, että David Ramadingaye saadaan takaisin pelikiellosta.
Huhtikuussa pelattu avauskierroksen kohtaaminen päättyi 1-1. MYPA voitti kesällä omalla kotikentällään 2-0. Kuopiolaisten tavoitteena on ottaa nyt kotivoitto.
|
|
|
|
Micky Fitz
Poissa
|
|
Vastaus #32 : 11.08.2013 klo 11:29:41 |
|
Hirvee darra, mutta pakko painaa. Jotenkin sellanen kutina, että Kouvolan bensalenkkareille annetaan tänään kunnon perseraiskaus.
|
|
|
|
jpekkaa
Poissa
|
|
Vastaus #33 : 11.08.2013 klo 11:48:33 |
|
KuPS: Hilander, Hynynen, Purje, Colley, Bah, Kujala, Hakanpää, Ilo, Tabe, James, Venäläinen
MYPA: Iiskola, Sesay, Vesala, Salmon, Gela, Sihvola, Williams, Okafor, Aho, Lody, Anttilainen
|
|
|
|
torinon puuseppä
Poissa
|
|
Vastaus #34 : 11.08.2013 klo 12:07:50 |
|
Nyt Kupsilta kypsä 90minuuttinen esitys ja tulos 2-0 tai 3-1.Yleisöä noin 2000 koska aurinko ei paista.Housuihin paskominen tapahtuu heti hyvän yleisömäärän(HJK 4400)jälkeen.
|
|
|
|
Captain Immo
Poissa
Suosikkijoukkue: KuPS, Suomi
|
|
Vastaus #35 : 11.08.2013 klo 12:46:26 |
|
Mypa on täysin persaukinen porukka, Iljalla on heleppo työ naulata hatullinen maaleja ja johtaa Palloseura voittoon!
|
|
|
|
Kratos
Poissa
|
|
Vastaus #36 : 11.08.2013 klo 12:50:31 |
|
Pisteki ois kiva.
|
|
|
|
Di Matteo
Poissa
Suosikkijoukkue: KuPS, Super-Honsu, Dickson Nwakaeme, GGG
|
|
Vastaus #37 : 11.08.2013 klo 13:29:58 |
|
Ehdottomasti pitäisi kolme pinnaa ottaa, jos meinataan vielä pronssista haikailla.
Diegolla on parin päivän päästä U21-reissu ennen tärkeää cupin matsia, joten ihan ok jos keskikentällä aloittaa tänään Bah-Kujala-James kolmikko. Colley on ilmeisesti yhden kortin päässä pelikiellosta, joten nyt ei mitään tyhmiä rikkeitä.
|
|
|
|
kluru
Poissa
|
|
Vastaus #38 : 11.08.2013 klo 13:33:29 |
|
Missä Salmikivi??? Kohta Kuapio, saako torilta kalakukkoja hähh
|
|
|
|
svainstaiger
Poissa
Suosikkijoukkue: PEPO
|
|
Vastaus #39 : 11.08.2013 klo 13:40:31 |
|
Missä Salmikivi??? Kohta Kuapio, saako torilta kalakukkoja hähh
Kasarminkadun Hanna Partasen leipomosta saa parempia ja suoraan uunista. Voi veljet, 1,5 kk tauon jälkeen taas SS-areenalle. Keli saisi olla parempi, mutta ei tuolla nyt ainakaan kylmä ole. Eiköhän eilisen massiivisen mainoksen perusteella saada se 2000 ainakin rikki. Kokoonpano on sitä luokkaa, että tulosta on tultava. Voisi jo kohta ruveta löntystelemään areenalle ja Paitsio puppiin juomaan parit ennen matsia.
|
|
|
|
Joey
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
|
Vastaus #40 : 11.08.2013 klo 13:43:51 |
|
Diegolla on parin päivän päästä U21-reissu ennen tärkeää cupin matsia, joten ihan ok jos keskikentällä aloittaa tänään Bah-Kujala-James kolmikko.
Nimenomaan jos. On nimittäin täysin mahdollista, että KuPS pelaa 4-2-3-1-ryhmityksellä, jossa Bah vasemmalla, Ilo oikealla, Ilja kymppipaikalla ja Purje piikissä.
|
|
|
|
kluru
Poissa
|
|
Vastaus #41 : 11.08.2013 klo 13:51:09 |
|
Me emme pyydä, me vaadimme, salmikivi
|
|
|
|
|
Elba
Poissa
Suosikkijoukkue: MyPa, Huuhkajat
|
|
Vastaus #43 : 11.08.2013 klo 13:52:10 |
|
Missä Salmikivi??? Kohta Kuapio, saako torilta kalakukkoja hähh
Etkö seuraa sitä Twitterissä? Nivusvaivaisena kotisohvalla.
|
|
|
|
pee
Poissa
Suosikkijoukkue: MYPA, Eisern Union
|
|
Vastaus #44 : 11.08.2013 klo 13:52:10 |
|
Me emme pyydä, me vaadimme, salmikivi
Salmari on kotona, jotain pikkuvaivaa on.
|
|
|
|
John80
Poissa
|
|
Vastaus #45 : 11.08.2013 klo 13:53:00 |
|
ei se pikkuvaiva voi niin vakava olla, ettei pystyisi lisäajaksi ratkasemaan matsia MyPalle...
|
|
|
|
Elba
Poissa
Suosikkijoukkue: MyPa, Huuhkajat
|
|
Vastaus #46 : 11.08.2013 klo 13:56:06 |
|
ei se pikkuvaiva voi niin vakava olla, ettei pystyisi lisäajaksi ratkasemaan matsia MyPalle...
Oletko yhtään lukenut topicin aiempia viestejä? : Väännetään ratakiskoa kun ei rautalanka tunnu riittävän: Salmikivi ei ole lähelläkään Kuopiota, joten ei tule ratkaisemaan tätä matsia.
|
|
|
|
pee
Poissa
Suosikkijoukkue: MYPA, Eisern Union
|
|
Vastaus #47 : 11.08.2013 klo 13:58:15 |
|
Typerää olisikin riskeerata ja laittaa kehiin jos kerran nivuset on kipeenä. Kyllä kalakukkoa pystyy syömään ilman salmareitakin.
|
|
|
|
John80
Poissa
|
|
Vastaus #48 : 11.08.2013 klo 13:59:15 |
|
Oletko yhtään lukenut topicin aiempia viestejä? : Väännetään ratakiskoa kun ei rautalanka tunnu riittävän: Salmikivi ei ole lähelläkään Kuopiota, joten ei tule ratkaisemaan tätä matsia. rauhotu Elba...
|
|
|
|
John80
Poissa
|
|
Vastaus #49 : 11.08.2013 klo 14:00:51 |
|
Maalinteko jää Okaforin ja Sihvolan harteille, kun tämä yks löntystelee siellä kärjessä.
WILLIAMS PENKILLE JA HETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
|
|