FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
10.12.2019 klo 15:39:10 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Vuoden forumisti 2019, Joulupata 2019, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 ... 6
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut 2015  (Luettu 53050 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


: 02.01.2015 klo 09:48:59

Uutta topikkia Krevis?

Taas?! :(

A - ackaz, ALPPIK, Andreas
B - Bamsenaattori, blackhawk, bluevitonen, Bo-Göran, Boris Pugo, bunga bunga, B Watson
C - CheeMan, Chevron, chobo, Conlon, Craptree
D - daryK, DB17, DE3, drakon
E - Edmundo, Elias, Epeli, Erikeeper20, Erkka, Etzo
F -
G - Gluteus Maximus, Grande Duro
H - haikaran uhri, hamitu
I - iisakki, ikeri, Incrível, Ipiiroinen
J - Jack the Ripper, javito, jaya, jjs, joe, John Eskobar, JTR, juhinho, Juse-, Jusma Kontula
K - Kakkospallo, Kalakalle, kamrat, Kananmuna_7, keltamusta, keskialue, Kimis Adonis, KIPEE, KlaasJan, klaus, kokistuoppi, korason, kova luu, Kuisma, KuuKaakonYllä, Käläviän Torres, Käre #13
L - Latvis, lavida, lentävä emiraatti, Limakutziero, Litt45, Lomillé
M - m3bet, maakato, Micky Lee, mosambik, mustajoki
N - narktos, Niksa, Nipponheimer, neliö, Nyhtöpossu, Nyrre
O - o2j, Ofih, O'Flynn, Oikea laitapuolustaja, Opaa, OVO
P - Parize, patonkikuono, Pie-O-My, Pikka, Pohjoinen Ulottuvuus
Q - QIVASTÖÖ
R - Rafter, Raiden, ranoki, red_one, Rehellinen mustalainen, Repe Sorsa, roctum, roska456, Rotzi
S - samperi, siiseli, Silvennoinen, stan gamla, stonax, straiter, suomifutiksen Janne Tähkä, sähköpässi
T - Taffarel, Takakentän Beckham, tamme auto, Tehtis, Thouni, Tolsa, Toranaga, Tosipelaaja #20, Trump, Tsei Tsei, Tuhoaja, TZagallo, Tölkkivaari
U -
V - Vaalimahti, Vastapallo, Veslagas, Vorssander
W - Wagner, Woland, Wozza
Y - yliveto, Yltiöoptimisti
Z - Zeps
numerot ynnä erikoismerkit jne. - #14

-------

2014
Vuosi 2013
Vuoden 2012 seurannat täältä
Näillä mentiin vuonna 2011
2010
2009
2008
2007
2006
« Viimeksi muokattu: 25.01.2016 klo 02:22:27 kirjoittanut krevis »
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #1 : 02.01.2015 klo 09:49:35

Oiket pelit

25.1. FC Lahti akatemia – PKKU  1-1 (1-0) reenihöntsä
30.1. FC Lahti – KuPS 1-1 (1-1) liikagup
21.2. FC Lahti – FC Flora 0-2 (0-2) reenihöntsä
14.3. FC Lahti – KTP 2-2 (1-2) reenihöntsä
12.4. FC Lahti – KTP 1-1 (0-0) Liiga
19.4. KTP – KuPS 0-1 (0-0) Liiga
23.4. FC Lahti – IFK 0-1 (0-0) Liiga
25.4. Lahen Pojat JS – PuiU 0-1 (0-0) Kolmonen
26.4. Haka – HJK 1-3 (0-1) Cup
3.5.  FC Lahti – Inter 1-1 (0-0) Liiga
8.5.  FC Lahti – SJK 1-0 (0-0) Liiga
17.5. FC Lahti – RoPS 1-2 (0-1) Liiga
25.5. HIFK – KuPS 1-1 (0-1) Liiga
29.5. HJK – KuPS 1-1 (1-1) Liiga
31.5. FC Lahti Akatemia – Sudet 2-3 (1-1) Kakkonen
1.6. Lahen Pojat JS – FC Viikingit/2 3-3 (0-1) Kolmonen
3.6. FC Lahti – HIFK 2-0 (0-0) Liiga
7.6. FC Lahti – HJK 0-0 Liiga
8.6. FC Lahti Akatemia – Klubi-04 0-1 (0-0) Kakkonen
15.6. Lahen Pojat JS – MPS 1-1 (0-1) Kolmonen
17.6. IFK Mariehamn – KuPS 2-3 (1-2) Liiga
22.6. KTP – KuPS 3-1 (1-0) Liiga
25.6. KuPS – FC Lahti 1-0 (1-0) Liiga
2.7. FC Lahti – IF Elfsborg 2-2 (1-1) UEL
6.7. FC Lahti – SJK 1-0 (0-0) Liiga
12.7. Ilves – KuPS 1-0 (0-0) Liiga
19.7. FC Lahti – Ilves 3-1 (1-1) Liiga
1.8. KrilleXI – TerovuoriXI 3-4 (0-1) Lutuur
8.8. KuPS – FC Jazz 2-2 (1-1) a-SM
9.8. KuPS – HIFK 2-0 (2-0) Liiga
15.8. Inter – KuPS 4-3 rp. 1-1 (0-1) Cup
16.8. FC Lahti – VPS 0-0 Liiga
30.8. FC Lahti – KuPS 1-0 (1-0) Liiga
14.9. HIFK – KuPS 1-3 (0-3) Liiga
17.9. Ilves – KuPS 1-0 (0-0) Liiga
20.9. FC Lahti – HIFK 0-5 (0-3) Liiga
25.9. Reipas – Lahen Pojat JS 3-3 (1-2) Kolmonen
3.10. Lahen Pojat JS – Ponnistajat 1-4 (0-1) Kolmonen
4.10. FC Lahti – Inter 3-1 (2-0) Liiga
18.10. RoPS – KuPS 2-1 (2-0) Liiga
25.10. KuPS – HJK 0-1 (0-0) Liiga

telkut ja nettisotkut

1.1. Hull-Everton
30.1. Bournemouth-Watford
7.2. Everton-Liverpool
11.2. Chelsea-Everton
13.2. KuPS-FC Lahti
17.2. PSG-Chelsea
ManC-Barca
4.3. Stoke-Everton
6.3. KuPS-KTP
Porto-Basel
Everton-Dynamo
PaiHa-Honka

18.3. Atletico Madrid-Leverkusen
22.3. QPR-Everton/Barcelona-Real Madrid
24.3. Inter-KuPS
14.4. Atletico-Real
21.4. Bayern-Porto
26.4. KuPS-PKKU
Juventus-Real Madrid
11.5. SJK-KuPS
14.5. Ilves-HIFK/RoPS-KuPS/Jaro-Lahti
20.5. KuPS-Lahti
23.5. Ilves-Lahti
24.5. SJK-HJK
27.5. Dnipro-Sevilla
28.5. KTP-Lahti
13.6. Suomi-Unkari
28.6. IFK-IFK
9.7. Elfsborg-Lahti/AIK-VPS/Hafnarfjördur-SJK
Ventspils-HJK
2.8. KuPS-RoPS
3.8. KTP-VPS
12.8. VPS-KuPS/HJK-Lahti
18.8. Lazio-Leverkusen
19.8. KuPS-IFK
22.8. RoPS-Ilves
23.8. KuPS-KTP/IFK-Lahti
24.8. HJK-HIFK
25.8. Malmö-Celtic
26.8. SJK-KuPS/VPS-Lahti
7.9. Suomi-Fäärit
15.9. ManC-Juventus
23.9. Jaro-KuPS
26.9. TPK-KuFu/Inter-IFK
27.9. Ilves-Lahti
28.9. HIFK-SJK/WBA-Everton
29.9. Barca-Leverkusen
30.9. Inter-KuPS
8.10. Romania-Suomi
11.10. Suomi-NIR
7.11. West Ham-Everton/Stoke-Chelsea
16.11. IRL-BIH
24.11. Barcelona-Roma
« Viimeksi muokattu: 25.11.2015 klo 16:19:44 kirjoittanut krevis »
Lomillé

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #2 : 02.01.2015 klo 15:51:36

2015

Paikan päällä:

01. 24.01. VPS-Haka 1-3 (Harjoitusottelu, Fennia Arena, Vaasa)
02. 31.01. VPS-GIF Sundsvall 1-1 (Harjoitusottelu, Fennia Arena, Vaasa)

03. 11.02. SJK-VPS 1-0 (Liigacup, Wallsport Areena, Seinäjoki)
04. 18.02. VPS-SJK 0-3 (Liigacup, Fennia Arena, Vaasa)
05. 21.02. VPS-Jaro 2-1 (Liigacup, Fennia Arena, Vaasa)

06. 16.04. VIFK-VPS 0-4 (Harjoitusottelu, Botniahallin ulkotekonurmi, Mustasaari)
07. 29.04. VPS-IFK Mariehamn 0-1 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)

08. 08.05. VPS-Ilves 2-3 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)
09. 14.05. SJK-VPS 2-0 (Veikkausliiga, Keskuskenttä, Seinäjoki)
10. 17.05. VPS-HJK 2-2 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)
11. 21.05. VPS-Jaro 1-2 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)

12. 03.06. VPS-Inter 3-0 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)

13. 02.07. VPS-AIK 2-2 (Eurooppa-liiga, Raatti, Oulu)
14. 05.07. VPS-Inter 0-0 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)
15. 19.07. VPS-RoPS 1-1 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)
16. 23.07. VPS-j-Sundom IF 0-2 (Kolmonen, Hietalahti, Vaasa)

17. 12.08. VPS-KuPS 2-2 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)
18. 23.08. VPS-SJK 1-3 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)
19. 26.08. VPS-FC Lahti 3-1 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)

20. 08.09. PUS-KJV/Kanu 6-0 (Vitonen, Vaskiluoto, Vaasa)
21. 10.09. VPS-Ilves 1-0 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)
22. 20.09. VPS-Jaro 2-1 (Veikkausliiga, Hietalahti, Vaasa)

23. 04.10. VPS-HJK 1-2 (Veikkausliiga, Kaarlen kenttä, Vaasa)
24. 18.10. VPS-KTP 1-1 (Veikkausliiga, Kaarlen kenttä, Vaasa)

TV/stream:

01. 11.01. Manchester Utd-Southampton 0-1 Valioliiga
02. 17.01. Aston Villa-Liverpool 0-2 Valioliiga
03. 19.01. Ruotsi-Suomi 0-1 Harjoitusmaaottelu
04. 24.01. Suomi-Etelä-afrikka 1-2 U21 Commonwealth Cup-finaali

05. 24.02. Manchester City-Barcelona 1-2 Mestarien liigan neljännesvälierä 1.osa

06. 08.03. Liverpool-Blackburn 0-0 FA Cup
07. 19.03. Dynamo Kiova-Everton 5-2 agg. 6-4 Eurooppa-liiga
08. 21.03. West Ham-Sunderland 1-0 Valioliiga
09. 22.03. QPR-Everton 1-2 Valioliiga

10. 12.04. Inter-SJK 1-1 Veikkausliiga
11. 13.04. Hammarby-Djurgården 2-1 Allsvenskan
12. 14.04. Atlético Madrid-Real Madrid 0-0 Mestarien liiga
13. 23.04. KuPS-VPS 1-0 Veikkausliiga
14. 25.04. West Bromwich-Liverpool 0-0 Valioliiga

15. 03.05. KTP-VPS 3-2 Veikkausliiga
16. 05.05. Juventus-Real Madrid 2-1 Mestarien liiga
17. 11.05. HJK-VPS 1-0 Veikkausliiga
18. 16.05. Liverpool-Crystal Palace 1-3 Valioliiga
19. 29.05. RoPS-VPS 1-0 Veikkausliiga

20. 06.06. Juventus-Barcelona 1-2 Mestarien liigan finaali
21. 07.06. KuPS-VPS 0-0 Veikkausliiga
22. 13.06. Suomi-Unkari 0-1 EM-karsinta
23. 14.06. Slovenia-Englanti 2-3 EM-karsinta
24. 14.06. Ruotsi-Montenegro 3-1 EM-karsinta
25. 30.06. Ruotsi-Portugali 0-0, rp.4-3 U21 EM-kisat

26. 09.07. AIK-VPS 4-0 Eurooppa-liigan 1. kierros
27. 26.07. RoPS-IFK Mariehamn 1-1 Veikkausliiga

28. 09.08. Stoke-Liverpool 0-1 Valioliiga
29. 14.08. Bayern München-Hamburger SV 5-0 Bundesliga
30. 17.08. Liverpool-Bournemouth 1-0 Valioliiga
31. 18.08. Lazio-Leverkusen 1-0 Mestarien liigan karsinta
32. 24.08. HJK-HIFK 1-1 Veikkausliiga
33. 25.08. Malmö FF-Celtic 2-0 agg. 4-3 Mestarien liigan karsinta

34. 04.09. Kreikka-Suomi 0-1 EM-karsinta
35. 05.09. Suomi-Färsaaret 1-0 EM-karsinta
36. 14.09. Inter-VPS 1-1 Veikkausliiga
37. 15.09. Manchester City-Juventus 1-2 Mestarien liiga
38. 17.09. HIFK-VPS 0-3 Veikkausliiga
39. 26.09. MIFK-Inter 2-1 Suomen Cupin finaali
40. 27.09. RoPS-VPS 2-1 Veikkausliiga

41. 08.10. Romania-Suomi 1-1 EM-karsinta
42. 11.10. Suomi-Pohjois-Irlanti 1-1 EM-karsinta
43. 15.10. Ilves-VPS 1-3 Veikkausliiga
44. 25.10. IFK Mariehamn-VPS 2-0 Veikkausliiga
45. 28.10. PK-35-KTP 0-0 Liigakarsinta 1. osaottelu
46. 31.10. KTP-PK-35 2-3 Liigakarsinta 2. osaottelu

47. 24.11. Barcelona-AS Roma 6-1 Mestarien liiga

48. 05.12. Manchester U-West Ham 0-0 Valioliiga
49. 05.12. Chelsea-Bournemouth 0-1 Valioliiga
50. 06.12. Newcastle-Liverpool 2-0 Valioliiga
51. 13.12. Liverpool-West Bromwich 2-2 Valioliiga
« Viimeksi muokattu: 14.02.2016 klo 18:47:00 kirjoittanut Lomillé »
maakato

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Farak


Vastaus #3 : 02.01.2015 klo 19:03:17

Edit. Modet voi poistaa.
« Viimeksi muokattu: 19.09.2015 klo 18:33:30 kirjoittanut maakato »
Wagner

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Gnistan, HJK


Vastaus #4 : 02.01.2015 klo 20:25:08

Paikan päällä:
1. HJK - FC Lahti 6.3
2. MPS/Atletico Malmi - FC Lahti 28.3
3. HJK - FC Lahti 19.4
4. HIFK - HJK 23.4
5. Suomi - Unkari 13.6
6. SJK - FH 2.7
7. HJK - HIFK 6.7
8. HJK - Ventspils 21.7
9. HJK - Astana 29.7
10. Vålerenga - Molde 23.8
11. Djurgården - Hammarby 24.8
12. Suomi - Färsaaret 7.9
13. HJK - FC Inter 10.9
14. Gnistan - PKKU 11.9
15. HJK - RoPS 20.9
16. Gnistan - FC Vaajakoski 25.9
17. GrIFK - Klubi 04 10.10
18. Suomi - Pohjois-Irlanti 11.10
19. HJK - IFK Mariehamn 18.10
20. KuPS - HJK 25.10

Streamit ja TV:
1. Stoke – Manchester United 1.1
2. Southampton – Arsenal 1.1
3. Tottenham – Chelsea 1.1
4. Ruotsi - Suomi 19.1
5. Suomi - Jemen 22.1
6. Fortuna Düsseldorf - Borussia Dortmund 24.1
7. Ajax - Feyenoord 25.1
8. Juventus - Chievo 25.1
9. Cambuur - Zwolle 27.1
10. Vitesse - Ajax 1.2
11. Southampton - Swansea 1.2
12. Tottenham - Arsenal 7.2
13. Everton - Liverpool 7.2
14. Eintracht Braunschweig - Kaiserslautern 8.2
15. PSG - Chelsea 17.2
16. Schalke 04 - Real Madrid 18.2
17. AS Roma - Feyenoord 19.2
18. Tottenham - Fiorentina 19.2
19. Tottenham - West Ham 22.2
20. Willem II - Ajax 22.2
21. Manchester City - FC Barcelona 24.2
22. Zenit - PSV 26.2
23. Feyenoord - AS Roma 26.2
24. Chievo - AC Milan 28.2
25. Terek Grozny - CSKA Moscow 7.3
26. Porto - FC Basel 10.3
27. Wolfsburg - Inter Milan 12.3
28. Napoli - Dynamo Moscow 12.3
29. Kalmar FF - HJK 16.3
30. Atletico Madrid - Bayer Leverkusen 17.3
31. Dynamo Moscow - Napoli 19.3
32. Inter Milan - Wolfsburg 19.3
33. Karlsruher SC - Kaiserslautern 22.3
34. Ajax - ADO Den Haag 22.3
35. Kroatia - Norja 28.3
36. Alankomaat - Turkki 28.3
37. Pohjois-Irlanti - Suomi 29.3
38. Israel - Belgia 31.3
39. Aarhus - FC Roskilde 2.4
40. Maritimo - Porto 2.4
41. Ipswich - Bournemouth 3.4
42. AS Monaco - Saint-Etienne 3.4
43. Borussia Dortmund - Bayern München 4.4
44. Zenit - CSKA Moscow 5.4
45. Brondby - FC Kobenhavn 6.4
46. Mordovya Saransk - Amkar Perm 7.4
47. Metalurh Zaporizhya - Volyn Lutsk 10.4
48. PSV Eindhoven - Zwolle 10.4
49. FC Inter - SJK 12.4
50. Atletico Madrid - Real Madrid 14.4
51. Porto - Bayern München 15.4
52. FC Ingolstadt - Fortuna Düsseldorf 17.4
53. FC Vestsjaelland - Aalborg 18.4
54. Nice - PSG 18.4
55. Bayern München - Porto 21.4
56. Napoli - Wolfsburg 23.4
57. Atletico Madrid - Elche 25.4
58. KuPS - PKKU 26.4
59. Arsenal - Chelsea 26.4
60. Liverpool - Queens Park Rangers 2.5
61. Ilves - RoPS 3.5
62. Juventus - Real Madrid 5.5
63. Napoli - Dnipro Dnipropetrovsk 7.5
64. HSV - Freiburg 8.5
65. FC Barcelona - Real Sociedad 9.5
66. Chievo - Hellas Verona 10.5
67. Ajax - Cambuur 10.5
68. Bayern München - FC Barcelona 12.5
69. Real Madrid - Juventus 13.5
70. Lyngby - Akademisk Boldklubb 14.5
71. FC Vestsjaelland - FC Kobenhavn 14.5
72. Inter Milan - Juventus 16.5
73. HJK - FC Inter 21.5
74. Fenerbahce - Bursaspor 21.5
75. VVV Venlo - NAC Breda 22.5
76. Juventus - Napoli 23.5
77. Vitesse - Zwolle 24.5
78. SJK - HJK 24.5
79. Dnipro Dnipropetrovsk - Sevilla 27.5
80. HJK - KuPS 29.5
81. Juventus - FC Barcelona 6.6
82. FC Lahti - HJK 7.6
83. Suomi - Viro 9.6
84. Saksa - USA 10.6
85. Kazakstan - Turkki 12.6
86. Wales - Belgia 12.6
87. Kolumbia - Venezuela 14.6
88. HJK - SJK 17.6
89. HJK - Jaro 22.6
90. Ilves - HJK 26.6
91. FC Inter - HJK 29.6
92. Elfsborg - FC Lahti 9.7
93. FH - SJK 9.7
94. Ventspils - HJK 14.7
95. Ajax - Wolfsburg 17.7
96. CSKA Moscow - Rubin Kazan 18.7
97. Zenit - Dynamo Moscow 19.7
98. Astana - Maribor 22.7
99. HJK - KTP 25.7
100. CSKA Moscow - Sparta Praha 28.7
101. Kairat Almaty - Aberdeen 30.7
102. AIK - Atromitos 30.7
103. HJK - Liverpool  1.8
104. Astana - HJK 5.8
105. Vitesse - Southampton 6.8
106. Vitoria de Guimaraes - SC Rheindorf Altach 6.8
107. Chelsea - Swansea 8.8
108. CSKA Moscow - Amkar Perm 9.8
109. KuPS - HIFK 9.8
110. Krylya Sovetov - Spartak Moscow 9.8
111. FC Barcelona - Sevilla 11.8
112. IFK Mariehamn - HJK 15.8
113. Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 16.8
114. Lazio - Bayer Leverkusen 18.8
115. FK Krasnodar - HJK 20.8
116. HJK - FK Krasnodar 27.8
117. Midtjylland - Southampton 27.8
118. VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 29.8
119. Kuban Krasnodar - CSKA Moscow 30.8
120. Azerbaidzan - Kroatia 3.9
121. Belgia - Bosnia & Herzegovina 3.9
122. Kreikka - Suomi 4.9
123. Espanja - Slovakia 5.9
124. Turkki - Alankomaat 6.9
125. Eintracht Frankfurt - FC Köln 12.9
126. Sunderland - Tottenham 13.9
127. Jaro - HJK 13.9
128. Ajax - Celtic 17.9
129. Erzgebirge Aue - Energie Cottbus 18.9
130. Manchester City - West Ham 19.9
131. Carpi - Fiorentina 20.9
132. Kaiserslautern - FC Nürnberg 22.9
133. Feyenoord - Zwolle 24.9
134. IFK Mariehamn - FC Inter 26.9
135. Genoa - AC Milan 27.9
136. Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 27.9
137. KTP - HJK 27.9
138. Atalanta - Sampdoria 28.9
139. FC Barcelona - Bayer Leverkusen 29.9
140. Manchester United - Wolfsburg 30.9
141. IFK Mariehamn - HJK 1.10
142. PAOK - Borussia Dortmund 1.10
143. Zenit - FC Rostov 3.10
144. Bayern München - Borussia Dortmund 4.10
145. IFK Mariehamn - RoPS 5.10
146. Romania - Suomi 8.10
147. Venäjä - Montenegro 12.10
148. Bayern München - Arsenal 20.10
149. CSKA Moscow - Manchester United 21.10
150. Hannover 96 - Eintracht Frankfurt 24.10
151. Erzgebirge Aue - Eintrahct Frankfurt 27.10
152. Sheffield Wednesday - Arsenal 27.10
153. Panathinaikos - Levadiakos 28.10
154. Zaglebie Lubin - Lech Poznan 28.10
155. Sampdoria - Empoli 29.10
156. Manchester City - Norwich 31.10
157. Tottenham - Aston Villa 2.11
158. Astana - Atletico Madrid 3.11
159. Manchester United - CSKA Moscow 3.11
160. Bayern München - Arsenal 4.11
161. Napoli - Midtjylland 5.11
162. Lech Poznan - Fiorentina 5.11
163. Stoke - Chelsea 7.11
164. Borussia Dortmund - Schalke 04 8.11
165. Brondby - FC Kobenhavn 8.11
166. New York Red Bulls - DC United 8.11
167. Norja - Unkari 12.11
168. Bosnia & Herzegovina - Irlanti 13.11
169. Rochdale - Wigan 14.11
170. Ruotsi - Tanska 14.11
171. Sambia - Sudan 15.11
172. Päiväntasaajan Guinea - Marokko 15.11
173. Tanska - Ruotsi 17.11
174. Lech Poznan - Zaglebie Lubin 19.11
175. Juventus - AC Milan 21.11
176. Kaiserslautern - FSV Frankfurt 22.11
177. Tottenham - West Ham 22.11
178. Real Betis - Atletico Madrid 22.11
179. Zenit - Valencia 24.11
180. FC Barcelona - AS Roma 24.11
181. Astana - Benfica 25.11
182. Juventus - Manchester City 25.11
183. FK Krasnodar - Borussia Dortmund 26.11
184. Lazio - Dnipro Dnipropetrovsk 26.11
185. Molde - Fenerbahce 26.11
186. Zwolle - Ajax 29.11
187. Palermo - Juventus 29.11
188. Lech Poznan - Wisla Krakow 2.12
189. Eintracht Frankfurt - Darmstadt 6.12
190. Fortuna Düsseldorf - Eintracht Braunschweig 7.12
191. Wolfsburg - Manchester United 8.12
192. Chelsea - Porto 9.12
193. Midtjylland - Club Brügge 10.12
194. Mainz 05 - Stuttgart 11.12
195. Lech Poznan - Zaglebie Lubin 13.12
196. Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 13.12
197. Lazio - Sampdoria 14.12
198. Everton - Leicester 19.12
199. Inter Milan - Lazio 20.12
200. Lokeren - Anderlecht 23.12
201. Stoke - Manchester United 26.12
202. Liverpool - Leicester 26.12
203. Newcastle - Everton 26.12
204. Southampton - Arsenal 26.12
205. Watford - Tottenham 28.12
206. Leicester - Manchester City 29.12
207. Sunderland - Liverpool 30.12

2014
2013
2012
« Viimeksi muokattu: 30.12.2015 klo 23:10:11 kirjoittanut Wagner »
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #5 : 02.01.2015 klo 22:46:25

Paikan päällä

Harjoitusottelut:

1. 30.1. Ilves - Haka 0-0, Pirkkahalli
2. 21.2. Haka - Klubi 04 4-1 (2-0), Sahara
5. 20.3. Haka - Ilves 3-2 (1-2), Tehtaan kenttä
6. 24.3. FC Inter - KuPS 1-1 (0-1), Tehtaan kenttä
8. 28.3. Haka - VPS 0-1 (0-0), Tehtaan kenttä

Ykkönen:

12. 2.5. JJK - Haka 2-2 (1-0), Harjun stadion
13. 13.5. Haka - PK-35 Vantaa 2-1 (0-0), Tehtaan kenttä
15. 21.5. Haka - EIF 4-4 (1-1), Tehtaan kenttä
16. 31.5. Haka - AC Oulu 1-0 (0-0), Tehtaan kenttä
17. 4.6. Haka - MP 1-0 (1-0), Tehtaan kenttä
18. 17.6. Haka - VIFK 6-0 (2-0), Tehtaan kenttä
19. 28.6. Haka - PS Kemi 1-1 (1-1), Tehtaan kenttä
20. 19.7. Haka - FC Jazz 2-1 (0-1), Tehtaan kenttä
21. 25.7. Haka - AC Oulu 1-1 (1-0), Tehtaan kenttä
22. 6.8. Haka - TPS 1-1 (1-0), Tehtaan kenttä
23. 3.9. Haka - PK-35 Vantaa 1-0 (0-0), Tehtaan kenttä
24. 10.9. Haka - EIF 0-1 (0-1), Tehtana kenttä

Suomen Cup:

3. 6.3. Pallo-Iirot - Haka 2-5 ja. 2-2 (0-0), Äijänsuo tn.
4. 13.3. Töölön Taisto - Haka 0-1 (0-0), Pallokenttä 6
9. 2.4. Haka - FC Esport Honka 3-2 (1-2), Tehtaan kenttä
10. 16.4. Haka - MuSa 3-2 rp., 2-2 (0-0), Tehtaan kenttä
11. 26.4. Haka - HJK 1-3 (0-1), Tehtaan kenttä

A-SM karsinta:

7. 28.3. Haka/HJS yj - VIFK 2-1 (0-0), Tehtaan kenttä

Prva Liga:

14. 16.5. Olimpija Ljubljana - NK Celje 1-2 (1-0), Stožice Stadium

T19 EM-karsinta:

25. 20.9. Puola - Suomi 3-7 (1-3), Kaurialan Olympiastadion

Muut:

18. 6.6. Haka - POK Asiakasomistajat 2-3 (2-1), Tehtaan kenttä




2008 - 52 ottelua paikan päällä
2009 - 62 ottelua paikan päällä
2010 - 54 ottelua paikan päällä
2011 - 79 ottelua paikan päällä, 117 telkkarista/striimiltä
2012 - 42 ottelua paikan päällä
2013 - 30 ottelua paikan päällä
2014 - 30 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 18.04.2016 klo 12:02:45 kirjoittanut Vastapallo »
Litt45

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Teemu Pukki


Vastaus #6 : 03.01.2015 klo 00:32:41

Paikan päällä (62):

Veikkausliiga (19):
19.04.  HJK - FC Lahti 1-1, Sonera Stadium (5 502)
23.04.  HIFK - HJK 1-1, Sonera Stadium (10 071)
29.04.  HJK - KTP 1-0, Sonera Stadium (2 152)
03.05.  HJK - FF Jaro 3-0, Sonera Stadium (4 217)
11.05.  HJK - VPS 1-0, Sonera Stadium (3 115)
14.05.  HJK - IFK Mariehamn 1-0, Sonera Stadium (5 172)
17.05.  VPS - HJK 2-2, Hietalahti (1 712)
25.05.  HIFK - KuPS 1-1, Sonera Stadium (2 562)
03.06.  HJK - Ilves 2-1, Sonera Stadium (3 912)
07.06.  FC Lahti - HJK 0-0, Lahden Kisapuisto (3 195)
28.06.  HIFK - IFK Mariehamn 1-1, Sonera Stadium (3 237)
29.06.  FC Inter - HJK 3-0, Veritas Stadion (4 043)
06.07.  HJK - HIFK 1-1, Sonera Stadium (10 521)
03.08.  KTP - VPS 0-0, Arto Tolsa Areena (3 583)
12.08.  HJK - FC Lahti 1-0, Sonera Stadium (4 125)
24.08.  HJK - HIFK 1-1, Sonera Stadium (10 325)
20.09.  HJK - RoPS 0-2, Sonera Stadium (9 111)
18.10.  HJK - IFK Mariehamn 4-0, Sonera Stadium (5 988)
31.10.  KTP - PK-35 Vantaa 2-3, Arto Tolsa Areena (3 470), nousukarsinta

Ykkönen (3):
31.05.  MP - PK-35 Vantaa 0-2, Mikkelin Urheilupuisto (1 218)
26.07.  PK-35 Vantaa - MP 2-1, Myyrmäen jalkapallostadion (484)
15.08.  Ekenäs IF - MP 1-0, Ekenäs centrumplan (991)

Kakkonen (20):
13.05.  JäPS - NJS 4-2, Koivusaaren tekonurmi (107)
16.05.  PK Keski-Uusimaa - JäPS 0-0, Kalevan Urheilupuisto tn (380)
22.05.  JäPS - KäPa 2-1, Järvenpään Keskuskenttä (238)
26.05.  Honka - JäPS 3-0, Tapiolan Urheilupuisto (523)
27.05.  Klubi 04 - FC Futura 0-1, Sonera Stadium (81)
01.06.  PK Keski-Uusimaa - Honka 0-3, Kalevan Urheilupuisto (203)
14.06.  JäPS - Gnistan 1-2, Järvenpään Keskuskenttä (78)
24.06.  JäPS - FCV 0-5, Koivusaaren tekonurmi (100)
01.07.  Atlantis - JäPS 2-3, Töölön Pallokenttä (144)
05.07.  NJS - JäPS 1-5, Klaukkalan Urheilukenttä (200)
19.07.  JäPS - KäPa 2-2, Järvenpään Keskuskenttä (247)
20.07.  Atlantis - TPV 0-0, Talin nurmi (102)
02.08.  JäPS - Ilves-Kissat 2-0, Järvenpään Keskuskenttä (283)
09.08.  Klubi 04 - Kultsu 0-0, Sonera Stadium (78)
10.08.  JäPS - Honka 0-0, Järvenpään Keskuskenttä (433)
23.08.  JäPS - Atlantis 0-1, Järvenpään Keskuskenttä (228)
29.08.  JäPS - NJS 1-0, Järvenpään Keskuskenttä (133)
01.09.  PK Keski-Uusimaa - TPV 0-1, Kalevan Urheilupuisto (162)
12.09.  KäPa - JäPS 4-2, Fair Pay Areena (103)
10.10.  GrIFK - Klubi 04 5-1, Kauniaisten keskuskenttä, 1. nousukarsintaottelu (317)

Suomen Cup (2):
15.04.  PK-35 Vantaa - HJK 1-2 ja. (1-1), Myyrmäen jalkapallostadion (1 772) 6. kierros
16.04.  PK Keski-Uusimaa - BK-46 4-1 ja. (1-1), Kalevan Urheilupuisto tn (452) 6. kierros

Liigacup (4):
17.02.  HJK - RoPS 2-2, Talin halli (745)
22.02.  HJK - KTP 2-2, Talin halli (733)
06.03.  HJK - FC Lahti 2-0, Talin halli (702)
14.03.  HJK - HIFK 2-0, Talin halli (542)

Premier League (2):
26.09.  Manchester United - Sunderland 3-0, Old Trafford (75 328)
28.09.  West Bromwich - Everton 2-3, The Hawthorns (24 240)

Championship (1):
25.09.  Fulham - QPR 4-0, Craven Cottage (19 784)

Champions League (3):
07.07.  FC Levadia - Crusaders F.C. 1-1, A. Le Coq Arena, Q1 (1 230)
21.07.  HJK - FK Ventspils 1-0, Sonera Stadium, Q2 (6 562)
29.07.  HJK - FC Astana 0-0, Sonera Stadium, Q3 (9 788)

Europa League (2):
02.07.  SJK - FH Hafnarfjördur 0-1, Sonera Stadium, Q1 (2 678)
27.08.  HJK - FK Krasnodar 0-0, Sonera Stadium, PO (2 953)

EURO 2016 karsinta (3):
13.06.  Suomi - Unkari 0-1, Olympiastadion (20 434)
07.09.  Suomi - Färsaaret 1-0, Olympiastadion (9 744)
11.10.  Suomi - Pohjois-Irlanti 1-1, Olympiastadion (14 550)

U21 EURO 2017 karsinta (1):
08.09.  Suomi U21 - Färsaaret U21 3-0, Myyrmäen jalkapallostadion (1 075)

Harjoitusottelut (2):
25.03.  Suomi U21 - Kazakstan U21 3-0, Talin halli (332)
09.06.  Suomi - Viro 0-2, Veritas Stadion (6 107)

Lippubudjetti: 749 € (sis. ManU membership 32£)
Kisamakkarat: 26

TV/internet (311):

Valioliiga (80):
01.01.  Stoke - Manchester United 1-1, striiimi
01.01.  QPR - Swansea 1-1, striimi
01.01.  Tottenham - Chelsea 5-3, striimi
10.01.  Crystal Palace - Tottenham 2-1, striimi
11.01.  Manchester United - Southampton 0-1, tallenne
17.01.  QPR - Manchester United 0-2, striimi
31.01.  Manchester United - Leicester 3-1, striimi
31.01.  Chelsea - Manchester City 1-1, striimi
07.02.  Tottenham - Arsenal 2-1, striimi
08.02.  West Ham - Manchester United 1-1, Katsomo
10.02.  Liverpool - Tottenham 3-2, striimi
11.02.  Manchester United - Burnley 3-1, striimi
21.02.  Swansea - Manchester United 2-1, striimi
28.02.  Manchester United - Sunderland 2-0, striimi*
01.03.  Liverpool - Manchester City 2-1, Katsomo
01.03.  Arsenal - Everton 2-0, Katsomo
03.03.  Hull - Sunderland 1-1, striimi
04.03.  Newcastle - Manchester United 0-1, striimi
14.03.  Burnley - Manchester City 1-0, striimi
15.03.  Chelsea - Southampton 1-1, striimi
15.03.  Manchester United - Tottenham 3-0, striimi
21.03.  West Ham - Sunderland 1-0, striimi
04.04.  Manchester United - Aston Villa 3-1, Katsomo
11.04.  Swansea - Everton 1-1, striimi
12.04.  Manchester United - Manchester City 4-2, Katsomo
18.04.  Chelsea - Manchester United 1-0, Katsomo
25.04.  Manchester City - Aston Villa 3-2, striimi
26.04.  Arsenal - Chelsea 0-0, striimi
29.04.  Leicester - Chelsea 1-3, striimi
02.05.  Manchester United - West Bromwich 0-1, striimi
09.05.  Crystal Palace - Manchester United 1-2, striimi
10.05.  Chelsea - Liverpool 1-1, striimi
24.05.  Hull - Manchester United 0-0, Katsomo
----------------------------------------------------------
08.08.  Manchester United - Tottenham 1-0, Katsomo
08.08.  Everton - Watford 2-2, Katsomo
09.08.  Newcastle - Southampton 2-2, Katsomo
14.08.  Aston Villa - Manchester United 0-1, Viaplay
16.08.  Crystal Palace - Arsenal 1-2, Viaplay
16.08.  Manchester City - Chelsea 3-0, Viaplay
17.08.  Liverpool - Bournemouth 1-0, Viaplay
23.08.  West Bromwich - Chelsea 2-3, Viaplay
24.08.  Arsenal - Liverpool 0-0, Viaplay
29.08.  Tottenham - Everton 0-0, Viaplay
30.08.  Swansea - Manchester United 2-1, Viaplay*
12.09.  Manchester United - Liverpool 3-1, Viaplay
14.09.  West Ham - Newcastle 2-0, Viaplay
19.09.  Chelsea - Arsenal 2-0, Viaplay
19.09.  Aston Villa - West Bromwich 0-1, Viaplay
03.10.  Chelsea - Southampton 1-3, Viaplay
04.10.  Arsenal - Manchester United 3-0, Viaplay
17.10.  Everton - Manchester United 0-3, Viaplay
18.10.  Newcastle - Norwich 6-2, Viaplay
19.10.  Swansea - Stoke 0-1, Viaplay
24.10.  West Ham - Chelsea 2-1, Katsomo
25.10.  Manchester United - Manchester City 0-0, Viaplay
01.11.  Southampton - Bournemouth 2-0, Viaplay
07.11.  Manchester United - West Bromwich 2-0, Viaplay
07.11.  Stoke - Chelsea 1-0, Viaplay
08.11.  Arsenal - Tottenham 1-1, Viaplay
21.11.  Watford - Manchester United 1-2, Viaplay
21.11.  West Bromwich - Arsenal 2-1, Viaplay
23.11.  Crystal Palace - Sunderland 0-1, Viaplay
28.11.  Manchester City - Southampton 3-1, Viaplay
28.11.  Leicester - Manchester United 1-1, Viaplay
29.11.  Tottenham - Chelsea 0-0, Viaplay
29.11.  Liverpool - Swansea 1-0, Viaplay
05.12.  Manchester United - West Ham 0-0, Viaplay
07.12.  Everton - Crystal Palace 1-1, Viaplay
12.12.  Norwich - Everton 1-1, Viaplay
12.12.  Bournemouth - Manchester United 2-1, Viaplay
13.12.  Aston Villa - Arsenal 0-2, Viaplay
13.12.  Liverpool - West Bromwich 2-2, Viaplay
14.12.  Leicester - Chelsea 2-1, Viaplay
19.12.  Newcastle - Aston Villa 1-1, Viaplay
21.12.  Arsenal - Manchester City 2-1, MTV Sport 1
26.12.  Stoke - Manchester United 2-0, Viaplay
26.12.  Liverpool - Leicester 1-0, Viaplay
26.12.  Southampton - Arsenal 4-0, Viaplay
28.12.  Manchester United - Chelsea 0-0, Viaplay
29.12.  Leicester - Manchester City 0-0, Viaplay

FA Cup (6):
04.01.  Yeovil Town - Manchester United 0-2, Viaplay (3. kierros)
14.01.  Ipswich Town - Southampton 0-1, Viaplay (3. kierros, uusintaottelu)
23.01.  Cambridge United - Manchester United 0-0, Viaplay (4. kierros)
03.02.  Manchester United - Cambridge United 3-0, Viaplay (4. kierros, uusintaottelu)
16.02.  Preston - Manchester United 1-3, Viaplay (5. kierros)
09.03.  Manchester United - Arsenal 1-2, Viaplay (6. kierros)

Capital One Cup (5):
27.01.  Chelsea - Liverpool 1-0 ja., Viaplay (toinen välierä)
01.03.  Chelsea - Tottenham 2-0, Viaplay (finaali)
-----------------------------------------------------------
28.10.  Manchester United - Middlesbrough 0-0 (1-3rp.), Viaplay (4. kierros)
01.12.  Manchester City - Hull 4-1, Viaplay
02.12.  Southampton - Liverpool 1-6, Viaplay

La Liga (23):
03.01.  Elche - Villarreal 2-2, Viaplay
11.01.  Barcelona - Atletico Madrid 3-1, Viaplay
25.01.  Valencia - Sevilla 3-1, Viaplay
07.02.  Atletico Madrid - Real Madrid 4-0, Viaplay
01.03.  Real Madrid - Villarreal 1-1, Viaplay
07.03.  Athletic Bilbao - Real Madrid 1-0, Viaplay
13.03.  Valencia - Deportivo La Coruña 2-0, Viaplay
03.04.  Eibar - Rayo Vallecano 1-2, Viaplay
05.04.  Real Madrid - Granada 9-1, Viaplay
05.04.  Celta Vigo - Barcelona 0-1, Viaplay
09.04.  Athletic Bilbao - Valencia 1-1, Viaplay
13.04.  Valencia - Levante 3-0, Viaplay
01.05.  Real Sociedad - Levante 3-0, Viaplay
-----------------------------------------------------
21.08.  Malaga - Sevilla 0-0, striimi
23.08.  Real Betis - Villarreal 1-1, striimi
20.09.  Barcelona - Levante 4-1, Iltalehti
24.10.  Malaga - Deportivo La Coruña 2-0, Viaplay
25.10.  Atletico Madrid - Valencia 2-1, Viaplay
08.11.  Sevilla - Real Madrid 3-2, Viaplay
21.11.  Real Madrid - Barcelona 0-4, Viaplay
22.11.  Real Betis - Atletico Madrid 0-1, Viaplay
27.11.  Levante - Real Betis 0-1, Viaplay
29.11.  Sevilla - Valencia 1-0, Viaplay

Liga Adelante (2):
11.06.  Zaragoza - Girona 0-3, La Liga TV (nousukarsinta, välierä 1.osa)
21.06.  Las Palmas - Zaragoza, striimi (nousukarsinta, finaali 2.osa)

Copa del Rey (2):
07.01.  Atletico Madrid - Real Madrid 2-0, striimi
08.01.  Barcelona - Elche 5-0, striimi

Serie A (22):
05.01.  Lazio - Sampdoria 3-0, Viaplay
06.01.  Udinese - Roma 0-1, Viaplay
06.01.  Juventus - Inter 1-1, Viaplay  
11.01.  Roma - Lazio 2-2, Viaplay
26.01.  Napoli - Genoa 2-1, Viaplay
14.02.  Palermo - Napoli 3-1, Viaplay
20.02.  Juventus - Atalanta 2-1, Viaplay
23.02.  Cagliari - Inter 1-2, Viaplay
24.02.  Sampdoria - Genoa 1-1, Viaplay
02.03.  Roma - Juventus 1-1, Viaplay
19.04.  Inter - Milan 0-0, Viaplay
25.04.  Inter - Roma 2-1, Viaplay
26.04.  Napoli - Sampdoria 4-2, Viaplay
06.05.  Torino - Empoli 0-1, Viaplay
10.05.  Udinese - Sampdoria 1-4, Viaplay
10.05.  Lazio - Inter 1-2, Viaplay
23.05.  Genoa - Inter 3-2, Viaplay
----------------------------------------------
13.09.  Inter - Milan 1-0, Aftonbladet
01.11.  Fiorentina - Frosinone 4-1, Viaplay
06.12.  Bologna - Napoli 3-2, Viaplay
12.12.  Udinese - Inter 0-4, Viaplay
20.12.  Inter - Lazio 1-2, Viaplay

Coppa Italia (1):
20.05.  Juventus - Lazio 2-1 ja. (1-1), striimi, finaali

Bundesliga (6):
30.01.  VfL Wolfsburg - Bayern München 4-1, Eurosport Player
06.02.  Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach 1-0, Eurosport Player
10.04.  Hannover - Hertha Berlin 1-1, Eurosport 2
11.04.  Bayern München - Eintracht Frankfurt 3-0, Eurosport 2
24.04.  Mainz - Schalke 04 2-0, Eurosport 2
---------------------------------------------------------------------------------
22.09.  Bayern München - WfL Wolfsburg 5-1, Eurosport

2. Bundesliga (1):
06.04.  St. Pauli - Fortuna Düsseldorf 4-0, Eurosport 2

DFB Pokal (2):
28.04.  Bayern München - Dortmund 1-1 (0-3 rp.), Viaplay, semifinaali
--------------------------------------------------------------------------------
16.12.  Augsburg - Dortmund 0-2, Viaplay

Coupe de France (2):
08.04.  PSG - Saint-Étienne 4-1, Eurosport, välierä
30.05.  Auxerre - PSG 0-1, Eurosport, finaali

Veikkausliiga (21):
12.04.  RoPS - HJK 1-3, ISTV
08.05.  KuPS - HJK 1-0, ISTV
20.05.  SJK - Ilves 3-0, ISTV
21.05.  HJK - FC Inter 2-0, ISTV*
24.05.  SJK - HJK 1-2, ISTV
29.05.  HJK - KuPS 1-1, ISTV*
06.06.  Ilves - FC Inter 1-0, ISTV
17.06.  HJK - SJK 3-1, ISTV*
22.06.  HJK - Jaro 4-0, ISTV*
26.06.  Ilves - HJK 1-1, ISTV*
10.07.  RoPS - HJK 2-1, ISTV
13.07.  FC Inter - IFK Mariehamn 1-1, ISTV
25.07.  HJK - KTP 2-1, ISTV*
01.08.  HIFK - Ilves 2-2, ISTV
19.08.  KTP - FC Inter 4-1, ISTV
26.08.  SJK - KuPS 1-0, ISTV
30.08.  Ilves - HJK 1-0, ISTV
10.09.  HJK - FC Inter 0-2, ISTV*
13.09.  FF Jaro - HJK 1-1, ISTV
23.09.  SJK - HJK 3-0, ISTV
05.10.  IFK Mariehamn - RoPS 1-0, ISTV

Ykkönen (1):
12.07.  MP - TPS 0-2, HuuhkajaTV

MLS (13):
08.03.  Orlando City - New York City FC 1-1, Eurosport
15.03.  New York City FC - New England Revolution 2-0, Eurosport (16.03.)
15.03.  Portland Timbers - LA Galaxy 2-2, Eurosport (16.03.)
29.03.  Chicago Fire - Philadelphia Union 1-0, Eurosport
05.04.  San Jose Earthquakes - Colorado Rapids 0-1, Eurosport (06.04.)
12.04.  Portland Timbers - Orlando City 0-2, Eurosport 2 (13.04.)
19.04.  Philadelphia Union - New England Revolution 1-2, Eurosport 2 (20.04.)
26.04.  New York Red Bulls - LA Galaxy 1-1, Eurosport 2 (27.04)
10.05.  Toronto FC - Houston Dynamo 1-2, Eurosport (11.05.)
31.05.  Seattle Sounders - New York Red Bulls 2-1, Eurosport (01.06.)
28.06.  New York City FC - New York Red Bulls 1-3, Eurosport (29.06.)
26.07.  New York City FC - Orlando City 5-3, Eurosport
02.08.  San Jose Earthquakes - Portland Timbers 0-0, Eurosport (03.08)

Champions League (37):
17.02.  PSG - Chelsea 1-1, Yle TV2
18.02.  Basel - FC Porto 1-1, striimi
24.02.  Manchester City - Barcelona 1-2, Yle TV2
25.02.  Arsenal - Monaco 1-3, striimi
10.03.  FC Porto - Basel 4-0, Yle TV2
17.03.  Atletico Madrid - Leverkusen 1-0, 3-2rp. Yle TV2
14.04.  Atletico Madrid - Real Madrid 0-0, Yle TV2
15.04.  PSG - Barcelona 1-3, striimi
21.04.  Bayern München - FC Porto 6-1, Yle TV2
22.04.  Monaco - Juventus 0-0, striimi
05.05.  Juventus - Real Madrid 2-1, Yle TV2
06.05.  Barcelona - Bayern München 3-0, striimi
13.05.  Real Madrid - Juventus 1-1, striimi
06.06.  Juventus - Barcelona 1-3, Yle TV2
--------------------------------------------------------
14.07.  FK Ventspils - HJK 1-3, striimi, Q2
22.07.  FC Astana - NK Maribor 3-1, YouTube, Q2
28.07.  Fenerbahce - Shakhtar Donetsk 0-0, striimi, Q3
05.08.  FC Astana - HJK 4-3, striimi, Q3
18.08.  FC Astana - APOEL 1-0, striimi, PO
18.08.  Manchester United - Club Brugge 3-1, Viaplay, PO
19.08.  Celtic - Malmö 3-2, Viaplay, PO
25.08.  Malmö - Celtic 2-0, Yle TV2, PO
26.08.  Club Brugge - Manchester United 0-4, Viaplay, PO
14.09.  PSV - Manchester United 2-1, Viaplay
15.09.  Roma - Barcelona 1-1, Viaplay
30.09.  FC Astana - Galatasaray 2-2, Viaplay
30.09.  Manchester United - VfL Wolfsburg 2-1, Viaplay
20.10.  Arsenal - Bayern München 2-0, Yle TV2
21.10.  CSKA Moskova - Manchester United 1-1, Viaplay
03.11.  Manchester United - CSKA Moskova 1-0, Yle TV2
04.11.  Roma - Leverkusen 3-2, Viaplay
24.11.  Zenit - Valencia 2-0, Viplay
24.11.  Barcelona - Roma 6-1, Yle TV2
25.11.  Astana - Benfica 2-2, Viaplay
25.11.  Manchester United - PSV 0-0, Viaplay
08.12.  VfL Wolfsburg - Manchester United 3-2, Yle TV2
09.12.  Chelsea - Porto 2-0, Viaplay

Europa League (13):
19.02.  Tottenham - Fiorentina 1-1, striimi
26.02.  Fiorentina - Tottenham 2-0, striimi
26.02.  Sporting CP - VfL Wolfsburg 0-0, striimi
19.03.  Besiktas - Club Brügge 1-3, striimi
23.04.  Zenit - Sevilla 2-2, striimi
27.05.  Dnipro Dnipropetrovsk - Sevilla 2-3, JIM, finaali
---------------------------------------------------------------
09.07.  FH Hafnafjördur - SJK 1-0, striimi, Q1
30.07.  Bröndby - Omonia Nicosia 0-0, VeikkausTV, Q3
06.08.  Atromitos - AIK 1-0, VeikkausTV, Q3
20.08.  FK Krasnodar - HJK 5-1, striimi, PO
17.09.  Tottenham - Qarabag 3-1, striimi
05.11.  Tottenham - Anderlecht 2-1, Ruutu
26.11.  Molde - Fenerbahce 0-2, striimi

UEFA Super Cup (1):
11.08.  Barcelona - Sevilla 5-4ja. (4-4), Yle TV2

EURO 2016 karsinnat (19):
27.03.  Englanti - Liettua 4-0, striimi
28.03.  Hollanti - Turkki 1-1, striimi
29.03.  Pohjois-Irlanti - Suomi 2-1, Yle TV2
03.09.  Azerbaidzhan - Kroatia 0-0, Fanseat
03.09.  Hollanti - Islanti 0-1, Fanseat
04.09.  Kreikka - Suomi 0-1, Yle TV2
06.09.  Italia - Bulgaria 1-0, Fanseat
08.09.  Ruotsi - Itävalta 1-4, Fanseat
08.10.  Romania - Suomi 1-1, Yle TV2
09.10.  Englanti - Viro 2-0, Fanseat
10.10.  Bosnia & Herzegovina - Wales 2-0, Fanseat
13.10.  Italia - Norja 2-1, Fanseat
12.11.  Norja - Unkari 0-1, Fanseat
13.11.  Bosnia & Herzegovina - Irlanti 1-1, Fanseat
14.11.  Ukraina - Slovenia 2-0, Fanseat
14.11.  Ruotsi - Tanska 2-1, Fanseat
15.11.  Unkari - Norja 2-1, Fanseat
16.11.  Irlanti - Bosnia & Herzegovina 2-0, Fanseat
17.11.  Tanska - Ruotsi 2-2, Fanseat

Africa Cup of Nations 2015 (19):
17.01.  Burkina Faso - Gabon 0-2, Eurosport Player
18.01.  Tunisia - Kap Verde 1-1, Eurosport Player
19.01.  Algeria - Etelä-Afrikka 3-1, Eurosport
20.01.  Norsunluurannikko - Guinea 1-1, Eurosport
20.01.  Mali - Kamerun 1-1, Eurosport
21.01.  Päiväntasaajan Guinea - Burkina Faso 0-0, Eurosport
21.01.  Gabon - Kongo 0-1, Eurosport
22.01.  Kap Verde - Kongo DT 0-0, Eurosport
24.01.  Norsunluurannikko - Mali 1-1, Eurosport
25.01.  Gabon - Päiväntasaajan Guinea 0-2, Eurosport
26.01.  Kongo DT - Tunisia 1-1, Eurosport
27.01.  Senegal - Algeria 0-2, Eurosport
28.01.  Kamerun - Norsunluurannikko 0-1, Eurosport
31.01.  Tunisia - Päiväntasaajan Guinea 1-2 ja. (1-1), Eurosport
01.02.  Ghana - Guinea 3-0, Eurosport
01.02.  Norsunluurannikko - Algeria 3-1, Eurosport
04.02.  Kongo DT - Norsunluurannikko 1-3, Eurosport
05.02.  Ghana - Päiväntasaajan Guinea 3-0, Eurosport
08.02.  Norsunluurannikko - Ghana 0-0, 9-8rp., Eurosport

Copa America (12):
11.06.  Chile - Ecuador 1-1, striimi (12.06.)
12.06.  Meksiko - Bolivia 0-0, striimi (13.06.)
13.06.  Argentiina - Paraguay 2-2, striimi (14.06.)
14.06.  Kolumbia - Venezuela 0-1, striimi
15.06.  Ecuador - Bolivia 2-3, striimi (16.06.)
20.06.  Uruguay - Paraguay 1-1, VeikkausTV
21.06.  Kolumbia - Peru 0-0, VeikkausTV
21.06.  Brasilia - Venezuela 2-1, VeikkausTV (22.06.)
24.06.  Chile - Uruguay 1-0, VeikkausTV (25.06.)
27.06.  Brasilia - Paraguay 1-1 (3-4 rp.), VeikkausTV (28.06.)
30.06.  Argentiina - Paraguay 6-1, VeikkausTV (1.7.)
04.07.  Chile - Argentiina 0-0 (4-1 rp.), VeikkausTV

AFC Asian Cup 2015 (9):
09.01.  Australia - Kuwait 4-1, Eurosport Player
11.01.  Arabiemiraatit - Qatar 4-1, Eurosport Player
11.01.  Iran - Bahrain 2-0, VeikkausTV
12.01.  Japani - Palestiina 4-0, Eurosport Player
13.01.  Oman - Australia 0-4, Eurosport Player
14.01.  Kiina - Uzbekistan 2-1, Eurosport Player
16.01.  Irak - Japani 0-1, VeikkausTV
17.01.  Australia - Etelä-Korea 0-1, VeikkausTV
30.01.  Irak - Arabiemiraatit 2-3, VeikkausTV (pronssiottelu)

Naisten MM-kisat (6):
07.06.  Saksa - Norsunluurannikko 10-0, Yle TV2
08.06.  Ruotsi - Nigeria 3-3, Yle TV2
11.06.  Saksa - Norja 1-1, Yle TV2
22.06.  Norja - Englanti 1-2, Yle Areena (23.06.)
01.07.  Japani - Englanti 2-1, Yle TV2, välierä (02.07.)
05.07.  USA - Japani 5-2, Yle TV2. finaali (06.07.)

U20 MM-kisat (1):
17.06.  Serbia - Mali 2-1 ja. (1-1), Eurosport, välierä

U21 EM-kisat (5):
23.06.  Tshekki - Saksa 1-1, Elisa Viihde
24.06.  Englanti - Italia 1-3, Elisa Viihde
27.06.  Portugali - Saksa 5-0, Elisa Viihde, välierä
27.06.  Tanska - Ruotsi 1-4, Elisa Viihde, välierä
30.06.  Ruotsi - Portugali 0-0 (4-3 rp.), Elisa Viihde, finaali

Harjoitusottelut (9):
22.01.  Jemen - Suomi 0-0, VeikkausTV
08.02.  Djurgårdens IF - HJK 3-1, DIF TV
25.03.  Skotlanti - Pohjois-Irlanti 1-0, striimi
26.03.  Ranska - Brasilia 1-3, striimi
31.03.  Italia - Englanti 1-1, striimi
13.06.  Suomi U21 - Ruotsi U21 0-0, Huuhkaja TV
17.07.  Club America - Manchester United 0-1, International Champions Cup, striimi (18.07.)
25.07.  Barcelona - Manchester United 1-3, International Champions Cup, striimi
01.08.  HJK - Liverpool 0-2, Sub
----------------------------------------------------
Tammikuu: 47 (0/47)
Helmikuu: 29 (2/27)
Maaliskuu: 30 (3/27)
Huhtikuu: 36 (5/31)
Toukokuu: 33 (11/22)
Kesäkuu: 39 (9/30)
Heinäkuu 27 (10/17)
Elokuu: 38 (10/28)
Syyskuu: 28 (8/20)
Lokakuu: 21 (4/17)
Marraskuu: 32 (0/32)
Joulukuu: 22 (0/22)

2014: 42 ottelua paikan päällä
2013: 24 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 02.01.2016 klo 23:01:11 kirjoittanut Litt45 »
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #7 : 04.01.2015 klo 03:30:38

PAIKAN PÄÄLLÄ

Liiga
12.04. FF Jaro - IFK Mariehamn 1-1 (Länsikenttä)
23.04. FF Jaro - SJK 0-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
29.04. FF Jaro - Ilves 3-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
07.05. FF Jaro - RoPS 1-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
21.05. VPS - FF Jaro 1-2 (Hietalahden Stadion)
24.05. FF Jaro - FC KTP 0-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
16.06. FF Jaro - Ilves 3-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
25.06. FF Jaro - FC KTP 0-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
28.06. FF Jaro - RoPS 0-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
12.07. FF Jaro - VPS 2-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
25.07. FF Jaro - HIFK 0-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
09.08. FF Jaro - SJK 1-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
16.08. Ilves - FF Jaro 1-0 (Tammelan Stadion)
23.08. FF Jaro - FC Inter 0-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
13.09. FF Jaro - HJK 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
17.09. FF Jaro - IFK Mariehamn 0-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
20.09. VPS - FF Jaro 2-1 (Hietalahden Stadion)
23.09. FF Jaro - KuPS 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
04.10. KuPS - FF Jaro 2-0 (Savon Sanomat Arena)
18.10. FF Jaro - FC Lahti 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
25.10. SJK - FF Jaro 2-0 (Seinäjoen Keskuskenttä)

Kakkonen
25.04. JBK - FC Kiisto 1-2 (Länsikenttä)
02.05. JBK - OPS 1-2 (Länsikenttä)
17.05. JBK - TP-47 2-0 (Länsikenttä)
17.06. JBK - FC Kiisto 0-0 (Länsikenttä)
27.06. JBK - KPV 1-3 (Länsikenttä)
04.07. JBK - Kerho 07 2-1 (Länsikenttä)
05.08. JBK - FC YPA 2-4 (Länsikenttä)
25.09. JBK - GBK 1-1 (Länsikenttä)

Nelonen
04.06. PeFF - KPS 2-4 (Falli Park)
21.08. PeFF - FC YPA Akatemia 1-1 (Falli Park)

Liigacup
07.02. FF Jaro - VPS 0-1 (Tellushalli)

Suomen Cup
14.02. Edsevö BK - KPS 0-2 (Tellushalli)

U17 maaottelut
15.09. Suomi - Slovakia 0-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)

Harjoitusottelut
23.01. FF Jaro - KPV 3-0 (Tellushalli)
23.01. OPS - Piteå IF 2-2, 6-4 rp (Tellushalli)
31.01. FF Jaro - FC Kiisto 2-1 (Tellushalli)
12.03. FF Jaro - Vasa IFK 0-2 (Länsikenttä)
20.03. FF Jaro - KuPS 2-0 (Länsikenttä)
28.03. JBK - Vasa IFK 1-1 (Tellushalli)
18.04. JBK - Närpes Kraft 2-1 (Länsikenttä)
22.07. FF Jaro - Seudun joukkue 4-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)

B-junnut
14.02. FF Jaro - Ilves 3-2 (Tellushalli)
21.03. FF Jaro - KJP 3-0 (Tellushalli)
15.08. FF Jaro - VJS 1-1 (Länsikenttä)

YHTEENSÄ: 45
MAALIT: 107
MAALIKESKIARVO: 2,37

TV/STREAM

Liiga
19.07. IFK Mariehamn - FF Jaro 4-3, @ O'Learys

Premier League
18.01. Manchester City - Arsenal 0-2, MTV Sport
08.02. West Ham - Manchester United 1-1, MTV Sport
10.02. Liverpool - Tottenham 3-2, MTV Sport
11.02. Chelsea - Everton 1-0, stream
22.03. Hull - Chelsea 2-3, MTV Sport
06.04. Crystal Palace - Manchester City 2-1, MTV Sport
07.04. Aston Villa - QPR 3-3, MTV Sport
11.04. Tottenham - Aston Villa 0-1, MTV Sport
13.04. Liverpool - Newcastle 2-0, MTV Sport
18.04. Chelsea - Manchester United 1-0, MTV Sport
19.04. Manchester City - West Ham 2-0, MTV Sport
25.04. Manchester City - Aston Villa 3-2, MTV Sport
26.04. Everton - Manchester United 3-0, MTV Sport
26.04. Arsenal - Chelsea 0-0, MTV Sport
28.04. Hull - Liverpool 1-0, MTV Sport
29.04. Leicester - Chelsea 1-3, MTV Sport
02.05. Manchester United - West Bromwich 0-1, MTV Sport
03.05. Tottenham - Manchester City 0-1, MTV Sport
09.05. Crystal Palace - Manchester United 1-2, MTV Sport
16.05. Liverpool - Crystal Palace 1-3, MTV Sport
10.08. West Bromwich - Manchester City 0-3, stream
24.08. Arsenal - Liverpool 0-0, stream
29.08. Tottenham - Everton 0-0, MTV Sport
18.10. Newcastle - Norwich 6-2, MTV Sport
31.10. Chelsea - Liverpool 1-3, stream
01.11. Southampton - Bournmouth 2-0, MTV Sport
06.12. Newcastle - Liverpool 2-0, MTV Sport
14.12. Leicester - Chelsea 2-1, stream
21.12. Arsenal - Manchester City 2-1, stream
26.12. Stoke - Manchester United 2-0, MTV Sport
26.12. Liverpool - Leicester 1-0, MTV Sport
26.12. Newcastle - Everton 0-1, MTV Sport
26.12. Southampton - Arsenal 4-0, MTV Sport
28.12. Norwich - Aston Villa 2-0, stream
28.12. Manchester United - Chelsea 0-0, stream

La Liga
03.01. Deportivo La Coruña - Athletic Bilbao 1-0, stream
13.03. Valencia - Deportivo La Coruña 2-0, stream
21.03. Athletic Bilbao - Almeria 2-1, stream
22.03. FC Barcelona - Real Madrid 2-1, stream
05.04. Getafe - Deportivo La Coruña 2-1, stream
17.05. Atletico Madrid - FC Barcelona 0-1, stream
21.08. Malaga - Sevilla 0-0, stream
30.08. Valencia - Deportivo La Coruña 1-1, stream
31.10. Getafe - FC Barcelona 0-2, stream
08.11. Sevilla - Real Madrid 3-2, stream
21.11. Deportivo La Coruña - Celta Vigo 2-0, stream
05.12. Deportivo La Coruña - Sevilla 1-1, stream
19.12. Deportivo La Coruña - Eibar 2-0, stream
30.12. Getafe - Deportivo La Coruña 0-0, stream

Bundesliga
14.08. Bayern Munchen - HSV 5-0, Kutonen
15.08. Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 4-0, stream
13.12. Borussia Dortmund - Frankfurt 4-1, stream

Ligue 1
05.04. Marseille - PSG 2-3, stream

Major League Soccer
06.04. San Jose Earthquakes - Real Salt Lake 0-1, Eurosport
18.05. Philadelphia - DC United 1-0, Eurosport
23.08. LA Galaxy - New York City FC 5-1, Eurosport
19.10. Houston - Seattle 1-1, Eurosport
19.10. LA Galaxy - Portland 2-5, Eurosport
06.12. Columbus - Portland 1-2, Eurosport

Carling Cup
27.01. Chelsea - Liverpool 0-0, 1-0 ja, stream
28.10. Liverpool - Bournmouth 1-0, @ O'Learys

DFB-Pokal
03.03. Dynamo Dresden - Borussia Dortmund 0-2, stream

UEFA Champions League
17.02. PSG - Chelsea 1-1, YLE2
18.02. Schalke 04 - Real Madrid 0-2, MTV Sport
10.03. FC Porto - FC Basel 4-0, YLE2
17.03. Atletico Madrid - Leverkusen 1-0, 4-2 rp., YLE2
14.04. Atletico Madrid - Real Madrid 0-0, YLE2
21.04. Bayern Munchen - FC Porto 6-1, YLE2
22.04. Real Madrid - Atletico Madrid 1-0, MTV Sport
05.05. Juventus - Real Madrid 2-1, YLE2
13.05. Real Madrid - Juventus 1-1, stream
06.06. Juventus - FC Barcelona 1-3, @ Allstar Umeå
14.07. FC Midtjylland - Lincoln FC 1-0. stream
15.07. Malmö FF - Zalgiris 0-0, stream
28.07. FC Midtjylland - APOEL 1-2, stream
29.07. HJK - FC Astana 0-0, stream
18.08. Lazio - Leverkusen 1-0, YLE2
19.08. Celtic - Malmö FF 3-2, stream
25.08. Malmö FF - Celtic 2-0, YLE2
26.08. Leverkusen - Lazio 3-0, stream
15.09. Manchester City - Juventus 1-2, YLE2
29.09. FC Barcelona - Leverkusen 2-1, YLE2
30.09. Malmö FF - Real Madrid 0-2, stream
21.10. PSG - Real Madrid 0-0, stream
03.11. Manchester United - CSKA Moscow 1-0, YLE2
04.11. Chelsea - Dynamo Kiev 2-1, stream
24.11. FC Barcelona - AS Roma 6-1, YLE2
25.11. Malmö FF - PSG 0-5, stream
08.12. Wolfsburg - Manchester United 3-2, YLE2

UEFA Europa League
12.03. Fiorentina - AS Roma 1-1, stream
19.03. Inter Milan - Wolfsburg 1-2, stream
27.05. Dnipro - Sevilla 2-3, JIM
02.07. VPS - AIK 2-2, stream
09.07. AIK - VPS 4-0, stream
09.07. FH - SJK 1-0, stream
16.07. Slask Wroclaw - IFK Göteborg 0-0, stream
30.07. Wolfsberger - Borussia Dortmund 0-1, stream
20.08. Odds BK - Borussia Dortmund 3-4, stream
27.08. Borussia Dortmund - Odds BK 7-2, stream
17.09. Athletic Bilbao - Augsburg 3-1, stream
26.11. Liverpool - Bordeaux 2-1, stream

UEFA Super Cup
11.08. FC Barcelona - Sevilla 4-4, 5-4 ja, YLE2

Naisten MM-kisat
08.06. Ruotsi - Nigeria 3-3, TV4
09.06. USA - Australia 3-1, TV4
10.06. Brasilia - Etelä-Korea 2-0, TV4
11.06. Saksa - Norja 1-1, stream
13.06. USA - Ruotsi 0-0, stream
15.06. Norsunluurannikko - Norja 1-3, stream
17.06. Englanti - Kolumbia 2-1, stream
26.06. Ranska - Saksa 1-1, 5-6 rp., stream
01.07. USA - Saksa 2-0, TV4
02.07. Englanti - Japani 1-2, TV4
06.07. USA - Japani 5-2, TV4

Copa America
12.06. Chile - Ecuador 2-0, stream
18.06. Peru - Venezuela 1-0, stream
21.06. Kolumbia - Peru 0-0, stream
22.06. Brasilia - Venezuela 2-1, stream
25.06. Chile - Uruguay 1-0, stream
26.06. Bolivia - Peru 1-3, stream
27.06. Argentina - Kolumbia 0-0, 5-4 rp., stream
28.06. Brasilia - Paraguay 1-1, 4-5 rp., stream
30.06. Chile - Peru 2-1, stream
04.07. Peru - Paraguay 2-0, stream

African Cup Of Nations
08.02. Norsunluunrannikko - Ghana 0-0, 9-8 rp., Eurosport

U21 EM-kisat
27.06. Tanska - Ruotsi 1-4, stream
30.06. Ruotsi - Portugali 0-0, 4-3 rp., TV4

EM-karsinta
28.03. Hollanti - Turkki 1-1, stream
12.06. Wales - Belgia 1-0, stream
13.06. Suomi - Unkari 0-1, YLE2
14.06. Ruotsi - Montenegro 3-1, stream
03.09. Hollanti - Islanti 0-1, stream
04.09. Kreikka - Suomi 0-1, YLE2
07.09. Suomi - Fäärsaaret 1-0, YLE2
08.09. Ruotsi - Itävalta 1-4, stream
08.10. Romania - Suomi 1-1, YLE2
09.10. Liechtenstein - Ruotsi 0-2, stream
11.10. Suomi - Pohjois-Irlanti 1-1, YLE2
14.11. Ruotsi - Tanska 2-1, stream
17.11. Tanska - Ruotsi 2-2, stream

Naisten EM-karsinta
21.09. Irlanti - Suomi 0-2, stream
27.10. Suomi - Espanja 1-2, YLE2

Maaottelut
31.03. Ruotsi - Iran 3-1, TV4

YHTEENSÄ: 142

2007, 32 ottelua
2008, 57 ottelua
2009, 67 ottelua
2010, 76 ottelua
2011, 71+170 ottelua
2012, 57+179 ottelua
2013, 48+149 ottelua
2014, 43+147 ottelua
« Viimeksi muokattu: 30.12.2015 klo 23:31:47 kirjoittanut Andreas »
Craptree

Poissa Poissa


Vastaus #8 : 05.01.2015 klo 23:15:25

Jospa tänä vuonna saisi napattua tuon 50 kasaan. Ylos

2014: 49 ottelua

1. 5.1  Jyväskylän Nousu - Äänekosken Huima (Harjoitusottelu) @ Hipposhalli, Jyväskylä (4-1)

2. 27.3 JJK - Ilves (Harjoitusottelu) @ Vehkahalli, Jyväskylä (1-2)

3. 1.4  JJK - PS Kemi (Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (0-1)
4. 8.4  Tampereen Peli-Toverit - Sääksjärven Loiske (Harjoitusottelu) @ Kaupin Urheilupuisto, Tampere (2-0)
5. 10.4 Ilves - VPS (Harjoitusottelu) @ Vuoreksen Liikuntapuisto, Tampere (1-2)
6. 12.4 FC Kurd - Konneveden Urheilijat (Harjoitusottelu) @ Vehkalampi, Jyväskylä (1-1)
7. 23.4 Ilves - FC KTP (Veikkausliiga) @ Tammelan Stadion, Tampere (0-0)
8. 25.4 Tampereen Pallo-Veikot - FC Vaajakoski (Kakkonen, Etelä) @ Pyynikin Urheilukenttä, Tampere (0-3)
9. 26.4 Tampere Unitedin Kannattajat - Urjalan Palloseura (Nelonen, Tampere) @ Pyynikin Urheilukenttä, Tampere (2-1)

10. 2.5  JJK - Valkeakosken Haka (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-2)
11. 3.5  FC Vaajakoski - Järvenpään Palloseura (Kakkonen, Etelä) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-3)
12. 8.5  VPS - Ilves (Veikkausliiga) @ Hietalahden Stadion, Vaasa (2-3)
13. 9.5  FC Kiisto - FC YPA (Kakkonen, Pohjoinen) @ Kaarlen Kenttä, Vaasa (2-2)
14. 13.5 JJK - Ekenäs IF (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-1)
15. 14.5 FC Vaajakoski - FC Esport Honka (Kakkonen, Etelä) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-2)
16. 16.5 Tampereen Pallo-Veikot- Käpylän Pallo (Kakkonen, Etelä) @ Tammelan Stadion, Tampere (2-0)
17. 20.5 FC Villiketut - FC Blackbird (Kolmonen, Itä- ja Keski-Suomi) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-2)
18. 22.5 Jyväskylän Seudun Palloseura - Soccer Club Riverball (Kolmonen, Itä- ja Keski-Suomi) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (3-0)
19. 23.5 FC Vaajakoski - Nurmijärven Jalkapalloseura (Kakkonen, Etelä) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-3)
20. 27.5 FC Polla 2 - Miau-miehet (Kutonen, Tampere Lohko 4) @ Kaupin Urheilupuisto, Tampere (4-2)
21. 28.5 Tampereen Kisatoverit - Nokian Palloseura (Kolmonen, Tampere-Satakunta) @ Hervannan Keskusurheilukenttä, Tampere (4-1)
22. 29.5 Tampereen-Viipurin Ilves-Kissat - IF Gnistan (Kakkonen, Etelä) @ Tammelan Stadion, Tampere (2-3)
23. 31.5 JJK - TPS (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (0-0)

24. 2.6  FC Inter 2 - FC Ruskon Pallo (Nelonen, Turku) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (1-1)
25. 3.6  FC Bosna - Loimaan Palloseura (Nelonen, Turku) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (1-1)
26. 15.6 FC Bosna - Uudenkaupungin Pallokerho (Nelonen, Turku) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (4-1)
27. 16.6 Magen Akatemia - Hirvensalon Heitto (Vitonen, Turku Lohko 1) @ Parkin Kenttä, Turku (0-3)
28. 17.6 FC Inter - FC KTP (Veikkausliiga) @ Veritas Stadion, Turku (3-0)
29. 22.6 FC Inter - HIFK (Veikkausliiga) @ Veritas Stadion, Turku (3-1)
30. 23.6 FC Inter 2 - FC Komar (Nelonen, Turku) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (1-5)
31. 25.6 JJK - Valkeakosken Haka (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-2)
32. 27.6 FC Vaajakoski - Tampereen-Viipurin Ilves-Kissat (Kakkonen, Etelä) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-0)
33. 28.6 JJK - Mikkelin Palloilijat (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (3-0)
34. 29.6 FC Inter - HJK (Veikkausliiga) @ Veritas Stadion, Turku (3-0)
35. 30.6 Fc Turku-82 - Åbo Club de Fútbol (Vitonen, Turku Lohko 1) @ Kupittaan Urheilupuisto, Turku (1-0)

36. 2.7   TPS A - Kaarinan Pojat A (A-Pojat, SM-Sarja) @ Kupittaan Urheilupuisto, Turku (8-0)
37. 11.7 FC Vaajakoski - Atlantis FC (Kakkonen, Etelä) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-1)
38. 20.7 Åbo IFK - Maskun Palloseura (Kakkonen, Länsi) @ Veritas Stadion, Turku (1-1)
39. 22.7 FC Villiketut - Soccer Club KuopioFutis -98 (Kolmonen, Itä- ja Keski-Suomi) @ Hippos, Jyväskylä (0-2)

40. 2.8   JJK A - KuPS A (A-Pojat, SM-Sarja) @ Hippos, Jyväskylä (0-1)
41. 5.8   JJK - FC Jazz (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (1-2)
42. 7.8   Jyväskylän Seudun Palloseura - FC Blackbird (Kolmonen, Itä- ja Keski-Suomi) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (3-2)
43. 8.8   FC Vaajakoski - Tampereen Pallo-Veikot (Kakkonen, Etelä) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-1)
44. 10.8  FC Bosna - Peimari United (Nelonen, Turku) @ Kupittaan Urheilupuisto, Turku (0-0)
45. 11.8  FC Inter 2 - FC HotLips (Nelonen, Turku) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (1-2)
46. 12.8  FC Inter - Ilves (Veikkausliiga) @ Veritas Stadion, Turku (1-2)
47. 14.8  FC Blackbird - FC Villiketut (Kolmonen, Itä- ja Keski-Suomi) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (2-0)
48. 15.8  FC Vaajakoski - Järvenpään Palloseura (Kakkonen, Etelä) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-0)
49. 15.8  JJK - AC Oulu (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (0-0)
50. 17.8  Turun Weikot - Turun Pallokerho @ (Kolmonen, Turku) Raunistulan Kenttä, Turku (1-0)
51. 18.8  FC Bosna - FC Komar (Nelonen, Turku) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (1-5)
52. 19.8  Åbo IFK - Salon Palloilijat (Kakkonen, Länsi) @ Veritas Stadion, Turku (0-4)
53. 20.8  Jyrkkälän Tykit - Turun Pallokerho (Kolmonen, Turku) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (4-1)
54. 27.8  JJK - Mikkelin Palloilijat (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (3-2)
55. 29.8  FC Vaajakoski - FC Esport Honka (Kakkonen, Etelä) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-4)
56. 30.8  AC Kajaani - Oulun Palloseura (Kakkonen, Pohjoinen) @ Kajaanin Liikuntapuisto, Kajaani (4-0)

57. 2.9   Kajaanin Haka - Spartak Kajaani (Kolmonen, Pohjois-Suomi) @ Kajaanin Liikuntapuisto, Kajaani (6-0)
58. 15.9  JJK - Ekenäs IF (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (5-1)
59. 17.9  Vihtavuoren Pamaus - FC Vaajakoski Reds/2 (Kutonen, Keski-Suomi) @ Vihtavuoren Liikunapuisto, Laukaa (2-1)
60. 19.9  FC Vaajakoski - Käpylän Pallo (Kakkonen, Etelä) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-3)
61. 19.9  JJK - Vasa IFK (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (5-0)
62. 24.9  JJK - TPS (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (0-3)
63. 27.9  Åbo IFK - BK-46 (Kakkonen, Länsi) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (1-1)
64. 30.9  FC Inter - KuPS (Veikkausliiga) @ Veritas Stadion, Turku (3-1)

65. 3.10  Turun Pallokerho 2 - Liedon Pallo (Nelonen, Turku) @ Kupittaan Urheilupuisto, Turku (0-1)
66. 4.10  Turun Weikot 3 - Littoisten Työväen Urheilijat 2 (Kutonen, Turku Lohko 2) @ Raunistulan Kenttä, Turku (0-11)
67. 10.10 JJK - PK-35 Vantaa (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (0-2)
68. 15.10 FC Inter - FF Jaro (Veikkausliiga) @ Veritas Stadion, Turku (1-0)
69. 18.10 FC Inter - SJK (Veikkausliiga) @ Veritas Stadion, Turku (0-2)
70. 18.10 Turun Pallokerho - Peimari United (Errea-piiricup) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (1-4)

71. 9.12  JJK - KuPS (Harjoitusottelu) @ Vehkahalli, Jyväskylä (2-0)

Kilpailut: 19, Joukkueet: 80, Stadionit: 21, Maat: 1, Kaupungit: 6
Maalit: 228, Maali ka: 3,21
« Viimeksi muokattu: 09.12.2015 klo 17:12:48 kirjoittanut Craptree »
stonax

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS


Vastaus #9 : 06.01.2015 klo 21:03:20

Edelleen vain paikan päällä nähdyt:

Maaottelut
8.   29.3.  Pohjois-Irlanti - Suomi   2-1 Windsor Park
21.   9.6.  Suomi - Viro  0-2 Veritas Stadion
22.   13.6.  Suomi U21 -Ruotsi U21  0-0 Pallokenttä
23.   13.6.  Suomi - Unkari 0-1 Olympiastadion
46.   11.10.  Suomi - Pohjois-Irlanti 1-1 Olympiastadion
Bundesliga
42.   25.9  Köln - Ingolstadt   1-1RheinEnergieStadion
43.   26.9  Mainz - Bayern Munchen   0-3Coface Arena
44.   27.9  Eintracht Frankfurt - Hertha BSC  1-1Commerzbank-Arena
Veikkausliiga
28.   29.6.  FC Inter - HJK  3-0 Veritas Stadion
33.   26.7.  FC Inter - FC Lahti  0-2 Veritas Stadion
34.   12.8.  FC Inter - Ilves  1-2 Veritas Stadion
Irlannin Valioliiga
6.   27.3.  Shamrock Rovers - Bohemians   0-0 Tallaght Stadium
Pohjois-Irlannin Valioliiga
7.   28.3.  Glentoran - Dungannon Swifts   2-0 The Oval
Ykkönen
12.   2.5.  TPS - Jazz   0-2 Yläkenttä
13.   9.5.  AC Oulu - TPS   0-0 Raatin stadion
14.   14.5.  TPS - PS Kemi   0-3 Yläkenttä
15.   18.5.  TPS - MP   5-0 Paavo Nurmen Stadion
17.   25.5.  EIF - TPS   0-1 Ekenäs Centrumplan
19.   6.6.  TPS - VIFK   5-0 Yläkenttä
24.   14.6.  TPS - Haka   3-0 Yläkenttä
26.   22.6.  Jazz - TPS   0-1 Porin stadion
27.   27.6.  TPS - AC Oulu   1-0 Yläkenttä
29.   5.7.  Ps - Kemi - TPS  1-0 Sauvosaaren urheilukenttä
30.   12.7.  MP - TPS 0-2 Mikkelin Urheilupuisto
32.   18.7.  TPS - EIF   1-0 Yläkenttä
36.   15.8.  TPS - PK-35   2-0 Yläkenttä
37.   22.8.  TPS - Jazz   0-1 Yläkenttä
38.   5.9.  TPS - PS Kemi   1-1 Yläkenttä
40.   12.9.  TPS - MP   2-1 Yläkenttä
41.   19.9.  EIF - TPS   4-1 Ekenäs Centrumplan
45.   10.10.  TPS - Haka   2-0 Yläkenttä
47.   17.10.  PK-35 - TPS   0-0 ISS Stadion
Kakkonen
16.   22.5.  Salpa - ÅIFK   4-1 Salon Urheilupuisto
35.   14.8.  Kaapo - ÅIFK 4-0 Kaarinan keskuskenttä
Kolmonen
10.   17.4.  PaiHa - Boda   0-0 KHT Soikka
18.   3.6.  PaiHa - JyTy   3-0 KHT Soikka
25.   17.6.  PaiHa - VG-62   3-0 KHT Soikka
31.   16.7.  PaiHa - PIF   0-5 KHT Soikka
39.   9.9.  PaiHa - Wilpas   0-5 KHT Soikka
Fa Cup
1.   3.1.  Fulham - Wolverhampton Wanderers   0-0 Craven Cottage
2.   4.1.  Queens Park Rangers - Sheffield United  0-3  Loftus Road
3.   4.1.  Arsenal - Hull City   2-0  Emirates Stadion
4.   5.1.  Burnley - Tottenham Hotspur   1-1  Turf Moor
Suomen Cup
5.   14.3.  TPS - Jazz   2-0 Yläkenttä
9.   2.4.  TPS - FC Inter 1-3 Yläkenttä
Suomen Regions´ Cup
11.   20.4.  PaiHa - MynPa   10-1 KHT Soikka
20.   8.6.  PaiHa - Härmä 2   2-1 Paimion urheilupuisto

Kausi 2014 38 peliä
Kausi 2013 59 peliä
Kausi 2012 53 peliä
Kausi 2011 36 peliä
Kausi 2010 40 peliä
Kausi 2009 42 peliä
Kausi 2008 35 peliä
« Viimeksi muokattu: 25.10.2015 klo 16:20:39 kirjoittanut stonax »
Tolsa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP, SGE


Vastaus #10 : 08.01.2015 klo 00:04:14

Paikan päällä nähdyt ottelut:

30.01. KTP - MP, 3-2, harjoitusottelu, Ruonalan halli

04.02. KTP - HJK, 0-0, Liigacup, Ruonalan halli
12.02. PK-35 Vantaa - KTP, 2-3, harjoitusottelu, ISS Stadion
14.02. Sudet - KTP, 0-0, harjoitusottelu, Lehtomäen tekonurmi
19.02. KTP - RoPS, 2-2, Liigacup, Ruonalan halli
22.02. HJK - KTP, 2-2, Liigacup, Talin halli

14.03. FC Lahti - KTP, 2-2, harjoitusottelu, Mukkulan tekonurmi

Ruudulta nähdyt ottelut:

07.01. Atletico Madrid - Real Madrid, 2-0, Copa del Rey, striimi
11.01. FC Barcelona - Atletico Madrid, 3-1, La Liga, VeikkausTV
19.01. Ruotsi - Suomi, 0-1, A-maaottelu, VeikkausTV
22.01. Jemen - Suomi, 0-0, A-maaottelu, VeikkausTV
27.01. Chelsea - Liverpool, 0-0 (1-0 ja), Capital One Cup, VeikkausTV

08.02. Norsunluurannikko - Ghana, 0-0 (9-8 rp), Africa Cup of Nations, Eurosport
17.02. PSG - Chelsea, 1-1, UEFA Champions Legue, YLE2 HD
24.02. Manchester City - FC Barcelona, 1-2, UEFA Champions League, YLE2

06.03. KuPS - KTP, 4-0, harjoitusottelu, KuPS TV
11.03. Chelsea - PSG, 1-1 (2-2 ja), UEFA Champions League, MTV Sport 1


2015: 17 (7 / 10)
2014: 82 (26 / 56)
2013: 67 (30 / 37)
2012: 109 (25 / 84)
2011: 214 (60 / 154)
2010: 49
2009: 53
2008: 52
« Viimeksi muokattu: 15.03.2015 klo 11:56:41 kirjoittanut Tolsa »
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lupi


Vastaus #11 : 08.01.2015 klo 22:48:03

Jalkapallo on parasta paikan päällä. Tavoitteena olisi taas nähdä Lupin koko Veikkausliiga.

Talvi halleissa

1: 10.1. HJK - PKKU (N-ho) 0-0
2: 31.1. HJK - Flora (N-ho) 5-0
3: 31.1. PK-35 - HJK (B-SMQ) 2-0
4: 31.1. PK-35 VJS/YJ - HJK (A-SMQ) 1-2
5: 31.1. MPS - KäPa (B-ho) 4-0
6: 31.1. Gnistan - Klubi 04 (ho) 2-2

7: 4.2.   KTP - Lupi (LC) 0-0
8: 14.2. Gnistan/2 - Viikingit/2 (SC) 0-5
9: 14.2. Roihuvuoren Ruisku - Töölön Taisto (SC) 0-3
10: 14.2. SAPA - AC Balls (SC) 3-0
11: 15.2. HJK - KäPa (A-SMQ) 5-1
12: 22.2. KäPa - KaaPo (A-SMQ) 2-2
13: 22.2. Lupi - KTP (LC) 2-2
14: 28.2. HJK - HIFK (A-SMQ) 0-0

15: 6.3.   Lupi - Lahi (LC) 2-0
17: 14.3. Lupi - HIFK (LC) 2-0

22: 25.4. HJK - MelU (NL) 2-1
23: 25.4. HJK - Haka j/HJS/YJ (A-SM) 3-1

26: 3.5. HJK - TPS (NL) 3-0

Kevät ulkona

16: 13.3. Töölön Taisto - Haka (SC) 0-1

18: 4.4. RoPS - Lupi (LC) 0-2
19: 12.4. RoPS - Lupi (VL) 1-3
20: 19.4. Lupi - Lahi (VL) 1-1
21: 23.4. Jullit - Lupi (VL) 1-1
24: 26.4. Haka - Lupi (SC) 1-3
25: 29.4. Lupi - KTP (VL) 1-0

27: 3.5. Lupi - Jaro (VL) 3-0
28: 8.5. KuPS - Lupi (VL) 1-0
29: 9.5. HJK - OLS (B-SM) 1-2
30: 9.5. Klubi 04 - Jippo (2D) 2-0
31: 11.5. Lupi - VPS (VL) 1-0
32: 13.5. PK-35 - HJK (NL) 4-0
33: 14.5. Lupi - MIFK (VL) 1-0
34: 17.5. VPS - Lupi (VL) 2-2
35: 21.5. Lupi - Inter (VL) 2-0
36: 23.5. HJK - ÅU (NL) 0-1
37: 23.5. HJK - TPS (B-SM) 6-1
38: 24.5. SJK - Lupi (VL) 1-2
39: 27.5. Klubi 04 - Futura (2D) 0-1
40: 29.5. Lupi - KuPS (VL) 1-1

Kesä

41: 3.6. Lupi - Ilves (VL) 2-1
42: 7.6. Lahi - Lupi (VL) 0-0
43: 11.6. HJK - Ilves (NL) 2-2
44: 17.6. Lupi - SJK (VL) 3-1
45: 22.6. Lupi - Jaro (VL) 4-0
46: 26.6 Ilves - Lupi (VL) 1-1
47: 27.6. Honka - HJK (NL) 2-0
48: 29.6. Inter - Lupi (VL) 3-0 auuts

49: 6.7. Lupi - Jullit (VL) 1-1
50: 10.7. RoPS - Lupi (VL) 2-1
51: 12.7. KäPa - TPV (2D) 1-2
52: 19.7. Klubi 04 - Viikingit (2D) 1-1
53: 21.7. Lupi - Ventspils (UCLQ) 1-0
54: 24.7. HJK - PK-35 Vantaa (NL) 0-7 oi ja voi
55: 25.7. Lupi - KTP (VL) 2-1
56: 26.7. Futura - Klubi 04 (2D) 1-0
57: 31.7. Kiffen - Viikingit (2D) 1-0

58: 2.8. Klubi 04 - Lahti Akatemia (2D) 0-0
59: 8.8. HJK - KuPS (B-SM) 8-0
60: 9.8. Klubi 04 - Kultsu (2D) 0-0
61: 12.8. Lupi - Lahi (VL) 1-0
62: 15.8. MIFK - Lupi (SC) 5-1
63: 23.8. Klubi 04 - Jippo (2D) 2-2
64: 24.8. Lupi - Jullit (VL) 1-1
65: 27.8. Lupi - Krasnodar (UELQ) 0-0
66: 29.8. HJK - Honka (A-SM) 2-0
67: 29.8. HJK - Honka (NL) 2-1
68: 30.8. Ilves - Lupi (VL) 1-0
69: 31.8. Klubi 04 - Kiffen (2D) 0-0

Syksy

70: 10.9. Lupi - Inter (VL) 0-2
71: 12.9. HJK - Ilves (NL) 1-4
72: 13.9. Jaro - Lupi (VL) 1-1
73: 20.9. Lupi - RoPS (VL) 0-2
74: 23.9. SJK - Lupi (VL) 3-0
75: 27.9. KTP - Lupi (VL) 1-1
76: 30.9. HJK - Celtic (UYL) 0-5

77: 1.10. MIFK - Lupi (VL) 0-2
78: 3.10. Klubi 04 - Sudet (2D) 4-1
79: 3.10. HJK - Pallokissat (NL) 0-2
80: 4.10. VPS - Lupi (VL) 1-2
81: 10.10. GrIFK - Klubi 04 (1DQ) 5-1
82: 10.10. Honka - HJK (NL) 0-1
83: 17.10. Klubi 04 - GrIFK 1(1DQ) 0-3
84: 18.10. Lupi - MIFK (VL) 4-0
85: 25.10. KuPS - Lupi (VL) 0-1

Yhteenveto

Edustus 42
04/naiset/juniorit 12/13/10
Turismi 8
Yhteensä 85

Maakuntamatkoja kotimaassa 14006 km; laskettu kuukkelikartalla himasta pelipaikalle. Ja takaisin :)
Koko Lupin Veikkausliiga tuli taas kierrettyä eli kauden tavoitteen saavutin.

2014 86 ottelua
2013 78 ottelua
« Viimeksi muokattu: 27.10.2015 klo 10:11:59 kirjoittanut Epeli »
drakon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TSV+RJC+KVM


Vastaus #12 : 10.01.2015 klo 12:18:26

Veikkausliiga (12)
19.04.2015 HJK - Lahti 1-1 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö
23.04.2015 HIFK - HJK 1-1 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö
14.05.2015 HJK - MIFK 1-0 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö
03.06.2015 HJK - Ilves 2-1 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö
07.06.2015 SJK - RoPS 0-1 @ Seinäjoen keskuskenttä, Seinäjoki
28.06.2015 HIFK - MIFK 1-1 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö
06.07.2015 HJK - HIFK 1-1 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö
12.07.2015 Ilves - KuPS 1-0 @ Tammelan stadion, Tampere-Tammela
24.08.2015 HJK - HIFK 1-1 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö
10.09.2015 HJK - Inter 0-2 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö
20.09.2015 HJK - RoPS 0-2 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö
18.10.2015 HJK - MIFK 4-0 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö

Liigakarsinta (2)

28.10.2015 PK-35 Vantaa - KTP 0-0 @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki
31.10.2015 KTP - PK-35 Vantaa  2-3 @ Arto-Tolsa-Areena, Kotka

Ykkönen (6)
31.05.2015 MP - PK-35 Vantaa 0-2 @ Mikkelin urheilupuisto, Mikkeli
04.07.2015 PK-35 Vantaa - HAKA 2-1 @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki
02.08.2015 VIFK - TPS 1-5 @ Hietalahden stadion, Vaasa-Hietalahti
12.09.2015 PK-35 Vantaa - Jazz 3-1 @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki
20.09.2015 PK-35 Vantaa - PS Kemi 5-2 @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki
17.10.2015 PK-35 Vantaa - TPS 0-0 @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki


Kakkonen (12)
03.05.2015 KaaPo - ÅIFK 1-1 @ Kaarina KHT, Kaarina
09.05.2015 JäPS - Atlantis 2-2 @ Järvenpään keskuskenttä, Järvenpää
10.05.2015 Honka - NJS 2-0 @ Tapiolan urheilupuisto nurmi, Espoo-Tapiola
26.05.2015 Honka - JäPS 3-0 @ Tapiolan urheilupuisto nurmi, Espoo-Tapiola
05.07.2015 Honka - FCV 1-0 @ Tapiolan urheilupuisto nurmi, Espoo-Tapiola
11.07.2015 Sudet - Kultsu 2-2 @ Kouvolan keskusurheilupuisto, Kouvola-Ydinkeskusta
20.07.2015 Atlantis - TPV 0-0 @ Talin 1 nurmi, Helsinki-Tali
01.08.2015 GBK - JBK 1-2 @ Keskuskenttä, Kokkola
03.08.2015 Atlantis - Honka 0-3 @ Pallokenttä, Helsinki-Töölö
16.08.2015 GrIFK - ESC 5-0 @ Kauniaisten keskuskenttä, Kauniainen
22.09.2015 KäPa - Atlantis 1-0 @ Fair Pay Areena, Helsinki-Oulunkylä
10.10.2015 GrIFK - Klubi04 5-1 @ Kauniaisten keskuskenttä, Kauniainen (Nousukarsinta 1/2)

Kolmonen (21)
08.05.2015 KäPa/PuLe - HIK 3-2 @ Kumpulan tekonurmi, Helsinki-Kumpulanlaakso
09.05.2015 TuPS - MPS/Atletico Malmi 1-3 @ Tuusulan tekonurmi, Tuusula-Hyrylä
30.05.2015 MPS/Atletico Malmi - PPJ 2-1 @ Pukinmäen liikuntapuisto,  Helsinki-Pukinmäki
02.06.2015 MPS - Spartak 1-1 @ Tapanilan nurmi, Helsinki-Tapanila
04.06.2015 FC Espoo - KäPa/PuLe 4-0 @ Leppävaaran stadion, Espoo-Leppävaara
06.06.2015 Töölön Taisto - HIK 2-1 @ Talin 2 nurmi, Helsinki-Tali
11.06.2015 Espoon Tikka - Töölön Taisto 2-2 @ Espoonlahden tekonurmi 1, Espoo-Espoonlahti
27.06.2015 HIFK/2 - PPJ 0-1 @ Väinämöisen tekonurmi, Helsinki-Taivallahti
30.06.2015 Ponnistajat - Lahen Pojat 0-5 @ Ala-Malmin nurmi, Helsinki-Malmi
22.07.2015 HIK - NuPS 3-0 @ Rukki Arena, Hanko
18.08.2015 Spartak Helsinki - Lahen Pojat 7-3 @ Myllypuron nurmi, Helsinki-Myllypuro
22.08.2015 MPS/Atletico Malmi - EsPa 1-0 @ Pukinmäen liikuntapuisto,  Helsinki-Pukinmäki
27.08.2015 PPJ - MPS/Atletico Malmi 0-5 @ Lauttasaaren tekonurmi, Helsinki-Lauttasaari
30.08.2015 EsPa - SibboV 2-1 @ Matinkylän tekonurmi 1, Espoo-Matinkylä
11.09.2015 FC Espoo - HPS 0-0 @ Leppävaaran stadion, Espoo-Leppävaara
18.09.2015 FC Espoo - NuPS 0-2 @ Leppävaaran tekonurmi 1, Espoo-Leppävaara
26.09.2015 PEPO - SavU 5-2 @ Kimpisen urheilukeskus, Lappeenranta-Kimpinen
27.09.2015 NuPS - LoPa 0-2 @ Nummelan urheilukenttä (Kuoppanummen nurmi), Vihti-Nummela
03.10.2015 MPS - RiPS 4-2 @ Oulunkylän TN 2, Helsinki-Oulunkylä 100. ottelu
03.10.2015 FC Vantaa - PPJ 2-2 @ Tikkurilan tekonurmi, Vantaa-Tikkurila
04.10.2015 FC Espoo - Töölön Taisto 4-0 @ Leppävaaran tekonurmi 1, Espoo-Leppävaara

Nelonen (4)
20.04.2015 MasKi - Honka Akatemia 1-3 @ Urheilupuiston tekonurmi, Kirkkonummi
21.04.2015 Babylon/X - FC Espoo/2 1-1 @ Keski-Espoon tekonurmi 1, Espoo-Tuomarila
26.06.2015 KoiPS/Cold Stars - EPS 1-3 @ Havukosken tekonurmi, Vantaa-Havukoski
01.07.2015 RiRa - Babylon/X 2-0 @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki

Vitonen (1)
05.06.2015 HDS/Mondial - Jokerit 1-1 @ Talin halli, Helsinki-Tali

Suomen Cup (9)
24.01.2015 TiPS - SibboV 0-3 @ Tikkurilan tekonurmi, Vantaa-Tikkurila
01.02.2015 EPS - Pöxyt 0-4 @ Espoonlahden tekonurmi 2, Espoo-Espoonlahti
28.02.2015 Jokerit FC - Viikkarit 1-5 @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki
01.03.2015 NJS - EIF 0-5 @ Klaukkalan uusi tekonurmi, Nurmijärvi-Klaukkala
13.03.2015 Töölön Taisto - Haka 0-1 @ Pallokenttä 6 tekonurmi, Helsinki-Töölö
15.03.2015 SexyPöxyt - Gnistan 1-2 @ Laaksolahden liikuntapuisto, Espoo-Laaksolahti
28.03.2015 MPS/Atletico Malmi - Lahti 0-2 @ Aava-areena, Helsinki-Pihlajamäki
29.03.2015 EsPa - MIFK 0-5 @ Matinkylän tekonurmi 2, Espoo-Matinkylä
01.04.2015 Gnistan - BK-46 1-2 @ Fair Pay Areena, Helsinki-Oulunkylä

Liigacup (1)
22.02.2015 HJK - KTP 2-2 @ Talin halli, Helsinki-Tali

Suomen Regions' Cup (5)
08.04.2015 FC Hieho - SUMU/SOB 0-0, 3-5 rp @ Pirkkolan tekonurmi, Helsinki-Pirkkola
12.04.2015 Härmä - TamU-K 2-1 @ Pullerin tekonurmi, Hämeenlinna
27.04.2015 HIFK/2 - Jokerit FC 5-1 @ Talin halli, Helsinki-Tali
07.05.2015 HIFK/4 - MPS/Atletico Malmi 0-6 @ Talin halli, Helsinki-Tali
09.06.2015 SexyPöxyt - Töölön Taisto 2-1 @ Laaksolahden liikuntapuisto, Espoo-Laaksolahti

Champions League-karsinta (1)
30.07.2015 HJK - Astana (KAZ) 0-0 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö

Europa League-karsinta (2)
02.07.2015 SJK - FH (ISL) 0-1 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö
06.08.2015 Slovan Bratislava (SVK) - FK Krasnodar (RUS) 3-3 @ Stadion Pasienky, Bratislava

GER Bundesliga (2)
23.10.2015 Hoffenheim - Hamburger SV 0-1 @ Wirsol-Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim
24.10.2015 Darmstadt - Wolfsburg 0-1 @ Stadion am Böllenfalltor, Darmstadt

GER 2. Bundesliga (4)
06.03.2015 Aue - Ingolstadt 0-3 @ Sparkassen-Erzgebirgsstadion, Aue
08.03.2015 Union Berlin - Kaiserslautern 0-0 @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick
26.07.2015 Union Berlin - Düsseldorf 1-1 @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick
13.12.2015 Nürnberg - Freiburg 2-1 @ Grundig-Stadion, Nürnberg

GER 3. Liga (3)
08.02.2015 Fortuna Köln - Bielefeld 3-0 @ Südstadion, Köln-Südstadt
13.08.2015 Dresden - Erfurt 3-1 @ Stadion Dresden, Dresden
05.09.2015 Würzburg - Erfurt 0-0 @ flyeralarm Arena, Würzburg

GER Regionalligat (4)
07.02.2015 Aachen - Essen 1-0 @ Tivoli Stadion, Aachen
24.07.2015 BFC Dynamo - Zwickau 0-3 @ Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark, Berlin-Prenzlauer Berg
25.07.2015 FSV 63 Luckenwalde - Hertha Amateure 0-1 @ Werner-Seelenbinder-Stadion, Luckenwalde
25.10.2015 Waldhof Mannheim - Pirmasens 1-1 @ Carl-Benz-Stadion, Mannheim

GER Oberligat (1)
07.03.2015  VfL Halle 96 - Jena U23 0-0 @ Stadion am Zoo, Halle

GER DFB-Pokal (1)
15.12.2015 Bayern - Darmstadt 1-0 @ Allianz-Arena, München-Fröttmaning

EST Premium Liiga (2)
21.03.2015 Nõmme - Viljandi 6-2 @ Hiiu Stadion, Tallinn-Hiiu
21.03.2015 Flora - Sillamäe 1-0 @ Sportland Arena, Tallinn-Lilleküla

SWE Allsvenskan (2)
04.04.2015 Hammarby - Häcken 2-0 @ Tele2 Arena, Stockholm-Johanneshov
05.04.2015 IFK Göteborg - Åtvidaberg 1-0 @  Nya Gamla Ullevi, Göteborg

DEN Superliga (2)
06.04.2015 Brøndby - FC København 0-0 @ Brøndby Stadion, Brøndby
14.09.2015 FC København - Aalborg 4-2 @ Parken, Kööpenhamina-Østerbro

AUT Bundesliga (3)
08.08.2015 Admira Wacker Mödling - RB Salzburg 2-2 @BSFZ-Arena, Maria Enzersdorf
11.08.2015 Ried - RB Salzburg 1-4 @ Keine Sorgen Arena, Ried im Innkreis
12.08.2015 Austria Wien - Rapid Wien 2-5 @ Generali-Arena, Wien

AUT Regionalligat (1)
07.08.2015 First Vienna - Admira Juniors 7-1 @ Stadion Hohe Warte, Wien-Döbling

CZE SYNOT Liga (3)
09.08.2015 Sparta Praha - Zlin 3-0 @ Generali Arena, Praha-Letna
10.08.2015 Jihlava - Jablonec 1-0 @ Vysocina Stadion, Jihlava
14.08.2015 Teplice - Plzen 2-2 @ Na Stinadlech, Teplice

ROM Liga III (2)
20.11.2015 Dinamo București II - Petrolistul Boldești 0-3 @ Baza Sportivă Romprim, Bukarest-Romprim
21.11.2015 FC Voluntari II - ACS Sporting Turnu Măgurele 3-0 @ Stadion Central Voluntari, Voluntari

ROM Liga IV (1)
21.11.2015 FC Metaloglobus - Comprest GIM București 1-3 @ Stadion Metaloglobus, Bukarest-Pantelimon

Harjoitusottelut (5)
10.01.2015 HIFK - Gnistan 1-0 @ Legirus Arena, Vantaa-Korso
31.01.2015 GrIFK - NJS 4-1 @ Jäähallin tekonurmi, Kauniainen
01.02.2015 Kiffen - KäPa 4-2 @ Pallomylly, Helsinki-Myllypuro
14.02.2015 Sudet - KTP 0-0 @ Lehtomäen tekonurmi, Kouvola-Lehtomäki
11.04.2015 Klubi 04 - Honka 2-1 @ Saharan tekonurmi, Helsinki-Töölö

Maaottelut (4)
13.06.2015 Suomi - Unkari 0-1 @ Olympiastadion, Helsinki-Töölö
04.09.2015 Kreikka - Suomi 0-1 @ Stadio Georgios Karaiskáki, Piraeus (GRE)
07.09.2015 Suomi - Färsaaret 1-0 @ Olympiastadion, Helsinki-Töölö
11.10.2015 Suomi - Pohjois-Irlanti 1-1 @ Olympiastadion, Helsinki-Töölö

Yhteensä: 116 ottelua, 84 eri kentällä, 10 maassa.

30 peräkkäistä ottelua eri kentillä. 48 uutta kenttää.

Arkisto: 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008
« Viimeksi muokattu: 21.08.2019 klo 20:09:19 kirjoittanut drakon »
Vorssander

Poissa Poissa


Vastaus #13 : 10.01.2015 klo 16:21:25

1. 10.1. HIFK-Gnistan 1-0 harjoitusottelu, Legirus Arena
2. 21.1. FJK-Liedon Pallo 1-1 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
3. 24.1. HIFK-IFK Mariehamn 1-1 Liigacup, Talin halli
4. 3.2. FJK-Wilpas 0-2 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
5. 6.2. KuPS-SJK 0-0 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
6. 12.2. Suomi-Ruotsi 0-3 naisten maaottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
7. 14.2. ParVi-FJK 2-0 Visa-turnaus, Säästöpankki Areena (2x 25 minuuttia)
8. 14.2. FJK-NePa 1-2 Visa-turnaus, Säästöpankki Areena (2x 25 minuuttia)
9. 14.2. FJK-JäPS/2 1-2 Visa-turnaus, Säästöpankki Areena (2x 25 minuuttia)
10. 17.2. HJK-RoPS 2-2 Liigacup, Talin halli
11. 21.2. PK-35 Vantaa-Åland United 4-2 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen halli
12. 22.2. HJK-KTP 2-2 Liigacup. Talin halli
13. 26.2. FJK-Wilpas 2-1 harjoitusottelu, Eerikkilän halli
14. 28.2. PK-35 Vantaa-HIFK 1-1 harjoitusottelu, Myyrmäen halli
15. 4.3. KäPa-FC Lahti Akatemia 2-1 ja. (1-1) Suomen Cupin 3. kierros, Fair Pay Areena
16. 6.3. HJK-FC Lahti 2-0 Liigacupin puolivälierä, Talin halli
17. 14.3. FJK-Härmä A 3-4 harjoitusottelu, Kuhalan tekonurmi
18. 14.3. KäPa-PK-35 Vantaa 1-1 (2-4 rp.) Suomen Cupin 4. kierros, Fair Pay Areena
19. 15.3. SexyPöxyt-Gnistan 1-2 Suomen Cupin 4. kierros, Laaksolahden tekonurmi
20. 16.3. FC Legirus Inter-BK-46 0-4 Suomen Cupin 4. kierros, Legirus Arena
21. 21.3. FJK-TamU-K 2 8-2 harjoitusottelu, Kuhalan tekonurmi
22. 25.3. Suomi U21-Kazakstan U21 3-0 harjoitusottelu, Talin halli
23. 27.3. Shamrock Rovers-Bohemian FC 0-0 Airtricity League, Tallagh Stadium
24. 28.3. Glentoran-Dungannon Swifts 2-0 DanskeBank Premier League, The Oval
25. 29.3. Pohjois-Irlanti-Suomi 2-1 EM-karsinta, Windsor Park
26. 1.4. Klubi 04-PK-35 Vantaa 1-3 harjoitusottelu, PERI-kenttä
27. 2.4. TPS-FC Inter 1-3 Suomen Cupin 5. kierros, Urheilupuiston yläkenttä
28. 6.4. Suomi-Puola 1-3 naisten maaottelu, Eerikkilän halli
29. 10.4. PK-35 Vantaa-PKKU 4-1 harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallostadion
30. 11.4. Sopu-FJK 3-5 harjoitusottelu, Tehtaan kenttä  
31. 15.4. PK-35 Vantaa-HJK 1-2 ja. (1-1) Suomen Cupin 6. kierros, Myyrmäen jalkapallostadion
32. 18.4. FJK-FC Pisa 3-0 Vitonen, Kuhalan tekonurmi
33. 19.4. HJK-FC Lahti 1-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
34. 23.4. HIFK-HJK 1-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
35. 25.4. FJK-TP-49 Peli-Veikot 7-0 Vitonen, Kuhalan tekonurmi
36. 27.4. HIFK/2-JFC Helsinki 5-1 Regions´ Cup, Talin halli
37. 29.4. FJK-FC Rellu 10-1 Vitonen, Kuhalan tekonurmi
38. 3.5. HJK-FF Jaro 3-0 Veikkausliiga, Sonera Stadium
39. 5.5. PK-35 Vantaa-FC Honka 1-2 naisten Suomen Cupin välierä, Myyrmäen jalkapallostadion
40. 10.5. PK-35 Vantaa-VIFK 2-0 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
41. 11.5. HJK-VPS 1-0 Veikkausliiga, Sonera Stadium
42. 13.5. PK-35 Vantaa-HJK 4-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
43. 14.5. HJK-IFK Mariehamn 1-0 Veikkausliiga, Sonera Stadium
44. 15.5. FC Kontu-RiPS 2-1 Kolmonen, Kontulan tekonurmi
45. 16.5. PK-35 Vantaa-Ilves 3-2 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
46. 17.5. PK-35 Vantaa-FC Jazz 4-0 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
47. 18.5. Gnistan-FC Honka 0-1 Kakkonen, Fair Pay Areena
48. 21.5. HJK-FC Inter 2-0 Veikkausliiga, Sonera Stadium
49. 23.5. FJK-PP-70 2 3-0 Vitonen, Kuhalan tekonurmi
50. 23.5. PK-35 Vantaa-PS Kemi 0-1 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
51. 26.5. FC Honka-JäPS 3-0 Kakkonen, Tapiolan urheilupuisto
52. 28.5. Sopu-FJK 1-4 Vitonen, Rauhalan kenttä
53. 2.6. HJK-FC Honka 3-4 naisten Suomen Cupin loppuottelu, Sonera Stadium
54. 3.6. HJK-Ilves 2-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
55. 6.6. FJK-TaPa 4-0 Vitonen, urheilukenttä
56. 6.6. PK-35 Vantaa-FC Honka 3-1 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
57. 7.6. PK-35 Vantaa-EIF 5-1 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
58. 9.6. Suomi-Viro 0-2 maaottelu, Veritas-stadion
59. 10.6. FC Honka-PK-35 Vantaa 1-1 Naisten Liiga, Tapiolan urheilupuisto
60. 11.6. LaVe-FJK 2-3 Vitonen, Turvan kenttä
61. 13.6. Suomi U21-Ruotsi U21 0-0 ystävyysottelu, Töölön Pallokenttä
62. 13.6. Suomi-Unkari 0-1 EM-karsinta, Olympiastadion
63. 14.6. JJK-PK-35 Vantaa 2-1 Ykkönen, Harjun stadion
64. 15.6. JanPa-FJK 3-0 Vitonen, Liinalammin kenttä
65. 17.6. PK-35 Vantaa-TPS 0-0 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
66. 22.6. PK-35 Vantaa-AC Oulu 4-1 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
67. 26.6. FJK-Jags 9-1 Vitonen, urheilukenttä
68. 27.6. PK-35 Vantaa-Nice Futis 5-2 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
69. 28.6. HIFK-IFK Mariehamn 1-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
70. 2.7. LaPro-FJK 4-1 Vitonen, Ikuri
71. 4.7. PK-35 Vantaa-Haka 2-1 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
72. 5.7. PK-35 Vantaa-Åland United 0-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
73. 6.7. HJK-HIFK 1-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
74. 11.7. TPS-PK-35 Vantaa 1-2 Naisten Liiga, urheilupuiston yläkenttä
75. 18.7. PK-35 Vantaa-VIFK 7-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
76. 19.7. FC Pisa-FJK 2-2 Vitonen, Roukon nurmi
77. 19.7. Haka-FC Jazz 2-1 Ykkönen, Tehtaan kenttä
78. 21.7. HJK-FK Ventspils 1-0 Mestarien Liigan 2. karsintakierros, Sonera Stadium
79. 24.7. TP-49 Peli-Veikot-FJK 2-1 Vitonen, Viialan urheilukenttä
80. 25.7. HJK-KTP 2-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
81. 26.7. PK-35 Vantaa-MP 2-1 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
82. 29.7. HJK-FC Astana 0-0 Mestarien Liigan 3. karsintakierros, Sonera Stadium
83. 1.8. Ilves-PK-35 Vantaa 0-3 Naisten Liiga, Tammela
84. 2.8. EIF-PK-35 Vantaa 0-3 Ykkönen, Tammisaaren keskuskenttä
85. 7.8. FJK-JanPa 0-5 Vitonen, urheilukenttä
86. 8.8. PK-35 Vantaa-Merilappi United 6-1 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
87. 8.8. PK-35 Vantaa-JJK 0-2 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
88. 11.8. WFC Kharkiv-Rigas Futbola Skola 4-1 naisten Mestarien Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
89. 11.8. PK-35 Vantaa-FC Nove Zamky 9-0 naisten Mestarien Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
90. 13.8. FC Nove Zamky-WFC Kharkiv 0-5 naisten Mestarien Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
91. 13.8. PK-35 Vantaa-Rigas Futbola Skola 9-0 naisten Mestarien Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
92. 15.8. TPS-PK-35 Vantaa 2-0 Ykkönen, urheilupuiston yläkenttä
93. 16.8. WFC Kharkiv-PK-35 Vantaa 1-2 naisten Mestarien Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
94. 17.8. HIFK-RoPS 1-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
95. 20.8. PP-70 2-FJK 2-0 Vitonen, Ikuri
96. 22.8. PK-35 Vantaa-Pallokissat 2-1 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
97. 24.8. HJK-HIFK 1-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
98. 27.8. FJK-Sopu 3-2 Vitonen, urheilukenttä
99. 29.8. PK-35 Vantaa-VIFK 4-0 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
100. 31.8. SAPA/3-Ponnistus 0-1 Nelonen, Brahen kenttä
101. 4.9. Kreikka-Suomi 0-1 EM-karsinnat, Karaiskakis Stadion
102. 6.9. TaPa-FJK 3-0 Vitonen, Kaukajärvi
103. 7.9. Suomi-Färsaaret 1-0 EM-karsinnat, Olympiastadion
104. 8.9. Suomi U21-Färsaaret U21 3-0 EM-karsinnat, Myyrmäen jalkapallostadion
105. 10.9. HJK-FC Inter 0-2 Veikkausliiga, Sonera Stadium
106. 12.9. FJK-LaVe 2-0 Vitonen, urheilukenttä
107. 12.9. PK-35 Vantaa-FC Jazz 3-1 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
108. 20.9. PK-35 Vantaa-PS Kemi 5-2 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
109. 22.9. PK-35 Vantaa-FC Espoo P00 1-4 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallostadion
110. 23.9. HIFK-KTP 0-0 Veikkausliiga, Sonera Stadium
111. 24.9. MP-PK-35 Vantaa 0-4 Ykkönen, Mikkelin urheilupuisto
112. 26.9. FJK-LaPro 1-4 Vitonen, urheilukenttä
113. 29.9. PK-35 Vantaa-FC Honka 2-3 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
114. 30.9. HJK-Celtic 0-5 UEFA Youth League, Sonera Stadium
115. 1.10. Ponnistus-MPS/Old Stars 2-4 Nelonen, Brahen kenttä
116. 4.10. PK-35 Vantaa-EIF 2-2 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
117. 7.10. PK-35 Vantaa-FC Rosengård 0-2 naisten Mestarien liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
118. 10.10. PK-35 Vantaa-Ilves 2-2 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
119. 11.10. Suomi-Pohjois-Irlanti 1-1 EM-karsinnat, Olympiastadion
120. 14.10. FC Rosengård-PK-35 Vantaa 7-0 naisten Mestarien liiga, Malmö IP
121. 17.10. PK-35 Vantaa-TPS 0-0 Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
122. 18.10. HJK-IFK Mariehamn 4-0 Veikkausliiga, Sonera Stadium
123. 23.10. Naisten A-maajoukkue-FC Espoon B-pojat 1-0 harjoitusottelu, Leppävaaran urheilupuiston tekonurmi
124. 25.10. FC Lahti-RoPS 1-4 Veikkausliiga, Kisapuisto
125. 27.10. Suomi-Espanja 1-2 naisten EM-karsinta, Sonera Stadium
126. 28.10. PK-35 Vantaa-KTP 0-0 Liigakarsinta, Myyrmäen jalkapallostadion
127. 31.10. KTP-PK-35 Vantaa 2-3 Liigakarsinta, Arto Tolsa Areena
128. 26.11. Tyttöjen U19-maajoukkue-Ilves 3-1 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
129. 27.11. Naisten A-maajoukkue-VJS:n B-pojat 1-8 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
130. 27.11. Naisten A-maajoukkue-FC Espoo 1-4 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
131. 19.12. PK-35 Vantaa - VJS 00-pojat 1-5 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen halli
132. 19.12. FC Honka - HJK 2-0 naisten harjoitusottelu, Ratiopharm Arena
« Viimeksi muokattu: 20.12.2015 klo 00:44:03 kirjoittanut Vorssander »
neliö

Poissa Poissa


Vastaus #14 : 10.01.2015 klo 18:53:11

Edelliset vuodet
Paikan päällä nähdyt ottelut 2014 - 44 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2013 - 61 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2012 - 27 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2011 - 25 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2010 - 34 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2009 - 30 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2008 - 23 kpl


Paikanpäällä nähdyt ottelut 2015:

1 - TPV - Ilves-Kissat, Harjoitusottelu (2-2) @ Pirkkahalli (la 10.01.15)
2 - TamU-K - P-Iirot/2, Suomen Cup (1-0) @ Pirkkahalli (pe 23.01.15)
3 - Ilves - FC Haka, Harjoitusottelu (0-0) @ Pirkkahalli (pe 30.01.15)
4 - Ilves-Kissat - NoPS, Harjoitusottelu (1-3) @ Pirkkahalli (la 07.02.15)
5 - Ilves - FC Lahti, Liigacup (2-1) @ Pirkkahalli (la 07.02.15)
6 - TPV - NJS, Harjoitusottelu (3-1) @ Pirkkahalli (la 07.02.15)
7 - PP-70 - TamU-K, Suomen Cup (1-4) @ Pirkkahalli (ke 11.02.15)
8 - Ilves - TPS, Harjoitusottelu (1-1) @ Pirkkahalli (pe 13.02.15)
9 - Ilves-Kissat - TPV, Harjoitusottelu (2-2) @ Pirkkahalli (la 21.02.15)
10 - NePa - TamU-K, Suomen Cup (1-5) @ Pirkkahalli (la 28.02.15)
11 - Ilves-Kissat - Ilves, Harjoitusottelu (0-7) @ Pirkkahalli (ti 03.03.15)
12 - TPV - TPS, Suomen Cup (2-4) @ Pirkkahalli (pe 06.03.15)
13 - Ilves - FC Inter, Liigacup (1-1, rp 9-8) @ Pirkkahalli (su 08.03.15)
14 - TamU-K - MIFK, Suomen Cup (0-12) @ Pirkkahalli (to 19.03.15)
15 - Shamrock Rovers - Bohemians, Airtricity League (0-0) @ Tallaght Stadium (pe 27.03.15)
16 - Pohjois-Irlanti - Suomi, EM-karsinta (2-1) @ Windsor Park (su 29.03.15)
17 - Ilves/2 - TP-T, Kolmonen (2-1) @ Kauppi (ke 15.04.15)
18 - TKT - Loiske, Kolmonen (0-1) @ Kaukajärvi (to 16.04.15)
19 - TPV/2 - NoPS, Kolmonen (0-2) @ Kauppi (to 23.04.15)
20 - TPV - FC Vaajakoski, Kakkonen (0-3) @ Pyynikki (la 25.04.15)
21 - TamU-K - UrPS, Nelonen (2-1) @ Pyynikki (su 26.04.15)
22 - TKT - TP-T, Kolmonen (0-2) @ Kauppi (ke 29.04.15)
23 - TPV/2 - Ilves 2, Kolmonen (1-4) @ Kauppi (to 07.05.15)
24 - TKT - PS-44, Kolmonen (3-2) @ Kaukajärvi (to 14.05.15)
25 - TPV/2 - TKT, Kolmonen (1-1) @ Hervanan keskuskenttä (ke 20.05.15)
26 - TP-T - Härmä, Kolmonen (2-1) @ Lamminpää (to 21.05.15)
27 - PJK - Ilves 2, Kolmonen (1-1) @ Pirkkalan keskuskenttä (pe 22.05.15)
28 - TKT - NoPS, Kolmonen (4-1) @ Hervannan keskuskenttä (to 28.05.15)
29 - Ilves 2 - FC Jazz 2, Kolmonen (0-1) @ Lamminpää (to 04.06.15)
30 - FC Kiisto - FC Santa Claus, Kakkonen (1-3) @ Hietalahden stadion (la 06.06.15)
31 - TP-T - TPV/2, Kolmonen (1-5) @ Lamminpää (to 11.06.15)
32 - PP-70 - TamU-K, Nelonen (0-1) @ Ikuri (pe 12.06.15)
33 - Suomi - Unkari, EM-karsinta (0-1) @ Olympiastadion (la 13.06.15)
34 - TPV - NJS, Kakkonen (7-1) @ Tammelan stadion (su 14.06.15)
35 - TP-T - PJK, Kolmonen (5-2) @ Lamminpää (ti 16.06.15)
36 - TKT - Ilves 2, Kolmonen (3-2) @ Hervannan keskuskenttä (ke 17.06.15)
37 - TPV - FC Vaajakoski, Kakkonen (1-0) @ Tammelan stadion (to 18.06.15)
38 - TPV/2 - TOVE, Kolmonen (2-0) @ Hervannan keskuskenttä (to 25.06.15)
39 - Ilves - HJK, Veikkausliiga (1-1) @ Tammelan stadion (pe 26.06.15)
40 - TamU-K - Tervakosken Pato, Nelonen (0-0) @ Pyynikki (su 28.06.15)
41 - TKT A - MuSa A, Ykkönen (1-2) @ Hervannan keskuskenttä (su 28.06.15)
42 - TKT - Härmä, Kolmonen (1-2) @ Hervannan keskuskenttä (to 02.07.15)
43 - Ilves A - TuWe A, Ykkönen (7-0) @ Hervannan keskuskenttä (la 04.07.15)
44 - Ilves - KuPS, Veikkausliiga (1-0) @ Tammelan stadion (su 12.07.15)
45 - TPV - Ilves-Kissat, Kakkonen (3-1) @ Tammelan stadion (ke 15.07.15)
46 - TP-T - Ilves 2, Kolmonen (2-0) @ Lamminpää (to 16.07.15)
47 - TPV/2 - Härmä, Kolmonen (0-4) @ Hervannan keskuskenttä (la 18.07.15)
48 - PJK - PS-44, Kolmonen (1-1) @ Pirkkala Killo (ke 22.07.15)
49 - TKT - FC Rauma, Kolmonen (1-1) @ Hervannan keskuskenttä (to 23.07.15)
50 - TPV - JäPS, Kakkonen (0-3) @ Tammelan stadion (la 25.07.15)
51 - Ilves - SJK, Veikkausliiga (0-0) @ Tammelan stadion (su 26.07.15)
52 - Ilves/2 - Loiske, Kolmonen (2-1) @ Lamminpää (ma 27.07.15)
53 - TPV - FC Honka, Kakkonen (0-3) @ Tammelan stadion (to 30.07.15)
54 - TamU-K - VaKP, Nelonen (4-2) @ Pyynikki (su 02.08.15)
55 - TPV - PK-KU, Kakkonen (0-1) @ Tammelan stadion (su 02.08.15)
56 - TKT - TOVE, Kolmonen (6-1) @ Hervannan keskuskenttä (ke 05.08.15)
57 - FC Melody - TamU-K, Nelonen (1-5) @ Kauppi (pe 07.08.15)
58 - PJK - NoPS, Kolmonen (1-3) @ Pirkkalan keskuskenttä (la 08.08.15)
59 - Ilves - KTP, Veikkausliiga (2-0) @ Tammelan stadion (su 09.08.15)
60 - Ilves A - TPV A, Ykkönen (0-1) @ Lamminpää (ma 10.08.15)
61 - TPV/2 - Jazz 2, Kolmonen (1-4) @ Hervannan keskuskenttä (ke 12.08.15)
62 - TP-T - FC Rauma, Kolmonen (3-0) @ Lamminpää (pe 14.08.15)
63 - PJK - Härmä, Kolmonen (3-3) @ Pirkkalan keskuskenttä (la 15.08.15)
64 - TPV - FC Honka, Kakkonen (0-2) @ Tammelan stadion (la 15.08.15)
65 - TamU-K - ParVi, Nelonen (1-1) @ Pyynikki (su 16.08.15)
66 - Ilves - FF Jaro, Veikkausliiga (1-0) @ Tammela (su 16.08.15)
67 - TamU-K/2 - TAS, Kutonen (0-0) @ Kaukajärvi (ma 17.08.15)
68 - Ilves-Kissat - TPV, Kakkonen (1-1) @ Tammelan stadion (ti 18.08.15)
69 - TKT - TPV/2, Kolmonen (1-2) @ Hervannan keskuskenttä (to 20.08.15)
70 - Ilves A - MuSa A, Ykkönen (5-0) @ Lamminpää (su 23.08.15)
71 - TPV/2 - Loiske, Kolmonen (1-2) @ Hervannan keskuskenttä (ke 26.08.15)
72 - PJK - Jazz/2, Kolmonen (1-2) @ Pirkkalan keskuskenttä (la 29.08.15)
73 - TamU-K - KaVo, Nelonen (2-1) @ Pyynikki (su 30.08.15)
74 - Ilves - HJK, Veikkausliiga (1-0) @ Tammelan stadion (su 30.08.15)
75 - TP-T - PS-44, Kolmonen (4-1) @ Lamminpää (to 03.09.15)
76 - Suomi - Tsekki, U19 Harjoitusottelu (0-0) @ Tammelan stadion (pe 04.09.15)
77 - TPV - KäPa, Kakkonen (3-1) @ Tammelan stadion (la 05.09.15)
78 - Ponnistus - Gnistan/2, Nelonen (3-0) @ Brahen kenttä (ma 07.09.15)
79 - Suomi - Färsaaret, EM-karsinta (1-0) @ Olympiastadion (ma 07.09.15)
80 - TPV/2 - TP-T, Kolmonen (1-2) @ Hervannan keskuskenttä (ke 09.09.15)
81 - TPV - Atlantis, Kakkonen (0-1) @ Tammelan stadion (la 12.09.15)
82 - TamU-K - PP-70, Nelonen (3-0) @ Pyynikki (su 13.09.15)
83 - Ilves - MIFK, Veikkausliiga (1-3) @ Tammelan stadion (su 13.09.15)
84 - TamU-K - FC Teivo, Nelonen (2-1) @ Pyynikki (la 26.09.15)
85 - Ilves - FC Lahti, Veikkausliiga (1-2) @ Tammelan stadion (su 28.09.15)
86 - TPV - NJS, Kakkonen (4-0) @ Tammelan stadion (la 03.10.15)
87 - Suomi - Pohjois-Irlanti, EM-karsinta (1-1) @ Olympiastadion (su 11.10.15)
88 - Ilves - VPS, Veikkausliiga (1-3) @ Tammelan stadion (to 15.10.15)
89 - Ilves - HIFK, Veikkausliiga (1-3) @ Tammelan stadion (su 18.10.15)
« Viimeksi muokattu: 12.11.2015 klo 21:05:08 kirjoittanut neliö »
Jack the Ripper

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Gnistanin grillissä tirisevä Wotkins


Vastaus #15 : 10.01.2015 klo 20:57:05

Harjoitusottelut:

3.1. Gnistan - PK 35/Akatemia 5-0 @ Talin halli
10.1. HIFK - Gnistan 1-0 @ Legirus areena
17.1. Gnistan - BK-46 6-1 @ Talin halli
24.1. GrIFK - Gnistan 0-3 @ Kauniaisten tekonurmi
31.1. Gnistan - Klubi-04 2-2 @ Talin halli
5.3. Gnistan - Kiffen-08 3-0 @ Fair-Pay Areena
21.3. Gnistan - ESC 1-0 @ Talin halli
11.4. FC Lahti Akatemia - Gnistan 1-0 @ Mukkulan tekonurmi
18.4. FC Futura - Gnistan 0-6 @ Myllymäen tekonurm
19.12. FC Espoo - Gnistan 2-0 @ Laaksolahden tekonurmi

Suomen Cup:

14.2. Gnistan/Ogeli - Ponnistus 4-1 @ Talin halli
14.2, CLE- Jokerit FC 0-0, rp. 2-3 @ Talin halli
23.2. SUMU77 - Gnistan 0-4 @ Kartanon tekonurmi
15.3. SexyPöxyt - Gnistan 1-2 @ Laaksolahden tekonurmi
1.4. Gnistan - BK-46 1-2 @ Fair-Pay Areena

Regions Cup:

27.4. HIFK/2 - Jokerit FC 5-1 @ Talin halli

Veikkausliiga:

23.4. HIFK - HJK 1-1 @ Sonera Stadion
6.7. HJK-HIFK 1-1 @ Sonera Stadion
24.8. HJK-HIFK 1-1 @ Sonera Stadion

Kakkonen:

26.4. NJS - Gnistan 1-1 @ Klaukkalan tekonurmi
4.5. Atlantis - Gnistan 0-1 @ Bollis 2
8.5. Gnistan - TPV 3-1 @ Fair-Pay Areena
13.5. KäPa - Gnistan 3-3 @ Fair-Pay Areena
18.5. Gnistan - FC Honka 0-1 @ Fair-Pay Areena
22.5. Gnistan - PKKU 1-0 @ Fair-Pay Areena
29.5. Ilves-Kissat - Gnistan 0-1 @ Tammelan stadion
31.5. KäPa - FCV 1-1 @ Fair-Pay Areena
5.6. Gnistan - FCV 3-0 @ Fair-Pay Areena
11.6. KäPa - FC Honka 1-2 @ Fair-Pay Areena
14.6. JäPS - Gnistan 1-2 @ Järvenpään Keskuskenttä
17.6. NJS - Gnistan 1-1 @ Klaukkalan Keskuskenttä
22.6. Gnistan - Atlantis 1-1 @ Fair-Pay Areena
26.6. KäPa - PKKU 1-1 @ Fair-Pay Areena
29.6. TPV - Gnistan 2-3 @ Tammelan stadion
5.7. Gnistan - KäPa 1-0 @ Fair-Pay Areena
12.7. KäPa - TPV 1-2 @ Fair-Pay Areena
18.7. PKKU - Gnistan 4-2 @ Kalevan Urheilupuisto
25.7. Gnistan - Ilves-Kissat 2-1 @ Fair-Pay Areena
1.8. FCV - Gnistan 0-2 @ Vaajakosken urheilupuisto
5.8. Gnistan - JäPS 2-0 @ Fair-Pay Areena
14.8. Atlantis - Gnistan 2-1 @ Bollis 2
22.8. Gnistan - TPV 0-0 @ Fair-Pay Areena
30.8. KäPa - Gnistan 2-0 @ Fair-Pay Areena
5.9. Honka - Gnistan 2-1 @ Tapiolan Nurmi 1
11.9. Gnistan - PKKU 3-1 @ Fair-Pay Areena
12.9. KäPa - JäPS 4-2 @ Fair-Pay Areena
15.9. Gnistan - Honka 1-1 @ Fair-Pay Areena
25.9. Gnistan - FCV 1-3 @ Fair-Pay Areena
4.10. JäPS - Gnistan 0-0 @ Järvenpään Keskuskenttä

Kolmonen:

15.5. SAPA - HIFK/2 0-2 @ Bollis 6
24.7. PuiU - FC Lahen Pojat JS 1-1 @ Koudan urheilupuisto, Puistola
15.8. RiPS - HyPS 4-0 @ Riihimäen Urheilukenttä
22.8. MPS - PuiU 4-0 @ Tapanilan Urheilukenttä

Helsingin vitonen:

21.5. Jokerit FC - Herrasmiehet 1-1 @ Myllypuro tekonurmi
26.5. Ponnistajat/2 - Jokerit FC 2-4 @ Myllypuro tekonurmi
8.6. Jokerit FC - FC Kuitu 1-3 @ Kontulan tekonurmi
15.6. Jokerit FC - SUMU/Sob 3-1 @ Kontulan tekonurmi
24.6. PuiU/86 - Jokerit FC 0-15 @ Kontulan tekonurmi
27.7. Jokerit FC - FC Hieho 0-0 @ Kontulan tekonurmi
3.8. Jokerit FC - Valtti 0-1 @ Puotilan tekonurmi
17.8. Herrasmiehet - Jokerit  FC 0-1 @ Pihlajamäen tekonurmi
« Viimeksi muokattu: 15.01.2016 klo 23:56:33 kirjoittanut Jack the Ripper »
Pie-O-My

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Dirty Qwerty


Vastaus #16 : 10.01.2015 klo 21:01:10

Jospa tänä vuonna yrittäisi kirjata nämä.

Harjoitusottelut: 3

10.1. HIFK - Gnistan 1-0 @ Legirus Areena, Vantaa
8.2. Legirus Inter - FC Viikingit 1-1 @ Legirus Areena, Vantaa
11.4. 15.00 HyPS - FC Viikingit 0-5 @ Villa Park, Hyvinkää

Suomen Cup: 6

25.1. Legirus Inter - HyPS 1-0 @ Legirus Areena, Vantaa
14.2. IHK/OMV - FC Legirus Inter 0-3 @ Legirus Areena, Vantaa
28.2. FC Jokerit - FC Viikingit 1-5 @ Myyrmäen Stadion, Vantaa
16.3. Legirus Inter - BK-46 0-4 @ Legirus Areena, Vantaa
18.3. TuPS - FC Viikingit 2-2 (rp 6-7) @ Tuusulan tekonurmi
27.3. FC Viikingit - PK-35 Vantaa 1-7 @ Kartano, Vuosaari

Miesten Kakkonen: 7

26.4. FC Viikingit - JIPPO 4-1 @ Kartano, Vuosaari
13.5. FC Viikingit - Sudet 0-1 @ Kartano, Vuosaari
19.7. FC Viikingit - Klubi 04 1-1 @ Sonera Stadion, Helsinki
31.7. FC Kiffen - FC Viikingit 1-0 @ Pallokenttä, Helsinki
09.8. FC Viikingit - Jippo 3-1 @ Heteniityn kenttä, Vuosaari
19.8. FC Viikingit - FC Lahti Akatemia 2-2 @ Heteniityn kenttä, Vuosaari
10.9. FC Viikingit - FC Myllypuro 4-1 @ Heteniityn kenttä, Vuosaari


Uudenmaan Nelonen: 1

26.6. FC Korso United - FC Legirus Inter 2-2 @ Korson hiekka, Vantaa

Kusinen ripuli: 1

13.6. Suomi - Unkari 0-1 @ Olympiastadion, Helsinki

Yhteensä 18
« Viimeksi muokattu: 19.01.2016 klo 15:18:10 kirjoittanut Pie-O-My »
Repe Sorsa

Poissa Poissa


Vastaus #17 : 11.01.2015 klo 14:57:17

1.  11.1. su    TPV A - Haka/HJS A    0-6               Pirkkahalli, Tampere                harjoitusottelu
2.  17.1. la     Haka/HJS A - PK-35/VJS A   3-1      Pullerin tn., Hämeenlinna         harjoitusottelu
3.  24.1. la     Haka/HJS A - ParVi     3-1               Pullerin tn., Hämeenlinna         harjoitusottelu
4.  24.1. la     TPV - SJK    0-1                              Pirkkahalli, Tampere                harjoitusottelu
5.  29.1. to     SJK - GIF Sundsvall  4-2                 Wallsport areena, Seinäjoki      harjoitusottelu
6.  30.1. pe    Ilves - Haka   0-0                            Pirkkahalli, Tampere                harjoitusottelu
7.  31.1. la     VPS - GIF Sundsvall  1-1                 Fennia areena, Vaasa               harjoitusottelu

8.  7.2. la      Haka/HJS A - Jippo A   4-0              Saharan tn., Valkeakoski           A-poikien SM-karsinta, pohjoislohko
9.  9.2. ma    VaKP - Härmä    0-4                       Saharan tn., Valkeakoski           Suomen cupin 2. kierros
10. 14.2. la   Jazz - Haka  0-0                             Karhuhalli, Pori                         harjoitusottelu
11. 18.2. ke   Haka/HJS A - Ilves A  1-0                Saharan tn., Valkeakoski          A-poikien SM-karsinta, pohjoislohko
12. 19.2. to   FC Lahti - Nõmme Kalju  0-1            Mukkulan halli, Lahti                 harjoitusottelu
13. 20.2. pe   Suomi U-19 - Azerbaidzan U-19  2-2  Eerikkilän halli, Tammela         harjoitusmaaottelu
14. 21.2. la   Haka/HJS A - FC Jazz A  0-0             Pullerin tn., Hämeenlinna          A-poikien SM-karsinta, pohjoislohko
15. 22.2. su   Suomi U-19 - Azerbaidzan U-19 1-1  Eerikkilän halli, Tammela          harjoitusmaaottelu
16. 28.2. la   NePa (4.d.) - TamU-K (4.d.)  1-5       Pirkkahalli, Tampere                 Suomen cupin 3. kierros

17. 6.3.  pe   Pallo-Iirot (2.d.) - Haka 2-2, ja. 2-5  Äijänsuon stadion,Rauma          Suomen cupin 3. kierros
18. 8.3.  su   Ilves - Inter 1-1, rp. 9-8                   Pirkkahalli, Tampere                 Liigacupin puolivälierä
19. 13.3. pe   Töölön Taisto (3.d.) - Haka   0-1      Pallokenttä 6, Helsinki              Suomen cupin 4. kierros
20. 14.3. la   Haka/HJS A - KuPS A 1-3                 Pullerin tn., Hämeenlinna         A-poikien SM-karsinta, pohjoislohko
21. 20.3. pe  Haka - Ilves 3-2                               Tehtaan kenttä, Valkeakoski     harjoitusottelu
22.  25.3. ke  Suomi U21 - Kazakstan U21  3-0      Talin halli, Helsinki                   harjoitusmaaottelu
23.  28.3. la  Haka/HJS A - VIFK A 2-1                  Tehtaan kenttä, Valkeakoski     A-poikien SM-karsinta, pohjoislohko
24.  28.3. la  Haka - VPS  0-1                               Tehtaan kenttä, Valkeakoski     harjoitusottelu

25.  2.4. to   Haka - Honka (2.d.)  3-2                   Tehtaan kenttä, Valkeakoski     Suomen cupin 5. kierros
26.  7.4.  ti   PS-44 - Ilves/2  0-1                          Tehtaan kenttä, Valkeakoski     harjoitusottelu
27.  11.4. la  Sopu - FJK  3-5                                Tehtaan kenttä, Valkeakoski     harjoitusottelu
28.  11.4. la  Haka-j. B - HJS B  2-0                      Tehtaan kenttä, Valkeakoski     harjoitusottelu
29.  16.4. to  Ilves - MIFK  0-2                              Tehtaan kenttä, Valkeakoski     Suomen cupin 6.kierros
30.  16.4. to  Haka - MuSa  6-5 rp. 2-2                  Tehtaan kenttä, Valkeakoski     Suomen cupin 6. kierros
31.  17.4. pe  NoPS - PS-44  3-1                           Menkalan tn., Nokia                  Tampereen Kolmonen
32.  18.4. la   Haka j. - TuWe  4-2                         Saharan tn., Valkeakoski           Alueliiga C-15 pojat
33.  23.4. to  Ilves - KTP  0-0                                Tammelan stadion, Tampere     Veikkausliiga
34.  26.4. su  Haka - HJK  1-3                               Tehtis, Valkeakoski                   SC puolivälierä
35.  29.4. to  Ilves/2 - PS-44  1-1                          Kaukajärven tn., Tampere        Tampereen Kolmonen

36.  2.5.  la    JJK - Haka  2-2                                Harjun stadion, Jyväskylä          Ykkönen
37.  2.5.  la    JJK A - Haka j./ HJS A  0-2               Viitaniemen tn., Jyväskylä         A-poikien SM-sarja
38.  4.5.  ma  VaKP - TamU-K  0-1                         Apian kenttä, Valkeakoski         Tampereen Nelonen
39.  5.5.  ti    PS-44 - Jazz2  0-1                            Apian kenttä, Valkeakoski         Tampereen Kolmonen
40.  8.5.  pe   TP-49 Peli-Veikot - Sopu  5-1            Tehtaan kenttä, Valkeakoski     Tampereen Vitonen, lohko 1
41.  9.5.  la    UrPS - VaKP  0-2                             Urheilukenttä, Urjala                 Tampereen Nelonen
42.  10.5. su   FC Pisa - TaPa  2-1                          Roukon kenttä, Valkeakoski       Tampereen Vitonen
43.  13.5. ke   Haka - PK-35  2-1                            Tehtaan kenttä, Valkeakoski      Ykkönen
44.  14.5. to   TKT - PS-44 3-2                               Kaukajärven tn., Tampere        Tampereen Kolmonen
45.  16.5. la   Haka/HJS A - KuPS 0-0                     Tehtaan kenttä, Valkeakoski      A-poikien SM-sarja
46.  21.5. to   Haka - EIF  4-4                                Tehtaan kenttä, Valkeakoski       Ykkönen
47.  22.5. pe  VaKP - FC Melody  0-3                      Apian kenttä, Valkeakoski         Tampereen Nelonen
48.  23.5. la   Haka-j. B - VG-62  4-0                      Rauhalan kenttä, Valkeakoski    B-pojat Kakkonen kevät
49.  24.5. su   Jazz - Haka 0-0                               Porin stadion                            Ykkönen
50.  29.5. pe  ParVi -VaKP  5-2                               Parolan pallokenttä, Hattula     Tampereen Nelonen
51.  31.5. su  Haka - AC Oulu  1-0                          Tehtaan kenttä, Valkeakoski      Ykkönen

52.  2.6.   ti   PS-44 - TP-T  3-0                             Apian kenttä, Valkeakoski          Tampereen Kolmonen
53.  3.6.   ke  VaKP - NePa  4-0                             Apian kenttä, Valkeakoski          Tampereen Nelonen
54.  4.6.   to   Haka - MP   1-0                               Tehtaan kenttä, Valkeakoski       Ykkönen
55.  6.6.   la   Ilves - Inter  1-0                              Tammelan stadion, Tampere      Veikkausliiga
56.  9.6.   ti   Suomi - Viro  0-2                              Veritas-stadion, Turku                harjoitusmaaottelu
57.  12.6. pe  KaVo - VaKP 2-1                              Kyötikkälän kenttä, Kangasala    Tampereen Nelonen
58.  13.6. la   Haka/HJS A - TPS A  0-2                  Apian kenttä, Valkeakoski           A-poikien SM-sarja
59.  13.6. la   Suomi - Unkari  0-1                         Olympiastadion, Helsinki             EM-karsintaottelu
60.  14.6. su  TPS- Haka  3-0                                Urheilupuiston yläkenttä, Turku   Ykkönen
61.  15.6. ma U18 Latvia - Suomi  0-0                   Tehvandi Stadion, Otepää, Viro   U18 Baltic Cup
62.  16.6. ti   U18 Suomi - Viro  2-0                       Võru Stadion, Viro                      U18 Baltic Cup
63.  17.6. ke  Haka - VIFK  6-0                              Tehtis, Valkeakoski                     Ykkönen
64.  24.6. ke  Härmä - PS-44  0-4                          Pullerin tn., Hämeenlinna            Tampere-Satakunta Kolmonen
65.  26.6. pe  Ilves - HJK  1-1                                Tammelan stadion, Tampere       Veikkausliiga
66.  27.6. la   VaKP - TP-49  2-2                             Apian kenttä, Valkeakoski           Tampereen Nelonen
67.  28.6. su  Haka D13 - TPV  1-2                         Saharan tn., Valkeakoski            D13-poikien 9v9 Alueliiga
68.  28.6. su  Haka - PS Kemi  1-1                         Tehtis, Valkeakoski                     Ykkönen
69.  30.6. ti   PS-44 - TPV/2   5-1                          Apian kenttä, Valkeakoski            Tampere-Satakunta Kolmonen

70.  1.7.   ke  FC SorPa - FC Kaveriporukka  5-1      Roukon kenttä, Valkeakoski          Tampereen Kutonen lohko 2
71.  2.7.   to  SJK - FH  0-1                                   Sonera stadion, Helsinki               Eurooppa-liigan karsinnat, 1. kierros
72.  4.7.   la  PK-35 - Haka   2-1                            Myyrmäen stadion, Vantaa           Ykkönen
73.  5.7.   su  FC Pisa - JanPa  1-4                         Roukon kenttä, Valkeakoski          Tampereen Vitonen
74.  7.7.   ti   PS-44 - PJK  7-0                               Apian kenttä, Valkeakoski            Tampere-Satakunta Kolmonen
75.  12.7. su  EIF - Haka  3-1                                Keskuskenttä, Tammisaari            Ykkönen
76.  13.7. ma Jags - Sopu  3-3                             Pulleri 2, Hämeenlinna                  Tampereen Vitonen
77.  14.7. ti   PS-44 - NoPS  3-1                            Apian kenttä, Valkeakoski             Tampere-Satakunta Kolmonen
78.  19.7. su  FC Pisa - FJK  2-2                             Roukon kenttä, Valkeakoski           Tampereen Vitonen
79.  19.7. su  Haka - Jazz   2-1                             Tehtis, Valkeakoski                        Ykkönen
80.  21.7. ti   VaKP - FC Teivo  4-2                        Apian kenttä, Valkeakoski              Tampereen Nelonen
81.  22.7. ke  PJK - PS-44  1-1                              Killon kenttä, Pirkkala                    Tampere-Satakunta Kolmonen
82.  23.7. to  Sopu - LaPro  5-2                             Rauhalan kenttä, Valkeakoski         Tampereen Vitonen
83.  24.7. pe TP-49 Peli-Veikot - FJK  2-1              Viialan uk                                      Tampereen Vitonen
84.  25.7. la  Haka - AC Oulu  1-1                         Tehtis, Valkeakoski                         Ykkönen
85.  26.7. su  Ilves - SJK  0-0                               Tammelan stadion, Tampere           Veikkausliiga
86.  27.7. ma  FC Haka j. D13 valk. - PJK  5-0       Saharan tn., Valkeakoski                 D-13-poikien Piiriliiga
87.  28.7. ti   FC Haka j. D-tytöt - TPV   0-0           Tehtis, Valkeakoski                         D-tytöt Ykkönen
88.  29.7. ke  PS-44 - Ilves/2  2-1                         Apian kenttä, Valkeakoski               Tampere-Satakunta Kolmonen
89.  30.7. to  Haka j. - Haka j. musta D12 11-0      Saharan tn., Valkeakoski                D12-poikien Piiriliiga

90.  1.8.  la  FC Honka - Haka/HJS A  2-5              Tapiola tn., Espoo                           A-poikien SM-sarja
91.  2.8.  su  MP - Haka  3-4                                  Urheilupuisto, Mikkeli                      Ykkönen
92.  5.8.  ke  Jazz/2 - PS-44  5-0                           Herralahti tn., Pori                          Tampere-Satakunta Kolmonen
93.  6.8.  to  Haka - TPS  1-1                                Tehtis, Valkeakoski                          Ykkönen
94.  7.8.  pe  VaKP - UrPS  2-0                              Apian kenttä, Valkeakoski                Tampereen Nelonen
95.  8.8.  la   Haka j./HJS A- HJK  1-0                    Apian kenttä, Valkeakoski                 A-poikien SM-sarja
96.  9.8.  su  Haka j. YJ1 C14 - KaaPo  0-4             Saharan tn., Valkeakoski                  C14-poikien Alueliiga
97. 11.8. ti   PS-44 - TKT  5-3                                Apian kenttä, Valkeakoski                Tampere - Satakunta Kolmonen
98. 14.8. pe  VaKP - Pelikassit 2-0                         Apian kenttä, Valkeakoski                Tampereen Nelonen
99. 15.8. la  Haka/HJS A - JJK A  2-1                     Pullerin tn., Hämeenlinna                 A-poikien SM-sarja
100. 16.8. su VIFK - Haka   1-1                              Hietalahden stadion, Vaasa              Ykkönen
101. 19.8. ke Loiske - PS-44  6-1                           Sääksjärven tn., Lempäälä               Tampere-Satakunta Kolmonen
102. 20.8. to  Haka - JJK 1-0                                 Tehtis, Valkeakoski                          Ykkönen
103. 23.8. su  Haka/HJS A - FC Jazz A 1-0              Apian kenttä, Valkeakoski                A-poikien SM-sarja
104. 25.8. ti   Suomi U18 - Montenegro U18  4-1    Eerikkilä Areena, Tammela              Harjoitusottelu
105. 28.8. pe VaKP - ParVi 3-3                              Apian kenttä, Valkeakoski                Tampereen Nelonen
106. 29.8. la  FC SorPa - Ilves 3  0-3                      Roukon kenttä, Valkeakoski             Tampereen Kutonen
107. 29.8. la  Haka C15 - Pallo-Iirot 3-0                 Roukon kenttä, Valkeakoski              C15-poikien Alueliiga
108. 30.8. su Haka B - TuWe B 0-0                        Rauhalan kenttä, Valkeakoski           B-poikien Kakkonen
109. 30.8. su Ilves - HJK 1-0                                 Tammelan stadion, Tampere            Veikkausliiga

110.  3.9.  to  Haka - PK-35  1-0                            Tehtis, Valkeakoski                          Ykkönen
111.  4.9.  pe  Suomi U19 - Tsekki U19  0-0            Tammelan stadion, Tampere             Harjoitusottelu
112.  4.9.  pe  NePa - VaKP  1-1                             Kaukajärven tn., Tampere                Tampereen Nelonen
113.  6.9.  su  FC Haka j./ParVi YJ - NiceF  1-5        Roukon kenttä, Valkeakoski              B-tytöt Kakkonen
114.  7.9.  ma Suomi - Färsaaret  1-0                     Olympiastadion, Helsinki                  EM-karsintaottelu
115.  8.9.  ti  Haka/HJS A - FC Espoo A   2-2           Kaurialan kenttä, Hämeenlinna        A-poikien SM-sarja
116. 10.9. to  Haka - EIF  0-1                                 Tehtis, Valkeakoski                         Ykkönen
117. 11.9. pe  VaKP - KaVo  5-2                             Apia, Valkeakoski                            Tampereen Nelonen
118. 12.9. la  PS-44 - TOVE  3-3                             Apia, Valkeakoski                            Tampere-Satakunta Kolmonen
119. 13.9. su Haka B - TaPa  3-0                            Rauhala, Valkeakoski                       B-poikien Kakkonen
120. 19.9. la  PS-44 - Härmä  2-3                           Apia, Valkeakoski                            Tampere-Satakunta Nelonen
121. 20.9. su  TPS A - Haka/HJS A  4-2                   Kupittaa 8, Turku                            A-poikien SM-sarja
122. 20.9. su  Jazz - Haka  3-2                               Porin stadion, Pori                           Ykkönen
123. 24.9. to  Suomi U17 - Irlanti U17  0-1              Eerikkilä Areena, Tammela              U17 EM-esikarsintaturnaus
124. 26.9. la  TPK - SC KuFu -98  1-2                      Tehtis, Valkeakoski                         Regions cupin finaali
125. 26.9. la  MIFK - Inter  2-1                               Tehtis, Valkeakoski                          Suomen cupin finaali
126. 27.9. su  Haka/HJS A - KaaPo A  2-1                Kauriala, Hämeenlinna                    A-poikien SM-sarja
127. 29.9. ti  Suomi U17 - Malta U17  4-2                Eerikkilä Areena, Tammela              U17 EM-esikarsintaturnaus

128.  1.10. to  Haka - MP  2-1                                 Tehtis, Valkeakoski                          Ykkönen
129.  4.10. su  Haka B - RaiFu B  4-0                       Rauhalan kenttä, Valkeakoski           B-poikien Kakkonen
130.  6.10. ti   HJS B - Haka B 1-0                           Pullerin tn., Hämeenlinna                 B-poikien Kakkonen
131.  10.10 la  TPS- Haka  2-0                                Urheilupuiston Yläkenttä, Turku        Ykkönen
132. 11.10. su  Suomi - Pohjois-Irlanti  1-1               Olympiastadion, Helsinki                 EM-karsintaottelu
133. 15.10. to Ilves - VPS  1-3                                 Tammelan stadion, Tampere           Veikkausliiga
134. 17.10. la  Haka - VIFK  7-4                               Tehtis, Valkeakoski                         Ykkönen
135. 25.10. su  SJK - Jaro  2-0                                 Keskuskenttä, Seinäjoki                  Veikkausliiga
136. 31.10. la  Haka-j. Musta D13 - TPV  1-2            Tehtis, Valkeakoski                          D-poikien ELL-karsinta
« Viimeksi muokattu: 31.10.2015 klo 23:30:19 kirjoittanut Repe Sorsa »
Tsei Tsei

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United


Vastaus #18 : 11.01.2015 klo 22:25:41

Kausi käyntiin! Viime kaudella 16 matsia, joka yritetään tällä kaudella rikkoa. Mitään telkkaripelejä ei tulisi mieleenkään listata.

Harjoitusottelut

11.1. TamU-k - NePa 2-0

Suomen cup

1. kierros

23.1. TamU-k - Pallo-Iirot 2 1-0

3. kierros

28.2. NePa - TamU-k 1-5
6.3. TPV - TPS 2-4

Ulkomaat

Championship

21.3. Brentford - Millwall 2-2

Tampereen Nelonen

19.4. Pelikassit - TamU-k 0-2 (toinen puoliaika)
26.4. TamU-k - UrPS 2-1
4.5. VaKP - TamU-k 0-1
10.5. TamU-k - FC Melody 7-2
29.5. KaVo - TamU-k 0-2 (toinen puoliaika)
6.6. TamU-K - NePa 5-0
19.7. TamU-k - Pelikassit 5-0
2.8. TamU-k - VaKP 4-2
7.8. FC Melody - TamU-k 1-5
16.8. TamU-k - ParVi 1-1
30.8. TamU-k - KaVo 2-1
5.9. TP-49 - TamU-k 0-4
13.9. TamU-k - PP-70 3-0
26.9. TamU-k - Teivo 2-1

Kakkonen

15.7. TPV-Ilves-Kissat 3-1

Naisten liiga

18.7. Ilves - Honka 0-2
« Viimeksi muokattu: 27.09.2015 klo 18:44:21 kirjoittanut Tsei Tsei »
Erikeeper20

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Atletico Malmi + Akatemia


Vastaus #19 : 12.01.2015 klo 00:00:36

Listaan pelkästään paikan päällä nähdyt:

Liga BBVA (1)

29.08. FC Barcelona - Málaga CF @ Estadio del Camp Nou

Liigakarsinta (1)

28.10. PK-35 Vantaa - KTP @ ISS Stadion

Ykkönen (3)

04.07. PK-35 Vantaa - HAKA @ ISS Stadion
04.10. PK-35 Vantaa - EIF @ ISS Stadion
17.10. PK-35 Vantaa - TPS @ ISS Stadion

Kakkonen (3)

08.05. Gnistan - TPV @ Fair Pay Areena
31.05. KäPa - FCV @ Fair Pay Areena
05.07. Gnistan - KäPa @ Fair Pay Areena

Kolmonen (10)

02.05. Purha - SavU @ Kymenlaakson Sähkö Stadion
10.05. EsPa - PPJ @ Matinkylän tekonurmi 1
04.07. PK-35 - HPS @ Aava Areena
10.08. Lahen Pojat JS - Akilles @ Radiomäki
12.08. EsPa - I-HK/OMV @ Matinkylän tekonurmi 2
13.09. EsPa - SAPA @ Matinkylän tekonurmi 1
25.09. Ponnistajat - MPS @ Tapulin tekonurmi
27.09. NuPS - LoPa @ Kuoppanummen nurmi
03.10. MPS - RiPS @ Oulunkylän tekonurmi
04.10. FC Espoo - Töölön Taisto @ Leppävaaran tekonurmi 1

Nelonen (6)

28.09. MPS/Old Stars - Zenith @ Pallomylly
28.09. SUMU/77 - Gnistan/2 @ Myllypuron tekonurmi
29.09. FC ALPC - HIFK/3 @ Pirkkolan tekonurmi
06.10. Vesa - MPS/Old Stars @ Talin halli
07.10. FC ALPC - CLE @ Talin halli
15.10. Vesa - TiPS @ Talin halli

Vitonen (2)

21.09. AC Stoppi/FK Torni - FC KaKe @ Pallomylly
23.09. FC Hieho - SUMU/SOB @ Aava Areena

Kutonen (1)

23.09. FC POHU/Hurjin - HJK/Yellow @ Talin halli

Suomen Cup (4)

11.01. HJK/Kantsu - Gnistan/Ogeli @ Talin halli
25.01. HIFK/4 - HIFK/3 @ Talin halli
13.03. Töölön Taisto - HAKA @ Pallokenttä 6
15.04. PK-35 Vantaa - HJK @ ISS Stadion

Regions' Cup (1)

04.07. Pöxyt - SJK-j/Apollo @ Laaksolahti

Yhteensä 32 ottelua

2014: 26 ottelua paikan päällä
2013: 36 ottelua paikan päällä
2012: 24 ottelua paikan päällä
2011: 73 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 28.10.2015 klo 22:44:29 kirjoittanut Erikeeper20 »
korason

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Scunthorpe United FC, Fisher FC ja Täby IFK


Vastaus #20 : 13.01.2015 klo 02:12:23

Paikan päällä nähdyt

1. 01.01 West Ham-West Brom @Upton Park, Valioliiga
2. 04.01 QPR-Sheffield United @Loftus Road, FA Cup
3. 13.02 FCKU-Tups @ Tikkurilan tn, Suomen cup
4. 14.2 CLE-Jokerit FC @ Tali, Suomen Cup
5. 6.3 FC Legirus Inter-RiPS @ Legirus Arena, Suomen Cup
6. 7.3 Kontu-FC Myllypuro @ Tali, Suomen Cup
7. 8.3 FC Legirus Inter-KoPSe @ Legirus Arena, Harjoitusottelu
8. 9.3 Tups-Jäps @ Tuusulan urheilupuisto, Suomen Cup
9. 16.3 FC Legirus Inter-BK-46 @ Legirus Arena, Suomen Cup
10. 17.3 EsPa-HPS @ Matinkylä, Suomen Cup
11. 10.4 FCKU-EBK @ Tikkurilan tn, Regions Cup
12. 16.4 PKKU-BK-46 @Kalevan tn, Suomen Cup
13. 19.4 HJK-FC Lahti @Sonera Stadion, Veikkausliiga
14. 23.4 HIFK-HJK @Sonera Stadion, Veikkausliiga
15. 13.5 Atlantis-PKKU @Pallokenttä, Kakkonen
16. 19.5 FC Kiffen-FCL Akatemia @Pallokenttä, Kakkonen
17. 2.6 MPS-Spartak @Tapanila n, Kolmonen
18. 3.6 HJK-Ilves @Sonera, Veikkausliiga
19. 7.6 Jäps-FCKU @Koivusaari, Nelonen
20. 17.6 HJK-SJK @Sonera, Veikkausliiga
21. 26.6 FCKU-FC Legirus Inter @Korson hiekka, Nelonen
« Viimeksi muokattu: 27.06.2015 klo 10:53:57 kirjoittanut korason »
Kuisma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 261008


Vastaus #21 : 15.01.2015 klo 15:40:49

EM2016-karsinta (2)
11.10 Suomi - Pohjois-Irlanti
13.10 Hollanti - Tsekki

Liiga (8)
12.4 Inter - SJK
19.4 Inter - Ilves
11.5 Inter - Jaro
25.5 Inter - MIFK
12.8 Inter - Ilves
29.8 Inter - RoPS
10.9 HJK - Inter
30.9 Inter - KuPS

Suomen Cup (5)
27.2 ÅIFK - Jazz
14.3 PaiHa - Honka
2.4 TPS - Inter
16.4 Inter - RoPS
15.8 Inter - KuPS

Liigacup (1)
20.1 Inter - HIFK

Region's Cup (1)
29.8 TPK - SIF

Ykkönen (1)
10.10 TPS - Haka

Kakkonen (10)
9.5 ÅIFK - GrIFK
22.5 SalPa - ÅIFK
31.5 ÅIFK - Pallo-Iirot
20.7 ÅIFK - Masku
3.8 Atlantis - Honka
13.8 KaaPo - ÅIFK
19.8 ÅIFK - SalPa
28.8 Masku - ÅIFK
6.9 KaaPo - ESC
6.9 ÅIFK - Kraft

Kolmonen (1)
15.4 TPK - PIF

A-SM (2)
28.2 Inter - TPS
15.8 Inter - KuPS

Harjoitusottelut (17)
15.1 Inter - Atlantis
16.1 TPS - ÅIFK
17.1 ÅIFK - Jazz
24.1 ÅIFK - Pallo-Iirot
30.1 TPS - Pallo-Iirot
3.2 Inter - TPS
27.2 Inter - Pallo-Iirot
13.3 ÅIFK - Ekerö IK
18.3 Masku - ÅIFK
21.3 Masku - TPS
24.3 Inter - KuPS
6.4 Inter - MIFK
11.4 Masku - Jazz
11.4 TPS - SalPa
12.4 ÅIFK - Kerho07
17.7 ÅIFK - Stahre Academy
27.8 Suomi U18 - Montenegro U18

Yht. 48

Aiemmat vuodet
2009: 14
2010: 20
2011: 26
2012: 24
2013: 18
2014: 37
« Viimeksi muokattu: 10.11.2015 klo 01:32:52 kirjoittanut Kuisma »
Woland

Poissa Poissa


Vastaus #22 : 15.01.2015 klo 16:17:34

15.1. Inter - Atlantis 4-0, harjoitusottelu, Javenture-areena
30.1. TPS - Pallo-Iirot 0-3, harjoitusottelu, Kupittaa 5
27.2. Inter - Pallo-Iirot 4-0, harjoitusottelu, Javenture-areena
4.4. RoPS - HJK 0-2, Liigacup, Keskuskenttä
16.4. Inter - RoPS 7-3, Suomen cup, Veritas

26.4. ÅIFK - ESC 1-1, Kakkonen, Yläkenttä
2.5. TPS - Jazz 0-2, Ykkönen, Yläkenttä
27.5. KaaPo - Pallo-Iirot 0-0, Kakkonen, Kaarinan kekuskenttä
31.5. ÅIFK - Pallo-Iirot 3-2, Kakkonen, Yläkenttä
7.6. ÅIFK - BK-46 1-1, Kakkonen, Yläkenttä

9.6. Suomi - Viro 0-2, harjoitusmaaottelu, Veritas
14.6. TPS - Haka 3-0, Ykkönen, Yläkenttä
17.6. Inter - KTP 3-0, Veikkausliiga, Veritas
6.7. SalPa - GrIFK 1-3, Kakkonen, Salon urheilupuisto
13.7. Inter - IFK Mariehamn 1-1, Veikkausliiga, Veritas

20.7. ÅIFK - MaPS 1-1, Kakkonen, Veritas
25.7. TPS - JJK 0-1, Ykkönen, Yläkenttä
9.8. ÅIFK - ESC 1-1, Kakkonen, Yläkenttä
17.8. HIFK - RoPS 1-1, Veikkausliiga, Sonera Stadium
22.8. TPS - Jazz 0-1, Ykkönen, Yläkenttä

24.8. ÅIFK - GrIFK 0-1, Kakkonen, Yläkenttä
29.8. Inter - RoPS 2-0, Veikkausliiga, Veritas
5.9. TPS - PS Kemi 1-1, Ykkönen, Yläkenttä
6.9. ÅIFK - Närpes Kraft 1-0, Kakkonen, Veritas
3.10. TPS - VIFK 3-1, Ykkönen, Yläkenttä

25.10. FC Lahti - RoPS 1-4, Veikkausliiga, Kisapuisto
7.11. Seoul FC - Suwon Bluewings 4-3, K-League Classic, Seoul World Cup Stadium
8.11. Ansan Police FC - Bucheon 1995 0-2, K-League Challenge, Ansan Wa~ Stadium
12.11. Etelä-Korea - Myanmar 4-0, MM-karsinnat, Suwon World Cup Stadium

Vuosi 2014 (38 peliä)
Vuosi 2013 (38 peliä)
Vuosi 2012 (32 peliä)
Vuosi 2011 (35 peliä)
Vuosi 2010 (35 peliä)
Vuosi 2009 (29 peliä)
Vuosi 2008 (30 peliä)
« Viimeksi muokattu: 17.11.2015 klo 15:14:48 kirjoittanut Woland »
Veslagas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka, topparit laitapakkeina


Vastaus #23 : 17.01.2015 klo 18:23:19

Kakkonen:
10.5. FC Honka - NJS 2-0 @Tapiolan Urheilupuisto
18.5. Gnistan - FC Honka 0-1 @Fair Pay Areena
22.5. FC Honka - Ilves-Kissat 3-1 @Tapiolan Urheilupuisto
1.6. PKKU - FC Honka 0-3 @Kalevan Urheilupuisto
7.6. FC Honka - Atlantis 5-0 @Tapiolan Urheilupuisto
11.6. KäPa - FC Honka 1-2 @Fair Pay Areena
17.6. FC Honka - JäPS 1-0 @Tapiolan Urheilupuisto
24.6. FC Honka - TPV 3-0 @Tapiolan Urheilupuisto
28.6. NJS - FC Honka 0-4 @Klaukkalan Urheilukenttä
5.7. FC Honka - FCV 1-0 @Tapiolan Urheilupuisto
19.7. Ilves-Kissat - FC Honka 1-2 @Tammelan stadion
26.7. FC Honka - PKKU 1-0 @Tapiolan Urheilupuisto
3.8. Atlantis - FC Honka 0-3 @Töölön pallokenttä
6.8. FC Honka - KäPa 1-1 @Tapiolan Urheilupuisto
10.8. JäPS - FC Honka 0-0 @Järvenpään urheilukenttä
23.8. FC Honka - NJS 2-0 @Tapiolan Urheilupuisto
29.8. FCV - FC Honka 0-4 @Vaajakosken Urheilukenttä
5.9. FC Honka - Gnistan 2-1 @Tapiolan Urheilupuisto
12.9. FC Honka - Ilves-Kissat 1-1 @Tapiolan Urheilupuisto
25.9. FC Honka - Atlantis 2-1 @Tapiolan Urheilupuisto

Nousukarsinta Ykköseen:
10.10. KPV - FC Honka 1-0 @Kokkolan keskuskenttä
17.10. FC Honka - KPV 1-1 @Tapiolan Urheilupuisto

Suomen Cup:
6.3. FC Hieho - FC Honka 0-12 @Esport Ratiopharm Arena
14.3. Paimion Haka - FC Honka 0-4 @Paimio KHT
2.4. FC Haka - FC Honka 3-2 @Tehtaan kenttä

Uudenmaan Nelonen:
23.6. FC Babylon/X - EBK 3-3 @Keski-Espoon tekonurmi
11.9. EBK - Honka/Akatemia 1-4 @Keski-Espoon tekonurmi

Uudenmaan Vitonen:
6.6. EBK/2 - Kasiysi/KeKe 1-0 @Keski-Espoon tekonurmi

Harjoitusottelut:
16.1. FC Honka - Klubi 04 2-3 @Esport Ratiopharm Arena
24.1. NJS - FC Honka 3-1 @Klaukkalan tekonurmi

Maaottelut:
13.6. Suomi - Unkari 0-1 @Helsingin Olympiastadion
11.10. Suomi - Pohjois-Irlanti 1-1 @Helsingin Olympiastadion

32 ottelua
96 maalia
3 maalia per ottelu
14 kenttää
10 kaupunkia
40 matsissa juotua olutta
« Viimeksi muokattu: 06.01.2016 klo 14:49:17 kirjoittanut Veslagas »
straiter

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Aktivist Schwarze Pumpe


Vastaus #24 : 17.01.2015 klo 18:28:16

Taas kerran listataan vain paikan päällä nähdyt ottelut:

01. 17.01. FC Lahti - EIF (Harjoitusottelu, Mukkulan halli, Lahti)
02. 04.03. KäPa - FC Lahti Akatemia (Suomen cup, Fair Pay Areena, Helsinki)
03. 13.03. Töölön Taisto - FC Haka (Suomen cup, Pallokenttä 6, Helsinki)
04. 28.03. Glentoran - Dungannon Swifts (NIFL Premiership, The Oval, Belfast)
05. 29.03. Pohjois-Irlanti - Suomi (EM-karsinta, Windsor Park, Belfast)
06. 03.04. SG Aumund-Vegesack - KSV Vatan Spor (Bremen-liga, Stadion Vegesack, Bremen)
07. 04.04. Werder Bremen - FSV Mainz (Bundesliga, Weserstadion, Bremen)
08. 12.04. FC Lahti - FC KTP (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
09. 19.04. HJK - FC Lahti (Liiga, Sonera Stadium, Helsinki)
10. 23.04. FC Lahti - IFK Mariehamn (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
11. 27.04. Ponnistus - CLE (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
12. 01.05. SV Lichtenberg 47 - 1. FC Neubrandenburg (Oberliga Nord, Howoge Arena, Berlin)
13. 03.05. Tennis Borussia Berlin - Tasmania Berlin (Berlin-Liga, Mommsenstadion, Berlin)
14. 04.05. Ponnistus - LPS/Kuninkaat (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
15. 08.05. FC Lahti - SJK (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
16. 17.05. FC Lahti - RoPS (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
17. 19.05. Ponnistus - Zenith (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
18. 23.05. FC Ilves - FC Lahti (Liiga, Tammelan stadion, Tampere)
19. 04.06. HeKuLa - PETO/MJK (Kutonen, Brahen kenttä, Helsinki)
20. 07.06. FC Lahti - HJK (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
21. 11.06. KäPa - Esport Honka (Kakkonen, Fair Pay Areena, Helsinki)
22. 13.06. Suomi - Ruotsi (U21, Pallokenttä, Helsinki)
23. 13.06. Suomi - Unkari (EM-karsinta, Olympiastadion, Helsinki)
24. 22.06. FC Lahti - IFK Mariehamn (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
25. 02.07. FC Lahti - IF Elfsborg (EL-karsinta, Hiihtostadion, Lahti)
26. 09.07. IF Elfsborg - FC Lahti (EL-karsinta, Borås Arena, Borås)
27. 19.07. FC Lahti - FC Ilves (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
28. 31.07. Kiffen - FC Viikingit (Kakkonen, Pallokenttä, Helsinki)
29. 02.08. FC Lahti - FF Jaro (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
30. 12.08. HJK - FC Lahti (Liiga, Sonera Stadium, Helsinki)
31. 16.08. FC Lahti - VPS (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
32. 17.08. Ponnistus - HJK/Laajasalo (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
33. 18.08. Spartak - Lahen Pojat JS (Kolmonen, Myllypuron up, Helsinki)
34. 19.08. FC Viikingit - FC Lahti Akatemia (Kakkonen, Heteniityn kenttä, Helsinki)
35. 21.08. Hertha Berlin - Werder Bremen (Bundesliga, Olympiastadion, Berliini)
36. 22.08. Chemie Leipzig - FC Eilenburg (Sachsenliga, Alfred-Kunze-Sportpark, Leipzig)
37. 31.08. SAPA/3 - Ponnistus (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
38. 04.09. Kreikka - Suomi (EM-karsinta, Karaiskakis Stadion, Pireus)
39. 05.09. Panathinaikos FC - Kalloni FC (U20 Super League, Apostolos Nikolaidis Stadion, Ateena)
40. 07.09. Suomi - Färsaaret (EM-karsinta, Olympiastadion, Helsinki)
41. 14.09. FC Degis - Ponnistus (Nelonen, Myllypuron tn, Helsinki)
42. 20.09. FC Lahti - HIFK (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
43. 22.09. Ponnistus - FC IKHTYS (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
44. 25.09. Gnistan - FC Vaajakoski (Kakkonen, Fair Pay Areena, Helsinki)
45. 29.09. HePu - ToTe (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
46. 01.10. SAPA/3 - LPS/Kuninkaat (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
47. 01.10. Ponnistus - MPS/Old Stars (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
48. 03.10. FC Viikingit - Kultsu FC (Kakkonen, Heteniityn kenttä, Helsinki)
49. 04.10. FC Lahti - FC Inter (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
50. 08.10. Romania - Suomi (EM-karsinta, Arena Nationala, Bukarest)
51. 11.10. Suomi - Pohjois-Irlanti (EM-karsinta, Olympiastadion, Helsinki)
52. 25.10. FC Lahti - RoPS (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
53. 28.11. Werder Bremen - Hamburger SV (Bundesliga, Weserstadion, Bremen)
« Viimeksi muokattu: 30.11.2015 klo 08:59:04 kirjoittanut straiter »

 
Sivuja: [1] 2 ... 6
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines