FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
27.04.2017 klo 22:31:39 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org
Sivuja: [1] 2 ... 6
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut 2016  (Luettu 22949 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


: 03.01.2016 klo 21:41:08

A - abcp, ackaz, Analkisti, Andreas, ankle breaker, Arjen Tobben, ArtAl50
B - Bamsenaattori, Beth, blackhawk, bluevitonen, Bo-Göran, Boris Pugo, B Watson
C - CheeMan, Chevron, Coleman, Conlon, Craptree
D - daryK, DB17, DE3, drakon
E - Edmundo, Elias, Epeli, Erikeeper20, Erkka, Etzo
F - Friiku
G - Grande Duro
H - haikaran uhri, hamitu
I - iisakki, ikeri, Incrível, Ipiiroinen
J - Jack the Ripper, javito, jaya, jjs*, joe, Jonzza, JTR, juhinho, Juhisman, Juse-, Jusma Kontula
K - Kalakalle, kamrat, Kananmuna_7, keltamusta, kentanreunalta, klaus, kova luu, krevis, Krishito, Kuisma, Kyttääjä-Lasse, Käre #13
L - Latvis, lavida, lentävä emiraatti, Limakutziero, Litt45, Lomillé
M - maakato, magicjonas, Micky Lee, MiestenK, mmatrixx, Mosambik, mustajoki, m3bet
N - narktos, Nautiskelija, neliö, Niksa, Nipponheimer, Nyhtöpossu, Nyrre
O - Ofih, O'Flynn, ohiveto1, OVO, 02j
P - patonkikuono, Pêli-Druidi, Pie-O-My, Pjotr, Premiere, primusmoottori
Q - QIVASTÖÖ
R - Rafter, Raiden, red_one, Rehellinen mustalainen, roska456, Rotzi
S - samperi, Seppo14,  siiseli, Silvennoinen, simonige, stonax, straiter, sähköpässi
T - Taffarel, tamme auto, Tehtis, Thouni, Toranaga, Trump, Tsei Tsei, Tuhoaja, tylerdurden, Tölkkivaari
U - upi
V - Varaamaton nimimerkki, Vastapallo, Vernuri, Veslagas, Vorssander
W - Wagner, winkkis, Woland
Y - Yerai, Yltiöoptimisti
Z - zzenoj
numerot ynnä erikoismerkit jne. - 10 puukkoa, 1950

- - - - - - - -

2015
2014
Vuosi 2013
Vuoden 2012 seurannat täältä
Näillä mentiin vuonna 2011
2010
2009
2008
2007
2006
« Viimeksi muokattu: 31.12.2016 klo 10:53:07 kirjoittanut krevis »
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #1 : 03.01.2016 klo 21:41:44

Oikeat pelit

12.2. FC Lahti – IFK Mariehamn 2-2 (1-0) Liigacup
20.2. FC Lahti – Nõmme Kalju 1-3 (1-0) hönts
24.2. FC Flora – KuPS 2-1 (1-0) hönts
5.3.   FC Lahti – KuPS 1-2 (0-0) BSM-karsinta
12.3. FC Lahti – KTP 1-1 (0-1) hönts
18.3. MP – KuPS 0-3 (0-0) Cup
24.3. FC Lahti – Ilves 0-0 hönts
9.4. KuFu – Kultsu 2-1 (0-1) hönts
9.4. KuPS – Ilves 0-1 (0-1) Liiga
17.4. Atlético Madrid – Granada 3-0 (1-0) La Liga
21.4. JäPS – KuPS 0-1 (0-0) Cup
28.4. HIFK – KuPS 3-2 (3-0) Liiga
4.5.  KuPS – PS Kemi 2-0 (1-0) Liiga
5.5.  Pallokissat – Ilves 0-0 NLiiga
7.5.  Itävalta – Suomi 1-0 (1-0) parlamenttihöntsä
7.5.  KuPS – VPS 1-0 (0-0) Liiga
9.5.  FC Lahti – SJK 3-0 (1-0) Liiga
20.5. FC Lahti – HJK 1-2 (0-1) Liiga
28.5. FC Lahti – PK-35 Vantaa 2-1 (2-0) Liiga
9.6.   Ilves – KuPS 1-0 (1-0) Liiga
12.6. PK-35 Vantaa – KuPS 1-1 (0-0) Liiga
3.7.   FC Lahti – KuPS 0-0 Liiga
10.7. KuPS – HIFK 1-0 (0-0) Liiga
17.7. PS Kemi – KuPS 0-2 (0-2) Liiga
24.7. Tromsø – Stabæk 2-2 (0-1) Tippeligaen
31.7. FC Lahti – IFK 1-1 (1-1) Liiga
6.8.  SJK – KuPS 1-0 (1-0) Liiga
10.8. FC Lahti – Ilves  3-2 (1-0) Liiga
15.8. HJK – KuPS  2-3 (1-0) Liiga
21.8. FC Lahti – Inter 1-2 (0-1) Liiga
28.8. HJK – KuPS  1-0 (1-0) Liiga
9.9.   KuPS – IFK  2-1 (0-0) Liiga
16.9. FC Lahti – KuPS 1-1 (1-0) Liiga
21.9. Reipas – Legirus Inter 1-3 (1-1) Kolmonen
25.9. FC Lahti Akatemia – SC KuFu-98 2-1 (1-0) Kakkonen
26.9. FC Lahti – HIFK  0-0  Liiga
18.10. FC Lahti – IFK  0-2 (0-1) Liiga
23.10. KuPS – PS Kemi  1-0 (1-0) Liiga
26.10. TPS – Inter  0-0  Liigakarsinta
16.12. FC Lahti – KuPS  2-2 (2-0) hönts

ynnämuut jne.

3.1. Everton-Spurs
6.1. Everton-ManC
26.1. Stoke-'pool
27.1. ManC-Everton
31.1. Carlisle-Everton
6.2. ManC-Leicester
13.2. VPS-KuPS
16.2. PSG-Chelsea
18.2. Inter-HJK
Arse-Barca
8.3. RM-Roma
12.3. Everton-Chelsea
15.3. Atletico-PSV
1.4. Haka-Ilves
2.4. HJK-IFK/PK-RoPS
13.4. Atletico-Barca/CP-Everton
17.4. Barcelona-Valencia
23.4. Everton-ManU
24.4. KuPS-Lahti/IFK-HJK
25.4. HIFK-PS Kemi
26.4. ManC-Real
27.4. Atletico-Bayern
5.5.  RoPS-Lahti
13.5. RoPS-KuPS
17.5. Hull-Derby
21.5. KuPS - SJK
22.5. VPS-RoPS
25.5. IFK-KuPS
28.5. Real-Atletico
29.5. KuPS-HJK
15.6. KuPS-HJK
18.6. HIFK-Lahti
19.6. KuPS-Inter
- Turkki-Kroatia, eng-wal, ukr-nir, ger-pol, pol-sui, wal-nir
24.7. Lilleström-Strömsgodset
25.7. VPS-KuPS
30.7. HIFK-SJK
7.8. arg-alg
9.8. fra-nzl
13.8. PK-Lahti/Ilves-HIFK/kor-hon
19.8. ger-swe
20.8 bra-ger
26.8. PK-Kemi
3.9. Haka-KPV
12.9. VPS-KuPS
17.9. SJK-IFK
24.9. HJK-SJK/Pallokissat-ÅU
25.9. RoPS-IFK
30.9. HIFK-HJK/Everton-CP
6.10. Islanti-Suomi
9.10. Honka-OPS/Suomi-Kroatia
14.10. RoPS-KuPS
16.10. OPS-Honka
1.11. ManC-Barca
Sevilla-Juventus
27.11. Southampton-Everton
Everton-Arsenal
Everton-Liverpool
Leicester-Everton
« Viimeksi muokattu: 31.12.2016 klo 02:26:38 kirjoittanut krevis »
Vastapallo

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #2 : 03.01.2016 klo 21:56:11

Paikan päällä:

Harjoitusottelut:

2. 6.2. TPV - Haka, 0-3 (0-0), Pirkkahalli
3. 18.3. TPS - Haka 0-0, Kupittaa 5
4. 25.3. Haka - GrIFK 3-0 (1-0), Tehtaan kenttä

Liigacup:

1. 6.2. Ilves - VPS, 0-1 (0-1), Pirkkahalli

Veikkausliiga:

9. 29.4. Ilves - IFK Mariehamn 0-1 (0-1), Tammelan stadion
12. 25.5. Ilves - FC Lahti 2-0 (2-0), Tammelan stadion
14. 9.6. Ilves - KuPS 1-0 (1-0), Tammelan stadion
18. 2.7. Ilves - SJK 2-1 (1-1), Tammelan stadion
20. 17.7. Ilves - HJK 1-0 (1-0), Tammelan stadion
22. 6.8. Ilves - FC Inter 0-0, Tammelan stadion
29. 14.10. Ilves - HIFK 1-1 (0-0), Tammelan stadion
30. 17.10. Ilves - HJK 1-3 (1-0), Tammelan stadion

Ykkönen:

8. 24.4. Haka - TPS 2-1 (1-0), Tehtaan kenttä
10. 4.5. Haka - KPV 0-3 (0-1), Tehtaan kenttä
11. 21.5. Haka - AC Oulu 2-2 (1-2), Tehtaan kenttä
13. 5.6. Haka - JJK 3-2 (1-1), Tehtaan kenttä
15. 18.6. Haka - TPS 1-2 (1-1), Tehtaan kenttä
17. 28.6. Haka - FC Jazz 2-0 (2-0), Tehtaan kenttä
19. 10.7. Haka - FF Jaro 1-1 (1-0), Tehtaan kenttä
21. 30.7. Haka - GrIFK 3-0 (2-0), Tehtaan kenttä
23. 10.8. JJK - Haka 3-2 (1-0), Harjun stadion
24. 18.8. Haka - FC KTP 2-2 (1-0), Tehtaan kenttä
25. 3.9. Haka - KPV 3-2 (0-1), Tehtaan kenttä
26. 11.9. FF Jaro - Haka 3-0 (1-0), Pietarsaaren keskuskenttä
27. 15.9. Haka - EIF 2-0 (2-0), Tehtaan kenttä
28. 25.9. Haka - AC Oulu 1-1 (0-0), Tehtaan kenttä

ASM:

26. Haka/HJS - KuPS 1-0 (0-0), Tehtaan kenttä

Suomen Cup:

6. 1.4. Haka - Ilves 5-4 rp. 0-0, Tehtaan kenttä
7. 20.4. Haka - RoPS 4-1 (1-0), Tehtaan kenttä
16. 23.6. Haka - SJK 1-6 (0-3), Tehtaan kenttä

Unkarin Cup (naiset):

5. 30.3. Ferencváros - MTK 4-3 rp. 1-1 (0-0), Törekvés Stadion





2008 - 52 ottelua paikan päällä
2009 - 62 ottelua paikan päällä
2010 - 54 ottelua paikan päällä
2011 - 79 ottelua paikan päällä, 117 telkkarista/striimiltä
2012 - 42 ottelua paikan päällä
2013 - 30 ottelua paikan päällä
2014 - 30 ottelua paikan päällä
2015 - 25 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 23.10.2016 klo 13:18:29 kirjoittanut Vastapallo »
neliö

Paikalla Paikalla


Vastaus #3 : 04.01.2016 klo 03:01:54

Edelliset vuodet
Paikan päällä nähdyt ottelut 2015 - 89 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2014 - 44 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2013 - 61 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2012 - 27 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2011 - 25 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2010 - 34 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2009 - 30 kpl
Paikan päällä nähdyt ottelut 2008 - 23 kpl


Paikanpäällä nähdyt ottelut 2016:


01 - Tampere United - TP-T, Harjoitusottelu (1-1) @ Pirkkahalli (su 03.01.16)
02 - Ilves - TPS, Harjoitusottelu (2-2) @ Pirkkahalli (la 23.01.16)
03 - Tampere United - Atlantis FC, Harjoitusottelu (0-2) @ Pirkkahalli (su 24.01.16)
04 - Tampere United - TP-T, Suomen Cup (5-2) @ Pirkkahalli (la 30.01.16)
05 - Ilves - VPS, Liigacup (0-1) @ Pirkkahalli (la 06.02.16)
06 - TPV - FC Haka, Harjoitusottelu (0-3) @ Pirkkahalli (la 06.02.16)
07 - Ilves - RoPS, Liigacup (0-0) @ Pirkkahalli (ke 10.02.16)
08 - Ilves - KuPS, Liigacup (2-1) @ Pirkkahalli (la 20.02.16)
09 - TPV - FC Vaajakoski, Harjoitusottelu (4-1) @ Pirkkahalli (la 27.02.16)
10 - Ilves-Kissat - SJK Akatemia, Harjoitusottelu (1-1) @ Pirkkahalli (su 28.02.16)
11 - TPV - JJK, A-SM-karsinta (3-5) @ Pirkkahalli (su 28.02.16)
12 - Tampere United - NoPS, Harjoitusottelu (5-1) @ Pirkkahalli (su 28.02.16)
13 - Tampere United - TPS, Suomen Cup (0-4) @ Pirkkahalli (su 06.03.16)
14 - Ilves - PK-35 Vantaa, Naisten liiga (1-3) @ Pirkkahalli (pe 01.04.16)
15 - TPV - KuPS, Suomen Cup (2-3) @ Pyynikki (ma 05.04.16)
16 - Ilves 2 - TKT, Kolmonen (2-3) @ Kauppi (to 14.04.16)
17 - TP-T - NoPS, Kolmonen (1-4) @ Kauppi (pe 15.04.16)
18 - TKT - PJK, Kolmonen (0-1) @ Kauppi (ke 20.04.16)
19 - Ilves-Kissat - TP-T, Kolmonen (1-3) @ Kauppi (pe 22.04.16)
20 - TPV - VIFK, Harjoitusottelu (0-1) @ Kaukajärvi (to 28.04.16)
21 - Ilves - MIFK, Veikkausliiga (0-1) @ Tammela (pe 29.04.16)
22 - TaPa - Pallo-Iirot, A-Ykkönen (2-3) @ Kaukajärvi (ti 03.05.16)
23 - TKT - SalPa, A-Ykkönen (4-0) @ Kaukajärvi (to 05.05.16)
24 - TP-T - PS-44, Kolmonen (2-1) @ Kauppi (pe 06.05.16)
25 - Tampere United - Ilves/2, Kolmonen (3-1) @ Pyynikki (la 07.05.16)
26 - Ilves/2 - NoPS, Kolmonen (5-2) @ Ilveskenttä, Vuores (ti 10.05.16)
27 - PJK - PS-44, Kolmonen (3-2) @ Pirkkalan keskuskenttä (to 12.05.16)
28 - Ilves - PK-35 Vantaa, Veikkausliiga (2-0) @ Tammela (pe 13.05.16)
29 - Tampere United - Härmä, Regions Cup (3-0) @ Pyynikki (su 15.05.16)
30 - Ilves-Kissat - Ilves/2, Kolmonen (3-1) @ Lamminpää (ke 18.05.16)
31 - Tampere United - Loiske, Kolmonen (6-2) @ Pyynikki (to 19.05.16)
32 - Ilves 2 - TP-T, Kolmonen (2-4) @ Lamminpää (ke 25.05.16)
33 - Ilves - HJK, Naisten Liiga (4-1) @ Tammela (la 29.05.16)
34 - TPV - SalPa, A-Ykkönen (2-0) @ Hervannan keskuskenttä (ma 31.05.16)
35 - Ilves-Kissat - Loiske, Kolmonen (5-2) @ Lamminpää (to 02.06.16)
36 - TP-T - TKT, Kolmonen (3-0) @ Lamminpää (pe 03.06.16)
37 - TaPa - FC HIK, A-Ykkönen (1-1) @ Lamminpää (ma 06.06.16)
38 - TKT - Härmä, A-Ykkönen (0-0) @ Hervannan keskuskenttä (ti 07.06.16)
39 - TKT - PS-44, Kolmonen (1-1) @ Hervannan keskuskenttä (ke 08.06.16)
40 - Ilves - KuPS, Veikkausliiga (1-0) @ Tammela (to 09.06.16)
41 - Ilves - VPS, Veikkausliiga (1-0) @ Tammela (su 12.06.16)
42 - TKT - MaPS, A-Ykkönen (1-1) @ Hervannan keskuskenttä (su 12.06.16)
43 - TaPa - TKT, A-Ykkönen (3-0) @ Hervannan keskuskenttä (ke 15.05.16)
44 - TPV - Härmä, A-Ykkönen (3-1) @ Ahvenisjärvi 1 (su 19.06.16)
45 - Ilves-Kissat - Tampere United, Kolmonen (0-4) @ Tammela (ke 22.06.16)
46 - TKT - TPV, A-Ykkönen (0-2) @ Hervannan keskuskenttä (ti 28.06.16)
47 - Ilves 2 - PJK, Kolmonen (1-1) @ Lamminpää (ke 29.06.16)
48 - TKT - Härmä, Kolmonen (2-0) @ Hervannan keskuskenttä (pe 01.07.16)
49 - Ilves - SJK, Veikkausliiga (2-1) @ Tammela (la 02.07.16)
50 - Tampere United - TP-T, Kolmonen (3-1) @ Pyynikki (su 03.07.16)
51 - TP-T - EuPa, Kolmonen (8-0) @ Lamminpää (pe 08.07.16)
52 - Ilves - Åland United, Naisten Liiga (0-0) @ Tammela (la 16.07.16)
53 - Ilves - HJK, Veikkausliiga (1-0) @ Tammela (su 17.07.16)
54 - TKT - Ilves 2, Kolmonen (0-2) @ Hervannan keskuskenttä (ke 20.07.16)
55 - Tampere United - PS-44, Kolmonen (1-5) @ Pyynikki (su 24.07.16)
56 - Ilves 2 - Loiske, Kolmonen (0-2) @ Lamminpää (ke 27.07.16)
57 - TP-T - PJK, Kolmonen (0-2) @ Ahvenisjärvi 1 (ke 03.08.16)
58 - Tampere United - Härmä, Kolmonen (5-0) @ Pyynikki (to 04.08.16)
59 - Ilves 2 - Tampere United, Kolmonen (0-2) @ Pyynikki (ke 10.08.16)
60 - Ilves - HIFK, Veikkausliiga (3-1) @ Tammela (la 13.08.16)
61 - Ilves-Kissat - Härmä, Kolmonen (6-2) @ Lamminpää (ke 17.08.16)
62 - TP-T - P-Iirot, Kolmonen (1-0) @ Kauppi 1 (to 18.08.16)
63 - Ilves 2 - Ilves-Kissat, Kolmonen (0-2) @ Lamminpää (ke 24.08.16)
64 - Tampere United - EuPa, Kolmonen (6-0) @ Pyynikki (to 01.09.16)
65 - TKT - TP-T, Kolmonen (2-4) @ Hervanta kk (ke 07.09.16)
66 - Ilves - RoPS, Veikkausliiga (2-1) @ Tammela (pe 09.09.16)
67 - Ilves 2 - Härmä, Kolmonen (5-1) @ Lamminpää (ke 21.09.16)
68 - Ilves - TiPS, Naisten Liiga (1-0) @ Tammela (to 22.09.16)
69 - TPV - FC Espoo, Kakkonen (4-0) @ Tammela (pe 23.09.16)
70 - SJK - HJK, Suomen Cup (1-1, pk. 7-6) @ Ratinan stadion (la 24.09.16)
71 - Tampere United - Ilves-Kissat, Kolmonen (2-2) @ Pyynikki (la 24.09.16)
72 - Ilves - PS Kemi, Veikkausliiga (2-0) @ Tammela (su 25.09.16)
73 - Suomi U18 - Puola U18, Harjoitusottelu (2-3) @ Tammela (ma 10.10.16)
74 - Ilves - HIFK, Veikkausliiga (1-1) @ Tammela (pe 14.10.16)
75 - Ilves - HJK, Veikkausliiga (1-3) @ Tammela (ma 17.10.16)
76 - Tampere United - TPV/2, Harjoitusottelu (7-1) @ Pirkkahalli (su 11.12.16)
77 - TP-T - Tampere United, Harjoitusottelu (1-7) @ Pirkkahalli (la 17.12.16)
« Viimeksi muokattu: 17.12.2016 klo 17:25:03 kirjoittanut neliö »
Jusma Kontula

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Jokerit


Vastaus #4 : 04.01.2016 klo 15:49:38

    • Tottenham-Watford, la 06.02., White Hart Lane, Premierleague
    • Chelsea-manchester united, su 07.02., Stamford Bridge, Premierleague
    • PK35-hifk, la 26.03., ISS-stadion, Suomen Cup
    • hjk-VPS, pe 08.04., Sonera Stadium, Veikkausliiga
    • Antalyaspor-Galatasaray, la 16.07., Antalya Arena, Süperlig

    • LPS-hifk2, la 30.04., Hertta Areena, Kolmonen
    • Kontu-EsPa, to 05.05., Rinttari, Kakkonen
    • PK35-hjk, la 07.05., Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
    • TKT-TamU, ke 11.05., Kauppi1, Kolmonen
    • hjk-hifk, to 26.05., Sonera Stadium, Veikkausliiga

    • KäPa-Gnistan, su 19.06., Musta Pekka Areena, kakkonen
    • hjk-ifk göteborg, to 04.08., Sonera Stadium, Eurooppaliigan karsinta
    • Kontu-TPV, su 07.08., Rinttari, Kakkonen
    • hifk-hjk, ke 10.08., Sonera Stadium, Veikkausliiga
    • AIK-hammarby, su 28.08., Friends Arena, Allsvenskan

    • Suomi-Kosovo, ma 05.09., Veritas Stadion, MM-karsinta
    • Viikingit-Kiffen, su 18.09., Heteniitty, Kakkonen
    • hifk-hjk, pe 30.09., Sonera Stadium, Veikkausliiga
    • Islanti-Suomi, to 06.10., Laugardalsvöllur, MM-karsinta
    • Suomi-Kroatia, su 09.10., Ratina, MM-karsinta

    • hjk-SJK, su 23.10., Sonera Stadium, Veikkausliiga
    • Ukraina-Suomi, la 12.11., Стадіон «Чорноморець», MM-karsinta

    22/29/15/6 (ottelut/joukkueet/stadionit/UEFA t. FIFA -jäsenmaat)

    edelliset vuodet:
    2015

    • Brentford-Middlesboro, la 31.01., Griffin Park, Championship
    • Chelsea-Manchester City, la 31.01., Stamford Bridge, Premiership
    • Arsenal-Aston Villa, su 01.02., Emirates, Premiership
    • PohjoisIrlanti-Suomi, su 29.03., Windsor Park, EM-karsinta
    • hifk-hjk, to 23.04., Sonera Stadion, Veikkausliiga

    • hjk-MIFK, to 14.05., Sonera Stadion, Veikkausliiga
    • Suomi-Unkari, la 13.06., Olympiastadion, EM-karsinta
    • Lahti-Elfsborg, to 02.07., Lahen Stadion, Europa League
    • hjk-hifk, ma 06.07., Sonera Stadium, Veikkausliiga
    • hjk-KTP, la 25.07., Sonera Stadium, Veikkausliiga

    • hjk-Astana, ke 29.07., Sonera Stadion, UEFA Champions League karsinta
    • hjk-Lahti, ke 12.08., Sonera Stadion, Veikkausliiga
    • Antalyaspor-Genclerbirligi, su 23.08., Akdeniz Üniversitesi Stadyumu, Süperlig
    • Kreikka-Suomi, pe 04.09., Stadio Georgios Karaiskáki, EM-karsinta
    • Antalyaspor-Eskişehirspor, la 12.09., Akdeniz Üniversitesi Stadyumu, Süperlig

    • Romania-Suomi, to 08.10., Arena Națională, EM-karsinta
    • Suomi-PohjoisIrlanti, su 11.10., Olympiastadion, EM-karsinta
    • Lahti-RoPS, su 25.10., Lahden Kisapuisto, Veikkausliiga
    • Örebro-AIK, la 31.10., Behrn Arena, Allsvenskan

    19/23/12/7 (ottelut/joukkueet/stadionit/UEFA t. FIFA -jäsenmaat)

    2014
    • Chelsea-manchester united, su 19.01., Stamford Bridge, Premiership
    • West Ham-Manchester City, ti 21.01., Upton Park, Capital One Cup
    • Suomi-Unkari, to 10.04., Sonera Stadium, Naisten MM-karsinta
    • Honka-Mypa, la 19.04., Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
    • RoU/Naamiomiehet-Jokerit FC, ma 12.05., Kontula TN, Kutonen

    • Honka-Inter, pe 27.06., Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
    • hjk-Lahti, ke 02.07., Sonera Stadium, Veikkausliiga
    • Viikingit-PK35, su 13.07., Vuosaari, Ykkönen
    • hjk-Apoel, ke 30.07., Sonera Stadium, UEFA Champions League karsinta
    • Honka-MIFK, su 03.08., Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga

    • Antalyaspor-Şanlıurfaspor, su 14.09., Akdeniz Üniversitesi Stadyumu, PTT 1.lig
    • KäPa/NoLe - Jokerit FC, la 27.09., Pallokenttä, Kuutonen nousukarsinta
    • Honka-SJK, su 28.09., Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
    • hjk-Club Brugge, to 02.10., Sonera Stadium, UEFA Europa League
    • Suomi-Kreikka, la 11.10., Olympiastadion, EM-karsinta

    • Suomi-Romania, ti 14.10., Olympiastadion, EM-karsinta
    • Unkari-Suomi, pe 14.11., Groupama Arena, EM-karsinta

    17/26/10/4 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)

    2013
    • Chelsea-Arsenal, su 20.01., Stamford Bridge, Premiership
    • JFC-Gnistan, to 28.02., Fair Pay Areena, Suomen Cup
    • Espanja-Suomi, pe 22.03., El Molinón, MM-karsinta
    • FCF Tallinna Ülikool-Saue JK Laagri, to 09.05., Sportland Arena, II.E/N
    • MyPa-Lahti, pe 17.05., Saviniemi, Veikkausliiga

    • Valko-Venäjä-Suomi, ti 11.06.,  Цэнтральны стадыён, MM-karsinta
    • Viikingit-OPS, la 06.07., Vuosaari, Ykkönen
    • Honka-Lech Poznan, to 18.07., ISS-stadion, UEFA Europa League karsinta
    • Lahti-MIFK, su 21.07., Lahden Kisapuisto, Veikkausliiga
    • Honka-Inter, su 04.08., Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga

    • LPS-KäPa, ti 06.08., Laajasalon Urheilupuisto, Kakkonen
    • Manchester City-Arsenal, la 10.08., Olympiastadion, Harjoitusottelu
    • Antalyaspor-Kayseri Erciyespor, pe 16.08., Akdeniz University Stadium, Süper Lig
    • Antalyaspor-Bursaspor, la 31.08., Akdeniz University Stadium, Süper Lig
    • Georgia-Suomi, ti 10.09., Dinamo Tbilisi Stadium, MM-karsintaa

    • Honka-JJK, ma 23.09., Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
    • Honka-Lahti, su 20.10, Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
    • AIK-Helsingborg IF, su 03.11., Friends Arena, Allsvenskan

    18/28/15/8 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)

    2012
    • Antalyaspor-Gençlerbirliği, su 13.05., Mardan Stadium, Spor Toto Kupası
    • Viro-Suomi, pe 01.06., Tamme Staadion, Baltic Cup
    • Suomi-Latvia, su 03.06., Võru Staadion, Baltic Cup
    • hjk-KR Reykjavik, ti 17.07., Sonera Stadium, UEFA Champions League karsinta
    • hjk-Celtic, ti 09.08., Sonera Stadium, UEFA Champions League karsinta

    • Pöxyt-KäPa, su 26.08., Laaksolahden Urheilupuisto, Kakkonen
    • Chelsea-Atletico Madrid, pe 31.08., Stade Louis II, Monaco, UEFA Super Cup
    • LPS-PK35/VJS, ke 05.09., Laajasalon Urheilupuisto, Kakkonen
    • Antalyaspor-Galatasaray, ma 17.09., Akdeniz University Stadium, Süper Lig
    • Antalyaspor-Menemen Belediyespor, ke 26.09., Akdeniz University Stadium, Ziraat Türkiye Kupasi

    • Antalyaspor-Elazığspor, su 30.09., Akdeniz University Stadium, Süper Lig
    • AIK-Malmö FF, su 04.11., Råsunda, Allsvenskan
    • AIK-Napoli, to 22.11., Räsunda, UEFA Europa League

    13/20/9/5 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)

    2011
    • Antalyaspor-Beşiktaş, ma 28.02., Mardan Stadium, Süper Lig
    • TiPS-FC Lahti, la 12.03., Myyrmäen Jalkapallohalli, Suomen Cup
    • Chelsea-Manchester City, su 20.03., Stamford Bridge, Premiership
    • AIK-göteborg, to 21.04., Råsunda, Allsvenskan
    • Milton Keynes Dons-Huddersfield Town, pe 22.04., Stadium:mk, League One

    • Chelsea-west ham, la 23.04., Stamford Bridge, Premiership
    • Syrianska-AIK, ma 25.04., Södertälje Fotbollsarena, Allsvenskan
    • Valsta Syrianska IK-Väsby United, ma 25.04., Midgårdsvallen Märsta, Division 1 Norra
    • Honka-JJK, pe 06.05., Tapiola, Veikkausliiga
    • Viikingit-KooTeePee, ti 10.05., Vuosaari, Ykkönen

    • Honka-RoPS, su 15.05., Tapiola, Veikkausliiga
    • hjk-Lahti, to 26.05., Sonera Stadium, Suomen Cup
    • San Marino-Suomi, pe 03.06., Serravalle, EM-karsinta
    • Ruotsi-Suomi, ti 07.06., Råsunda, EM-karsinta
    • Honka-Inter, su 3.7., Tapiola, Veikkausliiga

    • Honka-Mypa, su 10.7., Tapiola, Veikkausliiga
    • hjk-VPS, la 16.7., Sonera Stadium, Veikkausliiga
    • PK35-hifk, su 17.7., ISS Stadion, Ykkönen
    • AIK-Kalmar, su 24.7., Råsunda, Allsvenskan
    • hjk-Dinamo Zagreb, ke 27.7., Sonera Stadium, UEFA Champions League

    • Kepez Belediyespor-Maltepespor, su 28.8., Hasan Doğan Stadyumu, Turkin 3. liiga
    • hifk-Lahti, su 25.9., Braku, Ykkönen
    • Honka-TPS, su 2.10., Tapiola, Veikkausliiga
    • Suomi-Ruotsi, pe 07.10., Olympiastadion, EM-karsinta
    • Honka-hjk, su 16.10., Tapiola, Veikkausliiga

    25/34/16/5 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)

    2010
    • Tottenham-Aston Villa, la 06.02., White Hart Lane, Premiership
    • Chelsea-Arsenal, su 07.02., Stamford Bridge, Premiership
    • Everton-West Ham, su 04.04., Goodison Park, Premiership
    • MPS-SAPA, la 10.04., Pallokenttä, Suomen Cup
    • FC Honka-JJK, la 10.04., Finski, Liigacupin finaali

    • PK35-PKKU, to 15.04., Hyrylän urheilupuisto, Suomen Cup
    • MPS-MyPa, ke 28.04., Tapuli, Suomen Cup
    • AIK-dif, su 02.05., Råsunda, Allsvenskan
    • Bayern München-Inter Milan, la 22.05., Santiago Bernabeu, UEFA Champions League final
    • hjk-Lahti, ma 24.05., Finski, Veikkausliiga

    • FC Viikingit-FC Espoo, ke 14.07., Vuosaari, Ykkönen
    • hifk-AC Vantaa, su 18.07., Tali, Kakkonen
    • hjk-Ekrenas, ke 21.07., Finski, UCL-karsinta
    • Honka-TPS, su 25.07., Tapiola, Veikkausliiga
    • KäPa-City Stars, ke 28.07., Käpylän Urheilupuisto, Kakkonen

    • hjk-Partizan, ke 04.08., Finski, UCL-karsinta
    • MPS-NJS, ti 10.08., Tapanilan nurmi, Kolmonen
    • FC Kuressaare-Narva JK Trans, la 14.08., Linnastaadioni, Meistriliiga
    • Gnistan-KäPa, ke 18.08., FAIR PAY Areena, Kakkonen
    • MPS Atletico-Pöxyt, pe 20.08., Tapanilan nurmi, Kolmonen

    • FC Lahti-hjk, su 22.08., Lahen stadion, Veikkausliiga
    • FC Honka-JJK, ma 23.08., Tapiola, Veikkausliiga
    • hjk-Beşiktaş, to 26.08., Sonera Stadion, Europa League
    • Moldova-Suomi, pe 03.09., Stadionul Zimbru, EM-karsinta
    • Hollanti-Suomi, ti 07.09., Stadion Feijenoord, EM-karsinta

    • hjk-Inter, ke 22.09., Sonera Stadion, Veikkausliiga
    • hjk-TPS, la 25.09., Sonera Stadion, Suomen Cup
    • West Ham-Fulham, la 03.10., Upton Park, Premiership
    • Chelsea-Arsenal, la 04.10., Stamford Bridge, Premiership
    • Suomi-Unkari, ti 12.10., Olympiastadion, EM-karsinta

    • FC Viikingit-JJK, ke 27.10., Vuosaari, Liigakarsinta
    • Suomi-San Marino, ke 17.11., Olympiastadion, EM-karsinta

    32/41/21/7 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)

    2009
    • CS Maritimo-Pacos de Ferreira, su 04.01., Estadio dos Barreiros, Liga Sagres
    • CD Nacional-FC Porto, su 04.01., Estádio da Madeira, Liga Sagres
    • Manchester United-Chelsea, su 11.01., Old Trafford, Premiership
    • Leyton Orient-Sheffield United, ti 13.01., Brisbane Road, FA cup
    • Antalyaspor-Trabzonspor, su 01.03., Atatürk Stad, Süper Lig

    • hjk-Lahti, la 21.03., Finski, Liigacup
    • Wales-Suomi, la 28.03., Millenium Stadium, MM-karsinta
    • hjk-TamU, ke 15.04., ISS Stadion, Liigacupin finaali
    • Honka-Lahti, su 19.04., Finski, Veikkausliiga
    • PuiU-Ponnistus, to 23.04., Tapuli, Kolmonen

    • MyPa-Inter, la 02.05., Saviniemi, Veikkausliiga
    • hjk-Lahti, ma 25.05., Finski, Veikkausliiga
    • AIK-hammarby, to 28.05., Råsunda, Allsvenskan
    • Suomi-Liechenstein, la 06.06., Olympiastadion, MM-karsinta
    • Suomi-Venäjä, ke 10.06., Olympiastadion, MM-karsinta

    • MPS-Pöxyt, la 13.06., Tapanilan nurmi, Kolmonen
    • Englanti-Suomi, ma 15.06., Örjans Vall, Halmstad, UEFA U21 Championship
    • Saksa-Suomi, to 18.06., Örjans Vall, Halmstad, UEFA U21 Championship
    • PK35-FC Viikingit, ke 24.06., ISS Stadion, Ykkönen
    • FC Viikingit-JIPPO, su 28.06., Vuosaari, Ykkönen

    • FC Lahti-Dinamo Tirana, to 02.07., Lahen Stadion, Europa League
    • Honka-TPS, ma 06.07., Tapiola, Veikkausliiga
    • Pöxyt-TPS, to 09.07., Laaksolahden Urheilupuisto, Suomen Cup
    • Honka-Bangor City FC, to 16.07., Tapiola, Europa League
    • FC Futura-KäPa, su 19.07., Porvoon Keskuskenttä, Kakkonen

    • FC Lahti-ND Gorica, to 23.07., Lahen Stadion, Europa League
    • Honka-FK Qarabakh, to 30.07., Finski, Europa League
    • PK35-Atlantis, su 02.08., ISS Stadion, Ykkönen
    • FC Lahti-Club Brugge, to 06.08., Lahen Stadion, Europa League
    • Honka-hjk, su 09.08., Tapiola, Veikkausliiga

    • Kontu-Pöxyt, su 16.08., Myllypuro, Kolmonen
    • Honka-JJK, su 23.08., Tapiola, Veikkausliiga
    • Gnistan-FC Lahti, su 30.08., FAIR PAY Areena, Suomen Cup
    • Liechtenstein-Suomi, ke 09.09., Rheinpark Stadion, Vaduz, MM-karsinta
    • Antalyaspor-Ankaragücü, su 13.09., Atatürk Stad, Süper Lig

    • Antalyaspor-Fenerbahçe, la 26.09., Atatürk Stad, Süper Lig
    • Suomi-Wales, la 10.10., Olympiastadion, MM-karsinta
    • Saksa-Suomi, ke 14.10., Hamburg Areena, MM-karsinta
    • hjk-Jaro, la 17.10., Finski, Veikkausliiga
    • göteborg-AIK, su 1.11., Gamla Ullevi, Allsvenskan

    40/50/24/7 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)

    2008
    • Southampton-QPR, la 09.02., St. Mary's, Championship
    • Chelsea-Liverpool, su 10.02., Stamford Bridge, Premiership
    • ManU-Chelsea, ke 21.05., Luzhniki Stadium, UEFA Champions League final
    • FC Kontu-FCJ Blackbird, su 01.06., Rinttari, Kakkonen
    • Suomi-Valkovenäjä, ma 02.06., Veritas Stadion, Harjoitusmaaottelu

    • PuiU3-EBK, pe 18.07., Puistolan nurmi, Kolmonen
    • hifk-Gnistan, to 24.7., Bollis, Kakkonen
    • PuiU3-FC Espoo/2, pe 25.07., Puistolan nurmi, Kolmonen
    • hjk-MIFK, su 27.07., Finski, Veikkausliiga
    • Honka-Jaro, su 03.08., Tapiola, Veikkausliiga

    • hjk-VPS, ma 11.08., Finski, Veikkausliiga
    • Honka-TPS, su 17.08., Tapiola, Veikkausliiga
    • Suomi-Israel, ke 20.08., Ratina, Harjoitusmaaottelu
    • Honka-Lahti, su 31.08., Tapiola, Veikkausliiga
    • Suomi-Saksa, ke 10.09., Olympiastadion, MM-karsinta

    • FC Viikingit-AC Oulu, la 27.09., Vuosaari, Ykkönen
    • Honka-KuPS, su 28.09., Tapiola, Veikkausliiga
    • Honka-Racing Santander, to 02.10., Finski, UEFA-cup
    • Suomi-Azerbaidzan, la 11.10., Olympiastadion, MM-karsinta
    • AIK-IFK Norrköping, la 18.10., Råsunda, Allsvenskan

    • hjk-Lahti, su 26.11., Finski, Veikkausliiga
    • hjk-Honka, la 1.11., Finski, Suomen-cupin finaali
    • Gillingham-Stockport, la 29.11., Priestfield, FA-cup
    • Portsmouth-Blackburn, su 30.11., Fratton Park, Premiership

    24/34/15/4 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)

    2007
    • Azerbaidzan-Suomi, ke 28.03. Baku, EM-karsinta
    • FC Viikingit-KooTeePee, to 03.05. Vuosaari, Veikkausliiga
    • FC Viikingit-MyPa, ma 14.05. Vuosaari, Veikkausliiga
    • MaKu-TPS, la 19.05. Pihlis, Suomen Cup
    • FC Viikingit-hjk, su 20.05. Vuosaari, Veikkausliiga

    • SAPA-hifk, pe 25.05. Bollis, Kolmonen
    • Suomi-Serbia, la 02.06. Olympiastadion, EM-karsinta
    • Kontu-KäPa, su 03.06. Rinttari, Kakkonen
    • Suomi-Belgia, ke 06.06. Olympiastadion, EM-karsinta
    • TuPS-SAPA, la 09.06. Tuusula, Kolmonen

    • hjk-Jaro, su 10.06. Finski, Veikkausliiga
    • hjk-Jaro (1. puoliaika), to 21.06. Finski, Suomen-Cup
    • hifk-PoPa (2. puoliaika), to 21.06. Bollis, Suomen-Cup
    • FC Viikingit-Jaro, ma 02.07. Vuosaari, Veikkausliiga
    • hjk-MyPa, to 26.07. Finski, Veikkausliiga

    • FC Viikingit-AC Oulu, su 12.08. Vuosaari, Veikkausliiga
    • MyPa-Blackburn Rovers, to 16.08. Myllykoski, UEFA-cup
    • Kontu-PuiU, su 19.08. Rinttari, Kakkonen
    • Suomi-Kazakstan, ke 22.08. Ratina, EM-karsinta
    • Antalyaspor-Mardinspor, su 26.08. Atatürk Stadyumu, Turkin 2. liiga

    • Serbia-Suomi, la 08.09. Стадион Црвена Звезда, EM-karsinta
    • FK Zemun-FK Rad, su 09.09. Stadion Gradski, Zemun, Belgrad, Prva Liga
    • Suomi-Puola, ke 12.09. Olympiastadion, EM-karsinta
    • FC Viikingit-FC Lahti, su 20.09. Vuosaari, Veikkausliiga
    • hjk-FC Lahti, su 07.10. Finski, Veikkausliiga

    • Belgia-Suomi, la 13.10. Koning Boudewijn Stadion, Brysseli, EM-karsinta
    • R. Union Saint-Gilloise-A.F.C. Tubize, su 14.10. Stade Joseph Marien, Brysseli, Division 2
    • FC Viikingit-Inter, su 21.10. Vuosaari, Veikkausliiga
    • AIK-ifk göteborg, ma 22.10. Råsunda, Tukholma, Allsvenskan
    • FC Viikingit-RoPS, ke 07.11. Bollis, Helsinki, liigakarsinta

    • Suomi-Azerbaidzan, la 17.11. Olympiastadion, EM-karsinta

    31/33/16/6 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)
    [/list]
    « Viimeksi muokattu: 14.11.2016 klo 09:14:14 kirjoittanut Jusma Kontula »
    B Watson

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: Crystal Palace, KuPS, Flamengo


    Vastaus #5 : 04.01.2016 klo 20:31:09

    3.1. Palace - Chelsea
    9.1. Palace U18 - Aston Villa U18
    23.1. Palace - Spurs
    30.1. Palace - Stoke
    2.2. Palace - Bournemouth
    13.2. Palace - Watford
    21.2. Spurs - Palace
    6.3. Palace - Liverpool
    11.3. Reading - Palace
    19.3. Palace - Leicester
    2.4. West Ham - Palace
    9.4. Palace - Norwich
    13.4. Palace - Everton
    17.4. Arsenal - Palace
    24.4. Palace - Watford
    7.5. Palace - Stoke
    15.5. Southampton - Palace
    21.5. Palace - ManU
    9.7. Vasco da Gama - Brasil de Pelotas
    13.7. Vasco da Gama - Santa Cruz
    16.7. Botafogo - Flamengo
    23.7. Vasco da Gama - Bragantino
    27.7. AFC Wimbledon - Palace
    30.7. Fulham - Palace
    6.8. Palace - Valencia
    13.8. Palace - WBA
    20.8. Spurs - Palace
    23.8. Palace - Blackpool
    27.8. Palace - Bournemouth
    18.9. Palace - Stoke
    21.9. Southampton -  Palace
    30.9. Everton - Palace
    8.10. Dulwich Hamlet - Bognor Regis Town
    15.10. Palace - West Ham
    22.10. Leicester - Palace
    29.10. Palace - Liverpool
    19.11. Palace - Man City
    26.11. Swansea - Palace
    3.12. Palace - Southampton
    14.12. Palace - ManU
    17. 12. Palace - Chelsea
    « Viimeksi muokattu: 18.12.2016 klo 11:43:40 kirjoittanut B Watson »
    mmatrixx

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: OTP, Huuhkajat, Liverpool, oululaiset seurat


    Vastaus #6 : 04.01.2016 klo 20:38:54

    Paikan päällä:
    29.1. OTP 2-0 AC Takinkääntäjät (SC)
    19.2. HauPa 0-0 OTP (rp. 2-3) (SC)
    12.3. OTP 1-2 Närpes Kraft (SC)
    2.4. OTP 3-1 OuTa (höntsä)
    24.4. OTP 7-0 Spartak Kajaani (M3 Pohjoinen)
    14.5. OTP 3-2 AS Moon (M3 Pohjoinen)
    28.5. OTP 1-0 KajHa (M3 Pohjoinen)
    7.6. OLS 0-2 OTP (M3 Pohjoinen)
    14.6. OTP 4-0 Tervarit (M3 Pohjoinen)
    21.6 AC Takinkääntäjät 1-2 OTP (M3 Pohjoinen)
    28.6. OTP 0-5 FC Kemi (M3 Pohjoinen)
    12.9. OTP 3-0 OLS (M3 Pohjoinen)
    17.9. OTP 3-0 FC Santa (M3 Pohjoinen)
    24.9. Tervarit 0-4 OTP (M3 Pohjoinen)
    1.10. OTP 3-1 AC Takinkääntäjät (M3 Pohjoinen)

    TV/muu media:
    2.1. West Ham 2-0 Liverpool
    13.1. Liverpool 3-3 Arsenal
    16.1. Aston Villa 1-1 Leicester City
    17.1. Liverpool 0-1 Manchester United
    23.1. Norwich 4-5 Liverpool
    23.1. West Ham 2-2 Manchester City
    30.1. Liverpool 0-0 West Ham
    2.2. Leicester 2-0 Liverpool
    6.2. Liverpool 2-2 Sunderland
    13.2. Norwich 2-2 West Ham
    14.2. Arsenal 2-1 Leicester City
    14.2. Aston Villa 0-6 Liverpool
    14.2. Manchester City 1-2 Tottenham
    23.2. Arsenal 0-2 FC Barcelona
    28.2. Manchester United 3-2 Arsenal
    28.2. Manchester City 1-1 Liverpool (3-1 rp.)
    2.3. Liverpool 3-0 Manchester City
    6.3. Crystal Palace 1-2 Liverpool
    17.3. Manchester United 1-1 Liverpool
    19.3. Everton 0-2 Arsenal
    19.3. Crystal Palace 0-1 Leicester
    20.3. Southampton 3-2 Liverpool
    2.4. Liverpool 1-1 Tottenham
    7.4. Borussia Dortmund 1-1 Liverpool
    10.4. Liverpool 4-1 Stoke City
    14.4. Liverpool 4-3 Borussia Dortmund
    17.4. Bournemouth 1-2 Liverpool
    20.4. Liverpool 4-0 Everton
    23.4. Liverpool 2-2 Newcastle
    26.4. Manchester Cityn 0-0 Real Madrid
    28.4. Villarreal 1-0 Liverpool
    1.5. Swansea 3-1 Liverpool
    1.5. Manchester United 1-1 Leicester City
    3.5. Bayern München 2-1 Atlético Madrid
    5.5. Liverpool 3-0 Villarreal
    7.5. Leicester 3-1 Everton
    11.5. Liverpool 1-1 Chelsea
    18.5. Liverpool 1-3 Sevilla
    1.6. Belgia 1-1 Suomi
    10.6. - 10.7. Jalkapallon EM-kisat
    « Viimeksi muokattu: 01.10.2016 klo 18:28:52 kirjoittanut mmatrixx »
    Micky Lee

    Poissa Poissa


    Vastaus #7 : 05.01.2016 klo 14:41:56

    Paikan päälle vasta ens viikolla Porissa, mut listataan nyt ekalle sivulle pääsyn verukkeella joku töllöstä nähty tähän hämäykseksi. Viime kausi meni omalta osaltani vähän penkin alle tai sitten alkaa ikä painaa, mut katsotaan josko saisi uutta nostetta uralleen tällä kaudella.

    01 16.1. Karhuhalli, Pori: FC Jazz - SJK Akatemia 1-2 (0-2) (harjoitusottelu)
    02 16.1. Karhuhalli, Pori: Ilves - FC Lahti 2-2, 2-3 rp. (2-1) (harjoitusottelu)
    03 5.2. Talin halli, Helsinki: HJK - FC Lahti 1-1 (Liigacup)
    04 9.4. Veritas stadion, Turku: FC Inter - FC Lahti 1-1 (Veikkausliiga)
    05 28.4. Kisapuisto, Lahti: FC Lahti - VPS 4-0 (Veikkausliiga)
    06 4.5. Sonera stadion, Helsinki: HJK - Ilves 5-1 (Veikkausliiga)
    07 29.5. Sonera stadion, Helsinki: HIFK - Ilves 0-1 (Veikkausliiga)
    08 10.7. Keskuskenttä, Rovaniemi: RoPS - FC Inter 2-1 (Veikkausliiga)
    09 17.7. Lahden stadion: FC Lahti - RoPS 1-2 (Veikkausliiga)
    10 30.7. Sonera stadion, Helsinki: HIFK - SJK 1-1 (Veikkausliiga)
    11 2.8. Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa: PK-35 Vantaa - Ilves 1-1 (Veikkausliiga)
    12 7.8. Sonera stadion, Helsinki: HJK - FC Lahti 2-2 (Veikkausliiga)
    13 5.9. Veritas stadion, Turku: Suomi - Kosovo 1-1 (MM-karsinta)
    14 9.9. Lahden stadion: FC Lahti - PK-35 Vantaa 2-0 (Veikkausliiga)
    15 12.9. Sonera stadion, Helsinki: HJK - FC Lahti 1-4 (Veikkausliiga)
    16 16.9. Lahden stadion: FC Lahti - KuPS 1-1 (Veikkausliiga)
    17 30.9. Sonera stadion, Helsinki: HIFK - HJK 2-1 (Veikkausliiga)
    18 9.10. Tampereen stadion: Suomi - Kroatia 0-1 (MM-karsinta)
    19 14.10. Sonera stadion, Helsinki: HJK - IFK Mariehamn 1-1 (Veikkausliiga)
    20 17.10. Lahden stadion: FC Lahti - IFK Mariehamn 0-2 (Veikkausliiga)
    21 3.12. BayArena, Leverkusen: Bayer 04 Leverkusen - SC Freiburg 1-1 (1.Bundesliga)


    ***

    Aikaisemmat vuodet:
    2015 - 19 ottelua
    2014 - 32 ottelua
    2013 - 31 ottelua
    2012 - 32 ottelua
    2011 - 30 ottelua
    2010 - 29 ottelua
    2009 - 34 ottelua
    2008 - 35 ottelua
    2007 - 21 ottelua
    2006 - 17 ottelua
    2005 - 17 ottelua
    « Viimeksi muokattu: 07.04.2017 klo 19:12:56 kirjoittanut Micky Lee »
    straiter

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: Luigi Perversi


    Vastaus #8 : 06.01.2016 klo 00:10:30

    Jaahas, kausi korkattu nähtyjen pelien suhteen.

    01. 05.01. Tolsa - NuPS (Suomen cup, Esport Arena, Espoo)
    02. 12.03. FC Lahti - FC KTP (Harjoitusottelu, Mukkulan tn, Lahti)
    03. 13.03. EsPa - FC Haka (Suomen cup, Matinkylän tn, Espoo)
    04. 18.03. 1. FC Union Berlin - Eintracht Braunschweig (2. Liga, Stadion An der Alten Försterei, Berliini)
    05. 19.03. Hertha BSC - FC Ingolstadt 04 (Bundesliga, Olympiastadion, Berliini)
    06. 20.03. SV Tasmania Berlin - VSG Altglienicke (Berlin-Liga, Werner-Seelenbinder Stadion, Berliini)
    07. 23.03. Puola - Suomi (U21-harjoitusottelu, Stadion Zawiszy Imienia Zdzisława Krzyszkowiaka, Bydgoszcz)
    08. 25.03. MKS Miedz Legnica - GKS Katowice (1. Liga, Stadion Miejski, Legnica)
    09. 26.03. Puola - Suomi (Harjoitusottelu, Stadion Miejski, Wroclaw)
    10. 01.04. MPS/Atletico Malmi - FC Lahti (Suomen cup, Fair Pay Areena, Helsinki)
    11. 09.04. FC Inter - FC Lahti (Liiga, Veritas Stadion, Turku)
    12. 30.04. Bayern München - Borussia Mönchengladbach (Bundesliga, Allianz Arena, München)
    13. 08.05. Ponnistus - ToTe (Nelonen, Pallokenttä 6, Helsinki)
    14. 08.05. Gnistan - FC Vaajakoski (Kakkonen, Mustapekka Areena, Helsinki)
    15. 09.05. FC Lahti - SJK (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
    16. 14.05. Werder Bremen - Eintracht Frankfurt (Bundesliga, Weserstadion, Bremen)
    17. 19.05. Ponnistus - FC POHU (Nelonen, Kumpulan kenttä, Helsinki)
    18. 20.05. FC Lahti - HJK (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
    19. 28.05. FC Lahti - PK-35 Vantaa (Liiga, Kisapuisto, Lahti)
    20. 05.06. KäPa - FC Vaajakoski (Kakkonen, Mustapekka Areena, Helsinki)
    21. 18.06. HIFK - FC Lahti (Liiga, Sonera Stadium, Helsinki)
    22. 30.06. Kiffen/2 - Ponnistus (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
    23. 30.06. Töölön Vesa - HyPS (Kolmonen, Pallokenttä 6, Helsinki)
    24. 29.07. Jokerit FC - Gnistan/Ogeli (Suomen cup, Pikkupekka Areena, Helsinki)
    25. 20.08. Töölön Taisto - CLE (Kolmonen, Pallokenttä 6, Helsinki)
    26. 27.08. Eintracht Frankfurt - FC Schalke (Bundesliga, Commerzbank Arena, Frankfurt)
    27. 29.08. 1. FC Kaiserslautern - Fortuna Düsseldorf (2. Liga, Fritz-Walter-Stadion, Kaiserslautern)
    28. 31.08. Saksa - Suomi (Harjoitusottelu, Borussia-Park, Mönchengladbach)
    29. 05.09. Suomi - Kosovo (MM-karsinta, Veritas Stadion, Turku)
    30. 09.09. FC Lahti - PK-35 Vantaa (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
    31. 25.09. KäPa - PEPO (Kakkonen, Mustapekka Areena, Helsinki)
    32. 25.09. FC Kiffen - FC Honka (Kakkonen, Pallokenttä 2, Helsinki)
    33. 26.09. FC Lahti - HIFK (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
    34. 01.10. Gnistan - Kultsu FC (Kakkonen, Mustapekka Areena, Helsinki)
    35. 06.10. Islanti - Suomi (MM-karsinta, Laugardalsvöllur, Reykjavik)
    36. 15.10. Gnistan - MuSa (Kakkonen, Mustapekka Areena, Helsinki)
    37. 17.10. RAFAEL - IFK Mariehamn (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
    38. 29.10. Werder Bremen - SC Freiburg (Bundesliga, Weserstadion, Bremen)
    39. 05.11. Nõmme Kalju FC - Tallinna FC Infonet (Premiumliiga, Hiiu Staadion, Tallinna)
    40. 12.11. Ukraina - Suomi (MM-karsinta, Chernomorets Stadion, Odessa)
    « Viimeksi muokattu: 16.11.2016 klo 20:38:09 kirjoittanut straiter »
    Veslagas

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: FC Honka, topparit laitapakkeina


    Vastaus #9 : 06.01.2016 klo 15:56:04

    Kakkonen:
    #8 5.5. TPV - FC Honka 3-2 @Pyynikin Urheilukenttä
    #9 8.5. FC Honka - FC Kontu 5-0 @Tapiolan Urheilupuisto
    #10 14.5. SalPa - FC Honka 0-2 @Salon Urheilupuisto
    #11 21.5. FC Honka - Klubi04 3-0 @Tapiolan Urheilupuisto
    #13 28.5. EsPa - FC Honka 0-8 @Matinkylän tekonurmi
    #14 5.6. FC Honka - Atlantis 2-0 @Tapiolan Urheilupuisto
    #15 11.6. FC Viikingit - FC Honka 0-3 @Heteniityn Urheilukenttä
    #17 20.6. BK-46 - FC Honka 2-1 @Karjaan keskuskenttä
    #18 28.6. FC Honka - FC Espoo 2-2 @Tapiolan Urheilupuisto
    #19 3.7. FC Honka - FC Kiffen 6-0 @Tapiolan Urheilupuisto
    #20 6.8. Klubi 04 - FC Honka 1-0 @Sonera Stadium
    #22 15.8. FC Honka - EsPa 3-0 @Tapiolan Urheilupuisto
    #24 27.8. FC Honka - FC Viikingit 3-0 @Tapiolan Urheilupuisto
    #25 3.9. FC Honka - BK-46 3-0 @Tapiolan Urheilupuisto
    #26 10.9. FC Espoo - FC Honka 0-7 @Leppävaaran Stadion
    #27 17.9. FC Honka - TPV 3-1 @Tapiolan Urheilupuisto
    #29 1.10. FC Honka - FC Åland 5-0 @Tapiolan Urheilupuisto

    Ykkösen nousukarsinnat:
    #30 9.10. FC Honka - OPS 2-2 @Tapiolan Urheilupuisto
    #31 16.10. OPS - FC Honka 1-2 @Castrenin Kenttä

    Uudenmaan Kutonen:
    #12 24.5. Tolsa - EPS/2 1-0 @Kivenlahden tekonurmi
    #28 27.9. Tolsa - FC Kyllikki 3-3 @Kivenlahden tekonurmi

    Suomen Cup 2016:
    #1 5.1. Tolsa - NuPS 0-11 @Esport Arena
    #6 13.3. LoPa - FC Honka 0-5 @Kisakallion tekonurmi
    #7 23.3. FC Honka - TPS 5-4 rp. @Esport Arena
    #16 15.6. FC Haka - FC Honka  2-1 @Tehtaan Kenttä

    Suomen Cup 2017:
    #21 9.8. PETO/MJK - FC Honka 0-6 @Tapiolan Urheilupuisto

    Viking Line Uusimaa Cup:
    #23 19.8. Tolsa - NouLa 3-14 @Espoonlahden Tekonurmi

    Harjoitusottelut:
    #2 22.1. FC Honka - Haka 1-1 @Esport Arena
    #3 5.2. Gnistan - FC Honka 1-2 @Talin Jalkapallohalli
    #4 12.2. Nömme Kalju - FC Honka 0-1 @EJS Sisehall
    #5 4.3. FC Honka - PK-35 Vantaa 0-1 @Esport Arena

    Ottelut: 31
    Maalit: 138
    Maalia per ottelu: 4,45
    Kaupungit: 9
    Stadionit: 16
    « Viimeksi muokattu: 19.10.2016 klo 19:41:01 kirjoittanut Veslagas »
    lavida

    Poissa Poissa


    Vastaus #10 : 06.01.2016 klo 23:24:27

    • 01.01.2016 QPR 1:2 Hull City FC, Championship, Lontoo / Loftus Road
    • 02.01.2016 Charlton Athletic FC 1:1 Nottingham Forest FC, Championship, Lontoo / The Valley
    • 29.01.2016 FC Legirus Inter 8:1 TuPS, Suomen Cup, Vantaa / Legirus Arena
    • 11.02.2016 NJS 0:1 FC Kontu, Suomen Cup, Nurmijärvi / Klaukkalan urheilukenttä
    • 18.04.2016 FC Legirus Inter 8:0 LPS, Suomen Cup, Vantaa / Legirus Arena
    • 11.03.2016 FC Korso United 0:5 JJK, Suomen Cup, Vantaa / Tikkurilan urheilupuisto (TN)
    • 12.03.2016 MPS/Atletico Malmi 1:0 IF Gnistan, Suomen Cup, Helsinki / Tapanilan tekonurmi
    • 13.04.2016 FC Espoo/2 1:1 FC Vantaa, Uudenmaan Nelonen, Espoo / Leppävaaran urheilupuisto (TN)
    • 14.04.2016 FC Legirus Inter 8:0 MU, Regions' Cup, Vantaa / Legirus Arena
    • 17.04.2016 VJS 1:2 I-HK/Reserve, Uudenmaan Nelonen, Vantaa / Myyrmäen jalkapallostadion
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    • 22.04.2016 MU 2:2 VJS, Uudenmaan Nelonen, Mäntsälä (TN)
    • 27.04.2016 FC Korso United 3:1 KelA, Uudenmaan Nelonen, Vantaa / Havukosken urheilupuisto
    • 04.05.2016 FC Vantaa 0:4 FC KasiYsi/Rocky, Uudenmaan Nelonen, Vantaa / Tikkurilan urheilupuisto (TN)
    • 06.05.2016 MU 3:0 OPedot, Uudenmaan Nelonen, Mäntsälä (TN)
    • 07.05.2016 MyMy 4:1 Pathoven, Uudenmaan Vitonen, Myrskylä / Kankkilan kenttä
    • 07.05.2016 Lahden Reipas 3:0 HyPS, Uudenmaan Kolmonen, Lahti / Kisapuisto (TN)
    • 09.05.2016 HerTo/3 1:0 FC Kobane, Stadin Kutonen, Helsinki / Kontulan liikuntapuisto (TN)
    • 09.05.2016 FC Kontu/LA 2:1 SUMU/77, Stadin Nelonen, Helsinki / Kontulan liikuntapuisto (TN)
    • 13.05.2016 KoiPS/CS 3:0 MU, Uudenmaan Nelonen, Vantaa / Havukosken urheilupuisto
    • 17.05.2016 FC FINNKURD 5:1 Zenith, Stadin Nelonen, Helsinki / Ala-Malmin nurmikenttä
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    • 20.05.2016 MU 0:5 JoKi, Uudenmaan Nelonen, Mäntsälä (TN)
    • 25.05.2016 FC Vantaa/Tumu 1:2 MyMy, Uudenmaan Vitonen, Vantaa / Tikkurilan urheilupuisto (TN)
    • 26.05.2016 JäPS/47 vs MU 3:4, Uudenmaan Nelonen, Vantaa / Koivusaaren tekonurmi
    • 31.05.2016 KoPa 4:0 FC Tuusula, Uudenmaan Kutonen, Vantaa / Korson hiekkakenttä
    • 07.06.2016 Ponnistajat 0:0 Sibbo-V, Uudenmaan Kolmonen, Helsinki / Ala-Malmin nurmikenttä
    • 12.06.2016 Tennis Borussia Berlin 1:3 SV Germania 90 Schöneiche, Oberliga NOFV, Berliini / Mommsenstadion
    • 22.06.2016 Ilves-Kissat 0:4 Tampere United, Tampereen ja Satakunnan Kolmonen, Tampere / Tammela
    • 29.06.2016 FCKU 2:0 MU, Uudenmaan Nelonen, Vantaa / Havukosken urheilupuisto
    • 01.07.2016 KoiPS/CS 2:3 KelA, Uudenmaan Nelonen, Vantaa / Havukosken urheilupuisto
    • 05.07.2016 VJS/OS 4:0 KoiPS/Legends, Uudenmaan Kutonen, Vantaa / Havukosken urheilupuisto
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    • 10.07.2016 HJK 2:0 PS Kemi, Veikkausliiga, Helsinki / Sonera Stadium
    • 17.07.2016 Ilves 1:0 HJK, Veikkausliiga, Tampere / Tammela
    • 27.07.2016 OPS/Akatemia 1:2 OuRe, Pohjois-Suomen Nelonen, Oulu / Heinäpää (N)
    • 28.07.2016 OuJK 2:4 HauPa/2, Pohjois-Suomen Vitonen, Oulu / Heinäpää (N)
    • 31.07.2016 JS Hercules 1:4 Virkiä, Kakkonen/Lohko C, Oulu / Castren
    • 01.08.2016 RiRa/Ug 1:1 IVPA, Uudenmaan Kutonen, Vantaa / Myyrmäen jalkapallostadion
    • 02.08.2016 PK-35 Vantaa 1:1 Ilves, Veikkausliiga, Vantaa / Myyrmäen jalkapallostadion
    • 06.08.2016 TiPS 2:1 PuiU, Uudenmaan Kolmonen, Vantaa / Tikkurila urheilupuisto (N)
    • 09.08.2016 Kypros U17 1:0 Färsaaret U17, U17 Avoimet PM-kilpailut, Helsinki / Kontulan liikuntapuisto (N)
    • 09.08.2016 Suomi U17 0:1 Ruotsi U17, U17 Avoimet PM-kilpailut, Helsinki / Kontulan liikuntapuisto (N)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    • 09.08.2016 Tanska U17 2:0 Islanti U17, Avoimet PM-kilpailut, Helsinki / Heteniityn urheilukenttä
    • 09.08.2016 KoiPS/Legends 2:1 KeiKa, Uudenmaan Kutonen, Vantaa / Havukosken urheilupuisto
    • 16.08.2016 KoPa 3:1 AC JazzPa, Uudenmaan Kutonen, Vantaa / Korson hiekka
    • 03.09.2016 STPS 1:2 PeKa, Kaakon Kolmonen, Savonlinna / Kyrönniemen kenttä
    • 10.09.2016 STPS 3:2 MiKi, Kaakon Kolmonen, Savonlinna / Kyrönniemen kenttä
    • 17.09.2016 TiPS 2:1 TöTa, Uudenmaan Kolmonen, Vantaa / Tikkurilan urheilupuisto (N)
    • 30.09.2016 HIFK 2:1 HJK, Veikkausliiga, Helsinki / Sonera Stadium
    • 02.10.2016 CF DR 1:2 Kilo IF/3, Uudenmaan Vitonen, Tikkurilan urheilupuisto (TN)
    • 15.10.2016 IF Gnistan 2p:1 MuSa, Ykkösen nousukarsinnat, Helsinki / Mustapekka Areena
    • 15.10.2016 NouLa 4:3 Sibbo-V, Viking Line Uusimaa Cup, Vantaa / Tikkurilan urheilupuisto (TN)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------

    Yhteensä: 50 ottelua

    Kotivoittoja: 27
    Vierasvoittoja: 17
    Tasapelejä: 6

    Sarjatasoja: 6+2*
    Cup-kilpailuja: 4

    Paikkakuntia: 10+2*
    Stadioneita / kenttiä: 25
    Kisamakkaroita: 11

    * = ULKOMAILLA

    2015: 58 ottelua
    « Viimeksi muokattu: 15.10.2016 klo 19:17:56 kirjoittanut lavida »
    blackhawk

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: TPS, Suomi, Everton


    Vastaus #11 : 06.01.2016 klo 23:25:15

    Paikan päällä nähdyt ottelut (49 ottelua)
    Su 6.3.Pirkkahalli:TamU - TPSSuomen Cup
    Ke 23.3.Esport Arena:FC Honka - TPSSuomen Cup
    Pe 1.4.Yläkenttä:TPS - TiPSNaisten Liiga
    Su 24.4.Tehtaan kenttä:Haka - TPSYkkönen
    La 30.4.Yläkenttä:TPS - HJKNaisten Liiga
    Su 8.5.Yläkenttä:TPS - ONSNaisten Liiga
    La 14.5.Yläkenttä:TPS - IlvesNaisten Liiga
    Su 15.5.Kauniaisten keskuskenttä:GrIFK - TPSYkkönen
    Pe 20.5.Paavo Nurmen stadion:TPS - KTPYkkönen
    Su 29.5.Yläkenttä:TPS - Nice FutisNaisten Liiga
    Su 29.5.Paavo Nurmen stadion:TPS - FC JazzYkkönen
    Pe 3.6.Tehtaan kenttä:Suomi - IrlantiNaisten EM-karsinta
    Su 5.6.Raatin stadion:AC Oulu - TPSYkkönen
    Ke 8.6.Paavo Nurmen stadion:TPS - JJKYkkönen
    To 9.6.Tikkurilan urheilupuisto N:TiPS - TPSNaisten Suomen Cup
    Su 12.6.Tammisaaren keskuskenttä:EIF - TPSYkkönen
    Ke 6.7.Paavo Nurmen stadion:TPS - KPVYkkönen
    La 9.7.Yläkenttä:TPS - PallokissatNaisten Liiga
    To 14.7.Rovaniemen keskuskenttä:RoPS - Lokomotiva ZagrebEurooppa-liigan karsinta
    La 16.7.Sonera Stadium:HJK - TPSNaisten Liiga
    Su 17.7.Paavo Nurmen stadion:TPS - GrIFKYkkönen
    Ti 19.7.OmaSp Stadion:SJK - BATE BorisovMestarien liigan karsinta
    La 23.7.Yläkenttä:TPS - FC HonkaNaisten Liiga
    Su 24.7.Paavo Nurmen stadion:TPS - KTPYkkönen
    Ti 2.8.KHT Soikka:TPS - PK-35Naisten Suomen Cup
    To 4.8.Sonera Stadium:HJK - IFK GöteborgEurooppa-liigan karsinta
    La 6.8.Kaarinan keskuskenttä:TPS - AC OuluYkkönen
    Su 7.8.Tammelan stadion:Ilves - TPSNaisten Liiga
    La 13.8.KHT Soikka:TPS - Åland UnitedNaisten Liiga
    Ma 15.8.Paavo Nurmen stadion:TPS - EIFYkkönen
    La 20.8.Euran Wembley:NiceFutis - TPSNaisten Liiga
    Su 21.8.Paavo Nurmen stadion:TPS - HakaYkkönen
    Pe 2.9.Paavo Nurmen stadion:TPS - JJKYkkönen
    La 3.9.Yläkenttä:TPS - PallokissatNaisten Liiga
    Ma 5.9.Veritas Stadion:Suomi - KosovoMM-karsinta
    Pe 9.9.Wiklöf Holding Arena:Åland United - TPSNaisten Liiga
    La 10.9.Paavo Nurmen stadion:TPS - KPVYkkönen
    La 17.9.Eerikkilä Areena:Suomi - FärsaaretNaisten U19 EM-karsinta
    La 24.9.Yläkenttä:TPS - FC HonkaNaisten Liiga
    La 1.10.Yläkenttä:TPS - HJKNaisten Liiga
    La 1.10.Paavo Nurmen stadion:TPS - FC JazzYkkönen
    To 6.10.Laugardalsvöllur:Islanti - SuomiMM-karsinta
    Su 9.10.Ratina:Suomi - KroatiaMM-karsinta
    La 22.10.Paavo Nurmen stadion:TPS - EIFYkkönen
    Ke 26.10.Paavo Nurmen stadion:TPS - FC InterVeikkausliigan karsinta
    La 29.10.Veritas Stadion:FC Inter - TPSVeikkausliigan karsinta
    La 3.12.BSFZ-Arena:Admira Wacker - Austria WienItävallan Bundesliiga
    Su 4.12.Štadión Pasienky:Slovan Bratislava - Spartak TrnavaSlovakian Fortuna liga
    Su 11.12.Het Kasteel:Sparta Rotterdam - Vitesse ArnhemEredivisie

    Televisiosta/netistä nähdyt ottelut (165 ottelua)
    Ke 6.1.Viaplay:Everton - Manchester CityEnglannin Liigacup
    Ke 13.1.MTV MAX:Manchester City - EvertonValioliiga
    Ke 27.1.Viaplay:Manchester City - EvertonEnglannin Liigacup
    Ti 2.2.MTV MAX:Leicester - LiverpoolValioliiga
    Ke 3.2.MTV Sport 2:Everton - NewcastleValioliiga
    La 13.2.MTV Sport 1:Chelsea - NewcastleValioliiga
    Su 14.2.MTV Sport 1:Arsenal - LeicesterValioliiga
    Su 14.2.MTV Sport 1:Manchester City - TottenhamValioliiga
    Ti 16.2.Yle TV2:PSG - ChelseaMestarien liiga
    Ke 17.2.Viaplay:Roma - Real MadridMestarien liiga
    To 18.2.Nelonen Pro 1:Midtjylland - Manchester UnitedEurooppa-liiga
    La 20.2.Viaplay:Bournemouth - EvertonFA Cup
    Ti 23.2.Yle TV2:Arsenal - BarcelonaMestarien liiga
    To 25.2.Nelonen Pro 2:Manchester United - MidtjyllandEurooppa-liiga
    La 27.2.MTV Sport 1:West Ham - SunderlandValioliiga
    Su 28.2.MTV Sport 1:Manchester United - ArsenalValioliiga
    Su 28.2.Viaplay:Liverpool - Manchester CityEnglannin Liigacup
    Ke 2.3.MTV Sport 2:West Ham - TottenhamValioliiga
    La 5.3.MTV Sport 1:Tottenham - ArsenalValioliiga
    La 5.3.MTV Sport 1:Watford - LeicesterValioliiga
    Ti 8.3.Yle TV2:Real Madrid - RomaMestarien liiga
    Ke 9.3.Viaplay:Zenit - BenficaMestarien liiga
    Ke 9.3.Viaplay:Chelsea - PSGMestarien liiga
    To 10.3.Nelonen Pro 2:Liverpool - Manchester UnitedEurooppa-liiga
    La 12.3.Viaplay:Everton - ChelseaFA Cup
    Ma 14.3.MTV Sport 1:Leicester - NewcastleValioliiga
    To 17.3.Nelonen Pro 1:Valencia - Athletic BilbaoEurooppa-liiga
    To 17.3.Nelonen Pro 2:Manchester United - LiverpoolEurooppa-liiga
    Su 20.3.MTV Sport 2:Southampton - LiverpoolValioliiga
    Su 20.3.MTV Sport 1:Manchester City - Manchester UnitedValioliiga
    Ti 29.3.Fanseat:Norja - SuomiHarjoitusmatsi
    La 2.4.MTV Sport 1:Arsenal - WatfordValioliiga
    La 2.4.MTV Sport 1:Liverpool - TottenhamValioliiga
    Ti 5.4.Yle TV2:Barcelona - Atlético MadridMestarien liiga
    Ke 6.4.Viaplay:PSG - Manchester CityMestarien liiga
    To 7.4.Nelonen Pro 2:Dortmund - LiverpoolEurooppa-liiga
    La 9.4.MTV Sport 1:West Ham - ArsenalValioliiga
    La 9.4.MTV Sport 1:Southampton - NewcastleValioliiga
    La 9.4.MTV Sport 1:Manchester City - West BromwichValioliiga
    Su 10.4.MTV Sport 1:Sunderland - LeicesterValioliiga
    Su 10.4.MTV Sport 1:Tottenham - Manchester UnitedValioliiga
    Ti 12.4.Yle TV2:Manchester City - PSGMestarien liiga
    Ke 13.4.Viaplay:West Ham - Manchester UnitedFA Cup
    Ke 13.4.MTV Sport 2:Crystal Palace - EvertonValioliiga
    La 16.4.MTV Sport 1:Chelsea - Manchester CityValioliiga
    Su 17.4.MTV Sport 1:Leicester - West HamValioliiga
    Su 17.4.MTV Sport 1:Arsenal - Crystal PalaceValioliiga
    Ke 20.4.MTV Sport 1:Liverpool - EvertonValioliiga
    La 23.4.Viaplay:Everton - Manchester UnitedFA Cup
    Ke 27.4.Viaplay:Atlético Madrid - Bayern MünchenMestarien liiga
    To 28.4.Nelonen Pro 2:Villarreal - LiverpoolEurooppa-liiga
    Pe 29.4.ÖT:FF Jaro - TPSYkkönen
    Su 1.5.MTV Sport 1:Swansea - LiverpoolValioliiga
    Su 1.5.MTV Sport 1:Manchester United - LeicesterValioliiga
    Su 1.5.MTV Sport 1:Southampton - Manchester CityValioliiga
    Ma 2.5.MTV Sport 1:Chelsea - TottenhamValioliiga
    Ti 3.5.Yle TV2:Bayern München - Atlético MadridMestarien liiga
    Ke 4.5.Viaplay:Real Madrid - Manchester CityMestarien liiga
    To 5.5.Huuhkaja.tv:ONS - PK-35Naisten Liiga
    To 5.5.Nelonen Pro 2:Liverpool - VillarrealEurooppa-liiga
    La 7.5.MTV MAX:Aston Villa - NewcastleValioliiga
    La 7.5.MTV MAX:Leicester - EvertonValioliiga
    Ti 10.5.MTV Sport 2:West Ham - Manchester UnitedValioliiga
    Ke 11.5.MTV MAX:Sunderland - EvertonValioliiga
    Ke 18.5.Nelonen Pro 1:Liverpool - SevillaEurooppa-liiga
    To 19.5.Eurosport 2:Eintracht Frankfurt - NürnbergBundesliigan karsinta
    Ma 23.5.Eurosport 2:Nürnberg - Eintracht FrankfurtBundesliigan karsinta
    Ti 24.5.Eurosport 2:Duisburg - Würzburger Kickers2. Bundesliigan karsinta
    To 26.5.Eurosport 1:Wolfsburg - LyonNaisten Mestarien liiga
    La 28.5.Yle TV2:Real Madrid - Atlético MadridMestarien liiga
    Ke 1.6.Viaplay:Belgia - SuomiHarjoitusmatsi
    Ma 6.6.Viaplay:Italia - SuomiHarjoitusmatsi
    Ti 7.6.Yle TV2:Suomi - PortugaliNaisten EM-karsinta
    Pe 10.6.Yle TV2:Ranska - RomaniaEM-kisat
    La 11.6.Yle TV2:Albania - SveitsiEM-kisat
    La 11.6.Yle TV2:Wales - SlovakiaEM-kisat
    La 11.6.Yle TV2:Englanti - VenäjäEM-kisat
    Su 12.6.Yle TV2:Puola - Pohjois-IrlantiEM-kisat
    Su 12.6.Yle TV2:Saksa - UkrainaEM-kisat
    Ma 13.6.Yle TV2:Espanja - TsekkiEM-kisat
    Ma 13.6.Yle TV2:Irlanti - RuotsiEM-kisat
    Ma 13.6.Yle TV2:Belgia - ItaliaEM-kisat
    Ti 14.6.Yle TV2:Itävalta - UnkariEM-kisat
    Ti 14.6.Yle TV2:Portugali - IslantiEM-kisat
    To 16.6.Yle TV2:Englanti - WalesEM-kisat
    To 16.6.Yle TV2:Ukraina - Pohjois-IrlantiEM-kisat
    To 16.6.Yle TV2:Saksa - PuolaEM-kisat
    Pe 17.6.Yle TV2:Italia - RuotsiEM-kisat
    Pe 17.6.Yle TV2:Tsekki - KroatiaEM-kisat
    Pe 17.6.Yle TV2:Espanja - TurkkiEM-kisat
    Su 19.6.Yle TV2:Sveitsi - RanskaEM-kisat
    Ma 20.6.Yle TV2:Slovakia - EnglantiEM-kisat
    Ti 21.6.Yle TV2:Pohjois-Irlanti - SaksaEM-kisat
    Ti 21.6.Yle TV2:Kroatia - EspanjaEM-kisat
    Ke 22.6.Yle TV2:Unkari - PortugaliEM-kisat
    Ke 22.6.Yle TV2:Ruotsi - BelgiaEM-kisat
    La 25.6.Yle TV2:Sveitsi - PuolaEM-kisat
    La 25.6.Yle TV2:Wales - Pohjois-IrlantiEM-kisat
    La 25.6.Yle TV2:Kroatia - PortugaliEM-kisat
    Su 26.6.Yle TV2:Saksa - SlovakiaEM-kisat
    Su 26.6.Yle TV2:Unkari - BelgiaEM-kisat
    Ma 27.6.Yle TV2:Italia - EspanjaEM-kisat
    Ma 27.6.Yle TV2:Englanti - IslantiEM-kisat
    To 30.6.Yle TV2:Puola - PortugaliEM-kisat
    Pe 1.7.Yle TV2:Wales - BelgiaEM-kisat
    La 2.7.Yle TV2:Saksa - ItaliaEM-kisat
    Su 3.7.Fanseat:JJK - TPSYkkönen
    Su 3.7.Yle TV2:Ranska - IslantiEM-kisat
    Ke 6.7.Yle TV2:Portugali - WalesEM-kisat
    To 7.7.Ruutu+:HJK - AtlantisEurooppa-liigan karsinta
    To 7.7.Yle TV2:Saksa - RanskaEM-kisat
    Su 10.7.Yle TV2:Portugali - RanskaEM-kisat
    To 14.7.IS-TV:HJK - Beroe Stara ZagoraEurooppa-liigan karsinta
    Ke 27.7.Veikkaus-TV:Trencin - Legia VarsovaMestarien liigan karsinta
    Pe 29.7.Veikkaus-TV:FC Jazz - TPSYkkönen
    Pe 29.7.Veikkaus-TV:Dynamo Dresden - EvertonHarjoitusmatsi
    Ke 3.8.Yle TV2:Ruotsi - Etelä-AfrikkaNaisten olympiaturnaus
    Ke 3.8.Yle Rio Areena:Kanada - AustraliaNaisten olympiaturnaus
    Ke 3.8.Yle TV2:Brasilia - KiinaNaisten olympiaturnaus
    La 6.8.Yle Rio Areena:USA - RanskaNaisten olympiaturnaus
    Su 7.8.Yle Fem:Saksa - Etelä-KoreaOlympiaturnaus
    Ti 9.8.Yle Fem:Saksa - KanadaNaisten olympiaturnaus
    Pe 12.8.Yle Rio Areena:USA - RuotsiNaisten olympiaturnaus
    Pe 12.8.Yle Rio Areena:Kiina - SaksaNaisten olympiaturnaus
    Pe 12.8.Yle Fem:Kanada - RanskaNaisten olympiaturnaus
    Pe 12.8.Yle Rio Areena:Brasilia - AustraliaNaisten olympiaturnaus
    Ti 16.8.Viasat Sport:Brasilia - RuotsiNaisten olympiaturnaus
    Ti 16.8.Yle Fem:Kanada - SaksaNaisten olympiaturnaus
    Ke 17.8.Yle Fem:Nigeria - SaksaOlympiaturnaus
    Pe 19.8.Yle Fem:Ruotsi - SaksaNaisten olympiaturnaus
    La 20.8.Yle TV2:Brasilia - SaksaOlympiaturnaus
    Ke 31.8.Yle TV2:Saksa - SuomiHarjoitusmatsi
    Su 4.9.Fanseat:Slovakia - EnglantiMM-karsinta
    Su 4.9.Fanseat:Norja - SaksaMM-karsinta
    Ti 6.9.Fanseat:Ruotsi - HollantiMM-karsinta
    Ma 12.9.Viaplay:Sunderland - EvertonValioliiga
    La 24.9.Huuhkaja.tv:Pallokissat - Åland UnitedNaisten Liiga
    Su 25.9.Viaplay:West Ham - SouthamptonValioliiga
    Ma 26.9.Viaplay:Burnley - WatfordValioliiga
    Pe 30.9.Viaplay:Everton - Crystal PalaceValioliiga
    Ti 11.10.Fanseat:Slovenia - EnglantiMM-karsinta
    Pe 14.10.Ruutu+:HJK - IFK MariehamnVeikkausliiga
    La 15.10.Huuhkaja.tv:AC Oulu - TPSYkkönen
    La 15.10.Viaplay:Crystal Palace - West HamValioliiga
    Ti 18.10.Yle TV2:Leicester - KøbenhavnMestarien liiga
    Su 30.10.Viaplay:Everton - West HamValioliiga
    Ti 1.11.Yle TV2:Manchester City - BarcelonaMestarien liiga
    Ke 2.11.Viaplay:København - LeicesterMestarien liiga
    La 5.11.Viaplay:Manchester City - MiddlesbroughValioliiga
    La 5.11.Viaplay:Chelsea - EvertonValioliiga
    Su 6.11.Viaplay:Swansea - Manchester UnitedValioliiga
    Su 6.11.Viaplay:Leicester - West BromwichValioliiga
    Pe 11.11.Fanseat:Englanti - SkotlantiMM-karsinta
    La 12.11.Yle TV2:Ukraina - SuomiMM-karsinta
    Ma 21.11.Viaplay:West Bromwich - BurnleyValioliiga
    Ti 22.11.Viaplay:Leicester - Club BruggeMestarien liiga
    La 26.11.Viaplay:Chelsea - TottenhamValioliiga
    Su 27.11.Viaplay:Southampton - EvertonValioliiga
    Ma 19.12.Viaplay:Everton - LiverpoolValioliiga
    Ma 26.12.Viaplay:Watford - Crystal PalaceValioliiga
    Ti 27.12.Viaplay:Liverpool - StokeValioliiga
    Ke 28.12.Viaplay:Southampton - TottenhamValioliiga
    Pe 30.12.Viaplay:Hull - EvertonValioliiga
    La 31.12.Viaplay:Manchester United - MiddlesbroughValioliiga
    La 31.12.Viaplay:Liverpool - Manchester CityValioliiga

    Edelliset kaudet
    2015 - 52 ottelua (112 tv-ottelua)
    2014 - 40 ottelua (129 tv-ottelua)
    2013 - 41 ottelua (131 tv-ottelua)
    2012 - 39 ottelua (103 tv-ottelua)
    2011 - 35 ottelua (123 tv-ottelua)
    2010 - 41 ottelua
    2009 - 54 ottelua
    2008 - 31 ottelua
    2007 - 25 ottelua
    2006 - 23 ottelua
    « Viimeksi muokattu: 01.01.2017 klo 13:53:48 kirjoittanut blackhawk »
    Andreas

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


    Vastaus #12 : 07.01.2016 klo 03:40:10

    PAIKAN PÄÄLLÄ

    Ykkönen
    29.04. FF Jaro - TPS 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    04.05. AC Oulu - FF Jaro 0-1 (Raattin Stadion)
    08.05. FF Jaro - FC Haka 0-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    21.05. FF Jaro - KPV 0-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    12.06. FF Jaro - Grankulla IFK 2-2 (Länsikenttä)
    19.06. FF Jaro - FC Jazz 3-4 (Länsikenttä)
    03.07. FF Jaro - AC Oulu 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    10.07. FC Haka - FF Jaro 1-1 (Tehtaan kenttä)
    19.07. FF Jaro - JJK 0-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    23.07. FF Jaro - KPV 0-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    07.08. FF Jaro - Ekenäs IF 5-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    21.08. FF Jaro - FC Jazz 2-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    28.08. FF Jaro - TPS 3-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    11.09. FF Jaro - FC Haka 3-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    15.09. FC Jazz - FF Jaro 1-1 (Porin Stadion)
    25.09. KPV - FF Jaro 0-3 (Kokkolan Keskuskenttä)
    02.10. FF Jaro - FC KTP 3-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    15.10. Ekenäs IF - FF Jaro 1-2 (Ekenäs Centrumplan)
    22.10. FF Jaro - Grankulla IFK 2-4 (Pietarsaaren Keskuskenttä)

    Kolmonen
    23.04. JBK - FC Kiisto 3-0 (Länsikenttä)
    09.07. JBK - FC Korsholm 6-1 (Länsikenttä)

    Nelonen
    24.8. KUF - FC YPA Akatemia 1-3 (Kolpin kenttä)

    Naisten Kakkonen
    08.10. FC United - TPV 4-3 (Länsikenttä)

    Suomen Cup
    05.03. AC Oulu - FF Jaro 0-3 (Arina Arena)
    19.03. FF Jaro - VPS 0-2 (Tellushalli)

    B-junnut
    09.04. FF Jaro - TPS 0-3 (Tellushalli)

    Harjoitusottelut
    23.01. FF Jaro - Vasa IFK 6-1 (Tellushalli)
    29.01. OPS - KPV 1-1, 3-4 rp (Tellushalli)
    29.01. FF Jaro - Stahre Academy 5-1 (Tellushalli)
    30.01. FF Jaro - KPV 0-3 (Tellushalli)
    13.02. JBK - FF Jaro 1-4 (Tellushalli)
    20.02. FF Jaro - SJK 5-2 (Tellushalli)
    02.04. JBK - KPV Akatemia 6-2 (Länsikenttä)
    16.04. JBK - SJK Akatemia 2-3 (Länsikenttä)
    22.06. FF Jaro - Gefle IF 0-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
    30.07. Ilves - Valencia CF 1-4 (Ratina)

    YHTEENSÄ: 36
    MAALIT: 133
    KESKIARVO: 3,69

    STREAM/TV

    Liiga
    26.05. HJK - HIFK 2-1, stream
    18.06. SJK - HJK 2-3, Nelonen

    Ykkönen
    08.06. Ekenäs IF - FF Jaro 1-0, stream
    14.08. Grankulla IFK - FF Jaro 2-3, stream
    19.09. JJK - FF Jaro 3-1 @ O'Learys

    Valioliiga
    03.01. Everton - Tottenham 1-1, MTV Sport
    16.01. Chelsea - Everton 3-3, stream
    24.01. Arsenal - Chelsea 0-1, stream
    02.02. Leicester - Liverpool 2-0, stream
    03.02. Watford - Chelsea 0-0, stream
    13.02. Chelsea - Newcastle 5-1, stream
    14.02. Aston Villa - Liverpool 0-6, MTV Sport
    14.02. Manchester City - Tottenham 1-2, MTV Sport
    27.02. Southampton - Chelsea 1-2, stream
    01.03. Norwich - Chelsea 1-2, MTV Sport
    06.03. West Bromwich - Manchester United 1-0, MTV Sport
    03.04. Manchester United - Everton 1-0, MTV Sport
    10.04. Tottenham - Manchester United 3-0, MTV Sport
    16.04. Chelsea - Manchester City 0-3, stream
    17.04. Leicester - West Ham 2-2, MTV Sport
    17.04. Arsenal - Crystal Palace 1-1, MTV Sport
    18.04. Stoke - Tottenham 0-4, stream
    19.04. Newcastle - Manchester City 1-1, stream
    21.04. Arsenal - West Bromwich 2-0, stream
    24.04. Leicester - Swansea 4-0, MTV Sport
    02.05. Chelsea - Tottenham 2-2, stream
    08.05. Manchester City - Arsenal 2-2, MTV Sport
    15.05. Swansea - Manchester City 1-1, MTV Sport
    27.08. Tottenham - Liverpool 1-1, stream
    16.09. Chelsea - Liverpool 1-2 @ O'Learys
    26.09. Burnley - Watford 2-0, stream
    16.10. Southampton - Burnley 3-1, Viasat
    17.10. Liverpool - Manchester United 0-0, stream
    30.10. Everton - West Ham 2-0, Viasat
    30.10. Southampton - Chelsea 0-2, Viasat
    05.11. Chelsea - Everton 5-0, stream
    20.11. Middlesbrough - Chelsea 0-1, Viasat
    26.11. Chelsea - Tottenham 2-1, Viasat
    03.12. West Ham - Arsenal 1-5, stream
    04.12. Everton - Manchester United 1-1, Viasat
    11.12. Liverpool - West Ham 2-2, Viasat
    13.12. Everton - Arsenal 2-1, stream
    14.12. Sunderland - Chelsea 0-1, stream
    17.12. Crystal Palace - Chelsea 0-1, stream
    18.12. Manchester City - Arsenal 2-1, Viasat
    19.12. Everton - Liverpool 0-1, stream
    26.12. Chelsea - Bournemouth 3-0, Viasat
    26.12. Hull - Manchester City 0-3, Viasat
    27.12. Liverpool - Stoke 4-1, stream
    28.12. Southampton - Tottenham 1-4, stream
    30.12. Hull - Everton 2-2, stream
    31.12. Liverpool - Manchester City 1-0, Viasat

    La Liga
    09.01. Real Madrid - Deportivo La Coruña 5-0, stream
    16.01. Real Sociedad - Deportivo La Coruña 1-1, stream
    07.02. Levante - FC Barcelona 0-2, @ Sports Academy, Helsinki
    13.02. Deportivo La Coruña - Real Betis 2-2, stream
    28.02. FC Barcelona - Sevilla 2-1, stream
    05.03. Deportivo La Coruña - Malaga 3-3, stream
    13.03. Las Palmas - Real Madrid 1-2, stream
    19.03. Deportivo La Coruña - Levante 2-1, stream
    02.04. FC Barcelona - Real Madrid 1-2, @ O'Learys
    20.04. Deportivo La Coruña - FC Barcelona 0-8, stream
    23.04. Eibar - Deportivo La Coruña 1-1, stream
    22.08. Valencia - Las Palmas 2-4, stream
    28.08. Athletic Bilbao - FC Barcelona 0-1, stream
    09.09. Real Sociedad - Espanyol 1-1, stream
    17.09. Las Palmas - Malaga 1-0, stream
    21.09. FC Barcelona - Atletico Madrid 1-1, stream
    22.09. Deportivo La Coruña - Leganes 1-2, stream
    24.09. Las Palmas - Real Madrid 2-2, Viasat
    02.10. Celta Vigo - FC Barcelona 4-3, stream
    31.10. Deportivo La Coruña - Valencia 1-1, stream
    05.11. Granada - Deportivo La Coruña 1-1, stream
    06.11. Sevilla - FC Barcelona 1-2, stream
    19.11. Deportivo La Coruña - Sevilla 2-3, stream
    19.11. Atletico Madrid - Real Madrid 0-3, stream
    26.11. Sevilla - Valencia 2-1, Viasat
    27.11. Real Sociedad - FC Barcelona 1-1, stream
    03.12. Atletico Madrid - Espanyol 0-0, stream
    05.12. Deportivo La Coruña - Real Sociedad 5-1, stream
    10.12. Real Madrid - Deportivo La Coruña 3-2, stream
    12.12. Villarreal - Atletico Madrid 3-0, stream
    17.12. Sevilla - Malaga 4-1, stream

    Bundesliga
    20.09. Wolfsburg - Borussia Dortmund 1-5, stream
    23.09. Borussia Dortmund - Freiburg 3-1, stream
    29.10. Borussia Dortmund - Schalke 04 0-0, stream
    05.11. HSV - Borussia Dortmund 2-5, stream
    19.11. Borussia Dortumund - Bayern Munchen 1-0, stream
    16.12. Hoffenheim - Borussia Dortmund 2-2, stream
    20.12. Borussia Dortmund - Augsburg 1-1, stream
    21.12.Bayern Munchen - RB Leipzig 3-0, stream

    Ligue 1
    07.05. Nice - Saint-Etienne 2-0, stream

    MLS
    19.09. Toronto FC - New York Red Bulls 3-3, Eurosport

    UEFA Champions League
    16.02. PSG - Chelsea 2-1, YLE2
    17.02. AS Roma - Real Madrid 0-2, stream
    23.02. Arsenal - FC Barcelona 0-2, YLE2
    08.03. Real Madrid - AS Roma 2-0, YLE2
    09.03. Chelsea - PSG 1-2, stream
    15.03. Atletico Madrid - PSV 0-0, 8-7 rp, YLE2
    16.03. Bayern Munchen - Juventus 2-2, 4-2 ja, @ O'Learys
    05.04. FC Barcelona - Atletico Madrid 2-1, YLE2
    06.04. PSG - Manchester City 2-2, stream
    12.04. Manchester City - PSG 1-0, YLE2
    13.04. Atletico Madrid - FC Barcelona 2-0, stream
    26.04. Manchester City - Real Madrid 0-0, YLE2
    27.04. Atletico Madrid - Bayern Munchen 1-0, stream
    03.05. Bayern Munchen - Atletico Madrid 2-1, YLE2
    28.05. Atletico Madrid - Real Madrid 1-1, 6-5 rp., YLE2
    13.07. Rosenborg - IFK Norrköping 3-1, stream
    16.08. Steaua Bucharest - Manchester City 0-5, YLE1
    17.08. FC Porto - AS Roma 1-1, stream
    23.08. AS Roma - FC Porto 0-3, YLE2
    24.08. APOEL - FC Copenhagen 1-1, stream
    13.09. PSG - Arsenal 1-1, YLE2
    14.09. Legia - Borussia Dortmund 0-6, stream
    27.09. Borussia Dortmund - Real Madrid 2-2, stream
    28.09. Celtic - Manchester City 3-3, stream
    18.10. Sporting - Borussia Dortmund 1-2, stream
    19.10. Bayern Munchen - PSV 4-1, stream
    01.11. Manchester City - FC Barcelona 3-1, YLE2
    02.11. Borussia Dortmund - Sporting 1-0, stream
    22.11. Sevilla - Juventus 1-3, YLE2
    23.11. Mönchengladbach - Manchester City 1-1, stream
    06.12. Benfica - Napoli 1-2, YLE2
    07.12. Real Madrid - Borussia Dortmund 2-2, stream

    UEFA Europa League
    18.02. Augsburg - Liverpool 0-0, stream
    25.02. Liverpool - Augsburg 1-0, stream
    25.02. Manchester United - FC Midtjylland 5-1, stream
    07.04. Borussia Dortmund - Liverpool 1-1, stream
    28.04. Villarreal - Liverpool 1-0, stream
    05.05. Liverpool - Villarreal 3-0, stream
    18.05. Liverpool - Sevilla 1-3, JIM
    30.06. Odds BK - IFK Mariehamn 2-0, stream
    07.07. RoPS - Shamrock Rovers 1-1, stream
    28.07. IFK Göteborg - HJK 1-2, stream
    04.08. HJK - IFK Göteborg 0-2, stream
    25.08. West Ham - Astra 0-1, Eurosport
    29.09. Celta Vigo - Panathinaikos 2-0, stream
    29.09. Manchester United - FC Zorya 1-0, stream
    20.10. Mainz - Anderlecht 1-1, stream
    03.11. Athletic Bilbao - Genk 5-3, stream
    03.11. Southampton - Inter Milan 2-1, stream
    24.11. Manchester United - Feyenoord 4-0, stream
    08.12. Southampton - Hapoel Be'er Sheva 1-1, stream

    Super Cup
    09.08. Real Madrid - Sevilla 2-2, 3-2 jo., YLE1

    FA Cup
    22.02. Shrewsbury Town - Manchester United 0-3, stream

    EFL Cup
    26.10. Manchester United - Manchester City 1-0, stream

    DFB-Pokal
    21.05. Borussia Dortmund - Bayern Munchen 0-0, 4-3 rp, stream

    Svenska Cupen
    15.03. AIK - Hammarby 1-1, 3-5 rp, SVT2/SVT 24

    EM-kisat
    10.06. Ranska - Romania 2-1, YLE2
    11.06. Englanti - Venäjä 1-1, SVT1
    12.06. Puola - Pohjois-Irlanti 2-0, YLE2
    12.06. Saksa - Ukraina 2-0, YLE2
    13.06. Irlanti - Ruotsi 1-1, SVT2
    13.06. Belgia - Italia 0-2, YLE2
    14.06. Itävalta - Unkari 0-2, stream
    14.06. Portugali - Islanti 1-1, YLE2
    15.06. Venäjä - Slovakia 1-2, YLE2
    15.06. Ranska - Albania 2-0, YLE2
    16.06. Englanti - Wales 2-1, YLE2
    16.06. Ukraina - Pohjois-Irlanti 0-2, YLE2
    16.06. Saksa - Puola 0-0, YLE2
    17.06. Italia - Ruotsi 1-0, YLE2
    17.06. Tshekki - Kroatia 2-2, YLE2
    17.06. Espanja - Turkki 3-0, YLE2
    18.06. Belgia - Irlanti 3-0, YLE2
    18.06. Unkari - Islanti 1-1, YLE2 @ O'Learys
    18.06. Portugali - Itävalta 0-0, YLE2 @ O'Learys
    19.06. Ranska - Sveitsi 0-0, YLE2
    20.06. Englanti - Slovakia 0-0, YLE2
    21.06. Kroatia - Espanja 2-1, YLE2
    22.06. Belgia - Ruotsi 1-0, TV4
    25.06. Sveitsi - Puola 1-1, 5-6 rp., YLE2
    25.06. Wales - Pohjois-Irlanti 1-0, YLE2
    25.06. Kroatia - Portugali 0-0, 0-1 ja., YLE2
    26.06. Ranska - Irlanti 2-1, YLE2
    26.06. Unkari - Belgia 0-4, YLE2
    27.06. Englanti - Islanti 1-2, YLE2
    30.06. Puola - Portugali 1-1, 4-6 rp., YLE2
    01.07. Wales - Belgia 3-1, YLE2
    02.07. Saksa - Italia 1-1, 7-6 rp., YLE2
    03.07. Ranska - Islanti 5-2, YLE2
    06.07. Portugali - Wales 2-0, YLE2
    07.07. Saksa - Ranska 0-2, YLE2
    10.07. Ranska - Portugali 0-0, 0-1 jo., stream

    Copa America
    06.06. Meksiko - Uruguay 3-1, stream
    07.06. Argentiina - Chile 2-1, stream
    08.06. USA - Costa Rica 4-0, stream
    09.06. Brasilia - Haiti 7-1, stream
    13.06. Ecuador - Haiti 4-0, stream
    13.06. Brasilia - Peru 0-1, stream
    15.06. Chile - Panama 4-2, stream
    17.06. Peru - Kolumbia 0-0, 2-4 rp., stream
    26.06. USA - Kolumbia 0-1, stream
    27.06. Argentiina - Chile 0-0, 2-4 rp., Viasat

    Olympialaiset
    05.08. Fiji - Etelä-Korea 0-8, stream

    10.08. Uusi-Seelanti - Ranska 0-3, stream
    19.08. Ruotsi - Saksa 1-2, YLE2

    Maaottelut
    13.01. Suomi - Islanti 0-1, stream
    24.03. Turkki - Ruotsi 2-1, TV4
    29.03. Ruotsi - Tsekki 1-1, TV4
    01.06. Belgia - Suomi 1-1, stream
    06.06. Italia - Suomi 2-0, stream
    30.08. Saksa - Suomi 2-0, YLE2
    05.09. Suomi - Kosovo 1-1, YLE2
    06.09. Ruotsi - Hollanti 1-1, stream
    06.10. Islanti - Suomi 3-2, YLE2
    07.10. Luxemburg - Ruotsi 0-1, stream
    08.10. Saksa - Tsekki 3-0, stream
    10.10. Ruotsi - Bulgaria 3-0, stream
    11.10. Slovenia - Englanti 0-0, stream
    16.11. Argentina - Kolumbia 3-0, stream

    YHTEENSÄ: 211

    2007, 32 ottelua
    2008, 57 ottelua
    2009, 67 ottelua
    2010, 76 ottelua
    2011, 71+170 ottelua
    2012, 57+179 ottelua
    2013, 48+149 ottelua
    2014, 43+147 ottelua
    2015, 45+142 ottelua
    « Viimeksi muokattu: 01.01.2017 klo 07:09:44 kirjoittanut Andreas »
    batong

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: MU, SV, West Ham United, Orimattilan Pedot


    Vastaus #13 : 07.01.2016 klo 12:18:19

    Tänä vuonna mennään näillä:

    1.1. QPR - Hull City 1-2 - Loftus Road, Lontoo
    2.1. Charlton Athletic - Nottingham Forest 1-1 - The Valley, Lontoo
    16.1. FC Legirus Inter - JäPS 0-5 - Legirus Arena, Vantaa
    28.1. FC Legirus Inter - TuPS 8-1 - Legirus Arena, Vantaa
    31.1. KelA - I-HK/OMV 1-2 - Legirus Arena, Vantaa
    6.2. Pelikaani - FC Korso United 0-8 - Intersport Puhos Areena, Tuusula
    9.2. HJK - HIFK 3-3 - Talihalli, Helsinki
    11.2. NJS - FC Kontu 0-1 - Klaukkalan tekonurmi, Nurmijärvi
    18.2. FC Legirus Inter - LPS 8-0 - Legirus Arena, Vantaa
    20.2. Gnistan/Ogeli - EPS 2-3 - Fair Pay Areena, Helsinki

    11.3. FC Korso United - JJK 0-5 - Tikkurilan urheilupuisto,  Vantaa
    12.3. MPS/Atletico Malmi - Gnistan 1-0 - Tapanilan tekonurmi, Helsinki
    19.3. Honka/Akatemia - HJK 1-3 - Tapiolan urheilupuisto, Espoo
    2.4. SibboV - PKKU/Allianssi 0-2 - Söderkullan tekonurmi, Sipoo
    13.4. FC Espoo/2 - FC Vantaa 1-1 - Leppävaaran urheilupuisto, Espoo
    23.4. SibboV - MPS/Old Stars 0-2 - Söderkullan tekonurmi, Sipoo
    24.4. JäPS/47 - KoiPS/Cold Stars 5-1 - Koivusaaren tekonurmi, Järvenpää
    27.4. FC Korso United - KelA 3-1 - Solifer, Vantaa
    28.4. PuiU - TiPS 2-1 - Puistolan tekonurmi, Helsinki
    3.5. HePu - TuPS 2-6 - Myllypuron tekonurmi, Helsinki

    8.5. Spartak - NuPS 3-0 - Myllypuron tekonurmi, Helsinki
    9.5. HerTo/3 - FC Kobane 1-0 - Kontulan tekonurmi, Helsinki
    9.5. FC Kontu/LA - SUMU/77 2-1 - Kontulan tekonurmi, Helsinki
    11.5. KoiPS - CF Diablos Rojos 1-0 - Solifer, Vantaa
    17.5. FC FINNKURD - Zenith 5-1 Ala-Malmin nurmi, Helsinki
    18.5. FC Korso United - OPedot 6-0 - Solifer, Vantaa
    25.5. FC Vantaa/Tumu - MyMy 1-2 - Tikkurilan urheilupuisto, Vantaa
    27.5. Valtti - SAPA 1-1 - Puistolan nurmi, Helsinki
    27.5. KoiPS/Cold Stars - FC Korso United 2-4 - Solifer, Vantaa
    31.5. KoPa - FC Tuusula 3-0 - Korson hiekka, Vantaa

    2.6. HPS/2 - SUMU/sob 3-1 - Paloheinän tekonurmi, Helsinki
    7.6. Ponnistajat - SibboV 0-0 - Ala-Malmin nurmi, Helsinki
    13.6. FC Kobane - FC Puimur 1-2 - Kontulan tekonurmi, Helsinki
    22.6. I-HK/OMV - SexyPöxyt 1-5 - Itä-Hakkilan tekonurmi, Vantaa
    30.6. MPS/Atletico Malmi - KaaPo 1-1, 4-2 rp. - Pukinmäen urheilupuisto, Helsinki
    1.7. KoiPS/Cold Stars - KelA 2-3 - Solifer, Vantaa
    5.7. VJS/Old Stars - KoiPS/Legends 4-0 - Solifer, Vantaa
    17.7. Ilves - HJK 1-0 - Tammelan stadion, Tampere
    24.7. GrIFK - EIF 3-2 - Keskuskenttä, Kauniainen
    26.7. LPS/Kuninkaat - POHU/Akatemia 3-1 - Myllypuron nurmi, Helsinki

    1.8. FC Lähiö - Cosmos 1-0 - Kontulan tekonurmi, Helsinki
    1.8. RiRa/Ug  - IVPA 1-1 - Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa
    2.8. PK-35/Vantaa - Ilves 1-1 - Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa
    7.8. Valtti/Nepal - Gnistan/Roots 0-4 - Puotilan tekonurmi, Helsinki
    9.8. Kypros U17 - Färsaaret U17 1-0 - Kontulan nurmi, Helsinki
    9.8. Tanska U17 - Islanti U17 2-0 - Heteniityn kenttä, Helsinki
    9.8. KoiPS/Legends - KeiKa 2-1 - Solifer, Vantaa
    11.8. Töölön Taisto - Töölön Vesa 2-1 - Käpylän nurmi, Helsinki
    16.8. KoPa - AC JazzPa 3-1 - Korson hiekka, Vantaa
    24.8. IVPA - KoiPS/Legends 1-1 - Kartanonkosken nurmi, Vantaa

    30.8. HerTo - SibboV 2-1 - Myllypuron nurmi, Helsinki
    30.8. I-HK/Reserve - JoKi 0-3 - Itä-Hakkilan tekonurmi, Vantaa
    4.9. VJS - OPedot 8-0 - Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa
    6.9. CLE/B - PPV 4-1 - Myllypuron tekonurmi, Helsinki
    10.9. SibboV - Tikka 1-3 - Nikkilän keskuskenttä, Sipoo
    27.9. IVPA - KeiKa 0-1 - Tikkurilan hiekka, Vantaa
    30.9. FC Korso United - SalReipas/Akatemia 4-2 - Solifer, Vantaa
    2.10. CF Diablos Rojos - Kilo IF/3 1-2 - Tikkurilan tekonurmi, Vantaa
    2.10. GrIFK - FC Haka 1-0 - Keskuskenttä, Kauniainen
    4.10. KoiPS/Legends - PPS 0-2 - Solifer, Vantaa

    15.10. Gnistan* - MuSa 1-0, rp - Mustapekka Areena, Helsinki

    Yht. 61

    2015: 63 ottelua
    « Viimeksi muokattu: 16.10.2016 klo 11:48:46 kirjoittanut patonkikuono »
    drakon

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: TSV+RJC+KVM


    Vastaus #14 : 09.01.2016 klo 20:22:26

    Veikkausliiga (24)
    02.04.2016 HJK - MIFK 2-0 (0-0) @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö | 22e
    02.04.2016 PK-35 - RoPS 3-4 (2-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    09.04.2016 PK-35 - HIFK 0-2 (0-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    17.04.2016 PK-35 - VPS 0-2 (0-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    18.04.2016 HJK - SJK 2-1 (0-1) @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö | 14.5e
    07.05.2016 PK-35 - HJK 1-2 (0-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    21.05.2016 PK-35 - PS Kemi 2-2 (1-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    26.05.2016 PK-35 - Inter 3-1 (1-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    09.06.2016 HIFK - PK-35 1-2 (0-2) @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö | 19e
    12.06.2016 PK-35 - KuPS 1-1 (0-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    28.06.2016 VPS - Ilves 2-0 (2-0) @ Kaarlenkenttä, Vaasa-Hietalahti | 18e
    17.07.2016 PK-35 - MIFK 0-2 (0-2) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    23.07.2016 SJK - Lahti 4-1 (2-1) @ OmaSP stadion, Seinäjoki-Jouppilanvuori | 13e
    24.07.2016 HJK - PK-35 4-2 (4-0) @  Sonera Stadium, Helsinki-Töölö | 19,5e
    30.07.2016 HIFK - SJK 1-1 (1-1) @  Sonera Stadium, Helsinki-Töölö | 6,5e
    31.07.2016 Lahti - MIFK 1-1 (1-1) @ Lahden Stadion, Lahti-Urheilukeskus | 20e
    02.08.2016 PK-35 - Ilves 1-1 (0-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    06.08.2016 PS Kemi - PK-35 2-1 (0-0) @ Sauvosaaren takakenttä, Kemi | 17,5e
    07.08.2016 RoPS - VPS 2-0 (2-0) @ Rovaniemen keskuskenttä, Rovaniemi | 20e
    26.08.2016 PK-35 - PS Kemi 0-1 (0-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    12.09.2016 PK-35 - Ilves 1-3 (0-3) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    20.09.2016 PK-35 - HIFK 0-2 (0-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    14.10.2016 HJK - MIFK 1-1 (1-0) @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö | 14.5e
    23.10.2016 PK-35 - Inter 2-1 (2-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk

    Liigakarsinta (1)
    29.10.2016 Inter - TPS 2-0 (0-0) @ Veritas Stadion, Turku-Kupittaa | 13e

    Ykkönen (5)
    15.05.2016 GrIFK - TPS 1-0 (0-0) @ Kauniaisten keskuskenttä, Kauniainen | 12e
    10.07.2016 GrIFK - JJK 0-1 (0-1) @ Kauniaisten keskuskenttä, Kauniainen | 12e
    04.09.2016 GrIFK - KTP 2-0 (2-0) @ Kauniaisten keskuskenttä, Kauniainen | 12e
    18.09.2016 GrIFK - TPS 1-2 (0-0) @ Kauniaisten keskuskenttä, Kauniainen | 12e
    22.10.2016 JJK - Oulu 2-1 (1-0) @ Harjun stadion, Jyväskylä | 15e

    Kakkonen (13)
    05.05.2016 TPV - Honka 3-2 (1-1) @ Pyynikin tekonurmi, Tampere-Pyynikki | 8e
    21.05.2016 MPS - Gnistan 0-5 (0-1) @ Tapanilan nurmi, Helsinki-Tapanila | 5e
    05.06.2016 FC Espoo - EsPa 4-0 (1-0) @ Leppävaaran Stadion, Espoo-Leppävaara | 8e
    11.06.2016 Viikingit - Honka 0-3 (0-0) @ Vuosaaren urheilukenttä, Helsinki-Vuosaari | 10e
    03.07.2016 Honka - Kiffen 6-0 (2-0) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | 8e
    04.07.2016 FC Espoo - TPV 0-1 (0-1) @ Leppävaaran Stadion, Espoo-Leppävaara | 8e
    01.08.2016 Atlantis - EsPa 3-0 (0-0) @ Pallokenttä, Helsinki-Töölö
    19.08.2016 EsPa - FC Espoo 1-1 (1-1) @ Matinkylän tekonurmi 1, Espoo-Matinkylä | 8e
    30.08.2016 Gnistan - KäPa 3-0 (1-0) @ Mustapekka Areena, Helsinki-Oulunkylä  | 8e
    03.09.2016 Honka - BK-46 5-1 (2-1) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | 8e
    10.09.2016 FC Espoo - Honka 0-7 (0-3) @ Leppävaaran Stadion, Espoo-Leppävaara | vapaa
    14.09.2016 Kontu - Klubi 04 1-1 (0-0) @ Kontulan nurmi, Helsinki-Kontula | 5e
    25.09.2016 Kiffen - Honka 0-1 (0-1) @ Pallokenttä, Helsinki-Töölö | 7e

    Kolmonen (11)
    06.05.2016 Töölön Vesa - Töölön Taisto 0-3 (0-1) @ Pallokenttä 6, Helsinki-Töölö
    13.05.2016 PuiU - Reipas 0-3 (0-2) @ Puistolan nurmi, Helsinki-Puistola
    14.05.2016 Töölön Taisto - Atletico Malmi 4-2 (2-0) @ Talin halli, Helsinki-Tali
    15.05.2016 PK-35 - Honka Akatemia 1-2 (0-0) @ Pihlajamäen tekonurmi, Helsinki-Pihlajamäki
    19.05.2016 RiPS - HyPS 1-1 (0-0) @ Riihimäen pallokenttä, Riihimäki
    11.06.2016 I-HK/OMV - PK-35 4-3 (2-1) @ Itä-Hakkilan tekonurmi, Vantaa-Hakkila
    27.08.2016 Atletico Malmi - Töölön Taisto 3-3 (1-1) @ Pukinmäen liikuntapuisto, Helsinki-Pukinmäki
    27.08.2016 PPJ - HIFK/2 2-1 (1-1) @ Väinämöisen kenttä, Helsinki-Hietaniemi
    16.09.2016 MPS/Old Stars - Tikka 1-4 (1-2) @ Siltamäen liikuntapuisto 1. nurmi, Helsinki-Siltamäki
    24.09.2016 VG-62 - Masku 4-2 (3-1) @ Kuparivuoren urheilukenttä, Naantali
    05.10.2016 TöTa - PuiU 3-3 (1-2) @ Kartsnon tekonurmi, Helsinki-Vuosaari

    Nelonen (2)
    27.07.2016 FC Espoo/2 - PEF 1-1 (1-1) @ Leppävaaran tekonurmi 1, Espoo-Leppävaara
    01.09.2016 Ponnistus - SUMU/S.O.B. 2-2 (0-2) @ Käpylän 2 nurmi, Helsinki-Käpylä {100. Ottelu}

    Vitonen (5)
    16.05.2016 Jokerit FC - Degis 0-1 (0-1) @ Myllypuron tekonurmi, Helsinki-Myllypuro
    08.06.2016 Kurvin Vauhti - PETO 7-1 (6-0) @ Pirkkolan tekonurmi, Helsinki-Pirkkola
    03.08.2016 Pathoven - MyMy 1-3 (1-1) @ Kartanonkosken tekonurmi, Vantaa-Kartanonkoski
    09.09.2016 Jokerit FC - Roihuvuoren Urheilijat 3-1 (2-0) @ Kontulan tekonurmi, Helsinki-Kontula
    05.10.2016 Kurvin Vauhti - Jokerit FC 5-4rp (0-0) @ Kontulan tekonurmi, Helsinki-Kontula

    Suomen cup (20)
    16.01.2016 SUMU - PPJ 0-1 (0-1) @ Talin halli, Helsinki-Tali
    16.01.2016 FC Aztecas - Kontu 1-3 (0-3) @ Talin halli, Helsinki-Tali
    23.01.2016 Toukolan Teräs - Töölön Taisto 4-2rp (0-0) @ Talin halli, Helsinki-Tali
    23.01.2016 Jokerit FC - SUMU/77 6-4rp 1-1 (0-1) @ Talin halli, Helsinki-Tali
    24.01.2016 Kasiysi Miehet - HooGee/2 0-3 (0-3) @ Laaksolahden tekonurmi, Espoo-Laaksolahti
    26.01.2016 Honka/Akatemia - SibboV 4-2 (1-2) @ Laaksolahden halli, Espoo-Laaksolahti
    06.02.2016 Pelikaani - Korso United 0-8 (0-2) @ Jokelan tekonurmi, Tuusula-Jokela
    19.02.2016 Jokerit FC - Töölön Vesa 0-2 (0-0) @ Talin halli, Helsinki-Tali
    05.03.2016 NuPS - HIFK 0-6 (0-6) @ Kisakallion tekonurmi, Lohja-Kisakallio | 10e
    06.03.2016 Toukolan Teräs - JäPS 0-3 (0-0) @ Talin halli, Helsinki-Tali
    08.03.2016 EPS - Honka/Akatemia 1-3rp 2-2 (0-2) @ Espoonlahden tekonurmi 2, Espoo-Espoonlahti
    11.03.2016 Korso United - JJK 0-5 (0-3) @ Tikkurilan tekonurmi, Vantaa-Tikkurila | 5e
    12.03.2016 Atletico Malmi - Gnistan 1-0 (1-0) @ Tapanilan tekonurmi, Helsinki-Tapanila
    13.03.2016 EsPa - Haka 3-6jo 3-3 (2-1) @ Matinkylän tekonurmi 1, Espoo-Matinkylä | 3e vapaaehtoinen
    19.03.2016 Honka/Akatemia - HJK 1-3 (0-1) @ Tapiolan tekonurmi 1, Espoo-Tapiola | 5e
    22.03.2016 KäPa - Inter 0-2 (0-0) @ Fair Pay Areena, Helsinki-Oulunkylä | 8e
    26.03.2016 PK-35 - HIFK 2-1 ja 1-1 (1-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
    01.04.2016 Atletico Malmi - Lahti 0-6 (0-4) @ Fair Pay Areena, Helsinki-Oulunkylä | 3e
    21.04.2016 JäPS - KuPS 0-1 (0-0) @ Koivusaaren tekonurmi, Järvenpää | 10e
    15.06.2016 PK-35 - SJK 1-3 (1-2) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk

    Suomen Cup 2016/17 (3)
    29.07.2016 Jokerit FC - Gnistan/Ogeli 2-0 (1-0) @ Pikkupekka Areena (Oulunkylän 2 TN), Helsinki-Oulunkylä
    21.08.2016 Toukolan Teräs - LPS 3-1 (2-1) @ Talin nurmi 1, Helsinki-Tali
    13.09.2016 Toukolan Teräs - Jokerit FC 1-0 (0-0) @ Myllypuron nurmi, Helsinki-Myllypuro

    Liigacup (3)
    05.02.2016 HJK - Lahti 1-1 (0-1) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 10e
    09.02.2016 HJK - HIFK 3-3 (1-2) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 10e
    13.02.2016 PK-35 - HJK 1-1 (1-1) @ Myyrmäki-halli, Vantaa-Myyrmäki | kk

    Regions Cup(3)
    12.04.2016 Töölön Taisto - HJK/Töölö 14-1 (7-0) @ Pallokenttä 6, Helsinki-Töölö
    13.06.2016 Legirus Inter - Korso United 15-0 (5-0) @ Legirus Arena, Vantaa-Korso
    25.07.2016 PuiU - Legirus Inter 0-5 (0-4) @ Puistolan nurmi, Helsinki-Puistola

    Mosa Cup (2)
    09.04.2016 Ponnistajat - Atletico Malmi 1-2 (0-2) @ Tapanilan tekonurmi, Helsinki-Tapanila
    09.04.2016 SUMU/77 - PuiU 0-2 (0-0) @ Tapanilan tekonurmi, Helsinki-Tapanila

    Naisten Liiga (2)
    09.07.2016 Honka - Ilves 2-1 (0-0) @ Tapiolan urheilupuisto nurmi, Espoo-Tapiola
    08.09.2016 Honka - PK-35 1-1 (0-0) @ Tapiolan urheilupuisto nurmi, Espoo-Tapiola

    Naisten Mestarien Liiga - karsinta (1)
    23.08.2016 PK-35 Vantaa - Benfica 1-2 (1-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk

    UEFA Youth League (1)
    28.09.2016 HJK - Cork City 0-0 @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö | 11,5e

    NED1 Eredivisie (2)
    28.01.2016 Roda - Utrecht 1-0 (0-0) @ Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade | 14e
    31.01.2016 Roda - Ajax 2-2 (1-2) @ Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade | 22e

    GER1 Bundesliga (3)
    30.01.2016 Dortmund - Ingolstadt 2-0 (0-0) @ Signal-Iduna-Park, Dortmund | 49e
    24.04.2016 Frankfurt - Mainz 2-1 (1-1) @ Commerzbank-Arena, Frankfurt | 39e
    15.10.2016 Bremen - Leverkusen 2-1 (1-1) @ Weser-Stadion, Bremen | 40e

    GER2 2. Bundesliga (4)
    08.08.2016 Stuttgart - St.Pauli 2-1 (0-0) @ Mercedes-Benz Arena, Stuttgart-Neckarpark | 27e
    16.10.2016 Union Berlin - Hannover 2-1 (0-0) @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick | 13e
    20.11.2016 Union Berlin - Stuttgart 1-1 (0-1) @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick | 14e
    09.12.2016 Heidenheim - Union Berlin 3-0 (1-0) @ Voith-Arena, Heidenheim an der Brenz | 13e

    GER3 3. Liga (1)
    09.08.2016 Erfurt - Aalen 0-0 @ Steigerwaldstadion, Erfurt-Steigerwald | 12e

    GER4 Regionalligat (3)
    29.01.2016 Mönchengladbach U23 - Aachen 2-2 (2-1) @ Grenzlandstadion, MG-Rheydt | 8e
    23.04.2016 Offenbach - Trier 1-0 (0-0) @ Sparda-Bank-Hessen Stadion am Bieberer Berg, Offenbach-Bieber | 16e
    10.08.2016 Lok Leipzig - Nordhausen 2-1 (0-1) @ Bruno-Plache-Stadion, Leipzig-Probstheida | 17e

    GER5 Bremen-liga (1)
    15.10.2016 VfL 07 Bremen - Brinkumer SV 4-3 (2-2) @ Bezirkssportanlage Findorff, Bremen-Findorff | 5e

    GER6 Brandenburgliga (1)
    19.11.2016 Stahl Brandenburg - Union Klosterfelde 2-2 (0-1) @ Stadion am Quenz, Brandenburg an der Havel | 5e

    GER2 Frauen 2. Bundesliga Süd (1)
    11.12.2016 Sindelfingen - Schott Mainz 4-2 (3-1) @ Sindelfingen Kunstrasenplatz | 3e

    SWE1 Allsvenskan (2)
    10.04.2016 Hammarby - Helsingborg 5-1 (2-1) @ Tele2 Arena, Tukholma-Johanneshov | 205 SEK
    28.08.2016 AIK - Hammarby 0-0 @ Friends Arena, Solna | 150 SEK

    LUX1 National Divisioun (1)
    12.08.2016 Differdange - Progres Niedercorn 2-0 @ Stade Municipal de Differdange, Differdange-Oberkorn | 10e

    BEL1 Jupiler Pro Liga (2)
    13.08.2016 KV Mechelen - Kortrijk 0-0 @ AFAS Stadion acher de Kazerne, Mechelen | 22e
    14.08.2016 Oostende - Mouscron 2-1 (0-1) @ Versluys Arena, Oostende | 30e

    BEL2 Proximus Liga (1)
    14.08.2016 Lierse - Cercle Brugge 2-0 (1-0) @ Herman Vanderpoortenstadion, Lier-Lisp | 12e

    POL1 Extraklasa (2)
    30.09.2016 Ruch Chorzow - Zaglebie Lubin 1-2 (1-1) @ Stadion Miejski, Chorzow | 30 zl
    02.10.2016 Cracovia Krakow - Korona Kielce 6-0 (3-0) @ Stadion Cracovii, Krakova | 1 zl !!!

    FRA2 Domino's Ligue (1)
    10.12.2016 Strasbourg - Lens 3-1 (2-0) @ Stade de la Meinau, Strasbourg-Meinaus | 22e

    Maaottelut (2)
    05.09.2016 Suomi - Kosovo 1-1 (1-0) @ Veritas stadion, Turku-Kupittaa
    09.10.2016 Suomi - Kroatia 0-1 (0-1) @ Ratinan stadion, Tampere-Ratina

    EM-2016 Ranska (3)
    19.06.2016 Romania - Albania 0-1 (0-1) @ Parc Olympique Lyonnais, Décines-Charpieu | 105e
    21.06.2016 Ukraina - Puola 0-1 (0-1) @ Stade Velodrome, Marseille | 105e
    22.06.2016 Islanti - Itävalta 2-1 (1-0) @ Stade de France, Saint-Dennis | 55e

    UEFA Europa League-karsinta (2)
    21.07.2016 HJK - Beroe Stara Zagora (BUL) 1-0 (1-0) @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö | 22,5e
    04.08.2016 HJK - IFK Göteborg (SWE) 0-2 (0-1) @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö | 37,5e

    Harjoitusottelut (4)
    09.01.2016 FC Espoo M1 - FC Espoo A 1-0 (0-0) @ Laaksolahden halli, Espoo-Laaksolahti
    23.01.2016 Klubi 04 - Gnistan 2-4 (1-2) @ Töölön Sahara, Helsinki-Töölö
    07.02.2016 Atlantis - GrIFK 1-1 (1-1) @ Pallomylly-halli, Helsinki-Myllypuro
    04.03.2016 Honka - PK-35 0-1 (0-0) @ Esport Arena, Espoo-Tapiola

    Yhteensä: 132 ottelua, 80 eri kentällä (29 uutta), 7 maassa

    Arkisto: 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008
    « Viimeksi muokattu: 12.12.2016 klo 18:11:40 kirjoittanut drakon »
    Elias

    Paikalla Paikalla


    Vastaus #15 : 09.01.2016 klo 23:23:15

    9.1. Jäppärä vs. FC Honka Akatemia 0-14 (0-7), Esport Arena, Suomen Cupin 1. kierros
    13.1. JoKi vs. FCKU 0-0 (0-0) rp. 3-5, Jokelan tekonurmi, Suomen Cupin 2. kierros
    22.1. HJK vs. FC Infonet 1-0 (0-0), Talin halli, harjoitusottelu
    28.1. Legirus Inter vs. TuPS 8-1 (4-0), Legirus Arena, Suomen Cupin 2. kierros
    29.1. HIFK vs. PK-35 Vantaa 0-3 (0-1), Talin halli, Liigacup
    30.1. JäPS vs. Sudet 2-0 (1-0), Legirus Arena, harjoitusottelu
    6.2.  KTP vs. PEPO 2-0 (0-0), Lehtomäen tekonurmi, harjoitusottelu
    9.2.  HJK vs. HIFK 3-3 (1-2), Talin halli, Liigacup
    17.2. Honka vs. KTP 3-0 (1-0), Esport Arena, harjoitusottelu
    18.2. Legirus Inter vs. LPS 8-0 (5-0), Legirus Arena, Suomen Cupin 3. kierros

    25.2. KTP vs. Klubi 04 3-1 (2-1), Ruonalan urheiluhalli, harjoitusottelu
    27.2. Ilves vs. Haka 2-4 (2-1), Pirkkahalli, harjoitusottelu
    8.3.  Legirus Inter vs. PK-35 Vantaa 1-2 (0-2), Legirus Arena, harjoitusottelu
    9.3.  Honka vs. KäPa 1-0 (0-0), Esport Arena, harjoitusottelu
    18.3. KTP vs. PK-35 Vantaa 1-2 ja. (1-1, 1-1), Arto Tolsa Areena, Suomen Cupin 4. kierros
    21.3. HIFK vs. GrIFK 1-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, harjoitusottelu
    22.3. KäPa vs. FC Inter 0-2 (0-0), Fair Pay Areena, Suomen Cupin 5. kierros
    2.4.  HJK vs. IFK Mariehamn 2-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    2.4.  PK-35 Vantaa vs. RoPS 3-4 (2-0), Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
    8.4.  KTP vs. Honka 2-1 (1-1), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu

    14.4. Legirus Inter vs. MU 8-0 (5-0), Legirus Arena, Regions' Cupin 1. kierros
    18.4. HJK vs. SJK 2-1 (0-1), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    20.4. FC Vantaa vs. NuPS/Reservi 0-2 (0-1), Tikkurilan urheilupuisto, Uudenmaan Nelonen
    24.4. KTP vs. JJK 1-1 (1-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
    28.4. HIFK vs. KuPS 3-2 (3-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    29.4. KTP vs. AC Oulu 1-1 (1-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
    7.5.  PK-35 Vantaa vs. HJK 1-2 (0-0), Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
    8.5.  Vålerenga IF vs. Sarpsborg 08 3-0 (1-0), Ullevaal stadion, Tippeligaen
    11.5. Lilleström SK vs. Brann 1-0 (1-0), Åråsen stadion, Tippeligaen
    14.5. FC Jazz vs. KTP 3-4 (2-2), Porin stadion, Ykkönen

    17.5. Kiffen vs. BK-46 0-1 (0-0), Erik von Frenckellin kenttä, Kakkosen B-lohko
    18.5. FCKU vs. OPedot 6-0 (3-0), Havukosken tekonurmi, Uudenmaan Nelosen 2. lohko
    19.5. RiPS vs. HyPS 1-1 (0-0), Riihimäen pallokenttä, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 3. lohko
    20.5. PuiU vs. MPS/Atletico Malmi 0-2 (0-0), Puistolan nurmi, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 3. lohko
    21.5. MPS vs. Gnistan 0-5 (0-1), Tapanilan nurmi, Kakkosen A-lohko
    21.5. PK-35 Vantaa vs. PS Kemi 2-2 (1-0), Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
    23.5. MPS/Atletico Malmi vs. JäPS/47 3-1 (1-1), Siltamäen nurmi, Regions' Cupin 3. kierros
    24.5. Ponnistajat vs. FC Honka Akatemia 1-0 (1-0), Ala-Malmin nurmi, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 2. lohko
    25.5. PK-35 Vantaa vs. FC Inter 3-1 (1-0), Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
    26.5. HJK vs. HIFK 2-1 (2-1), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga

    28.5. KTP vs. FF Jaro 1-2 (0-2), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
    2.6.  MPS vs. JäPS 1-1 (0-1), Tapanilan nurmi, Kakkosen A-lohko
    7.6.  HerTo vs. HPS 2-1 (1-1), Myllypuron urheilupuisto, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 2. lohko
    9.6.  HIFK vs. PK-35 Vantaa 1-2 (0-2), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    12.6. KTP vs. Haka 3-3 (2-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
    13.6. Legirus Inter vs. FCKU 15-0 (5-0), Legirus Arena, Regions' Cupin 4. kierros
    15.6. TiPS vs. MPS/Atletico Malmi 1-7 (1-1), Hakunilan urheilupuisto, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 3. lohko
    18.6. HIFK vs. FC Lahti 2-2 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    28.6. GrIFK vs. KPV 1-0 (0-0), Kauniaisten keskuskenttä, Ykkönen
    29.6. PeKa/KyPa vs. LIK 2-0 (2-0), Puistolan urheilukenttä, Kaakon Kutonen

    30.6. Purha vs. MiPK 4-3 (4-2), Inkeroisten urheilukenttä, Kaakon Kolmonen
    2.7.  EuPa vs. PS-44 0-6 (0-3), Euran urheilukeskuksen nurmi, Tampere/Satakunta Kolmonen
    6.7.  HaPK vs. Purha 5-4 (3-1), Haminan urheilukenttä, Kaakon Kolmonen
    8.7.  LIK vs. Kiri 0-3 (0-2), Sävträskin urheilukenttä, Kaakon Kutonen
    16.7. KTP vs. FC Jazz 1-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
    18.7. HIFK vs. VPS 0-1 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    20.7. JäPS vs. FC Futura 1-2 (0-2), Järvenpään keskuskenttä, Kakkosen A-lohko
    21.7. PaPe vs. HaTP 2-1 (2-1), Voikkaan pallokenttä, Kaakon Vitosen länsilohko
    23.7. STPS vs. Pallo-Iirot 2-5 (1-1), Kyrönniemen urheilukenttä, Regions' Cupin puolivälierä
    25.7. PuiU vs. Legirus Inter 0-5 (0-4), Puistolan nurmi, Regions' Cupin puolivälierä

    26.7. Kiffen vs. TPV 1-0 (0-0), Erik von Frenckellin kenttä, Kakkosen B-lohko
    27.7. Klubi 04 vs. Atlantis FC 1-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Kakkosen B-lohko
    2.8.  PK-35 Vantaa vs. Ilves 1-1 (0-0), Myyrmäen jalkapallostadion, Veikkausliiga
    3.8.  KTP vs. FF Jaro 1-1 (0-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
    4.8.  HJK vs. IFK Göteborg 0-2 (0-1), Töölön jalkapallostadion, Eurooppa-liigan 3. karsintakierros
    6.8.  PeKa vs. SavU 1-0 (1-0), Karhulan keskuskenttä, Kaakon Kolmonen
    7.8.  KTP vs. KPV 5-3 (3-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
    9.8.  PETO/MJK vs. Honka 0-6 (0-3), Tapiolan urheilupuisto, Suomen Cup (2016/17) 2. kierros
    10.8. HIFK vs. HJK 0-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    12.8. PeKa vs. Purha 2-1 (2-1), Karhulan keskuskenttä, Kaakon Kolmonen

    16.8. Kiffen vs. FC Kontu 6-2 (1-1), Erik von Frenckellin kenttä, Kakkosen B-lohko
    18.8. MPS/Atletico Malmi vs. PuiU 5-0 (4-0), Pukinmäen liikuntapuisto, Uudenmaan/Hki:n Kolmosen 3. lohko
    22.8. KTP vs. JJK 5-0 (2-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
    24.8. HJK vs. PK-35 Vantaa 2-0 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    28.8. KTP vs. AC Oulu 1-4 (0-2), Arto Tolsa Areena, Ykkönen
    30.8. Gnistan vs. KäPa 3-0 (1-0), Mustapekka Areena, Kakkosen A-lohko
    1.9.  SKT-Futis vs. LIK 2-4 (1-3), Husulan urheilukenttä, Kaakon Kutosen etelälohko
    2.9.  Jäntevä vs. PaPe 2-1 (1-0), Metsolan urheilukenttä, Kaakon Vitosen länsilohko
    3.9.  HaPK vs. FC Peltirumpu 2-4 (1-0), Haminan urheilukenttä, Kaakon Kolmonen
    4.9.  EsPa vs. Kiffen 1-3 (0-0), Matinkylän urheilukeskus, Kakkosen B-lohko

    4.9.  GrIFK vs. KTP 2-0 (2-0), Kauniaisten keskuskenttä, Ykkönen
    5.9.  Suomi vs. Kosovo 1-1 (1-0), Kupittaan jalkapallostadion, MM-karsinta
    8.9.  Purha vs. IPS Edustus 2-0 (1-0), Saviniemen jalkapallostadion, Kaakon Kolmonen
    9.9.  PeKa vs. HaPK 1-2 (1-1), Karhulan keskuskenttä, Kaakon Kolmonen
    10.9. FC Villisiat vs. HiHi 1-1 (1-1), Elimäen jalkapallostadion, Kaakon Kutosen pohjoislohko
    11.9. Härmä vs. Pallo-Iirot 1-1 (1-0), Kaurialan urheilukenttä, Tampere/Satakunta Kolmonen
    13.9. KarPo vs. FC Etapo 7-3 (3-2), Katajaisten kenttä, Kaakon Kutosen etelälohko
    14.9. Kiri vs. LIK 4-0 (1-0), Arto Tolsa Areena, Kaakon Kutosen etelälohko
    16.9. Kumu Edustus vs. JaVo 1-2 (0-0), Kuusankosken urheilupuisto, Kaakon Kutosen pohjoislohko
    24.9. PeKa vs. FC Peltirumpu 4-0 (0-0), Karhulan keskuskenttä, Kaakon Kolmonen

    25.9. Sudet vs. Gnistan 3-2 (0-2), Kouvolan keskuskenttä, Kakkosen A-lohko
    25.9. KTP vs. TPS 3-3 (1-2), Arto  Tolsa Areena, Ykkönen
    28.9. LIK vs. MP 1-19 (1-11), Sävträskin urheilukenttä, Suomen Cup (2016/17) 3. kierros
    30.9. HIFK vs. HJK 2-1 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    1.10. Atlantis vs. SalPa 1-1 (0-0), Töölön pallokenttä, Kakkosen B-lohko
    5.10. Islanti U21 vs. Skotlanti U21 2-0 (0-0), Vikingsvöllur, U21 EM-karsinta
    6.10. Islanti vs. Suomi 3-2 (1-2), Laugardalsvöllur, MM-karsinta
    9.10. Suomi vs. Kroatia 0-1 (0-1), Ratinan stadion, MM-karsinta
    14.10. HJK vs. IFK Mariehamn 1-1 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    22.10. KTP vs. Haka 3-3 (2-2), Arto Tolsa Areena, Ykkönen

    23.10. HJK vs. SJK 0-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
    12.11. Ukraina vs. Suomi 1-0 (1-0), Stadion Chernomorets, MM-karsinta
    13.11. Zhemchuzhyna Odesa vs. Kremin 2-2 (1-1), Stadion Spartak, Druha Liga

    Pääsylippuihin mennyt 763,50 €

    Edelliset kaudet
    2003   44
    2004   22
    2005   33
    2006   36
    2007   45
    2008   39
    2009   33
    2010   68
    2011   53
    2012   52
    2013   53
    2014   95
    2015   83
    « Viimeksi muokattu: 14.11.2016 klo 09:43:38 kirjoittanut Elias »
    Vorssander

    Paikalla Paikalla


    Vastaus #16 : 10.01.2016 klo 01:47:15

    1. 9.1. PK-35 Vantaa - PKKU P01 2-1 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallohalli
    2. 15.1. FJK - HIFK A 0-2 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
    3. 16.1. PK-35 Vantaa - FC Espoo P01 3-4 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallohalli
    4. 22.1. FC Inter - PK-35 Vantaa 0-0 Liigacup, Javenture-halli
    5. 23.1. FC Honka - PK-35 Vantaa 2-2, naisten harjoitusottelu, Esport Arena
    6. 24.1. HJK - TPS 4-1 naisten harjoitusottelu, Pallomylly
    7. 29.1. HIFK - PK-35 Vantaa 0-3 Liigacup, Talin halli
    8. 30.1. HJS Akatemia - FJK 6-0 Suomen Cup, Pullerin keinonurmi
    9. 2.2. PK-35 Vantaa - FC Lahti 1-1 Liigacup, Myyrmäen jalkapallohalli
    10. 5.2. HJK - FC Lahti 1-1 Liigacup, Talin halli
    11. 7.2. VJS - HJK 0-6 naisten Suomen Cup, Talin halli
    12. 9.2. HJK - HIFK 3-3 Liigacup, Talin halli
    13. 13.2. TiPS - HJK 3-1 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallohalli
    14. 13.2. PK-35 Vantaa - HJK 1-1 Liigacup, Myyrmäen jalkapallohalli
    15. 15.2. FJK - Härmä/2 6-1 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
    16. 16.2. PK-35/VJS - FC Espoo 1-2 A-poikien SM-karsinta, Myyrmäen jalkapallohalli
    17. 17.2. IFK Mariehamn - PK-35 Vantaa 3-0 Liigacup, Eckeröhallen
    18. 23.2. PK-35 Vantaa - TPS 2-0 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallohalli
    19. 27.2. KäPa - PK-35/VJS 0-1 A-poikien SM-karsinta, Talin halli
    20. 28.2. HPS - PK-35 Vantaa 0-5 naisten Suomen Cup, Talin halli
    21. 4.3. FC Honka - PK-35 Vantaa 0-1 harjoitusottelu, Esport Arena
    22. 5.3. Wilpas - FJK 1-2 harjoitusottelu, Salon keinonurmi
    23. 8.3. FC Legirus Inter - PK-35 Vantaa 1-2 harjoitusottelu, Legirus Arena
    24. 12.3. PK-35 Vantaa - GrIFK 0-1 harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallohalli
    25. 13.3. EsPa - Haka 3-6 jo. Suomen Cup, Matinkylän keinonurmi
    26. 18.3. KTP - PK-35 Vantaa 1-2 jo. Suomen Cup, Arto Tolsa Areena
    27. 19.3. HIFK - PK-35/VJS 1-0 A-poikien SM-karsinta, Talin halli
    28. 20.3. VJS - FJK 1-2 harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallostadion
    29. 22.3. KäPa - FC Inter 0-2 Suomen Cup, Fair Pay Areena
    30. 24.3. FJK - LoPS 4-1 harjoitusottelu, Kuhalan keinonurmi
    31. 26.3. Djurgården - PK-35 Vantaa 2-3 naisten harjoitusottelu, Stadhagens IP
    32. 1.4. Ilves - PK-35 Vantaa 1-3 Naisten Liiga, Pirkkahalli
    33. 2.4. PK-35 Vantaa - RoPS 3-4 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    34. 8.4. HJK - VPS 3-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    35. 9.4. PK-35 Vantaa - HIFK 0-2 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    36. 12.4. FJK - JanPa 6-1 Regions´ Cup, Kuhalan keinonurmi
    37. 14.4. KuPS - PK-35 Vantaa 2-3 Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena
    38. 16.4. HJK - ONS 1-3 Naisten Liiga, Talin halli
    39. 16.4. PK-35 Vantaa - TPS 4-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    40. 17.4. PK-35 Vantaa - VPS 0-2 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    41.18.4. HJK - SJK 2-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    42. 19.4. HJK - PK-35 Vantaa 3-5 jo. 3-3 naisten Suomen Cup, Talin halli
    43. 21.4. FC Inter - PK-35 Vantaa 0-4 Suomen Cup, Veritas-stadion
    44. 23.4. Nice Futis - PK-35 Vantaa 0-3 Naisten Liiga, Porin urheilukeskuksen keinonurmi
    45. 25.4. HIFK - PS Kemi 0-0 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    46. 28.4. FJK - LaVe 7-0 Vitonen, Kuhalan keinonurmi
    47. 29.4. PK-35 Vantaa - SJK 0-0 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    48. 30.4. PK-35 Vantaa - Pallokissat 6-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    49. 3.5. FJK - JIlves 1-0 Regions´ Cup, Kuhalan keinonurmi
    50. 7.5. PK-35 Vantaa - HJK 1-2 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    51. 8.5. VJS - IK Myran 2-2 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
    52. 9.5. HIFK - RoPS 1-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    53. 11.5. HJK - PK-35 Vantaa 0-0 Naisten Liiga, Töölön Pallokenttä
    54. 13.5. Ilves - PK-35 Vantaa 2-0 Veikkausliiga, Tammelan stadion
    55. 14.5. PK-35 Vantaa - Åland United 7-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    56. 15.5. GrIFK - TPS 1-0 Ykkönen, Kauniaisten keskuskenttä
    57. 16.5. HJK - FC Inter 3-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    58. 19.5. TKT/2 - FJK 0-6 Vitonen, Ahvenisjärven keinonurmi
    59. 20.5. HIFK - IFK Mariehamn 0-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    60. 21.5. PK-35 Vantaa - PS Kemi 2-2 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    61. 22.5. PK-35 Vantaa - TiPS 6-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    62. 25.5. PK-35 Vantaa - FC Inter 3-1 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    63. 26.5. HJK - HIFK 2-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    64. 28.5. FC Lahti - PK-35 Vantaa 2-1 Veikkausliiga, Kisapuisto
    65. 1.6. Belgia - Suomi 1-1 harjoitusottelu, Stade Roi Baudouin
    66. 6.6. Italia - Suomi 2-0 harjoitusottelu, Stadio Marc´Antonio Bentegodi
    67. 9.6. HIFK - PK-35 Vantaa 1-2 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    68. 11.6. PK-35 Vantaa - Ilves 2-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    69. 12.6. PK-35 Vantaa - KuPS 1-1 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    70. 15.6. PK-35 Vantaa - SJK 1-3 Suomen Cup, Myyrmäen jalkapallostadion
    71. 18.6. TPS - PK-35 Vantaa 3-1 Naisten Liiga, Yläkenttä
    72. 21.6. PK-35 Vantaa - JyPK 6-0 naisten Suomen Cup, Myyrmäen jalkapallostadion
    73. 22.6. FJK - TahVe 0-0 Vitonen, urheilukenttä
    74. 23.6. Haka - SJK 1-6 Suomen Cup, Tehtaan kenttä
    75. 28.6. GrIFK - KPV 1-0 Ykkönen, Kauniaisten keskuskenttä
    76. 30.6. MPS/Atletico Malmi - KaaPo 1-1 rp. 4-2 Regions´ Cup, Pukinmäen urheilukenttä
    77. 1.7. Härmä/2 - FJK 1-3 Vitonen, Pullerin ottelukenttä
    78. 7.7. HJK - FK Atlantas 1-1 Eurooppa-liiga, Sonera Stadium
    79. 8.7. SJK - PK-35 Vantaa 3-2 Veikkausliiga, OmaSp Stadion
    80. 12.7. PK-35 Vantaa - NiceFutis 7-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    81. 13.7. VPS - PK-35 Vantaa 2-1 Veikkausliiga, Elisa Stadion
    82. 16.7. Pallokissat - PK-35 Vantaa 1-3 Naisten Liiga, Savon Sanomat Areena
    83. 17.7. PK-35 Vantaa - IFK Mariehamn 0-2 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    84. 18.7. HIFK - VPS 0-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    85. 21.7. HJK - Beroe Stara Zagora 1-0 Eurooppa-liiga, Sonera Stadium
    86. 23.7. PK-35 Vantaa - ONS 3-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    87. 23.7. TiPS - NiceFutis 1-0 Naisten Liiga, Tikkurilan urheilupuiston nurmi
    88. 24.7. HJK - PK-35 Vantaa 4-2 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    89. 26.7. Kiffen - TPV 1-0 Kakkonen, Pallokenttä
    90. 27.7. TiPS - Ilves 2-4 Naisten Liiga, Tikkurilan urheilupuiston nurmi
    91. 30.7. PK-35 Vantaa - HJK 3-2 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    92. 31.7. VJS - MU 4-0 Nelonen, Myyrmäen jalkapallostadion
    93. 2.8. PK-35 Vantaa - Ilves 1-1 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    94. 4.8. FJK - UrPS 11-1 Vitonen, urheilukenttä
    95. 6.8. Åland United - PK-35 Vantaa 0-2 Naisten Liiga, Wiklöf Holding Arena
    96. 7.8. HJK - FC Lahti 2-2 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    97. 10.8. Suomi U23 - Tanska U23 1-5 naisten maaottelu, Tikkurilan urheilupuiston nurmi
    98. 10.8. FC Inter - PK-35 Vantaa 2-2 Veikkausliiga, Veritas-stadion
    99. 11.8. Ilves/3 - FJK 5-7 Vitonen, Kaupin tekonurmi
    100. 12.8. UrPS - Sopu 0-2 Vitonen, Urjalan urheilukenttä
    101. 13.8. PK-35 Vantaa - FC Lahti 1-1 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    102. 14.8. FC Honka - HJK 2-1 Naisten Liiga, Tapiolan urheilupuisto
    103. 15.8. HJK - KuPS 2-3 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    104. 18.8. FJK - TKT/2 11-0 Vitonen, Eerikkilän stadion
    105. 20.8. PK-35 Vantaa - FC Honka 0-1 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    106. 23.8. Avaldsnes IL - Newry City Ladies FC 11-0 naisten Mestarien liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    107. 23.8. PK-35 Vantaa - CF Benfica 1-2 naisten Mestarien liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    108. 24.8. HJK - PK-35 Vantaa 2-0 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    109. 25.8. CF Benfica - Avaldsnes IL 1-6 naisten Mestarien liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    110. 25.8. PK-35 Vantaa - Newry City Ladies FC 2-0 naisten Mestarien liiga, Myymäen jalkapallostadion
    111. 26.8. PK-35 Vantaa - PS Kemi 0-1 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    112. 27.8. FJK - VesVi 5-2 Vitonen, urheilukenttä
    113. 28.8. PK-35 Vantaa - Avaldsnes IL 0-2 naisten Mestarien liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    114. 30.8. Saksa - Suomi 2-0 harjoitusottelu, Borussia Park
    115. 1.9. Sopu - FJK 1-2 Vitonen, Rauhalan nurmi
    116. 2.9. FC Honka - HJK 2-1 Naisten Liiga, Tapiolan urheilupuisto
    117. 3.9. PK-35 Vantaa - Åland United 2-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    118. 4.9. VJS - VIFK 2-2 B-tyttöjen SM-puolivälierä, Myyrmäen jalkapallostadion
    119. 5.9. Suomi - Kosovo 1-1 MM-karsinta, Veritas-stadion
    120. 8.9. FC Honka - PK-35 Vantaa 1-1 Naisten Liiga, Tapiolan urheilupuisto
    121. 9.9. FC Lahti - PK-35 Vantaa 2-0 Veikkausliiga, Lahden stadion
    122. 10.9. FJK - PP-70/2 9-1 Vitonen, urheilukenttä
    123. 11.9. PK-35 - ONS 3-0 B-tyttöjen SM-puolivälierä, Aava Areena
    124. 12.9. PK-35 Vantaa - Ilves 1-3 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    125. 15.9. Suomi - Kazakstan 7-0 U19-tyttöjen EM-karsinta, Eerikkilän stadion
    126. 17.9. TahVe - FJK 0-12 Vitonen, Pyynikin urheilukenttä
    127. 18.9. VJS - TuWe 4-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
    128. 20.9. PK-35 Vantaa - HIFK 0-2 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    129. 21.9. HJK - RoPS 2-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    130. 24.9. PK-35 Vantaa - HJK 2-1 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    131. 28.9. HJK - Cork City 0-0 UEFA Youth League, Sonera Stadium
    132. 30.9. HIFK - HJK 2-1 Veikkausliiga, Sonera Stadium
    133. 1.10. Pallokissat - PK-35 Vantaa 1-1 Naisten Liiga, Savon Sanomat Areena
    134. 7.10. Suomi - Azerbaidzhan 0-0 U21-EM-karsinnat, Sonera Stadium
    135. 8.10. PK-35 Vantaa - TPS 0-2 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    136. 9.10. Suomi - Kroatia 0-1 MM-karsinnat, Ratinan stadion
    137. 14.10. PK-35 Vantaa - VPS 1-2 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    138. 15.10. Gnistan - MuSa 1-0 rp. 4-3 Kakkosen nousukarsinta, Mustapekka Areena
    139. 16.10. PK-35 Vantaa - FC Honka 2-0 naisten Suomen Cupin loppuottelu, Harjun stadion
    140. 23.10. PK-35 Vantaa - FC Inter 2-1 Veikkausliiga, Myyrmäen jalkapallostadion
    141. 26.10.  TPS - FC Inter 0-0 liigakarsinta, Paavo Nurmen stadion
    142. 29.10. FC Inter - TPS 2-0 liigakarsinta, Veritas-stadion
    143. 5.11. JK Nömme Kalju - FC Infonet 1-2 Meistriliiga, Hiiu Staadion
    144. 16.11. FC Zürich - Lyon 0-9 naisten Mestarien liiga, Stadion Letzigrund
    145. 24.11. Suomi TU19 - HJK 0-2 naisten harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
    146. 25.11. Suomi U23 - FC Espoo P01 3-1 naisten harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
    147. 30.11. Suomi TU19 - Ruotsi TU19 1-1 tyttöjen maaottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
    148. 1.12. Suomi TU17 - Venäjä TU19 1-2 tyttöjen maaottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
    149. 10.12. PK-35 Vantaa - PKKU P02 0-2 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallohalli
    150. 10.12. FC Honka - TPS 3-5 naisten harjoitusottelu, Esport Arena
    151. 13.2. PK-35 Vantaa - TiPS P02 3-5 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallohalli
    153. 17.2. PK-35 Vantaa - TiPS P02 6-1 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallohalli
    154. 20.12. PK-35 Vantaa - FC Honka P02 0-9 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen jalkapallohalli
    « Viimeksi muokattu: 21.12.2016 klo 01:01:33 kirjoittanut Vorssander »
    Epeli

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: Lupi


    Vastaus #17 : 10.01.2016 klo 19:02:10

    Heikkotasoinenkin futis on paikan päällä parempaa kuin paraskaan televisiopeli. Tavoitteena ois taas nähdä Lupin edustuksen koko Veikkausliiga. Onnistui.

    Talvi halleissa

    1. 10.1. HJK - PK-35/PPJ?/P'01-YJ/tjsp. (N-ho) 1-2
    2. 22.1. Lupi - Infonet (ho) 1-0
    3. 30.1. HJK - Inter (A-SMQ) 0-0
    4. 30.1. HJK - FC Espoo (B-SMQ) 2-0

    5. 2.2. PK-35 Vantaa - Lahi (LC) 1-1
    6. 9.2. Lupi - Jullit (LC) 3-3
    7. 13.2. PK-35 Vantaa - Lupi (LC) 1-1

    8. 5.3. KäPa - TPS (B-SMQ) 5-2
    9. 5.3. HJK - Viikingit (B-SMQ) 8-2
    10. 6.3. HJK - PK-35/VJS (A-SMQ) 0-2

    12. 2.4. KäPa - HJK (A-SMQ) 0-7
    13. 3.4. HJK - PKKU (B-SMQ) 1-1
    17. 19.4. HJK - PK-35 Vantaa (N-SC) ja. 3-5

    Kevät ulkona

    11. 2.4. Lupi -Milf (VL) 2-0
    14. 8.4. Lupi - VPS (VL) 3-1
    15. 14.4. RoPS - Lupi (VL) 2-2
    16. 18.4. Lupi - SJK (VL) 2-1
    18. 24.4. Milf - Lupi (VL) 0-0
    19. 29.4. Ps Kemi - Lupi (VL) 1-0
    20. 30.4. Klubi 04 - FC Åland (2D) 5-1

    21. 4.5. Lupi - Ilves (VL) 5-1
    22. 7.5. PK-35 Vantaa - Lupi (VL) 1-2
    23. 10.5. Atlantis FC - Klubi 04 (2D) 0-0
    24. 11.5. HJK - PK-35 Vantaa (NL) 0-0
    25. 15.5. Klubi 04 - Viikingit (2D) 2-4
    26. 16.5. Lupi - Inter (VL) 3-1
    27. 19.5. HJK - Honka (NL) 2-2
    28. 20.5. Lahi - Lupi (VL) 1-2
    29. 22.5. HJK - Ilves (B-SM) 1-1
    30. 22.5. HIFK - Inter (A-SM) 0-0
    31. 23.5. EIF - GrIFK (1D) 3-0
    32. 24.5. HJK - FC Espoo (B-SM) 7-0
    33. 25.5. Klubi 04 - FC Espoo (2D) 0-1
    34. 26.5. Lupi - Jullit (VL) 2-1
    35. 27.5. PP-70 - Pato (4D) 4-0
    36. 28.5. Ilves - HJK (NL) 4-1
    37. 29.5. KuPS - Lupi (VL) 0-0

    Kesä

    38. 2.6. MPS - JäPS (2D) 1-1
    39. 3.6. TPV - Klubi 04 (2D) 3-1
    40. 7.6. HJK - OLS (B-SM) 5-2
    41. 9.6. VPS - Lupi (VL) 3-0
    42. 11.6. HJK - Pallokissat (NL) 1-2
    43. 12.6. Lupi - RoPS (VL) 1-1
    44. 13.6. Klubi 04 - Kiffen (2D) 4-1
    45. 14.6. Kuopion Elo - LiPa (4D) 0-3
    46. 15.6. KuPS - Lupi (SC) 1-4
    47. 18.6. SJK - Lupi (VL) 2-3
    48. 22.6. ToTe - POHU (4D) 1-1
    49. 28.6. Gnistan - Lahti Akatemia (2D) 1-2

    50. 3.7. BK-46 - Klubi 04 (2D) 3-1
    51. 7.7. Lupi - Atlantas (UELQ) 1-1
    52. 9.7. HJK - VPS-j (B-SM) 7-1
    53. 9.7. Klubi 04 - EsPa (2D) 1-1
    54. 10.7. Lupi - PS Kemi (VL) 2-0
    55. 16.7. HJK - TPS (NL) 5-2
    56. 17.7. Ilves - Lupi (VL) 1-0
    57. 21.7. Lupi - Beroe jne (UELQ) 1-0
    58. 24.7. Lupi - PK-35 Vantaa (VL) 4-2
    59. 30.7. FC Espoo - HJK (B-SM) 0-0
    60. 30.7. PK-35 Vantaa - HJK (NL) 3-2
    61. 31.7. Inter - Lupi (VL) 0-0

    62. 2.8. Pelikaani - Töölön Taisto (SC2017) 0-11
    63. 4.8. Lupi - IFK Göteborg (UELQ) 0-2
    64. 6.8. HJK - NiceFutis (NL) 5-0
    65. 6.8. Klubi 04 - Honka (2D) 1-0
    66. 7.8. Lupi - Lahi (VL) 2-2
    67. 10.8. Stadin derby vol2 (VL) 0-0
    68. 13.8. HJK - PKKU (B-SM) 6-0
    69. 15.8. Lupi -  KuPS (VL) 2-3
    70. 20.8. HJK - Ilves (NL) 2-0
    71. 21.8. VPS - Lupi (VL) 0-0
    72. 24.8. Lupi - PK-35 Vantaa (VL) 2-0
    73. 28.8. Lupi - KuPS (VL) 1-0
    74. 30.8. Kiffen - Klubi 04 (2D) 1-2

    Syksy

    75. 8.9. HJK - Pallokissat (NL) 1-0
    76. 9.9. PS Kemi - Lupi (VL) 0-2
    77. 12.9. Lupi - Lahi (VL) 1-4
    78. 16.9. Inter - Lupi (VL) 3-2
    79. 21.9. Lupi - RoPS (VL) 2-1
    80. 23.9. Klubi 04 - BK-46 Karjaa (2D) 3-1
    81. 24.9. SJK - Lupi (SC) 1-1, rp. 7-6
    82. 28.9. HJK - Cork City (UYL) 0-0
    83. 30.9. Stadin derby vol3 (VL) 2-1

    84. 1.10. EsPa - Klubi 04 (2D) 1-2
    85. 14.10. Lupi - Milf (VL) 1-1
    86. 17.10. Ilves - Lupi (VL) 1-3
    87. 23.10. Lupi - SJK (VL) 0-0

    Yhteenveto

    Edustus 41
    04/naiset/juniorit 12/11/13
    Turismi 10
    Yhteensä 87

    Matkakilometrejä kotimaassa Stadin ulkopuolelle 11738. Laskettu kuukkelikartalla himasta pelipaikalle - ja takaisin.

    2015 85 ottelua ja 14006 km
    2014 86 ottelua ja 11900 km
    « Viimeksi muokattu: 25.10.2016 klo 18:19:47 kirjoittanut Epeli »
    CheeMan

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: KuPS


    Vastaus #18 : 10.01.2016 klo 21:05:11

    01. 10.01. SC KuFu-98 - SaPa 9-1 (harjoitusottelu, Kuopio-halli)
    02. 29.01. KuPS - SJK 0-0 (Liigacup, Kuopio-halli)
    03. 31.01. SC KuFu-98 - JoPS 3-0 (harjoitusottelu, Kuopio-halli)

    04. 07.02. KuPS - PS Kemi 0-2 (Liigacup, Kuopio-halli)

    05. 08.03. QPR - Derby County 2-0 (The Championship, Loftus Road Stadium)
    06. 18.03. MP - KuPS 0-3 (Suomen Cup, Urpolan jalkapallonurmi)
    07. 24.03. KuPS - AC Oulu 1-1 (harjoitusottelu, Savon Sanomat Areena)

    08. 09.04. SC KuFu-98 - Kultsu FC 2-1 (harjoitusottelu, Savon Sanomat Areena)
    09. 09.04. KuPS - Ilves 0-1 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)
    10. 14.04. KuPS - PK-35 Vantaa 2-3 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)
    11. 16.04. SC KuFu-98 - Sudet 3-0 (harjoitusottelu, Savon Sanomat Areena)
    12. 23.04. Kings SC - JIlves 2-1 (Kolmonen, Savon Sanomat Areena)
    13. 24.04. KuPS - FC Lahti 2-0 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)

    14. 07.05. KuPS - VPS 1-0 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)
    15. 19.05. SC KuFu-98 - FC Vaajakoski 1-0 (Kakkonen, Savon Sanomat Areena)
    16. 21.05. KuPS - SJK 0-0 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)
    17. 28.05. Kings SC - KoPa 3-1 (Regions' Cup, Rauhalahden kenttä)
    18. 29.05. KuPS - HJK 0-0 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)

    19. 15.06. KuPS - HJK 1-4 (Suomen Cup, Väinölänniemen stadion)
    20. 19.06. KuPS - FC Inter 2-1 (Veikkausliiga, Väinölänniemen stadion)
    21. 28.06. SC KuFu-98 - PEPO 2-2 (Kakkonen, Väinölänniemen stadion)

    22. 06.07. Kings SC - SaPa 2-3 (Kolmonen, Rauhalahden kenttä)
    23. 10.07. KuPS - HIFK 1-0 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)
    24. 16.07. PS Kemi - KuPS 0-2 (Veikkausliiga, Sauvosaaren Urheilupuisto)
    25. 19.07. Kuopion Elo - LehPa 4-0 (Nelonen, Itkonniemen kenttä)
    26. 30.07. SC KuFu-98 - Kultsu FC 2-0 (Kakkonen, Savon Sanomat Areena)
    27. 31.07. KuPS - RoPS 1-1 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)

    28. 06.08. SJK - KuPS 1-0 (Veikkausliiga, OmaSp Stadion)
    29. 10.08. KuPS - IFK Mariehamn 1-0 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)

    30. 03.09. SC KuFu-98 - MPS 2-1 (Kakkonen, Savon Sanomat Areena)
    31. 17.09. SC KuFu-98 - KäPa 2-0 (Kakkonen, Savon Sanomat Areena)
    32. 21.09. KuPS - Ilves 1-2 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)          
    33. 24.09. Pallokissat - Åland United 1-2 (Naisten Liiga, Savon Sanomat Areena)

    34. 01.10. SC KuFu-98 - FC Futura 3-1 (Kakkonen, Savon Sanomat Areena)      
    35. 02.10. KuPS - FC Inter 0-2 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)        
    36. 23.10. KuPS - PS Kemi 1-0 (Veikkausliiga, Savon Sanomat Areena)
                                                                                            
    2015: 33 ottelua
    « Viimeksi muokattu: 23.10.2016 klo 17:57:02 kirjoittanut CheeMan »
    Bamsenaattori

    Paikalla Paikalla

    Suosikkijoukkue: Härmä, Newcastle


    Vastaus #19 : 11.01.2016 klo 14:28:31


    1.  10.1 JanPa - HJS                      Suomen Cup         2-2, rp3-5    Pullerihalli
    2.  27.1 Barcelona - Atletic Bilbao       Copa del Rey       3-1           Camp Nou
    3.  30.1 HJS - FJK                        Suomen Cup         6-0           Pulleri tekonurmi
    -
    4.   7.2 Härmä - JanPa                    Harjoitusottelu    5-0           Pulleri tekonurmi
    5.  13.2 Härmä - Ilves/2                  Suomen Cup         2-1           Pulleri tekonurmi
    6.  20.2 HJS - Tampere United             Suomen Cup         1-1, rp3-5    Pulleri tekonurmi
    7.  27.2 Härmä - SexyPöxyt                Harjoitusottelu    0-2           Pulleri tekonurmi
    -
    8.   6.3 Pallo-Iirot - Härmä              Suomen Cup         5-1           Äijänsuon Stadion
    9.  15.3 Härmä - VaKP                     Regions Cup        3-0           Pulleri tekonurmi
    10. 25.3 Härmä - Pato                     Harjoitusottelu   13-1           Pulleri tekonurmi
    -
    11. 13.4 Härmä - Loiske                   Kolmonen           1-1           Pulleri tekonurmi
    12. 27.4 Härmä - Tampere United           Kolmonen           1-6           Pulleri tekonurmi
    -
    13. 20.5 TP-T - Härmä                     Kolmonen           3-2           Hervannan keskuskenttä
    14. 22.5 Härmä - SalPa                    A-Ykkönen          5-0           Kauriala
    15. 25.5 Härmä - PS-44                    Kolmonen           2-1           Kauriala
    -
    16.  8.6 PJK - Härmä                      Kolmonen           2-4           Pirkkala Killo
    17.  9.6 Pato - HJS                       Nelonen            0-8           Tervakoski Urheilukenttä
    18. 10.6 Härmä A - P-Iirot A              A-Ykkönen          2-0           Kauriala
    19. 21.6 JanPa - Pato                     Nelonen            2-1           Liinalammi
    -
    20. 29.7 JanPa - PP-70                    Nelonen            3-0           Liinalammi
    21. 30.7 Härmä - EuPa                     Kolmonen           1-0           Pulleri ottelukenttä
    -
    22.  2.8 JanPa - FC Teivo                 Nelonen           10-0           Liinalammi
    23. 10.8 Härmä - NoPS                     Kolmonen           2-2           Kauriala
    24. 11.8 JanPa - HJS                      Nelonen            1-3           Liinalammi
    25. 16.8 JanPa - EPS                      Suomen Cup         2-1ja (1-1)   Liinalammi
    26. 20.8 Pato - JanPa                     Nelonen            2-5           Tervakoski Urheilukenttä
    27. 24.8 Härmä - TP-T                     Kolmonen           4-2           Kauriala
    28. 28.8 JanPa - TamU/2                   Piiri Cup          5-0           Liinalammi
    29. 30.8 PS-44 - Härmä                    Kolmonen           8-1           Apia, Valkeakoski
    -
    30.  4.9 Suomi U19 - Romania U19          Maaottelu          0-0           Kauriala
    31.  9.9 JanPa - TPV/2                    Nelonen            1-6           Liinalammi
    32. 11.9 Härmä - Pallo-Iirot              Kolmonen           1-1           Kauriala
    33. 13.9 JanPa - Pallo-Iirot              Suomen Cup         0-4           Liinalammi
    34. 14.9 Härmä - PJK                      Kolmonen           4-1           Kauriala
    35. 16.9 HJS - Pato                       Nelonen            4-1           Kauriala
    36. 17.9 Härmä/2 - TKT/2                  Vitonen            6-3           Pulleri
    -
    37. 1.10 Härmä - TKT                      Kolmonen           2-1           Pulleri tekonurmi
    38. 9.10 Suomi - Kroatia                  MM-karsinta        0-1           Ratina


    2015: 48
    2014: 59
    2013: 40
    2012: 65
    « Viimeksi muokattu: 16.10.2016 klo 22:44:01 kirjoittanut Bamsenaattori »
    ikeri

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: Pertti Alaja 2016-2020


    Vastaus #20 : 11.01.2016 klo 18:54:42

    1.  La 9.1. PAVE - Raiku, Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)

    2.  Su 7.2. KuPS - PS Kemi, Kuopiohalli (Liigacup)
    3.  La 20.2 PK-37 - Kings, Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)
    4.  La 27.2 PK-37 - JIPPO, Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)
    5.  La 27.2 PAVE - Kings, Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)

    6.  To 14.4. KuPS - PK-35, Savon Sanomat Areena, Kuopio (Veikkausliiga)
    7.  To 21.4. AC Kajaani - HJK, Kajaanin liikuntapuisto (Suomen Cup)
    8.  La 23.4. Klubi-36 - RoPS, Kankaan liikuntapuisto (Tyttöjen B-Ykkönen)
    9.  Ma 25.4. FC Villiketut - PK-37, Viitaniemen tekonurmi (Kolmonen)

    10. To 5.5. PK-37 - FC Peltirumpu, Kankaan liikuntapuisto (Regions' Cup)
    11. To 5.5. Klubi-36 - HauPa/Ajax, Kankaan liikuntapuisto (Tyttöjen B-Ykkönen)
    12. Su 8.5. PK-37 - LauTP/Kultsu, Kankaan liikuntapuisto (Alueellinen B-Kakkonen)
    13. To 12.5. LaPa-95 - AC Barca, Mondo-areena (Itä-Suomen Viitonen)
    14. To 19.5. SC KuFu-98  - FCV, Savon Sanomat areena (Kakkonen)
    15. La 21.5. PK-37 -  JIPPO, Sankariniemen Stadion (Kolmonen)
    16. To 26.5. HJK - HIFK, Sonera Stadium (Veikkausliiga)
    17. Pe 27.5. Blackbird - PK-37, Viitaniemen tekonurmi (Kolmonen)
    18. La 28.5. Pallokissat - ONS, Sankariniemen Stadion (Naisten Liiga)
    19. La 28.5. PK-37 - MiKi, Sankariniemen Stadion (Alueellinen B-Kakkonen)
    20. Su 29.5 KuPS - HJK, Savon Sanomat Areena (Veikkausliiga)

    21. Ke 1.6. PK-37 - WJK, Sankariniemen Stadion (Kolmonen)
    22. Su 12.6. PK-37 - MP, Sankariniemen Stadion (Alueellinen B-Kakkonen)
    23. Ke 15.6. KuPS - HJK, Väinölänniemen stadion (Suomen Cup)
    24. Su 19.6. KuPS - FC Inter, Väinölänniemen stadion (Veikkausliiga)
    25. Ke 22.6. PK-37 - JoPS, Sankariniemen Stadion (Kolmonen)

    26. Pe 1.7. SaPa - PK-37, Pieksämäen Keskuskenttä (Kolmonen)
    27. Ti 6.7. PK-37 - JPS, Sankariniemen Stadion (Kolmonen)
    28. Su 10.7. KuPS - HIFK, Savon Sanomat Areena (Veikkausliiga)
    29. Ke 19.7. SJK - BATE Borisov, OmaSP Stadion (UCL-karsinta)
    30. Su 31.7 KuPS - RoPS, Savon Sanomat Areena (Veikkausliiga)

    31. To 4.8. HJK - IFK Göteborg, Sonera Stadium (UEL-karsinta)
    32. La 13.8. JIPPO - PK-37, Joensuun Keskuskenttä (Kolmonen)
    33. Su 14.8. PK-37 - FC KJP/YJ2, Sankariniemen Stadion (Alueellinen B-Kakkonen)
    34. To 17.8. PK-37 - FC Blackbird, Sankariniemen Stadion (Kolmonen)

    35. Ma 5.9. Suomi - Kosovo, Veritas Stadion (MM-karsinta)
    36. La 10.9. Klubi-36 - TP-47, Sankariniemen stadion (Tyttöjen B-Ykkönen)
    37. La 17.9. JoPS - PK-37, Joensuun keskuskenttä (Kolmonen)

    38. La 1.10 JPS - PK-37, Viitaniemen tekonurmi (Kolmonen)
    39. Su 2.10 JJK/2 B-juniorit - PK-37 B-juniorit, Viitaniemen tekonurmi (Alueellinen B-Kakkonen)
    40. Su 2.10 JJK - KPV, Harjun Stadion (Ykkönen)
    41. Su 9.10 Suomi - Kroatia, Ratinan Stadion (MM-karsinta)
    42. Ma 17.10 Ilves - HJK, Tammelan Stadion (Veikkausliiga)
    43. Su 23.10 KuPS - PS Kemi, SS Areena (Veikkausliiga)
    44. La 29.10. FC Inter - TPS, Veritas Stadion (Veikkausliiga-karsinta)
    Kentät/Areenat: 17
    Kaupungit/kylät: 11
    Joukkueet: 45
    Sarjat/Kilpailut: 16
    « Viimeksi muokattu: 29.10.2016 klo 21:29:24 kirjoittanut ikeri »
    Yltiöoptimisti

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: JIPPO


    Vastaus #21 : 11.01.2016 klo 23:33:55

    10.01. JoPS - JIPPO 4-5, Joensuu Areena (Suomen Cup, 2. kierros)
    10.01. SC Riverball - FC Villiketut 7-6 rp. (2-2), Joensuu Areena (Suomen Cup, 2. kierros)
    22.01. HJK - FC Infonet 1-0, Talin halli (harjoitusottelu)
    24.01. HJK/Laajasalo - MPS/Atletico Malmi 1-8, Talin halli (Suomen Cup, 2. kierros)
    05.02. JIPPO - SC Riverball 2-0, Joensuu Areena (Suomen Cup, 3. kierros)
    19.02. Jokerit FC - Töölön Vesa 0-2, Talin halli (Suomen Cup, 3. kierros)
    25.02. HJK - Nömme Kalju 0-0, Talin halli (harjoitusottelu)
    11.03. JIPPO - PeKa 3-1, Joensuu Areena (Suomen Cup, 4. kierros)
    22.03. KäPa - FC Inter 0-2, Oulunkylän urheilupuisto (Suomen Cup, 5. kierros)
    02.04. HJK - IFK Mariehamn 2-0, Sonera Stadium, (Veikkausliiga)
    02.04. PK-35 Vantaa - RoPS 3-4, Myyrmäen jalkapallostadion (Veikkausliiga)
    08.04. HJK - VPS 3-1, Sonera Stadium (Veikkausliiga)
    18.04. HJK - SJK 2-1, Sonera Stadium (Veikkausliiga)
    23.04. JIPPO - JPS 2-1, Mehtimäki (Kolmonen)
    26.05. HJK - HIFK 2-1, Sonera Stadium (Veikkausliiga)
    05.06. JIlves - JIPPO 0-1, Jämsänkosken pallokenttä (Kolmonen)
    10.06. JIPPO - JoPS 1-1, Joensuun keskuskenttä (Kolmonen)
    28.06. Gnistan - FC Lahti Akatemia 1-2, Oulunkylän urheilupuisto (Kakkonen)
    29.06. Klubi 04 - FC Kontu 4-1, Sonera Stadium (Kakkonen)
    02.07. FC Villiketut - JIPPO 2-1, Viitaniemi (Kolmonen)
    10.07. JIPPO - Kings SC 4-2, Joensuun keskuskenttä (Kolmonen)
    23.07. JIPPO - FC Honka/2 0-1, Mehtimäki (B-nuorten I-div.)
    23.07. JIPPO - SC Riverball 1-0, Joensuun keskuskenttä (Kolmonen)
    24.07. JoPS - Warkaus JK 2-1, Joensuun keskuskenttä (Kolmonen)
    02.08. PK-35 Vantaa - Ilves 1-1, Myyrmäen jalkapallostadion (Veikkausliiga)
    04.08. HJK - IFK Göteborg 0-2, Sonera Stadium (Eurooppa-liigan 3. karsintakierros)
    05.09. Suomi - Kosovo 1-1, Veritas Stadion (MM-karsinta)
    12.09. HJK - FC Lahti 1-4, Sonera Stadium (Veikkausliiga)
    17.09. JPS - JIPPO 0-6, Viitaniemi (Kolmonen)
    20.09. PK-35 Vantaa - HIFK 0-2, Myyrmäen jalkapallostadion (Veikkausliiga)
    24.09. JIPPO - FC Villiketut 1-1, Joensuun keskuskenttä (Kolmonen)
    09.10. Suomi - Kroatia 0-1, Ratina (MM-karsinta)
    14.10. HJK - IFK Mariehamn 1-1, Sonera Stadium (Veikkausliiga)
    23.10. HJK - SJK 0-0, Sonera Stadium (Veikkausliiga)



    2015: 38
    2014: 25
    2013: 20
    « Viimeksi muokattu: 24.10.2016 klo 03:40:33 kirjoittanut Yltiöoptimisti »
    Limakutziero

    Paikalla Paikalla


    Vastaus #22 : 12.01.2016 klo 01:22:31

    Primeira Liga
    10.1. Sporting CP - S.C. Braga 3-2 (0-2) Estádio José Alvalade

    Harjoitusottelut
    22.1. HJK - FC Infonet 1-0 (0-0) Talin halli
    19.7. AC Sparta Prague - Fenerbahçe S.K. 0-0 Generali Arena

    Liigacup
    31.1. HJK - IFK Mariehamn 1-0 (0-0) Talin halli
    13.2. PK-35 Vantaa - HJK 1-1 (1-1) Myyrmäki halli

    Veikkausliiga
    2.4. HJK - IFK Mariehamn 2-0 (0-0) Sonera Stadium
    8.4. HJK - VPS 3-1 (1-0) Sonera Stadium
    18.4. HJK - SJK 2-1 (0-1) Sonera Stadium
    4.5. HJK - Ilves 5-1 (0-1) Sonera Stadium
    7.5. PK-35 Vantaa - HJK 1-2 (0-0) Myyrmäen jalkapallostadion
    16.5. HJK - FC Inter 3-1 (1-1) Sonera Stadium
    26.5. HJK - HIFK 2-1 (2-1) Sonera Stadium
    12.6. HJK - RoPS 1-1 (0-0) Sonera Stadium
    10.7. HJK - PS Kemi 2-0 (0-0) Sonera Stadium
    24.7. HJK - PK-35 Vantaa 4-2 (4-0) Sonera Stadium

    Kakkonen, lohko A
    5.5. Käpa - KuFu98 1-2 (0-1) Mustapekka Arena

    Kakkonen, lohko B
    10.5. Atlantis FC - Klubi 04 0-0 Töölön pallokenttä
    29.6. Klubi 04 - FC Kontu 4-1 (1-0) Sonera Stadium
    9.7. Klubi 04 - EsPa 1-1 (0-0) Sonera Stadium
    26.7. FC Kiffen - TPV 1-0 (0-0) Töölön pallokenttä

    UEFA Europa League
    7.7. HJK - FK Atlantas 1-1 (1-0) Sonera Stadium
    21.7. HJK - PFC Beroe Stara Zagora 1-0 (1-0) Sonera Stadium

    Yhteensä: 22
    « Viimeksi muokattu: 26.07.2016 klo 21:39:22 kirjoittanut Limakutziero »
    Nyhtöpossu

    Poissa Poissa

    Suosikkijoukkue: 1937


    Vastaus #23 : 12.01.2016 klo 04:29:42

    1.    La 30.1. KajHa - PK-37 1-1 @ Kajaanin pallohalli (harjoitusottelu)

    2.    Su 7.2. KuPS - PS Kemi 0-2 @ Kuopio-halli (Liigacup)
    3.    Ti 9.2. HJK - HIFK 3-3 @ Talin halli, Helsinki (Liigacup)
    4.    Ke 10.2. Ilves - RoPS 0-0 @ Pirkkahalli, Tampere (Liigacup)
    5.    La 13.2. PAVE - Raiku 3-1 @ Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)
    6.    Su 14.2. PK-37 B - SiPS B 5-1 @ Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)
    7.    La 27.2. PK-37 - JIPPO 2-0 @ Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)

    8.    La 12.3. PK-37 - SaPa 6-0 @ Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)
    9.    La 12.3. PAVE - Elo 3-2 @ Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)
    10.   La 19.3. PK-37 - Kings SC 3-1 @ Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)
    11.   To 24.3. KuPS - AC Oulu 1-1 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (harjoitusottelu)
    12.   Ti 29.3. Norja - Suomi 2-0 @ Ullevaal Stadion, Oslo (harjoitusottelu)

    13.   La 2.4. KajHa - PK-37 1-0 @ Kajaanin liikuntapuisto (harjoitusottelu)
    14.   La 9.4. KuPS - Ilves 0-1 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (Veikkausliiga)
    15.   To 14.4. KuPS - PK-35 Vantaa 2-3 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (Veikkausliiga)
    16.   Su 17.4. PK-37 - KajHa 3-1 @ Kankaan liikuntapuisto, Iisalmi (Regions' Cup)
    17.   Ma 18.4. FC Lahti - HIFK 2-2 @ Lahden Kisapuisto (Veikkausliiga)
    18.   To 21.4. AC Kajaani - HJK 1-5 jo. (1-1) @ Kajaanin liikuntapuisto (Suomen Cup)
    19.   Ma 25.4. FC Villiketut - PK-37 3-4 @ Viitaniemen tekonurmi, Jyväskylä (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)

    20.   Ke 4.5. KuPS - PS Kemi 2-0 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (Veikkausliiga)
    21.   To 5.5. PK-37 - FC Peltirumpu 3-2 @ Kankaan liikuntapuisto, Iisalmi (Regions' Cup)
    22.   To 5.5. Klubi-36 - HauPa/Ajax YJ2 5-0 @ Kankaan liikuntapuisto, Iisalmi (B-tyttöjen Ykkönen)
    23.   Pe 6.5. PAVE - FC Nekkarin Pallo 1-1 @ Kankaan liikuntapuisto, Iisalmi (Itä-Suomen Nelonen)
    24.   La 7.5. KuPS - VPS 1-0 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (Veikkausliiga)
    25.   To 12.5. LaPa-95 - AC Barca 0-2 @ Valio Areena, Lapinlahti (Itä-Suomen Viitonen)
    26.   Su 15.5. KuPS - TPS 2-0 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (B-pojat SM)
    27.   Su 15.5. Pallokissat - Ilves 1-2 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (B-tyttöjen SM-sarja)
    28.   Su 15.5. Kings SC - SaPa 2-0 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (Regions' Cup)
    29.   To 19.5. SC KuFu-98 - FCV 1-0 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (Kakkonen)
    30.   La 21.5. PK-37 - JIPPO 4-0 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    31.   Su 22.5. PAVE - JoPS/2 1-0 @ Kankaan liikuntapuisto, Iisalmi (Itä-Suomen Nelonen)
    32.   To 26.5. HJK - HIFK 2-1 @ Sonera Stadium, Helsinki (Veikkausliiga)
    33.   Pe 27.5. FC Blackbird - PK-37 1-0 @ Viitaniemen tekonurmi, Jyväskylä (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    34.   La 28.5. Pallokissat - ONS 3-0 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Naisten Liiga)
    35.   Su 29.5. KuPS - HJK 0-0 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (Veikkausliiga)

    36.   Ke 1.6. PK-37 - WJK 2-1 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    37.   Pe 3.6. RoPo - PK-37 2-1 @ Rovaniemen keskuskenttä (Regions' Cup)
    38.   Ke 8.6. PK-37 - Kings SC 6-1 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    39.   Pe 10.6. PAVE - WJK/Klubi akatemia 2-0 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Itä-Suomen Nelonen)
    40.   Ke 15.6. KuPS - HJK 1-4 @ Väinölänniemen Stadion, Kuopio (Suomen Cup)
    41.   La 18.6. JIlves - PK-37 1-4 @ Jämsänkosken Pallokenttä (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    42.   Su 19.6. KuPS - FC Inter 2-1 @ Väinölänniemen Stadion, Kuopio (Veikkausliiga)
    43.   Ke 22.6. PK-37 - JoPS 3-0 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)

    44.   Pe 1.7. SaPa - PK-37 1-4 @ Pieksämäen keskuskenttä (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    45.   Ti 5.7. PK-37 - JPS 3-2 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    46.   To 7.7. HJK - FK Atlantas 1-1 @ Sonera Stadium, Helsinki (Eurooppa-liiga - karsinta)
    47.   Pe 8.7. Kiffen - FC Espoo 3-1 @ Töölön Pallokenttä 2, Helsinki (Kakkonen)
    48.   Su 10.7. KuPS - HIFK 1-0 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (Veikkausliiga)
    49.   Su 17.7. PK-37 - FC Villiketut 4-0 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    50.   Ke 19.7. SJK - BATE 2-2 @ OmaSp Stadion, Seinäjoki (UCL - karsinta)
    51.   Su 31.7. KuPS - RoPS 1-1 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (Veikkausliiga)

    52.   To 4.8. HJK - IFK Göteborg 0-2 @ Sonera Stadium, Helsinki (Eurooppa-liiga - karsinta)
    53.   La 6.8. Ilves - FC Inter 0-0 @ Tammelan Stadion, Tampere (Veikkausliiga)
    54.   Su 7.8. TamU - PJK 3-1 @ Pyynikki, Tampere (Tampereen Kolmonen)
    55.   Ke 10.8. HIFK - HJK 0-0 @ Sonera Stadium, Helsinki (Veikkausliiga)
    56.   La 13.8. JIPPO - PK-37 2-2 @ Joensuun keskuskenttä, Joensuu (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    57.   Ke 17.8. PK-37 - FC Blackbird 1-0 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    58.   To 18.8. FC Haka - KTP 2-2 @ Tehtaan kenttä, Valkeakoski (Ykkönen)
    59.   Su 28.8. PK-37 - JIlves 9-1 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)

    60.   Pe 9.9. Ilves - RoPS 2-1 @ Tammelan Stadion, Tampere (Veikkausliiga)
    61.   Su 11.9. WJK - PK-37 1-5 @ Kisapuiston kenttä, Varkaus (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    62.   La 17.9. JoPS - PK-37 0-3 @ Joensuun keskuskenttä, Joensuu (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    63.   La 24.9. PK-37 - SaPa 3-0 @ Sankariniemen stadion, Iisalmi (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    64.   Su 25.9. Ilves - PS Kemi 2-0 @ Tammelan Stadion, Tampere (Veikkausliiga)

    65.   La 1.10. JPS - PK-37 0-0 @ Viitaniemen tekonurmi, Jyväskylä (Itä- ja Keski-Suomen Kolmonen)
    66.   Su 2.10. JJK B/2 - PK-37 B 0-2 @ Viitaniemen tekonurmi, Jyväskylä (B-pojat Kakkonen)
    67.   Su 2.10. JJK - KPV 0-1 @ Harjun Stadion, Jyväskylä (Ykkönen)
    68.   To 6.10. Islanti - Suomi 3-2 @ Laugardalsvöllur, Reykjavik (MM-karsinta)
    69.   Su 9.10. Suomi - Kroatia 0-1 @ Ratinan Stadion, Tampere (MM-karsinta)
    70.   Pe 14.10. Ilves - HIFK 1-1 @ Tammelan Stadion, Tampere (Veikkausliiga)
    71.   Ma 17.10. Ilves - HJK 1-3 @ Tammelan Stadion, Tampere (Veikkausliiga)
    72.   Su 23.10. KuPS - PS Kemi 1-0 @ Savon Sanomat Areena, Kuopio (Veikkausliiga)
    73.   La 29.10. FC Inter - TPS 2-0 @ Veritas Stadion, Turku (Veikkausliigan nousukarsinta)



    Stadionit/kentät: 29
    Kaupungit: 17
    Maat: 3
    Joukkueet: 65
    Maalit/maalikeskiarvo: 224/3.1
    Reissukilometrit kotimaassa: ~19 320 km


    2015: 31 ottelua
    « Viimeksi muokattu: 17.01.2017 klo 06:14:47 kirjoittanut Nyhtöpossu »
    daryK

    Paikalla Paikalla

    Suosikkijoukkue: HJK


    Vastaus #24 : 12.01.2016 klo 14:40:08

    1.    10.01. UD Las Palmas - Málaga CF  | Estadio Gran Canaria | 1-1 | AM 21 760 | La Liga
    2.    29.01. HIFK - PK-35 Vantaa  | Talin jalkapallohalli | 0-3 | AM 604 | Liigacup
    3.    30.01. CLE - Töölön Vesa  | Talin jalkapallohalli | 1-2 | Suomen Cup
    4.    31.01. HJK - IFK Mariehamn  | Talin jalkapallohalli | 1-0 | AM 424 | Liigacup
    5.    05.02. HJK - FC Lahti  | Talin jalkapallohalli | 1-1 | AM 612 | Liigacup
    6.    09.02. HJK - HIFK  | Talin jalkapallohalli | 3-3 | AM 827 | Liigacup
    7.    13.02. PK-35 Vantaa - HJK  | Myyrmäki halli | 1-1 | AM 743 | Liigacup
    8.    19.02. Jokerit FC - Töölön Vesa  | Talin jalkapallohalli | 0-2 | Suomen Cup
    9.    20.02. PK-35 - Sumu/77  | Kartano TN | 0-0 | Harjoitusottelu
    10.  22.02. Djurgårdens IF - Ljungskile SK  | Tele2 Arena | 2-1 | AM 6409 | Svenska Cupen
    11.  15.03. AIK - Hammarby  | Friends Arena | 1-1, rp. 3-5  | AM 23 860 | Svenska Cupen
    12.  19.03. Honka Akatemia - HJK  | Tapiolan Urheilupuisto TN1 | 1-3 | Suomen Cup
    13.  25.03. Malmö FF - HJK  | Swedbank Stadion | 4-0 | AM 1033 | Harjoitusottelu
    14.  02.04. HJK - IFK Mariehamn  | Sonera Stadium | 2-0 | AM 5251 | Veikkausliiga
    15.  04.04. Hammarby - Östersunds FK  | Tele2 Arena | 1-1 | AM 31 758 | Allsvenskan
    16.  08.04. HJK - VPS  | Sonera Stadium | 3-1 | AM 4799 | Veikkausliiga
    17.  12.04. PK-35 - LPS/Kuninkaat  | Talin jalkapallohalli | 1-1, rp 1-3 | Regions Cup
    18.  18.04. HJK - SJK  | Sonera Stadium | 2-1 | AM 5237 | Veikkausliiga
    19.  19.04. Djurgården - Hammarby  | Tele2 Arena | 1-3 | AM 24 900 | Allsvenskan
    20.  30.04. GAIS - Örgryte IS  | Gamla Ullevi | 0-0 | AM 11 690 | Superettan
    21.  06.05. Töölön Vesa - Töölön Taisto  | Töölö PK 6 TN | 0-3 | Kolmonen
    22.  07.05. PK-35 Vantaa - HJK  | Myyrmäen jalkapallostadion | 1-2 | AM 2832 | Veikkausliiga
    23.  15.05. PK-35 - Honka Akatemia  | Pihlajamäki TN | 1-2 | Kolmonen
    24.  18.05. HPS - PK-35  | Paloheinä TN | 4-0 | Kolmonen
    25.  20.05. FC Lahti - HJK  | Kisapuisto | 1-2 | AM 3647 | Veikkausliiga
    26.  26.05. HJK - HIFK  | Sonera stadium | 2-1 | AM 10 500 | Veikkausliiga
    27.  28.05. PK-35 - MPS/Old Stars  | Pihlajamäki TN | 2-4 | Kolmonen
    28.  03.06. Akilles - PK-35  | Porvoon keskuskenttä | 1-3 | Kolmonen
    29.  10.06. EIF/Akademi - FC HIK  | Österby N | 8-1 | Kolmonen
    30.  07.07. HJK - FK Atlantas  | Sonera stadium | 1-1  | AM 3501 | Europa League
    31.  10.07. HJK - PS Kemi  | Sonera stadium | 2-0 | AM 3657 | Veikkausliiga
    32.  21.07. HJK - Beroe  | Sonera stadium | 1-0  | AM 3872 | Europa League
    33.  24.07. HJK - PK-35 Vantaa  | Sonera stadium | 4-2 | AM 3185 | Veikkausliiga
    34.  29.07. PK-35 - Ponnistajat  | Pihlajamäki TN | 3-0 | Kolmonen
    35.  07.08. Hajduk Split - Istra 1961  | Stadion Poljud | 4-0 | AM 6860 | MAXtv Prva liga
    36.  11.08. HIFK - HJK  | Sonera stadium | 0-0 | AM 10 500 | Veikkausliiga
    37.  28.08. HJK - KuPS  | Sonera stadium | 1-0 | AM 3025 | Veikkausliiga
    38.  05.09. Suomi - Kosovo  | Veritas Stadion | 1-1 | AM 7571 | MM 2018-karsinnat
    39.  12.09. HJK - FC Lahti  | Sonera stadium | 1-4 | AM 4326 | Veikkausliiga
    40.  17.09. HIFK/2 - FC HIK  | Väinämöinen TN | 1-3 | Kolmonen
    41.  21.09. HJK - RoPS  | Sonera stadium | 2-1 | AM 5142 | Veikkausliiga
    42.  24.09. SJK - HJK  | Ratinan stadion | 1-1 rp. 7-6 | AM 2000 | Suomen Cup
    43.  24.09. Tampere United - Ilves-Kissat  | Pyynikin urheilukenttä | 2-2 | AM 932 | Kolmonen
    44.  30.09. HIFK - HJK  | Sonera stadium | 2-1 | AM 10171 | Veikkausliiga
    45.  08.10. PK-35 - SexyPöxyt  | Pihlajamäki TN | 4-0 | Kolmonen
    46.  09.10. Suomi - Kroatia  | Ratinan stadion | 0-1 | AM 15 567 | MM 2018-karsinnat
    47.  14.10. HJK - IFK Mariehamn  | Sonera stadium | 1-1 | AM 9726 | Veikkausliiga
    48.  23.10. HJK - SJK  | Sonera stadium | 0-0 | AM 8752 | Veikkausliiga

    2015 - 43 ottelua
    2014 - 34 ottelua
    Ulkomailla nähdyt ottelut
    « Viimeksi muokattu: 03.12.2016 klo 00:44:31 kirjoittanut daryK »
     
    Sivuja: [1] 2 ... 6
     
    Siirry:  

    Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines