HUOM, naisten EM-karsintaotteluihin 3.6.2016 Irlantia vastaan ja 7.6.2016 Portugalia vastaan tulevat jäsenet! Koska tämän vuoden jäsenkortteja ei ole vielä lähetetty, pyytää SMJK otteluihin meneviä jäseniä lähettämään sähköpostia osoitteeseen
aaro.kuivalainen@suomifanit.com ja ilmoittamaan kiinnostuksensa viimeistään ottelupäivänä kello 12. Ilmoita viestissäsi kumpaan otteluun olet tulossa, vai mahdollisesti molempiin. Tämän jälkeen lipun voi lunastaa ilmaiseksi omalla nimellään stadionin lipunmyynnistä, Valkeakoskella tehtaanpuoleisesta lipunmyynnistä. Jäsenmaksun vuodelle 2016 pitää olla maksettuna viimeistään ennakkoilmoittautumisen päättyessä.
SMJK yrittää myös varmistaa, että kaikki vanhan jäsenkortin lippuluukulla esittävät pääsisivät otteluihin ilmaiseksi. Aiemmin tätä asiaa selvitettäessä Palloliitolla oli käsitys, että vuoden 2016 jäsenkortit olisu jo lähetetty. Joka tapauksessa sekä Palloliitto että SMJK toivovat mahdollisimman runsaslukuista kannattajakatsomoa molempiin maaotteluihin.