FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
20.09.2017 klo 08:04:49 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org
Sivuja: [1] 2 ... 5
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut 2017  (Luettu 18818 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Taffarel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47


: 13.01.2017 klo 19:27:05

13.1. HIFK - KuPS 2-3 (harjoitusottelu, Tali)
28.1. HJK - Honka 3-2 (Suomen Cup, Sonera Stadium)
1.3. HJK -HIFK 4-0 (Suomen Cup, Sonera Stadium)
5.4. HJK - VPS 5-0 (Veikkausliiga, Telia 5g -areena)
29.4. HJK - Inter 1-1 (Veikkausliiga, Telia 5g -areena)
23.5. HJK - HIFK 0-0 (Veikkausliiga, Telia 5g -areena)
31.5. HJK- SJK 6-0 (Veikkausliiga, Telia 5g -areena)
15.6. HJK - JJK 4-0 (Veikkausliiga, Telia 5g -areena)
20.7. HJK - KF Shkendija 1-1 (UEL, Telia 5g -areena)
31.7. HJK- HIFK 2-0 (Veikkausliiga, Telia 5g -areena)
14.8. HJK - RoPS (Veikkausliiga, Telia 5g -areena)
« Viimeksi muokattu: 14.08.2017 klo 13:16:39 kirjoittanut Taffarel »
kova aapeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hienoa Jatkaa Kannatusta


Vastaus #1 : 13.01.2017 klo 19:29:48

20.4. Yht 50 matsia
4.7. Yht 100 matsia

Harjoitushöntsät ja muut sekalaiset
1. 13.1. HIFK - KuPS 2-3  Talinhalli
2. 14.1. HJK - PKKU 9-0 Sonerastadion naiset
3. 14.1. Gnistan - EIF 3-0 Talinhalli
4. 14.1. MPS - PK35b  1-2 Talinhalli naiset/tytöt
5. 25.1. HJK - Klubi04  4-0 Sonerastadion n.2x30min
6. 28.1. Klubi04 - EsPa  1-2 Sonerastadion
7. 28.1. PK35 - TPS  0-0 Talinhalli B-SM karsinta
8. 29.1 HJK - TPS 0-1 Talinhalli A-SM karsinta
9. 4.2. PK35/VJS - HJK 3-0 Talinhalli A-SM karsinta
10. 4.2. HJK - VJS 0-0 Talinhalli B-tytöt SM karsintaa
11. 4.2. HJK naiset - KäPa C15 pojat 9-0 Talinhalli
12. 5.2. HJK - PKKU 3-2 Talinhalli B-SM karsinta
13. 9.2. HJK - IFK Norrköping 3-4 Tele2 arena
14. 11.2. Hammarby IF - IFK Norrköping 0-2 Tele2 arena
15. 12.2. FC Viikingit ed - FC Espoo 0-3 Talinhalli A-SM karsinta
16. 18.2. HJK  naiset - Käpa pojat 02   2-5 Sonerastadion
17. 18.2. HJK  - FC Honka  2-1 A-SM karsinta Talinhalli
18. 19.2. PK-35 - HJK 0-0 B tytöt SM karsinta Talinhalli
19. 23.2 PPJ - Toukolan Teräs 4-2 Kolmonen Talvi Talinhalli
20. 25.2 Klubi04 - TPV 3-1 Sonerastadion
21. 25.2 HIFK - HJK 4-0 A-SM karsinta Talinhalli
22. 4.3. PK-35 - HJK 4-0 Myyrymäkihalli naiset
23. 5.3. PK-35 - FC Kuusysi 5-1 Talinhalli B-SM karsinta tytöt
24. 11.3. Klubi04 - Gnistan 2-0 Sonerastadion
25. 11.3. HJK  -  PK35 2-0 Talinhalli B-SM  karsinta pojat
26. 11.3. HJK  - Honka 1-2 Talinhalli B-SM karsinta tytöt
27. 12.3. HJK  -  Viikingit 0-0 Talinhalli A-SM karsinta
28. 14.3. HIFK2 - Atlantis 2-4 Talinhalli
29. 24.3. HJK - FCI TALLINN 3-0 Sonerastadion
30. 2.4.  HJK - Härmä 0-3 Sonerastadion B-SM karsinta tytöt
31. 9.4. FC Finnkurd - Toukolan Teräs 1-3 Talinhalli regions cup
32. 30.4 HJK  - ESP  5-0 Telia 5G  P13 ELL
33. 30.4 HJK - Inter 4-1 Telia 5G B-SM
34. 1.5. PK-35  - FC Espoo 1-1 Pihlajamäki TN B-SM
35. 20.5 MPS - Nicefutis 2-2 Tapanila naiset ykkönen
36. 26.5 OSUMA - FC JÄÄS 9-3 Pitäjänmäki TN2 7vs7 kakkonen
37. 10.6. Suomi - Viro 3-0 Telia 5G U18
38. 10.6. Suomi - Viro 0-3 Telia 5G Special Olympics
39. 10.6. Suomi - Viro 4-1 Telia 5G Legendat
40. 17.6. HJK - Ilves  0-1 Telia 5G B-SM
41. 29.6. The Nomads - HJK 1-0 Bangor
42. 5.7. HJK - Jaro 3-0 Talinnurmi B-SM
43. 6.7. HJK - The Nomads 3-0 Telia 5G
44. 9.7. PK-35 - TPS 0-0 Pihlajamäki B-SM tytöt
45. 15.7. PK-35 - HJK 2-2 Pihlajamäki B-SM tytöt
46. 20.7. HJK - Shkendija 1-1 Telia 5G
47. 21.7. Atlantis - Honka Akatemia 4-1 Pukinmäki Regions cup
48. 22.7. HJK - Kuusysi 2-1 Telia 5G B-SM
49. 5.8. Lapa - HJK 0-19 Kimpisen stadion naiset cup
50. 7.8. HJK/2 - EBK 2-0 Telia 5G naiset kakkonen
51. 19.8. PK-35 - HJK 5-0 Pihlajamäki  B-SM
52. 19.8. HJK - FC Honka 2-0 Pukinmäki naiset cup
53. 25.8. Dukla - Bohemians 1905 2-0  
54. 26.8. Vysehrad - Pisek 2-0

Suomen Cup
1. 21.1. HIFK - GrIFK 2-2 Talinhalli
2. 28.1. HJK - Honka 3-2 Sonerastadion
3. 28.1. Gnistan - KTP 0-0 Talinhalli
4. 2.2.   Gnistan - HJK  0-4 Talinhalli
5. 4.2.  FC Legirus inter - FC Inter  0-1 Korsonhalli
6. 13.2. HJK  -  KTP  4-0  Sonerastadion
7. 18.2. Grifk - HJK  0-3  Talinhalli
    18.2       25min lopusta HIFK  - KTP 3-0 Talinhalli
8. 26.2 EIF - Legirus Inter 1-0 Tammisaaren keskuskenttä
9. 1.3. HJK - HIFK 4-0 Sonerastadion
10. 6.3. FC Lahti - JJK 3-2 Mukkulahalli
11. 7.3. Ilves - KuPS  2-1 Pirkkahalli
12. 19.3. IFKM - HJK  0-3 Eckeröhalli
13. 1.4.  Ilves - HJK 0-1 Pirkkahalli

Maajoukkue
1. 28.3.Itävalta - Suomi 1-1 Innsbruck Tivoli Neu
2. 7.8. Suomi - Lithenstain 1-1 Veritas
3. 11.6. Suomi - Ukraina 1-2 Ratina
4. 3.9. Suomi - Islanti 1-0 Ratina
5. 5.9. Kosovo - Suomi 0-1 Logo Borici Shköder Albania

Veikkausliiga
1. 5.4 HJK - VPS 5-0 Telia 5G Areena
2. 8.4 Ilves - FC Lahti 1-1 Ratina
3. 10.4. HJK - KuPS 2-0 Telia 5G Areena
4. 15.4. IFKM -  HJK  1-1 Wiklöf
5. 23.4 JJK - HJK 1-5 Harjun Stadion
6. 24.4. HIFK - FC Lahti 1-2 Telia 5G Areena
7. 29.4. HJK - FC Inter 1-1 Telia 5G
0000 Ilmajoki 0000
8. 11.5. HJK  -  Ilves 2-0 Telia 5G
9. 19.5 PS Kemi - HJK 0-1 Karihaara
10. 23.5. HIFK - HJK 0-0 Telia 5G
11. 27.5, FC Lahti - HJK 0-0 Hiihtis
12. 31.5. HJK - SJK 6-0 Telia 5G
13. 4.6. Rops - HJK 1-4 Keskuskenttä
14. 15.6. HJK - JJK 4-0 Telia 5G
15. 18.6. KuPS  - HJK  0-2 Savon Sanomat areena
16. 22.6. HJK  -  IFKM  2-0 Telia 5G
17. 2.7.  FC Inter - HJK 1-1 Veritas
18. 16.7. Ilves - HJK 1-1 Tammelan stadion
19. 17.7. HIFK - KuPS 1-4 Telia 5G
20. 23.7. HJK - PS Kemi 3-1 Telia 5G
21. 31.7. HJK -  HIFK 2-0 Telia 5G
22. 6.8. HJK - FC Lahti 0-0 Telia 5G
23. 9.8. HIFK - VPS  2-1 Telia 5G
24. 10.8. SJK - HJK 0-6 OmaSP stadion
25. 14.8. HJK - RoPS 0-0 Telia 5G
26. 20.8. JJK- HJK 0-4 Harjun Stadion
27. 27.8. HJK - KuPS 1-0 Telia 5G Areena
28. 8.9. VPS - HJK 0-3 Elisa Stadion Vaasa
29. 11.9. FC Lahti - KuPS 1-1 Lahden Stadion
30. 12.9. HJK - HIFK 2-1 Telia 5G
31. 15.9. HIFK - JJK 1-1 Telia 5G
32. 16.9. Ilves - HJK 1-4 Tammela

Ykkönen
1. 17.5 Gnistan - Haka 0-2 Telia 5G
2. 9.7. Gifk - Jaro 1-0 Kauniainen keskuskenttä
3. 15.7. Gnistan - KPV 0-1 Mustapekka areena
4. 4.8. Gnistan  - TPS 1-0 Mustapekka areena

Kakkonen
1. 22.4 Klubi04 - PePo 6-0
2. 28.4. Klubi04 - FC Legirus 7-0 Telia 5G
3. 13.5 KäPa - FC Viikingit 1-1 Mustapekka areena
4. 14.5 Klubi04 - KTP 1-1 Telia 5G
5. 22.5. Klubi04 - Sudet 5-0 Telia 5G
6. 28.5. Lahti Akatemia - Klubi04 1-5 Mukkula
7. 13.6. PKKU - Klubi04 1-1  Kalevan UP Kerava
8. 21.6. Kiffen - Klubi04 1-1 Bollis
9. 4.7. Kiffen  - Lahti Akatemia 2-2 Bollis
10. 8.7. Klubi04 - Kultsu 4-0 Telia 5G
11. 29.7. Klubi04 - KTP 1-1 Arto Tolsa areena
12. 8.8. Kiffen -  KTP  0-0  Bollis
13. 13.8. Klubi04 - Lahti Akatemia 5-1 Telia 5G
14. 10.9. Klubi04 -  Kiffen 1-2 Telia 5G  
15. 17.9. Legirus - Klubi04 0-1 Hiekkaharju

Kolmonen
1. 20.4. FC POHU - Lopa 3-3 Talinhalli
2. 4.5 MPS - JoKi 1-3 Tapuli
3. 18.5 Atlantis - CLE 2-5 Bollis
4. 21.5. PK-35 - Käpa/united 2-0 Pihlajamäki
5. 3.6. Töölön Taisto - Sexypöxyt  3-2 Tali
6. 27.7. MPS - Tups 1-3 Tapuli

Nelonen
1. 3.6. Jokerit FC - Kiffen2 1-1 Kontula
2. 2.8. Ponnistus  -  FC Viikingit scp 1-5 Kallio  

Vitonen
1. 21.4. PETO/MJK - FC POHU/Shrimps 11-0 Talinhalli
2. 30.5. Tavastia - SAPA/2 2-4 Töölö 2

Kutonen
1. 21.4. FC POHU/Burros - Zoomi 3-1 Talinhalli
2. 26.5 C POHU/Susijengi - Colo-Colo/Roj   5-1 Pitäjänmäki TN

Naisten Liiga
1. 22.4. HJK - PK-35 2-0 Telia 5G
2. 29.4. HJK - ONS 2-0 Telia 5G
3. 14.5. HJK - Pallokissat 1-2 Telia 5G
4. 25.5. HJK -  Åland 0-0 Telia 5G
5. 1.6. HJK - Ilves 0-1 Telia 5G
6. 17.6. HJK- FC Honka  0-1 Telia  5G
7. 8.7. HJK - GBK 2-0 Telia 5G
8. 22.7. HJK - TPS 3-1 Telia 5G
     2.9. HJK - Ilves 4-0 Telia 5G vain ekapuoliaika 1-0

« Viimeksi muokattu: 18.09.2017 klo 07:51:43 kirjoittanut kova aapeli »
Vastapallo

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #2 : 13.01.2017 klo 19:35:51

Harjoitusottelut:

3. 5.4. Haka - Klubi 04 3-1 (1-1), Tehtaan kenttä
5. 12.4. Haka - TPV 2-0 (1-0), Tehtaan kenttä
6. 19.4. Haka - TamU 3-1 (1-0), Tehtaan kenttä

Veikkausliiga:

4. 8.4. Ilves - FC Lahti 1-1 (1-0), Ratina
7. 22.4. Ilves - RoPS 0-2 (0-1), Ratina
9. 6.5. Ilves - IFK Mariehamn 3-0 (1-0), Ratina
13. 19.5. Ilves - FC Inter 0-2 (0-0), Tammelan stadion
15. 31.5. Ilves - PS Kemi 2-4 (1-3), Tammelan stadion
19. 22.6. Ilves - SJK 1-0 (0-0), Tammelan stadion
21. 16.7. Ilves - HJK 1-1 (1-0), Tammelan stadion
24. 5.8. Ilves - JJK 2-1 (2-1), Tammelan stadion
26. 14.8. Ilves - HIFK 4-3 (1-1), Tammelan stadion
27. 26.8. Ilves- HIFK 2-1 (1-1), Tammelan stadion

Ykkönen:

8. 29.4. Haka - FC Honka 0-4 (0-2), Tehtaan kenttä
10. 11.5. Haka - EIF 2-0 (1-0), Tehtaan kenttä
12. 17.5. Gnistan - Haka 0-2 (0-1), Telia 5G Arena
14. 27.5. Haka - OPS 1-2 (1-1), Tehtaan kenttä
17. 10.6. Haka - KPV 1-0 (0-0), Tehtaan kenttä
18. 21.6. Haka - FC Honka 1-0 (1-0), Tehtaan kenttä
20. 1.7. Haka - AC Oulu 1-5 (1-4), Tehtaan kenttä
22. 19.7. Haka - Gnistan 2-1 (1-0), Tehtaan kenttä
23. 29.7. Haka - Jaro 0-0, Tehtaan kenttä
25. 12.8. Haka - GrIFK 3-1 (1-0), Tehtaan kenttä
28. 1.9. Haka - EIF 2-1 (2-0), Tehtaan kenttä

Suomen Cup:

1. 4.2. Ilves - Haka 3-1 (2-1), Pirkkahalli

ASM-karsinta:

2. 4.2. TPV - Haka/Härmä yj. 1-0 (0-0), Pirkkahalli

Naisten liiga:

11. 13.5. Ilves - GBK 9-0 (4-0), Ratinan stadion

U18 Baltic Cup:

16. 10.6. Latvia - Liettua 0-3 (0-2), Tehtaan kenttä




2008 - 52 ottelua paikan päällä
2009 - 62 ottelua paikan päällä
2010 - 54 ottelua paikan päällä
2011 - 79 ottelua paikan päällä, 117 telkkarista/striimiltä
2012 - 42 ottelua paikan päällä
2013 - 30 ottelua paikan päällä
2014 - 30 ottelua paikan päällä
2015 - 25 ottelua paikan päällä
2016 - 30 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 02.09.2017 klo 13:34:08 kirjoittanut Vastapallo »
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #3 : 13.01.2017 klo 19:37:35

Oikeat pelit:

14.1. FC Lahti – Honka 2-1 (1-1) hönts
3.2.   KuPS – FC Lahti 4-2 (2-1) "cup"
6.3.   FC Lahti – JJK  3-2 (3-1) "cup"
7.3.   Ilves – KuPS  2-1 (1-1) "cup"
7.3.   Haka – mp  5-0 (2-0) "cup"
12.3. KuPS – FC Honka  2-4 (0-3) Cup
16.3. Haka – KuPS  2-2 (1-1) hönts
19.3. FC Lahti – RoPS  4-2 (1-1) B SM-karsinta
19.3. FC Lahti Akatemia - TamU 4-1 (1-0) hönts
29.3. KuPS – KPV  3-1 (3-1) hönts
10.4. HJK – KuPS  2-0 (0-0) Liiga
17.4. KuPS – Inter  2-1 (1-1) Liiga
22.4. VPS – KuPS  2-2 (1-2) Liiga
29.4. KuPS – Ilves 0-1 (0-0) Liiga
1.5.   FC Lahti Akatemia – mp  1-2 (1-1) Kakkonen
6.5.   PS Kemi – KuPS  1-4 (0-2) Liiga
12.5  KuPS – HIFK  2-1 (0-0) Liiga
13.5. FC Lahti Akatemia – Kultsu  0-1 (0-1) Kakkonen
19.5. FC Lahti – KuPS  1-2 (0-0) Liiga
20.5. FC Lahti – Inter  1-2 (1-0) A-sm
24.5. KuPS – SJK  1-1 (0-1) Liiga
27.5. RoPS – KuPS  0-1 (0-0) Liiga
31.5. JJK – KuPS  0-0  Liiga
3.6.   FC Lahti – VPS  0-0 Liiga
4.6.   KuPS – IFK Mariehamn  1-2 (1-2) Liiga
14.6. KuPS – VPS  2-2 (1-1) Liiga
18.6. KuFu98 – RoPS  1-1 (0-1) N Ykkönen
18.6. KuPS – HJK  0-2 (0-1) Liiga
21.6. Inter – KuPS  1-1 (0-0) Liiga
1.7.   Ilves – KuPS  1-0 (1-0) Liiga
4.7.   FC Lahti – PS Kemi  1-0 (1-0) Liiga
8.7.   KuPS – PS Kemi  3-0 (3-0) Liiga
16.7. FC Lahti – RoPS  1-1 (0-1) Liiga
17.7. HIFK – KuPS  1-4 (0-2) Liiga
20.7. Elo – ToU 3-4 (3-2) nelonen
22.7. KuPS – FC Lahti 2-2 (0-0) Liiga
29.7. EIF – KPV  2-0 (1-0)  Ykkönen
31.7. SJK – KuPS  1-0 (0-0) Liiga
5.8.   KuPS – RoPS  3-0 (0-0) Liiga
10.8. KuPS – JJK  1-0 (0-0)  Liiga
11.8. KuFu-98 – Villiketut  1-0 (0-0) Kakkonen
14.8. IFK Mariehamn – KuPS  2-1 (1-0) Liiga
20.8. KuPS – IFK Mariehamn  2-1 (0-0) Liiga
26.8. FC Lahti – PS Kemi  0-1 (0-0) Liiga
27.8. HJK – KuPS  1-0 (1-0)  Liiga
28.8. KTP – FC Lahti akatemia 2-0 (0-0)  Kakkonen
2.9.   FC Lahti – TPS  1-4 (0-2)  A-sm
5.9.   Suomi – Färsaaret  1-1 (0-0)  U21 EM-karsinta
8.9.   KuPS – SJK  2-1 (1-0) Liiga
11.9.  FC Lahti – KuPS  1-1 (0-0) Liiga
16.9.  VPS – KuPS  1-3 (0-0) Liiga
19.9.  Haka – OPS  2-2 (1-0) Ykkönen

Telkut yms.

13.1. Slovenia-Suomi
20.1. TPS-Iirot
21.1. CP-Everton
4.2.   Hull-pool
14.2. psg-barca
18.2. KuPS-Haka
21.2. Leverkusen-Atlético
5.3.  Tottenham-Everton
7.3.  Napoli-Real Madrid
14.3. Leicester-Sevilla
15.3. Monaco-ManC
24.3. Turkki-Suomi
28.3. Itävalta-Suomi
1.4.  LFC-EFC
4.4.  ManU-Everton
5.4.  HJK-VPS/SJK-Lahti
8.4.  VPS-SJK/Ilves-Lahti
12.4. Inter-RoPS
13.4. Celta Vigo - Genk
15.4. SJK-Ilves/HIFK-JJK/Everton-Burnley
18.4. RM-BM
19.4. Barca-Juve
23.4. Rellu-Barca
24.4. HIFK-Lahti
2.5.   Rellu-Atleti
9.5.   Juve-Monaco
10.5. Atleti-Real
23.5.  HIFK-HJK
3.6.   Juventus-Real Madrid
15.6.  HJK-JJK
21.6.  Mex-Nzl
22.6.  Ger-Chi
28.6.  Por-Chi
29.6.  Ger-Mex
2.7.    Por-Mex
2.7.    Inter-HJK
2.7.    Chi-Ger
6.7.    Olimpija-VPS
7.7.    IFK-Ilves
12.7.  IFK-Legia
19.7.  Legia-IFK
24.7.  Nor-Den
25.7.  Swe-Ita
30.7.  Eng-Fra
ned-eng
6.8.   Ned-Den
12.8. Everton-Stoke
13.8. JJK-Kemi
15.8. Hoffenheim-Liverpool
17.8. Everton-Hajduk Split
19.8. SJK-Lahti
21.8. ManC-Everton
2.9.   Suomi-Islanti
5.9.   Kosovo-Suomi
12.9. HJK-HIFK
15.9. HIFK-JJK
18.9. Inter-Lahti
« Viimeksi muokattu: tänään kello 00:15:02 kirjoittanut krevis »
straiter

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Luigi Perversi


Vastaus #4 : 13.01.2017 klo 19:55:01

Paikan päällä nähdyt:

01. 28.01. IF Gnistan - FC KTP (Suomen cup, Talin halli, Helsinki)
02. 24.01. 1. FC Union Berlin - TSV 1860 München (2.Liga, Stadion An der Alten Försterei, Berliini)
03. 25.01. SV Lichtenberg - FSV Optik Rathenow (NOFV Oberliga, Sportplatz Bornitzstrasse, Berliini)
04. 25.01. Hertha Berlin - Eintracht Frankfurt (Bundesliga, Olympiastadion, Berliini)
05. 26.01. FSV Union Fürstenwalde - FC Carl Zeiss Jena (Regionalliga, Bonava Arena, Fürstenwalde)
06. 16.04. Werder Bremen - Hamburger SV (Bundesliga, Weserstadion, Bremen)
07. 18.04. Ponnistus - Jokerit FC (Nelonen, Brahen kenttä, Helsinki)
08. 24.04. HIFK - FC Lahti (Liiga, Telia 5G Areena, Helsinki)
09. 27.05. FC Lahti - HJK (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
10. 28.05. IF Gnistan - EIF (Ykkönen, Musta Pekka Areena, Helsinki)
11. 11.06. Suomi - Ukraina (MM-karsinta, Ratinan stadion, Tampere)
12. 13.06. IF Gnistan - FF Jaro (Ykkönen, Musta Pekka Areena, Helsinki)
13. 08.07. IF Gnistan - OPS-jp (Ykkönen, Musta Pekka Areena, Helsinki)
14. 22.07. IF Gnistan - EIF (Ykkönen, Musta Pekka Areena, Helsinki)
15. 29.07. FC Lahti - IFK Mariehamn (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
16. 26.08. IF Gnistan - Honka (Ykkönen, Musta Pekka Areena, Helsinki)
17. 27.08. FC Lahti - PS Kemi (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
18. 02.09. Suomi - Islanti (MM-karsinta, Ratinan stadion, Tampere)
19. 03.09. Hollanti - Bulgaria (MM-karsinta, Amsterdam Arena, Amsterdam)
20. 05.09. Kosovo - Suomi (MM-karsinta, Loro Boriçi Stadion, Shkodër)
21. 09.09. AFC Ajax - PEC Zwolle (Eredivisie, Amsterdam Arena, Amsterdam)
« Viimeksi muokattu: 11.09.2017 klo 19:47:18 kirjoittanut straiter »
neliö

Poissa Poissa


Vastaus #5 : 13.01.2017 klo 20:06:03

01 - Ilves - TPV, Harjoitusottelu (1-1) @ Pirkkahalli (la 07.01.17)
02 - Ilves - FC Lahti/YJ, A-SM-karsinta (2-1) @ Pirkkahalli (la 28.01.17)
03 - TPV - NoPS, Harjoitusottelu (4-1) @ Pirkkahalli (la 28.01.17)
04 - Tampere United - VIFK, Harjoitusottelu (1-2) @ Pirkkahalli (su 29.01.17)
05 - Ilves - KuPS, Suomen Cup (2-1) @ Pirkkahalli (ti 07.03.17)
06 - AC Oulu - Ilves, A-SM-karsinta (1-3) @ Pirkkahalli (ke 29.03.17)
07 - SJK - Ilves, Veikkausliiga (1-2) @ OmaSP (la 15.04.17)
08 - Ilves - RoPS, Veikkausliiga (0-2) @ Ratinan stadion (la 22.04.17)
09 - Ilves - Pallokissat, Naisten liiga (2-2) @ Ratinan stadion (su 23.04.17)
10 - TPV/2 - JanPa, Kolmonen (0-2) @ Kaukajärvi (ke 26.04.17)
11 - Ilves-Kissat - HJS Akatemia, Kolmonen (0-1) @ Kaukajärvi (pe 28.04.17)
12 - TKT - NoPS, Kolmonen (0-4) @ Kaukajärvi (ke 03.05.17)
13 - PJK - Ilves/2, Kolmonen (3-2) @ Pirkkalan keskuskenttä (pe 05.05.17)
14 - Tampere United - FC Espoo, Kakkonen (1-3) @ Pyynikki (su 07.05.17)
15 - Ilves-Kissat - Loiske, Kolmonen (3-0) @ Kaukajärvi (ti 09.05.17)
16 - Ilves 2 - TKT, Kolmonen (2-2) @ Vuores (ke 10.05.17)
17 - TKT - TPV/2, Kolmonen (3-5) @ Pyynikki (ti 16.05.17)
18 - Tampere United - TPV, Kakkonen (1-3) @ Ratina (ke 17.05.17)
19 - Ilves - Inter Turku, Veikkausliiga (0-2) @ Tammelan stadion (pe 19.05.17)
20 - TP-T - JanPa, Kolmonen (5-1) @ Pyynikki (su 21.05.17)
21 - Ilves - JyPK, Naisten Liiga (2-0) @ Tammelan stadion (ke 24.05.17)
22 - TPV - FC Jazz, Kakkonen (1-1) @ Tammelan stadion (la 27.05.17)
23 - TPV - TiPS, Naisten Ykkönen (1-0) @ Pyynikki (su 28.05.17)
24 - TKT - HJS Akatemia, Kolmonen (2-4) @ Hervannan keskuskenttä (ti 30.05.17)
25 - PJK - JanPa, Kolmonen (0-0) @ Pirkkalan keskuskenttä (ke 31.05.17)
26 - TP-T - Loiske, Kolmonen (2-0) @ Lamminpää (to 01.06.17)
27 - Tampere United - MuSa, Kakkonen (0-3) @ Tammelan stadion (la 03.06.17)
28 - TPV/2 - NoPS, Kolmonen (1-3) @ Hervannan keskuskenttä (ke 07.06.17)
29 - Ilves 2 - TP-T, Kolmonen (3-1) @ Lamminpää (to 08.06.17)
30 - Ilves 2 - TPV/2, Kolmonen (2-0) @ Lamminpää (ke 14.06.17)
31 - TP-T - PJK, Kolmonen (2-0) @ Lamminpää (to 15.06.17)
32 - Tampere United - EsPa, Kakkonen (5-2) (pe 16.06.17)
33 - Ilves - PK-35/VJS YJ, A SM (4-2) (la 17.06.17)
34 - TPV - TuWe, Naisten Ykkönen (1-1) (la 17.06.17)
35 - Ilves-Kissat - Ilves/2, Kolmonen (3-2) (ke 21.06.17)
36 - Ilves - SJK, Veikkausliiga (1-0) (to 22.06.17)
37 - TPV - FC Viikingit, Kakkonen (0-2) (ti 27.06.17)
38 - Ilves 2 - HJS Akatemia, Kolmonen (2-2) (ke 28.06.17)
39 - FC Polla - MouMa, Seiska (0-1) (pe 30.06.17)
40 - TP-T - TKT, Kolmonen (2-4) (la 01.07.17)
41 - Ilves - KuPS, Veikkausliiga (1-0) (la 01.07.17)
42 - Ilves-Kissat - TP-T, Kolmonen (3-0) (ti 04.07.17)
43 - Ilves 2 - JanPa, Kolmonen (2-1) (ke 05.07.17)
44 - TPV - KuFu98, Naisten Ykkönen (3-0) (la 08.07.17)
45 - Ilves-Kissat - TKT, Kolmonen (5-2) (ti 11.07.17)
46 - Ilves - HJK, Veikkausliiga (1-1) (su 16.07.17)
47 - TPV - EsPa, Kakkonen (4-3) (pe 21.07.17)
48 - Ilves - Åland United, Naisten Liiga (4-0) (la 22.07.17)
49 - TKT - PS-44, Kolmonen (1-2) (ti 25.07.17)
50 - TP-T - Härmä, Kolmonen (1-3) (to 27.07.17)
51 - PJK - NoPS, Kolmonen (0-1) (pe 28.07.17)
52 - Ilves - VPS, Veikkausliiga (0-0) (la 29.07.17)
53 - Tampere United - BK-46, Kakkonen (3-1) (su 30.07.17)
54 - Ilves 2 - PJK, Kolmonen (4-0) (ke 02.08.17)
55 - TPV - Tampere United, Kakkonen (4-0) (to 03.08.17)
56 - Ilves - SJK, A-SM (0-2) (la 05.08.17)
57 - Ilves - JJK, Veikkausliiga (2-1) (la 05.08.17)
58 - TPV/2 - Ilves-Kissat, Kolmonen (2-4) (ma 07.08.17)
59 - TP-T - PS-44, Kolmonen (0-2) (to 10.08.17)
60 - Ilves - HIFK, Veikkausliiga (3-4) (ma 14.08.17)
61 - Ilves 2 - Härmä, Kolmonen (3-1) (ke 16.08.17)
62 - Tampere United - SalPa, Kakkonen (0-2) (to 24.08.17)
63 - Ilves - TPS, Naisten Liiga (3-5) (ke 06.09.17)
64 - TP-T - Ilves 2, Kolmonen (1-3) (to 07.09.17)
65 - Tampere United - Peimari United, Kakkonen (2-1) (su 10.09.17)
« Viimeksi muokattu: 10.09.2017 klo 19:17:57 kirjoittanut neliö »
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lupi


Vastaus #6 : 13.01.2017 klo 20:08:31

Tavoite: nähdä Lupin koko Veikkausliiga. Toissijainen tavoite: hankkia elämä eli vähentää tarvetta täyttää vapaa-aika jalkapallolla.

Talvi

1. 13.1. Jullit - KuPS (ho) 2-3
2. 14.1. HJK - PKKU (Nho)  9-0
3. 14.1. Gnistan - EIF (ho) 3-0
4. 14.1. MPS - PK35b (Nho) 1-2
5. 28.1. Lupi - Honak (SC) 3-2
6. 28.1. Gnistan - KTP (SC) 0-0
7. 28.1. PK-35 - TPS (B-SMQ) 0-0

8. 2.2. Gnistan - Lupi (SC) 0-4
9. 4.2. Klubi 04 - FC Espoo (ho) 2-0
10. 4.2. PK-35/VJS YJ - HJK (A-SMQ) 3-0
11. 4.2. HJK - VJS (T18-SMQ) 0-0
12. 4.2. HJK - KäPa C14 pojat (Nho) 9-0
13. 5.2. HJK - PKKU (B-SMQ) 3-2
14. 13.2. Lupi - KTP (SC) 4-0
15. 18.2. HJK - KäPa C15 pojat (Nho) 2-5
16. 18.2. HJK - Honka (A-SMQ) 2-1
17. 25.2. Klubi 04 - TPV (ho) 3-1
18. 25.2. HIFK - HJK (A-SMQ) 4-0
19. 25.2. Viikingit - PK35/VJS YJ (A-SMQ) 1-2
20. 26.2. HJK - KäPa (B-SMQ) 4-0

Kevät

21. 1.3. Lupi - Jullit (SC) 4-0
22. 12.3. HJK - Viikingit (A-SMQ) 0-0
23. 18.3. HJK - JyPK (NL) 2-0

24. 5.4. Lupi - VPS (VL) 5-0
25. 8.4. Ipa - Lahi (VL) 1-1
26. 9.4. Finnkurd - ToTe (RC) 1-3
27. 10.4. Lupi - KuPS (VL) 2-0
28. 12.4. Klubi 04 - Gnistan (ho) 3-1
29. 15.4. Milf - Lupi (VL) 1-1
30. 22.4. HJK - PK-35 Vantaa (NL) 2-0
31. 22.4. Klubi 04 - PePo (2D) 6-0
32. 23.4. JJK - Lupi (VL) 1-5
33. 28.4. Klubi 04 - Legirus Inter (2D) 7-0
34. 29.4. HJK - ONS (NL) 2-0
35. 29.4. Lupi - Inter (VL) 1-1
36. 30.4. HJK - Inter (B-SM) 4-1

37. 6.5. VPS - Lupi (VL) 2-1
38. 7.5. GBK - HJK (NL) 0-1
39. 8.5. Gnistan - Honka (1D) 0-2
40. 11.5. Lupi - Ilves (VL) 2-0
41. 14.5. HJK - Pallokissat (NL) 1-2
42. 19.5. PS Kemi - Lupi (VL) 0-1
43. 20.5. TP-47 - PK-37 (2D) 0-0
44. 21.5. KajHa - GBK (2D) 1-3
45. 22.5. Klubi 04 - Sudet (2D) 5-0
46. 23.5. Jullit - Lupi (VL) 0-0
47. 25.5. HJK - Åland United (NL) 0-0
48. 27.5. Lahi - Lupi (VL) 0-0
49. 30.5. Kiffen - Legirus (2D) 0-3
50. 31.5. Lupi - SJK (VL) 6-0

Kesä

51. 1.6. HJK - Ilves (NL) 0-1
52. 2.6. KuFu98 - PK37 (2D) 0-1
53. 3.6. OPS - TPS (1D) 1-2
54. 4.6. RoPS - Lupi (VL) 1-4
55. 7.6. TiPS - HJK (T18-SM) 0-1
56. 8.6. MP - MiPK (2D) 2-1
57. 10.6. Suomi - Viro (U18-ho) 3-0
58. 10.6. PKKU - HJK (B-SM) 1-2
59. 15.6. Lupi - JJK (VL) 4-0
60. 17.6. HJK - Ilves (B-SM) 1-0
61. 18.6. KuPS - Lupi (VL) 0-2
62. 22.6. Lupi - Milf (VL) 2-0

63. 2.7. Inter - Lupi (VL) 1-1
64. 6.7. Lupi - CQN (UELQ) 3-0
65. 16.7. Ilves - Lupi (VL) 1-1
66. 20.7. Lupi - Shkëndija (UELQ) 1-1
67. 21.7. Atlantis - Honka Akatemia (RC) 4-1
68. 22.7. HJK - TPS (NL) 3-1
69. 22.7. HJK - Kuusysi (B-SM) 2-1
70. 23.7. Lupi - PS Kemi (VL) 3-1
71. 31.7. Lupi - jullit (VL) 2-0

72. 6.8. Lupi - Lahi (VL) 0-0
73. 10.8. SJK - Lupi (VL) 0-6
74. 12.8. HJK - Ilves (N-SC) 4-0
75. 14.8. Lupi - RoPS (VL) 0-1
76. 20.8. JJK - Lupi (VL) 0-4
77. 27.8. Lupi - KuPS (VL) 1-0

Syksy

78. 2.9. HJK - Ilves (NL) 4-0
79. 8.9. VPS - Lupi (VL) 0-3
80. 12.9. Lupi - Jullit (VL) 2-1
81. 16.9. Ilves - Lupi (VL) 1-4
82. 17.9. FC Legirus - Klubi04 (2D) 0-1

Yhteenveto

Edustus 33
04/naiset/tytöt/pojat 7/13/2/10
Turismi 17

Yhteensä 82

Matkakilometrejä kotimaassa Stadin ulkopuolelle 10290. Mitattu kuukkelikartalla himasta pelipaikalle - ja takaisin.



2016 87 ottelua 11738 km
2015 85 ottelua 14006 km
« Viimeksi muokattu: 17.09.2017 klo 21:26:51 kirjoittanut Epeli »
John Eskobar

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP


Vastaus #7 : 13.01.2017 klo 20:20:07

3.1. Anagennisi Deryneia - APOEL (Kypros)
4.1. Omonia Nicosia - Ethnicos (Kypros)
7.1. Apollon - AEL (Kypros)
12.1. KTP - KuFu (harj.)
20.1 KTP - MP (harj.)
28.1 Gnistan - KTP (Cup)
4.2 KTP - GrIFK (Cup)
13.2 HJK - KTP (Cup)
4.3 KTP - Honka (Cup)
8.4 KTP - Kultsu FC (harj.)
15.4 TeBe - Hansa Rostock 2 (Oberliga)
16.4 Union Berlin - Kaiserslautern (2. Bundes)
23.4 KTP - Viikingit (harj.)
1.5 KTP - Kultsu (Kakkonen)
8.5. KTP - MP (Kakkonen)
14.5. Klubi 04 -KTP (Kakkonen)
22.5. KTP - Kiffen (Kakkonen)
29.5. Sudet - KTP (Kakkonen)
5.6. KTP - Legirus Inter (Kakkonen)
7.6. Kiri - Purha (Vitonen)
10.6. FC Lahti Akatemia - KTP (Kakkonen)
11.6. Suomi - Ukraina (mm-karsinta)
17.6. KTP -JäPS (Kakkonen)
27.6. PEPO - KTP (Kakkonen)
30.6. PEKA - MyPa (Kolmonen)
1.7. KTP - PKKU (Kakkonen)
8.7. MiPK - KTP (Kakkonen)
26.7. SoPa - Santa Claus (Kolmonen)
« Viimeksi muokattu: 27.07.2017 klo 19:01:51 kirjoittanut John Eskobar »
Erkka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, RFC Liége


Vastaus #8 : 13.01.2017 klo 21:54:36

13.1. TPS - SalPa | 1-1 | Kupittaa 5 | Harjoitusottelu
20.1. TPS - Pallo-Iirot | 5-0 | Kupittaa 5 | Suomen Cup

3.2. TPS - MIFK | 1-1 | Kupittaa 5 | Suomen Cup
18.2. Legirus Inter - TPS | 2-1| Legirus Arena | Suomen Cup

3.3. TPS - EIF | 0-3 | Kupittaa 5 | Suomen Cup
24.3. TPS - Pallokissat | 3-1 | Yläkenttä | Naisten Liiga
24.3. FC Bosna - Kaare | 2-3 | Yläkenttä | Harjoitusottelu

1.4. La Louviére - RFC Liége | 0-0 | Stade du Tivoli | Second Amateur Division
2.4. MVV Maastricht - Fortuna Sittard | 1-1 | De Geusselt | Eerste Divisie
7.4. Eintracht Frankfurt - Werder Bremen | 2-2 | CommerzBank Arena | Bundesliga
8.4. Wehen Wiesbaden - Rot-Weiss Erfurt | 0-0 | Brita Arena | 3. Liga
21.4. TPS - Salpa | 5-0 | Yläkenttä | Harjoitusottelu
29.4. TPS - JyPK | 3-1 | Yläkenttä | Naisten Liiga
29.4. TPS - EIF | 1-1 | Veritas Stadion | Ykkönen (Keskeytettiin tauolla)

6.5. KPV - TPS | 2-1 | Santahaan tekonurmi | Ykkönen
13.5 TPS - AC Oulu | 0-1 | Veritas Stadion | Ykkönen
17.5. GrIFK - TPS | 0-0 | Kauniaisten Keskuskenttä | Ykkönen
18.5. TPS - inter | 0-3 | Yläkenttä | P14 ELL
22.5. TPS - Haka | 1-1 | Veritas Stadion | Ykkönen
29.5. TPS - Jaro | 1-0 | Veritas Stadion | Ykkönen

10.6. TPS - Gnistan | 3-0 | Veritas Stadion | Ykkönen
14.6. TPS - EIF | 6-0 | Veritas Stadion | Ykkönen
30.6. TPS - KPV | 0-0 | Veritas Stadion | Ykkönen

15.7. TPS - Haka | 3-0 | Veritas Stadion | Ykkönen
19.7. TPS - GrIFK | 3-0 | Veritas Stadion | Ykkönen
29.7. TPS - Honka | 2-2 | Veritas Stadion | Naisten Liiga
30.7. TPS - OPS | 2-1 | Veritas Stadion | Ykkönen

11.8. TPS - Honka | 1-0 | Veritas Stadion | Ykkönen
18.8. TPS - EIF | 4-0 | Veritas Stadion | Ykkönen
27.8. OFK Nessebar - Oborishte | 2-1 | Gradski Stadion Nesebar | Second Football League

1.9. TPS - AC Oulu | 2-0 | Veritas Stadion | Ykkönen
10.9. GrIFK - TPS | 1-3 | Kauniaisten Keskuskenttä | Ykkönen

Ottelut 31,5
Kilpailut 10
Uudet kilpailut 3
Joukkueet 31
Uudet joukkueet 15
Stadionit/Kentät 11
Uudet stadionit/kentät 6+1
Maat 5
Uudet maat 1

2007 26
2008 36
2009 49
2010 48
2011 45
2012 66
2013 54
2014 45
2015 38
2016 39
« Viimeksi muokattu: 13.09.2017 klo 15:33:29 kirjoittanut Erkka »
B Watson

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Crystal Palace, KuPS, Flamengo


Vastaus #9 : 13.01.2017 klo 21:58:37

3.1. Palace - Swansea
21.1. Palace - Everton
4.2. Palace - Sunderland
25.2. Palace - Middlesbrough
5.3. Fluminense - Flamengo
8.3. Flamengo - San Lorenzo - Copa Libertadores
9.3. Vasco da Gama - Vitoria
19.3. Vasco da Gama - Botafogo
22.3. Vasco da Gama - Madureira
1.4. Chelsea - Palace
10.4. Palace - Arsenal 3 - 0
15.4. Palace - Leicester
26.4. Palace - Spurs
29.4. Palace - Burnley
14.5. Palace - Hull
21.5. ManU - Palace
15.7. Maidstone Utd - Palace U23
29.7. Metz - Palace
5.8. Palace - Schalke 04
12.8. Palace - Huddersfield
26.8. Palace - Swansea
16.9. Palace - Southampton
« Viimeksi muokattu: 17.09.2017 klo 04:49:36 kirjoittanut B Watson »
drakon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TSV+RJC+KVM


Vastaus #10 : 13.01.2017 klo 22:01:08

Veikkausliiga (10)
10.04.2017 HJK - KuPS 2-0 (1-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | kk
29.04.2017 HJK - Inter 1-1 (1-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | kk
23.05.2017 HIFK - HJK 0-0 @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 24e
15.06.2017 HJK - JJK 4-0 (2-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | kk
22.06.2017 HJK - MIFK 2-0 (1-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | kk
31.07.2017 HJK - HIFK 2-0 (2-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | kk
06.08.2017 HJK - Lahti 0-0 @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | kk
14.08.2017 HJK - RoPS 0-1 (0-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | kk
27.08.2017 HJK - KuPS 1-0 (1-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | kk
12.09.2017 HJK - HIFK 2-1 (0-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | kk

Ykkönen (13)
08.05.2017 Gnistan - Honka 0-2 (0-1) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 12e
13.06.2017 Gnistan - Jaro 2-3 (0-1) @ Mustapekka Areena, Helsinki-Oulunkylä | 12e
17.06.2017 Honka - TPS 1-1 (1-1) @ Tapiolan urheilupuisto nurmi, Espoo-Tapiola | 15e
21.06.2017 EIF - TPS 0-1 (0-0) @ Ekenäs Centrumplan, Raasepori-Tammisaari | 14e
03.07.2017 Honka - Gnistan 3-2 (2-1) @ Tapiolan urheilupuisto nurmi, Espoo-Tapiola | 15e
08.07.2017 AC Oulu - TPS 0-0 @ Raatin stadion - Oulu | 15e
06.08.2017 GrIFK - EIF 0-0 @ Kauniaisten keskusurheilukenttä, Kauniainen | 13e
11.08.2017 TPS - Honka 1-0 (0-0) @ Veritas stadion, Turku-Kupittaa | 10e
19.08.2017 Honka - Haka 2-2 (2-0) @ Tapiolan urheilupuisto nurmi, Espoo-Tapiola | 15e
20.08.2017 GrIFK - KPV 0-3 (0-1) @ Kauniaisten keskusurheilukenttä, Kauniainen | 13e
25.08.2017 Gnistan - Honka 2-1 (2-0) @ Mustapekka Areena, Helsinki-Oulunkylä | 12e
01.09.2017 Haka - EIF 2-1 (2-0) @ Tehtaan kenttä, Valkeakoski | 8e
03.09.2017 Honka - KPV 3-1 (0-1) @ Tapiolan urheilupuisto nurmi, Espoo-Tapiola | 15e

Kakkonen (8 )
06.05.2017 Peimari Utd - BK-46 3-0 (1-0) @ Soikka KHT, Paimio | 6e
07.05.2017 Tampere Utd - FC Espoo 1-3 (1-0) @ Pyynikin tekonurmi, Tampere-Pyynikki | 8e
16.06.2017 FC Espoo - NuPS 3-1 (1-1) @ Leppävaaran stadion, Espoo-Leppävaara | 8e
01.07.2017 Legirus Inter - Sudet 2-0 (2-0) @ Hiekkaharjun urheilupuisto, Vantaa-Hiekkaharju | 8e
05.07.2017 Viikingit - Tampere Utd 1-1 (1-0) @ Heteniityn kenttä, Helsinki-Vuosaari | 10e
08.08.2017 Kiffen - KTP 0-0 @ Töölön pallokenttä, Helsinki-Töölö | 7e
12.08.2017 Peimari Utd - MuSa 1-2 (1-1) @ Hakkispaana, Sauvo | 6e
26.08.2017 FC Espoo - TPV 1-3 (1-1) @ Leppävaaran stadion, Espoo-Leppävaara | 0e

Kolmonen (15)
21.04.2017 Töölön Taisto - I-HK 6-1 (2-0) @ Pallokenttä 6tn, Helsinki-Töölö
22.04.2017 EPS - CLE 0-2 (0-1) @ Kivenlahden tekonurmi, Espoo-Kivenlahti
23.04.2017 Futura - PPJ 2-0 (0-0) @ Porvoon pallokenttä tekonurmi, Porvoo | 6e
26.04.2017 HPS - Atletico Malmi 2-1 (0-1) @ HPS Areena, Helsinki-Paloheinä
28.04.2017 LPS - PuiU 4-3 (3-1) @ Laajasalon tekonurmi, Helsinki-Laajasalo
25.05.2017 RiPS - Reipas 0-4 (0-2) @ Keskuskentän tekonurmi, Riihimäki
27.05.2017 SibboV - Töölön Taisto 2-4 (1-2) @ Nikkilän keskusurheilukenttä, Sipoo-Nikkilä
07.06.2017 MYPA - HaPK 3-1 (3-1) @ Saviniemen jalkapallostadion, Kouvola-Myllykoski | 5e
14.06.2017 PPJ - Töölön Taisto 0-6 (0-3) @ Väinämöisen kenttä, Helsinki-Hietaniemi
19.06.2017 TiPS - Toukolan Teräs 5-1 (4-0) @ Tikkurilan urheilupuisto nurmi, Vantaa-Tikkurila
02.07.2017 Futura - PK-35 2-1 (1-0) @ Hamarin urheilukenttä, Porvoo-Hamari | 6e
12.08.2017 KaaPo - Pallo-Iirot 4-1 (1-1) @ Kaarinan Keskusliikuntapuisto, Kaarina | 5e
26.08.2017 Toukolan Teräs - Töölön Taisto 0-0 @ Tali 2 nurmi, Helsinki-Tali
08.09.2017 Sexypöxyt - Töölön Taisto 1-4 (1-0) @ Laaksolahden tekonurmi, Espoo-Laaksolahti (100. ottelu)
09.09.2017 Atletico Malmi - EPS 2-0 (1-0) @ Pukinmäen nurmi, Helsinki-Pukinmäki

Nelonen (9)
18.04.2017 Ponnistus - Jokerit 0-1 (0-1) @ Brahenkenttä, Helsinki-Alppiharju
19.04.2017 EBK - Korso United 2-0 (1-0) @ Keski-Espoon tekonurmi 2, Espoo-Kirkkojärvi
27.04.2017 Honka/2 - VJS 0-4 (0-1) @ Tapiolan urheilupuisto tekonurmi 2, Espoo-Tapiola
24.05.2017 VJS - HIK 3-1 (0-0) @ Urheilutalon tekonurmi, Vantaa-Myyrmäki
26.06.2017 KyIF - NuPS/Reservi 1-3 (1-1) @ Urheilupuiston häkkinurmi, Kirkkonummi-Kirkonkylä
27.06.2017 ALPC - POHU/Akatemia 2-1 (0-1) @ Pirkkolan nurmi, Helsinki-Pirkkola
30.06.2017 Valtti - Jokerit 2-0 (1-0) @ Puotilan tekonurmi, Helsinki-Puotila
22.08.2017 ALPC - Jokerit 2-0 (0-0) @ Tali 1 nurmi, Helsinki-Tali
15.09.2017 Jokerit - POHU/Akatemia 2-1 @ Myllypuron tekonurmi, Helsinki-Myllypuro

Suomen cup 2016/2017: (5)
28.01.2017 HJK - Honka 3-2 (1-0) @ Sonera Stadium, Helsinki-Töölö | 10e
28.01.2017 Gnistan - KTP 0-0 (0-0) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 8e
11.02.2017 GrIFK - Honka 0-2 (0-1) @ Esport Arena, Espoo-Tapiola | 10e
18.02.2017 GrIFK - HJK 0-3 (0-1) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 10e
04.03.2017 GrIFK - Gnistan 2-0 (2-0) @ Jäähallin tekonurmi, Kauniainen

Suomen Regions' Cup (1)
25.03.2017 Jokerit - Hieho 4-1 (3-0) @ Kartanon tekonurmi, Helsinki-Vuosaari

Naisten liiga (1)
28.05.2017 PK-35 Vantaa - Pallokissat 6-0 (4-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | 10e

ENG1 Valioliiga (3)
04.02.2017 Watford - Burnley 2-1 (2-0) @ Vicarage Road, Watford | £36
15.04.2017 Sunderland - West Ham 2-2 (1-1) @ Stadium of Light, Sunderland | £30
16.04.2017 West Bromwich - Liverpool 0-1 (0-1) @ The Hawthorns, West Bromwich | £40+6

ENG2 Championship (2)
05.02.2017 Brentford - Brighton 3-3 (2-0) @ Griffin Park, Brentford | £25
14.04.2017 Newcastle - Leeds 1-1 (0-0) @ St. James' Park, Newcastle | £32

ENG3 League One (1)
17.04.2017 Sheffield United - Bradford 3-0 (3-0) @ Bramall Lane, Sheffield | £23

GER1 Bundesliga (3)
25.02.2017 RB Leipzig - Köln 3-1 (2-0) @ Zentralstadion, Leipzig | 35e
11.03.2017 Ingostadt - Köln 2-2 (1-1) @ Audi-Sportpark, Ingolstadt | 14e
16.09.2017 Frankfurt - Augsburg 1-2 (0-1) @ Waldstadion, Frankfurt am Main | 29e

GER2 2. Bundesliga (4)
24.02.2017 Union Berlin - 1860 München 2-0 (1-0) @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick | 14e
26.02.2017 Aue - Dresden 1-4 (0-4) @ Erzgebirgsstadion, Aue | 14e
11.03.2017 Würzburg - Dresden 0-2 (0-0) @ Stadion am Dallenberg, Würzburg-Dallenberg | 14e
17.09.2017 Regensburg - Dresden 0-2 (0-0) @ Continental Arena, Regensburg | 13e

GER3 3. Liga (2)
01.04.2017 Lotte - Aalen 0-2 (0-2) @ Sportpark am Lotter Kreuz, Lotte | 10e
02.04.2017 Osnabrück - Rostock 2-1 (1-0) @ Stadion an der Bremer Brücke, Osnabrück | 25e

GER4 Regionalligat (1)
18.09.2017 Worms - Saarbrücken 1-4 (1-1) @ Wormatia-stadion, Worms | 8e

EST1 Premium Liiga (3)
18.03.2017 FCI Tallinn - Viljandi Tulevik 5-0 (3-0) @ Infoneti Lasnamäe Staadion, Tallinna-Lasnamäe | 5e
18.03.2017 Flora - Pärnu Vaprus 2-0 (1-0) @ Sportland Arena, Tallinna-Lilleküla | 5e
18.03.2017 Levadia - Paide 7-0 (6-0) @ Maarjamäe Staadion, Tallinna-Maarjamäe | 7e

NED1 Eredivisie (6)
04.04.2017 Heerenveen - Sparta Rotterdam 3-0 (0-0) @ Abe Lenstra Stadion, Heerenveen | 25e
05.04.2017 Groningen - NEC Nijmegen 2-0 (0-0) @ Euroborg, Groningen | 21e
06.04.2017 Roda Kerkrade - PEC Zwolle 2-1 (0-1) @ Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade | 17,5e
07.04.2017 Sparta Rotterdam - Excelsior Rotterdam 2-3 (1-2) @ Sparta Stadion Het Kasteel, Rotterdam-Spangen | 17,5e
08.04.2017 Go Ahead Eagles Deventer - Heracles Almelo 1-4 (1-4) @ De Adelaarshorst, Deventer | 30e
09.04.2017 AZ Alkmaar - Roda Kerkrade 1-1 (1-1) @ AFAS Stadion, Alkmaar | 10e

NED3 Tweede Divisie (1)
08.04.2017 SV Spakenburg - Jong AZ 1-0 (0-0) @ Sportpark de Westmaat, Bunschoten-Spakenburg | 10e

SGP1 S.League (2)
19.05.2017 Warriors - Balestier Khalsa 1-0 (1-0) @ Jalan Besar Stadium, Singapore | S$ 6
20.05.2017 Geylang International - Hougang United 1-1 (0-1) @ Jalan Besar Stadium, Singapore | S$ 5

SVK3 III. Liga, Bratislava (1)
03.06.2017 Lokomotíva Devínska Nová Ves - Inter Bratislava 0-1 (0-0) @ Športový areál, Devínska Nová Ves | 1e

NOR1 Eliteserien (2)
15.07.2017 Lillestrøm - Stabæk 2-2 (0-2) @ Åråsen Stadion, Lillestrøm | 300 NOK
16.07.2017 Odd Skien - Viking Stavanger 0-2 (0-2) @ Skagerak Arena, Skien | 240 NOK

HRV1 Prva HNL (3)
21.07.2017 Dinamo Zagreb - Cibalia Vinkovci 4-0 (3-0) @ Stadion Maksimir, Zagreb-Maksimir | 30 HRK
22.07.2017 Rijeka - Rudes Zagreb 4-1 (2-0) @ Stadion HNK Rijeka, Rijeka-Rujevica | 400 HRK !!
23.07.2017 Istra Pula - Osijek 1-1 (1-0) @ Aldo Drosina, Pula | 40 HRK

CZE1 Hetliga (1)
28.07.2017 Brno - Ostrava 1-3 (1-1) @ Městský fotbalový stadion Srbská, Brno - Kralovo Pole | 200 Kc

AUT1 Bundesliga (2)
29.07.2017 St. Pölten - Rapid Wien 1-4 (0-2) @ NV Arena, St. Pölten | 25e
30.07.2017 Austia Wien - Sturm Graz 2-3 (0-1) @ Ernst-Happel-Stadion, Wien-Prater | 20e

UEFA Mestarienliiga -karsinta (2)
26.07.2017 Maribor (SLO) vs Hafnarfjörður (ISL) 1-0 (0-0) @ Ljudski Vrt, Maribor | 15e
02.08.2017 Hafnarfjörður (ISL) - Maribor (SLO) 0-1 (0-0) @ Kaplakriki, Hafnarfjörður | 2000 ISK

UEFA Eurooppaliiga -karsinta (1)
27.07.2017 Sturm Graz (AUT) - Fenerbahçe (TUR) 1-2 (1-2) @ Merkur Arena, Graz-Liebenau | 35e

Maaottelut (1)
02.09.2017 Suomi - Islanti 1-0 (1-0) @ Ratinan stadion, Tampere-Ratina | 22,5e


Harjoitusottelut: (3)
13.01.2017 EsPa - GrIFK 0-5 (0-2) @ Esport Arena, Espoo-Tapiola
14.01.2017 Lahti - Honka 2-1 (1-1) @ Mukkulan halli, Lahti-Mukkula
14.01.2017 Legirus Inter - FC Espoo 3-3 (1-1) @ Legirus Arena, Vantaa-Korso


Yhteensä: 106 ottelua, 86 eri kentällä (46 uutta), 13 maassa. 17.9. 1196,5e

Arkisto: 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008
« Viimeksi muokattu: eilen kello 08:57:53 kirjoittanut drakon »
Vorssander

Poissa Poissa


Vastaus #11 : 13.01.2017 klo 22:02:14

1. 7.1. PK-35 Vantaa - HJK East P02 9-4 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
2. 10.1. PK-35 Vantaa - HJK West P02 4-0 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
3. 11.1. Mäkelänrinne - Kerttuli 0-2 tyttöjen urheiluakatemiaturnaus, Eerikkilän jalkapallohalli
4. 13.1. HIFK - KuPS 2-3 harjoitusottelu, Talin halli
5. 14.1. PK-35 Vantaa - KäPa P02 1-1 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
6. 14.1. FC Honka - FC Espoo P02 2-4 naisten harjoitusottelu, Esport Arena
7. 26.1. Suomi TU19 - Ilves 2-1 naisten harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
8. 28.1. PK-35 - TiPS 0-1 B-tyttöjen SM-karsinta, Talin halli
9. 28.1. HJK - FC Honka 3-2 Suomen Cup, Sonera Stadium
10. 28.1. FC Honka - PK-35 Vantaa 1-3 naisten harjoitusottelu, Esport Arena
11. 31.1. PK-35 Vantaa - HJK P03 3-5 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
12. 2.2. Gnistan - HJK 0-4 Suomen Cup, Talin halli
13. 4.2. PK-35 Vantaa - HJK West P02 2-2 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
14. 4.2. FC Honka - Ilves 1-1 naisten harjoitusottelu, Esport Arena
15. 10.2. FC Inter - TPS 2-2 Suomen Cup, Javenture-halli
16. 11.2. HJK - HJK West P02 5-4 naisten harjoitusottelu, Destamatic-kenttä
17. 13.2. HJK - KTP 4-0 Suomen Cup, Sonera Stadium
18. 14.2. PK-35 Vantaa - TPS 4-3 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
19. 18.2. PK-35 Vantaa - FC Honka 1-1 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
20. 19.2. VJS - PK-35 4-4 harjoitusottelu, Aktia Areena
21. 22.2. FJK - Härmä 2-4 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
22. 25.2. FC Honka - PK-35 0-4 B-tyttöjen SM-karsinta, Esport Arena
23. 28.2. VJS - TiPS 0-3 B-tyttöjen SM-karsinta, Myyrmäki-halli
24. 1.3. Suomi - Suomi U23 3-0 naisten harjoitusottelu, Eerikkilä
25. 1.3. HJK - HIFK 4-0 Suomen Cup, Sonera Stadium
26. 4.3. PK-35 Vantaa - HJK 4-0 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
27. 4.3. Wilpas - FJK 2-0 harjoitusottelu, Salon keinonurmi
28. 10.3. HJK P03 - PK-35 Vantaa 3-2 naisten harjoitusottelu, Sonera Stadium
29. 11.3. HJS - FJK 5-0 harjoitusottelu, Pullerin keinonurmi
30. 11.3. VJS - PK-35 2-1 B-tyttöjen SM-karsinta, Myyrmäki-halli
31. 18.3. Pallokissat - PK-35 Vantaa 1-4 Naisten Liiga, Savon Sanomat Areena
32. 25.3. PK-35 Vantaa - FC Honka 1-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
33. 1.4. Gnistan P02 - PK-35 Vantaa 2-2 naisten harjoitusottelu, Pirkkolan urheilupuisto
34. 5.4. HJK - VPS 5-0 Veikkausliiga, Telia 5G Areena
35. 10.4. VaKP - FJK 1-1 rpk. 3-2 Regions´ Cup, Saharan tekonurmi
36. 14.4. PK-35 Vantaa - Åland United 1-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
37. 14.4. FC Honka - HJK 2-1 Naisten Liiga, Tapiolan urheilupuiston tekonurmi
38. 20.4. Pato - FJK 3-0 Nelonen, Patalan keinonurmi
39. 21.4. SexyPöxyt - PK-35 1-1 Kolmonen, Laaksolahden keinonurmi
40. 22.4. HJK - PK-35 Vantaa 2-0 Naisten Liiga, Telia 5G Areena
41. 27.4. Helsinki - Pohjoinen 4-1 tyttöjen alueturnaus, Eerikkilän keinonurmi
42. 27.4. FJK - Tampere United/2 2-0 Nelonen, Kuhalan keinonurmi
43. 29.4. PK-35 Vantaa - Ilves 3-1 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
44. 30.4. PK-35 - ToTe 1-1 Kolmonen, Aava Areena
45. 2.5. NJS - PK-35 Vantaa 0-6 naisten Suomen Cup, Rajamäen tekonurmi
46. 6.5. VaKP - FJK 1-3 Nelonen, Saharan tekonurmi
47. 7.5. JyPK - PK-35 Vantaa 2-1 Naisten Liiga, Harjun stadion
48. 8.5. VJS - HIFK/2 3-2 Regions´ Cup, Myyrmäen jalkapallostadion
49. 11.5. HJK - Ilves 2-0 Veikkausliiga, Telia 5G Areena
50. 12.5. VJS - Kasiysi/Rocky 1-0 Nelonen, Myyrmäen jalkapallostadion
51. 13.5. PK-35 Vantaa - TPS 1-1 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
52. 14.5. HJK - Pallokissat 1-2 Naisten Liiga, Telia 5G Areena
53. 17.5. RiRa - VJS 2-7 Nelonen, Myyrmäen jalkapallostadion
54. 18.5. PP-70 - FJK 1-2 Nelonen, Ikuri
55. 19.5. TPS - HJK 0-1 Naisten Liiga, Paimion tekonurmi
56. 20.5. PK-35 Vantaa - GBK 5-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
57. 21.5. PK-35 - KäPa/United 2-0 Kolmonen, Aava Areena
58. 23.5. HIFK - HJK 0-0 Veikkausliiga, Telia 5G Areena
59. 24.5. FC Honka - TPS 0-1 Naisten Liiga, Tapiolan urheilupuiston tekonurmi
60. 25.5. ONS - PK-35 Vantaa 0-4 Naisten Liiga, Castrenin kenttä
61. 27.5. HIFK - FC Inter 0-2 Veikkausliiga, Telia 5G Areena
62. 28.5. PK-35 Vantaa - Pallokissat 6-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
63. 1.6. FC Honka - PK-35 Vantaa 1-0 Naisten Liiga, Tapiolan urheilupuiston tekonurmi
64. 7.6. Suomi - Liechtenstein 1-1 harjoitusottelu, Veritas-stadion
65. 8.6. Sopu - FJK 1-5 Nelonen, Rauhala
66. 9.6. HJS - Härmä 0-2 Kolmonen, Kauriala
67. 10.6. Suomen Sankarit - Eesti jalgpallilegendid 4-1 ystävyysottelu, Telia 5G Areena
68. 11.6. Suomi - Ukraina 1-2 MM-karsinnat, Ratinan stadion
69. 14.6. VJS - EsPa/2 7-2 Nelonen, Myyrmäen jalkapallostadion
70. 15.6. FJK - IkU 2-2 Nelonen, urheilukenttä
71. 17.6. Åland United - PK-35 Vantaa 1-1 Naisten Liiga, Wiklöf Holding Arena
72. 21.6. PK-35 Vantaa - HJK 2-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
73. 22.6. HJK - IFK Mariehamn 2-0 Veikkausliiga, Telia 5G Areena
74. 27.6. FC Lahti - HIFK 4-1 Veikkausliiga, Hiihtostadion
75. 28.6. LeKi - FJK 2-3 Nelonen, Hakkarin urheilukenttä
76. 2.7. Ilves - PK-35 Vantaa 1-3 Naisten Liiga, Tammelan stadion
77. 4.7. FJK - NePa 0-2 Nelonen, urheilukenttä
78. 5.7. HPS - PK-35 Vantaa 0-10 naisten Suomen Cup, Paloheinän tekonurmi
79. 6.7. HJK - Gap Connah´s Quay 3-0 Eurooppa-liigan karsinta, Telia 5G Areena
80. 8.7. PK-35 Vantaa - JyPK 3-2 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
81. 9.7. PK-35 - TiPS 0-0 B-tyttöjen SM-sarja, Aava Areena
82. 11.7. FJK - Pato 4-1 Nelonen, urheilukenttä
83. 15.7. TPS - PK-35 Vantaa 2-5 Naisten Liiga, Turun yläkenttä
84. 16.7. FC Honka - ONS 6-0 Naisten Liiga, Tapiolan urheilupuisto
85. 20.7. HJK - KF Shkendija 1-1 Eurooppa-liigan karsinta, Telia 5G Areena
86. 22.7. GBK - PK-35 Vantaa 0-3 Naisten Liiga, Kokkolan keskuskenttä
87. 23.7. HJK - PS Kemi 3-1 Veikkausliiga, Telia 5G Areena
88. 24.7. FC Honka - GrIFK 3-0 Ykkönen, Tapiolan urheilupuisto
89. 26.7. Tampere United 2 - FJK 1-6 Nelonen, Kaukajärven tekonurmi
90. 29.7. PK-35 Vantaa - ONS 6-0 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
91. 30.7. PK-35 - SexyPöxyt 4-0 Kolmonen, Aava Areena
92. 30.7. FC Honka - PK-35 3-1 B-tyttöjen SM-sarja, Tapiolan urheilupuiston tekonurmi
93. 31.7. HJK - HIFK 2-0 Veikkausliiga, Telia 5G Areena
94. 3.8. FJK - VaKP 7-1 Nelonen, urheilukenttä
95. 5.8. FC Honka - OPS 3-1 Ykkönen, Tapiolan urheilupuisto
96. 6.8. FC Honka - TPS 1-0 jo. 0-0 naisten Suomen Cup, Tapiolan urheilupuisto
97. 11.8. KaVo - FJK 2-1 Nelonen, Kyötikkälän urheilukenttä
98. 12.8. HJK - Ilves 4-0 naisten Suomen Cup, Pallokenttä
99. 13.8. PK-35 Vantaa - JyPK 2-1 naisten Suomen Cup, Myyrmäen jalkapallostadion
100. 14.8. HJK - RoPS 0-1 Veikkausliiga, Telia 5G Areena
101. 17.8. FJK - PP-70 6-0 Nelonen, urheilukenttä
102. 22.8. Medyk Konin - Shelbourne Ladies FC 0-0 naisten Mestarien liigan karsinta, Seaview
103. 22.8. PK-35 Vantaa - Linfield Ladies FC 1-0 naisten Mestarien liigan karsinta, Seaview
104. 25.8. Medyk Konin - Linfield Ladies FC 4-1 naisten Mestarien liigan karsinta, Seaview
105. 25.8. Shelbourne Ladies FC - PK-35 Vantaa 0-0 naisten Mestarien liigan karsinta, Seaview
106. 26.8. Cliftonville - Crusaders 1-2 Danske Bank Premiership, Solitude
107. 28.8. PK-35 Vantaa - Medyk Konin 1-2 naisten Mestarien liigan karsinta, Solitude
108. 2.9. TP-49 - FJK 0-8 Nelonen, Toijalan keskuskenttä
109. 2.9. Suomi - Islanti 1-0 MM-karsinta, Ratina
110. 3.9. PK-35 Vantaa - Pallokissat 1-1 Naisten Liiga, Myyrmäen jalkapallostadion
111. 6.9. HJK - PK-35 Vantaa 0-2 Naisten Liiga, Pallokenttä
112. 9.9. FJK - Sopu 16-0 Nelonen, urheilukenttä
113. 10.9. GrIFK - TPS 1-3 Ykkönen, Kauniaisten keskuskenttä
114. 15.9. Suomi - Bosnia-Hertsegovina 10-0 U19-vuotiaiden tyttöjen EM-karsinta, Eerikkilä Areena
115. 16.9. IkU - FJK 1-1 Nelonen, Ikaalisten urheilukenttä
116. 18.9. Serbia - Suomi 1-1 U19-vuotiaiden tyttöjen EM-karsinta, Eerikkilä Areena
« Viimeksi muokattu: eilen kello 00:08:47 kirjoittanut Vorssander »
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #12 : 14.01.2017 klo 05:12:53

PAIKAN PÄÄLLÄ

Liiga
16.07. VPS - FC Inter 3-2 (Elisa Stadion)

Ykkönen
06.05. Ekenäs IF - FF Jaro 0-2 (Ekenäs Centrumplan)
13.05. FF Jaro - Grankulla IFK 0-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
25.05. FF Jaro - Esport Honka 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
04.06. FF Jaro - FC Haka 2-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
07.06. FF Jaro - OPS 2-3 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
22.06. KPV - FF Jaro 3-0 (Kokkolan Keskuskenttä)
27.06. FF Jaro - OPS 2-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
19.07. FF Jaro - KPV 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
22.07. FF Jaro - TPS 0-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
13.08. FF Jaro - IF Gnistan 2-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
03.09. FF Jaro - Grankulla IFK 5-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)
09.09. KPV - FF Jaro 0-0 (Kokkolan Keskuskenttä)
16.09. FF Jaro - Esport Honka 1-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä)

Kakkonen
29.04. JBK - PK-37 4-0 (Länsikenttä)
12.05. JBK - OTP 4-0 (Länsikenttä)
27.05. JBK - TP-47 4-2 (Länsikenttä)
03.06. JBK - AC Kajaani 0-3 (Länsikenttä)
08.09. JBK - Villiketut 3-1 (Länsikenttä)

Kolmonen
15.06. Pedersöre FF - Sisu-Pallo 1-0 (Pännäisten Keskuskenttä)
21.06. Esse IK - Sundom IF 3-0 (Ähtävän kenttä)
17.08. Pedersöre FF - FC Kiisto 2-1 (Falli)
23.08. Esse IK - Pedersöre FF 1-0 (Ähtävän kenttä)

Nelonen
10.08. NIK - Sääripotku 3-0 (Metsävalli)
16.08. LBK - IK Myran 1-3 (Luodon urheilukenttä)

Vitonen
14.06. IF Standard - Golden Boys 4-0 (Åvallen)
10.07. Golden Boys - Kobolt BK 5-1 (Itälän kenttä)

Suomen Cup
11.02. VPS - FF Jaro 1-0 (Fennia Areena)
18.03. FF Jaro - Esport Honka 0-1 (Tellushalli)

Harjoitusottelut
25.03. JBK - KPS 8-0 (Tellushalli)
08.04. FF Jaro - JBK 6-1 (Tellushalli)
22.04. FF Jaro - VIFK 3-0 (Länsikenttä)
17.06. FF Jaro - IFK Norrköping 0-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä)

Naisten Ykkönen
22.04. FC United - Turun Weikot 4-0 (Länsikenttä)
29.04. FC United - HPS 1-3 (Länsikenttä)

YHTEENSÄ: 34
MAALIT: 112
KESKIARVO: 3,29

STREAM/TV

Ykkönen
13.06. IF Gnistan - FF Jaro 2-3, stream
09.07. Grankulla IFK - FF Jaro 1-0, stream
29.07. FC Haka - FF Jaro 0-0, stream
05.08. AC Oulu - FF Jaro 0-4, stream
26.08. Ekenäs IF - FF Jaro 1-2, stream

Suomen Cup
04.03. FF Jaro - FC Jazz 6-1, stream

Valioliiga
01.01. Arsenal - Crystal Palace 2-0, Viasat
02.01. West Ham - Manchester United 0-2, stream
04.01. Tottenham - Chelsea 2-0, stream
22.01. Chelsea - Hull 2-0, Viasat
31.01. Liverpool - Chelsea 1-1, stream
13.02. Bournemouth - Manchester City 0-2, stream
27.02. Leicester - Liverpool 3-1, stream
06.03. West Ham - Chelsea 1-2, stream
19.03. Manchester City - Liverpool 1-1, Viasat
02.04. Arsenal - Manchester City 2-2, Viasat
04.04. Manchester United - Everton 1-1, stream
05.04. Chelsea - Manchester City 2-1, stream
08.04. Stoke - Liverpool 1-2, Viasat
10.04. Crystal Palace - Arsenal 3-0, stream
16.04. Manchester United - Chelsea 2-0, stream
17.04. Middlesbrough - Arsenal 1-2, stream
25.04. Chelsea - Southampton 4-2, stream
27.04. Manchester City - Manchester United 0-0, stream
30.04. Tottenham - Arsenal 2-0, Viasat
05.05. West Ham - Tottenham 1-0, stream
08.05. Chelsea - Middlesbrough 3-0, stream
12.05. West Bromwich - Chelsea 0-1, stream
15.05. Chelsea - Watford 4-3, stream
21.08. Manchester City - Everton 1-1, stream
27.08. Liverpool - Arsenal 4-0, Viasat
11.09. West Ham - Huddersfield 2-0, stream

Championship
14.04. Newcastle - Leeds 1-1, Viasat
29.05. Huddersfield - Reading 0-0, 4-3 rp., stream

La Liga
07.01. Real Sociedad - Sevilla 0-4, stream
08.01. Villarreal - Barcelona 1-1, Viasat
09.01. Osasuna - Valencia 3-3, stream
15.01. Sevilla - Real Madrid 2-1, stream
21.01. Villarreal - Valencia 0-2, stream
22.01. Eibar - Barcelona 0-4, Viasat
28.01. Leganes - Celta Vigo 0-2, stream
29.01. Real Madrid - Real Sociedad 3-0, Viasat
30.01. Las Palmas - Valencia 3-1, stream
11.02. Osasuna - Real Madrid 1-3, stream
26.02. Atletico Madrid - Barcelona 1-2, Viasat
01.03. Real Madrid - Las Palmas 3-3, stream
12.03. Real Madrid - Betis 2-1, Viasat
19.03. Barcelona - Valencia 4-2, Viasat
01.04. Malaga - Atletico Madrid 0-2, stream
02.04. Granada - Barcelona 1-4, Viasat
03.04. Celta Vigo - Las Palmas 3-1, stream
06.04. Valencia - Celta Vigo 3-2, stream
07.04. Villarreal - Athletic Bilbao 3-1, stream
08.04. Malaga - Barcelona 2-0, Viasat
15.04. Barcelona - Real Sociedad 3-2, stream
16.04. Granada - Celta Vigo 0-3, stream
22.04. Espanyol - Atletico Madrid 0-1, stream
23.04. Real Madrid - Barcelona 2-3, Viasat
28.04. Villarreal - Gijon 3-1, stream
29.04. Espanyol - Barcelona 0-3, stream
01.05. Malaga - Sevilla 4-2, stream
18.08. Valencia - Las Palmas 1-0, stream
19.08. Sevilla - Espanyol 1-1, stream
20.08. Deportivo La Coruña - Real Madrid 0-3, stream
27.08. Real Madrid - Valencia 2-2, Viasat
09.09. Barcelona - Espanyol 5-0, stream
10.09. Villarreal - Betis 3-1, stream
16.09. Atletico Madrid - Malaga 1-0, stream
17.09. Real Sociedad - Real Madrid 1-3, stream
18.09. Espanyol - Celta Vigo 2-1, stream
19.09. Barcelona - Eibar 6-1, stream

Bundesliga
17.03. Borussia Dortmund - Ingolstadt 1-0, stream
31.03. Hertha Berlin - Hoffenheim 1-3, stream
01.04. Schalke 04 - Borussia Dortmund 1-1, stream
15.04. Borussia Dortmund - Frankfurt 3-1, stream
26.08. Borussia Dortmund - Hertha Berlin 2-0, stream
17.09. Borussia Dortmund - FC Köln 5-0, stream

Ligue 1
30.04. Nice - PSG 3-1, Viasat

Allsvenskan
22.05. Djurgården - AIK 0-1, stream
29.05. AIK - Malmö FF 0-1, stream
03.07. Häcken - Hammarby 2-0, stream
08.07. Häcken - Malmö FF 0-1, stream
21.08. Örebro SK - Hammarby 0-3, stream

UEFA Champions League
14.02. Benfica - Borussia Dortmund 1-0, stream
15.02. Bayern Munchen - Arsenal 5-1, stream
21.02. Leverkusen - Atletico Madrid 2-4, YLE2
22.02. Sevilla - Leicester 2-1, stream
07.03. Napoli - Real Madrid 1-3, YLE2
08.03. Borussia Dortmund - Benfica 4-0, stream
14.03. Leicester - Sevilla 2-0, YLE2
15.03. Monaco - Manchester City 3-1, stream
11.04. Juventus - Barcelona 3-0, YLE2
12.04. Borussia Dortmund - Monaco 2-3, stream
12.04. Bayern Munchen - Real Madrid 1-2, stream
18.04. Real Madrid - Bayern Munchen 1-2, 4-2 ja., YLE2
02.05. Real Madrid - Atletico Madrid 3-0, YLE2
03.05. Monaco - Juventus 0-2, stream
10.05. Atletico Madrid - Real Madrid 2-1, stream
03.06. Juventus - Real Madrid 1-4 @ O'Learys
19.07. Legia - IFK Mariehamn 6-0, stream
26.07. Nice - Ajax 1-1, stream
02.08. Ajax - Nice 2-2, stream
15.08. Hoffenheim - Liverpool 1-2, YLE2
16.08. Napoli - Nice 2-0, stream
22.08. Nice - Napoli 0-2, YLE2
23.08. FC Copenhagen - Qarabag 2-1, stream
12.09. Barcelona - Juventus 3-0, YLE2
13.09. Tottenham - Borussia Dortmund 3-1, stream

UEFA Europa League
16.02. AZ Alkmaar - Lyon 1-4, stream
16.02. Manchester United - Saint-Etienne 3-0, stream
23.02. Tottenham - Gent 2-2, stream
09.03. Lyon - AS Roma 4-2, stream
16.03. Manchester United - Rostov 1-0, stream
13.04. Anderlecht - Manchester United 1-1, stream
20.04. Manchester United - Anderlecht 1-1, 2-1 ja., stream
04.05. Celta Vigo - Manchester United 0-1, stream
24.05. Manchester United - Ajax 2-0, JIM
29.06. VPS - NK Olimpija 1-0, stream
27.07. AIK - Braga 1-1, stream
27.07. Everton - Ruzomberok 1-0, stream
17.08. Everton - Hajduk Split 2-0, stream
14.09. Hertha Berlin - Athletic Bilbao 0-0, stream

UEFA Super Cup
08.08. Real Madrid - Manchester United 2-1, YLE2

FA Cup
17.01. Lincoln - Ipswich 1-0, stream
18.01. Plymouth - Liverpool 0-1, stream
29.01. Manchester United - Wigan 4-0, stream
19.02. Blackburn - Manchester United 1-2, Viasat
20.02. Sutton - Arsenal 0-2, stream
13.03. Chelsea - Manchester United 1-0, stream
22.04. Chelsea - Tottenham 4-2, stream
23.04. Arsenal - Manchester City 1-1, 2-1ja., Viasat

EFL Cup
26.01. Hull - Manchester United 2-1, stream
26.02. Manchester United - Southampton 3-2, Viasat

Copa del Rey
03.01. Deportivo La Coruña - Alaves 2-2, stream
05.01. Athletic Bilbao - Barcelona 2-1, stream
19.01. Real Sociedad - Barcelona 0-1, stream
25.01. Celta Vigo - Real Madrid 2-2, stream
01.02. Atletico Madrid - Barcelona 1-2, stream
02.02. Celta Vigo - Alaves 0-0, stream
07.02. Barcelona - Atletico Madrid 1-1, stream

DFB-Pokal
08.02. Borussia Dortmund - Hertha Berlin 1-1, 4-3 rp., stream
26.04. Bayern Munchen - Borussia Dortmund 2-3, stream
27.05. Borussia Dortmund - Frankfurt 2-1, stream

Coupe de la Ligue
24.01. Bordeaux - PSG 1-4, stream

Coppa Italia
17.05. Juventus - Lazio 2-0, stream

Saksan Super Cup
05.08. Borussia Dortmund - Bayern Munchen 2-2, 6-7 rp., stream

Turkin Cup
31.05. Basaksehir - Konyaspor 0-0, 1-4 rp., @ O'Learys

Copa Libertadores
02.02. Botafogo - Colo Colo 2-1, stream

Confederations Cup
18.06. Kamerun - Chile 0-2, YLE2
24.06. Mexiko - Venäjä 2-1, YLE2
29.06. Saksa - Mexiko 4-1, YLE2
02.07. Chile - Saksa 0-1, YLE2

U21 EM-kisat
19.06. Puola - Ruotsi 2-2, Eurosport
20.06. Portugali - Espanja 1-3, Eurosport
27.06. Espanja - Italia 3-1, Eurosport
30.06. Saksa - Espanja 1-0 @ O'Learys

Naisten EM-kisat
18.07. Ranska - Islanti 1-0, YLE2
23.07. Englanti - Espanja 2-0, YLE2
24.07. Norja - Tanksa 0-1, YLE2
25.07. Ruotsi - Italia 2-3, YLE2
29.07. Hollanti - Ruotsi 2-0, Eurosport
03.08. Hollanti - Englanti 3-0, YLE2
03.08. Tanska - Itävalta 0-0, 3-0rp., YLE2

Maaottelut
22.03. Saksa - Englanti 1-0, stream
24.03. Uruguay - Brasilia 1-4, stream
24.03. Turkki - Suomi 2-0, YLE2
25.03. Ruotsi - Valko-Venäjä 4-0, stream
25.03. Portugali - Unkari 3-0, stream
26.03. Azerbajdzan - Saksa 1-4, Elisa Viihde
26.03. Pohjois-Irlanti - Norja 2-0, Elisa Viihde
28.03. Itävalta - Suomi 1-1, YLE2
11.06. Suomi - Ukraina 1-2, stream
11.06. Islanti - Kroatia 1-0, stream
13.06. Norja - Ruotsi 1-1, TV4
31.08. Ranska - Hollanti 4-0, stream
04.09. Saksa - Norja 6-0, stream
05.09. Kosovo - Suomi 0-1, YLE1

Harjoitusottelut
01.08. Bayern Munchen - Liverpool 0-3, stream

YHTEENSÄ: 178

2007, 32 ottelua
2008, 57 ottelua
2009, 67 ottelua
2010, 76 ottelua
2011, 71+170 ottelua
2012, 57+179 ottelua
2013, 48+149 ottelua
2014, 43+147 ottelua
2015, 45+142 ottelua
2016, 36+211 ottelua
« Viimeksi muokattu: tänään kello 05:40:14 kirjoittanut Andreas »
Litt45

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, ManU


Vastaus #13 : 14.01.2017 klo 15:07:12

Veikkausliiga (18):
05.04.  HJK - VPS 5-0, Telia 5G-Areena (AM 4 123)
10.04.  HJK - KuPS 2-0, Telia 5G-Areena (AM 3 214)
15.04.  HIFK - JJK 0-0, Telia 5G-Areena (AM 2 329)
11.05.  HJK - Ilves 2-0, Telia 5G-Areena (AM 4 111)
23.05.  HIFK - HJK 0-0, Telia 5G-Areena (AM 10 500)
31.05.  HJK - SJK 6-0, Telia 5G-Areena (AM 5 575)
15.06.  HJK - JJK 4-0, Telia 5G-Areena (AM 3 921)
02.07.  FC Inter - HJK 1-1, Veritas Stadion (AM 3 062)
04.07.  FC Lahti - PS Kemi 1-0, Lahden stadion (AM 2 633)
16.07.  Ilves - HJK 1-1, Tammelan stadion (AM 5 050)
17.07.  HIFK - KuPS 1-4, Telia 5G-Areena (AM 2 617)
23.07.  HJK - PS Kemi 3-1, Telia 5G-Areena (AM 2 912)
31.07.  HJK - HIFK 2-0, Telia 5G-Areena (AM 10 500)
06.08.  HJK - FC Lahti 0-0, Telia 5G-Areena (AM 3 653)
09.08.  HIFK - VPS 2-1, Telia 5G-Areena (AM 2 414)
14.08.  HJK - RoPS 0-1, Telia 5G-Areena (AM 9 427)
27.08.  HJK - KuPS 1-0, Telia 5G-Areena (AM 5 521)
12.09.  HJK - HIFK 2-1, Telia 5G-Areena (AM 8 567)

Ykkönen (3):
08.07.  Gnistan - OPS 0-0, Mustapekka Areena (AM 332)
06.08.  GrIFK - Ekenäs IF 0-0, Kauniaisten keskuskenttä (AM 308)
09.09.  Honka - Ekenäs IF 4-2, Tapiolan urheilupuisto (AM 548)

Kakkonen (9):
06.05.  JäPS - FC Lahti Akatemia 4-2, Koivusaaren tekonurmi (AM 127)
29.05.  FC Espoo - FC Viikingit 2-2, Leppävaaran stadion (AM 258)
10.06.  Legirus Inter - JäPS 3-0, Hiekkaharjun urheilupuisto (AM 150)
17.06.  KTP - JäPS 2-0, Arto Tolsa Areena (AM 865)
21.06.  JäPS - Kultsu FC 3-0, Järvenpään keskuskenttä (AM 124)
28.06.  JäPS - Klubi 04 1-2, Järvenpään keskuskenttä (AM 380)
12.08.  JäPS - MP 1-0, Järvenpään keskuskenttä (AM 210)
26.08.  JäPS - Legirus Inter 6-2, Järvenpään keskuskenttä (AM 247)
03.09.  JäPS - KTP 2-2, Järvenpään keskuskenttä (AM 259)

Suomen Cup (5):
28.01.  HJK - FC Honka 3-2, Sonera Stadium (AM 852)
02.02.  Gnistan - HJK 0-4, Talin halli (AM 534)
13.02.  HJK - KTP 4-0, Sonera Stadium (AM 500)
01.03.  HJK - HIFK 4-0, Sonera Stadium (AM 1 752)
01.04.  Ilves - HJK 0-1, Pirkkahalli (AM 800)

Valioliiga (2):
29.04.  Stoke - West Ham 0-0, bet365 Stadium (AM 27 628)
30.04.  Manchester United - Swansea 1-1, Old Trafford (AM 75 271)

Europa League (2):
06.07.  HJK - Connah's Quay Nomads 3-0, Telia 5G-Areena, Q1 (AM 6 103)
20.07.  HJK - KF Shkëndija 1-1, Telia 5G-Areena, Q2 (AM 5 326)

MM 2018-karsinta (3):
09.06.  Viro - Belgia 0-2, A. Le Coq Arena (AM 10 176)  
11.06.  Suomi - Ukraina 1-2, Ratinan stadion (AM 8 723)
02.09.  Suomi - Islanti 1-0, Ratinan stadion (AM 15 835)

Harjoitusottelut (4):
14.01.  JäPS - FC Viikingit 1-3, Järvenpään monitoimihalli
11.03.  JäPS - KäPa 4-2, Järvenpään monitoimihalli
24.03.  HJK - FCI Tallinn 3-0, Sonera Stadium (AM 321)
07.06.  Suomi - Liechtenstein 1-1, Veritas Stadion (AM 5 460)

2016: 67 ottelua paikan päällä
2015: 62 ottelua paikan päällä
2014: 42 ottelua paikan päällä
2013: 24 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 12.09.2017 klo 21:07:06 kirjoittanut Litt45 »
hamitu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #14 : 14.01.2017 klo 15:55:59

01. 14.01. JyPK - JyPK B18 1-0 (Vehkahalli, HO)
02. 11.02. JJK - MiPK 7-0 (Vehkahalli, HO)
03. 11.02. JJK - SJK 0-1 (Vehkahalli, A-SM-k)
04. 18.02. JJK - Ilves 0-1 (Vehkahalli, SC)
05. 18.02. JyPK - Pallokissat 1-0 (Vehkahalli, HO)
06. 24.02. Union Berlin - 1860 München 2-0 (Stadion An der Alten Försterei, 2. Bundesliga)
07. 25.02. Lichtenberg - Optik Rathenow 1-1 (Bornitzstrasse, Oberliga)
08. 25.02. Hertha BSC - Eintracht Frankfurt 2-0 (Olympiastadion Berlin, Bundesliga)
09. 26.02. Union Fürstenwalde - Carl Zeiss Jena 1-2 (Bonava-Arena, Regionalliga)
10. 04.03. Villiketut - JIPPO 4-2 (Vehkahalli, HO)
11. 11.03. JyPK - GBK 3-0 (Vehkahalli, HO)
12. 19.03. Villiketut - FCV 1-2 (Vehkahalli, HO)
13. 26.03. JyPK - GBK 1-3 (Vehkahalli, NL)
14. 28.03. Itävalta - Suomi 1-1 (Tivoli-Neu, HO)
15. 02.04. Villiketut - Blackbird 0-1 (Vehkahalli, HO)
16. 22.04. JyPK - Honka 0-1 (Viitaniemi, NL)
17. 22.04. Villiketut - MiPK 2-3 (Viitaniemi, HO)
18. 23.04. JJK - HJK 1-5 (Harju, VL)
19. 24.04. Harjun Potku - JIlves 1-1 (Säynätsalo, M4)
20. 29.04. Harjun Potku - Härmä 0-2 (Viitaniemi, RC)
21. 03.05. JPS - Huima 3-0 (Viitaniemi, M3)
22. 06.05. JJK - Inter 1-2 (Harju, VL)
23. 07.05. JyPK - PK-35 2-1 (Harju, NL)
24. 13.05. FCV - JoPS 2-1 (Viitaniemi, M3)
25. 13.05. Villiketut - PK-37 1-1 (Viitaniemi, M2)
26. 17.05. JPS - KuKi 0-1 (Viitaniemi, M3)
27. 19.05. JJK - VPS 1-4 (Harju, VL)
28. 20.05. JyPK - ONS 4-1 (Harju, NL)
29. 27.05. JJK - Ilves 3-1 (Harju, VL)
30. 28.05. JyPK - HJK 3-3 (Harju, NL)
31. 29.05. Villiketut - KuFu98 1-1 (Viitaniemi, M2)
32. 29.05. Nousu - KeuPa 4-2 (Vehkalampi, M4)
33. 31.05. JJK - KuPS 0-0 (Harju, VL)
34. 02.06. Blackbird - Riverball 6-1 (Viitaniemi, M3)
35. 07.06. Suomi - Liechtenstein 1-1 (Veritas, HO)
36. 09.06. Villiketut - OTP 0-0 (Viitaniemi, M2)
37. 11.06. Suomi - Ukraina 1-2 (Ratina, MM-k)
38. 16.06. JPS - SaPa 4-0 (Viitaniemi, M3)
39. 17.06. Blackbird - JoPS 7-0 (Viitaniemi, M3)
40. 17.06. JyPK - Pallokissat 1-0 (Harju, NL)
41. 21.06. JJK - HIFK 0-3 (Harju, VL)
42. 27.06. Villiketut - JBK 1-0 (Viitaniemi, M2)
43. 05.07. FCV - Blackbird 2-0 (Vaajakoski, M3)
44. 16.07. JJK - SJK 0-2 (Vaajakoski, VL)
45. 22.07. Villiketut - TP-47 0-2 (Viitaniemi, M2)
46. 30.07. JyPK - VIFK 2-1 (Viitaniemi, T18-SM)
47. 31.07. JJK - RoPS 1-1 (Vaajakoski, VL)
48. 04.08. Blackbird - Huima 6-4 (Viitaniemi, M3)
49. 05.08. JJK - TPS 2-1 (Hippos, A-SM)
50. 05.08. JPS - JIPPO 0-4 (Viitaniemi, M3)
51. 06.08. Villiketut - Hercules 2-1 (Viitaniemi, M2)
52. 13.08. JJK - PS Kemi 2-1 (Vaajakoski, VL)
53. 16.08. FCV - Huima 6-0 (Vaajakoski, M3)
54. 18.08. Blackbird - KuKi 1-3 (Viitaniemi, M3)
55. 19.08. TPV - KäPa 0-0 (Tammela, M2)
56. 20.08. JJK - HJK 0-4 (Harju, VL)
57. 27.08. JJK - Ilves 2-3 (Hippos, A-SM)
58. 02.09. Suomi - Islanti 1-0 (Ratina, MM-k)
59. 03.09. Hollanti - Bulgaria 3-1 (Amsterdam ArenA, MM-k)
60. 04.09. Montenegro - Romania 1-0 (Gradski stadion pod Goricom, MM-k)
61. 05.09. Kosovo - Suomi 0-1 (Loro Boriçi, MM-k)
62. 09.09. Ajax - PEC Zwolle 3-0 (Amsterdam ArenA, Eredivisie)
63. 10.09. Utrecht - Roda JC 2-0 (Galgenwaard, Eredivisie)
64. 12.09. Suomi - P-Irlanti 2-2 (Viitaniemi, U16 HO)
65. 13.09. JPS - FCV 2-7 (Viitaniemi, M3)
66. 14.09. Suomi - P-Irlanti 1-1 (Harju, U16 HO)
67. 16.09. LPK - FCK 10-1 (Vehkalampi, M4)
68. 16.09. JyPK - GBK 2-0 (Harju, NL)
69. 17.09. JyPK - ONS 0-1 (Viitaniemi, T18-SM)


Kausi 2013 (56 ottelua)
Kausi 2014 (67 ottelua)
Kausi 2015 (72 ottelua)
Kausi 2016 (71 ottelua)
« Viimeksi muokattu: 17.09.2017 klo 18:54:51 kirjoittanut hamitu »
Elias

Poissa Poissa


Vastaus #15 : 14.01.2017 klo 17:19:11

14.1. KTP vs. SC Kufu98 5-1 (2-0), Ruonalan halli, harjoitusottelu
20.1. KTP vs. MP 6-1 (2-0), Ruonalan halli, harjoitusottelu
28.1. HJK vs. Honka 3-2 (1-0), Töölön jalkapallostadion, Suomen Cup
28.1. Gnistan vs. KTP 0-0 (0-0), Talin jalkapallohalli, Suomen Cup
4.2.  KTP vs. GrIFK 2-2 (2-1), Arto Tolsa Areena, Suomen Cup
13.2. HJK vs. KTP 4-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Suomen Cup
18.2. HIFK vs. KTP 3-0 (1-0), Talin jalkapallohalli, Suomen Cup
26.2. TamU vs. KTP 5-0 (2-0), Pirkkahalli, harjoitusottelu
4.3.  KTP vs. Honka 0-2 (0-1), Arto Tolsa Areena, Suomen Cup
4.4.  KTP vs. PeKa 10-0 (5-0), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu

8.4.  MyPa vs. Union Plaani 7-1 (4-0), Saviniemen jalkapallostadion, Regions' Cupin 2. kierros
8.4.  KTP vs. Kultsu FC 6-3 (2-0), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
9.4.  KyPa vs. KPonsi 4-1 (3-0), Arto Tolsa Areena, Regions' Cupin 2. kierros
22.4. Aritma Praha vs. TJ Sušice 1-0 (0-0), Stadion Aritma Praha, Fortuna divize A
22.4. Bohemians 1905 vs. FC Fastav Zlin 0-2 (0-1), Dolicek, ePojisteni.cz liga
23.4. Admira Praha vs. Mariánské Lázně 3-0 (0-0), Stadion FK Admira Praha, Fortuna divize A
23.4. Sparta Praha vs. Viktoria Plzen 2-0 (2-0), Stadion Letná, ePojisteni.cz liga
25.4. Slavia Praha vs. FC Fastav Zlin 0-1 (0-1), EDEN Arena, MOL Cup
28.4. PeKa vs. Virky 1-1 (0-0), Karhulan kk tn, Kaakon Kolmonen
1.5. KTP vs. Kultsu FC 6-1 (3-0), Arto Tolsa Areena, Kakkosen A-lohko

5.5. PeKa vs. MyPa 1-3 (1-2), Karhulan kk tn, Regions' Cupin 3. kierros
8.5. KTP vs. MP 0-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, Kakkosen A-lohko
10.5. MyPa vs. FC Peltirumpu 0-0 (0-0), Saviniemen jalkapallostadion, Kaakon Kolmonen
14.5. Klubi 04 vs. KTP 1-1 (1-1), Töölön jalkapallostadion, Kakkosen A-lohko
20.5. HaPK vs. PeKa 0-1 (0-0), Haminan urheilukenttä, Kaakon Kolmonen
21.5. Futura vs. TiPS 3-1 (1-1), Hamarin nurmi, Helsingin/Uudenmaan Kolmosen 2. lohko
22.5. KTP vs. FC Kiffen 1-1 (1-1), Arto Tolsa Areena, Kakkosen A-lohko
23.5. HIFK vs. HJK 0-0 (0-0), Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
25.5. Atlantis vs. EPS 4-2 (2-0), Talin nurmi, Helsingin/Uudenmaan Kolmosen 1. lohko
29.5. Sudet vs. KTP 0-2 (0-2), Kouvolan keskusurheilukenttä, Kakkosen A-lohko

5.6. KTP vs. FC Legirus Inter 3-4 (3-2), Arto Tolsa Areena, Kakkosen A-lohko
10.6. FC Lahti Akatemia vs. KTP 0-1 (0-1), Radiomäen urheilukenttä, Kakkosen A-lohko
11.6. Suomi vs. Ukraina 1-2 (0-0), Ratinan stadion, MM-karsinta
17.6. KTP vs. JäPS 2-0 (2-0), Arto Tolsa Areena, Kakkosen A-lohko
27.6. PEPO vs. KTP 1-2 (1-1), Kimpisen urheilukenttä, Kakkosen A-lohko
30.6. PeKa vs. MyPa 0-2 (0-1), Karhulan keskuskenttä, Kaakon Kolmonen
1.7.  KTP vs. PK K-U 5-0 (1-0), Arto Tolsa Areena, Kakkosen A-lohko
8.7.  MiPK vs. KTP 0-6 (0-3), Mikkelin urheilupuisto, Kakkosen A-lohko
15.7. MP vs. KTP 1-5 (0-2), Mikkelin urheilupuisto, Kakkosen A-lohko
28.7. ViSa vs. FC Mylly 4-3 (2-0), Harjun oppimiskeskuksen nurmi, Kaakon Kutosen etelälohko

29.7. KTP vs. Klubi 04 1-1 (0-0), Arto Tolsa Areena, Kakkosen A-lohko
2.8.  KyPa vs. KAJO 3-1 (0-1), Puistolan urheilukenttä, Kaakon Vitosen länsilohko
8.8.  Kiffen vs. KTP 0-0 (0-0), Töölön pallokenttä, Kakkosen A-lohko
14.8. KTP vs. Sudet 5-0 (3-0), Arto Tolsa Areena, Kakkosen A-lohko
19.8. Legirus Inter vs. KTP 2-1 (1-0), Hiekkaharjun urheilupuisto, Kakkosen A-lohko
26.8. KPonsi vs. KuP 2-5 (2-1), Korian liikuntapuisto, Kaakon Nelonen
28.8. KTP vs. FC Lahti Akatemia 2-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, Kakkosen A-lohko
2.9.  Suomi vs. Islanti 1-0 (1-0), Ratinan stadion, MM-karsinta
3.9.  JäPS vs. KTP 2-2 (1-0), Järvenpään keskuskenttä, Kakkosen A-lohko
11.9. KTP vs. PEPO 3-1 (0-0), Arto Tolsa Areena, Kakkosen A-lohko

17.9. Kultsu FC vs. KTP 0-2 (0-1), Joutsenon keskuskenttä, Kakkosen A-lohko

Edelliset kaudet
2003   44
2004   22
2005   33
2006   36
2007   45
2008   39
2009   33
2010   68
2011   53
2012   52
2013   53
2014   95
2015   83
2016  103
« Viimeksi muokattu: 17.09.2017 klo 20:12:41 kirjoittanut Elias »
Nyhtöpossu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1937


Vastaus #16 : 14.01.2017 klo 18:53:44

1.    La 7.1. Ilves - TPV 1-1 @ Pirkkahalli, Tampere (harjoitusottelu)
2.    La 14.1. PK-37 - KuPS/A 6-2 @ Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)
3.    La 28.1. KajHa - PK-37 0-2 @ Kajaanin pallohalli (harjoitusottelu)

4.    La 4.2. PK-37 - KuKi 5-1 @ Iisalmen jalkapallohalli (harjoitusottelu)




Stadionit/kentät: 3
Kaupungit: 3
Maat: 1
Joukkueet: 6
Maalit/maalikeskiarvo: 18/4,5
Reissukilometrit kotimaassa: ~3441 km


2015: 31 ottelua
2016: 73 ottelua
« Viimeksi muokattu: 10.02.2017 klo 16:08:06 kirjoittanut Nyhtöpossu »
ArtAl50

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: PKKU, PKKU/Allianssi, Huuhkajat


Vastaus #17 : 14.01.2017 klo 19:46:37

1. 14.1 TuPS-PKKU Harjoitusottelu 0-3 Tuusulan UP TN
2. 21.1 HIFK-GrIFK Suomen Cup 2-2 Talin halli
3. 21.1 PKKU/Allianssi-TiPS Harjoitusottelu 2-3 Kalevan UP TN
4. 28.1 PKKU-JäPS B-jun SM-Karsinta 3-0 Kalevan UP TN
5. 4.2 FC Legirus Inter-FC Inter Suomen Cup 0-1 Kalmuuri TN
6. 5.2 HJK-PKKU B-jun SM-Karsinta 3-2 Talin halli
7. 18.2 FC Legirus Inter-TPS Suomen Cup 2-1 Kalmuuri TN
8. 1.3 HJK-HIFK Suomen Cup 4-0 Telia 5G areena
9. 3.3 PKKU/Allianssi-EPS Harjoitusottelu 0-3 Tuusulan UP TN
10. 11.3 PKKU-KäPa B-jun SM-Karsinta 2-2 Kalevan UP TN
11. 25.3 PKKU-FC Inter B-jun SM-Karsinta 1-1  Kalevan UP TN
12. 26.3 FC Legirus Inter-PKKU Harjoitusottelu 2-1 Kalmuuri TN
13. 1.4 PKKU-PK-35 B-jun SM-Karsinta 0-0 Kalevan UP TN
14. 1.4 PKKU-Töölön Taisto Harjoitusottelu 3-0 Kalevan UP TN
15. 7.4 St. Pauli II-Hannover II Regionaliiga 0-0 Stadion Hoheluft
16. 8.4 HSV-1899 Hoffenheim Bundesliiga 2-1 Volksparkstadion
17. 9.4 SC Victoria Hamburg-TuS Osdorf Oberliga 3-3 Stadion Hoheluft
18. 15.4 HIFK-JJK Veikkausliiga 0-0 Telia 5G areena
19. 21.4 FC Vantaa-PKKU/Allianssi Nelonen 2-4 Tikkurilan TN
20. 22.4 FC Espoo-PKKU Harjoitusottelu 4-1 Keski-Espoon TN
21. 28.4 Klubi 04-FC Legirus Inter Kakkonen 7-0 Telia 5G areena
22. 29.4 PEPO-PKKU Kakkonen 2-3 Lappeenrannan Ammattikoulun TN
23. 6.5 PKKU/Allianssi-KoiPS/Cold Stars Nelonen 1-0 Tuusulan UK TN
24. 9.5 Kiffen-PKKU Kakkonen 1-2 Töölön pk
25. 12.5 MU-PKKU/Allianssi Nelonen 1-3 Mäntsälän UP TN
26. 13.5 PKKU-FC Legirus Inter Kakkonen 0-1 Kalevan UP TN
27. 18.5 PKKU/Allianssi-JäPS/47 Nelonen 1-3 Tuusulan UK TN
28. 19.5 HIFK-IFK Mariehamn Veikkausliiga 1-1 Telia 5G areena
29. 20.5 JäPS-PKKU Kakkonen 4-1 Koivusaaren TN
30. 27.5 PKKU-Kultsu FC Kakkonen 0-0 Kalevan UP N
31. 28.5 Ellas-MPS/Old Stars Nelonen 1-4 Käpylän N
32. 1.6 PKKU/Allianssi-Nopsa Nelonen 0-2 Tuusulan UK N
33. 4.6 MiPK-PKKU Kakkonen 2-1 Mikkelin UP
34. 7.6 Suomi-Liechtenstein Harjoitusmaaottelu 1-1 Veritas stadion
35. 9.6 PKKU/Allianssi-FCFJ/GT Nelonen 0-2 Tuusulan UK N
36. 10.6 Suomi-Viro U18 Baltic Cup 3-0 Telia 5G areena
37. 11.6 Suomi-Ukraina EM-Karsinta 1-2 Ratinan stadion
38. 13.6 PKKU-Klubi-04 Kakkonen 1-1 Kalevan UP N
39. 13.6 FC Korso/United-PKKU/Allianssi Nelonen 1-0 Havukosken TN
40. 16.6 KP-75/SaPo-SibboV/2 Vitonen 1-2 Kalevan UP TN
41. 17.6 Sudet-PKKU Kakkonen 0-2 Kouvolan UP N
42. 21.6 PKKU/Allianssi-EBK Nelonen 6-0 Tuusulan UK N
43. 26.6 JäPS/3-TuPS/2 Kutonen 5-2 Koivusaaren TN
44. 27.6 PKKU-FC Lahti Akatemia Kakkonen 1-0 Kalevan UP N
45. 29.6 Akilles-PKKU/Allianssi Nelonen 2-7 Hamarin N
46. 1.7 KTP-PKKU Kakkonen 5-0 Arto Tolsa areena
47. 8.7 KäPa-Tampere United Kakkonen 1-1 Mustapekka areena
48. 8.7 PKKU-MP Kakkonen 4-1 Kalevan UP N
49. 15.7 PKKU-Kiffen Kakkonen 0-2 Kalevan UP N
50. 23.7 HJK-PS Kemi Veikkausliiga 3-1 Telia 5G areena
51. 27.7 PKKU/Allianssi-FC Vantaa Nelonen 4-1 Tuusulan UK N
52. 28.7 TiPS-KäPa/United Kolmonen 0-2 Tikkurilan UP N
53. 29.7 FC Legirus Inter-PKKU Kakkonen 2-2 Hiekkaharjun UP N
54. 31.7 HJK-HIFK Veikkausliiga 2-0 Telia 5G areena
55. 1.8 MyMy-PKKU/Allianssi Nelonen 1-7 Kisapuiston TN
56. 5.8 PKKU-JäPS Kakkonen 1-0 Kalevan UP N
57. 9.8 PKKU-FF Jaro B-jun SM-sarja 2-2 Tuusulan UK N
58. 11.8 KoiPS/Cold Stars-PKKU/Allianssi Nelonen 0-5 Havukosken TN
59. 13.8 Kultsu FC-PKKU Kakkonen 2-4 Joutsenon KK N
60. 18.8 PKKU/Allianssi-MU Nelonen 3-1 Tuusulan UK N
61. 19.8 PKKU-MiPK Kakkonen 3-2 Kalevan UP N
62. 24.8 JäPS/47-PKKU/Allianssi Nelonen 3-5 Koivusaaren TN
63. 25.8 Klubi-04-PKKU Kakkonen 6-1 Telia 5G areena
64. 26.8 MPS-PKKU Naisten Ykkönen 0-3 Tapanilan TN
65. 27.8 Lieto-PKKU Suomen Cup 0-4 Lieto KHT
66. 30.8 PKKU/Allianssi-LePa Nelonen 1-1 Tuusulan UK TN
67. 2.9 PKKU-Nice Futis Naisten Ykkönen 4-0 Tuusulan UK N
68. 3.9 PK-35-PKKU B-jun SM-sarja 1-2 Pihlajamäki TN
69. 3.9 PKKU-Sudet Kakkonen 0-0 Kalevan UP N
70. 8.9 Nopsa-PKKU/Allianssi Nelonen 3-0 Nastolan N
71. 9.9 FC Lahti Akatemia-PKKU Kakkonen 3-0 Kisapuisto Stadion TN
72. 10.9 Hammarby-AIK Allsvenskan 1-1 Tele 2 areena
73. 14.9 FCFJ/GT-PKKU/Allianssi Nelonen 1-2 Kokonniemi N
74. 15.9 HIFK-JJK Veikkausliiga 1-1 Telia 5G areena
75. 16.9 PKKU-PEPO Kakkonen 1-2 Kalevan UP N
76. 17.9 HJK-PKKU B-jun SM-sarja 0-1 Telia 5G areena
« Viimeksi muokattu: 17.09.2017 klo 21:33:07 kirjoittanut ArtAl50 »
Tolsa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP


Vastaus #18 : 14.01.2017 klo 20:42:35

Koitetaanpa taas. Pari edellistä kautta jäänyt listaamatta ja nyt harmittaa.

01. 14.01. KTP - KuFu-98, 5-1 (2-0), harjoitusottelu, Ruonalan halli, Kotka
02. 28.01. Gnistan - KTP, 0-0 (0-0), Suomen Cup, Talin halli, Helsinki

03. 04.02. KTP - GrIFK, 2-2 (2-1), Suomen Cup, Arto Tolsa Areena, Kotka
04. 13.02. HJK - KTP, 4-0 (0-0), Suomen Cup, Sonera Stadium, Helsinki
05. 18.02. HIFK - KTP, 3-0 (1-0), Suomen Cup, Talin halli, Helsinki

06. 04.03. KTP - Honka, 0-2 (0-1), Suomen Cup, Arto Tolsa Areena, Kotka

07. 08.04. KTP - Kultsu, 6-3 (2-0), harjoitusottelu, Arto Tolsa Areena, Kotka
08. 14.04. KTP - Atlantis, 3-0 (1-0), harjoitusottelu, Arto Tolsa Areena, Kotka
09. 23.04. KTP - Viikingit, 3-2 (1-0), harjoitusottelu, Arto Tolsa Areena, Kotka

10. 01.05. KTP - Kultsu, 6-1 (3-0), Kakkonen, Arto Tolsa Areena, Kotka
11. 06.05. Eintracht Frankfurt - Wolfsburg, 0-2 (0-0), Bundesliiga, Commerzbank-Arena, Frankfurt
12. 08.05. KTP - MP, 0-0 (0-0), Kakkonen, Arto Tolsa Areena, Kotka
13. 22.05. KTP - Kiffen, 1-1 (1-1), Kakkonen, Arto Tolsa Areena, Kotka
14. 29.05. Sudet - KTP, 0-2 (0-2), Kakkonen, Keskusurheilukenttä, Kouvola

15. 05.06. KTP - Legirus Inter, 3-4 (3-2), Kakkonen, Arto Tolsa Areena, Kotka
16. 17.06. KTP - JäPS, 2-0 (2-0), Kakkonen, Arto Tolsa Areena, Kotka
17. 27.06. PEPO - KTP, 1-2 (1-1), Kakkonen, Kimpinen, Lappeenranta

18. 08.07. MiPK - KTP, 0-6 (0-3), Kakkonen, Urheilupuisto, Mikkeli
19. 29.07. KTP - Klubi 04, 1-1 (0-0), Kakkonen, Arto Tolsa Areena, Kotka

20. 08.08. Kiffen - KTP, 0-0 (0-0), Kakkonen, Pallokenttä 2, Helsinki
21. 14.08. KTP - Sudet, 5-0 (3-0), Kakkonen, Arto Tolsa Areena, Kotka
22. 26.08. FC Lahti - PS Kemi, 0-1 (0-0), Veikkausliiga, Hiihtostadion, Lahti
23. 28.08. KTP - FC Lahti Akatemia, 2-0 (0-0), Kakkonen, Arto Tolsa Areena, Kotka

24. 03.09. JäPS - KTP, 2-2 (1-0), Kakkonen, Keskusurheilukenttä, Järvenpää
25. 05.09. Suomi - Färsaaret, 1-1 (0-0), U21 EM-karsinta, Hiihtostadion, Lahti
26. 11.09. KTP - PEPO, 3-1 (0-0), Kakkonen, Arto Tolsa Areena, Kotka
27. 17.09. Kultsu - KTP, 0-2 (0-1), Kakkonen, Joutsenon keskuskenttä, Lappeenranta
« Viimeksi muokattu: eilen kello 20:41:57 kirjoittanut Tolsa »
maakato

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Farak


Vastaus #19 : 14.01.2017 klo 21:02:39

Ja taaaaaas mennää!

1. Pe 13.1. 14:00 HIFK - KuPS 2-3 @ Talin Jalkapallohalli (harjoitusottelu)
2. La 28.1. 15:00 HJK - FC Honka 3-2 @ Sonera Stadium (Suomen Cup)

3. To 2.2. 17:00 Gnistan - HJK 0-4 @ Talin Jalkapallohalli (Suomen Cup)
4. La 4.2. 17:30 Tottenham - Middlesbrough 1-0 @ White Hart Lane (Premier League)
5. Su 5.2. 15:00 Brentford - Brighton Hove & Albion 3-3 @ Griffin Park (Championship)
6. Ma 6.2. 13:00 QPR U23 - Charlton U23 2-2 @ Harrington (Development League)
7. Ma 13.2. 19:00 HJK - KTP 4-0 @ Sonera Stadium (Suomen Cup)
8. La 18.2. 11:00 GrIFK - HJK 0-3 @ Talin Jalkapallohalli (Suomen Cup)
9. To 23.2. 13:00 HIFK - FC Levadia 0-1 @ Talin Jalkapallohalli (harjoitusottelu)
10. La 25.2. 15:00 HIFK/A - HJK/A 4-0 @ Talin Jalkapallohalli (ASM-karsinta)

11. Ke 1.3. 18:30 HJK - HIFK 4-0 @ Sonera Stadium (Suomen Cup)
12. Pe 17.3. 17:15 HIFK - GrIFK 0-0 @ Sonera Stadium (harjoitusottelu)
13. La 18.3. 14:00 HJK N - JyPK N 2-0 @ Sonera Stadium (Naisten liiga)
14. Ti 21.3. 20:00 JoKi - LoPa 2-1 @ Jokelan tekonurmi (Regions Cup)
15. Pe 24.3. 16:15 HJK - FCI Tallinna 3-0 @ Töölön Jalkapallostadion (harjoitusottelu)
16. Pe 31.3. 17:30 HIFK - TPS 1-3 @ Töölön Jalkapallostadion (harjoitusottelu)

17. Ke 5.4. 18:30 HJK - VPS 5-0 @ Telia 5G -areena (Veikkausliiga)
18. Ma 10.4. 18:30 HJK - KuPS 2-0 @ Telia 5G -areena (Veikkausliiga)
« Viimeksi muokattu: 12.04.2017 klo 23:01:02 kirjoittanut maakato »
Erikeeper20

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Atletico Malmi + Akatemia


Vastaus #20 : 14.01.2017 klo 23:45:02

Listaan pelkästään paikan päällä nähdyt:

Championship (1)

04.02. Newcastle - Derby @ St. James' Park

Veikkausliiga (1)

31.07. HJK - HIFK @ Telia 5G Areena

Kolmonen (3)

19.05. MPS - PuiU @ Tapulin tekonurmi
13.08. PK-35 - PPJ @ Aava Areena
11.09. PuiU - LPS @ Puistolan nurmi

KKI-35 (1)

18.08. FC POHU/Akatemia - HIFK @ Pirkkolan tekonurmi
25.08. FC Elite - FC POHU/Akatemia @ Talin tekonurmi

Suomen Cup (1)

28.01. Gnistan - KTP @ Talin halli

Suomen Regions' Cup (2)

10.04. Töölön Taisto - PETO/MJK @ Talin halli
04.07. TuPS - VJS @ Tuusulan UK nurmi 1

Harjoitusottelut (1)

14.01. Gnistan - EIF @ Talin halli

Yhteensä 11 ottelua

2016: 30 ottelua paikan päällä
2015: 32 ottelua paikan päällä
2014: 26 ottelua paikan päällä
2013: 36 ottelua paikan päällä
2012: 24 ottelua paikan päällä
2011: 73 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 11.09.2017 klo 21:28:55 kirjoittanut Erikeeper20 »
Juhisman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, FC Espoo, LePa


Vastaus #21 : 14.01.2017 klo 23:52:43

1. 14.1. Legirus Inter - FC Espoo / 3-3 / Legirus Arena / harjoitusottelu
2. 28.1. FC Espoo - PK-35/VJS YJ / 4-3 / Keski-Espoon tekonurmi 2 / A-poikien SM-karsinta
3. 29.1. FC Espoo - TiPS / 10-1 / Keski-Espoon tekonurmi 2 / B-poikien SM-karsinta
4. 2.2. Gnistan - HJK / 0-4 / Talin halli / Suomen Cup
5. 4.2. Klubi 04 - FC Espoo / 2-0 / Sonera Stadium / harjoitusottelu
6. 10.2. FC Kiffen - FC Espoo / 3-2 / Talin halli / harjoitusottelu
7. 11.2. FC Espoo - KäPa / 1-0 / Keski-Espoon tekonurmi 2 / B-poikien SM-karsinta
8. 12.2. FC Viikingit - FC Espoo / 0-3 / Talin halli / A-poikien SM-karsinta
9. 15.2. Klubi 04 - FC Flora U21 / 1-3 / Sonera Stadium / harjoitusottelu
10. 19.2. PK-35 - FC Espoo / 1-3 / Talin halli / B-poikien SM-karsinta
11. 25.2. FC Espoo - JäPS / 5-0 / Keski-Espoon tekonurmi 2 / B-poikien SM-karsinta
12. 25.2. FC Honka - FC Espoo / 1-2 / Esport Arena / A-poikien SM-karsinta
13. 1.3. HJK - HIFK / 4-0 / Sonera Stadium / Suomen Cup
14. 4.3. Klubi 04 - FC Espoo / 4-0 / Sonera Stadium / harjoitusottelu
15. 12.3. FC Espoo - TPS / 3-2 / Keski-Espoon tekonurmi 2 / A-poikien SM-karsinta
16. 18.3. HJK - FC Espoo / 0-1 / Talin halli / B-poikien SM-karsinta
17. 19.3. VJS/Old Stars - FC Espoo/2 / rp 5-4 (1-1) / ISS Stadion / Regions Cup
18. 19.3. HIFK - FC Espoo / 0-4 / Talin halli / A-poikien SM-karsinta
19. 26.3. FC Espoo - HJK / 3-1 / Keski-Espoon tekonurmi 2 / A-poikien SM-karsinta
20. 1.4. FC Espoo - TPS / 3-3 / Leppävaaran tekonurmi 1 / B-poikien SM-karsinta
21. 8.4. JK Tallinna Kalev - Nõmme Kalju / 4-3 / Kalevi Keskstaadionin tekonurmi, Tallinna / U16 Esiliiga
22. 13.4. FC Espoo/United 2 si - PKKU/YJ2 / 0-9 / Leppävaaran tekonurmi 1 / P15 Kakkonen
23. 20.4. EsPa/2 - FC Espoo/2 / 0-4 / Matinkylän tekonurmi 1 / Nelonen
24. 21.4. FC Espoo - PK-50 / 8-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Naisten Kolmonen
25. 27.4. FC Espoo/2 - NuPS/2 / 2-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Nelonen
26. 29.4. FC Espoo - MPS/2 / 2-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Naisten Kakkonen
27. 3.5. RiRa - FC Espoo/2 / 1-5 / ISS Stadion / Nelonen
28. 4.5. FC Espoo/2 - FC Kuusysi / 11-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / P17 Kakkonen
29. 6.5. LePa - MU / 4-0 / Leppävaaran tekonurmi 2 / Nelonen
30. 7.5. TamU - FC Espoo / 1-3 / Pyynikin urheilukenttä / Kakkonen
31. 11.5. FC Espoo/2 - KyIF / 4-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Nelonen
32. 12.5. FC Espoo/2 - LePa / 5-1 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Naisten Kolmonen
33. 14.5. FC Espoo/Valkoinen - FC Honka/Musta / 2-2 / Leppävaaran tekonurmi 2 / P12 Alue karsinta
34. 14.5. FC Espoo - FC Jazz / 2-1 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Kakkonen
35. 17.5. PEF - FC Espoo/2 / 0-5 / Matinkylän tekonurmi 2 / Nelonen
36. 21.5. FC Espoo - FC Kuusysi / 1-1 / Leppävaaran tekonurmi 1 / B-nuorten SM
37. 22.5. KäPa - FC Espoo / 3-0 / Oulunkylän tekonurmi 2 / Kakkonen
38. 25.5. FC Espoo/2 - FC Honka/2 / 4-1 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Nelonen
39. 29.5. FC Espoo - FC Viikingit / 2-2 / Leppävaaran stadion / Kakkonen
40. 2.6. FC Espoo - BK-46 / 1-4 / Leppävaaran stadion / Kakkonen
41. 7.6. Suomi - Liechtenstein / 1-1 / Veritas Stadion / maaottelu
42. 9.6. EBK/2 - FC Espoo/2 / 0-5 / Keski-Espoon tekonurmi 1 / Nelonen
43. 10.6. Suomi - Viro / 3-0 / Telia 5G Areena / U18 Baltic Cup
44. 10.6. Suomi - Viro / 0-3 / Telia 5G Areena / Special Olympics -ottelu
45. 10.6. Suomen Sankarit - Eesti Jalgpallilegendid / 4-1 / Telia 5G Areena / näytösottelu
46. 11.6. Suomi - Ukraina / 4-1 / Pyynikin urheilukenttä / kannattajamaaottelu
47. 11.6. Suomi - Ukraina / 1-2 / Ratinan stadion / MM-karsinta
48. 15.6. FC Espoo/2 - Kasiysi/Rocky / 3-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Nelonen
49. 16.6. FC Espoo - NuPS / 3-1 / Leppävaaran stadion / Kakkonen
50. 20.6. FC Espoo/2 - VJS / 2-1 / Keski-Espoon tekonurmi 2 / Nelonen
51. 21.6. FC Espoo - SalPa / 1-3 / Leppävaaran stadion / Kakkonen
52. 27.6. MuSa - FC Espoo / 1-0 / Musan kenttä / Kakkonen
53. 29.6. EPS/Reservi - FC Espoo/2 / 2-1 / Espoonlahden tekonurmi 1 / Nelonen
54. 1.7. EsPa - FC Espoo / 0-0 / Matinkylän tekonurmi 1 / Kakkonen
55. 6.7. FC Espoo - Peimari United / 0-1 / Leppävaaran stadion / Kakkonen
56. 10.7. FC Espoo/Sininen - Honka/Musta / 2-0 / Talin nurmi nro ? / Helsinki Cup (B12)
57. 10.7. FC Petrozavodsk - GrIFK/Black / 0-4 / Talin tekonurmi nro ? / Helsinki Cup (B12)
58. 11.7. Paide Linnameeskond - FC Espoo/United BL / 2-0 / Talin halli / Helsinki Cup (B17)
59. 12.7. FC Espoo/2 - Ponnistus/KäPaAC / 4-0 / Talin nurmi 2 / Helsinki Cup (B14)
60. 13.7. FC Espoo/Sininen - HJK East 05 Sininen / 4-0 / Talin nurmi nro ? / Helsinki Cup (B12)
61. 13.7. FC Espoo/Valkoinen - FC Espoo/Sininen / 1-3 / Brahen kenttä / Helsinki Cup (B12)
62. 14.7. VJS - FC Espoo/Sininen / 1-0 / Talin nurmi nro ? / Helsinki Cup (B12)
63. 22.7. FC Espoo - NJS / 1-3 / Leppävaaran stadion / Naisten Kakkonen
64. 22.7. FC Espoo - Tampere United / 2-2 / Leppävaaran stadion / Kakkonen
65. 28.7. FC Jazz - FC Espoo / 4-1 / Porin stadion / Kakkonen
66. 4.8. FC Espoo - KäPa / 2-1 / Leppävaaran stadion / Kakkonen
67. 5.8. FC Espoo - Åland United / 2-7 / Leppävaaran stadion / Naisten Suomen Cup (1. puoliaika)
68. 5.8. PK-35/VJS YJ - FC Espoo / 2-1 / ISS Stadion / A-poikien SM
69. 9.8. FC Espoo/Sininen - HPS/musta / 9-2 / Leppävaaran tekonurmi 2 / P12 Aluesarja
70. 9.8. FC Espoo - PK-35 / 4-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / B-poikien SM
71. 10.8. FC Espoo/2 - RiRa / 6-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Nelonen
72. 12.8. FC Espoo - FC Honka/2 / 6-1 / Leppävaaran tekonurmi 1 / B-tyttöjen Ykkönen
73. 12.8. FC Viikingit - FC Espoo / 2-2 / Heteniityn kenttä / Kakkonen
74. 18.8. HIFK - FC Espoo / 4-2 / Talin nurmi 2 / A-poikien SM
75. 19.8. BK-46 - FC Espoo / 1-0 / Karjaan keskuskenttä / Kakkonen
76. 24.8. FC Espoo/2 - PEF / 2-1 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Nelonen
77. 25.8. LePa - FC Vantaa / 7-1 / Leppävaaran tekonurmi 2 / Nelonen
78. 26.8. FC Espoo - TPV / 1-3 / Leppävaaran stadion / Kakkonen
79. 1.9. NuPS - FC Espoo / 2-1 / Nummelan uimahallin tekonurmi / Kakkonen
80. 2.9. Suomi - Islanti / 1-0 / Ratinan stadion / MM-karsinta
81. 7.9. FC Espoo/2 - FC HIK / 2-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Nelonen (2. puoliaika)
82. 8.9. LePa - FC Korso/United / 2-2 / Leppävaaran tekonurmi 2 / Nelonen
83. 9.9. FC Espoo - Ilves/2 YJ / 2-3 / Leppävaaran tekonurmi 1 / B-tyttöjen Ykkönen
84. 10.9. FC Espoo - MuSa / 0-1 / Leppävaaran stadion / Kakkonen
85. 12.9. LePa - Töölön Taisto / 2-1 / Säterinniityn tekonurmi / Suomen Cup
86. 14.9. FC Espoo/2 - EBK/2 / 7-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Nelonen
87. 15.9. SalPa - FC Espoo / 2-3 / Salon tekonurmi / Kakkonen
88. 16.9. FC Espoo - FC Honka / 1-4 / Leppävaaran tekonurmi 1 / P15 Etelä-Länsi Liiga
89. 17.9. FC Espoo - JäPS / 5-0 / Leppävaaran tekonurmi 1 / Naisten Kakkonen
« Viimeksi muokattu: 17.09.2017 klo 17:06:47 kirjoittanut Juhisman »
Mosambik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere Utd, Kuusysi, Everton


Vastaus #22 : 15.01.2017 klo 12:00:17

Taas mennään.

2016 66 ottelua
2015 74 ottelua
2014 33 ottelua
2013 28 ottelua
2012 27 ottelua
2011 35 ottelua
2010 43 ottelua
2009 42 ottelua

Paikan päällä nähtynä:
01. 08.01 Tampere Utd-TP-T, Harjoitusottelu
02. 21.01 Ilves-FC Jazz, Harjoitusottelu
03. 29.01 TPV/2-TP-T, Harjoitusottelu
04. 29.01 Tampere Utd-VIFK, Harjoitusottelu
05. 11.02 VIFK-Tampere Utd, Harjoitusottelu
06. 15.02 FC Lahti-FCI Tallinn, Harjoitusottelu
07. 26.02 Tampere Utd-FC KTP, Harjoitusottelu
08. 05.03 Tampere Utd-PKKU, Harjoitusottelu
09. 06.03 FC Lahti-JJK, Suomen Cup
10. 26.03 TPV-FC Jazz, Harjoitusottelu

11. 26.03 Tampere Utd-Kultsu FC, Harjoitusottelu
12. 16.04 Djurgården-Elfsborg, Allsvenskan
13. 18.04 APA-Tampere Utd/3, Seiska
14. 19.04 FC Haka-Tampere Utd, Harjoitusottelu
15. 21.04 Tampere Utd/2-PP-70, Nelonen
16. 07.05 Tampere Utd-FC Espoo, Kakkonen
17. 13.05 BK-46-Tampere Utd, Kakkonen
18. 17.05 Tampere Utd-TPV, Kakkonen
19. 23.05 HIFK-HJK, Veikkausliiga
20. 26.05 NuPS-Tampere Utd, Kakkonen

21. 31.05 FC Inter-FC Lahti, Veikkausliiga
22. 02.06 PP-70-Tampere Utd, Naisten Nelonen
23. 03.06 Tampere Utd-MuSa, Kakkonen
24. 07.06 Suomi-Liechtenstein, Maaottelu
25. 11.06 Suomi-Ukraina, MM-karsinta
26. 16.06 Tampere Utd-EsPa, Kakkonen
27. 17.06 JIPPO-Äänekosken Huima, Kolmonen
28. 21.06 Peimari Utd-Tampere Utd, Kakkonen
29. 22.06 Ilves-SJK, Veikkausliiga
30. 27.06 TPV-FC Viikingit, Kakkonen

31. 29.06 Tampere Utd-FC Jazz, Kakkonen
32. 05.07 FC Viikingit-Tampere Utd, Kakkonen
33. 08.07 KäPa-Tampere Utd, Kakkonen
34. 22.07 FC Espoo-Tampere Utd, Kakkonen
35. 29.07 FC Lahti-IFK Mariehamn, Veikkausliiga
36. 30.07 Tampere Utd-BK-46, Kakkonen
37. 01.08 NoPS-TKT, Kolmonen
38. 03.08 TPV-Tampere Utd, Kakkonen
39. 12.08 Tampere Utd-NuPS, Kakkonen
40. 18.08 EsPa-FC Viikingit, Kakkonen

41. 19.08 MuSa-Tampere Utd, Kakkonen
42. 24.08 Tampere Utd-SalPa, Kakkonen
43. 26.08 FC Lahti-PS Kemi, Veikkausliiga
44. 01.09 EsPa-Tampere Utd, Kakkonen
45. 02.09 Suomi-Islanti, MM-karsinta
46. 06.09 FC Nokia/2-Tampere United, Naisten Nelonen
47. 10.09 Tampere United-Pato, Naisten
Nelonen
48. 10.09 Tampere United-Peimari United, Kakkonen
49. 15.09 Tampere United-FC Viikingit, Kakkonen
« Viimeksi muokattu: 18.09.2017 klo 14:44:34 kirjoittanut Mosambik »
blackhawk

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, Suomi, Everton


Vastaus #23 : 16.01.2017 klo 22:47:13

Paikan päällä nähdyt ottelut (46 ottelua)
Pe 20.1.Kupittaa 5:TPS - Pallo-IirotSuomen Cup
Pe 3.2.Kupittaa 5:TPS - IFK MariehamnSuomen Cup
Pe 10.2.Javenture-Areena:FC Inter - TPSSuomen Cup
La 18.2.Legirus Arena:FC Legirus Inter - TPSSuomen Cup
Pe 3.3.Kupittaa 5:TPS - EIFSuomen Cup
La 18.3.Kipparihalli:GBK - TPSNaisten Liiga
To 13.4.Yläkenttä:TPS - MuSaHarjoitusmatsi
To 13.4.Yläkenttä:TPS - IlvesNaisten Liiga
La 22.4.Heinäpään jalkapallohalli:ONS - TPSNaisten Liiga
La 29.4.Yläkenttä:TPS - JyPKNaisten Liiga
La 29.4.Veritas Stadion:TPS - EIFYkkönen
La 6.5.Yläkenttä:TPS - Åland UnitedNaisten Liiga
La 13.5.Veritas Stadion:TPS - AC OuluYkkönen
Pe 19.5.KHT Soikka:TPS - HJKNaisten Liiga
Ma 22.5.Veritas Stadion:TPS - HakaYkkönen
Ke 24.5.Tapiolan urheilupuisto TN:FC Honka - TPSNaisten Liiga
Su 28.5.Yläkenttä:TPS - GBKNaisten Liiga
Ma 29.5.Veritas Stadion:TPS - FF JaroYkkönen
La 3.6.Raatin stadion:OPS - TPSYkkönen
Ke 7.6.Veritas Stadion:Suomi - LiechtensteinHarjoitusmatsi
To 8.6.Impivaara:TuPy - PaiHaNaisten Kakkonen
La 10.6.Veritas Stadion:TPS - GnistanYkkönen
Su 11.6.Ratina:Suomi - UkrainaMM-karsinta
Ke 14.6.Veritas Stadion:TPS - EIFYkkönen
La 17.6.Tammelan stadion:Ilves - TPSNaisten Liiga
Su 18.6.Lapuan keskuskenttä:Virkiä - TPSNaisten Suomen Cup
Ke 21.6.Yläkenttä:TPS - ONSNaisten Liiga
Pe 30.6.Veritas Stadion:TPS - KPVYkkönen
Su 2.7.Vaajakosken liikuntapuisto:JyPK - TPSNaisten Liiga
La 8.7.Wiklöf Holding Arena:Åland United - TPSNaisten Liiga
La 15.7.Yläkenttä:TPS - PK-35Naisten Liiga
La 15.7.Veritas Stadion:TPS - HakaYkkönen
Ke 19.7.Veritas Stadion:TPS - GrIFKYkkönen
La 22.7.Telia 5G Areena:HJK - TPSNaisten Liiga
La 29.7.Veritas Stadion:TPS - FC HonkaNaisten Liiga
Su 30.7.Veritas Stadion:TPS - OPSYkkönen
Pe 4.8.Mustapekka Areena:Gnistan - TPSYkkönen
Su 6.8.Tapiolan urheilupuisto:FC Honka - TPSNaisten Suomen Cup
Ti 8.8.Yläkenttä:TuPy - TPS/2Naisten Kakkonen
Pe 11.8.Veritas Stadion:TPS - FC HonkaYkkönen
Pe 18.8.Veritas Stadion:TPS - EIFYkkönen
La 26.8.Kokkolan urheilukenttä:KPV - TPSYkkönen
Pe 1.9.Veritas Stadion:TPS - AC OuluYkkönen
La 2.9.Ratina:Suomi - IslantiMM-karsinta
To 14.9.Tehtaan kenttä:Haka - TPSYkkönen
Pe 15.9.Eerikkilä Areena:Suomi - Bosnia ja HertsegovinaNaisten U19 EM-karsinta

Televisiosta/netistä nähdyt ottelut (97 ottelua)
Ti 3.1.Viaplay:Bournemouth - ArsenalValioliiga
Pe 6.1.Viaplay:West Ham - Manchester CityFA Cup
Su 15.1.Viaplay:Everton - Manchester CityValioliiga
Ti 31.1.Viaplay:Liverpool - ChelseaValioliiga
La 4.2.Viaplay:Tottenham - MiddlesbroughValioliiga
La 11.2.Viaplay:Arsenal - HullValioliiga
La 11.2.Viaplay:Liverpool - TottenhamValioliiga
Su 12.2.Viaplay:Burnley - ChelseaValioliiga
Su 12.2.Viaplay:Swansea - LeicesterValioliiga
Ti 14.2.Viaplay:PSG - BarcelonaMestarien liiga
Ke 15.2.Viaplay:Bayern München - ArsenalMestarien liiga
Su 19.2.Viaplay:Fulham - TottenhamFA Cup
Su 19.2.Viaplay:Blackburn - Manchester UnitedFA Cup
Ma 20.2.Viaplay:Sutton - ArsenalFA Cup
Ke 22.2.Viaplay:Sevilla - LeicesterMestarien liiga
To 23.2.Ruutu+:Tottenham - GentEurooppa-liiga
La 25.2.Viaplay:Watford - West HamValioliiga
Ma 27.2.Viaplay:Leicester - LiverpoolValioliiga
Ke 1.3.Viaplay:Manchester City - HuddersfieldFA Cup
Su 5.3.Viaplay:Tottenham - EvertonValioliiga
Su 5.3.Viaplay:Sunderland - Manchester CityValioliiga
Ma 6.3.Viaplay:West Ham - ChelseaValioliiga
Ti 7.3.Viaplay:Napoli - Real MadridMestarien liiga
Ke 8.3.Viaplay:Manchester City - StokeValioliiga
To 9.3.Ruutu+:Schalke - MönchengladbachEurooppa-liiga
La 11.3.Viaplay:Middlesbrough - Manchester CityFA Cup
La 11.3.Viaplay:Arsenal - LincolnFA Cup
Su 12.3.Viaplay:Tottenham - MillwallFA Cup
Su 12.3.Viaplay:Liverpool - BurnleyValioliiga
Ma 13.3.Viaplay:Chelsea - Manchester UnitedFA Cup
Ti 14.3.Viaplay:Leicester - SevillaMestarien liiga
Su 19.3.Viaplay:Manchester City - LiverpoolFA Cup
Pe 24.3.Yle TV2:Turkki - SuomiMM-karsinta
Pe 24.3.Fanseat:Kroatia - UkrainaMM-karsinta
Ti 28.3.Yle Areena:Itävalta - SuomiHarjoitusmatsi
La 1.4.Viaplay:Liverpool - EvertonValioliiga
Su 2.4.Viaplay:Swansea - MiddlesbroughValioliiga
Su 2.4.Viaplay:Arsenal - Manchester CityValioliiga
Ke 5.4.Viaplay:Chelsea - Manchester CityValioliiga
La 8.4.Viaplay:Tottenham - WatfordValioliiga
La 8.4.Viaplay:Bournemouth - ChelseaValioliiga
Su 9.4.Viaplay:Everton - LeicesterValioliiga
Ma 10.4.Viaplay:Crystal Palace - ArsenalValioliiga
Ti 11.4.Yle TV2:Juventus - BarcelonaMestarien liiga
Ke 12.4.Viaplay:Atlético Madrid - LeicesterMestarien liiga
La 15.4.Viaplay:Tottenham - BournemouthValioliiga
Su 16.4.Viaplay:Manchester United - ChelseaValioliiga
Ti 18.4.Viaplay:Leicester - Atlético MadridMestarien liiga
Su 30.4.Viaplay:Everton - ChelseaValioliiga
Pe 5.5.Viaplay:West Ham - TottenhamValioliiga
Pe 12.5.Viaplay:West Bromwich - ChelseaValioliiga
La 13.5.Viaplay:Stoke - ArsenalValioliiga
Su 14.5.Viaplay:Tottenham - Manchester UnitedValioliiga
Ma 15.5.Viaplay:Chelsea - WatfordValioliiga
Ke 17.5.Fanseat:GrIFK - TPSYkkönen
To 1.6.Fanseat:FC Honka - PK-35Naisten Liiga
To 1.6.Eurosport 1:Lyon - PSGNaisten Mestarien liiga
Ma 19.6.Yle TV2:Australia - SaksaConfederations Cup
To 22.6.Yle TV2:Kamerun - AustraliaConfederations Cup
To 22.6.Yle TV2:Saksa - ChileConfederations Cup
Ke 28.6.Yle TV2:Portugali - ChileConfederations Cup
Su 2.7.Yle TV2:Chile - SaksaConfederations Cup
Su 16.7.Yle TV2:Hollanti - NorjaNaisten EM-kisat
Su 16.7.Eurosport 1:Tanska - BelgiaNaisten EM-kisat
Ma 17.7.Yle TV2:Saksa - RuotsiNaisten EM-kisat
Ti 18.7.Eurosport 1:Itävalta - SveitsiNaisten EM-kisat
Ti 18.7.Yle TV2:Ranska - IslantiNaisten EM-kisat
Ke 19.7.Yle TV2:Englanti - SkotlantiNaisten EM-kisat
To 20.7.Eurosport 1:Norja - BelgiaNaisten EM-kisat
To 20.7.Yle TV2:Hollanti - TanskaNaisten EM-kisat
Pe 21.7.Eurosport 1:Ruotsi - VenäjäNaisten EM-kisat
Pe 21.7.Yle TV2:Saksa - ItaliaNaisten EM-kisat
La 22.7.Fanseat:FF Jaro - TPSYkkönen
La 22.7.Eurosport 1:Islanti - SveitsiNaisten EM-kisat
La 22.7.Yle TV2:Ranska - ItävaltaNaisten EM-kisat
Su 23.7.Eurosport 2:Skotlanti - PortugaliNaisten EM-kisat
Su 23.7.Yle TV2:Englanti - EspanjaNaisten EM-kisat
Ma 24.7.Yle TV2:Norja - TanskaNaisten EM-kisat
Ti 25.7.Yle TV2:Ruotsi - ItaliaNaisten EM-kisat
Ke 26.7.Yle TV2:Sveitsi - RanskaNaisten EM-kisat
To 27.7.Yle TV2:Portugali - EnglantiNaisten EM-kisat
La 29.7.Eurosport 1:Hollanti - RuotsiNaisten EM-kisat
Su 30.7.Eurosport 1:Saksa - TanskaNaisten EM-kisat
Su 30.7.Eurosport 1:Itävalta - EspanjaNaisten EM-kisat
Su 30.7.Yle TV2:Englanti - RanskaNaisten EM-kisat
To 3.8.Yle TV2:Tanska - ItävaltaNaisten EM-kisat
To 3.8.Yle TV2:Hollanti - EnglantiNaisten EM-kisat
Su 6.8.Yle Teema&Fem/TV2:Hollanti - TanskaNaisten EM-kisat
Su 13.8.Viaplay:Manchester United - West HamValioliiga
Ti 15.8.Yle TV2:Hoffenheim - LiverpoolMestarien liiga
Ke 16.8.Viaplay:Napoli - NiceMestarien liiga
To 17.8.Eurosport 1:Saksa - RanskaNaisten U19 EM-kisat
Su 20.8.Eurosport 1:Ranska - EspanjaNaisten U19 EM-kisat
Ma 21.8.Viaplay:Manchester City - EvertonValioliiga
Ti 22.8.Yle TV2:Nice - NapoliMestarien liiga
Ke 6.9.Huuhkaja-TV:HJK - PK-35Naisten Liiga
Su 10.9.Fanseat:GrIFK - TPSYkkönen

Edelliset kaudet
2016 - 49 ottelua (165 tv-ottelua)
2015 - 52 ottelua (112 tv-ottelua)
2014 - 40 ottelua (129 tv-ottelua)
2013 - 41 ottelua (131 tv-ottelua)
2012 - 39 ottelua (103 tv-ottelua)
2011 - 35 ottelua (123 tv-ottelua)
2010 - 41 ottelua
2009 - 54 ottelua
2008 - 31 ottelua
2007 - 25 ottelua
2006 - 23 ottelua
« Viimeksi muokattu: 15.09.2017 klo 22:39:28 kirjoittanut blackhawk »
Bamsenaattori

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Härmä, Newcastle


Vastaus #24 : 17.01.2017 klo 13:03:01

-Tammikuu(3)
1.  14.01. HJS - Haka                      Harjoitusottelu         0-6    Pulleri tekonurmi
2.  22.01. Härmä - Loiske                  Harjoitusottelu         9-1    Pulleri tekonurmi
3.  29.01. Haka/Härmä YJ - SJK             ASM -karsinta           1-6    Pulleri tekonurmi
-Helmikuu(5)
4.  04.02. HJS - NJS                       Harjoitusottelu         0-2    Pulleri tekonurmi
5.  04.02. Härmä - Pato                    Harjoitusottelu         4-1    Pulleri tekonurmi
6.  11.02. Härmä - NJS                     Harjoitusottelu         1-3    Pulleri tekonurmi
7.  12.02. JanPa - TamU/2                  Harjoitusottelu         1-1    Pulleri tekonurmi
8.  14.02. Haka/Härmä YJ - VIFK            ASM -karsinta           0-0    Sahara
-Maaliskuu(4)
9.  12.03. JanPa - Loiske                  Harjoitusottelu         4-3    Pulleri tekonurmi
10. 19.03. Härmä - I-Kissat                Harjoitusottelu         2-0    Pulleri tekonurmi
11. 19.03. JanPa - NePa                    Regions Cup             3-4    Pulleri tekonurmi
12. 25.03. Härmä - UrPS                    Regions Cup             8-2    Pulleri tekonurmi
-Huhtikuu(5)
13. 13.04. Härmä - TiPS                    Harjoitusottelu         4-3    Pulleri tekonurmi
14. 15.04. Dortmund - Frankfurt            Bundesliiga             3-1    Signal Iduna Park
15. 23.04. JanPa - Ilves/2                 Kolmonen                1-11   Pulleri tekonurmi
16. 27.04. Härmä - TP-T                    Kolmonen                0-2    Pulleri tekonurmi
17. 29.04. Harjun Potku - Härmä            Regions Cup             0-2    Viitaniemi tekonurmi
-Toukokuu(7)
18. 04.05. Härmä - PS-44                   Kolmonen                1-0    Pulleri tekonurmi
19. 06.05. JanPa - I-Kissat                Kolmonen                0-1    Pulleri tekonurmi
20. 17.05. Härmä - Ilves/2                 Kolmonen                3-3    Pulleri tekonurmi
21. 19.05. Pato - LeKi-futis               Nelonen                 2-1    Patalan tekonurmi
22. 23.05. TPV/2 - Härmä                   Kolmonen                0-4    Kaukajärven tekonurmi
23. 26.05. JanPa - Loiske                  Kolmonen                1-3    Liinalammi
24. 27.05. JanPa/2 - FC Vihniö             Seiska                  1-0    Liinalammi
-Kesäkuu(7)
25. 01.06. Härmä - I-Kissat                Kolmonen                2-2    Kauriala
26. 09.06. HJS - Härmä                     Kolmonen                0-2    Kauriala
27. 11.06. ParVi - IPa                     Kutonen                 5-1    Pekolan kenttä
28. 16.06. Härmä - JanPa                   Kolmonen                3-0    Kauriala
29. 20.06. JanPa - PS-44                   Kolmonen                2-4    Liinalammi
30. 21.06. Loiske - Härmä                  Kolmonen                2-2    Sääksjärvi tekonurmi
31. 27.06. Härmä - PJK                     Kolmonen                5-2    Pulleri tekonurmi
-Heinäkuu(8 )
32. 01.07. SJK/Akatemia - Härmä            Regions Cup         2-2,rp8-7  OmaSp Stadion
33. 03.07. HJS/2 - ViiPV                   Seiska                  2-2    Pulleri 2
34. 04.07. JanPa/2 - IPa Team              Seiska                  3-1    Liinalammi
35. 06.07. Sopu - LeKi-futis               Nelonen                 2-1    Rauhala
36. 07.07. TP-49 - NePa                    Nelonen                 3-0    Toijalan keskuskenttä
37. 08.07. Härmä - TKT                     Kolmonen                5-0    Kauriala
38. 27.07. TP-T - Härmä                    Kolmonen                1-3    Lamminpää
39. 28.07. JanPa - TPV/2                   Kolmonen                2-8    Liinalammi
-Elokuu(6)
40. 08.08 JanPa - HJS                      Kolmonen                0-4    Liinalammi
41. 09.08 Jags - ParVi                     Kutonen                 0-2    Pulleri
42. 10.08 Härmä - NoPS                     Kolmonen                1-0    Kauriala
43. 13.08 HJS - TP-T                       Kolmonen                4-1    Kauriala
44. 18.08 JanPa - TP-T                     Kolmonen                2-3    Liinalammi
45. 24.08 Härmä - TPV/2                    Kolmonen                4-4    Kauriala
-Syyskuu(5)
46. 01.09 JanPa - PJK                      Kolmonen                0-5    Liinalammi
47. 06.09 TKT - JanPa                      Kolmonen                2-2    Hervannan keskuskenttä
48. 07.09 Härmä - HJS                      Kolmonen                2-1    Kauriala
49. 13.09 JanPa - Härmä                    Kolmonen                2-3    Liinalammi
50. 15.09 HJS - PS-44                      Kolmonen                3-0    Kauriala



2016: 38
2015: 48
2014: 59
2013: 40
2012: 65
« Viimeksi muokattu: 16.09.2017 klo 07:30:38 kirjoittanut Bamsenaattori »
 
Sivuja: [1] 2 ... 5
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines