Glamour Tits
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
|
: 19.12.2017 klo 18:57:25 |
|
HJK
Harjoitusottelut HJK - Hammarby 13.1. Talin halli 14:00 3-4 Djurgården - HJK 3.2. Vikingavallen 13:00 2-1 FC Flora - HJK 10.2. Sportland Arena 15:00 1-1 HJK - Sandnes Ulf 4.3. Marbella 1-2 HJK - FCI Levadia 24.3. Telia 5G Areena 15:00 0-0
Suomen Cup - alkulohko HJK - PEPO 20.1. Talin halli 14:00 4-1 Gnistan - HJK 26.1. Talin halli 18:30 0-8
FC Honka - HJK 3.2. Esport Arena 14:00 HJK - FC KTP 17.2. Talin halli 14:00 5-1 HJK - HIFK 24.2. Talin halli 14:00 1-0 FC Honka - HJK 10.3. Telia 5G Areena 15:00 2-1
_____________________________________________________________________________________________________
FC HONKA
Harjoitusottelut FC Honka - Honka Akatemia 20.12. Esport Arena 15:00 4-3 FC Honka - FC Lahti 31.1. Esport Arena 14:00 1-4 Nõmme Kalju – FC Honka 9.2. Tallinna 1-1 FC Honka – Jaro 16.3. Matinkylän urheilupuisto 0-1
Suomen Cup - alkulohko FC Honka - FC KTP 27.1. Esport Arena 14:00 1-0
FC Honka - HJK 3.2. Esport Arena 14:00 HIFK - FC Honka 16.2. Talin halli 19:00 2-3 PEPO - FC Honka 3.3. Amis 14:00 0-3 FC Honka - Gnistan 6.3. Tapiolan urheilupuisto 17:00 6-0
FC Honka - Gnistan 10.3. Esport Arena 1 14:00 FC Honka – HJK 10.3. Telia 5G Areena 15:00 2-1
_____________________________________________________________________________________________________
IFK MARIEHAMN
Harjoitusottelut IFK Mariehamn – FC Åland 13.1. Eckeröhallen 13:00 2-1 IFK Mariehamn – Paide Linnameeskond 11.2. Eckeröhallen 18:00 2-1 IFK Mariehamn – FC Desna 9.3. Eckeröhallen 16:00 2-3 Hammarby IF - IFK Mariehamn 18.3. 15:00 3-0 IFK Mariehamn – Oskarhamns AIK 25.3. Eckeröhallen 16:00 0-2 IFK Mariehamn – HIFK 31.3. Wiklöf Holding Arena 16:00 2-1
Suomen Cup - alkulohko IFK Mariehamn - FC Honka Akatemia 21.1. Eckeröhallen 18:00 4-0 IFK Mariehamn - Klubi 04 28.1. Eckeröhallen 18:00 4-2 TPS - IFK Mariehamn 2.2. Javenture 15:00 1-1 IFK Mariehamn - FC Inter 18.2. Eckeröhallen 18:00 2-4 EIF - IFK Mariehamn 2.3. Tammisaari keskuskenttä 17:00 1-0
_____________________________________________________________________________________________________
ILVES
Harjoitusottelut Ilves - TPV 6.1. Pirkkahalli 14:30 1-1 FC Jazz - Ilves 20.1. Karhuhalli 18:30 1-6 Suomi U-18 - Ilves 22.2. Eerikkilä 11:00 0-1 HIFK – Ilves 10.3. Telia 5G Areena 1-3 Suomi U-21 – Ilves 19.3. Telia 5G Areena 18:00 0-1 JK Tallinna Kalev – Ilves 23.3. Kalevi keskstaadion 18:00 0-2
Suomen Cup - alkulohko Ilves - FC Viikingit 27.1. Pirkkahalli 14:30 3-0 JJK - Ilves 3.2. Vehkahalli 14:00 0-3 Ilves - GrIFK 10.2. Pirkkahalli 14:30 3-1 Ilves - FC Lahti 17.2. Pirkkahalli 14:30 2-2 FC HAKA - Ilves 24.2. Pirkkahalli 14:30 0-0
_____________________________________________________________________________________________________
FC INTER
Harjoitusottelut FC Inter - Haka 15.12. Javenture 14:00 5-2 FC Inter - KaaPo 13.1. Kupittaa 5tn 14:15 4-0 AIK - FC Inter 27.1. Skytteholms IP 13:00 3-0 Genoa CFC - FC Inter 14.3. 2-2
Suomen Cup - alkulohko FC Inter - EIF 19.1. Javenture 19:00 3-0 FC Inter - TPS 9.2. Javenture 19:00 0-0 IFK Mariehamn - FC Inter 18.2. Eckeröhallen 18:00 2-4 FC Inter - Klubi 04 3.3. Kupittaa 5tn 13:00 4-0 FC Honka Akatemia - FC Inter 10.3. Esport Arena 17:00 0-7
_____________________________________________________________________________________________________
PS KEMI
Harjoitusottelut PS Kemi - OPS 17.2. Arina Areena 16:00 3-1 PS Kemi – TP-47 23.2. Arina Areena 20:00 3-1 PS Kemi - Team TG/FF Umeå 4.3. Arina Areena 16:00 1-3 PS Kemi – Skellefteå 17.3. Arina Areena 18:00 1-0 AC Oulu - PS Kemi 24.3. Heinäpää 13:15 1-1 RoPS – PS Kemi 29.3. Rovaniemen keskuskenttä 14:00 2-1 Suomen Cup - alkulohko PS Kemi - AC Kajaani 20.1. Junkohalli 15:00 0-2 PS Kemi - KuPS 28.1. Junkohalli 15:00 1-3 RoPS - PS Kemi 3.2. Rovaniemen keskuskenttä 13:00 1-2 MuSa - PS Kemi 10.2. Karhuhalli 17:00 2-2 PS Kemi - AC Oulu 10.3. Junkohalli 14:00 1-2
_____________________________________________________________________________________________________
KUPS
Harjoitusottelut VPS - KuPS 24.11. Vehkahalli 14:00 0-2 JJK - KuPS 12.1. Vehkahalli 14:00 0-0 Shakhtyor Soligorsk – KuPS 21.2. Side, Turkki 16:30 2-0 Sheriff Tiraspol - KuPS 27.2. Side, Turkki 17:00 0-1 KuPS – KPV 23.3. Savon Sanomat Areena 15:15 3-1
Suomen Cup - alkulohko KuPS - MuSa 19.1. Kuopiohalli 19:00 5-2 PS Kemi - KuPS 28.1. Junkohalli 15:00 1-3 KuPS - AC Kajaani 2.2. Kuopiohalli 19:00 6-1 AC Oulu - KuPS 17.2. Heinäpään jalkapallohalli 14:00 2-6 KuPS - RoPS 10.3. Savon Sanomat Areena 14:00 2-0
_____________________________________________________________________________________________________
FC LAHTI
Harjoitusottelut PKKU - FC Lahti 13.1. Tuusulan tekonurmi 14:00 3-4 FC Lahti - FC Flora 20.1. Mukkula halli 17:00 1-0 FC Honka - FC Lahti 31.1. Esport Arena 14:00 1-4 FC Lahti - CF Reddis 8.3. Salou, Espanja 2-1 FC Lahti - CF Badalona 14.3. Salou, Espanja 2-1 FC Lahti – KTP 3.4. Kisapuisto 18:45
Suomen Cup - alkulohko FC Lahti - FC HAKA 27.1. Mukkula halli 13:00 2-1 FC Viikingit - FC Lahti 3.2. Talin halli 15:00 2-2 FC Lahti - JJK 10.2. Mukkula halli 13:00 4-2 Ilves - FC Lahti 17.2. Pirkkahalli 14:30 2-2 FC Lahti - GrIFK 24.2. Mukkula halli 13:00 2-1
_____________________________________________________________________________________________________
ROPS
Harjoitusottelut RoPS – OPS 20.1 Ounashalli 17:15 6-1 RoPS – AC Kajaani 21.3. Rovaniemen keskuskenttä 17:00 0-1 RoPS – PS Kemi 29.3. Rovaniemen keskuskenttä 14:00 2-1 RoPS – KPV 3.4. Rovaniemen keskuskenttä 15:00
Suomen Cup - alkulohko MuSa - RoPS 27.1. Karhuhalli 17:00 0-6 RoPS - PS Kemi 3.2. Rovaniemen keskuskenttä 18:30 1-2 RoPS - AC Oulu 10.2. Ounashalli 13:00 1-1 RoPS - AC Kajaani 17.2. Ounashalli 13:00 4-2 KuPS - RoPS 10.3. Savon Sanomat Areena 14:00 2-0
_____________________________________________________________________________________________________
SJK
Harjoitusottelut SJK - Haka 21.12. Wallsport Areena 18:15 3-0 SJK - VIFK 27.1. Wallsport Areena 15:30 2-1 Levanger FK – SJK 7.3. Jose Burgos Quintana 2-3 Mjöndalen IF – SJK 10.3. Marbella 1-0 IF Brommapojkarna – SJK 18.3. Grimsta IP 1-2
Suomen Cup - alkulohko SJK - PK K-U 20.1. Wallsport Areena 15:30 4-0 KPV - SJK 2.2. Kipparihalli 19:00 1-2 SJK - TPV 10.2. Wallsport Areena 15:00 4-0 FF Jaro - SJK 24.2. Tellushalli 15:00 1-1 SJK - VPS 2.3. Wallsport Areena 19:00 1-0
_____________________________________________________________________________________________________
TPS
Harjoitusottelut TPS - FC Haka 13.1. Kupittaa 5tn 16:15 2-2 JK Nõmme Kalju - TPS 24.1. Sõle Hall, Tallinna 14:00 2-1 Paide Linnameeskond - TPS 25.1. Lilleküla Jalgpallihall 12:00 3-5 TPS – BK-46 17.2. Kupittaa 5tn 16:15 11-2 TPS – SalPa 16.3. Kupittaa 5tn 14:00 3-1 TPS – JJK 23.3. Kupittaa 5tn 14:00 2-2 TPS - KTP 30.3. Eerikkilän Urheiluopisto 11:00 4-1
Suomen Cup - alkulohko TPS - Klubi 04 20.1. Kupittaa 5tn 14:00 1-1 TPS - IFK Mariehamn 2.2. Javenture 15:00 1-1 FC Inter - TPS 9.2. Javenture 19:00 0-0 FC Honka Akatemia - TPS 3.3. Esport Arena 15:00 0-1 TPS - EIF 10.3. Kupittaa 5tn 14:00 0-0 _____________________________________________________________________________________________________
VPS
Harjoitusottelut VPS - KUPS 24.11. Vehkahalli 14:00 0-2 VPS - Umeå FC 20.1. Fennia Arena 17:45 1-0 Brommapojkarna – VPS 10.3. Grimsta IP 14:00 0-0 GIF Sundsvall – VPS 24.3. Sundsvall 2-0 VPS – FF Jaro 30.3. Elisa Stadion 14:00 3-0
Suomen Cup - alkulohko VPS - FF Jaro 26.1. Fennia Arena 18:00 2-0 PK K-U - VPS 3.2. Kalevan tn, Kerava 17:00 0-5 VPS - KPV 10.2. Fennia Arena 17:00 3-3 VPS - TPV 17.2. Fennia Arena 17:00 6-0 SJK - VPS 2.3. Wallsport Areena 19:00 1-0
Ruma muotoilu, jota yritän parhaani mukaan vielä muokata ja kaikki vielä vähän palasina, mutta tästä lähdetään. Niitä harjoitusmatseja saa ruveta ilmoittelemaan tähän, myös jo pelattuja. e. Muotoilu pahenee mitä enempi sitä muokkaan, joten antaa suosiolla olla.
|
|
« Viimeksi muokattu: 02.04.2018 klo 15:05:00 kirjoittanut Glamour Tits »
|
|
|
|
|
Glamour Tits
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
|
Vastaus #1 : 19.12.2017 klo 18:58:44 |
|
Maalintekijät Liigajoukkuetta vastaan
HJK
Anthony Annan Enoch Banza 2 Sebastian Dahlström Rony Huhtala Ville Jalasto Faith Friday Obilor Hannu Patronen Akseli Pelvas 5 Filip Valenčič 4 Eetu Vertainen 3 Moshtagh Yaghoubi 5 1
FC Honka
Mosawer Ahadi Javi Hervas 2 1 Robert Ivanov Lucas Kaufmann Jonas Levänen Alex Nimely Joel Perovuo Youness Rahimi 4 Konsta Rasimus Masar Ömer 8 2
IFK Mariehamn
Amos Ekhalie 2 Julio Cesar Fernandes 5 Aleksei Kangaskolkka 5 Nicklas Maripuu 3 1 Thomas Mäkinen 2 Simon Silverholt
Ilves
Lauri Ala-Myllymäki 2 Jusif Ali Abdoulaey Ba 3 Santeri Haarala 1 1 Niklas Jokelainen 3 Iiro Järvinen Aleksis Lehtonen Marius Noubissi 7 Tuure Siira 1 1 Naatan Skyttä Jani Tanska Eero Tamminen 2 Issa Thiaw
FC Inter
Albion Ademi 6 Lukas Brambilla 2 Timo Furuholm 3 Lucas Garcia Arttu Hoskonen Joona Järvistö 2 Mikko Kunigas Benjamin Källman 5 Abdoulie Mansally Yoonis Muse Niilo Mäenpää 2 Tero Mäntylä 2 Tatu Varmanen Lassi Viholainen
PS Kemi
Hakeem Araba 2 Julian Guavera Keaton Isaksson 1 1 Aleksi Isomäki 1 1 Marek Kaljumäe Adriaan Kruisheer Justus Lehto Maksim Lipin Kevin Tano 3 1
KuPS
Stiwar Garcia Joona Hiltunen Rasmus Karjalainen 4 3 Johannes Kytilä Tabi Mango Joni Mäkelä Ilmari Niskanen 4 1 Urho Nissilä 3 1 Jiri Nissinen 2 Petteri Pennanen 4 2 Ats Purje Saku Savolainen Amadou Soukouna 2
FC Lahti
Henri Anier 4 Xhevdet Gela 2 Santeri Hostikka 3 Teemu Jäntti 2 2 Tomi Kult 2 Nuutti Laaksonen Pavel Osipov 2 1 Fareed Sadat 5 2 Stênio 1 1 Kalle Taimi Eemeli Virta 1 1
RoPS
Agnaldo 2 Matheus Caliman 2 Jems Geffrard Lassi Lappalainen 4 1 Lucas Lingman 4 Eetu Muinonen 2 Anton Popovits Veka Pyyny Simo Roiha 3
SJK
Reuben Ayarna Anders Bååth 2 Vahid Hambo 3 Mehmet Hetemaj Jarkko Hurme Johannes Laaksonen Obed Malolo Aristote Mboma 5 Jesse Sarajärvi 3 Joonas Sundman Emile Paul Tendeng Maximo Tolonen 2
TPS Elias Ahde Rasmus Holma Oskari Jakonen Juri Kinnunen 2 Joakim Latonen 8 Drago Milovic 2 Aleksi Ristola 3 Sami Rähmönen Riku Sjöroos 2 Miro Tenho Onni Valakari 3 1 Jani Virtanen Mika Ääritalo 5
VPS
Douglas Caé 8 Ibrahima Gueye Juha Hakola 3 Aatu Kujanpää Juho Lähde 2 Steven Morrissey 3 Momodou Sarr Sebastian Strandvall
|
|
« Viimeksi muokattu: 02.04.2018 klo 15:09:55 kirjoittanut Glamour Tits »
|
|
|
|
|
Mr. Mojo Risin
Poissa
|
|
Vastaus #2 : 19.12.2017 klo 19:05:31 |
|
15.12.17 klo 14.00 Inter-Haka 5- 2 (3- 1) Javenture Areena 27.1.18 AIK-Inter Skytteholms IP
|
|
|
|
Seatbelt
Poissa
Suosikkijoukkue: 1922, Hedelmäkorit
|
|
Vastaus #3 : 19.12.2017 klo 19:15:07 |
|
TPS:n harjoitusottelut: TPS - FC Haka 13.1. Kupittaa 5tn 16:15 JK Nõmme Kalju - TPS 24.1. Sõle Hall, Tallinna 14:00 Paide Linnameeskond - TPS 25.1. Lilleküla Jalgpallihall, Tallinna 12:00 TPS - BK-46 17.2. Kupittaa 5tn 16:15
E. Väärin lipsahtanut pelipäivä
|
|
« Viimeksi muokattu: 19.12.2017 klo 21:41:51 kirjoittanut Seatbelt »
|
|
|
|
|
kosh
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS Turku ja RFC Liège
|
|
Vastaus #4 : 19.12.2017 klo 19:33:46 |
|
TPS:n harjoitusottelut: TPS - FC Haka 13.1. Kupittaa 5tn 16:15 JK Nõmme Kalju - TPS 24.1. Sõle Hall, Tallinna 14:00 Paide Linnameeskond - TPS 25.1. Lilleküla Jalgpallihall, Tallinna 12:00
TPS - BK-46 13.1. Kupittaa 5tn 16:15
TPS - BK-46 17.2 Kupittaa 5tn 16.15
|
|
|
|
bach
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Honka, Arsenal, FC Honka/Akatemia, Astana
|
|
Vastaus #5 : 19.12.2017 klo 19:35:12 |
|
FC Honka - FC KTP 20.1. Esport Arena 14:00
Molempien joukkueiden sivujen mukaan ottelu pelataan 27.1 aika ja paikka samat.
|
|
|
|
|
JTR
Poissa
Suosikkijoukkue: KISSA KAHVIO
|
|
Vastaus #7 : 19.12.2017 klo 21:57:02 |
|
24.11. VPS - KuPS 0-2, Vehkahalli, Jyväskylä
|
|
|
|
tamme auto
Poissa
Suosikkijoukkue: nurmileijonat,terijoen hallitus
|
|
Vastaus #8 : 20.12.2017 klo 01:55:57 |
|
Honka vs Honka akatemia keskiviikkona 20:12 15:00 Esprotissa
|
|
|
|
bach
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Honka, Arsenal, FC Honka/Akatemia, Astana
|
|
Vastaus #9 : 20.12.2017 klo 17:57:26 |
|
Honka vs Honka akatemia keskiviikkona 20:12 15:00 Esprotissa
Honka voitti 4-3.
|
|
|
|
Druidid
Poissa
Suosikkijoukkue: Sjk
|
|
Vastaus #10 : 21.12.2017 klo 22:42:21 |
|
Seinäjoen Wallsport Areenalla pelattiin tänään Sjk:n ja Hakan välillä hallihöntsä, joka päättyi 3-0.
|
|
|
|
Kuisma
Poissa
Suosikkijoukkue: 261008 | 151119
|
|
Vastaus #11 : 28.12.2017 klo 17:01:22 |
|
Vepsun kotisivut tietää että ottelu VPS-Umeå FC pelataan 20.1. klo 17:45, pelipaikkana Fennia Arena. Toivottavasti Uumajalaiset saapuvat myös samalle päivälle. http://vepsu.fi/veikkausliiga-2018/
|
|
|
|
Juse-
Poissa
|
|
Vastaus #12 : 04.01.2018 klo 03:01:49 |
|
Harjoitusottelu:
SJK - VIFK 27.1. Wallsport 15:30
|
|
|
|
Fred The Red
Poissa
Suosikkijoukkue: eioomuutakopeeäskemi - eiku KCFC, KePS eikäkö...!
|
|
Vastaus #13 : 05.01.2018 klo 19:24:54 |
|
pe 23.2. klo 20.00 PS Kemi v TP-47 X - X (Arina Areena/Kemi) su 4.3. klo 16.00 PS Kemi v Team TG/FF Umeå X - X (Arina Areena/Kemi) la 17.3. klo 18.00 PS Kemi v Skellefteå X - X (Arina Areena/Kemi) la 24.3. klo 13.15 AC Oulu v PS Kemi X - X (Heinäpää, Oulu) xx X.X. PS Kemi v OPS (Kemi/Oulu)
|
|
|
|
Kuisma
Poissa
Suosikkijoukkue: 261008 | 151119
|
|
Vastaus #14 : 09.01.2018 klo 11:30:29 |
|
|
|
|
|
pesäpallomaila
Poissa
Suosikkijoukkue: Lopen Uupuneet, Vetelin Kuivat
|
|
Vastaus #15 : 09.01.2018 klo 17:26:52 |
|
Harjoitusottelut:
la 13.1. klo 14.00 PKKU - FC Lahti @ Tuusulan tekonurmi ke 31.1. klo 14.00 FC Honka - FC Lahti @ Esport Arena
|
|
|
|
Untermars
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
|
Vastaus #16 : 14.01.2018 klo 12:59:10 |
|
HJK - Hammarby 3-4 (2-1). Valeničič, Banza, Huhtala
|
|
|
|
dunu
Poissa
Suosikkijoukkue: Turun Palloseura
|
|
Vastaus #17 : 15.01.2018 klo 09:44:59 |
|
TPS - Haka 2-2 (0-1)
0-1 Henri Malundama 0-2 Salomo Ojala 1-2 Mika Ääritalo 2-2 Joakim Latonen
|
|
|
|
mustajoki
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Lahti
|
|
Vastaus #18 : 15.01.2018 klo 14:54:21 |
|
Ottelulla on uusi alkamisaika. FC Lahti - FC Flora 20.1. Mukkula halli 17:00
|
|
|
|
Untermars
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
|
Vastaus #19 : 23.01.2018 klo 22:07:34 |
|
LA 03.02.2018 HARJOITUSOTTELU DIF - HJK Klo 14:00 Vikingavallen, Plats Täby https://www.hjk.fi/ottelut
|
|
|
|
Seatbelt
Poissa
Suosikkijoukkue: 1922, Hedelmäkorit
|
|
Vastaus #20 : 25.01.2018 klo 16:34:41 |
|
JK Nõmme Kalju - TPS 24.1. Tallinna 2-1 (Riku Sjöroos)
Paide Linnameeskond - TPS 25.1. Tallinna 3-5 (Sami Rähmönen, Joakim Latonen, Aleksi Ristola, Onni Valakari, Elias Ahde)
|
|
« Viimeksi muokattu: 25.01.2018 klo 16:37:15 kirjoittanut Seatbelt »
|
|
|
|
|
libertadores
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves, Huuhkajat
|
|
Vastaus #21 : 25.01.2018 klo 16:43:35 |
|
FC Jazz - Ilves 20.1. Karhuhalli 18:30 6-1
Tuon tuloksen voisi korjata oikein päin, 1-6.
|
|
|
|
Glamour Tits
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
|
Vastaus #22 : 27.01.2018 klo 01:50:23 |
|
FC Jazz - Ilves 20.1. Karhuhalli 18:30 6-1
Tuon tuloksen voisi korjata oikein päin, 1-6.
Hmph. Onpas tarkkaa...
|
|
|
|
aitapappa016
Poissa
Suosikkijoukkue: awaydays
|
|
Vastaus #23 : 28.01.2018 klo 13:35:55 |
|
RoPS - OPS pelasi 20.01.2018 Rovaniemellä (Ounashalli) harjoitusottelun. OPS kaatui 6-1 (5-0). Eilen (27.01.) oli kauden ensimmäinen Suomen Cup ottelu RoPSilla Porissa (Karhuhalli) MuSa - RoPS 0-6 (0-3).
e. korjataan kuitenkin nyt vuorokauden viiiveellä tämä oikein. RoPS - MuSa -> MuSa - RoPS.
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.01.2018 klo 13:00:16 kirjoittanut aitapappa016 »
|
|
|
|
|
|
|
|