FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
17.10.2018 klo 15:35:45 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org
Sivuja: [1] 2 ... 5
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut 2018  (Luettu 45410 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


: 01.01.2018 klo 22:37:19

Ja taas....

A - Alan Knill, ALPPIK, Andreas, archedi, ArtAl50, asiavirhe*
B - Bamsenaattori, batong, Beth, blackhawk, Bo-Göran, Bossu, B Watson
C - CCh, Chevron, Conlon, Craptree
D - daryK, Demian, Dimes, drakon
E - Edmundo, Elias, Epeli, Erkka
F -
G - Glamour Tits, Grande Duro
H - haikaran uhri, hamitu, Hemmo93, Hille Berg,
I - Intsaaki
J - javito, jaya, Jespa, jjs, joe, Johannes Rambo, Jonios, JTR, juhinho, Juhisman, Juse-, Jusma Kontula
K - Kananmuna_7, Karponvahti, keltamusta, klaus, kokistuoppi, kova aapeli, krevis, Kuisma, Käre #13
L - Latvis, lentävä emiraatti, Litt45, Lomillé
M - Maduduwinini, Maneesi, masbalones, Micky Lee, MiestenK, Mills, Mosambik, mustajoki
N - narktos, neliö, Nolla-nolla, Nyrre
O - Ofih, O'Flynn
P - Parlour, Pohjoinen Ulottuvuus, Pältsa
Q - QIVASTÖÖ
R - Raiden, roska456
S - siiseli, Sokosti, stonax, straiter
T - Taffarel, Telnyashka, Tippo, Tolsa, Tonirau, toubi, Trifon I,Trump, Tuhoaja, tylerdurden, Tölkkivaari
U - Uhrimetalli
V - Vakosamettihousuinen mies, valekasi, Varaamaton nimimerkki, Vargsmål, Vastapallo, Veslagas, Vorssander
W - Woland, WSV
X -
Y - Yltiöoptimisti
Z - zzenoj
Å -
Ä -
Ö -
numerot jne. -
« Viimeksi muokattu: 11.10.2018 klo 16:07:08 kirjoittanut krevis »
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #1 : 01.01.2018 klo 22:37:33

Oikeat

12.1.  JJK – KuPS  0-0 hönts
19.1.  KuPS – MuSa  5-2 (2-1) "cup"
20.1.  KuFu-98 – Jippo  1-0 (1-0) hönts
27.1.  FC Lahti – Haka  2-1 (2-0) "cup"
10.2.  FC Lahti – JJK  4-2 (2-1) "cup"
18.2.  Kuusysi – FC Lahti  0-6 (0-3) P20 SM-karsinta
18.3.  Kuuysi – KuPS  0-6 (0-1) P20 SM-karsinta
29.3.  HJK – KuPS  2-0 (2-0) Cup
3.4.   FC Lahti – KTP  2-1 (1-1) hönts
8.4.   KuPS – Honka  1-1 (1-1) Liiga
10.4. Belgia – Ranska  0-1 (0-1) U19-karsintaa
15.4. Ilves – KuPS  2-1 (1-1) Liiga
21.4. HJK – KuPS  1-2 (1-1) Liiga
22.4. FC Lahti – PK-35  4-2 (1-0)  A-sm
29.4. KuPS – FC Lahti  2-5 (2-4) A-sm
29.4. KuPS – FC Lahti  1-1 (0-1) Liiga
7.5.   FC Lahti – SJK  1-0 (0-0)  Liiga
16.5. FC Kuusysi – FC Reipas  0-3 (0-2) Kolmonen
18.5. FC Lahti – RoPS  0-0  Liiga
26.5  FC Lahti – VPS  1-1 (0-0)  Liiga
1.6.   TPS – KuPS  0-0  Liiga
12.6. FC Lahti – FC Esport Honka  1-1 (1-0)  Liiga
16.6. FC Esport Honka – KuPS  2-1 (2-0)  Liiga
25.6. FC Lahti – KuPS  1-0 (0-0)  Liiga
29.6. FC Lahti – HJK  2-1 (1-0)  Liiga
7.7.   FC Lahti – Inter  1-2 (1-2) Liiga
12.7. KuPS – FCK  0-1 (0-0) ELQ1
19.7. FCK – KuPS  1-1 (0-0) ELQ1
22.7. FC Lahti – IFK Mariehamn 2-0 (0-0) Liiga
5.8.   FC Lahti – PS Kemi  1-1 (1-1) Liiga
26.8. KuPS – HJK  0-1 (0-0)  Liiga
1.9.   SJK – KuPS  1-2 (1-0)  Liiga
2.9.   KuFu-98 – OLS  0-0  Kakkonen
13.9. KuPS – FC Lahti  2-1 (0-0)  Liiga
15.9. KuPS – FC Espoo  0-5 (0-4)  A-sm
17.9. FC Lahti – HJK  0-2 (0-1)  Liiga
20.9. JJK – KTP  2-2 (0-1) Ykkönen
22.9. KuPS – Esport Honka  1-1 (0-1)  Liiga
29.9. VPS – KuPS  0-3 (0-1)  Liiga
30.9. FC Lahti – TPS  2-5 (1-4)  Liiga
7.10. KuPS – Ilves  2-0 (1-0)  Liiga

telkut jne.

1.1.  Everton-ManU
5.1.  Pool-Everton
28.1. PS Kemi-KuPS
2.2   KuPS-AC Kajaani
3.2.  Arsenal-Everton
3.2.  Levante-Real Madrid
4.2.  Atletico Madrid-Valencia
9.2.  Inter-TPS
16.2. HIFK-Honka
17.2. AC Oulu-KuPS
21.2. KuPS-Soligorsk
24.2. FC Lahti-GrIFK
3.3.   Burnley-Everton
10.3. KuPS-RoPS
13.3. ManU-Sevilla
17.3. EIF-ACO
18.3. HJK-VPS/Haka-Lahti
2.4.   Lupi-honak
3.4.   Juventus-Real Madrid
7.4.  VPS-Inter/SJK-Kemi
8.4.  Lahti-TPS
10.4. Manc-pool
11.4. Real-Juve
12.4. Marseille-RB Leipzig
14.4. VPS-RoPS
28.4. TPS-RoPS
1.5.   Real-Bayern
15.5. VPS-Honka
17.5. Marseille-Atletico
2.6.   Kemi-Lahti
14.6. RUS-KSA
15.6. TPS-Lahti, EGY-URU, MOR-IRN, POR-ESP
16.6. FRA-AUS, ARG-ISL, PER-DEN, CRO-NGR
17.6. CRC-SRB, GER-MEX, BRA-SUI
18.6. SWE-KOR, BEL-PAN, TUN-ENG
19.6. COL-JPN, POL-SEN, RUS-EGY
20.6. KuPS-HJK, POR-MOR, URU-KSA, IRN-ESP
21.6. PS Kemi-RoPS, DEN-AUS, FRA-PER, ARG-CRO
22.6. BRA-CRC, NGR-ISL, SRB-SUI
23.6. BLG-TUN, KOR-MEX, GER-SWE
24.6. ENG-PAN, JPN-SEN, POL-COL
25.6. URU-RUS, KSA-EGY, IRN-POR, ESP-MOR
26.6. DEN-FRA, AUS-PER, RoPS-TPS, NGR-ARG, ISL-CRO
27.6. KOR-GER, MEX-SWE, SUI-CRC, SRB-BRA
28.6. JPN-POL, SEN-COL, ENG-BEL, PAN-TUN
30.6. FRA-ARG, URU-POR
1.7.   ESP-RUS, CRO-DEN
2.7.   BRA-MEX, BEL-JPN
3.7.   SWE-SUI, COL-ENG
4.7.  Inter-KuPS/IFK-Honka
6.7.  FRA-URU, BRA-BEL
7.7.  TPS-PS Kemi, ENG-SWE, RUS-CRO
8.7.  Honka-VPS
10.7. FRA-BEL
11.7. CRO-ENG
14.7. BEL-ENG
15.7. FRA-CRO
16.7. Suomi-Italia
17.7. Ranska-Ukraina
23.7. Englanti-Ranska
26.7. Italia-Ranska
29.7. Kemi-KuPS
30.7. VPS-Lahti
1.8.   HJK-BATE
4.8.   HJK-RoPS
12.8. KuPS-Kemi
20.8. Lahti-RoPS
24.8. VPS-IFK
25.8. Napoli-Milan
31.8. RoPS-Honka/Milan-Roma
2.9.   IFK-Ilves
8.9.  FIN-HUN
11.9. FIN-EST
14.9. PS Kemi-RoPS
21.9. HJK-RoPS/SJK-Lahti
26.9. Ilves-HJK
6.10. Kemi-Inter/TPS-RoPS/SJK-Honka
« Viimeksi muokattu: 11.10.2018 klo 16:15:47 kirjoittanut krevis »
Kuisma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 261008


Vastaus #2 : 02.01.2018 klo 01:40:07

Maaottelut (5)
9.6. Viro - Marokko
8.9. Suomi - Unkari
11.9. Suomi - Viro
12.10. Viro - Suomi
15.10. Suomi - Kreikka

U19 EM-karsinta (1)
13.10. Italia - Suomi

Segunda División (1)
30.9. Málaga - Rayo Majadahonda

Allsvenskan
8.4. Djurgården - Trelleborg

Liiga
21.4. Inter - TPS
25.4. Inter - HJK
3.5. Inter - Ilves
18.5. TPS - HJK
12.6. Inter - PS Kemi
20.6. TPS - Inter
4.7. Inter - KuPS
17.9. TPS - Inter

Kakkonen (1)
17.5. SalPa - MuSa

Kolmonen (7)
6.5. TPK - PIF
22.7. Inter/2 - PIF
16.8. Inter/2 - Masku
29.8. Inter/2 - Wolves
7.10. Inter/2 - FC Åland
10.10. TuWe - Boda
11.10. TPK - Masku

Nelonen (2)
5.9. JyTy - Lieto
21.9. JyTy - ÅCF

Vitonen (1)
6.9. Campus - TPS/2

Suomen Cup (6)
19.1. Inter - EIF
20.1. TPS - Klubi 04
2.3. TPS - MIFK
9.2. Inter - TPS
4.3. Inter - Klubi 04
12.5. HJK - Inter

ASM +karsinta (5)
4.2. Inter - TPS
11.3. Inter - Viikingit
6.5. Inter - PK-35
19.5. Inter - TPS
25.8. Inter - SJK

BSM-karsinta (3)
10.2. TPS - KäPa  
17.3. Inter - PK-35
24.3. Inter - NJS

Harjoitusottelut (11)
13.1. Inter - KaaPo
13.1. TPS - Haka
14.1. TPS A - Inter A
27.1. AIK - Inter
27.1. AIK U20 - Inter A
27.1. AIK U15 - Inter C
10.2. Inter/2 - FJK
17.2. TPS - BK-46
17.3. TPS - SalPa
23.3. TPS - JJK
24.3. Inter/2 - PIF

Yht. 52

Aiemmat vuodet
2009: 14 ottelua
2010: 20 ottelua
2011: 26 ottelua
2012: 24 ottelua
2013: 18 ottelua
2014: 37 ottelua
2015: 48 ottelua
2016: 28 ottelua
2017: 35 ottelua
« Viimeksi muokattu: eilen kello 18:07:49 kirjoittanut Kuisma »
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #3 : 02.01.2018 klo 05:28:07

PAIKAN PÄÄLLÄ

Ykkönen
28.04. Klubi 04 - FF Jaro 0-2 (Telia 5G Areena, Helsinki)
05.05. FF Jaro - KPV 1-3 (Länsikenttä, Pietarsaari)
21.05. JJK - FF Jaro 3-5 (Harjun Stadion, Jyväskylä)
26.05. FF Jaro - AC Kajaani 5-0 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
02.06. FF Jaro - Ekenäs IF 0-0 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
20.06. FF Jaro - FC Haka 0-2 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
26.06. FF Jaro - Klubi 04 3-0 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
30.06. KPV - FF Jaro 1-0 (Kokkolan keskuskenttä, Kokkola)
09.07. FF Jaro - HIFK 0-3 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
25.07. FF Jaro - AC Kajaani 3-3 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
28.07. FF Jaro - Ekenäs IF 0-3 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
11.08. FF Jaro - FC KTP 0-1 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
27.08. FF Jaro - Klubi 04 2-0 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
01.09. FF Jaro - KPV 3-0 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
15.09. FF Jaro - JJK 3-0 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)
06.10. FF Jaro - AC Oulu 0-2 (Pietarsaaren keskuskenttä, Pietarsaari)

Kakkonen
06.05. JBK - Närpes Kraft 1-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)
13.05. JBK - GBK 1-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)
27.05. JBK - PK-37 1-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)
17.06. JBK - Hercules 1-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)
21.06. JBK - SJK Akatemia 2-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)
14.07. JBK - OLS 2-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)
21.07. JBK - TP-47 2-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)
05.08. JBK - TPV 0-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
28.08. JBK - SC KuFu-98 2-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)
16.09. JBK - Tampere United 1-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)

Kolmonen
14.06. Pedersöre FF - Sundom IF 0-8 (Falli, Pännäinen - Pedersöre)
07.08. Esse IK - FC Kiisto 0-1 (Ähtävän kenttä, Ähtävä - Pedersöre)

Nelonen
05.06. FF Jaro U23 - GBK/2 5-0 (Länsikenttä, Pietarsari)
09.08. Nykarleby IK - FF Jaro U23 3-1 (Metsävalli, Uusikaarlepyy)
29.08. Larsmo BK - Oulaisten Huima 2-3 (Luodon urheilukenttä, Luoto)

Vitonen
21.08. IF Standard - Terjärv US 2-4 (Åvallen, Purmo - Pedersöre)

Suomen Cup
26.01. VPS - FF Jaro 2-0 (Fennia Areena, Vaasa)
03.02. TPV - FF Jaro 2-6 (Pirkkahalli, Tampere)
10.02. FF Jaro - Pallokerho Keski-Uusimaa 4-0 (Tellushalli, Pietarsaari)
24.02. FF Jaro - SJK 1-1 (Tellushalli, Pietarsaari)
09.03. KPV - FF Jaro 4-2 (Kipparihalli, Kokkola)

Harjoitusottelut
07.04. FF Jaro - JS Hercules 6-0 (Tellushalli, Pietarsaari)
14.04. JBK - Vasa IFK 4-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)
21.04. FF Jaro - SJK-Akatemia 0-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)

YHTEENSÄ: 40
MAALIT: 134
KESKIARVO: 3,38

STREAM/TV

Veikkausliiga
18.04. SJK - HJK 0-1, stream
03.05. SJK - KuPS 1-3, stream
01.06. VPS - SJK 1-1, stream
03.08. SJK - VPS 0-0, stream

Ykkönen
13.06. HIFK - KPV 2-0, Elisa Viihde
16.06. KTP - FF Jaro 0-1, Elisa Viihde
10.08. KTP - Klubi 04 1-3, Elisa Viihde
30.09. Ekenäs IF - FF Jaro 0-0, Elisa Viihde

Suomen Cup
03.04. Ekenäs IF - FC Inter 0-5, stream

Valioliiga
01.01. Burnley - Liverpool 1-2, stream
01.01. Everton - Manchester United 0-2, stream
02.01. Swansea - Tottenham 0-2, stream
03.01. Arsenal - Chelsea 2-2, stream
04.01. Tottenham - West Ham 1-1, stream
12.01. Tottenham - Everton 4-0, stream
14.01. Liverpool - Manchester City 4-3, Viasat
15.01. Manchester United - Stoke 3-0, stream
21.01. Southampton - Tottenham 1-1, Viasat
22.01. Swansea - Liverpool 1-0, stream
30.01. Huddersfield - Liverpool 0-3, stream
04.02. Liverpool - Tottenham 2-2, Viasat
05.02. Watford - Chelsea 4-1, stream
12.02. Chelsea - West Bromwich 3-0, stream
01.03. Arsenal - Manchester City 0-3, stream
04.03. Manchester City - Chelsea 1-0, stream
05.03. Crystal Palace - Manchester United 2-3, stream
10.03. Chelsea - Crystal Palace 2-1, stream
11.03. Bournemouth - Tottenham 1-4, Viasat
12.03. Stoke - Manchester City 0-2, stream
01.04. Chelsea - Tottenham 1-3, Viasat
07.04. Manchester City - Manchester United 2-3, stream
08.04. Chelsea - West Ham 1-1, Viasat
14.04. Tottenham - Manchester City 1-3 @ O'Learys
15.04. Manchester United - West Bromwich 0-1, Viasat
16.04. West Ham - Stoke 1-1, stream
18.04. Burnley - Chelsea 1-2, stream
23.04. Everton - Newcastle 1-0, stream
30.04. Tottenham - Watford 2-0 @ O'Learys
04.05. Brighton - Manchester United 1-0, Viasat
10.08. Manchester United - Leicester 2-1, stream
12.08. Arsenal - Manchester City 0-2, Viasat
18.08. Chelsea - Arsenal 3-2, stream
19.08. Brighton - Manchester United 3-2, Viasat
20.08. Crystal Palace - Liverpool 0-2, stream
27.08. Manchester United - Tottenham 0-3, stream
17.09. Southampton - Brighton 2-2, stream
23.09. Arsenal - Everton 2-0, Viasat
01.10. Bournemouth - Crystal Palace 2-1, stream

La Liga
06.01. Sevilla - Betis 3-5, stream
12.01. Deportivo La Coruña - Valencia 1-2, stream
14.01. Real Sociedad - Barcelona 2-4, Viasat
21.01. Betis - Barcelona 0-5, Viasat
28.01. Barcelona - Alaves 2-1, Viasat
29.01. Celta Vigo - Betis 3-2, stream
09.02. Athletic Bilbao - Las Palmas 0-0, stream
17.02. Malaga - Valencia 1-2, stream
18.02. Betis - Real Madrid 3-5, stream
23.02. Deportivo La Coruña - Espanyol 0-0, stream
25.02. Sevilla - Atletico Madrid 2-5, stream
27.02. Girona - Celta Vigo 1-0, stream
28.02. Getafe - Deportivo La Coruña 3-0, stream
28.02. Atletico Madrid - Leganes 4-0, stream
03.03. Real Madrid - Getafe 3-1, stream
04.03. Valencia - Betis 2-0, stream
09.03. Girona - Deportivo La Coruña 2-0, stream
10.03. Malaga - Barcelona 0-2, stream
01.04. Atletico Madrid - Deportivo La Coruña 1-0, Viasat
06.04. Deportivo La Coruña - Malaga 3-2, stream
07.04. Barcelona - Leganes 3-1, stream
08.04. Valencia - Espanyol 1-0, Viasat
09.04. Villarreal - Athletic Bilbao 1-3, stream
17.04. Deportivo La Coruña - Sevilla 0-0, stream
18.04. Real Madrid - Athletic Bilbao 1-1, stream
29.04. Deportivo La Coruña - Barcelona 2-4, stream
05.05. Villarreal - Valencia 1-0, stream
06.05. Barcelona - Real Madrid 2-2, Viasat
17.08. Betis - Levante 0-3, stream
24.08. Leganes - Real Sociedad 2-2, stream
01.09. Real Madrid - Leganes 4-1, stream
02.09. Betis - Sevilla 1-0, stream
15.09. Athletic Bilbao - Real Madrid 1-1, stream
21.09. Huesca - Real Sociedad 0-1, stream
22.09. Real Madrid - Espanyol 1-0, stream
27.09. Girona - Betis 0-1, stream
06.10. Leganes - Rayo Vallecano 1-0, stream
07.10. Valencia - Barcelona 1-1, stream

Bundesliga
26.02. Borussia Dortmund - Augsburg 1-1, stream
26.08. Borussia Dortmund - Leipzig 4-1, Viasat
31.08. Hannover - Borussia Dortmund 0-0, stream
14.09. Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 3-1, stream
28.09. Hertha Berlin - Bayern Munchen 2-0, stream

Ligue 1
26.08. Marseille - Rennes 2-2, Viasat
16.09. Marseille - Guingamp 4-0, Viasat
23.09. Lyon - Marseille 4-2, Viasat
30.09. Lille - Marseille 3-0, Viasat

Serie A
11.03. Inter Milan - Napoli 0-0, Viasat
15.04. Lazio - AS Roma 0-0, Viasat
22.04. Juventus - Napoli 0-1, Viasat

Allsvenskan
09.04. Malmö FF - AIK 1-1, Elisa Sport
23.04. Elfsborg - Djurgården 2-2, stream
13.08. IFK Norrköping - Hammarby 0-0, stream
20.08. Hammarby - Örebro 2-0, stream
01.10. Hammarby - IFK Göteborg 3-0, stream

Alka Superliga
14.05. Brøndby IF - FC Midtjylland 0-1, stream

UEFA Champions League
13.02. Juventus - Tottenham 2-2, YLE2
14.02. Real Madrid - PSG 3-1, stream
20.02. Chelsea - Barcelona 1-1, YLE2
21.02. Sevilla - Manchester United 0-0, stream
06.03. PSG - Real Madrid 1-2, YLE2
07.03. Tottenham - Juventus 1-2, stream
13.03. Manchester United - Sevilla 1-2, YLE2
14.03. Barcelona - Chelsea 3-0, stream
03.04. Juventus - Real Madrid 0-3, YLE2
04.04. Liverpool - Manchester City 3-0, stream
10.04. Manchester City - Liverpool 1-2, YLE2
11.04. Bayern Munchen - Sevilla 0-0, stream
24.04. Liverpool - AS Roma 5-2, YLE2
25.04. Bayern Munchen - Real Madrid 1-2, stream
01.05. Real Madrid - Bayern Munchen 2-2, YLE2
02.05. AS Roma - Liverpool 4-2, stream
26.05. Real Madrid - Liverpool 3-1, YLE2
17.07. HJK - Vikingur 3-1, stream
10.08. HJK - BATE 1-2, stream
14.08. MOL Vidi - Malmö FF 0-0, stream
22.08. Ajax - Dynamo Kiev 3-1, stream
28.08. Dynamo Kiev - Ajax 0-0, stream
29.08. PSV - BATE 3-0, stream
18.09. Club Brugge - Borussia Dortmund 0-1, stream
19.09. Real Madrid - AS Roma 3-0, stream
02.10. Manchester United - Valencia 0-0, stream
03.10. Borussia Dortmund - Monaco 3-0, stream

UEFA Europa League
15.02. Östersund - Arsenal 0-3, stream
15.02. FC Köpenhamn - Atletico Madrid 1-4, stream
22.02. Lazio - FCSB 5-1, stream
22.02. Atalanta - Borussia Dortmund 1-1, stream
08.03. Borussia Dortmund - Salzburg 1-2, stream
08.03. Marseille - Athletic Bilbao 3-1, stream
15.03. Salzburg - Borussia Dortmund 0-0, stream
05.04. Arsenal - CSKA Moscow 4-1, stream
12.04. Marseille - Leipzig 5-2, stream
03.05. Atletico - Arsenal 1-0, stream
16.05. Marseille - Atletico Madrid 0-3, JIM
12.07. KuPS - FC Copenhagen 0-1, stream
19.07. FC Copenhagen - KuPS 1-1, stream
02.08. Burnley - Aberdeen 1-1, 3-1 jo., stream
16.08. HJK - Olimpija Ljubljana 1-4, stream
23.08. Gent - Bordeaux 0-0, stream
20.09. PAOK FC - Chelsea 0-1, stream
20.09. FC Copenhagen - Zenit 1-1, stream
04.10. Chelsea - MOL Vidi 1-0, stream

UEFA Super Cup
15.08. Real Madrid - Atletico Madrid 2-2, 2-4 jo., SUB

FA Cup
05.01. Liverpool - Everton 2-1, stream
06.01. Norwich - Chelsea 0-0, stream
08.01. Brighton - Crystal Palace 2-1, stream
17.01. Chelsea - Norwich 1-1, 5-3 rp., stream
27.01. Liverpool - West Bromwich 2-3, stream
18.02. Rochdale - Tottenham 2-2, Viasat
19.02. Wigan - Manchester City 1-0, stream
17.03. Manchester United - Brighton 2-0, stream
21.04. Manchester United - Tottenham 2-1, stream
22.04. Chelsea - Southampton 2-0, Viasat
19.05. Chelsea - Manchester United 1-0, stream

Carabao Cup
10.01. Chelsea - Arsenal 0-0, stream
24.01. Arsenal - Chelsea 2-1, stream
26.09. Liverpool - Chelsea 1-2, stream

Copa del Rey
11.01. Barcelona - Celta Vigo 5-0, stream
18.01. Leganes - Real Madrid 0-1, stream
25.01. Barcelona - Espanyol 2-0, stream
21.04. Sevilla - Barcelona 0-5, stream

MM-kisat
15.06. Egypti - Uruguay 0-1, YLE2
15.06. Portugali - Espanja 3-3 @ O'Learys
16.06. Ranska - Australia 2-1, YLE2
16.06. Argentiina - Islanti 1-1, YLE2
16.06. Kroatia - Nigeria 2-0, YLE2
17.06. Costa Rica - Serbia 0-1, YLE2
17.06. Brasilia - Sveitsi 1-1, YLE2
18.06. Belgia - Panama 3-0, YLE2
18.06. Tunisia - Englanti 1-2, YLE2
19.06. Puola - Senegal 1-2, YLE2
19.06. Venäjä - Egypti 3-1, YLE2
20.06. Iran - Espanja 0-1, YLE2
21.06. Argentiina - Kroatia 0-3, YLE2
23.06. Etelä-Korea - Meksiko 1-2, YLE2
23.06. Saksa - Ruotsi 2-1, YLE2
24.06. Englanti - Panama 6-1, YLE2
24.06. Japani - Senegal 2-2, YLE2
24.06. Puola - Kolumbia 0-3, YLE2
25.06. Portugali - Iran 1-1, YLE2
26.06. Nigeria - Argentiina 1-2, YLE2
27.06. Meksiko - Ruotsi 0-3, YLE2
27.06. Serbia - Brasilia 0-2, YLE2
28.06. Englanti - Belgia 0-1, YLE2
30.06. Uruguay - Portugali 2-1, YLE2
01.07. Espanja - Venäjä 1-1, 1-2 rp, YLE2
01.07. Kroatia - Tanska 1-1, 2-1 rp, YLE2
02.07. Brasilia - Meksiko 2-0, YLE2
02.07. Belgia - Japani 3-2, YLE2
03.07. Ruotsi - Sveitsi 1-0, YLE2
03.07. Englanti - Kolumbia 1-1, 2-1 rp., YLE2
06.07. Uruguay - Ranska 0-2, YLE2
06.07. Brasilia - Belgia 1-2, YLE2
07.07. Ruotsi - Englanti 0-2, YLE2
07.07. Venäjä - Kroatia 1-1, 2-2 jo, 2-3 rp., YLE2
10.07. Ranska - Belgia 1-0, YLE2
11.07. Kroatia - Englanti 1-1, 2-1 jo., YLE2
15.07. Ranska - Kroatia 4-2, YLE2

U19 EM-kisat
16.07. Suomi - Italia 0-1, YLE2
19.07. Suomi - Norja 2-3, YLE2
22.07. Suomi - Portugali 0-3, YLE2
28.07. Italia - Portugali 2-2, 3-4 jo., YLE2

Maaottelut
24.03. Ruotsi - Chile 1-2, stream
27.03. Romania - Ruotsi 1-0, stream
02.06. Ruotsi - Tanska 0-0, stream
04.06. Italia - Hollanti 1-1, stream
09.06. Ruotsi - Peru 0-0, stream/TV4
06.09. Saksa - Ranska 0-0, stream
07.09. Italia - Puola 1-1, stream
08.09. Suomi - Unkari 1-0, stream
08.09. Englanti - Espanja 1-2, stream
09.09. Ranska - Hollanti 2-1, Viasat
10.09. Ruotsi - Turkki 2-3, TV4
11.09. Suomi - Viro 1-0, stream
11.10. Venäjä - Ruotsi 0-0, stream
12.10. Viro - Suomi 0-1, stream
13.10. Hollanti - Saksa 3-0, stream
14.10. Romania - Serbia 0-0, Viasat
14.10. Puola - Italia 0-1, Viasat
15.10. Suomi - Kreikka 2-0, stream

YHTEENSÄ: 226

2007, 32 ottelua
2008, 57 ottelua
2009, 67 ottelua
2010, 76 ottelua
2011, 71+170 ottelua
2012, 57+179 ottelua
2013, 48+149 ottelua
2014, 43+147 ottelua
2015, 45+142 ottelua
2016, 36+211 ottelua
2017, 36+260 ottelua
« Viimeksi muokattu: eilen kello 04:06:00 kirjoittanut Andreas »
kova aapeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hienoa Jatkaa Kannatusta


Vastaus #4 : 02.01.2018 klo 09:09:37

Tammikuu
1. 6.1. HIFK/3 - LPS 3-4 Talinhalli kolmonen talvi
2. 6.1. FC Viikingit S.C.P. - Toukolan Teräs 0-1 Talinhalli kolmonen talvi
3. 13.1. HJK - Hammarby 0-1 Telia 5G naiset ho
4. 13.1. HJK - Hammarby 3-4 Telia 5G miehet ho
5. 14.1. VJS Old Stars - Mypa 1-7 Aktia areena ho
6. 19.1. HIFK - Gnistan 1-1 Talinhalli sc
7. 20.1. HJK - PEPO 4-1 Talinhalli sc
8. 20.1. LPS - CLE 0-2 Talinhalli kolmonen talvi
9. 26.1. Gnistan - HJK 0-8 Musta-Pekka areena sc
10. 27.1. PK-35 - PKKU 1-4 Talinhalli b-sm karsinta
11. 27.1. PK -35.- PKKU 0-2 Talinhalli tytöt b-SM karsinta
12. 27.1. HJK - TiPS 3-0 Talinhalli n ho
13. 28.1. IFKM - Klubi04 4-2 Eckeröhalli sc
Helmikuu
14. 3.2. Klubi04 - Honka Akatemia 4-0 Talinhalli sc
15. 3.2. FC Viikingit - FC Lahti 2-2 Talinhalli sc
16. 3.2. KäPa - Inter 3-0 Talinhalli BSM Karsinta
17. 3.2. HJK - PK-35 1-0 Talinhalli ASM Karsinta
18. 3.2. HJK - Honka 2-1 Talinhalli naiset ho
19. 10.2. FC Flora - HJK 1-1 Tallinna ho
20. 11.2. HJK - TPS 5-1 Pallomylly naiset ho
21. 16.2. HIFK - FC Honka 3-2 Talinhalli sc
22. 16.2. Kiffen - EPS 3-0 Talinhalli ho
23. 17.2. KäPa - FC Honka 1-2 Talinhalli B-SM karsinta
24. 17.2. PK35 - TPS 3-1 Talinhalli B-SM karsinta
25. 17.2. HJK - KTP 5-1 Talinhalli sc
26. 17.2. FC Viikingit - JJK 0-1 Talinhalli sc
27. 17.2. Klubi04 - EIF 2-3 Talinhalli sc
28. 18.2. FC Honka  - HJK 1-3  Matinkylä A-SM karsinta
29. 23.2. HIFK/3 - HJK/Laajasalo 6-0 Talinhalli Kolmonen talvi
30. 24.2. HJK - HIFK 1-0 Talinhalli sc
31. 24.2. HJK - Käpa 1-0 Talinhalli B-SM karsinta
32. 24.2. PK35 - FC Espoo 2-3 Talinhalli B-SM karsinta
33. 25.2. HJK - NJS 1-4 Talinhalli A-SM karsinta
Maaliskuu
34. 1.3. HJK - TPS 6-0 Talinhalli B-SM karsinta
35. 4.3. HJK - Viro 4-0 Talinhalli naiset ho
36. 4.3. HJK - PKKU 0-1 Talinhalli B-SM karsinta tytöt
37. 4.3. Viikingit - HJK 0-6 Talinhalli A-SM karsinta
38. 10.3. HJK - Ilves 2-0 Telia 5G Areena naiset ho
39.10.3. FC Honka - HJK Telia 5G Areena sc
40. 11.3. FC Honka - HJK 3-1 Matinkylä B-SM karsinta tytöt
41. 14.3. Viro - HJK 0-3 Tallinna naiset ho
42. 17.3. HJK - FC Inter 0-2 Telia 5G Areena P14ELL
43. 17.3. HJK - FC Espoo 2-2 Talinhalli A-SM karsinta
44. 17.3. HJK - PK -35  1-3 Talinhalli B-SM karsinta tytöt
45. 18.3. HJK  - VPS  4-1 Telia 5G sc
46. 24.3. FC honka- HJK 3-0 Export areena NL
47. 29.3. HJK - KuPS 2-0 Telia 5G Areena sc
48. 30.3. Tips- Åland United 0-1  Tikkurila UP NL
49. 31.3. HJK - Ilves 1-0 Telia 5G Areena NL
Huhtikuu
50. 2.4. HJK - FC Honka 2-1 Telia 5G Areena SC
51. 3.4. EIF - FC Inter 0-5 Tammisaari SC
52. 6.4. Suomi - Espanja 0-2 Telia 5G naiset
53. 8.4. HJK - Ilves 3-1 Telia 5G VL
54. 10.4. Suomi - Azerbaidzan 4-0 Myyrmäki tytöt U19
55. 14.4. IFKM - HJK 0-1 VL
56. 18.4. SJK - HJK 0-1 VL
57. 21.4 HJK - KuPS 1-2 VL
58. 22.4. HJK/2 - PeKa 3-0 Telia 5G B ykkönen
59. 24.4. HJK  - NJS 2-2 Tali T15 ELL
60. 25.4. FC Inter - HJK 0-0 VL
61. 28.4. Klubi04 - Jaro 0-2 Telia 5G ykkönen
62. 29.4. VPS - HJK 1-2 VL
Toukokuu
63. 3.5. HJK - FC Lahti 1-2 VL
64. 5.5. HJK - JyPK 1-2 Talinhalli TB-SM
65. 5.5. HJK - PK35 1-0 NL
66. 6.5. Klubi04 - JJK 2-1 ykkönen
67. 7.5.  PS Kemi - HJK 1-2 VL Raati Oulu
68. 12.5. HJK - FC Inter 0-1 SC Telia 5G Areena
69. 14.5. Gnistan - LPS 4-1 kakkonen Mustapekka areena
70. 18.5. TPS - HJK 0-1 VL Veritas
71. 19.5. KäPa - HJK 0-1 P14ELL Pikkupekka Areena
72. 19.5. HJK - PK-35 1-2 ASM Sahara
73. 19.5. HJK/East - LPS/2 0-4 A kakkonen Sahara  
74. 20.5. HPS/vih- HJK/West val 1-5 P14 kakkonen Telia 5G
75. 20.5. HJK - TPS 1-0 NL Telia 5G  
76. 21.5. HIFK - Klubi04 2-0 Telia 5G
77. 22.5. HJK - FC Inter 3-0 Telia 5G
78. 25.5. Gnistan - Viikingit 0-0 Musta-Pekka areena kakkonen
79. 26.5. HJK - Käpa 2-3 Telia 5G B-SM
80. 26.5. HJK - Honka 3-2 Telia 5G VL
81. 26.5. HJK - Honka 1-1 Telia 5G NL
82. 27.5. HJK/2 - Jäps 3-2 Telia 5G P17 ykkönen
83. 27.5. Klubi04 - ACO 1-0 Telia 5G ykkönen
84. 29.5. HJK - SJK 4-0 Telia 5G VL  
84. 30.5. Viikingit - NJS 5-2 Vuosaari kakkonen
Kesäkuu
85. 1.6. Rops - HJK 1-2 Rovaniemi
86. 8.6. Suomi - Itävalta 0-2 naiset Telia 5G
87. 9.6. Suomi - Valko-Venäjä 2-0 Tampere Ratina
88. 11.6. Kiffen - Kaapo 0-1 Bollis
89. 12.6. HJK  - mifk 2-0 VL
90. 14.6. Haka - Klubi04 3-1 ykkönen paskakoski
91. 16.6. Ilves - HJK 0-0 VL Tammela
92. 17.6. Ilves - HJK 2-3 NL Tammela
93. 20.6. KuPS - HJK 2-2 VL Kuopio
94. 25.6. HJK - VPS 5-0 VL
95. 29.6. FC Lahti - HJK 2-1 VL Kisapuisto
96. 30.6. HJK -  SJK 0-0 ASM Tali
Heinäkuu
97. 1.7. Käpä - Jaro 1-2 b-sm Tali
98. 4.7. HJK - Kemi 2-0 VL
99. 7.7. HJK - Honka 0-3 B-SM Tali
100. 7.7. Klubi04 - KTP 3-3 ykkönen Telia 5G
Vikingur -  HJK 1-2 telkkarista kööpenhaminasaa hotel park innissä
101. 12.7. Ilves  -  Slavia .Sofia  0-1 Telia 5G
102. 14.7. HJK -  TPS 2-1 VL  Telia 5G
103. 15.6.  HJK - Pallokissat 3-0 NL Telia 5G
104. 17.7.  HJK - Vikingur 3-1 Telia 5G
105. 22.7.  HJK -  JyPK 2-1 NL Telia 5G
106. 25.7. Bate - HJK 0-0 Borisov
107. 26.7. PK35 - HJK 2-0 NL Myyrmäki
108. 28.7. FC Honka - HJK 1-2 Espoo
Elokuu
109. 1.8. HJK - Bate 1-2 Telia 5G
110. 4.8. I-HK - HJK 0-17 naisten cup Hakkila
111. 4.8. HJK - RoPS 2-2 VL Telia 5G
112. 5.8. Klubi04 -  KPV 1-1 ykkönen Telia 5G
113. 9.8. Olimpija - HJK 0-3 Ljubljana
114. 12.8. HJK - ONS 6-1 NL Telia 5G
115. 12.8. Klubi04 - Haka 1-1 ykkönen Telia 5G
116. 16.8. HJK - Olimpija 1-4 Telia 5G
117. 18.8. TPS - HJK 2-3 NL Yläkenttä
118. 19.8. HJK - PS Kemi 0-0 VL Telia 5G
119. 19.8. EIF - Klubi04 5-0 ykkönen Tammisaari
120. 23.8. Klubi04 - HIFK 1-3 ykkönen Telia 5G
121. 25.8. HJK - Jaro 0-0 bsm Tali
122. 25.8. HJK - Vifk 3-2 ASM Tali
123. 26.8. KuPS - HJK 0-1 Kuopio
124. 27 8. Jaro - Klubi04 2-0 Pietarsaari
Syyskuu
125. 1.9. Klubi04 - JJK 2-2 ykkönen Telia 5G
126. 2.9. HJK - ONS 2-0 T18 Telia 5G
127. 2.9. HJK - Inter 3-0 Telia 5G
128. 8.9. Suomi - Unkari 1-0 Ratina
129. 9.9. HJK - TPS 2-0 NL Telia 5G
130. 10.9. KTP - Klubi04 1-3 ykkönen Kotka
131. 11.9. Suomi  -  Viro 1-0 Turku
132. 12.9. FC honka - FC Zurich 0-1 Telia 5G
133. 13.9. HJK  - mifk 2-0 Telia 5G
134. 15.9. HJK - tips/vjs 3-0 T18SM Käpylä
135. 17.9. FC lahti - HJK 0-2 kisapuisto
136. 18.9. Suomi - Valko-Venäjä 2-2 U18 bollis
137. 19.9. HJK - Käpa 0-0 P13ELL Töölö pk6
138. 21.9. HJK - RoPS 3-0 Telia 5G
139. 22.9. HJK - KuPSyj 1-4 B-SM Telia 5G
140. 22.9. Klubi04 - ACO 1-3 ykkönen Telia 5G
141. 23.9. HJK - JyPK 6-1 NL Telia 5G
142. 26.9. Ilves - HJK 1-2 Ratina
143. 29.9. Honka - HJK 0-0 ramirent
000. 29.9. Klubi04 - AC Kajaani 5-3 ykkönen Telia 5G vain toka jakso
Lokakuu
144. 6.10. KPV - Klubi04 6-0 ykkönen Kokkola
145. 7.10. HJK - VPS 1-0 Telia 5G
146. 10.10. PK-35 - HJK 0-2 Pihlajamäki  T18
147. 12.10. Viro - Suomi 0-1 Tallinna
148. 13.10. FC Honka - HJK 2-3 NL ramirent
149. 14.10. HJK - KJP/YJ 10-0 B-SM tytöt Sahara
150. 15.10. Suomi - kreikka 2-0 Ratina

Futsal
1. 7.1. HJK - FC Kiffen/2 14-3 Merihaka Nelonen
2. 13.1. PETO - HJK 0-14 Myllypuro Nelonen
3. 21.1. MPS/Akatemia - HJK 3-5 Myllypuro kolmonen naiset
4. 21.1. HJK - FC Aztecas 7-3  Myllypuro Nelonen
5. 18.2. LeJa - HJK 8-3 Merihaka Nelonen
6. 18.3. HJK - HerTo 4-5 Myllypuro nelonen
7. 25.3. Puimur - HJK 3-6 Myllypuro Nelonen
« Viimeksi muokattu: eilen kello 15:05:03 kirjoittanut kova aapeli »
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #5 : 02.01.2018 klo 09:11:31


Harjoitusottelut:

2. 24.3. TPV - Haka 1-1 (0-1), Pirkkahalli
3. 14.4. Haka - SalPa 3-1 (2-1), Tehtaan kenttä

Veikkausliiga:

4. 15.4. Ilves - KuPS 2-1 (1-1), Telia 5G Areena
6. 29.4. Ilves - SJK 1-1 (1-0), Ratinan stadion
7. 7.5. Ilves - RoPS 1-0 (1-0), Ratinan stadion
9. 18.5. Ilves - VPS 0-0, Tammelan stadion
14. 26.5. Ilves - TPS 2-0 (0-0), Tammelan stadion
28. 22.7. Ilves - PS Kemi 2-0 (1-0), Tammelan stadion
30. 25.8. Ilves - TPS 2-0 (1-0), Tammelan stadion
33. 29.8. Ilves - IFK Mariehamn 1-2 (0-0), Tammelan stadion
36. 13.9. Ilves - FC Honka 0-1 (0-0), Tammelan stadion
38. 22.9. Ilves - FC Inter 1-0 (0-0), Tammelan stadion
39. 26.9. Ilves - HJK 1-2 (1-2), Tammelan stadion
40. 29.9. Ilves - PS Kemi 4-0 (0-0), Tammelan stadion

Ykkönen:

5. 28.4. Haka - HIFK 1-2 (1-1), Tehtaan kenttä
8. 16.5. Haka - AC Oulu 2-0 (2-0), Tehtaan kenttä
10. 21.5. AC Kajaani - Haka 2-0 (1-0), Kajaanin urheilupuisto
11. 24.5. Haka - KPV 3-1 (1-0), Tehtaan kenttä
17. 9.6. Haka - JJK 0-2 (0-0), Tehtaan kenttä
18. 14.6. Haka - Klubi 04 3-1 (2-0), Tehtaan kenttä
25. 30.6. Haka - EIF 1-1 (0-0), Tehtaan kenttä
26. 14.7. Haka - AC Kajaani 3-1 (2-1), Tehtaan kenttä
29. 17.8. Haka - Jaro 1-0 (1-0), Tehtaan kenttä
34. 6.9. Haka - AC Oulu 2-2 (1-1), Tehtaan kenttä
37. 20.9. Haka - KPV 1-2 (0-1), Tehtaan kenttä
41. 6.10. Haka - JJK 3-0 (2-0), Tehtaan kenttä

Naisten liiga:

19. 17.6. Ilves - HJK 2-3 (1-2), Tammelan stadion
27. 21.7. Ilves - PK-35 Vantaa 1-4 (0-1), Tammelan Stadion

Suomen Cup:
1. 9.3. TPV - PKKU 2-0 (0-0), Pirkkahalli

Nations League:

35. 8.9. Suomi - Unkari 1-0 (1-0), Ratinan stadion

Maailmanmestaruuskilpailut:

20. 19.6. Puola - Senegal 1-2 (0-1), Spartak Stadium
21. 20.6. Portugali - Marokko 1-0 (1-0), Luzhniki
22. 22.6. Brasilia - Costa Rica 2-0 (2-0), Stadion Krestovski

Futisliiga, F5P

12. 26.5. Tesoma - Annala 1-3, Ilves-kenttä
13. 26.5. Annala - Pirkkala 7-1, Ilves-kenttä
15. 5.6. Annala - Atala 7-2, Ilves-kenttä
16. 5.6. Vuores - Annala 1-6, Ilves-kenttä
23. 25.6. Annala - Pirkkala 1-6, Ilves-kenttä
24. 25.6. Tesoma - Annala 7-0, Ilves-kenttä
31. 27.8. Annala - Siivikkala betonit 5-3, Ilves-kenttä
32. 27.8. Siivikkala pantterit - Annala 4-6, Ilves-kenttä




2008 - 52 ottelua paikan päällä
2009 - 62 ottelua paikan päällä
2010 - 54 ottelua paikan päällä
2011 - 79 ottelua paikan päällä, 117 telkkarista/striimiltä
2012 - 42 ottelua paikan päällä
2013 - 30 ottelua paikan päällä
2014 - 30 ottelua paikan päällä
2015 - 25 ottelua paikan päällä
2016 - 30 ottelua paikan päällä
2017 - 32 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 14.10.2018 klo 10:20:40 kirjoittanut Vastapallo »
hamitu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #6 : 02.01.2018 klo 19:45:25

Paikan päällä nähdyt ottelut:

01. 12.01. JJK - KuPS 0-0 (Vehkahalli, HO)
02. 20.01. JJK - MP 0-0 (Vehkahalli, HO)
03. 21.01. JyPK - Pallokissat 5-2 (Vehkahalli, B-SM-k)
04. 03.02. JJK - Ilves 0-3 (Vehkahalli, SC)
05. 04.02. JyPK - Ilves 2-4 (Vehkahalli, HO)
06. 10.02. JyPK - ONS 1-1 (Vehkahalli, HO)
07. 17.02. JyPK - Pallokissat 6-1 (Vehkahalli, HO)
08. 10.03. Union Berlin - HSV 2-2 (Kunstrasenplatz, U19 Bundesliga)
09. 10.03. Hertha Berlin - Freiburg 0-0 (Olympiastadion, 1.Bundesliga)
10. 11.03. Union Berlin - Erzgebirge Aue 0-0 (Stadion An der Alten Försterei, 2.Bundesliga)
11. 14.04. JyPK - TPS 0-1 (Palokka, NL)
12. 15.04. JJK - FCV 1-1, rp. 8-9 (Vehkahalli, PM)
13. 20.04. JJK - MyPa 3-2 (Viitaniemi, HO)
14. 29.04. JJK - KPV 3-1 (Viitaniemi, B1)
15. 29.04. JyPK - HJK 0-4 (Viitaniemi, N1)
16. 04.05. FCV II/Komeetat - Jämsänkosken Ilves 0-2 (Comets Park, M4)
17. 05.05. Blackbird - Riverball 1-1 (Viitaniemi, M3)
18. 09.05. JPS - Kings 2-1 (Viitaniemi, M3)
19. 10.05. FCV - Viikingit 0-0 (Viitaniemi, M2)
20. 11.05. Örgryte - Gefle 3-1 (Gamla Ullevi, Superettan)
21. 12.05. Västra Frölunda - Landvetter IS 6-1 (Ruddalens IP, Division 3)
22. 13.05. IFK Göteborg - Norrköping 0-2 (Gamla Ullevi, Allsvenskan)
23. 14.05. Harjun Potku - KeuPa 4-0 (Vehkalampi, M4)
24. 16.05. Blackbird - ToU 4-0 (Viitaniemi, M3)
25. 18.05. FCV - MYPA 1-2 (Vaajakoski, M2)
26. 21.05. JJK - Jaro 3-5 (Harju, M1)
27. 25.05. Villiketut - Kings 3-1 (Viitaniemi, M3)
28. 26.05. JyPK - ONS 5-2 (Vaajakoski, NL)
29. 27.05. JPS - Riverball 3-2 (Viitaniemi, M3)
30. 01.06. JJK - HIFK 0-2 (Harju, M1)
31. 02.06. FCV - PKKU 0-1 (Vaajakoski, M2)
32. 03.06. KaDy - HPP 2-3 (Vehkalampi, M5)
33. 09.06. Suomi - Valko-Venäjä 2-0 (Ratina, HO)
34. 10.06. JyPK - TiPS/VJS 3-4 (Hippos, BSM)
35. 12.06. Harjun Potku - FCV II/Komeetat 2-1 (Comets Park, M4)
36. 13.06. JPS - Blackbird 0-6 (Viitaniemi, M3)
37. 15.06. FCV - PEPO 0-2 (Vaajakoski, M2)
38. 16.06. JyPK - Pallokissat 5-1 (Vaajakoski, NL)
39. 16.06. JJK - AC Kajaani 2-2 (Harju, M1)
40. 18.06. Harjun Potku - KaPa-51 3-0 (Vehkalampi, M4)
41. 20.06. Blackbird - Huima 7-2 (Viitaniemi, M3)
42. 26.06. JJK - KPV 2-0 (Harju, M1)
43. 28.06. FCV - MiPK 3-1 (Vaajakoski, M2)
44. 29.06. JJK - Klubi 04 1-1 (Harju, M1)
45. 04.07. JJK - Jaro 0-1 (Harju, M1)
46. 06.07. Villiketut - SaPa 7-0 (Viitaniemi, M3)
47. 15.07. JyPK - PK-35 Vantaa 3-1 (Vaajakoski, NL)
48. 25.07. Villiketut - WJK 3-1 (Viitaniemi, M3)
49. 29.07. FCK - Rangers/2 2-3 (Vehkalampi, M4)
50. 29.07. KaDy II - Souls AC 0-7 (Vehkalampi, M6)
51. 01.08. Blackbird - Villiketut 2-1 (Viitaniemi, M3)
52. 04.08. JJK - Haka 2-2 (Harju, M1)
53. 08.08. JPS - SaPa 1-1 (Viitaniemi, M3)
54. 17.08. Blackbird - KuKi 3-0 (Viitaniemi, M3)
55. 18.08. JJK - AC Oulu 1-2 (Harju, M1)
56. 20.08. LPK - Rangers/2 2-1 (Comets Park, M4)
57. 25.08. Ilves - TPS 2-0 (Tammela, VL)
58. 26.08. Villiketut - Riverball 2-2 (Viitaniemi, M3)
59. 01.09. AIK - BK Häcken 3-0 (Friends, Allsvenskan)
60. 02.09. Hammarby - Djurgården 1-3 (Tele2, Allsvenskan)
61. 04.09. FCV II/Komeetat - Harjun Potku 1-3 (Comets Park, M4)
62. 06.09. Haka - AC Oulu 2-2 (Tehtaan kenttä, M1)
63. 07.09. Blackbird - JPS 1-0 (Viitaniemi, M3)
64. 08.09. Suomi - Unkari 1-0 (Ratina, UNL)
65. 09.09. JJK - EIF 3-1 (Harju, M1)
66. 11.09. Suomi - Viro 1-0 (Veritas, UNL)
67. 20.09. JJK - KTP 2-2 (Harju, M1)
68. 22.09. Blackbird - Kings 1-1 (Viitaniemi, M3)
69. 28.09. Narva Trans - Kuressaare 2-1 (Kalevi staadioni, Meistriliiga)
70. 29.09. Tammeka - Pärnu Vaprus 5-0 (Tamme staadioni, Meistriliiga)
71. 30.09. Tallinna Kalev - Flora 2-2 (Kalevi keskstaadioni kunstmuru, Meistriliiga)
72. 06.10. JyPK/2 - PK-35 0-5 (Viitaniemi, SC)
73. 07.10. JyPK TB - TPS/2 1-0 (Viitaniemi, SC)
74. 12.10. Viro - Suomi 0-1 (A. Le Coq Arena, UNL)
75. 15.10. Suomi - Kreikka 2-0 (Ratina, UNL)

Kausi 2013 (56 ottelua)
Kausi 2014 (67 ottelua)
Kausi 2015 (72 ottelua)
Kausi 2016 (71 ottelua)
Kausi 2017 (78 ottelua)
« Viimeksi muokattu: eilen kello 17:47:20 kirjoittanut hamitu »
Elias

Poissa Poissa


Vastaus #7 : 02.01.2018 klo 20:10:03

1. 13.1. KTP vs. Tampere United 0-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
2. 20.1. KTP vs. Sudet 3-1 (0-1), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
3. 26.1. Gnistan vs. HJK 0-8 (0-3), Oulunkylän tekonurmi, Suomen Cup | 9 €
4. 27.1. Honka vs. KTP 1-0 (0-0), Esport Areena, Suomen Cup | 15 €
5. 3.2. KTP vs. Gnistan 2-0 (2-0), Arto Tolsa Areena, Suomen Cup | 5 €
6. 23.2. KTP vs. MP 3-2 (2-0), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
7. 8.3. Sporting CP vs. Viktoria Plzen 2-0 (1-0), Estádio José Alvalade, Eurooppa-liiga | 24 €
8. 10.3. SL Benfica vs. CD Aves 2-0 (0-0), Estadio da Luz, Primeira Liga | 30 €
9. 11.3. S.U. Sintrense vs. G.D. Coruchense 1-2 (1-1), Parque Jogos Sport Uniao Sintrense, Campeonato de Portugal | 7 €
10. 30.3. TPS vs. KTP 4-1 (2-1), Eerikkilän urheiluopiston tekonurmi, harjoitusottelu
11. 7.4. MYPA vs. KTP 0-3 (0-1), Saviniemen jalkapallostadion, harjoitusottelu
12. 19.4. PeKa vs. Union Plaani 0-6 (0-3), Arto Tolsa Areena, Regions' Cupin 2. kierros
13. 21.4. KTP vs. Klubi04 3-3 (1-1), Arto Tolsa Areena, harjoitusottelu
14. 28.4. EIF vs. KTP 1-0 (1-0), Ekenäs Centrumplan, Ykkönen | 15 €
15. 2.5. KyPa vs. Purha 4-1 (1-0), Karhulan keskuskentän tn, Kaakon Nelonen
16. 6.5. FC Mylly vs. HaPK 0-5 (0-1), Karhulan keskuskentän tn, Regions' Cupin 2. kierros
17. 10.5. PEPO vs. MYPA 1-0 (0-0), Amiksen tekonurmi, Kakkosen A-lohko | 10 €
18. 11.5. PeKa vs. Union Plaani 1-3 (1-2), Karhulan keskuskentän tn, Kaakon Kolmonen
19. 13.5. MYPA vs. JäPS 4-5 (1-2), Saviniemen jalkapallostadion, Kakkosen A-lohko | 5 €
20. 14.5. KTP vs. Klubi 04 0-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
21. 18.5. VaKP vs. NoPS 0-1 (0-0), Apian urheilukenttä, Tampereen Kolmonen
22. 26.5. AIK vs. IFK Norrköping 3-3 (2-0), Friends Arena, Allsvenskan | 19 €
23. 27.5. Hammarby vs. Djurgården 0-1 (0-0), Tele2Arena, Damallsvenskan | 17 €
24. 27.5. Brommapojkarna vs. Örebro SK 0-0 (0-0), Grimsta IP, Allsvenskan | 17 €
25. 2.6.  KTP vs. Haka 2-2 (1-2), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
26. 9.6. Tampere United vs. PK-37 6-0 (2-0), Tammelan stadion, Kakkosen C-lohko | 10 €
27. 9.6. Suomi vs. Valko-Venäjä 2-0 (1-0), Ratinan stadion, harjoitusottelu | 7 €
28. 16.6. KTP vs. FF Jaro 0-1 (0-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
29. 27.6. KyPa vs. KPonsi 4-1 (1-1), Metsolan urheilukenttä, Kaakon Nelonen
30. 30.6. VesVi vs. Härmä 2-2 (0-1), Vesilahden koulukeskuksen tn, Tampereen Vitonen
31. 14.7. KTP vs. AC Oulu 1-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
32. 17.7. HJK vs. Vikingur 3-1 (3-1), Töölön jalkapallostadion, Mestareiden liigan karsinta | 12 €
33. 19.7. Nömme Kalju vs. Stjarnan 1-0 (0-0), Kadrioru staadion, Eurooppa-liigan karsinta | 9,5 €
34. 22.7. SalPa vs. KäPa 3-0 (0-0), Salon urheilupuisto, Kakkosen B-lohko | 7 €
35. 26.7. RoPS vs. FC Inter 0-1 (0-0), Rovaniemen keskuskenttä, Veikkausliiga | 15 €
36. 29.7. PS Kemi vs. KuPS 3-2 (3-2), Sauvosaaren urheilupuisto, Veikkausliiga | 15 €
37. 30.7. MuSa vs. SalPa 3-0 (3-0), Musan Wembley, Kakkosen B-lohko | 7 €
38. 6.8. KTP vs. HIFK 2-1 (1-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
39. 8.8. KyPa vs. OViesti 10-0 (3-0), Metsolan urheilukenttä, Kaakon Nelonen
40. 15.8. KyPa vs. KoPa 2-0 (2-0), Metsolan urheilukenttä, Kaakon Nelonen
41. 17.8. RPS Lions vs. StU 5-3 (3-1), Ruokolahden urheilupuisto, Kaakon Vitosen itälohko
42. 19.8. LuPo vs. Ri-Pa/2 2-1 (1-0), Taavetin urheilukeskus, Kaakon Vitosen itälohko
43. 20.8. KTP vs. KPV 1-3 (0-1), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
44. 25.8. NoPS vs. VaKP 12-0 (7-0), Tapio Rautavaaran kenttä, Tampereen Kolmonen
45. 27.8. KTP vs. EIF 1-1 (0-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
46. 7.9. FJK vs. Ilves-Kissat 1-2 (1-1), Lamminrannan urheilukenttä, Tampereen Kolmonen | 5 €
47. 8.9. Suomi vs. Unkari 1-0 (1-0), Ratinan stadion, Nations League | 13,5 €
48. 29.9. FC Korso United vs. Nopsa 3-1 (2-1), Havukosken tekonurmi, Helsingin/Uudenmaan Kolmonen, Lohko 3
49. 1.10. KTP vs. Haka 0-0 (0-0), Arto Tolsa Areena, Ykkönen | *
50. 6.10. MyPa vs. TPV 1-1 (1-1), Saviniemen jalkapallostadion, Ykkösen nousukarsinnan 1. osa | 5 €
51. 12.10. Viro vs. Suomi 0-1 (0-0), A Le Coq Areena, Nations League | 18,5 €

Pääsylippumenot: 328,00 € (sisältää KTP:n kausikortin* 49 €)
Syödyt makkarat: 17
Uudet stadionit: 18


Edelliset kaudet
2003   44
2004   22
2005   33
2006   36
2007   45
2008   39
2009   33
2010   68
2011   53
2012   52
2013   53
2014   95
2015   83
2016  103
2017   59
« Viimeksi muokattu: 13.10.2018 klo 09:15:11 kirjoittanut Elias »
Tuhoaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Meidän Maajoukkueet, HJK, ACH


Vastaus #8 : 02.01.2018 klo 20:29:45

Vuosi 2017 oli kyllä selkeä pettymys, vaikka mitään tavoitteita ei ollutkaan. Uusi duuni vähän sotki, mutta oli myös huonoa tuuria. Silloin kun olisi ollut aikaa, niin ei ollut matseja. Tälle vuodelle tavoitteeksi enemmän matseja kuin viime vuonna.

1. 13.1. HJK - Hammarby 3-4. Harjoitusottelu, Telia 5G Areena.
2. 26.1. Gnistan - HJK 0-8. Suomen Cup, Mustapekka Areena.

3. 17.2. HJK - KTP 5-1. Suomen Cup, Talin halli.
4. 17.2. Viikingit - JJK 0-1. Suomen Cup, Talin halli.
5. 24.2. HJK - HIFK 1-0. Suomen Cup, Talin halli.

6. 18.3. HJK - VPS 4-1. Suomen Cup, Telia 5G Areena.

7. 2.4. HJK - Honka 2-1. Suomen Cup, Telia 5G Areena.
8. 8.4. HJK - Ilves 3-1. Veikkausliiga, Telia 5G Areena.

9. 12.5. HJK - Inter 0-1. Suomen Cup, Telia 5G Areena.
10. 26.5. HJK - Honka 3-2. Veikkausliiga, Telia 5G Areena.

11. 4.7. HJK - PS Kemi 2-0. Veikkausliiga, Telia 5G Areena.
12. 8.7. Honka - VPS 0-1. Veikkausliiga, Tapiolan urheilupuisto.
13. 12.7. Ilves - Slavia Sofia 0-1. UEL-karsinta, Telia 5G Areena.
14. 14.7. HJK - TPS 2-1. Veikkausliiga, Telia 5G Areena.
15. 17.7. HJK - Vikingur 3-1. UCL-karsinta, Telia 5G Areena.

16. 2.8. HJK - BATE Borisov 1-2. UCL-karsinta, Telia 5G Areena.
17. 16.8. HJK - Olimpija Ljubljana 1-4. UCL-karsinta, Telia 5G Areena.
18. 18.8. MPS/Atletico Malmi - CLE 3-1. Kolmonen, Pukinmäen nurmi.
19. 19.8. HJK - PS Kemi 0-0. Veikkausliiga, Telia 5G Areena.

20. 8.9. Suomi - Unkari 1-0. Nations League, Ratina
21. 11.9. Suomi - Viro 1-0. Nations League, Veritas stadion.


2017: 34 ottelua paikan päällä
2016: 51 ottelua paikan päällä
2015: 61 ottelua paikan päällä
2014: 68 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 20.09.2018 klo 13:17:24 kirjoittanut Tuhoaja »
blackhawk

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, Suomi, Everton


Vastaus #9 : 03.01.2018 klo 01:46:35

Paikan päällä nähdyt ottelut (74 ottelua)
La 20.1.Kupittaa 5:TPS - Klubi 04Suomen Cup
Pe 2.2.Javenture Areena:TPS - IFK MariehamnSuomen Cup
Pe 9.2.Javenture Areena:FC Inter - TPSSuomen Cup
Ke 7.3.Kupittaa 5:TPS/KaaPo - HJKT18 SM-karsinta
La 10.3.Kupittaa 5:TPS/KaaPo - PKKUT18 SM-karsinta
La 10.3.Kupittaa 5:TPS - EIFSuomen Cup
La 31.3.Kupittaa 5:TPS - PK-35 VantaaNaisten Liiga
Pe 6.4.Telia 5G Areena:Suomi - EspanjaNaisten MM-karsinta
Su 8.4.Lahden kisapuisto:FC Lahti - TPSVeikkausliiga
Ti 10.4.Myyrmäen jalkapallostadion:Azerbaidzan - SuomiNaisten U19 EM-karsinta
La 14.4.Palokka:JyPK - TPSNaisten Liiga
Su 15.4.Tehtaan kenttä:TPS - SJKVeikkausliiga
La 21.4.Yläkenttä:TPS - TiPSNaisten Liiga
La 28.4.Yläkenttä:TPS - PallokissatNaisten Liiga
La 28.4.Veritas Stadion:TPS - RoPSVeikkausliiga
Su 29.4.Yläkenttä:TPS/KaaPo - FC EspooT18 Ykkönen
Ma 7.5.Veritas Stadion:TPS - VPSVeikkausliiga
To 10.5.Kupittaa 5:TPS/KaaPo - HärmäT18 Ykkönen
La 12.5.Yläkenttä:TPS - FC HonkaNaisten Liiga
Su 13.5.Raatin stadion:PS Kemi - TPSVeikkausliiga
Pe 18.5.Veritas Stadion:TPS - HJKVeikkausliiga
La 19.5.Kupittaa 5:FC Inter - TPSP20 SM-sarja
La 19.5.Äijänsuon stadion:Pallo-Iirot - TPS/KaaPoT18 Ykkönen
Su 20.5.Telia 5G Areena:HJK - TPSNaisten Liiga
Ti 22.5.Veritas Stadion:TPS - FC HonkaVeikkausliiga
La 26.5.Kaarinan keskuskenttä:TPS - IlvesNaisten Liiga
Su 27.5.Yläkenttä:TPS/KaaPo - SeMiT18 Ykkönen
Pe 1.6.Veritas Stadion:TPS - KuPSVeikkausliiga
Pe 8.6.Telia 5G Areena:Suomi - ItävaltaNaisten MM-karsinta
La 9.6.Ratina:Suomi - Valko-VenäjäHarjoitusmatsi
Ke 13.6.Kupittaa 5:TPS/KaaPo - NuPST18 Ykkönen
Pe 15.6.Veritas Stadion:TPS - FC LahtiVeikkausliiga
Ke 20.6.Veritas Stadion:TPS - FC InterVeikkausliiga
To 21.6.Yläkenttä:TPS - Åland UnitedNaisten Liiga
Pe 29.6.Veritas Stadion:TPS - IFK MariehamnVeikkausliiga
La 30.6.Kupittaa 8:TPS - KuPSP20 SM-sarja
La 7.7.Veritas Stadion:TPS - PS KemiVeikkausliiga
La 7.7.Yläkenttä:TPS - JyPKNaisten Liiga
To 12.7.Telia 5G Areena:Ilves - Slavia SofiaEurooppa-liigan karsinta
Ma 16.7.Elisa Stadion:Norja - PortugaliU19 EM-kisat
Ma 16.7.Elisa Stadion:Suomi - ItaliaU19 EM-kisat
Ti 17.7.OmaSp Stadion:Turkki - EnglantiU19 EM-kisat
To 19.7.OmaSp Stadion:Suomi - NorjaU19 EM-kisat
Su 22.7.Elisa Stadion:Portugali - SuomiU19 EM-kisat
Ma 23.7.Elisa Stadion:Englanti - RanskaU19 EM-kisat
La 28.7.Kaarinan keskuskenttä:TPS - ONSNaisten Liiga
Ma 30.7.Veritas Stadion:TPS - IlvesVeikkausliiga
La 11.8.Tapiolan urheilupuisto:FC Honka - TPSVeikkausliiga
Pe 17.8.Veritas Stadion:TPS - VPSVeikkausliiga
La 18.8.Kupittaa 8:TPS - IlvesP20 SM-sarja
La 18.8.Yläkenttä:TPS - HJKNaisten Liiga
Ke 22.8.Yläkenttä:TuPy - TPS/2Naisten Kakkonen
La 25.8.Kupittaa 2:TPS/KaaPo - Pallo-IirotT18 Ykkönen
Su 26.8.Kupittaa 1:FC Inter - TPSP17 Ykkönen
Su 26.8.Kaarina KHT:TPS/KaaPo 2 - ÅIFK/PiPST18 Kakkonen
Ti 28.8.Kupittaa 8:FC Espoo - TPS/2Naisten Suomen Cup
Pe 31.8.Veritas Stadion:TPS - PS KemiVeikkausliiga
La 1.9.Kupittaa 8:TPS - FC InterP20 SM-sarja
Su 2.9.Yläkenttä:TPS - VJSP17 Ykkönen
Su 2.9.Eerikkilä Areena:Suomi - TšekkiNaisten U19 harjoitusmatsi
La 8.9.Ratina:Suomi - UnkariUEFA Nations League
Ti 11.9.Veritas Stadion:Suomi - ViroUEFA Nations League
La 15.9.Kupittaa 8:TPS - VIFKP20 SM-sarja
La 15.9.Yläkenttä:TPS - PK-35 VantaaNaisten Liiga
Ma 17.9.Veritas Stadion:TPS - FC InterVeikkausliiga
La 22.9.Kupittaa 5:TPS - FC LahtiP20 SM-sarja
La 22.9.Kaarinan keskuskenttä 3:TPS/KaaPo - Närpes KraftT18 Ykkönen
La 29.9.Keski-Espoo 2:EBK - TPS/KaaPoT18 Ykkönen
Su 30.9.Lahden kisapuisto:FC Lahti - TPSVeikkausliiga
La 6.10.Veritas Stadion:TPS - RoPSVeikkausliiga
Pe 12.10.A. Le Coq Arena:Viro - SuomiUEFA Nations League
La 13.10.Yläkenttä:TPS - Åland UnitedNaisten Liiga
Ma 15.10.Ratina:Suomi - KreikkaUEFA Nations League
Ti 16.10.Tehtaan kenttä:Suomi - LiettuaU21 EM-karsinta

Televisiosta/netistä nähdyt ottelut (97 ottelua)
Ma 1.1.Viaplay:Everton - Manchester UnitedValioliiga
La 27.1.Viaplay:Liverpool - West BromwichFA Cup
Ke 31.1.Viaplay:Tottenham - Manchester UnitedValioliiga
La 3.2.Viaplay:Arsenal - EvertonValioliiga
La 3.3.Ruutu+:FC Honka Akatemia - TPSSuomen Cup
Su 18.3.Viaplay:Manchester United - BrightonFA Cup
La 31.3.Viaplay:Everton - Manchester CityValioliiga
Ti 3.4.Yle TV2:Juventus - Real MadridMestarien liiga
La 14.4.Viaplay:Tottenham - Manchester CityValioliiga
To 19.4.Viaplay:Burnley - ChelseaValioliiga
Su 22.4.Viaplay:Manchester City - SwanseaValioliiga
Ma 23.4.Viaplay:Everton - NewcastleValioliiga
La 28.4.Viaplay:Swansea - ChelseaValioliiga
Su 29.4.Elisa Sport 3:JyPK - HJKNaisten Liiga
To 3.5.Ruutu+:IFK Mariehamn - TPSVeikkausliiga
Pe 4.5.Viaplay:Brighton - Manchester UnitedValioliiga
La 5.5.Elisa Sport 3:ONS - TPSNaisten Liiga
La 5.5.Viaplay:Everton - SouthamptonValioliiga
Su 6.5.Viaplay:Manchester City - HuddersfieldValioliiga
Su 6.5.Viaplay:Chelsea - LiverpoolValioliiga
To 10.5.Viaplay:West Ham - Manchester UnitedValioliiga
La 19.5.Viaplay:Bayern München - Eintracht FrankfurtDFB-Pokal
La 26.5.Viasat Urheilu:Aston Villa - FulhamMestaruussarja
La 26.5.Viasat Jalkapallo:Real Madrid - LiverpoolMestarien liiga
To 31.5.Elisa Sport 1:Pallokissat - ONSNaisten Liiga
Ti 12.6.Ruutu+:SJK - TPSVeikkausliiga
To 14.6.Yle TV2:Venäjä - Saudi-ArabiaMM-kisat
Pe 15.6.Yle TV2:Egypti - UruguayMM-kisat
Pe 15.6.Yle TV2:Marokko - IranMM-kisat
La 16.6.Yle TV2:Ranska - AustraliaMM-kisat
La 16.6.Yle TV2:Argentiina - IslantiMM-kisat
La 16.6.Yle TV2:Peru - TanskaMM-kisat
La 16.6.Yle TV2:Kroatia - NigeriaMM-kisat
Su 17.6.Yle TV2:Costa Rica - SerbiaMM-kisat
Su 17.6.Yle TV2:Saksa - MeksikoMM-kisat
Su 17.6.Yle TV2:Brasilia - SveitsiMM-kisat
Ma 18.6.Yle TV2:Ruotsi - Etelä-KoreaMM-kisat
Ma 18.6.Yle TV2:Belgia - PanamaMM-kisat
Ma 18.6.Yle TV2:Tunisia - EnglantiMM-kisat
Ti 19.6.Yle TV2:Kolumbia - JapaniMM-kisat
Ti 19.6.Yle TV2:Puola - SenegalMM-kisat
Ti 19.6.Yle TV2:Venäjä - EgyptiMM-kisat
Ke 20.6.Yle TV2:Iran - EspanjaMM-kisat
To 21.6.Yle TV2:Tanska - AustraliaMM-kisat
To 21.6.Yle TV2:Argentiina - KroatiaMM-kisat
Pe 22.6.Yle TV2:Brasilia - Costa RicaMM-kisat
Pe 22.6.Yle TV2:Nigeria - IslantiMM-kisat
Pe 22.6.Yle TV2:Serbia - SveitsiMM-kisat
La 23.6.Yle TV2:Belgia - TunisiaMM-kisat
La 23.6.Yle TV2:Etelä-Korea - MeksikoMM-kisat
La 23.6.Yle TV2:Saksa - RuotsiMM-kisat
Su 24.6.Yle TV2:Englanti - PanamaMM-kisat
Su 24.6.Yle TV2:Japani - SenegalMM-kisat
Su 24.6.Yle TV2:Puola - KolumbiaMM-kisat
Ma 25.6.Yle TV2:Uruguay - VenäjäMM-kisat
Ma 25.6.Ruutu+:IFK Mariehamn - PS KemiVeikkausliiga
Ma 25.6.Yle TV2:Iran - PortugaliMM-kisat
Ti 26.6.Yle TV2:Tanska - RanskaMM-kisat
Ti 26.6.Ruutu+:RoPS - TPSVeikkausliiga
Ti 26.6.Yle TV2:Nigeria - ArgentiinaMM-kisat
Ke 27.6.Yle TV2:Meksiko - RuotsiMM-kisat
Ke 27.6.Yle TV2:Serbia - BrasiliaMM-kisat
To 28.6.Yle TV2:Senegal - KolumbiaMM-kisat
To 28.6.Yle TV2:Englanti - BelgiaMM-kisat
La 30.6.Yle TV2:Ranska - ArgentiinaMM-kisat
La 30.6.Yle TV2:Uruguay - PortugaliMM-kisat
Su 1.7.Yle TV2:Espanja - VenäjäMM-kisat
Su 1.7.Yle TV2:Kroatia - TanskaMM-kisat
Ma 2.7.Yle TV2:Brasilia - MeksikoMM-kisat
Ma 2.7.Yle TV2:Belgia - JapaniMM-kisat
Ti 3.7.Yle TV2:Ruotsi - SveitsiMM-kisat
Ti 3.7.Yle TV2:Kolumbia - EnglantiMM-kisat
Pe 6.7.Yle TV2:Uruguay - RanskaMM-kisat
Pe 6.7.Yle TV2:Brasilia - BelgiaMM-kisat
La 7.7.Yle TV2:Venäjä - KroatiaMM-kisat
Ti 10.7.Yle TV2:Ranska - BelgiaMM-kisat
Ke 11.7.Yle TV2:Kroatia - EnglantiMM-kisat
La 14.7.Elisa Sport 4:TiPS - TPSNaisten Liiga
La 14.7.Ruutu+:HJK - TPSVeikkausliiga
Su 15.7.Yle TV2:Ranska - KroatiaMM-kisat
To 26.7.Yle TV2:Ukraina - PortugaliU19 EM-kisat
To 26.7.Yle TV2:Italia - RanskaU19 EM-kisat
Su 5.8.Ruutu+:KuPS - TPSVeikkausliiga
Ke 15.8.C More Sport 2:Real Madrid - Atlético MadridUEFA Super Cup
Ma 20.8.Viasat Jalkapallo:Crystal Palace - LiverpoolValioliiga
La 25.8.Ruutu+:Ilves - TPSVeikkausliiga
Ti 28.8.C More Sport 1:Dinamo Zagreb - Young BoysMestarien liiga
La 1.9.Viasat Jalkapallo:Manchester City - NewcastleValioliiga
Ti 4.9.Yle TV2:Itävalta - SuomiNaisten MM-karsinta
To 6.9.Viasat Jalkapallo:Saksa - RanskaUEFA Nations League
Su 9.9.Elisa Sport 1:HJK - TPSNaisten Liiga
To 13.9.Ruutu+:SJK - TPSVeikkausliiga
La 22.9.Viasat Jalkapallo:Brighton - TottenhamValioliiga
Su 23.9.Elisa Sport 2:HJK - JyPKNaisten Liiga
Su 23.9.Ruutu+:IFK Mariehamn - TPSVeikkausliiga
Ke 26.9.Ruutu+:Ilves - HJKVeikkausliiga
La 13.10.Viasat Jalkapallo:Hollanti - SaksaUEFA Nations League

Edelliset kaudet
2017 - 61 ottelua (119 tv-ottelua)
2016 - 49 ottelua (165 tv-ottelua)
2015 - 52 ottelua (112 tv-ottelua)
2014 - 40 ottelua (129 tv-ottelua)
2013 - 41 ottelua (131 tv-ottelua)
2012 - 39 ottelua (103 tv-ottelua)
2011 - 35 ottelua (123 tv-ottelua)
2010 - 41 ottelua
2009 - 54 ottelua
2008 - 31 ottelua
2007 - 25 ottelua
2006 - 23 ottelua
« Viimeksi muokattu: eilen kello 23:28:53 kirjoittanut blackhawk »
Parlour

Poissa Poissa


Vastaus #10 : 05.01.2018 klo 16:09:14

Ei voi tajuta, kuinka en ole vuosiin ja vuosiin edes astunut näihin topikkeihin. Seuranta siis päälle vuodelle 2018, vuoden lopussa odotan valtaosan katsotuista lähetyksistä olevan Valioliigaa ja arvokisoja, livematsien lähinnä Stadin alasarjoja.

---

Paikan päällä nähdyt ottelut

06.04 Suomi - Espanja 0-2, Telia 5G Areena, naisten MM-karsinta
16.04 FINNKURD - SAPA 2-1, Myllypuro tn, Nelonen
26.04 SAPA - PKP 3-1, Brahen kenttä, Nelonen
27.04 HIFK/4 - Kullervo/Überkleber 2-2, Lauttasaari tn, Kutonen
28.04 Klubi 04 - Jaro 0-2, Telia 5G Areena, Ykkönen

05.05 HIFK/2 - Kiffen 0-0, Töölö pk, Kakkonen
15.05 Kiffen/2 - Kurvin Vauhti 2-0, Töölö pk 6, Nelonen
25.05 Kurvin Vauhti - FC ALPC 2-1, Brahen kenttä, Nelonen
30.05 LPS/Kuninkaat - Kurvin Vauhti 2-1, Myllypuro tn, Nelonen

02.06 Klubi 04 - AC Kajaani 1-5, Telia 5G Areena, Ykkönen
05.06 Kurvin Vauhti - Puimur/2 3-0, Brahen kenttä, Nelonen
20.06 AC Kajaani - HIFK 2-1, Kajaanin urheilupuisto, Ykkönen

25.07 Puimur/2 - SAPA/3 1-4, Brahen kenttä, Nelonen

22.08 Tavastia/FC Mojo - HIFK/4 0-2, Töölö pk 6, Kutonen
23.08 Klubi 04 - HIFK 1-3, Telia 5G Areena, Ykkönen
31.08 HIFK/4 - Spartak/2 10-0, Väinämöisen kenttä, Kutonen

06.09 Töölön Taisto - Viikingit/S.C.P 2-0, Töölö pk 6, Kolmonen
20.09 KäPa/NoLe - SAPA 2-2, Brahen kenttä, Nelonen
21.09 Kurvin Vauhti - FC Jokerit 1-0, Brahen kenttä, Nelonen
29.09 Klubi 04 - AC Kajaani 5-3, Telia 5G Areena, Ykkönen


Televisiosta/netistä nähdyt ottelut

03.01 Arsenal - Chelsea 2-2, Valioliiga
04.01 Tottenham - West Ham 1-1, Valioliiga
10.01 Chelsea - Arsenal 0-0, Carabao Cup
14.01 Bournemouth - Arsenal 2-1, Valioliiga
14.01 Liverpool - Man City 4-3, Valioliiga
24.01 Arsenal - Chelsea 2-1, Carabao Cup
30.01 Swansea - Arsenal 3-1, Valioliiga
31.01 Tottenham - Man Utd 2-0, Valioliiga

03.02 Arsenal - Everton 5-1, Valioliiga
04.02 Liverpool - Tottenham 2-2, Valioliiga
10.02 Tottenham - Arsenal 1-0, Valioliiga
13.02 Juventus - Tottenham 2-2, Mestarien liiga
14.02 Real Madrid - PSG 3-1, Mestarien liiga
20.02 Chelsea - Barcelona 1-1, Mestarien liiga
25.02 Man Utd - Chelsea 2-1, Valioliiga
25.02 Arsenal - Man City 0-3, Carabao Cup

03.03 Liverpool - Newcastle 2-0, Valioliiga
04.03 Man City - Chelsea 1-0, Valioliiga
08.03 AC Milan - Arsenal 0-2, Eurooppa-liiga
10.03 Man Utd - Liverpool 2-1, Valioliiga
12.03 Stoke - Man City 0-2, Valioliiga
13.03 Man Utd - Sevilla 1-2, Mestarien liiga
15.03 Arsenal - AC Milan 3-1, Eurooppa-liiga

01.04 Chelsea - Tottenham 1-3, Valioliiga
04.04 Liverpool - Man City 3-0, Mestarien liiga
07.04 Everton - Liverpool 0-0, Valioliiga
07.04 Man City - Man Utd 2-3, Valioliiga
17.04 Brighton - Tottenham 1-1, Valioliiga
23.04 Everton - Newcastle 1-0, Valioliiga
24.04 Liverpool - AS Roma 5-2, Mestarien liiga
26.04 Arsenal - Atletico Madrid 1-1, Eurooppa-liiga

01.05 Real Madrid - Bayern München 2-2, Mestarien liiga
03.05 Atletico Madrid - Arsenal 1-0, Eurooppa-liiga
08.05 Swansea - Southampton 0-1, Valioliiga
19.05 Chelsea - Man Utd 1-0, FA Cup
26.05 Real Madrid - Liverpool 3-1, Mestarien liiga

05.06 Romania - Suomi 2-0, harjoitusottelu
14.06 Venäjä - Saudi-Arabia 5-0, MM-kisat
15.06 Egypti - Uruguay 0-1, MM-kisat
15.06 Marokko - Iran 0-1, MM-kisat
15.06 Portugali - Espanja 3-3, MM-kisat
16.06 Ranska - Australia 2-1, MM-kisat
16.06 Peru - Tanska 0-1, MM-kisat
16.06 Kroatia - Nigeria 2-0, MM-kisat
17.06 Costa Rica - Serbia 0-1, MM-kisat
17.06 Brasilia - Sveitsi 1-1, MM-kisat
18.06 Ruotsi - Etelä-Korea 1-0, MM-kisat
18.06 Belgia - Panama 3-0, MM-kisat
18.06 Tunisia - Englanti 1-2, MM-kisat
19.06 Kolumbia - Japani 1-2, MM-kisat
19.06 Puola - Senegal 1-2, MM-kisat
19.06 Venäjä - Egypti 3-1, MM-kisat
20.06 Iran - Espanja 0-1, MM-kisat
21.06 Tanska - Australia 1-1, MM-kisat
21.06 Argentiina - Kroatia 0-3, MM-kisat
22.06 Brasilia - Costa Rica 2-0, MM-kisat
22.06 Nigeria - Islanti 2-0, MM-kisat
22.06 Serbia - Sveitsi 1-2, MM-kisat
23.06 Belgia - Tunisia 5-2, MM-kisat
23.06 Etelä-Korea - Meksiko 1-2, MM-kisat
23.06 Saksa - Ruotsi 2-1 MM-kisat
24.06 Englanti - Panama 6-1, MM-kisat
24.06 Japani - Senegal 2-2, MM-kisat
24.06 Puola - Kolumbia 0-3, MM-kisat
26.06 Nigeria - Argentiina 1-2, MM-kisat
27.06 Meksiko - Ruotsi 0-3, MM-kisat
28.06 Englanti - Belgia 0-1, MM-kisat
30.06 Ranska - Argentiina 4-3, MM-kisat
30.06 Uruguay - Portugali 2-1, MM-kisat

01.07 Kroatia - Tanska 2-1 rp, MM-kisat
02.07 Brasilia - Meksiko 2-0, MM-kisat
02.07 Belgia - Japani 3-2, MM-kisat
03.07 Ruotsi - Sveitsi 1-0, MM-kisat
03.07 Kolumbia - Englanti 1-2 rp, MM-kisat
06.07 Uruguay - Ranska 0-2, MM-kisat
06.07 Brasilia - Belgia 1-2, MM-kisat
07.07 Ruotsi - Englanti 0-2, MM-kisat
07.07 Venäjä - Kroatia 2-3 rp, MM-kisat
10.07 Ranska - Belgia 1-0, MM-kisat
11.07 Kroatia - Englanti 2-1 ja, MM-kisat
14.07 Belgia - Englanti 2-0, MM-kisat
15.07 Ranska - Kroatia 3-1, MM-kisat

10.08 Man Utd - Leicester 2-1, Valioliiga
11.08 Wolverhampton - Everton 2-2, Valioliiga
12.08 Arsenal - Man City 0-2, Valioliiga
18.08 Chelsea - Arsenal 3-2, Valioliiga
19.08 Brighton - Man Utd 3-2, Valioliiga
25.08 Arsenal - West Ham 3-1, Valioliiga
27.08 Man Utd - Tottenham 0-3, Valioliiga

02.09 Cardiff - Arsenal 2-3, Valioliiga
08.09 Suomi - Unkari 1-0, UEFA Nations League
11.09 Suomi - Viro 1-0, UEFA Nations League
15.09 Tottenham - Liverpool 1-2, Valioliiga
16.09 Everton - West Ham 1-3, Valioliiga
22.09 Brighton - Tottenham 1-2, Valioliiga
23.09 West Ham - Chelsea 0-0, Valioliiga
29.09 West Ham - Man Utd 3-1, Valioliiga
29.09 Chelsea - Liverpool 1-1, Valioliiga
« Viimeksi muokattu: 01.10.2018 klo 15:24:16 kirjoittanut Parlour »
lentävä emiraatti

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Football Club International Turku


Vastaus #11 : 05.01.2018 klo 16:15:05

1. 12/01 FC Inter - KaaPo (Harjoitusottelu)
2. 19/01 FC Inter - EIF (Suomen Cup)
3. 09/02 FC Inter - TPS (Suomen Cup)
4. 04/03 FC Inter - Klubi 04 (Suomen Cup)
5. 29/03 FC Inter - Ilves (Suomen Cup)
6. 31/03 West Ham - Southampton (Valioliiga)
7. 13/04 ÅIFK - PIF (Kolmonen)
8. 15/04 FC Inter/2 - Wilpas (Kolmonen)
9. 21/04 FC Inter - TPS (Veikkausliiga)
10. 24/04 Hot Lips - PaiHa (Nelonen)

11. 25/04 FC Inter - HJK (Veikkausliiga)
12. 03/05 FC Inter - Ilves (Veikkausliiga)
13. 04/05 PaiHa - Magen AK (Nelonen)
14. 10/05 KaaPo - HIFK/2 (Kakkonen)
15. 12/05 HJK - FC Inter (Suomen Cup)
16. 18/05 PaiHa - VG-62 (Nelonen)
17. 25/05 PaiHa - PiPS (Nelonen)
18. 26/05 FC Inter - RoPS (Veikkausliiga)
19. 27/05 FC Inter/2 - SoVo (Kolmonen)
20. 12/06 FC Inter - PS Kemi (Veikkausliiga)

21. 19/06 Puola - Senegal (WC 2018)
22. 20/06 Portugali - Marokko (WC 2018)
23. 26/06 FC Inter - Esport Honka (Veikkausliiga)
24. 04/07 FC Inter - KuPS (Veikkausliiga)
25. 07/07 TPS - PS Kemi (Veikkausliiga)
26. 14/07 FC Inter - SJK (Veikkausliiga)
27. 22/07 FC Inter/2 - PIF (Kolmonen)
28. 02/08 FC Inter/2 - Pallo-Iirot (Kolmonen)
29. 04/08 FC Inter - IFK Mariehamn (Veikkausliiga)
30. 11/08 PaiHa - PoPa (Nelonen)

31. 17/08 VG-62 - PaiHa (Nelonen)
32. 18/08 FC Inter - KuPS (Veikkausliiga)
33. 24/08 PiPS - PaiHa (Nelonen)
34. 08/09 Suomi - Unkari (Nations League)
35. 11/09 Suomi - Viro (Nations League)
36. 13/09 FC Inter - VPS (Veikkausliiga)
37. 15/09 PaiHa - FC Eurajoki (Nelonen)
38. 17/09 TPS - FC Inter (Veikkausliiga)
39. 20/09 TPK - FC Inter/2 (Kolmonen)
40. 21/09 PaiHa - AC Sauvo (Nelonen)

41. 26/09 FC Inter - FC Lahti (Veikkausliiga)
42. 28/09 ÅIFK - FC Inter/2 (Kolmonen)
43. 29/09 FC Inter - IFK Mariehamn (Veikkausliiga)
44. 12/10 Viro - Suomi (Nations League)

2017 - 47 » 2016 - 56 » 2015 - 43 » 2014 - 32 » 2013 - 33 » 2012 - 22 » 2011 - 12 » 2010 - 13
« Viimeksi muokattu: 13.10.2018 klo 14:15:25 kirjoittanut lentävä emiraatti »
Juhisman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, FC Espoo, LePa


Vastaus #12 : 05.01.2018 klo 19:17:17

1. 5.1. HJK - FC Espoo | 0-2 | Telia 5G Areena | A-poikien harjoitusottelu
2. 13.1. FC Espoo - FC Viikingit | 3-2 | Laaksolahden halli | harjoitusottelu
3. 27.1. PK-35 - FC Espoo | 2-1 | Talin halli | A-poikien SM-karsinta
4. 3.2. FC Espoo/2 - FC Espoo A-pojat | 1-4 | Laaksolahden halli | harjoitusottelu
5. 17.2. FC Espoo - PKKU | 1-3 | Keski-Espoon tekonurmi 2 | B-poikien SM-karsinta
6. 3.3. KäPa - FC Espoo | 3-0 | Talin halli | B-poikien SM-karsinta (65 min lopusta)
7. 10.3. FC Espoo - NJS | 5-2 | Keski-Espoon tekonurmi 2 | A-poikien SM-karsinta
8. 19.3. Suomi U21 - Ilves | 0-1 | Telia 5G Areena | harjoitusottelu
9. 24.3. LePa - Tikka | 1-2 | Leppävaaran tekonurmi 1 | harjoitusottelu
10. 30.3. Klubi 04 - FC Espoo | 3-3 | Telia 5G Areena | harjoitusottelu
11. 4.4. Suomi - Belgia | 2-0 | Lahden Kisapuiston stadion | U19-tyttöjen EM-karsinta
12. 6.4. Suomi - Espanja | 0-2 | Telia 5G Areena | Naisten MM-karsinta
13. 10.4. Suomi - Azerbaidžan | 4-0 | Myyrmäen stadion | U19-tyttöjen EM-karsinta
14. 11.4. FC Espoo - FC Futura | 2-3 | Laaksolahden tekonurmi | harjoitusottelu
15. 14.4. Jokerit FC/2 - LePa/2 | 0-6 | Myllypuron tekonurmi | Wesse Cup
16. 14.4. Jokerit FC - Kurvin Vauhti | 0-2 | Myllypuron tekonurmi | Wesse Cup
17. 14.4. FC Vantaa - LePa/2 | 3-2 | Myllypuron tekonurmi | Wesse Cup
18. 18.4. FC Espoo/3 - FCS Karjaa-Pohja | 4-0 | Säterinniityn tekonurmi | Kutonen
19. 19.4. FC Espoo/2 - PK-35 | 0-2 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Kolmonen
20. 21.4. FC Espoo - PEPO | 3-0 | Säterinniityn tekonurmi | P13 Alue
21. 25.4. FC Espoo/2 - KOPSE | 5-6 | Säterinniityn tekonurmi | Naisten Kolmonen
22. 26.4. HooGee - FC Espoo/2 | 0-2 | Matinkylän tekonurmi 1 | Kolmonen
23. 27.4. LePa - KyIF | 1-0 | Leppävaaran tekonurmi 2 | Nelonen
24. 29.4. FC Espoo/2 - HePu | 3-0 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Regions' Cup
25. 29.4. LePa - FC Espoo | 2-4 | Leppävaaran tekonurmi 2 | Naisten Kakkonen (50 min lopusta)
26. 2.5. LePa/2 - JäPS/3 | 0-1 | Leppävaaran tekonurmi 2 | Vitonen
27. 4.5. HerTo - FC Espoo/2 | 4-1 | Kartanon tekonurmi | Kolmonen
28. 5.5. FC Espoo - MuSa | 0-1 | Laaksolahden tekonurmi | Kakkonen
29. 9.5. GrIFK - FC Espoo | 3-2 | Kauniaisten keskuskenttä | Kakkonen
30. 9.5. FC Espoo/2 - HJK/Laajasalo | 6-1 | Säterinniityn tekonurmi | Kolmonen | (45 min lopusta)
31. 10.5. FC Espoo - FC Viikingit | 1-1 | Leppävaaran tekonurmi 1| Naisten Kakkonen
32. 13.5. FC Espoo - KaaPo | 4-3 | Laaksolahden tekonurmi | Kakkonen
33. 19.5. FC Jazz - FC Espoo | 3-2 | Porin stadion | Kakkonen
34. 24.5. FC Espoo/2 - Toukolan Teräs | 0-0 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Kolmonen
35. 25.5. LePa - OK/Kiksi Edari | 5-0 | Säterinniityn tekonurmi | Nelonen
36. 26.5. FC Espoo/2 - Töölön Vesa | 6-0 | Säterinniityn tekonurmi | Regions Cup
37. 27.5. FC Espoo - FC Honka/Akatemia | 3-0 | Leppävaaran stadion | Kakkonen
38. 30.5. VJS - TiPS | 3-1 | Myyrmäen stadion | Kolmonen
39. 31.5. EPS/Reservi - LePa | 0-3 | Kivenlahden tekonurmi | Nelonen
40. 1.6. HIFK/2 - FC Espoo | 2-1 | Töölön Pallokenttä | Kakkonen
41. 8.6. Suomi - Itävalta | 0-2 | Telia 5G Areena | Naisten MM-karsinta
42. 9.6. Suomi - Valko-Venäjä | 2-0 | Ratinan stadion | maaottelu
43. 12.6. FC Espoo/2 - JäPS/47 | 1-3 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Regions Cup
44. 13.6. LePa - Honka/2 | 2-1 | Säterinniityn tekonurmi | Nelonen
45. 15.6. FC Espoo/2 - EPS | 0-1 | Säterinniityn tekonurmi | Kolmonen
46. 16.6. FC Espoo - BK-46 | 2-1 | Laaksolahden tekonurmi | Kakkonen
47. 19.6. PuiU - FC Espoo/2 | 1-2 | Puistolan nurmi | Kolmonen
48. 21.6. KäPa - FC Espoo | 1-0 | Oulunkylän tekonurmi 1 | Kakkonen
49. 27.6. Kiffen - FC Espoo | 0-1 | Töölön pallokenttä | Kakkonen
50. 28.6. FC Espoo/2 - EIF/Akademi | 3-4 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Kolmonen
51. 30.6. FC Espoo - SalPa | 0-7 | Leppävaaran stadion | Kakkonen
52. 11.7. FC Viikingit/P05 punainen - HauPa/P05 Edustus | 1-0 | Talin nurmi nro ? | Helsinki Cup (paikalla 3/4)
53. 11.7. FC Espoo/1 - Honka/Musta | 7-1 | Talin nurmi nro ? | Helsinki Cup (P05)
54. 14.7. FC Espoo - GrIFK | 3-1 | Leppävaaran stadion | Kakkonen
55. 21.7. KaaPo - FC Espoo | 1-0 | Kaarinan keskuskenttä | Kakkonen
56. 27.7. LePa - EBK | 7-2 | Leppävaaran tekonurmi 2 | Nelonen
57. 29.7. PK-35 - FC Espoo/2 | 1-3 | Pihlajamäen tekonurmi | Kolmonen
58. 31.7. FC Espoo - NJS | 0-1 | Leppävaaran stadion | Naisten Kakkonen
59. 2.8. FC Espoo/2 - HooGee | 0-0 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Kolmonen
60. 3.8. KyIF - LePa | 5-2 | Kirkkonummen nurmi | Nelonen
61. 4.8. FC Espoo - PK-35 Vantaa | 2-7 | Laaksolahden tekonurmi | Naisten Suomen Cup
62. 6.8. Honka/Akatemia - FC Espoo | 2-4 | Tapiolan tekonurmi 1 | Kakkonen
63. 8.8. FC Espoo/3 - Länsiväylän Dynamo | 4-1 | Säterinniityn tekonurmi | Kutonen
64. 9.8. FC Espoo/2 - HerTo | 2-2 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Kolmonen
65. 11.8. FC Espoo - HIFK/2 | 1-1 | Laaksolahden tekonurmi | Kakkonen
66. 15.8. LePa/Rangers - OT-77 | 4-1 | Säterinniityn tekonurmi | Kutonen
67. 15.8. FC Espoo/2 - EIF | 2-2 | Säterinniityn tekonurmi | Naisten Kolmonen
68. 17.8. HJS - FC Espoo | 0-1 | Kaurialan kenttä | Kakkonen
69. 22.8. FC Espoo - FC Kuusysi | 2-2 | Leppävaaran tekonurmi 2 | P13 ELL
70. 23.8. Suomi - Ruotsi | 2-0 | Kalevan nurmi | U16-poikien maaottelu
71. 23.8. FC Espoo/2 - SexyPöxyt | 0-0 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Kolmonen
72. 24.8. LePa - FC Kyllikki | 4-1 | Leppävaaran tekonurmi 2 | Nelonen
73. 25.8. FC Espoo - TPS | 4-1 | Leppävaaran stadion | P20 SM
74. 26.8. BK-46 - FC Espoo | 2-3 | Karjaan keskuskenttä | Kakkonen
75. 29.8. FC Espoo/3 - KeiKa/Kotkat | 3-0 | Säterinniityn tekonurmi | Kutonen
76. 30.8. VJS - FC POHU | 8-0 | Myyrmäen stadion | Kolmonen
77. 31.8. FC Espoo - KäPa | 0-3 | Leppävaaran stadion | Kakkonen
78. 2.9. Toukolan Teräs - FC Espoo/2 | 1-0 | Talin nurmi 1 | Kolmonen
79. 6.9. FC Espoo/2 - KäPa/United | 1-1 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Kolmonen
80. 7.9. LePa - EPS/Reservi | 0-0 | Leppävaaran tekonurmi 2 | Nelonen
81. 8.9. Suomi - Unkari | 1-0 | Ratinan stadion | Nations League
82. 9.9. FC Espoo - FC Jazz | 2-2 | Leppävaaran stadion | Kakkonen
83. 11.9. Suomi - Viro | 1-0 | Veritas Stadion | Nations League
84. 13.9. FC Espoo/2 - NuPS | 4-0 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Kolmonen
85. 14.9. LePa - PEF | 0-0 | Leppävaaran tekonurmi 2 | Nelonen
86. 15.9. MuSa - FC Espoo | 0-3 | Porin stadionin tekonurmi | Kakkonen
87. 19.9. LePa/Rangers - FC Espoo/3 | 1-1 | Leppävaaran tekonurmi 2 | Kutonen
88. 22.9. FC Espoo - FC Kiffen | 1-4 | Leppävaaran stadion | Kakkonen
89. 27.9. FC Espoo/2 - PuiU | 3-3 | Leppävaaran tekonurmi 1 | Kolmonen
90. 28.9. FC Espoo/3 - HooGee/Hodari | 4-2 | Säterinniityn tekonurmi | Kutonen
91. 29.9. SalPa - FC Espoo | 2-1 | Salon keskuskenttä | Kakkonen
92. 5.10. LePa - BK-46/Akademi | 4-1 | Leppävaaran tekonurmi 2 | Nelonen
93. 7.10. EIF/Akademi - FC Espoo /2 | 0-4 | Tammisaaren keskuskenttä | Kolmonen
94. 12.10. Viro - Suomi | 0-1 | A. Le Coq Arena | Nations League
95. 13.10. Italia - Suomi | 3-0 | Kadrioru staadion | U19 EM-karsinta
96. 15.10. Suomi - Kreikka | 2-0 | Ratinan stadion | Nations League

Kentät: 36
Paikkakunnat: 16
Maat: 2
Pääsylippukulut: 144,13€ (+ FC Espoon miesten edustuksen kausikortti, 60€)
Syödyt makkarat: 18
« Viimeksi muokattu: eilen kello 12:09:23 kirjoittanut Juhisman »
straiter

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Aktivist Schwarze Pumpe


Vastaus #13 : 05.01.2018 klo 19:35:09

Paikan päällä nähdyt:

01. 24.02. Werder Bremen  - Hamburger SV (Bundesliga, Weserstadion, Bremen)
02. 10.03. Hertha Berlin - SC Freiburg (Bundesliga, Olympiastadion, Berliini)
03. 11.03. 1. FC Union Berlin - Erzgebirge Aue (2. Liga, Stadion An der Alten Försterei, Berliini)
04. 28.04. IF Gnistan - MyPa (Kakkonen, Musta Pekka Areena, Helsinki)
05. 05.05. IF Gnistan - MiPK (Kakkonen, Musta Pekka Areena, Helsinki)
06. 14.05. IF Gnistan - LPS (Kakkonen, Musta Pekka Areena, Helsinki)
07. 25.05. IF Gnistan - FC Viikingit (Kakkonen, Musta Pekka Areena, Helsinki)
08. 09.06. Suomi - Valko-Venäjä (Ystävyysottelu, Ratinan stadion, Tampere)
« Viimeksi muokattu: 11.06.2018 klo 14:22:22 kirjoittanut straiter »
drakon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TSV+RJC+KVM


Vastaus #14 : 06.01.2018 klo 14:36:21

Veikkausliiga (11)
08.04.2018 HJK - Ilves 3-1 (0-1) @ Telia 5G Areena, Helsinki-Töölö | 12e
15.04.2018 Honka - Lahti 0-0 @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | 13,5e
21.04.2018 SJK - Honka 2-0 (1-0) @ omaspstadion, Seinäjoki-Jouppilanvuori | 15e
29.04.2018 Ilves - SJK 1-1 (1-0) @ Ratina, Tampere-Ratinansuvanto | 15e
22.05.2018 HJK - Inter 3-0 (0-0) @ Telia 5G Areena, Helsinki-Töölö | apu
26.05.2018 HJK - Honka 3-2 (0-1) @ Telia 5G Areena, Helsinki-Töölö | 12e
02.06.2018 Honka - Ilves 4-1 (1-1) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | 5e
25.06.2018 HJK - VPS 5-0 (2-0) @ Telia 5G Areena, Helsinki-Töölö | 12e
08.07.2018 Honka - VPS 0-1 (0-0) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | 13e
25.08.2018 Honka - Lahti 2-0 (1-0) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | 9e
13.09.2018 HJK - MIFK 2-0 (1-0) @ Telia 5G Areena, Helsinki-Töölö | 12e - 100. ottelu

Ykkönen (5)
20.06.2018 Jaro - Haka 0-2 (0-1) @ Centralplan, Jakobstad | 15e
30.06.2018 KPV - Jaro 1-0 (1-0) @ Keskuskenttä, Kokkola | 13e
12.08.2018 Klubi04 - Haka 1-1 (0-0) @ Telia 5G Areena, Helsinki-Töölö | 15e
23.08.2018 Klubi04 - HIFK 1-3 (0-1) @ Telia 5G Areena, Helsinki-Töölö | 10e
01.09.2018 AC Kajaani - KTP 3-1 (1-1) @ Kajaanin liikuntapuisto, Kajaani | 15e

Kakkonen (12)
09.05.2018 GrIFK - FC Espoo 3-2 (1-0) @ Grankulla Centralidrottsplan, Kauniainen | 10e
10.05.2018 SalPa - BK-46 5-1 (3-1) @ Salon urheilupuiston keskuskenttä, Salo | 7e
13.05.2018 FC Espoo - KaaPo 4-3 (2-1) @ Laaksolahden urheilupuisto, Espoo-Laaksolahti | 5e
18.05.2018 LPS - Viikingit 1-9 (0-6) @ Hertta Areena, Helsinki-Laajasalo | 10e
27.05.2018 FC Espoo - Honka/Aka 3-0 (2-0) @ Leppävaaran stadion, Espoo-Leppävaara | 5e
21.06.2018 JBK - SJK Akatemia 2-2 (1-1) @ Västra plan, Jakobstad | 10e
01.07.2018 VIFK - JBK 0-3 (0-1) @ Elisa Stadion, Vaasa-Hietalahti | 10e
14.07.2018 FC Espoo - GrIFK 3-1 (1-0) @ Leppävaaran stadion, Espoo-Leppävaara | 5e
14.08.2018 Kiffen - GrIFK 0-1 (0-1) @ Töölön Pallokenttä, Helsinki-Töölö | 8e
19.08.2018 Gnistan - PEPO 3-1 (1-0) @ Mustapekka Areena, Helsinki-Oulunkylä | 10e
09.09.2018 Kiffen - HIFK/2 0-0 @ Töölön Pallokenttä, Helsinki-Töölö | 5e
16.09.2018 GrIFK - Jazz 3-2 (1-0) @ Grankulla Centralidrottsplan, Kauniainen | 10e

Kolmonen (24)
07.04.2018 Pallo-Iirot - SoVo 2-1 (2-0) @ Äijänsuon stadion, Rauma-Äijänsuo | 5e
18.04.2018 Töölön Taisto - Atlantis 1-4 (0-2) @ Pallokenttä 6, Helsinki-Töölö
28.04.2018 VJS - SibboV 11-2 (7-1) @ Myyrmäen jalkapalllostadion, Vantaa-Myyrmäki  | kk
06.05.2018 Kontu - HPS 1-2 (0-1) @ Kurkimäen tekonurmi, Helsinki-Kurkimäki
12.05.2018 VJS - HPS 5-0 (4-0) @ Myyrmäen jalkapalllostadion, Vantaa-Myyrmäki  | kk
14.05.2018 Ponnistajat - SibboV 3-2 (3-2) @ Tapulin liikuntapuiston tekonurmi, Helsinki-Tapulinkaupunki
16.05.2018 Kuusysi - Lahden Reipas 0-3 (0-2) @ Kisapuiston stadion, Lahti
19.05.2018 VJS - EsPa 3-2 (2-0) @ Myyrmäen jalkapalllostadion, Vantaa-Myyrmäki  | kk
24.05.2018 POHU - VJS 2-8 (1-3) @ Lassilan tekonurmi, Helsinki-Lassila
30.05.2018 VJS - TiPS 3-1 (1-1) @ Myyrmäen jalkapalllostadion, Vantaa-Myyrmäki  | kk
16.06.2018 VJS - Kontu 3-0 (0-0) @ Myyrmäen ylänurmi, Vantaa-Myyrmäki  | kk
19.06.2018 PS-44 - NoPS 1-3 (1-1) @ Apian urheilukenttä, Valkeakoski | 5e
26.06.2018 Töölön Taisto - Korso/United 2-1 (1-1) @ Talin 1. nurmi, Helsinki-Tali
28.06.2018 JoKi - Atlantis 0-5 (0-0) @ Jokelan nurmi, Tuusula-Jokela
07.07.2018 HaPK - SavU 3-1 (0-0) @ Haminan urheilukenttä, Hamina-Bastioni
19.07.2018 SoVo - Pallo-Iirot 3-0 (1-0) @ Someron urheilukenttä, Somero | 5e
17.08.2018 HPS - VJS 1-2 (0-1) @ HPS Areena, Helsinki-Paloheinä
18.08.2018 Korso United - Lahden Reipas 1-4 (1-3) @ Havukosken tekonurmi, Vantaa-Havukoski
19.08.2018 PK-35 - HooGee 4-0 (1-0) @ Pihlajamäen tekonurmi, Helsinki-Pihlajamäki
24.08.2018 FJK - PS-44 3-3 (2-1) @ Lamminrannan urheilukenttä, Forssa | 5e
26.08.2018 EsPa - VJS 0-1 (0-1) @ Matinkylän urheilupuisto TN1, Espoo-Matinkylä
30.08.2018 VJS - POHU 8-0 (3-0) @ Myyrmäen jalkapalllostadion, Vantaa-Myyrmäki  | kk
14.09.2018 Atlantis - Atletico Malmi 0-1 (0-0) @ Pukinmäen liikuntapuisto, Helsinki-Pukinmäki
15.09.2018 VJS - Futura 1-2 (1-1) @ Myyrmäen jalkapalllostadion, Vantaa-Myyrmäki  | kk

Nelonen (6)
27.04.2018 PEF - EBK 5-0 (0-0) @ Säterinniitty TN, Espoo-Säteri
29.05.2018 Jokerit FC - SUMU 3-2 (1-1) @ Pukinmäen liikuntapuisto, Helsinki-Pukinmäki
29.06.2018 Jokerit FC - Valtti 0-7 (0-3) @ Myllypuro TN, Helsinki-Myllypuro
07.09.2018 SUMU - Jokerit FC 3-2 (0-0) @ Jakomäen hiekka, Helsinki-Jakomäki
05.10.2018 Valtti - Jokerit FC 10-1 (3-1) @ Puotilan tekonurmi, Helsinki-Puotila
11.10.2018 KoiPS - LePa 4-3rp (0-0) @  Havukosken tekonurmi, Vantaa-Havukoski (Nousukarsinta välierä)

Kutonen (1)
12.09.2018 Pelikaani - AskU 0-2 (0-0) @ Kankurin liikuntapuisto nurmi, Hyvinkää

Suomen Cup 2017/2018 (6)
03.02.2018 GrIFK - Haka 2-3 (2-1) @ Volkswagen Halli, Kauniainen | 10e
03.02.2018 PKKU - VPS 0-5 (0-2) @ Myyrmäki-halli, Vantaa-Myyrmäki | 10e
10.02.2018 Gnistan - PEPO 1-0 (0-0) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 12e
16.02.2018 HIFK - Honka 2-3 (2-1) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 15e
17.02.2018 HJK - KTP 5-1 (3-0) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 12e
24.02.2018 HJK - HIFK 1-0 (0-0) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 12e

Suomen Regions' Cup (1)
02.09.2018 VJS - TPK 2-0 (0-0) @ Myyrmäen jalkapalllostadion, Vantaa-Myyrmäki - semifinaali

Naisten liiga (2)
11.04.2018 PK-35 Vantaa - TiPS 3-0 (3-0) @ Myyrmäen jalkapalllostadion, Vantaa-Myyrmäki | 10e
15.07.2018 HJK - Pallokissat 3-0 (2-0) @ Telia 5G Areena, Helsinki-Töölö | 10e

Kolmonen talvisarja (1)
06.01.2018 HIFK/3 - LPS 3-4 (2-0) @ Talin halli, Helsinki-Tali

Maaottelut (1)
12.10.2018 Viro - Suomi 0-1 (0-0) @ A Le Coq Arena, Tallinna-Lilleküla | 18,50e

GER1 Bundesliga (2)
26.09.2018 Düsseldorf - Leverkusen 1-2 (0-0) @ Rheinstadion, Düsseldorf-Messegelände | 15e
29.09.2018 Leverkusen - Dortmund 2-4 (2-0) @ BayArena, Leverkusen | 47e

GER2 2. Bundesliga (5)
26.01.2018 Union Berlin - Nürnberg 0-1 (0-1) @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick | 16e
28.01.2018 St.Pauli - Darmstadt 0-1 (0-1) @ Millerntor, Hampuri-St.Pauli | 12.5e
04.03.2018 Düsseldorf - St.Pauli 2-1 (1-0) @ Esprit Arena, Düsseldorf-Messegelände | 15e
22.09.2018 Bielefeld - Union Berlin 1-1 (0-1) @ SchücoArena, Bielefeld-Alm | 14e
25.09.2018 Union Berlin - Kiel 2-0 (0-0) @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick | 16e

GER3 3. Liga (4)
27.01.2018 Rostock - Erfurt 3-1 (1-0) @ Ostseestadion, Rostock-Hansaviertel | 15e
03.03.2018 Münster - Paderborn 1-1 (1-0) @ Preußenstadion, Münster-Berg Fidel | 11e
06.03.2018 Jena - Würzburg peruttu @ Ernst-Abbe-Sportfeld, Jena-Paradies | 15e
07.03.2018 Zwickau - Rostock 1-0 (0-0) @ Stadion Zwickau, Zwickau-Eckersbach | 22e

GER4 Regionalligat (4)
10.03.2018 Uerdingen - Verl 1-1 (0-1) @ Grotenburg, Krefeld | 9e
11.03.2018 Fortuna U23 - Aachen 0-3 (0-1) @ Paul-Janes-Stadion, Düsseldorf-Flingern | 5e
29.09.2018 FC Köln Amateure - Viktoria Köln 0-2 (0-0) @ Franz-Kremer-Stadion, Köln | 5e
30.09.2018 Rot-Weiss Essen - Aachen 0-1 (0-1) @ Stadion Essen, Essen-Bergeborbeck | 15e

NED1 Eredivisie (1)
10.03.2018 Roda Kerkrade - Sparta Rotterdam 0-2 (0-1) @ Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade-West | 17,5e

NED2 Eerste Divisie (1)
09.03.2018 NEC Nijmegen - Volendam 3-0 (2-0) @ Goffertstadion, Nijmegen-Goffertpark | kk laina

ENG1 Valioliiga (2)
31.03.2018 West Ham - Southampton 3-0 (3-0) @ London Stadium, Lontoo-Olympic Park | £ 42
01.04.2018 Arsenal - Stoke 3-0 (0-0) @ Emirates Stadium, Lontoo-Islington | £ 30

ENG2 Championship (3)
30.03.2018 Sheffield Wednesday - Preston 4-1 (0-0) @ Hillsborough, Sheffield-Hillsborough | £ 36
30.03.2018 Derby - Sunderland 1-4 (1-2) @ Pride Park, Derby | £22
02.04.2018 QPR - Norwich 4-1 (1-1) @ Loftus Road, Lontoo-Hammersmith | £ 32,5

EST1 Meistriliiga (2)
04.05.2018 Trans Narva - Kuressaare 3-0 (2-0) @ Kalev-Fama Staadion, Narva | 5e
05.05.2018 Tallinna Kalev - Flora Tallinn 1-3 (1-1) @ Kalevi Kunstmurustaadion, Tallinn-Kesklinn | 5e

NOR1 Eliteserien (1)
10.06.2018 Ranheim - Sarpsborg 2-1 (0-1) @ Extra Arena, Trondheim-Ranheim | 245 NOK

NOR4 Regionsligaen (1)
09.06.2018 Byåsen - Løten 7-1 (3-1) @ Byåsen Arena, Trondheim-Dalgård [3.D Avd 5] | 100 NOK

POL1 Ekstraklasa (2)
03.08.2018 Sosnowiec - Szczecin 3-0 (1-0) @ Stadion Ludowy, Sosnowiec | 25 PLN
05.08.2018 Wrocław - Poznań 0-1 (0-0) @ Stadion Miejski we Wrocławiu , Wrocław-Lotnicza | 65 PLN

POL Cup (1)
08.08.2018 ROW Rybnik - Gwardia Koszalin 6-5rp 1-1 (0-0) @ Stadion Miejski w Rybniku, Rybnik-Północ | 12 PLN

CZE1 Tsekin mestaruussarja (3)
04.08.2018 Ostrava - Pribram 3-0 (2-0) @ Městský stadion, Ostrava-Vítkovice | 180 CZK
06.08.2018 Dukla Praha - Bohemians Praha 0-1 (0-1) @ Na Julisce, Praha-Dejvice | 170 CZK
24.09.2018 Jablonec - Plzen 3-0 (2-0) @ Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou | 176 CZK

CZE2 Tsekin kansallissarja (2)
10.08.2018 Hradec Králové - Vítkovice 0-0 @ Všesportovní stadion, Hradec Králové | 80 CZK
11.08.2018 Chrudim - Znojmo 4-1 (1-1) @ Stadion Za Vodojemem, Chrudim | 70 CZK

CZE Juniorska Liga (1)
24.09.2018 Liberec U21 - Sparta Praha U21 1-4 (0-2) @ Městský Stadion Liberec, Liberec-Horni Růžodol

BEL1 Eerste Klasse A (2)
23.09.2018 Gent - Club Brugge 0-4 (0-1) @ Ghelamco Arena, Gent-Zuid | 35e
28.09.2018 Kortrijk - Eupen 1-3 (1-2) @ Guldensporenstadion, Kortrijk | 14e

BEL Cup (1)
27.09.2018 Anderlecht - Union Saint-Gilloise 0-3 (0-1) @ Constant Vanden Stock Stadium, Bryssel-Anderlecht | 10e

UEFA Mestarienliigan karsinnat (2)
01.08.2018 HJK - BATE Borisov (BLR) 1-2 (1-2) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 10e
07.08.2018 Slavia Praha (CZE) - Dynamo Kiova (UKR) 1-1 (0-0) @ Eden Aréna, Praha-Vršovice | 695 CZK

UEFA Eurooppa-liiga (1)
08.03.2018 Dortmund (GER) - RB Salzburg (AUT) 1-2 (0-0) @ Westfalenstadion, Dortmund | 34e

UEFA Eurooppa-liigan karsinnat (3)
12.07.2018 Ilves - Slavia Sofia (BUL) 0-1 (0-0)  @ Telia 5G Areena, Helsinki-Töölö | 12,5e
09.08.2018 Olomouc (CZE) - Almaty (KAZ) 2-0 (0-0) @ Andrův stadion, Olomouc | 305 CZK
16.08.2018 HJK - Olimpija Ljubljana (SVN) 1-4 (0-1) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 22e

Harjoitusottelut (3)
13.01.2018 HJK Naiset - Hammarby Naiset (SWE) 0-1 (0-0) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 7,5e
13.01.2018 HJK/Klubi04 - Hammarby (SWE) 3-4 (2-1) @ Telia 5G-Areena, Helsinki-Töölö | 7,5e
11.02.2018 VJS - Atletico Malmi 1-2 (0-0) @ VJS-Halli, Vantaa-Vantaankoski

Yhteensä: 117 ottelua, 84 eri kentällä (41 uutta), 9 maassa.

Pääsyliput yhteensä: 1185,50 e

Arkisto: 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008
« Viimeksi muokattu: 13.10.2018 klo 01:38:53 kirjoittanut drakon »
ArtAl50

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: PKKU, PKKU/2, Huuhkajat


Vastaus #15 : 06.01.2018 klo 17:28:00

1. 6.1 KP-75/TuPS A YJ/2-HPS A Harjoitusottelu 4-2 Kalevan UP TN
2. 20.1 PKKU-HJK P17 Harjoitusottelu 0-2 Kalevan UP TN
3. 20.1 PKKU/2-SibboV Harjoitusottelu 3-2 Tuusulan UK TN
4. 21.1 SJK-PKKU Suomen Cup 4-0 Wallsport areena
5. 27.1 PK-35-PKKU P17 SM-Karsinta 1-4
Talin halli
6. 28.1 POHU-PKKU/2 Harjoitusottelu 3-4 Pirkkolan TN
7. 3.2 PKKU-VPS Suomen Cup 0-5 Myyrmäki Halli
8. 9.2 HIFK-KTP Suomen Cup 3-1 Talin halli
9. 11.2 PKKU-FC Inter P17 SM-Karsinta 2-0 Kalevan UP TN
10. 17.2 FC Espoo-PKKU P17 SM-Karsinta 1-3 Keski-Espoon TN
11. 24.2 PKKU-NJS P17 SM-Karsinta 8-0 Järvenpään Monitoimihalli
12. 24.2 PKKU-KPV Suomen Cup 1-5 Myyrmäki Halli
13. 9.3 TPV-PKKU Suomen Cup 2-0 Pirkkahalli
14. 10.3 FC Kyllikki-PKKU/2 Harjoitusottelu 0-13 Keski-Espoon TN
15. 14.3 Jokerit FC-PKKU/2 Harjoitusottelu 4-2 Kalmuuri TN
16. 21.3 PKKU-KäPa P17 SM-Karsinta 0-2 Tuusulan UK TN
17. 28.3 PKKU-FC Honka P17 SM-Karsinta 2-2 Tuusulan UK TN
18. 3.4 HJK-PKKU P17 SM-Karsinta 3-3 Telia 5G areena
19. 14.4 RiRa-PKKU/2 Wesse Cup 1-4 Myllypuron TN
20. 14.4  Kurvin Vauhti-PKKU/2 Wesse Cup 0-0 (rp 2-0) Myllypuron TN
21. 20.4 Borussia Mönchengladbach-VFL Wolfsburg Bundesliiga 3-0 Borussia Park
22. 21.4 RW Essen-Alemannia Aachen Regionaliga 1-0 Stadion Essen
23. 22.4 Fortuna Düsseldorf-Ingolstadt 2 Bundesliiga 3-0 Espirit arena
24. 26.4 KP-75/SaPo-K-UP/HC SKAVABÖLE Vitonen 3-2 Kalevan UP TN
25. 27.4 Kasiysi/Rocky-PKKU/2 Nelonen 5-4 Karakallio TN
26. 28.4 PKKU-FC Viikingit Kakkonen 1-2 Kalevan UP TN
27. 4.5 NouLa-PKKU/2 Nelonen 5-2 Koivusaaren TN
28. 5.5 HIFK/2-FC Kiffen Kakkonen 0-0 Töölön PK
29. 6.5 MP-PKKU Kakkonen 1-0 Hänninkenttä TN
30. 10.5 PKKU-Gnistan Kakkonen 1-2 Kalevan UP TN
31. 11.5 PKKU/2-RiRa Nelonen 1-0 Tuusulan UK TN
32. 12.5 HJK-PKKU P17 SM-Sarja 3-0 Talin halli
33. 13.5 PKKU-JIPPO Kakkonen 1-1 Kalevan UP TN
34. 17.5 SibboV/2-PKKU/2 Nelonen 1-4 Nikkilän keskus N
35. 19.5 FC Korso/United-RiPS Nelonen 2-7 Havukoski TN
36. 20.5 PEPO-PKKU Kakkonen 2-0 Kimpinen urheilukeskus N
37. 21.5 HIFK-Klubi 04 Ykkönen 2-0 Telia 5G areena
38. 25.5 PKKU/2-JäPS/47 Nelonen 1-4 Tuusulan UK TN
39. 26.5 PKKU-JäPS Kakkonen 2-7 Kalevan UP N
40. 31.5 NJS/2-PKKU/2 Nelonen 2-4 Klaukkalan N
41. 2.6 FCV-PKKU Kakkonen 0-1 Vaajakosken liikuntapuisto
42. 3.6 FC Honka-PKKU P15 ELL 1-0 Tapiolan UP TN
43. 7.6 Akilles-PKKU/2 Nelonen 1-1 Hamarin N
44. 8.6 PKKU-MiPK Kakkonen 0-1 Kalevan UP N
45. 9.6 PKKU-FC Honka P17 SM-Sarja 1-4 Tuusulan UK N
46. 9.6 HIFK-KTP Ykkönen 1-1 Telia 5G areena
47. 13.6 HIFK-KPV Ykkönen 2-0 Telia 5G areena
48. 15.6 LPS-PKKU Kakkonen 0-3 Laajasalo TN
49. 18.6 KP-75/SaPo-KoiPS/Tarmo Vitonen 2-6 Kalevan UP TN
50. 19.6 VJS/Old Stars-PKKU/2 Nelonen 0-2 Myyrmäen stadion
51. 20.6 NJS-PKKU Kakkonen 0-2 Klaukkalan N
52. 25.6 HJK-VPS Veikkausliiga 0-5 Telia 5G areena
53. 27.6 PKKU/2-FC Futura/Akatemia Nelonen 5-1 Kalevan UP N
54. 30.6 PKKU-MYPA Kakkonen 3-3 Kalevan UP N
55. 2.7 PKKU-RoPS P17 SM-Sarja 5-1 Tuusulan UK N
56. 5.7 PKKU-MP Kakkonen 1-1 Kalevan UP N
57. 7.7 PKKU-FF Jaro P17 SM-Sarja 0-4 Tuusulan UK N
58. 14.7 HJK-TPS Veikkausliiga 2-1 Telia 5G areena
59. 21.7 Gnistan-PKKU Kakkonen 2-3 Mustapekka areena
60. 25.7 PKKU/2-KoiPS Nelonen 1-2 Kalevan UP N
61. 27.7 HIFK-JJK Ykkönen 2-2 Telia 5G areena
62. 28.7 JIPPO-PKKU Kakkonen 2-2 Joensuun Keskuskenttä
63. 1.8 PKKU/2-Kasiysi/Rocky Nelonen 5-1 Kalevan UP N
64. 4.8 PKKU-PEPO Kakkonen 0-4 Kalevan UP N
65. 9.8 KP-75/SaPo-FC Vantaa Vitonen 3-2 Kalevan UP TN
66. 10.8 PKKU/2-NouLa Nelonen 0-0 Tuusulan UK TN
67. 11.8 JäPS-PKKU Kakkonen 3-0 Järvenpään N
68. 15.8 RiRa-PKKU/2 Nelonen 0-6 Myyrmäen stadion
69. 16.8 KP-75/SaPo-I-HK Vitonen 2-4 Kalevan UP TN
70. 17.8 HIFK/2-BK-46 Kakkonen 3-2 Töölön PK
71. 18.8 PKKU-HJK P17 SM-Sarja 2-0 Tuusulan UK N
72. 18.8 PKKU-FCV Kakkonen 8-2 Kalevan UP N
73. 19.8 HIFK-AC Kajaani Ykkönen 2-2 Telia 5G areena
74. 23.8 Suomi-Ruotsi U15 maaottelu 2-0 Kalevan UP N
75. 24.8 PKKU/2-SibboV/2 Nelonen 6-1 Tuusulan UK TN
76. 26.8 MiPK-PKKU Kakkonen 2-1 Mikkelin UP
77. 29.8 JäPS/47-PKKU/2 Nelonen 1-2 Koivusaaren TN
78. 1.9 PKKU-FC Kuusysi P17 SM-Sarja 5-1 Tuusulan UK N
79. 1.9 PKKU-LPS Kakkonen 3-2 Kalevan UP N
80. 2.9 PK-35-PKKU T17 SM-Sarja 4-1 Pihlajamäki TN
81. 6.9 KP-75/SaPo-JäPS/3 Vitonen 1-0 Kalevan UP TN
82. 8.9 PKKU/2-NJS/2 Nelonen 5-2 Kalevan UP N
83. 9.9 HJK-RoPS P17 SM-Sarja 2-0 Töölön PK Saharan TN
84. 9.9 FC Kiffen-HIFK/2 Kakkonen 0-0 Töölön PK
85. 10.9 HIFK-FF Jaro Ykkönen 0-1 Telia 5G areena
86. 11.9 Suomi-Puola U21 EM-Karsinta 1-3 Telia 5G areena
87. 14.9 PKKU/2-Akilles Nelonen 5-0 Tuusulan UK TN
88. 15.9 PKKU-OLS P17 SM-Sarja 2-1 Tuusulan UK TN
89. 15.9 FC Viikingit-PKKU Kakkonen 1-1 Vuosaaren N
90. 17.9 HIFK-Klubi 04 Ykkönen 3-0 Telia 5G areena
91. 21.9 Tikka-PKKU/2 Nelonen 1-2 Espoonlahti TN
92. 22.9 PKKU-NJS Kakkonen 0-1 Kalevan UP N
93. 28.9 PKKU/2-VJS/Old Stars Nelonen 4-1 Tuusulan UK TN
94. 29.9 MYPA-PKKU Kakkonen 2-0 Kymenlaakson Sähkö stadion
95. 6.10 Atlantis FC-JoKi Kolmonen 7-2 Töölön PK
96. 6.10 HIFK-KTP Ykkönen 1-0 Telia 5G areena
97. 12.10 Viro-Suomi Uefa Nations League 0-1 A. Le Coq arena
98. 13.10 Italia-Suomi U19 EM-Karsinta 3-0 Kadriorgu stadion
99. 14.10 TiPS/VJS YJ-PKKU T17 SM-Sarja 1-3 Vantaankoski TN
« Viimeksi muokattu: eilen kello 23:54:15 kirjoittanut ArtAl50 »
Craptree

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: The Saints, Urho & JJK


Vastaus #16 : 06.01.2018 klo 23:44:55

2017: 57 ottelua
2016: 60 ottelua
2015: 71 ottelua
2014: 49 ottelua

1.  6.1   HIFK/3 - Laajasalon Palloseura (Kolmonen Talvi, Helsinki) @ Talin Jalkapallohalli, Helsinki (3-4)

2.  17.2  FC Viikingit - JJK (Suomen Cup) @ Talin Jalkapallohalli, Helsinki (0-1)

3.  10.3  JJK - Valkeakosken Haka (Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (1-2)

4.  2.4    HJK - FC Esport Honka (Suomen Cup) @ Telia 5G -areena, Helsinki (2-1)
5.  6.4    Suomi - Espanja (MM-karsinta) @ Telia 5G -areena, Helsinki (0-2)
6.  14.4  JyPK - TPS (Naisten Liiga) @ Palokan Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-1)
7.  28.4  JJK - KPV (Ykkönen) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-0)
8.  29.4  JyPK - HJK (Naisten Liiga) @ Viitaniemen liikuntapuisto, Jyväskylä (0-4)

9.   4.5   Herttoniemen Toverit - FC Espoo/2 (Kolmonen, Uusimaa/Helsinki) @ Kartanon Tekonurmi, Helsinki (4-1)
10. 5.5   FC Honka - JyPK (Naisten Liiga) @ Tapiolan Urheilupuisto, Espoo (1-1)
11. 5.5   Nurmijärven Jalkapalloseura - PEPO Lappeenranta (Kakkonen, Lohko A) @ Klaukkalan Tekonurmi, Nurmijärvi (2-2)
12. 10.5 JyPK/2 - Haukiputaan Pallo (Naisten Kakkonen, Lohko C) @ Viitaniemen liikuntapuisto, Jyväskylä (6-1)
13. 10.5 FC Vaajakoski - FC Viikingit (Kakkonen, Lohko A) @ Viitaniemen liikuntapuisto, Jyväskylä (0-0)
14. 15.5 Suurmetsän Urheilijat/Prospect - AFC EMU (Kutonen, Helsinki, Lohko 1) @ Jakomäen Hiekkakenttä, Helsinki (4-1)
15. 19.5 FC Vaajakoski - Myllykosken Pallo (Kakkonen, Lohko A) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-2)
16. 22.5 Atlantis FC/Akatemia - Suurmetsän Urheilijat/sob (Nelonen, Helsinki, Lohko 2) @ Pirkkolan nurmi, Helsinki (7-1)
17. 26.5 JyPK - ONS (Naisten Liiga) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (5-2)
18. 28.5 Herttoniemen Toverit - Haminan Pallo-Kissat (Regions Cup) @ Laajasalon Liikuntapuisto, Helsinki (5-0)

19. 6.6   Venezia FC - US Città di Palermo (Serie B) @ Stadio Pierluigi Penzo, Venetsia (1-1)
20. 12.6 Ruila - Suurmetsän Urheilijat/Prospect (Kutonen, Helsinki, Lohko 1) @ Kontulan Liikuntapuisto, Helsinki (3-1)
21. 15.6 FC Vaajakoski - PEPO Lappeenranta (Kakkonen, Lohko A) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-2)
22. 16.6 JyPK - Pallokissat (Naisten Liiga) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (5-1)
23. 16.6 JJK - AC Kajaani (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-2)
24. 18.6 Veijarit - FC Wartti/WB (Kutonen, Helsinki, Lohko 2) @ Kontulan Liikuntapuisto, Helsinki (2-1)
25. 20.6 IF Gnistan - FC Vaajakoski (Kakkonen, Lohko A) @ Mustapekka Areena, Helsinki (1-1)
26. 26.6 JJK - KPV (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-0)
27. 28.6 FC Vaajakoski - Mikkelin Pallo-Kissat (Kakkonen, Lohko A) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (3-1)
28. 29.6 JJK - Klubi-04 (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (1-1)
29. 30.6 Töölön Taisto - FC Kiisto (Regions Cup) @ Käpylän Liikuntapuisto, Helsinki (2-5)

30. 4.7   JJK - FF Jaro (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (0-1)
31. 5.7   FC Vaajakoski - Laajasalon Palloseura (Kakkonen, Lohko A) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (2-2)
32. 15.7 JyPK - PK-35 Vantaa (Naisten Liiga) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (3-1)
33. 26.7 FC Babylon - FC Aztecas (Vitonen, Helsinki, Lohko 2) @ Talin Jalkapallohalli, Helsinki (2-0)

34. 4.8   JJK - Valkeakosken Haka (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-2)
35. 8.8   Toukolan Teräs/Keparoi - Kurvin Vauhti/Partizani (Kutonen, Helsinki, Lohko 1) @ Kartanon tekonurmi, Helsinki (0-2)
36. 10.8 FC Vaajakoski - Mikkelin Palloilijat (Kakkonen, Lohko A) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-2)
37. 11.8 JyPK - Åland United (Naisten Liiga) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (4-0)
38. 18.8 JJK - AC Oulu (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (1-2)
39. 25.8 FC Viikingit - Myllykosken Pallo (Kakkonen, Lohko A) @ Heteniitty, Helsinki (2-1)
40. 26.8 Puotinkylän Valtti/All Stars - Herttoniemen Toverit/3 (Kutonen, Helsinki, Lohko 1) @ Puotilan urheilukenttä, Helsinki (5-0)
41. 29.8 Herttoniemen Toverit/3 - Toukolan Teräs/Keparoi (Kutonen, Helsinki, Lohko 1) @ Pallomylly, Helsinki (6-0)

42. 1.9   Tampere United - Tornion Pallo -47 (Kakkonen, Lohko C) @ Tammelan Stadion, Tampere (0-2)
43. 9.9   FC Vaajakoski - Nurmijärven Jalkapalloseura (Kakkonen, Lohko A) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (4-1)
44. 15.9  JyPK/2 - Tornion Pallo -47 (Naisten Kakkonen, Lohko C) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (3-1)
45. 15.9  JyPK - FC Honka (Naisten Liiga) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (4-5)
46. 22.9  FC Vaajakoski - IF Gnistan (Kakkonen, Lohko A) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (2-1)
47. 29.9  Blue Eyes Team II - FC Vaajakoski II/YJ (Karsintaottelu Neloseen, Keski-Suomi) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-5 jo.)
48. 29.9  JJK - HIFK (Ykkönen) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (0-2)

Kilpailut: 15, Joukkueet: 57, Stadionit: 21, Maat: 2, Kaupungit: 6
Maalit: 176, Maali ka: 3,65
« Viimeksi muokattu: 29.09.2018 klo 21:10:50 kirjoittanut Craptree »
toubi

Poissa Poissa


Vastaus #17 : 07.01.2018 klo 09:30:36

1. 2.4. Honka - HJK 2-1 Suomen Cup
2. 8.4.  HJK - Ilves 3-1 Veikkausliiga
3. 21.4. HJK - KuPS 1-2 Veikkausliiga
4. 3.5. HJK - FC Lahti 1-2 Veikkausliiga
5. 22.5. HJK - FC Inter 3-0 Veikkausliiga
6. 26.5. HJK - FC Honka 3-2 Veikkausliiga
7. 29.5. HJK - SJK 4-0 Veikkausliiga
8. 12.6. HJK - IFK Mariehamn 2-0 Veikkausliiga
9. 1.8. HJK - Bate Borisov 1-2 UCL Q2
10. 4.8. HJK - RoPS 2-2 Veikkausliiga
11. 11.8. HIFK/3 - EsPa 2-5 Kolmonen
12. 21.9. HJK - RoPS 3-0 Veikkausliiga



2016
2017

« Viimeksi muokattu: 22.09.2018 klo 08:26:24 kirjoittanut toubi »
jjs

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy


Vastaus #18 : 09.01.2018 klo 12:43:28

5.1. Liverpool - Everton
6.1. Middlesbrough - Sunderland
7.1. FC United of Manchester - Southport FC
Maduduwinini

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: HJK Helsinki


Vastaus #19 : 12.01.2018 klo 05:03:06

Paikan päällä

1.     8.4.   HJK - Ilves                     3-1 (Veikkausliiga)
2.   12.5.   HJK - FC Inter                0-1 (Suomen Cup)
3.   16.6.   Ilves - HJK                     0-0 (Veikkausliiga)
4.   17.7.   HJK - Vikingur                3-1 (Mestarien liiga - karsinta)
5.     1.8.   HJK - BATE                    1-2 (Mestarien liiga - karsinta)
6.   15.9.   Ilves P17 - HJK P17        1-2 (P17 SM)
7.   21.9.   HJK - RoPS                    3-0 (Veikkausliiga)
8.   26.9.   Ilves - HJK                     1-2 (Veikkausliiga)
9.   6.10.   Ilves P15 - HJK P15        8-1 (P15 ELL)
10. 7.10.   HJK - VPS                      1-0 (Veikkausliiga)


Striimi

1.         6.1.  FC Espoo - TamU                                       3-2 (harjoitusottelu)
2.       12.1.  Atletico-MG - Rangers                                0-1 (Florida Cup)
3.       12.1.  Sheffield United - Sheffield Wednesday        0-0 (Championship)
4.       13.1.  HJK N - Hammarby N                                 0-1 (harjoitusottelu)
5.       13.1.  HJK - Hammarby                                       3-4 (harjoitusottelu)
6.       13.1.  Bremen - Hoffenheim                                 1-1 (Bundesliiga)
7.       16.1.  Bordeaux - Caen                                        0-2 (Ligue 1)
8.       19.1.  Caen - Marseille                                         0-2 (Ligue 1)
9.       20.1.  HJK - PEPO                                                4-1 (Suomen Cup)
10.     20.1.  TPS - Klubi 04                                            1-1 (Suomen Cup)
11.     22.1.  Israel N - Suomi N                                      0-0 (MM-karsinta)
12.     23.1.  Leverkusen - Oberhausen                            3-1 (harjoitusottelu)
13.     24.1.  Valko-Venäjä u17 - Suomi u17                     1-0 (Minskin turnaus)
14.     26.1.  Gnistan - HJK                                             0-8 (Suomen Cup)
15.     28.1.  PS Kemi - KuPS                                          1-3 (Suomen Cup)
16.     28.1.  MIFK - Klubi 04                                          4-2 (Suomen Cup)
17.       3.2.  Klubi 04 - Honka Akatemia                         4-0 (Suomen Cup)
18.       3.2.  Djurgården - HJK                                       2-1 (harjoitusottelu)
19.       3.2.  Manchester Utd - Huddersfield                    2-0 (Valioliiga)
20.       4.2.  Atletico Madrid - Valencia                           1-0 (LaLiga)
21.       6.2.  Ajax u19 - PSG u19                              0-1 rp. (uefa youth league)
22.       6.2.  Leverkusen - Bremen                   4-2 (2-2) ja. (Saksan Cup)
23.       7.2.  Metz - Caen                                2-3 (1-1) rp. (Ranskan Cup)
24.       7.2   FC Porto - Sporting CP                               1-0 (Portugalin Cup)
25.     10.2.  FC Lahti - JJK                                            4-2 (Suomen Cup)
26.     10.2.  Flora - HJK                                                1-1 (harjoitusottelu)
27.     11.2.  Ajax - Twente                                            2-1 (Eredivisie)
28.     13.2.  Crvena zvezda - CSKA Moskova                  0-0 (Eurooppa-liiga)
29.     13.2.  Juventus - Tottenham                                2-2 (Mestarien liiga)
30.     14.2.  FC Porto - Liverpool                                   0-5 (Mestarien liiga)
31.     15.2.  FC Astana - Sporting CP                             1-3 (Eurooppa-liiga)
32.     17.2.  HJK - KTP                                                 5-1 (Suomen Cup)
33.     20.2.  Chelsea - Barcelona                                   1-1 (Mestarien liiga)
34.     21.2.  CSKA Moskova - Crvena zvezda                  1-0 (Eurooppa-liiga)
35.     21.2.  Shakhtar - AS Roma                                  2-1 (Mestarien liiga)
36.     24.2.  HJK - hifk                                                 1-0 (Suomen Cup)
37.       4.3.  Inter - Klubi 04                                         4-0 (Suomen Cup)
38.       4.3.  Olympiakos - Panathinaikos                        1-1 (Super League)
39.       6.3.  Buriram - C-Osaka                                     2-0 (AFC Mestarien liiga)
40.       6.3.  FC Honka - Gnistan                                    6-0 (Suomen Cup)
41.       6.3.  PSG - Real Madrid                                      1-2 (Mestarien liiga)
42.       8.3.  AC Milan - Arsenal                                     0-2 (Eurooppa-liiga)
43.       8.3.  Sporting CP - Plzen                                    2-0 (Eurooppa-liiga)
44.     10.3.  FC Honka - HJK                                         2-1 (Suomen Cup)
45.     13.3.  Manchester Utd - Sevilla                            1-2 (Mestarien liiga)
46.     15.3.  Plzen - Sporting CP                                   2-1 (Eurooppa-liiga)
47.     15.3.  Arsenal - AC Milan                                    3-1 (Eurooppa-liiga)
48.     18.3.  HJK - VPS                                                4-1 (Suomen Cup)
49.     22.3.  Saksa U21 - Israel U21                             3-0 (U21 EM-karsinta)
50.     23.3.  Suomi - Makedonia                                   0-0 (harjoitusottelu)
51.     24.3.  HJK - FCI Levadia                                     0-0 (harjoitusottelu)
52.     26.3.  Sveitsi U19 - Suomi U19                           2-2 (harjoitusottelu)
53.     26.3.  Suomi - Malta                                          5-0 (harjoitusottelu)
54.     29.3.  HJK - KuPS                                              2-0 (Suomen Cup)
55.       2.4.  HJK - FC Honka                                        2-1 (Suomen Cup)
56.       3.4.  Juventus - Real Madrid                              0-3 (Mestarien liiga)
57.       5.4.  Atletico Madrid - Sporting CP                     2-0 (Eurooppa-liiga)
58.     10.4.  Manchester City - Liverpool                       1-2 (Mestarien liiga)
59.     11.4.  Kawasaki - C-Osaka                                  1-2 (J-League)
60.     11.4.  FC Bayern München - Sevilla                      0-0 (Mestarien liiga)
61.     12.4.  Sporting CP - Atletico Madrid                      1-0 (Eurooppa-liiga)
62.     14.4.  MIFK - HJK                                                0-1 (Veikkausliiga)
63.     15.4.  FC Honka - FC Lahti                                   0-0 (Veikkausliiga)
64.     16.4.  Halmstad BK - Norrby                                0-2 (Superettan)
65.     16.4.  West Ham - Stoke                                      1-1 (Valioliiga)
66.     17.4.  Guangzhou Evergrande - C-Osaka               3-1 (AFC Mestarien liiga)
67.     17.4.  Twente - Zwolle                                         2-0 (Eredivisie)
68.     17.4.  Leverkusen - Bayern München                    2-6 (DFP Pokal)
69.     18.4.  SJK - HJK                                                  0-1 (Veikkausliiga)
70.     24.4.  Liverpool - AS Roma                                  5-2 (Mestarien liiga)
71.     25.4.  FC Inter - HJK                                           0-0 (Veikkausliiga)
72.     25.4.  Bayern München - Real Madrid                    1-2 (Mestarien liiga)
73.     26.4.  Vitoria - Corinthians                                   0-0 (Copa Do Brazil)
74.     26.4.  Boca Juniors - Palmeiras                             0-2 (Copa Libertadores)
75.     26.4.  Marseille - Salzburg                                    2-0 (Eurooppa liiga)
76.     28.4.  Klubi 04 - FF Jaro                                       0-2 (Ykkönen)
77.     29.4.  JypK N - HJK N                                           0-4 (Naisten liiga)
78.     29.4.  VPS - HJK                                                  1-2 (Veikkausliiga)
79.     29.4.  Bröndby - Nordsjaelland                              3-1 (Superliga)
80.     30.4.  New York City - FC Dallas                            3-1 (MLS)
81.     30.4.  Suomi U16 - Unkari U16                              1-2 (UEFA Development -turnaus)
82.       1.5.  Real Madrid - Bayern München                     2-2 (Mestarien liiga)
83.       2.5.  AS Roma - Liverpool                                   4-2 (Mestarien liiga)
84.       3.5.  HJK - FC Lahti                                            1-2 (Veikkausliiga)
85.       3.5.  Salzburg - Marseille                      2-1  (2-0) ja. (Eurooppa liiga)
86.       5.5.  AC Kajaani - KTP                                        1-3 (Ykkönen)
87.       6.5.  PSV - FC Groningen                                    0-0 (Eredivisie)
88.       6.5.  Klubi 04 - JJK                                             2-1 (Ykkönen)
89.       7.5.  PS Kemi - HJK                                            1-2 (Veikkausliiga)
90.       9.5.  AC Oulu - hifk                                            3-1 (Ykkönen)
91.       9.5.  Juventus AC Milan                                      4-0 (Coppa Italia)
92.     10.5.  Bröndby - Silkeborg                                   3-1 (Landspokal Cup)
93.     14.5.  KTP - Klubi 04                                           0-0 (Ykkönen)
94.     14.5.  Bröndby - Midtjylland                                 0-1 (Superliga)
95.     16.5.  Haka - AC Oulu                                          2-0 (Ykkönen)
96.     16.5.  Marseille - Atletico Madrid                           0-3 (Eurooppa liiga)
97.     18.5.  TPS - HJK                                                  0-1 (Veikkausliiga)
98.     18.5.  Espanja U17 N - Suomi U17 N                     1-0 (EM-Kisat)
99.     21.5.  hifk - Klubi 04                                            2-0 (Ykkönen)
100.   22.5.  HJK - FC Inter                                            3-0 (Veikkausliiga)
101.   24.5.  Haka - KPV                                                3-1 (Ykkönen)
102.   24.5.  ifk Göteborg - Djurgården                           1-3 (Allsvenskan)
103.   26.5.  HJK - Honka                                              3-2 (Veikkausliiga)
104.   26.5.  AIK - ifk Norrköping                                   3-3 (Allsvenskan)
105.   26.5.  Real Madrid - Liverpool                               3-1 (Mesarien liiga)
106.   27.5.  Klubi 04 - AC Oulu                                     1-0 (Ykkönen)
107.   28.5.  Sporting Kansas City - Columbus Crew        0-0 (MLS)
108.   28.5.  Italia - Saudi-Arabia                                   2-1 (harjoitusottelu)
109.   29.5.  HJK - SJK                                                  4-0 (Veikkausliiga)
110.   31.5.  Marokko - Ukraina                                     0-0 (harjoitusottelu)
111.     1.6.  RoPS - HJK                                               1-2 (Veikkausliiga)
112.     3.6.  Espanja - Sveitsi                                       1-1 (harjoitusottelu)
113.     4.6.  Suomi U19 - Montenegro U20                    3-0 (harjoitusottelu)
114.     4.6.  Marokko - Slovakia                                    2-1 (harjoitusottelu)
115.     5.6.  Romania - Suomi                                      2-0 (harjoitusottelu)
116.     6.6.  Liettua U19 - Suomi U18                           2-1 (Baltic-cup)
117.     8.6.  Suomi N - Itävalta N                                 0-2 (MM-karsinta)
118.   12.6.  HJK - MIFK                                               2-0 (Veikkausliiga)
119.   13.6.  hifk - KPV                                                 2-0 (Ykkönen)
120.   14.6.  Venäjä - Saudi-Arabia                                5-0 (MM)
121.   14.6.  Haka - Klubi 04                                         3-1 (Ykkönen)
122.   18.6.  Ruotsi - Etelä-Korea                                   1-0 (MM)
123.   18.6.  Belgia - Panama                                        3-0 (MM)
124.   18.6.  Tunisia - Englanti                                       1-2 (MM)
125.   19.6.  Kolumbia - Japani                                      1-2 (MM)
126.   19.6.  Puola - Senegal                                         1-2 (MM)
127.   19.6.  Venäjä - Egypti                                          3-1 (MM)
128.   20.6.  Portugali - Marokko                                    1-0 (MM)
129.   20.6.  KuPS - HJK                                                2-2 (Veikkausliiga)
130.   20.6.  Iran - Espanja                                            0-1 (MM)
131.   21.6.  Tanska - Australia                                       1-1 (MM)
132.   22.6.  Brasilia - Costa Rica                                    2-0 (MM)
133.   25.6.  HJK - VPS                                                  5-0 (Veikkausliiga)
134.   25.6.  Iran - Portugali                                           1-1 (MM)
135.   26.6.  Tanska - Ranska                                         0-0 (MM)
136.   26.6.  FF Jaro - Klubi 04                                       3-0 (Ykkönen)
137.   27.6.  Meksiko - Ruotsi                                         0-3 (MM)
138.   27.6.  Serbia - Brasilia                                          0-2 (MM)
139.   28.6.  Senegal - Kolumbia                                     0-1 (MM)
140.   28.6.  Englanti - Belgia                                         0-1 (MM)
141.   29.6.  FC Lahti - HJK                                            2-1 (Veikkausliiga)
142.   30.6.  Ilves - FC Inter                                          1-1 (Veikkausliiga)
143.   30.6.  Ranska - Argentiina                                    4-3 (MM)
144.   30.6.  Uruguay - Portugali                                    2-1 (MM)
145.     1.7.  Espanja - Venäjä                          1-2 (1-1) rp. (MM)
146.     1.7.  Kroatia - Tanska                           2-1 (1-1) rp. (MM)
147.     2.7.  Brasilia - Meksiko                                       2-0 (MM)
148.     2.7.  Belgia - Japani                                           3-2 (MM)
149.     3.7.  Ruotsi - Sveitsi                                           1-0 (MM)
150.     3.7.  Kolumbia - Englanti                       1-2 (1-1) rp. (MM)
151.     4.7.  HJK - PS Kemi                                            2-0 (Veikkausliiga)
152.     5.7.  Suomi U19 - Turkki U19                              2-0 (harjoitusottelu)
153.     6.7.  Uruguay - Ranska                                       0-2 (MM)
154.     6.7.  Brasilia - Belgia                                          1-2 (MM)
155.     7.7.  Klubi 04 - KTP                                            3-3 (Ykkönen)
156.     7.7.  Ruotsi - Englanti                                         0-2 (MM)
157.     7.7.  FC Lahti - FC Inter                                      1-2 (Veikkausliiga)
158.     7.7.  Venäjä - Kroatia                            2-3 (1-1) rp. (MM)
159.     8.7.  ifk Göteborg - Kalmar FF                             1-3 (Allsvenskan)
160.     8.7.  Honka - VPS                                               0-1 (Veikkausliiga)
161.     9.7.  New York City - New York Red Bulls              1-0 (MLS)
162.     9.7.  SJK - RoPS                                                 2-1 (Veikkausliiga)
163.   10.7.  Vikingur - HJK                                             1-2 (Mestarien liiga - karsinta)
164.   11.7.  FC Astana - FK Sutjeska Nikšić                      1-0 (Mestarien liiga - karsinta)
165.   11.7.  Kroatia - Englanti                            2-1 (1-1) ja. (MM)
166.   12.7.  KuPS - FC Kööpenhamina                              0-1 (Eurooppa-liiga - karsinta)
167.   15.7.  Ranska - Kroatia                                           4-2 (MM)
168.   16.7.  Suomi U19 - Italia U19                                  0-1 (U19 EM)
169.   25.7.  BATE - HJK                                                   0-0 (Mestarien liiga - karsinta)
170.   26.7.  Ukraina U19 - Portugali U19                           0-5 (U19 EM)
171.   26.7.  Italia U19 - Ranska U19                                 2-0 (U19 EM)
172.     8.8.  AC Oulu - Klubi 04                                         3-1 (Ykkönen)
173.     9.8.  NK Olimpija Ljubljana - HJK                            3-0 (Eurooppa-liiga - karsinta)
174.   15.8.  Real Madrid -Atletico Madrid              2-4 (2-2) ja. (UEFA Super Cup)
175.   16.8.  HJK - NK Olimpija Ljubljana                            1-4 (Eurooppa-liiga - karsinta)
176.   19.8.  HJK - PS Kemi                                               0-0 (Veikkausliiga)
177.   21.8.  Suomi U16 - Ruotsi U16                                 1-0 (harjoitusottelu)
178.   26.8.  KuPS - HJK                                                    0-1 (Veikkausliiga)
179.   27.8.  FF Jaro - Klubi 04                                           2-0 (Ykkönen)
180.   29.8.  Salzburg - Crvena zvezda                                2-2 (Mestarien liiga - Karsinta)
181.     6.9.  Suomi U19 - Kreikka U19                                1-0 (harjoitusottelu)
182.   10.9.  KTP - Klubi 04                                                1-3 (Ykkönen)
183.   11.9.  Suomi U21 - Puola U21                                   1-3 (U21 EM-karsinta)
184.   11.9.  Suomi - Viro                                                   1-0 (UEFA Nations league)
185.   13.9.  HJK - ifk Maarianhamina                                  2-0 (Veikkausliiga)
186.   14.9.  Suomi U17 N - Tanska U17 N                           3-4 (harjoitusottelu)
187.   14.9.  PS Kemi - RoPS                                               0-2 (Veikkausliiga)
188.   14.9.  Esbjerg - Odense                                             2-0 (Superliga)
189.   14.9.  PSG - St. Etienne                                             4-0 (Ligue 1)
190.   17.9.  hifk - Klubi 04                                                  3-0 (Ykkönen)
191.   17.9.  FC Lahti - HJK                                                  0-2 (Veikkausliiga)
192.   18.9.  Crvena zvezda - Napoli                                     0-0 (Mestarien liiga)
193.   19.9.  Valencia - Juventus                                          0-2 (Mestarien liiga)
194.   24.9.  Braga - Sporting CP                                         1-0 (Primeira Liga)
195.   25.9.  Inter - Fiorentina                                             2-1 (Serie A)
196.   29.9.  FC Honka - HJK                                               0-0 (Veikkausliiga)
197.   29.9.  Klubi 04 - AC Kajaani                                       5-3 (Ykkönen)
198.   29.9.  Juventus - Napoli                                             3-1 (Serie A)
199.   29.9.  Inter - Cagliari                                                 2-0 (Serie A)
200.   30.9.  Minnesota - New York City                                2-1 (MLS)
201.   30.9.  Livingston - Rangers                                        1-0 (Premiership)
202.   30.9.  Ekenäs IF - FF Jaro                                          0-0 (Ykkönen)
203.   30.9.  RoPS - SJK                                                      0-1 (Veikkausliiga)
204.   30.9.  Sassuolo - AC Milan                                         1-4 (Serie A)
205.   4.10.  Rangers - Rapid Wien                                       3-1 (Eurooppa-liiga)
206.   5.10.  Fluminense - Deportivo Cuenca                         2-0 (Copa Sudamericana)
207. 12.10.  Viro - Suomi                                                    0-1 (UEFA Nations league)
208. 15.10.  Suomi - Kreikka                                               2-0 (UEFA Nations league)
« Viimeksi muokattu: eilen kello 13:55:50 kirjoittanut Maduduwinini »
neliö

Poissa Poissa


Vastaus #20 : 12.01.2018 klo 12:13:12

Striimi:

11.1.18 Jordania - Suomi (ystävyysottelu)

Paikan päällä:

01 - Ilves - FC Lahti, Suomen Cup (2-2) @ Pirkkahalli (la 17.02.18)
02 - Tampere United - FC Haka, harjoitusottelu (0-3) @ Pirkkahalli (su 18.02.18)
03 - TPV - PK-KU, Suomen Cup (2-0) @ Pirkkahalli (pe 09.03.18)
04 - TPV - FC Lahti akatemia, P20 SM-karsinta (2-1) (su 18.03.18)
05 - Tampere United - KTP, harjoitusottelu (2-2) @ Pirkkahalli (su 25.03.18)
06 - Tampere United - Ilves-Kissat, harjoitusottelu (1-0) @ Kauppi 2 (to 12.04.18)
07 - TPV/2 - JanPa, Kolmonen (4-1) @ Kaukajärvi (ke 18.04.18)
08 - Tampere United - FC Espoo, harjoitusottelu (2-2) @ Kauppi 2 (pe 20.04.18)
09 - Ilves 2 - FJK, Kolmonen (2-2) @ Vuores (ke 25.04.18)
10 - TP-T - Loiske, Kolmonen (0-2) @ Kauppi 2 (to 26.04.18)
11 - Ilves - SJK, Veikkausliiga (1-1) @ Ratina (su 29.04.18)
12 - TPV/2 - VaPK, Kolmonen (7-1) @ Kaukajärvi (to 03.05.18)
13 - TPV - PK-37, Kakkonen (3-0) @ Kauppi 2 (to 10.05.18)
14 - TPV/2 - Ilves 2, Kolmonen (0-5) @ Kaukajärvi (ke 16.05.18)
15 - Ilves-Kissat - TP-T, Kolmonen (7-4) @ Kauppi 2 (to 17.05.18)
16 - Ilves 2 - Ilves-Kissat, Kolmonen (1-1) @ Lamminpää (ke 23.05.18)
17 - TPV - Tampere United, Kakkonen (2-0) @ Tammela (to 31.05.18)
18 - Suomi - Valko-Venäjä, harjoitusottelu (2-0) @ Ratina (la 09.06.18)
19 - TPV - FC Hertta, Naisten Ykkönen (1-3) @ Lamminpää (la 16.06.18)
20 - TPV/2 - Ilves-Kissat, Kolmonen (3-0) @ Hervanta kk (ke 20.06.18)
21 - TKT - Loiske, Kolmonen (0-4) @ Ahvenisjärvi 2 (ke 04.07.18)
22 - Ilves - PS Kemi, Veikkausliiga (2-0) @ Tammela (su 22.07.18)
23 - TP-T - FJK, Kolmonen (5-0) @ Lamminpää (to 26.07.18)
24 - TPV/2 - TKT, Kolmonen (2-2) @ Hervanta kk (ke 01.08.18)
25 - TKT - Ilves-Kissat, Kolmonen (1-3) @ Kauppi 2 (to 09.08.18)
26 - TPV - JS Hercules, Kakkonen (4-1) @ Tammela (la 11.08.18)
27 - Ilves - SJK Akatemia, A-SM (1-1) @ Kauppi 5 (su 12.08.18)
28 - Ilves-Kissat - PS-44, Kolmonen (7-3) @ Lamminpää (ke 15.08.18)
29 - Tampere United - TPV, Kakkonen (0-1) @ Tammela (to 16.08.18)
30 - Ilves 2 - TPV/2, Kolmonen (8-0) @ Lamminpää (ke 22.08.18)
31 - TPV - SJK U23, Kakkonen (2-0) @ Tammela (su 26.08.18)
32 - TPV/2 - FJK, Kolmonen (3-0) @ Hervanta kk (ke 29.08.18)
33 - Ilves-Kissat - Ilves 2, Kolmonen (0-0) @ Lamminpää (to 30.08.18)
34 - Ilves 2 - NoPS, Kolmonen (10-0) @ Lamminpää (ke 05.09.18)
35 - TP-T - JanPa, Kolmonen (4-1) @ Hervanta kk (to 06.09.18)
36 - TPV - FC Sport, Naisten Ykkönen (0-4) @ Lamminpää (la 08.09.18)
37 - TPV - TP-47, Kakkonen (2-1) @ Tammela (su 09.09.18)
38 - TP-T - VaKP, Kolmonen (11-1) @ Ahvenisjärvi 2 (to 20.09.18)
39 - Ilves - FC Inter, Veikkausliiga (1-0) @ Tammela (la 22.09.18)
40 - Tampere United - Hercules, Kakkonen (3-1) @ Pyynikki (su 23.09.18)
41 - TKT - FJK, Kolmonen (3-0) @ Kauppi 2 (to 27.09.18)
42 - TPV - VIFK, Naisten Ykkönen (0-9) @ Pyynikki (la 13.10.18)
43 - TPV - MYPA, Ykkösen nousukarsinta (2-1) @ Tammela (la 13.10.18)
« Viimeksi muokattu: 14.10.2018 klo 01:04:10 kirjoittanut neliö »
Dimes

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK, LCFC


Vastaus #21 : 12.01.2018 klo 21:09:45

Paikan päällä:

(1)   12.01.  JJK - KuPS                       0-0  (harjoitusottelu, Vehkahalli)
(2)   27.01.  JJK - Grankulla IFK              2-0  (Suomen Cup, Vehkahalli)
(3)   03.02.  JJK - Ilves                      0-3  (Suomen Cup, Vehkahalli)
(4)   15.04.  JJK - FC Vaajakoski              1-1  (harjoitusottelu, Vehkahalli)
(5)   28.04.  JJK - KPV                        0-0  (Ykkönen, Viitaniemi)
(6)   10.05.  FC Vaajakoski - FC Viikingit     0-0  (Kakkonen, Viitaniemi)
(7)   13.05.  JJK - Ekenäs IF                  2-2  (Ykkönen, Harju)
(8 )  18.05.  FC Vaajakoski - MYPA             1-2  (Kakkonen, Vaajakoski)
(9)   21.05.  JJK - FF Jaro                    3-5  (Ykkönen, Harju)
(10)  01.06.  JJK - HIFK                       0-2  (Ykkönen, Harju)
(11)  02.06.  FC Vaajakoski - PK Keski-Uusimaa 0-1  (Kakkonen, Vaajakoski)
(12)  09.06.  Suomi - Valko-Venäjä             2-0  (A-maaottelu, Ratina, Tampere)
« Viimeksi muokattu: 11.06.2018 klo 14:38:31 kirjoittanut Dimes »
QIVASTÖÖ

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kurvin Vauhti


Vastaus #22 : 13.01.2018 klo 14:15:47

1. 13.1. HJK-Hammarby
2. 26.1. Gnistan - HJK
3. 4.2. FC Kööpenhamina - Bröndby
4. 15.2. FC Kööpenhamina - Atletico Madrid
5. 25.2. Bröndby - Helsingør
6. 10.3. Hertha Berlin - Freiburg
7. 11.3. Union Berlin - Erzebirge Aue
8. 29.3. HJK - KuPs
9. 2.4. HJK - Honka
10. 8.4. HJK - Ilves
11. 14.4. MIFK - HJK
12. 11.5. Valtti - Kurvin Vauhti
13. 12.5. HJK - Inter
14. 15.5. Kiffen - Kurvin Vauhti
15. 25.5. Kurvin Vauhti - ALPC
16. 26.5. HJK - Honka
17. 5.6. Kurvin Vauhti - Puimur/2
18. 16.6. Ranska - Australia
19. 22.6. Brasilia - Costa Rica

2017
2016
2015
« Viimeksi muokattu: 24.06.2018 klo 14:43:51 kirjoittanut QIVASTÖÖ »
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lupi


Vastaus #23 : 13.01.2018 klo 14:25:20

Kuudennen kerran putkeen tavoitteena Veikkausliigan kiertäminen Klubin osalta. Muuten tarkoitus katsella pelejä sieltä täältä kuitenkin Klubin muut joukkueet etusijalla. Viime vuoden ennätystä ei ole tarkoitus lähestyä sinnepäinkään, vaan hankkia elämä.

Talvi

1. 13.1. HJK - Hammarby (N-ho) 0-1, Vitonen
2. 13.1. Lupi - Hammarby (ho) 3-4, Vitonen
3. 20.1. Lupi - PEPO (SC) 4-1, Tali
4. 26.1. Gnistan - Lupi (SC) 0-8, Mustapekka
5. 27.1. PK-35 - PKKU (P17-SMQ) 1-4, Tali
6. 27.1. PK-35 - FC Espoo (P20-SMQ) 2-1, Tali
7. 27.1. PK-35 - PKKU (T18-SMQ) 0-2 , Tali
8. 27.1. HJK - TiPS (N-ho) 3-0, Tali

9.   3.2. Klubi 04 - Honka akatemia (SC) 4-0, Tali
10. 10.2. HJK - P-Iirot YJ (T18-SMQ) 3-3, Tali
11. 10.2. Gnistan - PEPO (SC) 1-0, Tali
12. 11.2. HJK - PK-35 (P17-SMQ) 3-0, Tali
13. 17.2. Lupi - KTP (SC) 5-1, Tali
14. 17.2. Klubi 04 - EIF (SC) 2-3, Tali
15. 24.2. Lupi - jullit (SC) 1-0, Tali
16. 24.2. HJK - KäPa (P17-SMQ) 1-0, Tali

Kevät

17. 3.3. Honka - PK-35 (P17-SMQ) 4-0, Tali
18. 3.3. KäPa - FC Espoo (P17-SMQ) 3-0, Tali
19. 4.3. HJK - Viro (N-ho) 4-0, Tali
20. 4.3. HJK - PKKU (T18-SMQ) 0-1 , Tali
21. 10.3. HJK - Ilves (N-ho) 2-0, Vitonen
22. 10.3. Honak - Lupi (SC) 2-1, Vitonen  
23. 18.3. Lupi - VPS (SC) 4-1, Vitonen
24. 24.3. Lupi - Levadia (ho) 0-0, Vitonen

25. 2.4. Lupi - Honak (SC) 2-1, Vitonen
26. 6.4. Suomi - Espanja (N-WCQ) 0-2 , Vitonen
27. 8.4. Lupi - Ipa (VL) 3-1, Vitonen
28. 14.4. Milf - Lupi (VL) 0-1, WHA
29. 18.4. ÄäsJK - Lupi (VL) 0-1, omaSP
30. 21.4. Lupi - KuPS (VL) 1-2, Vitonen
31. 25.4. Inter - Lupi (VL) 0-0, Veritas
32. 29.4. VPS - Lupi (VL) 1-2, Elisa

33. 3.5. Lupi - Lahi (VL) 1-2, Vitonen
34. 5.5. HJK - PK-35 Vantaa (NL) 1-0, Vitonen
35. 6.5. Klubi 04 - JJK (1D) 2-1, Vitonen
36. 7.5. Kemi - Lupi (VL) 1-2, Raatti
37. 12.5. Lupi - Inter (SC) 0-1, Vitonen
38. 18.5. TPS - Lupi (VL) 0-1, Veritas
39. 19.5. HJK - PK-35 (P20-SM) 1-2, Sahara
40. 19.5. HJK/East - LPS/2 (P20-2D) 0-4, Sahara
41. 20.5. HJK - TPS (NL) 1-0, Vitonen
42. 21.5. Jullit - Klubi 04 (1D) 2-0, Vitonen
43. 22.5. Lupi - Inter (VL) 3-0, Vitonen
44. 23.5. HJK - Honka (T18-SM) 2-1, Käpylä N3
45. 26.5. HJK - KäPa (P17-SM) 2-3, Vitonen
46. 26.5. Lupi - Honak (VL) 3-2, Vitonen
47. 26.5. HJK - Honka (NL) 1-1, Vitonen
48. 27.5. Klubi 04 - AC Oulu (1D) 1-0, Vitonen
49. 29.5. Lupi - SJK (VL) 4-0, Vitonen

Kesä

50. 1.6. RoPS - Lupi (VL) 1-2, Keskuskenttä
51. 12.6. Lupi - Milf (VL) 2-0, Vitonen
52. 14.6. Haka - Klubi 04 (1D) 3-1, Tehtaan kenttä
53. 16.6. Ipa - Lupi (VL) 0-0, Tammela
54. 17.6. Ilves - HJK (NL) 2-3, Tammela
55. 20.6. KuPS - Lupi (VL) 2-2, SS
56. 21.6. HJK - TiPS (NL) 2-2, Vitonen
57. 25.6. Lupi - Vepsu (VL) 5-0, Vitonen
58. 29.6. Lahi - Lupi (VL) 2-1, Kisapuisto
59. 30.6. HJK/2 - KJP/YJ (P17-1D) 0-3, Tali N2
60. 30.6. HJK - SJK (P20-SM) 0-0, Tali N1

61. 4.7. Lupi - Kemi (VL) 2-0, Vitonen
62. 7.7. Klubi 04 - KTP (1D) 3-3, Vitonen
63. 14.7. Lupi - TPasS (VL) 2-1, Vitonen
64. 15.7. HJK - Pallokissat (NL) 3-0, Vitonen
65. 17.7. Lupi - Víkingur Gøta (UCLQ1) 3-1, Vitonen
66. 22.7. HJK - JyPK (NL) 2-1, Vitonen
67. 26.7. PK-35 Vantaa - HJK (NL) 2-0, Myyrmäki
68. 28.7. Honak - Lupi (VL) 1-2, TUP

69. 1.8. Lupi - Bate Borisov (UCLQ2) 1-2, Vitonen
70. 4.8. Lupi - RoPS (VL) 2-2, Vitonen
71. 5.8. Klubi 04 - KPV (1D) 1-1, Vitonen
72. 9.8. NK Olimpija - Lupi (UELQ3) 3-0, Stadion Stožice
73. 12.8. HJK - ONS (NL) 6-1, Vitonen
74. 12.8. Klubi 04 - Haka (1D) 1-1, Vitonen
75. 16.8. Lupi - NK Olimpija (UELQ3) 1-4, Vitonen
76. 18.8. TPS - HJK (NL) 2-3, Yläkenttä
77. 19.8. Lupi - Kemi (VL) 0-0, Vitonen
78. 19.8. EIF - Klubi 04 (1D) 5-0, Centrumplan
79. 23.8. Klubi 04 - Jullit (1D) 1-3, Vitonen
80. 26.8. KuPS - Lupi (VL) 0-1, SS
81. 27.8. Jaro - Klubi 04 (1D) 2-0, Centralplan

Syksy

82. 1.9. Klubi 04 - JJK (1D) 2-2, Vitonen
83. 2.9. Lupi - Inter (VL) 3-0, Vitonen
84. 9.9. HJK - TPS (NL) 2-0, Vitonen
85. 10.9. KTP - Klubi 04 (1D) 1-3, Tolsa
86. 13.9. Lupi - Milf (VL) 2-0, Vitonen
87. 15.9. VJS - Futura (3D) 1-2, Myyrmäki
88. 17.9. Lahi - Lupi (VL) 0-2, Kisapuisto
89. 21.9. Lupi - RoPS (VL) 3-0, Vitonen
90. 22.9. HJK - KuPS YJ (P17-SM) 1-4
91. 22.9. Klubi 04 - AC Oulu (1D) 1-3
92. 23.9. HJK - JyPK (NL) 6-1, Vitonen
93. 26.9. Ipa - Lupi (VL) 1-2, Tammela
94. 29.9. Honak - Lupi (VL) 0-0, TUP

95. 6.10. KPV - Klubi 04 (1D) 6-0, Keskuskenttä
96. 7.10. Lupi - VPS (VL) 1-0, Vitonen
97. 10.10. PK-35 - HJK (T18-SM) 0-2, Pihlajamäki
98. 13.10. Honka - HJK (NL) 2-3, TUP

Yhteenveto

Edustus 45
Nollanelonen/naiset/nuoriso 16/17/12
Maajoukkueet 1
Turismi 7

Yhteensä 98

Kotimaan kilometrejä kuulan perässä 11148 Stadin ulkopuolelle, laskettu kuukkelikartalla himasta pelipaikalle - ja takaisin.

Pääsylippuihin mennyt € 677,- sisältäen kausarit

2017 94 peliä, 12099 km
2016 87 peliä, 11738 km
« Viimeksi muokattu: 13.10.2018 klo 17:23:37 kirjoittanut Epeli »
Intsaaki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #24 : 13.01.2018 klo 14:29:26

1. Ilves - TPV (1-1)

 
Sivuja: [1] 2 ... 5
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines