FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
23.06.2018 klo 05:03:00 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2
 
Kirjoittaja Aihe: MM-kisaveikkaus: TULOSSEURANTA (juhannusaaton pelin jälkeen)  (Luettu 6783 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


: 14.06.2018 klo 19:59:14

Veikkaukset, veikkausten tilastoyhteenveto ja vähän aikaisempaa keskustelua.
Keskustella saa tässäkin topikissa.

Tulokset 26 ottelun jälkeen:

SijaVeikkaajaPisteitä yhteensäAlkulohkoAlkulohkosta jatkoonMaalintekijätKortit
1Stanleyjub94.9753.9712272
213ergkamp94.6456.6412242
3siiseli92.3849.3812274
4ive86.6845.6812272
5Ameobi86.1350.1312240
6Suicide Bob85.7247.7212242
7Töhnä81.9845.9812240
8Enzo Scifo81.6849.689212
9waccoe81.3842.3812270
10Kurbanmamedov81.3243.3212242
11Jokkis81.2954.299180
12JP_futis81.1438.149304
13Jalitsumies81.0650.069184
14#1181.0555.0512122
15Gesert80.8455.849124
16Salming80.8346.8312184
17blenderuser80.4948.496242
18Arkon80.4342.4312242
19Suvi79.6942.699244
20Pököpeura79.4051.4012124
21Arto Mannonen78.8841.8812214
22plektra78.5849.5812152
23DiBiagio78.2349.2312152
24Bob Maali77.9636.969248
25Ribun77.7846.789184
26zlatdinhaldo77.5642.569188
27Pärre77.5235.529330
28Epekepe76.9546.956240
29Peke_76.6241.629242
30Rautakanki76.4254.421264
31Anders Linmark76.2341.239242
32FF2 Kollektiivi76.1839.189244
33Mombasa75.7143.719212
34Strong Black Woman75.5645.5612180
35Betnley75.1944.1912154
36Vastapallo75.0543.0512182
37Infamy75.0139.019216
38Heiska74.8633.869248
39bbutton74.5244.526186
40nihististi74.3844.3812180
41LahjatOn74.1951.196152
42viikate74.1837.1812214
43Jabdah73.9447.949152
44Susi73.7234.7212216
45Beth73.6337.6312186
46Dimes73.6135.6112242
47OlliKahn73.5533.559274
48JukuMrlanen73.2544.259182
49Däkkä72.7140.719212
50ForzaKaka72.5850.581264
51Conlon72.5238.5212184
52Axo72.4438.4412184
53Nalliton Kuqi72.3940.3912128
54coconutjim72.1635.169244
55naula71.9038.909240
56GaLi70.8839.889184
57Juhana70.8539.859184
58ariaga70.5838.5812182
59el Blanco70.4138.4112182
60Antik70.3334.3312240
61Concentrate70.2541.259182
62Rubicon70.2339.239184
63Yltiöoptimisti69.9930.999246
64emilkostadinov69.8752.87692
65juhni69.8042.809180
66VekkuliPekuli69.6832.6812214
67duu69.4341.4312124
68FCB69.1838.1812154
69Lord Bendtner68.9637.969184
70orm68.5833.589242
71Job68.5342.539152
72kosh68.4646.461264
73Director Cantus68.4350.431260
74Kapteeni68.4136.419212
75Eastmann68.1234.1212184
76Maksimi68.0043.009124
77Kemisti67.9332.9312212
Skege67.9332.939242
79Litt4567.6842.689124
80Veslagas67.6633.6612184
81Ubartas67.4839.4812124
82Latvis67.4640.4612150
83Binääripyhimys67.3639.366184
84Wilhelm8567.2841.2812122
85asian-tunti-a67.1339.139154
86Edmundo66.8929.899244
87thiou66.8837.8812152
88Del Atletico66.8330.8312240
89Parsifal66.6239.6212150
90Zizinho66.1533.159240
91-elaias66.0737.076212
hyvä häviäjä66.0737.0712152
93Parlour65.8839.8812122
osuuskauppa65.8847.881260
Thumb65.8848.88962
96jooaitis65.7525.759274
97Leksu_65.7131.719214
98Lounasseuralainen65.6041.60996
99Markisio65.5535.559210
100Boston Reynard65.2844.289120
101Måtti64.7832.789212
102Komigenare64.6633.6612154
103Kui Kui64.5637.569126
104189264.5137.519180
jonneess9964.5134.519210
106Uhrimetalli64.3732.3712182
107Boomhauer63.9828.989242
108pöytälaatikko63.9742.971290
109Sancty63.9434.949182
110Pyrkka63.6339.6312120
111Gareth Heimonen63.5735.579154
112ilpo63.4242.429120
113Makia63.1137.116182
114Jack the Ripper63.0138.019124
115Sergei Analtov62.8731.879184
116segundamano62.7445.74962
smarty62.7440.74994
118DiaVoLoAC62.7342.731262
119cashOnly62.3742.371262
120murtaja62.3442.34992
121Tolsa62.3139.319122
122Pumba62.2134.219154
123Vituiks Män62.1437.149124
124Velmu62.0342.031262
125Junailija61.4936.499124
126hopsu9161.3437.349150
127JortsuOde61.3338.339122
128JIJIJSO61.3041.301262
129Julkea bulbul61.2733.279154
130Simba60.9546.95932
131cziffra60.9334.939152
132Mogitus60.3835.389124
133lörtsy60.3233.326156
134kaunis_niska60.2941.29694
135chila60.1937.199122
136zesii60.1829.189184
137Tmikki60.0740.07992
138Puoliaika60.0429.0412154
139Razr59.9430.949182
140Bulebule59.5640.56964
141Varenne59.3333.3312122
142Molo Toure59.2236.229122
143zeniemo59.0135.019150
144Robba58.9032.9012122
145Ryu58.8832.8812122
146-fox58.6828.689210
147Takaakierto58.6535.659122
148Lätkis58.6334.639150
149Dagger58.5836.58994
150ilkkes58.4927.499184
151solid58.4630.4612124
152Ia58.4531.459180
153huckerby58.1439.14964
154jarjar58.1331.131296
155suomifutiksen Janne Tähkä58.0932.096182
156Sokosti57.9328.936212
157sohvatyyny57.9034.901292
158Emile57.8223.829214
159das Hund57.7631.7612122
160Saarnaaja57.5936.593180
161Seeteufel57.4837.48992
162Melg57.4626.469184
163BossMate57.3834.389122
164Merlin57.3329.3312124
165SyntinenJoutsen57.2441.24664
166Assviper57.1629.1612124
167nikkkke57.0731.079152
168Jupesteri57.0640.06692
169Kaikkipunaselle57.0435.04994
170M. Deianov57.0134.019122
171ovesty56.9936.99992
172Merzáá56.9326.9312180
AnHat56.9331.939124
174Faaxinho56.9026.909210
Sukillepotkija56.9031.909124
176nahkaparturi56.8034.80994
177Nando56.4838.481260
178Diarra56.3134.31994
179bhootnike56.2129.219126
180Tiksa56.1930.196182
181Jerzu56.0735.079120
182Puff55.9826.989182
183Marko Myyry55.9329.939152
184Haksis55.8938.89962
185tefusnap55.8433.84994
186junnari55.6134.619120
187Hudehuu55.5739.57934
188lahana55.5235.52992
189Ponsse55.3431.34996
190Ronkahainen55.3332.331292
191tylerdurden55.0529.056182
192vehka154.9127.916210
193BlueForce54.5631.566152
194Melieber54.5434.54992
195Hyper_Verottaja54.3832.381264
196Asilum54.1237.121232
197Chingón53.9938.99960
198Ayu53.8928.899610
199Ianway53.8230.829122
200konota53.7140.71634
201Oulunkylän kipinä53.6733.67992
202Maneesi53.5829.586180
203D Ramoray53.5632.561236
204Norsu-fani53.4927.499152
205Lanedinho53.4522.459184
206Futtaaja53.4437.44934
207Jorma Teräs53.2939.29662
208Mort53.2731.27994
209Insti52.7926.796182
210Osterdeich52.6735.67962
211mustajoki52.5537.551230
212Vince52.5227.521294
213qlizz52.4826.486182
214Maailman Rikkain Ankka52.4530.456124
215risto-reipas52.3930.39994
216XoFF52.1032.10992
217don joun51.9627.9612120
218J1022V51.9025.906182
219Tumba51.7133.71666
220japi #1551.6625.669152
221maakato51.6329.636124
222KIPEE51.5833.581260
223Alwaysared51.4131.41992
224Bwana51.3827.3812120
225Finnish Kebab51.3619.369212
226onoffon51.3225.329152
227asiantuntija51.0227.029150
228Kanuuna-Keen50.4131.411234
229Superlupaus50.3230.32992
230boller50.2826.289150
231VekkuliVeli50.0927.099122
JaakobH50.0934.09934
233Angulo49.7632.76962
234Paguel49.7230.72964
235TorstiEkholm49.6429.64992
236pablo-honey49.5735.57662
237robinyari49.4922.499180
238Bunuel49.4537.45660
239Xever49.1331.131260
240Gronk49.1230.12964
241Carmelo48.9829.98964
242Jude1048.9230.92990
243Mortimer48.8033.80690
244Schwarzgelbe48.7830.78990
245juventusfani48.6622.669152
246Raffael48.6134.61932
247Rossoneri8348.4529.45964
248sheng48.4431.441232
249Niistaja47.7736.77902
250Major Tom46.9425.949120
251Di Michele46.5734.57930
aquel46.5734.57930
253Itsekäs mursu46.3834.38660
254lintu lentää46.1731.17960
255Takapihan tähti46.1425.149120
256Hage45.5823.58994
257litti8645.0722.079122
258Laitalinkki44.5122.516124
259Kulma44.4126.416120
260Missikeisari44.1329.13960
261P1nt043.8929.89662
262mata9143.8226.821232
263ex-adriano43.7129.711202
264Lippukassa43.2429.24662
265paramansi42.3633.36630
266Vasen laita41.0524.05962
267ALPPIK36.6325.63902
268E-Lova35.5025.50334
269Puiueurooppaan31.9817.98662
« Viimeksi muokattu: eilen kello 23:59:37 kirjoittanut Tiksa »
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #1 : 14.06.2018 klo 20:01:02

Skaban kärjesssä:
1. peli: 166 veikkaajaa 1.44 pistettä
2. peli: 30 veikkaajaa 5.01 pistettä
3. peli: Rautakanki ja Pököpeura 10.71 pistettä
4. peli: Ameobi 22.21 pistettä
5. peli: Ameobi 27.46 pistettä
6. peli: Ameobi 34.46 pistettä
7. peli: Ameobi 36.86 pistettä
8. peli: Ameobi 39.53 pistettä
9. peli: Ameobi 41.44 pistettä
10. peli: Ameobi 42.44 pistettä
11. peli: DiBiagio 46.13 pistettä
12. peli: DiBiagio 48.18 pistettä
13. peli: Stanleyjub 52.72 pistettä
14. peli: Stanleyjub 61.12 pistettä
15. peli: Stanleyjub 61.12 pistettä
16. peli: Stanleyjub 66.32 pistettä
17. peli: Stanleyjub 66.32 pistettä
18. peli: Stanleyjub 69.32 pistettä
19. peli: Stanleyjub 76.32 pistettä
20. peli: Stanleyjub 77.50 pistettä
21. peli: Stanleyjub 83.30 pistettä
22. peli: 13ergkamp 87.47 pistettä
23. peli: 13ergkamp 90.47 pistettä
24. peli: 13ergkamp 94.64 pistettä
25. peli: 13ergkamp 94.64 pistettä
26. peli: Stanleyjub 94.97 pistettä

Maalintekijät:
odottaa päivitystä

Kortit:
odottaa päivitystä
« Viimeksi muokattu: tänään kello 00:01:12 kirjoittanut Tiksa »
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #2 : 14.06.2018 klo 20:03:53

Ensimmäinen peli ei juuri pistepotteja kasvattanut.
Venäjä lähti otteluun ennakkosuosikkina - 166 veikkaajaa sai pisteet voittajasta - mutta kukaan ei veikkannut lähimainkaan tätä tulosta eikä maalintekijöitä eikä kortteja ottaneita pelaajia. Eli mitään lisäpisteitä ei avausottelusta herunut.
Veslagas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka, topparit laitapakkeina


Vastaus #3 : 14.06.2018 klo 20:10:10

Kappas jaetulla kärkisijalla ollaan Ylos
Del Atletico

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tottenham, KuPS ja PSG since 2012


Vastaus #4 : 14.06.2018 klo 21:43:17

Voinpahan sanoa jälkeenpäin että yhdessä vaiheessa olin koko kisan kärkipaikalla..;)
ex-adriano

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale & JIPPO


Vastaus #5 : 14.06.2018 klo 22:42:39

Ai vittu että on hianoo olla kärjessä! \o/
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #6 : 15.06.2018 klo 17:03:11

Uruguayn loppuhetkien maali toi 1.57 pistettä 207:lle veikkaajalle. Lisäksi tulos oli oikein 45 veikkaajalla, heille kaksi pistettä. Tulos oli yhdellä maalilla väärin (eli veikattuna 2-0, 0-0 tai 1-1) oli 122:lla veikkaajalla - heille yksi pinna. Maalintekijää ei ollut kenelläkään veikattuna, Ahmed Hegazin korttia ennakoi kolme veikkaajaa.

(Iltapelien tulospäivitys hieman viiveellä.)
« Viimeksi muokattu: 15.06.2018 klo 17:11:03 kirjoittanut Tiksa »
Angulo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valencia Club de Fútbol


Vastaus #7 : 15.06.2018 klo 17:04:56

. Kortteja ei tullut ja maalintekijää ei ollut kenelläkään veikattuna.


Kyllä siellä muutama kortti tuli. Paitsi tietty jos tarkoitit ettei nekään ollu kellään
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #8 : 15.06.2018 klo 17:06:44

Kyllä siellä muutama kortti tuli. Paitsi tietty jos tarkoitit ettei nekään ollu kellään

My bad. Tulihan siellä lisäajalla.
Olin jo syöttämässä tuloksia enkä huomannut noita.
Korjaan.
ex-adriano

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale & JIPPO


Vastaus #9 : 16.06.2018 klo 11:44:37

Tiksan kone kaatunut? ???
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #10 : 16.06.2018 klo 12:48:24

Tohtorinhattu tallella, check
Frakki suunnilleen ehjänä, check
Tulospäivitys forkalle tehty ... shit

Eli Marokko-Iran pelin merkki oli oikein 22 veikkaajalla siitä 3.7 pistettä, tulos oikein 13 veikkaajalla ja yhdellä maalilla pielessä 113 veikkaajalla. Ketään kortin saaneista ei ollut veikattu eikä kuuluisa Oma Maali myöskään tuo pisteitä kellekään.

Rautakanki ja Pököpeura jakoivat kärkipaikan tämän matsin jälkeen.

Sitten Iberian niemimaan paikallismatsiin, josta ropisee komeasti pisteitä. Ensinnäkin tasuri tuo 3.2 pistettä 105:lle veikkaajalle. Tulos ei ollut oikein kellään, mutta maalilla väärin oli viidellä veikkaajalla. Nacho ei ollut kenenkään maalintekijälistalla, Diego Costa oli 12:lla ja Cristiano Ronaldo peräti 95:llä veikkaajalla. Sergio Busquetslle korttia odotti kuusi pelaajaa kun taas Bruno Fernandes ei ollut kenenkään listoilla.

Kaikki tämä nostaa kärkeen Ameobin.

Toisessa päässä taulukkoa Puiueurooppaan odottaa yhä pistetilin avausta.
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #11 : 16.06.2018 klo 15:17:36

Ranskan voitto Australiasta oli skaban odotetuimpia tuloksia. Massiiviset 263 veikkaajaa sai sen kiinni ja kerroin on vaatimaton 1.25. Kuitenkin vain 13 sai oikean tuloksen, kun 109:llä veikkaajalla meni yhden maalin päähän.

Griezmann on kisojen luotetuin maalitykki: 191 veikkaajaa sai pisteitä. Muuten maaleista tai korteista ei tullut lisäpisteitä kenellekään.

Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #12 : 16.06.2018 klo 22:36:10

Argentiina-Islanti tasapeli 1-1 löytyi mm. kisaa johtaneen Ameobin veikkauksesta. Kaikkiaan 33 veikkaajaa nappasi tasurilla viisi pistettä, 23 sai lisäksi tuloksesta kaksi pistettä ja 84 veikkaajaa saa yhden lohdutuspisteen viereen osuneesta veikkauksesta. Sergio Agüero löytyi viideltä veikkaajalta maalintekijälistalta, Alfreð Finnbogason ei keneltäkään.
 
Ameobi on tehnyt kärjessä jo selkeän irtioton.

Tanskan voitto, jonka kerroin oli ihan mukava 2.4, oli oikein 101 veikkaajalla. Tuloskin oli oikein 37 veikkaajalla ja veikkaus meni yhdellä maalilla pieleen 102 veikkaajalla. Renato Tapian kortti löytyi neljältä veikkaajalta.

Ameobi jatkaa kärjessä, mutta ero kapenee hieman.
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #13 : 17.06.2018 klo 00:09:00

Päivän viimeinen ottelu ohi ja pisteitä ropisee: 192 oikein veikannutta saa 1.67 pistettä. Tulos oli oikein 49 veikkaajalla ja yhdellä huti 123 veikkaajalla.
Luka Modrićin maali oli napattu kiinni yhdellä veikkaajalla.

Ameobi pitää johtajan paidan tämänkin etapin jälkeen.
« Viimeksi muokattu: 17.06.2018 klo 17:32:54 kirjoittanut Tiksa »
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #14 : 17.06.2018 klo 17:32:27

9. peli ja johtajan keltainen paita säilyy Ameobilla.

164 veikkaajaa saa 1.91 oikeasta merkistä ja näistä 73 myös lisäpisteet oikeasta tuloksesta. Eli eniten tuloksen oikein veikanneita tähän astisista peleistä. Lisäksi sadalla veikkaajalla meni tulos maalilla väärin.

Branislav Ivanovićin varoitus tuo myös lisäpisteet neljälle veikkaajalle.

Mielenkiintoisena detaljina myös se, että FF2:n kollektiivista viisautta paremmin on veikannut vain 21 veikkaajaa.
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #15 : 17.06.2018 klo 20:44:38

Sitten tuli vähän yllätystä. Kisan suurin kerroin tähän mennessä - tasan 7. Meksikon voitto oli oikein 11 veikkaajalla, joista tuloskin oli täysin oikein kolmella. 19 veikkaajaa oli maalin päässä.

Hirving Lozanon maali oli neljällä oikein, Mats Hummelsin kortti viidellä ja Héctorit Moreno ja Herrera oli kumpikin kolmessa rivissä.

Ameobi, joka oli veikannut 1-1 tasuria tästä pelissä jatkaa yhä kärjessä, mutta Meksikon voittoa veikannut DiBiagio nousee ihan tuntumaan.

Muista veikkaajista poimittakoon Lounasseuralainen, jolla oli tästä ottelusta veikattuna Meksikon 1-0 voitto ja maalintekijälistalta löytyi Hirving Lozano. Mukava 12 pinnan potti ja nousua sijalta 152 sijalle 26.
nikkkke

Poissa Poissa


Vastaus #16 : 17.06.2018 klo 20:52:03

Laitalinkin jumbosija hieman hämmentävä :D Onko siellä lähdetty bunuelmaisesti haistelemaan?
Bunuel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kansandemokraattinen jalkapallo


Vastaus #17 : 17.06.2018 klo 20:58:21

Laitalinkin jumbosija hieman hämmentävä :D Onko siellä lähdetty bunuelmaisesti haistelemaan?

Mitä sä selität, mulla oli Meksikon 1-0 voitto lapulla 8)
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #18 : 17.06.2018 klo 23:13:54

Mitä sä selität, mulla oli Meksikon 1-0 voitto lapulla 8)

Ja jotkut vielä kehtasivat naureskella sun riville. :D

Uutinen

Argentiina - Islanti   1-1
Saksa - Meksiko   0-1
Brasilia - Sveitsi   1-1


Muutenkin kärkipaikka vaihtuu. DiBiagio haisteli sekä Saksan tappion että Brasilian tasurin ja ottaa päivän päätteeksi kärkisijan.
Tasuri tästä Brasilian ja Sveitsin pelistä tuo 4.6 pistettä 30 veikkaajalla, joista 17 sai lisäksi kaksi pistettä oikeasta tuloksesta. Lohtupiste viereen osuneesta tuloksesta 65 veikkaajalle.

Philippe Coutinho löytyi kuudesta maalintekijäveikkauksesta. Korttien puolella vihdoinkin tuli pisteitä vähän useammalle kun Casemirolle nousi kortti - 95 veikkaajaa odotti tätä. Myös Lichtsteinerin ja Schärin kortteja oli veikannut kolme foorumistia.
« Viimeksi muokattu: 17.06.2018 klo 23:26:40 kirjoittanut Tiksa »
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #19 : 17.06.2018 klo 23:23:35

Tämän sangen yllätyksellisen päivän parhaat pistekertymät olivat seuraavat:

Lounasseuralainen   20.51
lahana   17.6
Bunuel   15.6
Gesert   15.51
aquel   15.51
Di Michele   15.51
DiBiagio   12.6
Sancty   11.91
Betnley   11.51
Stanleyjub   11

Lahana veti komeat 186 sijaa ylöspäin.
nikkkke

Poissa Poissa


Vastaus #20 : 17.06.2018 klo 23:27:10

Minä ainakaan ole naureskellut mitään, kunhan tässä kisassa tuollainen hyvin volatili tyyli on ollut Bunuelin tavaramerkki jo siinä määrin, että se on noussut käsitteeksi :) Taitaapi Bunuel olla noussut jo top kymppiin alkulohkopisteissä, Laitalinkki edelleenkin jumbona. Toivotaan huomenna Panaman ja Tunisian voittoja Tuoppi
DiBiagio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS


Vastaus #21 : 18.06.2018 klo 00:00:19

Tämähän on alkanut hämmästyttävän hyvin. Pitääkö tässä alkaa kisoja oikein rahalla pelaamaan, vai vain naattia johtoasemasta ilman sen suurempia jinxauksia...
Gesert

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV


Vastaus #22 : 18.06.2018 klo 18:09:08

Tämähän on alkanut hämmästyttävän hyvin. Pitääkö tässä alkaa kisoja oikein rahalla pelaamaan, vai vain naattia johtoasemasta ilman sen suurempia jinxauksia...
Ei tässä oikealla rahalla kannata pelailla, kerran kokeilin ja pieleen meni.
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #23 : 18.06.2018 klo 18:43:47

Tämähän on alkanut hämmästyttävän hyvin.

Kärkipaikkasi säilyy yhä koska kuuluit siihen 128 veikkaajan joukkoon, joka otti 2.05 pistettä Ruotsin voitosta. Näistä 65 sai lisäpisteet oikeasta tuloksesta. Ja peräti 130 oli yhden maalin päässä - jälkimmäinen enemmän kuin missään muussa pelissä tähän mennessä. Maaleista ja korteista ei pisteitä.


Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #24 : 18.06.2018 klo 20:17:48

Kisojen veikatuimpia voittajia - 263 veikkaajaa - pisteitä tosin vain 1.14. Tuloskin oikein 83 veikkaajalla - eniten tähän mennessä - ja 119 veikkaa yhdellä maalilla pieleen.
Lisäksi 98 veikkaajaa sai kuusi pinnaa Lukakun maaleista, Mertenskin löytyi viideltä maalintekijälistalta ja Jan Vertonghen yhdeksältä korttilistalta.

Stanleyjub ottaa (Lukakun maalipisteillä) kärkipaikan itselleen.

 
Sivuja: [1] 2
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines