FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
06.12.2019 klo 00:24:35 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Joulupata 2019, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Kirjoittaja Aihe: Naisten Piirisarjat 2019  (Luettu 22349 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
haikaran uhri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SUOMI, JyPK, FSV 1912


Vastaus #75 : 03.10.2019 klo 21:14:23

Eli tässä taulukot Länsi-Suomen/Tampereen Kolmonen ja Tampereen Nelonen.

Länsi-Suomen Nelosessa vielä yksi ottelu ylihuomenna ja myös Ahvenanmaalainen JIK/IFK M/ÅU pelaa vielä kerran Ruotsin Upplandsserienissä (su, Div 5 Östra). Laitetaan nämä myöhemmin.

Länsi-Suomen/Tampereen Kolmonen
1.   Tampereen Kisatoverit, 14, 12-2-0, 52-14, 38
----------------------------------------
2.   AC Himmeli Pori, 14, 10-3-1, 52-26, 33
3.   FC Nokia (P), 14, 7-2-5, 29-33, 23
4.   IFK Mariehamn (N), 14, 5-4-5, 29-29, 19
5.   FC Halikko (N), 14, 5-0-9, 32-31, 15
6.   Turun Toverit, 14, 3-3-8, 25-40, 12
7.   Pargas IF, 14, 2-4-8, 23-35, 10
----------------------------------------
8.   Tervakosken Pato (N), 14, 3-0-11, 21-55, 9


Tampereen Nelonen
1.   Tamp.-Viipurin Ilves-Kissat, 18, 14-3-1, 124-30, 45
----------------------------------------
2.   Ylöjärven Ilves (P), 18, 14-2-2, 65-22, 44
3.   Tampere United, 18, 14-1-3, 73-14, 43
4.   Parkunmäen Apassit ("N"), 18, 10-2-6, 51-33, 32
5.   FC Nokia /2, 18, 9-2-7, 54-30, 29
6.   Pirkkalan Jalkapalloklubi, 18, 8-0-10, 34-46, 24
7.   Tampereen Pallo-Pojat-70, 18, 7-1-10, 30-45, 22
8.   Toijalan Pallo-49*, 18, 4-4-10, 35-59, 16
9.   FC Haka-j Valkeakoski (U), 18, 1-1-16, 17-97, 4
10.  Mäntän Valo, 18, 1-0-17, 13-120, 3
*nousukielto
Karponvahti

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: 13, KarPo, PeKa, Naiset, SW6 ja 14.3.1978-2.3.2012


Vastaus #76 : 04.10.2019 klo 07:44:48

Tänään ratkeaa PEPO:n vastustaja 12.10 pelattavaan karsintamatsiin, joka tulee livenä KARPOT-TV:stä.
El Domingo

Poissa Poissa


Vastaus #77 : 12.10.2019 klo 20:20:30

Tänään ratkeaa PEPO:n vastustaja 12.10 pelattavaan karsintamatsiin, joka tulee livenä KARPOT-TV:stä.

Nousukarsinnassa PEPO - Puotinkylän Valtti päättyi 1-5.
Lappeenrannan ilmestyvä Etelä-Saimaa -lehti uutisoi ottelusta
https://esaimaa.fi/uutiset/urheilu/a79c9f78-8417-4faa-bae0-828d3815ecff
haikaran uhri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SUOMI, JyPK, FSV 1912


Vastaus #78 : 17.10.2019 klo 17:13:54

Länsi-Suomen Nelonen
1.   Liedon Pallo, 18, 18-0-0, 123-7, 54
----------------------------------
2.   Kimito Sportförening, 18, 13-1-4, 66-16, 40
3.   Åbo IFK 2 (U), 18, 11-2-5, 63-32, 35
4.   Turun Pyrkivä, 18, 10-3-5, 52-33, 33
5.   Raisio Futis /2 (U), 18, 9-2-7, 52-27, 29
6.   Peimari United (U), 18, 8-0-10, 40-35, 24
7.   Turun Weikot /3* (U), 18, 4-5-9, 28-60, 17
8.   Maskun Palloseura (P), 18, 4-3-11, 23-48, 15
9.   Mynämäen Pallo -53 (U), 18, 2-3-13, 26-105, 9
10.  VG-62 Naantalu (U), 18, 0-3-15, 11-121, 3
*de facto /2

Upplandsserien Dam Div 5 Östra (tässä ainoastaan JIK/Mariehamn/ÅU "Suomen" puolelta)
1.   IF VP Uppsala, 16, 13-3-0, 71-8, 42
---------------------------------------
2.   Häverödals SK, 16, 13-1-3, 72-20, 40
3.   Brottby SK, 16, 10-1-5, 43-21, 31
4.   Rådmansö SK, 16, 10-1-5, 44-29, 31
5.   Riala GoIF, 16, 8-3-5, 31-22, 27
6.   BKV Norrtälje, 16, 7-1-8, 44-31, 22
7.   SK Wigör/Knivsta IK, 16, 3-1-12, 19-65, 10
8.   Jomala IK/Mariehamn/ÅU, 16, 1-1-14, 13-75, 4
9.   Roslagsbro IF, 16, 1-0-15, 18-84, 3
-.   Danmarks IF 2, Utgått
-.   Vaksala SK 2, Uteslutet
haikaran uhri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SUOMI, JyPK, FSV 1912


Vastaus #79 : 17.10.2019 klo 17:28:29

Helsingin/Uudenmaan Kolmonen
1.   FC Honka Espoo /2 (P), 22, 17-3-2, 73-26, 54
-------------------------------------------
2.   Puotinkylän Valtti (N), 22, 17-1-5, 91-31, 52
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
3.   IF Gnistan Oulunkylä, 22, 12-3-7, 50-43, 39
4.   Helsingfors IFK, 22, 12-3-7, 63-36, 39
5.   Helsingin Palloseura /2, 22, 11-3-8, 58-30, 36
6.   Malmin Palloseura, 22, 10-2-10, 65-55, 32
7.   FC Kasiysi Espoo /Hiki, 22, 10-1-11, 59-46, 31
8.   Hyvinkään Palloseura (N), 22, 8-3-11, 47-50, 27
9.   FC Espoo /2, 22, 8-1-13, 52-77, 25
------------------------------------------
10. Keravan Pallo-75 /InterMillat (N), 22, 7-4-11, 29-56, 25
11. Korson Palloseura, 22, 5-3-14, 38-87, 18
12. Ekenäs IF, 22, 1-1-20, 10-98, 4

Nousukarsinta (foorumissa mainittu tulos)
PEPO - Valtti 1-5


Melkoinen romahdus EIF:llä - viime kaudella 4. sija, 38 p
haikaran uhri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SUOMI, JyPK, FSV 1912


Vastaus #80 : 17.10.2019 klo 18:09:03

Ennen kun päästään Hki/Uudenmaan Nelosen syksysarjoihin, täällä vielä kevätsarjat:

Helsingin/Uudenmaan Nelonen Kevät 1
1.   Esbo Bollklubb /2, 10, 8-1-1, 39-6, 25
2.   Haukilahden Pallo /Wellamot, 10, 7-1-2, 27-9, 22
3.   FC Espoo /United (U), 10, 6-1-3, 23-15, 19
4.   Helsingin JK /United, 10, 6-2-3, 16-11, 17
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5.   Nummelan Palloseura (U), 10, 4-2-4, 22-26, 14
6.   Leppävaaran Pallo (PP), 10, 4-1-5, 12-19, 13
7.   Espoon Tikka, 10, 3-3-4, 16-11, 12
8.   Helsingfors IFK /Red, 10, 3-2-5, 16-21, 11
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
9.   Pallo-Pojat Juniorit Hki, 10, 3-1-6, 12-23, 10
10. Espoon Palloseura /N, 10, 2-2-6, 13-33, 8
11. Ingå IF ("N"), 10, 2-0-8, 8-30, 6


Helsingin/Uudenmaan Nelonen Kevät 2
1.   Pallokerho-35 Helsinki /4*, 10, 7-2-1, 27-14, 23
2.   Malmin Palloseura /Akatemia ("N"), 10, 6-2-2, 20-10, 20
3.   FC Viikingit Vuosaari /2 (U), 10, 5-2-3, 18-20, 17
4.   Espoon Palloseura /B, 10, 5-1-4, 22-16, 16
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5.   Nurmijärven JS /2, 10, 5-1-4, 18-20, 16
6.   Helsingin Palloseura /3, 10, 4-2-4, 24-14, 14
7.   FC Fox Helsinki, 10, 4-1-5, 19-20, 13
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8.   FC Kontu Itä-Helsinki /B (U), 10, 3-2-5, 18-25, 11
9.   Team Vanpa Vantaa (P), 10, 3-2-5, 18-25, 11
10. Puotinkylän Valtti /2, 10, 3-1-6, 13-17, 10
11. Malmin Ponnistajat (U), 10, 1-2-7, 6-22, 5
*de facto PK-35 /3 - paitsi jos otetaan huomioon "Yksi yhteinen" sitten tosin /4

Helsingin/Uudenmaan Nelonen Kevät 3
1.   Itä-Hakkilan Kilpa, 9, 7-2-0, 33-10, 23
2.   FC Loviisa (>), 9, 7-2-0, 26-7, 23
3.   Mäntsälän Urheilijat, 9, 6-0-3, 22-10, 18
4.   Järvenpään PS /United (P), 9, 6-0-3, 21-12, 18
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5.   PK-09 Hyvinkää, 9, 5-0-4, 25-21, 15
6.   FC Riihimäen Uhka, 9, 3-2-4, 13-16, 11
7.   PK-50 Vantaa, 9, 3-0-6, 13-19, 9
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8.   FC Kuusysi Lahti /2, 9, 2-0-7, 10-24, 6
9.   Orimattilan Pedot, 9, 1-2-6, 9-27, 5
10. Koivukylän Palloseura, 9, 1-0-8, 10-36, 3
haikaran uhri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SUOMI, JyPK, FSV 1912


Vastaus #81 : 17.10.2019 klo 18:48:06

Helsingin / Uudenmaan Nelonen Nousulohko
1.   FC Loviisa, 10, 8-1-1, 39-14, 25
2.   Esbo Bollklubb /2, 10, 7-1-2, 28-14, 22
3.   Espoon Palloseura /B, 10, 6-2-2, 27-10, 20
-----------------------------------------
4.   Pallokerho-35 Helsinki /4*, 10, 5-3-2, 18-21, 18
5.   Itä-Hakkilan Kilpa, 10, 5-2-3, 27-18, 17
6.   Mäntsälän Urheilijat, 10, 5-1-4, 17-15, 16
7.   FC Viikingit Vuosaari /2, 10, 4-2-4, 23-24, 14
8.   Helsingin JK /United, 10, 4-0-6, 11-16, 12
9.   Malmin Palloseura /Akatemia, 10, 2-2-6, 20-30, 8
10. Järvenpään Palloseura /United, 10, 1-1-8, 13-31, 4
11. Haukilahden Pallo /Wellamot, 10, 0-1-9, 4-34, 1
-.   FC Espoo /United, suljettu sarjasta (10.9.)
*de facto /3, paitsi jos PK-35 Vantaa otetaan huomioon


Helsingin / Uudenmaan Nelonen Syksy 2
1.   PK-09 Hyvinkää, 9, 6-1-2, 19-13, 19
2.   Nurmijärven JS /2, 9, 5-2-2, 16-8, 17
3.   Helsingin Palloseura /3, 9, 5-2-2, 23-9, 17
4.   Espoon Tikka, 9, 5-1-3, 15-11, 16
5.   Helsingfors IFK /Red, 9, 5-1-3, 14-16, 16
6.   FC Fox Helsinki, 9, 3-3-3, 15-16, 12
7.   Nummelan Palloseura, 9, 3-1-5, 17-16, 10
8.   FC Riihimäen Uhka, 9, 2-4-3, 9-13, 10
9.   Leppävaaran Pallo, 9, 2-2-5, 4-12, 8
10. PK-50 Vantaa, 9, 0-1-8, 1-19, 1


Helsingin / Uudenmaan Nelonen Syksy 3
1.   Espoon Palloseura /N, 9, 7-1-1, 33-10, 22
2.   Pallo-Pojat Juniorit Helsinki, 9, 5-3-1, 25-11, 18, 18
3.   Malmin Ponnistajat, 9, 5-3-1, 16-9, 18
4.   FC Kontu Itä-Helsinki /B, 9, 5-2-2, 31-14, 17
5.   Team Vanpa Vantaa, 9, 5-1-3, 23-18, 16
6.   Puotinkylän Valtti /2, 9, 4-1-4, 11-14, 13
7.   FC Kuusysi Lahti /2, 9, 2-2-5, 9-25, 8
8.   Ingå IF, 9, 2-1-6, 9-19, 7
9.   Koivukylän Palloseura, 9, 1-2-6, 9-25, 5
10. Orimattilan Pedot, 9, 0-2-7, 5-26, 2

 
Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines