FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
13.12.2019 klo 23:38:06 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Vuoden forumisti 2019, Joulupata 2019, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: 1 [2] 3 4
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut 2019  (Luettu 35422 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
MiestenK

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Espoolaisseurat ja suomalaiset ulkomailla


Vastaus #25 : 18.01.2019 klo 10:13:52

EM-karsinnat
8.6. Suomi - Bosnia-Hertsegovina 2-0
5.9. Suomi - Kreikka 1-0
8.9. Suomi - Italia 1-2
15.10. Suomi - Armenia 3-0
15.11. Suomi - Liechtenstein 3-0

18.11. Kreikka - Suomi 2-1

Naisten EM-karsinnat
8.10. Suomi - Albania 8-1
7.11. Suomi - Kypros 4-0

Mestarien liiga
9.7. HJK - HB Torshavn 3-0

Eurooppaliiga
15.8. HJK - Riga FC 2-2

Allsvenskan
31.3. AIK - Östersunds FK 0-0
1.9. AIK - Djurgården 1-0

DBU Pokal
5.4. Brøndby IF - AaB 1-0

Division 1
7.4. Fremad Amager - Thisted FC 1-0

Division 2
6.4. Vanløse IF - BK Frem 0-0

Regionalliga
12.5. BFC Dynamo - VSG Altglienicke 0-4

Veikkausliiga
15.4. FC Honka - IFK Mariehamn 1-3
25.4. FC Honka - FC Inter 3-2
3.5. HJK - Ilves 0-0
27.5. FC Honka - FC Lahti 2-0
31.5. HIFK - VPS 2-1

18.6. HIFK - SJK 1-0
19.6. HJK - FC Honka 0-1
4.7. HIFK - HJK 0-2
21.7. HIFK - RoPS 1-0
24.8. FC Honka - HJK 0-1

13.9. HIFK - KPV 3-1
21.9. FC Honka - HJK 3-1
21.9. HIFK - SJK 2-0
28.9. HJK - IFK Mariehamn 3-0
19.10. FC Honka - IFK Mariehamn 2-0

23.10. HJK - FC Lahti 2-2 (4-1 rp)
3.11. FC Honka - IFK Mariehamn 1-0

Kakkonen
27.4. Klubi 04 - VJS 3-5
4.5. Klubi 04 - FC Viikingit 6-1
25.5. FC Espoo - FC Honka/Akatemia 1-0
30.5. EPS - FC Jazz 1-3
2.6. FC Espoo - Pallo-Iirot 1-2

9.6. Gnistan - FC Espoo 3-2
25.6. FC Espoo - SalPa 0-2
29.6. FC Espoo - FC Jazz 1-4
27.7. FC Espoo - KaaPo 2-1
10.8. FC Espoo - Tampere United 6-0

13.8. Kiffen - Reipas 1-1
22.8. FC Espoo - Gnistan 1-1
21.9. FC Espoo - Ilves/2 4-1
5.10. FC Espoo - KäPa 2-2
19.10. FC Espoo - Gnistan 3-1

Kolmonen
26.4. LePa - CLE 4-0
30.5. HIFK/2 - FC Espoo/2 0-3
1.7. Töölön Taisto - FC Espoo/2 2-4
14.8. FC FINNKURD - FC Espoo/2 2-3
29.8. FC Espoo/2 - HIFK/2 2-0

20.9. FC Espoo/2 - EIF/Akademi 3-2
5.10. FC Espoo/2 - Töölön Taisto 1-3

Suomen Cup
26.1. FC Honka - FC Lahti 0-1
29.1. HJK - HIFK 1-0
2.2. GrIFK - Gnistan 1-3
2.2. Klubi 04 - FC Espoo 2-3
8.2. FC Espoo - PKKU 3-0

9.2. HIFK - FC Honka 1-2
19.2. HJK - FC Honka 2-3
22.2. FC Espoo - JIPPO 1-2
23.2. FC Honka - IFK Mariehamn 0-0
24.2. FC Honka/Akatemia - Gnistan 1-3

2.3. FC Honka - FC Inter 2-0
15.3. Gnistan - VPS 1-3 j.a

U19-tyttöjen EM-karsinnat
8.10. Tshekki - Suomi 0-5

Naisten Liiga
20.10. HJK - FC Honka 3-1

Naisten Suomen Cup
7.6. HJK - Åland United 1-0

Regions’ Cup
28.9. TiPS - PeKa 3-1

Busmo Winter Cup
17.2. FC Espoo - PK-35 3-1
23.3. Gnistan - FC Espoo 1-2
13.4. FC Espoo - KäPa 4-1

ASM-sarja
28.4. Atlantis FC - FC Espoo 0-0

ASM-karsinta
2.3. FC Espoo - RiPS 3-0

Harjoitusottelut
18.1. FC Honka - FC Honka/Akatemia 4-0
1.2. FC Honka - KTP 2-1
16.4. FC Espoo - HIFK 2-3
17.6. Suomi - Islanti 0-2

Yhteensä: 80

Edellisvuodet
2015: 50 ottelua (lukuun ottamatta junnupelejä, joita kertyi noin kymmenkunta)
2016: 56 ottelua
2017: 50 ottelua
2018: 69 ottelua

2015-2019: 305 ottelua
« Viimeksi muokattu: 19.11.2019 klo 08:04:58 kirjoittanut MiestenK »
siiseli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 49ers, Hakuho, M.Carlsen


Vastaus #26 : 18.01.2019 klo 16:06:56

2018: http://futisforum2.org/index.php?topic=214095.msg11468656#msg11468656

18.1     Honka - Honka/Ak    4-0                 Esport Arena           Harkkaottelu
27.1     Honka/Ak - NJS        1-1                 VW-Halli                 Kakkosen cup
2.2       GrIFK - Gnistan        1-3                 VW-Halli                 Kakkosen cup
9.2       HIFK - Honka           1-2                 Talin Halli                Suomen cup
2.3       Honka - Inter           2-0                 Esport Arena           Suomen cup
30.3     Honka - Ilves           1-1 (rp. 3-4)    TUP                        Suomen cup
25.4     Honka - Inter           3-2                 TUP                        Veikkausliiga
11.5     Honka - VPS             1-1                 TUP                        Veikkausliiga
2.6       Honka - KPV             0-1                 TUP                        Veikkausliiga
8.6       Huuhkajat - B-H       2-0                 Ratina                    Eurokarsintaa
19.6     HJK - Honka             0-1                 Telia                        Veikkausliiga
24.6     EBK - KyPa               4-3                 KEsUP                     Regions cup
27.6     EBK - LePa/R.           4-1                 KEsUP                     Vitonen
6.7       Honka - KuPS           1-2                 TUP                        Veikkausliiga
13.7     Honka - HIFK           3-0                 TUP                        Veikkausliiga
27.7     Honka - Ilves            1-2                 TUP                        Veikkausliiga
31.7     HJK - Red Star          2-1                 Telia                       UCL karsintaa
1.8       ToTe - EBK               4-0                 Pukinmäki               Regions cup
10.8     Honka - SJK             0-0                 TUP                        Veikkausliiga
24.8     Honka - HJK             0-1                 TUP                        Veikkausliiga
31.8     FC Espoo - GrIFK      5-1                 LvUP                       Kakkonen
28.9     EPS - P-Iirot             4-4                 ElUP                       Kakkonen
5.10     GrIFK - Ilves/2         3-1                 KaunKK                   Kakkonen
19.10   Honka - IFKM           3-0                 TUP                        Veikkausliiga
3.11    Honka - IFKM            1-0                 TUP                        Europelikarsinta
15.11  Huuhkajat - Liech.     3-0                 Telia                       Eurokarsintaa

Joukkueita nähty seuraavasti:

15 krt: Honka
3 krt: EBK, HJK, GrIFK
2 krt: Honka/Ak, Inter, HIFK, Ilves, IFKM, Huuhkajat
1 krt: NJS, Gnistan, VPS, KPV, B-H, KyPa, LePa/R., KuPS, Red Star, ToTe, SJK, FC Espoo, EPS, P-Iirot, Ilves/2, Liech.

Stadionit/kentät:

11 krt: TUP
3 krt: Telia
2 krt: VW-Halli, Esport Arena, KEsUP
1 krt: Talin Halli, Ratina, Pukinmäki, LvUP, ElUP, KaunKK

Lienee tässä tältä vuodelta. 26 ottelua: taas uusi oma ennätys, kahdeksan (!) parannusta edelliseen enkkaan eli viime vuoteen :o

« Viimeksi muokattu: 28.11.2019 klo 10:54:29 kirjoittanut siiseli »
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lupi


Vastaus #27 : 18.01.2019 klo 16:18:40

Do dii. Jos vielä ehtisi kiertää Klubin koko Veikkausliigan, niin kelpaisi. Viime vuotta paaaljon vähäisempi vapaa-aika tullee vähentämään kiertelyä aika radikaalisti, luulen ma. Tämän vuoden uutuutena kirjaan myös uudet stadionbongaukset. Ja ei kai kukaan oikeasti laske teeveepelejä?

Ja prkl kun putosin toiselle sivulle kaikenmaailman tilanvaraajien takia.

Talvi

1. 18.1. Ilves - SJK (P20-SMQ) 5-1, Pirkkahalli
2. 18.1. Ilves - KuPS (SCQ) 4-1, Pirkkahalli
3. 26.1. HJK - Hammarby (N-ho) 1-3, Tali
4. 26.1. Lupi - Hammarby (ho) 3-1, Tali
5. 26.1. Atlantis - Gnistan (P20-SMQ) 3-0, Tali
6. 26.1. HJK - VJS (P20-SMQ) 2-5, Tali
7. 27.1. PKKU - Klubi 04 (SCQ) 0-5, Pallomylly
8. 29.1. Lupi - jullit (SCQ) 1-0, Tali

9. 10.2. HJK - VJS (P17-SMQ) 2-2, Tali
10. 19.2. Lupi - Honak (SCQ) 2-3, Tali
11. 23.2. HJK - Atlantis (P20-SMQ) 1-1, Tali

Kevät

12. 3.3. KäPa - HJK (P17-SMQ) 5-3, Tali
13. 9.3. KäPa - Inter (P17-SMQ) 2-0, Tali
14. 9.3. HJK - PKKU (P17-SMQ) 1-1, Tali
15. 9.3. HJK - Honka (P20-SMQ) 4-2, Tali
16. 23.3. ONS - HJK (NL) 2-5 , Heinäpää
17. 30.3. HJK - TiPS (NL) 2-1, Vitonen
18. 30.3. Klubi 04 - Ilves/2 (ho) 2-1, Vitonen

19. 3.4. Lupi - Inter (VL) 2-1, Vitonen
20. 8.4. Lupi - Milf (VL) 2-1, Vitonen
21. 13.4. KuPS - Lupi (VL) 0-0, SS
22. 18.4. SJK - Lupi (VL) 0-0, OmaSp
23. 23.4. Lupi - iullit (VL) 1-1, Vitonen
24. 29.4. Inter - Lupi (VL) 4-1, Veritas

25. 3.5. Lupi - Ilves (VL) 0-0, Vitonen
26. 4.5. HJK - KuPS (NL) 2-1, Vitonen
27. 4.5. Klubi 04 - Viikingit (2D) 6-1, Vitonen
28. 7.5. VPS - Lupi (VL) 1-1, Elisa
29. 11.5. Lupi - SJK (VL) 2-2, Vitonen
30. 11.5. Klubi 04 - PEPO (2D) 2-1, Vitonen
31. 18.5. Jippo - Klubi 04 (2D) 0-0, Mehtimäki
32. 20.5. Lahi - Lupi (VL) 3-0, Hiihtostadion
33. 26.5. HJK - Ilves (P17-SM) 2-0, Vitonen
34. 26.5. HJK - TPS (NL) 2-0, Vitonen
35. 26.5. Lupi - KPV (VL) 3-1, Vitonen
36. 27.5. Klubi 04 - NJS (2D) 2-0, Bollis
37. 30.5. MP - Klubi 04 (2D) 0-0, Urski
38. 31.5. RoPS - Lupi (VL) 0-1, Keskuskenttä

Kesä

39. 3.6. TiPS - HJK (NL) 1-1, Tikkurila
40. 9.6. VJS - HJK (P20-SM) 4-1, Myyrmäki
41. 13.6. Klubi 04 - MiPK (2D) 1-1, Vitonen
42. 15.6. HJK - SJK (P20-SM) 0-1, Pukinmäki
43. 19.6. Lupi - Honak (VL) 0-1, Vitonen
44. 25.6. Milf - Lupi (VL) 0-2, WHA
45. 29.6. HJK - Ilves (T18-SM) 1-0, Bollis 6
46. 29.6. Lupi - KuPS (VL) 1-1, Vitonen

47. 1.7. Klubi 04 - JäPS (2D) 2-2, Vitonen
48. 4.7. iullit - Lupi (VL) 0-2, Vitonen
49. 6.7. Kiffen - Klubi 04 (2D) 1-3, Bollis
50. 9.7. Lupi - Tórshavn (UCLQ) 3-0, Vitonen
51. 13.7. PEPO - Klubi 04 (2D) 4-0, Kimpinen
52. 15.7. HJK - Honka (NL) 1-1, Vitonen
53. 20.7. Ilves - Lupi (VL) 1-1, Tammela
54. 27.7. Lupi - VPS (VL) 1-1, Vitonen
55. 28.7. Klubi 04 - Jippo (2D) 1-1, Vitonen
56. 31.7. Lupi - Punainen tähti (UCLQ) 2-1, Vitonen

57. 3.8. NJS - Klubi 04 (2D) 3-1, Klaukkala
58. 10.8. HJK - JyPK (NL) 1-1, Vitonen
59. 10.8. Lupi - Lahi (VL) 4-0, Vitonen
60. 11.8. Klubi 04 - MP (2D) 0-4, Vitonen
61. 15.8. Lupi - Riika (UELQ) 2-2, Vitonen
62. 17.8. HJK - FC Espoo (P20-SM) 1-0, Vitonen
63. 17.8. HJK - Ilves (NL) 5-1, Vitonen
64. 18.8. KPV - Lupi (VL) 2-1, Keskuskenttä
65. 24.8. Honak - Lupi (VL) 0-1, TUP
66. 25.8. Klubi 04 - Sudet (2D) 5-0, Vitonen
67. 31.8. HJK - Atlantis (P20-SM) 1-3, Tali N1
68. 31.8. HJK - KuPS YJ (P17-SM) 4-1, Vitonen

Syksy

69. 1.9. Lupi - RoPS (VL) 2-2, Vitonen
70. 14.9. Klubi 04 - Reipas (2D) 4-3, Vitonen
71. 14.9. HJK - JyPK (NL) 3-0, Vitonen
72. 15.9. KuPS - Lupi (VL) 1-0, SS
73. 21.9. Honak - Lupi (VL) 3-1, TUP
74. 28.9. HJK - KuPS (NL) 3-0, Vitonen
75. 28.9. Lupi - Milf (VL) 3-0, Vitonen

76. 5.10. Klubi 04 - Kiffen (2D) 0-0, Vitonen
77. 6.10. Lupi - Inter (VL) 0-1, Vitonen
78. 19.10. Ilves - Lupi (VL) 2-1, Tammela
79. 20.10. HJK - Honka (NL) 3-1, Vitonen
80. 23.10. Lupi - Lahi (€PO) 2-2 rp 4-1, Vitonen
81. 27.10. Lupi - Milf (€PO) 1-1 ja 1-2, Vitonen

Loppuverryttely

82. 15.11. Suomi - Liechtenstein (ECQ) 3-0, Vitonen

Yhteenveto

Lupin edustus 35
Nollanelonen/ naiset /nuoriso 17/12/13
Maajoukkueet 1
Turismi 4

Yhteensä 82

-Pääsylippuihin mennyt € 401:- sisältäen kausarit.

-Kotimaan kilometrejä Stadin ulkopuolelle 10636. Laskettu kuukkelikartalla himasta pelipaikalle - ja takaisin.

-uusia stadionbongauksia (tai"stadion") 6

2018 103 peliä, 11648 km
2017 94 peliä, 12099 km
« Viimeksi muokattu: 18.11.2019 klo 23:38:17 kirjoittanut Epeli »
Tolsa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP, SGE


Vastaus #28 : 19.01.2019 klo 15:15:23

01. 19.01. FC Lahti - KTP, 2-0 (1-0), harjoitusottelu, Mukkulan halli, Lahti

02. 16.02. EIF - KTP, 1-0 (0-0), Suomen Cup, Volkswagen halli, Kauniainen

03. 30.03. KTP - Sudet, 5-0 (3-0), Kouvola-turnaus, Kymenlaakson Sähkö Stadion, Myllykoski

04. 07.04. FC Lahti - KuPS, 3-3 (0-3), Veikkausliiga, Kisapuisto, Lahti
05. 13.04. KTP - PEPO, 2-1 (2-1), harjoitusottelu, Arto Tolsa Areena, Kotka
06. 19.04. FC Lahti - FC Inter, 1-1 (0-1), Veikkausliiga, Kisapuisto, Lahti
07. 30.04. FC Lahti - VPS, 1-1 (0-1), Veikkausliiga, Kisapuisto, Lahti

08. 05.05. FC Lahti - SJK, 1-1 (0-0), Veikkausliiga, Kisapuisto, Lahti
09. 13.05. KTP - EIF, 3-1 (0-0), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
10. 20.05. KTP - FF Jaro, 2-2 (1-0), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
11. 21.05. Reipas - MiPK, 2-1 (0-1), Kakkonen, Kisapuisto, Lahti
12. 29.05. MyPa - KTP, 1-1 (0-0), Ykkönen, Kymenlaakson Sähkö Stadion, Myllykoski

13. 09.06. Reipas - MP, 1-3 (0-1), Kakkonen, Kisapuisto, Lahti
14. 10.06. KTP - TPS, 0-3 (0-2), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
15. 16.06. TPV - KTP, 1-0 (0-0), Ykkönen, Tammela, Tampere

16. 13.07. KTP - AC Kajaani, 0-2 (0-1), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
17. 14.07. FC Lahti - Ilves, 1-0 (1-0), Veikkausliiga, Hiihtostadion, Lahti
18. 22.07. KTP - MyPa, 2-0 (1-0), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
19. 31.07. HJK - Crvena Zvezda, 2-1 (0-0), UEFA Champions League karsinta, Telia 5G Areena, Helsinki

20. 03.08. Reipas - Viikingit, 1-0 (0-0), Kakkonen, Kisapuisto, Lahti
21. 17.08. Reipas - JIPPO, 0-1 (0-1), Kakkonen, Kisapuisto, Lahti
22. 19.08. FC Lahti - FC Honka, 3-2 (3-0), Veikkausliiga, Hiihtostadion, Lahti
23. 31.08. Reipas - Sudet, 4-1 (2-0), Kakkonen, Kisapuisto, Lahti

24. 01.09. FC Lahti - IFK Mariehamn, 0-1 (0-0), Veikkausliiga, Hiihtostadion, Lahti
25. 02.09. KTP - EIF, 2-1 (1-1), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
26. 09.09. KTP - FF Jaro, 3-1 (0-1), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
27. 21.09. MyPa - KTP, 2-3 (0-1), Ykkönen, Kymenlaakson Sähkö Stadion, Myllykoski

28. 07.10. KTP - TPS, 1-1 (0-0), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
29. 20.10. TPV - KTP, 1-0 (1-0), Ykkönen, Tammela, Tampere

30. 15.11. Suomi - Liechtenstein, 3-0 (1-0), EM-karsinta, Telia 5G Areena, Helsinki

2018: 21
2017: 34
« Viimeksi muokattu: 17.11.2019 klo 01:21:27 kirjoittanut Tolsa »
Futtaaja

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Reipas


Vastaus #29 : 19.01.2019 klo 16:45:11

EM-karsinnat
8.6. Suomi - Bosnia 2-0, Ratinan stadion

Veikkausliiga
7.4. Lahti - KuPS 3-3, Kisapuisto
19.4. Lahti - Inter 1-1, Kisapuisto
30.4. Lahti - VPS 1-1, Kisapuisto
5.5. Lahti - SJK 1-1, Kisapuisto
20.5. Lahti - HJK 3-0, Lahden stadion

Kakkonen
4.5. Reipas - JäPS 3-1, Kisapuisto
21.5. Reipas - MiPK 2-1, Kisapuisto
29.5. Reipas - Kiffen 1-1, Kisapuisto
7.6. TamU - Ilves/2 0-2, Pyynikin urheilukenttä
9.6. Reipas - MP 1-3, Kisapuisto

Harjoitusottelut
19.1. Lahti - KTP 2-0, Mukkulan halli
26.1. Reipas - Kuusysi 5-0, Mukkulan halli
22.3. Reipas - Lahti 1-0, Kisapuisto
13.4. Reipas - NJS 2-0, Kisapuisto
20.4. Reipas - Sudet 6-0, Kisapuisto

Eurooppaliiga
21.2. Real Betis - Rennes 1-3, Estadio Benito Villamarín

La Liga
23.2. Sevilla - Barcelona 2-4, Estadio Ramón Sánchez Pizjuán

Yhteensä: 18
« Viimeksi muokattu: 11.06.2019 klo 12:05:01 kirjoittanut Futtaaja »
mustajoki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti/KTP


Vastaus #30 : 19.01.2019 klo 16:48:57

Naisten EM 2021-karsinta
7.11 Suomi - Kypros 4-0, Telia 5G -areena

Veikkausliiga
7.4 FC Lahti - KuPS 3-3, Kisapuisto
19.4 FC Lahti - FC Inter 1-1, Kisapuisto
26.4 Ilves - FC Lahti 1-0, Ratinan stadion
5.5 FC Lahti - SJK 1-1, Kisapuisto
20.5 FC Lahti - HJK 3-0, Lahden stadion
18.6 FC Lahti - RoPS 1-2, Lahden stadion
30.6 FC Lahti - HIFK 0-0, Lahden stadion
14.7 FC Lahti - Ilves 1-0, Lahden stadion
4.8 FC Lahti - KPV 1-0, Lahden stadion
10.8 HJK - FC Lahti 4-0, Telia 5G -areena
24.8 FC Honka - HJK 0-1, Tapiolan Urheilupuisto
13.9 HIFK - KPV 3-1, Telia 5G -areena
14.9 FC Lahti - RoPS 3-0, Lahden stadion
28.9 FC Lahti - HIFK 2-2, Lahden stadion
6.10 FC Lahti - KPV 1-4, Lahden stadion
23.10 HJK - FC Lahti 2-2 (4-1 rl), Telia 5G -areena

Ykkönen
27.4 MYPA - TPS 0-1, Kymenlaakson Sähkö stadion
18.5 EIF - MYPA 7-2, Tammisaaren keskuskenttä
3.6 KTP - MuSa 3-1, Arto Tolsa Areena
16.6 TPV - KTP 1-0 Tammelan Stadion
2.7 EIF - KTP 1-4, Tammisaaren keskuskenttä
13.7 KTP - AC Kajaani 0-2, Arto Tolsa Areena
27.7 MuSa - KTP 2-1, Porin stadion
2.8 TPS - KTP 2-0, Veritas-stadion
12.8 KTP - TPV 6-1, Arto Tolsa Areena
21.9 MYPA - KTP 2-3, Kymenlaakson Sähkö stadion
30.9 KTP - MuSa 1-0, Arto Tolsa Areena
4.10 MYPA - TPV 3-2, Kymenlaakson Sähkö stadion
7.10 KTP - TPS 1-1, Arto Tolsa Areena
20.10 TPV - KTP 1-0, Tammelan Stadion

Kakkonen
11.5 Pallo-Iirot - FC Honka/Akatemia 1-2, Äijänsuon stadion
21.5 Reipas - MiPK 2-1, Kisapuisto
19.6 VJS - MP 0-1, Myyrmäki Stadion
3.8 EPS - Ilves/2 1-5, Espoonlahden tn
13.8 FC Kiffen - Reipas 1-1, Töölön pallokenttä

Naisten Liiga
15.7 HJK - FC Honka 1-1, Telia 5G -areena

Suomen Cup
26.1 KTP - AC Kajaani 4-1, Arto Tolsa Areena
2.2 MYPA - FF Jaro 0-0, Lehtomäen tekonurmi
9.2 KTP - TPS 3-2, Arto Tolsa Areena
16.2 FC Inter - FC Lahti 1-2, Kupittaa tekonurmi 5
23.2 TPV - KTP 1-1, Pirkkahalli
15.3 VJS - KPV 0-3, Myyrmäki-halli
16.3 KTP - Ilves 0-2, Arto Tolsa Areena

Harjoitusottelut
19.1 FC Lahti - KTP 2-0, Mukkulan kuplahalli
3.3 KTP - RIASA 3-0, Arto Tolsa Areena
23.3 KTP - MP 3-0, Arto Tolsa Areena
30.3 KTP - Sudet 5-0, Kymenlaakson Sähkö stadion
30.3 MYPA - HIFK 1-2, Kymenlaakson Sähkö stadion
9.4 Suomi N - Puola N 1-0, Telia 5G -areena
13.4 KTP - PEPO 2-1, Arto Tolsa Areena
17.6 Suomi N - Islanti N 0-2, Leppävaaran stadion

Yht: 52 kpl
« Viimeksi muokattu: 05.12.2019 klo 21:47:21 kirjoittanut mustajoki »
ohiveto1

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka, FC Honka Naiset, EsPa, WHU, Schalke


Vastaus #31 : 19.01.2019 klo 16:58:05

Harjoitusottelut
18.1. FC Honka - FC Honka Akatemia 4-0, Esport Arena
roska456

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: KPV


Vastaus #32 : 19.01.2019 klo 23:59:38

1. 19.1. KPV - PK-37 5-0 (Harjoitusottelu)
2. 19.1. KPV Akatemia - FF Jaro U23 3-1 (Harjoitusottelu)
3. 25.1. KPV - KuPS 1-1 (Suomen Cup)
4. 31.1. FC Sääripotku - KPS 2-6 (Harjoitusottelu)
5. 8.2. KPV - Ilves 1-2 (Suomen Cup)
6. 9.3. KPV - FF Jaro 2-0 (Harjoitusottelu)
7. 10.3. KPS - KPV Akatemia 0-5 (Harjoitusottelu)
8. 16.3. GBK - VPS Akatemia 5-0 (Harjoitusottelu)
9. 28.3. FC Sääripotku - Esse IK 0-1 (Harjoitusottelu)
10. 14.4. KPV - RoPS 0-1 (Veikkausliiga)
11. 20.4. VPS - KPV 2-2 (Veikkausliiga)
12. 25.4. KPV - IFK Mariehamn 0-4 (Veikkausliiga)
13. 26.4. KPV Akatemia - I-JBK 6-0 (Kolmonen)
14. 30.4. SJK - KPV 1-0 (Veikkausliiga)
15. 9.5. KPV Akatemia - NIK 0-1 (Kolmonen)
16. 11.5. KPV - FC Lahti 0-0 (Veikkausliiga)
17. 13.5. KPS - KPV Akatemia 2-4 (Kolmonen)
18. 16.5. KPV - Ilves 2-3 (Suomen Cup)
19. 17.5. KPV Akatemia - Sundom IF 2-2 (Kolmonen)
20. 18.5. GBK - TuWe 1-1 (Naisten Ykkönen)
21. 20.5. KPV - HIFK 1-1 (Veikkausliiga)
22. 14.6. KPV Akatemia - FC Kiisto 1-3 (Kolmonen)
23. 16.6. KPV - FC Inter 1-3 (Veikkausliiga)
24. 25.6. GBK - VIFK 2-2 (Kakkonen)
25. 5.7. KPV Akatemia - Korsnäs FF 2-1 (Kolmonen)
26. 6.7. KPV - VPS 2-1 (Veikkausliiga)
27. 7.7. GBK - FC Vaajakoski 2-0 (Kakkonen)
28. 20.7. KPV - SJK 1-2 (Veikkausliiga)
29. 28.7. KPV - KuPS 2-1 (Veikkausliiga)
30. 30.7. KPS - Esse IK 0-0 (Kolmonen)

Muut:
1. 15.5. FC Sääripotku - RyPK-84 4-0 (Nelonen)
« Viimeksi muokattu: 31.07.2019 klo 02:05:47 kirjoittanut roska456 »
Pältsa

Poissa Poissa


Vastaus #33 : 21.01.2019 klo 07:52:28

Tammikuu
20. La  PS Kemi - OLS  1-2  (Cup, Junkohalli)
Bamsenaattori

Poissa Poissa


Vastaus #34 : 21.01.2019 klo 09:27:13

-Tammikuu(2)
1.  20.01.   JanPa/FJK AYJ - RiPS A         ASM-karsinta          1-4    Säästöpankki Areena
2.  20.01.   HJS - Ilves/2                  Suomen Cup            1-2    Säästöpankki Areena
-Helmikuu(0)
-Maaliskuu(4)
3.  01.03.   JanPa - PS-44                  Harjoitusottelu       3-2    Säästöpankki Areena
4.  15.03.   JanPa - RiPS                   Harjoitusottelu       1-0    Säästöpankki Areena
5.  17.03.   Valo - HJS                     Regions Cup           0-14   Säästöpankki Areena
6.  30.03.   Pato - JanPa                   Regions Cup           0-9    Tervakoski tekonurmi
-Huhtikuu(4)
7.  16.04.   NoPS - JanPa                   Regions Cup           1-0    Menkala tekonurmi
8.  27.04.   JanPa A - LoPa A               P20 Ykkönen           5-0    Turenki tekonurmi
9.  27.04.   JanPa/2 - UrPS                 Kutonen               4-1    Turenki tekonurmi
10. 28.04.   JanPa - PS-44                  Kolmonen              0-2    Turenki tekonurmi
-Toukokuu(6)
11. 10.05.   JanPa - HJS                    Kolmonen              1-4    Turenki tekonurmi
12. 15.05.   I-Kissat - JanPa               Kolmonen              5-1    Kauppi 2
13. 18.05.   HJS - TP-T                     Kolmonen              3-0    Pulleri tekonurmi
14. 24.05.   JanPa - NoPS                   Kolmonen              0-4    Turenki tekonurmi
15. 30.05.   HJS - PS-44                    Kolmonen              4-1    Pulleri tekonurmi
16. 31.05.   ACE - JanPa                    Kolmonen              2-0    Kaukajärvi tekonurmi
-Kesäkuu(10)
17. 06.06.   FJK - TPV/2                    Kolmonen              0-3    Forssa UK
18. 07.06.   JanPa - Loiske                 Kolmonen              1-1    Turenki tekonurmi
19. 08.06.   Suomi - Bosnia & Hertzegovina  EM-karsinta           2-0    Ratina
20. 09.06.   JanPa A - TuWe A               P20 Ykkönen           3-1    Turenki tekonurmi
21. 14.06.   HJS - FJK                      Kolmonen              9-0    Kauriala
22. 15.06.   Pato/2 - ParVi                 Kutonen               2-2    Tervakoski urheilukenttä
23. 16.06.   JanPa A - MuSa A               P20 Ykkönen           1-4    Turenki tekonurmi
24. 18.06.   FJK - JanPa                    Kolmonen              3-1    Forssa UK
25. 19.06.   HJS - I-Kissat                 Kolmonen              2-0    Kauriala
26. 28.06.   JanPa - TP-T                   Kolmonen              1-1    Liinalammi
-Heinäkuu(7)
27. 02.07.   JanPa P17 - FC Vapsi P17       P17 Kolmonen          2-0    Turenki tekonurmi
28. 03.07.   Jags - ParVi                   Kutonen               3-1    Pulleri 2
29. 04.07.   TKT - JanPa                    Kolmonen              2-3    Kaukajärvi tekonurmi
30. 18.07.   PS-44 - JanPa                  Kolmonen              6-1    Apia
31. 24.07.   JanPa/2 - Jags                 Kutonen               3-2    Liinalammi
32. 25.07.   ParVi - FC SorPa               Kutonen               1-1    Pekola
33. 26.07.   JanPa - PP-70                  Kolmonen              3-0    Turenki tekonurmi
-Elokuu(6)
34. 01.08.   LaVe - Pato                    Nelonen               0-1    Turvan kenttä
35. 02.08.   HJS - JanPa                    Kolmonen              4-0    Kauriala
36. 09.08.   JanPa - I-Kissat               Kolmonen              1-3    Turenki tekonurmi
37. 10.08.   JanPa/2 - VesVi                Kutonen               1-4    Liinalammi
38. 15.08.   NoPS - JanPa                   Kolmonen              2-4    Nokia keskuskenttä 1
39. 23.08.   JanPa - ACE                    Kolmonen              2-0    Turenki tekonurmi
-Syyskuu(5)
40. 05.09.   JanPa - TPV/2                  Kolmonen              5-0    Turenki tekonurmi
41. 11.09.   I-Kissat - HJS                 Kolmonen              4-1    Lamminpää
42. 13.09.   JanPa - FJK                    Kolmonen              2-3    Liinalammi
43. 14.09.   Pato - NePa                    Nelonen               5-2    Tervakoski urheilukenttä
44. 19.09.   TP-T - JanPa                   Kolmonen              1-1    Kauppi 2 TN
-Lokakuu(0)
-Marraskuu(2)
45. 30.11.   HJS P17 - TPV P17              Harjoitusottelu       2-1    Säästöpankki Areena
46. 30.11.   HJS P20 - Haka P20             Harjoitusottelu       1-1    Säästöpankki Areena


2018: 41
2017: 54
2016: 38
2015: 48
2014: 59
2013: 40
2012: 66
« Viimeksi muokattu: 07.12.2019 klo 14:25:36 kirjoittanut Bamsenaattori »
Craptree

Poissa Poissa


Vastaus #35 : 21.01.2019 klo 21:40:42

2018: 52 ottelua
2017: 57 ottelua
2016: 60 ottelua
2015: 71 ottelua
2014: 49 ottelua

1.  19.1   HJK - JyPK B (Naisten Suomen Cup) @ Talin Jalkapallohalli, Helsinki (5-0)
2.  26.1   JyPK - KuPS (Naisten Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (5-0)
3.  26.1   JyPK B - FC Honka (Naisten Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (1-8)

4.  9.2     Ilves - HJK (Harjoitusottelu, naiset) @ Pirkkahalli, Tampere (2-1)
5.  16.2   JyPK - ONS (Naisten Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (5-1)

6.  9.3     JyPK - TPS (Naisten Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (3-1)
7.  16.3   HJK - JyPK (Naisten Suomen Cup) @ Telia 5G -areena, Helsinki (4-1)
8.  23.3   TiPS - Åland United (Naisten Liiga) @ Kalmuuri Halli, Vantaa (1-1)

9.  3.4     HJK - FC Inter (Veikkausliiga) @ Telia 5G -areena, Helsinki (2-1)
10. 27.4  JyPK - ONS (Naisten Liiga) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-2)
11. 27.4  FC Blackbird - Lehmon Pallo -77 (Kolmonen, Itä- ja Keski-Suomi) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (3-1)

12. 4.5    Hot Lips - Turun Weikot (Nelonen, Länsi-Suomi) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (1-1)
13. 11.5  JyPK - HJK (Naisten Liiga) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (0-2)
14. 30.5  JyPK - TPS (Naisten Liiga) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (1-1)
15. 30.5  FC Vaajakoski - RoPS/2 (Kakkonen, Lohko C) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-3)

16. 5.6    PK-35 B - JyPK B (B-Tytöt, SM-Sarja) @ Pihlajamäen kenttä, Helsinki (2-2)
17. 14.6  Suolahden Urho - Haapamäen Pallo-Pojat (Vitonen, Keski-Suomi) @ Suolahden Keskuskenttä, Äänekoski (3-0)
18. 17.6  Club Latino Espanol/B - Toukolan Teräs/Keparoi (Kutonen, Helsinki, Lohko 5) @ Latokartanon Liikuntapuisto, Helsinki (4-1)
19. 18.6  Gnistan/Ogeli - SAPA (Nelonen, Helsinki, Lohko 3) @ Ala-Malmin Liikuntapuisto, Helsinki (2-4)
20. 19.6  FC Kontu - Herttoniemen Toverit (Kolmonen, Helsinki) @ Kontulan Liikuntapuisto, Helsinki (1-1)
21. 25.6  FC Vaajakoski - SJK Akatemia (Kakkonen, Lohko C) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-2)
22. 26.6  JyPK - IK Myran (Naisten Liiga) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (0-0)
23. 29.6  FC Vaajakoski - JS Hercules (Kakkonen, Lohko C) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-2)

24. 9.7    JyPK - Ilves (Naisten Liiga) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-0)
25. 13.7  JyPK - KuPS (Naisten Liiga) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-1)

26. 3.8    FC Vaajakoski - VPS-j Akatemia (Kakkonen, Lohko C) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (2-1)
27. 17.8  FC Vaajakoski - Oulun Luistinseura (Kakkonen, Lohko C) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (5-3)
28. 24.8  JyPK - FC Honka (Naisten Liiga) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (2-2)
29. 31.8  FC Vaajakoski - Kajaanin Haka (Kakkonen, Lohko C) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (5-3)

30. 14.9  Ilves/2 - IF Gnistan (Kakkonen, Lohko B) @ Lamminpään Urheilukenttä, Tampere (1-7)
31. 21.9  JyPK - FC Honka (Naisten Liiga) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (0-1)

32. 5.10  FC Vaajakoski - Gamlakarleby BK (Kakkonen, Lohko C) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (5-1)

Kilpailut: 13, Joukkueet: 36, Stadionit: 15, Maat: 1, Kaupungit: 7
Maalit: 126, Maali ka: 3,94
« Viimeksi muokattu: 09.12.2019 klo 21:57:50 kirjoittanut Craptree »
Maduduwinini

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK Helsinki


Vastaus #36 : 22.01.2019 klo 12:21:15

1.     29.1.   HJK - hifk                                 1-0 (Suomen Cup)
2.       2.2.   HJK - ifk Mariehamn                  2-2 (Suomen Cup)
3.       3.4.   HJK - FC Inter                           2-1 (Veikkausliiga)
4.     23.4.   HJK - hifk                                 1-1 (Veikkausliiga)
5.       3.5.   HJK - Ilves                               0-0 (Veikkausliiga)
6.       4.5.   P17 TPV - P17 HJK/2                 0-3 (P17 Ykkönen)
7.     28.5.   VehU - Valo                              5-0 (Tampere - Vitonen)
8.     29.5.   PiPo-79/edustus - LaVe/KPR      1-0 (Tampere - Seiska)
9.       8.6.   Suomi - Bosnia-Hertsegovina    2-0 (EM-Karsinta)
10.   19.6.   HJK - FC Honka                        0-1 (Veikkausliiga)
11.   27.6.   FC Melody - LaVe                      3-1 (Tampere - Nelonen)
12.     4.7.   hifk - HJK                                 0-2 (Veikkausliiga)
13.   20.7.   Ilves - HJK                                1-1 (Veikkausliiga)
14.   31.7.   HJK - Crvena Zvezda                 2-1 (Mestarienliiga karsinta)
15.   10.8.   HJK N - Jypk N                          1-1 (Naistenliiga)
16.   10.8.   HJK - lahti                                 4-0 (Veikkausliiga)
17.   21.8.   VehU - TAS                                3-0 (Tampere - Vitonen)
18.   28.8.   TKT/2 - Apassit                          1-2 (Tampere - Kutonen)
19.     5.9.   Suomi - Kreikka                         1-0 (EM-Karsinta)
20.     8.9.   Suomi - Italia                            1-2 (EM-Karsinta)
21.   18.9.   NePa - Tampere United/2            1-4 (Tampere - Nelonen)
22.   28.9.   HJK - ifk Mariehamn                   3-0 (Veikkausliiga)
23. 15.10.   Suomi - Armenia                        3-0 (EM-Karsinta)
24. 15.11.   Suomi - Liechtenstein                 3-0 (EM-Karsinta)
« Viimeksi muokattu: 17.11.2019 klo 23:17:49 kirjoittanut Maduduwinini »
Nyrre

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Versacen mehujää


Vastaus #37 : 22.01.2019 klo 15:55:05

1.  19.1. AC Oulu - RoPS 1-2 @ Arina Areena, harjoitusottelu
2. 9.2. VPS - RoPS 2-1 @ Fennia Areena, Suomen cup
3. 7.4. RoPS - FC Honka 1-2 @ Keskuskenttä, Veikkausliiga
4. 13.4. KPV - RoPS 0-1 @ OmaSp Stadion, Veikkausliiga
5. 20.4. IFK Mariehamn - RoPS 2-0 @ Wiklöf Holding Areena, Veikkausliiga
6. 18.5. JS Hercules - RoPS/2 2-2 @ Castren, Kakkonen
7. 31.5. RoPS - HJK 0-1 @ Keskuskenttä, Veikkausliiga
8. 29.6. RoPS - KPV 0-0 @ Keskuskenttä, Veikkausliiga
9. 11.7. Aberdeen FC - RoPS 2-1 @ Pittodrie Stadium, UEL Q1
10. 18.7. RoPS - Aberdeen FC 1-2 @ Keskuskenttä, UEL Q1
« Viimeksi muokattu: 12.08.2019 klo 09:34:32 kirjoittanut Nyrre »
Trump

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS > Inter > ÅIFK


Vastaus #38 : 25.01.2019 klo 23:03:09

EM-karsinta

15.10.2019 Suomi - Armenia 3-0 Veritas-stadion

Alle 21-v. EM-karsinta

10.10.2019 Suomi - Malta 4-0 Veritas-stadion

Veikkausliiga

25.04.2019 FC Honka - FC Inter 3-2 Tapiolan Urheilupuisto
25.05.2019 HIFK - FC Inter 1-1 Telia 5g -areena
21.07.2019 FC Inter - FC Honka 3-1 Veritas-stadion
27.07.2019 FC Honka - Ilves 1-2 Tapiolan Urheilupuisto
04.08.2019 FC Inter - IFK Mariehamn 1-0 Veritas-stadion
26.08.2019 FC Inter - KPV 2-1 Veritas-stadion
15.09.2019 FC Inter - IFK Mariehamn 2-0 Veritas-stadion
28.09.2019 FC Inter - FC Honka 0-1 Veritas-stadion
19.10.2019 FC Inter - KuPS 0-2 Veritas-stadion

Liigakarsinta

24.10.2019 TPS - KPV 0-0 Veritas-stadion

Ykkönen

14.06.2019 TPS - MuSa 1-2 Veritas-stadion
28.06.2019 TPS - EIF 4-0 Veritas-stadion
20.07.2019 TPS - FC Haka 2-3 Veritas-stadion
10.08.2019 MuSa - TPS 1-3 Porin stadion
06.09.2019 TPS - AC Kajaani 3-0 Veritas-stadion
27.09.2019 TPS - FF Jaro 1-1 Veritas-stadion

Suomen Cup

25.01.2019 TPS - TPV 2-0 Javenture-areena
16.02.2019 FC Inter - FC Lahti 1-2 Kupittaa 5

Naisten Liiga

23.03.2019 TiPS - Åland United 1-1 Peakfin-areena

Harjoitusottelut

23.03.2019 Gnistan - FC Espoo 2-1 Peakfin-areena

Eurooppaliiga

18.07.2019 FC Inter - Bröndby 2-0 Veritas-stadion

2018 - 13
2017 - 14
2016 - 21
2015 - 14
2014 - 13
2013 - 17
2012 - 11
2011 - 15
2010 - 5
2009 - 9
2008 - 11
« Viimeksi muokattu: 24.10.2019 klo 20:02:58 kirjoittanut Trump »
Juhisman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, FC Espoo, LePa


Vastaus #39 : 25.01.2019 klo 23:08:32

1. 25.1. FC Espoo - Ilves | 1-1 | P20 SM-karsinta | Kauniaisten Volkswagen-halli
2. 2.2. Klubi 04 - FC Espoo | 2-3 | Suomen ”Cup” | Talin halli
3. 8.2. FC Espoo - PKKU | 3-0 | Suomen ”Cup” | Kauniaisten Volkswagen-halli
4. 22.2. FC Espoo - JIPPO | 1-2 | Suomen ”Cup” | Kauniaisten Volkswagen-halli
5. 23.2. EBK - LePa | 3-1 | harjoitusottelu | Keski-Espoon tekonurmi 2
6. 23.3. Italia - Suomi | 2-0 | EM-karsinnat | Stadio Friuli
7. 30.3. FC Espoo - FC Haka | 3-0 | P14 ELL | Leppävaaran tekonurmi 1
8. 9.4. Suomi - Puola | 1-0 | naisten maaottelu | Telia 5G Areena
9. 13.4. FC Espoo - KäPa | 4-1 | Busmo Winter Cup | Peakfin Arena
10. 14.4. FC Espoo/Musta - NuPS/Kilpa | 1-7 | P13 Ykkönen | Leppävaaran tekonurmi 1
11. 16.4. FC Espoo - HIFK | 2-3 | harjoitusottelu | Leppävaaran tekonurmi 1
12. 21.4. AC Rastaala - LePa/Alpha | 4-5 | epävirallinen höntsä | Karakallion tekonurmi
13. 26.4. BK-46 - FC Espoo/2 | 1-1 | Kolmonen | Karjaan tekonurmi
14. 27.4. FC Kiffen - FC Espoo | 0-4 | harjoitusottelu | Talin halli
15. 3.5. FC Espoo/2 - HPS | 2-1 |  Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
16. 5.5. Ilves/2 - FC Espoo | 0-1 | Kakkonen | Kaukajärven tekonurmi
17. 10.5. SexyPöxyt - FC Espoo/2 | 2-1 | Kolmonen | Laaksolahden tekonurmi
18. 11.5. FC Espoo - EPS | 3-1 | Kakkonen | Laaksolahden tekonurmi
19. 12.5. VJS - Reipas | 2-2 | Kakkonen | Myyrmäen stadion
20. 14.5. FC Espoo/3 - EBK | 1-22 | Vitonen | Leppävaaran tekonurmi 1
21. 18.5. KaaPo - FC Espoo | 0-0 | Kakkonen | Kaarinan keskuskenttä
22. 19.5. VJS - FC Espoo | 0-1 | P20 SM | Myyrmäen stadion
23. 25.5. FC Espoo - Honka/Akatemia | 1-0 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
24. 26.5. EsPa - FC Espoo/2 | 4-2 | Kolmonen | Matinkylän tekonurmi 1
25. 30.5. TamU - FC Espoo | 1-2 | Kakkonen | Pyynikin tekonurmi
26. 30.5. HIFK/2 - FC Espoo/2 | 0-3 | Kolmonen | Väinämöisen tekonurmi
27. 2.6. FC Espoo - FC Inter | 2-2 | P14 ELL | Leppävaaran tekonurmi 1
28. 2.6. FC Espoo - Pallo-Iirot | 1-2 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
29. 7.6. FC Espoo/2 - Atlantis FC | 0-2 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
30. 8.6. Suomi - Bosnia & Hertsegovina | 2-0 | EM-karsinnat | Ratinan stadion
31. 9.6. Gnistan - FC Espoo | 3-2 | Kakkonen | Mustapekka Areena
32. 14.6. FC Espoo/2 - NuPS | 1-0 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
33. 16.6. GrIFK - FC Espoo | 1-4 | Kakkonen | Kauniaisten keskuskenttä
34. 17.6. Suomi - Islanti | 0-2 | naisten maaottelu | Leppävaaran stadion
35. 25.6. FC Espoo - SalPa | 0-2 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
36. 27.6. FC Espoo/3 - Kilo IF/3 | 2-6 | Vitonen | Säterinniityn tekonurmi
37. 28.6. FC Espoo/2 - FC HIK | 7-0 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
38. 29.6. FC Espoo - FC Jazz | 1-4 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
39. 30.6. LePa - TiPS | 1-5 | Kolmonen | Leppävaaran stadion
40. 1.7. Töölön Taisto - FC Espoo/2 | 2-4 | Kolmonen | Brahen kenttä
41. 11.7. LePa/Alpha - MPS/02 | 6-0 | Helsinki Cup | Töölön pallokenttä 2
42. 13.7. KäPa - FC Espoo | 2-1 | Kakkonen | Mustapekka Areena
43. 20.7. EPS - FC Espoo | 0-0 | Kakkonen | Espoonlahden tekonurmi 2
44. 26.7. FC Espoo/2 - BK-46 | 1-4 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
45. 27.7. FC Espoo - KaaPo | 2-1 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
46. 31.7. HJK - Crvena Zvezda | 2-1 | UCL-karsinnat | Telia 5G Areena
47. 1.8. Honka/Akatemia - FC Espoo | 2-1 | Kakkonen | Tapiolan tekonurmi 1
48. 2.8. HPS - FC Espoo/2 | 1-1 | Kolmonen | Paloheinän tekonurmi
49. 3.8. FC Espoo - Åland United | 0-10 | Naisten Suomen "Cup" | Leppävaaran stadion (katsottu ~60 min)
50. 3.8. FC Espoo - Atlantis FC | 1-1 | P20 SM | Leppävaaran tekonurmi 1 (katsottu ~55 min)
51. 10.8. FC Espoo - TamU | 6-0 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
52. 11.8. LePa - PK-35 | 0-7 | Kolmonen | Leppävaaran stadion
53. 14.8. FC FINNKURD - FC Espoo/2 | 2-3 | Kolmonen | Töölön pallokenttä 6
54. 17.8. Pallo-Iirot - FC Espoo | 1-2 | Kakkonen | Äijänsuon stadion
55. 22.8. FC Espoo - Gnistan | 1-1 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
56. 23.8. FC Espoo/2 - EsPa | 1-0 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
57. 25.8. FC Espoo - VJS | 0-1 | P20 SM | Laaksolahden tekonurmi (katsottu 45 min)
58. 25.8. FC Espoo - KäPa | 2-0 | P14 ELL | Leppävaaran tekonurmi 1 (katsottu ~50 min)
59. 29.8. FC Espoo/2 - HIFK/2 | 2-0 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
60. 31.8. FC Espoo - Virkiä | 8-0 | Naisten Suomen "Cup" | Leppävaaran tekonurmi 1
61. 31.8. FC Espoo - GrIFK | 5-1 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
62. 5.9. Suomi - Kreikka | 1-0 | EM-karsinnat | Ratinan stadion
63. 6.9. Atlantis FC - FC Espoo/2 | 1-1 | Kolmonen | Pukinmäen nurmi
64. 7.9. FC Espoo - FC Honka | 0-0 | P14 ELL | Säterinniityn tekonurmi
65. 8.9. Suomi - Italia | 1-2 | EM-karsinnat | Ratinan stadion
66. 13.9. NuPS - FC Espoo/2 | 2-1 | Kolmonen | Kuoppanummen nurmi
67. 14.9. SalPa - FC Espoo | 2-1 | Kakkonen | Salon keskuskenttä
68. 19.9. LePa - KoiPS | 3-0 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
69. 21.9. FC Espoo - Ilves/2 | 4-1 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
70. 22.9. VJS - JIPPO | 0-0 | Kakkonen | Myyrmäen stadion
71. 26.9. LePa - HooGee | 3-0 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
72. 28.9. FC Jazz - FC Espoo | 3-2 | Kakkonen | Porin stadion
73. 5.10. FC Espoo - KäPa | 2-2 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
74. 5.10. FC Espoo/2 - Töölön Taisto | 1-3 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 1
75. 9.10. FC POHU/HJS YJ - FC Espoo/2 | 7-1 | P17 Kakkonen | Lassilan tekonurmi
76. 16.10. Suomi - Armenia | 3-0 | EM-karsinnat | Veritas Stadion
77. 19.10. FC Espoo - Gnistan | 3-1 | Kakkosen nousukarsinta | Leppävaaran tekonurmi 1
78. 23.10. HJK - FC Lahti | 2-2 (3-1 rp.) | Veikkausliigan eurokarsinta | Telia 5G Areena
79. 26.10. Ilves/2 - FC Espoo | 1-2 | Kakkosen nousukarsinta | Kaupin tekonurmi
80. 7.11. Suomi - Kypros | 4-0 | Naisten EM-karsinta | Telia 5G Areena
81. 15.11. Suomi - Liechtenstein | 3-0 | EM-karsinta | Telia 5G Areena
82. 18.11. Kreikka - Suomi | 2-1 | EM-karsinta | Ateenan olympiastadion

Pääsylippukulut: 355€ (josta FC Espoon kausikortti 30€)
Maat: 3
Paikkakunnat: 14
Kentät: 37
Syödyt makkarat: 16
« Viimeksi muokattu: 19.11.2019 klo 10:23:02 kirjoittanut Juhisman »
Edmundo

Poissa Poissa


Vastaus #40 : 26.01.2019 klo 17:18:33

26.1. Honka - FC Lahti
7.4. FC Lahti - KuPS
15.4. HIFK - FC Lahti
19.4. FC Lahti - Inter Turku
4.5. Petrovac - Lovćen
20.5. FC Lahti - HJK
27.5. Honka - FC Lahti
18.6. FC Lahti - RoPS
30.6. FC Lahti - HIFK
10.8. HJK - FC Lahti
15.8. HJK - Riga FC
22.8. Kiffen - PEPO
1.9. FC Lahti - IFK Mariehamn
5.9. Suomi - Kreikka
8.9. Suomi - Italia
6.10. FC Lahti - KPV
23.10. HJK - FC Lahti
2.11. FCI Levadia - Nõmme Kalju
« Viimeksi muokattu: 02.11.2019 klo 23:14:45 kirjoittanut Edmundo »
Litt45

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Teemu Pukki


Vastaus #41 : 26.01.2019 klo 17:26:47

Veikkausliiga (19):
03.04.  HJK - FC Inter 2-1, Telia 5G Areena (AM 7 111)
08.04.  HJK - IFK Mariehamn 2-1, Telia 5G Areena (AM 3 242)
18.04.  SJK - HJK 0-0, OmaSp Stadion (AM 3 671)
23.04.  HJK - HIFK 1-1, Telia 5G Areena (AM 10 251)
29.04.  HIFK - Honka 2-0, Telia 5G Areena (AM 1 901)
03.05.  HJK - Ilves 0-0, Telia 5G Areena (AM 5 117)
08.05.  HIFK - IFK Mariehamn 1-1, Telia 5G Areena (AM 1 603)
20.05.  FC Lahti - HJK 3-0, Lahden hiihtostadion (AM 3 454)
26.05.  HJK - KPV 3-1, Telia 5G Areena (AM 3 252)
19.06.  HJK - Honka 0-1, Telia 5G Areena (AM 7 822)
04.07.  HIFK - HJK 0-2, Telia 5G Areena (AM 10 256)
20.07.  Ilves - HJK 1-1, Tammelan stadion (AM 5 050)
27.07.  HJK - VPS 1-1, Telia 5G Areena (AM 3 002)
24.08.  Honka - HJK 0-1, Tapiolan urheilupuisto (AM 4 219)
01.09.  HJK - RoPS 2-2, Telia 5G Areena (AM 7 931)
21.09.  Honka - HJK 3-1, Tapiolan urheilupuisto (AM 3 192)
28.09.  HJK - IFK Mariehamn 3-0, Telia 5G Areena (AM 2 137)
06.10.  HJK - FC Inter 0-1, Telia 5G Areena (AM 3 317)
19.10.  Inter - KuPS 0-2, Veritas stadion (AM 9 125)

Kakkonen (11):
18.05.  JäPS - VJS 2-1, Järvenpään keskuskenttä (AM 512)
30.05.  JäPS - FC Viikingit 1-2, Järvenpään keskuskenttä (AM 412)
09.06.  JäPS - JIPPO 0-0, Järvenpään keskuskenttä (AM 327)
26.06.  JäPS - Sudet 6-1, Järvenpään keskuskenttä (AM 1 818)
01.07.  Klubi 04 - JäPS 2-2, Telia 5G Areena (AM 213)
06.07.  JäPS - PEPO 2-1, Järvenpään keskuskenttä (AM 270)
13.07.  JäPS - NJS 5-0, Järvenpään keskuskenttä (AM 349)
03.08.  JäPS - MiPK 2-0, Järvenpään keskuskenttä (AM 351)
31.08.  JäPS - MP 2-2, Järvenpään keskuskenttä (AM 623)
28.09.  JäPS - Klubi 04 3-5, Järvenpään keskuskenttä (AM 307)
05.10.  Gnistan - EPS 4-3, Mustapekka Areena (AM 454)

Suomen Cup (5):
29.01.  HJK - HIFK 1-0, Talin halli (AM 500)
02.02.  HJK - IFK Mariehamn 2-2, Talin halli (AM 329)
19.02.  HJK - Honka 2-3, Talin halli (AM 553)
15.03.  VJS - KPV 0-3, Myyrmäki-halli (AM 812)
16.03.  Haka - RoPS 0-1, Sahara TN (AM 243)

Valioliiga (2):
09.08.  Liverpool - Norwich 4-1, Anfield (AM 53 333)
10.08.  Crystal Palace - Everton 0-0, Selhurst Park (AM 25 151)

Premium Liiga (1):
28.08  FC Flora - JK Nõmme Kalju 1-1, A. Le Coq Arena (AM 1 701)

Champions League (2):
09.07.  HJK - HB Tórshavn 3-0, Telia 5G Areena, Q1 (AM 4 719)
31.07.  HJK - Crvena Zvezda 2-1, Telia 5G Areena, Q2 (AM 9 107)

Europa League (2):
18.07.  Inter - Bröndby IF 2-0, Veritas Stadion, Q1 (AM 3 117)
15.08.  HJK - Riga FC 2-2, Telia 5G Areena, Q3 (AM 6 847)

EURO 2020-karsinnat (5):
08.06.  Suomi - Bosnia ja Hertsegovina 2-0, Ratinan stadion (AM 16 103)
05.09.  Suomi - Kreikka 1-0, Ratinan stadion (AM 16 163)
08.09.  Suomi - Italia 1-2, Ratinan stadion (AM 16 292)
15.10.  Suomi - Armenia 3-0, Veritas stadion (AM 7 231)
15.11.  Suomi - Liechtenstein 3-0, Telia 5G Areena (AM 9 804)

Harjoitusottelut (2):
26.01.  HJK - Hammarby IF 3-1, Talin halli
23.03.  HJK - FC Flora 3-0, Telia 5G Areena

2018: 55 ottelua paikan päällä
2017: 55 ottelua paikan päällä
2016: 67 ottelua paikan päällä
2015: 62 ottelua paikan päällä
2014: 42 ottelua paikan päällä
2013: 24 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 21.11.2019 klo 12:09:40 kirjoittanut Litt45 »
Silvennoinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!


Vastaus #42 : 26.01.2019 klo 18:35:25

1. 26.1. HJK-Hammarby 3-1
2. 27.1. Klubi 04-PKKU 5-0
3. 29.1. HJK-HIFK 1-0
4. 2.2. HJK-IFK Mariehamn 2-2
5. 3.2. LPS-Honka Akatemia 1-4
6. 19.2. HJK-Honka 2-3
7. 23.3. Italia-Suomi 2-0
8. 30.3. HJK N-TiPS N 2-1
9. 3.4. HJK-Inter 2-1
10. 8.4. HJK-MIFK 2-1
11. 13.4. HJK N-IK Myran N 7-1
12. 15.4. Honka-MIFK 1-3
13. 23.4. HJK-ifk 1-1
14. 27.4. HJK N-Ålånd United N 2-0
15. 27.4. LPS-Atletico Malmi 4-0
16. 11.5. HJK-SJK 2-2
17. 24.5. LPS-CLE 11-0
18. 26.5. HJK-KPV 3-1
19. 28.5. Ponnistajat-LPS 1-1
20. 30.5. HJK N-ONS N 4-0
21. 7.6. HJK N-Åland United N 1-0
22. 19.6. HJK-Honka 0-1
23. 19.6. LPS-PuiU 5-1
24. 29.6. HJK-KuPS 1-1
25. 3.7. LPS-PK35 0-2
26. 4.7. ifk-HJK 0-2
27. 9.7. HJK-Torshavn 3-0
28. 15.7. HJK N-Honka N 1-1
29. 20.7. Ilves-HJK 1-1
30. 25.7. Flora-Eintracht Frankfurt 1-2
31. 31.7. HJK-Red Star Belgrad 2-1
32. 6.8. Riga FC-HJK 1-1
33. 10.8. HJK N-Jypk N 1-1
34. 10.8. HJK-FC Lahti 4-0
35. 15.8. HJK-Riga FC 2-2
36. 18.8. KPV-HJK 2-1
37. 24.8. Honka-HJK 0-1
38. 1.9. HJK-RoPS 2-2
39. 5.9. Suomi-Kreikka 1-0
40. 7.9. KoiPS-LPS 3-2
41. 8.9. Suomi-Italia 1-2
42. 14.9. HJK N-JyPK N 3-0
43. 21.9. TiPS N-HJK N 0-6
44. 24.9. LPS-TiPS 1-3
45. 28.9. HJK N-KuPS N 3-0
46. 12.10. Bosnia-Suomi 4-1
47. 13.10. Olimpic Sarajevo-TOSK Tesanj 2-0
48. 20.10. HJK N-Honka N 3-1
49. 21.10. HJK-lahi 3-2 rp. (2-2)
50. 27.10. HJK-MIFK 1-2 ja. (1-1)
51. 15.11. Suomi-Liechenstein 3-0
52. 18.11. Kreikka-Suomi 2-1
53. 24.11. HJK A-FC Espoo A 3-1
« Viimeksi muokattu: 24.11.2019 klo 23:11:35 kirjoittanut Silvennoinen »
daryK

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #43 : 27.01.2019 klo 13:27:25

1.    26.01. HJK - Hammarby  | Talin halli | 3-1 | AM 800 | Harjoitusottelu
2.    29.01. HJK - HIFK  | Talin halli | 1-0 | AM 800 | Suomen Cup
3.    19.02. HJK - Honka  | Talin halli | 2-3 | AM 553 | Suomen Cup
4.    03.04. HJK - FC Inter  | Telia 5G Areena | 2-1 | AM 7 111 | Veikkausliiga
5.    08.04. HJK - IFK Mariehamn  | Telia 5G Areena | 2-1 | AM 3 242 | Veikkausliiga
6.    03.05. HJK - Ilves  | Telia 5G Areena | 0-0 | AM 5 117 | Veikkausliiga
7.    18.05. PK-35 - PuiU  | Pihlajamäki TN | 6-0 |  Kolmonen
8.    29.06. HJK - KuPS  | Telia 5G Areena | 1-1 | AM 4 127 | Veikkausliiga
9.    03.07. LPS - PK-35  | Laajasalo TN | 0-2 |  Kolmonen
10.  04.07. HIFK - HJK  | Telia 5G Areena | 0-2 | AM 10 256 | Veikkausliiga
11.  09.07. HJK - HB  | Telia 5G Areena | 3-0 | AM 4 719 | Champions League
12.  31.07. HJK - Red Star  | Telia 5G Areena | 2-1 | AM 9 107 | Champions League
13.  15.08. HJK - Riga FC  | Telia 5G Areena | 2-2 | AM 6 847 | Europa League
14.  23.08. Haka - KTP  | Tehtaan Kenttä | 5-0 | AM 1 829 | Ykkönen
15.  01.09. HJK - RoPS  | Telia 5G Areena | 2-2 | AM 7 931 | Veikkausliiga
16.  23.10. HJK - FC Lahti  | Telia 5G Areena | 3-2  | AM 2 097 | Veikkausliiga

2018 - 30 ottelua
2017 - 36 ottelua
2016 - 48 ottelua
2015 - 43 ottelua
2014 - 34 ottelua
Ulkomailla nähdyt ottelut
« Viimeksi muokattu: 24.10.2019 klo 06:47:32 kirjoittanut daryK »
Käre #13

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Pitkät bussimatkat


Vastaus #44 : 27.01.2019 klo 17:38:25

1. 26.1   HJK-Hammarby 1-3 Harjoitusottelu naiset Talin Halli
2. 26.1   HJK-Hammarby 3-1 Harjoitusottelu Miehet Talin Halli
3. 2.2     HJK-IFK Mariehamn 2-2 Suomen cup Talin Halli
4. 19.2   HJK-Fc Honka 2-3 Suomen Cup Talin Halli
5. 23.3   HJK-Fc Flora 3-0 Harkkapeli Telia 5g areena
6. 3.4     HJK-Fc Inter 2-1 Veikkausliiga Telia 5g areena
7. 8.4     HJK-IFK Mariehamn 2-1 Veikkausliiga Telia 5 g areena
8. 23.4   HJK-HIFK 1-1 Veikkausliiga Telia 5 g areena
9. 3.5     HJK_Ilves 0-0 Veikkausliiga Telia 5 g areena
10. 11.5 HJK-SJK 2-2 Veikkausliiga Telia 5g areena
11. 26.5 HJK-KPV 3-1 Veikkausliiga Telia 5g areena
12. 8.6   Suomi-Bosnia em-karsinta Ratina
13. 11.6 LIECHTENSTEIN -Suomi 0-2 em-karsinta Rheinpark Stadion, Vaduz (LIE)
14. 19.6 HJK-Honka 0-1 Veikkausliiga Telia 5 g areena
15. 25.6 IFK Mariehamn-HJK 0-2 Veikkausliiga Wiklöf areena
16. 4.7   HIFK-HJK 0-2 veikkausliiga Telia 5g Areena
17. 9.7   HJK-HB Tórshavn 3-0 UCL Telia 5g Areena
18. 27.7 HJK-VPS 1-1 Veikkausliiga Telia 5g Areena
19. 31.7 HJK-Punainen Tähti 2-1 UCL Telia 5g Areena
20. 10.8 HJK-fc Lahti 4-0 Veikkausliiga Telia 5g Areena
21. 15.8 HJK-Riga fc 2-2 Euroopa Liigan karsinta Telia 5g Areena
22. 24.8 Fc Honka-HJK 0-1 Veikkausliiga Tapiolan urheilupuisto
23.  1.9  HJK-RoPS 2-2 Veikkausliiga Telia 5g Areena
24. 5.9  Suomi-Kreikka 1-0 Em-karsinta Ratina
25. 8.9  Suomi-Italia 0-1 Em-karsinta ratina
26. 21.9 Honka-HJK 3-1 Veikkausliiga Tapiolan urheilupuisto
27. 28.9 HJK-IFK Mariehamn 3-0 Veikkausliiga Telia 5g Areena
28. 6.10 HJK-Fc Inter 0-1 Veikkausliiga Telia 5 g Areena
29. 12.10 Bosnia-Suomi 4-1 em-karsinta Zenica
30. 15.10 Suomi-Armenia 3-0 Em-karsinta Veritas stadion
31. 23.10 HJK-Fc Lahti 3-2ja Veikkausliigan play-off Telia 5g areena
« Viimeksi muokattu: 06.11.2019 klo 21:55:45 kirjoittanut Käre #13 »
maakato

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Farak


Vastaus #45 : 27.01.2019 klo 20:44:35

Homma käyntiin!

1. La 26.1. 13:45 HJK - Hammarby 3-1 (0-0) AM 750 @ Talin Jalkapallohalli | höntsä
2. Ti 29.1. 17:00 HJK - HIFK 1-0 (1-0) AM 750 @ Talin Jalkapallohalli | cuphöntsä

3. La 2.2. 14:00 HJK - IFK Mariehamn 2-2 (1-1) AM 329 @ Talin Jalkapallohalli | cuphöntsä
4. La 2.2. 20:30 Klubi-04 - FC Espoo 2-3 (1-2) AM 234 @ Talin Jalkapallohalli | kakkoscup
5. La 9.2. 13:00 FC Inter - HJK 1-0 (1-0) AM 238 @ Javenture-Areena | cuphöntsä
6. Pe 15.2. 20:30 Piast Gliwice - Lech Poznan 4-0 (1-0) AM 4608 @ Stadion Miejski w Gliwicach | Ekstraklasa
7. La 16.2. 20:30 Korona Kielce - Lechia Gdansk 0-0 AM 7529 @ Suzuki Areena | Ekstraklasa
8. Su 17.2. 18:00 Legia Varsova - Cracovia 0-2 (0-2) AM 24579 @ Stadion Wojska Polskiego | Ekstraklasa
9. Ti 19.2. 17:00 HJK - FC Honka 2-3 (1-0) AM 553 @ Talin Jalkapallohalli | cuphöntsä

10. La 9.3. 16:00 FCI Levadia - JK Tallinna Kalev 5-1 (2-1) AM 269 @ Sportland Arena | Meistriliiga
11. Pe 15.3. 19:00 Gnistan - VPS 1-3 jo. (0-0, 1-1 90min) AM 517 @ Mustapekka Areena | cupi
12. La 23.3. 15:00 HJK - FC Flora 3-0 (2-0) @ Telia 5G -areena | höntsä

13. Ke 3.4. 18:30 HJK - FC Inter 2-1 (0-0) AM 7117 @ Telia 5G -areena | Liiga
14. Ma 8.4. 18:30 HJK - IFK Mariehamn 2-1 (0-0) AM 3242 @ Telia 5G -areena | Liiga
15. La 13.4. 15:00 FC Inter - SJK 1-2 (0-2) AM 2280 @ Veritas Stadion | Liiga
16. La 13.4. 17:45 ÅIFK - FC Åland 0-0 @ Urheilupuiston Yläkenttä | Länsi-Suomen Kolmonen
17. Ma 15.4. 18:30 HIFK - FC Lahti 0-1 (0-0) AM 1573 @ Telia 5G -areena | Veikkausliiga
18. To 18.4. 18:30 SJK - HJK 0-0 AM 3671 @ OmaSP Stadion | tasuriliiga
19. La 20.4. 16:00 VPS - KPV 2-2 (1-0) AM 2811 @ Elisa Stadion | tasuriliiga
20. Ti 23.4. 18:30 HJK - HIFK 1-1 (0-0) AM 10251 @ Telia 5G -areena | tasuriliiga
21. To 25.4. 18:30 FC Honka - FC Inter 3-2 (1-1) AM 881 @ Tapiolan Urheilupuisto | Liiga
22. Pe 26.4. 19:30 HPS - NuPS 2-0 (1-0) @ JYA Housing Areena | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
23. La 27.4. 14:00 HJK N - Åland United N 2-0 (1-0) AM 241 @ Telia 5G -areena | Naisten Liiga
24. La 27.4. 16:15 Töölön Taisto - FC Finnkurd 3-1 (0-1) @ Pallokenttä 6 | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
25. La 27.4. 18:30 Klubi-04 - VJS 3-5 (2-3) AM 184 @ Telia 5G -areena | Kakkonen

26. Pe 3.5. 18:30 HJK - Ilves 0-0 AM 5117 @ Telia 5G -areena | tasuriliiga
27. La 4.5. 16:00 HJK N - KuPS N 2-1 (0-1) AM 202 @ Telia 5G -areena | Naisten Liiga
28. La 4.5. 19:00 Klubi-04 - FC Viikingit 6-1 (2-1) AM 120 @ Telia 5G -areena | Kakkonen
29. Su 5.5. 18:30 GrIFK - SalPa 1-1 (0-1) AM 159 @ Kauniaisten Keskuskenttä | Kakkonen
30. La 11.5. 15:00 HJK - SJK 2-2 (1-0) AM 3392 @ Telia 5G -areena | tasuriliiga
31. Su 12.5. 15:00 Kiffen - JIPPO 0-0 AM 90 @ Pallokenttä | Kakkonen
32. Su 12.5. 18:30 GrIFK - Tampere United 1-3 (0-2) AM 129 @ Kauniaisten Keskukenttä | Kakkonen
33. To 16.5. 20:30 HIFK/2 - Töölön Taisto 1-4 (0-3) @ Väinämöisen kenttä | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
34. Pe 17.5. 19:00 HPS - EsPa 0-4 (0-3) @ JYA Housing Areena | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
35. La 18.5. 17:00 JäPS - VJS 2-1 (0-0) AM 512 @ Järvenpään Keskuskenttän | Kakkonen
36. Pe 24.5. 18:30 Gnistan - Tampere United 2-0 (1-0) AM 457 @ Mustapekka Areena | Kakkonen
37. La 25.5. 17:00 FC Espoo - FC Honka Akatemia 1-0 (1-0) AM 100 @ Leppävaaran Stadion | Kakkonen
38. Su 26.5. 18:30 HJK - KPV 3-1 (2-0) AM 3252 @ Telia 5G -areena | Liiga
39. Ke 29.5. 18:30 RiPS - FC Kontu 1-2 (1-1) @ Riihimäen Pallokenttä | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
40. To 30.5. 15:00 EPS - FC Jazz 1-3 (0-2) AM 668 @ Espoonlahden tekonurmi | Kakkonen

41. La 1.6. 16:00 Nõmme Kalju - Maardu Linnameeskond 6-0 (3-0) AM 248 @ Hiiu Stadion | Meistriliiga
42. Su 2.6. 19:00 FCI Levadia - Paide Linnameeskond 1-1 (0-0) AM 378 @ A Le Coq Arena | Meistriliiga
43. Ke 5.6. 19:00 Viro U23 - Englanti C 2-0 (0-0) AM 264 @ Kadrioru Staadion | hönts
44. La 8.6. 19:00 Suomi - Bosnia & Hertsegovina 2-0 (0-0) AM 16103 @ Ratina | KIIMAKARSINNAT
45. Pe 14.6. 19:30 Tallinna Kalev - FCI Levadia 1-6 (1-2) AM 454 @ Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväjak | Meistriliiga
46. La 15.6. 13:00 Maardu Linnameeskond - FC Flora 3-8 (0-3) AM 211 @ Maardu Linnastaadion | Meistriliiga
47. Ti 18.6. 19:30 FC Flora - Nõmme Kalju 0-1 (0-1) AM 1673 @ A. Le Coq Arena | Meistriliiga
48. Pe 21.6. 19:30 Tallinna Kalev - FC Flora 0-2 (0-2) AM 211 @ Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväjak | Meistriliiga
49. La 22.6. 13:00 FCI Levadia - FC Kuressaare 5-0 (1-0) AM 157 @ A. Le Coq Arena | Meistriliiga
50. La 29.6. 17:00 HJK - KuPS 1-1 (0-0) AM 4172 @ Telia 5G -areena | tasuriliiga
51. Su 30.6. 19:00 FC Flora - Paide Linnameeskond 4-1 (1-1) AM 721 @ A. Le Coq Arena | Meistriliiga

52. Ma 1.7. 19:00 TJK Legion - Rakvere JK Tarvas 9-0 (4-0) AM 130 @ Kadrioru Stadion | Esiliiga A
53. La 6.7. 16:00 FCI Levadia - FC Flora 1-2 (0-1) AM 1124 @ A. Le Coq Arena | Meistriliiga
54. Su 7.7. 19:00 Tallinna Kalev - Maardu Linnameeskond 1-4 (1-1) AM 288 @ Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväjak | Meistriliiga
55. Ti 9.7. 19:00 Nõmme Kalju - KF Shkëndija 0-1 (0-0) AM 1640 @ Kadrioru Stadion | Mestarien Liiga
56. To 11.7. 19:00 FC Flora - Radnicki Nis 2-0 (0-0) AM 1250 @ A. Le Coq Arena | Eurooppa-Liiga
57. La 13.7. 19:00 Rakvere JK Tarvas - Kohtla-Järve JK 0-3 (0-2) AM 58 @ Rakvere Linnastaadion | Tipneri Karikavõistlused
58. Su 21.7. 19:00 FC Flora - Maardu Linnameeskond 3-0 (2-0) AM 446 @ A. Le Coq Arena | Meistriliiga
59. To 25.7. 20:00 FC Flora - Eintracht Frankfurt 1-2 (1-1) AM 8537 @ A. Le Coq Arena | Eurooppa-Liiga
60. La 27.7. 17:00 HJK - VPS 1-1 (0-1) AM 3002 @ Telia 5G -areena | tasuriliiga
61. Su 28.7. 18:30 Klubi-04 - JIPPO 1-1 (0-1) AM 221 @ Telia 5G -areena | Kakkonen
62. Ti 30.7. 20:00 Nõmme Kalju - Celtic 0-2 (0-1) AM 4014 @ A. Le Coq Arena | Mestarien Liiga

63. Pe 2.8. 19:30 Tartu JK Tammeka - Maardu Linnameeskond 2-0 (0-0) AM 392 @ Tamme Staadion | Meistriliiga
64. La 3.8. 16:00 Paide Linnameskoond - JK Narva Trans 1-0 (1-0) AM 609 @ Paide Linnastaadion | Meistriliiga
65. La 3.8. 19:00 Nõmme Kalju - FC Kuressaare 7-2 (4-1) AM 155 @ Hiiu Staadion | Meistriliiga
66. La 10.8. 17:00 HJK - FC Lahti 4-0 (3-0) AM 4396 @ Telia 5G -areena | Liiga
67. Su 11.8. 18:30 GrIFK - KäPa 2-0 (1-0) AM 137 @ Kauniaisten Keskuskenttä | Kakkonen
68. To 15.8. 18:30 HJK - Riga FC 2-2 (1-0) AM 6874 @ Telia 5G -areena | Eurooppa-Liiga
69. Pe 16.8. 18:30 Gnistan - GrIFK 1-1 (0-0) AM 421 @ Mustapekka Areena | Kakkonen
70. La 17.8. 17:00 Reipas - JIPPO 0-1 (0-1) AM 547 @ Kisapuisto | Kakkonen
71. Su 25.8. 18:30 GrIFK - EPS 2-1 (2-0) AM 228 @ Kauniaisten Keskuskenttä | Kakkonen
72. To 29.8. 20:00 FC Espoo/2 - HIFK/2 2-0 (1-0) @ Säterinniityn tekonurmi | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
73. La 31.8. 17:00 FC Espoo - GrIFK 5-1 (2-0) AM 211 @ Leppävaaran stadion | Kakkonen

74. Su 1.9. 18:30 HJK - RoPS 2-2 (1-1) AM 7931 @ Telia 5G -areena | tasuriliiga
75. To 5.9. 21:45 Suomi - Kreikka 1-0 (0-0) AM 16163 @ Ratina | KIIMAKARSINNAT
76. Pe 6.9. 18:30 TPS - AC Kajaani 3-0 (2-0) AM 1796 @ Veritas Staidon | Ykkönen
77. La 7.9. 15:30 Peimari United - PIF 0-3 (0-2) @ OP Sauvo Hakkispaana | Länsi-Suomen Kolmonen
78. La 14.9. 15:00 KäPa - Tampere United 3-1 (1-0) AM 124 @ Mustapekka Areena | Kakkonen
79. Su 15.9. 18:30 (valo-ongelmien takia 19:00) GrIFK - KaaPo 3-3 (2-1) AM 75 @ Kauniaisten Keskuskenttä | Kakkonen
80. La 21.9. 13:00 FC Honka - HJK 3-1 (0-1) AM 3192 @ Tapiolan Urheilupuisto | Liiga
81. Ke 25.9. 20:15 Atlantis FC/Akatemia - PK-35 0-2 (0-0) @ Pallomylly | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
82. La 28.9. 14:00 HJK N - KuPS N 3-0 (1-0) AM 1630 @ Telia 5G -areena | Naisten Liiga
83. La 28.9. 16:15 Töölön Taisto - EIF/Akademi 3-0 (1-0) @ Pallokenttä 6 | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
84. La 28.9. 18:30 HJK - IFK Mariehamn 3-0 (0-0) AM 2137 @ Telia 5G -areena | Veikkausliiga

85. La 5.10. 14:00 GrIFK - Ilves/2 3-1 (2-0) AM 89 @ Kauniaisten Keskuskenttä | Kakkonen
86. Su 6.10. 16:00 HJK - FC Inter 0-1 (0-0) AM 3317 @ Telia 5G -areena | Liiga
87. Ti 15.10. 19:00 Suomi - Armenia 3-0 (1-0) AM 7231 @ Veritas Stadion | KIIMAKARSINNAT
88. To 17.10. 18:00 PETO/MJK - LePa/Rangers 0-3 (0-2) @ Talin Jalkapallohalli | Helsingin ja Uudenmaan Vitonen, nousukarsinta
89. Ke 23.10. 18:30 HJK - FC Lahti 6-3 rp. (2-0, 2-2 90 min, 2-2 jo) AM 2097 @ Telia 5G -areena | Pleijjarit
90. To 24.10. 18:30 FC Honka U19 - Sogndal U19 1-1 (1-1) @ Telia 5G -areena | UEFA Youth League
91. La 26.10. 15:00 PK-35 - IK Myran 1-1 (0-1) AM 326 @ Talin Jalkapallohalli | Naisten Liiga -nousukarsinta
92. Su 27.10. 18:30 HJK - IFK Mariehamn 1-2 ja. (1-0, 1-1) AM :( @ Telia 5G -areena | Pleijjarit

93. La 2.11.13:00 TJK Legion - Pärnu JK Varpus 5-2 (0-0) AM 70 @ Kadrioru Stadion | Meistriliiga
94. La 2.11. 16:00 Nomme Kalju - FCI Levadia 1-1 (1-1) AM 457 @ A. Le Coq Arena | Meistriliiga
95. Su 3.11. 13:00 FC Honka - IFK Mariehamn 1-0 (1-0) AM 1910 @ Tapiolan Urheilupuisto | Pleijjarit
96. To 7.11. 18:00 Suomi - Kypros 4-0 (2-0) AM 1857 @ Telia 5G -areena | Naisten EM-Karsinnat
97. Pe 15.11. 19:00 Suomi - Liechtenstein 3-0 (1-0) AM 9804 @ Telia 5G -areena | KIIMAKARSINNAT



Aikaisemmat vuodet:
2015: 120
2016: 96
2017: 82
2018: 35
« Viimeksi muokattu: 10.12.2019 klo 14:24:42 kirjoittanut maakato »
Vorssander

Poissa Poissa


Vastaus #46 : 27.01.2019 klo 23:38:19

1. 10.1. Mäkelänrinne - Tampereen urheiluakatemia 1-1, tyttöjen urheiluoppilaitosturnaus, Eerikkilän jalkapallohalli
2. 13.1. FC Barcelona - SD Eibar 3-0 La Liga, Camp Nou
3. 19.1. HJK - JyPK TB 5-1 naisten Suomen Cup, Talin halli
4. 19.1. TiPS - PK-35 Vantaa 2-1 naisten Suomen Cup, Peakfin Areena
5. 26.1. HJK - Hammarby 1-3 naisten harjoitusottelu, Talin halli
6. 26.1. HJK - Hammarby 3-1 harjoitusottelu, Talin halli
7. 26.1. PK-35 Vantaa - Ilves 3-1 naisten Suomen Cup, Peakfin Areena
8. 27.1. PK-35 - TPS 0-1 naisten Suomen Cup, Talin halli
9. 1.2. HPS - PKKU 3-1 naisten harjoitusottelu, Talin halli
10. 2.2. FC Honka - HJK 2-2 naisten Suomen Cup, Esport Areena
11. 5.2. PK-35 Vantaa - HJK P05 2-3 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
12. 6.2. Suomi TU19 - FC Honka 2-1 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
13. 7.2. FJK - RiPS 2-3 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
14. 8.2. PK-35 Vantaa - VJS P04 1-4 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
15. 9.2. PK-35 - HJK 2-2 B-tyttöjen SM-karsinta, Talin halli
16. 16.2. HJK - PK-35 Vantaa 3-2 jo. 2-2 naisten Suomen Cup, Saharan tekonurmi
17. 17.2. TiPS - Åland United 2-3 naisten Suomen Cup, Myyrmäki-halli
18. 21.2. FJK - Atlantis FC 1-5 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
19. 26.2. PK-35 Vantaa - HJK P05 3-3 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
20. 5.3. FJK - NuPS 1-5 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
21. 8.3. HPS - NJS 3-1 naisten harjoitusottelu, Talin halli
22. 23.3. UPC Tavagnacco - Chievo 3-2 naisten Serie A, Tavagnacco
23. 23.3. Italia - Suomi 2-0 EM-karsinta, Stadio Friuli
24. 26.3. Armenia - Suomi 0-2 EM-karsinta, Jerevan
25 31.3. Dinamo Tbilisi - Saburtalo 4-2 Erovnuli-liiga, Boris Paidzadze Dinamo Arena
26. 13.4. TuWe - PK-35 Vantaa 0-3 naisten Ykkönen, Raunistulan kenttä
27. 20.4. PKKU - PK-35 Vantaa 0-4 naisten Ykkönen, Tuusulan tekonurmi
28. 23.4. HJK - HIFK 1-1 Veikkausliiga, Telia 5G Areena
29. 25.4. FJK - NoPS 1-3 Kolmonen, Kuhalan keinonurmi
30. 28.4. PK-35 - PK-35 Vantaa 1-3 naisten Ykkönen, Pihlajamäen tekonurmi
31. 4.5. PK-35 Vantaa - FC Hertta 7-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
32. 11.5. VIFK - PK-35 Vantaa 1-3 naisten Ykkönen, Nya Ehnvallen
33. 14.5. PS-44 - FJK 4-1 Kolmonen, Kuhalan keinonurmi
34. 18.5. PK-35 - PuiU 6-0 Kolmonen, Pihlajamäen tekonurmi
35. 19.5. PK-35 Vantaa - Ilves/2 1-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
36. 23.5. FJK - Loiske 3-0 Kolmonen, Kuhalan keinonurmi
37. 30.5. PK-35 Vantaa - HPS 2-1 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
38. 6.6. FJK - TPV/2 0-3 Kolmonen, Lamminrannan urheilukenttä
39. 8.6. GBK - PK-35 Vantaa 0-2 naisten Ykkönen, Kirkonmäen urheilukenttä
40. 11.6. Liechtenstein - Suomi 0-2 EM-karsinnat, Rheinpark Stadion
41. 14.6. HJS - FJK 9-0 Kolmonen, Kaurialan stadion
42. 15.6. PK-35 - HPS 4-1 naisten Ykkönen, Pihlajamäen tekonurmi
43. 16.6. PK-35 Vantaa - RoPS 9-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
44. 17.6. Suomi - Islanti 0-2 naisten maaottelu, Leppävaaran stadion
45. 18.6. FJK - JanPa 3-1 Kolmonen, Lamminrannan urheilukenttä
46. 19.6. VJS - MP 0-1 Kakkonen, Myyrmäen jalkapallostadion
47. 29.6. PK-35 - Atlantis FC/Akatemia 3-0 Kolmonen, Pihlajamäen tekonurmi
48. 2.7. PK-35 Vantaa - HJK P05 0-5 naisten harjoitusottelu, Vapaalanaukean nurmi
49. 3.7. LPS - PK-35 0-2 Kolmonen, Laajasalon tekonurmi
50. 4.7. FJK - TP-T 1-2 Kolmonen, Lamminrannan urheilukenttä
51. 6.7. HauPa - PK-35 Vantaa 0-6 naisten Ykkönen, Länsituulen tekonurmi
52. 13.7. PK-35 Vantaa - HauPa 7-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
53. 14.7. FC Lahti - Ilves 1-0 Veikkausliiga, Lahden Hiihtostadion
54. 20.7. PK-35 Vantaa- TuWe 5-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
55. 25.7. PK-35 Vantaa - PKKU 3-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
56. 26.7. Pallo-Iirot - Tampere United 3-0 Kakkonen, Äijänsuon stadion
57. 27.7. FJK - TKT 2-3 Kolmonen, Lamminrannan urheilukenttä
58. 30.7. PK-35 Vantaa - FC Honka 0-1 naisten Suomen Cup, Myyrmäen jalkapallostadion
59. 4.8. Olimpik Donetsk - Kolos Kovalivka 0-1 Ukrainan Valioliiga, Valeri Lobanovski Stadion
60. 7.8. BIIK Kazygurt - EBS/Skála 9-0 naisten Mestarien liiga, Kadrioru Staadion
61. 7.8. FC Flora - PK-35 Vantaa 2-3 naisten Mestarien liiga, A. le Coq Arena
62. 9.8. FC Flora - Tartu Tammeka 0-1 Meistriliiga, A. le Coq Arena
63. 10.8. PK-35 Vantaa - EBS/Skála 5-0 naisten Mestarien liiga, Kadrioru Staadion
64. 10.8. BIIK Kazygurt - FC Flora 2-0 naisten Mestarien liiga, A. le Cog Arena
65. 13.8. PK-35 Vantaa - BIIK Kazygurt 1-4 naisten Mestarien liiga, Kadrioru Staadion
66. 15.8. HJK - FC Riga 2-2 Eurooppa-liigan karsinnat, Telia 5G Areena
67. 17.8. PK-35 - PKKU 2-1 naisten Ykkönen, Pihlajamäen tekonurmi
68. 18.8. FC Loviisa - PK-35 Vantaa 1-17 naisten Suomen Cup, Loviisan keskuskenttä
69. 23.8. FJK - PP-70 3-0 Kolmonen, Lamminrannan urheilukenttä
70. 27.8. PK-35 Vantaa - PK-35 1-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
71. 31.8. FC Hertta - PK-35 Vantaa 1-1 naisten Ykkönen, Mehtimäen tekonurmi
72. 5.9. Suomi - Kreikka 1-0 EM-karsinnat, Ratinan stadion
73. 7.9. FJK - HJS 0-7 Kolmonen, Lamminrannan urheilukenttä
74. 8.9. Ilves/2 - PK-35 Vantaa 0-8 naisten Ykkönen, Hervannan keskuskenttä
75. 8.9. Suomi - Italia 1-2 EM-karsinnat, Ratinan stadion
76. 13.9. JanPa - FJK 2-3 Kolmonen, Liinalammen urheilukenttä
77. 15.9. PK-35 Vantaa - FC Sport 3-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
78. 18.9. HFA/Märsky - HPS 0-3 P15 Kakkonen
79. 21.9. FJK - Ilves-Kissat 2-4 Kolmonen, Lamminrannan urheilukenttä
80. 22.9. NJS - Pallo-Iirot 5-0 naisten Kakkonen, Klaukkalan urheilukenttä
81. 24.9. PK-35 Vantaa - FC Honka TB 4-1 naisten Suomen Cup, Myyrmäen jalkapallostadion
82. 25.9. Atlantis FC/Akatemia - PK-35 0-2 Kolmonen, Pallomylly
83. 28.9. TP-T - FJK 3-3 Kolmonen, Pyynikin urheilukenttä
84. 28.9. Ilves/2 - PK-35 0-5 naisten Ykkönen, Lamminpään urheilukenttä
85. 1.10. HPS - PK-35 Vantaa 5-1 naisten Ykkönen, Paloheinän tekonurmi
86. 5.10. PK-35 Vantaa - VIFK 6-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
87. 9.10. FC Espoo - PK-35 Vantaa 0-4 naisten Suomen Cup, Leppävaaran tekonurmi
88. 12.10. PK-35 Vantaa - GBK 10-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
89. 15.10. Suomi - Armenia 3-0 EM-karsinnat, Veritas-stadion
90. 19.10. RoPS - PK-35 Vantaa 0-2 naisten Ykkönen, Rovaniemen keskuskenttä
91. 24.10. TPS - KPV 0-0 liigakarsinta, Veritas-stadion
92. 26.10. PK-35 - IK Myran 0-0 naisten liigakarsinta, Talin halli
93. 15.11. Suomi - Liechtenstein 3-0 EM-karsinnat, Telia 5G Areena
94. 18.11. Kreikka - Suomi 2-1 EM-karsinnat, Ateenan olympiastadion
95. 26.11. Cardiff City - Stoke City 1-0 Championship, Cardiff City Stadium
96. 27.11. QPR - Nottingham Forest 0-4 Championship, Kiyan Prince Foundation Stadium
« Viimeksi muokattu: 01.12.2019 klo 22:25:47 kirjoittanut Vorssander »
Grande Duro

Poissa Poissa


Vastaus #47 : 29.01.2019 klo 10:53:31

1.   26.01  HJK - Hammarby 3-1, harj.ottelu, Talin jalkapallohalli
2.   29.01  HJK - HIFK 1-0, Suomen Cup, Talin jalkapallohalli
3.   02.02  HJK - IFK Mariehamn 2-2, Suomen Cup, Talin jalkapallohalli
4.   23.03  HJK - Flora Tallinn 3-0, harj. ottelu, Telia 5G Areena
5.   03.04  HJK - Inter 2-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
6.   08.04  HJK - IFK Mariehamn 2-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
7.   23.04  HJK - HIFK 1-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
8.   29.04  HIFK - Honka 2-0, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
9.   11.05  HJK - SJK 2-2, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
10. 20.05  FC Lahti - HJK 3-0, Veikkausliiga, Lahden Stadion
11. 26.05  HJK - KPV 3-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
12. 02.06  Honka - KPV 0-1, Veikkausliiga, Tapiolan Urheilupuisto
13. 15.06  Gnistan - Hercules 1-0,  Suomen Kakkonen Cup, Musta Pekka Areena
14. 19.06  HJK - Honka 0-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
15.  29.06 HJK - KuPS 1-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
16.  09.07 HJK - Havnar Boltfelag Torshavn  3-0, CL- karsinta, Telia 5G Areena
17.  13.07 Honka - HIFK 3-0, Veikkausliiga, Tapiolan Urheilupuisto
18.  20.07 Ilves - HJK 1-1, Veikkausliiga, Tammelan stadion
19.  31.07 HJK - Crvena Zvedza 2-1, CL-karsinta, Telia 5G Areena
20.  10.08 HJK - FC Lahti 4-0, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
21.  15.08 HJK - FC Riga 2-2, EL-karsinta, Telia 5G Areena
22.  24.08 Honka - HJK 0-1, Veikkausliiga, Tapiolan Urheilupuisto
23.  01.09 HJK - RoPS 2-2, Veikkausliiga, Telia 5 G Areena
24.  21.09 Honka - HJK 3-1, Vekkausliiga, Tapiolan urheilupuisto
25.  22.09 Hammarby - AIK 2-1, Allsvenskan, Nya Söderstadion
26. 06.10 HJK - Inter 0-1,Veikkausliiga, Telia 5G Areena
27. 27.10 HJK - IFK Mariehamn 1-2, Telia 5G Areena

2012: 37 ottelua
2013: 39 ottelua    
2014: 45 ottelua
2015: 33 ottelua
2016: 42 ottelua
2017: 38 ottelua
2018: 33 ottelua
« Viimeksi muokattu: 27.10.2019 klo 21:50:30 kirjoittanut Grande Duro »
Bo-Göran

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Itävaltalaiset ja lauttasaarelaiset perinneseurat


Vastaus #48 : 30.01.2019 klo 16:36:16

Viime vuonna tuli näköjään vähemmän pelejä kuin aikoihin. Ei mitään erityisempää tavoitetta tällekään vuodelle kun FavAC tuli korkattua jo. Käyn peleissä kun pääsen ja saan seuraa.

26.1. Esport Honka-FC Lahti 0-1 @ Esport Arena, Espoo
9.2. HIFK-Esport Honka 1-2 @ Talin jalkapallohalli, Helsinki
6.7. Esport Honka-KuPS 1-2 @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo
13.7. EPS-Gnistan 0-1 @ Espoonlahden urheilupuisto, Espoo
21.7. Inter Turku-Esport Honka 3-1 @ Veritas stadion, Turku
27.7. Esport Honka-Ilves 1-2 @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo
10.8. Esport Honka-SJK 0-0 @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo
1.9. Jönköpings Södra-Örgryte IS 5-2 @ Stadsparkvallen, Jönköping
8.9. ASV 13-Rapid Wien 3-2 @ ASV-Platz, Wien
5.10. Hamburger SV-Greuther Fürth 2-0 @ Volksparkstadion, Hamburg
10.10. Itävalta-Israel 3-1 @Ernst-Happel-Stadion, Wien
« Viimeksi muokattu: 11.10.2019 klo 09:08:39 kirjoittanut Bo-Göran »
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #49 : 02.02.2019 klo 23:36:45

2.2. MyPa - Jaro 0-0 (0-0) Suomen Cup, Lehtomäki
9.6. MyPa - TPV (1-1) (1-1) Ykkönen, Saviniemi
« Viimeksi muokattu: 10.06.2019 klo 12:34:31 kirjoittanut Heiska »

 
Sivuja: 1 [2] 3 4
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines