FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
27.06.2019 klo 01:41:18 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
FF2-futisfurnaus 2019, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: 1 [2] 3 4
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut 2019  (Luettu 19340 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
MiestenK

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Espoolaisseurat ja suomalaiset ulkomailla


Vastaus #25 : 18.01.2019 klo 11:13:52

EM-karsinnat
8.6. Suomi - Bosnia-Hertsegovina 2-0

Allsvenskan
31.3. AIK - Östersunds FK 0-0

DBU Pokal
5.4. Brøndby IF - AaB 1-0

Division 1
7.4. Fremad Amager - Thisted FC 1-0

Division 2
6.4. Vanløse IF - BK Frem 0-0

Regionalliga
12.5. BFC Dynamo - VSG Altglienicke 0-4

Veikkausliiga
15.4. FC Honka - IFK Mariehamn 1-3
25.4. FC Honka - FC Inter 3-2
3.5. HJK - Ilves 0-0
27.5. FC Honka - FC Lahti 2-0
31.5. HIFK - VPS 2-1

18.6. HIFK - SJK 1-0
19.6. HJK - FC Honka 0-1

Kakkonen
27.4. Klubi 04 - VJS 3-5
4.5. Klubi 04 - FC Viikingit 6-1
25.5. FC Espoo - FC Honka/Akatemia 1-0
30.5. EPS - FC Jazz 1-3
2.6. FC Espoo - Pallo-Iirot 1-2

9.6. Gnistan - FC Espoo 3-2
25.6. FC Espoo - SalPa 0-2

Kolmonen
26.4. LePa - CLE 4-0
30.5. HIFK/2 - FC Espoo/2 0-3

Suomen Cup
26.1. FC Honka - FC Lahti 0-1
29.1. HJK - HIFK 1-0
2.2. GrIFK - Gnistan 1-3
2.2. Klubi 04 - FC Espoo 2-3
8.2. FC Espoo - PKKU 3-0

9.2. HIFK - FC Honka 1-2
19.2. HJK - FC Honka 2-3
22.2. FC Espoo - JIPPO 1-2
23.2. FC Honka - IFK Mariehamn 0-0
24.2. FC Honka/Akatemia - Gnistan 1-3

2.3. FC Honka - FC Inter 2-0
15.3. Gnistan - VPS 1-3 j.a

Naisten Suomen Cup
7.6. HJK - Åland United 1-0

Busmo Winter Cup
17.2. FC Espoo - PK-35 3-1
23.3. Gnistan - FC Espoo 1-2
13.4. FC Espoo - KäPa 4-1

ASM-sarja
28.4. Atlantis FC - FC Espoo 0-0

ASM-karsinta
2.3. FC Espoo - RiPS 3-0

Harjoitusottelut
18.1. FC Honka - FC Honka/Akatemia 4-0
1.2. FC Honka - KTP 2-1
16.4. FC Espoo - HIFK 2-3
17.6. Suomi - Islanti 0-2

Yhteensä: 44

Edellisvuodet
2015: 50 ottelua (lukuun ottamatta junnupelejä, joita kertyi noin kymmenkunta)
2016: 56 ottelua
2017: 50 ottelua
2018: 69 ottelua

2015-2019: 269 ottelua
« Viimeksi muokattu: eilen kello 00:06:39 kirjoittanut MiestenK »
siiseli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Barca, Arsu, 49ers, The Rocket, Hakuho, M.Carlsen


Vastaus #26 : 18.01.2019 klo 17:06:56

2018: http://futisforum2.org/index.php?topic=214095.msg11468656#msg11468656

18.1     Honka - Honka/Ak    4-0                 Esport Arena           Harkkaottelu
27.1     Honka/Ak - NJS        1-1                 VW-Halli                 Kakkosen cup
2.2       GrIFK - Gnistan        1-3                 VW-Halli                 Kakkosen cup
9.2       HIFK - Honka           1-2                 Talin Halli                Suomen cup
2.3       Honka - Inter           2-0                 Esport Arena           Suomen cup
30.3     Honka - Ilves           1-1 (rp. 3-4)    TUP                        Suomen cup
25.4     Honka - Inter           3-2                 TUP                        Veikkausliiga
11.5     Honka - VPS             1-1                 TUP                        Veikkausliiga
2.6       Honka - KPV             0-1                 TUP                        Veikkausliiga
8.6       Huuhkajat - B-H       2-0                 Ratina                    Eurokarsintaa
19.6     HJK - Honka             0-1                 Telia                        Veikkausliiga
24.6     EBK - KyPa               4-3                 ?UP                         Regions cup

Joukkueita nähty seuraavasti:

8 krt: Honka
2 krt: Honka/Ak, Inter
1 krt: NJS, GrIFK, Gnistan, HIFK, Ilves, VPS, KPV, Huuhkajat, B-H, HJK, EBK, KyPa

Stadionit/kentät:

4 krt: TUP
2 krt: VW-Halli, Esport Arena
1 krt: Talin Halli, Ratina, Telia, ?UP
« Viimeksi muokattu: 24.06.2019 klo 22:16:51 kirjoittanut siiseli »
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lupi


Vastaus #27 : 18.01.2019 klo 17:18:40

Do dii. Jos vielä ehtisi kiertää Klubin koko Veikkausliigan, niin kelpaisi. Viime vuotta paaaljon vähäisempi vapaa-aika tullee vähentämään kiertelyä aika radikaalisti, luulen ma. Tämän vuoden uutuutena kirjaan myös uudet stadionbongaukset. Ja ei kai kukaan oikeasti laske teeveepelejä?

Ja prkl kun putosin toiselle sivulle kaikenmaailman tilanvaraajien takia.

Talvi

1. 18.1. Ilves - SJK (P20-SMQ) 5-1, Pirkkahalli
2. 18.1. Ilves - KuPS (SCQ) 4-1, Pirkkahalli
3. 26.1. HJK - Hammarby (N-ho) 1-3, Tali
4. 26.1. Lupi - Hammarby (ho) 3-1, Tali
5. 26.1. Atlantis - Gnistan (P20-SMQ) 3-0, Tali
6. 26.1. HJK - VJS (P20-SMQ) 2-5, Tali
7. 27.1. PKKU - Klubi 04 (SCQ) 0-5, Pallomylly
8. 29.1. Lupi - jullit (SCQ) 1-0, Tali

9. 10.2. HJK - VJS (P17-SMQ) 2-2, Tali
10. 19.2. Lupi - Honak (SCQ) 2-3, Tali
11. 23.2. HJK - Atlantis (P20-SMQ) 1-1, Tali

Kevät

12. 3.3. KäPa - HJK (P17-SMQ) 5-3, Tali
13. 9.3. KäPa - Inter (P17-SMQ) 2-0, Tali
14. 9.3. HJK - PKKU (P17-SMQ) 1-1, Tali
15. 9.3. HJK - Honka (P20-SMQ) 4-2, Tali
16. 23.3. ONS - HJK (NL) 2-5 , Heinäpää
17. 30.3. HJK - TiPS (NL) 2-1, Vitonen
18. 30.3. Klubi 04 - Ilves/2 (ho) 2-1, Vitonen

19. 3.4. Lupi - Inter (VL) 2-1, Vitonen
20. 8.4. Lupi - Milf (VL) 2-1, Vitonen
21. 13.4. KuPS - Lupi (VL) 0-0, SS
22. 18.4. SJK - Lupi (VL) 0-0, OmaSp
23. 23.4. Lupi - iullit (VL) 1-1, Vitonen
24. 29.4. Inter - Lupi (VL) 4-1, Veritas

25. 3.5. Lupi - Ilves (VL) 0-0, Vitonen
26. 4.5. HJK - KuPS (NL) 2-1, Vitonen
27. 4.5. Klubi 04 - Viikingit (2D) 6-1, Vitonen
28. 7.5. VPS - Lupi (VL) 1-1, Elisa
29. 11.5. Lupi - SJK (VL) 2-2, Vitonen
30. 11.5. Klubi 04 - PEPO (2D) 2-1, Vitonen
31. 18.5. Jippo - Klubi 04 (2D) 0-0, Mehtimäki
32. 20.5. Lahi - Lupi (VL) 3-0, Hiihtostadion
33. 26.5. HJK - Ilves (P17-SM) 2-0, Vitonen
34. 26.5. HJK - TPS (NL) 2-0, Vitonen
35. 26.5. Lupi - KPV (VL) 3-1, Vitonen
36. 27.5. Klubi 04 - NJS (2D) 2-0, Bollis
37. 30.5. MP - Klubi 04 (2D) 0-0, Urski
38. 31.5. RoPS - Lupi (VL) 0-1, Keskuskenttä

Kesä

39. 3.6. TiPS - HJK (NL) 1-1, Tikkurila N1
40. 9.6. VJS - HJK (P20-SM) 4-1, Myyrmäki
41. 13.6. Klubi 04 - MiPK (2D) 1-1, Vitonen
42. 15.6. HJK - SJK (P20-SM) 0-1, Pukinmäki
43. 19.6. Lupi - Honak (VL) 0-1, Vitonen

Yhteenveto

Lupin edustus 16
Nollanelonen/ naiset /nuoriso 8/6/9
Turismi 4

Yhteensä 43

-Pääsylippuihin mennyt € 241,50 sisältäen kausarit.

-Kotimaan kilometrejä Stadin ulkopuolelle 7024. Laskettu kuukkelikartalla himasta pelipaikalle - ja takaisin.

-uusia stadionbongauksia (tai"stadion") 4

2018 103 peliä, 11648 km
2017 94 peliä, 12099 km
« Viimeksi muokattu: 20.06.2019 klo 16:21:03 kirjoittanut Epeli »
Tolsa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP, SGE


Vastaus #28 : 19.01.2019 klo 16:15:23

01. 19.01. FC Lahti - KTP, 2-0 (1-0), harjoitusottelu, Mukkulan halli, Lahti

02. 16.02. EIF - KTP, 1-0 (0-0), Suomen Cup, Volkswagen halli, Kauniainen

03. 30.03. KTP - Sudet, 5-0 (3-0), Kouvola-turnaus, Kymenlaakson Sähkö Stadion, Myllykoski

04. 07.04. FC Lahti - KuPS, 3-3 (0-3), Veikkausliiga, Kisapuisto, Lahti
05. 13.04. KTP - PEPO, 2-1 (2-1), harjoitusottelu, Arto Tolsa Areena, Kotka
06. 19.04. FC Lahti - FC Inter, 1-1 (0-1), Veikkausliiga, Kisapuisto, Lahti
07. 30.04. FC Lahti - VPS, 1-1 (0-1), Veikkausliiga, Kisapuisto, Lahti

08. 05.05. FC Lahti - SJK, 1-1 (0-0), Veikkausliiga, Kisapuisto, Lahti
09. 13.05. KTP - EIF, 3-1 (0-0), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
10. 20.05. KTP - FF Jaro, 2-2 (1-0), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
11. 21.05. Reipas - MiPK, 2-1 (0-1), Kakkonen, Kisapuisto, Lahti
12. 29.05. MyPa - KTP, 1-1 (0-0), Ykkönen, Kymenlaakson Sähkö Stadion, Myllykoski

13. 09.06. Reipas - MP, 1-3 (0-1), Kakkonen, Kisapuisto, Lahti
14. 10.06. KTP - TPS, 0-3 (0-2), Ykkönen, Arto Tolsa Areena, Kotka
15. 16.06. TPV - KTP, 1-0 (0-0), Ykkönen, Tammela, Tampere

2018: 21
2017: 34
« Viimeksi muokattu: 17.06.2019 klo 14:40:36 kirjoittanut Tolsa »
Futtaaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Reipas


Vastaus #29 : 19.01.2019 klo 17:45:11

EM-karsinnat
8.6. Suomi - Bosnia 2-0, Ratinan stadion

Veikkausliiga
7.4. Lahti - KuPS 3-3, Kisapuisto
19.4. Lahti - Inter 1-1, Kisapuisto
30.4. Lahti - VPS 1-1, Kisapuisto
5.5. Lahti - SJK 1-1, Kisapuisto
20.5. Lahti - HJK 3-0, Lahden stadion

Kakkonen
4.5. Reipas - JäPS 3-1, Kisapuisto
21.5. Reipas - MiPK 2-1, Kisapuisto
29.5. Reipas - Kiffen 1-1, Kisapuisto
7.6. TamU - Ilves/2 0-2, Pyynikin urheilukenttä
9.6. Reipas - MP 1-3, Kisapuisto

Harjoitusottelut
19.1. Lahti - KTP 2-0, Mukkulan halli
26.1. Reipas - Kuusysi 5-0, Mukkulan halli
22.3. Reipas - Lahti 1-0, Kisapuisto
13.4. Reipas - NJS 2-0, Kisapuisto
20.4. Reipas - Sudet 6-0, Kisapuisto

Eurooppaliiga
21.2. Real Betis - Rennes 1-3, Estadio Benito Villamarín

La Liga
23.2. Sevilla - Barcelona 2-4, Estadio Ramón Sánchez Pizjuán

Yhteensä: 18
« Viimeksi muokattu: 11.06.2019 klo 13:05:01 kirjoittanut Futtaaja »
mustajoki

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: FC Lahti/KTP


Vastaus #30 : 19.01.2019 klo 17:48:57

Veikkausliiga
7.4 FC Lahti - KuPS 3-3, Kisapuisto
19.4 FC Lahti - FC Inter 1-1, Kisapuisto
26.4 Ilves - FC Lahti 1-0, Ratinan stadion
5.5 FC Lahti - SJK 1-1, Kisapuisto
20.5 FC Lahti - HJK 3-0, Lahden stadion
18.6 FC Lahti - RoPS 1-2, Lahden stadion

Ykkönen
27.4 MYPA - TPS 0-1, Kymenlaakson Sähkö stadion
18.5 EIF - MYPA 7-2, Tammisaaren keskuskenttä
3.6 KTP - MuSa 3-1, Arto Tolsa Areena
16.6 TPV - KTP 1-0 Tammelan Stadion

Kakkonen
11.5 Pallo-Iirot - FC Honka/Akatemia 1-2, Äijänsuon stadion
21.5 Reipas - MiPK 2-1, Kisapuisto
19.6 VJS - MP 0-1, Myyrmäki Stadion

Suomen Cup
26.1 KTP - AC Kajaani 4-1, Arto Tolsa Areena
2.2 MYPA - FF Jaro 0-0, Lehtomäen tekonurmi
9.2 KTP - TPS, 3-2 Arto Tolsa Areena
16.2 FC Inter - FC Lahti 1-2, Kupittaa tekonurmi 5
23.2 TPV - KTP 1-1, Pirkkahalli
15.3 VJS - KPV 0-3, Myyrmäki-halli
16.3 KTP - Ilves 0-2, Arto Tolsa Areena

Harjoitusottelut
19.1 FC Lahti - KTP 2-0, Mukkulan kuplahalli
3.3 KTP - RIASA 3-0, Arto Tolsa Areena
23.3 KTP - MP 3-0, Arto Tolsa Areena
30.3 KTP - Sudet 5-0, Kymenlaakson Sähkö stadion
30.3 MYPA - HIFK 1-2, Kymenlaakson Sähkö stadion
9.4 Suomi N - Puola N 1-0, Telia 5G -areena
13.4 KTP - PEPO 2-1, Arto Tolsa Areena
17.6 Suomi N - Islanti N 0-2, Leppävaaran stadion

Yht: 28 kpl
« Viimeksi muokattu: 19.06.2019 klo 21:32:33 kirjoittanut mustajoki »
ohiveto1

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka, EsPa, WHU, Schalke


Vastaus #31 : 19.01.2019 klo 17:58:05

Harjoitusottelut
18.1. FC Honka - FC Honka Akatemia 4-0, Esport Arena
roska456

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV


Vastaus #32 : 20.01.2019 klo 00:59:38

1. 19.1. KPV - PK-37 5-0 (Harjoitusottelu)
2. 19.1. KPV Akatemia - FF Jaro U23 3-1 (Harjoitusottelu)
3. 25.1. KPV - KuPS 1-1 (Suomen Cup)
4. 31.1. FC Sääripotku - KPS 2-6 (Harjoitusottelu)
5. 8.2. KPV - Ilves 1-2 (Suomen Cup)
6. 9.3. KPV - FF Jaro 2-0 (Harjoitusottelu)
7. 10.3. KPS - KPV Akatemia 0-5 (Harjoitusottelu)
8. 16.3. GBK - VPS Akatemia 5-0 (Harjoitusottelu)
9. 28.3. FC Sääripotku - Esse IK 0-1 (Harjoitusottelu)
10. 14.4. KPV - RoPS 0-1 (Veikkausliiga)
11. 20.4. VPS - KPV 2-2 (Veikkausliiga)
12. 25.4. KPV - IFK Mariehamn 0-4 (Veikkausliiga)
13. 26.4. KPV Akatemia - I-JBK 6-0 (Kolmonen)
14. 30.4. SJK - KPV 1-0 (Veikkausliiga)
15. 9.5. KPV Akatemia - NIK 0-1 (Kolmonen)
16. 11.5. KPV - FC Lahti 0-0 (Veikkausliiga)
17. 13.5. KPS - KPV Akatemia 2-4 (Kolmonen)
18. 16.5. KPV - Ilves 2-3 (Suomen Cup)
19. 17.5. KPV Akatemia - Sundom IF 2-2 (Kolmonen)
20. 18.5. GBK - TuWe 1-1 (Naisten Ykkönen)
21. 21.5. KPV - HIFK 1-1 (Veikkausliiga)

Muut:
1. 15.5. FC Sääripotku - RyPK-84 4-0 (Nelonen)
« Viimeksi muokattu: 21.05.2019 klo 00:06:33 kirjoittanut roska456 »
Pältsa

Poissa Poissa


Vastaus #33 : 21.01.2019 klo 08:52:28

Tammikuu
20. La  PS Kemi - OLS  1-2  (Cup, Junkohalli)
Bamsenaattori

Poissa Poissa


Vastaus #34 : 21.01.2019 klo 10:27:13

-Tammikuu(2)
1.  20.01.   JanPa/FJK AYJ - RiPS A         ASM-karsinta          1-4    Säästöpankki Areena
2.  20.01.   HJS - Ilves/2                  Suomen Cup            1-2    Säästöpankki Areena
-Helmikuu(0)
-Maaliskuu(4)
3.  01.03.   JanPa - PS-44                  Harjoitusottelu       3-2    Säästöpankki Areena
4.  15.03.   JanPa - RiPS                   Harjoitusottelu       1-0    Säästöpankki Areena
5.  17.03.   Valo - HJS                     Regions Cup           0-14   Säästöpankki Areena
6.  30.03.   Pato - JanPa                   Regions Cup           0-9    Tervakoski tekonurmi
-Huhtikuu(4)
7.  16.04.   NoPS - JanPa                   Regions Cup           1-0    Menkala tekonurmi
8.  27.04.   JanPa A - LoPa A               P20 Ykkönen           5-0    Turenki tekonurmi
9.  27.04.   JanPa/2 - UrPS                 Kutonen               4-1    Turenki tekonurmi
10. 28.04.   JanPa - PS-44                  Kolmonen              0-2    Turenki tekonurmi
-Toukokuu(6)
11. 10.05.   JanPa - HJS                    Kolmonen              1-4    Turenki tekonurmi
12. 15.05.   I-Kissat - JanPa               Kolmonen              5-1    Kauppi 2
13. 18.05.   HJS - TP-T                     Kolmonen              3-0    Pulleri tekonurmi
14. 24.05.   JanPa - NoPS                   Kolmonen              0-4    Turenki tekonurmi
15. 30.05.   HJS - PS-44                    Kolmonen              4-1    Pulleri tekonurmi
16. 31.05.   ACE - JanPa                    Kolmonen              2-0    Kaukajärvi tekonurmi
-Kesäkuu(9)
17. 06.06.   FJK - TPV/2                    Kolmonen              0-3    Forssa UK
18. 07.06.   JanPa - Loiske                 Kolmonen              1-1    Turenki tekonurmi
19. 08.06.   Suomi - Bosnia & Hertzegovina  EM-karsinta           2-0    Ratina
20. 09.06.   JanPa A - TuWe A               P20 Ykkönen           3-1    Turenki tekonurmi
21. 14.06.   HJS - FJK                      Kolmonen              9-0    Kauriala
22. 15.06.   Pato/2 - ParVi                 Kutonen               2-2    Tervakoski urheilukenttä
23. 16.06.   JanPa A - MuSa A               P20 Ykkönen           1-4    Turenki tekonurmi
24. 18.06.   FJK - JanPa                    Kolmonen              3-1    Forssa UK
25. 19.06.   HJS - I-Kissat                 Kolmonen              2-0    Kauriala


2018: 41
2017: 54
2016: 38
2015: 48
2014: 59
2013: 40
2012: 66
« Viimeksi muokattu: 20.06.2019 klo 01:12:44 kirjoittanut Bamsenaattori »
Craptree

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: The Saints, Urho & JJK


Vastaus #35 : 21.01.2019 klo 22:40:42

2018: 52 ottelua
2017: 57 ottelua
2016: 60 ottelua
2015: 71 ottelua
2014: 49 ottelua

1.  19.1   HJK - JyPK B (Naisten Suomen Cup) @ Talin Jalkapallohalli, Helsinki (5-0)
2.  26.1   JyPK - KuPS (Naisten Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (5-0)
3.  26.1   JyPK B - FC Honka (Naisten Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (1-8)

4.  9.2     Ilves - HJK (Harjoitusottelu, naiset) @ Pirkkahalli, Tampere (2-1)
5.  16.2   JyPK - ONS (Naisten Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (5-1)

6.  9.3     JyPK - TPS (Naisten Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (3-1)
7.  16.3   HJK - JyPK (Naisten Suomen Cup) @ Telia 5G -areena, Helsinki (4-1)
8.  23.3   TiPS - Åland United (Naisten Liiga) @ Kalmuuri Halli, Vantaa (1-1)

9.  3.4     HJK - FC Inter (Veikkausliiga) @ Telia 5G -areena, Helsinki (2-1)
10. 27.4  JyPK - ONS (Naisten Liiga) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (1-2)
11. 27.4  FC Blackbird - Lehmon Pallo -77 (Kolmonen, Itä- ja Keski-Suomi) @ Viitaniemen Liikuntapuisto, Jyväskylä (3-1)

12. 4.5    Hot Lips - Turun Weikot (Nelonen, Länsi-Suomi) @ Urheilupuiston Yläkenttä, Turku (1-1)
13. 11.5  JyPK - HJK (Naisten Liiga) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (0-2)
14. 30.5  JyPK - TPS (Naisten Liiga) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (1-1)
15. 30.5  FC Vaajakoski - RoPS/2 (Kakkonen, Lohko C) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-3)

16. 5.6    PK-35 B - JyPK B (B-Tytöt, SM-Sarja) @ Pihlajamäen kenttä, Helsinki (2-2)
17. 14.6  Suolahden Urho - Haapamäen Pallo-Pojat (Vitonen, Keski-Suomi) @ Suolahden Keskuskenttä, Äänekoski (3-0)
18. 17.6  Club Latino Espanol/B - Toukolan Teräs/Keparoi (Kutonen, Helsinki, Lohko 5) @ Latokartanon Liikuntapuisto, Helsinki (4-1)
19. 18.6  Gnistan/Ogeli - SAPA (Nelonen, Helsinki, Lohko 3) @ Ala-Malmin Liikuntapuisto, Helsinki (2-4)
20. 19.6  FC Kontu - Herttoniemen Toverit (Kolmonen, Helsinki) @ Kontulan Liikuntapuisto, Helsinki (1-1)

Kilpailut: 12, Joukkueet: 27, Stadionit: 14, Maat: 1, Kaupungit: 6
Maalit: 78, Maali ka: 3,90
« Viimeksi muokattu: 19.06.2019 klo 23:44:20 kirjoittanut Craptree »
Maduduwinini

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: HJK Helsinki


Vastaus #36 : 22.01.2019 klo 13:21:15

Paikan päällä

1.  29.1.  HJK - hifk                                 1-0 (Suomen Cup)
2.    2.2.  HJK - ifk Maarianhamina            2-2 (Suomen Cup)
3.    3.4.  HJK - FC Inter                           2-1 (Veikkausliiga)
4.  23.4.  HJK - hifk                                 1-1 (Veikkausliiga)
5.    3.5.  HJK - Ilves                               0-0 (Veikkausliiga)
6.    4.5.  P17 TPV - P17 HJK/2                 0-3 (P17 Ykkönen)
7.  28.5.  VehU - Valo                              5-0 (Tampere - Vitonen)
8.  29.5.  PiPo-79/edustus - LaVe/KPR      1-0 (Tampere - Seiska)
9.    8.6.  Suomi - Bosnia-Hertsegovina    2-0 (EM-Karsinta)

Striimi

1.      7.1.  Wolverhampton - Liverpool                2-1 (FA Cup)
2.    11.1.  Suomi - Viro                                     1-2 (harjoitusottelu)  
3.    16.1.  Juventus -AC Milan                            1-0 (Italian supercup)
4.    18.1.  Ilves - KuPS                                      4-1 (Suomen Cup)
5.    20.1.  Rangers - HJK                                   3-2 (harjoitusottelu)
6.    22.1.  Juventus - AC Chievo Verona              3-0 (Serie A)
7.    24.1.  Tadžikistan U17 - Suomi U17              2-0 (Minsk)
8.    25.1.  KPV - KuPS                                       1-1 (Suomen Cup)
9.    25.1.  TPS - TPV                                         2-0 (Suomen Cup)
10.  25.1.  Arsenal - Manchester United               1-3 (FA Cup)
11.  26.1.  HJK N - Hammarby N                         1-3 (harjoitusottelu)
12.  26.1.  HJK - Hammarby                               3-1 (harjoitusottelu)
13.  27.1.  Torino - Inter                                    1-0  (Serie A)
14.  27.1.  Lazio - Juventus                                1-2  (Serie A)
15.  30.1.  Fiorentina - Roma                              7-1  (Italian Cup)
16.    5.2.  Dortmund - Bremen               3-4 (1-1)rp. (Saksan Cup)
17.    7.2.  Lazio - Empoli                                   1-0  (Serie A)
18.    9.2.  FC Inter - HJK                                   1-0  (Suomen Cup)
19.  10.2.  ifk Maarianhamina - FC Lahti              1-0  (Suomen Cup)
20.  13.2.  Ajax - Real Madrid                             1-2  (Mestarien liiga)
21.  18.2.  AS Roma - Bologna                            2-1  (Serie A)
22.  19.2.  HJK - FC Honka                                 2-3  (Suomen Cup)
23.  21.2.  Bayer Leverkusen - Krasnodar            1-1  (Eurooppa-liiga)
24.  22.2.  SJK - KPV                                         1-1  (Suomen Cup)
25.  26.2.  Lazio - AC Milan                                0-0  (Italian Cup)
26.  27.2.  Fiorentina - Atalanta                          3-3  (Italian Cup)
27.  28.2.  RoPS - KPV                                       0-2  (Suomen Cup)
28.  28.2.  Vendsyssel - Bröndby                        0-2  (Tanskan Cup)
29.  28.2.  Valencia - Real Betis                          1-0  (Espanjan Cup)
30.    1.3.  Leeds - West Bromwich                     4-0  (Championship)
31.    2.3.  Orlando City - New York City              2-2  (MLS)
32.    3.3.  Vancouver Whitecaps - Minnesota       2-3  (MLS)
33.    3.3.  LA Galaxy - Chicago Fire                    2-1  (MLS)
34.    3.3.  SJ Earthquakes - Montreal Impact      1-2  (MLS)
35.    3.3.  RoPS - KuPS                                     3-2  (Suomen Cup)
36.    3.3.  Aberdeen - Rangers                          1-1  (Skotlanti FA Cup)
37.    3.3.  Mifk - hifk                                        3-0  (Suomen Cup)
38.    3.3.  Napoli - Juventus                              1-2  (Serie A)
39.    4.3.  HJK - FC Shakhtyor Salihorsk             0-3  (harjoitusottelu)
40.  11.3.  AS Roma - Empoli                             2-1  (Serie A)
41.  22.3.  Suomi U21 - Norja U21                      8-3  (harjoitusottelu)
42.  23.3.  HJK - FC Flora                                   3-0  (harjoitusottelu)
43.  23.3.  Italia - Suomi                                    2-0  (EM-Karsinta)
44.  26.3.  Armenia - Suomi                               0-2  (EM-Karsinta)
45.  30.3.  FC Inter - VPS                                   1-2  (Suomen Cup)
46.  30.3.  RoPS - KPV                                       1-2  (Suomen Cup)
47.  30.3.  Juventus - Empoli                              1-0  (Serie A)
48.  31.3.  Parma - Atalanta                               1-3  (Serie A)
49.  31.3.  AIK - Östersunds                               0-0  (Allsvenskan)
50.  31.3.  Mifk - Lahti                                       3-1  (Suomen Cup)
51.    1.4.  Malmö - Häcken                                1-1  (Allsvenskan)
52.    8.4.  HJK - Mifk                                         2-1  (Veikkausliiga)
53.    9.4.  Sveitsi U19 N - Suomi U19 N              2-2  (EM-karsinta)
54.  18.4.  SJK - HJK                                          0-0  (Veikkausliiga)
55.  24.4.  Werder Bremen - Bayern                    2-3  (Saksan Cup)
56.  26.4.  RoPS - KuPS                                      0-1  (Veikkausliiga)
57.  29.4.  FC Inter - HJK                                   4-1  (Veikkausliiga)
58.    7.5.  VPS - HJK                                         1-1  (Veikkausliiga)
59.  11.5.  HJK - SJK                                          2-2  (Veikkausliiga)
60.  16.5.  KPV - Ilves                                        2-3  (Suomen Cup)
61.  20.5.  FC Lahti - HJK                                   3-0  (Veikkausliiga)
62.  23.5.  Meksiko U20 - Italia U20                    1-2  (MM U20)
63.  24.5.  KuPS - Ilves                                      1-0  (Veikkausliiga)
64.  26.5.  HJK - KPV                                         3-1  (Veikkausliiga)
65.  27.5.  FC Honka - FC Lahti                           2-0  (Veikkausliiga)
66.  30.5.  HJK N - ONS Oulu N                           4-0  (Naisten liiga)
67.  31.5.  RoPS - HJK                                        0-1  (Veikkausliiga)
68.    3.6.  TiPS N - HJK N                                   1-1  (Naisten liiga)
69.    6.6.  Pohjois-Makedonia U21 - Suomi U21    1-0  (harjoitusottelu)
70.    7.6.  HJK N - Åland United N                       1-0  (Naisten Suomen Cup)
71.    7.6.  Ranska N - Etelä-Korea N                    4-0  (Naisten MM)
72.  10.6.  Kanada N - Kamerun N                        1-0  (Naisten MM)
73.  11.6.  Suomi U21 - Ruotsi U21                      2-3  (harjoitusottelu)
74.  11.6.  Liechtenstein - Suomi                         0-2  (EM-karsinta)
75.  17.6.  VPS - KuPS                                        1-2  (Veikkausliiga)
76.  17.6.  Nigeria N - Ranska N                          0-1  (Naisten MM)
« Viimeksi muokattu: 18.06.2019 klo 00:14:52 kirjoittanut Maduduwinini »
Nyrre

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Versacen mehujää


Vastaus #37 : 22.01.2019 klo 16:55:05

1.  19.1. AC Oulu - RoPS 1-2 @ Arina Areena, harjoitusottelu
2. 9.2. VPS - RoPS 2-1 @ Fennia Areena, Suomen cup
3. 7.4. RoPS - FC Honka 1-2 @ Keskuskenttä, Veikkausliiga
4. 13.4. KPV - RoPS 0-1 @ OmaSp Stadion, Veikkausliiga
5. 20.4. IFK Mariehamn - RoPS 2-0 @ Wiklöf Holding Areena, Veikkausliiga
6. 18.5. JS Hercules - RoPS/2 2-2 @ Castren, Kakkonen
7. 31.5. RoPS - HJK 0-1 @ Keskuskenttä, Veikkausliiga
« Viimeksi muokattu: 03.06.2019 klo 11:47:22 kirjoittanut Nyrre »
Trump

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS > Inter > ÅIFK


Vastaus #38 : 26.01.2019 klo 00:03:09

Veikkausliiga

25.04.2019 FC Honka - FC Inter 3-2 Tapiolan Urheilupuisto
25.05.2019 HIFK - FC Inter 1-1 Telia 5g -areena

Ykkönen

14.06.2019 TPS - MuSa 1-2 Veritas-stadion

Suomen Cup

25.01.2019 TPS - TPV 2-0 Javenture-areena
16.02.2019 FC Inter - FC Lahti 1-2 Kupittaa 5

Naisten Liiga

23.03.2019 TiPS - Åland United 1-1 Peakfin-areena

Harjoitusottelut

23.03.2019 Gnistan - FC Espoo 2-1 Peakfin-areena

2018 - 13
2017 - 14
2016 - 21
2015 - 14
2014 - 13
2013 - 17
2012 - 11
2011 - 15
2010 - 5
2009 - 9
2008 - 11
« Viimeksi muokattu: 14.06.2019 klo 21:13:46 kirjoittanut Trump »
Juhisman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, FC Espoo, LePa


Vastaus #39 : 26.01.2019 klo 00:08:32

1. 25.1. FC Espoo - Ilves | 1-1 | P20 SM-karsinta | Kauniaisten Volkswagen-halli
2. 2.2. Klubi 04 - FC Espoo | 2-3 | Suomen ”Cup” | Talin halli
3. 8.2. FC Espoo - PKKU | 3-0 | Suomen ”Cup” | Kauniaisten Volkswagen-halli
4. 22.2. FC Espoo - JIPPO | 1-2 | Suomen ”Cup” | Kauniaisten Volkswagen-halli
5. 23.2. EBK - LePa | 3-1 | harjoitusottelu | Keski-Espoon tekonurmi 2
6. 23.3. Italia - Suomi | 2-0 | EM-karsinnat | Stadio Friuli
7. 30.3. FC Espoo - FC Haka | 3-0 | P14 ELL | Leppävaaran tekonurmi 1
8. 9.4. Suomi - Puola | 1-0 | naisten maaottelu | Telia 5G Areena
9. 13.4. FC Espoo - KäPa | 4-1 | Busmo Winter Cup | Peakfin Arena
10. 14.4. FC Espoo/Musta - NuPS/Kilpa | 1-7 | P13 Ykkönen | Leppävaaran tekonurmi 1
11. 16.4. FC Espoo - HIFK | 2-3 | harjoitusottelu | Leppävaaran tekonurmi 1
12. 21.4. AC Rastaala - LePa/Alpha | 4-5 | epävirallinen höntsä | Karakallion tekonurmi
13. 26.4. BK-46 - FC Espoo/2 | 1-1 | Kolmonen | Karjaan tekonurmi
14. 27.4. FC Kiffen - FC Espoo | 0-4 | harjoitusottelu | Talin halli
15. 3.5. FC Espoo/2 - HPS | 2-1 |  Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
16. 5.5. Ilves/2 - FC Espoo | 0-1 | Kakkonen | Kaukajärven tekonurmi
17. 10.5. SexyPöxyt - FC Espoo/2 | 2-1 | Kolmonen | Laaksolahden tekonurmi
18. 11.5. FC Espoo - EPS | 3-1 | Kakkonen | Laaksolahden tekonurmi
19. 12.5. VJS - Reipas | 2-2 | Kakkonen | Myyrmäen stadion
20. 14.5. FC Espoo/3 - EBK | 1-22 | Vitonen | Leppävaaran tekonurmi 1
21. 18.5. KaaPo - FC Espoo | 0-0 | Kakkonen | Kaarinan keskuskenttä
22. 19.5. VJS - FC Espoo | 0-1 | P20 SM | Myyrmäen stadion
23. 25.5. FC Espoo - Honka/Akatemia | 1-0 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
24. 26.5. EsPa - FC Espoo/2 | 4-2 | Kolmonen | Matinkylän tekonurmi 1
25. 30.5. TamU - FC Espoo | 1-2 | Kakkonen | Pyynikin tekonurmi
26. 30.5. HIFK/2 - FC Espoo/2 | 0-3 | Kolmonen | Väinämöisen tekonurmi
27. 2.6. FC Espoo - FC Inter | 2-2 | P14 ELL | Leppävaaran tekonurmi 1
28. 2.6. FC Espoo - Pallo-Iirot | 1-2 | Kakkonen | Leppävaaran stadion
29. 7.6. FC Espoo/2 - Atlantis FC | 0-2 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
30. 8.6. Suomi - Bosnia & Hertsegovina | 2-0 | EM-karsinnat | Ratinan stadion
31. 9.6. Gnistan - FC Espoo | 3-2 | Kakkonen | Mustapekka Areena
32. 14.6. FC Espoo/2 - NuPS | 1-0 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
33. 16.6. GrIFK - FC Espoo | 1-4 | Kakkonen | Kauniaisten keskuskenttä
34. 17.6. Suomi - Islanti | 0-2 | naisten maaottelu | Leppävaaran stadion
35. 25.6. FC Espoo - SalPa | 0-2 | Kakkonen | Leppävaaran stadion

Pääsylippukulut: 128€ (josta FC Espoon kausikortti 30€)
Maat: 2
Paikkakunnat: 8
Kentät: 21
Syödyt makkarat: 6
« Viimeksi muokattu: 25.06.2019 klo 21:38:29 kirjoittanut Juhisman »
Edmundo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vuotaraaputin


Vastaus #40 : 26.01.2019 klo 18:18:33

26.1. Honka - FC Lahti
7.4. FC Lahti - KuPS
15.4. HIFK - FC Lahti
19.4. FC Lahti - Inter Turku
4.5. Petrovac - Lovćen
20.5. FC Lahti - HJK
27.5. Honka - FC Lahti
« Viimeksi muokattu: 27.05.2019 klo 21:22:56 kirjoittanut Edmundo »
Litt45

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Teemu Pukki


Vastaus #41 : 26.01.2019 klo 18:26:47

Veikkausliiga (10):
03.04.  HJK - FC Inter 2-1, Telia 5G Areena (AM 7 111)
08.04.  HJK - IFK Mariehamn 2-1, Telia 5G Areena (AM 3 242)
18.04.  SJK - HJK 0-0, OmaSp Stadion (AM 3 671)
23.04.  HJK - HIFK 1-1, Telia 5G Areena (AM 10 251)
29.04.  HIFK - Honka 2-0, Telia 5G Areena (AM 1 901)
03.05.  HJK - Ilves 0-0, Telia 5G Areena (AM 5 117)
08.05.  HIFK - IFK Mariehamn 1-1, Telia 5G Areena (AM 1 603)
20.05.  FC Lahti - HJK 3-0, Lahden hiihtostadion
26.05.  HJK - KPV 3-1, Telia 5G Areena (AM 3 252)
19.06.  HJK - Honka 0-1, Telia 5G Areena (AM 7 822)

Kakkonen (3):
18.05.  JäPS - VJS 2-1, Järvenpään keskuskenttä (AM 512)
30.05.  JäPS - FC Viikingit 1-2, Järvenpään keskuskenttä (AM 412)
09.06.  JäPS - JIPPO 0-0, Järvenpään keskuskenttä (AM 327)

Suomen Cup (5):
29.01.  HJK - HIFK 1-0, Talin halli
02.02.  HJK - IFK Mariehamn 2-2, Talin halli
19.02.  HJK - Honka 2-3, Talin halli
15.03.  VJS - KPV 0-3, Myyrmäki-halli (AM 812)
16.03.  Haka - RoPS 0-1, Sahara TN (AM 243)

EURO 2020-karsinnat (1):
08.06.  Suomi - Bosnia ja Hertsegovina 2-0, Ratinan stadion (AM 16 103)

Harjoitusottelut (2):
26.01.  HJK - Hammarby IF 3-1, Talin halli
23.03.  HJK - FC Flora 3-0, Telia 5G Areena

2018: 55 ottelua paikan päällä
2017: 55 ottelua paikan päällä
2016: 67 ottelua paikan päällä
2015: 62 ottelua paikan päällä
2014: 42 ottelua paikan päällä
2013: 24 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 21.06.2019 klo 03:37:26 kirjoittanut Litt45 »
Silvennoinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Iivo Niskanen


Vastaus #42 : 26.01.2019 klo 19:35:25

1. 26.1. HJK-Hammarby 3-1
2. 27.1. Klubi 04-PKKU 5-0
3. 29.1. HJK-HIFK 1-0
4. 2.2. HJK-IFK Mariehamn 2-2
5. 3.2. LPS-Honka Akatemia 1-4
6. 19.2. HJK-Honka 2-3
7. 23.3. Italia-Suomi 2-0
8. 30.3. HJK N-TiPS N 2-1
9. 3.4. HJK-Inter 2-1
10. 8.4. HJK-MIFK 2-1
11. 13.4. HJK N-IK Myran N 7-1
12. 15.4. Honka-MIFK 1-3
13. 23.4. HJK-ifk 1-1
14. 27.4. HJK N-Ålånd United N 2-0
15. 27.4. LPS-Atletico Malmi 4-0
16. 11.5. HJK-SJK 2-2
17. 24.5. LPS-CLE 11-0
18. 26.5. HJK-KPV 3-1
19. 28.5. Ponnistajat-LPS 1-1
20. 30.5. HJK N-ONS N 4-0
21. 7.6. HJK N-Åland United N 1-0
22. 19.6. HJK-Honka 0-1
23. 19.6. LPS-PuiU 5-1
« Viimeksi muokattu: 19.06.2019 klo 22:53:12 kirjoittanut Silvennoinen »
daryK

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #43 : 27.01.2019 klo 14:27:25

1.    26.01. HJK - Hammarby  | Talin halli | 3-1 | AM 800 | Harjoitusottelu
2.    29.01. HJK - HIFK  | Talin halli | 1-0 | AM 800 | Suomen Cup
3.    19.02. HJK - Honka  | Talin halli | 2-3 | AM 553 | Suomen Cup
4.    03.04. HJK - FC Inter  | Telia 5G Areena | 2-1 | AM 7 111 | Veikkausliiga
5.    08.04. HJK - IFK Mariehamn  | Telia 5G Areena | 2-1 | AM 3 242 | Veikkausliiga
6.    03.05. HJK - Ilves  | Telia 5G Areena | 0-0 | AM 5 117 | Veikkausliiga
7.    18.05. PK-35 - PuiU  | Pihlajamäki TN | 6-0 |  Kolmonen

2018 - 30 ottelua
2017 - 36 ottelua
2016 - 48 ottelua
2015 - 43 ottelua
2014 - 34 ottelua
Ulkomailla nähdyt ottelut
« Viimeksi muokattu: 21.05.2019 klo 01:14:28 kirjoittanut daryK »
Käre #13

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Pitkät bussimatkat


Vastaus #44 : 27.01.2019 klo 18:38:25

1. 26.1 HJK-Hammarby 1-3 Harjoitusottelu naiset Talin Halli
2. 26.1 HJK-Hammarby 3-1 Harjoitusottelu Miehet Talin Halli
3. 2.2   HJK-IFK Mariehamn 2-2 Suomen cup Talin Halli
4. 19.2 HJK-Fc Honka 2-3 Suomen Cup Talin Halli
« Viimeksi muokattu: 23.03.2019 klo 11:19:44 kirjoittanut Käre #13 »
maakato

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Farak


Vastaus #45 : 27.01.2019 klo 21:44:35

Homma käyntiin!

1. La 26.1. 13:45 HJK - Hammarby 3-1 (0-0) AM 750 @ Talin Jalkapallohalli | höntsä
2. Ti 29.1. 17:00 HJK - HIFK 1-0 (1-0) AM 750 @ Talin Jalkapallohalli | cuphöntsä

3. La 2.2. 14:00 HJK - IFK Mariehamn 2-2 (1-1) AM 329 @ Talin Jalkapallohalli | cuphöntsä
4. La 2.2. 20:30 Klubi-04 - FC Espoo 2-3 (1-2) AM 234 @ Talin Jalkapallohalli | kakkoscup
5. La 9.2. 13:00 FC Inter - HJK 1-0 (1-0) AM 238 @ Javenture-Areena | cuphöntsä
6. Pe 15.2. 20:30 Piast Gliwice - Lech Poznan 4-0 (1-0) AM 4608 @ Stadion Miejski w Gliwicach | Ekstraklasa
7. La 16.2. 20:30 Korona Kielce - Lechia Gdansk 0-0 AM 7529 @ Suzuki Areena | Ekstraklasa
8. Su 17.2. 18:00 Legia Varsova - Cracovia 0-2 (0-2) AM 24579 @ Stadion Wojska Polskiego | Ekstraklasa
9. Ti 19.2. 17:00 HJK - FC Honka 2-3 (1-0) AM 553 @ Talin Jalkapallohalli | cuphöntsä

10. La 9.3. 16:00 FCI Levadia - JK Tallinna Kalev 5-1 (2-1) AM 269 @ Sportland Arena | Meistriliiga
11. Pe 15.3. 19:00 Gnistan - VPS 1-3 jo. (0-0, 1-1 90min) AM 517 @ Mustapekka Areena | cupi
12. La 23.3. 15:00 HJK - FC Flora 3-0 (2-0) @ Telia 5G -areena | höntsä

13. Ke 3.4. 18:30 HJK - FC Inter 2-1 (0-0) AM 7117 @ Telia 5G -areena | Liiga
14. Ma 8.4. 18:30 HJK - IFK Mariehamn 2-1 (0-0) AM 3242 @ Telia 5G -areena | Liiga
15. La 13.4. 15:00 FC Inter - SJK 1-2 (0-2) AM 2280 @ Veritas Stadion | Liiga
16. La 13.4. 17:45 ÅIFK - FC Åland 0-0 @ Urheilupuiston Yläkenttä | Länsi-Suomen Kolmonen
17. Ma 15.4. 18:30 HIFK - FC Lahti 0-1 (0-0) AM 1573 @ Telia 5G -areena | Veikkausliiga
18. To 18.4. 18:30 SJK - HJK 0-0 AM 3671 @ Telia 5G -areena | tasuriliiga
19. La 20.4. 16:00 VPS - KPV 2-2 (1-0) AM 2811 @ Elisa Stadion | tasuriliiga
20. Ti 23.4. 18:30 HJK - HIFK 1-1 (0-0) AM 10251 @ Telia 5G -areena | tasuriliiga
21. To 25.4. 18:30 FC Honka - FC Inter 3-2 (1-1) AM 881 @ Tapiolan Urheilupuisto | Liiga
22. Pe 26.4. 19:30 HPS - NuPS 2-0 (1-0) @ JYA Housing Areena | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
23. La 27.4. 14:00 HJK N - Åland United N 2-0 (1-0) AM 241 @ Telia 5G -areena | Naisten Liiga
24. La 27.4. 16:15 Töölön Taisto - FC Finnkurd 3-1 (0-1) @ Pallokenttä 6 | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
25. La 27.4. 18:30 Klubi-04 - VJS 3-5 (2-3) AM 184 @ Telia 5G -areena | Kakkonen

26. Pe 3.5. 18:30 HJK - Ilves 0-0 AM 5117 @ Telia 5G -areena | tasuriliiga
27. La 4.5. 16:00 HJK N - KuPS N 2-1 (0-1) AM 202 @ Telia 5G -areena | Naisten Liiga
28. La 4.5. 19:00 Klubi-04 - FC Viikingit 6-1 (2-1) AM 120 @ Telia 5G -areena | Kakkonen
29. Su 5.5. 18:30 GrIFK - SalPa 1-1 (0-1) AM 159 @ Kauniaisten Keskuskenttä | Kakkonen
30. La 11.5. 15:00 HJK - SJK 2-2 (1-0) AM 3392 @ Telia 5G -areena | tasuriliiga
31. Su 12.5. 15:00 Kiffen - JIPPO 0-0 AM 90 @ Pallokenttä | Kakkonen
32. Su 12.5. 18:30 GrIFK - Tampere United 1-3 (0-2) AM 129 @ Kauniaisten Keskukenttä | Kakkonen
33. To 16.5. 20:30 HIFK/2 - Töölön Taisto 1-4 (0-3) @ Väinämöisen kenttä | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
34. Pe 17.5. 19:00 HPS - EsPa 0-4 (0-3) @ JYA Housing Areena | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
35. La 18.5. 17:00 JäPS - VJS 2-1 (0-0) AM 512 @ Järvenpään Keskuskenttän | Kakkonen
36. Pe 24.5. 18:30 Gnistan - Tampere United 2-0 (1-0) AM 457 @ Mustapekka Areena | Kakkonen
37. La 25.5. 17:00 FC Espoo - FC Honka Akatemia 1-0 (1-0) AM 100 @ Leppävaaran Stadion | Kakkonen
38. Su 26.5. 18:30 HJK - KPV 3-1 (2-0) AM 3252 @ Telia 5G -areena | Liiga
39. Ke 29.5. 18:30 RiPS - FC Kontu 1-2 (1-1) @ Riihimäen Pallokenttä | Helsingin ja Uudenmaan Kolmonen
40. To 30.5. 15:00 EPS - FC Jazz 1-3 (0-2) AM 668 @ Espoonlahden tekonurmi | Kakkonen

41. La 1.6. 16:00 Nõmme Kalju - Maardu 6-0 (3-0) AM 248 @ Hiiu Stadion | Meistriliiga
42. Su 2.6. 19:00 FCI Levadia - Paide 1-1 (0-0) AM 378 @ A Le Coq Arena | Meistriliiga
43. Ke 5.6. 19:00 Viro U23 - Englanti C 2-0 (0-0) @ Kadrioru Staadion | hönts
44. La 8.6. 19:00 Suomi - Bosnia & Hertsegovina 2-0 (0-0) AM 16103 @ Ratina | KIIMAKARSINNAT
45. Pe 14.6. 19:30 Tallinna Kalev - FCI Levadia 1-6 (1-2) AM 454 @ Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväjak | Meistriliiga
46. La 15.6. 13:00 Maardu Linnameeskond - FC Flora 3-8 (0-3) AM 211 @ Maardu Linnastaadion | Meistriliiga
47. Ti 18.6. 19:30 FC Flora - Nõmme Kalju 0-1 (0-1) AM 1673 @ A. Le Coq Arena | Meistriliiga
48. Pe 21.6. 19:30 Tallinna Kalev - FC Flora 0-2 (0-2) AM 211 @ Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväjak | Meistriliiga
49. La 22.6. 13:00 FCI Levadia - FC Kuressaare 5-0 (1-0) AM 157 @ A. Le Coq Arena | Meistriliiga
« Viimeksi muokattu: 23.06.2019 klo 14:39:42 kirjoittanut maakato »
Vorssander

Poissa Poissa


Vastaus #46 : 28.01.2019 klo 00:38:19

1. 10.1. Mäkelänrinne - Tampereen urheiluakatemia 1-1, tyttöjen urheiluoppilaitosturnaus, Eerikkilän jalkapallohalli
2. 13.1. FC Barcelona - SD Eibar 3-0 La Liga, Camp Nou
3. 19.1. HJK - JyPK TB 5-1 naisten Suomen Cup, Talin halli
4. 19.1. TiPS - PK-35 Vantaa 2-1 naisten Suomen Cup, Peakfin Areena
5. 26.1. HJK - Hammarby 1-3 naisten harjoitusottelu, Talin halli
6. 26.1. HJK - Hammarby 3-1 harjoitusottelu, Talin halli
7. 26.1. PK-35 Vantaa - Ilves 3-1 naisten Suomen Cup, Peakfin Areena
8. 27.1. PK-35 - TPS 0-1 naisten Suomen Cup, Talin halli
9. 1.2. HPS - PKKU 3-1 naisten harjoitusottelu, Talin halli
10. 2.2. FC Honka - HJK 2-2 naisten Suomen Cup, Esport Areena
11. 5.2. PK-35 Vantaa - HJK P05 2-3 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
12. 6.2. Suomi TU19 - FC Honka 2-1 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
13. 7.2. FJK - RiPS 2-3 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
14. 8.2. PK-35 Vantaa - VJS P04 1-4 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
15. 9.2. PK-35 - HJK 2-2 B-tyttöjen SM-karsinta, Talin halli
16. 16.2. HJK - PK-35 Vantaa 3-2 jo. 2-2 naisten Suomen Cup, Saharan tekonurmi
17. 17.2. TiPS - Åland United 2-3 naisten Suomen Cup, Myyrmäki-halli
18. 21.2. FJK - Atlantis FC 1-5 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
19. 26.2. PK-35 Vantaa - HJK P05 3-3 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
20. 5.3. FJK - NuPS 1-5 harjoitusottelu, Eerikkilän jalkapallohalli
21. 8.3. HPS - NJS 3-1 naisten harjoitusottelu, Talin halli
22. 23.3. UPC Tavagnacco - Chievo 3-2 naisten Serie A, Tavagnacco
23. 23.3. Italia - Suomi 2-0 EM-karsinta, Stadio Friuli
24. 26.3. Armenia - Suomi 0-2 EM-karsinta, Jerevan
25 31.3. Dinamo Tbilisi - Saburtalo 4-2 Erovnuli-liiga, Boris Paidzadze Dinamo Arena
26. 13.4. TuWe - PK-35 Vantaa 0-3 naisten Ykkönen, Raunistulan kenttä
27. 20.4. PKKU - PK-35 Vantaa 0-4 naisten Ykkönen, Tuusulan tekonurmi
28. 23.4. HJK - HIFK 1-1 Veikkausliiga, Telia 5G Areena
29. 25.4. FJK - NoPS 1-3 Kolmonen, Kuhalan keinonurmi
30. 28.4. PK-35 - PK-35 Vantaa 1-3 naisten Ykkönen, Pihlajamäen tekonurmi
31. 4.5. PK-35 Vantaa - FC Hertta 7-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
32. 11.5. VIFK - PK-35 Vantaa 1-3 naisten Ykkönen, Nya Ehnvallen
33. 14.5. PS-44 - FJK 4-1 Kolmonen, Kuhalan keinonurmi
34. 18.5. PK-35 - PuiU 6-0 Kolmonen, Pihlajamäen tekonurmi
35. 19.5. PK-35 Vantaa - Ilves/2 1-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
36. 23.5. FJK - Loiske 3-0 Kolmonen, Kuhalan keinonurmi
37. 30.5. PK-35 Vantaa - HPS 2-1 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
38. 6.6. FJK - TPV/2 0-3 Kolmonen, Lamminrannan urheilukenttä
39. 8.6. GBK - PK-35 Vantaa 0-2 naisten Ykkönen, Kirkonmäen urheilukenttä
40. 11.6. Liechtenstein - Suomi 0-2 EM-karsinnat, Rheinpark Stadion
41. 14.6. HJS - FJK 9-0 Kolmonen, Kaurialan stadion
42. 15.6. PK-35 - HPS 4-1 naisten Ykkönen, Pihlajamäen tekonurmi
43. 16.6. PK-35 Vantaa - RoPS 9-0 naisten Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion
44. 17.6. Suomi - Islanti 0-2 naisten maaottelu, Leppävaaran stadion
45. 18.6. FJK - JanPa 3-1 Kolmonen, Lamminrannan urheilukenttä
46. 19.6. VJS - MP 0-1 Kakkonen, Myyrmäen jalkapallostadion
« Viimeksi muokattu: 20.06.2019 klo 00:41:42 kirjoittanut Vorssander »
Grande Duro

Poissa Poissa


Vastaus #47 : 29.01.2019 klo 11:53:31

1.   26.01  HJK - Hammarby 3-1, harj.ottelu, Talin jalkapallohalli
2.   29.01  HJK - HIFK 1-0, Suomen Cup, Talin jalkapallohalli
3.   02.02  HJK - IFK Mariehamn 2-2, Suomen Cup, Talin jalkapallohalli
4.   23.03  HJK - Flora Tallinn 3-0, harj. ottelu, Telia 5G Areena
5.   03.04  HJK - Inter 2-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
6.   08.04  HJK - IFK Mariehamn 2-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
7.   23.04  HJK - HIFK 1-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
8.   29.04  HIFK - Honka 2-0, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
9.   11.05  HJK - SJK 2-2, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
10. 20.05  FC Lahti - HJK 3-0, Veikkausliiga, Lahden Stadion
11. 26.05  HJK - KPV 3-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena
12. 02.06  Honka - KPV 0-1, Veikkausliiga, Tapiolan Urheilupuisto
13. 15.06  Gnistan - Hercules 1-0,  Suomen Kakkonen Cup, Musta Pekka Areena
14. 19.06  HJK - Honka 0-1, Veikkausliiga, Telia 5G Areena

2012: 37 ottelua
2013: 39 ottelua  
2014: 45 ottelua
2015: 33 ottelua
2016: 42 ottelua
2017: 38 ottelua
2018: 33 ottelua
« Viimeksi muokattu: 25.06.2019 klo 14:00:34 kirjoittanut Grande Duro »
Bo-Göran

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Itävaltalaiset ja lauttasaarelaiset perinneseurat


Vastaus #48 : 30.01.2019 klo 17:36:16

Viime vuonna tuli näköjään vähemmän pelejä kuin aikoihin. Ei mitään erityisempää tavoitetta tällekään vuodelle kun FavAC tuli korkattua jo. Käyn peleissä kun pääsen ja saan seuraa.

26.1. Esport Honka-FC Lahti 0-1 @ Esport Arena
9.2. HIFK-Esport Honka 1-2 @ Talin jalkapallohalli
« Viimeksi muokattu: 10.02.2019 klo 14:17:18 kirjoittanut Bo-Göran »
Heiska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: REMOULADE


Vastaus #49 : 03.02.2019 klo 00:36:45

2.2. MyPa - Jaro 0-0 (0-0) Suomen Cup, Lehtomäki
9.6. MyPa - TPV (1-1) (1-1) Ykkönen, Saviniemi
« Viimeksi muokattu: 10.06.2019 klo 13:34:31 kirjoittanut Heiska »

 
Sivuja: 1 [2] 3 4
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines