FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
07.08.2020 klo 00:08:05 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2
 
Kirjoittaja Aihe: PARGAS IF eli Piffen 2020  (Luettu 18005 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
PIFFootballMen

Poissa Poissa


: 31.10.2019 klo 10:48:04

PARGAS IF (Piffen)




Perustettu: 1914

Kotikenttä: Pajbacka nurmi, 65*100 m
Varakenttä: Aktia Areena, tekonurmi

SoMe-tilit
Facebook: https://www.facebook.com/PIFfootballMen/?tn-str=k*F
Twitter: https://twitter.com/piffootballmen?lang=fi
Instagram: https://www.instagram.com/piffootballmen/?hl=fi
Kotisivut: https://pargasif.fi/fi/jalkapallo/miehet/
Youtube-kanava: https://www.youtube.com/channel/UClElezjkc3O7pWWw020V81w



KAUSI 2020



Kakkonen: Lohko A
Valmentaja: Stefan Strömborg
Apuvalmentajat: Kari Virtanen, Simon Sid

NumeroNimiSyntynytSeura '19HGKasvattajaseuraMuuta
1Arnold Uschanoff1995PIFHGPIFxxx
xTomas Hradecky1992TPSHGxxxxxx
3Wille Öhman2000PIFHGTuNLxxx
4Kristoffer Lövholm1994PIFHGSporting Kristinaxxx
6Matias Lahti1999EIF Inter/2HGLiedon Palloxxx
7Behar Cimili1990PIFHGLausteen Nappulatxxx
8Ville Ranta-aho1989PIFHGPIFxxx
9Emil Peltonen2001Inter/2HGKaaNaxxx
10Gezim Voca1995PIFHGVarissuon Nappulatxxx
11Farhan Omar1992PIFHGJaro/JBKxxx
12Rasmus Knuts2003PIFHGPIFxxx
14Allan Andersson2003PIFHGPIFxxx
15Roni Järvinen2003PIFHGPIFxxx
17Ted Rosenström1997Hangö IKHGHangö IKxxx
18Viktor Johansson2002PIFHGPIFxxx
20Yasser al-Musawi1997PIF-Police Club, Iraqxxx
21Paulus Kopperoinen2003PIFHGPIFxxx
22Lukas Eloranta2004InterHGPiPSxxx
23John Adolfsson2000PIFHGPIFxxx
24Kasper Fröjdö2002PIFHGPIFxxx
26Casper Nyberg2001PIFHGPIFxxx
28Elias Untamala1997PIFHGKaaPoxxx
77Arsalan Azizi1994PIFHGSporting Kristinaxxx

Tulleet: Tomas Hradecky (TPS), Emil Peltonen (FC Inter), Lukas Eloranta (FC Inter), Matias Lahti (FC Inter), Ted Rosenström (Hangö IK), Roni Järvinen (PIF/2, PIF B) Allan Andersson (PIF/2, PIF B), Paulus Kopperoinen (PIF/2,PIF B), Rasmus Knuts (PIF/2,PIF B)
Lähteneet: Frans Grönlund (IFK Mariehamn Veikkausliiga), Atte Holmberg (Helsinkiin), Joonas Manzo (PaiHa III/Länsi), Yanga Baliso (IFK Mariehamn), Micke Karlsson (PIF/2), Viktor Lindqvist (PIF/2).

KAUSI 2019



Länsi-Suomen Kolmonen: 1   26: 18 - 6 - 2  60p 64-16
https://vanha.palloliitto.fi/lansi-suomi/pelitoiminta/tulospalvelu/jalkapallo-2019/miehet?&lsjp19&M3

Valmentaja: Stefan Strömborg
Apuvalmentaja: Antti Kinnunen

Pelaajat:

NroPaikkaNimiSyntynytOttelutMinuutitMaalitKortit
1MVArnold Uschanoff199526+0234000+0
2KPFrans Grönlund 200021+2185053+0
3KKWille Öhman200019+0164422+0
4KKKristoffer Lövholm 19941+1318800+0
6KPAtte Holmberg19936+046301+0
7KKBehar Cimili 199019+3157814+0
8LPVille Ranta-aho198922+1195820+0
9KKMicke Karlsson 19991+1633900+0
10KPGezim Voca199518+41644182+0
11KKFarhan Omar199218+4153421+0
14KHAhmed Majed 19942+519600+0
15KHJonas Lehtinen 199712+8102471+0
17KHJoonas Manzo199214+81244114+0
18KKViktor Johansson20022+730820+0
19LPViktor Lindqvist199717+3148801+0
20KKYasser Al-Musawi199720+4164817+0
22KKYanga Baliso19976+052651+0
23LPJohn Adolfsson20008+1075400+0
24KHKasper Fröjdö20020+89400+0
25KPYannick Ossok198622+0195142+0
26KKCasper Nyberg20016+855311+0
28KHElias Untamala19971+519020+0
77LPArsalan Azizi199325+1222714+0












« Viimeksi muokattu: 28.05.2020 klo 09:48:39 kirjoittanut PIFFootballMen »
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 31.10.2019 klo 14:42:16

Kakkosen Cup 2020



1.2.2019klo 18:30FC JazzPargas IFKarhuhalliPori1 - 1Maalit:Gezim Voca
8.2.2019klo 14:00Pargas IFKaaPoAktia ArenaParainen1 - 3MaalitPaulus Kopperoinen

Treenimatsit 2020



6.12.2019klo 13:00Paimion HakaPargas IFSoikka KHTPaimio2 - 0Maalit:
11.1.2020klo 18:15Inter/2Pargas IFKupittaa KHT 5Turku4 - 3Maalit :Emil Peltonen*2, testipelaaja 1
19.1.2020klo 20:00IFK MariehamnPargas IFEckeröhallenEckerö2 - 1Maalit:Behar Cimili
22.1.2020klo 19:05Ekenäs IFPargas IFTammisaariTammisaari1 - 1Maalit :Emil Peltonen
25.2.2020klo 19:05Paimion HakaPargas IFSoikka KHTPaimio1 - 1Maalit :Farhan Omar
14.3.2020klo 15:15KaaPoPargas IFKaarinaKaarinax - xMaalit :
21.3.2020klo 15:00Peimari UtdPargas IFxxxxxxx - xMaalit :
28.3.2020klo 17:00Pargas IFHJK Klubi 04Soikka KHTPaimiox - xMaalit :
18.4.2020klo 16:00KiffenPargas IFxxxxHelsinkix - xMaalit :
6.6.2020klo 14:15TPSPargas IFVeritas StadionTurku1 - 0Maalit :
9.6.2020klo 18:15Inter/2Pargas IFKupittaa 6Turkux - xMaalit :
« Viimeksi muokattu: 08.06.2020 klo 11:13:23 kirjoittanut PIFFootballMen »
Ribun

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK ja Helmarit


Vastaus #2 : 03.11.2019 klo 05:30:20

Välkommna till tvåan och lycka till! Hoppas ni kommer till Granis zon.
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #3 : 18.11.2019 klo 10:00:43

Piffenillä on kymmenen sopimusta kasassa, vaikkakin kaikkia ei olla vielä julkistettu. Toistaiseksi ainoa (julkistettu) uusi pelaaja on viime vuonna Inter/2:ssa 11 maalia tehnyt Emil Peltonen.
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #4 : 28.11.2019 klo 09:44:34

Piffenin valmennuskolmikko kaudella 2020 tulee olemaan

Päävalmentaja: Stefan Strömborg
Apuvalmentaja: Kari Virtanen, Simon Sid
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #5 : 17.12.2019 klo 12:27:31

Piffenillä kasassa 14 sopimuspelaajaa. Eilen treeneissä nähtiin muiden testipelaajien ohella Allsvenskanissa meritoitunut pelaaja.
Maldinho

Poissa Poissa


Vastaus #6 : 17.12.2019 klo 20:07:21

Jycke Nieminen?
Ribun

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK ja Helmarit


Vastaus #7 : 17.12.2019 klo 21:37:11

Albin Granlund :D ?
Interturku

Poissa Poissa


Vastaus #8 : 17.12.2019 klo 21:44:39

Mitä Frans G tekee? Toivottavasti Stefu skulaa Peltosen kaa. Viime kauden puolustuksen johtaja, Ossok Yannick harjoittelee Interin reservien kanssa.

Huikee valmennus, Masse Lindström jne.

Ylos
Kuisma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 261008 | 151119


Vastaus #9 : 19.12.2019 klo 11:08:33

Mitä Frans G tekee?
Twitterin mukaan siirtyy Maarianhaminaan.
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #10 : 19.12.2019 klo 12:16:30

Frans Grönlund nimenomaan siirtyy IFK Mariehamniin vuoden pituisella sopimuksella.

Lisää voitte lukea meidän Facebook-sivuilta: https://www.facebook.com/PIFfootballMen/
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #11 : 20.01.2020 klo 09:31:57

Tulipahan käytyä Paraisten länsisaaristossa pelaamassa harjoituspelin IFK Mariehamnin vieraana. Ottelussa IFK oli niskan päällä, mutta meikäläiset haastoi niin hyvin kuin pystyi. IFK loi paikkoja, muttei ehkä niin paljon kun oli odotettavissa. Ademi laukoi paljon, ja vähän minne sattui. Meidän toisesta kulmasta noin 70 minuutin kohdalla saatiin sitten johtomaali, mutta lopussa IFK:n kuntophja oli ehkä liiankin vahva, ja pystyi kääntymään ottelun voitoksi viimeisellä minuutilla. 2-1 kotivoitto siis, mutta erittäin paljon positiivistä saatiin mukaan kello 3.20 Långnäsistä lähtevälle laivalle. Tästä hyvä jatkaa. Ai niin maalimme teki Behar Cimili...
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #12 : 23.01.2020 klo 09:37:59

Neljän päivän sisällä toinen harjoituspeli. Eilen käytiin liigavastustajan jälkeen kokeilemaan miltä tuntuu ykkösdivarin joukkue. Ihan hyvältä sekin maistui. Tammisaaressa pelattiin paikallista EIFfiä vastaan, ja ensimmäinen kerta tällä vuosikymmenellä ei hävitty. Peli loppui nimittäin tasatulokseen 1-1. Meidän maalintekijä oli Emil Peltonen.

Nyt treenataan runsas viikko ja sitten lähdetään Poriin pelaamaan kakkoscuppia
Sininen#21

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS ja KöKy


Vastaus #13 : 25.01.2020 klo 00:10:42

Jycke Nieminen?

Karo kaivaa Diadorat säkistä ja tekee paluun!
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #14 : 27.01.2020 klo 13:07:12

Nuorisomaajoukkueen puolustaja Lukas Eloranta (2004) liittyy Piffeniin. Lue lisää

https://www.facebook.com/PIFfootballMen/
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #15 : 29.01.2020 klo 12:08:35

Hangö IK:sta saapuu 22-vuotias hyökkäävä pelaaja Ted Rosenström

https://www.facebook.com/PIFfootballMen/
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #16 : 31.01.2020 klo 16:51:54

Farhan Omar jatkaa Paraisilla. Viime joulukuussa Jaron ja JBK:n kasvatti pääsi pukemaan Somalian maajoukkuepaidan Ugandassa järjestetyssä turnauksessa.
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #17 : 04.02.2020 klo 14:55:48


KAKKOSEN CUP

1.2.2019   klo 18:30   FC Jazz   Pargas IF   Karhuhalli   Pori   1 - 1   Maalit:   Gezim Voca

Ihan hyvä peli meiltä, jossa voittokin oli tosi lähellä.
MUSTA KORTTI

Poissa Poissa


Vastaus #18 : 11.02.2020 klo 14:39:51

Koska "saariston omajoukkue" julkistaa paikallisien pelaajien sopimuksia?
antecovic

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Pargas IF, FC TPS, Hammarby IF


Vastaus #19 : 12.02.2020 klo 08:43:37

Koska "saariston omajoukkue" julkistaa paikallisien pelaajien sopimuksia?
Yhdeksän niitä on jo tähän mennessä julkaistu...
Ribun

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: GrIFK ja Helmarit


Vastaus #20 : 12.02.2020 klo 10:31:09

Ja 1-3 on otettu Kaapoa vastaan dunkkuun eikä mitään mainintaa asiasta täällä. E. Avausviestissä löytyi tuo tulos.
« Viimeksi muokattu: 12.02.2020 klo 10:33:57 kirjoittanut Ribun »
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #21 : 12.02.2020 klo 11:02:24

Ja 1-3 on otettu Kaapoa vastaan dunkkuun eikä mitään mainintaa asiasta täällä. E. Avausviestissä löytyi tuo tulos.

Joo vähän siipirikkoisena pelattiin tuo peli, mutta KaaPo ansaitsi voiton tällä kertaa.

Ensisijainen tiedoituskanava on tällä hetkellä facebooksivut, kunnes saadaan kotisivut päivitettyä, joten ota se Facebooksivut seurantaan. Sieltä löytyy otteluraportti ja maalikooste, aina mahdollisimman nopeasti pelin jälkeen.
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #22 : 12.02.2020 klo 11:49:08

Toinen viime kauden Piffenin pelaajista siirtyy IFK Mariehamniin. Yanga Baliso on IFK:n uusi pelaaja. Yanga osoitti viime syksynä olevansa liian hyvö kolmosen pelaaja. Onnea uudelle haasteelle.

http://www.ifkfotboll.ax/nyheter/lovande-mittfaltare-klar-ifk-mariehamn

MUSTA KORTTI

Poissa Poissa


Vastaus #23 : 06.03.2020 klo 10:02:19

Koska saapuvat Etelä-Afrikan akatemia (3kpl) pelaajat? Viime kesänä mainostettiin paikallislehdessä, että tällainen yhteistyö olisi aloitettu?
PIFFootballMen

Poissa Poissa


Vastaus #24 : 10.03.2020 klo 20:20:52

Vuonna 1999 syntynyt Matias Lahti liittyy Piffeniin. Hän tulee Inter Turusta. Viime kausi vierähti osittain lainassa EIF:ssä ja osittain sekä armeijassa että Interin kakkosessa. Kaudella 2018 Matias esiintyi Veikkausliigassa kuudessa pelissä. Lue lisää meidän Facebooksivuilta https://www.facebook.com/pg/PIFfootballMen/posts/?ref=page_internal

 
Sivuja: [1] 2
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines