Penkkimaalitykki
Poissa
|
 |
Vastaus #925 : 14.06.2022 klo 22:55:10 |
|
Bosnia-kotimatsin lisäaika. Koko Romania-matsi. Puolustus ja viimeistely tänään. Todella paska olo  Eipä ole aikoihin vituttanut futis näin paljon. Vitun vitun vittu. Älä muuta vikise. Tällaiset tappiot vituttaa ainakin allekirjoittanutta kaikista eniten kun paikkoja on ja matsi omissa käsissä, mutta sitten kustaan koko paska omiin virheisiin ja pieniin marginaaleihin.
|
|
|
|
BandW
Poissa
Suosikkijoukkue: Lena Oberdorf, Pedri
|
 |
Vastaus #926 : 14.06.2022 klo 22:55:55 |
|
Vaikka vituttaa niin on sentään edes muutamia iloisia ja jännittäviä hetkiä matseissa. Toisin kuin ennen Riven aikaa.
Joukkueen suunta on alaspäin ollut viime aikoina ja materiaali on tähtien jälkeen pelkkiä kysymysmerkkejä. Tulevaisuus on epävarmaa ja äkkiä pitäisi saada taas joukkueena onnistumisia.
Mikään paniikki ei ole, kun kapealla ja kokemattomalle materiaalilla pelissä on sentään jotain hyviä asioita mitä voi ja pitää viedä eteenpäin.
Uusi projekti on vasta alussa, eikä se lähtenyt liikkeelle hyvin. Fakta. Vittu.
|
|
|
|
rysty
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomi, България & muut altavastaajat
|
 |
Vastaus #927 : 14.06.2022 klo 22:56:59 |
|
Vituttaa kuin pientä oravaa nämä viimeiset kaksi peliä. Paljon enemmän oli otettavissa.
|
|
|
|
Neljä Tähteä
Poissa
|
 |
Vastaus #928 : 14.06.2022 klo 22:58:51 |
|
En edes tiedä kumpi vituttaa enemmän, Pukin sekä Niskasen hukatut avopaikat ja päälle Dzekon kimmokkeen kautta tehty voittomaali, vai lisäajalla päästetty maali Bosniaa vastaan stadikalla 1-0 tilanteessa.
|
|
|
|
Penkkimaalitykki
Poissa
|
 |
Vastaus #929 : 14.06.2022 klo 23:04:27 |
|
En edes tiedä kumpi vituttaa enemmän, Pukin sekä Niskasen hukatut avopaikat ja päälle Dzekon kimmokkeen kautta tehty voittomaali, vai lisäajalla päästetty maali Bosniaa vastaan stadikalla 1-0 tilanteessa.
Tämänpäiväisen pelin päästäminen käsistä ehdottomasti. Jos tämä olisi klaarattu niin eipä tuota Stadikan housuunpaskomista olisi enää edes muistanut. Nyt vituttaa sekin, mutta tämä vielä kahta kauheammin. Oikeastaan vituttaa ihan koko Huuhkajat.
|
|
|
|
Underdogg
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat & JIPPO
|
 |
Vastaus #930 : 14.06.2022 klo 23:14:33 |
|
Vituttaa ihan saatanasti tämän päiväinen ja lauantainen peli ja oikeestaan koko kesäkuun ikkuna. En tiiä jaksaako sitä edes lähteä syyskuussa Romania-peliin, ei oikeestaan tällä hetkellä kiinnosta edes miettiä. Nyt vähän unta ja aamulla töihin, työmatkalla loopille soimaan Via Dolorosa ja Ismo Alangon Vittu kun vituttaa .
|
|
|
|
Lounasseuralainen
Poissa
|
 |
Vastaus #931 : 14.06.2022 klo 23:20:46 |
|
Zenican bussiin jaksamisia.
|
|
|
|
Missikeisari
Poissa
Suosikkijoukkue: Hudit ja hukkaretket
|
 |
Vastaus #932 : 14.06.2022 klo 23:29:01 |
|
Pitkään tässä on saanutkin nauttia hyvistä fiiliksistä, mutta kyllä nyt jo muistuu mieleen kaikki menneisyyden vitutuksetkin. No, ainakaan ei tarvitse kuunnella Mixun meriselityksiä, EOM!
|
|
|
|
StadiSnadi
Poissa
|
 |
Vastaus #933 : 14.06.2022 klo 23:34:41 |
|
Tuntuu siltä, että Palloliiton pelaajakehitys on mennyt päin vittua. Missä on todelliset huiput? Niitä ei ole.
|
|
|
|
qCc
Paikalla
Suosikkijoukkue: Kallion soijapojat
|
 |
Vastaus #934 : 14.06.2022 klo 23:39:05 |
|
Tuntuu siltä, että Palloliiton pelaajakehitys on mennyt päin vittua. Missä on todelliset huiput? Niitä ei ole.
Onneksi nämä nimimerkit tykittävät tätä paskaa niin paljon että ovat muuttuneet jo parissa päivässä itsensä parodiaksi 
|
|
|
|
Peledinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat & modetiimi
|
 |
Vastaus #935 : 14.06.2022 klo 23:40:17 |
|
Tuntuu siltä, että Palloliiton pelaajakehitys on mennyt päin vittua. Missä on todelliset huiput? Niitä ei ole.
Rive tekee aivan mahtavaa työtä, vaikka pelaajat ovat ihampaskoja 
|
|
|
|
Märkä Myyrä
Poissa
Suosikkijoukkue: Slava Ukraini
|
 |
Vastaus #936 : 15.06.2022 klo 08:08:49 |
|
Hyvin nukutun yön jälkeen vituttaa edelleen häviö jollekin balkanin perukoiden jugoslaavijengille.
|
|
|
|
Hippo04
Poissa
Suosikkijoukkue: Sinivalkoiset
|
 |
Vastaus #937 : 15.06.2022 klo 10:18:41 |
|
Liikaa kierrätystä ja puolustuslinjan rakentaminen on pahasti kesken.
Nyt kun noita höntsä maaotteluita ei enää oikein ole, niin pitäähän uusia kavereita jossain välissä kokeilla ja ajaa sisään. Eipä siinä juuri muuta mahdollisuutta ole kuin kansojen liiga. Joten siinä mielessä noita pisteitä ei pitäisi liikaa tuijotella.
|
|
|
|
quiquilija
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomi
|
 |
Vastaus #938 : 15.10.2022 klo 21:56:30 |
|
Nyt tällä hetkellä ei ole oikein erityistä tai sanotaanko ajankohtaista tuntemusta, mutta esimerkiksi tulevissa EM-karsinnoissa olisi hieno nähdä Suomen maajoukkueen tekevän seuraavat kaksi asiaa: a) nousta tappioasemasta voittoon eli 0-1 --> 2-1 tai 1-3 --> 4-3 -tyyliset tilanteen vaihtumiset b) voittaa suurimaalisesti joku tuleva vastustaja eli esimerkiksi 4-0, 5-1, 6-2 jne. tuloksella 
|
|
|
|
RedStripe
Poissa
|
 |
Vastaus #939 : 20.10.2023 klo 18:06:53 |
|
Tuntuupa kyllä pahalta. Vielä tietysti painaa myös pitkä reissu ja tiistainen kotiottelu.
Viimeistään lohkoarvonnoista lähtien mielessä ollut selkeänä lähtökohtana, että tulevana kesänä tarkoitus mennä Saksaan ja olla siellä, niin kauan kuin Huuhkajatkin ovat.
Reissu Saksaan olisi ollut aivan omaa luokkaansa. Nykyisiin vierasreissuihin lähtee yleensä yksi-kaksi kaveria, mutta Saksaan olisi ollut odotettavissa melkoista ryntäystä myös omien kaverieni ja tuttujen osalta.
Nyt tämä unelma jätti-invaasiosta ei näytä toteutuvan. Huuhkajat em-kisoissa onneksi pääsin viimeksi näkemään, mutta hienoa olisi ollut nähdä vielä ilman koronaakin.
Varmaan sitä jatkokarsinnoista pikku hiljaa alkaa innostumaan, mutta nyt on kyllä aika laimea fiilis ja tuntuu, että suuri unelma on viety itseltäni ja muilta kannattajilta pois.
|
|
|
|
Micky Lee
Poissa
|
 |
Vastaus #940 : 20.10.2023 klo 18:25:43 |
|
Ekaa kertaa Riven aikana tuntuu, että toivo on mennyt. Ja usko. Melkein rakkauskin.
|
|
|
|
Ken Doo Yanar Ee
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomi
|
 |
Vastaus #941 : 20.10.2023 klo 18:26:14 |
|
Nyt tällä hetkellä ei ole oikein erityistä tai sanotaanko ajankohtaista tuntemusta, mutta esimerkiksi tulevissa EM-karsinnoissa olisi hieno nähdä Suomen maajoukkueen tekevän seuraavat kaksi asiaa: a) nousta tappioasemasta voittoon eli 0-1 --> 2-1 tai 1-3 --> 4-3 -tyyliset tilanteen vaihtumiset b) voittaa suurimaalisesti joku tuleva vastustaja eli esimerkiksi 4-0, 5-1, 6-2 jne. tuloksella  Etenkin a-kohta on näin vuotta myöhemmin edelleen valitettavan ajankohtainen. Ei ole noin käynyt tämänkään vuoden peleissä. Ja mitä tulee itse topikin kysymykseen, vituttaa. Aika iso ero sillä fiiliksellä, mikä oli viikko sitten ja nyt.
|
|
|
|
dicknick
Poissa
|
 |
Vastaus #942 : 31.10.2023 klo 19:45:22 |
|
Huuhkajien paluu perseilyn aikakaudelle, saudien ostama läpikorruptoitu kansainvälinen jalkapallo ja seurajalkapallo muine oligarkkeineen vituttaa sen verran rankasti, että jalkapallon seuraaminen saa jäädä toistaiseksi tauolle.
Ensi kesänä paikan päällä alasarjamatseja ja talvella tulee teeveestä yhdistettyä.
Näillä mennään.
|
|
|
|
snakewarrior
Poissa
|
 |
Vastaus #943 : 31.10.2023 klo 21:01:00 |
|
Huuhkajien paluu perseilyn aikakaudelle, saudien ostama läpikorruptoitu kansainvälinen jalkapallo ja seurajalkapallo muine oligarkkeineen vituttaa sen verran rankasti, että jalkapallon seuraaminen saa jäädä toistaiseksi tauolle.
Näillä mennään.
Joo, mutta täytyy odottaa vielä sellaiset 6-10v että seuraavat super-pukit ja -hradeckyt vievät Suomea eteenpäin materiaalin osalta, koska silloin ehkä kerätään 15.11.2019 kylvettyjen jyvien todellinen sato.
|
|
|
|
|
|