FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
03.08.2020 klo 11:43:54 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 ... 4
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut 2020  (Luettu 17563 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Djortikkaeff

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: ACO, 1612


: 16.01.2020 klo 16:22:17

Parin kuukauden tauon takia tässä tuskin kovin monen kohdalla ennätyksiä rikotaan, mutta jokainen nähty jalkapallo-ottelu on aina merkinnän arvoinen.

A - Alfons X, ALPPIK, Andreas, ArtAl50, asiavirhe
B - Bamsenaattori, batong, blackhawk, Bo-Göran, Bossu, B Watson
C - CheeMan, Chevron, Craptree
D - daryK, Demian, drakon, Durden
E - Edmundo, Elias, Epeli, Erkka, Evian
F -
G - Grande Duro
H - haikaran uhri, hamitu, Hemmo93
I - Incrível
J - javito, Jonios, JTR, juhinho, Juhisman
K - Kakko S. Nikki, Karponvahti, keltamusta, kiero savolainen, kova aapeli, kova luu, krevis, Kuisma, Käre #13
L - Latvis, lentävä emiraatti, Litt45, Lomillé
M - maakato, Maduduwinini, Maneesi, Micky Lee, MiestenK, Mosambik, mustajoki
N - Nade, neliö
O - Ofih, Osterdeich
P -
Q -
R - Raiden, roska456
S - siiseli, Silvennoinen, Skogsfinnen, stonax
T - Thouni, Tippo, toubi, Trifon I, Trump, Tuhoaja, tylerdurden, Tölkkivaari
U -
V - Vorssander
W - winkkis
X -
Y - Yltiöoptimisti
Z - Zazuuu
Å -
Ä -
Ö -
numerot jne. -

Päivitetty 31.7.
Foorumisteja: 76

Vanhat:
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
« Viimeksi muokattu: 31.07.2020 klo 15:24:55 kirjoittanut Djortikkaeff »
Djortikkaeff

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: ACO, 1612


Vastaus #1 : 16.01.2020 klo 16:24:41

#pvmottelutulossarjapaikka
116.1.AC Oulu - RoPS1-2M harjoitusotteluArina Areena
225.1.KPV - AC Oulu1-1M Suomen CupKippari-halli
326.1.ONS - KuPS1-4N Suomen CupArina Areena
426.1.JS Hercules - OLS2-1M Suomen CupArina Areena
51.2.AC Oulu - AC Kajaani3-1M Suomen CupArina Areena
69.2.RoPS - Haka0-1M Suomen CupArina Areena
716.2.OLS - FF Jaro4-1P17 SM karsintaArina Areena
829.2.OLS - Tervarit3-0P17 SM karsintaArina Areena
929.2.JS Hercules - AC Oulu1-2M harjoitusotteluArina Areena
1012.6.AC Oulu - RoPS0-0M harjoitusotteluHeinäpään tekonurmi
1113.6.ONS - HauPa3-1N YkkönenCastren
1217.6.AC Oulu - Honka0-1M Suomen CupRaatin stadion
1322.6.OLS - RoPS1-3P17 SM karsintaCastren
1427.6.AC Oulu - Gnistan2-0M YkkönenRaatin stadion
1511.7.JS Hercules - FC Vaajakoski4-0M KakkonenCastren
1611.7.AC Oulu - SJK Akatemia1-0M YkkönenRaatin stadion
« Viimeksi muokattu: 12.07.2020 klo 18:58:51 kirjoittanut Djortikkaeff »
Hemmo93

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TPS, TPS naiset, TPSN2


Vastaus #2 : 16.01.2020 klo 16:30:57

1. Pk-35 Vantaa- TPS (NHo) 12.1.
2. HJK-TPS (M SC) 25.1. (5e)
3. Honka-TPS (N SC) 26.1.
4. TPS-ÅU (N SC) 1.2.
5. IFK M - TPS (M SC) 2.2. (12e)
6. TPS-HIFK (M SC) 7.2.
7. HJK-TPS (N HO) 8.2.
8. TPS-Honka (M SC) 15.2.
9. Ilves- JK Tallinn Kalev (M HO) 19.2.
10. LT Cup (P8 & P9 Turnaus) 22.2.
11. hinaajat - TPS (M SC) 29.2. (5e)
12. TPS - VIFK (N HO) 7.3.
13. PaiHa - TPS2 (N HO) 8.3.
*Ilves-Haka eFutis 5€
14. TPS-PIF (M HO) 6.6. (10e) TAAS MENNÄÄN!
15. KuPS-TPS (KL) 13.5. (5e)
16. TiPS-TPS (SC) 16.6. (10e)
17. TPS-ÅU (KL) 17.6.
18. TPS-HJK (SC) 23.6. (18e)
19. TPS2-KaaPo (N2) 25.6.
20. PK35-TPS (KL) 27.6. (10e)
21. SJK-TPS (VL) 1.7. (15e)
22. TPS-JyPK (KL) 4.7.
23. TPS-Ilves (VL) 7.7.
24. HJK-TPS (KL) 11.7.
25. Honka-TPS (VL) 18.7. (10e)
26. TPS-Ilves (KL) 19.7.
27. TPS-HJK (VL) 22.7.
28. TiPS-TPS (KL) 25.7. (10e)
29. PK35-KuPS (KL) 25.7. (10e)
30. ÅIFK-TPS2 (N2) 26.7.
31. PaiHa-TPS2 (N2) 28.7.
32. RoPS-TPS (VL) 1.8. (17e)


Liput: 142e + TPS kausikortti 97e, TPS tukikausari 50e, TPS N kausikortti 30e, TPS N tukikausari 30e, TiPS tukikausari 30e, HJK N tukikausari 30e

Kilometrit: 8178km
« Viimeksi muokattu: eilen kello 13:45:16 kirjoittanut Hemmo93 »
Litt45

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Petteri Forsell & Juha Pirinen


Vastaus #3 : 16.01.2020 klo 16:48:33

RESPECT Suomen Cup (3):
25.01.  HJK - TPS 3-0, Telia 5G-Areena (AM 569)
08.02.  HJK - Inter 1-0, Talin halli
15.02.  HJK - IFK Mariehamn 3-1, Talin halli

Veikkausliiga (3):
01.07.  FC Lahti - HJK 0-4, Lahden stadion (AM 1 928)
08.07.  HJK - Haka 3-1, Bolt Arena (AM  2 430)
25.07.  HJK - Ilves 2-0, Bolt Arena (AM  2 430)

Kakkonen (4):
17.06.  JäPS - Reipas 3-2, Järvenpään keskuskenttä (AM 362)
28.06.  FC Viikingit - JäPS 0-2, Heteniityn urheilukenttä (AM 154)
10.07.  JäPS - PEPO 1-1, Järvenpään keskuskenttä
18.07.  PK-35 - JäPS 5-0, MagneCit Areena

Subway Kansallinen Liiga (1):
13.06.  HJK N - PK-35 Helsinki N 1-1, Bolt Arena (AM 270)

Harjoitusottelut (1):
11.01.  JäPS - Ilves 0-5, Järvenpään monitoimihalli


2019: 49 ottelua paikan päällä
2018: 55 ottelua paikan päällä
2017: 55 ottelua paikan päällä
2016: 67 ottelua paikan päällä
2015: 62 ottelua paikan päällä
2014: 42 ottelua paikan päällä
2013: 24 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 25.07.2020 klo 23:27:21 kirjoittanut Litt45 »
Jonios

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Mypa, West ham


Vastaus #4 : 16.01.2020 klo 16:57:58

Tammikuu
21.1 Crystal Palace-Southampton 0-2, Valioliiga, Selhurst park, £32
22.1 Tottenham-Norwich 2-1, Valioliiga, White hart lane, £39
23.1 Tranmere Rovers-Watford 2-1 ja. , Fa Cup, Prenton Park, £12
24.1 Northampton town-Derby 0-0, Fa cup, Sixfields Stadium, £22
25.1 West ham-West Bromwich 0-1, Fa cup, London Stadium, £21

Helmikuu
-

Maaliskuu
-

Huhtikuu
-

Toukokuu
-

Kesäkuu
18.6 Mypa-Gnistan 1-1, Harjoitusottelu, Saviniemi, 0€

Heinäkuu
1.7  Lahti-HJK 0-4, Veikkausliiga, Lahden Stadion, 12.5€
4.7  Mypa-AC Oulu 1-2, Ykkönen, Saviniemi, kk
19.7 Reipas-MiPK 1-2, Kakkonen, Kisapuisto, 5€
21.7 Purha-Castilla 3-3, Nelonen, Inkeroinen, 0€
24.7 Pepo-Honka Akatemia 0-0, Kakkonen, Kimpinen, 0€
30.7 KJP Sudet-Liry 7-0, Kolmonen, Kouvolan keskuskenttä, 5€

Elokuu
1.8  Mypa- AC Kajaani 0-0, Ykkönen, Saviniemi, kk


Pääsylippukustannukset: 22.5€ +£126+ Mypan kausari 100€

2019 -55 ottelua
2018 -33 ottelua
« Viimeksi muokattu: eilen kello 16:43:39 kirjoittanut Jonios »
neliö

Poissa Poissa


Vastaus #5 : 16.01.2020 klo 18:02:47

Paikan päällä:

01 - Tampere United - TPV/2, harjoitusottelu (3-1) @ Pirkkahalli (su 06.01.20)
02 - Ilves 2 - Tampere United, Suomen Cup (6-1) @ Pirkkahalli (su 19.01.20)
03 - TPV - Tampere United, Suomen Cup (3-0) @ Pirkkahalli (su 26.01.20)
04 - Ilves - FC Inter, P20 SM-karsinta (5-1) @ Pirkkahalli (la 08.02.20)
05 - TP-T - Tampere United, harjoitusottelu (2-1) @ Pirkkahalli (su 16.02.20)
06 - Tampere United - Ilves-Kissat, harjoitusottelu (2-3) @ Pirkkahalli (su 23.02.20)
07 - Ilves - KaaPo, P20 SM-karsinta (2-0) @ Pirkkahalli (01.03.20)
08 - Ilves-Kissat - TP-T, harjoitusottelu (1-1) @ Kauppi (ti 02.06.20)
09 - Ilves - SJK, harjoitusottelu (2-2) @ Tammela (ke 10.06.20)
10 - TPV - SalPa, Kakkonen (1-4) @ Ratina (ke 17.06.20)
11 - Ilves - FC Haka, Suomen Cup (0-1) @ Tammela (ti 23.06.20)
12 - TPV/2 - Tampere United, Kolmonen (1-0) @ Kaukajärvi (ke 24.06.20)
13 - AC Estudiantes - Ilves-Kissat, Kolmonen (0-2) @ Hervannan keskuskenttä (to 25.06.20)
14 - Ilves - MIFK, Veikkausliiga (4-3) @ Ratina (ke 01.07.20)
15 - Ilves-Kissat - FJK, Kolmonen (6-1) @ Lamminpää (to 02.07.20)
16 - Ilves-Kissat - TPV/2, Kolmonen (2-1) @ Lamminpää (to 09.07.20)
17 - ACE - Pato, Kolmonen (6-0) @ Kaukajärvi (pe 10.07.20)
18 - TP-T - Tampere United, Kolmonen (1-3) @ Pyynikki (la 11.07.20)
19 - Ilves/2 - FC Espoo, Kakkonen (3-2) @ Tammela (su 12.07.20)
20 - Ilves-Kissat - PS-44, Kolmonen (3-3) @ Lamminpää (ke 15.07.20)
21 - ACE - Tampere United, Kolmonen (0-0) @ Hervannan keskuskenttä (to 16.07.20)
22 - TP-T - Pato, Kolmonen (0-2) @ Lamminpää (to 23.07.20)



2019
« Viimeksi muokattu: 23.07.2020 klo 21:53:27 kirjoittanut neliö »
blackhawk

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, Suomi, Everton


Vastaus #6 : 16.01.2020 klo 18:42:59

Paikan päällä nähdyt ottelut (42 ottelua)
La 11.1.Kupittaa 5:TPS - PaiHaT15 Liigakarsinta
Su 12.1.Myyrmäki-halli:PK-35 Vantaa - TPSNaisten harjoitusottelu
La 25.1.Telia 5G Areena:HJK - TPSMiesten Suomen Cup
La 25.1.Peakfin Arena:TiPS - FC KTPNaisten Suomen Cup
Su 26.1.Esport Arena:FC Honka - TPSNaisten Suomen Cup
La 1.2.Kupittaa 5:TPS - Åland UnitedNaisten Suomen Cup
Su 2.2.Kaarina KHT:TPS/KaaPo - PKKUT18 SM-karsinta
Pe 7.2.LähiTapiola Areena:TPS - HIFKMiesten Suomen Cup
La 8.2.Aktia Arena:PIF - KaaPoMiesten Suomen Cup
Su 9.2.Kupittaa 5:TPS - FC JazzP20 SM-karsinta
La 15.2.LähiTapiola Areena:TPS - FC HonkaMiesten Suomen Cup
Su 23.2.Kaarina KHT:KaaPo - TPSP20 SM-karsinta
La 29.2.Kupittaa 5:TPS - FC EspooP20 SM-karsinta
La 29.2.LähiTapiola Areena:FC Inter - TPSMiesten Suomen Cup
La 7.3.Soikka:TPS - VIFKNaisten harjoitusottelu
La 7.3.Esport Arena:EPS - TPS/KaaPoT18 SM-karsinta
Su 8.3.Kupittaa 5:TPS - FC InterP20 SM-karsinta
Koronatauko
La 6.6.Veritas Stadion:TPS - PIFMiesten harjoitusottelu
La 13.6.Kupittaa 5:TPS/KaaPo - EBKT18 SM-karsinta
Ti 16.6.Tikkurilan urheilupuisto N1:TiPS - TPSMiesten Suomen Cup
Ke 17.6.Yläkenttä:TPS - Åland UnitedKansallinen Liiga
To 18.6.Yläkenttä:TPS U23 - TPKMiesten Kolmonen
Ti 23.6.Veritas Stadion:TPS - HJKMiesten Suomen Cup
Ke 24.6.Kupittaa 8:TPS - IlvesP20 SM-karsinta
To 25.6.Yläkenttä:TPS/2 - KaaPoNaisten Kakkonen
La 27.6.Puistola N1:PK-35 Hki - TPSKansallinen Liiga
Pe 3.7.Kupittaa 6:FC Inter 2 - TPS U23Miesten Kolmonen
La 4.7.Yläkenttä:TPS - JyPKKansallinen Liiga
La 4.7.Yläkenttä:TPS - P-Iirot/FC RaumaT15 Liiga
Su 5.7.Tapiola 1 TN:FC Honka - TPS/KaaPoT18 SM
Ti 7.7.Veritas Stadion:TPS - IlvesVeikkausliiga
La 11.7.Bolt Arena:HJK - TPSKansallinen Liiga
Su 12.7.Kupittaa 8:TPS/KaaPo - EBKT18 SM
La 18.7.Tapiolan urheilupuisto:FC Honka - TPSVeikkausliiga
Su 19.7.Yläkenttä:TPS - IlvesKansallinen Liiga
Ke 22.7.Veritas Stadion:TPS - HJKVeikkausliiga
To 23.7.Yläkenttä:TPS U23 - Peimari UTDMiesten Kolmonen
La 25.7.Veritas Stadion:TPS - FC LahtiVeikkausliiga
Su 26.7.MagneCit Areena:PK-35 - TPS/KaaPoT18 SM
Ti 28.7.Soikka:PaiHa - TPS/2Naisten Kakkonen
Ke 29.7.Kupittaa 8:TPS - IlvesP20 SM
Pe 31.7.Taponketo:Masku - TPS U23Miesten Kolmonen

Edelliset kaudet
2019 - 100 ottelua
2018 - 82 ottelua
2017 - 61 ottelua
2016 - 49 ottelua
2015 - 52 ottelua
2014 - 40 ottelua
2013 - 41 ottelua
2012 - 39 ottelua
2011 - 35 ottelua
2010 - 41 ottelua
2009 - 54 ottelua
2008 - 31 ottelua
2007 - 25 ottelua
2006 - 23 ottelua
« Viimeksi muokattu: 31.07.2020 klo 20:00:42 kirjoittanut blackhawk »
hamitu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #7 : 16.01.2020 klo 19:04:45

Kausi käyntiin.

Paikan päällä nähdyt ottelut:

01. 11.01. JJK - Ilves/2 7-3 (Vehkahalli, HO)
02. 18.01. JyPK - Ilves 3-3 (Vehkahalli, SC)
03. 19.01. JJK - MP 1-4 (Vehkahalli, HO)
04. 25.01. JJK - MiPK 1-1 (Vehkahalli, HO)
05. 26.01. JyPK - Ilves 2-3 (Vehkahalli, BSM-k)
06. 01.02. JyPK - ONS 2-1 (Vehkahalli, BSM-k)
07. 15.02. JyPK - HauPa 2-1 (Vehkahalli, BSM-k)
08. 15.02. JyPK - JJK/B16 0-3 (Vehkahalli, HO)
09. 03.06. FCV - Komeetat 2-0 (Viitaniemi, HO)
10. 13.06. FCV - RFA 0-2 (Vaajakoski, M2)
11. 14.06. JPS - LehPa 0-3 (Viitaniemi, M3)
12. 16.06. Harjun Potku - HUKI 3-1 (Jyskä, M4)
13. 17.06. JyPK - KuPS 0-4 (Harju, KL)
14. 23.06. JJK/2 - Jämsänkosken Ilves 3-1 (Jyskä, M4)
15. 24.06. Blackbird - JPS 1-0 (Viitaniemi, M3)
16. 27.06. JyPK - Åland United 2-6 (Harju, KL)
17. 30.06. HUKI - JJK/2 0-0 (Vehkalampi, M4)
18. 02.07. JJK - FCV 2-1 (Harju, M2)
19. 03.07. Jämsänkosken Ilves - Rangers/2 1-4 (Pallokenttä, M4)
20. 04.07. Nopsa - KoiPS 4-5 (Nastolan UK, M3)
21. 04.07. PKKU - Reipas 2-1 (Kalevan UP, M2)
22. 05.07. Toukolan Teräs - CLE 3-2 (Pirkkola, M3)
23. 05.07. Gnistan - Jaro 1-2 (Oulunkylä, M1)
24. 06.07. Rangers/2 - HUKI 1-2 (Vehkahalli, M4)
25. 10.07. Blackbird - PK-37 4-1 (Viitaniemi, M3)
26. 11.07. JJK - Kiisto 2-0 (Harju, M2)
27. 14.07. Rangers/2 - JJK/2 1-5 (Jyskä, M4)
28. 17.07. JPS - WJS 1-1 (Viitaniemi, M3)
29. 18.07. JyPK - TiPS 2-4 (Harju, KL)
30. 18.07. FCV - Kemi 3-1 (Vaajakoski, M2)
31. 19.07. Komeetat - LehPa 0-1 (Comets Park, M3)
32. 25.07. JJK - JIPPO 1-1 (Harju, M2)
33. 27.07. JJK/2 - LPK 3-0 (Vehkalampi, M4)
34. 29.07. Blackbird - PAVE 2-0 (Viitaniemi, M3)


Kausi 2013 (56 ottelua)
Kausi 2014 (67 ottelua)
Kausi 2015 (72 ottelua)
Kausi 2016 (71 ottelua)
Kausi 2017 (78 ottelua)
Kausi 2018 (79 ottelua)
Kausi 2019 (65 ottelua)
« Viimeksi muokattu: 29.07.2020 klo 21:46:30 kirjoittanut hamitu »
mustajoki

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: FC Lahti/KTP


Vastaus #8 : 16.01.2020 klo 19:48:33

Veikkausliiga
1.7 FC Lahti - HJK 0-4, Lahden stadion
8.7 FC Lahti - SJK 0-0, Lahden stadion
18.7 HIFK - FC Lahti 0-3 Bolt Arena

Ykkönen
11.7 KTP - MuSa  0-0, Arto Tolsa Areena
19.7 Gnistan - KTP 0-3, Mustapekka Areena
25.7 KTP - MP 2-3, Arto Tolsa Areena
1.8 EIF - KTP 0-1, Tammisaaren keskuskenttä

Kakkonen
10.7 JäPS - PEPO 1-1, Järvenpään keskuskenttä

Kansallinen Liiga
13.6 FC Honka - Ilves 1-1, Tapiolan Urheilupuisto

Suomen Cup
25.1 FC Lahti - Ilves 1-2, Mukkulan kuplahalli
26.1 MuSa - KTP 1-2, Karhuhalli
31.1 KuPS - FC Lahti 1-0, Kuopiohalli
8.2 KTP - Gnistan 0-0, Arto Tolsa Areena
15.2 MYPA - KTP 0-1, Arto Tolsa Areena
22.2 KTP - MP 4-1, Arto Tolsa Areena
16.6 KTP - Ilves 0-4, Arto Tolsa Areena

Harjoitusottelut
11.1 FC Lahti - MP 0-2, Mukkulan kuplahalli

Yht: 17 kpl
« Viimeksi muokattu: 01.08.2020 klo 18:07:51 kirjoittanut mustajoki »
kova aapeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hienoa Jatkaa Kannatusta


Vastaus #9 : 16.01.2020 klo 19:59:30

Paikan päällä nähdyt ottelut:

1.  04.01.20 HJK-Haka A-harkkapeli Tali
2.  05.01.20 HJK-EBK futsal etelä kakkonen Latokartano
3.  11.01.20 MU-HJK futsal etelä kakkonen Mäntsälä
4.  18.01.20 HJK-RFS edari harkkapeli Töölö
5.  18.01.20 HJK-TiPS naiset cup Tali
6.  18.01.20 EPS-HJK B-tytöt SM-karsinta
7.  19.01.20 Klubi04-Viikingit cup Tali
8.  19.01.20 HJK-Viikingit futsal etelä kakkonen Latokartano
9.  25.01.20 HJK-TPS cup Töölö
10. 25.01.20 HJK-EBK B-tytöt SM-karsinta Tali
11. 25.01.20 HJK naiset-IceHeart B-pojat Myllypuro
12. 26.01.20 Sumu-HJK futsal etelä kakkonen Latokartano
13. 01.02.20 HJK-VJS B-pojat SM-karsinta Töölö
14. 01.02.20 Hifk-HJK cup Tali
15. 01.02.20 HJK-PK-35 A-pojat SM-karsinta Tali
16. 08.02.20 HJK-Inter cup Tali
17. 08.02.20 PK-35-HJK B-pojat SM-karsinta Tali
18. 08.02.20 KäPa-HJK A-pojat SM-karsinta Tali
19. 09.02.20 Honka Akatemia-Klubi04 cup Matinkylä
20. 15.02.20 HJK-IFKM cup Tali
21. 15.02.20 HJK-Inter B-pojat SM-karsinta Tali
22. 15.02.20 HJK-MPS A-pojat SM-karsinta Tali
23. 16.02.20 Maku-HJK futsal etela kakkonen Latokartano
24. 16.02.20 PK-35-HJK B-tytöt SM-karsinta Tali
25. 22.02.20 PKKU-HJK B-pojat SM-karsinta Järvenpää
26. 23.02.20 AC-Stoppi-HJK futsal etelä kakkonen Latokartano
27. 27.02.20 FC Honka-HJK cup Espoo
28. 29.02.20 HJK-FC Espoo B-pojat SM-karsinta Tali
29. 29.02.20 HJK-Gnistan A-pojat SM-karsinta Tali
30. 01.03.20 HJK-GFT/2 futsal etela kakkonen Latokartano
31. 04.03.20 TPS-HJK B-pojat SM-karsinta Turku
32. 06.03.20 Brann-HJK harkkapeli Norja
33. 07.03.20 Klubi04(A)-FC-Espoo harkkamatsi Töölö
34. 08.03.20 HJK.Käpylän sekunda futsal etela kakkonen Latokartano
35. 08.03.20 Atlantis-HJK A-pojat SM-karsinta Tali
36. 06.06.20 HJK- Gnistan harkkapeli Töölö
37. 07.06.20 HJK naiset-IceHeart B-pojat Töölö
38. 10.06.20 HJK-Honka harkkapeli Töölö
39. 13.06.20 HJK-PKKU B-tytöt SM-karsintaa Tali
40. 13.06.20 HJK-PK-35 KL Töölö
41. 13.06.20 HJK-Honka B-pojat SM-karsintaa Töölö
42. 14.06.20 HJK-FC Lahti A-pojat SM-karsinta Tali
43. 16.06.20 KPV-HJK cup Kokkola
44. 17.06.20 Ilves-HJK KL Tampere
45. 22.06.20 MP-HJK A-pojat SM-karsinta Mikkeli
46. 23.06.20 TPS-HJK cup Turku
47. 26.06.20 HJK/T-FC KTP P15 kakkonen Tali
48. 27.06.20 HJK-Haka-j P15 liiga Töölö
49. 27.06.20 HJK-KuPS KL Töölö
50. 27.06.20 Klubi04-TPV kakkonen Töölö
51. 28.06.20 HJK-Musa P14 liiga Tali
52. 28.06.20 HJK-VJS A-pojat SM-karsinta Tali
53. 01.07.20 FC Lahti VL Lahti
54. 03.07.20 PK-35 Vantaa-HJK KL Vantaa
55. 04.07.20 HJK-KPV B-tytöt SM Töölö
56. 08.07.20 HJK-Haka VL Töölö
57. 11.07.20 HJK-TPS KL Töölö
58. 12.07.20 Grifk-Klubi04 kakkonen Kauniainen
59. 17.07.20 FC Inter-HJK VL Turku
60. 18-07.20 Åland Unidet-HJK KL Saari
61. 22.07.20 TPS-HJK VL Turku
62. 25.07.20 HJK-Ilves VL Töölö
63. 26.07.20 HJK-PKKU T15 Liiga etelä Viikki
64. 26.07.20 HJK-Honka KL Töölö
65. 29.07.20 Klubi04-Kaapo kakkonen Töölö
66. 01.08.20 HJK-SJK B-pojat SM Töölö
67. 01.08.20 HJK-KuPS VL Töölö
68. 02.08.20 FC Espoo-Klubi04 Espoo
« Viimeksi muokattu: eilen kello 19:35:43 kirjoittanut kova aapeli »
haikaran uhri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Paskat elämänvalinnat


Vastaus #10 : 16.01.2020 klo 23:13:07

Muuton myötä seuraava jalkapallohalli 4km päästä eikä enää 180km. Ja lumetkin sulaa tässä jo ennen huhtikuun loppua.
Meneekö 100 rikki?
Ja kokonaismäärällä mennään 1000:ta kohti.

Lista 2020
01 11.01. Jyväskylän Pallokerho - Kuopion Palloseura 0-1 (Nh, Vehkahalli)
02 11.01. Jyväskylän Pallokerho - Helsingin JK 2-0 (T18h, Vehkahalli)
03 11.01. JJK Jyväskylä - Ilves Tampere /2 7-3 (Mh, Vehkahalli)
04 18.01. Jyväskylän Pallokerho - Ilves Tampere 3-3 (NSC, Vehkahalli)
05 19.01. JJK Jyväskylä (P16) - Keuruun Pallo 4-0 (P17h, Vehkahalli)
06 19.01. JJK Jyväskylä - Mikkelin Palloilijat 1-4 (Mh, Vehkahalli)
07 19.01. AC Barca Riistavesi - Warkaus JK 1-3 (Mh, Lippumäen kuplahalli, Kuopio)
08 25.01. JJK Jyväskylä - Mikkelin Pallo-Kissat 1-1 (Mh, Vehkahalli)
09 25.01. Jyväskylän Komeetat - Kokkolan Pallo-Veikot /2 2-0 (P17h, Vehkahalli)
10 26.01. Jyväskylän Pallokerho - Ilves Tampere 2-3 (T18SM-k, Vehkahalli)
11 26.01. PU-62 Mikkeli - Savonlinnan TPS 6-0 (Nh, Mikkelin kuplahalli)
12 31.01. Kuopion Palloseura - FC Lahti 1-0 (MSC, Kuopiohalli)
13 01.02. PK-35 Vantaa - Jyväskylän Pallokerho 1-0 (NSC, Myyrmäki halli)
14 08.02. JJK Jyväskylä - Rovaniemen Palloseura 4-5 (P17SM-k, Vehkahalli)
15 08.02. Jyväskylän Komeetat - Keuruun Pallo 5-0 (Mh, Vehkahalli)
16 08.02. JJK Jyväskylä - FC Vaajakoski 1-1 (Mh, Vehkahalli)
17 15.02. Palokan Riento - Jyväskylän Pallokerho /2 1-3 (Nh, Vehkahalli)
18 15.02. Jyväskylän Pallokerho - Haukiputaan Pallo 2-1 (T18 SM-k, Vehkahalli)
19 15.02. Jyväskylän Pallokerho (n) - JJK Jyväskylä (P16) 0-3 (N/Ph, Vehkahalli)
20 22.02. Palokan Riento - Äänekosken Huima 2-2 (Mh, Vehkahalli)
21 22.02. Jyväskylän Pallokerho /2 - SC Kuopio Futis -98 5-2 (Nh, Vehkahalli)
22 22.02. JJK Jyväskylä - Jyväskylän seudun Palloseura 4-0 (Mh, Vehkahalli)
23 29.02. JJK Jyväskylä - Ilves Tampere 4-2 (P17 SM-k, Vehkahalli)
24 01.03. Palokan Riento - JJK Jyväskylä /Cityketut 1-2 (Mh, Vehkahalli)
25 07.03. Warkaus JK - Jyväskylän Komeetat 4-2 (MRC, Keskuskentän sivuk., Varkaus)
26 07.03. JJK Jyväskylä - FC Blackbird Jyväskylä 4-2 (Mh, Vehkahalli)

Tilanne: Ennätystammikuu (12), Ennätyshelmikuu (12, aikaisemmin parhaillaan 3). Viime vuonna tammi-maaliskuu 5.
Uudet kentät 2020: 3 (4, jos sivukenttiä haluaisi laskea erikseen)


1997: 3 (Saksa)
1998: 5 (Saksa)
1999: 2 (Saksa)
2000: 2 (Saksa)
2001: 4 (Saksa)
2002: 3 (Saksa)
2003: 1 (Saksa)
2004: -
2005: 3 (1 Suomi, 2 Saksa)
2006: 14 (9 Saksa, 2 Puola, 3 Suomi)
2007: 18 (11 Saksa, 4 Viro, 2 Belgia, 1 Luxemburg)
2008: 31 (13 Saksa, 1 Liettua, 16 Suomi, 1 Ruotsi)
2009: 68 (12 Saksa, 45 Suomi, 1 Tanska, 2 Latvia, 3 Ruotsi, 3 Unkari, 1 Kroatia, 1 Slovenia)
2010: 80 (13 Saksa, 3 Italia, 1 Ranska, 1 Sveitsi, 1 Liechtenstein, 2 Alankomaat, 2 Latvia, 1 Liettua, 45 Suomi, 8 Ruotsi, 2 Norja, 1 Moldova)
2011: 65 (9 Saksa, 42 Suomi, 8 Portugali, 4 Andorra, 1 Ruotsi, 1 Norja)
2012: 67 (1 Ruotsi, 45 Suomi, 7 Kypros, 1 Pohj.-Kypros, 2 Slovakia, 1 Itävalta, 1 Tšekki, 3 Norja, 1 Irlanti, 1 Pohj.-Irlanti, 2 Saksa, 1 Viro, 1 Ranska)
2013: 76 (46 Suomi, 11 Saksa, 9 Ruotsi, 1 Valko-Venäjä, 3 Färsaaret, 4 Islanti, 1 Georgia, 1 Ranska)
2014: 65 (57 Suomi, 1 Saksa, 1 Norja, 6 Ruotsi)
2015: 71 (66 Suomi, 1 Ruotsi, 2 Saksa, 1 Norja, 1 Ranska)
2016: 87 (4 Norja, 71 Suomi, 4 Ruotsi, 2 Viro, 1 Latvia, 1 Liettua, 4 Espanja)
2017: 93 (79 Suomi, 5 Norja, 3 Ruotsi, 2 Saksa, 4 Espanja)
2018: 91 (75 Suomi, 1 Saksa, 4 Ruotsi, 1 Espanja, 1 Viro, 1 Norja, 1 Kreikka, 1 Romania, 1 Unkari, 4 Malta)
2019: 87 (80 Suomi, 2 Ruotsi, 1 Liechtenstein, 3 Albania, 1 Saksa)
2020: 26 (26 Suomi)
= 962 (37 FIFA-maita + 1 Non-FIFA, 341 kenttää, 734 joukkueetta)
« Viimeksi muokattu: 10.03.2020 klo 00:15:13 kirjoittanut haikaran uhri »
Vorssander

Poissa Poissa


Vastaus #11 : 17.01.2020 klo 00:35:04

1. 12.1. PK-35 Vantaa - TPS 1-0 naisten harjoitusottelu, Myyrmäki-halli
2. 16.1. EBK - FC Honka 4-2 B-tyttöjen SM-karsinta, Laaksolahden halli
3. 19.1. Viro - PK-35 Vantaa 0-2 naisten harjoitusottelu, EJL Jalgpallihall, Tallinna
4. 25.1. Ilves - PK-35 Vantaa 1-1 naisten Suomen Cup, Pirkkahalli
5. 1.2. PK-35 Vantaa - JyPK 1-0 naisten Suomen Cup, Myyrmäki-halli
6. 8.2. HJK - FC Inter 1-0 Suomen Cup, Talin halli
7. 8.2. HJK - TPS 1-2 naisten harjoitusottelu, Pallomylly
8. 14.2. PK-35 Vantaa - FC Honka 1-0 naisten Suomen Cup, Myyrmäki-halli
9. 16.2. EBK - EPS 6-2 B-tyttöjen SM-karsinta, Laaksolahden halli
10. 28.2. HPS - FC Honka 2-6 naisten harjoitusottelu, Talin halli
11. 29.2. PK-35 - EBK 3-3 B-tyttöjen SM-karsinta, Talin halli
12. 7.3. PK-35 Vantaa - GrIFK P05 1-5 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen stadion
13. 6.6. PK-35 Vantaa - HJK P06 1-7 naisten harjoitusottelu, Myyrmäen stadion
14. 13.6. PK-35 Vantaa - JyPK 3-0 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
15. 17.6. PK-35 Vantaa - PK-35 0-2 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
16. 23.6. TPS - HJK 0-1 Suomen Cup, Veritas-stadion
17. 27.6. FC Honka - PK-35 Vantaa 2-1 Kansallinen Liiga, Tapiolan urheilupuisto
18. 28.6. EBK - VJS 0-5 naisten Kakkonen, Keski-Espoon tekonurmi
19. 2.7. Ilves-Kissat - FJK 6-1 Kolmonen, Lamminpää
20. 3.7. PK-35 Vantaa - HJK 0-0 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
21. 5.7. Gnistan - FF Jaro 1-2 Ykkönen, Mustapekka Areena
22. 8.7. HJK - Haka 3-1 Veikkausliiga, Bolt Arena
23. 10.7. PK-35 Vantaa - TiPS 0-2 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
24. 11.7. FJK - Loiske 3-3 Kolmonen, Lamminrannan urheilukenttä
25. 12.7. FC Honka - KuPS 1-1 Veikkausliiga, Tapiolan urheilupuisto
26. 15.7. TPV/2 - FJK 2-1 Kolmonen, Kaukajärven tekonurmi
27. 18.7. KuPS - PK-35 Vantaa 3-0 Kansallinen Liiga, Kuopion Keskuskenttä
28. 22.7. FC Honka - Inter 1-1 Veikkausliiga, Tapiolan urheilupuisto
29. 25.7. PK-35 Vantaa - Åland United 1-0 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
30. 1.8. TiPS - PK-35 Vantaa 2-0 naisten Suomen Cup, Tikkurilan urheilupuisto
« Viimeksi muokattu: eilen kello 04:21:59 kirjoittanut Vorssander »
Edmundo

Paikalla Paikalla


Vastaus #12 : 17.01.2020 klo 00:48:05

11.1. Tallinna Kalev - Maardu
6.6. Honka - FC Lahti
24.6. Honka - FC Lahti
18.7. HIFK - FC Lahti
« Viimeksi muokattu: 19.07.2020 klo 00:06:18 kirjoittanut Edmundo »
B Watson

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Crystal Palace, KuPS, Flamengo


Vastaus #13 : 17.01.2020 klo 01:30:14

5.1. Palace - Derby
11.1. Palace - Arsenal
21.1. Palace - Southampton
1.2. Palace - Sheffield U
22.2. Palace - Newcastle
29.2. Brighton - Palace
7.3. Palace - Watford
« Viimeksi muokattu: 08.03.2020 klo 02:21:01 kirjoittanut B Watson »
Karponvahti

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: 13, KarPo, PeKa, Naiset, SW6 ja 14.3.1978-2.3.2012


Vastaus #14 : 17.01.2020 klo 09:41:13

1. 18.1.2020 klo.13:00 Naiset FC KTP - FC Espoo 3-1 (2-0) harkkapeli. Arto Tolsa Areena | Kahvi 2€

2. 18.1.2020 klo.16:30 P17 FC KTP - FC Loviisa 6-1 (5-1) harkkapeli. Ruonalan halli

3. 25.1.2020 klo.21:00 HaPK - Purha 0-2 (0-0) harkkapeli. Ruonalan halli

4. 1.2.2020 klo.13:00 Naiset FC KTP - HJK 0-9 (0-5) Suomen Cup. Arto Tolsa Areena *

5. 1.2.2020 klo.15:30 FC KTP - EIF 2-1 (0-0) Suomen Cup. Arto Tolsa Areena *

6. 8.2.2020 klo.14:00 FC KTP - Gnistan 0-0 Suomen Cup. Arto Tolsa Areena *

7. 9.2.2020 klo.14:00 KyPa - Kultsu FC 2-2 (0-0) harkkapeli. Arto Tolsa Areena

8. 15.2.2020 klo.14:00 MYPA - FC KTP 0-1 (0-1) Suomen Cup. Arto Tolsa Areena | 10€ + kahvi 2€

9. 16.2.2020 klo.15:00 KyPa - KJP Sudet 1-2 (1-1) harkkapeli. Arto Tolsa Areena

10. 22.2.2020 klo.10:00 PeKa - KJP Sudet 1-4 (1-3) harkkapeli. Arto Tolsa Areena

11. 22.2.2020 klo.14:00 FC KTP - MP 4-1 (4-0) Suomen Cup. Arto Tolsa Areena *

12. 5.6.2020 klo.15:00 FC KTP -PePo 1-0 (1-0) harkkapeli. Arto Tolsa Areena

13. 6.6.2020 klo.15:00 Naiset FC KTP - FC Kuusysi 1-2 (0-1) harkkapeli. Arto Tolsa Areena

14. 9.6.2020 klo.18:30 FC KTP - PeKa 2-0 (1-0) harkkapeli. Arto Tolsa Areena

15. 13.6.2020 klo.16:30 Naiset FC KTP - STPS 10-0 (5-0) Naiset kolmonen. Arto Tolsa Areena | 2×makkara=4€

16. 14.6.2020 klo.15:00 PeKa - FC LaPa 1-2 (0-2) Miehet kolmonen. Arto Tolsa Areena | 3xmakkara=5€

17. 24.6.2020 klo.18:30 HaPK Edustus - PeKa 1-7 (0-4) Miehet kolmonen. Hamina UK | 4xmakkara=8€

18. 1.7.2020 klo.19:00 PeKa - Liry 5-2 (2-1) Miehet kolmonen. Arto Tolsa Areena

19. 2.7.2020 klo.19:00 FC KTP - PEPO 4-1 (1-0) Naiset kolmonen. Arto Tolsa Areena | 2×makkara=4€

20. 4.7.2020 klo.15:00 KyPa - Edustus IPS 1-4 (1-2) Miehet kolmonen. Karhulan KK | 3×makkara=6€

21. 9.7.2020 klo.19:00 KyPa - Union Plaani 2-0 (2-0) miehet kolmonen. Karhulan KK

22. 11.7.2020 klo.16:00 FC KTP - MuSa 0-0 (0-0) miehet ykkönen. Arto Tolsa Areena* | 2xolut + makkara=14€

23. 16.7.2020 klo.18:30 KJP Sudet - PeKa 1-3 (0-0) miehet kolmonen. Kouvola KK

24. 21.7.2020 klo.19:00 PeKa/2 - Kumu JT/edustus 1-2 (0-0) miehet vitonen. Metsola UK

25. 22.7.2020 klo.19:00 PeKa - Edustus IPS 5-2 (2-1) miehet kolmonen. Arto Tolsa Areena

26. 23.7.2020 klo.19:00 Kiri - MyMy 1-3 (1-0) miehet vitonen. Metsola UK

27. 24.7.2020 klo.19:00 FC KTP - KJP Sudet 5-0 (3-0) naiset kolmonen. Arto Tolsa Areena | 2×makkara=4€

28. 25.7.2020 klo.16:00 FC KTP - MP 2-3 (1-1) miehet ykkönen. Arto Tolsa Areena* | 2xolut + makkara=14€

29. 29.7.2020 klo.19:00 FC KTP - KAJO 9-0 (2-0) naiset kolmonen. Arto Tolsa Areena

*=KTP:n kausikortti 34,5€

2019 38 ottelua
2018 11 ottelua
« Viimeksi muokattu: 31.07.2020 klo 21:12:50 kirjoittanut Karponvahti »
Evian

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Läpärit


Vastaus #15 : 17.01.2020 klo 14:45:48

1. HO: FC Lahti - MP 0-2 11.1.2020 Mukkula
2. HO: FC Lahti B - FC Espoo B 1-0 11.1.2020 Mukkula
3. HO: FC Lahti A - RiPS 3-0 11.1.2020 Mukkula
4. HO: FC Lahti - FC Honka 2-1 17.1.2020 Mukkula
5. HO: Nopsa - Naseva 7-0 18.1.2020 Mukkula
6. HO: FC Lahti A - Union Plaani 2-0 18.1.2020 Mukkula
7. SC: FC Lahti - Ilves 1-2 25.1.2020 Mukkula
8. HO: FC Lahti B - FC POHU B 3-2 25.1.2020 Mukkula
9. HO: Lahden Reipas - Sudet 3-0 1.2.2020 Mukkula
10. ASMk: FC Lahti A - KäPa A 1-3 1.2.2020 Mukkula
11. SC: FC Lahti - RoPS 2-1 15.2.2020 Mukkula
12. ASMk: FC Lahti A - Atlantis FC 1-6 15.2.2020 Mukkula
13. SC: FC Lahti - FC Haka 0-1 22.2.2020 Mukkula
14. HO: Lahden Reipas - PEPO 0-1 22.2.2020 Mukkula
15. HO: FC Kuusysi - Nopsa 3-1 23.2.2020 Mukkula
16. HO: Lahden Reipas - Kultsu FC 5-2 29.2.2020 Mukkula
17. ASMk: FC Lahti A - MP A 2-2 29.2.2020 Mukkula
18. PL: FCI Levadia - FC Kuressaare 1-0 7.3.2020 Sportland Arena
19. HO: FC Honka - FC Lahti 2-1 6.6.2020 Tapiolan Urheilupuisto
20. HO: FC Kuusysi - Lahden Reipas 1-5 9.6.2020 Kisapuisto
21. HO: FC Lahti - IF Gnistan 3-3 13.6.2020 Kisapuisto
22. MK: Lahden Reipas - PK-35 2-1 13.6.2020 Kisapuisto
23. SC: PeKa - FC Lahti 0-8 17.6.2020 Arto Tolsa Areena
24. MK: Lahden Reipas - EPS 0-1 27.6.2020 Kisapuisto
25. ASMk: FC Lahti A - Gnistan A 2-1 28.6.2020 Kisapuisto
26. VL: FC Lahti - HJK 0-4 1.7.2020 Lahden stadion
27. VL: FC Lahti - SJK 0-0 8.7.2020 Lahden stadion
28. Kol: FC Kuusysi - Valtti 1-2 10.7.2020 Kisapuisto
29. Kol: FC Kuusysi - FC Futura 1-3 17.7.2020 Kisapuisto
30. VL: HIFK - FC Lahti 0-3 18.7.2020 Bolt Arena
31. B1: FC Lahti B - TiPS B 6-0 19.7.2020 Kisapuisto
32. MK: Lahden Reipas - MiPK 1-2 19.7.2020 Kisapuisto
33. VL: TPS - FC Lahti 1-3 25.7.2020 Veritas stadion
34. Kol: FC Kuusysi - TiPS 0-3 29.7.2020 Kisapuisto
35. MK: Lahden Reipas - PEPO 4-1 1.8.2020 Kisapuisto

Viime kaudella tuli tasan 80 nähtyä, jos tällä kaudella tulis jokunen lisää, tai sitte ei.
« Viimeksi muokattu: 01.08.2020 klo 19:39:35 kirjoittanut Evian »
lentävä emiraatti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Football Club International Turku


Vastaus #16 : 17.01.2020 klo 16:10:45

1. 18/01 KaaPo - FC Jazz (Kakkosen Cup)
2. 25/01 FC Inter - IFK Mariehamn (Suomen Cup)
3. 08/02 HJK - FC Inter (Suomen Cup)
4. 23/02 KaaPo - Honka Akatemia (Kakkosen Cup)
5. 29/02 FC Inter - TPS (Suomen Cup)
6. 01/03 KaaPo - HJS/Akatemia (Kakkosen Cup)
-  -  - CORONATION BREAK -  -  -
7. 11/06 FC Inter - MuSa (Harjoitusottelu)
8. 13/06 KaaPo - FC Jazz (Kakkonen)
9. 17/06 KaaPo - KuPS (Suomen Cup)
10. 24/06 FC Inter - KuPS (Suomen Cup)

11. 28/06 FC Inter - FC Lahti (Suomen Cup)
12. 02/07 FC Inter - RoPS (Veikkausliiga)
13. 03/07 FC Inter/2 - TPS u23 (Kolmonen)
14. 10/07 KaaPo - Atlantis (Kakkonen)
15. 11/07 FC Inter - Ilves (Veikkausliiga)
16. 16/07 PaiHa - Wilpas (Kolmonen)
17. 17/07 FC Inter - HJK (Veikkausliiga)
18. 23/07 PaiHa - FC Inter/2 (Kolmonen)
19. 26/07 FC Haka - FC Inter (Veikkausliiga)
20. 01/08 KaaPo - PIF (Kakkonen)

21. 01/08 FC Inter - IFK Mariehamn (Veikkausliiga)

» 2019 - 55
» 2018 - 49
» 2017 - 47
» 2016 - 56
» 2015 - 43
» 2014 - 32
» 2013 - 33
» 2012 - 22
» 2011 - 12
» 2010 - 13
« Viimeksi muokattu: 01.08.2020 klo 20:10:27 kirjoittanut lentävä emiraatti »
drakon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TSV+RJC+KVM


Vastaus #17 : 17.01.2020 klo 16:25:33

Veikkausliiga (5)
08.07.2020 HJK - Haka 3-1 (1-0) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 23e
12.07.2020 Honka - KuPS 1-1 (0-1) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | kk
22.07.2020 Honka - Inter 1-1 (0-0) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | kk
25.07.2020 TPS - Lahti 1-3 (0-1) @ Verotas Stadion, Turku-Kupittaa | 21e
26.07.2020 Honka - RoPS 1-0 (1-0) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | kk

Ykkönen (1)
19.07.2020 Gnistan - KTP 0-3 (0-0) @ Mustapekka Areena, Helsinki-Oulunkylä | 10e tukilippu

Kakkonen (4)
28.06.2020 PIF - GrIFK 4-0 (3-0) @ Pajbackan nurmi, Pargas | 6e
04.07.2020 PK-35 - NJS 4-0 (1-0) @ Pihlajamäki TN, Helsinki-Pihlajamäki | 20e kk
05.07.2020 GrIFK - FC Espoo 2-1 (1-0) @ Keskusurheilukenttä, Kauniainen | 10 e
14.07.2020 Kiffen - Viikingit 3-0 (0-0) @ Töölön pallokenttä, Helsinki-Töölö | 8e

Kolmonen (11)
13.06.2020 Sporting Kristina - KPV Akatemia 1-3 (1-3) @ Lappfjärd Sportplan, Kristinestad | 7e
14.06.2020 Närpes Kraft - FC Sääripotku 5-2 (2-1) @ Mosedal, Närpes | 7e
18.06.2020 Korsnäs FF - Nykarleby IK 2-1 (1-0) @ Centralidrottsplan, Korsnäs | 7e
26.06.2020 PuiU - VJS 2-2 (1-1) @ Koudan nurmi, Helsinki-Puistola
03.07.2020 KäPa - Tikka 3-0 (1-0) @ Kumpula Campus 1 TN, Helsinki-Kumpulanlaakso
04.07.2020 VJS - JäPS/47 2-1 (1-1) Myyrmäen Jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | 5e
10.07.2020 PKKU/2 - Atletico Malmi 3-3 (1-0) @ Urheilupuiston stadion, Tuusula-Hyrylä
15.07.2020 BK-46 - HPS 2-2 (2-0) @ Karis Centralidrottsplan, Raseborg-Karis | 8e
17.07.2020 NoPS - TKT 2-0 (0-0) @ Tapio Rautavaaran kenttä, Nokia
18.07.2020 Union Plaani - SavU 0-3 (0-1) @ Heinolan urheilupuisto nurmi, Heinola
23.07.2020 VJS - JoKi 5-0 (1-0) Myyrmäen Jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | 5e

Nelonen (4)
15.06.2020 Kauhavan Kanuunat- FC Kuffen 3-0 (1-0) @ Keskuskenttä, Kauhava
16.06.2020 Lapuan Virkiä - Lapuan Ponnistus 5-0 (3-0) @ Keskuskenttä, Lapua | 4e
17.06.2020 FC Korsholm - Iskmo-Jungsund BK 1-2 (0-1) @ Centralidrottsplan, Korsholm-Smedsby
27.06.2020 Toijalan Pallo -49 - Pirkkalan Jalkapalloklubi 2-5 (2-1) @ Toijalan keskuskenttä, Akaa-Toijala

Vitonen (1)
22.06.2020 Pohjois-Espoon Ponsi - Töölön Vesa/Töölö 1-3 (0-1) @ Metsämaa TN, Espoo-Örkkiniitty

Kutonen (1)
23.06.2020 Keimolan Kaiku - EsPa/United 0-1 (0-0) @ Kenraalinpuisto TN, Vantaa-Kannisto

Suomen Cup (4)
01.02.2020 Gnistan - MP 1-2 (0-2) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 8e
22.02.2020 Gnistan - MYPA 2-5 (1-3) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 8e
27.02.2020 Honka - HJK 1-1 (0-0) @ Esport Arena, Espoo-Tapiola | 100e kk
24.06.2020 Honka - Lahti 0-1 (0-1) @ Tapiolan urheilupuisto, Espoo-Tapiola | kk

Naisten Suomen Cup (1)
18.01.2020 HJK - TiPS 1-3 (0-1) @ Talin halli, Helsinki-Tali

GER1 Bundesliga (2)
08.02.2020 Bremen - Union Berlin 0-2 (0-0) @ Weserstadion, Bremen | 40e
01.03.2020 Union Berlin - Wolfsburg 2-2 (1-0) @ Alte Försterei, Berlin-Köpenick | 16+60e

GER U19 Bundesliga (1)
29.02.2020 Hertha Berlin U19 - Magdeburg U19 4-0 (2-0) @ Amateurstadion auf dem Wurfplatz nebenplatz, Berlin-Olympiapark

GER6 Landesliga Nord Brandenburg (1)
29.02.2020 Fortuna Babelsberg - SV Babelsberg II 2-2 (0-1) @ Sportplatz am Stern, Potsdam-Babelsberg | 4e

NED2 Eerste Divisie (1)
07.02.2020 Roda Kerkrade - Den Bosch 1-5 (1-3) @ Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade-West | 20e

USA1 MLS (1)
09.03.2020 Los Angeles FC - Philadelphia Union 3-3 (1-1) @ Banc of California Stadium, L.A. | $82

Yhteensä: 38 ottelua, 31 eri kentällä (16 uutta), 4 maassa.

Pääsyliput yhteensä: 475 e

Arkisto: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008
« Viimeksi muokattu: 26.07.2020 klo 19:41:26 kirjoittanut drakon »
Craptree

Poissa Poissa


Vastaus #18 : 18.01.2020 klo 10:45:48

2019: 32 ottelua
2018: 52 ottelua
2017: 57 ottelua
2016: 60 ottelua
2015: 71 ottelua
2014: 49 ottelua

1.   12.1 PK-35 Vantaa - TPS (Harjoitusottelu) @ Myyrmäki-halli, Vantaa (1-0)
2.   18.1 JyPK - Ilves (Naisten Suomen Cup) @ Vehkahalli, Jyväskylä (3-3)
3.   25.1 NJS - HJK Klubi 04 (Kakkosen Cup) @ Klaukkalan tekonurmi, Nurmijärvi (1-0)

4.   1.2   PK-35 Vantaa - JyPK (Naisten Suomen Cup) @ Myyrmäki-halli, Vantaa (1-0)

5.   13.6 FC Vaajakoski - Rovaniemi Football Academy (Kakkonen, Lohko C) @ Vaajakosken Liikuntapuisto, Jyväskylä (0-2)
6.   17.6 NJS - MiPK (Kakkonen, Lohko A) @ Klaukkalan Urheilukenttä, Nurmijärvi (1-3)
7.   26.6 FC Pohjois-Haagan Urheilijat - Nummelan Palloseura (Kolmonen, Etelä, Lohko 1) @ POHU Areena, Helsinki (2-2)
8.   27.6 JyPK - Åland United (Kansallinen Liiga) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-6)

9.   2.7   JJK - FC Vaajakoski (Kakkonen, Lohko C) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-1)
10. 4.7   PK-35 - NJS (Kakkonen, Lohko A) @ MagneCit Areena, Helsinki (4-0)
11. 10.7 FC Pohjois-Haagan Urheilijat - Herttoniemen Toverit (Kolmonen, Etelä, Lohko 1) @ POHU Areena, Helsinki (0-3)
12. 11.7 JJK - FC Kiisto (Kakonen, Lohko C) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (2-0)
13. 20.7 Kullervo - Helsingin Pumppu/Pala (Seiska, Etelä, Lohko 1) @ Pitäjänmäen Urheilukenttä, Helsinki (3-1)
14. 25.7 JJK - JIPPO (Kakkonen, Lohko C) @ Harjun Stadion, Jyväskylä (1-1)

15. 2.8   FC Espoo - HJK Klubi 04 (Kakkonen, Lohko B) @ Leppävaaran Stadion, Espoo (1-3)

Kilpailut: 9, Joukkueet: 20, Stadionit: 10, Maat: 1, Kaupungit: 5
Maalit: 49, Maali ka: 3,27
« Viimeksi muokattu: eilen kello 20:52:05 kirjoittanut Craptree »
MiestenK

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Espoolaisseurat ja suomalaiset ulkomailla


Vastaus #19 : 18.01.2020 klo 14:04:34

Serie A
16.2. Udinese - Hellas Verona 0-0

Serie B
8.2. Venezia FC - Frosinone 0-1

Serbian SuperLiga
1.3. Crvena Zvezda - Partizan Belgrade 0-0

Prva liga
22.2. NK Maribor - Olimpija Ljubljana 1-1
23.2. NK Bravo - NK Tabor Sežana 2-1
25.2. Olimpija Ljubljana - NK Triglav Kranj 0-2
8.3. Olimpija Ljubljana - NS Mura 1-0
7.6. NK Bravo - NK Triglav Kranj 1-0

Veikkausliiga
8.7. HJK - FC Haka 3-1
12.7. FC Honka - KuPS 1-1
18.7. FC Honka - TPS 3-1
22.7. FC Honka - FC Inter 1-1
25.7. HJK - Ilves 2-0

1.8. HJK - KuPS 2-2

Kakkonen
5.7. GrIFK - FC Espoo 2-1
14.7. Kiffen - FC Viikingit 3-0
18.7. FC Espoo - HJS 2-1
2.8. FC Espoo - Klubi 04 1-3
2.8. GrIFK - Atlantis FC 5-1

Kolmonen
2.7. FC Espoo/2 - FINNKURD 1-1
10.7. SexyPöxyt - FC Espoo/2 2-0

Suomen Cup
25.1. HJK - TPS 3-0
26.1. FC Honka - HIFK 1-1
24.6. FC Honka - FC Lahti 0-1

Harjoitusottelut
18.1. HJK - RFS 2-1

Yhteensä: 26
Edellisvuodet
2015: 50 ottelua (lukuun ottamatta junnupelejä, joita kertyi noin kymmenkunta)
2016: 56 ottelua
2017: 50 ottelua
2018: 69 ottelua
2019: 80 ottelua

2015-2020: 331 ottelua
« Viimeksi muokattu: eilen kello 21:55:02 kirjoittanut MiestenK »
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lupi


Vastaus #20 : 18.01.2020 klo 16:33:06

Tästä se lähtee. Jos näkisin kaikki Klubin edarin kilpailulliset pelit tai edes kaikki Veikkausliigapelit, olisi vuosi onnistunut. €pelien puuttuminen mahdollistaa tavoitteen.

Talvi

1. 18.1. Lupi - RFS (ho) 2-1, Vitonen
2. 18.1. HJK - TiPS (N-SC) 1-3, Tali
3. 19.1. Klubi 04 - Viikingit (SC) 4-0, Tali
4. 25.1. Lupi - TPS (SC) 3-0, Vitonen
5. 25.1. HJK - EBK (T18-SMQ) 7-0, Tali
6. 25.1. HJK - Icehearts B (ho) 3-0, Pallomylly

7. 1.2. Jullit - Lupi (SC) 1-2, Tali
8. 1.2. HJK - PK-35 (P20-SMQ) 3-2, Tali
9. 8.2. Lupi - Inter (SC) 1-0, Tali
10. 8.2. PK-35 - HJK (P17-SMQ) 0-6, Tali
11. 8.2. KäPa - HJK (P20-SMQ) 5-0, Tali
12. 9.2. Honka Akatemia - Klubi 04 (SC) 1-1, Matinkylä
13. 15.2. Lupi - Milf (SC) 3-1, Tali
14. 22.2. PKKU - HJK (P17-SMQ) 0-3, Jpään monitoimihalli
15. 27.2. Honak - Lupi (SC) 1-1, Esport Arena

Kevät

16. 7.3. HJK - Honka (T18-SMQ) 6-0, Tali
17. 7.3. Klubi 04 - FC Espoo (ho) 0-1, Boltsa
18. 8.3. Atlantis - HJK (P20-SMQ) 1-3, Tali

...

Kesä

19. 13.6. HJK - PKKU (T18-SMQ) 5-0, Tali 1N
20. 13.6. HJK - PK-35 Hki (KL) 1-1, Boltsa
21. 13.6. HJK - Honka (P17-SMQ) 3-1, Sahara
22. 22.6. MP - HJK (P20-SMQ) 3-1, Rantakylä
23. 27.6. HJK - KuPS (KL) 4-2, Boltsa
24. 28.6. HJK - VJS (P20-SMQ) 2-5, Tali 1N

25. 1.7. Lahi - Lupi (VL) 0-4, Hiihtostadion
26. 5.7. HJK - KPV (T18-SM) 5-0, Sahara
27. 8.7. Lupi - Haka (VL) 3-1, Boltsa
28. 11.7. HJK - TPS (KL) 3-1, Boltsa
29. 17.7. Inter - Lupi (VL) 1-0, Veritas
30. 19.7. Klubi 04 - Jazz (2D) 2-0, Boltsa
31. 22.7. TPS - Lupi (VL), Veritas
32. 25.7. Lupi - Ilves (VL) 2-0, Boltsa
33. 26.7. HJK - Honka (KL) 1-0, Boltsa
34. 29.7. Klubi 04 - KaaPo (2D) 4-2, Boltsa

35. 1.8. HJK - SJK (P17-SM) 0-1, Boltsa
36. 1.8. Lupi - KuPS (VL) 2-2, Boltsa
37. 2.8. FC Espoo - Klubi 04 (2D) 1-3, Leppävaaran stadion

Yhteenveto

Edustus 12
Naiset, 04, junnut 6/8/11
Turismi 0

Yhteensä 37

2019 82 peliä, 10636 km
2018 103 peliä, 11648 km

-pääsylippuihin mennyt 233,- sisältäen kausarit

-kotimaan kilometrejä stadin ulkopuolelle 1467, laskettu kuukkelikartalla pelipaikalle - ja takaisin

-uusia stadionbongauksia (tai "stadion") 3
« Viimeksi muokattu: eilen kello 18:06:40 kirjoittanut Epeli »
juhinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Toni Doblas


Vastaus #21 : 18.01.2020 klo 16:40:57

Veikkausliiga
13. HJK-FC Haka 8.7.
18. HJK-KuPS 1.8.

Kansallinen liiga
11. HJK-KuPS 27.6.

Suomen Cup
2. HJK-TPS 25.1. (Lohko A)
3. Gnistan-MP 1.2. (Lohko C)
4. HJK-FC Inter 8.2. (Lohko A)
5. TPS-Honka 15.2. (Lohko A)
8. KaaPo-KuPS 17.6. (Puolivälierä)

Ykkönen
16. Gnistan-KTP 19.7.

Kakkonen
15. GrIFK-Klubi 04 12.7.

Kolmonen
12. ToTe-CLE 5.7.
14. TuPS-Nopsa 9.7.

Nelonen
9. PiPS-P-Iirot/2 17.6.

Harjoitusottelut
1. HJK-RFS 18.1.
7. Honka-FC Lahti 6.6.

Juniorit

P17 SM-karsinta
6. HJK-FC Espoo 29.2.

P15 Liiga Etelä
10. HJK-FC Espoo 24.6.

P17 SM
17. HJK-SJK 1.8.


2019: 39
2018: 40
2017: 37
2016: 38
2015: 34
2014: 21
2013: 22
2012: 13
2011: 21
2010: 22
2009: 41
2008: 13
2007: 20

Ulkomailla nähdyt ottelut
Stadion-bongaukset
Ulkomaan stadion-bongaukset kuvina
« Viimeksi muokattu: 01.08.2020 klo 16:54:20 kirjoittanut juhinho »
Käre #13

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Pitkät bussimatkat


Vastaus #22 : 18.01.2020 klo 16:48:02

1. 18.01 HJK-RFS 2-1 Telia 5g areena Harjoitusottelu
2. 25.01 HJK-TPS 3-0 Telia 5g areena Suomen cup
3. 01.02 Hifk-HJK 1-2 Talin halli Suomen Cup
4. 15.02 HJK-IFK Mariehamn 3-1 Talin Halli Suomen cup
5. 23.06.TPS - HJK 0-1 Veritas Stadion Suomen Cup
6. 05.07 MP-KPV 1-2 Mikkelin urheilupuisto Ykkönen
« Viimeksi muokattu: 08.07.2020 klo 15:28:12 kirjoittanut Käre #13 »
Grande Duro

Poissa Poissa


Vastaus #23 : 18.01.2020 klo 17:38:56

1.  18.01  HJK - Rigas FS 2-1, harj.ottelu, Telia 5G Areena
2.  25.01  HJK - TPS 3-0, Suomen Cup, Telia 5G Areena
3.  01.02  HIFK - HJK 1-2, Suomen Cup, Talin jalkapallohalli
4.  08.02  HJK - Inter 1-0, Suomen Cup, Talin jalkapallohalli
5.  15.02  HJK - IFK Mariehamn 3-1, Suomen Cup, Talin jalkapallohalli
6.  27.02  Honka - HJK 1-1, Suomen Cup, Esport Areena
7.  27.06  FC Boda - FC Eurajoki 1-6, Nelonen, Björbodavallen

2012: 37 ottelua
2013: 39 ottelua  
2014: 45 ottelua
2015: 33 ottelua
2016: 42 ottelua
2017: 38 ottelua
2018: 33 ottelua
2019: 32 ottelua
« Viimeksi muokattu: 30.06.2020 klo 20:35:12 kirjoittanut Grande Duro »
maakato

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Farak


Vastaus #24 : 18.01.2020 klo 17:55:04

Aloitellaan itsekin.. Viime vuonna 101 ottelua, mutta saapa nähdä päästäänkö samaan. Jos pitäisi ennakkoveikkailla, niin 80-90 matsin välimaastoon jäädään, muta katsellaan. Muutamia stadioneja listalla, joita haluaisi nähdä kesän aikana.

1. La 18.1. 13:00 HJK - Rigas FC 2-1 (0-0) @ Telia 5G -areena (hönts)
2. La 25.1. 13:30 HJK - TPS 3-0 (2-0) AM 569 @ Telia 5G -areena (cuphönts)

3. La 1.2. 13:30 HIFK - HJK 1-2 (0-2) AM 700 @ Talin Jalkapallohalli (cuphönts)
4. La 8.2. 13:30 HJK - FC Inter 1-0 (0-0) AM 423 @ Talin Jalkapallohalli (cuphönts)
5. Su 9.2. 12:00 PK-35 A - KuPS A 1-2 (1-1) AM 69 (heh) @ Talin Jalkapallohalli (ASM-karsinta)
6. Ma 10.2. 21:00 PK-35 - HPS 1-0 (0-0) @ Pallomylly (Winterliiga)
7. La 15.2. 13:30 HJK - IFK Mariehamn 3-1 (2-0) @ Talin Jalkapallohalli (cuphönts)
8. Su 16.2. 12:00 PK-35 A - Gnistan 2-6 (1-4) AM 69 @ Talin Jalkapallohalli (ASM-karsinta)
9. To 27.2. 15:00 FC Honka - HJK 1-1 (0-0) AM 250 @ Esport Arena (cuphönts)
10. La 29.2. 12:00 PK-35 - EPS 2-2 (0-1) @ Peakfin Arena (Winterliiga)

11. Su 1.3. 20:15 PK-35 A - Atlantis FC 0-3 (0-1) @ Talin Jalkapallohalli (ASM-karsinta)
12. Su 8.3. 14:20 Gnistan - PK-35 2-2 (2-1) @ Pajulahti-halli (hönts)

13. To 4.6. 19:00 Atlantis FC - PK-35 1-1 (0-0) @ Pukinmäen Liikuntapuisto (VIHDOIN FUTISTA-hönts)
14. Ti 9.6. 19:45 FC Espoo - JäPS 1-5 (0-2) @ Leppävaaran Stadion (hönts)
15. La 13.6. 12:00 Nopsa - SAPA/3 0-2 (0-1) AM 50 @ Nastolan Urheilukeskus (Etelä-Suomen Kolmonen)
16. La 13.6. 17:00 Reipas - PK-35 2-1 (0-1) AM 390 @ Kisapuisto (Kakkonen A-lohko)
17. Su 14.6. 15:00 HJK A - FC Lahti A 3-0 (3-0) @ Talin nurmi (ASM-karsinta)
18. Ma 15.6. 20:15 FC Espoo/2 - CLE 2-1 (1-0) @ Leppävaaran TN1 (Etelä-Suomen Kolmonen)
19. Ti 16.6. 20:15 VJS - KoiPS 5-1 (1-0) AM 250 @ Myyrmäen Jalkapallostadion (Etelä-Suomen Kolmonen)
20. Ke 17.6. 19:00 PK-35 - FC Viikingit 3-0 (1-0) AM 309 @ Puistolan nurmi (Kakkonen A-lohko)
21. Ke 24.6. 20:00 FC Honka - FC Lahti 0-1 (0-1) AM 353 @ Tapiolan Urheilupuisto (Suomen Cup)
22. La 27.6. 15:00 PK-35 N - TPS N 4-0 (2-0) AM 285 @ Puistolan nurmi (Kansallinen Liiga)
23. Su 28.6. 17:00 FC Honka/Akatemia - PK-35 0-0 AM 250 @ Tapiolan Urheilupuiston tn. (Kakkonen A-lohko)

24. Ke 1.7. 18:30 FC Lahti - HJK 0-4 (0-2) AM 1928 @ Lahden Stadion (Liiga)
25. Pe 3.7. 19:00 Atlantis FC - Klubi-04 3-4 (2-1) AM 250 @ Pukinmäen Liikuntapuisto (Kakkonen B-lohko)
26. La 4.7. 14:00 PK-35 - NJS 4-0 (1-0) AM 261 @ MagneCit Areena (Kakkonen A-lohko)
27. Su 5.7. 18:30 GrIFK - FC Espoo 2-1 (1-0) AM 316 @ Kauniaisten Keskuskenttä (Kakkonen A-lohko)
28. Ke 8.7. 18:30 HJK - FC Haka 3-1 (1-0) AM 2430 @ Bolt Areena (Liiga)
29. Pe 10.7. 18:30 JäPS - PEPO 1-1 (1-0) AM 617 @ Järvenpään Keskuskenttä (Kakkonen A-lohko)
30. Su 12.7. 18:30 MiPK - PK-35 0-4 (0-4) AM 435 @ Mikkelin Urheilupuisto (Kakkonen A-lohko)
31. Ti 14.7. 19:00 Kiffen - FC Viikingit 3-0 (0-0) AM 284 @ Pallokenttä (Kakkonen A-lohko)
32. Pe 17.7 18:30 FC Inter - HJK 1-0 (0-0) AM 2190 @ Veritas Stadion (Liiga)
33. La 18.7. 15:00 PK-35 - JäPS 5-0 (3-0) AM 389 @ MagneCit Areena  (Kakkonen A-lohko)
34. Su 19.7. 18:30 Gnistan - KTP 0-3 (0-0) AM 764 @ Mustapekka Areena (Ykkönen)
35. Ke 22.7. 18:30 FC Honka - FC Inter 1-1 (0-0) AM 1082 @ Tapiolan Urheilupuisto (Liiga)
36. La 25.7. 18:30 HJK - Ilves 2-0 (1-0) AM 2430 @ Bolt Areena (Liiga)
37. Su 26.7. 17:00 FC Honka - RoPS 1-0 (1-0) AM 1120 @ Tapiolan Urheilupuisto (Liiga)


Aikaisemmat vuodet:
2014: 50
2015: 120
2016: 96
2017: 83
2018: 35
2019: 101
« Viimeksi muokattu: 27.07.2020 klo 09:44:03 kirjoittanut maakato »

 
Sivuja: [1] 2 ... 4
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines