FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
29.06.2022 klo 09:35:40 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Futissuomi.fi, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 3
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut 2021  (Luettu 24567 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Djortikkaeff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACO, 1612


: 16.01.2021 klo 13:08:37

Jalkapallon katsominen on aina mahtavaa. Toivottavasti näemme sitä tänä vuonna paljon.

A - ALPPIK, Andreas, Anon4973, ArtAl50, Artsa, asiavirhe
B - Bamsenaattori, batong, blackhawk, Bo-Göran, Bossu, B Watson
C - CheeMan, Chevron, Conlon, Craptree
D - daryK, DE3, Demian, Djortikkaeff, drakon, Durden
E - Edmundo, Elias, Epeli, Erkka, Evian
F -
G -
H - haikaran uhri, hamitu, Hasselhoff, Hemmo93
I - Incrível
J - javito, jjs, Jonios, JTR, juhinho, Juhisman, Jusma Kontula
K - Kakko S. Nikki, Karponvahti, keltamusta, Keravan faija, kova aapeli, krevis, Kuisma, Käre #13
L - Lasitten, Latvis, lentävä emiraatti, Litt45, Lomillé
M - Mestari Scopes, Micky Lee, MiestenK, mustajoki
N - Nade, neliö, nummenkallio
O - Ofih, O'Flynn, Onzaa
P - Pallopoika23, pallourpoilija
Q -
R -
S - siiseli, Silvennoinen
T - toubi, Trump, Tuhoaja, Tukijalka!, Tölkkivaari
U -
V - Vorssander
W - winkkis
X -
Y - Yltiöoptimisti
Z -
Å -
Ä -
Ö -
numerot jne. -

Foorumisteja: 74

Vanhat:
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
« Viimeksi muokattu: 18.06.2022 klo 11:30:07 kirjoittanut Djortikkaeff »
Djortikkaeff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACO, 1612


Vastaus #1 : 16.01.2021 klo 13:10:33

#pvmottelutulossarjakenttä
123.5.AC Oulu - HIFK1-2VeikkausliigaRaatin stadion
212.6.Tanska - Suomi0-1EURO 2020Parken
324.6.AC Oulu - KuPS0-2VeikkausliigaRaatin stadion
430.6.OTP - OLS2-0M KakkonenCastren
55.7.AC Oulu - KTP1-1VeikkausliigaRaatin stadion
69.7.JS Hercules - OTP 1-0M KakkonenCastren
710.7.AC Oulu/OLS - PKKU0-1P17 SMCastren
824.7.SJK - AC Oulu3-2VeikkausliigaOmaSP-stadion
95.9.Suomi - Kazakhstan1-0M MM2022-karsinnatOlympiastadion
107.9.Suomi - Kroatia0-2M U21 EM-karsinnatRaatin stadion
1110.10.Suomi - Ukraina1-2M MM2022-karsinnatOlympiastadion
1216.10.AC Oulu - IFK Mariehamn1-2VeikkausliigaRaatin stadion
1331.10.AC Oulu - KTP2-1VeikkausliigaRaatin stadion
143.11.RoPS - AC Oulu2-1VeikkausliigakarsinnatKeskuskenttä
157.11.AC Oulu - RoPS2-0VeikkausliigakarsinnatRaatin stadion
1616.11.Suomi - Ranska0-2M MM2022-karsinnatOlympiastadion
« Viimeksi muokattu: 17.11.2021 klo 09:27:01 kirjoittanut Djortikkaeff »
Karponvahti

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: 13, KarPo, PeKa, Naiset, SW6 ja 14.3.1978-2.3.2012


Vastaus #2 : 16.01.2021 klo 13:11:15

Tammikuu:

1. 23.1.klo.15:00 KTP - PK-35 2-1(1-0) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

2. 30.1 klo.15:00 PeKa - PEPO 2-3 (2-2) rp:n jälkeen (6-7) Suomen Cup Kakkosen Cup | Arto Tolsa Areena

Helmikuu:

3. 13.2 klo.15:00 (naiset) FC KTP - PK-35 1-4 (1-1) Suomen Cup | Arto Tolsa Areena

4. 21.2 klo.14:00 KTP - MYPA 5-1 (3-1) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

5. 27.2 klo.14:00 PeKa - MYPA 1-5 (1-2) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

Maaliskuu:

6. 8.3 klo.13:30 KTP - IFK Mariehamn 1-1 (1-1) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

7. 13.3 klo.15:00 KTP - Klubi 04 2-0 (0-0) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

Huhtikuu:

8. 3.4 klo.15:00 KTP - PeKa 2-1 (1-1) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

9. 11.4 klo.12:00 (naiset) FC KTP - EBK 0-3 (0-1) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

10. 17.4 klo.15:00 (naiset) FC KTP - PKKU 1-4 (1-3) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

11. 24.4 klo.15:00 KTP - Jippo 0-1(0-0) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

Toukokuu:

12. 7.5 klo.18:30 KTP - FC HONKA 1-3 (0-2) Veikkausliiga | Arto Tolsa Areena

13. 8.5 klo.15:00 (naiset) FC KTP - PEPO 8-0 (1-0, 6-0) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

14. 22.5 klo.14:00 PeKa - HJS 1-3 (0-3) harkkamatsi | Arto Tolsa Areena

15. 29.5 klo.17:30 PeKa - KäPa 1-0 (0-0) Miesten 2-divari lohko-A | Arto Tolsa Areena

Kesäkuu:

16. 6.6 klo.18:30 PeKa - JäPS 1-2 (0-2) Miesten 2-divari lohko-A | Arto Tolsa Areena

17. 8.6 klo.19:30 KarPo - FC Etapa 0-3 (0-1) Miesten 6-divari lohko-10 | Katajainen

18. 12.6 klo.15:00 (naiset) FC KTP - FC Espoo 2-3 (1-0) Naisten 2-divari B-lohko | Arto Tolsa Areena | 2xmakkara=4€

19. 15.6 klo.18:30 KTP - AC Oulu 1-3 (0-0) Veikkausliiga | Arto Tolsa Areena | 2xolut=13€

20. 16.6 klo.19:00 PeKa/KyPa - Ri-Pa 4-1 (0-0) Miesten kolmonen lohko-B | Karhulan KK N

21. 19.6 klo.14:00 PeKa - KuFu98 2-2 (1-2) Miesten 2-divari lohko-A | Arto Tolsa Areena

22. 20.6 klo.15:00 PeKa/KyPa - Edustus IPS 1-4 (0-3) Miesten kolmonen lohko-B | Karhulan KK N | 2xmakkara=4€

23. 21.6 klo.19:00 PoPo - KarPo 3-0 (1-0) Miesten 6-divari lohko-10 | Katajainen

24. 23.6 klo.19:00 (naiset) FC KTP - FC Honka/2 2-3 (2-1) Naisten 2-divari B-lohko | Arto Tolsa Areena

25. 30.6 klo.18:30 KTP - Ilves 1-1 (0-0) Veikkausliiga | Arto Tolsa Areena | makkara+olut=8,5€

Heinäkuu:

26. 6.7 klo.19:30 KarPo - JaVo 2-3 (1-2) Miesten 6-divari lohko-10 | Katajainen

27. 12.7 klo.18:30 KTP - IFK Mariehamn 1-3 (0-1) Veikkausliiga | Arto Tolsa Areena | makkara+vishy=5,5€

28. 19.7 klo.18:30 KTP - FC Haka 0-0 (0-0) Veikkausliiga | Arto Tolsa Areena | 3xmakkara+pepsi=9,5€

29. 20.7 klo.18:30 ViSa - KarPo 1-1 (0-0) Miesten 6-divari lohko-10 | Harjun oppimiskeskus | 2xmakkara 3€

30. 22.7 klo.19:00 Kiri - Jäntevä 1-3 (1-0) Miesten 5-divari lohko-8 | Metsola UK

31. 24.7 klo.17:00 PeKa - MiPK 2-0 (2-0) Miesten 2-divari lohko-A | Arto Tolsa Areena | 2xmakkara=4€

32. 26.7 klo.19:00 PoPo - ViSa 3-0 (2-0) Miesten 6-divari lohko-10 | Katajainen

33. 27.7 klo.19:30 KarPo - FC Villisiat 1-0 (1-0) Miesten 6-divari lohko-10 | Katajainen

34. 28.7 klo.19:00 FC KTP - FC Kuusysi 2-0 (1-0) Naisten 2- divari B-lohko | Arto Tolsa Areena

35. 29.7 klo.19:00 Alipaine - KarPo 3-2 (3-1) Puulaaki | Kilpinen TN

36. 30.7 klo.18:30 PEPO - PeKa 5-0 (3-0) Miesten 2-divari lohko-A | Kimpinen | 10€ sisäänpääsy, 2xmakkara+vishy=6,5€ yht.16,5€

Elokuu:

37. 3.8 klo.18:30 PaPe - KarPo 4-1 (1-1) Miesten 6-divari lohko-10 | Kuusankoski UP N

38. 5.8 klo.18:00 Jäntevä - Korian Klubi 3-3 (2-1) Miesten 5-divari lohko-8 | Karhulan KK TN

39. 7.8 klo.17:00 KTP - HJK 0-1 (0-1) Veikkausliiga | Arto Tolsa Areena

40. 8.8 klo.18:30 PeKa - FC Kiffen 2-1 (0-1) Miesten 2-divari lohko-A | Arto Tolsa Areena

41. 10.8 klo.20:00 Peace United Mylly - KarPo 1-5 (0-1) Puulaaki | Kilpinen TN

42. 12.8. klo.18:00 Jäntevä - Jäppärä 0-0 (0-0) Miesten 5-divari lohko-8 | Karhula KK TN

43. 15.8 klo.15:00 KarPo - Purha/2 0-1 (0-0) Miesten 6-divari lohko-10 | Arto Tolsa Areena

44. 16.8 klo.19:00 KyPa/2 - Jäntevä/Ukot 0-1 (0-0) Miesten 6-divari lohko-10 | Metsola UK

45. 18.8 klo.19:00 PeKa/KyPa - SavU 1-1 (1-0) Miesten kolmonen lohko-B | Karhula KK N | 2xmakkara=4€

46. 19.8 klo.18:00 Kiri - Naseva 3-2 (2-1) Miesten vitonen lohko-8 | Metsola UK

47. 22.8 klo.15:00 FC KTP - FCFJ 2-3 (1-1) Naisten 2-divari B-lohko | Arto Tolsa Areena | 3xmakkara=6€

48. 24.8 klo.18:30 HiHi - KarPo 0-5 (0-2) Miesten 6-divari lohko-10 | Sippola UK N

49. 29.8 klo.15:00 PeKa - Atlantis FC 1-1 (0-1) Miesten 2-divari lohko-A | Arto Tolsa Areena

50. 29.8 klo.17:30 KarPo - Jäntevä/Ukot 1-3 (0-1) Miesten 6-divari lohko-10 | Arto Tolsa Areena

51. 31.8 klo.18:30 KTP - FC Inter 1-3 (0-1) Veikkausliiga | Arto Tolsa Areena | 2xmakkara=4€

Syyskuu:

52. 6.9 klo.18:00 KyPa/2 - KarPo 3-0 (2-0) Miesten 6-divari lohko-10 | Metsola UK

53. 7.9 klo.18:30 PeKa - MYPA 3-1 (1-0) Miesten 2-divari lohko-A | Arto Tolsa Areena | 2xmakkara=4€

54. 11.9 klo.15:00 PeKa/KyPa - HaPK 1-1 (1-1) Miesten kolmonen lohko-B alaloppusarja | Karhula KK N | 2xmakkara=4€

55. 15.9 klo.18:30 PeKa - PEPO 0-1 (0-0) Miesten 2-divari lohko-A | Arto Tolsa Areena

56. 19.9 klo.15:00 PeKa - PKKU 1-2 (0-0) Miesten 2-divari lohko-A | Arto Tolsa Areena

Lokakuu:

57. 23.10 klo.14:00 PeKa - NJS 3-0 (1-0) Miesten 2-divari lohko-A | Arto Tolsa Areena

------------------
2020 52 ottelua
2019 38 ottelua
2018 11 ottelua
« Viimeksi muokattu: 23.10.2021 klo 18:45:07 kirjoittanut Karponvahti »
kova aapeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hienoa Jatkaa Kannatusta


Vastaus #3 : 16.01.2021 klo 13:53:59

Paikanpäällä nähdyt

23.1. Gnistan-Klubi04 2-0 Ogeli
23.1. HJK-Haka 1-0 Jätkäsari siirtymän takia ekat 15min jäi näkemättä
19.2. Suomi-Portugali 1-0 Boltin kaltsit
4.3.   HJK-KTP 6-1 Boltin kaltsit
4.3.   Klubi04 - Gnistan 0-5 Boltin kaltsit va
17.3  HJK-Ilves 4-0 Boltin kaltsit va
20.3. HJK-Ilves 5-0 Boltin kaltsit N
24.3. Klubi04-JäPS 0-1 Boltin kaltsit
3.4.   PK-35 V-HJK 2-1rp Vantaa
10.4. Klubi04-Atlantis 2-0 Boltin kaltsit
10.4. HJK-Inter 4-0 Boltin kaltsot
13.4. HJK-AC Oulu 4-0 Boltin kaltsit
17.4. HJK-JyPK 4-1 Boltin kaltsit
17.4. HJK-Luhta 1-2 Boltin kaltsit
18.4  Klubi04-Honka 2-1
23.4  TiPS-HJK 0-2 Vantaa
24.4. HJK-Honka 4-2 Boltin kaltsit
2.5    KuPS-HJK 3-0 Savo
2.5    KuPS-HJK 0-0 Savo
7.5.   HJK-pkvantaa 1-1 Boltin kaltsit
9.5.   Klubi04-KPV 0-2 Boltin kaltsit
11.5  Ilves-HJK 0-3 Manse
12.5  HJK-PK35 3-1 Boltin kaltsi
13.5  Jaro-klubi04 4-1 Jeppis
17.5  HJK-Luhta 2-0 Boltin kaltsit
18.5. Klubi04-MP 3-1 Boltin kaltsit
24.5. SJK-HJK 0-2 Lakeuden betoni
26.5. Musa-HJK 1-1 Porin tuulessa kahvia ilman sokeria(peukku alas)
28.5. HJK-Oulu 3-1 Boltin kaltsit
29.5. Ilves-HJK 1-3 Tays:n metsä
30.5. Herkules-HJK 0-4 Heinäpää B-pojat
2.6.   HJK-TPS 5-3 Tali P15 liiga etelä
6.6    HJK-PPJ 5-0 Sahara P13 liiga etelä
6.6.   HJK-Käpä 5-0 Sahara P15 liiga etelä
6.6.   HJK-Palloiirot 6-1 Sahara P14 liiga etelä
6.6.   Valtti-HJK 1-3 Puotila T15 liiga etelä
7.6.   Jokerit-HJK/töölö 5-1 myllypuro vitonen
8.7.   Kontu-HJK 0-7 Kontula A-SM
9.6.   Honka/2-HJK 2-4 Otaniemi N cup
10.6. Haka-HJK 1-2 Paskakoski
11.6. EIF-Klubi04 1-2 Tammisaari
12.6. Tanska-Suomi 1-2 0-1 Köpis
« Viimeksi muokattu: 13.06.2021 klo 22:46:39 kirjoittanut kova aapeli »
Kuisma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 261008 | 151119


Vastaus #4 : 16.01.2021 klo 15:50:20

EURO 2020
16.6. Suomi - Venäjä
18.6. Ruotsi - Slovakia
21.6. Suomi - Belgia

MM2022-karsinta
4.9. Suomi - Kazakstan
9.10. Suomi - Ukraina
16.11. Suomi - Ranska

UCL-karsinta
27.7. HJK - Malmö FF

UEL-karsinta
26.8. HJK - Fenerbahce

UECL-karsinta
8.7. Inter - Puskás Akadémia
19.8. KuPS - Union Berlin

Liiga
9.5. Inter - Haka
10.6. Inter - MIFK
11.9. Inter - HJK
22.9. Inter - AC Oulu
3.10. Inter - HIFK
31.10. Inter - SJK

Suomen Cup
3.4. Inter - SJK

Kakkonen
11.6. Pargas IF - KaaPo
1.8. KaaPo - TPV
11.8. KaaPo - Jazz
22.8. KaaPo - Ilves/2
24.10. KaaPo - Ilves-Kissat

Kolmonen
21.7. TPS U23 - Inter/2
11.8. Inter/2 - VG-62
25.8. Inter/2 - Peimari Utd
6.10. Inter/2 - TPK

ASM
26.9. Inter - PK-35
23.10. Inter - Atlantis

BSM
23.10. Inter - JIPPO

Harjoitusottelut
1.9. Suomi - Wales

Aiemmat vuodet
2009: 14 ottelua
2010: 20 ottelua
2011: 26 ottelua
2012: 24 ottelua
2013: 18 ottelua
2014: 37 ottelua
2015: 48 ottelua
2016: 28 ottelua
2017: 35 ottelua
2018: 54 ottelua
2019: 46 ottelua
2020: 60 ottelua
2021: 29 ottelua

Yht: 439
« Viimeksi muokattu: 24.05.2022 klo 21:59:35 kirjoittanut Kuisma »
lentävä emiraatti

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Football Club International Turku


Vastaus #5 : 16.01.2021 klo 16:07:29

1. 21/05 FC Inter - KTP (Veikkausliiga)
2. 03/06 Lieto - PaiHa (Harjoitusottelu)
3. 07/06 KaaPo - PaiHa (Harjoitusottelu)
4. 10/06 FC Inter - IFK Mariehamn (Veikkausliiga)
5. 16/06 Suomi - Venäjä (Euro2020)
6. 23/06 KaaPo - GrIFK (Kakkonen)
7. 28/06 PIF/2 - PaiHa (Nelonen)
8. 30/06 FC Inter - FC Lahti (Veikkausliiga)
9. 08/07 FC Inter - Puskas Akademia (UECL karsinta)
10. 10/07 PaiHa - Lieto (Nelonen)

11. 15/07 FC Inter/2 - MaPS (Kolmonen)
12. 19/07 FC Inter - HIFK (Veikkausliiga)
13. 21/07 TPS u23 - FC Inter/2 (Kolmonen)
14. 23/07 LTU - FC Eurajoki (Nelonen)
15. 25/07 IFK Mariehamn - FC Inter (Veikkausliiga)
16. 31/07 PaiHa - TuWe (Nelonen)
17. 01/08 KaaPo - TPV (Kakkonen)
18. 02/08 FC Inter - FC Honka (Veikkausliiga)
19. 08/08 FC Haka - FC Inter (Veikkausliiga)
20. 11/08 KaaPo - FC Jazz (Kakkonen)

21. 14/08 PaiHa - LTU (Nelonen)
22. 18/08 Gnistan - PK-35 (Ykkönen)
23. 20/08 VG-62 - ÅIFK (Kolmonen)
24. 21/08 FC Inter - Ilves (Veikkausliiga)
25. 27/08 KaaPo - PIF (Kakkonen)
26. 28/08 PaiHa - SC Wolves (Nelonen)
27. 03/09 KaaPo - SalPa (Kakkonen)
28. 04/09 Suomi - Kazakstan (MM-karsinta)
29. 10/09 TPS - MuSa (Ykkönen)
30. 11/09 FC Inter - HJK (Veikkausliiga)

31. 18/09 PaiHa - RaiFu (Nelonen)
32. 22/09 FC Inter - AC Oulu (Veikkausliiga)
33. 02/10 PaiHa - PIF/2 (Nelonen)
34. 08/10 TPS - VPS (Ykkönen)
35. 09/10 Suomi - Ukraina (MM-karsinta)
36. 16/10 FC Inter - KuPS (Veikkausliiga)
37. 24/10 KaaPo - Ilves-Kissat (Kakkonen)
38. 31/10 FC Inter - SJK (Veikkausliiga)
39. 06/11 Djurgården - Halmstad (Allsvenskan)
40. 07/11 AIK - Östersund (Allsvenskan)

41. 16/11 Suomi - Ranska (MM-karsinta)

» 2020 - 43
» 2019 - 55
» 2018 - 49
» 2017 - 47
» 2016 - 56
» 2015 - 43
» 2014 - 32
» 2013 - 33
» 2012 - 22
» 2011 - 12
» 2010 - 13
« Viimeksi muokattu: 17.11.2021 klo 11:05:49 kirjoittanut lentävä emiraatti »
Jonios

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MyPa, West ham


Vastaus #6 : 16.01.2021 klo 16:34:05

Tammikuu
Helmikuu

Maaliskuu
13.3 Pepo-PK-35 0-3, Suomen cup, Amiksen tekonurmi, 0€

Huhtikuu
Toukokuu

Kesäkuu
10.6 Fc Inter-Ifk Mariehamn 3-0, Veikkausliiga, Veritas stadion, 10€
18.6 Pallo-Iirot-TPS U23 1-1, Kolmonen, Äijänsuo Stadion, 5€

Heinäkuu
5.7 Ilves-FC Haka 1-0, Veikkausliiga, Ratinan Stadion, 12€
16.7 KJP-IPS Edustus 2-2, Kolmonen, Kouvolan Keskuskenttä, 3€
19.7 FC Inter-HIFK 0-1, Veikkausliiga, Veritas stadion, 15€
23.7 Pallo-Iirot-JyTy 3-1, Kolmonen, Äijänsuon stadion, 5€
27.7 HJK-Malmö FF 2-2, Mestarienliiga karsinta, Bolt areena, 20€

Elokuu
5.8 Pallo-Iirot-TPK 2-0, Kolmonen,Äijänsuon stadion, 5€
19.8 TPS-RoPS 2-3, Ykkönen, Veritas stadion, 10€
26.8 HJK-Fenerbahce 2-5, Eurooppaliiga karsinta, Bolt areena, 25€

Syyskuu
1.9 Pallo-Iirot-Masku, Kolmonen, Äijänsuon stadion, 5€
19.9 Pepo-NJS 2-0,  Kakkonen, Kimpinen, 6€

Lokakuu
1.10 Mypa-Kiffen 2-1, Kakkonen, Saviniemi, 10€
9.10. Suomi - Ukraina 1-2, MM-karsinta, Olympiastadion, 29€
23.10 Pepo- MiPK 5-2, Kolmonen, Sammonlahden tekonurmi, 6€
31.10 KuPS-HJK 1-1, Veikkausliiga, Väre Areena, 10€

Marraskuu
16.11 Suomi-Ranska 0-2, MM-karsinta, Olympiastadion, 32€


2020 -27 ottelua
2019 -55 ottelua
2018 -33 ottelua
« Viimeksi muokattu: 28.11.2021 klo 22:13:10 kirjoittanut Jonios »
blackhawk

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TPS, Suomi, Everton


Vastaus #7 : 16.01.2021 klo 16:53:59

Paikan päällä nähdyt ottelut (73 ottelua)
La 8.5.Rovaniemen keskuskenttä:RoPS - TPSNaisten Ykkönen
Su 23.5.Mikkelin urheilupuisto:MP - TPSMiesten Ykkönen
Pe 4.6.Olympiastadion:Suomi - ViroMiesten harjoitusottelu
Su 6.6.Klaukkala N:NJS - TPSNaisten Ykkönen
Ma 7.6.Kupittaa 5:TPS/KaaPo - PKKUT18 SM
Pe 11.6.Yläkenttä:TPS - P-IirotNaisten Ykkönen
La 12.6.Parken:Tanska - SuomiEM-kisat
La 19.6.Impivaara:TPS/2 - TPVNaisten Kakkonen
Ti 22.6.Veritas Stadion:TPS - EIFMiesten Ykkönen
Ke 23.6.Kupittaa 5:TPS/KaaPo - NuPST18 SM
To 24.6.Yläkenttä:TPS U23 - Peimari UTDMiesten Kolmonen
Ti 29.6.Impivaara:TPS - HJST15 Liiga
To 1.7.Veritas Stadion:TPS - HJK Klubi 04Miesten Ykkönen
Su 4.7.Vuores:Ilves/2 - TPSNaisten Ykkönen
Ma 5.7.Oulunkylä:Gnistan - TPSMiesten Ykkönen
Ke 7.7.Kupittaa 5:TPS/KaaPo - P-IirotT18 SM
Ke 7.7.Kupittaa 8:TPS - PPJP17 SM
To 8.7.Yläkenttä:JyTy - TPS U23Miesten Kolmonen
La 10.7.Espoonlahti 1:EPS - TPS/KaaPoT18 SM
Ke 14.7.Yläkenttä:TPS U23 - VG-62Miesten Kolmonen
Pe 16.7.Veritas Stadion:TPS - KPVMiesten Ykkönen
La 17.7.Castren:ONS - TPSNaisten Ykkönen
Ke 21.7.Yläkenttä:TPS U23 - FC Inter 2Miesten Kolmonen
To 22.7.Raunistula:TuWe - TPSNaisten Ykkönen
La 24.7.Impivaara:TPS/2 - FC Sport-jNaisten Kakkonen
Ke 28.7.Liedon keskuskenttä:Lieto - TPS/2Naisten Kakkonen
To 29.7.Yläkenttä:ÅIFK - TPS U23Miesten Kolmonen
Pe 30.7.Veritas Stadion:TPS - MPMiesten Ykkönen
La 31.7.Yläkenttä:TPS/KaaPo - EBKT18 SM
Su 1.8.Pajbacka:PIF - HJK T18Naisten Suomen Cup
Ti 3.8.Mehtimäki:JIPPO - TPSMiesten Ykkönen
Ke 4.8.Yläkenttä:TPS U23 - MaskuMiesten Kolmonen
La 7.8.Veritas Stadion:TPS - PK-35Miesten Ykkönen
Su 8.8.Lahden Kisapuisto:FC Kuusysi - TPS/KaaPoT18 SM
Ke 11.8.Kaarinan keskuskenttä 2:KaaPo - TPS/2Naisten Kakkonen
La 14.8.Yläkenttä:TPS - PKKUNaisten Ykkönen
Ke 18.8.Yläkenttä:TPS U23 - WilpasMiesten Kolmonen
Ke 18.8.Parkki:TPS/2 - ÅIFKNaisten Kakkonen
To 19.8.Veritas Stadion:TPS - RoPSMiesten Ykkönen
La 21.8.Keski-Espoo 1 TN:EBK - TPSNaisten Ykkönen
To 26.8.Yläkenttä:TPK - TPS U23Miesten Kolmonen
La 28.8.Yläkenttä:TPS - NJSNaisten Ykkönen
Ke 1.9.Olympiastadion:Suomi - WalesMiesten harjoitusottelu
To 2.9.Äijänsuon stadion:P-Iirot - TPSNaisten Ykkönen
La 4.9.Olympiastadion:Suomi - KazakstanMM-karsinta
Su 5.9.Yläkenttä:TPS - RoPSNaisten Ykkönen
Ke 8.9.Yläkenttä:TPS - HJKT15 Liiga
Pe 10.9.Veritas Stadion:TPS - MuSaMiesten Ykkönen
La 11.9.Yläkenttä:TPS - Ilves/2Naisten Ykkönen
Ke 15.9.Veritas Stadion:TPS - GnistanMiesten Ykkönen
Pe 17.9.Yläkenttä:TPS U23 - VG-62Miesten Kolmonen
La 18.9.Yläkenttä:TPS/KaaPo - ONST18 SM
La 18.9.Yläkenttä:TPS - VJSNaisten Ykkönen
Su 19.9.Bolt Arena:HJK Klubi 04 - TPSMiesten Ykkönen
Ti 21.9.Veritas Stadion:Suomi - SlovakiaNaisten MM-karsinta
La 25.9.Veritas Stadion:TPS - FF JaroMiesten Ykkönen
Su 26.9.Yläkenttä:TPS U23 - FC ÅlandMiesten Kolmonen
Pe 1.10.Yläkenttä:ÅIFK - TPS U23Miesten Kolmonen
La 2.10.Yläkenttä:TPS - ONSNaisten Ykkönen
Su 3.10.LähiTapiola-areena:TPS - FC EspooT15 Liiga
Pe 8.10.Veritas Stadion:TPS - VPSMiesten Ykkönen
La 9.10.Olympiastadion:Suomi - UkrainaMM-karsinta
Ti 12.10.Ratina:Suomi - ItävaltaU21 EM-karsinta
Ke 13.10.Töölön Pallokenttä 1:ToTe Betoni - TPS/KaaPo T18Naisten Suomen Cup
To 14.10.Veritas Stadion:TPS - EIFMiesten Ykkönen
La 16.10.Yläkenttä:TPS U23 - MaskuMiesten Kolmonen
La 16.10.Yläkenttä:TPS/KaaPo - HyPST18 SM
La 23.10.Rovaniemen keskuskenttä:RoPS - TPSMiesten Ykkönen
Ti 26.10.Olympiastadion:Suomi - IrlantiNaisten MM-karsinta
La 30.10.Kupittaa 5:TPS - IlvesP20 SM
Su 31.10.Kupittaa 5:TPS - IlvesP17 SM
Ti 16.11.Olympiastadion:Suomi - RanskaMM-karsinta
La 11.12.Kupittaa 5:TPS - FC InterP20 harjoitusottelu

Edelliset kaudet
2020 - 93 ottelua
2019 - 100 ottelua
2018 - 82 ottelua
2017 - 61 ottelua
2016 - 49 ottelua
2015 - 52 ottelua
2014 - 40 ottelua
2013 - 41 ottelua
2012 - 39 ottelua
2011 - 35 ottelua
2010 - 41 ottelua
2009 - 54 ottelua
2008 - 31 ottelua
2007 - 25 ottelua
2006 - 23 ottelua
« Viimeksi muokattu: 11.12.2021 klo 15:09:30 kirjoittanut blackhawk »
Evian

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Läpärit


Vastaus #8 : 16.01.2021 klo 20:46:10

1. HO: Lahden Reipas - JäPS 2-2 16.1.2021 Mukkulan kupla
2. HO: FC Lahti - EIF 3-1 16.1.2021 Mukkulan kupla
3. HO: FC Lahti - FC Honka 0-1 23.1.2021 Mukkulan kupla
4. HO: FC Lahti - Lahden Reipas 2-1 30.1.2021 Mukkulan kupla
5. SC-k: FC Lahti - HJK 1-1 6.2.2021 Mukkulan kupla
6. SC-k: FC Lahti - FC KTP 3-0 13.2.2021 Mukkulan kupla
7. HO: Lahden Reipas - Atlantis FC 1-1 13.2.2021 Mukkulan kupla
8. HO: Lahden Reipas - SalPa 2-2 20.2.2021 Mukkulan kupla
9. HO: Lahden Reipas - PeKa 3-0 13.3.2021 Kisapuisto
10. HO: Lahden Reipas - MiPK 2-0 20.3.2021 Kisapuisto
11. HO: Lahden Reipas - PEPO 2-3 27.3.2021 Kisapuisto
12. HO: Lahden Reipas - JJK 2-1 1.4.2021 Kisapuisto
13. HO: FC Lahti - Ilves 2-0 3.4.2021 Kisapuisto
14. HO: Lahden Reipas - PeKa 0-1 10.4.2021 Kisapuisto
15. HO: FC Lahti - FC KTP 2-1 10.4.2021 Kisapuisto
16. HO: Lahden Reipas - MYPA 3-0 17.4.2021 Kisapuisto
17. HO: FC Lahti - IF Gnistan 4-2 24.4.2021 Kisapuisto
18. HO: Lahden Reipas - HJS 1-1 24.4.2021 Kisapuisto
19. HO: Lahden Reipas - PKKU 3-1 29.4.2021 Kisapuisto
20. VL: FC Lahti - FC Inter 2-1 3.5.2021 Lahden stadion
21. HO: Lahden Reipas - VJS 3-1 8.5.2021 Kisapuisto
22. VL: FC Lahti - KuPS 2-4 11.5.2021 Lahden stadion
23. VL: FC Lahti - FC Honka 1-0 22.5.2021 Lahden stadion
24. Kak: PKKU - Lahden Reipas 0-1 1.6.2021 Kalevan Urheilupuisto
25. Kak: Lahden Reipas - MYPA 3-2 4.6.2021 Kisapuisto
26. VL: FC Lahti - Ilves 3-1 10.6.2021 Lahden stadion
27. ASM: FC Lahti A - FC Kontu A 9-1 12.6.2021 Kisapuisto
28. BSM: FC Lahti B - Hercules B 0-1 12.6.2021 Kisapuisto
29. VL: FC Haka - FC Lahti 1-1 15.6.2021 Tehtaan kenttä
30. Kak: Lahden Reipas - KäPa 0-1 20.6.2021 Kisapuisto
31. VL: FC Lahti - HIFK 0-0 23.6.2021 Lahden stadion
32. VL: FC Inter - FC Lahti 1-1 30.6.2021 Veritas Stadion
33. VL: FC Lahti - SJK 2-1 4.7.2021 Lahden stadion
34. BSM: FC Lahti B - JJK B 3-3 7.7.2021 Kisapuisto
35. BSM: FC Lahti B - Ilves B 2-1 10.7.2021 Kisapuisto
Eristys ja 12 varmasti missattua matsia, kiitos Pietarissa olijat!
36. VL: FC Lahti - FC KTP 3-0 30.7.2021 Lahden stadion
37. Kak: Lahden Reipas - Atlantis FC 1-1 31.7.2021 Kisapuisto
38. ASM: FC Lahti A - Komeetat A 4-1 1.8.2021 Kisapuisto
39. Vit: FC Kuusysi/2 - Kotkan Kiri 4-1 4.8.2021 Radiomäki
40. Nel: Nopsa - Myrskylän Myrsky 3-0 6.8.2021 Nastolan Urheilukeskus
41. Kak: Lahden Reipas - KuFu-98 2-1 11.8.2021 Kisapuisto
42. VL: FC Lahti - FC Haka 0-2 13.8.2021 Lahden stadion
43. BSM: FC Lahti B - KJP B 2-2 14.8.2021 Kisapuisto
44. Kak: Lahden Reipas - PKKU 1-0 14.8.2021 Kisapuisto
45. ASM: FC Lahti A - Ilves A 2-1 15.8.2021 Kisapuisto
46. UECL: KuPS - FC Union Berlin 0-4 19.8.2021 Olympiastadion
47. VL: FC Lahti - HJK 0-1 23.8.2021 Lahden stadion
48. Kak: Atlantis FC - Lahden Reipas 2-2 24.8.2021 Pukinmäki
49. VL: AC Oulu - FC Lahti 1-1 28.8.2021 Raatin stadion
50. Kak: Lahden Reipas - FC Kiffen 1-1 31.8.2021 Kisapuisto
51. BSM: FC Lahti B - FC Inter B 1-0 4.9.2021 Kisapuisto
52. Kak: Lahden Reipas - PEPO 0-1 4.9.2021 Kisapuisto
53. VL: Ilves - FC Lahti 1-0 11.9.2021 Ratina
54. VL: FC Lahti - AC Oulu 0-0 18.9.2021 Lahden stadion
55. MO: Suomi U16 - Islanti U16 4-3 21.9.2021 Mikkelin Urheilupuisto
56. VL: KTP - FC Lahti 1-2 22.9.2021 Arto Tolsa Areena
57. ASM: FC Lahti A - FC Haka A 1-1 26.9.2021 Kisapuisto
58. TBYk: FC Lahti T18 - Valtti YJ/2 4-3 26.9.2021 Kisapuisto
59. Kol: FC Kuusysi - Ponnistajat 5-2 1.10.2021 Kisapuisto
60. BSM: FC Lahti B - FC Espoo B 2-1 2.10.2021 Kisapuisto
61. Kak: Lahden Reipas - MiPK 4-2 2.10.2021 Kisapuisto
62. VL: FC Lahti - KTP 2-1 3.10.2021 Lahden stadion
63. Kol: FC Kuusysi - NJS/2 3-2 9.10.2021 Kisapuisto
64. ASM: FC Lahti A - PK-35 A 4-1 10.10.2021 Kisapuisto
65. TBYk: FC Lahti T18 - JyPK/2 1-2 17.10.2021 Kisapuisto
66. VL: FC Lahti - AC Oulu 0-0 22.10.2021 Lahden stadion
67. ASM: FC Lahti A - IF Gnistan A 1-0 23.10.2021 Kisapuisto
68. BSM: FC Lahti B - KPV B 1-0 23.10.2021 Kisapuisto
69. VL: FC Lahti - FC Honka 2-3 31.11.2021 Lahden stadion
70. MO: Suomi U21 - Viro U21 1-0 15.11.2021 Arto Tolsa Areena
71. HO: FC Kuusysi - FC Reipas A 3-3 4.12.2021 Mukkulan kupla
72. HO: FC Lahti - FC Haka 4-0 10.12.2021 Mukkulan kupla
73. HO: FC Lahti - JäPS 5-1 17.12.2021 Mukkulan kupla
74. HO: FC Lahti B - VJS B 4-2 18.12.2021 Mukkulan kupla
75. HO: FC Reipas A - Lahden Reipas 2-7 18.12.2021 Mukkulan kupla

Viime kaudella jäätiin pettymykseks alle sadan matsin kirkkaasti ja lopullinen saldo tais olla 68 nähtyä matsia. Toivottavasti tää kausi ois parempi. Viime vuonna jokaisesta matsista tuli kirjotettua jotain, joten toivottavasti tänäki vuonna kykenis samaan.
« Viimeksi muokattu: 18.12.2021 klo 20:35:07 kirjoittanut Evian »
Tuhoaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Meidän Maajoukkueet, HJK, ACH


Vastaus #9 : 17.01.2021 klo 10:02:49

Suunta on ollut pari vuotta ylöspäin, mutta kyllä jalkapalloa haluaisi katsoa vielä enemmän. Klubin matseja tulee tietysti eniten. Muutaman vierasreissun voisi ottaa kesän ohjelmaan. EM kisat, 04:n nousu ykköseen ja Ponnareiden nousu neloseen toivottavasti täyttävät muilta osin tämän kalenterin.

1. 4.6. Suomi - Viro 0-1. Harjoitusottelu, Olympiastadion.
2. 18.6. HJK - Ilves 2-1. Veikkausliiga, Bolt Arena.
3. 20.6. Klubi 04 - Gnistan 0-3. Ykkönen, Bolt Arena.
4. 24.6. HJK - KTP 2-0. Veikkausliiga, Bolt Arena.
5. 28.6. Ponnistus - Liry (Lappeenrannan Itäinen Raittiusyhdistys) 0-3. Regions cup, Haapaniemen kenttä.
6. 29.6. HIFK - HJK 0-1. Veikkausliiga, Bolt Arena.

7. 24.7. HJK - Haka 2-0. Veikkausliiga, Bolt Arena.
8. 27.7. HJK - Malmö 2-2. UCL-karsinta, Bolt Arena.
9. 31.7. HJK - SJK 0-0. Veikkausliiga, Bolt Arena.

10. 12.8. HJK - Neftci Baku 3-0. UEL-karsinta, Bolt Arena.
11. 26.8. HJK - Fenerbahce 2-5. UEL-karsinta, Bolt Arena
12. 29.8. HJK - KuPS 1-1. Veikkausliiga, Bolt Arena.

13. 1.9. Suomi - Wales 0-0. Harjoitusottelu, Olympiastadion.
14. 4.9. Suomi - Kazakstan 1-0. MM-karsinta, Olympiastadion.
15. 10.9. Klubi 04 - RoPS 0-1. Ykkönen, Bolt Arena.
16. 16.9. HJK - LASK 0-2. UECL, Bolt Arena.
17. 22.9. HJK - HIFK 0-2. Veikkausliiga, Bolt Arena.
18. 24.9. HerTo - Ponnistus 3-2. Nelonen, Pallomylly.
19. 26.9. HJK - Inter 0-1. Veikkausliiga, Bolt Arena.

20. 3.10. HJK - SJK 2-3. Veikkausliiga, Bolt Arena.
21. 16.10. FC Kontu - TamU 0-5. Regions Cup finaali, Olympiastadion.
22. 17.10. Klubi 04 - MP 2-0. Ykkönen, Bolt Arena.
23. 21.10. HJK - Maccabi Tel Aviv 0-5. UECL, Bolt Arena.
24. 24.10. HJK - Inter 2-1. Veikkausliiga, Bolt Arena.
26. 27.10. HJK - HIFK 1-0. Veikkausliiga, Bolt Arena.

27. 16.11. Suomi - Ranska 0-2. MM-karsinta, Olympiastadion.
28. 25.11. HJK - Alashkert 1-0. UECL, Bolt Arena.

2020: 34 ottelua paikan päällä
2019: 30 ottelua paikan päällä
2018: 23 ottelua paikan päällä
2017: 34 ottelua paikan päällä
2016: 51 ottelua paikan päällä
2015: 61 ottelua paikan päällä
2014: 68 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 04.12.2021 klo 23:16:19 kirjoittanut Tuhoaja »
Hemmo93

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS


Vastaus #10 : 17.01.2021 klo 13:19:15

1. TPS - TPS P06 (N ho) 16.1.
2. TPS - TPS P07 (N ho) 23.1.
3. TPS - TPS P07 (N ho) 30.1.
4. Åland United - TPS (N SC) 6.2.
5. TPS - Ilves (N SC) 13.2.
6. TPS - TuWe (N ho) 13.3.
7. TPS - PKKU (N ho) 21.3.
8. PKKU - TPS (N ho) 10.4.
9. Pallo-Iirot - TPS (N ho) 17.4.
10. VJS - TPS (N1) 25.4.
11. TPS - TuWe (N1) 4.5.
12. RoPS - TPS (N1) 8.5.
13. TPS - VIFK (N1) 13.5.
14. TPS - HauPa (N1) 16.5.
15. TuWe - Pallo-Iirot (N1) 20.5.
16. PKKU - TPS (N1) 22.5.
17. TPS - EBK (N1) 29.5.
18. TPS - NuPS (T18) 29.5.
19. NJS - TPS (N1) 6.6.
20. TPS - Pallo-Iirot (N1) 11.6.
21. TPS2 - TPV (N2) 19.6.
22. TPS - EIF (M1) 22.6.
23. TPS - NuPS (TB) 23.6.
24. TPS - PK35 (P20) 3.7.
25. TPS2 - SeMi (N2) 3.7.
26. Ilves/2 - TPS (N1) 4.7.
27. TPSU23 - VG62 (M3) 14.7. 5€
28. ONS - TPS (N1) 17.7.
29. TPSU23 - inter (M3) 21.7.
30. TuWe - TPS (N1) 22.7.
31. TPS2 - FC Sport-j (N2) 24.7.
32. LiePa - TPS2 (N2) 28.7.
33. ÅIFK - TPSU23 (M3) 29.7.
34. TPS - MP (M1) 30.7.
35. TPS - EBK (TB) 31.7.
36. KaaPo - TPS2 (N2) 11.8.
37. TPS - PKKU (N1) 14.8.
38. EBK - TPS (N1) 21.8.
39. TuTo - PaiHa (N3) 26.8.
40. TPS - NJS (N1) 28.8.
41. TPS - RoPS (N1) 5.9.
42. TPS - MuSa (M1) 10.9.
43. TPS - Ilves/2 (N1) 11.9.
44. TPS2 - FC Sport-j (N2) 11.9.
45. TuTo - KFS (N3) 12.9.
46. TPS - Gnistan (M1) 15.9.
47. TPS - ONS (TB) 18.9.
48. TPS - VJS (N1) 18.9.
49. Suomi - Slovakia (MM-karsinnat)  21.9.
50. VIFK - TPS (N1) 25.9.
51. TPS - ONS (N1) 2.10.
52. TPS - VPS (M1) 8.10.
53. TPS - EIF (M1) 14.10.

Liput: 5€ (+ TPS (M) kausikortti 98€, TPS N kausikortti 40€)

Matkat: 9332km (+laivamatka)
« Viimeksi muokattu: 23.10.2021 klo 20:34:13 kirjoittanut Hemmo93 »
Anon4973

Poissa Poissa


Vastaus #11 : 17.01.2021 klo 16:28:45

17.4. HJK - FC Lahti 1-2, Bolt Areena (kalliot). Harjoitusottelu
6.6. PK-35 - TPS 0-0, MagneCit Areena, Ykkönen
21.6. Suomi - Belgia 0-2, Gazprom Arena, Euro 2020
27.7. HJK - Malmö FF 2-2, Bolt Areena (kalliot). UCL karsinta
30.7. TPS - MP 2-2, Veritas Stadion, Ykkönen
19.8. KuPS - 1. FC Union Berlin 0-4 Olympiastadion, UECL karsinta
4.9. Suomi - Kazakstan 1-0, Olympiastadion, MM- karsinta
15.9. TPS - Gnistan 3-0, Veritas Stadion, Ykkönen
19.9. Klubi 04 - TPS 2-4, Bolt Areena, Ykkönen
22.9. Honka - KuPS 0-1, Tapiola, Veikkausliiga
2.10. Gnistan - TPS 1-2, Mustapekka Areena, Ykkönen
8.10. TPS - VPS 1-3, Veritas Stadion, Ykkönen
9.10. Suomi - Ukraina 1-2, Olympiastadion, MM-karsinta
« Viimeksi muokattu: 11.10.2021 klo 22:38:05 kirjoittanut Anon4973 »
asiavirhe

Poissa Poissa


Vastaus #12 : 17.01.2021 klo 17:39:13

Paikan päällä nähdyt:

FIFA World Cup Qualification
9.10 Suomi - Ukraina
16.11 Suomi - Ranska

Eredivisie
31.10 Utrecht - Willem II

Champions League Qualifying
27.7 HJK - Malmö FF

Europa League Qualifying
26.8 HJK - Fenerbahce

Europa Conference League Qualifying
19.8 KuPS - Union Berlin

Europa Conference League
16.9 HJK - LASK
21.10 HJK - Maccabi Tel Aviv

Veikkausliiga
28.8 Honka - HIFK

Ykkönen
5.7 Gnistan - TPS

Kakkonen
1.6 PKKU - Reipas
9.6 JäPS - NJS
4.7 NJS - PeKa


2020
2019
2018
« Viimeksi muokattu: 17.11.2021 klo 18:52:17 kirjoittanut asiavirhe »
neliö

Poissa Poissa


Vastaus #13 : 17.01.2021 klo 18:41:11

Pelkästään paikan päällä nähdyt:

01 - Ilves-Kissat - PIF, Kakkonen (2-3) @ Kauppi 3 (su 06.06.21)
02 - TP-T - Tampere United, Kolmonen (0-8) @ Pyynikki (la 12.06.21)
03 - Ilves/2 - SalPa, Kakkonen (0-2) @ Kauppi 3 (su 13.06.21)
04 - Tampere United - IkU, Kolmonen (5-0) @ Pyynikki (la 19.06.21)
05 - Tampere United - PP-70, Kolmonen (5-0) @ Pyynikki (su 19.07.21)
06 - Tampere United - AC Barca, Regions Cup (6-1) @ Pyynikki (la 24.07.21)
07 - TKT - Tampere United, Kolmonen (0-3) @ Hervannan keskuskenttä (to 29.07.21)
08 - Tampere United - Loiske, Kolmonen (11-0) @ Pyynikki (to 05.08.21)
09 - TPV - SalPa, Kakkonen (0-2) @ Kauppi 3 (la 07.08.21)
10 - Tampere United - PJK, Kolmonen (6-2) @ Pyynikki (to 12.08.21)
11 - TPV - FC Honka/akatemia, Kakkonen (0-0) @ Kauppi 3 (la 14.08.21)
12 - Tampere United - TiPS, Regions Cup (2-1) @ Pyynikki (su 05.09.21)
13 - Tampere United - TP-T, Kolmonen (5-1) @ Pyynikki (to 23.09.21)
14 - TKT - Tampere United , Kolmonen (1-4) @ Kauppi 2 (to 30.09.21)
15 - Tampere United - FC Haka-j, Kolmonen (6-0) @ Pyynikki (la 09.10.21)
16 - Suomi U21 - Itävalta U21, U21 EM-karsinta (3-1) @ Ratina (ti 12.10.21)
17 - FC Kontu - Tampere United, Regions Cup (0-5) @ Olympiastadion (la 16.10.21)
18 - TPV - VJS, Kakkonen (0-3) @ Kaukajärvi (su 24.10.21)

2020 - 56 peliä
2019 - 65 peliä
2018 - 45 peliä
« Viimeksi muokattu: 24.10.2021 klo 23:02:07 kirjoittanut neliö »
juhinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Toni Doblas


Vastaus #14 : 21.01.2021 klo 08:10:10

Europelit
11. HJK-Malmö FF 27.7. (UCL, 2. karsintakierros)
12. Honka-NK Domžale 29.7. (UECL, 2. karsintakierros)
14. HJK-Neftçi Baku PFK 12.8. (UEL, 3. karsintakierros)
16. KuPS-Union Berlin 19.8. (UECL, playoff-kierros)
17. HJK-Fenerbahçe SK 26.8. (UEL, playoff-kierros)
21. HJK-LASK Linz 16.9. (UECL)
25. HJK-Maccabi Tel Aviv 21.10. (UECL)
27. HJK-Alashkert 25.11. (UECL)

Veikkausliiga
5. HJK-Ilves 18.6.
6. HIFK-HJK 30.6.
7. IFK Mariehamn-HIFK 4.7.
10. HJK-FC Haka 24.7.
15. HJK-IFK Mariehamn 15.8.
18. HJK-KuPS 29.8.
22. HJK-HIFK 22.9.
24. HJK-SJK 3.10.
26. HJK-HIFK 27.10.

Kansallinen Liiga
1. HPS-PK-35 24.4. (Aitojen takaa)
4. HJK-HPS 4.6.

Ykkönen
3. PK-35-MuSa 12.5. (Aitojen takaa)

Naisten Ykkönen
8. VJS-ONS 10.7.

Kakkonen
19. VJS-Ilves-Kissat 11.9.
20. KäPa-Kiffen 15.9.

Kolmonen
9. Töölön Taisto-EsPa 22.7.
23. VG-62-P-Iirot 2.10.

Harjoitusottelut
2. PK-35-Gnistan 5.5. (Aitojen takaa)

Juniorit

P20 SM
13. HJK-FC Inter 3.8.

2020: 35
2019: 39
2018: 40
2017: 37
2016: 38
2015: 34
2014: 21
2013: 22
2012: 13
2011: 21
2010: 22
2009: 41
2008: 13
2007: 20

Ulkomailla nähdyt ottelut
Stadion-bongaukset
Ulkomaan stadion-bongaukset kuvina

« Viimeksi muokattu: 25.11.2021 klo 23:12:12 kirjoittanut juhinho »
haikaran uhri

Poissa Poissa


Vastaus #15 : 23.01.2021 klo 15:50:09

Tässä vaiheessa mikään suunnitelmia. Elätään päivä kerrallaan.
No joo, jossakin foorumissa olen luvannut Nivalan kenttäbongausta ja joku putkikin on edelleen päällä, jonka en kehtaa katkaista.

Lista 2021
01 23.01. Vehkalammen lp (N/P-harj.): Jyväskylän Pallokerho - JJK Jyväskylä P?? 1-6 (aitojen takaa)

02 06.03. Vehkalammen lp (NSC): Jyväskylän Pallokerho - Kuopion Palloseura 0-12 (aitojen takaa)

03 17.04. Töölön jp-stadion (N KL): Helsingin JK - Jyväskylän Pallokerho 4-1 (kalliolta)
04 17.04. Pihlajamäen up (N KL): PK-35 Helsinki - Tikkurilan Palloseura 0-3 (aitojen takaa)
05 24.04. Viitaniemen lp (N KL): Jyväskylän Pallokerho - FC Honka Espoo 0-1 (aitojen takaa)

06 01.05. Wiklöf-Holding-Arena (N KL): Åland United - Jyväskylän Pallokerho 4-0 (aitojen takaa)
07 08.05. Harjun stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - Kuopion Palloseura 0-2 (kuusen oksalta)
08 13.05. Palokan lp tn (P14 I): JJK-j Jyväskylä - Jyväskylän Komeetat 0-1
09 16.05. Harjun stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - PK-35 Vantaa 1-3
10 21.05. Palokan lp tn (Mh): JJK Jyväskylä /Cityketut - Palokan Riento 8-1
11 22.05. Tuusulan up (N1): PK Keski-Uusimaa - Turun Palloseura 0-0 (aitojen takaa)
12 22.05. Oulunkylän up (N KL): Helsingin Palloseura - Jyväskylän Pallokerho 2-1 (aitojen takaa)
13 23.05. Äänekosken kk tn (N3): Äänekosken Huima - FC Siili Siilinjärvi 0-2
14 28.05. Palokan lp ln (Mh): Jyväskylän seudun PS - Savon Pallo Pieksämäki 2-2
15 28.05. Palokan lp tn (Mh): FC Huki Jyväskylä - Palokan Riento 9-3?
16 29.05. Harjun Stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - PK-35 Helsinki 1-2
17 30.05. Palokan lp tn (N3): Jyväskylän Pallokerho /3 - Savonlinnan TPS 1-0
18 31.05. Comets' Park (M6): Jyväskylän Komeetat /3 - FC Vaajakoski /Reds 1-1

19 02.06. Joutsan uk:n tn (M5): Joutsan Seudun Pallo - Souls AC Jyväskylä 3-2
20 04.06. Vihtavuoren uk:n tn (M5): Vihtavuoren Pamaus /2 - Liikunnan Riemu Jkl 1-0
21 06.06. Tikkurilan up (N KL): Tikkurilan Palloseura - Jyväskylän Pallokerho 5-1 (aitojen takaa)
22 08.06. Comet's Park (M5): Jyväskylän Komeetat /2 - Suolahden Urho 0-1
23 09.06. Säynätsalon lp (M5): Blue Eyes Team Jkl - Souls AC Jyväskylä 1-0
24 10.06. Kusiaismäen hiihtokeskus (M6): FC Saarijärvi - Äänekosken Huima 0-4
25 13.06. Kajaanin Liikuntapuisto (M3): Kajaanin Haka - FC Raahe 4-0
26 14.06. Vehkalammen lp (M4): Harjun Potku Jyväskylä - Kampuksen Dynamo 2-2
27 18.06. Viitaniemen lp (M3): JJK Jyväskylä /2 - Lehmon Pallo -77 5-0
28 19.06. Vehkalammen lp (N3): Jyväskylän Pallokerho /3 - PEPO Lappeenranta 0-4
29 20.06. Harjun stadion (M2): JJK Jyväskylä - JS Hercules Oulu 2-0
30 23.06. Viitaniemen lp (M3): Jyväskylän seudun PS - AC Barca Riistavesi 2-2
31 24.06. Ykspihlajan uk (M4): No Stars Kokkola - FC-92 Nivala 5-0
32 28.06. Säynätsalon lp (M4): Lohikosken Pallokerho - Kampuksen Dynamo Jkl 1-2
33 28.06. Vehkalammen lp (M4): Kypärämäki Rangers /2 - Vihtavuoren Pamaus 3-1
34 29.06. Kaupin up (KL): Ilves Tampere - Jyväskylän Pallokerho 2-1
35 30.06. Muuramen uk, tn (M6): Muuramen Yritys - Palokan Riento 1-2

36 02.07. Haapamäen uk (M6): Haapamäen Pallo-Pojat - Petäjäveden Petäjäiset 0-2
37 03.07. Harjun stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - Helsingin Jalkapalloklubi 1-2
38 09.07. Säynätsalon lp (M6): Inter Jyväskylä - Kypärämäki Rangers 1-7
39 11.07. Harjun stadion (M2): JJK Jyväskylä - Gamlakarleby BK 1-1
40 14.07. Säynätsalon lp (M5): JJK Jyväskylä /Cityketut - FC Soho Jyväskylä 3-1
41 16.07. Äänekosken Keskuskenttä (N3): Äänekosken Huima - Kuopion Palloseura /2 2-2
42 17.07. Harjun stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - Åland United 1-5
43 19.07. Vehkalammen lp (M4): FC Huki Jyväskylä - Kangasniemen Palloilijat -51 0-1
44 20.07. Tapiolan up (N KL): FC Honka Espoo - Jyväskylän Pallokerho 2-0
45 21.07. Comets' Park (M6): Jyväskylän Komeetat /3 - FC Blackbird Jkl /Akatemia 0-0
46 23.07. Keuruun Keskuskenttä (M4): Keuruun Pallo - Jämsänkosken Ilves 12-0
47 25.07. Kuopion Keskuskenttä, stadion (N KL): Kuopion Palloseura - Jyväskylän Pallokerho 3-0
48 26.07. Säynätsalon lp (M4): Kampuksen Dynamo Jkl - Keuruun Pallo 0-5
49 28.07. Säynätsalon lp (M5): Blue Eyes Team Jkl - FC Soho Jyväskylä 1-2
50 30.07. Viitaniemen lp (M3): JJK Jyväskylä /2 - Kings SC Kuopio 2-3
51 31.07. Viitaniemen lp (N2): Jyväskylän Pallokerho /2 - FC Espoo 0-2

52 01.08. Comets' Park (M3): Jyväskylän Komeetat - Lehmon Pallo -77 3-0
53 02.08. Harjun stadion (M2): JJK Jyväskylä - Seinäjoen JK /Akatemia 1-1
54 03.08. Harjun stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - Ilves Tampere 0-4
55 04.08. Viitaniemen lp (M3): Jyväskylän seudun PS - JJK Jyväskylä /2 0-0
56 06.08. Äänekosken Keskuskenttä (M6): Äänekosken Huima - Kampuksen Dynamo /2 5-0
57 08.08. Myyrmäki Stadion (N KL): PK-35 Vantaa - Jyväskylän Pallokerho 5-0
58 13.08. Comets' Park (M3): Jyväskylän Komeetat - FC Blackbird Jyväskylä 2-1
59 16.08. Vehkalammen lp (M4): Kypärämäki Rangers - Keuruun Pallo 1-6
60 20.08. Säynätsalon lp (M6): Inter Jyväskylä - Muholan Jalkapallokerho 5-2
61 21.08. Pihlajamäen up (N KL): PK-35 Helsinki - Jyväskylän Pallokerho 1-0 (aitojen takaa)
62 25.08. Harjun stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - Helsingin Jalkapalloklubi 0-2
63 27.08. Jukka-Virtasen-Pallokenttä (M6): Jämsänkosken Ilves /2 - Keuruun Pallo /2 0-1
64 28.08. Harjun stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - Tikkurilan Palloseura 0-6
65 29.08. Viitaniemen lp (N3): Palokan Riento - Jyväskylän Pallokerho /3 2-0
66 30.08. Vehkalammen lp (M4): FC Huki Jyväskylä - Kangasniemen Palloilijat -51 1-3

67 01.09. Tikkakosken lp (M5): Souls AC Jyväskylä - Joutsan Seudun Pallo 3-3
68 02.09. Harjun stadion (M2): JJK Jyväskylä - Kemi City FC 4-1
69 03.09. Vihtavuoren up (M4): Vihtavuoren Pamaus - Kypärämäki Rangers /2 0-1
70 04.09. Harjun stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - PK-35 Helsinki 1-2
71 05.09. Vaajakosken lp (M2): FC Vaajakoski - JJK Jyväskylä 0-0
72 06.09. Palokan lp (M6): Palokan Riento - Muholan Jalkapallokerho 5-0
73 08.09. Säynätsalon lp (M4): Lohikosken Pallokerho - Kampuksen Dynamo Jkl 3-3
74 10.09. Miilulammen tn (M6): Petäjäveden Petäjäiset - Äänekosken Huima 5-1
75 11.09. Harjun stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - Helsingin Palloseura 0-1
76 12.09. Vehkalammen lp (T13 Hippoturnaus): Oulu Nice Soccer - Hyvinkään Palloseura 3-1
77 16.09. Vehkalammen lp (N3): Jyväskylän Pallokerho /3 - Äänekosken Huima 4-2
78 17.09. Säynätsalon lp (M4): Harjun Potku Jyväskylä - Lohikosken Pallokerho 0-3
79 17.09. Jyskän kenttä (M5): JJK Jyväskylä /Cityketut - FC Soho Jyväskylä 2-1
80 18.09. Keuruun Keskuskenttä (M6): Keuruun Pallo /2 - Petäjäveden Petäjäiset 1-2
81 20.09. Palokan lp (M4): FC Huki Jyväskylä - Keuruun Pallo 1-5
82 24.09. Viitaniemen lp (M5): Blue Eyes Team Jkl - Vihtavuoren Pamaus /2 4-1
83 25.09. Viitaniemen lp (M3): Jyväskylän seudun PS - Warkaus JK 4-0
84 25.09. Palokan lp (N3): Palokan Riento - FC Siili Siilinjärvi 4-1
85 26.09. Pihlajamäen up (KL): PK-35 Helsinki - Jyväskylän Pallokerho 1-2
86 26.09. Kalevan up (N4): Keravan Pallo-75 - Mäntsälän Urheilijat 2-1
87 29.09. Kaupin up (KL): Ilves Tampere - Jyväskylän Pallokerho 2-2

88 02.10. Vehkalammen lp (P14 2): Säynätsalon Riento - Jyväskylän Pallokerho T-07 1-13
89 02.10. Viitaniemen lp (M3): Jyväskylän seudun PS - SC Riverball Joensuu 1-1
90 03.10. Viitaniemen lp (M3): FC Blackbird Jyväskylä - Kings SC Kuopio 3-1
91 06.10. Harjun stadion (N KL): Jyväskylän Pallokerho - Ilves Tampere 0-2
92 09.10. Paloheinän up (N KL): Helsingin Palloseura - Jyväskylän Pallokerho 3-2
93 10.10. Comets' Park (M3): Jyväskylän Komeetat - FC Blackbird Jyväskylä 1-0
94 16.10. Viitaniemen lp (M2): FC Vaajakoski - Vasa IFK 1-0
95 23.10. Vehkahalli (T18 SM): Jyväskylän Pallokerho - Espoon Palloseura 1-2
(96 24.10.)

virallisen listan ulkopuolella
23.01. T13 PL-k: FC Hertta Joensuu - Palokan Riento yj 0-2 & Jyväskylän Pallokerho - Kuopion Palloseura 2-1 (molemmat pelit yhtä aika)
23.01. T13 PK-k:
5.5. T13 2: Leppäveden Leppä/Vihtavuoren Pamaus - Äänekosken Huima 0-9 pienkenttä
11.7. N2: Jyväskylän Pallokerho /2 - Hämeenlinnan Härmä 3-0 (vain 1. puoliaika)
14.7. M6: Muuramen Yritys - FC Vaajakoski /Reds (viimeinen puoli tunti)
15.8. N8v8: Muuramen Yritys - Savon Pallo Pieksämäki 0-0 (pienkenttä, 2x20min)
15.8. N8v8: Savon Pallo Pieksämäki - FC Saarijärvi 2-1 (pienkenttä, 2x20min)
15.8. N8v8: FC Saarijärvi - Muuramen Yritys 0-2 (pienkenttä, 2x20min)
30.8. N8v8: Jämsänkosken Ilves - Muuramen Yritys 1-1 (pienkenttä, 2x20min ja yhtä aika toisen matsin kanssa)
30.8. N8v8: FC Vaajakoski /Reds - FC Saarijärvi 1-0 (pienkenttä, 2x20min ja yhtä aika toisen matsin kanssa)
18.9. M6: Inter Jyväskylä - Haapamäen Pallo-Pojat (n. 30min)
24.9. M5: FC Soho Jyväskylä - Suolahden Urho (n. 40min)

Historia
1997: 3 (Saksa)
1998: 5 (Saksa)
1999: 2 (Saksa)
2000: 2 (Saksa)
2001: 4 (Saksa)
2002: 3 (Saksa)
2003: 1 (Saksa)
2004: -
2005: 3 (1 Suomi, 2 Saksa)
2006: 14 (9 Saksa, 2 Puola, 3 Suomi)
2007: 18 (11 Saksa, 4 Viro, 2 Belgia, 1 Luxemburg)
2008: 31 (13 Saksa, 1 Liettua, 16 Suomi, 1 Ruotsi)
2009: 68 (12 Saksa, 45 Suomi, 1 Tanska, 2 Latvia, 3 Ruotsi, 3 Unkari, 1 Kroatia, 1 Slovenia)
2010: 80 (13 Saksa, 3 Italia, 1 Ranska, 1 Sveitsi, 1 Liechtenstein, 2 Alankomaat, 2 Latvia, 1 Liettua, 45 Suomi, 8 Ruotsi, 2 Norja, 1 Moldova)
2011: 65 (9 Saksa, 42 Suomi, 8 Portugali, 4 Andorra, 1 Ruotsi, 1 Norja)
2012: 67 (1 Ruotsi, 45 Suomi, 7 Kypros, 1 Pohj.-Kypros, 2 Slovakia, 1 Itävalta, 1 Tšekki, 3 Norja, 1 Irlanti, 1 Pohj.-Irlanti, 2 Saksa, 1 Viro, 1 Ranska)
2013: 76 (46 Suomi, 11 Saksa, 9 Ruotsi, 1 Valko-Venäjä, 3 Färsaaret, 4 Islanti, 1 Georgia, 1 Ranska)
2014: 65 (57 Suomi, 1 Saksa, 1 Norja, 6 Ruotsi)
2015: 71 (66 Suomi, 1 Ruotsi, 2 Saksa, 1 Norja, 1 Ranska)
2016: 87 (4 Norja, 71 Suomi, 4 Ruotsi, 2 Viro, 1 Latvia, 1 Liettua, 4 Espanja)
2017: 93 (79 Suomi, 5 Norja, 3 Ruotsi, 2 Saksa, 4 Espanja)
2018: 91 (75 Suomi, 1 Saksa, 4 Ruotsi, 1 Espanja, 1 Viro, 1 Norja, 1 Kreikka, 1 Romania, 1 Unkari, 4 Malta)
2019: 87 (80 Suomi, 2 Ruotsi, 1 Liechtenstein, 3 Albania, 1 Saksa)
2020: 111 (111 Suomi)
2021: 95 (95 Suomi)
= 1142 (37 FIFA-maata + 1 Non-FIFA, 350 kenttää, 765 joukkueetta)


merkittävimmät putket yms
- kaikki 111 JyPK:n Liiga-ottelua noususta lähtien (tilanne: 5.10.2021)
- 139 JyPK:n sarjaottelua (sis. Liiga, Liiga-karsinnat ja N1, ei kuitenkaan Cup)
Kaudella 2015 jääneet viimeisiä väliin (vaikea varmistaa, mutta todennäköisesti viimeinen katko oli 19. kierros 2015). Työ oli ilmeisesti tärkeämpi. Nuoruuden syntit ne!

"ennätykset" 2021
- Syyskuu (21): oman historian eniten pelit syyskuussa; kokonaisuudessa kalenterikuukausien 3. sija heinäkuu 2020:n (28) ja elokuu 2009:n (24) jälkeen
- ensimmäinen vuosi, jolloin neljässä kuussa ainakin 15 peliä (kesä-, heinä-, elo-, syyskuu)

stadionbongaukset (4)
Kusiaismäen hiihtokeskus (Saarijärvi), Kajaanin Liikuntapuisto, Ykspihlajan urheilukenttä (Kokkola), Kaupin urheilupuisto (Tampere)
« Viimeksi muokattu: 24.10.2021 klo 12:32:18 kirjoittanut haikaran uhri »
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lupi


Vastaus #16 : 23.01.2021 klo 18:30:23

Vitun tilan varaajat

Jospa vielä kerran yrittäis nähdä Klubin koko Veikkausliigan. 11.5. Ipa-Lupi jäi väliin.

Talvi

1. 23.1. Gnistan - Klubi 04 (ho) 2-0, MustaPekka aidan takaa

Kevät

2. 17.3. Lupi - Haka (ho) 4-0, Boltsan galtsi
3. 20.3. HJK - Ilves (N-SC) 5-0, Boltsan galtsi
4. 24.3. Klubi 04 - JäPS (ho) 0-1, Boltsan galtsi
5. 27.3. HJK - Honka (ho) 2-5, Boltsan galtsi

6. 1.4. Klubi 04 - NJS (ho) 0-0, Boltsan galtsi
7. 17.4. HJK - JyPK (KL) 4-1, Boltsan galtsi
8. 17.4. Lupi - Lahi (ho) 1-2, Boltsan galtsi
9. 18.4. Klubi 04 - Honka akatemia (ho) 2-1, Boltsan galtsi
10. 23.4. TiPS - HJK (KL) 0-2, Myyrmäki aidan takaa
11. 24.4. Lupi - Honak (VL) 4-2, Boltsan galtsi

12. 2.5. KuPS - HJK (KL) 3-0, SS aidan takaa
13. 2.5. KuPS - Lupi (VL) 0-0, SS aidan takaa
14. 7.5. HJK - PK-35 V (KL) 1-1, Boltsan galtsi
15. 9.5. Klubi 04 - KPV (1D) 0-2, Boltsan galtsi
16. 12.5. HJK - PK-35 H (KL) 3-1, Boltsan galtsi
17. 13.5. Jaro - Klubi 04 (1D) 4-1, Centralplan
18. 17.5. Lupi - Luhta (VL) 2-0, Boltsan galtsi
19. 18.5. Klubi 04 - MP (1D) 3-1, Boltsan galtsi
20. 22.5. SJK - Lupi (VL) 0-2, OmaSP
21. 28.5. Lupi - ACO (VL) 3-1, Boltsan galtsi
22. 29.5. Ilves - HJK (KL) 1-3, Kauppi aidan takaa
23. 30.5. Klubi 04 - PK-35 (1D) 0-1, Boltsan galtsi

Kesä

24. 4.6. HJK - HPS (KL) 0-2, Boltsa
25. 10.6. Haka - Lupi (VL) 1-2, Tehtaan kenttä
26. 11.6. EIF - Klubi 04 (1D) 1-2, Centrumplan
27. 13.6. FC Komar - AFC Campus (5D) 1-1, Parkki
28. 14.6. Milf - Lupi (VL) 0-1, WHA
29. 18.6. Lupi - Ipa (VL) 2-1, Boltsa
30. 20.6. Klubi 04 - Gnistan (1D) 0-3, Boltsa
31. 24.6. Lupi - KTP (VL) 2-0, Boltsa
32. 30.6. Jullit - Lupi (VL) 0-1, Boltsa

33. 3.7. JyPK - HJK (KL) 1-2, Harju
34. 6.7. Lupi - Buducnost (UCLQ) 3-1, Boltsa
35. 10.7. KPV - Klubi 04 (1D) 2-2, Keskuskenttä
36. 11.7. HJK - TiPS (KL) 1-2, Boltsa
37. 17.7. AC Oulu - Lupi (VL) 2-1, Raatti
38. 18.7. TamU - PP-70 (3D) 5-0, Pyynikki
39. 24.7. Lupi - Haka (VL) 2-0, Boltsa
40. 25.7. MP - Klubi 04 (1D) 2-0, Urski
41. 27.7. Lupi - Malmö (UCLQ) 2-2, Boltsa
42. 28.7. Klubi 04 - Jippo (1D) 0-1, Bollis
43. 30.7. PK-35 - HJK (KL) 2-1, Pihlajamäki
44. 31.7. Lupi - SJK (VL) 0-0, Boltsa

45. 1.8. PIF - HJK T18 (N-SC) 0-9, Pajbacka
46. 2.8. PK-35 - Klubi 04 (1D) 2-1, Pihlajamäki
47. 3.8. PK-35 Vantaa - HJK (KL) 1-2, Myyrmäki
48. 7.8. KTP - Lupi (VL) 0-1, Arto Tolsa
49. 12.8. Lupi - Neftchi (UELQ) 3-0, Boltsa
50. 14.8. HJK - PPJ (P17-SM) 0-1, Boltsa
51. 15.8. Lupi - Milf (VL) 1-0, Boltsa
52. 18.8. Klubi 04 - VPS (1D) 1-0, Boltsa
53. 21.8. HJK - Ilves (KL) 3-0, Boltsa
54. 21.8. Klubi 04 - EIF (1D) 5-3, Boltsa
55. 23.8. Lahi - Lupi (VL) 0-1, Hiihtostadion
56. 26.8. Lupi - Fenerbahce (UELQ) 2-5, Boltsa
57. 28.8. HJK - TPS/KaaPo yj (T18-SM) 6-1, Bollis 1
58. 28.8. HPS - HJK (KL) 1-1, Paloheinä
59. 29.8. Lupi - KuPS (VL) 1-1, Boltsa

Syksy

60. 4.9. TiPS - HJK (KL) 3-0, Tikkurila
61. 10.9. Klubi 04 - RoPS (1D) 0-1, Boltsa
62. 11.9. Inter - Lupi (VL) 1-3, Veritas
63. 12.9. HJK - Atlantis (P20-SM) 0-2, Boltsa
64. 16.9. Lupi - LASK (UECL) 0-2, Boltsa
65. 18.9. KaaPo YJ - HJK (P20-SM) 6-1, Kaarina
66. 19.9. Honak - Lupi (VL) 0-0, TUP
67. 22.9. Lupi - Jullit (VL) 0-2, Boltsa
68. 25.9. HJK - Honka (KL) 4-0, Boltsa
69. 26.9. Lupi - Inter (VL) 0-1, Boltsa

70. 2.10. HJK - KuPS (KL) 0-1, Boltsa
71. 2.10. Klubi 04 - KPV (1D) 1-2, Boltsa
72. 3.10. Lupi - SJK (VL) 2-3, Boltsa
73. 9.10. HJK - TPV (P20-SM) 9-0, Talin halli
74. 10.10. Jippo - Klubi 04 (1D) 0-6, Rantakylän halli
75. 16.10. Ipa - Lupi (VL) 2-3, Ratina
76. 17.10. Klubi 04 - MP (1D) 2-0, Boltsa
77. 21.10. Lupi - M. Tel Aviv (UECL) 0-5, Boltsa
78. 23.10. MuSa - Klubi 04 (1D) 0-3, Porin stadion
79. 24.10. Lupi - Inter (VL) 2-1, Boltsa
80. 27.10. Lupi - jullit (VL) 1-0, Boltsa
81. 31.10. KuPS - Lupi (VL) 1-1, Väre areena

82. 25.11. Lupi - Alashkert (UECL) 1-0, Boltsa

Yhteenveto

Klubin edustus 35
04/naiset/junnut 21/18/6
Turismi 2

Yhteensä 82

-Pääsylippuihin mennyt 587,- sisältäen kolmasosan Klubien klubin kolmen vuoden kausarista ja muut kausikortit

-Kotimaan matkakilometrejä Stadin ulkopuolelle 11123, laskettu kuukkelin kartalla himasta pelipaikalle - ja takaisin

-Uusia stadionbongauksia (tai "stadion") 7

2020 78 ottelua, 6943 km
2019 82 ottelua, 10636 km
« Viimeksi muokattu: 26.11.2021 klo 12:54:13 kirjoittanut Epeli »
Durden

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MJK


Vastaus #17 : 24.01.2021 klo 13:10:16

1. 4.7. FC Lahti - SJK 2-1
2. 31.7. HJK - SJK 0-0
3. 1.8. Gnistan - RoPS 1-2
4. 2.8. AFC EMU - AC StaSi 2-1
5. 16.9. PETO - CLE 0-5
6. 16.11. Suomi - Ranska 0-2

2020: 15 ottelua
2019: 19 ottelua
2018: 41 ottelua
2017: 24 ottelua
2016: 37 ottelua
« Viimeksi muokattu: 17.11.2021 klo 14:29:50 kirjoittanut Durden »
Lomillé

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #18 : 25.01.2021 klo 12:32:36

2021

01. 12.05. VPS-Gnistan 2-0 (Ykkönen, Elisa Stadion, Vaasa)

02. 09.10. Suomi-Ukraina 1-2 (MM-karsinta, Olympiastadion, Helsinki)
« Viimeksi muokattu: 07.06.2022 klo 19:42:29 kirjoittanut Lomillé »
Juhisman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, Leppävaaran Pallo


Vastaus #19 : 06.02.2021 klo 20:43:58

1. 6.2. JäPS - FC Espoo | 5-1 | Miesten Suomen "Cup" | Järvenpään monitoimihalli
2. 24.4. HJK - Honka | 4-2 | Veikkausliiga | Töölön jalkapallostadion
3. 4.5. VJS - PKKU | 1-0 | Naisten Ykkönen | Myyrmäen stadion
4. 17.5. FC Espoo - PKKU | 4-1 | P12 harjoitusottelu | Uusmäen tekonurmi
5. 23.5. FC Espoo - KTP | 4-0 | P14 harjoitusottelu | Leppävaaran tekonurmi 1
6. 2.6. FC Espoo - Kontu | 1-1 | harjoitusottelu | Säterinniityn tekonurmi
7. 4.6. Suomi - Viro | 0-1 | harjoitusottelu | Helsingin Olympiastadion
8. 12.6. FC Espoo - CLE/Inter | 0-1 | Kolmonen | Leppävaaran stadion
9. 17.6. Töölön Taisto - FC Espoo | 2-2 | Kolmonen | Töölön pallokenttä 6
10. 21.6. LePa/2 - POHU/Alisuoritus | 4-0 | Kutonen | Leppävaaran tekonurmi 2
11. 22.6. FC Espoo/2 - PuiU | 0-5 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 1
12. 23.6. EsPa - FC Espoo | 0-1 | Kolmonen | Matinkylän tekonurmi 1
13. 1.7. FC Kirkkonummi - FC Espoo | 3-1 | Kolmonen | Kirkkonummen keskuskenttä
14. 3.7. FC Espoo/2 - TiPS | 1-6 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 1
15. 5.7. AC Rastaala - BK-46 | 4-0 | Regions Cup | Säterinniityn tekonurmi
16. 6.7. FC Espoo - SexyPöxyt | 0-1 | Kolmonen | Leppävaaran stadion
17. 9.7. EBK - Toukolan Teräs | 2-2 | Kolmonen | Keski-Espoon tekonurmi 1
18. 10.7. FC Espoo - Kuusysi | 0-0 | Naisten Kakkonen | Leppävaaran stadion
19. 11.7. Esport Honka - AC Oulu | 1-0 | Veikkausliiga | Tapiolan putkistadion
20. 13.7. RiRa - LePa | 3-8 | Nelonen | Rajakylän tekonurmi
21. 17.7. FC Espoo - TiPS | 1-0 | Helsinki Cup (P13) | Helsingin Olympiastadion
22. 17.7. LePa/Musta - KäPa/United | 0-0 (rp 3-4) | Helsinki Cup (P11) | Helsingin Olympiastadion
23. 17.7. HJK - LePa Musta | 0-0 (rp 3-2) | Helsinki Cup (T11) | Helsingin Olympiastadion
24. 18.7. FC Espoo - Härmä | 5-2 | Naisten Kakkonen | Leppävaaran stadion
25. 22.7. LePa - HPS/2 | 2-2 | Nelonen | Leppävaaran tekonurmi 2
26. 23.7. FC Espoo/2 - SAPA/3 | 0-2 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 1
27. 24.7. FC Espoo - HJK/2 | 1-0 | Naisten Kakkonen | Säterinniityn tekonurmi
28. 27.7. FC Espoo - Honka | 1-2 | P17 SM | Leppävaaran stadion
29. 27.7. HJK - Malmö | 2-2 | Mestarien Liigan karsinta | Töölön jalkapallostadion
30. 29.7. Töölön Taisto/Akatemia - LePa | 1-2 | Nelonen | Töölön Pallokenttä 6
31. 1.8. FC Espoo - EPS/Reservi | 6-1 | Kolmonen | Leppävaaran stadion
32. 5.8. LePa - Kiffen/3 | 2-1 | Nelonen | Leppävaaran tekonurmi 2
33. 14.8. FC Espoo - NuPS | 3-2 | Kolmonen | Leppävaaran stadion
34. 15.8. FC Viikingit - FC Espoo/2 | 1-0 | Kolmonen | Heteniityn kenttä
35. 19.8. KuPS - Union Berlin | 0-4 | Konferenssiliigan karsinta | Helsingin Olympiastadion
36. 20.8. SexyPöxyt - EBK | 2-3 | Kolmonen | Laaksolahden tekonurmi
37. 21.8. FC Espoo - Toukolan Teräs | 1-5 | Kolmonen | Leppävaaran stadion
38. 24.8. Vermo Vikings - LePa/2 | 0-2 | Kutonen | Kivenlahden tekonurmi
39. 26.8. LePa - FC POHU | 2-1 | Nelonen | Leppävaaran tekonurmi 2
40. 28.8. FC Espoo - Hercules | 2-1 | P17 SM | Säterinniityn tekonurmi
41. 1.9. Suomi - Wales | 0-0 | maaottelu | Helsingin Olympiastadion
42. 2.9. ToTe/Legends - LePa | 0-3 | Nelonen | Latokartanon tekonurmi
43. 4.9. Suomi - Kazakstan | 1-0 | MM-karsinnat | Helsingin Olympiastadion
44. 11.9. FC Espoo - Tikka | 1-1 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
45. 16.9. LePa - HPS/2 | 2-4 | Nelonen | Leppävaaran tekonurmi 2
46. 17.9. FC Espoo/2 - HIFK/2 | 3-3 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
47. 19.9. FC Espoo - FC Futura | 1-0 | Naisten Kakkonen | Säterinniityn tekonurmi
48. 22.9. HJK -  HIFK | 0-2 | Veikkausliiga | Töölön jalkapallostadion
49. 24.9. FC Espoo/2 - FC Viikingit | 1-4 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
50. 25.9. FC Espoo - Kufu-98 | 3-4 (rp) | Naisten Ykkösen nousukarsinta | Laaksolahden tekonurmi
51. 1.10. LePa - Gnistan/Ogeli | 3-1 | Nelonen | Leppävaaran tekonurmi 2
52. 2.10. FC Lahti - FC Espoo | 2-1 | P17 SM | Lahden Kisapuisto
53. 3.10. EIF/Akademi - FC Espoo | 4-2 | Kolmonen | Tammisaaren keskuskenttä
54. 4.10. LePa/2 - EsPa/Renat | 0-1 | Kutonen | Leppävaaran tekonurmi 2
55. 7.10. Suomi - Sveitsi | 1-1 | U17 EM-karsinta | Myyrmäen stadion
56. 8.10. KoiPS - FC Espoo/2 | 7-0 | Kolmonen | Havukosken tekonurmi
57. 9.10. Suomi - Ukraina | 1-2 | MM-karsinnat | Helsingin Olympiastadion
58. 14.10. LePa - FC POHU | 0-1 | Nelonen | Leppävaaran tekonurmi 2
59. 16.10. VJS - SalPa | 0-1 | Kakkonen | Myyrmäen stadion
60. 16.10. FC Kontu - TamU | 0-5 | Regions Cup | Helsingin Olympiastadion
61. 18.10. LePa/2 - KJS | 5-1 | Kutosen nousukarsinta Vitoseen | Leppävaaran tekonurmi 2
62. 23.10. FC Espoo - PPJ | 2-2 | P17 SM | Säterinniityn tekonurmi
63. 16.11. Suomi - Ranska | 0-2 | MM-karsinnat | Helsingin Olympiastadion
« Viimeksi muokattu: 17.11.2021 klo 12:20:16 kirjoittanut Juhisman »
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #20 : 07.02.2021 klo 06:35:52

PAIKAN PÄÄLLÄ

Ykkönen
13.05. FF Jaro - Klubi 04 4-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
23.05. FF Jaro - VPS 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
06.06. FF Jaro - IF Gnistan 2-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
20.06. FF Jaro - PK-35 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
17.07. Klubi 04 - FF Jaro 0-1 (Bolt Arena, Helsinki)
21.07. FF Jaro - Musan Salama 0-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
24.07. FF Jaro - TPS 0-2 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
01.08. FF Jaro - KPV 0-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
15.08. MP - FF Jaro 1-2 (Mikkelin Urheilupuisto, Mikkeli)
22.08. FF Jaro - JIPPO 1-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
25.08. FF Jaro - Ekenäs IF 1-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
15.09. FF Jaro - RoPS 0-1 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)
10.10. FF Jaro - IF Gnistan 2-0 (Pietarsaaren Keskuskenttä, Pietarsaari)

Kakkonen
07.05. JBK - SJK Akatemia 3-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)
22.05. JBK - OTP 2-2 (Länsikenttä, Pietarsaari)
30.05. OLS - JBK 1-2 (Castrén, Oulu)
06.06. JBK - FC Vaajakoski 1-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
12.06. Hercules - JBK 3-0 (Castrén, Oulu)
24.06. JBK - Rovaniemi Football Academy 4-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
01.07. GBK - JBK 0-0 (Kokkolan Keskuskenttä, Kokkola)
04.07. JBK - JJK 1-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)
10.07. JBK - Kemi City FC 2-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
07.08. OTP - JBK 3-2 (Castrén, Oulu)
14.08. JBK - OLS 3-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
21.08. FC Vaajakoski - JBK 3-2 (Vaajakosken Urheilukenttä, Jyväskylä)
11.09. Rovaniemi Football Academy - JBK 3-1 (Rovaniemen Keskuskenttä, Rovaniemi)
16.09. JBK - Närpes Kraft 2-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)
26.09. Närpes Kraft - JBK 4-0 (Mosedal, Närpiö)
02.10. Kemi City FC - JBK 2-5 (Sauvosaaren Kenttä, Kemi)
24.10. JJK - JBK 4-0 (Harjun Stadion, Jyväskylä)

Harjoitusottelut
30.01. JBK - KPV Akatemia 2-2 (Tellushalli, Pietarsaari)
27.02. JBK - GBK 0-1 (Tellushalli, Pietarsaari)
01.04. JBK - GBK 1-1 (Länsikenttä, Pietarsaari)
25.04. JBK - Närpes Kraft 2-0 (Länsikenttä, Pietarsaari)

YHTEENSÄ: 34
MAALIT: 95
KESKIARVO: 2,79

2007, 32 ottelua
2008, 57 ottelua
2009, 67 ottelua
2010, 76 ottelua
2011, 71+170 ottelua
2012, 57+179 ottelua
2013, 48+149 ottelua
2014, 43+147 ottelua
2015, 45+142 ottelua
2016, 36+211 ottelua
2017, 36+260 ottelua
2018, 41+289 ottelua
2019, 44+306 ottelua
2020, 33+265 ottelua

Ulkomailla nähdyt
Stadionbongaukset
« Viimeksi muokattu: 24.10.2021 klo 21:19:53 kirjoittanut Andreas »
Hasselhoff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJS, Suomen maajoukkue


Vastaus #21 : 07.02.2021 klo 09:09:37

6.2.   HJS - Ilves-Kissat  Kakkosen Cup (Säästöpankki-areena, Hämeenlinna) 2-0
28.3. HJS - PKKU (Meijerin kenttä Hämeenlinna) 4-0
29.5. HJS - KaaPo (Kauriala, Hämeenlinna) 2-2
4.6     Suomi - Viro (Olympiastadion, Helsinki) 0-1
16.6   Suomi - Venäjä (Krestovsky Stadium, Pietari) 0-1
18.6   Ruotsi - Slovakia (Krestovsky Stadium, Pietari) 1-0
21.6   Suomi - Belgia (Krestovsky Stadium, Pietari) 0-2
10.7   GrIFK - HJS (Kauniaisten keskuskenttä) 1-2
27.7   HJS - EPS (Kauriala, Hämeenlinna) 1-1
6.8      HJS - Ilves-Kissat (Kauriala, Hämeenlinna) 2-1
19.8    KuPS - Union Berlin (Olympiastadion, Helsinki) 0-4
1.9      Suomi - Wales (Olympiastadion, Helsinki) 0-0
4.9      Suomi - Kazahkstan (Olympiastadion, Helsinki) 1-0
8.9      HJS - VJS (Kauriala, Hämeenlinna) 2-2
11.9    HJS - FC Jazz (Kauriala, Hämeenlinna) 2-1
21.9    Suomi - Slovakia (N) (Veritas stadion, Turku) 2-1
2.10    HJS - GrIFK (Kauriala, Hämeenlinna) 1-3
3.10    HJK - SJK (Bolt Arena, Helsinki) 2-3
9.10    Suomi - Ukraina  (Olympiastadion, Helsinki) 1-2
26.10  Suomi - Irlanti (N) (Olympiastadion, Helsinki) 1-2
13.11  Bosnia&Herzegovina - Suomi (Bilino Polje, Zenica, BiH) 1-3
16.11  Suomi - Ranska (Olympiastadion, Helsinki) 0-2
« Viimeksi muokattu: 13.12.2021 klo 19:25:51 kirjoittanut Hasselhoff »
batong

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KoiPS, West Ham United


Vastaus #22 : 13.02.2021 klo 19:18:00

Kausi käyntiin hyvissä ajoin.

13.2. Gnistan - JIPPO 3-0, Tali halli, Helsinki | Suomen cup
10.6. Atlantis/Akatemia - Valtti 2-2, Pukinmäen nurmi, Helsinki | Kolmonen Etelä
12.6. JIPPO-j - KPV 4-1, Mehtimäen tekonurmi, Joensuu | P17 SM
13.6. JIPPO - Jaro 0-2, Mehtimäen tekonurmi, Joensuu | Ykkönen
22.6. Atletico Malmi - KoiPS 0-1, Pukinmäen nurmi, Helsinki | Kolmonen Etelä

2.7. JIlves - KaPa -51 1-6, Jukka Virtasen Pallokenttä, Jämsä | Nelonen Itä
6.8. LPS - HPS 6-3, Laajasalon tekonurmi, Helsinki | Kolmonen Etelä
13.8. SAPA/3 - LPS 0-2, Töölön pallokenttä, Helsinki | Kolmonen Etelä
1.9. Suomi - Wales 0-0, Olympiastadion, Helsinki | Harjoitusottelu
5.9. PK-35 - JIPPO 0-1, Pihlajamäen tekonurmi, Helsinki | Ykkönen

26.9. Ilves - Honka 0-0, Ratinan stadion, Tampere | Veikkausliiga
9.10. Suomi - Ukraina 1-2, Olympiastadion, Helsinki | MM-karsinta
22.10. FC Lahti - AC Oulu 0-0, Lahden stadion, Lahti | Veikkausliiga

Yht. 13
« Viimeksi muokattu: 22.10.2021 klo 23:32:56 kirjoittanut batong »
keltamusta

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat, HIFK, Honka, Atletí


Vastaus #23 : 20.02.2021 klo 21:29:42

EM-kisat
12.6. Tanska - Suomi
16.6. Suomi - Venäjä
21.6. Belgia - Suomi

Maaottelut
4.6. Suomi - Viro
1.9. Suomi - Wales
4.9. Suomi - Kazakstan (MM-k)

Veikkausliiga
3.5. HIFK - Haka
15.5. HIFK - Ilves
29.5. HIFK - Inter
11.7. Honka - AC Oulu
12.7. HIFK - Lahti
22.8. HIFK - KuPS
28.8. Honka - HIFK
29.8. HJK - KuPS
7.9. HIFK - SJK
11.9. HIFK - AC Oulu

Ykkönen
6.6. PK35 - TPS
2.8. PK-35 - Klubi04
14.8. PK-35 - VPS
28.8. PK-35 - Jaro

Suomen Cup
20.2. HIFK - Lahti
3.4. HIFK - HJK

Europelit
27.7. HJK - Malmö
19.8. KuPS - Union Berlin

Treenimatsit
17.4. Gnistan - HIFK

Yhteensä: 25

Aikasemmat vuodet:
2020: 33
2019: 30
2018: 34
2017: 48
2016: : 50
2015: 56
2014: 47
2013: 66
2012: 62
2011: 53
2010: 59

« Viimeksi muokattu: 12.09.2021 klo 13:11:42 kirjoittanut keltamusta »
CheeMan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, divarifutis


Vastaus #24 : 03.03.2021 klo 16:39:05

Toivotaan, että katsomon puolelle vielä tänä vuonna päästään.

Veikkausliiga:
19.6. KuPS 2-1 FC Honka @ Väre Areena
8.8. KuPS 2-2 FC Lahti @ Väre Areena
22.8. HIFK 1-5 KuPS @ Bolt Arena
29.8. HJK 1-1 KuPS @ Bolt Arena
19.9. FC Honka 0-0 HJK @ Tapiolan UP
22.9. FC Honka 0-1 KuPS @ Tapiolan UP
26.9. KuPS 0-0 HIFK @ Väre Areena
31.10. KuPS 1-1 HJK @ Väre Areena

UECL:n karsinnat:
15.7. KuPS 5-0 FC Noah @ Väre Areena
22.7. KuPS 2-2 FK Vorskla Pultava @ Väre Areena
19.8. KuPS 0-4 1. FC Union Berlin @ Olympiastadion

Kansallinen liiga:
22.5. PK-35 1-2 KuPS @ Puistola N
3.7. HPS 1-4 KuPS @ Mustapekka Areena
21.8. HJK 3-0 Ilves @ Bolt Arena
25.9. KuPS 7-0 PK-35 Vantaa @ Väre Areena
2.10. HJK 0-1 KuPS @ Bolt Arena

Kakkonen:
24.7. SC KuFu-98 1-0 MYPA @ Väre Areena
16.8. KäPa 4-2 PeKa @ KäPa Campus
27.8. FC Kiffen 1-1 SC KuFu-98 @ Bollis 2
7.9. FC Kiffen 0-0 Atlantis FC @ Bollis 2
11.9. VJS 3-1 Ilves-Kissat @ Myyrmäen stadion

Nousukarsinta Kakkoseen:
24.10. PPJ 1-2 P-Iirot @ Jätkäsaari TN

Kolmonen:
8.7. Ponnistajat 5-2 FC Kuusysi @ Tapuli TN
21.7. AC Barca 3-2 Komeetat @ Vartiala N
28.8. FC Viikingit 2-1 SAPA/3 @ Heteniityn kenttä
9.9. Atlantis FC/Akatemia 3-2 PKKU/2 @ Pukinmäki N
1.10. TiPS 2-2 MPS/Atletico Malmi @ Tikkurila TN

Regions' Cup:
14.9. FC Kontu 2-0 MaPS @ Kontula N

P20 SM-sarja:
15.8. HJK 5-2 PK-35 @ Pukinmäki N
31.8. Gnistan 2-2 TPS @ Kontula TN

Miesten MM2022-karsinnat:
4.9. Suomi 1-0 Kazakstan @ Olympiastadion
9.10. Suomi 1-2 Ukraina @ Olympiastadion
16.11. Suomi 0-2 Ranska @ Olympiastadion

Naisten MM2023-karsinnat:
26.10. Suomi 1-2 Irlanti @ Olympiastadion

PU17 EM-karsinnat:
7.10. Suomi 1-1 Sveitsi @ Myyrmäen stadion

Yhteensä 35 ottelua

2020: 31 ottelua
2017: 36 ottelua
2016: 36 ottelua
2015: 33 ottelua
« Viimeksi muokattu: 13.04.2022 klo 10:00:23 kirjoittanut CheeMan »

 
Sivuja: [1] 2 3
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa