FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
27.02.2024 klo 15:13:27 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: Alkukevään höntsäturnaukset 2023  (Luettu 2200 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
paavo annikki

Poissa Poissa


: 06.11.2022 klo 03:45:46

Cyprus Cup palaa kahden vuoden tauon jälkeen kv-kalenteriin, kun taas Algarve Cupia ei ensi vuonna pelata sitä emännöivän Portugalin osallistuessa samaan aikaan pelattavaan MM-jatkokarsintaturnaukseen. Karsintojen lohkot täydentävät Uusi-Seelanti ja vielä nimeämätön joukkue (toisen MM-emännän Australian piti alunperin olla mukana).

Belgia ehti jo julkistaa osallistuvansa Arnold Clark Cupiin ja muutkin siellä pelaavat joukkueet. Turnauksen ensimmäisessä editiossa mukana oli neljä FIFAn Top10-joukkuetta; nyt taso on huomattavasti heikompi.

https://www.rbfa.be/en/news/red-flames-playing-arnold-clark-cup-february-2023

Algarve Cup
ei järjestetä

Arnold Clark Cup (16.-22.2.)
16.2. Italia - Belgia 16.45 (18.45);  Englanti - Etelä-Korea 19.45 (21.45), Milton Keynes
19.2. Englanti - Italia 15.15 (17.15); Etelä-Korea - Belgia 18.15 (20.15), Coventry
22.2. Etelä-Korea - Italia 16.45 (18.45); Englanti - Belgia 19.45 (21.45), Bristol

Cup of Nations (16.-22.2.)
16.2. Espanja - Jamaika 16.10; Australia - Tšekki 19.10, Gosford
19.2. Jamaika - Tšekki 14.50; Australia - Espanja 18.00, Sydney
22.2. Tšekki - Espanja 15.00, Australia - Jamaika 19.10, Newcastle

Cyprus Cup (16.-22.2.)
16.2. Romania - Unkari 12.00; Kroatia - Suomi 17.00, GSZ Stadium, Larnaka
19.2. Suomi - Unkari 13.00; Romania - Kroatia 18.00, AEK Arena, Larnaka
22.2. Unkari - Kroatia 13.00; Suomi - Romania 18.00, AEK Arena, Larnaka

Pinatar Cup 15.-21.2.
15.2. Islanti - Skotlanti; Wales - Filippiinit, Murcia
18.2. Skotlanti - Filippiinit; Islanti - Wales, Murcia
21.2. Skotlanti - Wales; Filippiinit- Islanti, Murcia

SheBelievesCup 16.-22.2.
16.2. Japani - Brasilia 16.00; Yhdysvallat - Kanada 19.00, Orlando
19.2. Yhdysvallat - Japani 14.30; Brasilia - Kanada 17.30, Nashville
22.2. Kanada - Japani; Yhdysvallat - Brasilia 18.00, Frisco

Tournoi de France 15.-21.2.
15.2. Norja - Uruguay 18.00 (19.00), Angers
15.2. Ranska - Tanska 21.10 (22.10) Laval
18.2. Tanska - Norja 18.00 (19.00), Laval
18.2. Ranska - Uruguay 21.10 (22.10), Angers
21.2. Tanska- Uruguay 18.00 (19.00) Laval
21.2. Ranska - Norja 21.10 (22.10), Angers

Turkish Women's Cup (15.2.-21.2.)
15.2 Pohjois-Makedonia - Jordania 11.00 (B), Gold City Sport Complex, Alanya
15.2 Bulgaria - Hong Kong 15.00 (B), Gold City Sport Complex, Alanya
15.2 Viro - Kosovo 18.30 (B), Gold City Sport Complex, Alanya
15.2 Slovenia - Etelä-Afrikka 19.00 (A), Miracle Sport Complex, Alanya
18.2 Kosovo - Hong Kong 11.00 (B), Gold City Sport Complex, Alanya
18.2 Bulgaria - Pohjois-Makedonia 15.00 (B), Gold City Sport Complex, Alanya
18.2 Etelä-Afrikka - Uzbekistan 15.00 (A), Gold City Sport Complex, Alanya
18.2 Jordania - Viro 18.30 (B), Gold City Sport Complex, Alanya
18.2 Sambia - Slovenia 19.00 (A), Miracle Sport Complex, Alanya
21.2 Bulgaria - Kosovo 11.00 (B), Gold City Sport Complex, Alanya
21.2 Uzbekistan - Sambia 11.00 (A), Miracle Sport Complex, Alanya
21.2 Viro - Pohjois-Makedonia 15.00 (B), Gold City Sport Complex, Alanya
21.2. Jordania - Hong Kong 18.30 (B), Gold City Sport Complex, Alanya

MM-jatkokarsintan yhteydessä pelattavat harjoitusottelut (17.-23.2.)
17.2 Uusi-Seelanti - Portugali 19.00, Hamilton
17.2 Argentiina - Chile 19.30, Auckland
20.2 Uusi-Seelanti - Argentiina 19.00, Hamilton
21.2 (jatkokarsintamatsien häviäjät:) Kamerun/Thaimaa - Senegal/Haiti 19.00, Hamilton
23.2 (jatkokarsintamatsien häviäjät:) Taiwan/Paraguay - Papua-Uusi-Guinea/Panama 13.00, Auckland
23.2 Uusi-Seelanti - Argentiina 19.00, Auckland

Muut harjoitusottelut
16.2. Ruotsi - Kiina 18.30 (19.30), Marbella
17.2 Puola - Sveitsi 15.30, Algeciras
17.2 Hollanti - Itävalta 18.00, Paola
21.2 Sveitsi - Puola 16.00, Marbella
21.2 Itävalta - Hollanti 18.00, Attard
21.2. Saksa - Ruotsi 18.15 (19.15), Duisburg
« Viimeksi muokattu: 12.02.2023 klo 18:25:37 kirjoittanut paavo annikki »
paavo annikki

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 22.11.2022 klo 14:32:03

Australiassa pelataan helmikuun ikkunassa Cup of Nations -turnaus, jossa emäntämaan lisäksi mukana on ainakin Jamaika. 

https://www.sportsmax.tv/football/item/109560-reggae-girls-invited-to-2023-cup-of-nations-tournament-in-australia-ahead-of-women-s-world-cup


Saksa skippaa kevään turnaukset ja leireilee sen sijaan Espanjassa ja pelaa kotona harjoitusottelun.

https://www.frankenpost.de/inhalt.nationalmannschaft-bangen-um-oberdorf-dfb-frauen-unterliegen-usa.9a566207-441b-4f90-a4e6-9f8d5ad79f84.html
paavo annikki

Poissa Poissa


Vastaus #2 : 22.01.2023 klo 09:35:55

Avausviestiin päivitetty turnauksien joukkueita sekä otteluohjelmia. Matsien alkamisajankohdat paikallista aikaa; Suomen ajat suluissa.

Argentiina on toinen jatkokarsintaturnauksessa ulkopuolisena oleva maa; se kohtaa kaksi kertaa turnausta emännöivän Uuden-Seelannin ja kerran Chilen.

Saksan vastustajaksi on varmistunut Ruotsi, ja matsi pelataan Duisburgissa 21. helmikuuta. Ennen Saksan kohtaamisesta Ruotsi leireilee Marbellassa ja pelaa ottelun Kiinaa vastaan (16.2).

paavo annikki

Poissa Poissa


Vastaus #3 : 12.02.2023 klo 18:23:08

Turkish Women’s Cup pelataan tänä vuonna Alanyassa 10 joukkueen kesken Turkin ja Venezuelan jättäydyttyä pois turnauksesta. Mukana ovat vielä Slovenia, Uzbekistan, Etelä-Afrikka, Jordania, Hong Kong, Sambia, Viro, Bulgaria, Kosovo ja Pohjois-Makedonia.

Höntsäturnaukset väliin jättävät Hollanti ja Itävalta kohtaavat toisensa kahdesti Maltalla, Sveitsin ja Puolan väliset matsit pelataan Espanjassa.
Eino Komsi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Altavastaaja


Vastaus #4 : 14.02.2023 klo 20:49:06



Helmareiden otteluohjelma Cyprus Cupissa
To 16.2. 17.00 KROATIA - SUOMI
Su 19.2. 13.00 SUOMI - UNKARI
Ke 22.2. 13.00 SUOMI - ROMANIA

Helmareiden turnauksen ottelut ovat katsottavissa suorana Yle Areenasta.

Helmarit Cyprus Cupissa:

Tinja-Riikka Korpela, Tottenham Hotspur FC
Anna Tamminen, Hammarby IF
Milla-Maj Majasaari, IK Uppsala Fotboll

Joanna Tynnilä, HJK
Eva Nyström, Hammarby IF
Nanne Ruuskanen, SK Brann
Emmi Siren, KuPS
Emma Koivisto, Liverpool FC
Elli Pikkujämsä, Racing Louisville
Tiia Peltonen, Fortuna Hjørring

Eveliina Summanen, Tottenham Hotspur FC
Olga Ahtinen, Linköpings FC
Nora Heroum, Parma Calcio 1913
Adelina Engman, Hammarby IF
Emma Peuhkurinen, KIF Örebro
Katariina Kosola, KIF Örebro
Vilma Koivisto, IFK Norrköping
Ria Öling, FC Rosengård
Emmi Alanen, Kristianstads DFF
Sanni Franssi, Real Sociedad
Kaisa Collin, Eskilstuna United
Linda Sällström, Vittsjö GIK
Jutta Rantala, Vittsjö GIK
Heidi Kollanen, KIF Örebro
Jenny Danielsson, Glasgow Rangers

 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa