FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
06.12.2021 klo 01:56:56 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: Torneo Clausura 2006  (Luettu 1112 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Breitner

Poissa Poissa


: 05.04.2006 klo 23:24:07

Pelattuja kierroksia:     13
Ortegan rankkarimaalit: 1

Tarviiko edes muita tilastoja  ???
Leopoldo Luque

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: nuori Hector


Vastaus #1 : 16.04.2006 klo 14:46:12

Kyllä tarvitsee. Clausura on tällä hetkellä erittäin tasainen, kun viisi kärkijoukkuetta on kahden pisteen sisällä. Itseäni tietysti ilahduttaa se, että clausura-kauden komeetta, luoteisesta Jujuyn provinssista, Bolivian ja Chilen rajojen läheisyydestä, San Salvador de Jujuyn kaupungista ponnistava Gimnasia y Esgrima de Jujuy on yksi noista joukkueista. Aperturassa taapertanut kyläseura on Mátias Oyolan johdolla päässyt hurjaan vireeseen ja jos tänään Racing kaatuu, niin kuin luulisi, ovat pullat todella hyvin uunissa. Lanúskin on ollut yllättävän kovassa vedossa. Tässä vielä sarjatilanne, kun 15. kierros on käynnissä:

Tabla de Posiciones
EquipoPuntosJornadasPartidos GanadosPartidos EmpatadosPartidos Perdidos
River2814842
Boca2814842
Newell's2815843
Lanús2715834
Gimnasia J2614824
Vélez2315582
Gimnasia LP2214644
Olimpo BB2215645
Banfield2215645
San Lorenzo2014554
Colón2014554
Independiente1914545
Quilmes1914545
Estudiantes LP1814536
Argentinos J.1715456
Arsenal1714455
R. Central1214266
Tiro Federal11153210
Instituto8152211
Racing6141310
« Viimeksi muokattu: 29.04.2006 klo 13:20:29 kirjoittanut Leopoldo Luque »
Leopoldo Luque

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: nuori Hector


Vastaus #2 : 17.04.2006 klo 16:58:22

Estadio 23 de Agostolla meni sitten kaikki vituiksi, kun Diego "Puta" Simeonen.tähdittämä Racing otti pisteet 0-1-voitollaan. Järkyttävää puppelointia el lobolta. :mad:
Leopoldo Luque

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: nuori Hector


Vastaus #3 : 30.04.2006 klo 12:54:50

Tänään vuorossa seuraavaa:
14:00   Rosario Central   - Velez Sarsfield
15:30   Argentinos Juniors - Newell's Old Boys
15:30   Gimnasia J - Quilmes
15:30   Lánus - Arsenal S.
16:10   Boca Juniors -   Estudiantes
18:30   Gimnasia La Plata - River Plate

Quilmes pitäisi kyllä voittaa, jotta Lánus ei pääse liiaksi karkaamaan, kun todennäköisesti ottavat voiton Arsenal de Sarandista. Riverillä on myös tiukat paikat La Platassa - vierasvoitto pitäisi vääntää, muuten Boca karkaa liian kauas ja Clausuraa juhlitaan B's As'n la Bocassa jo nyt.
-Viola-

Poissa Poissa


Vastaus #4 : 01.05.2006 klo 00:05:40

Tuntematon tapahtuma.
« Viimeksi muokattu: 11.06.2007 klo 15:56:19 kirjoittanut -Viola- »
-Viola-

Poissa Poissa


Vastaus #5 : 01.05.2006 klo 00:56:46

Tuntematon tapahtuma.
« Viimeksi muokattu: 11.06.2007 klo 15:56:00 kirjoittanut -Viola- »
Leopoldo Luque

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: nuori Hector


Vastaus #6 : 01.05.2006 klo 14:56:13

Niin, toisin kuin edellä väitettiin, pelasi River La Platassa 3-3 tasurin ja putosi näin ollen sarjassa kolmostilalle Lanúsin korjatessa komean kotivoiton. El lobokin nousi sarjaneloseksi turvin rutiininomaisen kotivoiton Quilmesista. Bocalle ei taida olla vastusta tässäkään turnauksessa, mikä risoo ainakin minua suunnattomasti. Sarjatilanne:
http://www.terra.com.ar/canales/clausura06/posiciones.shtml

Lanúsilla on muuten selvästi vaikein loppuohjelma kärkijoukkueista: joutuvat nimittäin ensi kierroksella kohtaamaan B's As'ssa Velezin ja viimeisellä kierroksella lisäksi kotonaan Estudiantes de La Platan samalla kun Jujuy kohtaa Olimpo Bahía Blancan ja surkeasti pelanneen Tiro Federalin. Näin ollen Jujuyn loppusijoitus kolmen ellei jopa kahden kärkeen ei olisi ihme :olut:
« Viimeksi muokattu: 02.05.2006 klo 12:59:10 kirjoittanut Leopoldo Luque »
-Viola-

Poissa Poissa


Vastaus #7 : 01.05.2006 klo 18:37:38

Tuntematon tapahtuma.
« Viimeksi muokattu: 11.06.2007 klo 15:56:10 kirjoittanut -Viola- »
VatosLocos

Poissa Poissa


Vastaus #8 : 04.07.2006 klo 15:34:08

Boca             43
Lanús            35
River            34    
Gimnasia J       33    
Gimnasia LP      32    
Newell's         31    
Banfield         31    
San Lorenzo      28    
Olimpo (BB)      26    
Vélez            25    
Estudiantes LP   24    
Independiente    23    
R. Central       23    
Argentinos J.    22    
Arsenal          22    
Colón            20
Quilme           20    
Racing           19    
Instituto        13    
Tiro Federal     12



Hei. Näemmä clausuran päivitys hiukaan jäänyt teillä. 19. ottelukierroksen jälkeen Boca odotetusti sarjan piikkipaikalla jonka niskaan hengittää todellinen yllättäjä Lanus. Olisiko jo kauan himoittu mestaruus Lanusille mahdollinen, kun unelma on vain 8 pisteen päässä. Silti toinen jätti River Plate hengittää aivan niskaan. Tiro Federal ja Instituto ovat aivan pudonneet kelkasta ja viemäri kutsuu... Independiente on puolestaan jumittunut sarjan keskikastiin joka on joukkueelle totaalinen pettymys.
Saxon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valencia & Las Chivas


Vastaus #9 : 10.07.2006 klo 14:36:37

Hienoa, että Argentiinankin sarjaa jaksetaan seurata. Tosin olisi voinut otsikkoon laittaa, että kyseessä on nimenomaan Argentiinan Torneo Clausura, nimittäin ainakin Meksikossa liiga pyörii samalla nimellä ;)
Breitner

Poissa Poissa


Vastaus #10 : 13.07.2006 klo 11:51:05

Ja kun uusi kausi alkaa Aperturan merkeissä, niin myöskään pieni panostaminen ketjun avaajalta ei olisi pahitteeksi  ::)   
Heskey

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Panathinaikos AO, KPV


Vastaus #11 : 17.07.2006 klo 00:06:22

Tätäkin sarjaa tulee joskus TV:stä seurattua...  ;)
-Viola-

Poissa Poissa


Vastaus #12 : 23.07.2006 klo 16:31:49

Tuntematon tapahtuma.
« Viimeksi muokattu: 11.06.2007 klo 15:56:34 kirjoittanut -Viola- »

 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa