FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
24.07.2024 klo 09:53:31 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: Lokakuun karsintarupeama tilastoina  (Luettu 2289 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Jorma Teräs

Poissa Poissa


: 20.10.2023 klo 10:49:13



Ensin peliminuutit, sitten kaikki syötöt, kolmantena "vaikeat" syötöt, "rakentavat" syötöt tai miten niitä nyt haluaakin kutsua ja viimeisenä hyökkäyspuoliskolla annetut "vaikeat" syötöt

SLOKAZ
Ivanov7662/716/121/39056/724/161/3
Hoskonen9068/750/50/29041/523/80/0
Väisänen9067/742/70/1
R.Jensen9043/532/90/2
Alho9029/422/101/68727/336/122/3
Uronen9038/441/51/232/40/20/1
Håkans4516/200/30/39030/372/70/4
Soiri33/30/00/0
Kairinen9047/585/103/79041/500/50/3
Schüller4524/312/71/4
Kamara9055/616/85/59039/514/113/8
Taylor7634/418/137/11
Forss142/30/10/1143/40/10/0
Pukki906/131/61/6764/142/102/10
Pohjanpalo458/134/94/89014/246/144/12
Källman456/143/102/6143/51/21/2
Koko joukkue428/51932/9319/54340/44338/11020/59

Hyökkäyksen kaksinkamppailut, ensin maassa ja perään ilmassa:

SLOKAZ
Ivanov0/10/01/13/3
Hoskonen0/11/10/10/0
Väisänen1/10/0
R.Jensen1/20/1
Alho1/10/05/70/0
Uronen1/30/10/10/0
Håkans4/61/47/150/2
Soiri1/30/0
Kairinen1/40/13/51/2
Schüller0/21/1
Kamara5/70/35/61/5
Taylor6/91/3
Forss0/10/00/10/1
Pukki4/80/24/140/1
Pohjanpalo1/32/32/34/10
Källman1/43/71/20/2
Koko joukkue19/428/2336/7010/30

Puolustuksen kaksinkamppailut samalla tavalla:

SLOKAZ
Ivanov1/22/43/43/3
Hoskonen4/51/58/106/9
Väisänen2/43/5
R.Jensen1/33/6
Alho1/20/02/41/2
Uronen5/91/22/20/0
Håkans0/10/02/51/2
Soiri0/00/0
Kairinen0/41/27/83/3
Schüller1/21/2
Kamara2/71/22/61/3
Taylor1/10/0
Forss0/20/00/10/1
Pukki2/20/02/50/0
Pohjanpalo1/20/00/10/1
Källman0/10/00/00/0
Koko joukkue19/4310/2230/5018/30

Ja vielä katkot, kuljetukset ja pallon pitämiset sekä "tehopisteet":

SLOKAZ
Ivanov16220+023112+0
Hoskonen10201+016110+1
Väisänen17110+0
R.Jensen11111+0
Alho11200+110621+0
Uronen5130+00000+0
Håkans1651+013572+0
Soiri2210+0
Kairinen7160+111222+1
Schüller6010+0
Kamara11470+011490+1
Taylor4252+5
Forss1110+00000+0
Pukki0521+04540+2
Pohjanpalo0001+25013+0
Källman0010+01000+0

- Hradeckyn avaukset: SLO: pitkät 2/10, lyhyet 13/13; KAZ: pitkät 6/17, lyhyet 19/20
- aikamoista paskaahan tuo. Slovenia-pelissä ei ole mitään muuta hyvää kuin joitain yksittäisiä juttuja (Kamara pallollisena, Håkansin aktiivisuus), Kazakstania vastaan kaksinkappailuprosentit kuitenkin ihan ok tasolla
- syöttösaldo kazukki-pelissä onkin sitten valtavan paska, selkeästi alle 80% tarkkuudella syötellään yleensä kun syöttöjä on alle 300. Näin jälkikäteen tuli Mieleen ja myös pohdittua että olisiko epäonnistuneita syöttöjä pitänyt määrittää enemmän vastaanottajan hävityksi kaksinkamppailuksi kun ei se nyt niin surkealta vaikuttanut
- jonkinlaisesta (negatiivisesta) muutoksesta pelissä kertoo, että hyökkääjien syötöistä valtava osa oli vaikeita. Pitkän ajan keskiarvot pelaajilla on 40% tai alle, nyt isommin peliaikaa saaneista vain Pukki Sloveniassa jäi alle 50 prosentin
- etenkin Kazakstania vastaan toppariosasto selvisi puolustamisesta kelpo tilastoin eikä se Sloveniassakaan ihan onnetonta ollut. Toisaalta ei nyt sinänsä ehkä niin yllättävää kun ajattelee miten maalit syntyivät ja kuinka paljon vastustajat lopulta loivat maalipaikkoja pelitilanteista rakentamalla
- loppuun vielä pari helmeä Slovenia-pelin ekalta puoliskolta: Kamaralla 18 syöttöä eli neljänneksi vähiten joukkueesta (niukasti Alhoa ja Jollea enemmän) ja Pukilla yksi merkintä, minkä seurauksena ei ollut pallonmenetys.
supstanssi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mites MyPa? Ai voitti?


Vastaus #1 : 20.10.2023 klo 10:58:49

Kamaralta kyllä paremmat tilastot kuin valituksesta voisi taas päätellä, etenkin ratkaisevassa Slovenia-pelissä. Lisäksi uskoisin että hän on vasta pääsemässä parhaaseen pelivireeseen joten eiköhän hänestä vielä ole paljon iloa. Pitäisi vain saada koko jengin peliin hieman lisää niin taktisella kuin fiilispuolella.
Julkea bulbul

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TamU (JJK)


Vastaus #2 : 20.10.2023 klo 11:10:27

Kamaralta kyllä paremmat tilastot kuin valituksesta voisi taas päätellä, etenkin ratkaisevassa Slovenia-pelissä.

:mietaakasvotnaurunkyynelissä:

Kazakstan-ottelun syöttöprosentti pääsi kieltämättä yllättämään. Yleensä tilastot nähtyäni en häpeile laisinkaan muuttaa mielikuvaani vastaamaan tilastoja, mutta nyt se on erityisen hankalaa. Pitänee odottaa viikonlopun yli, kuten muutenkin tarkemmat tilastotarkastelut.

Edit. Taitaa Kazakstan-pelissä syöttötyöskentelyltään huonoiten normaaliin tasoonsa nähden onnistuneita olla Ivanov, Kamara ja hyökkääjät, joilla toki paljon vaikeita syöttöjä, mutta silti harvinaisen heikkoa. Harvoin taitaa olla tuollaista vaikeiden syöttöjen osuutta kaikista syötöistä kuin nyt molemmissa peleissä hyökkääjillä. Keskimäärin hyökkääjillä osuus on pyörinyt siellä 30-40 % paikkeilla.
« Viimeksi muokattu: 20.10.2023 klo 11:26:35 kirjoittanut Julkea bulbul »
Tresor

Poissa Poissa


Vastaus #3 : 20.10.2023 klo 11:30:15

Kiitokset Jormalle tuon sonnan erittelystä kliinisiksi numeroiksi! Koville ottaa eikä oikein osaa tarttua dataan, mutta kysyn Jormalta, että nyt kun ruutupaperit vielä on pöydän kulmalla ja tilanteet tuoreessa muistissa, että osaatko sanoa, näkyikö datassa muutostendenssiä kazakki-pelin viimeisen 25 minuutin kohdalla vrt. muu ottelu? Peli oli kuintekin ihan ok-tasolla siihen saakka, mutta tasoituksen jälkeen Suomi oli ihan kokovartalokipsissä. 

Vai oliko käänne harhasyöttöineen ja hävittyine kaksinkamppailuineen tullut itse asiassa jo sitä ennen? 
Jorma Teräs

Poissa Poissa


Vastaus #4 : 20.10.2023 klo 11:45:33

Kaksinkamppailuista on vähän vaikea sanoa muuta kuin että eivät ne ainakaan parempaan suuntaan loppua kohti mene. Mutta syöttötarkkuus kyllä näyttäisi loppupuolella olevan aika hirvittävää. Taylorin viimeinen onnistunut vaikea syöttö taitaa olla läpisyöttö Håkansille minkä jälkeen on vielä neljä epäonnistunutta vaikean yritystä, Ivanovin viimeisestä viidestä syötöstä neljä on vaikeita ja yksi niistä onnistuu, Kamaran viimeisestä kahdeksasta syötöstä kolme epäonnistuu, Alhon viimeisestä kymmenestä syötöstä viisi on vaikeita ja vain yksi onnistuu....

Yksi mahdollinen selitys heikolle syöttöprosentille lisää on vielä iso määrä katkoja. Niiden jälkeisissä tilanteissa melko useasti seurauksena on se, että pallo ei pysy omalla joukkueella ja sitten joutuu pohtimaan että merkkaako tuon nyt syötöksi vai ei. Ja kun katkoja on niinkin paljon kuin nyt oli niin sekin varmaan vaikuttaa jonkin verran.
Furu

Poissa Poissa


Vastaus #5 : 20.10.2023 klo 12:35:10

Kiitokset Jormalle tuon sonnan erittelystä kliinisiksi numeroiksi!
Jorma - tuo foorumin viemärisukeltaja majun topaaseissa Ylos Wissillä sitten sama yleisellä puolella.
qCc

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kallion soijapojat


Vastaus #6 : 20.10.2023 klo 12:43:44

Kiitos Jormalle!

Kamaralta kyllä paremmat tilastot kuin valituksesta voisi taas päätellä, etenkin ratkaisevassa Slovenia-pelissä. Lisäksi uskoisin että hän on vasta pääsemässä parhaaseen pelivireeseen joten eiköhän hänestä vielä ole paljon iloa. Pitäisi vain saada koko jengin peliin hieman lisää niin taktisella kuin fiilispuolella.

Tämä toistuu nyt tällä hetkellä Huuhkajien pelistä toiseen forkalla.
Osmonkääliö

Poissa Poissa


Vastaus #7 : 20.10.2023 klo 12:51:51

Kamaralta kyllä paremmat tilastot kuin valituksesta voisi taas päätellä, etenkin ratkaisevassa Slovenia-pelissä. Lisäksi uskoisin että hän on vasta pääsemässä parhaaseen pelivireeseen joten eiköhän hänestä vielä ole paljon iloa. Pitäisi vain saada koko jengin peliin hieman lisää niin taktisella kuin fiilispuolella.

En haluaisi olla liian masentava mutta nyt jos Pukkikin maaottelut lopettaa niin liekkö Kamara ainoa jollain tavalla mitat täyttävä kansainvälisen tason kenttäpelaaja koko joukkueessa. Niin sanotusti kunnon futaaja. Ei saatana.
Tsei Tsei

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United


Vastaus #8 : 20.10.2023 klo 13:00:09

Jos positiivista hakee, niin Taylorilta hyvät tilastot hyökkäyspäässä syötöissä ja maalitilanteissa. Myös Jolle molemmissa peleissä siellä hyvä. Taylor on kyllä usein ollut hyvä näitä heikompia vastaan, mutta kovissa peleissä sitten taso ei ole riittänyt. Ihan mielenkiintoista olisi nähdä kentällä jotain Slovenian tasoista nippua vastaan.
Ehis

Poissa Poissa


Vastaus #9 : 20.10.2023 klo 13:56:21

Mace Forssilta taas kovat vaihtopelaajan näytöt kehiin. Aina se vaan jää totaalisesti pelin ulkopuolelle.
Keskikentällä Kairinen otti yllättävän paljon voittoja, taasen Kamara häviää ilmaduelit tyypilliseen tapaan. Teme Tainio says lol.
muumi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa


Vastaus #10 : 20.10.2023 klo 14:54:20

Kamaralta kyllä paremmat tilastot kuin valituksesta voisi taas päätellä, etenkin ratkaisevassa Slovenia-pelissä. Lisäksi uskoisin että hän on vasta pääsemässä parhaaseen pelivireeseen joten eiköhän hänestä vielä ole paljon iloa. Pitäisi vain saada koko jengin peliin hieman lisää niin taktisella kuin fiilispuolella.

Kaikkea ei näe tilastoista. Etenkin ne on niitä Kamaran heikkouksia, joita ei näe.
Petteri12

Poissa Poissa


Vastaus #11 : 20.10.2023 klo 15:09:49

Oon epäilly jo aikasemmin ,että Mika Nurmela on lähempänä aasia kuin apuvalmentajaa ajatuksiltaan ja kun hän sitten avasi haastattelussa suunsa ja sanoi ettei uusia pelaajia aleta nyt kokeilemaan niin epäilykseni täyttyi toteen..AASI!
Villahousu

Poissa Poissa


Vastaus #12 : 20.10.2023 klo 15:14:49

En haluaisi olla liian masentava mutta nyt jos Pukkikin maaottelut lopettaa niin liekkö Kamara ainoa jollain tavalla mitat täyttävä kansainvälisen tason kenttäpelaaja koko joukkueessa. Niin sanotusti kunnon futaaja. Ei saatana.
En ihan tiedä miksi nykytason Minnesota-Pukki olisi enemmän "jollain tavalla mitat täyttävä kansainvälisen tason kenttäpelaaja" kuin vaikka Jolle tai Kairinen.
Jossain Pasi Rautiaisen fan club-tapaamisissa nämä "kunnon futaaja"-jaarittelut. Kannattaa käydä Venetsiassa kertomassa Jollelle, ettei täytä kyseistä statusta.
kamaveli

Poissa Poissa


Vastaus #13 : 20.10.2023 klo 16:22:35

Kamara oli ihan silmätilastoillakin selkeästi paras kenttäpelaaja tuon Slovenia matsin, vaikka pelipaikka oli täysin väärä. Erikoisen paljon saa kyllä rapaa foorumilla, kun Taylorin Kazakstan-pelin lisäksi koko majuikkunasta ei oikein muita edes vähän alusta kelvollisia kenttäpelaajien esityksiä juurikaan ollut.
Ehis

Poissa Poissa


Vastaus #14 : 21.10.2023 klo 12:29:56

Kamara oli ihan silmätilastoillakin selkeästi paras kenttäpelaaja tuon Slovenia matsin, vaikka pelipaikka oli täysin väärä. Erikoisen paljon saa kyllä rapaa foorumilla, kun Taylorin Kazakstan-pelin lisäksi koko majuikkunasta ei oikein muita edes vähän alusta kelvollisia kenttäpelaajien esityksiä juurikaan ollut.

Ehkäpä osa kurasta tulee siitä, että oli jollain tavalla osallisena molempiin Kaz-maaleihin.
ratandy

Poissa Poissa


Vastaus #15 : 21.10.2023 klo 14:20:22

- loppuun vielä pari helmeä Slovenia-pelin ekalta puoliskolta: Kamaralla 18 syöttöä eli neljänneksi vähiten joukkueesta (niukasti Alhoa ja Jollea enemmän) ja Pukilla yksi merkintä, minkä seurauksena ei ollut pallonmenetys.

Tähän sellainen pieni ja merkityksetön korjaus, että Jolle tuli sisään vasta puoliajalla. Ekan puoliskon pelasi Källman.
Julkea bulbul

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TamU (JJK)


Vastaus #16 : 26.10.2023 klo 08:52:48

Juuri kun olitte jo unohtaneet ja siirtyneet eteenpäin, niin joku vielä viitsii rapsutella vanhoja haavoja auki. Varsinkin Slovenia-ottelu oli lähes peilikuva kotivoitosta, mutta molemmissa oli sama trendi. Siinä missä edelliset ottelut voitettiin historiallisen hyvillä puolustuksen kaksinkamppailuilla (molemmat top-5:ssä), nyt kaikki oli toisin. Muutamana poimintana:

  • Slovenia-ottelun vaikeiden syöttöjen onnistumisprosentti oli kaikkien aikojen viidenneksi heikoin.
  • Slovenia-ottelun puolustuksen maa- ja ilmakaksinkamppailut olivat melko pohjamudissa, kaikissa puolustuksen kaksinkamppailuissa kahdeksanneksi huonoin suoritus. Koska hyökkäyksessäkin oltiin lapasia, kaikissa kaksinkamppailuissa suoritus oli viidenneksi huonoin. Siinä missä kotona voitettiin 57 % kaikista kaksinkamppailuista, vieraissa 43 %. Hurja ero, vaikkei ehkä prosenttiyksiköissä siltä näyttäisikään. Ero voiton ja tappion välillä kuitenkin.
  • Kazastania vastaan oli eniten katkoja koskaan, mikä tuli hieman puskista. Ivanov meni katkomäärällään ihan kärkipäähän kaikkien aikojen suorituksissa, varmistamatta top-3.

Muuten hyvin, hyvin mitäänsanomatonta.

Slovenia
Hoskonen7
Ivanov6
L. Väisänen7,5
Alho5
Uronen6,5
Håkans7
Kairinen5
Schüller6,5
Kamara7,5
Pukki6
Pohjanpalo8
Källman4,5
Keskiarvo 6,38, jolla sijoittuu kaikissa JT:n tilastoimissa otteluissa jaetulle sijalle 117/130.

Kazakstan
Hoskonen8
Ivanov8,5
R. Jensen5,5
Alho7,5
Håkans6,5
Kairinen9
Kamara6
Taylor8,5
Pukki4,5
Pohjanpalo5,5
Keskiarvo 6,95, jolla sijoittuu kaikissa JT:n tilastoimissa otteluissa jaetulle sijalle 57/130.

Slovenia-ottelu siis yksi heikoimmista koskaan. Mm. Ivanovilta tasolleen todella heikkoa tekemistä. MoM oli Pohjanpalo, Kazakstania vastaan hieman yllättäen Kairinen, joskin Taylorilta myös hieno suoritus. Hieman yllätti, että Kamaran ja Pukin arvosanat menivät noin päin eli Sloveniaa vastaan paremmat.
« Viimeksi muokattu: 26.10.2023 klo 09:01:45 kirjoittanut Julkea bulbul »
Metsän poika

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS, TPV


Vastaus #17 : 26.10.2023 klo 09:26:08

 Nuo kazakstanpelin arvosanat jotenkin vähän pureskelua vaatii, ennen kuin nielemään pystyy. Toki siinä pelissä oli kaksi erilaista puolikasta. Kairisen arvosana on hämmentävän hyvä. Koostuu kuitenkin lähinnä kaksinkamppailuista, kun muita statseja ei juuri ole tullut. Kun et syötä, niin ei tule syöttövirheitä? Onko algoritmissa joku mikä tuon huomioi? Toki ääritapauksissa vain vaikuttaa - mutta melko äärimmäiset pelit.
Julkea bulbul

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TamU (JJK)


Vastaus #18 : 26.10.2023 klo 09:33:31

Nuo kazakstanpelin arvosanat jotenkin vähän pureskelua vaatii, ennen kuin nielemään pystyy. Toki siinä pelissä oli kaksi erilaista puolikasta. Kairisen arvosana on hämmentävän hyvä. Koostuu kuitenkin lähinnä kaksinkamppailuista, kun muita statseja ei juuri ole tullut. Kun et syötä, niin ei tule syöttövirheitä? Onko algoritmissa joku mikä tuon huomioi? Toki ääritapauksissa vain vaikuttaa - mutta melko äärimmäiset pelit.

Syöttömäärä vaikuttaa myös ja pelipaikallaan tuolla määrällä ei maksimeja saa, ei myöskään syöttöprosentillaan. Sen sijaan kaksinkamppailut, katkot ja päälle maalipaikoista ja alustuksista pienet lisät. Nuo olivat käytännössä erot eli syöttötyöskentelyhän oli peleissä hyvin samantasoista. Muut ovat näpertelyä, mutta noilla surkeilla vs. loistavilla kaksinkamppailulla tuo ero lopulta syntyi.
Metsän poika

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RoPS, TPV


Vastaus #19 : 26.10.2023 klo 10:18:31

 Niin ja olihan tuolla tilastoissa Kairiselle maalintekoyrityksiä nostamassa arvosanaa.
Tsei Tsei

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United


Vastaus #20 : 26.10.2023 klo 11:06:33

Väisänen pelasi tilastojen perusteella hyvin Sloveniaa vastaan, mitä nyt aiheutti rankkarin ja tukki vasemman laidan, kun ei osaa syöttää vasemmalla jalalla. Toki saa hyvän syöttöprosentin, kun palauttaa aina alaspäin oikealla.
Julkea bulbul

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TamU (JJK)


Vastaus #21 : 26.10.2023 klo 11:33:25

Väisänen pelasi tilastojen perusteella hyvin Sloveniaa vastaan, mitä nyt aiheutti rankkarin ja tukki vasemman laidan, kun ei osaa syöttää vasemmalla jalalla. Toki saa hyvän syöttöprosentin, kun palauttaa aina alaspäin oikealla.

Lähes yhtä paljon vaikeita syöttöjä kuin kilpailijallaan Jensenillä kazakkeja vastaan ja valitettavasti olivat yhtä huonoja ylöspäin, joten pelkkä jalkaisuus ei tietenkään ole pelastus. Väisänen erottui myös katkojen suurehkolla määrällä. Henkilökohtaiset virheet eivät tietenkään näy kuin saman tasoisina kaksinkamppailutappioina, muutenhan Ivanovkin olisi ansainnut vielä huonompaa. Kovempaa tekijää tuo vasemman topparin paikka joka tapauksessa huutaa kuin DOS, Väisänen tai Jensen ovat olleet, vaikka lähes täydellinen algoritmi hyvää arvosanaa antaisikin.
Tsei Tsei

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United


Vastaus #22 : 26.10.2023 klo 15:27:48

Lähes yhtä paljon vaikeita syöttöjä kuin kilpailijallaan Jensenillä kazakkeja vastaan ja valitettavasti olivat yhtä huonoja ylöspäin, joten pelkkä jalkaisuus ei tietenkään ole pelastus. Väisänen erottui myös katkojen suurehkolla määrällä. Henkilökohtaiset virheet eivät tietenkään näy kuin saman tasoisina kaksinkamppailutappioina, muutenhan Ivanovkin olisi ansainnut vielä huonompaa. Kovempaa tekijää tuo vasemman topparin paikka joka tapauksessa huutaa kuin DOS, Väisänen tai Jensen ovat olleet, vaikka lähes täydellinen algoritmi hyvää arvosanaa antaisikin.

Sanoisin, että ero on nimenomaan helpoissa syötöissä, eli minne ne suuntautuu ja millaiseen peliasentoon. Jensenhän ei ole missään nimessä kovin hyvä tuolla, mutta vasemmalla olisi hyvä, että olisi edes auttava taso syöttää vasemmalla jalalla. Peltolahan tuolla pärjäsi paljon paremmin. Sanoisin, että myös O'Saughnessyllä oli tuolla jo varsin hyviä pelejä ennen loukkaantumistaan.
Julkea bulbul

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TamU (JJK)


Vastaus #23 : 26.10.2023 klo 17:55:47

Aiemmin on tullut selviteltyä kaksinkamppailujen (ja syöttötyöstentelyn) korrelaatiota lopputuloksen kanssa. Slovenia-ottelun tasoisella tai huonommalla puolustuksen kaksinkamppailupelillä on onnistuttu voittamaan vain kerran Jorman 130 ottelun aineistossa. Toisaalta Kazakstan-ottelun tasoisilla tai paremmilla puolustuksen kaksinkamppailuilla on kyetty häviämään vain kahdesti, mutta sen tasoisella tai paskemmalla syöttelyllä puolestaan on onnistuttu voittamaan vain kuudesti.

Loppupäätelmä on siis, että syötelkää paremmin ja olkaa miehiä, älkääkä hiiriä.

 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa