FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
08.02.2025 klo 06:22:26 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: 1 ... 13 [14]
 
Kirjoittaja Aihe: Liigakarsinnat 2023 | IFK Mariehamn vs. IF Gnistan osa I 25.10., osa II 29.10.  (Luettu 27819 kertaa)
0 jäsentä ja 2 vierasta katselee tätä aihetta.
copa de kybä

Poissa Poissa


Vastaus #325 : 29.10.2023 klo 21:40:59

Rasimukselle nää pelit tuntuu olevan liikaa. Jo SJK-akatemiaa vastaan töhöili, mutta vastustaja veskari päästi jatko-otteluun. Tänään taas suuressa roolissa molemmissa kahdessa ekassa maalissa. Ehti toki puskea myös Hopcutin kerran aiemmin läpiajoon.
vitonen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Töpselit


Vastaus #326 : 30.10.2023 klo 01:43:45

Täysin puolueettomasta näkökulmasta vahva uuh. Kun joutui hetkeä aiemmin katselemaan urpo-Ngamban käsien heiluttelua vierestä, niin sanoisin, että varsin normaali reaktio.

Uuh. Vaikka turhautumista pukkaa, niin noissa voi käydä ihan oikeasti huonosti, kun lähtee vetämään vaan jaloille ilman aikomustakaan pelata palloa, vähän vastustajan kunnioittamista voisi harrastaa vaikka joku onkin jossain vähän käsiä levitellyt. Ansaitusti toinen lappu ja ulos.

Onnea Maarianhaminaan liigapaikan säilyttämisestä! Olen kyllä sympannut saarelaisia koko liigataipaleen ajan ja jo sitä ennenkin (paitsi silloin kun TPS vastassa), joten meni toivotusti vaikka ei luonnollisestikaan mitään myöskään Gnistaniakaan vastaan. Vahva kausi Gnistanilta ja ansaitusti karsintaan pääsivät, mielenkiintoista millainen Gnistan nähdään Ykkösliigassa ensi kaudella ja kenen johdolla.
eikka okapi

Poissa Poissa


Vastaus #327 : 30.10.2023 klo 11:02:17

Hienoa MIFK Ylos

Ihan siksi että vältettiin jollain hiekkakentällä pelaavan kyläseuran tulo jo muutenkin uskottavuutensa kanssa painivaan Veikkausliigaan. Yksikin olosuhdevammainen nousija riittää (EIF).
Hadji

Poissa Poissa


Vastaus #328 : 30.10.2023 klo 11:18:41

Hienoa MIFK Ylos

Ihan siksi että vältettiin jollain hiekkakentällä pelaavan kyläseuran tulo jo muutenkin uskottavuutensa kanssa painivaan Veikkausliigaan. Yksikin olosuhdevammainen nousija riittää (EIF).


Eikös se nimenomaan aja suomifutista ja sen olosuhteita eteenpäin isossa kuvassa kun liiganousut antaa painetta kaupungeille ja kunnille panostaa stadioneihin? :) Nytkin tullaan näkemään Tammisaaren olosuhteisiin isoja ja pysyviä parannuksia, joita ilman nousua tuskin olisi koskaan tehty.

Eikä se Maarianhaminan yhden katsomon yleisurheilustadion ole juuri sen kummoisempi kuin jotkut ogelit ja tammisaaret, vaikka täyttääkin kriteerit tällä hetkellä paremmin.
gv39

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tuomarit ja kyläjoukkueet ml. Kups


Vastaus #329 : 30.10.2023 klo 11:56:29

...

Eikä se Maarianhaminan yhden katsomon yleisurheilustadion ole juuri sen kummoisempi kuin jotkut ogelit ja tammisaaret, vaikka täyttääkin kriteerit tällä hetkellä paremmin.
Vinkkinä, että kannattaa päivittää tietonsa "yleisurheilu"stadionista.
Pelle-Wermanni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vaasan Palloseura


Vastaus #330 : 30.10.2023 klo 12:06:56

Onhan noissa eroa.





Ia

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP, PeKa, Çaykur Rizespor


Vastaus #331 : 30.10.2023 klo 12:39:10

Gnistan on seurana Suomifutikselle tärkeämpi kuin MIFK. Gnistan nousee muutaman vuoden sisään vääjäämättä
Pelle-Wermanni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vaasan Palloseura


Vastaus #332 : 30.10.2023 klo 13:54:58

Gnistan on seurana Suomifutikselle tärkeämpi kuin MIFK. Gnistan nousee muutaman vuoden sisään vääjäämättä

Voisi tätä vähän nopeuttaakin. Vink, vink sarjamuutoksia miettiville ;)
Norppa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC TPS


Vastaus #333 : 30.10.2023 klo 16:39:16

Se näissä on hauska kun tv-kuvissa ei pääkatsomoita näy ja jollei paikan päällä ole käynyt, niin nuo valokuvat pääkatsomoista tulevat aivan puun takaa, mutta kuitenkin niistä on muodostanut päässään jonkinlaisen mielikuvan.

Gnistanin ikinä ennen nähnyt ja onpa kämäsen näköinen betonihöskä. TV:n kamerakulma kentälle on niin hyvä (ylhäältä) ja ympäristö muuten näyttää ihan mukavalta, että jotenkin olin kuvitellut huomattavasti modernimmaksi ja kauniimmaksi.

Tammisaaren kun ekan kerran näki, niin kyllähän siinä melkoinen "mitä helvettiä, tuossako oikeasti on kaikki" -reaktio tuli.

...mutta me sen tiedämme paremmin kuin mikään muu seura, että pelkillä olosuhteilla ei nousta yhtään mihinkään.

 
Sivuja: 1 ... 13 [14]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa