FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
21.06.2024 klo 17:18:16 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 ... 6
 
Kirjoittaja Aihe: EM-kisaveikkaus: Keskustelu (tulokset ESP-ITA jälkeen avausviestissä)  (Luettu 10347 kertaa)
1 Jäsen ja 2 vierasta katselee tätä aihetta.
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


: 04.06.2024 klo 00:18:31

SijaVeikkaajaPisteitä yhteensäAlkulohkoAlkulohkosta jatkoonMaalintekijätKortit
1Varaamaton nimimerkki61.1645.16664
2kamaveli55.2639.26664
siiseli55.2639.26664
4Axo55.2136.21694
5Epekepe53.3634.36694
6Mortimer52.8131.81696
ilkkes52.8139.81634
8GaLi52.4640.46660
9Karl Den Lille52.2635.26692
10Conlon50.8136.81662
11ebeier50.2631.26694
12Veslagas50.0127.016152
13189249.7628.76696
14VekkuliVeli49.4132.41692
15kokistuoppi49.2137.21660
16Angulo48.7934.79662
17Kemisti48.7237.72632
18Beth48.6634.66662
19Popst48.4634.46662
20laitinho47.9131.91664
21Janiho47.8928.89694
22Dimes47.6633.66662
23Märkä Myyrä47.5334.53634
24Marko Myyry47.1133.11662
25plektra47.0435.04660
26gordonblöö46.4129.41692
27Osterdeich46.3632.36662
28kaukaasiantuntija46.2132.21662
29litti8645.8622.86698
30Jakartan45.7626.76694
31Hurten45.4131.41662
32Julkea bulbul45.2731.27662
33Tötsänkerääjä45.1629.16664
34JukuMrlanen45.0630.06690
35ihimine44.5633.56632
36krevis44.2527.25692
37Job44.2025.20694
38Däkkä44.1633.16632
39Oulunkylän kenttä43.7729.77662
40Dagger43.5432.54632
41svedu43.4630.46634
42aitapappa01643.3126.31692
hotdogs43.3129.31662
44kone143.1629.16662
XTB43.1630.16634
Tok343.1627.16664
47pöytälaatikko42.8723.87694
48The Missionary42.8527.85690
49Rotta Ayala42.5627.56690
50chila42.2631.26632
51Puff42.1629.16634
52Il Fenomeno42.0129.01634
53MesutÖzil41.8628.86634
54Hyper_Verottaja41.4627.46662
55Ianway41.3426.34636
56Spawn41.0129.01660
57Emile40.9228.92660
58Afrikka40.6325.63690
59Gronk40.4726.47662
60Witold Lutoslawski40.4130.41604
61Puutarhurri40.1729.17632
62Ameobi40.0323.03692
Arto Mannonen40.0329.03632
64Tiksa40.0226.02662
65Kapteeni40.0129.01632
sulo40.0126.01662
Boomhauer40.0126.01662
68Vituiks Män39.8323.83664
69-fox39.7825.78662
Merlin39.7825.78662
71Kanuuna-Keen39.5924.59690
72jaja39.4722.47692
73Major Tom39.4325.43662
74Parlour39.2228.22632
75Ariaga II39.1825.18662
76Jack the Ripper39.0123.01664
77Ronkahainen38.7622.76664
78Thumb38.6126.61660
Takaakierto38.6126.61606
80Di Michele38.5727.57632
81Måtti38.4721.47692
82Perviikka38.3127.31632
Arkon38.3126.31660
84huckerby37.7831.78600
85W.A. Watanabe37.7621.76664
86japi #1537.4826.48632
87Haksis37.3828.38630
88J1022V37.3426.34632
89Ia37.0920.09692
90Salming36.9623.96634
9113ergkamp36.7125.71632
92Kurbanmamedov36.0123.01634
93SG835.9321.93662
94pälvikalju35.2324.23632
95HomeTeamHeroes34.9622.96660
96Bay34.7620.76662
97Jorma Teräs34.3125.31630
Rautakanki34.3120.31662
99Topsumon34.1826.18602
100Gesert33.7722.77632
101pöykkö33.0620.06634
102Director Cantus32.9520.95660
103Andreas32.8418.84662
104Sergei Analtov32.8319.83634
105northlaneleevi32.2916.29664
106Laitalinkki31.4416.44636
107Jokkis31.1418.14634
108Potittaja31.0817.08662
109Wanha futaripoika30.8714.87664
110Sukillepotkija30.2219.22632
111tursas30.2121.21630
112zeniemo30.1319.13632
113Bunuel29.1319.13334
114robyboy28.9822.98600
115TZagallo28.8914.89662
116Mesi27.4214.42634
117Alkuperäinen Ribun26.7913.79634
118Jänkhäkoira26.2717.27630
119laardi7925.9515.95334
120TheBallBoy25.6212.62634


Harrastesarja
SijaVeikkaajaPisteitä yhteensäAlkulohkoAlkulohkosta jatkoonMaalintekijätKortit
1Bob Maali43.2728.27690
2Melieber35.2125.21604
3lörtsy31.4222.42630
« Viimeksi muokattu: tänään kello 01:21:02 kirjoittanut Tiksa »
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #1 : 04.06.2024 klo 00:21:00

Kisan kärjessä:

1. peli: pöytälaatikko ja Rautakanki: 7.18 pistettä
2. peli: Mesi ja Afrikka: 8.18
3. peli: 1892: 11.88
4. peli: 1892, kamaveli ja Mortimer:13.12
5. peli: 1892: 16.67  
6. peli: Varaamaton nimimerkki ja Karl Den Lille: 20.07
7. peli: Varaamaton nimimerkki: 23.45
8. peli: Mortimer: 24.45
9. peli: Mortimer: 24.45
10. peli: Varaamaton nimimerkki ja Mortimer: 25.83
11. peli: Varaamaton nimimerkki: 28.48
12. peli: Varaamaton nimimerkki: 30.92
13. peli: Varaamaton nimimerkki: 30.92
14. peli: Varaamaton nimimerkki ja Mortimer: 37.16
15. peli: Varaamaton nimimerkki: 44.41
16. peli: Varaamaton nimimerkki: 45.41
17. peli: Varaamaton nimimerkki: 51.91
18. peli: Varaamaton nimimerkki: 61.16
« Viimeksi muokattu: tänään kello 01:21:35 kirjoittanut Tiksa »
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #2 : 04.06.2024 klo 00:23:03

Varaus 3
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #3 : 04.06.2024 klo 00:26:34

Lohkopeliveikkaukset:

VeikkauksetVeikkaus-%kertoimienimplikoimatn
  1     x     2     1     x     2     1     x     2  
Saksa - Skotlanti1099489%7%3%75%16%9%
Unkari - Sveitsi22534718%43%39%27%29%44%
Espanja - Kroatia6549853%40%7%53%27%20%
Italia - Albania1127392%6%2%72%19%9%
Puola - Hollanti426923%21%75%20%22%58%
Slovenia - Tanska824907%20%74%18%27%55%
Serbia - Englanti4161023%13%84%14%21%65%
Romania - Ukraina447713%39%58%27%29%44%
Belgia - Slovakia1136393%5%2%65%22%13%
Itävalta - Ranska6121045%10%85%14%22%64%
Turkki - Georgia8232867%26%7%54%25%21%
Portugali - Tsekki9721480%17%3%62%24%15%
Kroatia - Albania10911289%9%2%62%24%15%
Saksa - Unkari10216484%13%3%71%18%11%
Skotlanti - Sveitsi1047658%39%53%28%28%45%
Slovenia - Serbia19554816%45%39%24%27%49%
Tanska - Englanti13397011%32%57%17%25%58%
Espanja - Italia46611538%50%12%39%29%31%
Slovakia - Ukraina16406613%33%54%24%28%48%
Puola - Itävalta28435123%35%42%28%28%44%
Hollanti - Ranska17317414%25%61%21%24%55%
Georgia - Tsekki430883%25%72%20%28%53%
Turkki - Portugali4151033%12%84%19%24%57%
Belgia - Romania1163395%2%2%60%22%18%
Sveitsi - Saksa640765%33%62%22%24%54%
Skotlanti - Unkari28435123%35%42%36%24%40%
Albania - Espanja361132%5%93%6%15%79%
Kroatia - Italia25583920%48%32%28%24%48%
Hollanti - Itävalta8332768%26%6%47%20%33%
Ranska - Puola1119291%7%2%69%16%15%
Tanska - Serbia83271268%22%10%42%22%36%
Englanti - Slovenia11010290%8%2%72%15%13%
Slovakia - Romania37652030%53%16%37%26%37%
Ukraina - Belgia1136759%30%61%23%21%56%
Tsekki - Turkki46482838%39%23%35%24%41%
Georgia - Portugali571104%6%90%13%16%71%

Jatkopeliveikkaukset:

               Neljännesvälierät      Puolivälierät      Välierät      Finaali      Mestari   
   A      Saksa      122      107      73      49      13   
   A      Skotlanti      35      3      0      0      0   
   A      Unkari      59      8      2      0      0   
   A      Sveitsi      106      14      2      0      0   
                                          
   B      Espanja      121      114      55      30      6   
   B      Kroatia      119      45      20      4      2   
   B      Italia      117      88      24      9      2   
   B      Albania      1      1      0      0      0   
                                          
   C      Slovenia      23      3      0      0      0   
   C      Tanska      117      25      10      4      1   
   C      Serbia      61      2      1      1      0   
   C      Englanti      122      110      77      32      21   
                                          
   D      Puola      33      4      0      0      0   
   D      Hollanti      120      96      27      11      5   
   D      Itävalta      61      20      8      2      1   
   D      Ranska      121      118      106      70      56   
                                          
   E      Belgia      121      85      9      4      3   
   E      Slovakia      43      4      0      0      0   
   E      Romania      23      2      0      0      0   
   E      Ukraina      97      17      5      1      1   
                                          
   F      Turkki      102      3      1      0      0   
   F      Georgia      14      0      0      0      0   
   F      Portugali      121      101      66      27      11   
   F      Tsekki      93      5      2      0      0   
                                          

Maalitekijät:
Kylian Mbappé   111
Harry Kane   102
Romelu Lukaku   66
Cristiano Ronaldo   62
Álvaro Morata   36
Kai Havertz   34
Rasmus Højlund   20
Jude Bellingham   14
Bruno Fernandes   13
Artem Dovbyk   13
Florian Wirtz   12
Memphis Depay   11
Phil Foden   10
Patrik Schick   9
Antoine Griezmann   7
Diogo Jota   7
Thomas Müller   6
Olivier Giroud   6
Federico Chiesa   5
Niclas Füllkrug   5
Dani Olmo   4
Cody Gakpo   4
Benjamin Šeško   4
Andrej Kramarić   4
Dominik Szoboszlai   3
Rafael Leão   3
Gonçalo Ramos   3
Jérémy Doku   3
Christoph Baumgartner   3
Cole Palmer   2
Aleksandar Mitrović   2
Jamal Musiala   2
İlkay Gündoğan   1
Dušan Vlahović   1
Joselu   1
Breel Embolo   1
Pedri   1
Oleksandr Zinchenko   1
Khvicha Kvaratskhelia   1
Ante Budimir   1
Luka Modrić   1
Ollie Watkins   1
Loïs Openda   1
Mateo Retegui   1
Ivan Perišić   1
Lovro Majer   1
Bukayo Saka   1
Ferran Torres   1
Mykhaylo Mudryk   1
Jeremie Frimpong   1
Gianluca Scamacca   1
Leandro Trossard   1
Wout Weghorst   1
Robert Lewandowski   1
Michael Gregoritsch   1
Mikel Oyarzabal   1

Kortit:
Dani Carvajal   55
Granit Xhaka   44
João Palhinha   37
Scott McTominay   33
Jorginho   26
Bruno Fernandes   21
Pepe   18
Declan Rice   16
Joshua Kimmich   16
Antonio Rüdiger   15
Kyle Walker   13
Théo Hernandez   12
John McGinn   10
Ruslan Malinovskyi   10
Cristiano Ronaldo   10
Taras Stepanenko   10
Marcelo Brozović   10
Adrien Rabiot   8
Nikola Milenković   8
Rúben Dias   7
Giovanni Di Lorenzo   7
Kai Havertz   7
Nicolò Barella   7
Rodri   6
Domagoj Vida   6
Amadou Onana   6
Aleksandar Mitrović   6
Yukhym Konoplya   6
Ondrej Duda   5
Pierre-Emile Højbjerg   5
Aurélien Tchouaméni   5
Zeki Çelik   5
Matthijs de Ligt   4
Gianluca Mancini   4
Stefan Posch   4
Strahinja Pavlović   4
Berat Djimsiti   4
Benjamin Pavard   4
Robert Andrich   4
Saša Lukić   4
Jude Bellingham   3
Merih Demiral   3
Andreas Christensen   3
Robin Le Normand   3
TomᚠSouček   3
Jaka Bijol   3
Virgil van Dijk   3
Solomon Kvirkvelia   3
Khvicha Kvaratskhelia   3
Mateo Kovačić   3
Çağlar Söyüncü   3
Joachim Andersen   3
Axel Witsel   3
Vladimír Coufal   2
Eduardo Camavinga   2
Mario Mitaj   2
Wout Faes   2
Jan Bednarek   2
Juraj Kucka   2
Jules Koundé   2
Federico Gatti   2
Xavi Simons   2
Hakan Çalhanoğlu   2
João Cancelo   2
Joško Gvardiol   2
Jonathan Tah   2
Marcel Sabitzer   2
Toni Kroos   2
Arlind Ajeti   2
Tijjani Reijnders   2
Harry Maguire   2
Miloš Veljković   2
Manuel Akanji   1
Milan Škriniar   1
Nacho   1
Ádám Nagy   1
Ryan Porteous   1
Nicușor Bancu   1
Nemanja Maksimović   1
Ladislav Krejčí   1
Nicolas Seiwald   1
Paweł Dawidowicz   1
Youri Tielemans   1
Ricardo Rodriguez   1
John Stones   1
Dominik Szoboszlai   1
Trent Alexander-Arnold   1
Rúben Neves   1
Denis Zakaria   1
Daley Blind   1
Guram Kashia   1
Giorgi Chakvetadze   1
Stefan de Vrij   1
Remo Freuler   1
Alessandro Buongiorno   1
Roland Sallai   1
Peter Pekarík   1
N'Golo Kanté   1
Erhan Mašović   1
Marc Cucurella   1
Willi Orbán   2
Georginio Wijnaldum   1
Andrew Robertson   1
Denzel Dumfries   1
Illya Zabarnyi   1
Marko Arnautović   1
George Pușcaș   2
Ibrahima Konaté   1
Radu Drăgușin   2
Dávid Hancko   1
Maximilian Wöber   1
Josip Juranović   1
Denis Vavro   1
Andrea Cambiaso   1
Simon Kjær   1
Nemanja Gudelj   1
Philipp Lienhart   1
Bernardo Silva   1
Răzvan Marin   1
Francesco Acerbi   1

Loppuottelun tuomari:
Daniele Orsato   48
Clément Turpin   21
Szymon Marciniak   18
Danny Makkelie   9
Michael Oliver   6
Slavko Vinčić   6
Anthony Taylor   3
Glenn Nyberg   3
Artur Soares Dias   2
Daniel Siebert   1
Felix Zwayer   1
István Kovács   1
Jesús Gil Manzano   1
Marco Guida   1
Sandro Schärer   1
Facundo Tello   0
François Letexier   0
Halil Umut Meler   0
Ivan Kružliak   0


« Viimeksi muokattu: 15.06.2024 klo 19:00:49 kirjoittanut Tiksa »
Dagger

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, Apollo, Hyps,FC TPS, LFC


Vastaus #4 : 05.06.2024 klo 11:50:48

Ylos Mahtavaa.
Bunuel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kansandemokraattinen jalkapallo


Vastaus #5 : 07.06.2024 klo 21:31:04

Voittorivi jätetty, ei muuta ku peesaamaan :)
Parlour

Poissa Poissa


Vastaus #6 : 09.06.2024 klo 16:22:00

Veikkausaikaa jäljellä hieman päälle viisi vuorokautta ja veikkauksia yhteensä neljätoista. Jonkun mainoksen voisi varmaan laittaa kv. puolelle / yleiselle / muualle vai pihdataanko siellä voittorivejä viimeiseen saakka?
ysipaikka

Poissa Poissa


Vastaus #7 : 10.06.2024 klo 16:55:03

Kysytään nyt vaikka tästä ketjusta, että missä olisi kätevä saitti, jossa voisi renkata alkulohkoja 1X2-veikkauksilla omien fantasioiden mukaiseen järjestykseen? Niin kuin Futistietäjän tapainen, mutta ilman kirjautumisia tai tarvetta osallistua mihinkään - että voisi vain vaihdella alkulohkojen tulosveikkauksiaan ja katsoa, miten kaavio ja jatko-ohjelma niiden mukaisesti kääntyilee.

Uefan sivuille menin, mutta päädyin siellä johonkin veikkaukseen, joka alkulohkojen tulosveikkausten jälkeen alkoi kysellä jotain avausmaaliveikkauksia jne, eikä siitä päässyt eteenpäin...
plektra

Poissa Poissa


Vastaus #8 : 10.06.2024 klo 18:38:57

Todella hienoa, että kisaveikkaukset ovat palanneet, iso 👍 Tiksalle! Täytyy lähteä puolustamaan ff2kisaveikkausmaraton-taulukon 1. sijaa.
Jack the Ripper

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: IF Gnistan, sympatiat AFCW, SAFC


Vastaus #9 : 10.06.2024 klo 21:02:33

Nimimerkki laardi79:n veikkaama finaalipari aika säväyttävä. Tuon kun joskus näkisi... Ylos
Axo

Poissa Poissa


Vastaus #10 : 10.06.2024 klo 21:19:57

Hienoa toimintaa Tiksa! Jälleen! Melkoisia ihmeitä pitää tapahtua, mikäli plektra ei aloita maratontaulukon kärjestä 2026 kisoissa.
Tiksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #11 : 10.06.2024 klo 23:29:09

Kysytään nyt vaikka tästä ketjusta, että missä olisi kätevä saitti, jossa voisi renkata alkulohkoja 1X2-veikkauksilla omien fantasioiden mukaiseen järjestykseen?

Esim. https://insights.betfred.com/football/euro-2024-predictor/

Ei tosin 1X2 vaan pitää laittaa tulos.
Arkon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Wengerin Arsenal, AC Oulu


Vastaus #12 : 11.06.2024 klo 21:58:02

Ei vain kykene veikkaamaan lädejä mestariksi, vaikka kerrointen valossa se olisi tässä kisassa aika hyvä differentiaalihaku.
Kiitaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, SM


Vastaus #13 : 11.06.2024 klo 22:44:29

Ei vain kykene veikkaamaan lädejä mestariksi, vaikka kerrointen valossa se olisi tässä kisassa aika hyvä differentiaalihaku.

Ei ne voita, joten turha veikatakkaan.
Wanha futaripoika

Paikalla Paikalla


Vastaus #14 : 11.06.2024 klo 23:21:50

Ei vain kykene veikkaamaan lädejä mestariksi, vaikka kerrointen valossa se olisi tässä kisassa aika hyvä differentiaalihaku.

Niin kauan, kun Southgate on peräsimessä, niin itsellä ei riitä uskoa. Peli näyttää aivan hirveältä, ja joukkueen taktiikka nojautuu lähinnä yksilösuorituksiin, kun käytössä on kisojen parhaat pelaajat. Englannin toki näillä pelaajilla pitäisi melkein voittaa valmentajasta riippumattakin.
Veslagas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka


Vastaus #15 : 12.06.2024 klo 07:30:02

Todella hienoa, että kisaveikkaukset ovat palanneet, iso 👍 Tiksalle! Täytyy lähteä puolustamaan ff2kisaveikkausmaraton-taulukon 1. sijaa.
Matkaa täältä sijalta 10. on vielä hieman kärkeen, mutta yritetään nyt silti pienentää välimatkaa näiden kisojen aikana.
Il Fenomeno

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ronaldo #9, James #23, Bryant #24


Vastaus #16 : 12.06.2024 klo 17:42:25

Onko Veikkauksen EM-futisveikkaukseen FF2:n ryhmää? Vastaava ryhmäskabahan on siellä aiemmin voitettu, ainakin MM-kisoissa 2018.
Dagger

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, Apollo, Hyps,FC TPS, LFC


Vastaus #17 : 12.06.2024 klo 18:38:01

Onko Veikkauksen EM-futisveikkaukseen FF2:n ryhmää? Vastaava ryhmäskabahan on siellä aiemmin voitettu, ainakin MM-kisoissa 2018.
On. Tappuran käsissä on kutsu.
Popst

Paikalla Paikalla


Vastaus #18 : 13.06.2024 klo 11:02:51

Tässä veikkaukseni top 3:sta alkulohkojen jälkeen:
1. minä
2. Epekepe
3. Tok3

En tajua miten lähes kaikki pitävät Puolaa Itävaltaa parempana joukkueena, koska jo ennen Lewandowskin loukaantumista asetelma oli noin 55-45 Itävallan eduksi, ja nyt 70-35 tms, siis jatkoonpääsyn kannalta, ei aivan noin selvä keskinäisen ottelun kannalta (kertoimet 2,05 Itävallalla ja 3,70 Puolalla).

Ja ottelun pisteethän tulee kauan sitten olleen Betfair-tilanteen mukaan, eli roimaa alikerrointa tarjolla jos Puolaan edelleen haluaa luottaa.

Tsekki-Turkki on toinen vastaava, Turkki on paljon kovempi mutta taitaa about tasan olla arvauksrt ton suhteen.

Alkulohkon jälkeen tuskin kukaan on yli 10 pisteen johdossa, joten mestarin oikein menemisellä iso painoarvo, kuten pitää ollakin että jännitys säilyy loppuun saakka.

Onkohan niillä ketkä on laittanut finaaliin Ranskan ja tuomariksi Turpinin kyseessä taktinen kompromissi vai aivopieru? Turpin ei satavarmasti tuomaroi finaalia jos siellä pelaa Ranska. Jätän syyn laittamatta koska kaikki jo tajuavat sen.

laardi79:n laittama top 2 Kroatia-Serbia ei ole yksi miljoonasta vaan 500 kertaa todennäköisempi. Hyvä että kaikki eivät laita optimaalisinta riviä, koska silloin kaikilla olisi sama rivi kuin minulla - "kilpaileminen" olisi kovin tylsää koska voittajan voisi ratkaista heti ekan ottelun avauspotkun jälkeen, arvalla.

Totta puhuen, rivissäni on kompromissi eli finaalipari Englanti-Saksa ja mestari Ranska. Pisteodottaman kannalta tuo ei ole optimaalisin, mutta uskon että on voittotodennäköisyyden kannalta - muutenhan en olisi sitä noin laittanut.

Tipsi: Jorginhoa ei kannata veikata korttien ottajaksi - tällä kaudella 43 ottelussa 4 korttia, viime kaudella 51 ottelussa 4 korttia (tässä mukana kaikki paitsi näytös/ystävyysottelut). 389 ottelua ilman punaista korttia kauden 15/16 jälkeen. Esim. Bellingham tällä kaudella 48 otteluun 10 keltaista ja 1 punainen.
« Viimeksi muokattu: 13.06.2024 klo 13:31:06 kirjoittanut Popst »
laitinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Altavastaajien Palloseura


Vastaus #19 : 13.06.2024 klo 14:22:31

Jos mun score card näyttää arvotulta, niin sitä se osittain onkin, varsinkin pudotuspelit. Toki painotetuilla oddseilla. Tommonen siitä tuli. En usko Kroatia-Ranska finaaliin itsekään, mutta lukossa on ja pysyy :D
Jorma Teräs

Poissa Poissa


Vastaus #20 : 13.06.2024 klo 14:38:43

Onkohan niillä ketkä on laittanut finaaliin Ranskan ja tuomariksi Turpinin kyseessä taktinen kompromissi vai aivopieru?
Veikkaisin kolmatta vaihtoehtoa, eli copypaste ja laiskuus :)
kokistuoppi

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: #HindenburgtheOligarchy


Vastaus #21 : 13.06.2024 klo 14:44:40

Mulla oli Kroatia finaalissa MM2018 eräässä tutun järjestämässä veikkauskisassa. Voitin koko roskan ja osallistumismaksuista kertyneen summan. 8)

Tosi kiperä veikattava nämä kisat jo noiden lohkokolmosten takia, kun kaaviot voivat mennä jännästi.
Il Fenomeno

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ronaldo #9, James #23, Bryant #24


Vastaus #22 : 13.06.2024 klo 17:00:51

On. Tappuran käsissä on kutsu.

Voisiko tän kutsulinkin laittaa fantasypeleihin tai jonnekin muualle suljetuista osioista?
Tapsa

Poissa Poissa


Vastaus #23 : 13.06.2024 klo 20:22:17

On. Tappuran käsissä on kutsu.
Puuttuiko jotain. Laitoin linkin Vedonlyönti-topiciin ja siitä pitäisi päästä suoraan kilpailusivulle. Lisäksi aktivoin vanhat kutsut aikaisemmin osallistuneille jo kaksi viikkoa sitten.
Dagger

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, Apollo, Hyps,FC TPS, LFC


Vastaus #24 : 13.06.2024 klo 20:33:00

Voisiko tän kutsulinkin laittaa fantasypeleihin tai jonnekin muualle suljetuista osioista?
http://futisforum2.org/index.php?topic=272468.0

Puuttuiko jotain.
Kaikki ok. Ylos

 
Sivuja: [1] 2 ... 6
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa