FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
04.02.2025 klo 18:48:09 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: 1 ... 46 [47] 48 ... 117
 
Kirjoittaja Aihe: Mika Väyrynen  (Luettu 448954 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Tsei Tsei

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United


Vastaus #1150 : 29.11.2007 klo 15:21:43

Kyllähän Euroopassa olisi valtavasti joukkueita, joihin Väykkä olisi ihan huikea vahvistus. Kysyntä ja tarjonta pitäisi vain saada jollain ilveellä kohtaamaan.

Vähän kyllä pelottaa että mitenköhän alas Väykkä joutuu vajoamaan saadakseen pelata... Välttävä vaihtoehto voisi olla jonkun heikomman sarjan paikallinen suurseura (tyyliin Zurich, Anderlecht), josta voisi saada mm. €-pelien kautta näytönpaikkoja uran uudelle nosteelle. Tuon tasoisissa porukoissa Väykän pitäisi ainakin olla aika pitelemätön avainpelaaja.

Huikea vahvistus varmaan silloin, kun pääsisi pelikuntoon. Nyt Väykän mahdollisuudet elävät lähinnä niissä joukkueissa, joissa Heerenveen-meriitit painavat vielä jotain. Tai no, ehkä Espanja-ottelussa joku scoutti huomasi myös Väykän. Muutenhan pelilliset näytöt ovat viime aikoina jääneet vähiin.
Shefki Wilson

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Megaforce Eisenhüttenstadt


Vastaus #1151 : 01.12.2007 klo 13:11:59

Paras vaihtoehto Väykälle olisi varmaan esim. Espanjan liigan heikommat joukkueet tai Ranskan liigan keskikasti. Valju ja Ranskaa pienemmät sarjat eivät sen sijaan olisi varmaan niin hyviä vaihtoehtoja. Joka tapauksessa PSV:ssä ei löydy tilaa.
Eto´o

Poissa Poissa


Vastaus #1152 : 02.12.2007 klo 21:21:54

Lainaus
Paras vaihtoehto Väykälle olisi varmaan esim. Espanjan liigan heikommat joukkueet tai Ranskan liigan keskikasti. Valju ja Ranskaa pienemmät sarjat eivät sen sijaan olisi varmaan niin hyviä vaihtoehtoja. Joka tapauksessa PSV:ssä ei löydy tilaa.

Espanjan liigan heikoimmat..........,klubiin ja sillä selvä
Viinioksa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Fingland


Vastaus #1153 : 02.12.2007 klo 21:36:09

Painu spanskihuora vittuun!
John Rambo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomen seksikkäin


Vastaus #1154 : 02.12.2007 klo 21:45:46

jo on väsynyttä kun kirjoitustaidoton ala-asteella oleva nulikka yrittää heikkoa provoa ja pahimpiin perusprovoilijoihin kuuluva kalaviinikasvi kuittailee haistatteluilla. Ei tule tammikuu Väykälle eikä tälle topikille hetkeäkään liian aikaisin...
Blanchflower

Poissa Poissa


Vastaus #1155 : 02.12.2007 klo 21:53:16

Ei tule tammikuu Väykälle eikä tälle topikille hetkeäkään liian aikaisin...

Joo - ja mun papereissa Väykän on melkein otettava mitä tahansa tarjotaan, siis melkein. Agentti kaupitteli Väykkää koko viime kesän suuntaan jos toiseen ja lähimmäksi (Väykälle kelpaavaa) siirtoa päästiin karmean Derbyn kanssa ja ottajien määrä ja laatu eivät parane PSV:n ressuissa pelaimella. Toisaalta tammikuussa markkinoilla on kohtuullisesti joko loukkaantumistilanteen tai sarjataulukon johdosta epätoivoisia seuroja, jotka eivät niitä ykkösvaihtoehtojaan saa millään nihkeillä talvimarkkinoilla -> ehkä sieltä joku passeli mahdollisuus aukeaa.
Arpin Lusène

Poissa Poissa


Vastaus #1156 : 02.12.2007 klo 23:36:18

Ihanan Koemanin seuraksi Valenciaan. Meneillään olevan matsin perusteella vahvistaisi selkeästi joukkuetta. ;) ::)
Ricky Rocket

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Los Búhos Reales


Vastaus #1157 : 07.12.2007 klo 15:56:41

Voetbal Primeurin sivuilla kerrotaan Vaykan toivovan nopeaa siirtoa toisiin maisemiin, kunhan vain siirtoikkuna aukeaa. Jutussa kerrotaan myos, etta espanjalainen televisiokanava Canal9 vihjailee Mikan siirtyvan Levanteen.
McAlpine

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: InterTurku


Vastaus #1158 : 07.12.2007 klo 16:10:11

....espanjalainen televisiokanava Canal9 vihjailee Mikan siirtyvan Levanteen.

Kai melkein mikä hyvänsä olisi parempi kuin tämän hetkinen tilanne, mutta eikös Levante ole aivan sysipaska jengi... ???
Mientras Tanto

Poissa Poissa


Vastaus #1159 : 07.12.2007 klo 16:13:37

... espanjalainen televisiokanava Canal9 vihjailee Mikan siirtyvan Levanteen.

Olisi kyllä ihan mainio siirto  Ylos Levanten keskikenttää pyörittämään yhdessä Tommasin ja Savion kanssa  ::) Ylos
Aapinen

Poissa Poissa


Vastaus #1160 : 07.12.2007 klo 16:15:01

 Ylos Jos tapahtuu, mutta:

http://www.mtv3.fi/urheilu/futis/uutiset.shtml/arkistot/futis/2007/12/589319
hrwsal

Poissa Poissa


Vastaus #1161 : 07.12.2007 klo 16:15:32

Näyttää olevan Levantella aikamoisia rahaongelmia kaiken lisäksi:

Uutinen
Levanten pelaajilla palkkarästejä
06.12.2007 23:27

Espanjan jalkapalloliigassa viimeisenä olevan Levanten pelaajien keskittymistä otteluihin haittaa se, että heillä on viime kuukausien palkkasaatavia rästissä.

- On vaikea keskittyä jalkapallon pelaamiseen, kun palkkaa ei makseta, ghanalaissyntyinen hyökkääjä Mustapha Riga valitteli.

- Joka viikko tulee uusia ongelmia, jotka estävät meitä suoriutumasta sataprosenttisesti. Olen kyllästynyt soittoihin pankista. Meillä on perheet elätettävinä ja tarvitsemme rahaa, joukkueen tämän kauden paras maalintekijä jatkoi.

Levante sai viime viikolla Valencian kaupunginvaltuustolta neljän miljoonan euron takauksen pankkilainalle, jonka avulla seuran on tarkoitus hoitaa osa veloistaan.

(MTV3-Reuters)

hrwsal

Poissa Poissa


Vastaus #1162 : 07.12.2007 klo 16:16:20

Kappas, olinpas hidas  :(
JMR

Poissa Poissa


Vastaus #1163 : 07.12.2007 klo 18:31:05

Joku nousuehdokas Segundastakin voisi olla ihan hyvä vaihtoehto, saisi peliaikaa voittokkaassa joukkueessa ja sitä kautta La Ligaan Ylos
Thouni

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: HJK, Artsakh, M'well, Zapresic boys.


Vastaus #1164 : 07.12.2007 klo 19:01:41

No kyllähän Levante olisi tässä tilanteessa todella hyvä siirto kun peliaikaa ilmeisesti tulisi. Tosin jos pidemmän sopimuksen tekee niin sitten joutunee ensi kaudella pelaamaan Segundaa. Loppukauden kestävä laina Levanteen olisi aika hyvä vaihtoehto. Enemmän kuin mielellään näkisi kyllä Väykän La Ligassa Tuoppi
kuyrpa-koeman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: suomifutis


Vastaus #1165 : 07.12.2007 klo 19:13:30

No kyllähän Levante olisi tässä tilanteessa todella hyvä siirto kun peliaikaa ilmeisesti tulisi.
Vähän alusta saattaisi tulla, mutta siihen se sitten jäisi. Toisaalta, jos ja kun Levante tippuu niin segundassa kyllä varmasti peliaikaa olisi tarjolla.
valdanito

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Maajoukkue, TamU


Vastaus #1166 : 07.12.2007 klo 19:24:45

Tuo seura on ollut sellainen myrskyn silmä jo pidemmän aikaa, että siellä voi löytää itsensä väärästä leiristä hyvinkin pian. Paperilla periaatteessa kelvollinen materiaali ei vain ota toimiakseen, kun miehistön sisällä kuohuu jatkuvasti. Tämä riski on toki olemassa, kun pelaajapolitiikka on enimmäkseen sitä, että ostetaan hasbeeneja tai alennuksessa olevia semikoviksia.
p4ska

Poissa Poissa


Vastaus #1167 : 07.12.2007 klo 21:27:58

Onko Väykkä tänään edes penkillä??
Jos ei niin äkkiä pois!
Levante olisi hyvä vaihtoehto,mutta jos rahaongelmat ovat oikeasti uutisoidun luokkaa saattaisi hyvä siirto olla huono vuoden päästä Alas :(
Itse näkisin Mikan jossain Nancy,Bordeaux,Le Mans tason joukkueessa,joissa olisi mahdollisuus esiintyä jopa mestareiden liigassa Ylos
South Winner

Poissa Poissa


Vastaus #1168 : 07.12.2007 klo 21:32:00

Onko Väykkä tänään edes penkillä??

Eipä ole edes penkillä. Alas

Mikähän vittu siinä on, että ei viitsitä edes antaa mahdollisuutta pelaajalle näyttää kykynsä. Tungetaan sinne keskikentälle vaikka mieluummin puolustaja, kuin Väykkä. :keskari:

Siirto tammikuussa olisi tervetullut. Ranska voisi olla Väyryselle hyvä vaihtoehto...
Edmundo

Paikalla Paikalla


Vastaus #1169 : 07.12.2007 klo 21:44:36

Tungetaan sinne keskikentälle vaikka mieluummin puolustaja, kuin Väykkä. :keskari:

Lisätietoa tästä ??? Kuka noista on mielestäsi puolustaja?
p4ska

Poissa Poissa


Vastaus #1170 : 07.12.2007 klo 21:44:59

Mikähän vittu siinä on, että ei viitsitä edes antaa mahdollisuutta pelaajalle näyttää kykynsä.
Tätä olen itsekkin miettinyt usein.Korjatkaa vielä jos olen väärässä,mutta eikös Väykkä ole kuitenkin aina pelatessaan erottunut edukseen pelipaikastakilpailijoihin nähden.
Edmundo

Paikalla Paikalla


Vastaus #1171 : 07.12.2007 klo 21:48:33

Tätä olen itsekkin miettinyt usein.Korjatkaa vielä jos olen väärässä,mutta eikös Väykkä ole kuitenkin aina pelatessaan erottunut edukseen pelipaikastakilpailijoihin nähden.

Culinaan (ja ehkä Mendeziin) nähden ehkä, mutta kyllä totuuden nimissä Afellay, Aissati ja Bakkal ovat parempia. :( Jostain Simonsista nyt puhumattakaan.
ringhio

Poissa Poissa


Vastaus #1172 : 08.12.2007 klo 04:01:58

Kyllä harmittaa väykän puolesta että tämmöiseen tilanteeseen on ajauduttu, jossa peliaikaa ei heru millään. Nyt tammikuussa jo vittuun sieltä psv:stä, varmasti joku ranskan liigan keskikastin joukkue olisi hyvä vaihtoehto. Pari vuotta sitten väykkä olisi mahtunut mihin tahansa isoimmista liigoista mutta nyt ikävä kyllä siihen ei ole mahdollisuutta. :( Penkiltä on paha näyttää mihin pystyy, eikä maaotteluitakaan ole seuraavaan vuoteen (höntsäpelejä lukuunottamatta) joissa voisi näyttää taitojaan  :keskari:
wouters

Poissa Poissa


Vastaus #1173 : 08.12.2007 klo 04:38:37

Ihmetyttää foorumin ikuinen usko Väyryseen ja Tainioon. Ovat hylänneet lahjansa pelirakentajina, mutta ovat huonompia rikkomaan kuin Heikkinen ja Riihilahti etc. Mitä voi odottaa.  ???
Kvartalnov

Poissa Poissa


Vastaus #1174 : 08.12.2007 klo 11:03:36

Olipas huono provo.

 
Sivuja: 1 ... 46 [47] 48 ... 117
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa