Päivitetty: 14.9.
Nelonen Oulu 2008
12 joukkueen kaksinkertainen sarja. Kauden päätteeksi ensimmäiseksi sijoittunut nousee Kolmoseen ja kaksi viimeistä tippuvat Viitoseen.
Aiheesta piirin sivuilla:
Sarjatilanne
Joukkue O V T H TM-PM +/- P
Oulun Jalkapalloklubi 22 16 3 2 85-19 +66 54
------------------------------------------------------
FC Nets 22 14 6 2 71-21 +50 48
FC OPA MetroStars 22 14 4 4 68-29 +39 46
FC Kurenpojat 22 12 6 4 50-28 +22 42
Oulun Reipas 22 12 0 10 43-49 -6 36
Spartak 22 11 3 8 43-37 +6 36
Ajax Sarkkiranta 22 10 3 9 40-51 -11 33
FC Raahe 22 8 3 11 47-49 -2 27
Pattijoen Tempaus 22 6 2 14 38-69 -31 20
JS Hercules 22 5 2 15 34-72 -38 17
------------------------------------------------------
FC RAI II 22 3 2 17 20-66 -46 11
FC RAI 22 2 2 18 17-66 -49 8
Maalipörssi
24 maaliaToni Koskinen, OuJK
17 maaliaToni Kuopusjärvi, FC Kurenpojat
16 maaliaTimo Heikkilä, MetroStars
Teemu Koski, FC Nets
14 maaliaJarno Mettovaara, FC Nets
13 maaliaTimo Saarialho, OuRe
12 maaliaJuho Kämäräinen, OuJK
Antti Mattila, FC Raahe
Juha Soronen, Ajax Sarkkiranta
11 maaliaMikko Rantala, MetroStars
10 maaliaRetu Värri, Ajax Sarkkiranta
9 maaliaTimo Juntunen, Spartak
Jarkko Lehmikangas, FC Kurenpojat
Ville Nikkanen, Spartak
Ville Niskanen, OuJK
Joonas Sohlo, MetroStars
8 maaliaMikko Malin, FC Nets
Pekka Paganus, PaTe
7 maaliaPetri Laurila, OuJK
Jaakko Remahl, FC Raahe
Jani Torvela, PaTe
6 maaliaLasse Jauhonen, OuJK
Joni Kaarela, FC Nets
Kai Paakkari, FC Raahe
Markus Pihlaja, FC Kurenpojat
Lauri Pohjola, OuRe
Mikko Polvi, JS Hercules
5 maaliaMikko Karjalainen, PaTe
Jani Kemi, OuJK
Timo Mustonen, FC Nets
Jaakko Rekilä, OuRe
Juho Syrjä, JS Hercules
Tuomo Taipaleenmäki, Ajax Sarkkiranta
4 maaliaMatti Eilonen, JS Hercules
Kristian Ilkko, FC Raahe
Jaakko Juusola, FC Kurenpojat
Mikko Kankaanpää, OuRe
Joni Kukkonen, Spartak
Arto Käsmä, MetroStars
Antti Lehmikangas, FC Kurenpojat
Kari Lepistö, FC RAI 2
Carlos Cabanas Parade, FC Raahe
Pekka Turunen, Ajax Sarkkiranta
3 maaliaMarkus Alajoki, MetroStars
Juha Alajuuma, OuJK
Sami Antinoja, PaTe
Pasi Juntunen, FC RAI 2
Matias Itkonen, FC RAI
Jesse Kallio, OuJK
Viktor Kajdacsi, JS Hercules
Henri Karppinen, MetroStars
Hassane El Kazza, OuJK
Antti Kiviniemi, FC Nets
Mika Koski, MetroStars
Karri Kukkonen, FC Raahe
Mikko Leskinen, OuRe
Toivo Lösönen, Spartak
Jukka-Pekka Patanen, PaTe
Juha Pesola, OuRe
Casey Sargeson, MetroStars
Veli-Matti Saxholm, Spartak
Jaakko Seikkala, FC Raahe
Arto Sykkö, Ajax Sarkkiranta
Joni Tauriainen, FC Kurenpojat
Mikko Tihinen, FC RAI
Jari Tikkanen, FC Nets
Joonas Vaattovaara, MetroStars
Janne Vähäkangas, PaTe
2 maaliaPetteri Annunen, FC Nets
Metin Cevirel, OuRe
Aarne Hautajärvi, MetroStars
Jaakko Iinatti, FC Kurenpojat
Jussi Jarva, MetroStars
Ville Juntunen, FC RAI 2
Antti Jussila, FC RAI
Jani Karvonen, FC Nets
Markku Kauppila, Spartak
Kimmo Kilponen, OuJK
Markus Kinnunen, PaTe
Petri Koivukangas, FC Nets
Paavo Kovalainen, Spartak
Kai Kukkonen, FC Raahe
Marko Kytöaho, JS Hercules
Petri Kytöaho, JS Hercules
Eetu Leinonen, PaTe
Pertti Lepistö, FC RAI 2
Toni Mettovaara, FC Nets
Jori Miettinen, MetroStars
Janne Myllylä, MetroStars´
Janne Mäklin, Spartak
Matti Möttönen, OuRe
Amos Nathaniel, Spartak
Tapio Nuutinen, FC RAI 2
Paul Nwachkwu, Spartak
Michal Olczak, JS Hercules
Sami Pantsar, FC RAI 2
Jukka Passi, FC Nets
Ville Perälä, FC Raahe
Ville Pollari, FC RAI
Aki Saarela, FC RAI
Petri Tervo, OuRe
Ossi Välimäki, FC Raahe
Mika Vanhanen, FC Nets
Arto Weeman, FC Nets
1 maaliJaakko Ahola, FC RAI 2
Igor Aljeshin, Spartak
Adam Cook, Spartak
Haci Ginar, PaTe
Olli Haapala, FC RAI
Eero Huitsi, FC Kurenpojat
Miika Hämeenaho, OuJK
Tuomo Iinatti, MetroStars
Olli Jaako, OuJK
Crispus Kiongo Kanyagia, MetroStars
Tuomas Kemi, FC RAI 2
Marko Kivimäki, OuJK
Janne Kouva, FC Kurenpojat
Jaakko Kovalainen, MetroStars
Jukka Kunnari, FC RAI 2
Vesa Kuronen, OuJK
Jani Kytöaho, JS Hercules
Matti Kälviäinen, OuRe
Teemu Kärenlampi, MetroStars
Tero Kärki, JS Hercules
Ville Lapinlampi, OuRe
Matti Latvala, Ajax Sarkkiranta
Juho Laukkanen, Ajax Sarkkiranta
Juha Lehmikangas, FC Kurenpojat
Rauno Lesonen, Spartak
Ville Luotola, JS Hercules
Lasse Malin, FC Nets
Arttu Maliniemi, FC Raahe
James McBeth, OuJK
Jani Meriläinen, OuJK
Sotir Meshau, OuRe
Seppo Moilanen, OuJK
Max Neubauer, JS Hercules
Harri Nissinen, PaTe
Marko Nylund, PaTe
Michael Ozor, MetroStars
Pedro Perez, JS Hercules
Antti Pesola, JS Hercules
Jarko Poutiainen, FC Nets
Marko Salimäki, OuJK
Tuukka Salmi, FC RAI 2
Martino Scarazatto, JS Hercules
Nuutti Tervo, Spartak
Pekka Teräslahti, FC Raahe
Lauri Tiensuu, FC RAI 2
Tero Eerikki Toivonen, FC Kurenpojat
Heikki Viia, Ajax Sarkkiranta
Antti Viitaluoma, Ajax Sarkkiranta
Antti Väyrynen, FC RAI
Marko Väänänen, Ajax Sarkkiranta
Ville Ylianunti, FC RAI
Levent Özan, PaTe
10 omaa maalia
Otteluohjelma ja -tulokset
To 24.419:00 MetroStars - FC Nets 1-2 (1-1) Lintula tekonurmi
0-1 Teemu Koski
1-1 Joonas Sohlo
1-2 Mikko MalinLa 26.414:00 Spartak - FC Raahe 0-0 (0-0) Kajaanin pallohalli
Ti 29.418:00 PaTe - MetroStars 1-1 (0-0) Pattasten hiekkakenttä
0-1 Crispus Kiongo Kanyagia
1-1 Pekka Paganus, rp18:00 FC Nets - OuJK 3-1 (2-1) Heinäpään tekonurmi
0-1 Toni Koskinen
1-1 Jarno Mettovaara
2-1 Toni Mettovaara
3-1 Jarno Mettovaara19:00 FC RAI 2 - FC RAI 0-2 (0-1) Lintula tekonurmi
0-1 Mikko Tihinen
0-2 Olli Haapala19:00 Js Hercules - Ajax Sarkkiranta 2-3 (x-x) Talvikkipuisto Tn
1-0 Mikko Polvi
1-1 Juha Soronen
1-2 Juha Soronen
2-2 Pedro Perez
2-3 Retu Värri19:00 OuRe - FC Kurenpojat 1-0 (x-x) Pateniemi tn
1-0 Matti KälviäinenSu 4.5??:?? Ajax Sarkkiranta - OuRe 1-0 (x-x)
1-0 Tuomo Taipaleenmäki14:00 FC RAI 2 - FC Kurenpojat 1-2 (x-x) Lintula tekonurmi
FC RAI 2: Ville Juntunen
Kurenpojat: Jaakko Iinatti, Janne KouvaTi 6.518:30 FC Raahe - Js Hercules 2-4 (1-1) Koivuluodon urheilukenttä
1-0 Karri Kukkonen
1-1 Scarazatto Martino
1-2 Eilonen Matti
2-2 Ville Perälä
2-3 Kytöaho Marko
2-4 Eilonen Matti19:00 OuJK - PaTe 7-1 (2-0) Talvikkipuisto Tn
1-0 Ville Niskanen
2-0 Ville Niskanen
2-1 Janne Vähäkangas
3-1 Kimmo Kilponen
4-1 Toni Koskinen
5-1 James Mc Beth
6-1 Kazza El Hassane
7-1 Jani MeriläinenTo 8.519:00 FC RAI 2 - Ajax Sarkkiranta 1-4 (0-2) Lintula tekonurmi
0-1 Juha Soronen
0-2 Juha Soronen
1-2 Jukka Kunnari
1-3 Retu Värri
1-4 Retu Värri19:00 MetroStars - OuJK 4-2 (1-2) Talvikkipuisto Tn
1-0 Mika Koski
1-1 Toni Koskinen
1-2 Toni Koskinen
2-2 Timo Heikkilä
3-2 Mikko Rantala
4-2 Mikko RantalaLa 10.513:00 PaTe - FC RAI 3-0 (1-0) Pattasen hiekkakenttä
1-0 Jani Torvela
2-0 Mikko Karjalainen
3-0 Janne Vähäkangas16:00 FC Nets - FC Kurenpojat 0-0 (0-0) Heinäpään tekonurmi
Su 11.514:00 Spartak - Js Hercules 3-0 (x-x) Kajaani liikuntapuisto
Timo Juntunen ja Markku Kauppila 2Ti 13.519:00 OuJK - Ajax Sarkkiranta 3-1 (0-1) Heinäpään tekonurmi
0-1 Matti Latvala
1-1 Kimmo Kilponen
2-1 Petri Laurila
3-1 Jani KemiTo 15.5??:?? PaTe - Ajax Sarkkiranta 2-0 (x-x) Pattanen urheilukenttä
1-0 Jani Torvela
2-0 Jani TorvelaLa 17.5??:?? FC Kurenpojat - PaTe 4-2 (x-x) Rimmin hiekkakenttä
FCK: Toni Kuopusjärvi, Jaakko Iinatti, Tero Eerikki Toivonen, oma maali
PaTe: Pekka Paganus 212:00 FC RAI 2 - FC Raahe 1-5 (x-x) Lintula tekonurmi
0-1 Carlos Cabanas Parade
0-2 Kai Paakkari
0-3 Antti Mattila
0-4 Antti Mattila
1-4 Kari Lepistö rp.
1-5 Carlos Cabanas Parade15:45 Js Hercules - OuRe 1-5 (1-3) Talvikkipuisto Tn
1-0 Mikko Polvi
1-1 Juha Pesola
1-2 Juha Pesola
1-3 Jaakko Rekilä
1-4 Timo Saarialho
1-5 Lauri PohjolaSu 18.513:45 FC RAI - MetroStars 0-5 (0-2) Talvikkipuisto Tn
0-1 Tuomo Iinatti
0-2 Henri Karppinen
0-3 Mika Koski
0-4 Henri Karppinen
0-5 Casey Sargeson18:00 Ajax Sarkkiranta - FC Nets 2-2 (1-0) Sarkkirannan tekonurmi
1-0 Tuomo Taipaleenmäki
2-0 Retu Värri
2-1 Teemu Koski
2-2 Teemu KoskiTi 20.519:00 OuJK - Spartak 4-2 (x-x) Lintula tekonurmi
1-0 Toni Koskinen
2-0 Juha Alajuuma
3-0 Juha Alajuuma
4-0 Jesse Kallio
4-1 Paul Nwachkwu rp
4-2 Paul Nwachkwu rp19:00 MetroStars - PaTe 4-2 (x-x) Talvikkipuisto Tn
1-0 Timo Heikkilä
2-0 Joonas Sohlo
2-1 Harri Nissinen
3-1 Arto Käsmä
4-1 Casey Sargeson
4-2 Sami Antinoja19:30 FC RAI 2 - Js Hercules 1-1 (x-x) Lintula tekonurmi
1-0 Pertti Lepistö
1-1 Viktor KajdacsiKe 21.5??:?? FC Kurenpojat - Ajax Sarkkiranta 3-1 (0-1) Rimmin hiekkakenttä
0-1 Retu Värri
1-1 Toni Kuopusjärvi
2-1 Antti Lehmikangas
3-1 Antti LehmikangasLa 24.513:00 FC Nets - FC Raahe 1-1 (1-0) Lintula tekonurmi
1-0 Jarno Mettovaara
1-1 Ossi Välimäki14:00 Spartak - OuRe 0-1 (x-x) Kajaani liikuntapuisto
0-1 Jaakko RekiläSu 25.516:00 MetroStars - FC Kurenpojat 1-1 (0-1) Pateniemen tekonurmi
0-1 Toni Kuopusjärvi rp
1-1 Joonas SohloTi 27.517:00 OuRe - FC RAI 2 4-0 (3-0) Talvikkipuisto Tn
1-0 Timo Saarialho
2-0 Mikko Kankaanpää
3-0 Mikko Kankaanpää
4-0 Lauri Pohjola19:00 FC RAI - Spartak 2-3 (x-x) Talvikkipuisto Tn
FC Rai: Aki Saarela, Matias Itkonen
Spartak: Veli-Matti Saxholm, Adam Cook, Nuutti Tervo19:00 Js Hercules - FC Nets 1-1 (0-1) Lintula tekonurmi
0-1 Mikko Malin
1-1 Marko Kytöaho19:00 OuJK - FC Kurenpojat 1-1 (x-x) Pateniemi tn
OuJK: Hassane El Kazza
FC Kurenpojat: Juha Lehmikangas19:30 Ajax Sarkkiranta - MetroStars 1-4 (0-3)
0-1 Joonas Sohlo
0-2 Henri Karppinen rp
0-3 Timo Heikkilä
0-4 Mikko Rantala
1-4 Pekka TurunenKe 28.5??:?? FC Raahe - PaTe 1-0 (0-0) Koivuluodon urheilukenttä
1-0 Jaakko SeikkalaMa 2.619:00 OuRe - Ajax Sarkkiranta 2-4 (0-1) Lintula tekonurmi
0-1 Retu Värri
0-2 Tuomo Taipaleenmäki
0-3 Tuomo Taipaleenmäki
0-4 Juha Soronen
1-4 Ville Lapinlampi
2-4 Metin CevirelTi 3.6??:?? PaTe - Js Hercules 9-2 (x-x) Pattanen urheilukenttä
PaTe: Sami Antinoja, Pekka Paganus 2, Jani Torvela 2, Jukka-Pekka Patanen, Marko Nylund, Markus Kinnunen 2
Hercules: Michal Olczak, Juho Syrjä19:00 FC RAI - FC Kurenpojat 3-3 (1-3) Lintula tekonurmi
0-1 Jarkko Lehmikangas
0-2 Jarkko Lehmikangas
0-3 Jarkko Lehmikangas
1-3 Antti Jussila
2-3 Mikko Tihinen
3-3 Matias Itkonen19:00 MetroStars - FC Raahe 3-4 (3-3) Talvikkipuisto Tn
1-0 Timo Heikkilä
2-0 Timo Heikkilä
2-1 Antti Mattila
3-1 Mikko Rantala
3-2 Arttu Maliniemi
3-3 Kai Paakkari
3-4 Kristian IlkkoKe 4.6??:?? FC Raahe - OuJK 0-2 (0-0) Koivuluodon urheilukenttä
0-1 Ville Niskanen
0-2 Kazza El HassaneTo 5.619:00 FC Nets - OuRe 2-1 (1-0) Talvikkipuisto Tn
1-0 Teemu Koski
1-1 Lauri Pohjola
2-1 Mikko Malin rpLa 7.6??:?? FC Kurenpojat - Spartak 8-0 (x-x)
1-0 Toni Kuopusjärvi
2-0 Toni Kuopusjärvi
3-0 Jaakko Juusola
4-0 Toni Kuopusjärvi
5-0 Toni Kuopusjärvi
6-0 Joni Tauriainen
7-0 Antti Lehmikangas
8-0 Markus PihlajaSu 8.618:00 Ajax Sarkkiranta - FC RAI 5-0 (2-0) Sarkkirannan nurmi
1-0 Pekka Turunen
2-0 Pekka Turunen
3-0 Heikki Viia
4-0 Retu Värri
5-0 Marko Väänänen12:00 Js Hercules - MetroStars 1-2 (1-0) Castrenin tekonurmi
1-0 Juho Syrjä
1-1 Mika Koski
1-2 Arto KäsmäTi 10.617:00 FC RAI 2 - FC Nets 0-5 (0-1) Heinäpään tekonurmi
0-1 Petteri Annunen
0-2 Arto Weeman
0-3 Jarno Mettovaara
0-4 Jarno Mettovaara
0-5 Jukka Passi19:00 OuRe - PaTe 3-1 (2-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Lauri Pohjola
2-0 Metin Cevirel
3-0 Timo Saarialho
3-1 Mikko Karjalainen17:15 OuJK - FC RAI 2-0 (0-0) Pateniemen tekonurmi
1-0 Toni Koskinen
2-0 Toni KoskinenKe 11.618:30 FC RAI - FC Raahe 3-5 (1-2) Heinäpään tekonurmi
FC RAI: Ville Pollari 2, Mikko Tihinen
FC Raahe: Antti Mattila 2, Karri Kukkonen, Jaakko Seikkala, Jaakko RemahlTo 12.619:00 FC RAI 2 - MetroStars 0-3 (0-1) Lintula tekonurmi
0-1 Michael Ozor
0-2 Casey Sargeson
0-3 Mikko Rantala19:30 Ajax Sarkkiranta - Js Hercules 3-2 (0-0) Sarkkirannan nurmi
1-0 Retu Värri
1-1 Juho Syrjä
2-1 Juha Soronen
2-2 Jani Kytöaho
3-2 Oma maaliLa 14.612:00 MetroStars - OuRe 4-0 (x-x) Lintula tekonurmi
1-0 Aarne Hautajärvi
2-0 Jussi Jarva
3-0 Jussi Jarva
4-0 Timo Heikkilä14:30 FC Nets - Spartak 5-0 (2-0) Lintula tekonurmi
1-0 Teemu Koski
2-0 Teemu Koski
3-0 Jani Karvonen
4-0 Toni Mettovaara
5-0 Antti KiviniemiMa 16.6??:?? PaTe - FC RAI 2 2-5 (x-x) Pattanen urheilukenttä
1-0 Jukka-Pekka Patanen
1-1 Pasi Juntunen
1-2 Tapio Nuutinen
1-3 Kari Lepistö
1-4 Pasi Juntunen
1-5 Sami Pantsar
2-5 Mikko KarjalainenTi 17.619:00 OuJK - Js Hercules 5-0 (3-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Petri Laurila
2-0 oma maali
3-0 Jani Kemi
4-0 Jani Kemi
5-0 Juho KämäräinenKe 18.619:00 FC RAI - OuRe 1-3 (1-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Ville Ylianunti
1-1 Petri Tervo
1-2 Timo Saarialho
1-3 Timo Saarialho19:00 Spartak - FC Kurenpojat 4-0 (0-0) Kajaani liikuntapuisto
Timo Juntunen 2, Janne Mäklin, oma maaliTi 24.6??:?? FC Raahe - FC Kurenpojat 0-1 (0-1) Koivuluodon urheilukenttä
0-1 Jaakko Juusola19:00 FC Nets - PaTe 5-2 (2-0) Heinäpään palloiluhalli
1-0 Mikko Malin rp
2-0 Jarno Mettovaara
3-0 Lasse Malin
4-0 Petri Koivukangas
5-0 Teemu Koski
5-1 Sami Antinoja
5-2 Jukka-Pekka Patanen19:00 Js Hercules - FC RAI 0-3 (0-2) Talvikkipuisto Tn
0-1 Antti Väyrynen
0-2 Aki Saarela
0-3 Antti Jussila19:00 OuRe - OuJK 0-6 (0-4) Heinäpään tekonurmi
OuJK: Toni Koskinen 2; Ville Niskanen, Jani Kemi ja Petri Laurila 1, oma maali 1To 26.619:00 OuJK - FC RAI 2 4-0 (2-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Toni Koskinen
2-0 Ville Niskanen rp
3-0 Ville Niskanen
4-0 Jesse Kallio19:30 Ajax Sarkkiranta - FC Raahe 4-1 (1-1) Sarkkirannan nurmi
0-1 Antti Mattila
1-1 Juha Soronen
2-1 Juha Soronen
3-1 Arto Sykkö
4-1 Juha Soronen??:?? FC Kurenpojat - Js Hercules 7-1 (3-1) Suojalinnan nurmi
1-0 Jarkko Lehmikangas
2-0 Jaakko Juusola
2-1 Max Neubauer
3-1 Jarkko Lehmikangas
4-1 Toni Kuopusjärvi
5-1 Eero Huitsi
6-1 Jarkko Lehmikangas
7-1 Toni KuopusjärviLa 28.613:00 Spartak - Ajax Sarkkiranta 0-3 (0-0) Kajaani liikuntapuisto
0-1 Retu Värri
0-2 Juha Soronen
0-3 Retu Värri18:00 FC RAI - FC Nets 0-6 (0-1) Heinäpään tekonurmi
0-1 Mikko Malin
0-2 Arto Weeman
0-3 Jukka Passi
0-4 Petri Koivukangas
0-5 Teemu Koski
0-6 Mika VanhanenKe 2.7??:?? FC Raahe - Spartak 3-4 (x-x) Koivuluodon urheilukenttä
0-1 Veli-Matti Saxholm
1-1 Jaakko Seikkala
2-1 Ossi Välimäki
2-2 Amos Nathaniel
2-3 Ville Nikkanen
2-4 Amos Nathaniel
3-4 Antti MattilaLa 5.7??:?? PaTe - Spartak 0-2 (x-x) Pattanen urheilukenttä
0-1 Timo Juntunen
0-2 Timo JuntunenTi 15.719:00 OuJK - FC Nets 0-0 (0-0) Heinäpään tekonurmi
La 19.714:00 Spartak - MetroStars 1-2 (1-0) Kajaani liikuntapuisto
1-0 Paavo Kovalainen
1-1 Aarne Hautajärvi
1-2 Joonas SohloMa 21.719:00 OuRe - FC Raahe 2-0 (0-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Jaakko Rekilä
2-0 Lauri PohjolaTi 22.7??:?? PaTe - OuJK 1-3 (1-1) Pattanen urheilukenttä
PaTe: Pekka Paganus
OuJK: Marko Salimäki, Jesse Kallio, Juho Kämäräinen19:00 FC Nets - FC RAI 4-0 (2-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Jarko Poutiainen
2-0 Jarno Mettovaara
3-0 Petteri Annunen
4-0 Timo MustonenKe 23.7??:?? FC Raahe - OuRe 1-2 (x-x) Koivuluodon urheilukenttä
1-0 Kai Paakkari
1-1 Mikko Leskinen
1-2 Juha Pesola19:45 MetroStars - Spartak 1-1 (1-1) Castrenin tekonurmi
1-0 Mikko Rantala
1-1 Ville NikkanenTo 24.7??:?? FC Kurenpojat - FC RAI 2 3-0 (1-0) Suojalinnan nurmi
1-0 Toni Kuopusjärvi
2-0 Markus Pihlaja
3-0 Joni TauriainenLa 26.717:00 Js Hercules - Spartak 0-3 (0-2) Lintula tekonurmi
0-1 Toivo Lösönen
0-2 Toivo Lösönen
0-3 Ville NikkanenSu 27.717:00 FC Kurenpojat - FC Nets 2-1 (0-1) Suojalinnan nurmi
0-1 Jani Karvonen
1-1 Antti Lehmikangas
2-1 Jarkko Lehmikangas18:00 Ajax Sarkkiranta - FC RAI 2 2-0 (1-0) Sarkkirannan nurmi
1-0 Juha Soronen
2-0 Juho LaukkanenTi 29.719:00 OuJK - MetroStars 1-1 (0-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Petri Laurila
1-1 Mikko RantalaKe 30.719:00 Js Hercules - FC Raahe 1-4 (0-1) Heinäpään tekonurmi
Hercules: Tero Kärki
FC Raahe: Antti Mattila 2, Jaakko Remahl, Kai KukkonenTo 31.7??:?? FC Kurenpojat - OuRe 4-0 (1-0) Suojalinnan nurmi
1-0 Toni Kuopusjärvi
2-0 Markus Pihlaja
3-0 Markus Pihlaja
4-0 Markus Pihlaja19:00 FC RAI - PaTe 0-2 (x-x) Heinäpään tekonurmi
0-1 Janne Vähäkangas
0-2 Eetu Leinonen19:00 FC Nets - Ajax Sarkkiranta 4-0 (2-0) Lintula tekonurmi
1-0 Jarno Mettovaara
2-0 Joni Kaarela
3-0 Teemu Koski
4-0 Teemu KoskiLa 2.8??:?? FC Raahe - FC RAI 2 4-1 (1-0) Koivuluodon urheilukenttä
FC Raahe: Jaakko Remahl 2, Kai Paakkari, Ville Perälä
FC RAI 2: Sami Pantsar14:00 Spartak - OuJK 1-2 (x-x) Kajaani liikuntapuisto
Spartak: Ville Nikkanen
OuJK: Lasse Jauhonen, Juha AlajuumaSu 3.8??:?? PaTe - FC Kurenpojat 0-2 (0-1) Pattanen urheilukenttä
0-1 Jarkko Lehmikangas
0-2 Toni KuopusjärviTi 5.818:30 FC Raahe - FC Nets 3-4 (3-1) Koivuluodon urheilukenttä
1-0 Carlos Cabanas Parade
2-0 Carlos Cabanas Parade
2-1 Teemu Koski
3-1 Pekka Teräslahti
3-2 Teemu Koski
3-3 Antti Kiviniemi
3-4 Timo Mustonen19:00 OuRe - Js Hercules 3-1 (1-1) Heinäpään tekonurmi
1-0 Mikko Leskinen
1-1 Viktor Kajdacsi
2-1 Timo Saarialho
3-1 Jaakko RekiläKe 6.818:30 Ajax Sarkkiranta - PaTe 2-2 (2-0) Sarkkirannan nurmi
1-0 Juha Soronen
2-0 Tuomo Taipaleenmäki
2-1 oma maali
2-2 Eetu Leinonen19:00 FC Kurenpojat - MetroStars 1-0 (1-0) Suojalinnan nurmi
1-0 Toni KuopusjärviTo 7.819:00 FC RAI - OuJK 0-5 (0-2) Heinäpään tekonurmi
0-1 Toni Koskinen
0-2 Lasse Jauhonen
0-3 Juho Kämäräinen
0-4 Miika Hämeenaho
0-5 Olli JaakoLa 9.812:00 OuRe - Spartak 1-2 (0-2) Lintula tekonurmi
0-1 Ville Nikkanen
0-2 Timo Juntunen
1-2 Timo SaarialhoTi 12.819:00 FC RAI 2 - OuRe 0-2 (0-1) Lintula tekonurmi
0-1 Timo Saarialho
0-2 Timo Saarialho (rp.)19:00 MetroStars - Ajax Sarkkiranta 10-1 (6-1) Heinäpään tekonurmi
1-0 Teemu Kärenlampi
2-0 Timo Heikkilä
3-0 Timo Heikkilä
3-1 Arto Sykkö
4-1 Janne Myllylä
5-1 Timo Heikkilä
6-1 Timo Heikkilä
7-1 Markus Alajoki
8-1 Jori Miettinen
9-1 Joonas Vaattovaara
10-1 Mikko Rantala19:00 Spartak - FC RAI 3-0 (x-x) Kajaani liikuntapuisto
Spartak: Ville Nikkanen, Topi Lösönen, Rauno LesonenKe 13.819:00 FC Nets - Js Hercules 8-1 (2-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Jarno Mettovaara
2-0 Timo Mustonen
3-0 Mika Vanhanen
4-0 Joni Kaarela
4-1 Matti Eilonen
5-1 Timo Mustonen
6-1 Teemu Koski
7-1 Jarno Mettovaara
8-1 Teemu KoskiTo 14.819:30 Ajax Sarkkiranta - OuJK 0-5 (0-3) Sarkkirannan nurmi
0-1 Lasse Jauhonen
0-2 Lasse Jauhonen
0-3 Juho Kämäräinen
0-4 Juho Kämäräinen
0-5 Juho KämäräinenLa 16.8??:?? FC Kurenpojat - FC RAI 3-1 (x-x) Suojalinnan nurmi
1-0 Toni Kuopusjärvi
2-0 Jaakko Juusola
2-1 ?
3-1 Markus Pihlaja16:00 FC RAI 2 - Spartak 1-3 (x-x) Talvikkipuisto Tn
FC RAI 2: Pertti Lepistö
Spartak: Ville Nikkanen, Timo Juntunen, Janne MäklinTi 19.8??:?? FC Kurenpojat - OuJK 1-5 (x-x) Suojalinnan nurmi
Kurenpojat: Toni Kuopusjärvi
OuJK: Toni Koskinen 3, Lasse Jauhonen, Juho Kämäräinen19:00 Js Hercules - PaTe 2-3 (x-x) Lintula tekonurmi
1-0 Marko Kytöaho
1-1 Jani Torvela
2-1 oma maali
2-2 Haci Ginar
2-3 Jani Torvela19:00 OuRe - FC Nets 3-5 (0-1) Heinäpään tekonurmi
0-1 Jarno Mettovaara
0-2 Timo Mustonen
0-3 Jarno Mettovaara
0-4 Mikko Malin
1-4 Matti Möttönen
2-4 Timo Saarialho
3-4 Timo Saarialho
3-5 Jari TikkanenTo 21.818:30 FC Raahe - MetroStars 1-4 (0-3) Koivuluodon urheilukenttä
0-1 Joonas Vaattovaara
0-2 Timo Heikkilä
0-3 Timo Heikkilä
0-4 Joonas Sohlo
1-4 Kristian IlkkoLa 23.813:00 Spartak - FC RAI 2 1-2 (x-x) Kajaani liikuntapuisto
Spartak: Paavo Kovalainen
FC RAI 2: Pasi Juntunen, Jaakko AholaSu 24.812:00 FC RAI - Ajax Sarkkiranta 1-2 (1-2) Heinäpään tekonurmi
0-1 Antti Viitaluoma
0-2 Arto Sykkö
1-2 Matias Itkonen rp15:00 MetroStars - Js Hercules 1-2 (1-1) Heinäpään tekonurmi
0-1 Mikko Polvi
1-1 Jori Miettinen
1-2 Mikko PolviTi 26.818:30 PaTe - FC Raahe 2-1 (1-0) Pattanen urheilukenttä
1-0 Levent Özan
2-0 Pekka Paganus
2-1 Jaakko Remahl19:00 FC Nets - FC RAI 2 1-0 (0-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Antti KiviniemiKe 27.818:30 MetroStars - FC RAI 3-1 (2-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Timo Heikkilä
2-0 Joonas Sohlo
3-0 Markus Alajoki
3-1 oma maaliTo 28.819:00 Js Hercules - OuJK 1-4 (1-4) Heinäpään tekonurmi
0-1 Toni Koskinen
0-2 Toni Koskinen
0-3 Toni Koskinen
1-3 Juho Syrjä, rp.
1-4 Juho KämäräinenPe 29.819:00 OuRe - MetroStars 2-7 (1-5) Heinäpään tekonurmi
0-1 Janne Myllylä
0-2 Mikko Rantala
0-3 Jaakko Kovalainen
1-3 Timo Saarialho, rp
1-4 Timo Heikkilä
1-5 Arto Käsmä
1-6 Joonas Sohlo
1-7 Arto Käsmä
2-7 Sotir MeshauLa 30.8??:?? FC Raahe - FC RAI 4-0 (0-0) Koivuluodon urheilukenttä
1-0 Kai Paakkari
2-0 Jaakko Remahl
3-0 Kristian Ilkko
4-0 oma maali14:00 Spartak - FC Nets 1-1 (1-0) Kajaani liikuntapuisto
1-0 Ville Nikkanen
1-1 Jarno MettovaaraSu 31.817:30 Ajax Sarkkiranta - FC Kurenpojat 1-1 (0-1) Sarkkirannan nurmi
0-1 Jarkko Lehmikangas
1-1 Pekka Turunen15:00 FC RAI 2 - PaTe 2-1 (2-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Ville Juntunen
2-0 Tuomas Kemi
2-1 Mikko KarjalainenTi 2.919:00 FC RAI - FC RAI 2 0-0 (0-0) Heinäpään tekonurmi
19:00 OuJK - FC Raahe 8-1 (2-1) Lintula tekonurmi
0-1 Kai Paakkari
1-1 Toni Koskinen
2-1 Juho Kämäräinen
3-1 oma maali
4-1 Ville Niskanen
5-1 Lasse Jauhonen
6-1 Vesa Kuronen
7-1 Toni Koskinen
8-1 Petri LaurilaKe 3.918:30 PaTe - OuRe 1-6 (x-x) Pattanen urheilukenttä
PaTe: Mikko Karjalainen
OuRe: Mikko Leskinen, Jaakko Rekilä, Timo Saarialho, Lauri Pohjola, Mikko Kankaanpää x2La 6.9??:?? FC Kurenpojat - FC Raahe 2-2 (1-1) Suojalinnan nurmi
FC Kurenpojat: Toni Kuopusjärvi, Joni Tauriainen
FC Raahe: Jaakko Remahl, Kristian Ilkko13:00 PaTe - FC Nets 0-10 (0-3) Pattanen urheilukenttä
0-1 Teemu Koski
0-2 Mikko Malin
0-3 Joni Kaarela
0-4 Joni Kaarela
0-5 Teemu Koski
0-6 Jari Tikkanen
0-7 Jarno Mettovaara
0-8 Joni Kaarela
0-9 Jari Tikkanen
0-10 Mikko Malin15:00 Ajax Sarkkiranta - Spartak 0-2 (0-2) Sarkkirannan nurmi
0-1 Joni Kukkonen
0-2 Veli-Matti Saxholm16:00 FC RAI - JS Hercules 0-3 (x-x) Heinäpään tekonurmi
0-1 Michal Olczak
0-2 Petri Kytöaho
0-3 Ville LuotolaTi 9.917:00 OuJK - OuRe 8-0 (2-0) Heinäpään tekonurmi
OuJK: Toni Koskinen 4, Juho Kämäräinen, Jani Kemi, Petri Laurila, Seppo Moilanen
OuRe: -19:00 MetroStars - FC RAI 2 5-3 (0-2) Heinäpään tekonurmi
MetroStars: Timo Heikkilä 2, Markus Alajoki, Joonas Sohlo, Mikko Rantala
FC RAI 2: Kari Lepistö 2, Lauri TiensuuTo 11.919:00 JS Hercules - FC RAI 2 5-1 (1-0) Heinäpään tekonurmi
1-0 Antti Pesola
2-0 Matti Eilonen
2-1 Tapio Nuutinen
3-1 Viktor Kajdasci
4-1 Petri Kytöaho
5-1 Juho SyrjäLa 13.911:00 FC RAI 2 - OuJK 1-7 (0-5) Castrenin tekonurmi
FC RAI 2: Tuukka Salmi
OuJK: VIlle Niskanen 2, Juho Kämäräinen 2, Toni Koskinen, Petri Laurila, Marko Kivimäki13:30 FC Nets - MetroStars 1-2 (0-1) Castrenin tekonurmi
0-1 Mikko Rantala
1-1 Joni Kaarela
1-2 Joonas Vaattovaara14:00 FC Raahe - Ajax Sarkkiranta 4-0 (x-x) Pitkäkarin kenttä
FC Raahe: Antti Mattila 2, Karri Kukkonen, Kai Kukkonen
Ajax: -14:00 Js Hercules - FC Kurenpojat 3-1 (1-0) Talvikkipuisto Tn
1-0 Matti Eilonen
2-0 Mikko Polvi
2-1 Toni Kuopusjärvi
3-1 Mikko Polvi14:00 Spartak - PaTe 7-1 (x-x) Kajaani liikuntapuisto
Spartak: Igor Aljeshin 1, Ville Nikkanen 1, Joni Kukkonen 3, Timo Juntunen 2
PaTe: Pekka Paganus16:00 OuRe - FC RAI 2-0 (x-x) Heinäpään tekonurmi
1-0 Petri Tervo
2-0 Matti Möttönen