FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
11.12.2019 klo 10:45:01 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Vuoden forumisti 2019, Joulupata 2019, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 ... 13
 
Kirjoittaja Aihe: Paikan päällä nähdyt ottelut 2008  (Luettu 34376 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Kuninkaanmies

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi


: 02.01.2008 klo 02:05:00

Noniin tästä se taas lähtee  Ylos


alan päivittelemään omaa listaani tähän.

Harjoitusottelut

Mypa A - Happk 19.1.2008 Sami Hyypiä Areena
Sudet - FC Villisiat 26.1.2008 Sami Hyypiä Areena
VoPpK - Peltirumpu 3.2.2008 Sami Hyypiä Areena
VoPpK - FC Villisiat 10.2.2008 Sami Hyypiä Areena
FC Kuusankoski - MP 16.2.2008 Sami Hyypiä Areena
Purha - FC Villisiat 14.2.2008 Sami Hyypiä Areena
FC Kuusankoski B-jun. - Mypa B-jun. 17.2.2008 Sami Hyypiä Areena
Sudet C-jun. - Purha C-jun. 20.2.2008 Sami Hyypiä Areena
Sudet - Purha 23.2.2008 Sami Hyypiä Areena
FC Kuusankoski - Huima 23.2.2008 Sami Hyypiä Areena
---------------------------------------------------------------10
FC Kuusankoski - City Stars 4.3.2008 Sami Hyypiä Areena
VoPpK - HaPpK 9.3.2008 Sami Hyypiä Areena
FC Kuusankoski B - Jaro B 15.3.2008 Sami Hyypiä Areena
FC Kuusankoski - PEPO 15.3.2008 Sami Hyypiä Areena
VoPpK - Akilles 16.3.2008 Sami Hyypiä Areena
Sudet - FC Villisiat 22.3.2008 Sami Hyypiä Areena
VoPpK - Purha  22.3.2008 Sami Hyypiä Areena
Sudet naiset - Sudet c-pojat 30.3.2008 Sami Hyypiä Areena
VoPpK - HPS 12.4.2008 Sami Hyypiä Areena
MiKi - VoPpK 20.4.2008 Urpolan tekonurmi
---------------------------------------------------------------20
Mypa - FC Lahti 20.4.2008 Kausalan urheilukenttä
Viralliset ottelut


Maajoukkue

Veikkausliiga
FC Honka - Mypa 27.4.2008 Tapiolan Urheilupuisto
Mypa - MIFK 4.5.2008 Saviniemi
Mypa - Jaro 8.5.2008 Saviniemi
FC Haka - Mypa 18.5.2008 Tehtaan Kenttä
HJK - Mypa 24.5.2008 Finnair Stadium

Ykkönen

Kakkonen
FC Kuusankoski - FC Jyväskylä 3.5.2008 Kuusankosken Urheilupuisto
FC Kuusankoski - LPS 1.6.2008 Kuusankosken Urheilupuisto

Kolmonen
VoPpK - HaPK 3.5.2008 Voikkaan Pallokenttä
SavU - VoPpK 10.5.2008 Rantakylän hiekka
PEPO - VoPpK 17.5.2008 Sammonlahti
VoPpK - TSV 24.5.2008 Voikkaan Pallokenttä
Sudet - VoPpK 28.5.2008 Kouvolan Keskuskenttä

Nelonen
PaPe - KuP 4.5.2008 Voikkaan Pallokenttä
PaPe - Oviesti 14.5.2008 Voikkaan Pallokenttä
FC Peltirumu - KoPa 16.5.2008 Sarkola

Vitonen
Purha/2 - Kajastus 7.5.2008 Inkeroisten hiekka
KYritys - Kajastus 23.4.2008 Kausalan Urheilukenttä

Suomen Cup
Mypa A - Purha 1. kierros 6.4.2008 Sami Hyypiä Areena
VKajo - SavU 2. kierros 19.4.2008 Valkealan hiekka
Purha - Mypa 4. kierros 29.5.2008 Inkeroisten nurmi

Naiset ja junnut

Mypa Akatemia - Pirkanmaa Akatemia 12.1.2008 Sami Hyypiä Areena
Mypa Akatemia - Jaro Akatemia 13.1.2008 Sami Hyypiä Areena
Mypa A - Gnistan A 27.4.2008 Sarkolan tekonurmi
Kumu JT 94 - STPS 4.5.2008 Sami Hyypiä Areena
Mypa B - VJS B 11.5.2008 Saviniemen hiekka
VKajo - Sudet (D-jun.) 20.5.2008 Valkealan Urheilukenttä
Muuta

Pääsiäisturnaus C-jun. Sami Hyypiä Areena 21.3.2008 2 peliä.
B-junioreiden turnaus Kouvola (Sarkola) 13.4.2008 3 peliä
« Viimeksi muokattu: 28.07.2008 klo 20:52:19 kirjoittanut Le God »
_rok

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United - Jämsänkosken Ilves


Vastaus #1 : 02.01.2008 klo 03:14:35

Oma listani:

Harjoitusottelu: 26.1.2008 TamU - TPV @ Pirkkahalli
ULC: 2.2.2008 MyPa - JJK  @ Lahden suurhalli
ULC: 2.2.2008 TamU - Klubi  @ Lahden suurhalli
Liigacup: 8.2.2008 TamU - MyPa @ Pirkkahalli
Liigacup: 22.2.2008 Haka - Lahti @ Sahara
24.2   TKT/A-TiPS/A  1-1 (0-1) @ Pirkkahalli
24.2   TPV/A - Ilves  1-1 (1-1) @ Pirkkahalli
Liigacup: 7.3.2008 TamU - Honka @ Pirkkahalli
Liigacup: 14.3.2008 TamU - RoPs @ Pirkkahalli
Harjoitusottelu: 5.4.2008 TIlves - PoPa @ Kauppi

Suomen Cup: 6.4.2008 FC Trompi - Vapsi a-jun @ Kauppi
Suomen Cup: 6.4.2008 PP70/2 - YPA @ Kauppi
Harjoitusottelu: 21.4.2008 Universtas - Kristallipalatsi @ Tesoma
Veikkausliiga: 27.4.2008 TamU - Jaro @ Ratina
Kakkonen: 3.5.2008 TIlves - LoPa @ Tammela
5. divisioona: 5.5.2008 FC Melody - Kristallipalatsi @ Tesoma
Veikkausliiga: 8.5.2008 TamU - TPS @ Ratina
Veikkausliiga: 11.5.2008 FF Jaro - MIFK @ Jeppis
Veikkausliiga: 12.5.2008 Haka - Tamu @ Paskakoski
5.divisioona: 14.5.2008 KaU - FC Tribe @ Kalkku

5.divisoona: 20.5.2008 KaU - FC Melody @ Kalkku
Veikkausliiga: 22.5.2008 TamU - KooTeePee @ Ratina
Errea Cup: 23.5.2008 TIlves-Kissat - FC Tribe/2 @ Ahvenisjärvi
Kakkonen: 27.5.2008 TIlves - KaaPo @ Tammela
Kutonen: 4.6.2008 Polla - FC Tribe/2 @ Tesoma
Kakkonen: 8.6.2008 TIlves - EIF @ Tammela
UCL-Karsinta: 15.7.2008 TamU -    FK Buducnost Podgorica @ Ratina
Kakkonen: 23.7.2008 PP-70 - TIlves @ Tammela
Veikkausliiga: 2.8.2008 TamU - RoPs @ Ratina
UCL-Karsinta: 30.7.2008 TamU - Artmedia @ Ratina

Vitonen: 10.8.2008 FC Tribe - PJK/2 @ Nokia kk2
Kolmonen: 13.8.2008 Ilves - LOPA @ Jämsänkoski
Vitonen: 14.8.2008 FC Voltti - YPA @ Karkku
Kakkonen: 15.8.2008 TIlves - Sinimustat @ Tammela
Veikkausliiga: 17.08.2008 TamU - FC Haka @ Ratina
Vitonen: 19.8.2008 KaU - City @ Kalkku
Veikkausliiga: 22.8.2008 FC Lahti - TamU @ Lahden stadion
Vitonen: 23.8.2008 FC Melody - FC Tribe @ Ahvenisjärvi


Sekä pari peliä mitä jakso katsoo 20min ja sit iski viinan himo ja toises oli niin kauhee kanuuna ettei pystynyt katsomaan enempää
2.2.2008 Lahti - TVMK
3.2.2008 HJK - TVMK
Siinä sivussa seurattu ottelu kun Suomen Cuppii olin katsomas viereisellä kentällä
Harjoitusottelu: 6.4.2008 YIlves - Nepa @ Kauppi


Tavoite 50 ottelua
« Viimeksi muokattu: 23.08.2008 klo 16:46:20 kirjoittanut _rok »
Kikkara

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sarjapaikka


Vastaus #2 : 02.01.2008 klo 03:57:04

Eli siis pitää mennä katsomaan pelejä esimerkiksi housuilla, jotka ovat revenneet perseen kohdalta ja niihin on laitettu paikka  ???
Vesku

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United & Suomi


Vastaus #3 : 02.01.2008 klo 09:27:59

26.1. Tampere United - TPV, Pirkkahalli
30.1. PP-70 - Ilves, Pirkkahalli
08.2. Tampere United - MyPa, Pirkkahalli, LC
12.2. TPS - Tampere United, Turku, LC
22.2. HJK - Tampere United, Tali, LC
06.3. Tampere United - FC Honka, Pirkkahalli, LC
14.3. Tampere United - RoPS, Pirkkahalli, LC
05.4. Djurgårdens IF - Malmö FF, Stockholms Stadion, Allsvenskan
20.4. Ilves - FCJ Blackbird, Ahvenisjärvi
27.4. Tampere United - FF Jaro, Ratina, Veikkausliiga

03.5. Ilves - LoPa, Tammela, Kakkonen
04.5. RoPS - Tampere United, Rovaniemen keskuskenttä, Veikkausliiga
08.5. Tampere United - TPS, Ratina, Veikkausliiga
18.5. TPV - VIFK, Tammela, Ykkönen
19.5. HJK - Tampere United, Finnair Stadion, Veikkausliiga
22.5. Tampere United - FC KooTeePee, Ratina, Veikkausliiga
25.5. Viareggio - Viterbese, Stadio dei Pini, PlayOut Serie C2/B
01.6. PP-70 - IFFK, Tammela, Kakkonen
04.6. PP-70 - LoPa, Tammela, Kakkonen
12.6. Ilves - TPV, Tammela, Suomen Cup

16.6. Tampere United - Djurgårdens IF, Ratina, ystävyysottelu
24.7. TPV – KäPa
26.6. Tampere United - KuPS, Ratina, Veikkausliiga
30.6. Inter - Tampere United, Veritas, Veikkausliiga
02.7. Tampere United - Viikingit, Ratina, Suomen Cup
06.7. MIFK - Tampere United, Veikkausliiga
10.7. TPV - Viikingit, Tammela, ykkönen
12.7. Tampere United - FC Honka, Ratina, Veikkausliiga
15.7. Tampere United - FK Buducnost Podgorica
19.7. MyPa - Tampere United, Saviniemi, Veikkausliiga

26.7. FF Jaro - Tampere United, Pietarsaaren keskukenttä, Veikkausliiga
30.7. Tampere United - Artmedia, Ratina, UCL-karsinta
31.7. FC Haka - Cork City, Tehtaan Kenttä, Uefa-cup
02.8. Tampere United - RoPS, Ratina, Veikkausliiga
03.8. TPV - KPV, Tammela, ykkönen
06.8. Artmedia - Tampere United, Senec, UCL-karsinta
09.8. TPS - Tampere United, Veritas, Veikkausliiga
10.8. PP-70 - ÅIFK, Tammela, kakkonen
17.8. Tampere United - FC Haka, Ratina, Veikkausliiga
20.8. Suomi - Israel, Ratina, maaottelu

22.8. FC Lahti - Tampere United, Lahti, Veikkausliiga
24.8. TPV - PK-35, Tammela, Ykkönen
31.8. Tampere United - HJK, Ratina, Veikkausliiga
10.9. Suomi - Saksa, Olympiastadion, MM-karsinta
12.9. Ilves - FJK, Tammela, Kakkonen
13.9. FC KooTeePee - Tampere United, Arto Tolsa areena, Veikkausliiga
21.9. Tampere United - VPS, Ratina, Veikkausliiga
24.9. KuPS - Tampere United, Magnum areena, Veikkausliiga
28.9. TPV - JJK, Tammela, Ykkönen
4.10. TPV - JIPPO, Tammela, Ykkönen

5.10. Tampere United - MIFK, Ratina, Veikkausliiga
11.10 Suomi - Azerbaidzan, Olympiastadion, MM-karsinta
14.10 Suomi - Itävalta, Veritas, U21 jatkokarsinta
18.10 FC Honka - Tampere United, Espoo, Veikkausliiga
22.10 FC Honka - Tampere United, Espoo, Suomen cup
26.10 Tampere United - MyPa, Ratina, veikkausliiga

Varataanpa paikka etusivulta niin ei tarvitse etsiä viestiä aina puolta päivää  Ylos

Viime vuoden tilastot sanovat, että nähtyä tuli 58 ottelua. Näistä 30 Tampereella, 28 muualla.

Veikkausliiga: 28 (13/15) (Tampere/muualla)
Maajoukkueet: 7 (1/6)
Suomen cup: 2 (1/1)
UCL: 4 (3/1)
Uefa: 2 (1/1)
Liigacup: 5 (2/3)
Ykkönen: 8 (8/0)
Kakkonen: 1 (1/0)
Harkkapelit: 1 (0/1)
« Viimeksi muokattu: 27.10.2008 klo 15:22:27 kirjoittanut Vesku »
V

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #4 : 02.01.2008 klo 09:47:55

25.01. HJK-TPS, Tali, Liigacup
15.02. Honka-RoPS, Esport Arena, Liigacup
22.02. HJK-TamU, Tali, Liigacup
29.02. Honka-HJK, Esport Arena, Liigacup
30.03. TPS-Haka, Tali, Liigacup
30.03. Lahti-HJK, Tali, Liigacup
05.04. HJK-VPS, Finski, reenihöntsä
27.04. VPS-Haka, Hietalahti, Veikkausliiga
15.05. Honka-Haka, TUP, Veikkausliiga
22.05. Honka-HJK, TUP, Veikkausliiga
26.06. Honka-VPS, TUP, Veikkausliiga
02.07. Gnistan-VPS, Oulunkylä, Suomen Cup
12.07. France 98 - Sélection Mondiale (mukana Jari Litmanen), Stade de France
20.07. Honka-MIFK, TUP, Veikkausliiga
27.07. Haka-VPS, Tehtis, Veikkausliiga
11.08. HJK-VPS, Finski, Veikkausliiga
14.08. Honka-Viking Stavanger, TUP, UEFA-cupin karsinta
25.08. HJK-Inter, Finski, Veikkausliiga
10.09. Suomi-Saksa, MM-karsinta
02.10. Honka-Racing Santander, UEFA-cup
11.10. Suomi-Azerbaidzhan, MM-karsinta
14.10. Suomi-Itävalta, U21, Veritas -> kisoihin Tuoppi
29.10. HJK-VPS, Finski, Suomen Cup

Lisäksi nettistriiminä eli lähes paikan päällä  :):
08.05. VPS-HJK
18.05. VPS-KuPS
30.06. VPS-MyPa
03.08. VPS-Lahti
17.08. VPS-KooTeePee
24.08. VPS-MIFK
14.09. VPS-Inter
25.09. VPS-Honka
05.10. VPS-Jaro
26.10. VPS-TPS
« Viimeksi muokattu: 09.11.2008 klo 12:17:04 kirjoittanut werner »
Jusma Kontula

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Jokerit


Vastaus #5 : 02.01.2008 klo 09:57:03

Vuosi taitaa olla paikan päällä nähtyjen pelien osalta paketissa ja viime vuotisesta listasta jäätiin peräti seitsemän peliä  :( Alas

  • Southampton-QPR, la 09.02., St. Mary's, Championship
  • Chelsea-Liverpool, su 10.02., Stamford Bridge, Premiership
  • ManU-Chelsea, ke 21.05., Luzhniki Stadium, UEFA Champions League final
  • FC Kontu-FCJ Blackbird, su 01.06., Rinttari, Kakkonen
  • Suomi-Valkovenäjä, ma 02.06., Veritas Stadion, Harjoitusmaaottelu

  • PuiU3-EBK, pe 18.07., Puistolan nurmi, Kolmonen
  • hifk-Gnistan, to 24.7., Bollis, Kakkonen
  • PuiU3-FC Espoo/2, pe 25.07., Puistolan nurmi, Kolmonen
  • hjk-MIFK, su 27.07., Finski, Veikkausliiga
  • Honka-Jaro, su 03.08., Tapiola, Veikkausliiga

  • hjk-VPS, ma 11.08., Finski, Veikkausliiga
  • Honka-TPS, su 17.08., Tapiola, Veikkausliiga
  • Suomi-Israel, ke 20.08., Ratina, Harjoitusmaaottelu
  • Honka-Lahti, su 31.08., Tapiola, Veikkausliiga
  • Suomi-Saksa, ke 10.09., Olympiastadion, MM-karsinta

  • FC Viikingit-AC Oulu, la 27.09., Vuosaari, Ykkönen
  • Honka-KuPS, su 28.09., Tapiola, Veikkausliiga
  • Honka-Racing Santander, to 02.10., Finski, UEFA-cup
  • Suomi-Azerbaidzan, la 11.10., Olympiastadion, MM-karsinta
  • AIK-IFK Norrköping, la 18.10., Råsunda, Allsvenskan

  • hjk-Lahti, su 26.11., Finski, Veikkausliiga
  • hjk-Honka, la 1.11., Finski, Suomen-cupin finaali
  • Gillingham-Stockport, la 29.11., Priestfield, FA-cup
  • Portsmouth-Blackburn, su 30.11., Fratton Park, Premiership


24/34/15/4 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)


...ja malliksi vielä viimevuotinen, jos tosta sais vielä parannettua.


  • Azerbaidzan-Suomi, ke 28.03. Baku, EM-karsinta
  • FC Viikingit-KooTeePee, to 03.05. Vuosaari, Veikkausliiga
  • FC Viikingit-MyPa, ma 14.05. Vuosaari, Veikkausliiga
  • MaKu-TPS, la 19.05. Pihlis, Suomen Cup
  • FC Viikingit-hjk, su 20.05. Vuosaari, Veikkausliiga

  • SAPA-hifk, pe 25.05. Bollis, Kolmonen
  • Suomi-Serbia, la 02.06. Olympiastadion, EM-karsinta
  • Kontu-KäPa, su 03.06. Rinttari, Kakkonen
  • Suomi-Belgia, ke 06.06. Olympiastadion, EM-karsinta
  • TuPS-SAPA, la 09.06. Tuusula, Kolmonen

  • hjk-Jaro, su 10.06. Finski, Veikkausliiga
  • hjk-Jaro, to 21.06. Finski, Suomen-Cup
  • hifk-PoPa, to 21.06. Bollis, Suomen-Cup
  • FC Viikingit-Jaro, ma 02.07. Vuosaari, Veikkausliiga
  • hjk-MyPa, to 26.07. Finski, Veikkausliiga

  • FC Viikingit-AC Oulu, su 12.08. Vuosaari, Veikkausliiga
  • MyPa-Blackburn Rovers, to 16.08. Myllykoski, UEFA-cup
  • Kontu-PuiU, su 19.08. Rinttari, Kakkonen
  • Suomi-Kazakstan, ke 22.08. Ratina, EM-karsinta
  • Antalyaspor-Mardinspor, su 26.08. Atatürk Stadyumu, Turkin 2. liiga

  • Serbia-Suomi, la 08.09. Стадион Црвена Звезда, EM-karsinta
  • FK Zemun-FK Rad, su 09.09. Stadion Gradski, Zemun, Belgrad, Prva Liga
  • Suomi-Puola, ke 12.09. Olympiastadion, EM-karsinta
  • FC Viikingit-FC Lahti, su 20.09. Vuosaari, Veikkausliiga
  • hjk-FC Lahti, su 07.10. Finski, Veikkausliiga

  • Belgia-Suomi, la 13.10. Koning Boudewijn Stadion, Brysseli, EM-karsinta
  • R. Union Saint-Gilloise-A.F.C. Tubize, su 14.10. Stade Joseph Marien, Brysseli, Division 2
  • FC Viikingit-Inter, su 21.10. Vuosaari, Veikkausliiga
  • AIK-ifk göteborg, ma 22.10. Råsunda, Tukholma, Allsvenskan
  • FC Viikingit-RoPS, ke 07.11. Bollis, Helsinki, liigakarsinta

  • Suomi-Azerbaidzan, la 17.11. Olympiastadion, EM-karsinta

31/33/16/6 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)
« Viimeksi muokattu: 02.12.2008 klo 10:54:09 kirjoittanut Jusma Kontula »
Rene Higuita

Poissa Poissa


Vastaus #6 : 02.01.2008 klo 10:56:05

Kaudella 2007 110 ottelua+junnupelejä

2008:

5.1.2008               Vantaa - Hakatemia, Myyrmäki
10.1.2008             Honka/c - FC Honka/c, Kauniainen
11.1.2008             FC Espoo - Gnistan, Laaksolahti
12.1.2008             FC Honka - GrIFK, Tapiola
12.1.2008             VJS/A - GrIFK/A, Myyrmäki
12.1.2008             EBK - FC Espoo/2, Kauniainen
15.1.2008             Honka/A - VJS/A, Tapiola
18.1.2008             FC Honka - TVMK, Tapiola
19.1.2008             Honka - Inter, Tapiola
19.1.2008             Allianssi - PK Keski-Uusimaa, Myyrmäki
----------------------------------------------------------------10
21.1.2008             FC Espoo - HyPS, Laaksolahti
25.1.2008             FC Espoo – Viikingit, Laaksolahti
26.1.2008             FC Espoo/2 – Pöxyt, Kauniainen
26.1.2008             EBK – EsPa, Kauniainen
27.1.2008             GrIFK – LoPa, Kauniainen
3.2.2008               FCK - EsPa, Kauniainen
7.2.2008              Team Grani - FCK, Kauniainen
11.2.2008             GrIFK/A - EIF/A, Kauniainen
11.2.2008             EBK - Futura, Laaksolahti
12.2.2008             VJS - RiRa, Pohjola-Stadion
-----------------------------------------------------------------20
15.2.2008             FC Espoo - PK-KU, Laaksolahti
16.2.2008             GrIFK - JK Nõmme Kalju, Kauniainen
19.2.2008             VJS - Zyklon, Pohjola-Stadion
23.2.2008             LePa - HPS, Kauniainen
3.3.2008              EBK - FC Espoo, Laaksolahti
6.3.2008              Team Grani - BK-46, Kauniainen
9.3.2008              PMP - Kasiysi, Espoonlahti
12.3.2008            GrIFK - FC Espoo, Kauniainen
13.3.2008            Team Grani - LePa, Kauniainen
16.3.2008            FCK Salamat - EBK, Kauniainen
-----------------------------------------------------------------30
27.3.2008            Allianssi Vantaa - Vantaa Akatemia, Myyrmäki
28.3.2008            GrIFK - PoPa, Kauniainen
1.4.2008              EsPa - Pöxyt, Matinkylä
3.4.2008              Team Grani - GrIFK/A, Kauniainen
4.4.2008              TaPo - Kasiysi/A, Tapiola
5.4.2008              GrIFK - KäPa, Kauniainen
5.4.2008              FC Espoo 2 - EBK, Kauniainen
5.4.2008              MasKi - AC Vantaa, Pohjola Stadion
6.4.2008              VJS - FC Reipas/A1, Pohjola Stadion
6.4.2008              LePa - JäPS, Leppävaara
-----------------------------------------------------------------40
6.4.2008               VJS/A - SalReipas, Vantaa Stadion
9.4.2008               Zenith - PK-35/2, Tali halli
10.4.2008             Pöxyt - EBK, Keski-Espoo
11.4.2008             Allianssi - FC Espoo/2, Vantaa Stadion
11.4.2008             CityStars - FC Espoo, Vantaa Stadion
12.4.2008             GrIFK - MIFK, Kauniainen
15.4.2008             RiRa/1 - FC Honka/A1, Vapaala
15.4.2008             FC GAB - Stars, Kauniainen
16.4.2008             Kasiysi/Rocky - RIlves, Karakallio
20.4.2008             FC Kyllikki - Kilo IF, Karakallio
-------------------------------------------------------------50
21.4.2008             OJy - Inter, Tapiola
21.4.2008             Kilo IF 2 - VeVe, Tapiola
21.4.2008             EHawks - F C B, Tapiola
22.4.2008             HC - MD - KasvU, Olari
22.4.2008              PMP - Pöxyt, Leppävaara
23.4.2008             FC Kasiysi Rocky - Kilo IF, Leppävaara
24.4.2008             Team Vanpa - HC Skavaböle, Rajatorppa
25.4.2008             Gnistan/2 - PMP, Keski-Espoo
27.4.2008             FC Kyllikki - FC KaKe, Karakallio
28.4.2008             AC Vantaa - Futura, Myyrmäki
----------------------------------------------------------------60
29.4.2008             FC Kyllikki - Vaklu, Karakallio
5.5.2008               Team Grani - HooGee, Kauniainen
6.5.2008               PMP - Spartak, Leppävaara
7.5.2008               SC OldStars - HC Skavaböle, Rajatorppa
7.5.2008               HäPS - FC Kyllikki, Rajatorppa
12.5.2008             Honka/3 - EIF/2, Tapiola
13.5.2008             Allianssi - Akilles, Vantaa Stadion
13.5.2008             FC G.A.B -TJK, Kauniainen
14.5.2008             KasvU - EHawks, Kauniainen
15.5.2008             Kilo IF 4 - Legenda United, Leppävaara
---------------------------------------------------------------70
15.5.2008             FC Samba - OT-77, Leppävaara
18.5.2008             FC Kyllikki - Downtown 65, Karakallio
19.5.2008             Team Grani - Kasiysi, Kauniainen
20.5.2008             AC Vantaa - Honka, Rajatorppa
20.5.2008             Downtown 65 - Vaklu, Rajatorppa
20.5.2008             PMP - MasKi, Karakallio
21.5.2008             Team Vanpa - SC OldStars, Rajatorppa
22.5.2008             MaKu - PMP, Pihlajanmäki
26.5.2008             Honka/2 - HyPS, Espoonlahti
26.5.2008             Honka/3 - Tikka, Tapiola
----------------------------------------------------------------80
27.5.2008             PMP - MPS, Laaksolahti
27.5.2008             FC Kyllikki - Legenda United, Karakallio
29.5.2008             PMP - LoPa, Leppävaara
31.5.2008             KP-75 - FC Kyllikki, Kerava
2.6.2008               ToTe - Dal, Kumpula
2.6.2008               Ponnistus - PMP, Kumpula nurmi
3.6.2008               FC Rankki - MasKi, Karakallio
3.6.2008               SuxiBoxit - PMP, Karakallio
4.6.2008               FC W - FC Västnyland, Tapiola
4.6.2008               Honka 3 - HooGee 1, Tapiola
---------------------------------------------------------------90
5.6.2008               AC Vantaa - SAPA, Vapaalanaukeen nurmi
7.6.2008               Orient U - FC Kyllikki, Korso
9.6.2008               VJS - Allianssi, Vantaa Stadion
10.6.2008             PMP - FC Viikingit/2, Laaksolahti
12.6.2008             Pöxyt - MaKu, Laaksolahti
15.6.2008             FC Kyllikki - Kilo IF, Karakallio
16.6.2008             FC Babylon - KAKE, Tapiola
16.6.2008             FC W - ViTa, Tapiola
16.6.2008             Honka/3 - Kasiysi, Tapiola
18.6.2008             Allianssi - Spartak, Tikkurila
---------------------------------------------------------------100
18.6.2008             TiPS - FC Kyllikki, Tikkurila
24.6.2008             PMP - POHU, Laaksolahti
26.6.2008             Allianssi - PMP, Vantaa Stadion
3.7.2008               Pöxyt - Futura, Laaksolahti
6.7.2008               Honka - Inter, Tapiola
17.7.2008             Honka - IA Akranes, Vantaa Stadion
22.7.2008             Zyklon - Ogeli, Tali
23.7.2008             EsPa - PPV, Espoonlahti
24.7.2008              Pöxyt - PMP, Laaksolahti
28.7.2008             LePa - PK-50, Leppävaara
------------------------------------------------------------110
29.7.2008             PMP - VJS, Laaksolahti
30.7.2008             KasvU - HC-MD, Kauniainen
31.7.2008             AC Vantaa - Stars, Vapaalanaukee
1.8.2008               PMP - Allianssi, Laaksolahti
4.8.2008               Team Grani - Honka/3, Kauniainen
5.8.2008               Spartak - PMP, Käpylä
6.8.2008               KasvU - FC Läppä, Kauniainen
7.8.2008               Pöxyt - Ponnistus, Laaksolahti
8.8.2008               RiRa Ug - SibboV 2, Rajatorppa
8.8.2008               Vaklu - FC Kyllikki, Rajatorppa
------------------------------------------------------------120
11.8.2008             SC OldStars - IVU, Rajatorppa
12.8.2008             FC Kyllikki - HäPS, Karakallio
12.8.2008             PMP - Futura, Laaksolahti
13.8.2008             GrIFK - AC Oulu, Kauniainen
14.8.2008             AC Vantaa - Kiffen, Vapaalanaukee
19.8.2008             PMP - MaKu, Laaksolahti
21.8.2008             Pöxyt - Akilles, Laaksolahti
22.8.2008             RiRa Ug - RePa-93, Rajatorppa
22.8.2008             Downtown 65 - FC Kyllikki, Rajatorppa
26.8.2008             MPS - PMP, Tapanila
------------------------------------------------------------130
27.8.2008             FC W - EPS, Tapiola
27.8.2008             Honka/3 - MasKi, Tapiola
28.8.2008             AC Vantaa - OPedot, Vapaalanaukee
5.9.2008               PMP - Ponnistus, Laaksolahti
7.9.2008               Pöxyt - Allianssi, Laaksolahti
9.9.2008               FC Kyllikki - Orient U, Karakallio
11.9.2008             Suomi - Viro, Kauniainen
11.9.2008             Viikingit/2 - PMP, Myllypuro
16.9.2008             FC Espoo 2 - FC HIK, Leppävaara
16.9.2008             PMP - Akilles, Leppävaara
-------------------------------------------------------------140
17.9.2008             KasvU - TJK, Kauniainen
20.9.2008             POHU - PMP, Tali
23.9.2008             FC Kyllikki - TiPS/2, Karakallio
24.9.2008             RiRa - KoiPS, Rajatorppa
24.9.2008             Vaklu - Kilo IF 4, Rajatorppa
« Viimeksi muokattu: 24.09.2008 klo 20:55:41 kirjoittanut Rene Higuita »
*Dieter*

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SuperÄmpsi


Vastaus #7 : 02.01.2008 klo 11:23:57

Harjoitusottelut:

  • 9.1.  PK-35/A – MPS         5-0      Tali
  • 18.1. HJK - Nõmme Kalju    6-0      Tali
  • 21.1. Käpa - EIF               3-1      Tali
  • 25.1  HJK - TPS (Liigacup)  1-1      Tali
  • 26.1  HJK/A - MPS             2-2      Tali
  • 2.2   Spartak - MPS           4-2      Tali
  • 9.2   FC Kontu - MPS         0-1      Tali
  • 14.2  FC Viikingit - FC Lahti 2-1      Tali
  • 16.2  HIFK - Atlantis          0-1       Tali
  • 28.2  FC Viikingit - Atlantis  1-0       Tali
  • 29.2  PK-35 - Käpa             2-1      Tali
  • 1.3    MPS - SAPA              3-1       Tali
  • 2.3    MPS - JäPS               1-1       Bollis
  • 6.3    FC Viikingit - Käpa      2-1       Tali
  • 7.3    JäPS - MPS               0-0       Kerava







« Viimeksi muokattu: 07.03.2008 klo 21:35:26 kirjoittanut *Dieter* »
mdm

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: TamU


Vastaus #8 : 02.01.2008 klo 11:26:14

Harjoitusottelut
26.1. TamU - TPV     5 - 2     Pirkkahalli
24.2. Ilves - FCJ Blackbird     3 - 2     Pirkkahalli
24.2. TPV A - Jämsänkosken Ilves     1 - 1     Pirkkahalli
24.2. Ilves - SJK     1 - 2     Pirkkahalli
30.3. Ilves - FJK     2 - 0     Pirkkahalli
30.3. Ilves - PoPa     1 - 1     Kauppi
21.4. Universtas - Kristallipalatsi     1 - 3     Tesoma
16.6. TamU - Djurgårdens IF     0 - 1     Ratina
Liigacup
08.2. TamU - MyPa     1 - 0     Pirkkahalli
22.2. Haka - FC Lahti     1 - 2     Sahara
06.3. TamU - Honka     3 - 0     Pirkkahalli
14.3. TamU - RoPS     4 - 1     Pirkkahalli
Suomen Cup
06.4. PP-70/2 - YPa     3 - 1     Kauppi
03.5. NoPS - TPV     1 - 2     Nokian Keskuskenttä
09.6. PJK - Viikingit     0 - 1     Pirkkalan Keskuskenttä
19.6. TamU - FC Espoo/2     14 - 0     Ratina
02.6. TamU - FC Viikingit     3 - 0     Ratina
Allsvenskan
24.4. AIK - Djurgården IF     1 - 1     Råsunda
Veikkausliiga
27.4. TamU - FF Jaro     0 - 0     Ratina
27.4. TamU - TPS     1 - 1     Ratina
12.5. Haka - TamU     1 - 1     Tehtaan kenttä
15.5. TamU - FC Lahti     0 - 2     Ratina
22.5. TamU - FC KooTeePee     4 - 2     Ratina
26.5. TamU - KuPS     2 - 0     Ratina
30.6. Inter - TamU     2 - 2     Veritas Stadion
12.6. TamU - Honka     1 - 2     Ratina
02.8. TamU - RoPS     5 - 0     Ratina
09.8. TPS - TamU     1 - 0     Veritas Stadion
17.8. TamU - FC Haka     1 - 1     Ratina
30.9. TamU - HJK     1 - 2     Ratina
Kakkonen
03.5. Ilves - LoPa     1 - 0     Tammela
03.5. Ilves - Huima     0 - 0     Tammela
27.5. Ilves - KaaPo     5 - 0     Tammela
23.7. PP-70 - Ilves     1 - 1     Tammela
15.8. Ilves - Sinimustat     2 - 2     Tammela
26.8. Ilves - PoPa     2 - 0     Tammela
Kolmonen
09.5. NoPS - Pyry     7 - 1     Nokian Keskuskenttä
09.5. NoPS - FC Tigers     2 - 0     Nokian Keskuskenttä
04.6. NoPS - FC Vapsi     2 - 0     Nokian Keskuskenttä
Vitonen
09.6. Kristallipalatsi - FC Teivo     1 - 1     Nokian Keskuskenttä
27.6. Kristallipalatsi - FC Melody     4 - 0     Nokian Keskuskenttä
29.6. Kristallipalatsi - City     0 - 0     Nokian Keskuskenttä
18.8. TJK LiePo - Apassit     1 - 1     Kaukajärvi
24.8. Kristallipalatsi - YPA     1 - 5     Nokian Keskuskenttä
Mestareiden liiga-karsinnat
15.6. TamU - FK Buducnost Podgorica     2 - 1     Ratina
Maaottelut
20.8. Suomi - Israel     2 - 0     Ratina

Yhteensä katsottuja pelejä toistaiseksi: 46
« Viimeksi muokattu: 02.09.2008 klo 10:28:10 kirjoittanut mdm »
Jullu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1882


Vastaus #9 : 02.01.2008 klo 11:46:00

Harjoitusottelut

Honka - GrIFK 12.1 Esport Arena 4-0

Liigacup

Honka - RoPS 15.2 Esport Arena 4-1
Honka - TPS 21.2 Esport Arena 4-0
Honka - HJK 29.2 Esport Arena 2-2
TPS-Lahti 5.4 Tali 3-2
Inter-Honka 5.4 Tali 4-2

Veikkausliiga

Honka-MyPa 27.4 Tapiola 2-0
« Viimeksi muokattu: 29.04.2008 klo 21:10:34 kirjoittanut Jullu »
Thouni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, AFCA, M'well, Zapresic boys.


Vastaus #10 : 02.01.2008 klo 11:46:27

"Varaan" myöskin paikkani etusivulta :-[ Viime vuonna tais pelejä olla 105-110. En jaksa tarkistaa. Jos nyt päättäisi, että tänä vuonna keskittyisi hieman enemmän opiskeluun niin tuskin samanlaisii lukuihin päästään. Tosin kesällä nyt ei parempaakaan tekemistä ole kuin matseissa istuminen. Ja kohtahan alkaa jo aina niin hienot hallihöntsyt Ylos
Lista:

1 HJK-Nömme Kalju 18.1 Tali Harjoitusottelu
2 HIFK-PK-35/2 19.1 Tali Harjoitusottelu
3 Atlantis-Kalju 26.1 Tali Harjoitusottelu
4 HJK-TPS 26.1 Tali Liigacup
5 HJK-TamU 2.2 Lahti Uusi Lahti cup
6 FC Lahti-TVMK 2.2 Lahti Uusi Lahti cup
7 Viikingit-HIFK 7.2 Tali Harjoitusottelu
8 Klubi04-PK-35 8.2 Tali Harjoitusottelu
9 Viikingit-FC Lahti 14.2 Tali Harjoitusottelu
10 HJK-MyPa 15.2 Tali Liigacup
11 Atlantis-HIFK 16.2 Tali Harjoitusottelu
12 FC Honka-TPS 21.2 Esport Arena Liigacup
13 HJK-Tampere United 22.2 Tali Liigacup
14 Viikingit-Atlantis 28.2 Tali Harjoitusottelu
15 Honka-HJK 29.2 Esport Arena Liigacup
16 HIFK-SalPa 1.3 Tali Harjoitusottelu
17 Viikingit-KäPa 6.3 Tali Harjoitusottelu
18 Atlantis-TPV 7.3 Tali Harjoitusottelu
19 Viikingit-Gnistan 13.3 Tali Harjoitusottelu
20 Atlantis-KäPa 14.3 Tali Harjoitusottelu
21 Klubi 04-EIF 16.3 Tali Harjoitusottelu
22 Klubi 04-Viikingit 20.3 Finnair Stadion Harjoitusottelu
23 FC Inter-Tampere United 29.3 Tali Liigacup
24 Honka-Jaro 29.3 Tali Liigacup
25 TPS-FC Haka 30.3 Tali Liigacup
26 HJK-FC Lahti 30.3 Tali Liigacup
27 Suomi-Italia 2.4 Finnair Stadion U-23 ICT-ottelu
28 TPS-FC Lahti 5.4 Tali Liigacup
29 HJK-VPS 5.4 Finnair Stadion Harjoitusottelu
30 Klubi 04-GrIFK 10.4 Finnair Stadion Harjoitusottelu
31 HIFK-EIF 12.4 Tali Harjoitusottelu
32 FC Inter-TPS 12.4 Finnair Stadion Liigacupin finaali
33 HJK-PK-35 13.4 Finnair Stadion Harjoitusottelu
34 HJK-Haka 18.4 Finnair Stadion Harjoitusottelu
35 Klubi 04-FC Kuusankoski 27.4 Finnair Stadion Kakkonen
36 Viikingit-Atlantis 2.5 Heteniitty Ykkönen
37 HJK-KooTeePee 4.5 Finnair Stadion Veikkausliiga
38 KäPa-GrIFK 5.5 Käpylä Ykkönen
39 Klubi 04-LPS 9.5 Finnair Stadion Kakkonen
40 HJK-KuPS 12.5 Finnair Stadion Veikkausliiga
41 FC Inter-HJK 15.5 Veritas Stadion Veikkausliiga
42 HIFK-KTP 17.5 Finnair Stadion Kakkonen
43 HJK-Tampere United 19.5 Finnair Stadion Veikkausliiga
44 FC Honka-HJK 22.5 Tapiola Veikkausliiga
45 KäPa-TP-47 23.5 Käpylä Ykkönen
46 Klubi 04-Warkaus JK 24.5 Pallokenttä Kakkonen
47 HJK-MyPa 25.5 Finnair Stadion Veikkausliiga
48 FC Pohu-KooTeePee 27.5 Pirkkolan urheilupuisto Suomen Cup
49 KäPa-JJK 1.6 Käpylä Ykkönen
50 Suomi-Valko-Venäjä 2.6 Veritas Stadion Maaottelu
51 Viikingit/2-Futura 3.6 Myllypuro Kolmonen
52 HIFK-Klubi 04 4.6 Finnair Stadion Kakkonen
53 Ponnistus-FC Lahti 5.6 Kumpula Suomen Cup
54 HIFK-PK-Keski Uusimaa 13.6 Pallokenttä Kakkonen
55 Gnistan-Rakuunat 14.6 Fair Pay Arena Kakkonen
56 Atlantis-TPS 17.6 Pallokenttä Suomen Cup
57 HJK-FC Inter 19.6 Finnair Stadion Suomen Cup
58 FF Jaro-HJK 26.6 Pietarsaaren keskuskenttä Veikkausliiga
59 HJK-RoPS 29.6 Finnair Stadion Veikkausliiga
60 KäPa-Atlantis 30.6 Käpylä Ykkönen
61 TPS-HJK 2.7 Veritas Stadion Veikkausliiga
62 Gnistan-Warkaus JK 12.7 Fair Pay Areena Kakkonen
63 HIFK-Rakuunat 13.7 Pallokenttä Kakkonen
64 HJK-FC Haka 13.7 Finnair Stadion Veikkausliiga
65 Klubi 04-KTP 15.7 Finnair Stadion Kakkonen
66 FC Honka-IA 17.7 Pohjola-Stadion Uefa-cupin karsinta.
67 Klubi 04-MP 19.7 Finnair Stadion Kakkonen
68 FC Lahti-HJK 20.7 Hiihtostadion Veikkausliiga
69 HIFK-Gnistan 24.7 Pallokenttä Kakkonen
70 HJK-IFK Mariehamn 27.7 Finnair Stadion Veikkausliiga
71 HIFK-HyPS 29.7 Pallokenttä Kakkonen
72 LPS-Klubi 04 31.7 Laajasalon Pallokenttä Kakkonen
73 TPS-KuPS 2.8 Kupittaa 8 A-poikien SM
74 KooTeePee-HJK 4.8 Arto Tolsa Areena Veikkausliiga
75 Klubi 04-Gnistan 5.8 Finnair Stadion Kakkonen
76 Atlantis-Viikingit 8.8 Pallokenttä Ykkönen
77 HJK-VPS 11.8 Finnair Stadion Veikkausliiga
78 Klubi 04-PKKU 12.8 Finnair Stadion Kakkonen
79 FC Honka-Viking 14.8 Tapiola Uefa Cupin karsinta
80 Klubi 04-Rakuunat 20.8 Finnair Stadion Kakkonen
81 FC Lahti-Tampere United 22.8 Hiihtostadion Veikkausliiga
82 HJK-FC Inter 25.8 Finnair Stadion Veikkausliiga
83 Klubi 04-HIFK 29.8 Finnair Stadion Kakkonen
84 KäPa-AC Oulu 30.8 Käpylä Ykkönen
85 Tampere United-HJK 31.8 Ratina Veikkausliiga
86 Klubi 04-FC Kontu 4.9 Finnair Stadion Kakkonen
87 HIFK-LPS 5.9 Pallokenttä Kakkonen
88 Suomi-Saksa 10.9 Olympiastadion MM-karsinta
89 HJK-Honka 14.9 Finnair Stadion Veikkausliiga
90 Klubi 04-HyPS 15.9 Finnair Stadion Kakkonen
91 KäPa-Viikingit 16.9 Käpylä Ykkönen
92 Atlantis-KäPa 23.9 Pallokenttä Ykkönen
93 HJK-FF Jaro 25.9 Finnair Stadion Veikkausliiga
94 Kiffen-Honka/2 27.9 Pallokenttä Kakkosen karsinta (eka puoliaika)
95 Klubi 04-FCJ 27.9 Finnair Stadion Kakkonen
96 Honka-Racing Santander 2.10 Finnair Stadion Uefa Cup
97 HJK-TPS 5.10 Finnair Stadion Veikkausliiga
98 Klubi 04-City Stars 9.10 Finnair Stadion Kakkonen
99 Suomi-Azerbaijan 11.10 Olympiastadion MM-karsinta
100 Suomi-Itävalta 15.10 Veritas-Stadion alle 21-vuotiaiden EM-karsinta
101 FC Haka-HJK 19.10 Tehtaan Kenttä Veikkausliiga
102 HJK-FC Lahti 26.10 Finnair Stadion Veikkausliiga
103 HJK-VPS 29.10 Finnair Stadion Suomen Cup
104 HJK-FC Honka 1.11 Finnair Stadion Suomen Cup
« Viimeksi muokattu: 01.11.2008 klo 21:03:47 kirjoittanut Thouni »
linko

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Alasarjalutuuri


Vastaus #11 : 02.01.2008 klo 11:47:41

Suomen Cup
15.5 FC Nets-GBK (4. kierros), Lintulan tekonurmi

Ykkönen
24.7 AC Oulu - TP-47, Castren
17.8 AC Oulu - PK-35, Castren
18.10 AC Oulu - KPV, Castren

Kakkonen C
6.7 OPS-jp - Närpes Kraft, Castren
21.9 FC OPA - GBK, Castren

Nelonen
13.8 FC Nets - JS Hercules, Heinäpään tekonurmi
13.9 FC Nets - MetroStars, Castren

Vitonen
23.8 FC Tarmo - HauPa II, Teppanan nurmi

B-SM
6.9 Tervarit - PK-35, Heinäpää

Naisten Ykkönen
11.10 ONS - MPS, Heinäpää

+ paljon pikkujunioreiden otteluita, mutta niitä ei nyt jaksa alkaa erittelemään..

Uuh, melko heikosti on ehtinyt aikuisten peleihin paikalle tällä kaudella, kun menee "ylimääräinen" vapaa-aikaa junnufutiksen parissa. Näyttää vahvasti siltä, että tänä kesänä ei kovin suuriin lukuihin pääse... :(
« Viimeksi muokattu: 18.10.2008 klo 23:46:26 kirjoittanut linko »
Edmundo

Poissa Poissa


Vastaus #12 : 02.01.2008 klo 12:12:43

01.02.08 HJK - KuPS 3-1 (Uusi Lahti Cup)
02.02.08 HJK - Tampere Utd 1-2 (Uusi Lahti Cup)
02.02.08 FC Lahti - TVMK 2-2 (3-1 pen) (Uusi Lahti Cup)
03.02.08 HJK - TVMK 1-0 (Uusi Lahti Cup)
03.02.08 Tampere Utd - FC Lahti 1-1 (4-3 pen) (Uusi Lahti Cup)
08.03.08 JJK - Huima 3-1 (Harjoitusottelu)
30.03.08 Panathinaikos - Panionios 2-1 (Σούπερ Λίγκα Ελλάδα)
27.04.08 KooTeePee - FC Lahti 0-1 (Veikkausliiga)
04.05.08 FC Lahti - VPS 1-0 (Veikkausliiga)
08.05.08 KuPS - FC Lahti 2-3 (Veikkausliiga)
12.05.08 FC Lahti - Inter Turku 0-1 (Veikkausliiga)
25.05.08 FC Lahti - Jaro 1-2 (Veikkausliiga)
04.07.08 Ilves - ÅIFK 1-0 (Kakkonen)
06.07.08 Haka - FC Lahti 2-1 (Veikkausliiga)
20.07.08 FC Lahti - HJK 1-2 (Veikkausliiga)
25.07.08 City Stars - Klubi 04 0-0 (Kakkonen)
28.07.08 FC Lahti - KooTeePee 1-0 (Veikkausliiga)
10.08.08 ADO Den Haag - Valladolid 0-3 (Harjoitusottelu)
31.08.08 Sparta Rotterdam - ADO Den Haag 2-5 (Eredivisie)
13.09.08 ADO Den Haag - AZ Alkmaar 3-0 (Eredivisie)
28.09.08 ADO Den Haag - Utrecht 0-0 (Eredivisie)
03.10.08 Telstar - FC Eindhoven 1-1 (Eerste Divisie)
28.10.08 ADO Den Haag - PSV Eindhoven 0-2 (Eredivisie)
30.11.08 AFC - Argon 0-2 (Zondag Hoofdklasse A)
13.12.08 ADO Den Haag - Roda 1-1 (Eredivisie)

25/30/12/3 (Ottelut/joukkueet/stadionit/maat)
« Viimeksi muokattu: 28.12.2008 klo 22:22:33 kirjoittanut Edmundo »
Tuomas-

Poissa Poissa


Vastaus #13 : 02.01.2008 klo 12:15:31

Harjoitusottelut

1. 19.1 TPS - JK Nõmme Kalju
2. 23.2 Väsby United - Valsta Syrianska
3. 23.2 AIK - TPS
4. 15.3 Syrianska FC - TPS


Liigacup


5. 25.1  HJK - TPS
6. 2.2   inter - FC Haka
7. 6.2   TPS - MyPa
8. 12.2 TPS - TamU
9. 16.2 TPS - KuPS
10. 12.3 RoPS - TPS
11. 30.3 TPS - FC Haka
12. 5.4  TPS - FC Lahti
13. 12.4 TPS - inter

Veikkausliiga

14. 27.4 inter - RoPS
15. 4.5 TPS - inter
16. 8.5 TamU - TPS
17. 12.5 TPS - FC Honka
18. 15.5 inter - HJK
19. 18.5 TPS - FF Jaro
20. 25.5 TPS - MIFK
21. 12.6 FC Lahti - TPS
22. 2.7 TPS - HJK
23. 23.7 TPS - VPS
24. 30.7 TPS - KuPS
25. 4.8 inter - TPS
26. 9.8 TPS - TamU
27. 17.8 FC Honka - TPS
28. 24.8 TPS - MyPa
29. 14.9 TPS - RoPS
30. 20.9 MIFK - TPS
31. 25.9 FC Haka - TPS
32. 28.9 TPS - FC Lahti
33. 5.10 HJK - TPS
34. 19.10 TPS - KooTeePee
35. 26.10 VPS - TPS

Suomen Cup

36. 9.7 TPS - FC Haka

Intertoto

37. 29.6 TPS - Lisburn Distillery
38. 6.7 TPS - OB Odense

Naiset

39. 17.5 TPS - Ilves
40. 28.6 TPS - PuiU
41. 26.7 TPS - KMF
42. 9.8  TPS - NiceFutis
43. 16.8 TPS - Sport
44. 23.8 TPS - Åland United
45. 30.8 Åland United - TPS
46. 14.9 TPS - Kuusysi
47. 4.10 TPS - TiPS

Maaottelut

48. 2.6 Suomi - Valko-Venäjä
49. 20.8 Suomi U21 - Ruotsi U21
50. 5.9 Suomi U21 - Tanska U21
51. 10.9 Suomi - Saksa
52. 11.10 Suomi - Azerbaidzan
53. 14.10 Suomi U21 - Itävalta U21

Nuoret

54. 4.6 inter A-SM - TPS A-SM
55. 26.7 TPS A-SM - FC Haka A-SM

UEFA Cup

56. 2.10 FC Honka - Racing Santander
« Viimeksi muokattu: 29.10.2008 klo 19:00:38 kirjoittanut Tuomas- »
Maikson

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Prutkuli


Vastaus #14 : 02.01.2008 klo 12:18:21

Maaottelut

34. Suomi - Saksa 10.9.
47. Suomi - Azerbaidzhan 11.10.
49. Suomi u21 - Itävalta u21 14.10.

UEFA Cup

45. FC Honka - Racing Santander 2.10.

Suomen Cup

52. HJK - FC Honka 1.11.

Veikkausliiga

15. HJK - RoPS 29.6.
17. TPS - HJK 2.7.
20. HJK - Mifk 27.7.
24. HJK - VPS 11.8.
27. HJK - FC Inter 25.8.
38. HJK - FC Honka 14.9.
50. HJK - FC Lahti 26.10. :keskari:

Kolmonen

16. Zyklon/Populus - PPV 1.7.
18. PK-35/2 - Pedot 3.7.
31. PK-35/2 - Stars 4.9.
33. MPS/2 - PK-35/2 9.9.
35. Ponnistus - MPS 11.9.
48. Kiffen - TuTo 12.10.

Nelonen

2. HerTo - HDS/Mondial 2.5.
12. Populus/Zyklon - YJK 23.6.
26. PP FC - HPS 24.8.

Seiska

6. HC Fatal - FC Sammakot 11.5.
9. Töölön Taisto - HDS Mondial/3 17.5.
28. FC HEIV - Töölön Taisto 27.8.
41. HJK-j/Laajasalo - Töölön Taisto 22.9.
42. HJK-j/Kannelmäki - HJK-j/Laajasalo 24.9.
43. Töölön Taisto - HJK-j/Kannelmäki 26.9.

Naiset

5. FC Kontu/Ladies - MPS/2 4.5. 3.div
23. PuiU/2 - HJK/2 5.8. 2.div
37. HJK - FC Honka 14.9. Liiga
39. HJK/2 - PuVe 18.9. 2.div
40. HJK/2 - TuPS 20.2. 2.div
51. HJK - FC Kuusysi 1.11. Suomen Cup

Nuoret

3. HJK - FC Inter 3.5. B-SM
4. HJK - FC Inter 3.5. A-SM
7. PK-35 - FC Kuusysi 11.5. TB 1.div
8. HJK - JyPK 11.5. TB-SM
10. MPS - TiPS 18.5. TB 1.div
11. KäPa - GrIFK 15.6. A 1.div
13. HJK - FC Honka 28.6. A-SM
14. PuiU - Ilves 29.6. TB-SM
19. PuiU - NiceFutis 27.7. TB-SM
21. KäPa - HPS 2.8. A 1.div
22. HJK - FC Honka 3.8. TB-SM
25. PK-35 - FC Honka 16.8. A-SM
29. PK-35 - KuPS 30.8. B-SM
30. PK-35 - KuPS 30.8. A-SM
32. Atlantis - MyPa 6.9. A-SM
36. HJK - FC Haka 13.9. A-SM
44. HJK - FC Kuusysi 28.9. TB-SM
46. PK-35 - MyPa 4.10. A-SM

Harjoitusottelut

1. Gnistan - KäPa 12.4.

52 matsia
« Viimeksi muokattu: 02.11.2008 klo 17:12:28 kirjoittanut Maikson »
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #15 : 02.01.2008 klo 12:19:56

Hiljaiseksi jää tää kausi, mutta kirjataan nyt jotain. >:(
Miksi niin jää? Minulta varmaan 40 peliä tulee nähtyä 8)
Gennadi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1924


Vastaus #16 : 02.01.2008 klo 12:22:05

Cup & Sarjapelit

GBK II-FC Reima Suomen Cup Kipparihalli
29.2 Honka-HJK Liigacup Esport Areena
25.4 GBK-United Suomen Cup Kipparihalli
28.4 KPS-FC Sport Suomen Cup Kipparihalli
3.5 KPV-JJK Ykkönen Kirkonmäki
10.5 KPV-KaaPo Naisten Ykkönen Kipparihalli
11.5 KPV-TPV Ykkönen Kirkonmäki
18.5 TUS-GBK Kakkonen Forsbacka
20.5 GBK III-Ura Vitonen Nynäs
25.5 KPV-Atlantis Ykkönen Keskuskenttä
1.6 GBK-Kraft Kakkonen Keskuskenttä
1.6 KPV-JIPPO Ykkönen Keskuskenttä
11.6 TUS-GBK Kakkonen Forsbacka
12.6 KPV-VIFK Ykkönen Keskuskenttä
14.6 Tarmo-Voima Kiilat Naisten Kolmonen Kälviä
24.6 Reima-Tarmo Naisten Kolmonen Takiainen
26.6 Jaro-HJK Veikkausliiga Keskuskenttä
29.6 KPV-GrIFK Ykkönen Keskuskenttä
4.7 Ilves-ÅIFK Kakkonen Tammela
12.7 GBK-FC YPA Kakkonen Keskuskenttä
20.7 KPV-KäPa Ykkönen Keskuskenttä
3.8 GBK-Kings Kakkonen Keskuskenttä
4.8 GBK III-Sääripotku Vitonen Nynäs
5.8 GBK II-FC Folk Nelonen Ykspihlaja
7.8 VPS-MyPa Suomen Cup Hietalahti
10.8 GBK-TUS Kakkonen Keskuskenttä
14.8 KPV-FC Viikingit Ykkönen Keskuskenttä
??.? GBK-VPS-j Kakkonen Keskuskenttä
??.? GBK-OLS Kakkonen Keskuskenttä
30.8 KPV-PS Kemi Ykkönen Keskuskenttä
13.9 GBK-Norrvalla FF Kakkonen Keskuskenttä
14.9 KPV-FC Hämeenlinna Ykkönen Keskuskenttä


Sarjapelit (Juniorit)

27.4 GBK I-GBK II A-Ykkönen Kipparihalli
3.5 GBK I-KPS A Ykkönen Kipparihalli
4.5 GBK-RyPK/2 B Ykkönen Kipparihalli
21.5 GBK I-OPS-jp A Ykkönen Kipparihalli
24.5 GBK II-GBK I Nynäs
4.6 GBK-PeFF B Ykkönen (Karsinta) Santahaka
17.7 GBK-KäTa B Rödsö
17.7 GBK-KIF Hesseng B Rödsö
19.7 GBK-TKT B Heimari
19.7 Klubi 36-GBK B Nordea
??.? GBK-Jaro B-Ykkönen Kirkonmäki


Harjoitusottelut (Juniorit)

22.12 GBK-FC YPA B-juniorit Kipparihalli
15.3 GBK-KPV B-juniorit Kipparihalli
29.3 GBK-Närpes Kraft B-juniorit Kipparihalli
5.4 GBK-Tarmo B-juniorit Kipparihalli

Harjoitusottelut


27.3 KPV Akatemia-Jaro Akatemia Kipparihalli
1.2 GBK-SJK Kipparihalli
13.4 GBK III-Såka Kipparihalli

Töitten takia ottelut talvella jää vähiin.. Alas
« Viimeksi muokattu: 30.09.2008 klo 15:08:25 kirjoittanut Gennadi »
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #17 : 02.01.2008 klo 12:24:50

Junnupelejä tuskin lasketaan? Tai, voisiko joku laittaa että mitkä pelit kelpuutetaan listaan, sillä viime kaudella kävin ihan helvetisti peleissä mutta sillon en vielä tajunnu mitään listata. Nyt kumminkin otan tavoitteeksi tämän. 18.1 alkaa ensimmäinen peli.
Lista:
No kyllä minä ainakin lasken B-junnujen pelit, mutta en kyllä ottaisin mukaan esim. Kokkola Cupin ottelut jne.
Gennadi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1924


Vastaus #18 : 02.01.2008 klo 12:27:44

No kyllä minä ainakin lasken B-junnujen pelit, mutta en kyllä ottaisin mukaan esim. Kokkola Cupin ottelut jne.

Kokkola Cup G 99-00 pelit pitäisi tottakai hyväksyä ;) Ei, meinasin kyllä ihan näitä A-B junnuhöntsyjä. Entäs onko näihinkin se tietty sarjarajoitus? Saako divaria alempaa laskea? GBK B kun sattuu ainakin kevätkauden höntsyillä tuolla Piirisarjan puolella. Mutta Kokkolassa näit' pelejä tosin riittää kuuden eri divisioonan kohdalla aikuisissakin, eli jos vain innostusta ja aikaa töiden jälkeen on pelejä seurata, niin 60-80 laitan minimi tavoitteeksi.
Joga Bonito

Poissa Poissa


Vastaus #19 : 02.01.2008 klo 12:31:38

k
« Viimeksi muokattu: 12.05.2009 klo 14:09:05 kirjoittanut Joga Bonito »
Wahn

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Bayern, HJK


Vastaus #20 : 02.01.2008 klo 12:56:49

Veikkausliiga

4.5. (Finnair Stadium)  HJK - FC KooTeePee
12.5. (Finnair Stadium) HJK - KuPS
15.5. (Veritas Stadion) FC Inter - HJK
19.5. (Finnair Stadium) HJK - TamU
25.5. (Finnair Stadium) HJK - MyPa-47
13.7. (Finnair Stadium) HJK - FC Haka
27.7. (Finnair Stadium) HJK - MIFK
11.8. (Finnair Stadium) HJK - VPS
25.8. (Finnair Stadium) HJK - FC Inter
31.8. (Tapiolan Urheilupuisto) FC Honka - FC Lahti
14.9. (Finnair Stadium) HJK - FC Honka
25.9. (Finnair Stadium) HJK - FF Jaro


Suomen Cup

27.5. (Pirkkolan UP) FC PohU - FC KooTeePee


Liigacup

25.1. (Tali)  HJK - TPS
15.2. (Tali)  HJK - MyPa-47
22.2. (Tali)  HJK - TamU
30.3. (Tali)  HJK - FC Lahti


Ykkönen

2.5. (Heteniitty)  FC Viikingit - Atlantis FC
5.8. (Max Westerberg Areena) KäPa - PK-35


Kakkonen

27.4. (Finnair Stadium) Klubi-04 - FC Kuusankoski
16.5. (Tuusulan Urheilukeskus) PK Keski-Uusimaa - Klubi-04
17.5. (Finnair Stadium) HIFK - KTP
9.8. (Arto Tolsa Areena) KTP - HIFK
21.9. (Kontulan liikuntapuisto) FC KontU - PK Keski-Uusimaa


Kolmonen

4.9. (Kumpulanlaakso) SAPA - AC Vantaa


Liga I Bürger

9.3. (Stadionul Giuleşti) FC Rapid Bukarest - Poli Stiinta Timisoara


Regionalliga Nord

31.5. (Alte Försterei) 1. FC Union Berlin - RW Oberhausen


Ligue 1

14.12. (Stade Municipal de Gerland) Olympique Lyonnais - Olympique de Marseille


Maaottelut

10.9. (Olympiastadion) Suomi - Saksa
11.10. (Olympiastadion) Suomi - Azerbaidzhan


Yhteenveto:

2008: 30/35/15
2007: 38/34/12 (ottelut/joukkueet/stadionit)
« Viimeksi muokattu: 22.12.2008 klo 15:41:12 kirjoittanut Wahn »
Heerkens

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, West Ham & Huuhkajat


Vastaus #21 : 02.01.2008 klo 13:35:56

01.02. HJK - KuPS 3-1 (Uusi Lahti Cup)
01.02. TamU - City Stars 3-1 (Uusi Lahti Cup)
01.02. FC Lahti - JJK 5-0 (Uusi Lahti Cup)
02.02. HJK - TamU 1-2 (Uusi Lahti Cup)
02.02. FC Lahti - TVMK 2-2 (3-1 pen) (Uusi Lahti Cup)
03.02. HJK - TVMK 2-0 (Uusi Lahti Cup)
03.02. TamU - FC Lahti 1-1 (4-3 pen) (Uusi Lahti Cup)
22.02. FC Haka - FC Lahti 1-2 (Liigacup)
12.03. FC Lahti - KooTeePee 5-0 (Liigacup)
15.03. FC Lahti - FF Jaro 2-0 (Liigacup)
16.03. MyPa - RoPS 0-0 (Liigacup)
20.03. FC Lahti - Inter 0-0 (Liigacup)
30.03. FC Lahti - HJK 1-0 (Liigacup)
27.04. FC KooTeePee - FC Lahti 0-1 (Veikkausliiga)
08.05. KuPS - FC Lahti 2-3 (Veikkausliiga)
12.05. FC Lahti - Inter 0-1 (Veikkausliiga)
15.05. TamU - FC Lahti 0-2 (Veikkausliiga)
18.05. FC Lahti - Honka 1-0 (Veikkausliiga)
22.05. MyPa - FC Lahti 2-0 (Veikausliiga)
25.05. FC Lahti - Jaro 1-2 (Veikkausliiga)
06.07. FC Haka - FC Lahti 2-1 (Veikkausliiga)
20.07. FC Lahti - HJK 1-2 (Veikkausliiga)
25.07. City Stars - Klubi 04 0-0 (Kakkonen)
28.07. FC Lahti - FC KooTeePee 1-0 (Veikkausliiga)
11.08. FC Lahti - KuPS 8-1 (Veikkausliiga)
22.08. FC Lahti - TamU 2-2 (Veikkausliiga)
10.09. Suomi - Saksa 3-3 (MM-Karsinta) 
27.09. JIPPO - FC Hämeenlinna 0-1 (Ykkönen)
03.10. Telstar -  FC Eindhoven 1-1 (Eerste Divisie)
05.10. FC Lahti - FC Haka 1-0 (Veikkausliiga)
11.10. Suomi - Azerbaidzan 1-0 (MM-Karsinta)
19.10. FC Lahti - MIFK 2-1 (Veikkausliiga)
26.10. HJK - FC Lahti 0-1 (Veikkausliiga)

33 peliä
« Viimeksi muokattu: 27.10.2008 klo 12:35:59 kirjoittanut Heerkens »
zeik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS & RFCL


Vastaus #22 : 02.01.2008 klo 13:37:02

Harjoitusottelut ja Liigacup:
1. 18.1 TPS - JK Nõmme Kalju 8-0
2. 25.1 HJK - TPS 1-1
3. 6.2  TPS - MyPa 2-0
4. 12.2 TPS - tamu 2-1
5. 16.2 TPS - KuPS 5-1
6. 15.3 Syrianska FC - TPS 1-1
7. 5.4 TPS - FC Lahti 3-2
8. 12.4 TPS - inter :keskari:

Alemmat sarjat
9. 21.4 LTU/3 - KaaRe/2 1-6

Veikkausliiga
10. 4.5 TPS - inter :keskari:
11. 8.5 tamu - TPS 1-1
12. 12.5 TPS - honka 2-1
13. 18.5 TPS - FF Jaro 4-0
14. 25.5 TPS - IFK Mariehamn 0-0
15. 12.6 FC Lahti - TPS 4-1
16. 25.6 TPS - Haka 2-0
17. 2.7 TPS - HJK 1-3
18. 16.7 FC KooTeePee - TPS 0-2
19. 23.7 TPS - VPS 6-1
20. 30.7 TPS - KuPS 3-3
21. 4.8 inter - TPS
22. 9.8 TPS - tamu 1-0
23. 24.8 TPS - MyPa 0-0
24. 21.9 IFK Mariehamn - TPS 2-1
25. 25.9 FC Haka - TPS 1-2
26. 28.9 TPS - FC Lahti 2-1
27. 5.10 HJK - TPS 1-0
28. 19.10 TPS - KooTeePee 4-1
29. 26.10 VPS - TPS 2-3

Maaottelut
30. 2.6 Suomi - Valko-Venäjä 1-1
31. 10.9 Suomi - Saksa 3-3
32. 11.10 Suomi - Azerbaidzhan 1-0
33. 14.10 Suomi U21 - Itävalta U21 2-1, 4-2rp Ylos

Nuoret
34. 4.6 TPS A - inter A 1-1
35. 26.7 TPS A - FC Haka A 3-1

Naiset
36. 28.6 TPS - PuiU 1-2
37. 26.7 TPS - KMF 2-1
38. 9.8 TPS - NiceFutis 1-2

Intertoto Cup
39. 29.6 TPS - Lisburn Distillery 3-1
40. 6.7 TPS - OB 1-2

Suomen Cup
41. 9.7 TPS - FC Haka 0-1

Bundesliiga
42. 8.11 Karlsruher SC - Bayer Leverkusen 3-3
43. 9.11 Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart 2-2
« Viimeksi muokattu: 13.11.2008 klo 19:04:58 kirjoittanut zeik »
Bunuel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kansandemokraattinen jalkapallo


Vastaus #23 : 02.01.2008 klo 13:40:17

Mahdunkohan vielä etusivulle? Kaippa sitä voisi listata hallimatsitkin mutta ne voi sitten pyyhiä pois oikean kauden alkaessa.

05.02.2008 (15.30) PoPa - FC Jazz -j A  12 - 1 (Satakunnan Valiosarja, 2x40min, Karhuhalli)
17.02.2008 (20.30) FC Jazz -j A - EuPa  4 - 2 (Satakunnan Valiosarja, 2x40min, Karhuhalli)
02.04.2008 (20.00) FC Jazz -j - P-Iirot2 1 - 2 (Suomen Cupin 1. kierros, Äijänsuo)
19.04.2008 (15.00) FC HaPo - RuoVi 0 - 2 (Suomen Cupin 2. kierros, Sairaalan kenttä Harjavalta)
27.05.2008 (19.00)   FC Jazz-j - MuSa2         5 - 2 (Satakunnan Kolmonen, Herralahti)
29.05.2008 (19.00)   NiceFutis - Ilves         0 - 2 (Naisten Liiga, Porin stadion)
02.06.2008 (19.00)       Suomi - Valko-Venäjä  1 - 1 (Miesten A-maaottelu, Veritas stadion)
28.06.2008 (17.00)    NiceFutis - KontU        1 - 3 (Naisten Liiga, Porin stadion)
05.07.2008 (17.00)    NiceFutis - PuiU         1 - 2 (Naisten Liiga, Porin stadion)
02.08.2008 (17.00)    NiceFutis - TiPS         2 - 0 (Naisten Liiga, Porin stadion)
06.08.2008 (19.00)    FC Ulvila - FC Jazz -j   1 - 5 (Satakunnan Kolmonen, Mynsteri)
17.08.2008 (15.00)    NiceFutis - Åland United 1 - 0 (Naisten Liiga, Porin stadion)
20.08.2008 (19.00)        Suomi - Israel       2 - 0 (Miesten A-maaottelu, Ratinan stadion)
10.09.2008 (20.35)        Suomi - Saksa        3 - 3 (Miesten MM-karsintaottelu, Olympiastadion)
12.09.2008 (18.00)   FC Jazz -j - Musan Salama 4 - 2 (Satakunnan Kolmonen, Herralahti)
20.09.2008 (13.00) Musan Salama - FC Jazz -j   1 - 1 (Satakunnan Kolmonen, Musan kenttä)
28.09.2008 (15.00)   FC Jazz -j - FC Korsholm  1 - 0 (Kakkosen nousukarsinta, Herralahden kenttä)
04.10.2008 (15.00)    NiceFutis - KMF Kuopio   1 - 3 (Naisten Liiga, Porin stadion)
11.10.2008 (17.00)        Suomi - Azerbaidzhan 1 - 0 (Miesten MM-karsintaottelu, Olympiastadion)
19.10.2008 (15.00)    NiceFutis - Kuusysi      3 - 1 (Naisten Liiga, Porin stadion)
01.11.2008 (15.00)          HJK - FC Honka     2 - 1ja (Suomen Cupin finaali, Finnair Stadium)

« Viimeksi muokattu: 05.11.2008 klo 11:37:39 kirjoittanut Bunuel »
Pyhimys

Poissa Poissa


Vastaus #24 : 02.01.2008 klo 13:47:35

08.02.2008 Tampere United - MyPa 1-0 (Liigacup, Pirkkahalli)
06.03.2008 Tampere United - FC Honka 3-0 (Liigacup, Pirkkahalli)
27.04.2008 Tampere United - FF Jaro 0-0 (Veikkausliiga, Ratina)
08.05.2008 Tampere United - TPS 1-1 (Veikkausliiga, Ratina)
15.05.2008 Tampere United - FC Lahti 0-2 (Veikkausliiga, Ratina)
--------------------------------------------------------------
18.05.2008 TPV - VIFK 2-1 (Ykkönen, Tammela)
22.05.2008 Tampere United - FC KooTeePee 4-2 (Veikkausliiga, Ratina)
28.05.2008 FC Tigers - FC Inter 0-4 (Suomen Cupin 4. kierros, Pyynikki)
26.06.2008 Tampere United - KuPS 2-0 (Veikkausliiga, Ratina)
30.06.2008 TPV - AC Oulu 0-4 (Ykkönen, Tammela)
--------------------------------------------------------------
02.07.2008 Tampere United - FC Viikingit 3-0 (Suomen Cupin 7. kierros, Ratina)
15.07.2008 Tampere United - FK Buducnost Podgorica 2-1 (Mestarien liigan karsinnan 1. kierros, Ratina)
20.07.2008 FC Haka - FC KooTeePee 1-1 (Veikkausliiga, Tehtaan kenttä)
23.07.2008 PP-70 - Ilves 1-1 (Kakkonen, Tammela)
30.07.2008 Tampere United - FC Artmedia 1-3 (Mestarien liigan karsinnan 2. kierros, Ratina)
--------------------------------------------------------------
02.08.2008 Tampere United - RoPS 5-0 (Veikkausliiga, Ratina)
17.08.2008 Tampere United - FC Haka 1-1 (Veikkausliiga, Ratina)
20.08.2008 Suomi - Israel 2-0 (Maaottelu, Ratina)
22.08.2008 FC Lahti - Tampere United 2-2 (Veikkausliiga, Lahden Stadion)
03.09.2008 Chesterfield FC - Grimsby Town 2-2, 1-4 rp. (Johnstone's Paint Trophy, 1. kierros, Recreation Ground)
--------------------------------------------------------------
10.09.2008 Suomi - Saksa 3-3 (MM-karsinta, Olympiastadion)
21.09.2008 Tampere United - VPS 1-1 (Veikkausliiga, Ratina)
27.09.2008 Tampere United - FC Inter 1-0 (Veikkausliiga, Ratina)
05.10.2008 Tampere United - IFK Mariehamn 1-0 (Veikkausliiga, Ratina)
11.10.2008 Suomi - Azerbaidzhan 1-0 (MM-karsinta, Olympiastadion)
« Viimeksi muokattu: 13.10.2008 klo 10:56:56 kirjoittanut Pyhimys »

 
Sivuja: [1] 2 ... 13
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines