La Cabra Loca
Poissa
|
|
Vastaus #925 : 01.11.2008 klo 20:44:15 |
|
Tästä lisätietoja. Oliko isot vihellykset? Itse en vaihtoa nähnyt koska toisaalla näkynyt cuppeli vei mielenkiinnon.
Osa vihelsi, osa taputti. Eikä ollut Miklukaan kovin tyytyväisen oloinen, joko vaihtoon tai sitten omiin otteisiinsa. Uskaltaisin väittää, että ilman Hanken avautumista lehdistölle kyseinen kaveri olisi jo korvannut Forssellin piikissä.
|
|
|
|
Leka Harkko
Poissa
|
|
Vastaus #926 : 01.11.2008 klo 20:54:49 |
|
Osa vihelsi, osa taputti. Eikä ollut Miklukaan kovin tyytyväisen oloinen, joko vaihtoon tai sitten omiin otteisiinsa. Uskaltaisin väittää, että ilman Hanken avautumista lehdistölle kyseinen kaveri olisi jo korvannut Forssellin piikissä.
Ei noi sakut tiedä mistään mitään. Yksi maali erotti kisapaikasta, Veli Lampi, Köpi hoiti Kristiinan.... :
|
|
|
|
La Cabra Loca
Poissa
|
|
Vastaus #927 : 01.11.2008 klo 21:02:46 |
|
...futista stadissa...vielä yksi maali...lähti jalka kokonaisena...taisimme olla todella, todella humalassa. :
|
|
|
|
Ali Hankkija
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
|
Vastaus #928 : 01.11.2008 klo 21:39:20 |
|
Hahaa Lekaa ja Callittia on viety pari viimeistä sivua aika hienosti. JD
|
|
|
|
suomifutiksen Janne Tähkä
Poissa
|
|
Vastaus #929 : 01.11.2008 klo 22:06:32 |
|
Osa vihelsi, osa taputti. Vihelsivät vaihdolle, taputtivat Miklulle.
|
|
|
|
La Cabra Loca
Poissa
|
|
Vastaus #930 : 01.11.2008 klo 23:07:10 |
|
Vihelsivät vaihdolle, taputtivat Miklulle.
Ei. Naiset vihelsivät Forcen perään, kun taas miehet osoittivat hurmiossa taputtaen suosiotaan Mikaelin otteille kentällä.
|
|
|
|
oksajalka
Poissa
|
|
Vastaus #931 : 02.11.2008 klo 09:02:18 |
|
Osa vihelsi, osa taputti. Eikä ollut Miklukaan kovin tyytyväisen oloinen, joko vaihtoon tai sitten omiin otteisiinsa. Uskaltaisin väittää, että ilman Hanken avautumista lehdistölle kyseinen kaveri olisi jo korvannut Forssellin piikissä.
Mitä Hanke oli avautunut lehdissä? Hanken omat esitykset (tai ainakin ne muutaman mitä olen nähnyt) ovat olleet todella kesyjä. Ei Miklukaan varsinaisesti ole loistanut, paitsi ehkä siinä pelissä missä iski pilkun sisään, mutta on muuten pelannut ihan vahvasti. e: siis siinä pelissä, missä iski pilkun sisään, ei maalissa :
|
|
« Viimeksi muokattu: 02.11.2008 klo 13:00:41 kirjoittanut oksajalka »
|
|
|
|
|
La Cabra Loca
Poissa
|
|
Vastaus #932 : 02.11.2008 klo 11:36:25 |
|
Mitä Hanke oli avautunut lehdissä? Hanken omat esitykset (tai ainakin ne muutaman mitä olen nähnyt) ovat olleet todella kesyjä. Ei Miklukaan varsinaisesti ole loistanut, paitsi ehkä siinä maalissa missä iski pilkun sisään, mutta on muuten pelannut ihan vahvasti.
Virkkusen mukaan valittanut lehdistölle peliajan vähäisyyttä. Pystynyt kentälle tullessaan aina kyllä vähintään samaan kuin Miklu, lisäksi saksalainen vs. ulkolainen- asetelman kuvittelisin tuovan etua Hankelle. Kuulunut pa(rhaim/him)millaan kuitenkin jopa maajoukkuerinkiin. Toivotaan nyt kuitenkin että Miklu saa jatkaa, ja jossain vaiheessa tapahtuu vanha kunnon ketsuppipulloilmiö
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
|
Vastaus #933 : 02.11.2008 klo 14:44:34 |
|
Mitä Hanke oli avautunut lehdissä? Kuten jo vastattiin, Mike-poju vähän valitteli kohtaloaan kolmoskärkenä. Ei mitn isompaa. Hanken omat esitykset (tai ainakin ne muutaman mitä olen nähnyt) ovat olleet todella kesyjä. Ei Miklukaan varsinaisesti ole loistanut, paitsi ehkä siinä pelissä missä iski pilkun sisään, mutta on muuten pelannut ihan vahvasti. Noista varteista ei varmaan kannata kauheasti vetää johtopäätöksiä. Kumpikaan ei ole ollut hyvä. Kuten jo ennen kauden alkua totesin, näen Miklun olevan hivenen Hankea edellä nokkimisjärjestyksessä. Vastaavasti toisen roolin Schlaudi on taidoiltaan sen verran suneveeri, että nokkimisjärjestys on ollut aika selkeä eli juuri odotetun kaltainen. Miten Miklun ja Hanken suhteessa sitten jatkossa tapahtuu, onkin sitten ihan oma kysymyksensä. Itse en odota suurempia yllätyksiä. Hanke on tuomittu omaan lahjattomuuteensa, eikä saane suuria aikaiseksi jatkossakaan. Vastaavasti Miklun pitäisi saada josssain vaiheessa se ketsuppiputeli aukí, mutta toistaiseksi esityksissä tai otteissa ei ole ollut mitään tulevaan suuruuteen viittaavaa. Itse asiassa Miklun liikkuminen on nykyisellään aika kamalaa katseltavaa muutaman vuoden takaiseen verrattuna. Mutta Hanke pysynee silti takana, jollei ihmeitä tapahdu. Ensi kesän ykköshankinta onkin sitten uusi kärkimies.
|
|
|
|
fingerström
Poissa
|
|
Vastaus #934 : 02.11.2008 klo 19:20:57 |
|
Toivotaan nyt kuitenkin että Miklu saa jatkaa, ja jossain vaiheessa tapahtuu vanha kunnon ketsuppipulloilmiö Viime viikkoista esitystä en nähnyt, eilisen kyllä ja aiemmin muutaman muun Hannoverin esityksen telkasta tai inttervepistä ja kaikissa on musta käynyt ilmi, että kyllä Hannover pelaa ikäänkuin paremmin, mitä tulokset näyttävät. Kyllä se keskikenttäkin hieman miehityksestä riippuen järjestää ja yrittää pelata. Ei se mitään varsinaista roiskintaa ole ollut. Mutta syötöissäkin on aina kaksi osapuolta: lähettäjä ja vastaanottaja. Eilisessä matsissa Schlaudraff ja myös Stajner olivat se ero, he ja erityisesti Schlaudraff olivat täysin ylivoimaisia. Forssellin osuus taas oli taas kerran hyvin mietityttävä. Toisaalta hän ikäänkuin yrittää mutta ei vain kykene. Toisaalta voisi sanoa, että hän vain höntyilee siellä, missä ei pitäisi olla. Joskus nuorempana Miklu kykeni henkilökohtaisella taidollaan, nopeudellaan ja röyhkeydellään ratkaisemaan pelejä. Nopeudella tarkoitan siis sitä samaa, mitä Aalis Rytkönenkin vuoden -49 Jalkapallokirjassa eli ensimmäistä askelta ja miten sillä irrotaan vastustajasta. Nyt tästä henkilökohtaisesta osuudesta ei ole oikein mitään jäljellä ja toisaalta Forssell ei ole näitten matsien perusteella myöskään mikään armoitettu pelin lukija ja taktikko. Kyllä kaverit hänelle yrittävät tyhjiin paikkoihin syöttää, mutta Forssell ei oikein näytä tekevän elettäkään niihin mennäkseen vaan näyttää jotenkin vapaaehtoisesti nyhjäävän kolmen vastustajan pussissa. Ei sinne pussiin kannata palloja laittaa. Mutta kuten sanottua, aikanaan on Forssell kyennyt omiin, teräviin ratkaisuihin ja ainakin minä haluan uskoa siihen, että jos hän on sen kerran osannut, niin miksei tuon ikäinen kaveri sitä vipua uudestaan löytäisi. Se vaatii todennäköisesti vain pari nopeaa "tsäkämaalia", joiden kautta Miklu ikäänkuin alitajunnassaan hiffaisi, mikä on jutun juoni. Se nopeus, se irtoaminen tuossa on avainasemassa ja kyllä kaverit sen huomaavat, jos se löytyy ja silloin sinne ahtauteenkin voi palloa laittaa. Positiivista kuitenkin oli, että Schlaudraff näytti pystyvän Miklua käyttämään, joten ehkä tuo tuosta. Kauaa ei ole kumminkaan varmaan varaa enää höntyillä, koska ei Hanke tällä hetkellä minusta ole yhtään Miklua heikompi. Samanlaisia haahuilijoita ja voi se ketsuppipullo avautua hänelläkin.
|
|
|
|
Eto´o
Poissa
|
|
Vastaus #935 : 02.11.2008 klo 19:56:25 |
|
Loistava kirjoitus fingerström ! Kaikki on miklun omissa käsissä, miten homma jatkossa hoituu.
|
|
|
|
La Cabra Loca
Poissa
|
|
Vastaus #936 : 02.11.2008 klo 21:25:13 |
|
Nyt tästä henkilökohtaisesta osuudesta ei ole oikein mitään jäljellä ja toisaalta Forssell ei ole näitten matsien perusteella myöskään mikään armoitettu pelin lukija ja taktikko. Kyllä kaverit hänelle yrittävät tyhjiin paikkoihin syöttää, mutta Forssell ei oikein näytä tekevän elettäkään niihin mennäkseen vaan näyttää jotenkin vapaaehtoisesti nyhjäävän kolmen vastustajan pussissa. Ei sinne pussiin kannata palloja laittaa.
Sama pistänyt itselle silmään. Forcen syötöt menevät usein sinne mistä kaveri lähti juoksuun, eikä sinne minne kaveri on menossa. Juoksut joko kummallisesti ajoitettuja, tai paikkaan jossa on valmiiksi jo todella ahdasta, tai minne ei ole mitään mahdollisuutta syöttää. Tai kuten fingerström totesi, juoksu jää kokonaan tekemättä vaikka vaikuttaa aika selvältä minne pallollinen pelaaja haluaisi Miklun liikkuvan.
|
|
|
|
Neslepaks
Poissa
|
|
Vastaus #937 : 03.11.2008 klo 13:27:01 |
|
Mites Miklun kuntopohja? Näyttää terävältä 15 minuuttia sen jälkeen alkaa kompurointi, törmäily ja hidastuminen. Toinen puoliaika onkin järkyttävää katsottavaa. Kattokaas tuosta miten Miklu on liikkunut muutama vuosi sitten: http://www.youtube.com/watch?v=uXZJ0U-A7S4Ja lisäksi tarjoilu oli hyvää (se jäähdyttelevä ranskalainen, ei muista nimeä), eli mielestäni Miklu harvemmin nyhjäsee tyhjästä mutta tekee kun tarjotaan. Onneksi joukkueesta löytyy samanlainen taituri Schlaudraffista, mutta vielä toivoisi lisää palloja häneltäkin Siis, pari ratkaisu-ehdotusta Miklulle: 1. Juoksulenkkiä 2. Tarjoaa parit Schlaudille
|
|
|
|
Lisbie
Poissa
|
|
Vastaus #938 : 03.11.2008 klo 13:34:17 |
|
Ja lisäksi tarjoilu oli hyvää (se jäähdyttelevä ranskalainen, ei muista nimeä),
Christophe Dugarry
|
|
|
|
JiiPee
Poissa
|
|
Vastaus #939 : 03.11.2008 klo 13:47:40 |
|
Mukava nähdä vaihteeksi asiakeskusteluakin tässä topikissa ainaisen Miklu on paskaläski / Hannover on paskasakki - argumentoinnin sijaan. Yllättävästi täytyy kerrankin allekirjoittaa fingerströmin kirjoitus, tosin Stejnerin osalta todettakoon, että kaverille luultavasti sattui poikkeuksellisen hyvä päivä tällä kertaa - ei toki haittaisi, että niitä tulisi lisää.
Täytyy toivoa, että Miklun kohdalla kyse olisi samankaltaisista käynnistysvaikeuksista, mitä oli Gladbachinkin aikoina. Silloinhan taisi mennä jotain seitsemän peliä ilman maalia ja istutettiinpa Miklua laidallakin, ennenkuin alkoi soida. Ei sillä, kyllä minunkin mielestäni muutama donitsi vähemmän saisi Miklun vyötäröllä olla, ei sitä idoli-pullukkaa ihan kaikissa asioissa tarvitsisi matkia.
|
|
|
|
Sukerman
Poissa
|
|
Vastaus #940 : 03.11.2008 klo 15:23:53 |
|
Viime viikkoista esitystä en nähnyt, eilisen kyllä ja aiemmin muutaman muun Hannoverin esityksen telkasta tai inttervepistä ja kaikissa on musta käynyt ilmi, että kyllä Hannover pelaa ikäänkuin paremmin, mitä tulokset näyttävät. Kyllä se keskikenttäkin hieman miehityksestä riippuen järjestää ja yrittää pelata. Ei se mitään varsinaista roiskintaa ole ollut. Mutta syötöissäkin on aina kaksi osapuolta: lähettäjä ja vastaanottaja.
Eilisessä matsissa Schlaudraff ja myös Stajner olivat se ero, he ja erityisesti Schlaudraff olivat täysin ylivoimaisia. Forssellin osuus taas oli taas kerran hyvin mietityttävä. Toisaalta hän ikäänkuin yrittää mutta ei vain kykene. Toisaalta voisi sanoa, että hän vain höntyilee siellä, missä ei pitäisi olla. Joskus nuorempana Miklu kykeni henkilökohtaisella taidollaan, nopeudellaan ja röyhkeydellään ratkaisemaan pelejä. Nopeudella tarkoitan siis sitä samaa, mitä Aalis Rytkönenkin vuoden -49 Jalkapallokirjassa eli ensimmäistä askelta ja miten sillä irrotaan vastustajasta.
Nyt tästä henkilökohtaisesta osuudesta ei ole oikein mitään jäljellä ja toisaalta Forssell ei ole näitten matsien perusteella myöskään mikään armoitettu pelin lukija ja taktikko. Kyllä kaverit hänelle yrittävät tyhjiin paikkoihin syöttää, mutta Forssell ei oikein näytä tekevän elettäkään niihin mennäkseen vaan näyttää jotenkin vapaaehtoisesti nyhjäävän kolmen vastustajan pussissa. Ei sinne pussiin kannata palloja laittaa.
Mutta kuten sanottua, aikanaan on Forssell kyennyt omiin, teräviin ratkaisuihin ja ainakin minä haluan uskoa siihen, että jos hän on sen kerran osannut, niin miksei tuon ikäinen kaveri sitä vipua uudestaan löytäisi. Se vaatii todennäköisesti vain pari nopeaa "tsäkämaalia", joiden kautta Miklu ikäänkuin alitajunnassaan hiffaisi, mikä on jutun juoni. Se nopeus, se irtoaminen tuossa on avainasemassa ja kyllä kaverit sen huomaavat, jos se löytyy ja silloin sinne ahtauteenkin voi palloa laittaa.
Positiivista kuitenkin oli, että Schlaudraff näytti pystyvän Miklua käyttämään, joten ehkä tuo tuosta. Kauaa ei ole kumminkaan varmaan varaa enää höntyillä, koska ei Hanke tällä hetkellä minusta ole yhtään Miklua heikompi. Samanlaisia haahuilijoita ja voi se ketsuppipullo avautua hänelläkin.
Asiallinen kirjoitus ja hyvin pitkälti olen samaa mieltä, tämä puolustajien sumpun keskelle ajautuminen, on ollut nähtävissä myös maajoukkuepeleissä. Mitä tuohon nopeuden menetykseen tulee, se on ominaisuus jota on paljon vaikeampi saada takaisin, kuin esimerkiksi lihasmassaa. Ajat jolloin Miklu oli se puolustusten välistä pujahtava liukas luikku ovat ohi, tilalle on astunut bulkkikuurin ja polvivaivojen jäljiltä kangistunut Forssell, jonka terävyys ja liikkuvuus ovat pelkkä kalpea varjo entisestä. Forssell ei siltikään ole mielestäni menetetty pelaaja, vaan hänestä voitaisiin miehen nykyvahvuuksien pohjalta muokata puhtaasti target-tyyppinen pelaaja. Tietysti eri asia on, haluaisiko maalintekemiseen pakkomielteisesti suhtautuva Miklu edes pelata tuossa, vähemmän sexyssä roolissa?
|
|
« Viimeksi muokattu: 03.11.2008 klo 15:25:21 kirjoittanut Sukerman »
|
|
|
|
|
Viinioksa
Poissa
Suosikkijoukkue: Fingland
|
|
Vastaus #941 : 03.11.2008 klo 15:37:06 |
|
Forssell ei siltikään ole mielestäni menetetty pelaaja, vaan hänestä voitaisiin miehen nykyvahvuuksien pohjalta muokata puhtaasti target-tyyppinen pelaaja. Tietysti eri asia on, haluaisiko maalintekemiseen pakkomielteisesti suhtautuva Miklu edes pelata tuossa, vähemmän sexyssä roolissa?
Lol. Miklun ydinvahvuus on edelleen maalinteko. Miklun ratkaisujen terävyys ja laatu ovat varsinkin suomalaisittain ihan omassa luokassaan. Toisin kuin tässä ja jossain aiemmassa viestissä annettiin ymmärtää, Miklu ei ole koskaan elänyt nopeudellaan. Pikemminkin sitä pidettiin heikkoutena jo ihan teiniajoista asti. Epäilemättä loukkaantumiset ovat verottaneet nopeutta entisestään, ja siinä lieneekin Miklun pääongelma. Tekniikka sen sijaan on edelleen huippuluokkaa, kuten monet suoritukset viime kaudella Brumissa osoittivat; jutut miten joku punttikuuri olisi vienyt taidot, ovat ihan puppua.
|
|
|
|
John Devey
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat, Ilves
|
|
Vastaus #942 : 03.11.2008 klo 15:42:56 |
|
Vähän samoilla linjoilla. Mielestäni Miklulla ei ole target-pelaajalta vaadittavia ominaisuuksia, kuten sitä kuuluisaa fyysistä preesensiä ja pääpeliosaamista. Oksaa kompaten Miklun paras ominaisuus on tekniikka ja viimeistely
Ei tässä vielä ole paniikkiin syytä
|
|
|
|
Nelinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Stefan Postma
|
|
Vastaus #943 : 03.11.2008 klo 15:44:59 |
|
Fromlowitz (2) - Cherundolo (3,5), Balitsch (2), C. Schulz (2,5), Rausch (3,5) - Lala (3), B. Schulz (2,5) - Stajner (2), Schlaudraff (1,5), Huszti (3) - Forssell (3,5)
Kickerin lahjomaton arvio. Ei mikään susipaska arvosana mutta Hannoverin huonoimmasta päästä.
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
|
Vastaus #944 : 03.11.2008 klo 16:43:53 |
|
Se kai nyt on ihan luonnekysymys ja itsestäänselvyys, että Miklu on vain ja ainoastaan maalintekijä. Miklu ei tuuleta muitten maaleja, ja poistuu hymyssä suin kentältä tappiopelin jälkeen, jos on itse tehnyt maalin. Ja tuo ilman ajatustakaan kritiikistä. Itse asiassa Suomella on lajissa kuin lajissa liian vähän tällaisia luonteita. Ei siis uutta roolia Miklulle.
Miklu on vuosien varrella osoittanut kylmähermoisuutensa maalin edessä, viimeistelyprosentti on ollut hyvä, eikä potkutekniikassa ole vikaa. Uskomattoman paljon on kuitenkin päästy keskustelemaan miehen nopeudesta ja tekniikasta. Tekniikasta lähinnä kosketuksen osalta.
Nopeuden osalta olen siinä uskossa, että Miklun eka 5 metrinen oli joskus varsin nopea, muttei taida olla enää. Muutoinkin liikkuminen on taantunut silmin nähden. Vanhat tanssahtelut veskareiden ohi ovat jääneet näkemättä. Tekniikkahan on tosiaan ollut Miklun valtti, mutta kosketuskeskustelussa olen taipunut epäilijöiden kannalle. Parempia nähdään pelissä kuin pelissä.
Vertaukset Miklun Gladi-aikaan ontuvat hieman. Teki siellä ensimmäisessä pelissä väärin hylätyn maalin ja sai koko ajan kehuja esityksistään. Ensimmäinen hyväksytty maali taisi tulla neljännessä pelissä.
|
|
« Viimeksi muokattu: 03.11.2008 klo 16:46:15 kirjoittanut Callit »
|
|
|
|
|
Terran
Poissa
|
|
Vastaus #945 : 03.11.2008 klo 16:46:51 |
|
Ei tässä vielä ole paniikkiin syytä
Ei missään nimessä ole. Miklun saldo tältä kaudelta Bundesligassa on kaksi maalia ja kolme syöttöä. Siihen nähden, miten surkean alkukauden Hannover on koko joukkueena pelannut, ne ovat ihan mukavat lukemat. Hampuria vastaan olisi hieman tarkemmalla viimeistelyllä tullut kauden kolmas maali. Syöttö 2-0 maaliin oli sitten sitäkin tyylikkäämmin pelattu. Hannoverin täytyy pystyä pelaamaan useampia otteluita samalla tavalla kuin lauantain pelissä, jotta Forcelle avutuisi realistisia mahdollisuuksia maalintekoon. Uskon, että sekä Hannoverille että Miklulle koittaa vielä nousukausi viimeistään talvitauon jälkeen. Haluan tosin korostaa sitä, että meikäläisen mielestä Miklu ei ole tähänkään asti ollut Bundesligassa tällä kaudella mikään floppi.
|
|
|
|
Leuka2008
Poissa
|
|
Vastaus #946 : 03.11.2008 klo 18:03:10 |
|
Fromlowitz (2) - Cherundolo (3,5), Balitsch (2), C. Schulz (2,5), Rausch (3,5) - Lala (3), B. Schulz (2,5) - Stajner (2), Schlaudraff (1,5), Huszti (3) - Forssell (3,5)
Kickerin lahjomaton arvio. Ei mikään susipaska arvosana mutta Hannoverin huonoimmasta päästä.
En nähnyt peliä, mutta voihan olla, että se vaikuttaa kauden edetessä enemmän ja enemmän arvosanoihin, jos maaleja ei ala tulla, kun niiden tekijäksi Forssell on sinne hankittu (ja itsekin odotin/odotan 10-15 maalin kautta). Jos on jo kolme syöttöä niin voidaan kai iloita siitä, että Miklu on kehittynyt sillä osa-alueella, kun usein on itsekkääksikin moitittu.
|
|
|
|
JiiPee
Poissa
|
|
Vastaus #947 : 03.11.2008 klo 18:41:08 |
|
Miklun ydinvahvuus on edelleen maalinteko. Miklun ratkaisujen terävyys ja laatu ovat varsinkin suomalaisittain ihan omassa luokassaan.
Näinhän se on. Suuren yleisön reaktioihin vaikuttaa tietysti se, että Miklu ei ole enää pelityyliltään mikään hirveän seksikäs peluri, ei liiemmin riplaile, ei säntäile pakkien perässä, eikä ylipäätään tee kentällä juuri mitään muuta kuin pudottelee palloja alaspäin omille ja maaleja. Jos paikkoja ei siunaannu, niin anttipohjat ja sefkikukit näyttävät jo pelkällä säntäilyllään paljon aikaansaavemmilta, mikä omalla tavallaan on tottakin. Mutta sitten kun se paikka tai puolipaikka tulee, niin Miklu on heti aivan eri sarjassa näiden herrojen kanssa. Parinkymmenen metrin säteellä maalista Miklu on edelleen huippuvaarallinen pelaaja, mutta tosiaan tuo paljon parjattu liike syö näiden tilanteiden määrää.
|
|
|
|
The Real Wolf
Poissa
|
|
Vastaus #948 : 03.11.2008 klo 18:56:10 |
|
... vaan hänestä voitaisiin miehen nykyvahvuuksien pohjalta muokata puhtaasti target-tyyppinen pelaaja. Tietysti eri asia on, haluaisiko maalintekemiseen pakkomielteisesti suhtautuva Miklu edes pelata tuossa, vähemmän sexyssä roolissa?
- Tässä on tärkeä pointti, miksi Miklusta ei ikinä tule Suomen parasta isoa hyökkääjää, vaikka absoluuttinen pituus ja paino( ) riittäisivätkin. Hänellä ei yksinkertaisesti ole ison hyökkääjän luonnetta eikä pelikäsitystä. Jos olisi, se olisi tullut esille jo ajat sitten. Hänen omakuvansa pelaajana on niin kapea-alainen ja epälajinomainen, että ei ikinä pysty hyödyttämään joukkuettaan siten, kuin mihin osa lahjoistaan voisi viitata.
|
|
|
|
The Real Wolf
Poissa
|
|
Vastaus #949 : 03.11.2008 klo 18:59:11 |
|
Jos paikkoja ei siunaannu, niin anttipohjat ja sefkikukit näyttävät jo pelkällä säntäilyllään paljon aikaansaavemmilta, mikä omalla tavallaan on tottakin. Mutta sitten kun se paikka tai puolipaikka tulee, niin Miklu on heti aivan eri sarjassa näiden herrojen kanssa. - Pitääkö tässä taas muistuttaa siitä, ketä tarvittiin säntäämään penkiltä 11 minuutiksi hoitamaan homma, kun oli tosipaikka, eli piti varmistaa kisaunelman jatko viimeiseen otteluun?
|
|
|
|
|
|