Lohko 1:
Su 26.4 15:00 UrPS - ParVi 1 - 1 (0 - 1)
UrPSin: Panu Rytky
ParVi: Juha Vainio
Su 26.4 18:00 KooTee - FJK/2 8 - 1 (5 - 0)
KooTee: Niko Ahola 2, Sami Honkanen 2, Eero Olden, Jussi Lindell, Saku Wacklin, Viljami Ahola
FJK/2: Mikko Huokuna
La 2.5 16:00 PIsku - Jags 3-2
PIsku: Mikael Ketonen 2 ja Timo Virtanen 1
Jags: ??
La 2.5 16:00 VaKP/2 - AC Er-Pa 1-1 (0-0)
VaKP/2: Joonas Järvi
AC Er-Pa: ??
La 2.5 18:00 Dynamo UTD - KylVe 5-1 (1-1)
Dynamo UTD: Lepomäki 2, Vakkilainen 2, Ala-uotila
KylVe: Laksola
Ke 6.5 18:30 Jags - Dynamo UTD 6 - 0 (2 - 0)
Jags: ??
Dynamo: -
Pe 8.5 19:30 FJK/2 - PIsku 0-2
PIsku: Timo Virtanen ja Jussa Lehtinen
La 9.5 13:00 ParVi - KooTee 8-1
ParVi: Toni Viitaniemi, Jyrki Turunen, Aaro Forss 6
KooTee: Ilkka Niemi
La 9.5 16:00 VaKP/2 - KylVe 4 - 0 (1 - 0)
VaKP/2: Jussi Rajala 2, Juho Saarinen, Simo Suontausta
KylVe: -
Su 10.5 16:00 AC Er-Pa - UrPS 1-5
AC Er-Pa: ??
UrPS: 4 Ilari Ojala, Turo Rytky
Ke 13.5 20:00 Jags - ParVi 4 - 1
Jags: ??
ParVi: Jaakko Pekkonen (rp)
Pe 15.5 18:30 UrPS - FJK/2 3-0 (2-0)
UrPS: Vesa Silvasti, Sami Riutta, Oma maali
FJK/2: -
La 16.5 16:00 AC Er-Pa - KylVe 2-1
AC Er-Pa: ??
KylVe: ??
La 16.5 16:00 PIsku - VaKP/2 0-3
PIsku: -
VaKP2: Joonas Järvi, Simo Suontausta, Jussi Rajala
La 16.5 18:30 Dynamo UTD - KooTee 7-0 (5-0)
Dynamo UTD: ??
KooTee: -
Ke 20.5 18:30 Dynamo UTD - VaKP/2 1 - 5
Dynamo UTD: ??
VaKP/2: Joonas Järvi 2, Jussi "tykäri" 2, Juho Saarinen 1
Ke 20.5 18:30 Jags - AC Er-Pa 5 - 2
Jags: ??
AC Er-Pa: ??
To 21.5 16:30 FJK/2 - ParVi 0 - 8
FJK/2: -
ParVi: Aaro Forss 4, Juha Vainio, Joni Kumlander, Juho Kämäri ja Kimmo Korpi
To 21.5 19:30 KooTee - KylVe 3 - 1
KooTee: Henri Joki, Retu Harju, Risto Niskanen
Kylve: Mika Rupponen
La 23.5 16:00 PIsku - UrPS 2 - 1
PIsku: Sami Sokuri ja Erno Virkki
UrPS: Vesa Silvasti
Lohko 2:
Ti 28.4 17:30 Kristallipalatsi - FC Teivo 1 - 3
KP: Teisala
FC Teivo: Helin, Heikinsuo, Salonen.
Ti 28.4 18:15 TaPa - FC Polla/2 2 - 0
TaPa: Antti Ketoja 2
Ti 28.4 18:30 YIlves - FC Tribe 2 - 3
YIlves:
FC Tribe: Jasko Mlivic 2, Antti Äijälä
Ti 28.4 19:45 FC Rellu - YPA 1 - 2
FC Rellu: ??
YPA: Jose, Kare
Ke 29.4 19:00 YlöR - Apassit 2 - 2
YlöR: Tero Nieminen, Otto Hiltunen
Apassit: Arttu Periaho, Valtteri Valkama
Ti 5.5 18:15 TaPa - FC Teivo 2-2
TaPa: Ketoja, Jukka Piri
FC Teivo: Salonen 2
Pe 8.5 18:15 FC Rellu - Apassit 1-2
FC Rellu: Olli Pehkonen
Apassit: Arttu Periaho, Aki Kaipila
La 9.5 16:00 FC Polla/2 - YlöR 4-2
FC Polla/2: ??
YlöR: ??
Ti 12.5 18:15 TaPa - FC Tribe 4 - 3
TaPa: Tommi Rantanen, Marko Riitijoki, Jukka Piri, Antti Ketoja
FC Tribe: Joona Valkeala, Jasko Mlivic, Pekka Hursti
Pe 15.5 18:00 YIlves - Apassit 3-2
YIlves: Niko Feodoroff, Merto, Valtteri Suominen
Apassit: Aki Kaipila, Joel Lepistö
Pe 15.5 19:30 Kristallipalatsi - YPA 2-1 (0-0)
Kristallipalatsi: Jussi Luoto, Atte Löf
YPA: Oma maali Saku Mäkinen
La 16.5 11:00 FC Polla/2 - FC Teivo 3 - 1 (1 - 1)
FC Polla/2: ??
FC Teivo: Helin
Ti 19.5 18:15 TaPa - YPA 1 - 6 (1 - 2)
TaPa: Antti Ketoja.
YPA: Jose Chemlal 2, Joona Nieminen 2, Ville Peltonen, Ilari Salo
Ti 19.5 19:45 FC Rellu - YlöR 1 - 4
Pe 22.5 19:30 FC Tribe - Kristallipalatsi 0-1 (0-1)
FC Tribe: -
Kristallipalatsi: ??
Su 24.5 11:00 FC Polla/2 - FC Tribe 4 - 1 (0-1)
FC Polla/2: ??
FC Tribe: Joona Valkeala
Su 24.5 16:00 Apassit - Kristallipalatsi 4-2 (2-1)
Apassit: Jerry Pasanen 4.
Kristallipalatsi: Antti Teisala, Riku Rinne
Su 24.5 18:00 FC Teivo - YlöR 3 - 2
FC Teivo: Salonen, Frej ja oma maali
YlöR: ??
Lohko 3:
Ti 28.4 18:30 FC Melody - ACE 1 - 0
FC Melody: Juhani Koskinen
Ti 28.4 20:00 City - HST 1-0
City: Juhana Suoniemi
Ti 28.4 20:00 LaPro - FC ViP 8-1 (3-1)
LaPro: Teemu Tiainen x3, Mika Virtanen x2, Eero Siren, Ville Tapanainen, Paavo Tienari
FC ViP: ??
Ti 28.4 20:00 OldSchool - TJK LiePo 2 - 3 (1 - 1)
OldSchool: Timo Rouhiainen, Oma maali
TJK LiePo: Riku Silvan, Mikko Tiirikainen, Jani Haraholma.
Pe 8.5 20:00 ACE - Valo 4-1 (3-0)
ACE: E.Jokela 2, J.Papunen 1, J.Erkkilä 1
Valo: JP Pollari
Pe 8.5 20:00 City - FC ViP 2-0
City: Kokko(rp) ja Varpula
Pe 8.5 20:00 TJK LiePo - FC Melody 1-0
TJK LiePo: Oma maali/Silvan ??
La 9.5 14:00 HST - OldSchool 4 - 3 (1 - 2)
HST: ??
OldSchool: ??
La 9.5 16:00 LaPro - Daltonit 2-1 ( 2-0 )
Lapro: Teemu Tiainen x 2
Daltonit: Antti Taipale
Ke 13.5 20:00 FC Melody - HST 2 - 1
FC Melody: Pelle Veijola (rp.) ja Tapio Castren.
HST: P.Koivumäki
To 14.5 20:00 ACE - Daltonit 2 - 0
ACE: J.Erkkilä, T.Sipinen
Daltonit: -
To 14.5 20:00 City - LaPro 1 - 1
City: Tomas Rantakeisu.
LaPro: ??
Pe 15.5 20:00 OldSchool - FC ViP 1 - 2 (1 - 1)
OldSchool: ??
FC ViP: ??
Pe 15.5 20:00 TJK LiePo - Valo 1 - 1 (1 - 0)
TJK LiePo: Mikko Tiirikainen
Valo: Ville Hentilä
To 21.5 16:00 TJK LiePo - Daltonit 1-3 (1-1)
TJK LiePo: Jussi-Pekka Mansukoski
Daltonit: Ossi Rotonen, Jaska Talvensaari ja Antti Taipale
Pe 22.5 19:00 FC ViP - FC Melody 0 - 8
FC ViP: -
FC Melody: J.Koskinen 3, T. Lepola, M. Paananen, O. Niemelä, M. Kyllönen, Sir Hönö
Pe 22.5 20:00 City - OldSchool 0 - 2
City: -
OldSchool: Juha Ristimäki, Jaakko Dunder
Pe 22.5 20:00 HST - Valo 1-2 (0-0)
HST: ??
Valo: Antti Yläkangas (rp.), Jirka Kangas
Pe 22.5 20:00 LaPro - ACE 5-1 (3-0)
Lapro: Eero Siren x2, Teemu Tiainen x2, Paavo Tienari
ACE: ??
Lohko 1:
10 maalia
Aaro Forss, ParVi
5 maalia
Jussi "Tykäri" Rajala, VaKP/2
4 maalia:
Ilari Ojala, UrPS
Joonas Järvi, VaKP/2
3maalia
Timo Virtanen, PIsku
2. maalia:
Niko Ahola, KooTee
Sami Honkanen, KooTee
Vakkilainen, Dynamo UTD
Lepomäki, Dynamo UTD
Mikael Ketonen, PIsku
Juha Vainio, ParVi
Vesa Silvasti, UrPS
Juho Saarinen, VaKP/2
Simo Suontausta, VaKP/2
1. maali:
Mika Rupponen, KylVe
Ala-Uotila, Dynamo UTD
Turo Rytky, UrPS
Panu Rytky, UrPS
Sami Riutta, UrPS
Oma maali, UrPS
Eero Olden, KooTee
Jussi Lindell, KooTee
Saku Wacklin, KooTee
Henri Joki, KooTee
Retu Harju, KooTee
Risto Niskanen, KooTee
Toni Viitaniemi, ParVi
Jyrki Turunen, ParVi
lkka Niemi, KooTee
Jaakko Pekkonen, ParVi
Viljami Ahola, KooTee
Mikko Huokuna, FJK/2
Juho Kämärä, ParVi
Kimmo Korpi, ParVi
Jouni Kumlander, ParVi
Jussa Lehtinen, PIsku
Lohko 2:
5.maalia
Antti Ketoja, TaPa
4.maalia
Jerry Pasanen, Apassit
3.maalia
Salonen, FC Teivo
Jasko Mlivic, FC Tribe
Jose Chemlal, YPA
2.maalia:
Arttu Periaho, Apassit
Jukka Piri, TaPa
Aki Kaipiala, Apassit
Antti Teisala, Kristallipalatsi
Helin, FC Teivo
Joona Valkeala, FC Tribe
Joona Nieminen, YPA
1.maali:
Atte Löf, Kristallipalatsi
Riku Rinne, Kristallipalatsi
Jussi Luoto, Kristallipalatsi
Oma maali, YPA
Antti Äijälä, FC Tribe
Pekka Hursti, FC Tribe
Heikinsuo, FC Teivo
Salonen, FC Teivo
Frej, FC Teivo
Oma maali, FC Teivo
Tommi Rantanen, TaPa
Marko Riitijoki, TaPa
Ilari Salo, YPA
Ville Peltonen, YPA
Kare, YPA
Tero Nieminen, YlöR
Otto Hiltunen, YlöR
Olli Pehkonen, FC Rellu
Valtteri Valkama, Apassit
Niko Feodoroff, YIlves
Merto, YIlves
Valtteri Suominen, Yilmes
Joel Lepistö, Apassit
Lohko 3:
7. maalia:
Teemu Tiainen, LaPro
4. maalia:
Juhani Koskinen, FC Melody
3. maalia:
Eero Siren, LaPro
2. maalia:
Mika Virtanen, LaPro
Paavo Tienari, LaPro
Riku Silvan, TJK LiePo
E.Jokela, ACE
J.Erkkilä, ACE
Mikko Tiirikainen, TJK LiePo
1. maali:
J.Papunen, ACE
T. Sipinen, ACE
Ville Tapanainen, LaPro
Tero Lepola, FC Melody
M. Paananen, FC Melody
Olli Niemelä, FC Melody
M. Kyllönen, FC Melody
Sir Hönö, FC Melody
Tapio Castren, FC Melody
Pelle Veijola, FC Melody
Juhana Suoniemi, City
Kokko, City
Varpula, City
Tomas Rantakeisu, City
P. Koivumäki, HST
J-P Mansukoski, TJK LiePo
Jani Haraholma, TJK LiePo
Timo Rouhiainen, AC OldSchool
Juha Ristimäki, AC OldSchool
Jaakko Dunder, AC OldSchool
Oma maali, AC OldSchool
JP Pollari, Valo
Antti Yläkangas, Valo (1.rp)
Jirka Kangas, Valo
Ville Hentilä, Valo
Antti Taipale, Daltonit
Ossi Rotonen, Daltonit
Jaksa Talvensaari, Daltonit
Antti Taipale, Daltonit
Tein vähän tilaa ja poistin tekstin. Linkki alkuperäiseen viestiin yllä...
Sama tilanteko tähän viestiin...
Aikana kuluksi soitin Maurille tiistaina ja kysyin että miten taikoo 28 joukkuetta tästä 30 joukkueen sakista.
Vastaukseksi tuumasi että tämän kauden jälkeen sinne jää 28, pienen väittelyn jälkeen kysyin mikä miehen matikan numero
jolloin pienten naurujen saattelemana pyysi palaan asiaan tällä viikolla myöhemmin.
Tänään soiteltuani Maukalle niin Maukka tuumas että ohops. Laskuvirhe paholainen, ensi kausi mennään 30 joukkueella
kahdessa lohkossa ellei luovutuksia tule. Jos luovutuksia tulee niin ei nosteta lisää ennen ku on alle 28 joukkuetta sarjassa.
Paras uutinen mitä Maukalta kuulin oli että RESULTCODE tulee myös Tampereen piiriin käyttöön.
Tekonurmia tulossa kaksi tai kolme ensi kesänä Tampereelle? Joten alustatkin paranee jonka myötä helpompi houkutella varmasti
entisiä pelimiehiä mukaan karkeloihin kun pääsee ehkä hieman useammin välttämään tuon hiekan missä kukaan ei halua jostain
syystä pelata.
Sunnuntaina ehkäpä jo ratkeaa ensi kauden vitosen joukkueet alustavasti. Itse luotan kasvattajaseuraani Pyryyn sen verta että
voinkin sanoa että myös Tribe nähdään ensi kaudella vitosessa ja tämän topicin sivujen määrä ylittää reilusti vanhan 2008 topicin.
Kahdella 15 joukkueen lohkolla tulee otteluita kunnioitettava 28 kauteen joka tarkoittaa sitä että tänä vuonna kun sarjat pelattiin
21 viikossa läpi pienellä tauolla niin tauko taitaa jäädä haaveeksi ja parin ottelun viikkoja taitaa tulla useampia.
Tekonurmilla pystytään onneksi pitkittään kautta ihan hyvin. Harmi vain että esm.Kaupin valot ovat aika alkeelliset joten niistä
ei hirveää hyötyä pimeällä ole.
Mutta silti nyt jo ensi kaudelle
ps.olen henkisesti valmistautunut viiden sivun vittuilu spämmille jos ei jostain syystä pystykkään pitämään itseämme vitosessa.
pps.Maukka naureskeli myös puhelimessa eräälle vitosen joukkueelle joka kauden alussa koki pienen ilon ja surun juhlan kun
ensiksi heille ilmoitettiin että paikka aukeskin vitosesta sit huomattiin että TJK onkin keskinäisissä edellä ja ilmoitettiin että
ei olekkaan paikkaa. Sit oltiin kiroiltu että he ovat vitosen tasoinen joukkue mutta kuinkas ollakkaan. Lohkonsa jumboja ja
kutonen kutsuu taas. "Tämmöisiä uhoajia on joka vuosi mutta aina he tuntuu tippuvan tuumas iso-M"