FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
08.12.2019 klo 22:53:15 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Vuoden forumisti 2019, Joulupata 2019, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 ... 12
 
Kirjoittaja Aihe: Paikan päällä nähdyt ottelut 2009  (Luettu 37221 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


: 01.01.2009 klo 00:34:46

1. 23.1.   FC Lahti - Nõmme Kalju  Reenihöntsä
2. 30.1.   HJK - JJK                     ULC
3. 30.1.   TamU - KuPS                ULC
4. 30.1.   Lahti - Viikingit              ULC
5. 30.1.   MyPa - Viljandi              ULC
6. 31.1.   JJK - KuPS                    ULC
7. 31.1.   Viikingit - Viljandi            ULC
8. 31.1.   HJK - TamU                   ULC
9. 31.1.   Lahti - MyPa                  ULC
10. 1.2.   TamU - MyPa                 ULC
11. 1.2.   Lahti - HJK                    ULC
12. 10.2.  Lahti - TPS                  Liigacup
13. 4.3.    Lahti - JJK                   Liigacup
14. 10.3.  Lahti - RoPS                 Liigacup
15. 11.3.  MyPa - Honka               Liigacup
16. 14.3.  MyPa - KuPS                Liigacup
17. 17.3.  KuPS - Haka                 Liigacup
18. 20.3.  MyPa - JJK*                 Reenihöntsä
19. 3.4.    Lahti - PK-35               Reenihöntsä
19½ 13.4. Lahti - KooTeePee*      Reenihöntsä
20. 18.4.  HJK - KuPS                  VL
21. 23.4.  Lahti - KuPS                VL
22. 29.4.  Lahti - RoPS                VL
23. 7.5.    Lahti - VPS                 VL
24. 17.5.  Lahti - Jaro                 VL
25. 24.5.  TamU - KuPS               VL
26. 31.5.  Haka - KuPS                VL
27. 6.6.   Suomi - Liechtenstein    MM-karsinta
28. 9.6.   Suomi - Ruotsi              U21-reenihöntsä
29. 13.6.  KuPS - MyPa                VL
30. 14.6.  Lahti - IFKM                 VL
31. 24.6.  Honka - KuPS               VL
32. 27.6.  Lahti - TamU                VL
33. 2.7.    Lahti - Dinamo Tirana    UEL(?)
34. 4.7.    KMF - PuiU                  NSM
35. 4.7.    KuPS - RoPS                VL
36. 8.7.    MyPa - KuPS                Cup
37. 9.7.    City Stars - Pirkkala JK   Cup
38. 12.7.   Lahti - Honka               VL
39. 19.7.   KuPS - Lahti                VL
40. 23.7.   Lahti - ND Gorica          UEL
41. 30.7.   Warkaus JK - ¤%          II-divari
42. 1.8.     KuPS - PK-35              A-SM
43. 2.8.     KuPS - Jaro                VL
44. 5.8.     JJK - KuPS                 VL
45. 6.8.     Lahti - Club Brugge     UEL
46. 9.8.     Lahti - MyPa              VL
47. 23.8.   Lahti - HJK                 VL
48. 25.8.   Italia - Englanti           UWE2009
49. 27.8.   Islanti - Norja             UWE2009
50. 30.8.   KuPS - HJK                Cup
51. 13.9.   KuPS - Haka              VL
52. 20.9.   MyPa - KuPS             VL
53. 23.9.   Lahti - JJK                VL
54. 27.9.   Lahti - Haka              VL
55. 30.9.   City Stars - Honka     Cup
56. 1.10.   Lahti - Jazz-j            Cup
57. 10.10. Suomi - Wales           MM-karsinta
58. 17.10. Lahti - Inter              VL
59. 25.10. JJK - KPV                  Liigakarsinta
60. 25.10. Lahti - Inter              Cup
« Viimeksi muokattu: 25.10.2009 klo 23:00:32 kirjoittanut krevis »
rokelvis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hape, Tore ja Yukha of Malinen


Vastaus #1 : 01.01.2009 klo 00:37:03

MM-Karsinta

6.6. Suomi - Liechtenstein  2-1 (1-1)
10.6. Suomi - Venäjä  0-3 (0-1)


Ykkönen

25.4. FC Hämeenlinna - AC Oulu  1-1 (1-0)
2.5. FC Hämeenlinna - PK-35 Vantaa  1-1 (1-0)
9.5. FC PoPa - FC Hämeenlinna  0-2 (0-1)
17.5. FC Hämeenlinna - PS Kemi  3-1 (1-1)
31.5. FC Viikingit - FC Hämeenlinna  2-1 (2-0)
17.6. FC Hämeenlinna - TPV  2-0 (1-0)
11.7. FC Hämeenlinna - FC Kiisto  1-1 (0-1)
19.7. FC Hämeenlinna - FC KooTeePee  0-0 (0-0)
5.8. TPV - FC Hämeenlinna  4-1 (2-0)
9.8. FC Hämeenlinna - TP-47  0-0 (0-0)
16.8. FC Hämeenlinna - Atlantis  4-1 (2-0)
5.9. FC Hämeenlinna - FC Viikingit  2-4 (1-1)
19.9. FC Hämeenlinna - JIPPO  1-1 (0-1)


Kolmonen

1.6. Härmä - KaVo  3-3 (2-1)
7.8. Härmä - PS-44  3-2 (3-1)
3.9. Härmä - Pato  0-0 (0-0)


Harjoitusottelut

16.1. FC Hämeenlinna - MyPa  0-4 (0-1)
8.2. FC Hämeenlinna - PP-70  2-1 (2-1)
15.2. FC Hämeenlinna - FC PoPa  0-4 (0-2)
22.2. FC Hämeenlinna - Ilves  6-1 (3-0)
8.3. FC Hämeenlinna - SalPa  2-0 (0-0)


Talenttiakatemioiden SM-Sarja

11.1. Hämeenlinna Akatemia - JIPPO Akatemia  3-0 (3-0)
18.1. Hämeenlinna Akatemia - MyPa Akatemia  6-0 (3-0)
« Viimeksi muokattu: 20.09.2009 klo 21:02:38 kirjoittanut rokelvis »
BrDead
Vastaus #2 : 01.01.2009 klo 00:37:30

Harjoitusottelut:

10.1. TiPS - EBK 1-2 (0-1)
18.1. Kontu/A- EBK 5-1 (4-0)
24.1. EBK - EsPa 2-2 (1-2) (näin vain toisen puolikkaan)
1.2. EBK - EBK Stars 0-0
8.2. EBK - Pöxyt 5-1 (2-0)
15.2. EBK - AC Vantaa 7-2 (4-0)
22.2. EBK - FC HIK 3-0 (0-0)
1.3. EBK - PuiU 3-1 (2-1)
7.3. SAPA - EBK 2-3 (1-2)
14.3. EBK - KyIF 2-1 (2-0)
22.3. Kiffen - EBK 1-0 (0-0)
29.3. MPS - EBK 3-0 (2-0)
7.4. FC Espoo 2 - EBK 0-3 (0-2)
18.4. Pöxyt - EBK 0-0

Suomen Cup:

13.4. FC Honka A1 - EBK 5-1 (2-1) 2. kierr.
3.6. FC Honka A1 - KuPS 2-3 (1-2) 5. kierr.
8.7. FC Espoo - HJK 0-1 (0-0) 6. kierr.

Veikkausliiga:

28.6. HJK - FC Inter 2-0 (1-0)
12.9. FC Honka - FC Inter 2-3 (1-2)
4.10. FC Honka - RoPS 9-0 (5-0)

Ykkönen:

21.5. FC Viikingit - AC Oulu 1-1 (1-0)
25.7. Atlantis FC - KPV 1-2 (0-2)
22.8. Klubi 04 - PS Kemi 1-2 (0-2)
13.9. FC Viikingit - KPV 3-0 (2-0)

Kakkonen:

26.4. IF Gnistan - MP 2-2 (1-1)
10.5. FC Kiffen - MP 1-2 (1-1)
8.8. LPS - MP 4-0 (3-0)

Kolmonen:

24.4. Kasiysi - EBK 0-6 (0-3)
3.5. EBK - HPS 6-3 (3-1)
7.5. HIFK/2 - EBK 0-2 (0-0)
17.5. EBK - BK-46 1-1 (1-0)
22.5. PuiU - NuPS 1-1
23.5. KyIF FCK1 - EBK 2-5 (1-3)
28.5. EBK - PuiU 3-1 (1-0)
4.6. EBK - SAPA 4-0 (0-0)
9.6. VJS - EBK 1-2 (0-0)
24.6. FC HIK - EBK 3-1 (1-0)
2.7. EBK - NuPS 1-2 (0-2)
23.7. EBK - Ponnistus 0-0
30.7. EBK - Kasiysi 3-0 (0-0)
4.8. HPS - EBK 2-3 (1-2)
13.8. EBK - HIFK/2 2-1 (2-1)
19.8. BK-46 - EBK 5-2 (3-2)
27.8. EBK- KyIF FCK1 5-2 (2-2)
4.9. PuiU - EBK 2-1 (1-0)
12.9. SAPA - EBK 1-0 (1-0)
20.9. EBK - VJS 5-0 (3-0)
22.9. Ponnistus - EBK 1-2 (0-2)
4.10. EBK - FC HIK 3-2 (0-0)
10.10. NuPS - EBK 2-2

Nelonen:

9.5. JäPS M2 - EBK 2 1-3
20.5. EBK Stars - Team Grani 2-1

Ikämiehet:

28.4. EBK - GriPS 0-7

EM-karsinta:

6.6. Suomi - Liechtenstein 2-1 (1-1)
10.6. Suomi - Venäjä 0-3 (0-1)

Naisten Liiga:

27.6. HJK - KPV 4-1 (2-0)
26.9. FC Honka - FC United 3-5 (3-2)

Naisten EM-kisat:

23.8. Suomi-Tanska 1-0 (0-0)
10.9. Saksa -Englanti 6-2 (2-1)
« Viimeksi muokattu: 15.10.2009 klo 11:32:20 kirjoittanut BrDead »
Heerkens

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, West Ham & Huuhkajat


Vastaus #3 : 01.01.2009 klo 00:44:17

23.01. FC Lahti - JK Nömme Kalju 8-2 (Harjoitusottelu)
30.01. HJK - JJK 1-0 (Uusi Lahti Cup)
30.01. TamU - KuPS 4-2 (Uusi Lahti Cup)
30.01. FC Lahti - FC Viikingit 3-0 (Uusi Lahti Cup)
31.01. HJK - TamU 3-0 (Uusi Lahti Cup)
31.01. FC Lahti - MyPa 0-0 (5-4 rp) (Uusi Lahti Cup)
01.02. HJK - FC Lahti 0-4 (Uusi Lahti Cup)
28.03. Wales - Suomi 0-2 (MM-karsinta)
03.04. FC Lahti - PK-35 0-2 (Harjoitusottelu)
08.04. Naseva - KoiPS/A1 3-1 (Suomen Cup)
13.04. FC Lahti - FC KooTeePee 2-0 (Harjoitusottelu)
19.04. FC Honka - FC Lahti 2-2 (Veikkausliiga)
29.04. FC Lahti - RoPS 4-1 (Veikkausliiga)
07.05. FC Lahti - VPS 0-0 (Veikkausliiga)
14.05. MYPA - FC Lahti 2-2 (Veikkausliiga)
17.05. FC Lahti - FF Jaro 2-1 (Veikkausliiga)
31.05. FC Lahti - TPS 2-4 (Veikkausliiga)
06.06. Suomi - Liechtenstein 2-1 (MM-karsinta)
08.06. Naseva - MYPA 0-9 (Suomen Cup)
10.06. Suomi - Venäjä 0-3 (MM-karsinta)
14.06. FC Lahti - MIFK 1-1 (Veikkausliiga)
24.06. Haka - FC Lahti 3-0 (Veikkausliiga)
27.06. FC Lahti - TamU 2-1 (Veikkausliiga)
02.07. FC Lahti - KS Dinamo Tirana 4-1 (Europa League)
12.07. FC Lahti - FC Honka 1-1 (Veikkausliiga)
16.07. ND Gorica - FC Lahti 1-0 (Europa League)
23.07. FC Lahti - ND Gorica 2-0 (Europa League)
06.08. FC Lahti - Club Brugge 1-1 (Europa League)
09.08. FC Lahti - MYPA 0-1 (Veikkausliiga)
23.08. FC Lahti - HJK 1-2 (Veikkausliiga)
27.09. FC Lahti - Haka 2-4 (Veikkausliiga)
01.10. FC Lahti - FC Jazz-j 4-0 (Suomen Cup)
10.10. Suomi - Wales 2-1 (MM-karsinta)
17.10. FC Lahti - FC Inter 1-3 (Veikkausliiga)
25.10. FC Lahti - FC Inter 3-4 (Suomen Cup)
08.11. Inter - AS Roma 1-1 (Serie A)
29.11. Everton - Liverpool 0-2 (Valioliiga)
« Viimeksi muokattu: 03.12.2009 klo 17:04:23 kirjoittanut Heerkens »
Tolsa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP, SGE


Vastaus #4 : 01.01.2009 klo 00:50:32

Helmikuu:
07.02. KTP - MP 3-2, harjoitusottelu, Ruonalan halli
07.02. FC KooTeePee - LoPa 1-3, harjoitusottelu, Ruonalan halli
14.02. KTP - Kultsu FC 5-1, harjoitusottelu, Ruonalan halli
14.02. FC KooTeePee - JIPPO 2-1, harjoitusottelu, Ruonalan halli

Maaliskuu:
14.03. KTP - FC Futura 4-3, harjoitusottelu, Ruonalan halli
14.03. FC KooTeePee - KäPa 4-1, harjoitusottelu, Ruonalan halli

Huhtikuu:
25.04. LPS - KTP 0-1, Kakkonen, Laajasalon hiekkakenttä
29.04. KTP JKKI-35 - KäPa/A 4-3, Suomen Cup, Kilpinen

Toukokuu:
02.05. KTP - PK Keski-Uusimaa 1-1, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
03.05. FC KooTeePee/B - MiKi/B 3-0, B-pojat Kaakkois-Suomi Kakkonen Kevät, Kilpinen
03.05. KTP/2 - KuP 1-3, Nelonen, Kilpinen
14.05. MYPA - FC Lahti 2-2, Veikkausliiga, Saviniemi
17.05. FC Futura - KTP 0-0, Kakkonen, Porvoon keskuskenttä
21.05. KTP - GrIFK 1-1, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
21.05. FC KooTeePee - KPV 0-1, Ykkönen, Arto Tolsa Areena
27.05. FC Kiffen - KTP 1-0, Kakkonen, Pukinmäki
29.05. KoRe - SiU 1-0, Kolmonen, Puistola
31.05. KTP - Kultsu FC 2-0, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
31.05. FC KooTeePee - PS Kemi Kings 2-0, Ykkönen, Arto Tolsa Areena

Kesäkuu:
03.06. KTP JKKI-35 - JJK 0-8, Suomen Cup, Arto Tolsa Areena
06.06. Gnistan - KTP 2-0, Kakkonen, Oulunkylä
06.06. Suomi - Liechtenstein 2-1, MM-karsinta, Olympiastadion
10.06. Suomi - Venäjä 0-3, MM-karsinta, Olympiastadion
13.06. HDS - FC KooTeePee 0-4, Suomen Cup, Puistola
14.06. KTP - MP 1-1, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
17.06. FC Kuusankoski - KTP 2-1, Kakkonen, Kuusankosken urheilupuisto
28.06. FC KooTeePee - AC Oulu 0-1, Ykkönen, Arto Tolsa Areena

Heinäkuu:
18.07. HIFK - KTP 2-2, Kakkonen, Tali nurmi 1
19.07. FC Hämeenlinna - FC KooTeePee 0-0, Ykkönen, Kauriala
23.07. FC Lahti - ND Gorica 2-0, UEFA Europa League 2. karsintakierros, Lahden Stadion
25.07. KTP - FC Futura 1-2, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
26.07. FC KooTeePee - FC Hämeenlinna 1-0, Ykkönen, Arto Tolsa Areena
29.07. GrIFK - KTP 5-3, Kakkonen, Kauniaisten keskuskenttä

Elokuu:
02.08. KTP - FC Kiffen 3-0, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
04.08. KTP/2 - HP-47 7-1, Nelonen, Puistola
05.08. FC KooTeePee - JIPPO 2-1, Ykkönen, Arto Tolsa Areena
06.08. FC Lahti - Club Brugge 1-1, UEFA Europa League 3. karsintakierros, Lahden Stadion
12.08. KTP - FC Kuusankoski 4-0, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
16.08. MYPA - IFK Mariehamn 1-2, Veikkausliiga, Saviniemi
21.08. KTP - Gnistan 1-1, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
22.08. FC KooTeePee - FC PoPa 2-1, Ykkönen, Arto Tolsa Areena
23.08. Suomi - Tanska 1-0, Naisten EM-kisat, Olympiastadion
26.08. Ukraina - Tanska 1-2, Naisten EM-kisat, Finnair Stadium
26.08. Hollanti - Suomi 1-2, Naisten EM-kisat, Olympiastadion

Syyskuu:
05.09. KäPa - KTP 2-1, Kakkonen, Max Westerberg Areena
12.09. KTP JKKI-35 - Mäntyharjun Jäntevä JKKI-35 7-0, Ikämiesten piirinmestaruus finaali, Arto Tolsa Areena
12.09. KTP - HyPS 4-0, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
19.09. KTP - HIFK 3-1, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
26.09. KTP - LPS 0-0, Kakkonen, Arto Tolsa Areena

Lokakuu:
03.10. PK Keski-Uusimaa - KTP 2-0, Kakkonen, Kalevan urheilupuisto
10.10. Suomi - Wales 2-1, MM-karsinta, Olympiastadion
11.10. KTP - Warkaus JK 0-4, Kakkonen, Arto Tolsa Areena
17.10. FC KooTeePee - Klubi 04 1-3, Ykkönen, Arto Tolsa Areena

Yhteensä: 53
« Viimeksi muokattu: 17.10.2009 klo 18:58:32 kirjoittanut ^Tolsa^ »
Mika

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Las Vegas Bingo


Vastaus #5 : 01.01.2009 klo 00:55:30

04.02. Kemijoki Akatemia - Oulu Akatemia
07.02. Kemijoki Akatemia - VIFK Akatemia
07.02. FC Muurola - FC Muurola 2
18.02. RoPS - FC Inter
21.02. RoPS - JJK
28.02. RoPS - IFK Mariehamn
11.03. FC Muurola - TP-47
21.03. RoPS - RoPS A
21.03. FC Muurola 2 - PaPa
26.03. TP-47 - RoPS
31.03. PS Kemi - RoPS
04.04. RoPS - TP-47
04.04. FC Rio Grande - FC Muurola 2
14.04. RoPS - FC Santa Claus
25.04. FC Lynx B - FC YPA B
02.05. FC Santa Claus - OLS
06.05. FC Muurola - OLS A
07.05. RoPS - FC Inter
09.05. FC Santa Claus - PK-37
10.05. RoPS - IFK Mariehamn
16.05. FC Lynx B - OLS B
24.05. VPS - RoPS
31.05. RoPS - HJK
13.06. FC Lynx B - KPV B
14.06. Jaro - RoPS
27.06. FC Lynx B - Jaro B
27.06. FC Muurola 2 - Kolarin Kontio
28.06. RoPS - FC Honka
30.06. FC Muurola 2 - ToTa
01.07. RoPS - JJK
04.07. KuPS - RoPS
12.07. FC Muurola 2 - KemPa
12.07. RoPS - Jaro
25.07. FC Muurola 2 - SoPa
26.07. RoPS - FC Lahti
02.08. FC Muurola 2 - KiPS
11.08. FC Rio Grande - FC Muurola 2
16.08. RoPS - Haka
22.08. FC Muurola - Tervarit
23.08. RoPS - VPS
23.08. FC Muurola 2 - ArPS
02.09. FC Muurola 2 - FC Rio Grande
20.09. RoPS - Tampere United
23.09. RoPS - MYPA
27.09. RoPS - TPS
06.10. FC Lynx B - RoPS B
17.10. RoPS - KuPS
28.11. Kemijoki Akatemia - 100-Unta Akatemia
06.12. Kemijoki Akatemia - VIFK Akatemia
11.12. Kemijoki Akatemia - KPV Akatemia
« Viimeksi muokattu: 11.12.2009 klo 21:48:34 kirjoittanut Mika »
suomifutiksen Janne Tähkä

Poissa Poissa


Vastaus #6 : 01.01.2009 klo 01:09:23

26 tuli viime vuonna, sitä rikkomaan.

23.01. HJK - MyPa, Liigacup, Talin halli
11.02. Suomi - Viro, alle 21-vuotiaiden (-88) maaottelu, Esport Arena
27.02. HJK - Honka, Liigacup, Talin halli
10.03. FC Lahti - RoPS, Liigacup, Kisapuiston tekonurmi
03.04. Honka - Jaro, harjoitusottelu, Tapiolan urheilupuiston tekonurmi
15.04. Honka - Inter, harjoitusottelu, Tapiolan urheilupuiston tekonurmi
19.04. Honka - Lahti, Veikkausliiga, Finnair Stadium
23.04. HJK - TPS, Veikkausliiga, Finnair Stadium
29.04. FC Lahti - RoPS, Veikkausliiga, Lahden stadion
14.05. HJK - Honka, Veikkausliiga, Finnair Stadium
06.06. Suomi - Liechtenstein, MM-karsinta, Olympiastadion
10.06. Suomi - Venäjä, MM-karsinta, Olympiastadion
09.07. Pöxyt - TPS, Suomen cupin 6. kierros, Laaksolahden urheilupuisto
30.07. Honka - Qarabagh, Eurooppa Liigan 3. karsintakierros, Finnair Stadium
05.08. Viikingit - PK-35, Ykkönen, Heteniitty
09.08. Honka - HJK, Veikkausliiga, Tapiolan urheilupuisto
09.10. Suomi - Hollanti, alle 21-vuotiaiden (-88) EM-karsinta, Finnair Stadium
10.10. Suomi - Wales, MM-karsinta, Olympiastadion
« Viimeksi muokattu: 11.10.2009 klo 10:59:06 kirjoittanut suomifutiksen Janne Tähkä »
neliö

Poissa Poissa


Vastaus #7 : 01.01.2009 klo 01:50:48

01 - Wales - Suomi, MM-karsinta @ Millennium Stadium (28.3.)
02 - Norja - Suomi, maaottelu @ Ullevaal Stadion (1.4.)
03 - Tampere United - FF Jaro, Veikkausliiga @ Ratina (23.4.)
04 - AC OldSchool - VaKP, Suomen Cup @ Kauppi (2.5)
05 - Tampere United - KuPS, Veikkausliiga @ Ratina (24.5.)
06 - Suomi - Liechtenstein, MM-karsinta @ Olympiastadion (6.6.)
07 - Suomi - Venäjä, MM-karsinta @ Olympiastadion (10.6.)
08 - Ilves - TPV, Suomen Cup @ Tammela (11.6.)
09 - Tampere United - RoPS, Veikkausliiga @ Ratina (17.6)
10 - Ilves - PP-70, Kakkonen @ Tammela (24.6)
11 - Tampere United - Inter, Veikkausliiga @ Ratina (1.7)
12 - PP-70 - Sinimustat, Kakkonen @ Tammela (5.7)
13 - Tampere United - FF Jaro, Suomen Cup @ Tammela (9.7)
14 - PP-70 - Ilves, Kakkonen @ Tammela (29.7)
15 - Ilves-Kissat - TKT, Kolmonen @ Kauppi (1.8.)
16 - Tampere United - FC Haka, Veikkausliiga @ Ratina (7.8.)
17 - Ajax Amsterdam - Slovan Bratislava, UEFA Europa League @ Amsterdam ArenA (20.8.)
18 - Fortuna Düsseldorf - TuS Koblenz, 2. Bundesliga @ Esprit Arena (21.8.)
19 - TSV 1860 München - Karslruher SC, 2. Bundesliga @ Allianz Arena (24.8.)
20 - HSV - Guingamp, UEFA Europa League @ HSH Nordbank Arena (27.8.)
21 - Tampere United - TPV, Suomen Cup @ Tammela (29.8.)
22 - Liechtenstein - Suomi, MM-karsinta @ Rheinpark Stadion, Vaduz (09.09.)
23 - Ilves - SalPa, Kakkonen @ Tammela, (11.09.)
24 - Tampere United - IFK Mariehamn, Veikkausliiga @ Ratina (12.09.)
25 - Tampere United - HJK, Veikkausliiga @ Ratina (23.09.)
26 - FC Haka - Tampere United, Suomen Cup @ Tehtaan kenttä (1.10.)
27 - Tampere United - FC Lahti, Veikkausliiga @ Ratina (4.10.)
28 - Suomi - Wales, MM-karsinta @ Olympiastadion (10.10.)
29 - Saksa - Suomi, MM-karsinta @ HSH Nordbank Arena, Hampuri (14.10.)
30 - Tampere United - Honka, Suomen Cup @ Tammela (25.10.)
« Viimeksi muokattu: 27.10.2009 klo 11:39:58 kirjoittanut neliö »
Nure_

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Manchester United


Vastaus #8 : 01.01.2009 klo 01:57:15

1. 23.01 HJK - MyPa, Liigacup 2-1
2. 21.03 HJK - Lahti, Liigacup 2-2, 5-3 RK.
3. 27.03 HJK - PoPa, Harjoitusottelu 5-1
4. 04.04 HJK - IFK Mariehamn, Liigacup 3-1
5. 18.04 HJK - KuPS, Veikkausliiga 5-1
6. 19.04 Honka - Lahti, Veikkausliiga 2-2
7. 22.04 HJK - TPS, Veikkausliiga 2-2
8. 29.04 Haka - HJK, Veikkausliiga 1-2
9. 06.05 HJK - IFK Mariehamn, Veikkausliiga 2-0
10. 11.05 MYPA - HJK, Veikkausliiga 1-0
11. 14.05 HJK - Honka, Veikkausliiga 1-1
12. 17.05 JJK - HJK, Veikkausliiga 1-1
13. 25.05 HJK - Lahti, Veikkausliiga 1-0
14. 28.05 HJK - Tampere Utd, Veikkausliiga 1-0
15.  06.05 Suomi - Liechtenstein, MM-karsinta 2-1
16. 10.05 Suomi - Venäjä, MM-karsinta 0-3
17. 28.05 HJK - Inter, Veikkausliiga 2-0
18. 05.07 FF Jaro - HJK, Veikkausliiga 0-2
19. 06.07 HJK - Käpa (B-13), Helsinki Cup 4-0
20. 06.07 JäPS - Narva (B-13), Helsinki Cup 0-1
21. 06.07 EPS - Lokomotiv (B-14), Helsinki Cup 0-7
22. 08.07 FC Espoo - HJK, Suomen Cup 0-1
23. 12.07 KuPS - HJK, Veikkausliiga 0-3
24. 19.07 TPS - HJK, Veikkausliiga 1-1
25. 23.07 HJK - FK Vetra, Eurooppa Liiga 1-3
26. 26.07 HJK - FC Haka, Veikkausliiga 3-3
27. 02.08 IFK Mariehamn - HJK, Veikkausliiga 0-0
28. 05.08 TiPS - HJK, Naisten liiga 1-5
29. 09.08 FC Honka - HJK, Veikkausliiga 1-1
30. 12.08 FC Viikingit - FC Lahti, Suomen Cup 1-2 ja.
31. 16.08 HJK - JJK, Veikkausliiga 1-1
32. 23.08 FC Lahti - HJK, Veikkausliiga 1-2
33. 26.08 Ukraina - Tanska, Naisten EM-kisat 1-2
34. 26.08 Hollanti - Suomi, Naisten EM-kisat 1-2
35. 29.08 Suomi - Ukraina, Naisten EM-kisat 0-1
36. 03.09 Suomi - Englanti, Naisten EM-kisat 2-3
37. 13.09 HJK - RoPS, Veikkausliiga 4-0
38. 14.09 Klubi 04 - FC Hämeenlinna, Miesten Ykkönen 0-1
39. 20.09 HJK - VPS, Veikkausliiga 2-0
40. 23.09 Tampere Utd - HJK, Veikkausliiga 1-2
41. 27.09 HJK - MYPA, Veikkausliiga 1-0
42. 04.10 Inter - HJK, Veikkausliiga 1-1
43. 10.10 Suomi - Wales, MM-karsinta 2-1
44. 17.10 HJK - FF Jaro, Veikkausliiga 1-1
« Viimeksi muokattu: 28.10.2009 klo 20:09:42 kirjoittanut Nure_ »
Kutvonen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valioliiga-RoPS


Vastaus #9 : 01.01.2009 klo 09:40:54

Veikkausliiga:
7.5 RoPS - FC Inter
10.5 RoPS - IFK Mariehamn
31.5 RoPS - HJK
28.6 RoPS - FC Honka
1.7 RoPS - JJK
12.7 RoPS - FF Jaro
26.7 RoPS - FC Lahti
16.8 RoPS - Haka
23.8 RoPS - VPS

A-poikien SM-sarja:
1.8 RoPS - HJK

Kakkonen, lohko C:
8.8 FC Santa Claus - FC YPA

Skotlannin valioliiga:
13.9 Hamilton Academical - Hibernian

Kokonaissaldo lopulta vaatimaton 12, mitä selittää jälleen kerran mahdottomuus lähteä vieraspeleihin sekä Skotlannin-reissu jonka aikana meni yksi kotipeliputki. Kauden päätösottelun näkemisen esti niinkin tavallinen syy kuin flunssa.
« Viimeksi muokattu: 18.10.2009 klo 10:21:39 kirjoittanut Kutvonen »
Jusma Kontula

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Jokerit


Vastaus #10 : 01.01.2009 klo 10:14:55

2009

  • CS Maritimo-Pacos de Ferreira, su 04.01., Estadio dos Barreiros, Liga Sagres
  • CD Nacional-FC Porto, su 04.01., Estádio da Madeira, Liga Sagres
  • Manchester United-Chelsea, su 11.01., Old Trafford, Premiership
  • Leyton Orient-Sheffield United, ti 13.01., Brisbane Road, FA cup
  • Antalyaspor-Trabzonspor, su 01.03., Atatürk Stad, Süper Lig

  • hjk-Lahti, la 21.03., Finski, Liigacup
  • Wales-Suomi, la 28.03., Millenium Stadium, MM-karsinta
  • hjk-TamU, ke 15.04., ISS Stadion, Liigacupin finaali
  • Honka-Lahti, su 19.04., Finski, Veikkausliiga
  • PuiU-Ponnistus, to 23.04., Tapuli, Kolmonen

  • MyPa-Inter, la 02.05., Saviniemi, Veikkausliiga
  • hjk-Lahti, ma 25.05., Finski, Veikkausliiga
  • AIK-hammarby, to 28.05., Råsunda, Allsvenskan
  • Suomi-Liechenstein, la 06.06., Olympiastadion, MM-karsinta
  • Suomi-Venäjä, ke 10.06., Olympiastadion, MM-karsinta

  • MPS-Pöxyt, la 13.06., Tapanilan nurmi, Kolmonen
  • Englanti-Suomi, ma 15.06., Örjans Vall, Halmstad, UEFA U21 Championship
  • Saksa-Suomi, to 18.06., Örjans Vall, Halmstad, UEFA U21 Championship
  • PK35-FC Viikingit, ke 24.06., ISS Stadion, Ykkönen
  • FC Viikingit-JIPPO, su 28.06., Vuosaari, Ykkönen

  • FC Lahti-Dinamo Tirana, to 02.07., Lahen Stadion, Europa League
  • Honka-TPS, ma 06.07., Tapiola, Veikkausliiga
  • Pöxyt-TPS, to 09.07., Laaksolahden Urheilupuisto, Suomen Cup
  • Honka-Bangor City FC, to 16.07., Tapiola, Europa League
  • FC Futura-KäPa, su 19.07., Porvoon Keskuskenttä, Kakkonen

  • FC Lahti-ND Gorica, to 23.07., Lahen Stadion, Europa League
  • Honka-FK Qarabakh, to 30.07., Finski, Europa League
  • PK35-Atlantis, su 02.08., ISS Stadion, Ykkönen
  • FC Lahti-Club Brugge, to 06.08., Lahen Stadion, Europa League
  • Honka-hjk, su 09.08., Tapiola, Veikkausliiga

  • Kontu-Pöxyt, su 16.08., Myllypuro, Kolmonen
  • Honka-JJK, su 23.08., Tapiola, Veikkausliiga
  • Gnistan-FC Lahti, su 30.08., FAIR PAY Areena, Suomen Cup
  • Liechtenstein-Suomi, ke 09.09., Rheinpark Stadion, Vaduz, MM-karsinta
  • Antalyaspor-Ankaragücü, su 13.09., Atatürk Stad, Süper Lig

  • Antalyaspor-Fenerbahçe, la 26.09., Atatürk Stad, Süper Lig
  • Suomi-Wales, la 10.10., Olympiastadion, MM-karsinta
  • Saksa-Suomi, ke 14.10., Hamburg Areena, MM-karsinta
  • hjk-Jaro, la 17.10., Finski, Veikkausliiga
  • göteborg-AIK, su 1.11., Gamla Ullevi, Allsvenskan

40/50/24/7 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)

Edelliset vuodet:

2008

  • Southampton-QPR, la 09.02., St. Mary's, Championship
  • Chelsea-Liverpool, su 10.02., Stamford Bridge, Premiership
  • ManU-Chelsea, ke 21.05., Luzhniki Stadium, UEFA Champions League final
  • FC Kontu-FCJ Blackbird, su 01.06., Rinttari, Kakkonen
  • Suomi-Valkovenäjä, ma 02.06., Veritas Stadion, Harjoitusmaaottelu

  • PuiU3-EBK, pe 18.07., Puistolan nurmi, Kolmonen
  • hifk-Gnistan, to 24.7., Bollis, Kakkonen
  • PuiU3-FC Espoo/2, pe 25.07., Puistolan nurmi, Kolmonen
  • hjk-MIFK, su 27.07., Finski, Veikkausliiga
  • Honka-Jaro, su 03.08., Tapiola, Veikkausliiga

  • hjk-VPS, ma 11.08., Finski, Veikkausliiga
  • Honka-TPS, su 17.08., Tapiola, Veikkausliiga
  • Suomi-Israel, ke 20.08., Ratina, Harjoitusmaaottelu
  • Honka-Lahti, su 31.08., Tapiola, Veikkausliiga
  • Suomi-Saksa, ke 10.09., Olympiastadion, MM-karsinta

  • FC Viikingit-AC Oulu, la 27.09., Vuosaari, Ykkönen
  • Honka-KuPS, su 28.09., Tapiola, Veikkausliiga
  • Honka-Racing Santander, to 02.10., Finski, UEFA-cup
  • Suomi-Azerbaidzan, la 11.10., Olympiastadion, MM-karsinta
  • AIK-IFK Norrköping, la 18.10., Råsunda, Allsvenskan

  • hjk-Lahti, su 26.11., Finski, Veikkausliiga
  • hjk-Honka, la 1.11., Finski, Suomen-cupin finaali
  • Gillingham-Stockport, la 29.11., Priestfield, FA cup
  • Portsmouth-Blackburn, su 30.11., Fratton Park, Premiership

24/34/15/4 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)

2007

  • Azerbaidzan-Suomi, ke 28.03. Baku, EM-karsinta
  • FC Viikingit-KooTeePee, to 03.05. Vuosaari, Veikkausliiga
  • FC Viikingit-MyPa, ma 14.05. Vuosaari, Veikkausliiga
  • MaKu-TPS, la 19.05. Pihlis, Suomen Cup
  • FC Viikingit-hjk, su 20.05. Vuosaari, Veikkausliiga

  • SAPA-hifk, pe 25.05. Bollis, Kolmonen
  • Suomi-Serbia, la 02.06. Olympiastadion, EM-karsinta
  • Kontu-KäPa, su 03.06. Rinttari, Kakkonen
  • Suomi-Belgia, ke 06.06. Olympiastadion, EM-karsinta
  • TuPS-SAPA, la 09.06. Tuusula, Kolmonen

  • hjk-Jaro, su 10.06. Finski, Veikkausliiga
  • hjk-Jaro (1. puoliaika), to 21.06. Finski, Suomen-Cup
  • hifk-PoPa (2. puoliaika), to 21.06. Bollis, Suomen-Cup
  • FC Viikingit-Jaro, ma 02.07. Vuosaari, Veikkausliiga
  • hjk-MyPa, to 26.07. Finski, Veikkausliiga

  • FC Viikingit-AC Oulu, su 12.08. Vuosaari, Veikkausliiga
  • MyPa-Blackburn Rovers, to 16.08. Myllykoski, UEFA-cup
  • Kontu-PuiU, su 19.08. Rinttari, Kakkonen
  • Suomi-Kazakstan, ke 22.08. Ratina, EM-karsinta
  • Antalyaspor-Mardinspor, su 26.08. Atatürk Stadyumu, Turkin 2. liiga

  • Serbia-Suomi, la 08.09. Stadion Crvena Zvezda, EM-karsinta
  • FK Zemun-FK Rad, su 09.09. Stadion Gradski, Zemun, Belgrad, Prva Liga
  • Suomi-Puola, ke 12.09. Olympiastadion, EM-karsinta
  • FC Viikingit-FC Lahti, su 20.09. Vuosaari, Veikkausliiga
  • hjk-FC Lahti, su 07.10. Finski, Veikkausliiga

  • Belgia-Suomi, la 13.10. Koning Boudewijn Stadion, Brysseli, EM-karsinta
  • R. Union Saint-Gilloise-A.F.C. Tubize, su 14.10. Stade Joseph Marien, Brysseli, Division 2
  • FC Viikingit-Inter, su 21.10. Vuosaari, Veikkausliiga
  • AIK-ifk göteborg, ma 22.10. Råsunda, Tukholma, Allsvenskan
  • FC Viikingit-RoPS, ke 07.11. Bollis, Helsinki, liigakarsinta

  • Suomi-Azerbaidzan, la 17.11. Olympiastadion, EM-karsinta

31/33/16/6 (ottelut/joukkueet/stadionit/maat)
« Viimeksi muokattu: 29.08.2016 klo 14:02:59 kirjoittanut Jusma Kontula »
Tuoppi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SJK


Vastaus #11 : 01.01.2009 klo 11:12:39

Tammikuu

1. pe 16.1. TPS - Atlantis, harjoitusottelu, Yläkenttä

Helmikuu

2. pe 13.2. TPS - TamU, Liigacup, Kupittaa 5
3. la 21.2. TamU - FC Lahti, Liigacup, Wallsport Areena (Seinäjoki)
4. la 28.2. Inter - FC Lahti, Liigacup, Kupittaa 5

Huhtikuu

5. la 18.4. TPS - Haka, Veikkausliiga, Veritas Stadion
6. to 23.4. Inter - MyPa, Veikkausliiga, Veritas Stadion
7. ma 27.4. TPS - JJK, Veikkausliiga, Veritas Stadion

Toukokuu

8. ma 4.5. TPS - Jaro, Veikkausliiga, Veritas Stadion
9. to 14.5. Inter - TPS, Veikkausliiga, Veritas Stadion
10. su 17.5. TPS - VPS, Veikkausliiga, Veritas Stadion

Kesäkuu

11. ke 24.6. TPS - RoPS, Veikkausliiga, Veritas Stadion
12. la 27.6. TPS - MYPA, Veikkausliiga, Veritas Stadion

Heinäkuu

13. la 11.7. Inter - IFK Mariehamn, Veikkausliiga, Veritas Stadion
14. ma 13.7. Haka - TPS, Veikkausliiga, Tehtaan kenttä
15. ke 15.7. Inter - Sheriff, Mestareiden liigan 2. karsintakierros, Veritas Stadion
16. su 19.7. TPS - HJK, Veikkausliiga, Veritas Stadion
17. pe 31.7. TPS - TamU, Veikkausliiga, Veritas Stadion

Elokuu

18. su 9.8. TPS - Inter, Veikkausliiga, Veritas Stadion
19. ti 25.8. Ruotsi - Venäjä, Naisten EM-Kisat, Veritas Stadion
20. la 29.8. TPS - Honka, Suomen Cup, Paavo Nurmen Stadion

Lokakuu

21. su 25.10. TamU - Honka, Suomen Cup, Tammelan Stadion
« Viimeksi muokattu: 28.10.2009 klo 22:12:47 kirjoittanut Tuoppi »
Goimari

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka


Vastaus #12 : 01.01.2009 klo 11:52:36

Liigacup

20.1 FC Honka - KuPS 7-0 Esport Arena
24.1 FC Honka - FC Haka 1-0 Esport Arena
27.2 HJK - FC Honka 3-0 Tali

Harjoitusottelut

15.4 FC Honka - Inter 1-0 TUP Tekonurmi
4.12 FC Honka - VPS 0-0 Esport Arena
12.12 FC Honka - MYPA 1-1 Esport Arena

Veikkausliiga

19.4 FC Honka - FC Lahti 2-2 Finnair stadion
7.5 FC Honka - MYPA 0-0 Finnair stadion
14.5 HJK - FC Honka 1-1 Finnair stadion
27.5 FC Honka - Jaro 5-1 Finnair stadion
28.6 Rops - FC Honka 1-2 Susivouti
6.7 FC Honka - TPS 0-0 TUP
12.7 FC Lahti - FC Honka 1-1 Lahden hiihtostadion
19.7 FC Honka - IFK Mariehamn 1-1 TUP
26.7 FC Honka - VPS 3-0 TUP
2.8 MYPA - FC Honka 1-3 Saviniemi
9.8 FC Honka - HJK 1-1 TUP
15.8 FC Honka - Tamu 3-1 TUP
23.8 FC Honka - JJK 5-2 TUP
12.9 FC Honka - FC Inter 2-3 TUP
20.9 FC Honka - FC Haka 2-0 TUP
17.10 TPS - FC Honka 0-0 Veritas stadion

Ykkönen

26.4 PK-35 Vantaa - PS Kemi Kings 3-1 ISS-Stadion
27.9 PK-35 Vantaa - AC Oulu 0-0 ISS-Stadion

Maaottelut

6.6 Suomi - Liechtenstein 2-1 Olympiastadion
10.6 Suomi - Venäjä 0-3 Olympiastadion
9.10 Suomi U21 - Hollanti U21 0-1 Finnair stadion

UEFA Europe league

16.7 FC Honka - Bangor City FC 2-0 TUP
30.7 FC Honka - FK Qarabakh 0-1 Finnair stadion

Kakkonen

26.8 FC Espoo - Pallohonka 5-1 Leppävaaran stadion

Naisten EM-Kisat

28.8 Englanti - Venäjä 3-2 Finnair stadion

Suomen Cup

29.8 TPS - FC Honka 2-6 ja. Paavo Nurmi stadion
« Viimeksi muokattu: 12.12.2009 klo 17:20:44 kirjoittanut Goimari »
Le God

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hard Bass


Vastaus #13 : 01.01.2009 klo 12:08:07

30.1 FC Lahti-Viikingit (Uusi Lahti Cup)
28.2 FC Degis-FC Tavastia (harjoitusottelu)
29.3 Wales-Suomi (MM-karsinta)
25.4 KäPa-Kultsu (Kakkonen)
4.5 HIFK-KäPa (Kakkonen)
8.5 FC Degis-FC Kontu (Kolmonen)
11.5 KäPa-HyPS (Kakkonen)
15.5 SAPA-HIFK/2 (Kolmonen)
17.5 KäPa-MP (Kakkonen)
22.5 FC Degis-AC Vantaa (Kolmonen)
6.6 Suomi-Liechtenstein (MM-karsinta)
10.6 Suomi-Venäjä (MM-karsinta)
26.5 FC Degis-GrIFK (Suomen Cup)
29.5 SAPA-KyIF-FCK 1 (Kolmonen)
26.6 MaKu-FC Degis (Kolmonen)
14.7 KäPa-GrIFK (Kakkonen)
16.7 HIFK-Kiffen (Kakkonen)
19.7 Futura-KäPa (Kakkonen)
23.7 HJK-FK Vetra (Eurooppa-liiga)
29.7 KäPa-LPS (Kakkonen)
2.8 KäPa-PKKU (Kakkonen)
12.8 Gnistan-KäPa (Kakkonen)
21.8 FC Degis-Zyklon (Kolmonen)
22.8 KäPa-Warkaus JK (Kakkonen)
13.9 GrIFK-KäPa (Kakkonen)
18.9 FC Degis-NJS (Kolmonen)
2.10 FC Degis-MaKu (Kolmonen)
3.10 KäPa-HIFK (Kakkonen)
9.10 Suomi-Hollanti (U21)
10.10 Suomi-Wales (MM-karsinta)
11.10 TuPS-FC Degis (Kolmonen)
« Viimeksi muokattu: 12.10.2009 klo 05:45:44 kirjoittanut Le God »
Carles

Poissa Poissa


Vastaus #14 : 01.01.2009 klo 13:17:07

Veikkausliiga

19.4 FC Honka - FC Lahti 2-2 Finnair Stadium
4.5  Haka - FC Honka 1-1 Tehtaan kenttä
7.5  FC Honka - MYPA 0-0 Finnair Stadium
14.5 HJK - FC Honka 1-1 Finnair Stadium
17.5 TamU - FC Honka 1-0 Ratina
27.5 FC Honka - Jaro 5-1 Finnair Stadium
1.6  Inter - FC Honka 2-1 Veritas Stadion
6.7 FC Honka - TPS 0-0 Tapiolan Urheilupuisto
9.8 FC Honka - HJK 1-1 Tapiolan Urheilupuisto
15.8 FC Honka - TamU 3-1 Tapiolan Urheilupuisto
12.9 FC Honka - FC Inter 2-3 Tapiolan Urheilupuisto
20.9 FC Honka - FC Haka 2-0 Tapiolan Urheilupuisto
4.10 FC Honka - RoPS 9-0 Tapiolan Urheilupuisto
17.10 TPS - FC Honka 0-0 Veritas stadion

Maaottelut

6.6 Suomi - Liechtenstein 2-1 Olympiastadion
10.6 Suomi - Venäjä 0-3 Olympiastadion
12.8 Ruotsi - Suomi 1-0 Råsunda
10.10 Suomi - Wales 2-1 Olympiastadion

Europelit

30.7 FC Honka - FK Qarabakh 0-1 Finnair stadium

Harjoitusottelut

4.12 FC Honka - VPS 0-0 Esport Areena
« Viimeksi muokattu: 04.12.2009 klo 17:58:59 kirjoittanut Carles »
juhinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Toni Doblas


Vastaus #15 : 01.01.2009 klo 13:26:58

Maaottelut
17. Suomi-Liechtenstein 6.6
18. Suomi-Venäjä 10.6
20. Englanti-Suomi 15.6 (U21 EM)
21. Italia-Serbia 16.6 (U21 EM)
22. Saksa-Suomi 18.6 (U21 EM)
36. Suomi-Ukraina 29.8 (Naiset EM)
39. Suomi-Hollanti 9.10 (U21)
40. Suomi-Wales 10.10

Eurocupit
27. HJK-Vètra 23.7 (Europa League, 2. kierros)
30. Honka-Qarabag 30.7 (Europa League, 3. kierros)
31. FC Lahti-Club Brugge 6.8 (Europa League, 3. kierros)

Bundesliga
8. Hannover 96-Eintracht Frankfurt 9.5
9. Werder Bremen-Hamburger SV 10.5

Veikkausliiga
4. HJK-KuPS 18.4
5. Honka-FC Lahti 19.4
6. HJK-TPS 23.4
7. HJK-IFK Mariehamn 6.5
10. HJK-Honka 14.5
14. HJK-FC Lahti 25.5
15. HJK-Tampere Utd 28.5
23. HJK-Inter 28.6
28. HJK-Haka 26.7
32. Honka-HJK 9.8
34. HJK-JJK 16.8
37. HJK-RoPS 13.9
38. HJK-MYPA 27.9
41. HJK-Jaro 17.10

Kakkonen
11. Futura-KTP 17.5
16. Futura-GrIFK 31.5
24. Futura-HyPS 5.7
26. Futura-KäPa 19.7
29. Futura-HIFK 29.7
33. Futura-MP 11.8

Kolmonen
35. PEPO-SiU 20.8

Suomen Cup
19. Futura-LoPa 11.6 (5. kierros)
25. Futura-VPS 8.7 (6. kierros)

Liigacup
1. HJK-Honka 27.2 (lohko II)
2. HJK-FC Lahti 21.3 (puolivälierä)
3. HJK-IFK Mariehamn 4.4 (välierä)

Juniorit
12. Honka-Zenit Pietari 22.5 (U17, Helsinki Cup)
13. HJK-Olympique de Marseille 22.5 (U17, Helsinki Cup)
« Viimeksi muokattu: 17.10.2009 klo 17:10:09 kirjoittanut juhinho »
Zaroza

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tomasz Sajdak


Vastaus #16 : 01.01.2009 klo 13:31:15

 :D >:( Tuoppi

1.23.1HJK - MyPaTalin jalkapallohalliLiigacup
2.31.1HJK - TamULahden SuurhalliUusi Lahti Cup
3.21.2FC Haka - HJKValkeakosken tekonurmiLiigacup
4.21.3HJK - FC LahtiFinnair StadiumLiigacup
5.22.3HJK/A - HIFKTalin jalkapallohalliharjoitusottelu
6.3.4Klubi 04 - HIFKFinnair Stadiumharjoitusottelu
7.4.4HJK - MIFKFinnair StadiumLiigacup
8.18.4HJK - KuPSFinnair StadiumVeikkausliiga
9.19.4FC Honka - FC LahtiFinnair StadiumVeikkausliiga
10.23.4HJK - TPSFinnair StadiumVeikkausliiga
11.25.4KäPa - Kultsu FCTalin jalkapallohalliKakkonen
12.4.5HIFK - KäPaTalin jalkapallohalliKakkonen
13.6.5HJK - MIFKFinnair StadiumVeikkausliiga
14.14.5HJK - FC HonkaFinnair StadiumVeikkausliiga
15.17.5JJK - HJKHarjun stadionVeikkausliiga
16.20.5Klubi 04 - TPVFinnair StadiumYkkönen
17.22.5Pöxyt - FC Espoo/2Leppävaaran tekonurmiKolmonen
18.25.5HJK - FC LahtiFinnair StadiumVeikkausliiga
19.26.5Ponnistus - HIFK/2Käpylän liikuntapuisto 2Kolmonen
20.27.5Kiffen - KTPPukinmäen liikuntapuistoKakkonen
21.28.5HJK - TamUFinnair StadiumVeikkausliiga
22.29.5SAPA - KyIF-FCK 1Kumpulanlaakson kenttäKolmonen
23.1.6KäPa - KiffenKäpylän liikuntapuistoKakkonen
24.3.6MPS - JIPPOTapanilan kenttäSuomen Cup
25.6.6Suomi - LiechtensteinOlympiastadionMM-karsinta
26.10.6Suomi - VenäjäOlympiastadionMM-karsinta
27.17.6Atlantis FC - Klubi 04Talin kenttäYkkönen
28.23.6Ponnistus - SAPAKäpylän liikuntapuisto 2Kolmonen
29.28.6HJK - FC InterTöölön pallokenttäVeikkausliiga
30.8.7FC Espoo - HJKLeppävaaran stadionSuomen Cup
31.12.7Klubi 04 - FC ViikingitTöölön pallokenttäYkkönen
32.15.7Suomi U19 - Viro U19Töölön pallokenttäharjoitusottelu
33.16.7HIFK - KiffenTöölön pallokenttäKakkonen
34.19.7TPS - HJKVeritas StadionVeikkausliiga
35.20.7Kiffen - PK Keski-UusimaaTöölön pallokenttäKakkonen
36.23.7HJK - FK VėtraFinnair StadiumEuropa League
37.26.7HJK - FC HakaFinnair StadiumVeikkausliiga
38.28.7Ponnistus - PuiUKäpylän liikuntapuisto 2Kolmonen
39.29.7KäPa - LPSKäpylän liikuntapuistoKakkonen
40.30.7FC Honka - FK KarabakhFinnair StadiumEuropa League
41.2.8KäPa - PK Keski-UusimaaKäpylän liikuntapuistoKakkonen
42.4.8HPS - EBKPirkkolan urheilupuistoKolmonen
43.5.8FC Viikingit - PK-35 VantaaVuosaaren urheilukenttäYkkönen
44.6.8Kiffen - KäPaTöölön pallokenttäKakkonen
45.8.8LPS - MPLaajasalon pallokenttäKakkonen
46.9.8FC Honka - HJKTapiolan urheilupuistoVeikkausliiga
47.12.8Gnistan - KäPaFair Pay AreenaKakkonen
48.13.8SAPA - HPSKumpulanlaakson kenttäKolmonen
49.16.8HJK - JJKTöölön pallokenttäVeikkausliiga
50.22.8Klubi 04 - PS Kemi KingsTöölön pallokenttäYkkönen
51.23.8FC Lahti - HJKLahden KisapuistoVeikkausliiga
52.4.9LPS - GnistanLaajasalon pallokenttäKakkonen
53.5.9KäPa - KTPKäpylän liikuntapuistoKakkonen
54.11.9Kiffen - LPSTöölön pallokenttäKakkonen
55.12.9SAPA - EBKKumpulanlaakson kenttäKolmonen
56.13.9HJK - RoPSFinnair StadiumVeikkausliiga
57.14.9Klubi 04 - FC HämeenlinnaTöölön pallokenttäYkkönen
58.19.9KäPa - FuturaKäpylän liikuntapuistoKakkonen
59.20.9HJK - VPSFinnair StadiumVeikkausliiga
60.23.9TamU - HJKRatinan stadionVeikkausliiga
61.27.9HJK - MYPAFinnair StadiumVeikkausliiga
62.1.10SAPA - PonnistusKumpulanlaakson hiekkaKolmonen
63.4.10FC Inter - HJKVeritas StadionVeikkausliiga
64.9.10Suomi U21 - Hollanti U21Finnair StadiumEM-karsinta U21
65.11.10LPS - FC KuusankoskiLaajasalon pallokenttäKakkonen
66.17.10HJK - FF JaroFinnair StadiumVeikkausliiga
67.31.10TamU - FC InterFinnair StadiumSuomen Cup
« Viimeksi muokattu: 31.10.2009 klo 18:54:23 kirjoittanut Zaroza »
Perlenbacher

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kajahtanut hinaajayrittäjä


Vastaus #17 : 01.01.2009 klo 14:32:41

Futsal

1. 31.1, GPR - Honka/KGF, Turku
2. 10.11, TPK - KF Kosova, Turku

Jalkapallo

Liigacup

1. 21.2, Inter - TPS, Turku

Treenipelit

2. 22.2, Sinimustat - TuTo, Turku
3. 7.3, Sinimustat - LoPa, Naantali
4. 14.3, Djurgården IF - Inter, Nyköping
5. 20.3, Inter - JIPPO, Turku

Suomen Cup

6. 11.4, Ruskon Pallo - GPR, Rusko
13. 4.6, TPK A - TamU, Turku
32. 25.10, FC Lahti - Inter, Lahti
33. 31.10, TamU - Inter, Helsinki

Veikkausliiga

7. 2.5, MyPa - Inter, Kouvola
11. 14.5, Inter - TPS, Turku
15. 28.6, HJK - Inter, Helsinki
16. 1.7, TamU - Inter, Tampere
17. 5.7, Inter - FC Lahti, Turku
18. 11.7, Inter - MIFK, Turku
19. 1.8, Inter - RoPS, Turku
20. 9.8, TPS - Inter, Turku
21. 22.8, Haka - Inter, Valkeakoski
25. 12.9, FC Honka - Inter, Espoo
26. 21.9, Inter - JJK, Turku
27. 24.9, VPS - Inter, Vaasa
28. 26.9, Inter - TamU, Turku
31. 17.10, FC Lahti - Inter, Lahti

2. div.

8. 3.5, Sinimustat - FC Jazz-j, Turku
24. 5.9, Sinimustat - PP-70, Turku
32. x.x, Sinimustat - Ilves, Turku

3. div.

23. 4.9, TuTo - Wilpas, Turku

4. div.

9. 9.5, TPK 2 - JIK, Turku
12. 15.5, GPR - TuWe, Turku
24. 5.9, GPR - JIK, Turku
29. 27.9, Ponteva - GPR, Turku

A-SM

30. 3.10, Inter A - RoPS A, Turku

Naisten liiga

10. 9.5, TPS - KPV, Turku

Maaottelut

14. 6.6, Suomi - Liechtenstein, Helsinki
22. 23.8, Ukraina - Hollanti, Turku

Akatemia

34. 7.11, Inter - Jaro, Turku
35. 29.11, Inter - Wall, Turku

Maat/kaupungit/joukkueet - 2/11/39
« Viimeksi muokattu: 29.11.2009 klo 01:03:51 kirjoittanut Perlenbacher »
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #18 : 01.01.2009 klo 14:33:49

Harjoitusottelut:

1. 16.01. FC Hämeenlinna - MyPa 0-4 (0-1), Pullerihalli
3. 30.01. HJK - JJK 1-0 (0-0), Lahden Suurhalli
4. 30.01. TamU - KuPS 4-2 (1-2), Lahden Suurhalli
5. 30.01. FC Lahti - FC Viikingit 3-0 (1-0), Lahden Suurhalli
6. 30.01. MyPa - JK Viljandi Tulevik 3-0 (1-0), Lahden Suurhalli
7. 31.01. JJK - KuPS 2-3 (1-2), Lahden Suurhalli
8. 01.02. TamU - MyPa 0-2 (0-1), Lahden Suurhalli
9. 01.02. HJK - Lahti 0-4 (0-3), Lahden Suurhalli
16. 20.03. MyPa - JJK 2-0 (0-0), Vierumäki tn.
17. 21.03. Haka - FC PoPa 2-1 (0-0), Sahara
18. 03.04. Haka - FC Inter 1-4 (0-1), Sahara
19. 03.04. FC Lahti - PK-35 0-2 (0-1), Kisapuisto tn.
20. 13.04. FC Lahti - FC KooTeePee 2-0 (0-0), Kisapuisto tn.

Liigacup:

2. 24.01. FC Honka - Haka 1-0 (0-0), Esport Arena
10. 10.02. FC Lahti - TPS 1-1 (1-1), Kisapuisto tn.
11. 18.02. Haka - VPS 2-0 (0-0), Sahara
12. 21.02. Haka - HJK 0-2 (0-2), Sahara
13. 04.03. FC Lahti - JJK 1-0 (0-0), Kisapuisto tn.
14. 10.03. FC Lahti - RoPS 2-0 (2-0), Kisapuisto tn.
15. 17.03. KuPS - Haka 2-1 (1-1), Magnum Areena

Veikkausliiga:

21. 18.04. TPS - Haka 1-2 (1-0), Veritas Stadion
22. 22.04. VPS - Haka 0-1 (0-1), Hietalahti
23. 23.04. FC Lahti - KuPS 1-0 (1-0), Lahden Hiihtostadion
24. 29.04. Haka - HJK 1-2 (1-1), Tehtaan kenttä
25. 04.05. Haka - FC Honka 1-1 (0-1), Tehtaan kenttä
26. 07.05. JJK - Haka 0-0, Harjun kenttä
27. 14.05. Haka - TamU 1-0 (0-0), Tehtaan kenttä
28. 17.05. Haka - RoPS 3-1 (2-0), Tehtaan kenttä
29. 23.05. FC Inter - Haka 0-2 (0-0), Veritas Stadion
30. 24.05. TamU - KuPS 2-0 (1-0), Ratina
31. 31.05. Haka - KuPS 3-0 (1-0), Tehtaan kenttä
34. 14.06. FC Lahti - IFK Mariehamn 1-1 (1-0), Lahden Hiihtostadion
35. 17.06. IFK Mariehamn - Haka 2-1 (1-0), Wiklöf Holding Arena
36. 24.06. Haka - FC Lahti 3-0 (0-0), Tehtaan kenttä
37. 27.06. FC Lahti - TamU 2-1 (0-0), Lahden Hiihtostadion
38. 28.06. Haka - FF Jaro 0-0, Tehtaan kenttä
40. 05.07. MyPa - Haka 0-2 (0-2), Saviniemi
43. 12.07. FC Lahti - FC Honka 1-1 (0-0), Lahden Hiihtostadion
44. 13.07. Haka - TPS 0-3 (0-1), Tehtaan kenttä
45. 18.07. Haka - VPS 0-1 (0-1), Tehtaan kenttä
47. 26.07. HJK - Haka 3-3 (2-1), Finnair Stadium
48. 02.08. Haka - JJK 2-4 (1-1), Tehtaan kenttä
50. 07.08. TamU - Haka 1-1 (0-1), Ratinan Stadion
51. 09.08. FC Lahti - MyPa 0-1 (0-0), Kisapuisto
52. 22.08. Haka - FC Inter 2-2 (1-0), Tehtaan kenttä
56. 13.09. KuPS - Haka 5-1 (3-0), Magnum-Areena
57. 20.09. Honka - Haka 2-0 (0-0), Tapiolan urheilupuisto
58. 23.09. Haka - IFK Mariehamn 5-1 (2-0), Tehtaan kenttä
59. 27.09. FC Lahti - Haka 2-4 (0-4), Lahden Hiihtostadion
61. 04.10. FF Jaro - Haka 1-0 (0-0), Pietarsaaren keskuskenttä

Ykkönen:

46. 19.07. FC Hämeenlinna - FC KooTeePee 0-0, Kauriala

Suomen Cup:

28,5 23.05. VaKP - FC Ilves 1-2 (1-0), Apian urheilukenttä
32. 08.06. Naseva - MyPa 0-9 (0-3), Nastolan Urheilupuisto
33. 11.06. FC Tigers - Haka 0-7 (0-2), Tehtaan kenttä
41. 08.07. MyPa - KuPS 1-3 (1-1), Saviniemi
42. 09.07. City Stars - PJK 3-1 (0-0), Kisapuisto
54. 29.08. Haka - JJK 2-1 (1-0), Tehtaan kenttä
55. 30.08. City Stars - Pallohonka 2-0 (1-0), Kivimaan nurmi
60. 01.10. Haka - TamU 1-3 (0-3), Tehtaan kenttä
62. 25.10. FC Lahti - FC Inter 3-4 (1-2), Lahden Hiihtostadion

UEFA Eurooppa-liiga ja sen karsinta:

39. FC Lahti - SK Dinamo Tirana 4-1 (2-1), Lahden Hiihtostadion
49. FC Lahti - Club Brugge 1-1 (0-0), Lahden Hiihtostadion

Naisten EM-Kisat:

53. Islanti - Norja 0-1 (0-1), Lahden Hiihtostadion
« Viimeksi muokattu: 25.10.2009 klo 23:46:51 kirjoittanut Vastapallo »
J.D.

Poissa Poissa


Vastaus #19 : 01.01.2009 klo 14:34:23

 1. 15.1. Viikingit - KäPa, Harjoitusottelu, Tali
 2. 22.1. Viikingit - Klubi 04, Harjoitusottelu, Tali
 3. 23.1. HJK - MyPa, Liigacup, Tali
 4. 29.1. Atlantis - Gnistan, Harjoitusottelu, Tali
 5.  7.3.  AIK - TPS, Harjoitusottelu
 6. 28.3. Wales - Suomi, MM-Karsinta, Millenium Stadium
 7. 18.4. TPS - Haka, Veikkausliiga, Veritas Stadion
 8. 23.4. HJK - TPS, Veikkausliiga, Finnair Stadium
 9. 27.4. TPS - JJK, Veikkausliiga, Veritas Stadion
10.  2.5. HJK - Ilves, Naisten Liiga, Töölön Pallokenttä
11.  3.5. Atlantis - PoPa, Ykkönen, Töölön Pallokenttä
12.  4.5. TPS - Jaro, Veikkausliiga, Veritas Stadion
13.  8.5. TamU - TPS, Veikkausliiga, Ratina
14. 14.5. inter - TPS, Veikkausliiga, Veritas Stadion
15. 17.5. Atlantis - Jippo, Ykkönen, Töölön Pallokenttä
16. 20.5. Klubi-04 - TPV, Ykkönen, Finnair Stadium
17. 25.5. HJK - FC Lahti, Veikkausliiga, Finnair Stadium
18. 26.5. Atlantis - KooTeePee, Ykkönen, Töölön Pallokenttä
19. 27.5. Honka - Jaro, Veikkausliiga, Finnair Stadium
20. 28.5. KuPS - TPS, Veikkausliiga, Väinölänniemi
21. 29.5. Klubi-04 - AC Oulu, Ykkönen, Töölön Pallokenttä
22. 31.5. FC Lahti - TPS, Veikkausliiga, Hiihtostadion
23.  6.6. Suomi - Liechtenstein, MM-karsinta, Olympiastadion
24. 10.6. Suomi - Venäjä, MM-karsinta, Olympiastadion
25. 28.6. HJK - inter, Veikkausliiga, Töölön Pallokenttä
26.  6.7. Honka - TPS, Veikkausliiga, Tapiola
27. 16.7. HIFK - Kiffen, kakkonen, Töölön Pallokenttä
28. 19.7. TPS - HJK, Veikkausliiga, Veritas Stadion
29. 23.7. HJK - FK Vetra, Europa Legue, Finnair Stadium
30. 26.7. HJK - Haka, Veikkausliiga, Finnair Stadium
31. 27.7. JJK - TPS, Veikkausliiga, Harju
32.  9.8. TPS - inter, Veikkausliiga, Veritas Stadion
33. 16.8. HJK - JJK, Veikkausliiga, Töölön Pallokenttä
34. 22.8. Åland United - TPS, Naisten Liiga, Ahvenanmaa
35. 22.8. MIFK - TPS, Veikkausliiga, Wiklöf Holding Arena
36. 29.8. TPS - Honka, Suomen Cup, Paavo Nurmi Stadion
37. 13.9. HJK - RoPS, Veikkausliiga, Finnair Stadium
38. 21.9. HJK - VPS, Veikkausliiga, Finnair Stadium
« Viimeksi muokattu: 21.09.2009 klo 11:17:42 kirjoittanut J.D. »
Edmundo

Paikalla Paikalla


Vastaus #20 : 01.01.2009 klo 14:54:29

17.01.2009 ADO Den Haag - Heracles 2-2
14.02.2009 ADO Den Haag - De Graafschap 1-0
08.03.2009 ADO Den Haag - Ajax 1-1
15.03.2009 ADO Den Haag - NEC Nijmegen 3-0
28.03.2009 Wales - Suomi 0-2
11.04.2009 ADO Den Haag - Sparta Rotterdam 1-2
06.06.2009 Suomi - Liechtenstein 2-1
08.06.2009 Naseva - MYPA 0-9
10.06.2009 Suomi - Venäjä 0-3
16.07.2009 Gorica - FC Lahti 1-0
18.07.2009 Olimpija - Interblock 1-3
30.07.2009 Club Brugge - FC Lahti 3-2
06.08.2009 FC Lahti - Club Brugge 1-1
09.08.2009 FC Lahti - MYPA 0-1
23.08.2009 FC Lahti - HJK 1-2
04.10.2009 Forlì - Cesenatico 2-1
08.11.2009 Inter - AS Roma 1-1
18.11.2009 Slovenia - Venäjä 1-0
21.11.2009 Olimpija - Drava 3-0
28.11.2009 Slovan Bratislava - Tatran Prešov 3-1
« Viimeksi muokattu: 01.12.2009 klo 20:35:48 kirjoittanut Edmundo »
Pyhimys

Poissa Poissa


Vastaus #21 : 01.01.2009 klo 14:54:37

Kolmen viime vuoden saaliina on yhteensä 66 (15+26+25) peliä. Tämän kauden tavoite olkoon 20 matsia.

23.04.2009 Tampere United - FF Jaro 0-2 (Veikkausliiga, Ratina)
29.04.2009 FC Haka - HJK 1-2 (Veikkausliiga, Tehtaan kenttä)
02.05.2009 Tampere United - VPS 1-0 (Veikkausliiga, Ratina)
08.05.2009 Tampere United - TPS 0-2 (Veikkausliiga, Ratina)
10.05.2009 Cagliari Calcio - AS Roma 2-2 (Serie A, Stadio Sant'Elia)
-----------------------------------------------------------------
10.06.2009 Suomi - Venäjä 0-3 (MM-karsinta, Olympiastadion)
17.06.2009 Tampere United - RoPS 3-1 (Veikkausliiga, Ratina)
24.06.2009 FC Haka - FC Lahti 3-0 (Veikkausliiga, Tehtaan kenttä)
01.07.2009 Tampere United - FC Inter 3-2 (Veikkausliiga, Ratina)
09.07.2009 Tampere United - FF Jaro 2-0 (Suomen Cupin 6. kierros, Tammela)
-----------------------------------------------------------------
02.08.2009 FC Haka - JJK 2-4 (Veikkausliiga, Tehtaan kenttä)
07.08.2009 Tampere United - FC Haka 1-1 (Veikkausliiga, Ratina)
29.08.2009 TPV - Tampere United 2-3 ja. (1-1) (Suomen Cupin 7. kierros, Tammela)
23.09.2009 Tampere United - HJK 1-2 (Veikkausliiga, Ratina)
01.10.2009 FC Haka - Tampere United 1-3 (Suomen Cupin 8. kierros, Tehtaan kenttä)
-----------------------------------------------------------------
25.10.2009 Tampere United - FC Honka 4-3 rp. (1-1, 0-0) (Suomen Cupin välierä, Tammela)
« Viimeksi muokattu: 27.10.2009 klo 11:53:51 kirjoittanut Pyhimys »
Hiljainen kostaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TuPV, FC Inter, FC Inter M35


Vastaus #22 : 01.01.2009 klo 15:00:11

Liigacup:
14.2. Inter-Mifk 1-2
21.2. Inter-TPS 0-1
28.2. Inter-Lahti 1-1

Turun divarien treenipelejä:
27.2. TuWe-Inter/2 1-4
1.3.  VG-62-Inter/2 0-2
29.3. Inter/2-JyTy 0-1
29.3. HiHe-TPK3 4-1 (vain 1.puoliaika)
13.4. Inter/2 - AFC Campus 5-0
17.4. Sinimustat - ÅIFK 2-1

Errea piiricup:
21.3. KaaRe-Inter/2 0-0, rp. 4-2

Turun nelonen:
16.4. Ponteva-Inter/2 0-3
22.4. Inter/2-UPK 5-1
2.5. Inter/2-HammIK 0-3
8.5. SCR-Inter/2 0-3
13.5. Inter/2-FC RP 3-1
23.5. PiPS-Inter/2 0-2
29.5. Inter/2-TuWe 2-1

Veikkausliiga:
23.4. Inter-MYPA 2-1
29.4. Inter-Jaro 1-0
14.5. Inter-TPS 2-0
23.5. Inter-Haka 0-2
28.5. Inter-VPS 0-1
1.6. Inter-Honka 2-1

Kakkonen:
3.5. Sinimustat-Jazz-j 0-1
24.5. Sinimustat-Närpes Kraft 5-0
« Viimeksi muokattu: 01.06.2009 klo 23:49:05 kirjoittanut Hiljainen kostaja »
pirakaia

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: PoPa, Inter Turku, MuSa & Huuhkajat


Vastaus #23 : 01.01.2009 klo 15:16:05

Maaottelut:
6.6 Suomi-Liechtenstein 2-1
10.6 Suomi-Venäjä 0-3
15.6 Englanti-Suom U-21 2-1
18.6 Saksa-Suomi U-21 2-0
22.6 Suomi-Espanja U-21 0-2
10.10 Suomi-Wales 2-1

Veikkausliiga:
18.4 TPS-Haka 1-2
23.4 Inter-MyPa 2-1
27.4 TPS-JJK 0-0
30.4 Inter-Jaro 1-0
14.5 Inter-TPS 2-0
24.6 TPS-RoPS 3-2
13.9 TPS-FC Lahti 5-2

Ykkönen:
25.4 PoPa-JIPPO 4-0
3.5 Atlantis-PoPa 0-1
9.5 PoPa-Hämeenlinna 0-2
17.5 KPV-PoPa 2-2
21.5 PoPa-PK-35 1-1
29.5 TPV-PoPa 1-1
7.6 PoPa-KooTeePee 1-0
4.7 PoPa-Viikingit 2-2
1.8 PoPa-PS Kemi 1-3
22.8 KooTeePee-PoPa 2-1
12.9 PoPa-AC Oulu 2-5
26.9 PoPa-KPV 0-1
4.10 FC Hämeenlinna-PoPa 2-2
17.10 PoPa-Atlantis 3-4

Kakkonen:
10.5 FC Jazz-j-LoPa 1-1
15.5 FC Jazz-j-KaaPo 0-2
5.6 FC Jazz-j-Pallo-Iirot 2-1
25.6 FC Jazz-j-Närpes Kraft 2-1
2.8 FC Jazz-j-Ilves 0-2
6.9 FC Jazz-j-Åifk 3-3
20.9 FC Jazz-j-PP-70 2-1
5.10 FC Jazz-j-Sinimustat 0-0

Kolmonen:
16.5 Musa-Nasta 8-1
23.5 RuoVi-Musa 2-2
28.5 Musa-ToVe 5-2
13.6 Musa-FC Rauma 4-0
30.6 FC Jazz-j2-Musa 0-1
11.7 Musa-EuPa 1-1
8.8 Musa-RuoVi 3-1
3-10 Karsintaottelu kakkoseen Musa-VaKP 0-0

Nelonen:
2.6 MäKi-Musa2 1-5
6.9 Musa2-Minto 6-0

Suomen Cup:
13.5 Pato-PoPa 2-5ja.(2-2)
8.7 PoPa-PK-35 3-1
9.7 TamU-Jaro 2-0
29.8 TPS-Honka 2-6ja.(2-2)
30.8 Inter-PoPa 1-0

Liigacup:
6.2 TPS-JJK 3-1
7.2 TamU-Inter 5-2
13.2 TPS-TamU 0-0
14.2 Inter-IFK Mariehamn 1-2
21.2 Inter-TPS 0-1
13.3 TPS-RoPS 3-0

Harkoitusottelut:
16.1 Tps-Atlantis 1-0
23.1 Tps-PoPa 1-2
29.1 PoPa-Iirot 6-2
5.3 PoPa-VIFK 1-0
14.3 Djurgården-Inter 1-1
4.4 Vps-PoPa 7-0
20.12 PoPa A-MuSa2 3-1

Naisten Liiga:
8.8 Nicefutis-TPS 2-0

Tavoite 50 (64/50)
« Viimeksi muokattu: 20.12.2009 klo 11:26:14 kirjoittanut pirakaia »
g.neville

Poissa Poissa


Vastaus #24 : 01.01.2009 klo 15:20:17

24.1 Tove - Ruovi 0-3
7.2  TamU - Inter Turku 5-2

Junnupelejä
Fc Jazz/b - Nice Futis
Musa/b - Njs/b
« Viimeksi muokattu: 07.02.2009 klo 23:21:43 kirjoittanut g.neville »

 
Sivuja: [1] 2 ... 12
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines