FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
01.07.2022 klo 20:20:49 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Futissuomi.fi, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: 1 [2] 3 ... 12
 
Kirjoittaja Aihe: Paikan päällä nähdyt ottelut 2009  (Luettu 45720 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
wilsonmiza

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Turun Palloseura


Vastaus #25 : 01.01.2009 klo 16:23:26

Veikkausliiga:
18.4 TPS - Haka 1-2
29.4 Haka - HJK 1-2
4.5 TPS - Jaro 1-1
8.5 TamU - TPS 0-2
14.5 Inter - TPS 2-0
24.5 TPS - MIFK 0-0
13.7 Haka - TPS 0-3
19.7 TPS - HJK 1-1
31.7 TPS - TamU 1-0
9.8 TPS- Inter 2-0
22.8 MIFK - TPS 1-1
13.9 TPS - Lahti 5-2
23.9 TPS - KuPS
17.10 TPS - Honka

Suomen Cup:
9.4. ViiPV - KaVo 2-3 1.kierros
29.8 TPS - Honka 2-6 7.kierros

Nelonen:
13.5 ViiPV - NoPy 5-1
29.5 ViiPV - LaVe 2-6
12.6 ViiPV - LeKi 3-1
16.6 FC Vapsi - ViiPV 3-2
24.6 ViiPV - NePa 2-0
2.7 FC Tampere - ViiPV 1-0
9.7 ViiPV - PP-70/2 9-0
18.7 Sopu - ViiPV 6-0
22.7 ViiPV - PJK/2 1-11
7.8 ViiPV - TP-T 3-1
12.8 LaVe - ViiPV 1-0
19.8 ViiPV - TPV/2 0-4
28.8 LeKi - ViiPV 1-1
2.9 ViiPV - FC Vapsi 1-1
19.9 ViiPV - FC Tampere 3-1

Naisten liiga:
12.9 TPS - KMF (1.puoliaika)
« Viimeksi muokattu: 18.10.2009 klo 14:44:56 kirjoittanut wilsonmiza »
Bale

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HyPS & SMJ


Vastaus #26 : 01.01.2009 klo 16:34:16

Nuoret

La 14.3. 15:00 HyPS B - FC Espoo 1 - 2
La 2.5. 13:00 HyPS B - PK-35 2 - 3
Su 3.5. 12:00 HyPS A - FC Kuusysi/2 4 - 1
To 21.5. 19:05 HyPS A - JäPS/AC 4 - 1  
Ma 1.6. 18:00 HyPS A - TiPS/AN 3 - 0
Ma 15.6. 18:00 HyPS A - Malmin Ponnistajat 0 - 1
Su 26.7. 18:00 HyPS B - WJK 4 - 0
Ti 18.8. 19:15 TuPS A - FC Kuusysi 2 - 3
Su 30.8. 16:45 HyPS A - EBK 1 - 7
La 12.9. 15:00 VJS - HyPS B 8 - 0

Kakkonen

Ke 8.4. 19:30 HyPS – EIF 2 – 1 harjoitusottelu
Su 3.5. 18:30 HyPS -GrIFK 2 - 3
Pe 29.5. 18:30 HyPS – Gnistan 0 - 2
La 13.6. 16:00 HyPS - Warkaus JK 2 - 3
Pe 10.7. 18:30 HyPS – KTP  2 - 5
La 25.7. 16:00 HyPS – FC Kuusankoski 3 – 1
La 1.8. 16:00 HyPS – Kultsu FC 2 – 0
Pe 21.8. 18:30 HyPS - LPS 3 - 0
Su 6.9. 15:00 HyPS – FC Futura 8 - 4
La 26.9. 15:00 HyPS - HIFK 0-2
Su 11.10. 15:00 HyPS - KäPa 1 - 1

Kolmonen

To 20.8. 18:00 TuPS - MPS 2 - 7
La 3.10. 16:00 JäPS - PK-35 7 - 2

Vitonen

Pe 28.8. 19:15 Apollo - RIlves 2 5 - 1
Pe 11.9. 19:05 Apollo - KP-75 Kotiparturit 4 - 0

Kutonen

Pe 11.9. 18:00 Pelikaani - Ares-86 2 - 0

MM-Karsinta

La 6.6. 19:00 Suomi - Liechtenstein 2 - 1
Ke 10.6. 20:30 Suomi - Venäjä 0 - 3
La 10.10 17:00 Suomi - Wales 2 - 1
« Viimeksi muokattu: 26.10.2009 klo 11:49:49 kirjoittanut Bale »
yksi

Poissa Poissa


Vastaus #27 : 01.01.2009 klo 16:37:12

Harjoitusottelut:

4.2  TP-47 - Haparanda FF
31.3 Ps Kemi - RoPS
4.4  RoPS - TP-47

Ykkönen:

2.5 TP-47 - KPV
24.5 PS Kemi - JIPPO
31.5 TP-47 - PK-35
17.6 PS Kemi - TP-47
5.7 TP-47 - FC Hämeenlinna
12.7 TP-47 - FC KooTeePee
26.7 TP-47 - FC Viikingit
5.8 TP-47 - PS Kemi
9.8 PS Kemi - KPV
16.8 TP-47 - FC PoPa
22.8 TP-47 - JIPPO
3.10 TP-47 - AC Oulu
11.10 TP-47 - FC Kiisto
17.10 KPV - TP-47

Maaottelut:

6.6 Suomi - Liechtenstein
10.6 Suomi - Venäjä
« Viimeksi muokattu: 04.11.2009 klo 16:36:15 kirjoittanut yksi »
Maikson

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Prutkuli


Vastaus #28 : 01.01.2009 klo 18:29:56

Maaottelut:
24. Suomi/U21 - Latvia/U21 1.4.
47. Suomi - Liechtenstein 6.6.
50. Suomi - Venäjä 10.6.
53. Englanti/U21- Suomi/U21 15.6.
54. Saksa/U21 - Suomi/U21 18.6.
55. Suomi/U21 - Espanja/U21 22.6.
60. Suomi/U19 - Viro/U19 15.7.

Naisten EM-kisat:
81. Suomi - Tanska 23.8.
90. Englanti - Saksa 10.9.

Europelit:
61. HJK - Vetra 23.7.
70. FC Lahti - Club Brugge 6.8.

Veikkausliiga:
29. HJK - TPS 23.4.
35. HJK - MIFK 6.5.
38. HJK - FC Honka 14.5.
43. HJK - FC Lahti 25.5.
45. HJK - Tampere United 28.5.
58. HJK - FC Inter 28.6.
62. HJK - FC Haka 26.7.
72. FC Honka - HJK 9.8.
75. HJK - JJK 16.8.
91. HJK - RoPS 13.9.
93. HJK - VPS 20.9.
95. HJK - MyPa 27.9.
98. FC Honka - RoPS 4.10.
100. HJK - Jaro 17.10.

Ykkönen:
53. Klubi 04 - FC Kiisto 13.6.
69. FC Viikingit - PK-35 Vantaa 5.8.
99. Klubi 04 - PK-35 Vantaa 5.10.

Kakkonen:
33. HIFK - KäPa 4.5.
59. KäPa - GrIFK 14.7.
64. KäPa - LPS 29.7.
68. HIFK - Gnistan 2.8.
71. LPS - MP 8.8
78. Kiffen - FC Futura 18.8.
92. Kiffen - HIFK 15.9.
97. KäPa - HIFK 3.10.

Kolmonen:
31. MPS - FC Degis 28.4.
35. MaKu - Zyklon 7.5.
41. FC Viikingit/2 - Zyklon 19.5.
42. MaKu - EsPa 21.5.
63. FC Viikingit/2 - FC Degis 28.7.
65. HerTo - Stars 30.7.
68. PK-35 - City Stars 4.8.
80. FC Degis - Zyklon 21.8.
82. Spartak - PK-35 25.8.
84. SAPA - BK-46 27.8.

Nelonen:
49. Kiffen/2 - AC StaSi 9.6.
66. HDS/Mondial - PPJ 31.7.
73. Strikers/Bertil - HDS/Mondial 10.8.
74. PPJ - KäPa/PuLe 12.8.
86. Zenith - Gnistan/2 31.8.

Vitonen:
48. Juhlahevoset - Ellas 8.6.
76. Juhlahevoset - Colo-Colo/UNO 17.8.
87. KäPa/Akatemia - SS Stanley 1.9.

Kutonen:
34. Töölön Taisto - HakPa 5.5.
37. HeMan/1 - Töölön Taisto 13.5.
44. SAPA/2 - Töölön Taisto 26.5.
46. Töölön Taisto - Kullervo 4.6.
51. Töölön Taisto - Pallo 11.6.
56. Töölön Taisto - Trikiinit 24.6.
77. FC POHU/Swigu - AC StaSi/Europort 17.8.
79. Töölön Taisto - FC POHU/Playboys 20.8.
83. Töölön Taisto - HePu 26.8.
88. WäSy - Töölön Taisto 2.9.
89. Zoom - Töölön Taisto 8.9.
94. Töölön Taisto - MaKu/Legends 22.9.
96. Töölön Taisto - POHU/Swigu 30.9.

Suomen Cup:
25. PPJ/2 - KäPa/A 4.4.
27. Töölön Taisto - FC Viikingit/2 5.4.
28. FC East - AC StaSi/2 20.4.
32. HJK-Liiga/A - Ponnistus 29.4.
36. HJK-Liiga/A - PK-35 Vantaa 12.5.
39. MPS - FC K-Jazz/1 16.5.
40. FC POHU/3 - AC Vantaa 18.5.
85. Gnistan - FC Lahti 30.8.

Nuoret:
30. PK-35 - KuPS A-SM 25.4.
52. HJK - FC Inter A-SM 13.6.
57. HJK - MyPa B-SM 27.6.
67. KäPa - TPS A-SM 1.8.

Harjoitusottelut:

1. Kontu - EBK 18.1.
2. PK-35 - KäPa 23.1.
3. HJK/B - TPS/B 25.1.
4. HJK/A - TPS/A 25.1.
5. Atlantis - Gnistan 29.1.
6. PK-35 - GrIFK 30.1.
7. PK-35 - Kiffen 6.2.
8. Kontu/A - TiPs/A 6.2.
9. HIFK/2 - PPJ 7.2.
10. Atletico Malmi - Töölön Taisto 8.2.
11. Kiffen - PK-KU 15.2.
12. HIFK - JK Kalev 21.2.
13. HIFK - Spartak 27.2.
14. Töölön Taisto - LauttaPallo 7.3.
15. AC Vantaa - Viikingit/2 19.3.
16. Gnistan - Klubi 04 21.3.
17. Töölön Taisto - FC Ellas 21.3.
18. HJK/A - HIFK 22.3.
19. KäPa - LoPa 24.3.
20. HJK/Laajasalo - Töölön Taisto 26.3.
21. HJK - PoPa 27.3.
22. PK-35 - HyPS 27.3.
23. HJK/A - Kiffen 1.4.
26. Gnistan - FC Viikingit 4.4.
« Viimeksi muokattu: 18.10.2009 klo 13:23:58 kirjoittanut Maikson »
zoni

Poissa Poissa


Vastaus #29 : 01.01.2009 klo 19:06:14

Liigacup, Suomen Cup ja Eurocupit:
17.3. KuPS - Haka 2-1
6.8. FC Lahti - Club Brügge 1-1
30.8. KuPS - HJK 1-0

Ulkomaat:
17.5. Hammarby - Malmö 1-0
18.5. Djurgården - AIK 0-1

Maajoukkue:
10.6. Suomi - Venäjä 0-3

Veikkausliiga:

10.5. KuPS - JJK 2-0
28.5. KuPS - TPS 0-3
13.6. KuPS - MYPA 0-2
4.7.  KuPS - RoPS 3-0
12.7. KuPS - HJK 0-3
19.7. KuPS - Lahti 1-1
26.7. KuPS - IFK Mariehamn 2-2
2.8.  KuPS - FF Jaro 2-2
13.9. KuPS - Haka 5-1
26.9. KuPS - Honka 0-4
« Viimeksi muokattu: 26.09.2009 klo 22:34:23 kirjoittanut zoni »
Toranaga

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Suomen maajoukkue


Vastaus #30 : 01.01.2009 klo 19:11:49

Jee, varaus kakkossivulle Tuoppi

e: viime vuonna tuli nähtyä 25 matsia, eiköhän tänä vuonna pääse vähintään samaan
e2: HJK - FK Vétra sai kunnian olla tämän kauden 25. paikanpäällä nähty peli, joten tavoite saavutettu


Maaottelut 8)
Wales - Suomi
Suomi - Liechtenstein
Suomi - Venäjä
Suomi - Wales
Englanti U21 - Suomi U21 (EM)
Suomi U21 - Hollanti U21 (MM-k)

UEFA Europa League
HJK - FK Vétra

Veikkausliiga Tuoppi
HJK - TPS
HJK - FC Lahti
FC Honka - FF Jaro
HJK - FC Haka
FC Honka - HJK
HJK - RoPS
HJK - MYPA
HJK - FF Jaro

Kakkonen
HyPS - GrIFK
GrIFK - IF Gnistan
GrIFK - FC Kultsu
GrIFK - MP
FC Futura - GrIFK
HIFK - GrIFK
GrIFK - FC Kuusankoski
GrIFK - KTP
GrIFK - LPS
GrIFK - HIFK
GrIFK - KäPa

Suomen Cup
Pöxyt - GrIFK

Liigacup
HJK - FF Jaro (LC)
FC Honka - FF Jaro (LC)
HJK - FC Honka (LC)
TamU - HJK (LC-finaali)

Harjoitusottelut
PK-35 - GrIFK
GrIFK - Honka Akatemia
GrIFK - ÅIFK
GrIFK - FC Espoo

Allsvenskan
AIK - IFK Göteborg

Axpo Super League
Grasshopper Club Zürich - FC Zürich
« Viimeksi muokattu: 08.12.2009 klo 22:16:06 kirjoittanut Toranaga »
vornander4

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #31 : 01.01.2009 klo 19:23:29

Varataan, viime vuoden 22 ottelua tulee varmaan ylitettyä. Laitetaan nyt 30 tavoitteeksi  Tuoppi

1. 7.2     HJK - FF Jaro 1-0 (Liigacup) Tali
2. 21.3    HJK - FC Lahti 2-2, 5-3 rp. (Liigacup) Finnair Stadion
3. 15.4    Tampere United - HJK 2-0 (Liigacup) ISS Stadion
4. 18.4    HJK - KuPS 5-1 (Veikkausliiga) Finnair Stadion
5. 19.4    FC Honka - FC Lahti 2-2 (Veikkausliiga) Finnair Stadion
6. 24.4    HJK - TPS 2-2 (Veikkausliiga) Finnair Stadion
7. 6.5      HJK - IFK Mariehamn 2-0 (Veikkausliiga) Finnair Stadion
8. 6.6      Suomi - Liechtenstein 2-1 (MM-Karsinta) Olympiastadion
9. 10.6    Suomi - Venäjä 0-3 (MM-Karsinta) Olympiastadion
10. 13.6   KäPa - FC Kuusankoski 0-0 (Kakkonen) Max Westerberg Arena
11. 15.6   Englanti U21 - Suomi U21 2-1 (U21 EM-kilpailut) Örjans Vall
12. 18.6   Saksa U21 - Suomi U21 2-0 (U21 EM-kilpailut) Örjans Vall
13. 22.6   Suomi U21 - Espanja U21 0-2 (U21 EM-kilpailut) Gamla Ullevi
14. 24.6   Gnistan - LPS 3-1 (Kakkonen) Fair Pay Arena
15. 28.6   HJK - FC Inter 2-0 (Veikkausliiga) Pallokenttä
16. 2.7     FC Lahti - Dinamo Tirana 4-1 (Europa League) Hiihtostadion
17. 8.7     FC Espoo - HJK 0-1 (Suomen Cup) Leppävaaran Stadion
18. 12.7   Klubi-04 - FC Viikingit 1-1 (Ykkönen) Pallokenttä
19. 23.7   HJK - FK Vetra 1-3 (Europa League) Finnair Stadion :keskari:
20. 26.7   HJK - Valkeakosken Haka 3-3 (Veikkausliiga) Finnair Stadion
21. 13.9   HJK - RoPS 4-0 (Veikkausliiga) Finnair Stadion
22. 20.9   HJK - VPS 2-0 (Veikkausliiga) Finnair Stadion
23. 27.9   HJK - MYPA 1-0 (Veikkausliiga) Finnair Stadion
24. 17.10  HJK - Jaro 1-1 (Veikkausliiga) Finnair Stadion Tuoppi
25. 12.12  Milwall FC - Walsall FC 2-1 (Coca-Cola League One) The New Den
« Viimeksi muokattu: 15.12.2009 klo 02:54:21 kirjoittanut vornander4 »
stonax

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS


Vastaus #32 : 01.01.2009 klo 19:58:58

Viime vuonna tuli katsottua 35 peliä, joten eiköhän 36 laiteta tavoitteeksi.

Maaottelut
6.6.Suomi - Liechtenstein2-1   Olympiastadion
10.6.Suomi - Venäjä0-3   Olympiastadion
9.9.Liechtenstein - Suomi1-1   Rheinpark Stadion
     
Naisten EM-Lopputurnaus
3.9.Suomi -Englanti2-3   Veritas Stadion
     
Veikkausliiga
18.4.TPS - Haka   1-2Veritas Stadion
23.4.HJK - TPS2-2Finnair Stadium
27.4.TPS - JJK   0-0Veritas Stadion
4.5.TPS - FF Jaro   1-1Veritas Stadion
8.5.TamU - TPS0-2Ratinan Stadion
14.5.FC Inter - TPS2-0Veritas Stadion
17.5.TPS - VPS2-0Veritas Stadion
23.5.FC Inter - Haka0-2Veritas Stadion
24.5.TPS - IFK Mariehamn   0-0Veritas Stadion
1.6.FC Inter - FC Honka2-1Veritas Stadion
24.6.TPS - Rops   3-2Veritas Stadion
27.6.TPS - MYPA   3-1Veritas Stadion
19.7.TPS - HJK   1-1Veritas Stadion
31.7.TPS - TamU   1-0Veritas Stadion
9.8.TPS - FC Inter   2-0Veritas Stadion
15.8.FC Honka - TamU   3-1Tapiolan Urheilupuisto
22.8.IFK Mariehamn - TPS   1-1Wiklöf Holding Arena
23.9.TPS - Kups   3-0Veritas Stadion
4.10.MYPA -  TPS   2-2Saviniemen Stadion
18.10.TPS - FC Honka   0-0Veritas Stadion
     
Mestarien liigan karsinta
15.7.FC Inter- Sheriff0-1   Veritas Stadion
     
Suomen Cup
4.6.TPK A - TamU     1-10   Yläkenttä
17.6.MaPS - TPS1-6   Taponkedon kenttä
29.8.TPS - FC Honka2-6   Paavo Nurmi Stadion
30.8.FC Inter - PoPa1-0  Paavo Nurmi Stadion
     
LiigaCup
6.2.TPS - JJK3-1   Kupittaa 5
13.2.TPS - TamU0-0   Kupittaa 5
21.2.FC Inter - TPS0-1   Kupittaa 5
13.3.TPS - Rops3-0   Kupittaa 5
     
Kakkonen
3.5.FC Sinimustat - Fc Jazz-j     0-1   Yläkenttä
9.5.ÅIFK - FC Espoo     1-2   Yläkenttä
14.6.ÅIFK - Pallohonka     3-0   Yläkenttä
27.7.ÅIFK - FC Sinimustat     0-1   Yläkenttä
     
Naisten liiga
9.5.TPS - KPV1-0   Yläkenttä
22.8.Åland United - TPS6-2   Bengtsböle IP
     
Harjoitusottelut
16.1.TPS - Atlantis FC   1-0Yläkenttä
23.1.TPS - PoPa1-2Kupittaa 5
7.3.AIK - TPS0-0Skytteholms IP
« Viimeksi muokattu: 18.10.2009 klo 02:14:30 kirjoittanut stonax »
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #33 : 01.01.2009 klo 20:18:44

Veikkausliiga

23.4 Tampere United - FF Jaro 0-2 | Ratina
7.5 FF Jaro - KuPS 1-1 | Pietarsaaren Keskuskenttä
13.5 VPS - FF Jaro 1-2 | Hietalahti
24.5 FF Jaro - MYPA 3-0 | Pietarsaaren Keskuskenttä
31.5 FF Jaro - JJK 5-1 | Pietarsaaren Keskuskenttä
14.6 FF Jaro - RoPS 2-0 | Pietarsaaren Keskuskenttä
24.6 FF Jaro - IFK Mariehamn 0-0 | Pietarsaaren Keskuskenttä
5.7 FF Jaro - HJK 0-2 | Pietarsaaren Keskuskenttä
20.7 FF Jaro - Tampere United 0-0 | Pietarsaaren Keskuskenttä
25.7 FF Jaro - FC Inter 0-1 | Pietarsaaren Keskuskenttä
2.8 KuPS - FF Jaro 2-2 | Magnum Arena
6.8 FF Jaro - VPS 1-3 | Pietarsaaren Keskuskenttä
17.8 FF Jaro - FC Lahti 0-1 | Pietarsaaren Keskuskenttä
13.9 JJK - FF Jaro 0-2 | Harjun Stadion
20.9 FF Jaro - TPS 1-0 | Pietarsaaren Keskuskenttä
23.9 FF Jaro - FC Honka 3-5 | Pietarsaaren Keskuskenttä
4.10 FF Jaro - Valkeakosken Haka 1-0 | Pietarsaaren Keskuskenttä

Kakkonen

2.5 JBK - FC OPA 0-4 | Tellushalli
16.5 JBK - Norrvalla FF 2-0 | Tellushalli
7.6 JBK - OLS 2-2 | Länsikenttä
11.6 GBK - JBK 1-0 | Kokkolan Keskuskenttä
28.6 JBK - FCJ Blackbirds 3-1 | Pietarsaaren Keskuskenttä
11.7 JBK - Virkiä 3-3 | Länsikenttä
25.7 JBK - PK-37 5-0 | Länsikenttä
1.8 JBK - FC Vaajakoski 3-0 | Länsikenttä
12.8 JBK - GBK 0-0 | Pietarsaaren Keskuskenttä
23.8 JBK - OPS-jp 1-2 | Länsikenttä
11.9 JBK - VIFK 0-3 | Tellushalli

Nelonen

27.5 IFK Jakobstad - OuHu 15-0 | Tellushalli
26.6 IFK Jakobstad - K-Pallo 5-2 | Itälä
21.7 IFK Jakobstad - GBK II 5-0 | Länsikenttä
27.7 IFK Jakobstad - Esse IK 6-0 | Länsikenttä
9.8 IFK Jakobstad - IK Myran 3-3 | Itälä
27.8 PeFF - IFK Jakobstad 3-0 | Falli
3.8 IFK Jakobstad - LBK 5-3 | Tellushalli
16.9 IFK Jakobstad - HBK 6-0 | Tellushalli

Suomen Cup

5.4 Esse IK - IFK Jakobstad 0-6 | Tellushalli
18.4 PeFF - FC Folk 5-0 | Tellushalli
26.4 IFK Jakobstad - Oulun Jalkapalloklubi 4-1 | Tellushalli
3.5 PeFF - FC Rai 7-1 | Tellushalli
5.5 IFK Jakobstad - JBK 2-3 | Tellushalli
19.5 PeFF - GBK 1-3 | Falli
9.7 Tampere United - FF Jaro 2-0 | Tammelan Stadion

Miesten Liigacup

10.2 FF Jaro - VPS 0-2 | Tellushalli
14.2 FF Jaro - KuPS 3-1 | Tellushalli
4.3 MyPa - FF Jaro 0-5 | Tellushalli
6.3 FF Jaro - Valkeakoseken Haka 1-1 | Tellushalli
21.3 FF Jaro - Tampere United 0-1 | Tellushalli

Kreikan Superliiga

27.9 Ergotelis FC - Panthrakikos FC 4-0 | Pankritio Staduim

Naisten Liiga

2.5 FC United - FC Kuusysi 11-2 | Tellushalli
16.5 FC United - KMF 2-1 | Pietarsaaren Keskuskenttä
21.5 FC United - PuiU 3-0 | Pietarsaaren Keskuskenttä
3.5 FC United - KPV 4-0 | Pietarsaaren Keskuskenttä
7.6 FC United - NiceFutis 0-3 | Pietarsaaren Keskuskenttä
4.7 FC United - Ilves 1-4 | Pietarsaaren Keskuskenttä
23.8 FC United - TiPS 0-1 | Pietarsaaren Keskuskenttä

Naisten Suomen Cup

11.7 FC United - KPV 3-0 | Pietarsaaren Keskuskenttä
15.10 FC United - FC Honka 1-6 | Tellushalli

Naisten Liigacup

24.1 FC United - HJK 0-4 | Tellushalli

Harjoitusottelut

24.1 FF Jaro - JJK 1-1 | Tellushalli
30.1 JBK - KPV 0-2 | Tellushalli
30.1 FF Jaro - FC Kiisto 0-0 | Tellushalli
31.1 JBK - FC Kiisto 1-4 | Tellushalli
31.1 FF Jaro - KPV 1-0 | Tellushalli
14.2 JBK - VIFK 4-2 | Tellushalli

B-junioreiden 1-divisoona

22.6 FF Jaro - JJK 4-1 | Länsikenttä

Talenttiakatemian SM-Sarja

17.1 FF Jaro Akatemia - FC Lahti Akatemia 3-1 | Tellushalli

Yhteensä: 67

Maaleja: 257
Maalikeskiarvo: 3,84

Viime kauden lista.
« Viimeksi muokattu: 15.10.2009 klo 21:00:17 kirjoittanut Andreas »
ozku

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka


Vastaus #34 : 01.01.2009 klo 20:24:38

Veikkausliiga

19.4 FC Honka - FC Lahti 2-2 (Finnair Stadium)
4.5 FC Haka - FC Honka 1-1 (Tehtaan kenttä)
7.5 FC Honka - MYPA 0-0 (Finnair Stadium)
14.5 HJK - FC Honka 1-1 (Finnair Stadium)
23.5 JJK - FC Honka 2-3 (Harjun kenttä)
27.5 FC Honka - FF Jaro 5-1 (Finnair Stadium)
6.7 FC Honka - TPS 0-0 (Tapiolan Urheilupuisto)
12.7 FC Lahti - FC Honka 1-1 (Lahden Hiihtostadion)
19.7 FC Honka - MIFK 1-1 (Tapiolan Urheilupuisto)
26.7 FC Honka - VPS 3-0 (Tapiolan Urheilupuisto)
2.8 MYPA - FC Honka 1-3 (Saviniemen jalkapallostadion)
9.8 FC Honka - HJK 1-1 (Tapiolan Urheilupuisto)
15.8 FC Honka - TamU 3-1 (Tapiolan Urheilupuisto)
23.8 FC Honka - JJK 5-2 (Tapiolan Urheilupuisto)
12.9 FC Honka - FC Inter 2-3 (Tapiolan Urheilupuisto)
20.9 FC Honka - FC Haka 2-0 (Tapiolan Urheilupuisto)
27.9 HJK - MYPA 1-0 (Finnair Stadium)
4.10 FC Honka - RoPS 9-0 (Tapiolan Urheilupuisto)
17.10 TPS - FC Honka (Veritas Stadion)

Liigacup


20.2 FC Honka - FF Jaro 2-0 (Esport Arena)
27.2 HJK - FC Honka 3-0 (Tali)
15.4 TamU - HJK 2-0 (ISS Stadion)

Harjoitusottelut


15.4 FC Honka - FC Inter 1-0 (Tapiolan Urheilupuiston tekonurmi)
4.12 FC Honka - VPS 0-0 (Esport Arena)
12.12 FC Honka - MYPA 1-1 (Esport Arena)
12.12 Pallohonka - FC Espoo 3-3 (Kauniaisten tekonurmi)
18.12 FC Honka - FC Lahti 4-1 (Esport Arena)

Maaottelut

6.6 Suomi - Liechtenstein 2-1 (Olympiastadion)
10.6 Suomi Venäjä 0-3 (Olympiastadion)
10.10 Suomi - Wales 2-1 (Olympiastadion)

Eurooppa Liiga

16.7 FC Honka - Bangor City FC 2-0 (Tapiolan Urheilupuisto)
30.7 FC Honka - FK Karabakh 0-1 (Finnair Stadium)

Suomen Cup

FC Honka A1 - KuPS 2-3 (Espoonlahti)
TPS - FC Honka 2-6 (Paavo Nurmen stadion)

Kolmonen


12.8 FC Espoo/2 - TuPS (Keski-Espoon nurmi)
13.8 EBK - HIFK/2 2-1 (Keski-Espoon nurmi)

Allsvenskan

25.10 Hammarby IF - AIK 1-2 (Råsunda)

37 ottelua
« Viimeksi muokattu: 19.12.2009 klo 04:13:53 kirjoittanut ozku »
grönvit

Poissa Poissa


Vastaus #35 : 01.01.2009 klo 21:32:18

Ulkomaat

30.3 Kingstonian FC - Walton & Hersham (Lontoo, Kingsmeadow)
31.3 Millwall - Colchester (Lontoo, The Den)
8.8 AIK - Brommapojkarna (Tukholma, Råsunda)
9.8 Djurgården - Hammarby (Tukholma, Råsunda)

Maaottelut:

28.3 Wales - Suomi (Cardiff, Millenium Stadium)
6.6 Suomi - Liechenstein (Helsinki, Olympiastadion)
10.6 Suomi - Venäjä (Helsinki, Olympiastadion)
12.8 Ruotsi - Suomi (Tukholma, Råsunda)
10.11 Suomi - Wales (Helsinki, Olympiastadion)
14.10 Saksa - Suomi (Hampuri, Volksparkstadion)

Euromatsit

6.8 FC Lahti - Club Brügge (Lahti, Hiihtostadion)

Veikkausliiga

18.4 HJK - KuPS (Helsinki, Finnair Stadion)
23.4 FC Lahti - KuPS (Lahti, Hiihtostadion)
28.4 MIFK - KuPS (Maarianhamina, Wiklöf Holding Arena)
10.5 KuPS - JJK (Kuopio, Väinölänniemi)
18.5 KuPS - Inter (Kuopio, Väinölänniemi)
24.5 Tampere United - KuPS (Ratina, Tampere)
28.5 KuPS - TPS (Kuopio, Väinölänniemi)
31.5 Haka - KuPS (Valkeakoski, Tehtaan Kenttä)
13.6 KuPS - MyPa (Kuopio, Väinölänniemi)
17.6 VPS - KuPS (Vaasa, Hietalahti)
4.7 KuPS - RoPS (Kuopio, Magnum Areena)
12.7 KuPS - HJK (Kuopio, Magnum Areena)
19.7 KuPS - FC Lahti (Kuopio, Magnum Areena)
26.7 KuPS - MIFK (Kuopio, Magnum Areena)
2.8 KuPS - Jaro (Kuopio, Magnum Areena)
5.8 JJK - KuPS (Jyväskylä, Harju)
22.8 KuPS - Tampere United (Kuopio, Magnum Areena)
13.9 KuPS - Haka (Kuopio, Magnum Areena)
20.9 MyPa - KuPS (Kouvola, Saviniemen stadion)
26.9 KuPS - Honka (Kuopio, Magnum Areena)
4.10 KuPS - VPS (Kuopio, Magnum Areena)
17.10 RoPS - KuPS (Rovaniemi, Keskuskenttä)

Suomen Cup

SiPS - ToU (Kuopio, Magnum Areena)
30.8 KuPS - HJK (Kuopio, Magnum Areena) (aidan takaa tosin...)
1.10 KuPS - Inter (Kuopio, Magnum Areena)

Liigacup

27.2 HJK - FC Honka (Helsinki, Talin halli)
2.3 KuPS - HJK (Kuopio, Magnum Areena)
17.3 KuPS - Haka (Kuopio, Magnum Areena)

Kakkonen

30.7 Warkaus JK - MP (Varkaus, Keskuskenttä)

Kolmonen

9.5 Zulimanit - JIlves (Kuopio, Magnum Areena)
9.6 Zyklon - TuPS (Pirkkola, Helsinki)

A-junioreiden SM-sarja

3.4 KuPS - HJK (Kuopio, Magnum Areena)
16.5 KuPS - Inter (Kuopio, Magnum Areena)
« Viimeksi muokattu: 18.10.2009 klo 19:01:07 kirjoittanut grönvit »
Thouni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Artsakh, M'well, Zapresic boys.


Vastaus #36 : 01.01.2009 klo 21:51:37

Jooh.

1. HJK-JK Kalju, harjoitusottelu, Tali. 16.1
2. Viikingit-Klubi 04, harjoitusottelu, Tali. 22.1
3. HJK-MyPa, Liigacup, Tali, 23.1
4. HJK-Tampere United, Uusi Lahti cup, Lahden suurhalli. 31.1
5. FC Lahti-MyPa, Uusi Lahti cup, Lahden suurhalli. 31.1
6. Klubi 04-KäPa, harjoitusottelu, Tali. 3.2
7. Honka/2-Klubi 04, harjoitusottelu, Esport Arena. 7.2
8. HJK-FF Jaro, Liigacup, Tali. 7.2
9. Klubi 04-PK-35, harjoitusottelu, Tali. 13.2
10. HJK-Levadia, harjoitusottelu, Tali. 17.2
11. FC Haka-HJK, Liigacup, Sahara. 21.2
12. Klubi 04-TPV, harjoitusottelu, Tali. 27.2
13. HJK-FC Honka, Liigacup, Tali. 27.2
14. Klubi 04-PP-70, harjoitusotteli, Tali. 17.3
15. HJK-FC Lahti, Liigacup, Finnair Stadion. 21.3
16. Wales-Suomi, MM-karsinta, Millenium Stadium. 28.3
17. Kingstonian FC-Walton and Hersham. Ryman League Division One, Kingsmeadow Stadium. 30.3
18. Millwall-Colchester, Coca Cola League One, The New Den. 31.3
19. HJK-Tampere United, Liigacup, ISS-Stadion. 15.4.
20. Klubi 04-Atlantis, Ykkönen, Finnair Stadion. 17.4
21. HJK-KuPS, Veikkausliiga, Finnair Stadion. 18.4
22. FC Honka-FC Lahti, Veikkausliiga, Finnair Stadion. 19.4
23. HJK-TPS, Veikkausliiga, Finnair Stadion. 23.4
24. LPS-KTP, Kakkonen, Laajasalon hiekka. 25.4
25. SAPA-JäPS, Suomen Cup, Pallokenttä 6. 25.4
26. FC Haka-HJK, Veikkausliiga, Tehtaan kenttä. 29.4
27. SAPA-Kasiysi, Kolmonen, Pallokenttä 6. 2.5
28. Atlantis-PoPa, Ykkönen, Pallokenttä. 3.5
29. Klubi 04-KooTeePee, Ykkönen, Finnair Stadion. 4.5
30. HJK-IFK Mariehamn, Veikkausliiga, Finnair Stadion. 6.5
31. PK-35-Klubi 04, Ykkönen, ISS-Stadion. 8.5
32. HJK/A-PK-35, Suomen Cup, Pallokenttä. 12.5
33. HJK-FC Honka, Veikkausliiga, Finnair Stadion. 14.5
34. Kiffen-Gnistan, Kakkonen, Pallokenttä. 15.5
35. Atlantis-JIPPO, Ykkönen, Pallokenttä. 17.5
36. Klubi 04-TPV, Ykkönen, Finnair Stadion. 20.5
37. Gnistan-HIFK, Kakkonen, Fair Pay Arena. 24.5
38. HJK-FC Lahti, Veikkausliiga, Finnair Stadion. 25.5
39. HJK-Tampere United, Veikkausliiga, Finnair Stadion. 28.5
40. Klubi 04-AC Oulu, Pallokenttä, Ykkönen. 29.5
41. RoPS-HJK, Susivouti, Veikkausliiga. 31.5
42. PuiU-Honka, Puistolan nurmi, Naisten Liiga. 3.6
43. Gnistan-KTP, Fair Pay arena, Kakkonen. 6.6
44. Suomi-Liechenstein, Olympiastadion, MM-karsinta. 6.6
45. Valtti-Sudet, Myllypuro, B-tytöt Ykkönen. 7.6
46. Suomi-Venäjä, Olympiastadion, MM-karsinta. 10.6
47. KäPa-FC Kuusankoski, Max Westerberg Arena, Kakkonen. 13.6
48. LPS-HIFK, Laajasalon nurmi, Kakkonen. 14.6
49. Suomi-Englanti, Örjans Vall, U-21 EM-kisat. 15.6
50. Ruotsi-Valko-Venäjä, Swedbank Stadion, U-21 EM-kisat. 16.6
51. Saksa-Suomi, Örjans Vall, U-21 EM-kisat. 18.6
52. PPV-Kopse, Tali, Kolmonen. 23.6
53. Gnistan-LPS, Fair Pay Arena, Kakkonen. 24.6
54. HJK-FC Inter, Pallokenttä, Veikkausliiga. 28.6
55. HIFK/2-PuiU, Tali, Kolmonen. 29.6
56. VPS-HJK, Hietalahti, Veikkausliiga. 1.7
57. HJK-Kuusysi, Pallokenttä, Naisten Liiga. 3.7
58. Klubi 04-JIPPO, Pallokenttä, Ykkönen. 4.7
59. FC Espoo-HJK, Leppävaara, Suomen Cup. 8.7
60. Klubi 04-Viikingit, Pallokenttä, Ykkönen. 12.7
61. KäPa-GrIFK, Max Westerberg Arena, Kakkonen. 14.7
62. Honka-Bangor City, Tapiolan Urheilupuisto, Europa League. 16.7
63. HIFK-KTP, Tali, Kakkonen. 18.7
64. HJK-TPS, Veritas Stadion, Veikkausliiga. 19.7
65. HJK-Vetra, Finnair Stadion, Europa League. 23.7
66. Klubi 04-PoPa, Pallokenttä, Ykkönen. 24.7
67. HJK-Haka, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 26.7
68. Atlantis-PK-35, Pallokenttä, Ykkönen. 29.7
69. TPS-Tampere United, Veritas Stadion, Veikkausliiga. 31.7
70. Viikingit-Klubi 04, Heteniitty, Ykkönen. 2.8
71. FC Lahti-Club Brugge, Hiihtostadion, Europa League. 6.8
72. Honka-HJK, Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga. 9.8
73. Suomi-Pohjois-Irlanti, Finnair Stadion, Naisten harjoitusottelu. 10.8
74. Ruotsi-Suomi, Råsunda, harjoitusottelu. 12.8
75. HJK-JJK, Pallokenttä, Veikkausliiga. 16.8
76. Atlantis-AC Oulu, Pallokenttä, Ykkönen. 21.8
77. Klubi 04-PS Kemi, Pallokenttä, Ykkönen. 22.8
78. FC Lahti-HJK, Lahden Kisapuisto, Veikkausliiga. 23.8
79. Hollanti-Suomi, Olympiastadion, Naisten EM-kisat. 26.8
80. Klubi 04-TP-47, Pallokenttä, Ykkönen. 27.8
81. Suomi-Ukraina, Olympiastadion, Naisten EM-kisat. 29.8
82. LPS-Gnistan, Laajasalon nurmi, Kakkonen. 4.9
83. Saksa-Englanti, Olympiastadion, Naisten EM-finaali. 10.9
84. Kiffen-LPS, Pallokenttä, Kakkonen. 11.9
85. HJK-RoPS, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 13.9
86. Klubi 04-FC Hämeenlinna, Pallokenttä, Ykkönen. 14.9
87. HJK-VPS, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 20.9
88. Kiffen-FC Kuusankoski, Pallokenttä, Kakkonen. 26.9
89. HJK-MyPa, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 27.9
90. KäPa-HIFK, Max Westerberg Arena, Kakkonen. 3.10
91. FC Inter-HJK, Veritas Stadion, Veikkausliiga. 4.10
92. Klubi 04-PK-35, Pallokenttä, Ykkönen. 5.10
93. Suomi-Hollanti, Finnair Stadion, alle 21-vuotiaiden EM-karsinta. 9.10
94. Suomi-Wales, Olympiastadion, MM-karsinta. 10.10
95. HJK-FF Jaro, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 17.10
96. FC Inter-Tampere United, Suomen Cupin finaali. 30.10
97. FC Honka-VPS, Esport Arena, harjoitusottelu. 4.12

Josko se reilut 100 tulisi taas täyteen.
« Viimeksi muokattu: 04.12.2009 klo 20:30:43 kirjoittanut Thouni »
blackhawk

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, Suomi, Everton


Vastaus #37 : 01.01.2009 klo 21:59:28

54 ottelua
Pe 6. 2.Kupittaa 5:TPS - JJKLiigacup
Pe 13. 2.Kupittaa 5:TPS - TamULiigacup
La 21. 2.Kupittaa 5:FC Inter - TPSLiigacup
Pe 13. 3.Kupittaa 5:TPS - RoPSLiigacup
La 18. 4.Veritas Stadion:TPS - HakaVeikkausliiga
Ma 27. 4.Veritas Stadion:TPS - JJKVeikkausliiga
Ma 4. 5.Veritas Stadion:TPS - FF JaroVeikkausliiga
To 14. 5.Veritas Stadion:FC Inter - TPSVeikkausliiga
Su 17. 5.Veritas Stadion:TPS - VPSVeikkausliiga
Su 24. 5.Veritas Stadion:TPS - IFK MariehamnVeikkausliiga
To 28. 5.Veritas Stadion:FC Inter - VPSVeikkausliiga
La 6. 6.Olympiastadion:Suomi - LiechtensteinMM-karsinta
Ke 10. 6.Olympiastadion:Suomi - VenäjäMM-karsinta
Ma 15. 6.Örjans vall:Englanti - SuomiU21 EM-kisat
To 18. 6.Örjans vall:Saksa - SuomiU21 EM-kisat
Pe 19. 6.Olympia:Ruotsi - ItaliaU21 EM-kisat
Ma 22. 6.Gamla Ullevi:Suomi - EspanjaU21 EM-kisat
Pe 26. 6.Olympia:Italia - SaksaU21 EM-kisat
Su 28. 6.Olympiafältet 3:Stattena IF - AIKDamallsvenskan
Ma 29. 6.Swedbank Stadion:Saksa - EnglantiU21 EM-kisat
La 4. 7.Keskuskenttä:Virkiä - PK-37Kakkonen
To 9. 7.Laaksolahden UP:Pöxyt - TPSSuomen Cup
Su 19. 7.Veritas Stadion:TPS - HJKVeikkausliiga
Ke 22. 7.Porin Stadion:Suomi - RuotsiNaisten harjoitusmatsi
Pe 31. 7.Veritas Stadion:TPS - TamUVeikkausliiga
To 6. 8.Lahden Stadion:FC Lahti - Club BruggeEurooppa-liigan karsinta
Su 9. 8.Veritas Stadion:TPS - FC InterVeikkausliiga
Su 16. 8.Hietalahti:VPS - TPSVeikkausliiga
La 22. 8.Wiklöf Holding Arena:IFK Mariehamn - TPSVeikkausliiga
Su 23. 8.Veritas Stadion:Ukraina - HollantiNaisten EM-kisat
Su 23. 8.Olympiastadion:Suomi - TanskaNaisten EM-kisat
Ma 24. 8.Ratina:Saksa - NorjaNaisten EM-kisat
Ma 24. 8.Ratina:Islanti - RanskaNaisten EM-kisat
Ti 25. 8.Veritas Stadion:Ruotsi - VenäjäNaisten EM-kisat
Ke 26. 8.Finnair Stadium:Ukraina - TanskaNaisten EM-kisat
Ke 26. 8.Olympiastadion:Hollanti - SuomiNaisten EM-kisat
To 27. 8.Ratina:Ranska - SaksaNaisten EM-kisat
Pe 28. 8.Veritas Stadion:Italia - RuotsiNaisten EM-kisat
La 29. 8.Olympiastadion:Suomi - UkrainaNaisten EM-kisat
Su 30. 8.Finnair Stadium:Norja - RanskaNaisten EM-kisat
Ma 31. 8.Veritas Stadion:Ruotsi - EnglantiNaisten EM-kisat
To 3. 9.Veritas Stadion:Suomi - EnglantiNaisten EM-kisat
To 3. 9.Ratina:Hollanti - RanskaNaisten EM-kisat
Pe 4. 9.Lahden Stadion:Saksa - ItaliaNaisten EM-kisat
Pe 4. 9.Finnair Stadium:Ruotsi - NorjaNaisten EM-kisat
Su 6. 9.Ratina:Englanti - HollantiNaisten EM-kisat
Ma 7. 9.Finnair Stadium:Saksa - NorjaNaisten EM-kisat
To 10. 9.Olympiastadion:Englanti - SaksaNaisten EM-kisat
Su 13. 9.Veritas Stadion:TPS - FC LahtiVeikkausliiga
Ke 23. 9.Veritas Stadion:TPS - KuPSVeikkausliiga
Pe 9. 10.Finnair Stadium:Suomi - HollantiU21 EM-karsinta
La 10. 10.Olympiastadion:Suomi - WalesMM-karsinta
La 17. 10.Veritas Stadion:TPS - FC HonkaVeikkausliiga
La 21. 11.Finnair Stadium:Suomi - ArmeniaNaisten MM-karsinta
« Viimeksi muokattu: 26.07.2010 klo 00:10:52 kirjoittanut blackhawk »
Jayton

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SVW


Vastaus #38 : 01.01.2009 klo 22:54:36

1. Bundesliga

Werder Bremen - Arminia Bielefeld 1.2.2009
Werder Bremen - Bayern München 1.3.2009
Werder Bremen - VfB Stuttgart 15.3.2009
Werder Bremen - Hannover 96 5.4.2009

UEFA Cup

Hamburger SV -  Manchester City 9.4.2009
« Viimeksi muokattu: 13.04.2009 klo 16:38:28 kirjoittanut Jayton »
Aachi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Koirat haukkuu, mutta karavaani kulkee


Vastaus #39 : 01.01.2009 klo 22:58:05

Yritän olla katsomatta, vähemmän otteluita kun viimevuonna.  :D

1. HJK - Nomme Kalju, harjoitusottelu, 16.1 Tali 2-0
2. FC Honka - KuPS Liigacup 20.1 Esprot Areena 7-0
3. HJK - MyPa Liigacup 23.1 Tali 2-1
4. FC Honka - FC Haka Liigacup 24.1 Esprot Areena 1-0
5. HJK - JJK ULC Suurhalli 30.1 1-0
6. KuPS - TamU ULC Suurhalli 30.1 2-4
7. FC Lahti - FC Viikingit ULC Suurhalli 30.1 3-0
8. HJK - TamU ULC Suurhalli 31.1 3-0
9 FC Lahti - MyPa ULC Suurhalli 31.1 0-0 rp.5-4
10. HJK-FF Jaro Liigacup 7.2 Tali 1-0
11. Suomi-Viro U-21 Harjoitusottelu 14.2 Esport Arena 2-1
12. Haka-HJK Liigacup 21.2 Sahara 0-2
13. HJK-Honka Liigacup 27.2 Tali 3-0
14. HJK-TamU Liigacup finaali 15.4 ISS Stadion 0-2
15. HJK-KuPS Veikkausliiga 18.4 Finnair Stadion 5-1
16. Honka-Lahti Veikkausliiga 19.4 Finnair Stadion 2-2
17. HJK-TPS Veikkausliiga 23.4 Finnair Stadion 2-2
18. HJK-PoPa Harjoitusottelu 27.3 Finnair Stadion 5-1
19. PK-35-HJK Harjoitusottelu Naiset 1.3 ISS Stadion 0-5
20. HJK-TPS Liigacup Naiset välierä 28.3 Finnair Stadion 7-0
21. LPS-KTP Kakkonen 25.4 Laajasalon hiekka 0-1
22. SAPA-JäPS Suomen Cup 3 kierros 25.4 Pallokenttä 6. 0-1
23. Haka-HJK Veikkausliiga 29.4 Tehtaan Kenttä 1-2
24. HJK-Ilves Naisten Liiga 2.5 Pallokenttä 2-1
25. Atlantis-PoPa Ykkönen 3.5 Pallokenttä 0-1
26. Klubi-04-KooTeePee, Ykkönen 4.5 Finnair Stadium 0-0
27. HJK-MIFK, Veikkausliiga 6.5 Finnair Stadion 2-0
28. Honka-MyPa, Veikkausliiga 7.5 Finnair Stadion 0-0
29. PK-35-Klubi 04, Ykkönen, 8.5 ISS Areena 3-1
30. HJK-United Naisten Liiga 9.5 Pallokenttä 3-3
31. MYPA-HJK Veikkausliiga 11.5 Saviniemi 1-0
32. JäPS-FC Espoo Suomen Cup 4 kierros 13.5 Lukion tekonurmi 0-2
33. HJK-FC Honka Veikkausliiga Finnair Stadion 14.5 1-1
34. JJK-HJK Veikkausliiga Harjun kenttä 17.5 1-1
35. Klubi 04-TPV Ykkönen Finnair Stadion 21.5 1-1
36. LPS-KäPä Kakkonen Laajasalon nurmi 22.5 2-1
37. HJK-FC Lahti Veikkausliiga Finnair Stadion 25.5 1-0
38. FC Honka-FF Jaro Veikkausliiga Finnair Stadium 27.5 5-1
39. Suomi-Italia naiset, Harjoitusmaaottelu Olympiastadion 28.5 3-2
40. HJK-TamU Veikkausliiga Finnair Stadion 28.5 1-0
41. Klubi 04-AC Oulu Ykkönen Pallokenttä 29.5 5-1
42. RoPS-HJK Veikkausliiga Suvivouti 31.5 1-0
43. Gnistan-KTP, Fair Pay arena Kakkonen. 6.6 2-0
44. Suomi-Liechenstein, Olympiastadion MM-karsinta. 6.6 2-1
45. Suomi-Venäjä Olympiastadion MM-Karsinta 10.6 0-3
46.  FC Honka - KuPS, Veikkausliiga, Tapiola 24.6 4-1
47. HJK-KPV Naisten Liiga, Tali 27.6 5-1
48. HJK-Inter Pallokenttä Veikkausliiga 28.6 2-0
49. VPS-HJK Hietalahti Veikkausliiga 1.7 3-4
50. HJK-Kuusysi Pallokenttä 3.7 Naisten Liiga 8-1
51. FF Jaro-HJK 5.7 Pietarsaaren keskuskenttä, Veikkausliiga 0-2
52. HyPS-KTP 11.7 Hyvinkään Urheilupuisto, Kakkonen 2-5
53. KuPS-HJK 13.7 Magnum Areena, Veikkausliiga 0-3
54. Suomi-Viro 15.7 Harjoitusottelu U19 pojat Pallokenttä 6-0
55. HIFK-KTP 18.7 Kakkonen Tali 2-2
56. TPS-HJK 19.7 Veritas Stadion Veikkausliiga 1-1
57. HJK-FK Vetra 23.7 Finnair Stadion Europa League Karsinta  1-3    
58. Klubi04-PoPa 24.7 Pallokenttä 0-3
59. HJK-Haka 26.7 Finnair Stadium Veikkausliiga 3-3
60. KäPä-LPS 29.7 Käpylän Urheilupuisto Kakkonen 1-1
61. MIFK-HJK 2.8 Wikölf Holding Areena Veikkausliiga 0-0
62. TiPS-HJK 5.8 Tikkurilan Urheilupuisto Naisten Liiga 1-5
63. Kiffen-KäPä 6.8 Pallokenttä Kakkonen 1-3
64. Honka-HJK 9.8 Tapiolan urheilupuisto Veikkausliiga 1-1
65 Suomi-Pohjois-Irlanti 10.8 Finnair Stadion Harjoitusottelu 4-0
66. FC Viikingit-FC Lahti 12.8 Heteniitty Suomen Cup 7 kierros 1-2
67. HJK-JJK 16.8 Finnair Stadion Veikkausliiga 1-1
68. Lahti-HJK 23.8 Kisapuisto Veikkausliiga 1-2
69. Suomi-Tanska 23.8 Olympiastadion Naisten Euro 2009 1-0
70. Hollanti-Suomi 26.8 Olympiastadion Naisten Euro 2009 1-2
71. Klubi-04-TP-47 27.8 Pallokenttä Ykkönen 3-2
72. Venäjä-Englanti 28.8 Finnair Stadion Naisten Euro 2009 2-3
73. Suomi-Ukraina 29.8 Finnair Stadion Naisten Euro 2009 0-1
74. Norja-Ranska 30.8 Finnair Stadion Naisten Euro 2009 1-1
75. Gnistan-FC Lahti 30.8 Fair Play areena Suomen Cup 7 kierros 1-2
76. Venäjä-Italia 31.8 Olympiastadion Naisten Euro 2009 0-2
77. Suomi-Englanti 3.9 Veritas Stadion Naisten Euro 2009 2-3
78. Ruotsi-Norja 4.9 Finnair Stadion Naisten Euro 2009 1-3
79. Saksa-Norja 5.9 Finnair Stadion Naisten Euro 2009 3-1
80. Saksa-Englanti 10.9 Olympiastadion Naisten Euro 2009 6-2
81. PK-Keskiuusimaa-MP 13.9 Kalevan kenttä Kakkonen 1-1
82. HJK-RoPS 13.9 Finnair Stadion Veikkausliiga 4-0
83. Klubi 04-Hämeenlinna 14.9 Pallokenttä Ykkönen 0-1
84. HJK-VPS 20.9 Finnair Stadion Veikkausliiga 2-0
85. TamU-HJK 23.9 Ratinan Stadion Veikkausliiga 1-2
86. HJK-MyPa 27.9 Finnair Stadion Veikkausliiga 1-0
87. Inter-HJK 4.10 Veritas Stadion Veikkausliiga 1-1
88. Klubi 04-PK-35 5.10 Pallokenttä Ykkönen 2-1
89. Suomi-Hollanti 9.10 Finnair Stadium U-21 EM-Karsinta 0-1
90. Suomi-Wales 10.10 Olympiastadion MM-Karsinta 2-1
91. HJK-Jaro 17.10 Finnair Stadion Veikkausliiga 1-1
92. HJK-PK-35 30.10 FIM-Kenttä Super Cup finaali 3-0
93. Honka-HJK 30.10 Finnair Stadion Naisten Suomen Cup finaali 1-0
94. Tampere United-Inter 30.10 Finnair Stadion Miesten Suomen Cup Finaali 1-2
95. FC Honka-VPS 4.12 Esport Areena Harjoitusottelu 0-0
96. Pallohonka-FC Viikingit 5.12 Esport Areena Harjoitusottelu 0-3
97. FC Honka-MyPa 12.12 Esport Areena Harjoitusottelu 1-1
98. FC Honka-FC Lahti 18.12 Esport Areena Harjoitusottelu 4-1
« Viimeksi muokattu: 18.12.2009 klo 19:09:11 kirjoittanut Arto92 »
kluru

Poissa Poissa


Vastaus #40 : 01.01.2009 klo 23:01:41

1. LC: HJK-MyPa 23.1
2. ULC: HJK-JJK 30.1
3. ULC: TamU-KuPS 30.1
4. ULC: FC Lahti-Viikingit 30.1
5. ULC: MyPa-Viljandi JK Tulevik 30.1
6. ULC: Viikingit-Viljandi JK Tulevik 31.1
7. ULC: HJK-TamU 31.1
8. ULC: FC Lahti-Mypa 31.1
9. Harjoitusottelu: MyPa-FC Flora 20.2
10. Harjoitusottelu: FC Kuusankoski-MyPa 21.2
11. LC: MyPa-FC Honka 11.3
12. LC: MyPa-KuPS 14.3
13. Harjoitusottelu: MyPa-JJK 20.3
14. Harjoitusottelu: MyPa-FC KooTeePee 4.4
15. Harjoitusottelu: FC Kuusankoski-FC KooTeePee 8.4
16. Harjoitusottelu: MyPa - PK-35 8.4
17. Veikkausliiga: FC Inter-MyPa 23.4
18. Kakkonen A-lohko: FC Kuusankoski-FC Kiffen 25.4
19. Veikkausliiga: MyPa-TamU 29.4
20. Veikkausliiga: MyPa-Inter 2.5
21. Veikkausliiga: Honka-MyPa 7.5
22. Kakkonen A-lohko: FC Kuusankoski-LPS 9.5
23. Veikkausliiga: MyPa-HJK 11.5
24. Kaakkois-Suomen nelonen: Purha-PaPe 13.5
25. Veikkausliiga: MyPa-FC Lahti 14.5
26. Kakkonen A-lohko: FC Kuusankoski-Warkaus JK 24.5
27. Veikkausliiga: MyPa-VPS 31.5
28. MM-karsinta: Suomi-Liechtenstein 6.6
29. Kaakkois-Suomen kolmonen: Sudet-HaPK 7.6
30. Kakkonen A-lohko: FC Kuusankoski-Futura 7.6
31. Suomen Cup: Nastolan Naseva-MyPa 8.6
32. MM-karsinta: Suomi-Venäjä 10.6
33. Veikkausliiga: KuPS-MyPa 13.6
34. Kakkonen A-lohko: KTP-MP 14.6
35. Kakkonen A-lohko: FC Kuusankoski-KTP 17.6
36. Kaakkois-Suomen nelonen: FC Peltirumpu-Purha 2.7
37. Veikkausliiga: MyPa-Haka 5.7
38. Suomen Cup: MyPa-KuPS 8.7
39. Kakkonen A-lohko: FC Kuusankoski-IF Gnistan 12.7
40. Veikkausliiga: MyPa-RoPS 19.7
41. Kakkonen A-lohko: KTP-FC Futura 25.7
42. Veikkausliiga: TamU-MYPA 26.7
43. Kakkonen A-lohko: FC Kuusankoski-Kultsu 29.7
44. Veikkausliiga: MYPA-FC Honka 2.8
45. Kaakkois-Suomen kolmonen: Sudet-SavU 5.8
46. Veikkausliiga: FC Lahti-MyPa 10.8
47. Ystävyysottelu: Ruotsi-Suomi 12.8
48. Kakkonen A-lohko: FC Kuusankoski-KäPa 16.8
49. Veikkausliiga: MyPa-IFK Marienhamn 16.8
50. Veikkausliiga: MyPa-FF Jaro 21.8
51. Veikkausliiga: FC Lahti-HJK 23.8
52. Kaakkois-Suomen kolmonen: Sudet-Lappee JK 28.8
53. Veikkausliiga: MyPa-JJK 4.9
54. Kakkonen A-lohko: FC Kuusankoski-PK Keski-Uusimaa 7.9
55. Kaakkois-Suomen nelonen: Purha-FC Villisiat 8.9
56. Kakkonen A-lohko: KTP-HyPS 12.9
57. Kakkonen A-lohko: FC Kuusankoski-GrIFK 20.9
58. Veikkausliiga: MyPa-KuPS 20.9
59. Kakkonen A-lohko: FC Kiffen-FC Kuusankoski 26.9
60. Allsvenskan: AIK-Djurgården 28.9
61. Veikkausliiga: MYPA-TPS 4.10
62. MM-karsinta: Suomi-Wales 10.10
63. Veikkausliiga: Haka-MYPA 17.10
64. Svenska Cupen: AIK-IFK Göteborg 7.11
« Viimeksi muokattu: 09.11.2009 klo 01:25:59 kirjoittanut kluru »
JTR

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KISSA KAHVIO


Vastaus #41 : 02.01.2009 klo 20:16:28

30.1. HJK - JJK 1-0 (Uusi Lahti Cup)
30.1. TamU - KuPS 4-2 (Uusi Lahti Cup)
31.1. JJK - KuPS 2-3 (Uusi Lahti Cup)
2.3. KuPS - HJK 1-4 (Liigacup)
11.3. KuPS - VPS 0-3 (Liigacup)
17.3. KuPS - Haka 2-1 (Liigacup)
28.3. Wales - Suomi 0-2 (MM-karsinta)
9.4. KuPS - JIPPO 2-0 (Harjoitusottelu)
18.4. HJK - KuPS 5-1 (Veikkausliiga)
23.4. FC Lahti - KuPS 1-0 (Veikkausliiga)
26.4. Warkaus JK - GrIFK 1-0 (Kakkonen)
29.4. IFK Mariehamn - KuPS 3-0 (Veikkausliiga)
7.5. FF Jaro - KuPS 1-1 (Veikkausliiga)
10.5. KuPS - JJK 2-0 (Veikkausliiga)
17.5. Warkaus JK - HIFK 1-0 (Kakkonen)
18.5. KuPS - FC Inter 0-2 (Veikkausliiga)
24.5. TamU - KuPS 2-0 (Veikkausliiga)
28.5. KuPS - TPS 0-3 (Veikkausliiga)
31.5. Haka - KuPS 3-0 (Veikkausliiga)
6.6. Suomi - Liechtenstein 2-1 (MM-karsinta)
10.6. Suomi - Venäjä 0-3 (MM-karsinta)
13.6. KuPS - MYPA 0-2 (Veikkausliiga)
17.6. Warkaus JK - Kultsu FC 5-3 (Kakkonen)
2.7. KuPS - Zenit reservit 1-1 (Harjoitusottelu)
4.7. KuPS - RoPS 3-0 (Veikkausliiga)
8.7. MYPA - KuPS 1-3 (Suomen Cup)
12.7. KuPS - HJK 0-3 (Veikkausliiga)
18.7. Warkaus JK/2 - NP-H 3-7 (Nelonen)
19.7. KuPS - FC Lahti 1-1 (Veikkausliiga)
26.7. KuPS - IFK Mariehamn 2-2 (Veikkausliiga)
30.7. Warkaus JK - MP 0-3 (Kakkonen)
2.8. KuPS - FF Jaro 2-2 (Veikkausliiga)
5.8. JJK - KuPS 1-2 (Veikkausliiga)
16.8. Warkaus JK - HyPS 1-0 (Kakkonen)
22.8. KuPS - TamU 1-2 (Veikkausliiga)
30.8. KuPS - HJK 1-0 (Suomen Cup)
13.9. KuPS - Haka 5-1 (Veikkausliiga)
20.9. MYPA - KuPS 1-2 (Veikkausliiga)
26.9. KuPS - FC Honka 0-4 (Veikkausliiga)
1.10. KuPS - FC Inter 0-2 (Suomen Cup)
3.10. Warkaus JK - LPS 2-1 (Kakkonen)
4.10. KuPS - VPS 3-3 (Veikkausliiga)
10.10. Suomi - Wales 2-1 (MM-karsinta)
17.10. RoPS - KuPS 1-0 (Veikkausliiga)
« Viimeksi muokattu: 19.10.2009 klo 14:01:35 kirjoittanut JTR »
php

Poissa Poissa


Vastaus #42 : 02.01.2009 klo 20:23:59

1.  PoPa - MuSa   7-1  harjoitusottelu  15.1  
2.  PoPa - P-Iirot  6-2  piirin valiosarja  29.1
3.  TamU - Inter   5-2  Liigacup          7.2
4.  MusaB-jazz-jA 2-2  harjoitusottelu  7.2
5.  PoPa - Jazz-j  3-0  piirin valiosarja  12.2
6.  PoPa - Ilves    3-1  harjoitusottelu  26.2
7.  PoPa - VIFK    1-0  harjoitusottelu  5.3
8.  MuSa - Jazz-j  0-2  harjoitusottelu  11.3
9.  PoPa - JIPPO   4-0  Ykkönen          25.4
10. MusaB - NJSB  2-3  B-ykkönen       2.5
11. Atlantis - PoPa 0-1  Ykkönen         3.5
12. PoPa - Hälinna  0-2  Ykkönen         9.5
13. PoPa - PK-35   1-1  Ykkönen         21.5
14. TPV - PoPa      1-1  Ykkönen         29.5
15  Jazz- j- P-Iirot 2-1  Kakkonen        5.6
16. Suomi - Venäjä 0-3  Maaottelu      10.6
17. PoPa - TP-47   5-1  Ykkönen         14.6
18. PoPa - Viikingit  2-2  Ykkönen         4.7
19. PoPa - PK-35    3-1  Suomen Cup    8.7
20. PoPa - Klubi 04  2-2  Ykkönen         18.7
21. Suomi - Ruotsi   1-3  Naisten          22.7
22. PoPa - PS Kemi  1-3  Ykkönen         1.8
23. Jazz-j- Ilves      0-2  Kakkonen        2.8
24. MuSa - RuoVi     3-1  Kolmonen       8.8
25. Viikingit-PoPa     0-1  Ykkönen         9.8
26. KooTeePee-PoPa 2-1  Ykkönen        22.8
27. PoPa - Kiisto       6-2  Ykkönen        27.8
28. Inter - PoPa       1-0  Suomen Cup   30.8    
29. PoPa - TPV        2-1   Ykkönen        3.9
30. Hollanti-Englanti  1-2   Naisten EM    6.9
31. PoPa - AC Oulu   2-5   Ykkönen        12.9
« Viimeksi muokattu: 13.09.2009 klo 13:41:51 kirjoittanut php »
kyrpäjyrä

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Against modern football


Vastaus #43 : 02.01.2009 klo 22:14:03

Maajoukkue

Suomi - Liechtenstein 6.6.2009
Suomi - Venäjä 10.6.2009

Veikkausliiga

Honka - KuPS 24.6.2009

Kakkonen

MP - LPS 31.05.2009

Suomen cup

AC Vantaa - EIF 9.6.2009
« Viimeksi muokattu: 04.07.2009 klo 15:04:11 kirjoittanut kyrpäjyrä »
Lortto

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Riverball


Vastaus #44 : 03.01.2009 klo 01:11:48

Ollaan tänä vuonna mukana. Viime vuonna en jaksanut päivittää Alas

Tavoitteena ainakin ainakin 50

E:
1. Jippo Akatemia-Kotka Akatemia (3.1.09)
2. Jippo-Riverball (29.1)
3. Riverball-Jippo Akatemia (30.1)
4. Jippo B-Keltik (31.1)  
5. Jippo/2-Riverball (26.2)
6. SC Riverball-Pk-37 (4.4)
7. Jippo-Warkaus JK (4.4)
8. Jippo B-AC Kajaani B (4.4)
9. Jippo B-KajHa B (10.4)
10 SC Riverball-Warkaus JK (10.4)
11. JIPPO-SC Riverball (13.4)
12. SC Riverball-Zulimanit (19.4)
13. SaPa-SC Riverball (24.4)
14. Jippo b-JJK/2 b (2.5)
15. Jippo-Kiisto (3.5)
16. Jippo/2-JoPS (5.5)
17. Jippo-TPV (10.5)
18. SC KuFu-SC Riverball (13.5)
19. SC Riverball-JIlves (16.5)
20. Beijing Guoan-Qingdao (25.5)
21. SC Riverball-Huima (31.5)
22. JoPSl-SC Riverball (5.6)
23. Suomi-Liechtenstein (6.6)
24. Jippo b-Atlantis b (7.6)
25. Jippo-Tp-47 (7.6)
« Viimeksi muokattu: 08.06.2009 klo 11:38:12 kirjoittanut Lortto »
Bunuel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kansandemokraattinen jalkapallo


Vastaus #45 : 03.01.2009 klo 11:36:51

Kolmannelle vasta, nukkumiselleni  Alas

Tavoitteena 25-30.
-------------------------------------------------------

07.02.2009 FC Jazz -j - Närpes Kraft 2 - 2 (harjoitusottelu, 2x40min, Karhuhalli, Pori)
12.02.2009 Porin Palloilijat - FC Jazz -j 3 - 0 (Satakunnan Valiosarja, 2x40min, Karhuhalli, Pori)
15.02.2009 FC Jazz j - Euran Pallo  4 - 1 (Harjoitusottelu, 2x40min, Karhuhalli, Pori)
21.02.2009 FC Jazz j - SJK          1 - 4 (Harjoitusottelu, 2x40min, Karhuhalli, Pori)
28.04.2009 FC Jazz j - PP-70        2 - 1 (Harjoitusottelu, 2x40min, Karhuhalli)]


07.02.2009 Tampere United - FC Inter 5 - 2 (Liigacup, Karhuhalli, Pori)
05.04.2009 Nice Futis - KPV          0 - 0 (Naisten Liiga, Karhuhalli)
09.04.2009 Reposaaren Kunto - P-Iirot/2    1 - 4 (Suomen Cupin 2. kierros, UK2)
21.04.2009 PoSa - EuPa         0 - 6 (Suomen Cupin 2. kierros, UK3)
03.05.2009 Sinimustat - FC Jazz j      0 - 1 (Kakkonen, Turun yläkenttä)
09.05.2009 PoPa - FC Hämeenlinna 0 - 2 (Ykkönen, Porin Stadion)
10.05.2009 FC Jazz j - Lohjan Pallo   1 - 1 (Kakkonen, Porin Stadion)
15.05.2009 FC Jazz j - Kaarinan Pojat 0 - 2 (Kakkonen, Porin stadion)
21.05.2009 FC Espoo - FC Jazz j      2 - 0 (Kakkonen, Leppävaaran stadion)
25.05.2009 Ilves - FC Jazz j      4 - 2 (Kakkonen, Tammelan stadion)
29.05.2009 FC Jazz j - Pallohonka     1 - 0 (Kakkonen, Porin stadion)
06.06.2009 Suomi - Liechtenstein  2 - 1 (Miesten MM-karsintaottelu, Olympiastadion)
10.06.2009 Suomi - Venäjä         0 - 3 (Miesten MM-karsintaottelu, Olympiastadion)
25.06.2009  FC Jazz j - Närpes Kraft   2 - 1 (Kakkonen, Porin stadion)
27.06.2009 NiceFutis - KMF            0 - 5 (Naisten Liiga, Porin stadion)
28.06.2009 PP-70 - FC Jazz j      2 - 3 (Kakkonen, Tammelan stadion)
04.07.2009 Åbo IFK - FC Jazz        3 - 2 (Kakkonen, Turun yläkenttä)
12.07.2009  EIF - FC Jazz j        1 - 1 (Kakkonen, Tammisaaren keskuskenttä)
17.07.2009 FC Jazz j - SalPa        3 - 1 (Kakkonen, Porin stadion)
24.07.2009 KaaPo - FC Jazz j    3 - 0 (Kakkonen, Kaarinan keskuskenttä)
29.07.2009 Närpes Kraft - FC Jazz j    0 -0  (Kakkonen, Mosedal)
02.08.2009 FC Jazz j - Ilves          0 - 2 (Kakkonen, Porin stadion)
09.08.2009 Pallohonka - FC Jazz j      2 - 2 (Kakkonen, Otaniemen kenttä)
13.08.2009 Pallo-Iirot - FC Jazz j      1 - 1 (Kakkonen, Äijänsuon stadion)
16.08.2009 FC Jazz j - EIF            1 - 2 (Kakkonen, Porin stadion)
22.08.2009 SalPa - FC Jazz j      3 - 1 (Kakkonen, Salon keskuskenttä)
23.08.2009 Ukraina - Hollanti       0 - 2 (Naisten EM-kilpailut, Veritas stadion, Turku)
30.08.2009  VPS - FC Jazz j      0 - 2 (Suomen Cupin 7. kierros, Hietalahden stadion)
06.09.2009 FC Jazz j - Åbo IFK        3 - 3 (Kakkonen, Porin stadion)
13.09.2009 FC Jazz j - FC Espoo       0 - 0 (Kakkonen, Porin stadion)
20.09.2009 FC Jazz j - PP-70          2 - 1 (Kakkonen, Porin stadion)
26.09.2009 PJK - FC Jazz j      3 - 0 (Kakkonen, Pirkkalan keskuskenttä)
01.10.2009 FC Lahti - FC Jazz j      4 - 0 (Suomen Cupin puolivälierä, Hiihtostadion, Lahti)
05.10.2009 FC Jazz j - Sinimustat     0 - 0 (Kakkonen, Porin stadion)
10.10.2009 Suomi - Wales          2 - 1 (Miesten MM-karsintaottelu, Olympiastadion)
11.10.2009 LoPa - FC Jazz j      4 - 0 (Kakkonen, Harjun kenttä, Lohja)
24.10.2009 FC Jazz j - City Stars     2 - 1 (Suomen Cupin pikkufinaali, ISS Stadion, Vantaa)
31.10.2009  Tampere United - FC Inter       1 - 2 (Suomen Cupin finaali, Finnair Stadium, Helsinki)

= 38
« Viimeksi muokattu: 02.11.2009 klo 19:28:56 kirjoittanut Bunuel »
Mystinen metsätyömies

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Taide, tiede ja rikollisuus.


Vastaus #46 : 03.01.2009 klo 14:45:26

15.1 FC Viikingit-KäPa 2-1 (H)
16.1 HJK-JK Nömme Kalju 2-0 (H)
7.2 HJK-FF Jaro 1-0 (LC)
11.2 Atlantis-Tallin Kalev 6-0 (H)
12.2 FC Viikingit-HIFK Soccer 0-0 (H)
12.3 FC Viikingit-Pallohonka 1-1 (H)
4.4 HJK-MIFK (LC) 3-1
4.4 IF Gnistan-FC Viikingit 0-5 (H)
4.4 HerTo-PuiU 1-2 (C)
17.4 Klubi04-Atlantis FC 4-1 (I)

20.4 KontU/2-Viikingit/2 1-3 (C)
23.4 HJK-TPS 2-2 (VL)
25.4 LPS-KTP 0-1 (II)
29.4 HJK/A-Ponnistus 4-0 (C)
2.5 LPS-Warkaus JK 2-1 (II)
3.5 Atlantis-PoPa 0-1 (I)
9.5 FC Viikingit-Kooteepee 0-0 (I)
16.5 FC Viikingit/2-NuPS 4-3 (C)
21.5 FC Viikingit-AC Oulu 1-1 (I)
9.6 HerTo-KOPSE 3-1 (III)

15.7 FC Viikingit-Atlantis 1-0 (I)
19.7 FC Viikingit-TP47 4-1 (I)
30.7 Herto-Stars 2-0 (III)
2.8 FC Viikingit-Klubi04 4-0 (I)
4.8 FC Viikingit-PK35 1-0 (I)
22.8 FC Viikingit-Kiisto 3-0 (I)
23.9 HerTo-OPedot 2-0 (III)
4.10 FC Viikingit-TiPS (A1)
12.10 HerTo-SUMU 1-1 (III)
« Viimeksi muokattu: 12.10.2009 klo 01:56:30 kirjoittanut Mystinen metsätyömies »
Ravi-Paisti

Poissa Poissa


Vastaus #47 : 03.01.2009 klo 16:17:42

Sama sivu kuin viime vuonna, viime vuonna sain kasaan vähän päälle 30 peliä. Luultavasti tänä vuonna jää vähän heikommaksi eli otetaan vaikka 25 matsia tavoitteeksi.

7.2. TamU - Inter 5-2 (Liigacup)
13.2. TPS - TamU 0-0 (Liigacup)
21.2. Inter - TPS 0-1 (Liigacup)
13.3. TPS - RoPS 3-0 (Liigacup)
9.4. RaRy - TuWe 1-4 (Suomen cup)
18.4. TPS - Haka 1-2 (Veikkausliiga)
23.4. Inter - MYPA 2-1 (Veikkausliiga)
27.4. TPS - JJK 0-0 (Veikkausliiga)
29.4. Inter - Jaro 1-0 (Veikkausliiga)
4.5. TPS - Jaro 1-1 (Veikkausliiga)                 10 kpl
==========================================
14.5. Inter - TPS 2-0 (Veikkausliiga)
17.5. TPS - VPS 2-0 (Veikkausliiga)
23.5. Inter - Haka 0-2 (Veikkausliiga)
24.5. TPS - IFK M 0-0 (Veikkausliiga)
28.5. Inter - VPS 0-1 (Veikkausliiga)
1.6. Inter - Honka 2-1 (Veikkausliiga)
10.6. Suomi - Venäjä 0-3 (Maaottelu)
15.6. Englanti - Suomi 2-1 (U21-EM)
24.6. TPS - RoPS 3-2 (Veikkausliiga)
27.6. TPS - MYPA 3-1 (Veikkausliiga)              20 kpl
==========================================
5.7. Inter - Lahti 1-1 (Veikkausliiga)
11.7. Inter - IFK M 1-1 (Veikkausliiga)
15.7. Inter - Sheriff 0-1 (CL-karsinta) :(
19.7. TPS - HJK 1-1 (Veikkausliiga)
24.7. KaaPo - Jazz-j 3-0 (2. div)                      Oho, 25 jo täynnä :O
31.7. TPS - TamU 1-0 (Veikkausliiga)
1.8. Inter - RoPS 4-0 (Veikkausliiga)
9.8. TPS - Inter 2-0 (Veikkausliiga)
23.8. Ukraina - Hollanti 2-0 (Naisten Euro)
24.8. Ruotsi - Venäjä 3-0 (Naisten Euro)           30 kpl
==========================================
27.8. Italia - Ruotsi 0-2 (Naisten Euro)
30.8. Inter - PoPa 1-0 (Suomen cup)
31.8. Ruotsi - Englanti 1-1 (Naisten Euro)
13.9. TPS - Lahti 5-2 (Veikkausliiga)
20.9. Inter - JJK 3-0 (Veikkausliiga)
26.9. Inter - TamU 2-2 (Veikkausliiga)
4.10. Inter - HJK 1-1 (Veikkausliiga)
17.10. TPS - Honka 0-0 (Veikkausliiga)
25.10. Lahti - Inter 3-4 (Suomen Cup)
7.11. Olympiakos - Iraklis 1-1 (Kreikka, Super League)      40 kpl, tähän varmaan on hyvä lopettaa
====================================================
« Viimeksi muokattu: 10.11.2009 klo 14:28:53 kirjoittanut Ravi-Paisti »
Taisto Laakso

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Urjalan Palloseura, Kentänhoitaja, SMJK


Vastaus #48 : 04.01.2009 klo 06:24:18

Kotimaa:

Ke      8.4.    18.30       UrPS - NePa (Suomen Cup)
La     18.4      15.00    UrPS    - LoPS
Ke     22.4      18.30    UrPS    - KylVe
Su      26.4   15.00       UrPS - ParVi
Pe     15.5      18.30     UrPS - FJK/2
Pe     29.5      18.30     UrPS - Dynamo UTD
Pe    12.6    18.30    UrPS    -    KooTee    
To    2.7    18.30    UrPS    -    KylVe
Ke    22.7    18.30    UrPS    -    AC Er-Pa
Ke    29.7    18.30    FJK/2    UrPS    
Pe    7.8    18.30    UrPS    -    PIsku
Pe    21.8    18.30    UrPS    -    VaKP/2
Pe    4.9    18.30    UrPS    -    Jags    0-0 (0-0)   
La    12.9    14.00    KylVe    -    UrPS

Maaottelut:

La 6.6   Suomi - Lichtenstein   
Ke 10.6 Suomi - Venäjä

Ulkomaailma:

La 11.4 Chelsea - Bolton
« Viimeksi muokattu: 28.09.2009 klo 01:38:24 kirjoittanut Taisto Laakso »
Ken Doo Yanaree

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ÖÖÖÖÖÖ


Vastaus #49 : 04.01.2009 klo 15:30:35

1. la 3.1.2009 West Ham United 3-0 Barnsley FC (FC Cup, 3. kierros)
2. su 18.1.2009 West Ham United 3-1 Fulham FC (Valioliiga)
3. ke 28.1.2009 West Ham United 2-0 Hull City (Valioliiga)
4. la 14.2.2009 West Ham United 1-1 Middlesbrough (FA Cup, 5. kierros)
5. ti 17.2.2009 Dagenham & Redbridge FC 0-1 Wycombe Wanderers (League 2)
6. to 26.2.2009 Tottenham Hotspur FC 1-1 Shakhtar Donetsk (UEFA Cup, 1. pudotuspelikierros, 2. osaottelu)
7. su 1.3.2009 West Ham United 1-0 Manchester City (Valioliiga)
8. ke 11.3.2009 Fulham FC 1-2 Blackburn Rovers (Valioliiga)
9. ti 16.6.2009 Nurmon Pallo 3-1 Seinäjoen Sisu (Miesten Nelonen)
10. la 8.8.2009 West Ham United 0-1 SSC Napoli (Bobby Moore Cup)
11. pe 18.9.2009 Ilves 4-1 Pirkkala JK (Miesten Kakkonen)
12. ke 23.9.2009 Tampere United 1-2 HJK (Veikkausliiga)
13. su 4.10.2009 Tampere United 0-2 FC Lahti (Veikkausliiga)
14. su 25.10.2009 Tampere United 5-3rp (1-1) FC Honka (Suomen Cup, välierä)
« Viimeksi muokattu: 26.10.2009 klo 12:09:50 kirjoittanut Ken Doo Yanaree »

 
Sivuja: 1 [2] 3 ... 12
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa