16.12.2019 klo 04:02:50
Tervetuloa,
Vieras
. Haluatko
rekisteröityä
?
Aktivointiviesti
saamatta? Unohtuiko
salasana
?
1 tunti
1 päivä
1 viikko
1 kuukausi
Ikuisesti
Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset
:
Facebook
&
Twitter
Etusivu
Ohjeet
Kirjaudu
Rekisteröidy
Vuoden forumisti 2019
,
Joulupata 2019
, FF2-kauppa:
kauppa.ff2.fi
, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org
FutisForum2
>
Suomi
>
Liiga
>
Liigan yleiskeskustelu
> Aihe:
Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Sivuja:
1
...
304
[
305
]
306
...
309
Siirry alas
Kirjoittaja
Aihe: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu (Luettu 1177538 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Mateush
Poissa
Suosikkijoukkue: Se viereinen tolppa
Mateush
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7600 :
13.06.2019 klo 23:05:23
Lainaus käyttäjältä: Edinson - 13.06.2019 klo 22:22:06
Katsoin vielä materiaalit läpi, ja Gardenin kaupunkiympäristölautakuntaan toimittamissa dokumenteissa siihen seiskakentän päälle on piirretty saman kokoinen kenttä kuin nytkin ja siihen on vieläpä piirretty kentän maalaukset, joiden mukaan siinä olisi edelleen vähän vajaamittainen aikuisten kenttä ja poikittain kaksi junnukenttää.
Eli identtinen nykytilanteen kanssa.
https://www.hel.fi/hel2/ksv/liitteet/2018_kaava/0789_6_viitesuunnitelma_B&M.pdf
Eli negatiivinen kun kupataan kendojengin ja sijoittajien taskuun verorahoja. Ottaen huomioon vielä rakennusvuosien negatiiviset vaikutukset futikselle, niin bänniä kaikille tän roskahankkeen suojelijoille. Hyi vittu.
Rehellinen mustalainen
Poissa
Suosikkijoukkue: Anti-FA
Rehellinen mustalainen
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7601 :
13.06.2019 klo 23:29:30
Eikö näille edinsijoille ymnä muille kendoilijoille ole topikit, joissa puhutaan epämääräisesti ifkn omasta stadionista tai vaikka jääkääkästä?
Heppatiitti
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK ja Antonio Rattin vs Rudolf Kreitlein
Heppatiitti
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7602 :
14.06.2019 klo 12:49:33
Lueskelin paremmalla ajalla näitä kaupungin päätöksiä ja esisopimuksia. Eli Pallokentälle nro 1 tulossa 1,5 miljoonan saneeraus (luonnonnurmi vaihdetaan tekonurmeksi) jonka maksaa kaupunki.
Jos/kun Garden Helsinki lähtee suunnittelusta toteutukseen maksaa kaupunki Helsinki Stadion Management Oy:lle korvauksia kuplasta 635.000 euroa. Lisäksi kaupunki (tai tämän määräämä) toteuttaa Pallokentälle nro 6 rakennettavan ylipainehallin edellyttämät pohjanvahvistustyöt, pohjarakennus- ja perustustyöt, tukimuurin, anturat/sokkelit sekä tekonurmipinnoitteen. Lisäksi kaupunki kustantaa tavanomaisesta poikkeavat hankintakustannukset, kuten kaupunkikuvallisista seikoista sekä alueen ja tilan erityisluonteesta aiheutuvat vaatimukset, jotka johtuvat HSM Oy:stä riippumattomista syistä. Tavanomaisena hankintakustannuksena kyseisessä hankkeessa pidetään 800.000 euron suuruista kustannusta. Eli nämä tavanomaisesta poikkeavat lienevät kulku/sieto/huoltorasitteita, yhteisjärjestelyrasitteita johtuen Pallokentän sijainnista, jos "seinänaapuriksi" tulisi Garden. Mielestäni Klubi/HSM Oy/Riihilahti on tehnyt ihan ok diilin, koska neuvotteluasema ei ole ollut hyvä ja vuokralainen on aina altavastaavana maa-alueen omistajaan nähden.
Sitten spekulaatiota Garden Helsinki-hankkeen etenemisestä. Valitettavasti kahden Helsingissä valtaa pitävän puolueen välillä näyttää olevan konsensus hankkeen edistämisestä ja kaupunkiympäristön apulaispormestari ja lautakunnista mahtavimman (kaupunkiympäristölautakunnan) puheenjohtaja Anni Sinnemäki ja maan vaikutusvaltaisin kuntapoliitikko (lautakunnan varapuheenjohtaja) Risto Rautava ovat valjastaneet aikansa ja tarmonsa vetämään Garden-vankkureita eteenpäin.
Garden-projektihan on kooltaan jättimäinen. Maanpäälle 75.000 kerrosneliötä ja maanalle 166.000 bruttoneliötä. Eli neljä kertaa suurempi, kuin esim. Hartwall Arena. Toisin kuin julkisuudesta voisi ymmärtää , niin kendo-hifki 10 miljoonan vuotuisella liikevaihdollaan ei ole tässä 700.000.000 euron hankkeessa kuin keulakuvana ja nimellisenä rakennuttajana, vaan todellinen rakentaja tulisi olemaan YIT.
Tämä tekee hankkeesta vaarallisen, koska YIT on oikeasti hyvä (esim. Tripla) suurprojekteissa ja niiden lobbauksessa. Epäilen että hanke on tarkoituksellisesti neliöllisesti ylimoitettu ja sitä voidaan jonkun verran supistaa jos esim. kaupunginhallituksessa nousee meteli hankkeen koosta ilman, että taloudellinen toteutettavuus kärsii. Koska jokainen on varmaan ymmärtänyt, että hanke ei taloudellisesti "elä jääarenasta" vaan sen yhteyteen tulevien ravintoloiden, liiketilojen, asuntojen ja hotellin myynnistä ja vuokrauksista. Jos näitä neliöitä supistetaan runsaasti, niin todennäköisesti rakentaja vetäytyisi hankkeesta.
Koska kuntapoliittisilla päättäjillä näyttää olevan tahtotila viedä hanketta eteenpäin, niin luulen että tehokkain jarru projektille voisi muodostua Suomen valtiosta. Olympiastadionin suurremontti alkaa olla loppusuoralla ja rempan hintalappu näyttää asettuvan jonnekin 300.000.000 euron tienoille, josta valtio maksaa puolet. Garden Helsinki-hankkeen korkein kohta (kolmastoista kerros) näyttää piirustuksissa olevan korossa +59,00 metriä. Olympiastadionin Gardenin puolen katsomorakenteiden korkein kohta on korossa +32,75 metriä, eli eroa on liki 30 metriä. En usko, että valtiovallan edustajat ilahtuvat siitä, jos remontoitu kansallinen monumentti olympiapyhäkkö jää lähes sananmukaisesti "varjoon" pelkän kaupallisen projektin takia.
John Fire
Poissa
Suosikkijoukkue: Brahen kenttä
John Fire
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7603 :
14.06.2019 klo 13:00:21
Lainaus käyttäjältä: Heppatiitti - 14.06.2019 klo 12:49:33
Kiitos, taas vähän paremmin kärryillä tästä keissistä. Ei tuo nyt NIIN paskalta Klubin kannalta näytä kun aiempi käsitys oli, mutta täytyy kuitenkin toivoa kapuloita rattaisiin tälle hankkeelle.
"Not great, not terrible."
PG
Poissa
Suosikkijoukkue: Dynaaminen taitotasoylivoima pienessä tilassa
PG
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7604 :
14.06.2019 klo 13:20:01
Lainaus käyttäjältä: Heppatiitti - 14.06.2019 klo 12:49:33
Garden Helsinki-hankkeen korkein kohta (kolmastoista kerros) näyttää piirustuksissa olevan korossa +59,00 metriä. Olympiastadionin Gardenin puolen katsomorakenteiden korkein kohta on korossa +32,75 metriä, eli eroa on liki 30 metriä. En usko, että valtiovallan edustajat ilahtuvat siitä, jos remontoitu kansallinen monumentti olympiapyhäkkö jää lähes sananmukaisesti "varjoon" pelkän kaupallisen projektin takia.
Eli tehdään paska mutta kallis stadionkorjaus kansallismaiseman takia, että voidaan rakentaa joku vitun jäälatoredi futiskenttien ja parkkipaikkojen päälle? Makes sense.
Yleisesti ottaen jalkapallon edellytykset heikkenevät. Se riittää minulle vastustamaan tätä projektia. Toivottavasti Sinnemäki sisuuntuu ja kaivaa uutta tuulta purjeisiin tutustuakseen laitoksen kokonaissuuruuteen.
Klubin kannalta tällaiset uudet prameat laitokset tekevät yritysmyynnistäkin hankalampaa, joka on suoraan pois tuloista ja sitä kautta futikselta yleisesti.
Samson
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, New England Patriots
Samson
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7605 :
14.06.2019 klo 13:47:20
Lainaus käyttäjältä: PG - 14.06.2019 klo 13:20:01
Toivottavasti Sinnemäki sisuuntuu ja kaivaa uutta tuulta purjeisiin tutustuakseen laitoksen kokonaissuuruuteen.
Ei taida sinnetännemäkeä ja sitivihreitä hirveästi kiinnostaa muiden ongelmat, kun rakennetaan metropolia.
ginikettu
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK (BJK)
ginikettu
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7606 :
14.06.2019 klo 14:00:30
Miksei hifk siis garden rakenna vaan uutta stadionia siihen? Miksi pitää rakentaa kauppakeskusta, muita liiketiloja ja asuntoja? Pelkän jäähallin voisi hyvin saada alueelle mahtumaan.
Tähän on tietysti helppo vastata. Koska se jäähalli halutaan maksattaa veronmaksajilla.
«
Viimeksi muokattu: 14.06.2019 klo 14:02:34 kirjoittanut ginikettu
»
Sigi
Poissa
Sigi
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7607 :
14.06.2019 klo 14:04:32
Lainaus käyttäjältä: Edinson - 13.06.2019 klo 22:22:06
Katsoin vielä materiaalit läpi, ja Gardenin kaupunkiympäristölautakuntaan toimittamissa dokumenteissa siihen seiskakentän päälle on piirretty saman kokoinen kenttä kuin nytkin ja siihen on vieläpä piirretty kentän maalaukset, joiden mukaan siinä olisi edelleen vähän vajaamittainen aikuisten kenttä ja poikittain kaksi junnukenttää. Eli identtinen nykytilanteen kanssa.
https://www.hel.fi/hel2/ksv/liitteet/2018_kaava/0789_6_viitesuunnitelma_B&M.pdf
Tuo suunnitelma on päivätty 21.5.2018. Huhtikuussa 2019 kaupunkiympäristölautakunnassa olleissa suunnitelmissa pallokenttä seiskan koko oli alle puolet aikuisten kentän koosta. Suunnitelmatekstissä lukee lisäksi, että "kenttä 7 muutettu liikunta- ja tapahtumakentäksi".
https://www.hel.fi/static/public/hela/Kaupunkiymparistolautakunta/Suomi/Paatos/2019/Kymp_2019-04-16_Kylk_12_Pk/6C771F12-9D93-C5AF-8F19-6952C7500000/Liite.pdf
https://www.hel.fi/static/public/hela/Kaupunkiymparistolautakunta/Suomi/Paatos/2019/Kymp_2019-04-16_Kylk_12_Pk/6C771F12-9D93-C5AF-8F19-6952C7500000/Liite.pdf
Edit.
Kaavamerkintä:
Lainaus
Alueen osa, jolle tulee sijoittaa julkisena liikunta- ja tapahtumapaikkana toimiva, vähintään 40 m x 60 m kokoinen tasainen kenttä sekä kentän varoalueet. Alueen tulee liittyä saumattomasti myös alueen kaakon puoleiseen, samalle tasolle nostettuun puistoalueeseen. Kentän tulee olla käytettävissä muiden toimijoiden suurtapahtumien laajenemistilana.
«
Viimeksi muokattu: 14.06.2019 klo 14:18:12 kirjoittanut Sigi
»
Kiinanmuuri
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
Kiinanmuuri
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7608 :
14.06.2019 klo 14:14:31
On mennyt ihan ohi, mutta ylihuomenna telskillä on joku keikka. Koska viimeksi siellä on järjestetty keikka?
törömömmö
Poissa
Suosikkijoukkue: Aina laadukkaan keskustelun puolella.
törömömmö
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7609 :
14.06.2019 klo 14:47:16
Lainaus käyttäjältä: ginikettu - 14.06.2019 klo 14:00:30
Pelkän jäähallin voisi hyvin saada alueelle mahtumaan.
Tähän on tietysti helppo vastata. Koska se jäähalli halutaan maksattaa veronmaksajilla.
Daa. Tonttimaa on kallista, eikä jäähallin tuloilla kateta kustannuksia. Minusta on kaikkien osapuolten kannalta järkevää minimoida kustannuksia, jotta kenenkään ei tarvitse maksaa enempää kuin on tarpeen.
Nimim. Veronmaksaja
Maduduwinini
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK Helsinki
Maduduwinini
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7610 :
14.06.2019 klo 15:16:27
Lainaus käyttäjältä: törömömmö - 14.06.2019 klo 14:47:16
Daa. Tonttimaa on kallista, eikä jäähallin tuloilla kateta kustannuksia. Minusta on kaikkien osapuolten kannalta järkevää minimoida kustannuksia, jotta kenenkään ei tarvitse maksaa enempää kuin on tarpeen.
Nimim. Veronmaksaja
Siinä tapauksessa jullit voisi siirtyä pelaamaan Hartwallille. Turha pilata kaunista maisemaa.
Turvatarkastus
Poissa
Suosikkijoukkue: Dimitar Berbatov
Turvatarkastus
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7611 :
14.06.2019 klo 15:17:19
Lainaus käyttäjältä: törömömmö - 14.06.2019 klo 14:47:16
Daa. Tonttimaa on kallista, eikä jäähallin tuloilla kateta kustannuksia. Minusta on kaikkien osapuolten kannalta järkevää minimoida kustannuksia, jotta kenenkään ei tarvitse maksaa enempää kuin on tarpeen.
Nimim. Veronmaksaja
Mutta jos tällaista projektia ei saada kannattavaksi ilman kerrostalotonttien lahjoittelua Kruunuvuorenrannasta, niin pitäisikö koko hankkeesta sitten luopua?
Itse en ainakaan helsinkiläisenä halua lahjoittaa kaupungin omaisuutta Everille ja YIT:lle vaan sen takia, että näille janareille mikään ei riitä. Mitenkään välttämätön tuo Garden ei ole.
S.K.
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi
S.K.
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7612 :
14.06.2019 klo 15:44:15
Lainaus käyttäjältä: Kiinanmuuri - 14.06.2019 klo 14:14:31
On mennyt ihan ohi, mutta ylihuomenna telskillä on joku keikka. Koska viimeksi siellä on järjestetty keikka?
Huomenna taitaa olla Sunrise Avenue ja sunnuntaina lisäksi joku toinen esiintyjä. Tästä voisi tulla kuukausittainen homma, koska kaikki fyrkat sataa Klubin laariin.
E: Oisko edellinen keikka joku Elämä lapselle konsertti muutaman vuoden takaa?
«
Viimeksi muokattu: 14.06.2019 klo 15:47:38 kirjoittanut S.K.
»
Lihamuuri
Poissa
Suosikkijoukkue: ...uudet suosikkijoukkueet...
Lihamuuri
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7613 :
15.06.2019 klo 09:04:55
Lainaus käyttäjältä: S.K. - 14.06.2019 klo 15:44:15
Sunnuntaina.
«
Viimeksi muokattu: 15.06.2019 klo 09:07:22 kirjoittanut Lihamuuri
»
fohi
Poissa
fohi
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7614 :
15.06.2019 klo 11:26:34
Lainaus käyttäjältä: S.K. - 14.06.2019 klo 15:44:15
Huomenna taitaa olla Sunrise Avenue ja sunnuntaina lisäksi joku toinen esiintyjä. Tästä voisi tulla kuukausittainen homma, koska kaikki fyrkat sataa Klubin laariin.
E: Oisko edellinen keikka joku Elämä lapselle konsertti muutaman vuoden takaa?
Paljo tollasest keikast sataa fyrkkaa klubin laarii?
S.K.
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi
S.K.
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7615 :
15.06.2019 klo 11:35:14
Lainaus käyttäjältä: fohi - 15.06.2019 klo 11:26:34
Paljo tollasest keikast sataa fyrkkaa klubin laarii?
Ei ole kyllä hajuakaan paljonko tuollaisen tapahtuman stadionvuokra mahtaa olla. Lisäksi ei ole tarkkaa tietoa onko sovittu muista klausuuleista ja kenen piikkiin esimerkiksi oheismyynti menee. Eiköhän tuosta nyt täysin mutuilemalla kuitenkin ole muutama kymppitonni tulossa.
Jääpoiju
Poissa
Suosikkijoukkue: Würzburger Kickers
Jääpoiju
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7616 :
15.06.2019 klo 18:14:39
Olihan siellä viikko sitten Siinan Taikaradio ja jotain iltakeikkaanin. Töölön seurakunnan järkkääminä.
Julluh
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
Julluh
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7617 :
15.06.2019 klo 18:20:31
Lainaus käyttäjältä: Jääpoiju - 15.06.2019 klo 18:14:39
Olihan siellä viikko sitten Siinan Taikaradio ja jotain iltakeikkaanin. Töölön seurakunnan järkkääminä.
Stadionvuokra tuolloin about 20 kiloa.
JoenDoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Yhteisöjäni ja arvojani edustavat
JoenDoe
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7618 :
18.06.2019 klo 20:35:08
On tullut sellainen ongelma vastaan, että olen ajat sitten ostanut lipun huomiseen honka-matsiin, mutta muistin tänä iltana, että lippu ei missään vaiheessa ole tullut sähköpostiin. Pankkitililtä löytyy kuitti maksusta, mutta sähköpostissa ei ole edes maksuvahvistusta.
Onko kellään tullut tällaista ongelmaa aiemmin vastaan ja/tai onko mahdollista saada lippua tai edes rahoja takaisin soittamalla johonkin tjsp?
omp
Poissa
Suosikkijoukkue: Banadol Bore 500mg
omp
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7619 :
18.06.2019 klo 20:42:11
Lainaus käyttäjältä: JoenDoe - 18.06.2019 klo 20:35:08
On tullut sellainen ongelma vastaan, että olen ajat sitten ostanut lipun huomiseen honka-matsiin, mutta muistin tänä iltana, että lippu ei missään vaiheessa ole tullut sähköpostiin. Pankkitililtä löytyy kuitti maksusta, mutta sähköpostissa ei ole edes maksuvahvistusta.
Onko kellään tullut tällaista ongelmaa aiemmin vastaan ja/tai onko mahdollista saada lippua tai edes rahoja takaisin soittamalla johonkin tjsp?
Ei Klubin matsissa mutta kerran jäi konserttilippu matkan varrelle samaan tapaan. Hoitui yhteydenotolla Tikettiin, muutamassa minuutissa oli lippu lähetetty s-postiin.
Katsomon vasen pakki
Poissa
Katsomon vasen pakki
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7620 :
18.06.2019 klo 20:46:56
Lainaus käyttäjältä: JoenDoe - 18.06.2019 klo 20:35:08
On tullut sellainen ongelma vastaan, että olen ajat sitten ostanut lipun huomiseen honka-matsiin, mutta muistin tänä iltana, että lippu ei missään vaiheessa ole tullut sähköpostiin. Pankkitililtä löytyy kuitti maksusta, mutta sähköpostissa ei ole edes maksuvahvistusta.
Onko kellään tullut tällaista ongelmaa aiemmin vastaan ja/tai onko mahdollista saada lippua tai edes rahoja takaisin soittamalla johonkin tjsp?
Tarkista ettei linkkiä ole Tiketin tilillä.
Sähköposti, johon liität kopion maksukuitista, Tiketin aspaan vaikka vielä tänään pienellä "kiireellistä" merkinnällä. Jos eivät vastaa aamupäivän aikana niin soitto sinne asiakaspalveluun.
Itsellä on joskus Tiketin kanssa käynyt samoin.
JoenDoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Yhteisöjäni ja arvojani edustavat
JoenDoe
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7621 :
18.06.2019 klo 20:59:22
Ok, kiitoksia!
Hadji
Poissa
Suosikkijoukkue: 1612
Hadji
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7622 :
21.06.2019 klo 19:02:25
Onko niin, että yläkatsomon ensimmäiselle riville ei myydä ollenkaan lippuja? Aina kun katsonut, niin harmaata näyttää. Ehkä näkyvyys ei ole niin hyvä, mutta täyteen tulevissa peleissä (Stadin derbyt, europelit jne.) kyllä nekin saataisiin kaupaksi. Mutta toki jos ei lipputulojen maksimointi kiinnosta, niin ymmärtäähän sen.
idänihme
Poissa
Suosikkijoukkue: suurseura
idänihme
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7623 :
23.06.2019 klo 11:48:38
Löytyi metroderbyssä vieraskatsomossa käydessä melko vakava turvallisuuspuute päätykatsomon(pohjoispääty) yläriviltä. Ainakin pääkatsomon puoleisesta nurkasta yläriviltä "puuttuu" laitimmainen istuin(todnäk leveyttä on pari senttiä liian vähän). Kuitenkin tästä on jätetty penkki pois eikä rakoa ole täytetty minkäänlaisella aidalla tai muulla esteellä. Nyt siinä on siis ikävä pari metriä korkea jyrkänne josta lapsi tai humalainen voisi pudota katsomon takaiselle betonille. Aika vaarallinen källi jätetty, toivottavasti tämä korjataan ennen kuin kukaan loukkaa itsensä. En päässyt katsomaan olisiko vastaavat vaaran paikat jätetty päädyn toiseen laitaan ja eteläpäätyyn.
Hadji
Poissa
Suosikkijoukkue: 1612
Hadji
Vs: Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Vastaus #7624 :
23.06.2019 klo 12:25:23
Onko yläkatsomossa ollenkaan anniskelukatsomolohkoa?
Sivuja:
1
...
304
[
305
]
306
...
309
Siirry ylös
FutisForum2
>
Suomi
>
Liiga
>
Liigan yleiskeskustelu
> Aihe:
Femskin eli Telia 5G -areenan olosuhteet, palvelut ja yleinen keskustelu
Siirry:
Ole hyvä ja valitse kohde:
-----------------------------
Suomi
-----------------------------
=> Suomen maajoukkue
===> Nuorten maajoukkueet
===> Suomen Maajoukkueen Kannattajat ry
=> Liiga
===> Liigan yleiskeskustelu
===> Otteluseuranta
=> Ykkönen
===> Ykkösen otteluseuranta
=> Kakkonen
===> Kakkosen otteluseuranta
=> Muut sarjat
===> Nuoret
===> Harrastefutis
===> Futsal
=====> Kansainvälinen futsal
=> Naisfutis
=> Cup-kilpailut
===> Cup-otteluseuranta
=> Suomalaiset pelaajat maailmalla
=> Suomalaiset joukkueet maailmalla
-----------------------------
Kansainvälinen
-----------------------------
=> Seurajoukkueet
===> Kausiotsikot
=> Maajoukkueet ja arvokilpailut
===> Venäjä 2018
=====> MM 2018 – otteluseuranta
===> Arkisto
=====> Alle 19-v. EM-turnaus 2018
=====> Euro 2016 Ranska
=======> Euro 2016 otteluseuranta
=====> Brasilia 2014
=======> MM-2014 liveseuranta
=====> UEFA Euro 2012
=======> Euro 2012 - otteluseuranta
=====> MM-kisat 2010, Etelä-Afrikka
=======> MM-2010 otteluseuranta
=====> Naisten EM-kisat 2009
=====> Alle 21-v. EM-turnaus 2009
=====> EM-kisat 2008, Sveitsi-Itävalta
=======> EM-2008 Otteluseuranta
=====> MM-kisat 2006, Saksa
-----------------------------
Yleinen
-----------------------------
=> Jalkapallokulttuuri
=> Jalkapallomatkailu
=> Jalkapallokuvat
=> Taktiikka, valmennus ja seuratoiminta
=> Palloliitto ja piirit
Ladataan...