FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
27.03.2023 klo 00:09:10 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: 1 ... 89 [90]
 
Kirjoittaja Aihe: Pelaajamarkkinat - Pelipaikka hakusessa  (Luettu 793216 kertaa)
0 jäsentä ja 2 vierasta katselee tätä aihetta.
Swegon

Poissa Poissa


Vastaus #2225 : 12.02.2023 klo 09:13:05

Perinteikäs espoolainen Kilo IF etsii uusia pelaajia kaikkiin joukkueisiinsa!

Kilo IF:n joukkueet ovat:
Kilo IF/1, Kutonen
Kilo IF/2, Seiska
Kilo IF/3, Kutonen
Kilo IF/Juniors, M35
Kilo IF/Seniors, M40 (uusi joukkue!)

Saman pelaajan on siis halutessaan mahdollista edustaa useampaakin joukkuettamme.

Koko seuran yhteisiä harjoituksia järjestetään Keski-Espoon ja Tapiolan tekonurmilla.

Jäsenmaksu on edullinen (noin 30-70€) ja seurassa on rento sekä yhteisöllinen, mutta myös tavoitteellinen tekemisen meininki.

Ota yhteyttä: 

kiloif@outlook.com / +358408099807
pallomursu

Poissa Poissa


Vastaus #2226 : 13.02.2023 klo 18:34:43

Hirsilän Pyrkivä orivedeltä etsii pelaajia jokaiselle pelipaikalle tampereen piirin seiskaan. Erityisesti maalivahti ja puolustaja hakusessa.

Harjoitukset ja kotipelit nurmella kesäaikaan.

Talvella höntsäillään futsalia oriveden liikuntahallilla kerran viikkoon ja kevään tullen siirrytään oriveden tekonurmelle 1-2 x vk.

Kimppakyydit kulkee tampereen suunnalta. Vaatimuksina rento tekemisen meininki ja kiinnostus jalkapalloa kohtaan. Tervetuloa!

Ota yhteyttä
Whatsapp/O44988OO49
HerTo Edustus

Poissa Poissa


Vastaus #2227 : 16.02.2023 klo 19:44:24

Nostellaampas! Hyvin on tullut uusia pelaajia näytille, mutta vielä on tilaa ringissä! Tervetuloa testiin!

HerTo on palannut kurinalaisesti vietettyjen lomien jälkeen hyvällä sykkeellä treenikentille ja aloittanut valmistautumisen kohti kauttaan kivikovassa Helsingin ja Uudenmaan Kolmosessa. HerTo hakee useampaa täsmävahvistusta ryhmäänsä. Viime kauden jäljiltä joukkueen runko on pääosin pysymässä kasassa, mutta uusia pelimiehiä tarvitaan ja tarjolla on kilpailua avauskokoonpanon paikoista.

Erotumme muista Itä-Helsingin kolmosen joukkueista siinä, että meille ei ole vakavin asia, vaikka välillä tulee poissaoloja treeneistä/peleistä. Emme suhtaudu jalkapallotoimintaan turhan vakavasti, mutta treeneissä ja peleissä vedämme aina täysillä. Ajattelemme, ettei hyvää harrastusta kannata työn, opiskelun tai perhetilanteen takia kokonaan hylätä. Tällä toimivalla konseptilla olemme kiusanneet muita Kolmosen joukkueita jo pitkälle toistakymmentä vuotta.

Kyseessä on erinomaisella joukkuehengellä varustettu laadukas ja tekevä nippu, johon uudet kaverit ovat lähes poikkeuksetta tulleet jäädäkseen. Lisämainintana vielä samassa paketissa mittaamaton kokemus, spartalainen fyysisyys sekä joga bonito.

Ota yhteyttä, mikäli haluat pelata Kolmosta yhdessä Stadin perinteikkäimmistä seuroista. Herton päävalmentajana kaudella 2023 toimii Sami Ojala ja kakkosvalmentajana Antti Tolvanen. Yhteydenotot: hertovalmennus@gmail.com

www.facebook.com/hertomiehet
www.instagram.com/herto_edustus/
Strikerforward

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Southampton


Vastaus #2228 : 20.02.2023 klo 12:37:09

TamFu (Tammer Futis ry) P20 joukkue valmistautuu parhaillaan P20 vuotiaiden ykkösen kauteen.
Haussa olisi vielä ainakin maalivahti:
•   Toivomuksena olisi jo useamman vuoden kokemus maalivahtina pelaamisesta
•   Luvassa olisi osaavalle MV:lle paljon pelejä sekä hyvää treeniä.
•   Kasassa olisi nyt hyvä ja lupaava porukka mutta oikea maalivahti puuttuu, jos istut siis jossain penkillä ja saat 2-4 peliä kaudessa, niin nyt olisi ykkösveskan paikka auki. Pelit kehittää, ei penkillä istuminen.
•   Laita rohkeasti viestiä tai soita, niin sovitaan joukkueeseen tutustuminen ja try out!!!

Voit tulla joko lainalle nykyisestä seurastasi tai pysyvällä siirrolla, tärkeintä on että hyvä, lupaava maalivahti saisi peliaikaa ja hyvää kokemusta P20 ykkösessä.
Mikäli muille pelipaikoille löytyy vielä selkeä vahvistus, niin 1-2 paikkaa olisi mahdollisesti vielä tarjolla.

Terveisin: Mika Pikkusaari, 0400-632003, mika.pikkusaari@gmail.com
               Petri Rajasalo, 050-3372500, petri.rajasalo@kolumbus.fi
Kotisivut: www.tamfu.fi
Jaze

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Fc Lahti, Babs


Vastaus #2229 : 20.02.2023 klo 15:26:01

Vuoden tauon jälkeen vois kaivaa nappikset naftaliinista ja käydä kokeilemassa josko paikat vielä kestäis höntsäilyä. Olisko hyviä ehdotuksia joukkueista jotka pelaa treenaa/pelaa Laaksolahden urheilupuistossa/lähistöllä?
Taustaa löytyy divareista 4-6 vuodesta 2006 alkaen, josta voikin päätellä että en ole enää mikään junnuikäinen vaan ikämiesten höntsäjengin treenitkin kiinnostelee jos täältä suunnilta sellainen löytyy.
paveldo

Paikalla Paikalla


Vastaus #2230 : 27.02.2023 klo 17:08:11

BET (K-S Nelonen) ja Harjun Potku (K-S Vitonen) kaipaavat muutamia uusia pelaajia rinkiin joukosta poistuneiden tilalle.

Aiempi peli- ja saunomiskokemus katsotaan eduksi, mutta kaikkia kiinnostuneita ikään, sukupuoleen jne. katsomatta pyydetään olemaan yhteydessä sähköpostitse osoitteeseen toimisto (a) harjunpotku.fi.

Mikäli ATK ei ole hallussa, voit myös tulla suoraan treeneihin paikalle Vehkalammen ulkokentälle maanantaisin klo 20:30 maaliskuun aikana.
Rene Higuita

Poissa Poissa


Vastaus #2231 : 27.02.2023 klo 20:11:58

Laaksolahden jalkapalloseura (LJS) etsii kaudeksi 2023(3div.) joukkueen toimintaan sitoutuvia aktiivisia pelimiehiä vahvistukseksi.

Treenit talvikaudella 3-4x/viikko sisätiloissa, kesällä treenit hyvillä tekonurmilla 3x/viikko.

Vahvistuksilta odotetaan:
-Aktiivisuutta ja sitoutumista joukkueen toimintaan
-Vankkaa pelaajataustaa
-Kaikille pelipaikoille etsitään vahvistuksia.
-Halua kehittyä pelaajana

Seura on hyvin hoidettu, puitteet kunnossa, kausimaksu edullinen ja joukkuehenki erinomainen.

LJS/Reservi hakee samalla uusia vahvistuksia tavoitteenaan nousu 5.divariin.

Jos kiinnostaa vaan olla mukana erinomaisen joukkuehengen omaavassa porukassa, niin huoltajalle olisi paikka avoinna!


YV tai ljsespoo( ä tt )gmail.com
Ylös!
Vahvistuksia haetaan edelleen kaikille pelipaikoille ja molempiin joukkueisiin!
FCH

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Hieho, Suomen maajoukkue, SMJK


Vastaus #2232 : 28.02.2023 klo 10:38:17

Nelosessa pelaava FC Hieho hakee vahvistuksia joukkueeseen. Maalivahtia lukuunottamatta tarvetta on kaikille pelipaikoille - erityisesti hyökkääjälle. Lehmälauman pelaajien runko koostuu noin 20-35-vuotiaista pelaajista. Joukkueessa vallitsee erittäin hyvä yhteishenki, minkä lisäksi huumori on läsnä joka viikko. Vietämme myös paljon aikaa yhdessä pelien ulkopuolellakin.

Treenaamme preseasonin aikana kaksi kertaa viikossa. Tiistaisin treenataan Bollis 6:lla (Töölön Pallokenttä) klo 21-22 sekä torstaisin Myllypuron Busmo kuplassa klo 21-22. Treenien lisäksi preseasonin aikana on varmasti viisi ottelua, joista ensimmäinen on lauantaina 4.2. Ennen sarjan alkua osallistumme Suomen Cupiin, Nelosen talvisarjaan sekä olemme sopineet yksittäisistä harkkamatseista, joten näyttöpaikkoja on luvassa paljon.

Toivomme kiinnostuneilta pelaajilta futistaustaa sekä ehdottomasti sitoutuneisuutta. Mikäli sinun kiinnostus heräsi niin ota rohkeasti yhteyttä!

Niko Vehviläinen
niko.vehvilainen@gmail.com
0407436056

Emil Lundberg
emlbg@icloud.com
0503243909


FB: https://www.facebook.com/FCHieho

Muutama uusi vahvistus on jo löytynyt, mutta vielä olisi tilaa uusille pelikavereille!
etn

Poissa Poissa


Vastaus #2233 : 02.03.2023 klo 17:41:20

Aina plussaa kun ilmoituksessa maininta myös treeniajoista. Monille alasarjapelaajille varmasti oleellinen tieto.
Savannan Pallo

Poissa Poissa


Vastaus #2234 : 02.03.2023 klo 18:54:39

SAPAn miesten vitosdivarijoukkueet, Savanna sekä M2, etsivät vielä muutamaa vahvistusta tulevalle kaudelle. Nuorekkaampi Savanna harjoittelee kolmesti viikossa, maanantaisin klo 19.45 Bollis 6, torstaisin klo 19.45 Haapaniemen kenttä ja sunnuntaisin klo 18.45 Bollis 6. Kokeneemmista sedistä koostuva M2 harjoittelee sunnuntaisin yhdessä Savannan kanssa. Jos etsit vielä pelipaikkaa tulevalle kaudella, ja haluat tulla kokeilemaan yhteen Stadin perinteisimmistä pubijoukkueista, laita yv, tai ota yhteyttä joukkueiden valmentajiin, yhteystiedot löytyvät sapa.fi
MV9

Poissa Poissa


Vastaus #2235 : 04.03.2023 klo 12:20:25

Eteläisen alueen Nelosessa pelaava MyMy (Myrskylän Myrsky) etsii uusia pelaajia!

Olitpa sitten tolppien välissä painovoimaa uhmaava liimanäppi, puolustuslinjassa "mies tai pallo saa mennä ohi mutta ei molemmat" lausetta mantran tavoin hokeva voimanpesä, keskikentällä vastustajan hyökkäyksiä katkova jyrä tai vastustajan puolustuslinjaa maagisilla syötöillä puhkuva taitoniekka tai maalivainullaan yleisöä haltioiva hyökkääjä tai jotain näiden kaikkien väliltä: sä oot meidän äijiä!

Tarjoamme:
- alasarjojen yhden kauneimmista kotiyleisöistä 80-100 hengen yleisökeskiarvollaan
- loistavat joukkuekaverit
- maltillisen kausimaksun
- rennon mutta tosissaan futiksen ottavan meiningin

Joukkueen runko koostuu 17-40 vuotiaista janttereista joten sekaan mahtuu kyllä! Meillä on pelaajia ympäri Uuttamaata, Päijät-Hämettä ja Kymenlaaksoa joten kimppakyyteily on tuttua kauraa.

Joukkueemme preesensiin pääset tutustumaan esim. IG:ssä ja Facessa @mymyjalkapallo

Tuu meidän jengiin!

Markku Vilonen/joukkueenjohtaja MyMy
markku.vilonen(at)gmail.com
0400678881
TheEagles

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Crystal Palace


Vastaus #2236 : 06.03.2023 klo 02:01:03

Tampereella pelaava PiPo-79 etsii uusia pelaajia 6 ja 7 divisioonassa pelaaviin joukkueihin!

Seurassa löytyy joukkueet Nelosesta, Kutosesta ja Seiskasta. Katsotaan sopiva joukkue pelaajakohtaisesti!

Harjoitukset lähtökohtaisesti kerran viikossa.

Joukkueen Instagram-tili:
https://www.instagram.com/pipofutis/

Yhteydenotot:
pelaajaksipipoon@gmail.com  - tai Instagram-tilin kautta.

--Pispalan Ponnistus-79--
HerTo Edustus

Poissa Poissa


Vastaus #2237 : 06.03.2023 klo 18:09:44

Tule testailemaan Hertoon!

Herton treenit pyörivät sunnuntaisin klo 14.00 Töölön Pallokenttä ykkösellä ja maanantaisin klo 19.00 Kartanon tekonurmella Vuosaaressa.

Videolla apuvalmentaja Tollon viesti pelaajille, jotka etsivät vielä joukkuetta ensi kaudelle:
https://www.facebook.com/watch/?v=1230711594538716&ref=sharing

Ota yhteyttä, mikäli haluat pelata Kolmosta yhdessä Stadin perinteikkäimmistä seuroista. Herton päävalmentajana kaudella 2023 toimii Sami Ojala ja kakkosvalmentajana Antti Tolvanen. Yhteydenotot: hertovalmennus@gmail.com
meemu

Poissa Poissa


Vastaus #2238 : 15.03.2023 klo 15:50:04

Olisiko Oulussa vielä joukkuetta jonneka mahtuisi treenirinkiin? 0405716917. Linkissä pelihistoria. https://tulospalvelu.palloliitto.fi/person/65593/player/seasons
Töölön Vesa

Poissa Poissa


Vastaus #2239 : 22.03.2023 klo 11:52:47

Uudenmaan nelosta ja vitosta pelaava Töölön Vesa hakee vahvistuksia tulevalle kaudelle.

Joukkueet tekevät tiivistä yhteistyötä mm. pelaajakierrätystä esim. loukkaantumisista toipuvien pelaajien kanssa. Joukkueet myös treenaavat yhdessä kahdesti viikossa, joka takaa aina hyvät ohjatut treenit.
Nelonen on kilpailulisempi porukka ja vitosessa riittää hieman vähempi osallistuminen riippuen elämäntilanteestasi.

Joukkueiden taustat ovat kunnossa ja kausimaksut edulliset.

Toivomme sinulta kokemusta futiksesta, mutta taidot tulevat kuitenkin ennen kokemusta.

Yhteydenotot privaviestillä tai jne2477@gmail.com

YT,
Niko
Töölön Vesa
Kuuvuoren Laaki

Poissa Poissa


Vastaus #2240 : eilen kello 13:11:05

Kiinnostaako jalkapallomaalivahtina pelaaminen?

Kuuvuoren Laaki (Turku) hakee rinkiinsä maalivahtia. Pelaamme Vitosta ja Kutosta, harjoittelemme sarjakauden aikana kaksi kertaa viikossa. Tapahtumat Turun keskustan läheisyydessä, osallistua voi säännöllisemmin tai epäsäännöllisemmin. Seuralla on iso pelaajarinki, mutta maalivahdeille olisi vielä tilaa. Valmennus ja johtokunta omistautuneita, seurassa positiivinen, kehittymään pyrkivä ilmapiiri.

Jos kiinnostuit, ota yhteyttä kalle.knaapi@outlook.com tai 0504112228.

 
Sivuja: 1 ... 89 [90]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa