FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
08.12.2019 klo 22:53:27 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Facebook & Twitter
 
Vuoden forumisti 2019, Joulupata 2019, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 ... 11
 
Kirjoittaja Aihe: Paikan päällä nähdyt ottelut 2010  (Luettu 39897 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Erkka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, RFC Liége


: 30.12.2009 klo 18:26:10

Taas mennään. Ja ei, futsalia ei lasketa.

2007
2008
2009

Tammikuu 2

15.1 PoPa-TPS          2-4 Urheilukeskuksen Tekonurmi Harjoitusottelu
22.1 Honka-TPS        2-1 Esport Arena                     Liigacup

Helmikuu 2

12.2 TPS-inter          2-0 Kupittaa 5  Liigacup
26.2 TPS - FC Lahti   1-0 Kupittaa 5  Liigacup

Maaliskuu 4

14.3 TPS N - TuWe N        1-0   Kupittaa 5                  Harjoitusottelu
20.3 Hammarby IF - TPS    1-1   Norrtälje SportCentrum Harjoitusottelu
20.3 Brommapojkarna - AIK 0-0   Råsunda                    Allsvenskan
24.3 inter - Honka             0-0   Kupittaa 5                 Liigacup

Huhtikuu 5

7.4   TPS Akatemia - Brommapojkarna A 1-0  Yläkenttä         Harjoitusottelu
8.4   TuTo - MuSa                              3-4 Yläkenttä         Suomen Cup, 3. kierros
11.4 TPS - Gröndal IK                          3-2 Yläkenttä         Harjoitusottelu
19.4 Fc Haka - TPS                             0-0 Tehtaan Kenttä Veikkausliiga
26.4 TPS - FC Honka                           1-0 Veritas Stadion  Veikkausliiga

Toukokuu 4

3.5  inter - FC Lahti 1-3 Veritas Stadion Veikkausliiga
7.5  TPS - VPS       1-1 Veritas Stadion Veikkausliiga
15.5 TPS - inter      2-2 Veritas Stadion Veikkausliiga
27.5 TPS - FF Jaro  3-0 Pajbacka          Suomen Cup

Kesäkuu 6

6.6  TPS - IFK Mariehamn  1-4 Veritas Stadion  Veikkausliiga
9.6  TPS - Ilves                2-1 Pajbacka           Suomen Cup
12.6 TPS - PK-35             1-4 Yläkenttä          Naisten Liiga
14.6 TamU - TPS              1-1 Ratinan Stadion Veikkausliiga
19.6 TPS - KPV                4-0 Yläkenttä           Naisten Liiga
23.6 TPS - Jaro                0-3 Veritas Stadion  Veikkausliiga

Heinäkuu 9

1.7  TPS - Port Talbot Town FC 3-1Veritas Stadion          Eurooppa Liiga 1. karsintakierros
4.7  TPS - HJK                       1-0 Veritas Stadion          Veikkausliiga
11.7 FC Lahti - TPS                1-3 Lahden Hiihtostadion   Veikkausliiga
15.7 Cercle Brugge -TPS          0-1 Jules Ottesstadion      Eurooppa Liiga 2. karsintakierros
18.7 TPS - FC Haka                1-1 Veritas Stadion          Veikkausliiga
22.7 TPS - Cercle Brugge         1-2 Veritas Stadion          Eurooppa Liiga 2. karsintakierros
25.7 Honka - TPS                   1-0 Tapiolan Urheilupuisto Veikkausliiga
29.7 inter - KRC Genk              1-5 Veritas Stadion          Eurooppa Liiga 3. karsintakierros
31.7 TPS - TiPS                     1-0 Yläkenttä                  Naisten liiga

Elokuu 7
1.8  TPS - JJK           2-0 Veritas Stadion           Veikkausliiga
11.8 Suomi - Belgia   1-0 Veritas Stadion           Harjoitusottelu
12.8 TPS - Ilves        2-0 Yläkenttä                    Naisten liiga
15.8 inter - TPS        1-2 Veritas Stadion           Veikkausliiga Ylos
22.8 TPS - MYPA       3-0 Veritas Stadion           Veikkausliiga
28.8 HirvHe - KaaRe2 3-1 Raunistulan tekonurmi Kutonen          
28.8 TPS - KuPS        3-0 Veritas Stadion           Veikkausliiga  

Syyskuu 3
18.9 TPS - TamU    4-3 Veritas Stadion Veikkausliiga
22.9 TPS - AC Oulu 5-0 Veritas Stadion Veikkausliiga
25.9 HJK - TPS       0-2 Sonera Stadion Suomen Cup

Lokakuu 4
2.10   TPS - HJK       1-3 Yläkenttä        Naisten Liiga
4.10   inter - Haka    1-0 Veritas Stadion Veikkausliiga
18.10 HJK - TPS       2-0 Sonera Stadion Veikkausliiga
23.10 TPS - FC Lahti 3-2 Veritas Stadion Veikkausliiga

Marraskuu 1
Suomi - San Marino 8-0 Olympiastadion EM-karsinta

Joulukuu 1
TPS - PK-35 2-4 Kupittaa 5 Harjoitusottelu
« Viimeksi muokattu: 17.12.2010 klo 19:29:55 kirjoittanut Erkka »
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #1 : 30.12.2009 klo 18:30:41

Harjoitusottelut:

1. 22.01. FC Lahti - KuPS 1-1 (1-0), Lahden Suurhalli
3. 29.01. City Stars - HJK 0-3 (0-0), Lahden Suurhalli
4. 29.01. TamU - PoPa 2-0 (1-0), Lahden Suurhalli
5. 29.01. FC Lahti - KuPS 3-1 (1-1), Lahden Suurhalli
6. 29.01. Haka - Viljandi Tulevik JK 2-1 (1-1), Lahden Suurhalli
8. 11.02. Haka - JK Nõmme Kalju 1-1 (1-0), Sahara
13. 26.03. FC Lahti - FC Viikingit 2-4 (1-2), Kisapuisto tn.
14. 01.04. Haka - FC PoPa 1-2 (1-2), Sahara
15. 07.04. FC Lahti - Haka 1-1 (0-1), Kisapuisto tn.
15,5. 12.04. FC Lahti - FC Hämeenlinna 3-0 (1-0), Kisapuisto
55. 10.12. FC Honka - Haka 1-2 (1-0), Esport Arena

Liigacup:

2. 26.01. Haka - JJK 0-1 (0-0), Sahara
7. 06.02. FF Jaro - Haka 2-0 (2-0), Tellushalli
9. 03.03. FC Lahti - MyPa 0-1 (0-1), Kisapuisto tn.
10. 13.03. FC Lahti - FC Inter 0-1 (0-0), Kisapuisto tn.
11. 16.03. Haka - VPS 1-0 (0-0), Sahara
12. 23.03. FC Lahti - HJK 4-1 (3-1), Kisapuisto tn.

Veikkausliiga:

16. 16.04. KuPS - HJK 0-5 (0-3), Keskuskenttä
17. 17.04. FC Lahti - FF Jaro 1-3 (1-2), Hiihtostadion
18. 19.04. Haka - TPS 0-0, Tehtaan kenttä
19. 26.04. HJK - Haka 1-1 (1-1), Finnair Stadium
20. 30.04. Haka - FF Jaro 4-3 (2-1), Tehtaan kenttä
21. 10.05. FC Lahti - Haka 0-1 (0-1), Hiihtostadion
22. 14.05. FC Lahti - MyPa 0-2 (0-2), Hiihtostadion
24. 17.05. TamU - Haka 2-0 (1-0), Ratina
26. 21.05. Haka - AC Oulu 2-0 (1-0), Tehtaan kenttä
29. 31.05. Haka - MyPa 0-1 (0-0), Tehtaan kenttä
30. 01.06. FC Lahti - JJK 0-0, Hiihtostadion
31. 07.06. VPS - Haka 2-1 (1-0), Hietalahti
33. 12.06. FC Lahti - AC Oulu 0-3 (0-1), Hiihtostadion
34. 13.06. IFK Mariehamn - Haka 2-3 (2-1), Wiklöf Holding Arena
35. 21.06. Haka - KuPS 2-1 (1-0), Tehtaan kenttä
36. 30.06. Haka - FC Inter 1-3 (0-0), Tehtaan kenttä
37. 11.07. FC Lahti - TPS 1-3 (0-2), Hiihtostadion
38. 12.07. Haka - JJK 1-2 (0-1), Tehtaan kenttä
39. 18.07. TPS - Haka 1-1 (0-0), Veritas Stadion
40. 23.07. FC Lahti - KuPS 2-1 (2-0), Hiihtostadion
41. 24.07. Haka - HJK 0-3 (0-1), Tehtaan kenttä
42. 01.08. FC Lahti - FC Inter 1-1 (1-1), Hiihtostadion
43. 06.08. Haka - FC Lahti 0-0, Tehtaan kenttä
44. 16.08. Haka - TamU 1-0 (0-0), Tehtaan kenttä
45. 22.08. FC Lahti - HJK 0-1 (0-1), Hiihtostadion
46. 30.08. MyPa - Haka 2-1 (2-0), Saviniemi
47. 10.09. FC Lahti - TamU 0-1 (0-0), Hiihtostadion
48. 11.09. Haka - VPS 1-1 (0-0), Tehtaan kenttä
49. 20.09. Haka - IFK Mariehamn 2-1 (1-0), Tehtaan kenttä
50. 27.09. KuPS - Haka 1-0 (0-0), Kuopion Keskuskenttä
52. 16.10. Haka - FC Honka 2-0 (1-0), Tehtaan kenttä
53. 17.10. FC Lahti - IFK Mariehamn 1-1 (0-1), Hiihtostadion

IV divisioona:

27. FC Stars - Kasiysi 2-0 (1-0), Kisapuisto tn.

V divisioona:

23. Lahen Pojat JS - Apollo 0-2 (0-1), Kisapuisto tn.

Suomen Cup:

25. FC Lahti - MyPa 1-2 (1-0), Hiihtostadion
28. Sudet - Haka 0-1 (0-1), Kouvolan keskuskenttä
32. Haka - KuPS 0-1 (0-1), Tehtaan kenttä

Maaottelut:

51. 10.10. Suomi U20 - Valko-Venäjä U20 4-3 (2-3), Hiihtostadion
54. 17.11. Suomi - San Marino 8-0 (1-0), Olympiastadion
« Viimeksi muokattu: 10.12.2010 klo 21:14:29 kirjoittanut Vastapallo »
Zaroza

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tomasz Sajdak


Vastaus #2 : 30.12.2009 klo 18:35:22

1.16.1LPS - PallohonkaTalin jalkapallohalliharjoitusottelu
2.16.1Klubi 04 - FC EspooTalin jalkapallohalliharjoitusottelu
3.23.1Gnistan - EIFTalin jalkapallohalliharjoitusottelu
4.31.1HJK - FC HakaLahden suurhalliUusi Lahti Cup
5.31.1TamU - FC LahtiLahden suurhalliUusi Lahti Cup
6.3.2Suomi U21 - Viro U21Talin jalkapallohalliharjoitusottelu
7.5.2PK-35 Vantaa - Klubi 04Myyrmäki-halliharjoitusottelu
8.6.2HJK - MIFKTalin jalkapallohalliLiigacup
9.12.2PK-35 Vantaa - FC KooTeePeeMyyrmäki-halliharjoitusottelu
10.19.2HJK - MYPATalin jalkapallohalliLiigacup
11.20.2AC StaSi - PuiUTalin jalkapallohalliSuomen Cup
12.24.2FC Degis - HerToTalin jalkapallohalliSuomen Cup
13.26.2HJK - FC InterTalin jalkapallohalliLiigacup
14.26.2FC HeIV - PPV/2Pallokenttä 7Suomen Cup
« Viimeksi muokattu: 28.02.2010 klo 17:50:14 kirjoittanut Zaroza »
Edmundo

Paikalla Paikalla


Vastaus #3 : 30.12.2009 klo 18:41:59

1. 17.01.2010 Rimini - Taranto (Lega Pro Prima Divisione B)
2. 11.04.2010 Verona - Pescara (Lega Pro Prima Divisione B)
3. 23.07.2010 FC Lahti - KuPS (Veikkausliiga)
4. 22.08.2010 FC Lahti - HJK (Veikkausliiga)
5. 29.08.2010 Žalgiris - Ekranas (A Lyga)
6. 10.09.2010 FC Lahti - Tampere United (Veikkausliiga)
7. 27.09.2010 FC Lahti - VPS (Veikkausliiga)
8. 20.10.2010 Interblock - Gorica (Pokal Slovenije)
9. 27.10.2010 Olimpija - Domžale (Pokal Slovenije)
10. 03.11.2010 Interblock - Mura (2. Slovenska Nogometna Liga)
11. 27.11.2010 Dynamo Kyiv - Sevastopol (Premyer-Liha)
« Viimeksi muokattu: 03.12.2010 klo 23:10:34 kirjoittanut Edmundo »
Heerkens

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Lahti, West Ham & Huuhkajat


Vastaus #4 : 30.12.2009 klo 18:42:32

1. 29.01.2010 HJK - City Stars 3-0 (Uusi Lahti Cup)
2. 29.01.2010 TamU - FC PoPa 2-0 (Uusi Lahti Cup)
3. 29.01.2010 FC Lahti - KuPS 3-1 (Uusi Lahti Cup)
4. 29.01.2010 Haka - Viljandi Tulevik 2-1 (Uusi Lahti Cup)
5. 30.01.2010 HJK - TamU 1-1 (2-4 rp) (Uusi Lahti Cup)
6. 30.01.2010 FC Lahti - Haka 3-3 (5-3 rp) (Uusi Lahti Cup)
7. 31.01.2010 HJK - Haka 3-0 (Uusi Lahti Cup)
8. 31.01.2010 TamU - FC Lahti 2-1 (Uusi Lahti Cup)
9. 03.03.2010 FC Lahti - MYPA 0-1 (Liigacup)
10. 13.03.2010 FC Lahti - FC Inter 0-1 (Liigacup)
11. 01.04.2010 FC Lahti - FC KooTeePee 2-2 (Harjoitusottelu)
12. 17.04.2010 FC Lahti - FF Jaro 1-3 (Veikkausliiga)
13. 10.05.2010 FC Lahti - Haka 0-1 (Veikkausliiga)
14. 14.05.2010 FC Lahti - MYPA 0-2 (Veikkausliiga)
15. 18.05.2010 FC Lahti - MYPA 1-2 (Suomen Cup)
16. 01.06.2010 FC Lahti - JJK 0-0 (Veikkausliiga)
17. 04.06.2010 TamU - FC Lahti 0-0 (Veikkausliiga)
18. 09.06.2010 Naseva - Nopsa 1-0 (Nelonen)
19. 12.06.2010 FC Lahti - AC Oulu 0-3 (Veikkausliiga)
20. 30.06.2010 FC Lahti - FC Honka 2-4 (Veikkausliiga)
21. 11.07.2010 FC Lahti - TPS 1-3 (Veikkausliiga)
22. 23.07.2010 FC Lahti - KuPS 2-1 (Veikkausliiga)
23. 01.08.2010 FC Lahti - FC Inter 1-1 (Veikkausliiga)
24. 06.08.2010 Haka - FC Lahti 0-0 (Veikkausliiga)
25. 15.08.2010 MYPA - FC Lahti 1-1 (Veikkausliiga)
26. 22.08.2010 FC Lahti HJK 0-1 (Veikkausliiga)
27. 29.08.2010 Žalgiris - Ekranas 1-0 (A Lyga)
28. 10.09.2010 FC Lahti - TamU 0-1 (Veikkausliiga)
29. 12.10.2010 Suomi - Unkari 1-2 (EM-karsinta)
30. 17.10.2010 FC Lahti - MIFK 1-1 (Veikkausliiga)
31. 17.11.2010 Suomi - San Marino 8-0 (EM-karsinta)
« Viimeksi muokattu: 18.11.2010 klo 23:34:00 kirjoittanut Heerkens »
Aachi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Koirat haukkuu, mutta karavaani kulkee


Vastaus #5 : 30.12.2009 klo 18:43:28

Aikaisempien kausien saldoja:
2009 - 98 ottelua
2008 - 108 ottelua
2007 - 92 ottelua
2006 - 48 ottelua, päivitys loppunut näköjään elokuun puoleen väliin.

1. 9.1 KäPa - MPS, Talin halli, Harjoitusottelu
2. 15.1 PK-35 - MYPA, Myyrmäki-halli, Harjoitusottelu
3. 16.1 Gnistan - FC Viikingit, Talin halli, Harjoitusottelu
4. 16.1 LPS - Pallohonka, Talin halli, Harjoitusottelu
5. 16.1 Klubi 04 - FC Espoo, Talin halli, Harjoitusottelu
6. 22.1 FC Honka - TPS, Esprort Areena, Liigacup
7. 22.1 PK-35 - HIFK, Myyrmäki-halli, Harjoitusottelu
8. 23.1 Klubi 04 - City Stars, Talin Halli, Harjoitusottelu
9. 23.1 Gnistan - EIF, Talin Halli, Harjoitusottelu
10. 29.1 HJK - City Stars, Suurhalli, Uusi Lahti CUP
11. 29.1 FC Lahti - KuPS, Suurhalli, Uusi Lahti CUP
12. 30.1 HJK - TamU, Suurhalli, Uusi Lahti CUP
13. 30.1 FC Lahti - Haka, Suurhalli, Uusi Lahti CUP
14. 31.1 HJK - Haka, Suurhalli, Uusi Lahti CUP
15. 31.1 FC Lahti - TamU, Suurhalli, Uusi Lahti CUP
16. 5.2 FC Viikingit - TPS, Pallomylly, Harjoitusottelu
17. 5.2 PK-35 - Klubi-04, Myyrmäki-halli, Harjoitusottelu
18. 6.2 HJK - MIFK, Talin Halli, Liigacup
19. 9.2 FC Honka - HJK, Esprot Areena, Liigacup
20. 11.2 Klubi-04 - FC Viikingit, Tali, Harjoitusottelu
21. 12.2 AIK - Örerbo SK, Wallsport Areena, Harjoitusottelu
22. 13.2 SJK - HJK,  Wallsport Areena, Harjoitusottelu
23. 14.2 Örerbo SK - TamU,  Wallsport Areena, Harjoitusottelu
24. 14.2 HJK - AIK,  Wallsport Areena, Harjoitusottelu
25. 19.2 HJK - MyPa, Tali, Liigacup
26. 24.2 Atlantis - Nomme Kalju, Tali, Harjoitusottelu
27. 24.2 HerTo - Degis, Tali, Suomen Cup
28. 26.2 HJK - FC Inter, Tali, Liigacup
29. 27.2 Kurvin Vauhti - FC Pakila, Tali, Suomen Cup
30. 19.3  Kurvin Vauhti - FC POHU/3, Pallokenttä, Suomen Cup
31. 19.3 LPS/Kunikaat - SAPA, Pallokenttä, Suomen Cup
32. 19.3 SAPA/2 - Ponnistus, Pallokenttä, Suomen Cup
33. 23.3 FC Lahti - HJK, Kisapuisto, Liigacup
34. 31.3 HJK - FF Jaro, Finnair Stadion, Liigacup
35. 7.4 HJK -  FC Viikingit, Finnair Stadion, Harjoitusottelu
36. 9.4 Kurvin Vauhti - MP, Pallokenttä, Suomen Cup
37. 10.4 SAPA - MPS, Pallokenttä, Suomen Cup
38. 10.4 FC Honka - JJK, Finnair Stadium, Liigacup
39. 16.4 KuPS - HJK, Kuopion Keskuskenttä, Veikkausliiga
40. 17.4 FC Viikingit - MP, Kartanon Kenttä, Suomen Cup
41. 18.4 Klubi-04 - TPV, Töölön Jalkapallostadion,  Ykkönen
42. 25.4 Klubi-04 - PS Kemi, Töölön Jalkapallostadion,  Ykkönen
43. 26.4 HJK - Haka, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
44. 28.4 MPS - MYPA, Tapulin Hiekka, Suomen Cup
45. 2.5 VPS - HJK, Hietalahden Jalkapallostadion, Veikkausliiga
46. 8.5 LPS - Kiffen, Laajasalon Hiekka, Kakkonen
47. 8.5 Klubi-04 - MP, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
48. 10.5 HJK - AC Oulu, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
49. 13.5 EsPa - HJK, Matinkylän Urheilupuisto, Suomen Cup
50. 14.5 Atlantis - AC Vantaa, Töölön Pallokenttä, Kakkonen
51. 14.5 Klubi-04 - OPS-jp, Töölön Jalkapallostadion, Ykkönen
52. 16.5 FC Honka - HJK, Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
53. 24.5 HJK - FC Lahti, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
54. 27.5 HJK - FC Honka, Töölön Jalkapallostadion, Suomen Cup
55. 29.5 MIFK - HJK, Wiklöf Holdin Areena, Veikkausliiga
« Viimeksi muokattu: 30.05.2010 klo 18:29:26 kirjoittanut Aachi »
Freddy

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mikkelin Palloilijat


Vastaus #6 : 30.12.2009 klo 18:45:57

Harjoituspelit:

1. | 16.1  JJK - MP              5-1      (Vehkalammen tekonurmi, Jyväskylä)
2. | 13.3  Miki - Sudet         1-1      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
3. | 13.3  MP - Jippo            0-0     (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
4. | 14.3  MP A - STPS        2-2      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
5. | 14.3  MP C - LAUTPS     5-1      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
6. | 17.3  MP - FC Lahti       0-4      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
7. | 20.3  SavU - JPS          1-1      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
8. | 20.3  MiKi - IPS            2-0      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
9. | 21.3  MP - Gnistan        0-0      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
10.| 27.3 SavU - IPS           4-1     (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
11.| 27.3 Miki - JPS            2-3      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
12.| 27.3 MP - Futura         3-1      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
13.| 2.4  Miki - Vipa            1-4      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
14.| 2.4  MP - Pepo            4-0      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
15.| 2.4  MP A - SavU         3-1      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)

U-21 EM-karsinnat:

42.|11.8 Suomi - Espanja           1-1      (Arto Tolsa Areena, Kotka)

UEFA Champions League:

38.| 21.7 HJK - EF Ekranas   2-0 ja.  (Töölön jalkapallostaion, Helsinki)

UEFA Europa League:

34.| 8.7 Mypa - JK Narva Trans 5-0 (Saviniemi, Kouvola)
40.| 29.7 Mypa - FC Timisoara   1-2  (Saviniemi, Kouvola)

Veikkausliiga:

16.| 17.4 FC Lahti - FF Jaro 1-3     (Lahden Hiihtostadion, Lahti)
20.| 16.5 TPS - FC Inter     2-2      (Veritas Stadion, Turku)
28.| 7.6  Mypa - KuPS        1-1      (Saviniemen Jalkapallostadion, Kouvola)
41.| 8.8  TamU - Mifk         3-4      (Ratina, Tampere)

Ykkönen:

18.| 2.5 MP - Popa             0-2      (Urheilupuisto, Mikkeli)
19.| 8.5 Klubi 04 - MP         3-1      (Töölön Jalkapallostadion, Helsinki)
21.| 17.5 FC Hämeenlinna - MP  0-1  (Kaurialan Kenttä, Hämeenlinna)
22.| 23.5 MP - PS Kemi        0-0      (Urheilupuisto, Mikkeli)
27.| 6.6  MP - FC Viikingit     1-2      (Urheilupuisto, Mikkeli)
29.| 20.6 MP - Fc KooTeePee 1-2     (Urheilupuisto, Mikkeli)
31.| 4.7 MP - PK-35              0-3    (Urheilupuisto, Mikkeli)
36.| 11.7 TPV - MP               4-0     (Tammela, Tampere)
37.| 18.7 MP - OPS-jp           0-2     (Urheilupuisto, Mikkeli)
39.| 25.7 MP - FC Espoo        2-0    (Urheilupuisto, Mikkeli)
42.| 15.8 MP - TPV               0-2     (Urheilupuisto, Mikkeli)

Kakkonen:

30.| 3.7 Ilves - BK-46 Karjaa 4-1     (Tammela, Tampere)

Kolmonen:

17.| 28.4 Miki - STPS          3-3      (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)
24.| 29.5 Miki - KoRe           0-1      (Urheilupuisto, Mikkeli)
33.| 6.7  SavU - Sudet        4-1      (Rantakylä, Mikkeli)
35.| 10.7 Miki - Kultsu FC     0-1      (Urheilupuisti, Mikkeli)

Suomen Cup:

23.| 26.5 MP - KuPS            0-2     (Urheilupuisto, Mikkeli)

A-Pojat, 1.divarin A-lohko:

25.| 29.5 MP/A - TiPs/A       5-1   (Urpolan tekonurmi, Mikkeli)

KKI-35:

26.| 31.5 Mäjä - FC Repaleet 4-2  (Urheilupuisto, Mäntyharju)
32.| 5.7  Mäjä - KoPa           4-1  (Urheilupuisto, Mäntyharju)
- - - - -

MP:n takia matkustetut kilometrit: 18 ottelua, 2770 km

Nähdyt maalit: 143 kpl

Bongatut Stadionit: 13 kpl

Mikkeli: Urpolan tekonurmi, Urheilupuisto, Rantakylä
Lahti: Hiihtostadion
Jyväskylä: Vehkalammen Tekonurmi
Helsinki: Töölön Jalkapallostadion
Turku: Veritas Stadion
Hämeenlinna: Kaurialan Kenttä
Mäntyharju: Urheilupuisto
Kouvola: Saviniemen Jalkapallostadion
Tampere: Tammela, Ratina
Kotka: Arto Tolsa Areena
« Viimeksi muokattu: 16.08.2010 klo 00:00:39 kirjoittanut Freddy »
el Blanco

Poissa Poissa


Vastaus #7 : 30.12.2009 klo 18:46:24

Vuoden 2009 ottelut: http://futisforum2.org/index.php?topic=63884.msg3332274#msg3332274

1. Pe, 15.1. Idrottsföreningen Kamraterna Vasa - Vaasan Palloseura 2-2 (harjoitusottelu, Botnia-halli, Mustasaari)
2. La, 16.1. Jyväskylän Jalkapalloklubi - Mikkelin Palloilijat 5-1 (harjoitusottelu, Vehkalammen tekonurmikenttä, Jyväskylä)
3. La, 23.1. Vaasan Palloseura - Seinäjoen Jalkapallokerho 5-0 (harjoitusottelu, Botnia-halli, Mustasaari)
4. Pe, 29.1. Helsingin Jalkapalloklubi - FC City Stars 3-0 (Uusi Lahti -cup, Lahden Suurhalli, Lahti)
5. Pe, 29.1. Tampere United - Porin Palloilijat 2-0 (Uusi Lahti -cup, Lahden Suurhalli, Lahti)
6. Pe, 29.1. FC Lahti - Kuopion Palloseura 3-1 (Uusi Lahti -cup, Lahden Suurhalli, Lahti)
7. La, 30.1. Mikkelin Palloilijat - Savilahden Urheilijat 3-1 (harjoitusottelu, Kuplahalli, Mikkeli)
8. La, 13.2. Vaasan Palloseura - Kuopion Palloseura 3-0 (Liigacup, Botnia-halli, Mustasaari)
9. La, 13.3. Mikkelin Palloilijat - Joensuun Iloiset Peli-Pojat 0-0 (harjoitusottelu, Urpolan tekonurmikenttä, Mikkeli)
10. Ke, 17.3. Mikkelin Palloilijat - FC Lahti 0-4 (harjoitusottelu, Urpolan tekonurmikenttä, Mikkeli)
11. Ke, 31.3. Vaasan Palloseura - FC International Turku 1-2 (Liigacup, Botnia-hallin ulkotekonurmikenttä, Mustasaari)
12. Pe, 2.4. Mikkelin Kissat - Vihtavuoren Pamaus 1-4 (harjoitusottelu, Urpolan tekonurmikenttä, Mikkeli)
13. Pe, 2.4. Mikkelin Palloilijat - Peli-Pojat Lappeenranta 4-0 (harjoitusottelu, Urpolan tekonurmikenttä, Mikkeli)
14. Ke, 7.4. Idrottsföreningen Kamraterna Vasa - Vaasan Palloseura 0-1 (harjoitusottelu, Ehnvallen, Vaasa)
15. La, 10.4. Idrottsföreningen Kamraterna Vasa - Jakobstads Bollklubb 1-1 (harjoitusottelu, Botnia-hallin ulkotekonurmikenttä, Mustasaari)
16. La, 17.4. FC Viikingit - Mikkelin Palloilijat 2-2 (rp-kilpailu: 4-5) (Suomen cupin 4. kierros, Kartanon tekonurmikenttä, Helsinki)
17. La, 17.4. FC Lahti - FF Jaro 1-3 (Liiga, Hiihtostadion, Lahti)
18. Ke, 21.4. Vaasan Palloseura - AC Oulu 3-1 (Suomen cupin 4. kierros, Botnia-hallin ulkotekonurmikenttä, Mustasaari)
19. Ke, 28.4. Mikkelin Kissat - Savonlinnan Työväen Palloseura 3-3 (Kaakkois-Suomen Kolmonen, Urpolan tekonurmikenttä, Mikkeli)
20. Su, 2.5. Mikkelin Palloilijat - Porin Palloilijat 0-2 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
21. Ke, 5.5. Jyväskylän Jalkapalloklubi - Kuopion Palloseura 1-2 (Suomen cupin 4. kierros, Vaajakosken urheilukenttä, Jyväskylä)
22. La, 8.5. Klubi 04 - Mikkelin Palloilijat 3-1 (Ykkönen, Töölön jalkapallostadion, Helsinki)
23. La, 15.5. Turun Palloseura - FC International Turku 2-2 (Liiga, Kupittaan jalkapallostadion, Turku)
24. Su, 16.5. FC Hämeenlinna - Mikkelin Palloilijat 0-1 (Ykkönen, Kaurialan kenttä, Hämeenlinna)
25. Ti, 18.5. FC Sport -39 - Kokkolan Pallo-Veikot 0-1 (Naisten Liiga, Hietalahden stadion, Vaasa)
26. La, 22.5. Savilahden Urheilijat - Kotkan Työväen Palloilijat 1-2 (Kaakkois-Suomen Kolmonen, Urpolan tekonurmikenttä, Mikkeli)
27. Su, 23.5. Mikkelin Palloilijat - Palloseura Kemi Kings 0-0 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
28. Ke, 26.5. Mikkelin Palloilijat - Kuopion Palloseura 0-2 (Suomen cupin 6. kierros, Urheilupuisto, Mikkeli)
29. Pe, 28.5. FC Kiisto - FC Korsholm 3-0 (Kakkosen C-lohko, Kaarlen kenttä, Vaasa)
30. Ke, 2.6. Idrottsföreningen Kamraterna Vasa - Seinäjoen Jalkapallokerho 0-0 (Kakkosen C-lohko, Hietalahden stadion, Vaasa)
31. To, 3.6. FC Sport -39 - Pallokerho-35 0-2 (Naisten Liiga, Hietalahden stadion, Vaasa)
32. Su, 6.6. Mikkelin Palloilijat - FC Viikingit 1-2 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
33. Ke, 9.6. Mikkelin Kissat - Savilahden Urheilijat 2-0 (Kaakkois-Suomen Kolmonen, Urheilupuisto, Mikkeli)
34. Pe, 11.6. Mikkelin Palloilijat - FK Zenit II 1-4 (harjoitusottelu, Urheilupuisto, Mikkeli)
35. Su, 13.6. FC Espoo - Mikkelin Palloilijat 1-0 (Ykkönen, Leppävaaran stadion, Espoo)
36. Su, 20.6. Mikkelin Palloilijat - FC KooTeePee 1-2 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
37. Su, 4.7. Mikkelin Palloilijat - Pallokerho-35 0-3 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
38. La, 10.7. Mikkelin Kissat - Kultsu FC 0-1 (Kaakkois-Suomen Kolmonen, Urheilupuisto, Mikkeli)
39. Su, 11.7. Tampereen Pallo-Veikot - Mikkelin Palloilijat 4-0 (Ykkönen, Tammelan stadion, Tampere)
40. Su, 18.7. Mikkelin Palloilijat - Oulun Palloseura 0-2 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
41. La, 24.7. Mikkelin Kissat - Haminan Pallo-Kissat 4-0 (Kaakkois-Suomen Kolmonen, Urheilupuisto, Mikkeli)
42. Su, 25.7. Mikkelin Palloilijat - FC Espoo 2-0 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
43. Ke, 28.7. Savilahden Urheilijat - Mikkelin Kissat 1-3 (Kaakkois-Suomen Kolmonen, Rantakylän kenttä, Mikkeli)
44. Ke, 4.8. Mikkelin Palloilijat - Joensuun Iloiset Peli-Pojat 0-2 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
45. Su, 8.8. Pallokerho-35 - Mikkelin Palloilijat 3-0 (Ykkönen, Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa)
46. Su, 15.8. Mikkelin Palloilijat - Tampereen Pallo-Veikot 0-2 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
47. Ke, 18.8. Porrassalmen Urheilijat -62 - Ilves 0-3 (Naisten Suomen cupin välierä, Urheilupuisto, Mikkeli)
48. La, 21.8. Mikkelin Kissat - Kotkan Jäntevä 5-0 (Kaakkois-Suomen Kolmonen, Urheilupuisto, Mikkeli)
49 La, 28.8. Mikkelin Kissat - Taipalsaaren Veikot 11-0 (Kaakkois-Suomen Kolmonen, Urheilupuisto, Mikkeli)
50. Su, 29.8. Mikkelin Palloilijat - Rovaniemen Palloseura 2-1 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
51. Ke, 1.9. Idrottsföreningen Kamraterna Vasa - Jakobstads Bollklubb 0-2 (Kakkosen C-lohko, Hietalahden stadion, Vaasa)
52. Su, 5.9. FC Sport -39 - Tikkurilan Palloseura 3-0 (Naisten Liiga, Hietalahden stadion, Vaasa)
53. Su, 12.9. Mikkelin Palloilijat - Klubi 04 4-0 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
54. To, 16.9. Idrottsföreningen Kamraterna Vasa - FC Korsholm 5-0 (Kakkosen C-lohko, Hietalahden stadion, Vaasa)
55. Su, 19.9. Vaasan Palloseura - FC International Turku 0-3 (Liiga, Hietalahden stadion, Vaasa)
56. Pe, 24.9. FC Kiisto - Ylivieskan Pallo 0-3 (Kakkosen C-lohko, Hietalahden stadion, Vaasa)
57. La, 25.9. AC Kirkkonummi - Porrassalmen Urheilijat -62 1-3 (Suomen Naisten cupin pikkufinaali, Töölön Pallokenttä 1, Helsinki)
58. La, 25.9. Helsingin Jalkapalloklubi - Turun Palloseura 0-2 (Suomen cupin finaali, Töölön jalkapallostadion, Helsinki)
59. La, 2.10. Idrottsföreningen Kamraterna Vasa - Pallo-Kerho-37 4-0 (Kakkosen C-lohko, Kaarlen kenttä, Vaasa)
60. Su, 10.10. Mikkelin Palloilijat - Kokkolan Pallo-Veikot 1-2 (Ykkönen, Urheilupuisto, Mikkeli)
61. Ti, 12.10. Suomi - Unkari 1-2 (EM-karsinta, Olympiastadion, Helsinki)
62. Su, 17.10. Vaasan Palloseura - Tampere United 3-1 (Liiga, Hietalahden stadion, Vaasa)
63. Ke, 17.11. Suomi - San Marino 8-0 (EM-karsinta, Olympiastadion, Helsinki)



- - - - - -

- 63 ottelua
- 51 seurajoukkuetta
- 3 maajoukkuetta
- 11 paikkakuntaa
- 22 stadionia/kenttää
- kotijoukkueen maalit: 120
- vierasjoukkueen maalit: 84
- maalit yhteensä: 204
- kotimaalikeskiarvo per ottelu: 1,90
- vierasmaalikeskiarvo per ottelu: 1,33
- kokonaismaalikeskiarvo per ottelu: 3,24
- kotijoukkueen voitot: 26
- tasapelit: 8
- vierasjoukkueen voitot: 29


Stadionit/kentät:

20 ottelua: Urheilupuisto (Mikkeli)

9 ottelua: Hietalahden stadion (Vaasa)

6 ottelua: Urpolan tekonurmikenttä (Mikkeli)

3 ottelua: Lahden Suurhalli (Lahti), Botnia-halli (Mustasaari), Botnia-hallin ulkotekonurmikenttä (Mustasaari)

2 ottelua: Töölön jalkapallostadion (Helsinki), Kaarlen kenttä (Vaasa), Olympiastadion (Helsinki)

1 ottelu: Vehkalammen tekonumikenttä (Jyväskylä), Kuplahalli (Mikkeli), Ehnvallen (Vaasa), Kartanon tekonurmikenttä (Helsinki), Hiihtostadion (Lahti), Vaajakosken urheilukenttä (Jyväskylä), Kupittaan jalkapallostadion (Turku), Kaurialan kenttä (Hämeenlinna), Leppävaaran stadion (Espoo), Tammelan stadion (Tampere), Rantakylän kenttä (Mikkeli), Myyrmäen jalkapallostadion (Vantaa), Töölön Pallokenttä 1 (Helsinki)

Paikkakunnat:

28 ottelua: Mikkeli

12 ottelua: Vaasa

6 ottelua: Mustasaari, Helsinki

4 ottelua: Lahti

2 ottelua: Jyväskylä

1 ottelu: Turku, Hämeenlinna, Espoo, Tampere, Vantaa

Maakunnat:

28 ottelua: Etelä-Savo

18 ottelua: Pohjanmaa

8 ottelua: Uusimaa

4 ottelua: Päijät-Häme

2 ottelua: Keski-Suomi

1 ottelu: Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Pirkanmaa

Seurajoukkueet/maajoukkueet:

24 ottelua: Mikkelin Palloilijat

8 ottelua: Mikkelin Kissat, Vaasan Palloseura

7 ottelua: Idrottsföreningen Kamraterna Vasa

4 ottelua: Kuopion Palloseura, Savilahden Urheilijat

3 ottelua: FC Lahti, FC Sport -39 (naiset), FC International Turku

2 ottelua: Porin Palloilijat, Jyväskylän Jalkapalloklubi, Seinäjoen Jalkapallokerho, FC Viikingit, FC Espoo, Joensuun Iloiset Peli-Pojat, Pallokerho-35, Tampereen Pallo-Veikot, Jakobstads Bollklubb, Klubi 04, FC Korsholm, FC Kiisto, Porrassalmen Urheilijat -62 (naiset), Helsingin Jalkapalloklubi, Turun Palloseura, Tampere United, Suomen A-maajoukkue

1 ottelu: FC City Stars, Vihtavuoren Pamaus, Peli-Pojat Lappeenranta, FF Jaro, AC Oulu, Savonlinnan Työväen Palloseura, FC Hämeenlinna, Kokkolan Pallo-Veikot (naiset), Kotkan Työväen Palloilijat, Palloseura Kemi Kings, Pallokerho-35 (naiset), FK Zenit II, FC KooTeePee, Kultsu FC, Oulun Palloseura, Haminan Pallo-Kissat, Ilves (naiset), Kotkan Jäntevä, Taipalsaaren Veikot, Rovaniemen Palloseura, Tikkurilan Palloseura (naiset), Ylivieskan Pallo, AC Kirkkonummi (naiset), Pallo-Kerho-37, Kokkolan Pallo-Veikot, Unkarin A-maajoukkue, San Marinon A-maajoukkue

Otteluiden kuukausijakauma:

10 ottelua: toukokuu

8 ottelua: huhtikuu, syyskuu

7 ottelua: tammikuu, kesäkuu, heinäkuu, elokuu

4 ottelua: lokakuu

3 ottelua: maaliskuu

1 ottelu: helmikuu, marraskuu

Otteluiden viikonpäiväjakauma:

18 ottelua: lauantai, sunnuntai

14 ottelua: keskiviikko

9 ottelua: perjantai

2 ottelua: torstai, tiistai

Sarjat/turnaukset:

17 ottelua: Ykkönen

11 ottelua: harjoitusottelut

8 ottelua: Kolmonen

6 ottelua: Kakkonen

5 ottelua: Suomen cup

4 ottelua: Liiga

3 ottelua: Uusi Lahti -cup, Naisten Liiga

2 ottelu: Liigacup, Naisten Suomen cup, EM-karsinta
« Viimeksi muokattu: 18.11.2010 klo 11:03:27 kirjoittanut el Blanco »
zeik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS & RFCL


Vastaus #8 : 30.12.2009 klo 18:47:12

1. 27.2 Újpest FC - Győri ETO 0-3
« Viimeksi muokattu: 03.03.2010 klo 22:30:15 kirjoittanut zeik »
yksi

Poissa Poissa


Vastaus #9 : 30.12.2009 klo 18:47:40

Eka sivu varaus jee.
Danny_T

Paikalla Paikalla


Vastaus #10 : 30.12.2009 klo 18:50:16

1. FC Barcelona - Málaga 27.2 @ Camp Nou (2-1)
« Viimeksi muokattu: 28.02.2010 klo 19:06:13 kirjoittanut Danny_T »
Thouni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, AFCA, M'well, Zapresic boys.


Vastaus #11 : 30.12.2009 klo 18:52:56

Hep.
Taitaa olla eka vuosi "pitkään" aikaan, kun ei ylitetä/olla lähellä sadan nähdyn matsin rajaa Alas Toki vuonna 2010 laatu korvaa määrän.

1. LPS-Pallohonka, Talin halli, harjoitusottelu. 16.1
2. Klubi 04-FC Espoo, Talin halli, harjoitusottelu. 16.1
3. HJK-City Stars, Lahden suurhalli, Uusi Lahti Cup. 29.1
4. KuPS-FC Lahti, Lahden suurhalli, Uusi Lahti Cup. 29.1
5. KuPS-Viljandi Tulevik, Lahden suurhalli, Uusi Lahti Cup. 30.1
6. HJK-Tampere United, Lahden suurhalli, Uusi Lahti Cup. 30.1
7. HJK-IFK Mariehamn, Tali, Liigacup. 6.2
8. FC Honka-HJK, Esport Arena, Liigacup. 9.2
9. HJK-MYPA, Tali, Liigacup. 20.2
10. HJK-FC Inter, Tali, Liigacup. 26.2
11. Atlantis-FC Espoo, Tali, harjoitusottelu 7.3
12. Atlantis-FC Ilves, Tali, harjoitusottelu. 27.3
13. HJK-FF Jaro, Finnair Stadium, Liigacup. 31.3
14. HJK-Viikingit, Finnair Stadium, harjoitusottelu. 7.4
15. Klubi 04-KooTeePee, Finnair Stadium, harjoitusottelu. 8.4
16. Kurvin Vauhti-MP, Pallokenttä 6, Suomen Cup. 9.4
17. KontU-HIFK, Kontulan hiekka, Suomen cup. 14.4
18. KuPS-HJK, Magnum Arena, Veikkausliiga. 16.4
19. Klubi 04-TPV, Finnair Stadium, Ykkönen. 18.4
20. Polonia Warszawa-Belchatow, Stadion Polonii, Ekstraklasa. 27.4
21. Dolcan Zabki-Katowice, Stadion Zabki, 1Liga. 28.4.
22. Dinamo Zagreb-Hajduk Split, Maksimir, 1HNL. 1.5.
23. First Vienna-Pax Gratkorn, Hohe Warte stadion, 1.Liga. 4.5
24. Austria Wien-Rapid Wien, Franz Horr stadion, Bundesliga. 5.5
25. Grasshoppers-FC Zurich, Letzigrund, Super League. 6.5
26. Vfl Bochum-Hannover, Rewinpower stadion, Bundesliiga. 8.5
27. HJK-AC Oulu, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 10.5
28. Klubi 04-OPS, Finnair Stadion, Ykkönen. 14.5
29. FC Honka-HJK, Tapiolan urheilupuisto, Veikkausliiga. 16.5
30. HIFK-Atlantis, Pallokenttä, Kakkonen. 21.5
31. HJK-FC Lahti, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 24.5
32. HJK-FC Honka, Finnair Stadion, Suomen cup. 27.5
33. Atlantis-LPS, Pallokenttä, Kakkonen. 28.5
34. Suomi-Norja, Leppävaaran urheilupuisto, U-21 Harjoitusottelu. 2.6
35. HJK-FF Jaro, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 6.6
36. HJK-VPS, Finnair Stadion, Suomen cup. 10.6
37. HJK-MYPA, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 13.6
38. HJK-IFK Mariehamn, Finnair Stadion, Suomen cup. 16.6
39. Inter-HJK, Veritas Stadion, Veikkausliiga. 20.6
40. HJK-JJK, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 23.6
41. Klubi 04-Viikingit, Finnair Stadion, Ykkönen. 30.6
42. TPS-HJK, Veritas Stadion, Veikkausliiga. 4.7
43. Klubi 04-FC Hämeenlinna, Finnair Stadion, Ykkönen. 9.7
44. HJK-Tampere United, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 10.7
45. HJK-KuPS, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 17.7
46. HJK-Ekranas, Finnair Stadion, Mestareiden liiga. 21.7
47. HIFK-Futura, Pallokenttä, Kakkonen. 28.7
48. HJK-VPS, Finnair Stadion, Veikkausliiga. 31.7
49. TPS-JJK, Veritas Stadion, Veikkausliiga. 1.8
50. HJK-Partizan Belgrad, Finnair Stadion Mestareiden liiga. 4.8
51. FC Lahti-HJK, Hiihtostadion, Veikkausliiga. 22.8
52. HJK-Besiktas, Finnair Stadion, Eurooppa Liiga. 26.8
53. Englanti-Bulgaria, Wembley, EM-karsinta. 3.9
54. Southampton-Rochdale, St Marys stadium, League one. 4.9
55. Hollanti-Suomi, De Kuip, EM-karsinta. 7.9
56. HIFK-Kiffen, Pallokenttä, Kakkonen. 10.9
57. HJK-FC Inter, Sonera Stadion, Veikkaisliiga. 22.9
58. HJK-TPS, Sonera Stadion, Suomen cup finaali. 25.9
59. JJK-HJK, Harjun stadion, Veikkausliiga. 2.10
60. Suomi-Unkari, Olympiastadion, EM-karsinta. 12.10
61. HJK-TPS, Sonera Stadion, Veikkausliiga. 18.10
62. Tampere United-HJK, Ratina, Veikkausliiga. 23.10
63. Suomi-San Marino, Olympiastadion, EM-karsinta. 17.11
64. Club Brugge-Villarreal, Jan Breydel Stadium, Eurooppa Liiga, 15.12
65. Anderlecht-Hajduk SPlit, Constant Vanden Stock, Eurooppa Liiga, 16.12
66. ADO Den Haag-Willem II, Kyocere Stadion, Eredivisie, 18.12
67. AS Monaco-Sochaux, Stade Louis II, Ligue 1, 22.12
« Viimeksi muokattu: 25.12.2010 klo 15:47:00 kirjoittanut Thouni »
rantsukka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vepsu


Vastaus #12 : 30.12.2009 klo 18:53:01

Määrä tulee olemaan tänä vuonna n.40.
e. arvio tulee menemään pieleen niin nostetaan tavoitteeksi 70.
1.15.1.2010 VIFK-VPS, Botnia-Halli, Harjoitusottelu
2.23.1.2010 VPS-SJK, Botnia-Halli, Harjoitusottelu
3.30.1.2010 VPS-KPV, Botnia-Halli, Harjoitusottelu
4.13.2.2010 VPS-KuPS, Botnia-Halli, Liigacup
5.14.2.2010 TamU-Örebro SK, Wallsport, Harjoitusottelu
6.14.2.2010 HJK-AIK, Wallsport, Harjoitusottelu
7.20.3.2010 VPS-AC Oulu, Botnia-Halli, Liigacup
8.31.3.2010 VPS-Fc Inter, Botnia-Halli Ulkotekonurmi, Liigacup
9.7.4.2010 VIFK-VPS, Ehnvallen, Harjoitusottelu
10.7.4.2010 VPS j-SJK, Botnia-Halli Ulkotekonurmi, Suomencup
11.11.4.2010 VIFK-VPS Naiset, Botnia-Halli Ulkotekonurmi, Naisten Suomencup
12.21.4.2010 VPS-AC Oulu, Botnia-Halli Ulkotekonurmi, Suomencup
13.28.4.2010 VPS-JJK, Hietalahti, Veikkausliiga
14.2.5.2010 VPS-HJK, Hietalahti, Veikkausliiga
15.7.5.2010 TPS-VPS, Veritas, Veikkausliiga
16.8.5.2010 FC Kiisto-TP-47, Kaarle, Kakkonen
17.12.5.2010 FC Korsholm-VIFK, Sepänkylän keskuskenttä, Kakkonen
18.14.5.2010 VPS j-Karhu, Botnia-Halli Ulkotekonurmi, Kolmonen
19.15.5.2010 VPS Naiset-RoPS, Ehnvallen, Naisten Kakkonen
20.16.5.2010 ffjaro-VPS,Piatarsaaren keskuskentta, Veikkausliiga
21.19.5.2010 VäVi-FC Kiisto A-Team, Vähäkyrö, Nelonen
22.24.5.2010 VPS-KuPS, Hietalahti, Veikkausliiga
23.26.5.2010 VPS j-Reima, Palosaaren Urheilukenttä, Kolmonen
24.27.5.2010 VPS-MYPA, Hietalahti, Suomencup
25.28.5.2010 FC Kiisto-FC Korsholm, Kaarle, Kakkonen
26.2.6.2010 VIFK-SJK, Hietalahti, Kakkonen
27.7.6.2010 VPS-HAKA, Hietalahti, Veikkausliiga
28.9.6.2010 VäVi-FC Kungliga Wasa, Vähäkyrö, Nelonen
29.12.6.2010 FC Kiisto- FC OPA, Hietalahti, Kakkonen
30.14.6.2010 FC Inter-VPS, Veritas, Veikkausliiga
31.15.6.2010 VPS j-FC KoMu, Palosaaren Urheilukenttä, Kolmonen
32.20.6.2010 VIFK-KajHa, Kaarle, Kakkonen
33.21.6.2010 VPS-Fc lahti, Hietalahti, Veikkausliiga
34.22.6.2010 VPS j-Sundom IF, Palosaaren Urheilukenttä, Kolmonen
35.23.6.2010 VIFK-FC Kiisto, Hietalahti, Kakkonen
36.30.6.2010 FC Korsholm-SJK, Sepänkylän keskuskenttä, Kakkonen
37.3.7.2010 VPS-AC Oulu, Hietalahti, Veikkausliiga
38.5.7.2010 Tampere United-VPS, Ratina, Veikkausliiga
39.6.7.2010 VPSj-NIK,Palosaaren Urheilukenttä, Kolmonen
40.10.7.2010 VIFK-FC YPA, Kaarle, Kakkonen
41.11.7.2010 VPS-MYPA, Hietalahti, Veikkausliiga
42.14.7.2010 FC Kiisto-JBK, Hietalahti, Kakkonen
43.18.7.2010 VIFK-GBK, Kaarle, Kakkonen
44.19.7.2010 JJK-VPS, Harju, Veikkausliiga
45.21.7.2010 SuSi Young Boys-Korsnäs FF/PeIK, Vaskiluoto, Nelonen
46.22.7.2010 VäVi-FC Kuffen, Vähäkyrö, Nelonen
47.23.7.2010 FC Kiisto-sjk, Kaarle, Kakkonen
48.24.7.2010 FC Sport-Åland United, Hietalahti, Naisten Liiga
49.26.7.2010 VPS-IFK Mariehamn, Hietalahti, Veikkausliiga
50.27.7.2010 VPSj-Norvalla FF, Palosaari, Kolmonen
51.28.7.2010 VIFK-FCV, Hietalahti, Kakkonen
52.31.7.2010 FC Kiisto-FC Blackbird, Kaarle, Kakkonen
53.1.8.2010 VPSj-FC Blackbird, Ravirata, B-Pojat Ykkönen
54.3.8.2010 Suomi-Englanti, Hietalahti, U17 Poikien PM-Turnaus
55.4.8.2010 Skotlanti-Norja, Hietalahti, U17 Poikien PM-Turnaus
56.7.8.2010 VPSj-Sporting Kristina, Palosaari, Kolmonen
57.8.8.2010 Englanti-Ruotsi, Hietalahti, U17 Poikien PM-Turnaus
58.8.8.2010 VIFK-TP47, Kaarle, Kakkonen
59.8.8.2010 VPS-TPS, Hietalahti, Veikkausliiga
60.14.8.2010 VPS-VIFK, Palosaari, B-Pojat Ykkönen
61.14.8.2010 FC Kiisto-FC Santa Claus, Kaarle, Kakkonen
62.16.8.2010 VPS-ffjårå, Hietalahti, Veikkausliiga
63.18.8.2010 FC Kiisto-VIFK, Hietalahti, Kakkonen
64.20.8.2010 FC Kunglica Wasa-VäVi, Ehnvallen, Nelonen
65.21.8.2010 VIFK-TP-Seinäjoki, Botnia-Halli Ulkotekonurmi, B-Pojat Ykkönen
66.26.8.2010 SIF-Närpes Kraft, Sundom Stadion, Kolmonen
67.28.8.2010 VPS-PK37, Ravirata, B-Pojat Ykkönen
68.29.8.2010 VPS-FC Honka, Hietalahti, Veikkausliiga
69.2.9.2010 FC KoMu-VPSj, Sepänkylän keskuskenttä, Kolmonen
70.3.9.2010 Suomi-Puola, Porin Stadion, U21 EM- Karsinta
71.5.9.2010 FC Sport-TiPS, Hietalahti, Naisten Liiga
72.8.9.2010 VPSj-Närpes Kraft, Palosaari, Kolmonen
73.12.9.2010 FC Haka-VPS, Tehtaan kenttä, Veikkausliiga
74.16.9.2010 VIFK-FC Korsholm, Hietalahti, Kakkonen
75.17.9.2010 Sundom IF-VPSj, Sundom Arena, Kolmonen
76.18.9.2010 VäVi-SuSi Young Boys, Vähäkyrö, Nelonen
77.19.9.2010 VPS-FC Inter, Hietalahti, Veikkausliiga
78.25.9.2010 VPSj-Virkiä, Ravirata, Kolmonen
79.26.9.2010 VPS-OLS/2, Kaarle, B-Pojat Ykkönen
80.2.10.2010 VPS-KPV, Ravirata, B-Pojat Ykkönen
81.17.10.2010 VPS-TamU, Hietalahti, Veikkausliiga
82.9.12.2010 FC Kiisto-VPS, BotniaHalli, Harjoituspeli
« Viimeksi muokattu: 10.12.2010 klo 21:51:49 kirjoittanut rantsukka »
Toranaga

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, GrIFK, Suomen maajoukkue


Vastaus #13 : 30.12.2009 klo 19:00:49

Varaus 8)

e: Vuoden 2009 saldoksi muodostui lopulta 37 matsia, kun vuonna 2008 lukema oli 25. Vuoden 2010 tavoitteeksi asetetaan 35 (voi kyllä tehdä aika tiukkaa).


Maaottelut
Hollanti - Suomi
Suomi - Unkari
Suomi - San Marino

UEFA Champions League
HJK - FK Ekranas
HJK - FK Partizan

UEFA Europa League
HJK - Besiktas JK

Veikkausliiga Tuoppi
HJK - Haka
HJK - AC Oulu
FC Honka - HJK
HJK - FC Lahti
HJK - FF Jaro
HJK - JJK
HJK - TamU
HJK - FC Honka
HJK - IFK Mariehamn
HJK - FC Inter
HJK - TPS

Kakkonen
GrIFK - KaaPo
GrIFK - Pallohonka
GrIFK - LoPa
Pallohonka - GrIFK
GrIFK - SalPa
GrIFK - BK-46

Suomen Cup
EsPa - HJK
HJK - FC Honka
HJK - TPS

Liigacup
HJK - IFK Mariehamn
HJK - MYPA
HJK - FC Inter
HJK - FF Jaro

Harjoitusottelut
GrIFK - FC Espoo

Eredivisie
PSV Eindhoven - N.E.C. Nijmegen
« Viimeksi muokattu: 18.11.2010 klo 06:49:51 kirjoittanut Toranaga »
Samuldinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: puipa nousee


Vastaus #14 : 30.12.2009 klo 19:04:53

Ekalle sivulle Ylos Ja laitetaan tavoitteeksi 70 ottelua Tuoppi Paikan päällä nähdyt ottelut 2009


1. 9.1 KäPa - MPS, Talin Halli, Harjoitusottelu
2. 15.1 PK-35 Vantaa - MYPA, Myyrmäki-halli, Harjoitusottelu
3. 16.1 Gnistan - FC Viikingit, Talin Halli, Harjoitusottelu
4. 16.1 LPS - Pallohonka, Talin Halli, Harjoitusottelu
5. 16.1 Klubi 04 - FC Espoo, Talin Halli, Harjoitusottelu
6. 22.1 PK-35 Vantaa - HIFK, Myyrmäki-halli, Harjoitusottelu
7. 23.1 Klubi 04 - City Stars, Talin Halli, Harjoitusottelu
8. 23.1 Gnistan - EIF, Talin Halli, Harjoitusottelu
9. 24.1 Klubi 04 - Atlantis FC, Talin Halli, Harjoitusottelu
10. 30.1 HJK - TamU, Lahden Suurhalli, Uusi Lahti Cup
11. 30.1 Töölön Taisto - MPS, Talin Halli, Suomen Cup
12. 31.1 HJK - FC Haka, Lahden Suurhalli, Uusi Lahti Cup
13. 31.1 FC Lahti - TamU, Lahden Suurhalli, Uusi Lahti Cup
14. 3.2 Suomi U21 - Viro U21, Talin Halli, Harjoitusottelu
15. 5.2 PK-35 Vantaa - Klubi 04, Myyrmäki-halli, Harjoitusottelu
16. 6.2 HJK - MIFK, Talin Halli, Liigacup
17. 9.2 FC Honka - HJK, Esport Arena, Liigacup
18. 11.2 Klubi 04 - FC Viikingit, Talin Halli, Harjoitusottelu
19. 12.2 PK-35 Vantaa - KooTeePee, Myyrmäki-halli, Harjoitusottelu
20. 19.2 HJK - MYPA, Talin Halli, Liigacup
21. 20.2 Klubi 04 - MP, Talin Halli, Harjoitusottelu
22. 20.2 KäPa - City Stars, Talin Halli, Harjoitusottelu
23. 20.2 PuiU - AC Stasi, Talin Halli, Suomen Cup
24. 24.2 Atlantis FC - JK Noemme Kalju, Talin halli, Harjoitusottelu
25. 24.2 HerTo - FC Degis, Talin Halli, Suomen Cup
26. 26.2 HJK - FC Inter, Talin Halli, Liigacup
27. 26.2 FC HeIV - PPV/2, Pallokenttä, Suomen Cup
28. 27.2 HPS - POHU, Pallokenttä, Suomen Cup
29. 27.2 HJK-j - PPV/1, FIM-kenttä, Suomen Cup
30. 27.2 SUMU - Ponnistus, Talin Halli, Suomen Cup
31. 5.3 PK-35 Vantaa - Kiffen, Myyrmäki-halli, Harjoitusottelu
32. 6.3 Klubi 04 - ÅIFK, Talin Halli, Harjoitusottelu
33. 6.3 Gnistan - FC Kalev, Talin Halli, Harjoitusottelu
34. 12.3 PK-35 Vantaa - City Stars, Myyrmäki-halli, Harjoitusottelu
35. 19.3 PuiU - FC Viikingit/2, Pallokenttä, M3D Talvisarja
36. 21.3 LPS/Kuninkaat-SAPA, Pallokenttä, Suomen Cup
37. 21.3 SAPA/2-Ponnistus, Pallokenttä, Suomen Cup
38. 21.3 HeKuLa-HPS, Pallokenttä, Suomen Cup
39. 21.3 HePu-MPS/Atletico Malmi, Pallokenttä, Suomen Cup
40. 21.3 Gnistan/3-HerTo, Pallokenttä, Suomen Cup
41. 21.3 HJK-j/Kannelmäki-Gnistan/2, Pallokenttä, Suomen Cup
42. 21.3 PuiU - PPV, Pallokenttä, Suomen Cup
43. 23.3 FC Lahti - HJK, Kisapuisto Tekonurmi, Liigacup
44. 26.3 PK-35 Vantaa - Gnistan, Myyrmäki-halli, Harjoitusottelu
45. 31.3 HJK - FF Jaro, Töölön Jalkapallostadion, Liigacup
46. 7.4 HJK - FC Viikingit, Töölön Jalkapallostadion, Harjoitusottelu
47. 9.4 Kurvin Vauhti - MP, Pallokenttä, Suomen Cup
48. 10.4 LPS - FC Futura, Talin Halli, Suomen Cup
49. 10.4 FC Honka - JJK, Töölön Jalkapallostadion, Liigacup
50. 14.4 FC Kontu - HIFK, Kontulan Hiekka, Suomen cup
-------------------------------------------------------------------
51. 16.4 KuPS - HJK, Kuopion Keskuskenttä, Veikkausliiga
52. 18.4 Klubi 04 - TPV, Töölön Jalkapallostadion, Ykkönen
53. 23.4 Atletico Malmi - KyifFCK, Tapulin Hiekka, Kolmonen
54. 24.4 SAPA - FC HIK, Pallokenttä, Kolmonen
55. 25.4 LPS - GrIFK, Laajasalon Hiekka, Suomen Cup
56. 25.4 Klubi 04 - PS-Kemi, Töölön Jalkapallostadion, Ykkönen
57. 26.4 HJK - FC Haka, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
58. 27.4 PuiU - FC Kontu, Puistolan Hiekka, Kolmonen
59. 28.4 MPS - MYPA, Tapulin Hiekka, Suomen Cup
60. 10.5 HJK - AC Oulu, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
61. 11.5 PK-35 - KOPSE, Myllypuron Hiekka, Kolmonen
62. 12.5 PuiU - RIlves, Puistolan Hiekka, Kolmonen
63. 13.5 EsPa - HJK, Matinkylän Tekonurmi, Suomen Cup
64. 14.5 Atlantis FC - AC Vantaa, Pallokenttä, Kakkonen
65. 14.5 Klubi 04 - OPS-jp, Finnair Stadium, Ykkönen
66. 15.5 LPS - FC Kuusankoski, Laajasalon Nurmi, Kakkonen
67. 16.5 FC Honka - HJK, Tapiolan Urheilupuisto, Veikkausliiga
68. 19.5 HerTo - VJS, Herttoniemen Hiekka, Kolmonen
69. 21.5 HIFK - Atlantis FC, Pallokenttä, Kakkonen
70. 24.5 HJK - FC Lahti, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
71. 29.5 MIFK - HJK, Wiklöf Holding Arena, Veikkausliiga
72. 1.6 MPS - Ponnistus, Tapanilan Nurmi, Kolmonen
73. 3.6 PuiU - PK-35, Puistolan Nurmi, Kolmonen
74. 4.6 Klubi 04 - PoPa, Töölön Jalkapallostadion, Ykkönen
75. 6.6 HJK - FF Jaro, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
76. 10.6 HJK - VPS, Töölön Jalkapallostadion, Suomen Cup
77. 12.6 LPS - FC Futura, Laajasalon Nurmi, Kakkonen
78. 13.6 HJK - MYPA, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
79. 16.6 HJK - MIFK, Töölön Jalkapallostadion, Suomen Cup
80. 18.6 PuiU - HyPS, Puistolan Nurmi, Kolmonen
81. 20.6 Inter - HJK, Veritas Stadion, Veikkausliiga
82. 23.6 HJK - JJK, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
83. 1.7 PK-35 - TuPS, Myllypuron Nurmi, Kolmonen
84. 2.7 PuiU - SalReipas, Puistolan Nurmi, Kolmonen
85. 4.7 TPS - HJK, Veritas Stadion, Veikkausliiga
86. 9.7 Klubi 04 - FC Hämeenlinna, Töölön Jalkapallostadion, Ykkönen
87. 10.7 HJK - TamU, Töölön Jalkapallostadion, Veikkausliiga
88. 11.7 KäPa - AC Vantaa, Max Westerberg Arena, Kakkonen
89. 23.7 LPS - AC Vantaa, Laajasalon Nurmi, Kakkonen
90. 24.7 FC Haka - HJK, Tehtaan Kenttä, Veikkausliiga
91. 27.7 MPS - FC Espoo/Akatemia, Tapanilan Nurmi, Kolmonen
92. 28.7 HIFK - FC Futura, Pallokenttä, Kakkonen
93. 29.7 PuiU - KOPSE, Puistolan Nurmi, Kolmonen
94. 1.8 KäPa - Kiffen, Max Westerberg Arena, Kakkonen
95. 4.8 HJK - Partizan, Töölön Jalkapallostadion, Mestareiden liiga
96. 8.8 Klubi 04 - KPV, Töölön Jalkapallostadion, Ykkönen
97. 10.8 MPS - NJS, Tapanilan Nurmi, Kolmonen
98. 11.8 MaKu - HyPS, Ala-Malmin Nurmi, Kolmonen
99. 13.8 HDS/Mondial - HerTo, Kumpulan Nurmi, Kolmonen
100. 14.8 HJK - FC Honka, Sonera Stadium, Veikkausliiga
-------------------------------------------------------------------
101. 15.8 Atlantis FC - Warkaus JK, Pallokenttä, Kakkonen
102. 18.8 LPS - HIFK, Laajasalon Nurmi, Kakkonen
103. 20.8 PuiU - JäPS, Puistolan Nurmi, Kolmonen
104. 22.8 FC Lahti - HJK, Lahden Hiihtostadion, Veikkausliiga
105. 26.8 HJK - Besiktas JK, Sonera Stadium, Eurooppa Liiga
106. 29.8 Atlantis FC - FC Kuusankoski, Pallokenttä, Kakkonen
107. 30.8 HJK - MIFK, Sonera Stadium, Veikkausliiga
108. 31.8 HerTo - MPS, Myllypuron Nurmi, Kolmonen
109. 1.9 HIFK - LPS, Laajasalon Nurmi, Kakkonen
110. 3.9 PuiU - Zenith, Puistolan Nurmi, Kolmonen
111. 5.9 Klubi 04 - RoPS, Sonera Stadium, Ykkönen
112. 7.9 Suomi U21 - Liechtenstein U21, Sonera Stadium, U21 EM-karsinta
113. 8.9 Ponnistus - MPS, Kumpulan Nurmi, Kolmonen
114. 9.9 PK-35 - PuiU, Myllypuron Nurmi, Kolmonen
115. 10.9 HIFK - Kiffen, Pallokenttä, Kakkonen
116. 11.9 MPS/2 - FC Degis, Tapanilan tekonurmi, Nelonen
117. 14.9 MPS - Allianssi Vantaa, Tapanilan Nurmi, Kolmonen
118. 17.9 PuiU - TuPS, Puistolan Nurmi, Kolmonen
119. 19.9 MYPA - HJK, Savinieman Jalkapallostadion, Veikkausliiga
120. 22.9 HJK - FC Inter, Sonera Stadium, Veikkausliiga
121. 24.9 MPS/Atletico Malmi - EBK, Puistolan Nurmi, Kolmonen
122. 25.9 HJK - FC TPS, Sonera Stadium, Suomen Cup
123. 26.9 LPS - Gnistan, Laajasalon Nurmi, Kakkonen
124. 28.9 MPS - HDS/Mondial, Tapulin Hiekka, Kolmonen
125. 29.9 Ponnistus - FC Viikingit Ed/2, Brahen Kenttä, Kolmonen
126. 30.9 PuiU - MaKu, Koudan Nurmi, Kolmonen
127. 2.10 JJK - HJK, Harjun Stadion, Veikkausliiga
128. 6.10 Ponnistus - FC POHU, Pallomylly, Kolmonen
129. 8.10 Klubi 04 - JIPPO, Sonera Stadium, Ykkönen
130. 9.10 HerTo - NJS, Herttoniemen Hiekka, Kolmonen
131. 10.10 HPS - MasKi, Brahen Kenttä, Kolmonen
132. 10.10 SAPA - PPV, Brahen Kenttä, Kolmonen
133. 12.10 Suomi - Unkari, Olympiastadion, EM-karsinta
134. 16.10 FC Viikingit - MP, Heteniityn Kenttä, Ykkönen
135. 18.10 HJK - FC TPS, Sonera Stadium, Veikkausliiga
136. 23.10 TamU - HJK, Ratinan Stadion, Veikkausliiga
137. 27.10 FC Viikingit - JJK, Heteniityn Kenttä, Veikkausliiga
138. 17.11 Suomi - San Marino, Olympiastadion, EM-karsinta
139. 4.12 Klubi 04 - Pallohonka, FIM-kenttä, Harjoitusottelu
140. 15.12 PuiU - MPS, Pallomylly, Harjoitusottelu
« Viimeksi muokattu: 15.12.2010 klo 00:34:30 kirjoittanut Samuldinho »
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #15 : 30.12.2009 klo 19:12:54

Ajattelin pistää tämän taas tulille uudenvuoden yönä. Suunnittelin jopa tällä kertaa linkittäväni avausviestiin muiden listat, ettei menisi liian hankalaksi "sen oman viestin etsiminen". Hyvin suunniteltu, huonosti toteutettu. Mulle Alas

19.1. FC Lahti - JK Nõmme Kalju   reenihöntsä
29.1. City Stars - HJK
29.1. TamU - PoPa
29.1. FC Lahti - KuPS
29.1. Haka - Viljandi Tulevik JK
31.1. HJK - Haka
31.1. TamU - Lahti
3.3. FC Lahti - MyPa
23.3. FC Lahti - HJK
1.4. Lahti - KooTeePee
12.4. FC Lahti - FC Hämeenlinna
16.4. KuPS - HJK
17.4. FC Lahti - FF Jaro
25.4. KuPS - Lahti
10.5. Lahti - Haka
12.5. SalReipas - LPS
16.5. KuPS A - Honka A
17.5. KuPS - JJK
18.5. Lahti - MyPa
23.5. Stars - Kasiysi
26.5. MP - KuPS
7.6. MyPa - KuPS
10.6. Haka - KuPS
12.6. Lahti - Oulu
21.6. Haka - KuPS
30.6. Lahti - Honka
8.7. MyPa - Trans Narva
11.7. Lahti - TPS
12.7. KuPS - IFK
17.7. HJK - KuPS
18.7. City Stars - LPS
23.7. Lahti - KuPS
1.8. Lahti - Inter
13.8. JJK - KuPS
14.8. City Stars - HIFK
15.8. MyPa - Lahti
18.8. City Stars - Futura
22.8. Lahti - HJK
23.8. KuPS - VPS
10.9. Lahti - TamU
12.9. KuPS - MyPa
19.9. Honka - KuPS
24.9. City Stars - FC Kuusankoski
27.9. KuPS - Haka
3.10. TamU - KuPS
10.10. Suomi U20 - V-venäjä U20
17.10. Lahti - IFK
23.10. IFK - KuPS
27.10. Viikingit - JJK
17.11. Suomi - San Marino
« Viimeksi muokattu: 18.11.2010 klo 14:07:26 kirjoittanut krevis »
Calu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Eemeli Virta


Vastaus #16 : 30.12.2009 klo 19:15:18

e. ekaa kertana tässä mukana. Viime vuonna saldo oli jotai +50 ja  luvussa mukana pelkkiä FC Lahen ja Lahen Poikien matseja sekä muutama satunnainen junnumatsi.


« Viimeksi muokattu: 30.12.2009 klo 19:37:38 kirjoittanut Calumus »
Stoitshkov

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kaakkois-Helsingin saaristolaisjengit


Vastaus #17 : 30.12.2009 klo 19:18:59

1. 9.1 KäPa-MPS, Talin halli, harjoitusottelu
2. 15.1 PK-35-MyPa, Myyrmäen halli, harjoitusottelu
3. 16.1 Gnistan-Viikingit, Talin halli, harjoitusottelu
4. 16.1 LPS - Pallohonka, Talin halli, harjoitusottelu
5. 16.1 Klubi 04 - FC Espoo, halin halli, harjoitusottelu
6. 23.1 Kiffen-PK-35/A, Talin halli, harjoitusottelu
7. 23.1 Klubi 04-City Stars, Talin halli, harjoitusottelu
8. 23.1 Gnistan-EIF, Talin halli, harjoitusottelu
9. 30.1 Töölön Taisto-MPS, Talin halli, Suomen Cup
10. 5.2 PK-35- Klubi 04, Myyrmäen halli, harjoitusottelu

11. 6.2 HJK-IFK Marienhamn, Talin halli, Liigacup
12. 12.2 PK-35-FC KooTeePee, Myyrmäen halli, harjoitusottelu
13. 19.2 HJK-MyPa, Talin halli, Liigacup
14. 24.2 Atlantis-Noemme Kalju, Talin halli, harjoitusottelu
15. 24.2 HerTo-FC Degis, Talin halli, Suomen Cup
16. 26.2 HJK-Inter, Talin halli, Liigacup
17. 27.2 HPS-POHU, Pallokenttä, Suomen Cup
18. 27.2 PPV-HJK/j, FIM-kenttä, Suomen Cup
19. 6.3 Klubi 04-ÅIFK, Talin halli, harjoitusottelu
20. 6.3 Kalev Tallinna-Gnistan, Talin halli, harjoitusottelu

21. 12.3 PK-35-City Stars, Myyrmäen halli, harjoitusottelu
22. 21.3 Kurvin Vauhti-FC POHU/3, Pallokenttä, Suomen Cup
23. 21.3 LPS/Kuninkaat-SAPA, Pallokenttä, Suomen Cup
24. 21.3 SAPA/2-Ponnistus, Pallokenttä, Suomen Cup
25. 21.3 HeKuLa-HPS, Pallokenttä, Suomen Cup
26. 21.3 HePu-MPS/Atletico Malmi, Pallokenttä, Suomen Cup
27. 21.3 Gnistan/3-HerTo, Pallokenttä, Suomen Cup
28. 21.3 HJK-j/Kannelmäki-Gnistan/2, Pallokenttä, Suomen Cup
29. 26.3 PK-35-Gnistan, Myyrmäen halli, harjoitusottelu
30. 27.3 PPV/2-MPS, Pallokenttä, Suomen cup

31. 1.4 LPS/2-FC Pihlajisto, Pallokenttä, Stasi Cup
32. 2.4 Olarin Kiksi-LPS/2, Stasi Cup
33. 2.4 HPS/M2-LPS/2, Stasi Cup
34. 10.4 LPS-FC Futura, Talin halli, Suomen Cup
35. 10.4 JJK-FC Honka, Töölön jalkapallostadion, Liigacup
36. 16.4 KuPS-HJK, Kuopion keskuskenttä, Veikkausliiga
37. 17.4 Viikingit-MP, Kartanon kenttä, Suomen Cup
38. 17.4 FC Degis-AC Stasi, Pallokenttä, harjoitusottelu  
39. 23.4 LPS/2-FC Degis, Pallokenttä, harjoitusottelu
40. 25.4 LPS-GrIFK, Laajasalon hiekka, Suomen Cup

41. 26.4 FC KooTeePee-FC Espoo, Arto Tolsa-areena, Ykkönen
42. 2.5 Gnistan-LPS, Fair Play-areena, Kakkonen
43. 3.5 FC KooTeePee-JIPPO, Arto Tolsa-areena, Ykkönen
44. 7.5 Sheikit-KuRa, Laajasalon hiekka, Kutonen
45. 8.5 LPS-Kiffen, Laajasalon hiekka, Kakkonen
46. 8.5 HJK/j-MaKu/Legends, Laajasalon hiekka, Vitonen
47. 13.5 EsPa-HJK, Matinkylän tekonurmi, Suomen Cup
48. 14.5 FC Degis-POHU/2, Laajasalon hiekka, Nelonen
49. 15.5 TPS-FC Inter, Veritas-stadion, Veikkausliiga
50. 16.5 SAYKUS - Töölön Vesa, Pallokenttä, Nelonen

51. 16.5 FC Honka-HJK, Tapiolan urheilukenttä, Veikkausliiga
52. 26.5 Viro-Kroatia, A. Le Coq Arena, maaottelu
53. 29.5 MIFK - HJK, Wiklöf Holdin Areena, Veikkausliiga
54. 6.6 HJK-Jaro, Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
55. 13.6 HJK-MyPa. Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
56. 15.6 FC Degis-Töölön Vesa, Laajasalon hiekka, Nelonen
57. 20.6 FC Inter-HJK. Veritas-stadion, Veikkausliiga
58. 22.6 KäPa/PuLe-Degis, Kumpulan hiekka, Nelonen
59. 29.6 Degis-SAYKUS. Herttoniemen urheilukenttä, Nelonen
60. 4.7 TPS-HJK, Veritas-stadion, Veikkausliiga

61. 5.7 SUMU-FC Degis, Jakomäen hiekka, Nelonen
62. 10.7 HJK-TamU, Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
63. 11.7 KäPa-AC Vantaa, Käpylän urheilupuisto, Kakkonen
64. 17.7 HJK-KuPS, Töölön jalkapallostadion, Veikkausliiga
65. 19.7 FC Viikingit-RoPS, Vuosaaren urheilukenttä, Ykkönen
66. 20.7 Kiffen-KäPa, Töölön pallokenttä, Kakkonen
67. 21.7 HJK-Ekranas, Töölön jalkapallostadion, CL-karsinta
68. 23.7 LPS-AC Vantaa, Laajasalon nurmi, Kakkonen
69. 24.7 FC Haka-HJK, Tehtaan kenttä, Veikkausliiga
70. 26.7 Gnistan/2-FC Degis, Fair Play-Arena, Nelonen

71. 27.7 LPS/Kuninkaat-AC Stasi, Laajasalon hiekka, Nelonen
72. 28.7 LPS-PKKU, Laajasalon nurmi, Kakkonen
73. 4.8 HJK-Partizan, Töölön jalkapallostadion, CL-karsinta
74. 5.8 HJK/Kannelmäki-Degis, Nelonen, Töölön jalkapallostadion
75. 6.8 KyIF/FCK-SAPA, Kirkkonummen urheilupuisto, Kolmonen
76. 9.8 POHU/2-Degis, Talin hiekka, Nelonen
77. 11.8 Suomi-Espanja, Arto Tolsa-Areena, U-21 karsinta
78. 14.8 LPS-PEPO, Laajasalon nurmi, Kakkonen
79. 14.8 HJK-Honka, Sonera Stadium, Veikkausliiga
80. 17.8 Besiktas-HJK, BJK İnönü Stadium, Europe League

81. 19.8 Galatasaray-Lviv, Ali Sami Yen, Europa League
82. 22.8 FC Lahti-HJK, Hiihtostadion, Veikkausliiga
83. 24.8 LPS-Tikka/Team Tikka, Laajasalon hiekka, Nelonen (naiset)
84. 27.8 Arsenal-FC Degis, Pallokenttä, Nelonen
85. 28.8 LPS-Riverball, Laajasalon nurmi, Kakkonen
86. 1.9 KTP-Kotkan Jäntevä, Arto Tolsa-Areena, Kolmonen
87. 2.9 FC Degis-PPJ, Laajasalon hiekka, Nelonen
88. 4.9 LPS-Atlantis, Laajasalon nurmi, Kakkonen
89. 5.9 LPS/B-FC Viikingit/B. Laajasalon nurmi, B-jun. ykkönen
90. 8.9 KooTeePee-FC Viikingit, Arto Tolsa-Areena, Ykkönen

91. 10.9 HIFK-Kiffen, Pallokenttä, Kakkonen
92. 12.9 FC KooTeePee-KPV, Arto Tolsa-Areena, Ykkönen
93. 19.9 MyPa-HJK, Saviniemen stadion, Veikkausliiga
94. 24.9 LPS/Kuninkaat-Gnistan/Ogeli, Laajasalon hiekka, Nelonen
95. 25.9 HJK-TPS, Sonera Stadium, Suomen Cup
96. 26.9 LPS-Gnistan, Laajasalon nurmi, Kakkonen
97. 8.10 FC Puotila-FC Degis, Nelonen (Piirin finaali)
98. 16.10 FC Viikingit-MP, Hettari, Ykkönen
99. 18.10 HJK-TPS, Sonera Stadium, Veikkausliiga
100. 23.10 Tampere United-HJK, Ratinan Stadion, Veikkausliiga
« Viimeksi muokattu: 24.10.2010 klo 10:04:48 kirjoittanut Stoitshkov »
Barbeque Special

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ihmispillun voitokas paluu


Vastaus #18 : 30.12.2009 klo 19:23:20

01.  16.01.  JJK - MP  5-1  Harjoitusottelu  Vehkalammen kenttä, Jyväskylä
02.  29.01.  HJK - City Stars  3-0  Uusi Lahti Cup  Lahden suurhalli
03.  29.01.  TamU - FC PoPa  2-0  Uusi Lahti Cup  Lahden suurhalli
04.  29.01.  FC Lahti - KuPS  3-1  Uusi Lahti Cup  Lahden suurhalli
05.  30.01.  MP - SavU  3-1  Harjoitusottelu  Kuplahalli, Mikkeli
06.  13.02.  SavU - STPS  4-1  Harjoitusottelu  Kuplahalli, Mikkeli
07.  13.02.  MiKi - RiPa  6-0  Harjoitusottelu  Kuplahalli, Mikkeli
08.  20.02.  SavU - KeuPa  6-1  Harjoitusottelu  Kuplahalli, Mikkeli
09.  13.03.  SavU - ViPa  1-2  Harjoitusottelu  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
10.  13.03.  MiKi - Sudet  1-1  Harjoitusottelu  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
11.  13.03.  MP - JIPPO  0-0  Harjoitusottelu  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
12.  17.03.  MP - FC Lahti  0-4  Harjoitusottelu  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
13.  21.03.  MP - Gnistan  0-0  Harjoitusottelu  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
14.  27.03.  MiKi - JPS  2-3  Harjoitusottelu  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
15.  27.03.  MP - FC Futura  3-1  Harjoitusottelu  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
16.  02.04.  MP - PEPO  4-0  Harjoitusottelu  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
17.  10.04.  SavU - Warkaus JK  0-3  Harjoitusottelu  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
18.  17.04.  FC Viikingit - MP  2-2, rp. 4-5  Suomen Cup  Kartanon tekonurmi, Vuosaari
19.  17.04.  FC Lahti - FF Jaro  1-3  Veikkausliiga  Lahden Hiihtostadion
20.  24.04.  SavU - TsV  2-2  Kolmonen  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
21.  28.04.  MiKi - STPS  3-3  Kolmonen  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
22.  02.05.  MP - FC PoPa  0-2  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
23.  05.05.  JJK - KuPS  1-2  Suomen Cup  Vaajakosken urheilukenttä
24.  08.05.  Klubi 04 - MP  3-1  Ykkönen  Finnair Stadium, Helsinki
25.  15.05.  MiKi - IPS  5-1  Kolmonen  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
26.  22.05.  SavU - KTP  1-2  Kolmonen  Urpolan tekonurmi, Mikkeli
27.  23.05.  MP - PS Kemi  0-0  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
28.  26.05.  MP - KuPS  0-2  Suomen Cup  Mikkelin Urheilupuisto
29.  29.05.  MiKi - KoRe  0-1  Kolmonen  Mikkelin Urheilupuisto
30.  06.06.  MP - FC Viikingit  1-2  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
31.  09.06.  MiKi - SavU  2-0  Kolmonen  Mikkelin Urheilupuisto
32.  11.06.  MP - FK Zenit II  1-4  Harjoitusottelu  Mikkelin Urheilupuisto
33.  19.06.  SavU - Jäntevä  0-0  Kolmonen  Rantakylän kenttä, Mikkeli
34.  20.06.  MP - FC KooTeePee  1-2  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
35.  04.07.  MP - PK-35  0-3  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
36.  06.07.  SavU - Sudet  3-1  Kolmonen  Rantakylän kenttä, Mikkeli
37.  08.07.  MYPA - Trans Narva  5-0  Eurooppa-liiga  Saviniemi, Kouvola
38.  11.07.  TPV - MP  4-0  Ykkönen  Tammela, Tampere
39.  18.07.  MP - OPS-jp  0-2  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
40.  25.07.  MP - FC Espoo  2-0  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
41.  28.07.  SavU - MiKi  1-3  Kolmonen  Rantakylän kenttä, Mikkeli
42.  29.07.  MYPA - FC Timisoara  1-2  Eurooppa-liiga  Saviniemi, Kouvola
43.  04.08.  MP - JIPPO  0-2  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
44.  08.08.  PK-35 - MP  3-0  Ykkönen  ISS-Stadion, Vantaa
45.  15.08.  MP - TPV  0-2  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
46.  18.08.  PU-62 - Ilves  0-3  Naisten Suomen Cup  Mikkelin Urheilupuisto
47.  21.08.  OPS-jp - MP  2-0  Ykkönen  Castrenin kenttä, Oulu
48.  21.08.  AC Oulu - FC Haka  1-1  Veikkausliiga  Castrenin kenttä, Oulu
49.  26.08.  HJK - Besiktas  0-4  Eurooppa-liiga  Sonera Stadion, Helsinki
50.  28.08.  MiKi - TsV  11-0  Kolmonen  Mikkelin Urheilupuisto
51.  29.08.  MP - RoPS  2-1  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
52.  07.09.  Hollanti - Suomi  2-1  EM-karsinta  De Kuip, Rotterdam
53.  11.09.  SavU - Kultsu FC  2-1  Kolmonen  Rantakylän kenttä, Mikkeli
54.  12.09.  MP - Klubi 04  4-0  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
55.  18.09.  MiKi - SiU  4-0  Kolmonen  Mikkelin Urheilupuisto
56.  19.09.  MP - FC Hämeenlinna  1-2  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
57.  10.10.  MP - KPV  1-2  Ykkönen  Mikkelin Urheilupuisto
58.  12.10.  Suomi - Unkari  1-2  EM-Karsinta  Olympiastadion, Helsinki
59.  17.11.  Suomi - San Marino  8-0  EM-Karsinta  Olympiastadion, Helsinki
« Viimeksi muokattu: 18.11.2010 klo 01:13:31 kirjoittanut M1guel »
Nure_

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Manchester United


Vastaus #19 : 30.12.2009 klo 19:32:21

1. 17.04 FC Lahti - FF Jaro 1-3, Veikkausliiga
2. 02.05 VPS - HJK 0-3, Veikkausliiga
3. 16.05 Honka - HJK 3-1, Veikkausliiga
4. 24.05 HJK - FC Lahti 0-0, Veikkausliiga
5. 06.06 HJK - FF Jaro 2-1, Veikkausliiga
6. 10.06 HJK - VPS 2-0, Suomen Cup
7. 13.06 HJK - MYPA 2-0, Veikkausliiga
8. 16.06 HJK - IFK Mariehamn 3-0, Suomen Cup
9. 20.06 FC Inter - HJK 0-0, Veikkausliiga
10. 23.06 HJK - JJK 1-0, Veikkausliiga
11. 04.07 TPS - HJK 0-1, Veikkausliiga
12. 10.07 HJK - Tampere Utd 3-1, Veikkausliiga
13. 17.07 HJK - KuPS 1-2, Veikkausliiga
14. 21.07 HJK - Ekranas 2-0, UCL-karsinta
15. 24.07 FC Haka - HJK 0-3, Veikkausliiga
16. 31.07 HJK - VPS 3-0, Veikkausliiga
17. 04.08 HJK - Partizan 1-2, UCL-karsinta
18. 08.08 FC Honka - FF Jaro 3-1, Veikkausliiga
19. 11.08 Suomi - Belgia 1-0, Maaottelu
20. 14.08 HJK - FC Honka 0-1, Veikkausliiga
21. 21.08 PK-35 - FC Hämeenlinna 1-3, Ykkönen
22. 22.08 FC Lahti - HJK 0-1, Veikkausliiga
23. 23.08 FC Honka - JJK 2-3, Veikkausliiga
24. 26.08 HJK - Besiktas 0-4, Europa League
25. 30.08 HJK - IFK Mariehamn 3-1, Veikkausliiga
26. 07.09 Suomi - Liechtenstein 3-0, U-21 EM-karsinta
27. 25.09 HJK - TPS 0-2, Suomen Cup
28. 04.10 FC Honka - FC Lahti 1-2, Veikkausliiga
29. 18.10 HJK - TPS 2-0, Veikkausliiga
« Viimeksi muokattu: 18.10.2010 klo 20:44:44 kirjoittanut Nure_ »
Keskilinkki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Skype: keskilinkki1


Vastaus #20 : 30.12.2009 klo 19:33:06

Varataan tämä! Tavoite on tietysti laittaa paremmaksi kuin vuonna 2009: Paikan päällä nähdyt ottelut 2009

1. 22.1.2010, FC PoPa - Haka, Harjoitusottelu Porin Karhuhallissa, 0-3 (0-3)
2. 26.1.2010, Haka - JJK, Liigacup Valkeakosken Saharassa, 0-1 (0-0)
3. 29.1.2010, HJK - City Stars, Uusi Lahti Cup 2010, 3-0 (0-0)
4. 29.1.2010, TamU - FC PoPa, Uusi Lahti Cup 2010, 2-0 (0-0)
5. 29.1.2010, FC Lahti - KuPS, Uusi Lahti Cup 2010, 3-1 (1-1)
6. 29.1.2010, Haka - Viljandi Tulevik, Uusi Lahti Cup 2010, 2-1 (1-1)
7. 30.1.2010, City Stars - FC PoPa, Uusi Lahti Cup 2010, 2-1 (1-0)
8. 30.1.2010, KuPS - Viljandi Tulevik, Uusi Lahti Cup 2010, 3-0 (2-0)
9. 30.1.2010, HJK - TamU, Uusi Lahti Cup 2010, 3-5 (rpk) 0-0 (0-0)
10. 30.1.2010, FC Lahti - Haka, Uusi Lahti Cup 2010, 8-6 (rpk) 3-3 (1-2)
11. 31.1.2010, HJK - Haka, Uusi Lahti Cup 2010, 3-0 (1-0)
12. 31.1.2010, TamU - FC Lahti, Uusi Lahti Cup 2010, 2-1 (1-1)
13. 6.2.2010, FF Jaro-akatemia - KuPS-akatemia, 5-0 (5-0)
14. 6.2.2010, FF Jaro - Haka, Liigacup 2010, 2-0 (2-0)
15. 11.2.2010, Haka - JK Kalju, Harjoitusottelu Valkeakosken Saharassa, 1-1 (1-0)
16. 12.2.2010, AIK - Örebro SK, Komia-turnaus Wallsport Areenalla Seinäjoella, 2-1 (0-1)
17. 14.2.2010, TamU - Örebro Sk, Komia-turnaus Wallsprot Areenalla Seinäjoella, 0-6 (0-2)
18. 14.2.2010, HJK - AIK, Komia turnaus Wallsprot Areenalla Seinäjoella, 2-1 (2-0)
19. 20.2.2010, AC Oulu - Haka, Liigacup Ariina-areenalla Oulussa, 2-0 (1-0)
20. 27.2.2010, Haka - TamU, Liigacup Saharassa Valkeakoskella, 1-3 (1-1)
21. 9.3.2010, Ilves - Koskenpojat, Tampereen piirin valiosarja 2010, 1-2 (0-1)
22. 13.3.2010, KuPS - Haka, Liigacup 2010 Magnum Areenalla Kuopiossa, 0-1 (0-0)
23. 16.3.2010, Haka - VPS, Liigacup 2010 Saharassa Valkeakoskella, 1-0 (0-0)
24. 20.3.2010, Haka - TPV, Harjoitusottelu Saharassa Valkeakoskella, 2-1 (2-0)
25. 27.3.2010, MYPA - Haka, Harjoitusottelu Lehtomäessä Kouvolassa, 0-1 (0-0)
26. 1.4.2010, Haka - FC PoPa, Harjoitusottelu Saharassa Valkeakoskella, 1-2 (1-2)
27. 7.4.2010, FC Lahti - Haka, Harjoitusottelu Kisapuiston keinonurmella Lahdessa, 1-1 (0-1)
28. 10.4.2010, FC Honka - JJK, Liigacup finaali Finnair Stadiumilla, 4-3 (rp) 0-0 (0-0)
29. 13.4.2010, FC Inter - Haka, Harjoitusottelu Turun Urheilupuiston yläkentällä, 1-0 (0-0)
30. 19.4.2010, Haka - FC TPS, Veikkausliigaa Tehtaan kentällä, 0-0 (0-0)
31. 22.4.2010, FC Hämeenlinna - Haka, Suomen Cup 2010 Parolan keinonurmella Hattulassa, 1-2 (0-2)
32. 26.4.2010, HJK - Haka, Veikkausliigaa Finnair Stadiumilla, 1-1 (1-1)
33. 30.4.2010, Haka - FF Jaro, Veikkausliigaa Tehtaan kentällä, 4-3 (2-1)
34. 10.5.2010, FC Lahti - Haka, Veikkausliigaa Lahden Stadionilla, 0-1 (0-1)
35. 17.5.2010, Tampere United - Haka, Veikkausliigaa Ratinan Stadionilla, 2-1, (1-0)
36. 21.5.2010, Haka - AC Oulu, Veikkausliigaa Tehtaan kentällä, 2-0 (1-0)
37. 26.5.2010, Kouvolan Sudet - Haka, Suomen Cupia Kouvolan keskuskentällä, 0-1 (0-1)
38. 5.6.2010, FC Ilves - FC Ilves Legendat, Hyväntekeväisyysottelu Tammelan kentällä Tampereella, 1-4 (1-1)
39. 7.6.2010, VPS - Haka, Veikkausliigaa Hietalahdessa, 2-1 (1-0)
40. 10.6.2010, Haka - KuPS, Suomen Cupia Tehtaan kentällä, 0-1 (0-1)
41. 13.6.2010, IFK Mariehamn - Haka, Veikkausliigaa Wiklöf Holding Arenalla, 2-3 (2-1)
42. 4.7.2010, FC Honka - Haka, Veikkausliigaa Tapiolassa, 4-2 (2-1)
43. 18.7.2010, FC TPS - Haka, Veikkausliigaa Veritas Stadionilla, 1-1 (0-1)
44. 2.8.2010, FF Jaro - Haka, Veikkausliigaa Pietarsaaren keskuskentällä, 5-0 (3-0)
45. 21.8.2010, AC Oulu - Haka, Castren Areena Oulu, 1-1 (1-1)
46. 30.8.2010, Tampere United - FF Jaro, Veikkausliigaa Ratinan Stadionilla, 4-1 (1-0)
47. 10.10.2010, Ilves - HIFK, Ykkösen karsinta Tammelan Stadionilla, 1-2 (0-1)
48. 23.10,2010, JJK - Haka, Veikkausliigaa Harjun kentällä, 1-2 (0-1)
« Viimeksi muokattu: 24.10.2010 klo 17:54:32 kirjoittanut Keskilinkki »
den lilla joggaren

Poissa Poissa


Vastaus #21 : 30.12.2009 klo 19:47:15

16.01 Klubi 04 - FC Espoo, harjotushöntsä, Tali
30.01 Töölön Taisto - MPS, Suomen cup, Tali
06.02 HJK - IFK Mariehamn, Liigacup, Tali
19.02 HJK - MYPA, Liigacup, Tali
24.02 FC Degis - HerTo, Suomen Cup, Tali
26.02 HJK - FC Inter, Liigacup, Tali
27.02 HPS - PoHU, Suomen Cup, Pallokenttä 6
27.02 HJK -j/Laajasalo - PPV, Suomen Cup, Fim Kenttä
21.03 HeKuLa - HPS, Suomen Cup, Pallokenttä 6
21.03 HePu - MPS/Atletico Malmi, Suomen Cup, Pallokenttä 6
31.03 HJK - FF Jaro, Liigacup, Töölön jalkapallostadion
07.04 HJK - FC Viikingit, harjoitusottelu, Töölön jalkapallostadion
08.04 Klubi 04 - FC KooTeePee, harjoitusottelu, Töölön jalkapallostadion
10.04 FC Honka - JJK, Liigacup, Töölön Jalkapallostadion
16.04 KuPS - HJK, Veikkausliiga, Magnum Areena
08.05 LPS - Kiffen, Kakkonen, Laajasalon hiekka
10.05 HJK - AC Oulu, Veikkausliiga, Finnair Stadium(?)
13.05 EsPa - HJK, Suomen Cup, Matinkylän uusi tekonurmi jäähallin takana
14.05 Klubi 04 - OPS, Ykkönen, Finnair stadium
16.05 FC Honka - HJK, Veikkausliiga, Tapiola
24.05 HJK - fc lahi, Veikkausliiga, Finnair Stadium
29.05 IFK Mariehamn - HJK, Veikkausliiga, wiklöf holding arena
06.06 HJK - FF Jaro, Veikkausliiga, Finnair Stadium
13.06 HJK - MYPA, Veikkausliiga, Töölön Jalkapallostadion
16.06 HJK - IFK Mariehamn, Suomen Cup, Töölön jalkapallostadion
20.06 FC Inter - HJK, veikkausliiga, Veritas Stadion
23.06 HJK - JJK, Veikkausliiga, Töölön jalkapallostadion
30.06 Klubi 04 - FC Viikingit, Ykkönen, Töölön Jalkapallostadion
04.07 TPS - HJK, Veikkausliiga, Veritas Stadion
09.07 Klubi 04 - FC Hämeenlinna, Ykkönen, Töölön Jalkapallostadion
10.07 HJK -Tampere United, Veikkausliiga, Töölön Jalkapallostadion
14.07 Ekranas - HJK, Champions League karsinta, estadio don't pee on these walls
17.07 HJK - KuPS, Veikkausliiga, Töölön jalkapallostadion
21.07 HJK - FK Ekranas, Champions League karsinta, Töölön Jalkapallostadion
23.07 LPS - AC Vantaa, Kakkonen, Laajasalon nurmi
24.07 Haka - HJK, Veikkausliiga, Tehtaan kenttä
28.07 LPS - PKKU, Kakkonen, Laajasalon nurmi
31.07 HJK - VPS, Veikkausliiga, Töölön Jalkapallostadion
04.08 HJK - FK Partizan, Champions League karsinta, Töölön Jalkapallostadion
14.08 HJK - Honka, Veikkausliiga, Sonera Stadium
17.08 Besiktas - HJK, Europa League karsinta, İnönü Stadium
19.08 Galatasaray - FC Karpaty Lviv, Europa League karsinta, Ali Sami Yen
22.08 fc lahi - HJK, Veikkausliiga, Mäkimonttu
26.08 HJK - Besiktas, Europa League karsinta, Sonera Stadium
30.08 HJK - IFK Mariehamn, Veikkausliiga, Sonera stadium
04.09 LPS - Atlantis, Kakkonen, Laajasaon nurmi
19.09 MYPA - HJK, Veikkausliiga, Saviniemen Stadion
22.09 HJK - FC Inter, Veikkausliiga, Sonera Stadium
25.09 HJK -TPS, Suomen Cup, Sonera Stadium
02.10 JJK - HJK, Veikkausliiga, Harjun Stadion
16.10 FC Viikingit - MP, Ykkönen, Heteniitty
18.10 HJK - TPS, Veikkausliiga, Sonera Stadium
23.10 TamU - HJK, Veikkausliiga, Ratinan Stadion
18.11 Suomi - San Marino, Em-karsinta, Olympiastadion
« Viimeksi muokattu: 18.11.2010 klo 08:47:46 kirjoittanut den lilla joggaren »
Tumpero

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, TPS TV, Casa


Vastaus #22 : 30.12.2009 klo 19:48:13

01. 12.02.2010 TPS - FC Inter 2-0, Kupittaa 5 (Liigacup)
02. 05.03.2010 TPS - HJK 1-2, Kupittaa 5 (Liigacup)
03. 14.03.2010 Wilpas II - SaTo 0-2, Salon KHT (Harjoitusottelu)
04. 26.04.2010 TPS - FC Honka 1-0, Veritas Stadion (Veikkausliiga)
05. 28.04.2010 Wilpas - PIF 2-1, Salon KHT (Miesten Kolmonen)
06. 02.05.2010 AIK - Djurgården 1-2, Råsunda Stadium (Allsvenskan)
07. 15.05.2010 TPS - FC Inter 2-2, Veritas Stadion (Veikkausliiga)
08. 28.05.2010 SaTo - Ponteva 2-4, Salon KHT (Miesten Nelonen)
09. 05.06.2010 Wilpas - SIFFK 2-0, Salon Yläkenttä (Miesten Kolmonen)
10. 10.06.2010 Wilpas II - FC Nu 1-2, Salon KHT (Miesten Vitonen)
11. 13.06.2010 SaTo - JIK 1-2, Salon KHT (Miesten Nelonen)
12. 19.06.2010 Wilpas II - RaiTeePee 4-0, Salon KHT (Miesten Vitonen)
13. 22.07.2010 TPS - Cercle Brugge 1-2, Veritas Stadion (UEL-karsinta)
14. 25.07.2010 Honka - TPS 1-0, Tapiolan Urheilupuisto (Veikkausliiga)
15. 06.08.2010 SaTo - TPK II 1-3, Salon KHT (Miesten Nelonen)
16. 11.08.2010 Suomi - Belgia 1-0, Veritas Stadion (MJ-harjoitusottelu)
17. 15.08.2010 Inter - TPS 1-2, Veritas Stadion (Veikkausliiga)
18. 20.08.2010 SaTo - VG-62 0-2, Salon KHT (Miesten Nelonen)
19. 28.08.2010 TPS - KuPS 3-0, Veritas Stadion (Veikkausliiga)
20. 04.09.2010 Wilpas II - MaPS II 1-1, Salon KHT (Miesten Vitonen)
21. 25.09.2010 HJK - TPS 0-2, Sonera Stadium (Suomen Cup)
22. 23.10.2010 TPS - FC Lahti 3-2, Veritas Stadion (Veikkausliiga)
23. 07.12.2010 FC Barcelona - Rubin Kazan 2-0, Camp Nou (UCL)
24. 12.12.2010 FC Barcelona - Real Sociedad 5-0, Camp Nou (La Liga)

Omat pelit ja työt verottivat katsomisia ihan liikaa, mutta saldoksi tuli siis nämä.
« Viimeksi muokattu: 26.12.2010 klo 19:44:16 kirjoittanut Tumpero »
Suurin

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KLUBI ja Laajasalon joukkueet sekä Wotkins


Vastaus #23 : 30.12.2009 klo 20:51:50

MAAOTTELUT

3.2 Suomi U21 - Viro U21 (@Tali)
12.10 Suomi - Unkari (@Olympiastadion)
7.9 Suomi U21 - Liechtenstein U21 (@Töölön jalkapallostadion)

LIIGA

26.6 HJK - HAKA (@Töölön jalkapallostadion)
9.5 HJK - AC Oulu (@Töölön jalkapallostadion)
16.5 FC Honka - HJK (@Tapiola)
13.6 HJK - MYPA (@Töölön jalkapallostadion)
23.6 HJK - JJK (@Töölön jalkapallostadion)
22.8 FC Lahti - HJK (@Hiihtis)
18.10 HJK - TPS (@Töölön jalkapallostadion)
23.10 TamU - HJK (@Ratina)

YKKÖNEN

19.4 Klubi 04 - TPV (@Töölön jalkapallostadion)
8.5 Klubi 04 - MP (@Töölön jalkapallostadion)
4.5 Klubi 04 - PoPa (@Töölön jalkapallostadion)
5.9 Klubi 04 - RoPS (@Sonera stadium)

KAKKONEN

2.5 Gnistan - LPS (@Fair Pay Areena)
8.5 LPS - FC Kiffen (@Laajasalon nurmi)
15.5 LPS - FC Kuusankoski (@Laajasalon nurmi)
21.5 AC Vantaa - LPS (@ISS Stadion)
28.5 Atlantis - LPS (@Bollis)
6.6 LPS - Warkaus JK (@Laajasalon nurmi)
23.7 LPS - AC Vantaa (@Laajasalon nurmi)
28.7 LPS - PKKU (@Laajasalon nurmi)
1.8 LPS - City Stars (@Laajasalon nurmi)
18.8 LPS - HIFK (@Laajasalon nurmi)
1.9 HIFK - LPS (@Bollis)
4.9 LPS - Atlantis (@Laajasalon nurmi)
26.9 LPS - Gnistan (@ Laajasalon nurmi)

Muut sarjat

8.6 HJK A - Honka A (@Tali) B-nuorten SM
9.6 PK-35 B - HJK B (@Myllypuro) B nuorten SM
4.10 FC Degis - SUMU (@Laajasalon hiekka) Nelonen

CUPIT

30.1 Töölön Taisto - MPS (@Tali)
7.2 HJK - MIFK (@Tali)
19.2 HJK - MYPA (@Tali)
24.2 FC Degis - HerTo (@Tali)
26.2 HJK - Inter (@Tali)
26.2 FC HeIV - PPV/2 (@Pallokenttä 7)
27.2 HJK-j - PPV/1 (@Sahara)
21.3 HPS - HeKuLa (@Pallokenttä 6)
31.3 HJK - Jaro (@Töölön jalkapallostadion)
14.4 FC Kontu -  HIFK (@Kontulan urheilupuisto alias Rinttarin hiekka)
17.4 FC Viikkingit - MP (@Kartanon tekonurmi)
13.5 EsPa - HJK (@Matinkylän tekonurmi)
10.6 HJK - VPS (@Töölön jalkapallostadion)
4.8 HJK - Partizan (@Sonera stadium)
26.8 HJK - Besiktas (@Sonera stadium)
25.9 HJK - TPS (@Sonera stadium)

HARJOITUSOTTELUT

9.1  KäPa - MPS, (@Tali)
23.1 Klubi04 - City Stars, (@Tali)
23.1 Gnistan - EIF, (@Tali)
24.1 Klubi04 - Atlantis FC, (@Tali)
6.2 PK-35 - Klubi04 (@Myyrmäki)
11.2 Klubi04 - FC Viikingit (@Tali)
12.2 Örebro - AIK (@Wallsport Areena)
13.2 SJK - HJK (@Wallsport Areena)
13.2 Wall Akatemia - TamU Akatemia (@Wallsport Areena)
14.2 TamU - Örebro (@Wallsport Areena)
14.2 HJK - AIK (@Wallsport Areena)
20.2 Klubi04 - MP (@Tali)
20.2 KäPa - City Stars (@Tali)
24.2 Atlantis FC - JK Nõmme Kalju (@Tali)
27.2 Klubi 04 - KäPa (@Tali)
7.4 HJK - FC Viikingit (@Töölön jalkapallostadion)

yht. 62
« Viimeksi muokattu: 23.10.2010 klo 23:49:07 kirjoittanut Suurin »
kluru

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: miesten ykkönen


Vastaus #24 : 30.12.2009 klo 22:04:57

:keskari: :naamis: :keskari:

Harjoitusottelut:
HJK - Tampere United 30/1
FC Lahti - Haka 30/1
FC Kuusankoski - Futura 6/2
FC Kuusankoski - City Stars 13/2
MYPA - JK Nömme Kalju 14/2
MYPA A - JKNK Akatemia 14/2
FC Kuusankoski - FC Peltirumpu 25/2
FC Kuusankoski - PEPO 17/3
FC Kuusankoski - Klubi-04 20/3
MYPA - Futura 20/3
FC Kuusankoski - Futura 21/3
MYPA - Klubi-04 21/3
MYPA - Haka 27/3

Liigacup:
HJK - MYPA 19/2
MYPA - IFK Mariehamn 27/2
FC Lahti - MYPA 3/3
MYPA - TPS 13/3
MYPA - Honka 17/3

Veikkausliiga:
MYPA - AC Oulu 24/4
MYPA - JJK 8/5
FC Lahti - Haka 10/5
MYPA - TPS 24/5
Haka - MYPA 31/5
MYPA - KuPS 7/6
HJK - MYPA 13/6
MYPA - FF Jaro 20/6
FC Lahti - Honka 30/6
MYPA - Inter 4/7
FC Lahti - KuPS 23/7
MYPA - TamU 1/8
JJK - MYPA 8/8
MYPA - FC Lahti 15/8
FC Lahti - HJK 22/8
MYPA - Haka 30/8
FC Lahti - TamU 10/9
MYPA - HJK 19/9
FC Lahti - VPS 27/9
MYPA - IFK Mariehamn 2/10
FC Lahti - IFK Mariehamn 17/10
MYPA - VPS 23/10

Ykkönen:
FC Kooteepee - Klubi-04 23/5
FC Kooteepee - MP 28/7

Kakkonen, a-lohko:
PEPO - FC Futura 16/5
FC Kuusankoski - PK Keski-Uusimaa 22/5
FC Kuusankoski - Gnistan 6/6
FC Kuusankoski - PEPO 23/6
FC Kuusankoski - SC Riverball 7/7
FC Kuusankoski - Atlantis FC 11/7
FC Kuusankoski - FC Kiffen 15/8
FC Kuusankoski - KäPa 19/9

Kaakkois-Suomen Kolmonen:
Kultsu - KTP 25/4
Sudet - HaPK 28/4
KoRe - Jäntevä 2/6
Sudet - Kultsu 19/6
Sudet - TsV 31/7
Sudet - Jäntevä 26/9

Kaakkois-Suomen Nelonen:
FC Peltirumpu - NaKa 9/5
NaKa - KuP 16/5
FC Peltirumpu - HP-47 19/5
FC Peltirumpu - KuP 25/7
FC Peltirumpu - Ri-Pa 1/8

Kaakkois-Suomen Kutonen:
MYPASSION FC - HaTP 20/7
MYPASSION FC - PeKa/2 13/8
MYPASSION FC - FC Etapo 24/8
HiHi - PeKa/2 11/9

Allsvenskan:
AIK - Djurgården 2/5

Suomen Cup:
Sudet - OPS-j 13/5
FC Lahti - MYPA 18/5
Sudet - Haka 26/5

€uropelit:
Trans Narva - MYPA 1/7
MYPA - Trans Narva 8/7
MYPA - FC Timişoara 29/7

MJ-pelit:
Suomi - Belgia 11/8
Suomi - Unkari 12/10
Suomi - San Marino 17/11
« Viimeksi muokattu: 23.11.2010 klo 20:03:06 kirjoittanut kluru »

 
Sivuja: [1] 2 ... 11
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines