Kaikella rakkaudella Manua kohtaan on todettava, että JyPK:in tulevaisuus ei näytä tällä hetkellä paperilla kovin kummoiselta. Toisaalta tulevaan kauteen on huomattavan paljon enemmän aikaa, kuin mitä oli Manun ottaessa valmentajan paikan JJK:ssa ja mies voi nyt keskittyä pääosin valmentamiseen, joten kaikki on mahdollista. Toivotaan parasta.
Vaikka ulkomailta ei löytyisi vastaavaa Begolli-Rochi kaksikkoa, niin miksei sieltä pari joukkuetta vahvistavaa pelaajaa löytyisi? Manninen voisi nimenä innostaa sponsoreitakin. Futisukot on varmaan jo nivuset vaahdossa.
Omista junnuista on vielä paljon iloa, kunhan vielä vähän kehittyvät lisää. Naisten jalkapallossa (ym. joukkueurheilussa) kynnys junnuista aikuisten naisten joukkueeseen ei minusta ole ihan niin iso, kun esim. Junnupojista miesten joukkueeseen. Taitava tyttöpelaaja pärjännee paremmin, kun taitava, mutta fyysisesti raakile poikapelaaja. Uskon Mannisen saavan kehitystä aikaan niin aikuisissa, kuin junnuissakin.
