FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
29.12.2025 klo 00:43:20 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Äänestys
Kysymys: Miten käy Puola-Suomi pelissä?
Puola voittaa
Suomi voittaa
Tasapeli

Sivuja: 1 ... 14 [15] 16 ... 25
 
Kirjoittaja Aihe: Puola - Suomi (LIVESEURANTA) - Tulosveikkaus  (Luettu 13691 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Mr. Brownstone

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SAPA


Vastaus #350 : 29.05.2010 klo 17:53:09

Fredriksson on nähty, ei mitään asiaa tällä tasolla.

Kuka ei ole nähty?
Los Amigo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomen maajoukkueet, HJK


Vastaus #351 : 29.05.2010 klo 17:53:51

Ihan jees puoliaika.

+ Mako Heikkinen, puoliajan paras pelaaja
+ Suomen hyökkäyspeli toimi ajoittain oikein mukavan näköisesti
+ Tunnelma vaikuttaa olevan hyvä

- Suomen muu puolustus todella hukassa
- Fredrikssonin avaukset

Veslagas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka


Vastaus #352 : 29.05.2010 klo 17:54:04

Tintistä en tiedä mutta Litti voittaa kentällä lähes kaikki kaksinkamppailut ja rauhoittaa suomen peliä. Ja aiheuttaa vaarallisia tilanteita puolan maalille. Mitä muuta pitäisi? Jonglöörata ja ajaa yksipyöräisellä?
:D Ylos

Hyökkäyksessä rakennellaan välillä ihan hyvin tilanteita seinäsyöttöjen ja hyvän liikkeen avulla, pari viimeistä ratkaisua vaan yleensä on luokkaa paska tai yritetään liian vaikeata. Pieni kutina perseessä, että Suomi tekee maalin ja pitää Puolan nollilla. Ylos
julio gonzales

Poissa Poissa


Vastaus #353 : 29.05.2010 klo 17:54:14

Puolustuksessa Mako ja Moisander ovat olleet hyviä, Parviaisesta ei näin nopeasti haluaisi tehdä arviota.
Mitähän peliä sinä sitte oot kattonu?
Mamadou

Poissa Poissa


Vastaus #354 : 29.05.2010 klo 17:54:14

Huomattavasti parempaa kuin pelkäsin. Viro-peliä en nähnyt työesteiden takia, mutta eihän tuo nyt mitenkään hullummalta näytä keskikentän ja hyökkäyspäänkään osalta. Puolustuksessa Mako ja Moisander ovat olleet hyviä,

Odotuksia parempaa peliä ja vastahyökkäyksiä mielestäni. Sen sijaan Moisander on mielestäni ollut heikko (kuten Lampikin) puolustussuuntaan. Suomessa moderni laitapakki taitaa tarkoittaa sitä, ettei osata puolustaa vähää alusta.
euroflex

Poissa Poissa


Vastaus #355 : 29.05.2010 klo 17:54:26

Toivottavasti Bax ei tee montaa muutosta kokoonpanoon tauolla.
Harjoituspelien tarkoitus ON peluuttaa  paljon monia pelaajia. Voitto eli 3 pistettä ovat sivuseikkoja tänään....
Julkea bulbul

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TamU (JJK)


Vastaus #356 : 29.05.2010 klo 17:54:45

Mako, Sparv ja Roman parhaat, Hämäläinen katosi hyvän alun jälkeen. Jostain syystä aina pelottaa, kun Heikkinen on lähellä palloa, mutta turhaan, kaikki ratkaisut olivat jälleen hyviä Ylos Parviaista vähän ehkä jänskättää eikä kovin hyvällä prosentilla omille palloa pelannut, mutta hoisi tonttinsa kuitenkin melko hyvin ja loppua kohi paransi.

Litin kulmat olivat muuten aivan erilaisia kuin viime karsinnoissa, kovia ja matalia Ylos Oliko sama havaittavissa jo Viro pelissä?
Pyrkka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sadik, Carroll & Vertainen


Vastaus #357 : 29.05.2010 klo 17:55:18

Mako ehdottomasti kentän paras :D Muilta ei sitten ihmeempiä. Fredrikson jalalla paska. Viroon nähden EOM
Lätkis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, CAS


Vastaus #358 : 29.05.2010 klo 17:55:31

- Suomen muu puolustus todella hukassa
No jaa, mun mielestä Parviaiselta hyviä katkoja nähty. Laitapakeista ihan samaa mieltä.
kokistuoppi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: mode-hangaround


Vastaus #359 : 29.05.2010 klo 17:56:06

Ihan hyvää verrattuna edelliseen kurapaskapeliin. Tosin joka kerta iskee pelko takalistoon kun joku palauttaa pallon Fredriksonille

Ooh Mako Mako Tuoppi
Koo

Poissa Poissa


Vastaus #360 : 29.05.2010 klo 17:56:13

Fredriksson on nähty, ei mitään asiaa tällä tasolla.

Puolaiskatsojien edessä ei mikään ihme jos pallot vähän pomppivat. Ei todellakaan nähty vielä.
Epsen

Poissa Poissa


Vastaus #361 : 29.05.2010 klo 17:56:26

Fredriksson on nähty, ei mitään asiaa tällä tasolla.

Vähän epävarmalta vaikuttaa mutta menköön nyt vielä maaottelutuntuman(tai oikeammin sen puutteen) piikkiin. Isompia ongelmiahan ei ole vielä ollut: taululla on edelleen Puola 0.
Ylasoutaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tosiasioiden tunnustaminen on viisauden alku.


Vastaus #362 : 29.05.2010 klo 17:56:41

Ensimmäinen puolikashan oli parempi kuin mitä varmasti moni meistä uskalsi toivoa. Puolalla oli tuossa kolmenkymmenen minuutin jälkeen hyvin vahva jakso, mutta luojan kiitos maaleja ei syntynyt.

Huomioita; Suomen nippu on pysynyt toistaiseksi kohtuullisen hyvin kasassa, ainakin hyökkäyssuuntaan pelatessa. Puolustus on kuitenkin ollut paikoitellen haparoivaa ja Puolalla on ollut tilaa molemmilla laidoilla, mutta erityisesti oikealla.

Makohan pelaa elämänsä maajoukkuepeliä! Liekö Veikkaajan juttu saanut mieheen puhtia ja esitykseen ryhtiä? Tähän asti otteet ovat olleet maailmanluokkaa.

Parviainen on alun haparoinnin jälkeen pelannut ihan kelvollisesti, ja päässyt pari kertaa väläyttelemään syötöillään.

Mikä vittu Nikkeä vaivaa - matkaripulista johtuvaa ???

Veikkaan, että toiselle puoliajalle tulee ryhdistäytynyt Puola. Nythän putkimiehet ovat antaneet Sinivalkoisille tilaa hyökkäysten rakenteluun. Toisella puolikkaalla maalipaikkoihin pääsy tullee olemaan asteen haasteellisempaa prässin ollessa kovempi...
Laitalinkki

Poissa Poissa


Vastaus #363 : 29.05.2010 klo 17:56:55

Fredriksson tuli hyvin testattua 45 minuutissa. Uutta miestä kehiin.

Eri. OTTO otti ne torjunnat, mitkä pitikin ottaa, ja voi olla, että jollakin toisella veskarilla oltais jo takaa-ajotilanteessa. Niin kauan kuin Jässin päätä ei käännetä, taitaa OTTO olla parasta, mitä on tarjolla. Jalalla pelaaminen (=avaukset) on Fredrikssonin iso heikkous, mutta näillä taitaa olla pakko mennä. Suotta tässä oletetun ykkösvahdin itseluottamusta murentamaan. Etenkin, kun vaihdossa on Niki "kuus matsia vuodessa" Mäenpää, jonka historiasta ei muistaakseni löydy yhtään edes kohtalaista maaottelua.
Zachrayas

Poissa Poissa


Vastaus #364 : 29.05.2010 klo 17:57:15

Varsin hyvä puoliaika Suomelta - saatoin pelätä pahempaa. Toki onhan tuo joukkuekin jo varsin lähellä ykkösnippua. Keskikentän keskusta toimii kohtuullisesti, mutta kun pallo saadaan pelattua laitaan jäävät laiturit/laitapakit pahimmillaan tosi yksin pallon kanssa eikä boksissakaan ole ketään kelle keskittää. Miklua kehiin?

En tiedä mitä pirlomaista pallollista dominointia Sparvilta odotetaan? Hyvin on mielestäni pystynyt tekemään syötöillään tilaa Romalle ja Litille, vaikka muutama hassikin toki nähty.
abuuva

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Palloliitto


Vastaus #365 : 29.05.2010 klo 17:57:28

Miksei Mako ja Moisander voi olla toppareina? Laitapuolustajina pitäisi olla mielestäni sellaiset, jotka pelaa siellä seurajoukkueessakin.
Zózimo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kettupaidat ja Huuhkajat (Fulham)


Vastaus #366 : 29.05.2010 klo 17:58:33



Paidat painoon Ylos
fyysinen preesens

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ManU, 29.5 asti


Vastaus #367 : 29.05.2010 klo 17:58:47

Harjoituspelien tarkoitus ON peluuttaa  paljon monia pelaajia. Voitto eli 3 pistettä ovat sivuseikkoja tänään....

Toki, mutta minusta ne kokeilut nähtiin jo viime viikolla. Nyt se karsinnat aloittava kokoonpano pitäisi alkaa pikkuhiljaa hahmottua ja tällä hetkellä näyttää hyvältä paria poikkeusta lukuunottamatta. Kunhan Mako laitetaan keskikentälle ja Hyypiä palaa rosteriin niin voja voja.
Tiempo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Viikingit


Vastaus #368 : 29.05.2010 klo 17:59:11

Pääpallo ja Suomella 1 mies alhaalla vs. 3 Polakkia.
Ja Veli Lampi klaaraa :D Ylos Yllättävän hyvin pelannut.
pablo arpa

Poissa Poissa


Vastaus #369 : 29.05.2010 klo 17:59:42

Miksei Mako ja Moisander voi olla toppareina? Laitapuolustajina pitäisi olla mielestäni sellaiset, jotka pelaa siellä seurajoukkueessakin.

Kuunnellaan Samia, hän vaikkei vastaakaan. On nukahtanut jumala tai jatkaa luomistaan...
boikki

Poissa Poissa


Vastaus #370 : 29.05.2010 klo 18:00:00



+ Mako, aivan mielettömän varmaa ja itseluottamusta uhkuvaa peliä


Mako pelannut ehdottomasti hyvin, mutta mikä varmuus? :D
quinton

Poissa Poissa


Vastaus #371 : 29.05.2010 klo 18:00:24

Parviaista ei voi kyllä millää ekasta jaksosta dissata. Hienoja voittoja pääpalloissa ja pari muutakin hyvää katkoa, ei toki yhtä näyttäviä vrt. Makon liukumiset ja nousut, mutta pärjännyt kuitenkin ihan hyvin. Ja se Batin ensimmäinen kosketus näyttää tuollakin olevan aivan huikea.
linniz

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47,Suomi,Spurs - Harvemmin tuuletellaan


Vastaus #372 : 29.05.2010 klo 18:00:46

Isoinpia huolia maalintekijän puutteen lisäksi on laitapakit. molemmat olleet hukassa tänään. helpolla mennään ohi ja hasardipurkuja liikaa - näistä rankaistaan tosi peleissä.
Ali Hankkija

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #373 : 29.05.2010 klo 18:00:59

No jaa, mun mielestä Parviaiselta hyviä katkoja nähty. Laitapakeista ihan samaa mieltä.

Katkot ollut ihan hyviä ja sijoittuminen myös, mutta jatkopallot menee isolla prosentilla puolalaisille.

Ihme kitinää Otosta. Eihän äijä ole joutunut edes torjuntatoihin. Jalalla ollut toki sysipaska, mutta loppua kohden nuokin paranivat.
R.Baggio#10

Poissa Poissa


Vastaus #374 : 29.05.2010 klo 18:01:05

"Mul on muuten pidempi..."

 
Sivuja: 1 ... 14 [15] 16 ... 25
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa