Los Galacticos
Poissa
|
 |
Vastaus #175 : 29.05.2010 klo 20:58:50 |
|
Pistemäärien vertaaminen edellisiin kausiin on aivan turhaa, joka kaudella on omat tarinansa. Fakta on, että Real hävisi kaikki isot pelinsä tällä kaudella ja joissain peleissä ollut lähelläkään voittoa. Se että voittaa yhdellä historian kalleimmista jengeistä pienemmät seurat ei tee Pellestä mitään suurta koutsia. Mourinho on valmentaja jolla on kiistattomat meriitit eri sarjoista ja hänellä on niin paljon auktoriteettiä että hän on saanut valtaa pelaajahankintoihin. Tätä auktoritettiä ei ollut Pellellä, joka jo kesken kauden itki kohtaloaan ja laski pisteitä. Pelleghrini oli Real Madridin valmentaja, mutta Real Madrid on Mourinhon joukkue ensi kaudella, siinä on vissi ero. Niinkuin sanoin ei valmentajalla ole paras lähtökohta, jos hän on kakkosvalinta valmentajaksi.
Mourinho on ehkä maailman paras hallitsemaan suurseuran tilannetta ja hankkimaan siihen haluamiaan pelaajia. Tätä kykyä ei monella ole. Hän on seuran aivot nyt ja lähitulevaisuudessa. Jos pitäisi palkata joku palauttamaan suurseura raiteilleen esim 3v projektilla niin ottaisin Mourinhon.
Edit: Real Madridin tavoite on olla maailman paras jalkapallojoukkue, ei hävitä mahdollisimman minimaalisesti suurimmalle kilpailijalleen. Pisteidenlasku on aivan turhaa paskaa. Niin suomalaista mentaliteettia, jossa ei ole kunnianhimoa. Hopea ei ole häpee, hävitiin vain mestareille. Onko Pellegrini siis Hannu Aravirta?
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.05.2010 klo 21:02:20 kirjoittanut Los Galacticos »
|
|
|
|
|
Joey
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
 |
Vastaus #176 : 29.05.2010 klo 21:10:01 |
|
Laitetaan tänne vähän juttuja, joihin törmäsin toisella palstalla.. Mourinho ollut AS:n haastattelussa ( http://www.goal.com/en/news/12/spain/2010/05/27/1945502/jose-mourinho-in-extensive-interview-my-real-madrid-will). Tuossa on arvuuteltu vähän pelitapa-asioita siitä, miten Mourinho tulisi Kuninkaallisia kenties peluuttamaan. Vaihtoehdoiksi Jose tarjosi 4-3-3:sta, timanttia (4-1-2-1-2) sekä 3-5-2:sta, jossa on puolustukseen kykenevät laiturit (Maicon, Marcelo esimerkkeinä). 3-5-2 C. Ronaldo Higuain Kaka Marcelo Alonso Lass* Maicon Albiol Pepe Ramos Iker Tämä voisi olla aika kova esimerkiksi jotain Barcelonaa tai jotain muitakin suuria vastaan. Tarkkaa puolustusta ja helvetinmoisia vastaiskuja  Tällaisesta systeemistä muistaakseni joskus viime vuonna itsekin tänne kirjoittelin.. olisi kyllä kokeilemisen arvoinen ainakin. ( * = /mahdollinen hankinta) 4-3-3 Higuain C. Ronaldo Benzema(/hankinta) Kaka Xabi Lass* Marcelo* Maicon Pepe Ramos Myös tuollainen näyttäisi varsin hyvältä. Veikkaisin, että tuo tulee kenties olemaan se avaus, jolla Madrid pääsääntöisesti lähtee. 4-1-2-1-2 eli timantti C. Ronaldo Higuain Kaka Lass* Hankinta Xabi Marcelo* Maicon Pepe Ramos Eikä tuollainenkaan kyllä huonolta näyttäisi. Tässä systeemissä laitapakkien nousut olisivat suuressa roolissa. Ja niihinhän esimerkiksi mahdolliset Maicon ja Marcelo pystyisivät. Monenlaisia vaihtoehtoja tosiaan löytyy ja mielenkiinnolla odotan tulevaa kautta. Mitään kiveenhakattuahan taktiikkaa Mourinho tuskin Madridille luo, vaan mies peluuttaa joukkuetta varmasti hyvin pitkälti vastustajan mukaan, kuten pitääkin. Tuossa haastattelussa Mourinholta myöskin kysyttiin noista mahdollisista hankinnoista, jotka on Real Madridiin yhdistetty. - Coentraosta mies tuumasi, että hän on kuin portugalilainen Marcelo, jolla on varmasti hyvä ura edessä. Tästä oisi päätellä, ettei tätä olla varmaankaan hankkimassa, sillä joukkueessahan on jo tuollainen pelaaja - Marcelo. - De Rossista Jose arveli, että hänet olisi mahdoton ostaa, koska DDR on yhdessä Tottin kanssa kuin Roma. - Di Mariaa hän kehui, että on fantastinen pelaaja pienemmässä liigassa, mutta suuremmissa liigoissa, kuten La Liga tai Serie A, Di Maria on vielä katsomaton kortti. Olisi kuitenkin miehestä kiinnostunut sopivaan hintaan, mutta ei maksaisi miehestä liikaa, jota minun käsittääkseni 40m€ kyllä eittämättä on. - Lampard/Gerrard. Muori pitää vanhemmista pelaajista, jotka ovat uransa "viimeisillä vaiheilla" (eikä tarkoita asiaa jäähdyttelyn/hiipumisen kannalta, vaan ikään kuin hyvässä iässä). Epäilee kuitenkin, ettei kumpaakaan noista voi ostaa ja sanoi vielä loppuun, että nuo kaksi pelaajaa antavat aina kaikkensa joukkueilleen. Toivoi myös tasaisempaa liigaa ensi kaudeksi. Kaiken kaikkiaan hyvä juttu 
|
|
|
|
|
Joey
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
 |
Vastaus #177 : 29.05.2010 klo 21:16:03 |
|
Onko Pellegrini siis Hannu Aravirta?
No ei todellakaan ole. Pellegrini teki erinomaista työtä siihen nähden, mikä hänen roolinsa lopulta joukkueessa oli. Ei tuossa roolissa kukaan olisi onnistunut juurikaan miestä paremmin. Aivan turha laittaa oikeastaan yhtään mitään Pellegrinin piikkiin viime kaudesta. Itselleni jäi loppujen lopuksi positiivinen kuva Pellegrinistä, toivottavasti siirtyy seuraan, missä saa ansaitsemansa roolin. Mourinho kyllä varmasti oli erinomainen valinta Madridiin juuri sen takia, että mies teki Perezille selväksi, mitä valmentajan velvollisuuksiin oikeasti kuuluu. Tämä oli ehdottomasti parasta pitkään aikaan, mitä Madridissa on tapahtunut. Toivottavasti näin tullaan toimimaan myös Mourinhon jälkeenkin, oli johtajan sitten Perez tai kuka tahansa muu.
|
|
|
|
|
Los Galacticos
Poissa
|
 |
Vastaus #178 : 29.05.2010 klo 21:26:32 |
|
Tottakai Pellegrini on ammattimies. Kyse on juuri siitä mitä olen jankuttanut ja itsekin sanoit, se ero on siinä että Mourinholla on auktoriteettiä/johtajuutta sanoa mitä hän aikoo tehdä ja millä tavalla asiat tullaan tekemään. Pellegrini vaan valmensi seuraa, jonka johto toimii nopealla sykkeellä, joten ei paras mahdollinen valinta. Real Madrid tarvitsee vahvan maailmaa nähneen miehen, joka saa päättää paljon asioita ja jonka karaktääri riittää Perezin ja muun johdon kanssa "vänkäämiseen".
Niinkuin aiemmin sanoin en olisi edes antanut potkuja, ellei Mourinho olisi ollut saatavilla. Mourinho pitää nykyrungon kasassa ja vahvistaa sen puolustusta. Olisiko Pellegrinin karaktääri kestänyt Perezin paineessa hankkia uusia pelaajia? Veikkaan että karuselli olisi voinut jopa alkaa? Se toki ei ole pohjimmiltaan valmentajan vika, jos pääjehut ovat arvaamattomia. Mutta kun RMA:ssa ne ovat arvaamattomia niin silloin pitää olla vähän kreizi mies valmentajakin tyyliin Mourinho. Jätkällä ollut edes sopparia ja huuteli Perezille vaatimuksiaan.
|
|
|
|
|
Los Galacticos
Poissa
|
 |
Vastaus #179 : 29.05.2010 klo 21:29:42 |
|
Eli kun seurajohto on joka tapauksessa äkkipikainen ja vaatii tulosta "hetimullekaikkinyt"-periaatteella niin valmentajan vastuu on valtava. Mourinho on tekijä, joka pitää lankoja käsissään ja pystyy organisoimaan urheilullisen toiminnan. Toki unelmatilanteessa Madridia johdettaisiin pitkäjänteisesti, analyyttisesti ja valmentajia kuunneltaisiin eikä heitä jyrättäisi. Mutta kun se ei kerta niin tule koskaan olemaan niin valmentajaksi tarvitaan joku "Mourinho".
|
|
|
|
|
Mágico Madrid
Poissa
Suosikkijoukkue: El Halcón
|
 |
Vastaus #180 : 30.05.2010 klo 21:01:03 |
|
Tänään pelattiin ns. Corazón Classic Match 2010, jossa kohtasivat Real Madrid Veteranos ja Milan Glorie. Ottelu päättyi 4-3 hyvin täyttyneellä Estadio Santiago Bernabeulla.
REAL MADRID VETERANOS 1 Buyo 2 Chendo 3 García Cortés 4 Gallego 5 Sanchís 5 Zidane 7 Butragueño 9 Santillana 10 Figo 17 Karembeu 19 Fernando Sanz
MILAN GLORIE 1 Rossi 2 Cafú 3 Maldini 5 Costacurta 6 Baressi 7 Massaro 8 Evani 10 Rui Costa 20 Boban 21 Simone 27 Serginho
Maalintekijät: 0-1 Simone 0-2 Rui Costa 1-2 Butragueno 2-2 Amavisca 3-2 Alfonso 3-3 Rui Costa 4-3 Alfonso
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.05.2010 klo 21:04:30 kirjoittanut Mágico Madrid »
|
|
|
|
|
tsapah
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Sudet
|
 |
Vastaus #181 : 30.05.2010 klo 21:25:35 |
|
Tänään pelattiin ns. Corazón Classic Match 2010, jossa kohtasivat Real Madrid Veteranos ja Milan Glorie. Ottelu päättyi 4-3 hyvin täyttyneellä Estadio Santiago Bernabeulla.
REAL MADRID VETERANOS 1 Buyo 2 Chendo 3 García Cortés 4 Gallego 5 Sanchís 5 Zidane 7 Butragueño 9 Santillana 10 Figo 17 Karembeu 19 Fernando Sanz
MILAN GLORIE 1 Rossi 2 Cafú 3 Maldini 5 Costacurta 6 Baressi 7 Massaro 8 Evani 10 Rui Costa 20 Boban 21 Simone 27 Serginho
Maalintekijät: 0-1 Simone 0-2 Rui Costa 1-2 Butragueno 2-2 Amavisca 3-2 Alfonso 3-3 Rui Costa 4-3 Alfonso
Kovia pelaajia molemmilla. Missä Fernando Hierro?
|
|
|
|
|
Mágico Madrid
Poissa
Suosikkijoukkue: El Halcón
|
 |
Vastaus #182 : 30.05.2010 klo 21:38:39 |
|
Kovia pelaajia molemmilla. Missä Fernando Hierro?
Jollen väärin muista niin omaa jonkinlaisen viran Espanjan mj:n taustoissa. Tummennetut toki kovia, mutta ei Baresi, Buyo, Boban, Butra ja Santillana kauas jää, jos jäävät ollenkaan.
|
|
|
|
|
Juhana
Poissa
|
 |
Vastaus #183 : 30.05.2010 klo 21:52:52 |
|
Pellegrinin tilastot Real Madridista: Voittoprosentti 75,00 - paras Madridin valmentajista koskaan. Viimeksi 70% ylitettiin kaudella 1959-60. Vertailun vuoksi Guardiolalla nyt kahdelta kaudelta 71,9%, takataskussa 23 kuukaudessa 7 pystiä. Maaleja 2,48:1 - historiallinen sijoitus kolmas. Edellä Radomir Antic ja John Toshack, jota ei välttämättä koskaan tulla ohittamaan (2,88). Vertailun vuoksi Guardiolan käsittämätön 3,15:1.
Mitä tästä voidaan johtaa? Barcelonalla on, kuten tiedetään, yksi historian suurimmista joukkueista kaikki seura- ja maajoukkueet mukaanlukien - mitattiin sitä millä mittarilla tahansa. Real Madrid häviää sille kokonaista kolme pistettä liigassa - pistemäärällä, jota yksikään joukkue liigan historiassa ei ole saavuttanut aiemmin. UCL:ssä tuli pataan, mutta sille ei yksinkertaisesti voi mitään. Cup-kilpailuissa on aina yllätysmomentti. Barcelona oli olevinaan paras jo 2005, mutta laulukuoro kutsui. Samoin 2007. Florentinon touhut ovat täysin käsittämättömiä. Jos joku muistaa vielä Rijkaardin alun Barcelonassa, niin sehän oli aivan järkyttävä. Nythän Madrid menetti liigan toisella kierroksella kokonaiset viisi pistettä - ensimmäiset kolme Barcelonaa vastaan ja seuraavat kaksi viimeisellä kierroksella Málagassa, kun Barcelona oli jo varmistanut mestaruutensa. Mourinho yksinkertaisesti ei voi tehdä enempää kuin Pellegrini, mitä tilastoihin tulee. Pokaaleiksi ne tosin voi muuttaa.
Galactico-tason pelaajia tällä hetkellä yksinkertaisesti ei ole, kun luetaan pois ne jotka Barcelonassa pelaavat. Looginen askel on ottaa se ainut Galactico-tason valmentaja, joka liikkeellä on. Madrid voittaa pokaalittominakin vuosina palstamillimetrikilpailun mennentullen ja se on se, joka lopulta tuo rahaa seuraan. Tuli pokaaleita tai ei. Ja Mourinho on sitäpaitsi win-win, sillä palstamillimetrejä hän tuo mukanaan useamman mittanauhallisen ja mahdolliset pokaalit lasketaan vasta siihen kaupanpäälle. Se kuitenkin on myönnettävä, että teki Pellegrini sitten kuinka hyvää jälkeä tahansa, hän oli niin hajuton ja mauton että tilanne ei olisi muuttunut edes kolmella kauttaaltaan hänen päälleen suihkutetulla Old Spice -pullollisella. Eikä Mourinho varmasti Pellegrinille valmentajataidoissa häviä. Mourinhon saapuminen Madridiin oli täysin looginen ja odotettavissa ollut päätös, enkä usko että Pellegrinin mahdollinen liigavoittokaan olisi tilannetta muuttanut minnekään. Mourinho on niin Real Madridin näköinen valmentaja, että olisi huutava vääryys jos mies ei Madridissa jossain vaiheessa uraansa valmentaisi. Mourinho on yksi parhaista valmentajista, tietää sen eikä häpeile sitä pätkääkään. Real Madrid on jalkapallomaailman suurin seura, tietää sen eikä häpeile sitä tippaakaan.
|
|
|
|
|
Herstein
Paikalla
Suosikkijoukkue: Heitto
|
 |
Vastaus #184 : 30.05.2010 klo 22:12:12 |
|
Milanhan saisi tuosta Maldini-Baresi-Costacurta-Cafu nelikosta vieläkin kansainvälisen tason puolustuslinjan 
|
|
|
|
|
TZagallo
Poissa
Suosikkijoukkue: Eilen, tänään, huomenna
|
 |
Vastaus #185 : 31.05.2010 klo 02:07:04 |
|
Mourinho on yksi parhaista valmentajista, tietää sen eikä häpeile sitä pätkääkään. Real Madrid on jalkapallomaailman suurin seura, tietää sen eikä häpeile sitä tippaakaan.
Hyvin sanottu siellä takana.
|
|
|
|
|
outdraw
Poissa
Suosikkijoukkue: Sempre Xavi
|
 |
Vastaus #186 : 31.05.2010 klo 11:12:04 |
|
Galactico-tason pelaajia tällä hetkellä yksinkertaisesti ei ole, kun luetaan pois ne jotka Barcelonassa pelaavat. Looginen askel on ottaa se ainut Galactico-tason valmentaja, joka liikkeellä on. Madrid voittaa pokaalittominakin vuosina palstamillimetrikilpailun mennentullen ja se on se, joka lopulta tuo rahaa seuraan. Tuli pokaaleita tai ei. Ja Mourinho on sitäpaitsi win-win, sillä palstamillimetrejä hän tuo mukanaan useamman mittanauhallisen ja mahdolliset pokaalit lasketaan vasta siihen kaupanpäälle.
Se kuitenkin on myönnettävä, että teki Pellegrini sitten kuinka hyvää jälkeä tahansa, hän oli niin hajuton ja mauton että tilanne ei olisi muuttunut edes kolmella kauttaaltaan hänen päälleen suihkutetulla Old Spice -pullollisella. Eikä Mourinho varmasti Pellegrinille valmentajataidoissa häviä. Mourinhon saapuminen Madridiin oli täysin looginen ja odotettavissa ollut päätös, enkä usko että Pellegrinin mahdollinen liigavoittokaan olisi tilannetta muuttanut minnekään.
Mourinho on niin Real Madridin näköinen valmentaja, että olisi huutava vääryys jos mies ei Madridissa jossain vaiheessa uraansa valmentaisi. Mourinho on yksi parhaista valmentajista, tietää sen eikä häpeile sitä pätkääkään. Real Madrid on jalkapallomaailman suurin seura, tietää sen eikä häpeile sitä tippaakaan.
Rasti seinään, pitkälti samaa mieltä. Vaikka rahallisen menestyksen paras edellytys on urheilullinen menestys.
|
|
|
|
|
Juhana
Poissa
|
 |
Vastaus #187 : 31.05.2010 klo 12:12:15 |
|
Rasti seinään, pitkälti samaa mieltä. Vaikka rahallisen menestyksen paras edellytys on urheilullinen menestys.
Toki, urheilullista menestystä tietysti janotaan. Mutta Real Madrid on kuitenkin sen luokan seura, että pelkillä palstamillimetreilläkin se pärjää helposti monta pokaalitonta vuotta. Ja eiköhän se mestaruuskantaan paluu tapahdu jo ensi vuonna, niin taas pärjätään pitkään. Perez on kuitenkin oivaltanut sen, että kun parhaat ja mediassa eniten kirjoitetut ja seuratut pelaajat pelaavat seurassa, ei oikeastaan enää edes ole väliä, miten siellä kentällä peli sujuu ja silti kassakoneet kilisevät. Eihän se nyt kovin jalkapalloromanttinen ajatus ole, mutta ei tosiasioista minnekään pääse. Ja aina seuraavalta kaudelta voi toivoa sitä valkoista balettia, joka sulattaa vannoutuneimmankin vihaajan välillä ihailunkiljahduksiin.
|
|
|
|
|
Mágico Madrid
Poissa
Suosikkijoukkue: El Halcón
|
 |
Vastaus #188 : 31.05.2010 klo 14:29:43 |
|
|
|
|
|
|
Guillermo
Poissa
Suosikkijoukkue: SMJ
|
 |
Vastaus #189 : 31.05.2010 klo 14:31:12 |
|
Ja eiköhän se mestaruuskantaan paluu tapahdu jo ensi vuonna, niin taas pärjätään pitkään.
Tuskin muuten palataan.
|
|
|
|
|
Julss
Poissa
Suosikkijoukkue: Los Merengues, Spurs
|
 |
Vastaus #190 : 31.05.2010 klo 16:13:33 |
|
Löysin topicin vasta 5 min. sitten. Että mitäköhän vittua olen jälleen säätänyt.. Topicin avaus näin myöhään sanottuna: täyttää vaatimukset ja vetää vielä yli, eli hienoa. Ja pakko ottaa kantaa tapaus Di Mariaan: osoittaisiko samalla tavalla tasonsa kuin Pepe; olisi hintansa väärti? Tosin itse en loppupeleissä puolla ostoa, mutta silti.
|
|
|
|
|
Crazy88
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #191 : 31.05.2010 klo 16:20:24 |
|
Mitähän Madrid-faithfulit Bernabeulla tulevat pitämään Mourinhon negatiivisesta lähestymisestä, perinteisesti hyökkäävää ja viihdyttävää peliä pelanneen Realin taktiikkapuoleen?
|
|
|
|
|
Julss
Poissa
Suosikkijoukkue: Los Merengues, Spurs
|
 |
Vastaus #192 : 31.05.2010 klo 17:24:15 |
|
Mitähän Madrid-faithfulit Bernabeulla tulevat pitämään Mourinhon negatiivisesta lähestymisestä, perinteisesti hyökkäävää ja viihdyttävää peliä pelanneen Realin taktiikkapuoleen?
When asked about his play being too defensive, Mourinho sought to dispel the media smear campaign calling his style closed and unentertaining. "I have played in a UEFA Cup final and two Champions League finals. We won all three and scored eight goals in the finals. When one repeats a lie, for intelligent people it remains a lie. For the rest, it becomes a truth. It's one thing how one organises a team and a defensive scheme is another thing altogether. When a team is organised it defends well - all players are involved in attack and defence." Toivotaan näin ja katsellaan mitä se äiä tekee.
|
|
|
|
|
Mágico Madrid
Poissa
Suosikkijoukkue: El Halcón
|
 |
Vastaus #193 : 31.05.2010 klo 20:27:51 |
|
"I arrived today and have not yet done anything for Real Madrid. I am not in Real Madrid's history; Raul is and I need to respect that. I need to be honest, I cannot treat him as I would any other player." -José Mourinho Raúl laittanut Josén heti ruotuun.. :P
|
|
|
|
|
Lampinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Cristiano Ronaldo & Bale ♥
|
 |
Vastaus #194 : 31.05.2010 klo 21:46:55 |
|
"I arrived today and have not yet done anything for Real Madrid. I am not in Real Madrid's history; Raul is and I need to respect that. I need to be honest, I cannot treat him as I would any other player." -José Mourinho Raúl laittanut Josén heti ruotuun.. :P 
|
|
|
|
|
El Conejo
Poissa
|
 |
Vastaus #195 : 01.06.2010 klo 09:29:25 |
|
Kyllä Mourinho mediapelin osaa, ei siitä ole epäilystäkään.
|
|
|
|
|
SirLoser
Poissa
Suosikkijoukkue: Taktiikan takapajulat
|
 |
Vastaus #196 : 01.06.2010 klo 09:45:19 |
|
Higuain on ilmeisesti jo allekirjoittanut tai allekirjoittaa pian uuden sopimuksen, 3,5M€/kausi, mikä ulottuu vuoteen 2016 saakka. Entinen sopimus oli hieman alle 2M€/kausi 2013 saakka.
|
|
|
|
|
timbeman
Poissa
Suosikkijoukkue: Real Madrid
|
 |
Vastaus #197 : 01.06.2010 klo 11:12:27 |
|
Higuain on ilmeisesti jo allekirjoittanut tai allekirjoittaa pian uuden sopimuksen, 3,5M€/kausi, mikä ulottuu vuoteen 2016 saakka. Entinen sopimus oli hieman alle 2M€/kausi 2013 saakka.
EOM 
|
|
|
|
|
Lampinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Cristiano Ronaldo & Bale ♥
|
 |
Vastaus #198 : 01.06.2010 klo 12:51:13 |
|
Higuain on ilmeisesti jo allekirjoittanut tai allekirjoittaa pian uuden sopimuksen, 3,5M€/kausi, mikä ulottuu vuoteen 2016 saakka. Entinen sopimus oli hieman alle 2M€/kausi 2013 saakka. Loistavaa  Argon panosta ei viime kaudesta voi yhtään vähätellä ja jokainen muistaa, että mies on 87' syntynyt. Tulee latomaan vielä paljon maaleja Real Madridissa 
|
|
|
|
|
Julss
Poissa
Suosikkijoukkue: Los Merengues, Spurs
|
 |
Vastaus #199 : 01.06.2010 klo 13:30:20 |
|
Pipitan jatkopahveilua on odotettu ja hartaasti. Valencian johdosta on tullut tietoa Realin olevan todistetusti kiinnostunut Silvasta. News flash: Itärintamalta ei mitään uutta.
|
|
|
|
|
|
|
|