FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.02.2026 klo 15:23:27 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 58 [59] 60 ... 100
 
Kirjoittaja Aihe: Newcastle United 2010/2011: There's A New Sheriff In Toon  (Luettu 149737 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Uusilinna

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: NUFC


Vastaus #1450 : 02.01.2011 klo 17:50:45

Juu, tiukka peli edessä. Olisi ollut hienoa, jos Pardew olisi heittänyt Rangerin avaukseen, mutta ei näköjään tässä vaiheessa halua liikaa hämmentää joukkuetta... Mikäli Barton, Nolan Tiote pelaavat omalla tasolla, niin se voitto irtoaa. Toivessa olisi myös, ettei tulisi lisää loukkaantumisia. Webb tuomaroi, joten kortteja varmaan nousee... 
Howay the Lads!
KevinKeegan

Poissa Poissa


Vastaus #1451 : 02.01.2011 klo 18:25:23

Harperin avaus, Ameeba voittaa pääpallon. Wiganin pakki hölmöilee ja Barton saa pallon, veto > rebound MacLovinille, joka syöttää tolpan kautta Ameobille ja tynnyririnta pääsee tuulettamaan kauden neljättä liigamaalia!!!
brane

Poissa Poissa


Vastaus #1452 : 02.01.2011 klo 20:17:06

Kattelin ennen peliä tuota Wiganin kokoonpanoa ja ihmettelin, miten sillä voidaan pelata valjua. Onneksi kotijoukkue oli kentällä ihan yhtä paska kuin paperilla, eikä näyttänyt missään vaiheessa siltä, että saisi vahingossakaan mitään aikaan. Vaikkei peliesitys mikään häikäisevä ollutkaan, niin positiivista kuitenkin syksyyn verrattuna, että näiden paskasakkien voittaminen ei näköjään ole enää ihan mahdotonta. Toki tämä peli olisi pitänyt pystyä ratkaisemaan jo paljon aiemmin.

Ei varmaan muuten tullut yllätyksenä kenellekään, että Ameobi oli suurimman osan matsista lähinnä myötähäpeää herättävä ilmestys, mutta niin se vaan taas kävi tuikkaamassa voittomaalin. On se kova. ;)
Ch0zander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kotkat, Harakat, Matonkutojat & Kaivostyöntekijät


Vastaus #1453 : 02.01.2011 klo 21:13:02

Kattelin ennen peliä tuota Wiganin kokoonpanoa ja ihmettelin, miten sillä voidaan pelata valjua. Onneksi kotijoukkue oli kentällä ihan yhtä paska kuin paperilla, eikä näyttänyt missään vaiheessa siltä, että saisi vahingossakaan mitään aikaan. Vaikkei peliesitys mikään häikäisevä ollutkaan, niin positiivista kuitenkin syksyyn verrattuna, että näiden paskasakkien voittaminen ei näköjään ole enää ihan mahdotonta. Toki tämä peli olisi pitänyt pystyä ratkaisemaan jo paljon aiemmin.

Ei varmaan muuten tullut yllätyksenä kenellekään, että Ameobi oli suurimman osan matsista lähinnä myötähäpeää herättävä ilmestys, mutta niin se vaan taas kävi tuikkaamassa voittomaalin. On se kova. ;)

Sama joukkue Insomnia poislukien, jonka vain Man City on onnistunut voittamaan kotikentällään. Noh, paska mikä paska joka tapauksessa.
mustavalko

Poissa Poissa


Vastaus #1454 : 02.01.2011 klo 22:27:45

Peli oli aika helposti hanskassa läpi ottelun, mutta kyllähän tuosta jäi Carrolia ikävöimään. 3 pistettä kelpaa ja jos sama toistuu keskiviikkona niin ihan hyvältä taas alkaa näyttämään.

Beckisistähän Pardewilta pelin jälkeen kyseltiin ja vaikka kyseessä oliskin aika Freddymäinen siirto niin kyllähän nuo Beckhamin keskitykset voisivat aika mukavasti hyödyttää Carrolin peliä..
Keane myös olisi oiva pari Andylle, kun voisi tulla hakemaan palloa vähän syvemmältäkin.
Käpylän Harakka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomessa siniset ja sinivalkoiset, muualla muut.


Vastaus #1455 : 03.01.2011 klo 09:25:12

Todella tärkeä voitto. Wigan oli kyllä niin onnettoman huono, että tasapelikin olisi ollut aika kehno suoritus. Ottelun ehdoton kohokohta oli Colon huikea pusku 16 metristä. Sääli, ettei mennyt sisään.

Bestin ottaminen kentälle oli kyllä totaalinen yllätys. Ei ehkä fiksuin veto tuossa tilanteessa, kun Rangerkin on pelannut melko hyvin, mutta hieno ele Pardew'lta antaa kaikille uusi mahdollisuus.

Joulukuu tiedettiin vaikeaksi ja nyt helpompi ja tärkeämpi tammikuu sai loistavan startin. Nousuvireinen West Ham pitäisi pystyä kaatamaan keskiviikkona (näkyykö tätä mistään?) ja sitten varamiehille tilaa FA-cupissa lauantaina (4SportPro).

Poiminnat BBC:n huhumyllystä: http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/gossip_and_transfers/9333756.stm

Lainaus
Aston Villa and Newcastle are in the running to sign Paris Saint Germain winger Stephane Sessegnon.

Former Newcastle boss Chris Hughton is in the running to replace George Burley at Crystal Palace.

Tottenham want to sign LA Galaxy winger David Beckham in time for the 35-year-old to face his former club Manchester United on 16 January.
Barcode Rolle

Poissa Poissa


Vastaus #1456 : 03.01.2011 klo 10:32:09

Eilisestä tärkeästä voitosta voi paljon pistää Wiganin huonouden piikkiin. Newcastlen esitys ei mikään hurmaavan loistava ollut, mutta tärkeintä oli että saatiin 3 pistettä, ilman Carrollia. Omasta mielestä puolittaisia maalipaikkoja oli useita pitkään aikaan, Lövenkrands haisteli muutamaan otteeseen hyvin Ameobin jatkoja ja kerran jäätyi maalin edessä. Kärkipari sai omasta mielestä hyvin painetta Wiganin puolustukselle.

Jonas oli vähän jo pirteämpi kuin aikaisemmin, ehkä Wiganin huonouden piikkiin voi laskea piristymisen. Niin kauan kuin Barton häärää pääasiassa oikealla niin Jonasia käytetään vähemmän. Topparipari pelasi hyvin ja kumpikin kolisutteli ylärimaa. Harper otti Cleverleyn hyvän vedon yläkulmasta mainiosti, muuten Harperin ei tarvinnut venyä. Tiote osoitti jälleen miksi on valioliigan kuningas omalla tontillaan. Jonas tai Best olisi saanut onnistua läpiajossa.

Keskiviikkona vastassa kotona West Ham, joka on piristynyt ja on varmasti hankalampi vastus tällä hetkellä mitä Wigan oli eilen. Eilisen kokoonpanoon tuskin tulee muutoksia jos vaivoja ei kenelläkään ole.

Aika utopistisena pidän että Beckham liittyisi Harakoihin.
KevinKeegan

Poissa Poissa


Vastaus #1457 : 03.01.2011 klo 11:16:32

Harper otti Cleverleyn hyvän vedon yläkulmasta mainiosti, muuten Harperin ei tarvinnut venyä.

Harperilla meinasi kyllä käydä siinä yhdessä kulmassa ohraset, kun luuli että pallo menee reilusti yli, mutta osuikin rimaan (se missä Enrique oli tolppamiehenä). Mielestäni Jose ei olisi ylettänyt palloon, jos olisi mennyt kehikoiden sisälle.
Uusilinna

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: NUFC


Vastaus #1458 : 03.01.2011 klo 12:07:25

Becks, Bentley, Keane, Sessegnon ja Taarabt kovasti on taas tulijoita, no pitäähän noita " paska " lehtiä saada myytyä. Keane voisi olla hyvä lisä hyökkäykseen AC:n rinnalle, Victoria ei päästä Becksiä Lontoota pidemmälle, Bentley voisi parhaimmillaan olla todella kova vahvistus, miehen asenne / motivaatio jalkapallon pelaamiseen on tällä hetkellä kysymysmerkki. Stephane Sessegnon Daily Mailin mukaan maksaisi 7 miljoonaa, Ashley ei tuollaisia summia ole maksamassa. QPR tuskin myy Tammikuun siirtoikkunassa 11 maalia paukuttanutta Taarabtia. 
Narttu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS


Vastaus #1459 : 03.01.2011 klo 12:44:35

Bentley ja Keane olis vähän siinä ja siinä mielestäni.. Keanen palkalla saisi varmasti paremmankin pelaajan, eikä ne miehen otteet viime vuosina nyt kovinkaan vakuuttavia ole olleet. Sama koskee Bentleyä. Sessegnon olisi sitten jo mielestäni huikea vahvistus nykymiehistöön.

Noi Becks hassuttelut voi samantien unohtaa mutta leikin kyllä ajatuksella Beckhamista heittämässä mukavia keskityksiä Big Andyn päähän :)
Sounesi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Newcastle, Kups, Zulimanit, Hopeakengät


Vastaus #1460 : 03.01.2011 klo 12:56:52

Olipahan tärkeät kolme pistettä eilen. Ekalla jaksolla peli oli mukavan näköistä ja itseluottamuskin tuntui olevan kohdallaan. Mitä nyt Ameeba lopetti täysin pelaamisen ja alko leijjumaan maalin jälkeen. Toka jakso olikin sitten täyttä paskaa. Ei olisi noin varaa lopettaa pelaamista ja pallon hallintaa kun peli oli kerta hyvin hanskassa. Olisi käynyt kalpaten jos vastassa olisi ollut pirteämpi joukkue. Kaiken kukkuraksi mielestäni täysin järjetön veto valmentajalta ottaa mies lisää keskikentälle ja siirtyä yhteen kärkeen kun tilaa olisi ollut hyökkäyspäässä ihan reilustikkin. Ihan turha mielestäni parkkeerata bussia tuossa vaiheessa. Ranger olisi ollut hyvä veto painimaan ylös. Laitapelaajilla olisi ollut paljon tilaa laidoilla vastahyökkäyksiin jos vaikka kärjen kanssa olisi keskikenttä voinut pelata vähän seinää kun pallo riistettiin mutta seisonnaksi meni peli jälleen. Eilinen Josen syöttö Jonakselle oli varmaan ainut laatuansa koko kauden aikana kun laitapelaajalle pystytään pelaamaan pallo juoksuun. tuossa olisi mielestäni joukkueella paljon petrattavaa. Tiedä sitten johtuuko laitureiden saamattomuus ko. asiassa taktiikasta vai siitä että ne on yksinkertaisesti niin paskoja :D Carroll olisi tykitellyt varmaan 7 maalia eilisistä paikoista :)

Mielenkiinnolla odotellaan sitten mahdollisia siirtoja. Huhuja on ollut sieltä ja täältä laadun suhteen. Taarabtiin en luota, veikkaan että on ameobin kaltainen divarimaalipyssy. keanestakaan mene ja tiedä missä kunnossa mies on nykyisin. Poolissa oli jo kyllä aikalailla ehtoopuolella(poolissa tietysti kaikki hyökkääjät on). bentley olisi loistava hankinta jos mies vaan olisi siinä iskussa mitä olen tottunut näkemään. Ja Beckshän pitäisi ehdotomasti saada Harakoihin, tilaisin paidan välittömästi ;) Hieno mies ja hieno pelaaja
brane

Poissa Poissa


Vastaus #1461 : 03.01.2011 klo 13:49:13

Beckham, Keane ja Bentley voisivat varmasti kaikki jossain määrin joukkuetta vahvistaa, mutta vähän liian vahva deja vu -fiilis näistä kyllä nousee. Tällä "hankitaan top 4 -joukkueiden penkkiveikkoja" -strategialla tämä seura vietiin championshipiin ja konkurssin partaalle ja itse ainakin toivoisin, että tästä olisi jotain opittu. Nyt on vähän aikaa hankittu lähinnä pelaajia, joille siirto harakoihin on askel eteenpäin, mikä näyttää pidemmän päälle aika paljon fiksummalta strategialta kuin tämä "viimeinen palkkapussi" -kategoria. Beckham nyt toki taitaa olla pelkkää hassuttelua, joten eipä siitä sen enempää.
Northern Rock

Poissa Poissa


Vastaus #1462 : 03.01.2011 klo 13:50:19

Todellakin eiliset pisteet tulivat suurimmaksi osaksi kotijoukkueen paskuuden vuoksi. Hiemankin pirteämpi vastustaja, niin kusessa olisi oltu totaalisesti. Vaikka Ameobi maalin tekikin, niin totuuden nimessä on sanottava että suurta myötähäpeää Taikalanne pelistä toiseen harakkafaneille tarjoaa. Näyttää vaan Ameeban kausarissa olla klausuuli, että paikka on varma, oli managerina kuka tahansa. Mielummin näkisin vaikka Xiscon tuolla paikalla mutta taitaa miehen pelit olla taputeltu harakkapaidassa? Muistanko väärin mutta oliko spanski penkillä ihan vasta? Eilisestä paikasta olisi osunut keskiverto-forumistikin - sen verran avopaikasta pääsi Shola pallon laittamaan maaliin.

Toivottavasti Keane saadaan Tynesidelle, kuulunut kauan allekirjoittaneen suosikkipelaajiin ja vielä Bentley mukaan, niin hyvä homma. Toki näitä janareita ei saa tuoda koilliseen sillä kustannuksella, että esim. Carroll annettaisiin toiseen suuntaan. Beckhamin tulolle huutonaurua :D FM:ssä nämä - jos sielläkään! Eiköhän Golden Balls mene Spursiin, jos Valjuun vähäksi aikaa tulee..
Barcode Rolle

Poissa Poissa


Vastaus #1463 : 03.01.2011 klo 18:03:01

Joo Xisco oli penkillä Tottenham pelissä. Kun Pardew kerran päästi penkille niin luulisi myös saavan näyttöpaikan Pardewilta jossakin pelissä, kenties tulevana lauantaina Fa-Cupissa Stevenagea vastaan.

Pardew antanut myös kommentin että Harper olisi loppukauden ykkösvahti, saisi antaa Krulille sitten cup koitokset pelattavaksi.
Barcode Rolle

Poissa Poissa


Vastaus #1464 : 03.01.2011 klo 21:52:35

Eilinen Josen syöttö Jonakselle oli varmaan ainut laatuansa koko kauden aikana kun laitapelaajalle pystytään pelaamaan pallo juoksuun. tuossa olisi mielestäni joukkueella paljon petrattavaa. Tiedä sitten johtuuko laitureiden saamattomuus ko. asiassa taktiikasta vai siitä että ne on yksinkertaisesti niin paskoja.

Jäi aikaisemmin kirjoittamatta tuohon laitapelaajiin liittyen oma mielipide. Itse olen myös pistänyt merkille tuon että laitapelaajille ei palloa pelata juoksuun oikeastaan koskaan. Varsinkaan Jonas jolla juoksuvoimaa riittää, ei lähde koskaan hakemaan/tekemään itselle juoksua mihin saisi pallon. Jonas odottaa aina palloa paikallaan ja saatuaan pallon voi lähteä joskus hyvänä päivänä kirmaamaan laitaa pitkin.

Itse ajattelen, että laitapelaajan tulisi lähteä noihin juoksuihin kun tietää että pallo on sellaisella pelaajalla joka voi sen toimittaa juoksuun. Kyllä se pallo sinne juoksuun saadaan toimitettua jos joku kirmaa hyvin. Toki voi mennä senkin piikkiin, että Newcastlella ei sellaisia pelaajia ole jotka sen pallon toimittaisivat oikeaan paikkaan. Kyllä noissa tilanteissa aloitteen pitää tulla laiturilta, tällä hetkellä nuo aloitteet ovat vaan todella vähissä. 
KevinKeegan

Poissa Poissa


Vastaus #1465 : 04.01.2011 klo 07:17:47

Ameobi hopes to convince Newcastle to keep chequebook closed
http://www.tribalfootball.com/articles/ameobi-hopes-convince-newcastle-keep-chequebook-closed-1362271

Muutama lainaus Ameeban suusta:

“I go out there every game with the same mentality"
“Hopefully, I can come in now and show what I can do."
“I know when I’m fully fit, and at my best, I can get goals."



Tottenhamin jämistä Redknapin suusta:
"We want £5m for Keane and the majority of £15m outlay on Bentley back."

Ehkä voi jättää pojat Lontooseen.
« Viimeksi muokattu: 04.01.2011 klo 07:20:26 kirjoittanut KevinKeegan »
Ch0zander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kotkat, Harakat, Matonkutojat & Kaivostyöntekijät


Vastaus #1466 : 04.01.2011 klo 15:55:40

Ameobi hopes to convince Newcastle to keep chequebook closed
http://www.tribalfootball.com/articles/ameobi-hopes-convince-newcastle-keep-chequebook-closed-1362271

Muutama lainaus Ameeban suusta:

“I go out there every game with the same mentality"
“Hopefully, I can come in now and show what I can do."
“I know when I’m fully fit, and at my best, I can get goals."



Tottenhamin jämistä Redknapin suusta:
"We want £5m for Keane and the majority of £15m outlay on Bentley back."

Ehkä voi jättää pojat Lontooseen.

"We give £0.5m for Keane and a minority of £15m outlay on Bentley back."
Phil Dunphy

Poissa Poissa


Vastaus #1467 : 04.01.2011 klo 17:36:12

Joukkue siirtoikkunan jälkeen?

                  Keane/Santa Cruz               Djalo/Van Wolfswinkel

Krancjar/Gradel /Puncheon                                           Bentley/Beckham/Wright-Phillips

              Sessegnon/Pratley                     Taarabt                          

Bridge                                                                         Perch jatkaa?

                    Coloccini jatkaa?       Taylor jatkaa?


                                   Harper jatkaa?

Ei ihan joka paikalle huhuttu pelaajia sentään :D
No joo, onhan noissa huhutuissa muutama ihan mielenkiintoinenkin nimi mutta tuskin montaa hankintaa tulee Ashleyn pitäessä lompakon nyörit kiinni.


                  
Brown Ale

Poissa Poissa


Vastaus #1468 : 04.01.2011 klo 18:38:36

nää nyt on näitä sillyseasonin uutisia, eikä oikein voi tietää mitä tapahtuu, mutta jos nyt Pardewin kommenteista (esim. skysports) voi mitään päätellä, niin kaksi tai korkeintaan kolme pelaaajaa on tulossa. Keskikenttä ja laitapakki-osaston vahvistumista veikataan ja toivotaan. Viimesimmissä sitaateissa vanha punanaama puhuu, että Bentleyn siirtyminen lainallakin on mahdollinen, mikä avaa taas Newcastlelle oven. Tommosiin >7 milj. punnan siirtoihinhan ei varmasti olisi kiinnostusta ainakaan kaverin kohdalla joka ei oikeastaan ole pelannut kovia pelejä lähes vuoteen.

Kyllähän tuota Spursia olisi ihan mukava kupata muutenkin (Keane), miksei myös Cityäkin (Bridge), jos hinnoista päästään sopuun. Tosin taitaa olla jo about kymmenes siirtoikkuna putkeen kun Bridgeä huhuillaan harakoihin, joten huhu taitaa pohjautua pelkästään harakkapuolustuksen heikkouteen ja ainaiseen vahvistuksen tarpeeseen. Kun Bridgekin lähinnä tuota vasenta laitaa ravaa, niin joutuu kyllä taistelemaan peliajastaan ihan tosissaan, ellei vaihtaisi oikealle.
RealMagpie

Poissa Poissa


Vastaus #1469 : 05.01.2011 klo 01:05:07

Tuolla huhu-topicissa vietiin Routledgea Puppeleihin, melkein voisi antaa mennä. Tietysti meidän tuurilla kehittyy maajoukkuetason pelaajaksi seuraavan kolmen vuoden aikana ja LuaLua osoittautuu lasinilkaksi.

Oikean laitapakin tonttihan nyt huutaisi sitä vahvennusta, mutta tietysti Enriquen twittergate on Cockney-mafian mielestä niin paha juttu että mies pitää saada penkitettyä pysyvästi.
Shearer

Poissa Poissa


Vastaus #1470 : 05.01.2011 klo 08:08:26

Myös nufc.com:ssa huhuillaan, että Carroll diili tottenhamiin ei välttämättä mikään mahdottomuus.
AlNU

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves ja Newcastle


Vastaus #1471 : 05.01.2011 klo 09:31:26

Myös nufc.com:ssa huhuillaan, että Carroll diili tottenhamiin ei välttämättä mikään mahdottomuus.

Huhu lienee Keane, Bentley ja 8M rahaa. Jos pistäisi vielä 12M lisää ja Ashley lupaisi kaikki rahat ostoksiin nyt ja/tai kesällä, nin ei tuo ihan katastrofi olisi, mutta en minä silti Carrollista luopuisi.
KevinKeegan

Poissa Poissa


Vastaus #1472 : 05.01.2011 klo 10:44:45

Huhu lienee Keane, Bentley ja 8M rahaa. Jos pistäisi vielä 12M lisää ja Ashley lupaisi kaikki rahat ostoksiin nyt ja/tai kesällä, nin ei tuo ihan katastrofi olisi, mutta en minä silti Carrollista luopuisi.

On kyllä perse, jos lähtee tollaisia jämämiehiä vastaan. Bentley ihan ok, mutta Keano alkaa kuitenkin olla jo vanha-kuppa kärkimieheksi. Samalla kärkimies osasto huononisi entisestään... Ameeba - Keano ei jotenkin koveta. Varsinkin, kun nuo Lontoon pojat (ja vaimot) tuppaa alkaa kitisemään Koillis-Englannissa kun ei ole tarpeeksi GerryWebbereitä kadunkulmissa.
john white

Poissa Poissa


Vastaus #1473 : 05.01.2011 klo 11:32:19

Huhu lienee Keane, Bentley ja 8M rahaa. Jos pistäisi vielä 12M lisää ja Ashley lupaisi kaikki rahat ostoksiin nyt ja/tai kesällä, nin ei tuo ihan katastrofi olisi, mutta en minä silti Carrollista luopuisi.

Lainaus käyttäjältä: guardian
Harry Redknapp wants Andy Carroll and reportedly will give Newcastle David Bentley, Niko Kranjcar and Robbie Keane in exchange 

Tosta läjästä äijiä luulisi lähtevän ilman rahaakin ;)

Käpylän Harakka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomessa siniset ja sinivalkoiset, muualla muut.


Vastaus #1474 : 05.01.2011 klo 11:35:43

Huhu lienee Keane, Bentley ja 8M rahaa. Jos pistäisi vielä 12M lisää ja Ashley lupaisi kaikki rahat ostoksiin nyt ja/tai kesällä, nin ei tuo ihan katastrofi olisi, mutta en minä silti Carrollista luopuisi.

Ei olisi katastrofi, JOS nuo rahat käytettäisiin joukkueen vahvistamiseen JA se tehtäisiin järkevästi. Järkevämpää olisi toki jo heti alkuunsa ottaa Keane rahana, kun miehen ura ei kuitenkaan jatku enää pitkään. Muutenkin jos ajattelee, mihin suuntaan Carrollin, Keanen ja Bentleyn arvo/arvostus tällä hetkellä on menossa, ei tuo kauppa kannata. Jos Carrollin vire säilyy vielä kevään olisi sekä miehen oma että Newcastlen etu, että siirto tapahtuu vasta ensi kesänä. Parasta tietysti olisi, ettei mitään siirtoa tarvisi tehdä ollenkaan.

Nufcblog.comin listaa huhutuista pelaajista:

Lainaus
Wayne Bridge – Man City
Roque Santa Cruz – Man City
Shaun Wright-Phillips – Man City
Adam Johnson – Man City
Robbie Keane – Tottenham
Niko Kranjcar – Tottenham
Jamie O’Hara – Tottenham
David Bentley – Tottenham
Max Gradel – Leeds
Jason Puncheon – Southampton
Darren Pratley – Swansea
David Jones – Wolves

e: Eikä John Whiten mainitsema Niko Kranjcar tai Nufc.Comin huhuilema Peter Crouch vielä tee Carrollin myymisestä kannattavaa. Tuohon edellämainittuun verrattuna voi miettiä, onko kumpikaan parempi vaihtoehto kuin 8 miljoonaa riihikuivaa rahaa. Tosin pelaajia Ashley ei voi ottaa suoraan omaan käyttöönsä vaan ne jäävät väistämättä hyödyttämään joukkuetta.
« Viimeksi muokattu: 05.01.2011 klo 11:39:47 kirjoittanut Käpylän Harakka »

 
Sivuja: 1 ... 58 [59] 60 ... 100
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa