• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

LIVE: Neljännesvälierä 28.6. Hollanti-Slovakia, Läpihuutojuttu?

Aloittaja Prätkähiiri, 28.06.2010 klo 01:49:35

0 Jäsenet ja 2 Vieraat katselee tätä aihetta.

Kuka ratkaisee tämän pelin?

Robin van Persie
35 (17.7%)
Marek Hamsik
19 (9.6%)
Wesley Snejder
44 (22.2%)
Robert Vittek
22 (11.1%)
Alberto Undiano
12 (6.1%)
Klaas-Jan Huntelaar
9 (4.5%)
Joku muu
57 (28.8%)

Äänestäjiä yhteensä: 195

Eteenpäinonmenty


Sentyrkki

Luultavasti Hollannin paras peli on vielä edessä, kuten Robben sanoi.

Crosby

Lainaus käyttäjältä: D. Harms - 28.06.2010 klo 19:56:45
Hieman OT, mutta Hollanti ja Tanska ovat kyllä kevyesti Euroopan rumimmat kielet. :D

Saksaa en myöskään kovin kauniina pidä, mutta voi olla että tulee sitä(kin) joskus opiskeltua. Eikä tämä meidän suomikaan taida kauneimpiin kuulua, joskin muutenhan tämä on mukavan monipuolinen kieli.

Oranje jatkoi voittokulkuaan. :ylos: Kahdeksan sakissa ollaan, mitä ei voi huonoksi suoritukseksi kutsua. Tähän mennessä ei olla mitään suurta iloittelua ja juhlaa nähty, mutta voitot on aina voittoja fanille, eikä suuremmin tavasta jaksa motkottaa, vaikka Hollannilla jos jollain maalla se tapakin on melko tärkeä. Onhan niitä maalejakin tullut kumminkin 7 eli 1,75 maalia per peli vastustajan verkkoon. Jos Brasilia tulee ensi pelissä vastaan, Hollanti pääsee lähtemään niin paineiden kuin pelityylinkin puolesta melko eri lailla otteluun. Sitten on jännä nähdä miten käy. Illalla toki toiveissa Chilen voitto, sitten kohtaisivatkin omat supersuosikit, toisaalta ihan hyväkin, kun jompi kumpi olisi varmasti mitalimatseissa mukana.

Robbenille ja Sneijderille vielä. :ylos:

Joey

Lainaus käyttäjältä: hammaskipu77 - 28.06.2010 klo 20:08:58
Martin Skrteliltä kyllä jäätävää suorittamista Hollannin 2-0-johtomaalissa. Tainnut oppia nämä taidot Englannista vai onko mies ollut jo entuudeltaan noin kusipää tuomaria kohtaan ???
Paska pelaaja ja ihan saatananmoinen mulkku. Pärstäkin menee heittämällä "Jo naamasta näkee..." -topiciin.