FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
29.01.2026 klo 16:10:50 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 12 [13] 14 ... 66
 
Kirjoittaja Aihe: Manchester City - 2010/11 - Looking to crack the top three -  (Luettu 159166 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Kinkkipokka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Gaffer, Kikkopää-Rautiainen


Vastaus #300 : 01.09.2010 klo 20:03:01

Ok! nämä kaikki 20 pelaajaa olivat siis ilmaisia? ...kiitos selvennyksestä!

Noista 20 (vai oliko 18?) pelaajasta noin puolet taisi mennä lainalle. Rahaa tuli ilmeisesti vain kolmesta ulostetusta pelaajasta ja tappiota siirtomarkkinoilla Citylle tänä kesänä kaikkiaan lähemmäs 100 miljoonaa puntaa. Ja tuskin palkkakulutkaan nyt hirveästi laskevat.
Lätkis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, CAS


Vastaus #301 : 01.09.2010 klo 20:14:09

Kyllähän asian laita on niin, että Cityä on pidettävä jalkapallon pelastajana, koska päästivät Robinhon menemään asialliseen hintaan, eivätkä lähteneet ahnehtimaan. City näytti siis tässä hienoa esimerkkiä niille seuroille, joiden kiskonnan uhriksi on joutunut näiden naurettavine siirtosummapyyntöineen.

Niin tai näin, aina väärinpäin.
« Viimeksi muokattu: 01.09.2010 klo 20:17:34 kirjoittanut Lätkis »
Tekniikka

Poissa Poissa


Vastaus #302 : 01.09.2010 klo 20:30:07

Siirtoaika tuli täyteen (paitsi Spursilta) ja Cityyn tuli 7 pelaajaa ja poistettiin 20 pelaajaa!! Varmaan Platinilla riittää pohtimista kuinka saada City kuriin ja nuhteeseen maailman jalkapalloilun tuhoamisesta.

Se on ihan sama vaikka ostaa ja myy 30 pelaaja joka kesä, kunhan se tehdään kestävän kulurakenteen perustein ilman ulkopuolelta subventoituja namusetärahoja rahoja ym. muita vastaavia keinoja, jolla syynätään ulkopuolista vastiikketonta rahaa seuraan. Chelkissä sentään ymmärretään varautua väistämättömään, Shityn meno on puolestaan sellaista, että silmät kiinni leikitään kuin näitä uudistuksia ei olisi edes tulossa.
« Viimeksi muokattu: 01.09.2010 klo 21:06:41 kirjoittanut Tekniikka »
Georgi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kinkladze


Vastaus #303 : 01.09.2010 klo 21:26:50

Hah! Odotinkin koska Tekniikan verenpaine nousee! :D
john white

Poissa Poissa


Vastaus #304 : 02.09.2010 klo 10:00:31

Se on ihan sama vaikka ostaa ja myy 30 pelaaja joka kesä, kunhan se tehdään kestävän kulurakenteen perustein ilman ulkopuolelta subventoituja namusetärahoja rahoja ym. muita vastaavia keinoja, jolla syynätään ulkopuolista vastiikketonta rahaa seuraan. Chelkissä sentään ymmärretään varautua väistämättömään, Shityn meno on puolestaan sellaista, että silmät kiinni leikitään kuin näitä uudistuksia ei olisi edes tulossa.

Käsitys siitä mikä tuhoaa jalkapallon on monenlaisa. Tämä ManCity:n forumista

Post subject: Re: Harry's request for special dispensation...
PostPosted: Wed Sep 01, 2010 12:16 pm

I know this sort of thing has happened in the past but I think now is the time the authorities put a stop to it! It's ruining football, is this.
 
;)
budha

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: BRFC, KäPa, SAPA


Vastaus #305 : 02.09.2010 klo 10:08:16

Käsitys siitä mikä tuhoaa jalkapallon on monenlaisa. Tämä ManCity:n forumista

Post subject: Re: Harry's request for special dispensation...
PostPosted: Wed Sep 01, 2010 12:16 pm

I know this sort of thing has happened in the past but I think now is the time the authorities put a stop to it! It's ruining football, is this.
 
;)


Säännöt on tehty noudatettaviksi. Jos UEFA tulee antamaan Citylle vähän siimaa Financial Fair Play -säännösten noudattamisen kanssa FIFAn Spursille antaman siiman siirtoikkunan aikarajoitusten noudattamisen tapaan, niin eiköhän täällä ole jotkut foorumistit huutelemassa kirjekuorista ;)
JoyDivision
Vastaus #306 : 02.09.2010 klo 13:55:43

Noista 20 (vai oliko 18?) pelaajasta noin puolet taisi mennä lainalle. Rahaa tuli ilmeisesti vain kolmesta ulostetusta pelaajasta ja tappiota siirtomarkkinoilla Citylle tänä kesänä kaikkiaan lähemmäs 100 miljoonaa puntaa. Ja tuskin palkkakulutkaan nyt hirveästi laskevat.

On toki hienoa,jos joku tietää valioliigajoukkueiden ja pelaajien välisten sopimusten yksityiskohdat näin tarkkaan,että voi kirjoittaa "taisi" ja "tuskin" sävyyn mielipiteen tänne palstalle.
Minäpä "luulen" ettei oikeasti monikaan tiedä näistä sopimusasioista yhtään mitään? En tiedä mikä on käytäntö Englannissa henkilökohtaisten sopimusten julkaisemisen suhteen,mutta otan vastaan kernaasti linkin jossa nämä tiedot paljastetaan kaikkien luettaviksi.Eikä mitään pelkkiä siirtosummia vaan kaikki henk.koht.sopimukset ja palkat.
Tarkoitukseni ei ole vähätellä kenenkään kirjoittajan mielipiteitä,mutta välillä ihmettelee mistä tää ihmisten kateus ja vihanpito Manchester Cityä kohtaan oikein johtuu? Vaikea uskoa,että helvetillisissä veloissa kieriskelävät seurat tekisivät asioitaan jotenkin moraalisesti ylväämmin kuin City jolla nyt sattuneista syistä johtuen sitä velkaa ei ole? Mulla ei ole niin paljon pokkaa,että menisin esim. Liverpoolin foorumiin jotain saatanan talousasioiden hoitoa kritisoimaan.
Jalkapallosta ja Cityn peleihin liittyvistä asioistahan tänne on aivan turha tulla lukemaan juttuja,koska niitä täältä ei useinkaan löydy.
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #307 : 02.09.2010 klo 13:58:32

Mulla ei ole niin paljon pokkaa,että menisin esim. Liverpoolin foorumiin jotain saatanan talousasioiden hoitoa kritisoimaan.

Mutta eihän tämä ole mikään Machester Cityn foorumi. Eiköhän täällä saa jokainen puhua talousasioista liittyen jalkapalloseuroihin niin paljon kuin huvittaa. Jos ne eivät sinua kiinnosta, niin ei tarvitse lukea.
JoyDivision
Vastaus #308 : 02.09.2010 klo 14:59:45

Mutta eihän tämä ole mikään Machester Cityn foorumi. Eiköhän täällä saa jokainen puhua talousasioista liittyen jalkapalloseuroihin niin paljon kuin huvittaa. Jos ne eivät sinua kiinnosta, niin ei tarvitse lukea.

Tämä ei todellakaan ole City foorumi ja kirjoittaa saa ihan mitä vaan,mutta on edelleenkin typerää kirjoittaa tällaisista seurojen sopimus- ja talousasioista tähän kyseisen otsikon alle,jos ei ole heittää peliin uskottavaa tietoa vaan pelkkiä "mustatuntuu" tarinaa.
Cityn tai muiden joukkueiden otteisiin kentällä sopii tietenkin tällainen avautuminen ja kuittailu.
Dickov

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: MCFC


Vastaus #309 : 03.09.2010 klo 18:16:07

Oho! Aika erikoinen valinta: Mancini on nimennyt ikiloukkaantuneen, tätä nykyä myös kebabia runsaasti nauttineen Michael Johnsonin 25 pelaajan listaansa Valioliigaa varten. Muuten listassa ei paljon yllätyksiä ole, mitä nyt Jôn odotin lähtevän lainalle. Myös erittäin vaisun viime kauden pelannut RSC on nimetty.
Trevor

Poissa Poissa


Vastaus #310 : 07.09.2010 klo 12:47:40

Enpä tiedä, onko tuossa Michael Johnsonin tai Rogue Santa Cruzin nimeämisessä mitään kummempaa. Listaan kun sai nimetä näiden 25: n lisäksi lukuisan määrän nuoria pelaajia, muun muassa Mario Balotelli on tällainen pelaaja. Näille pelaajille siis jäi yksinkertaisesti tilaa päästä listalle.

RSC nyt vain jäi toistaiseksi Cityyn, kun siirtoikkunan aikana ei löytynyt sopivaa ostajaa.  Johnson on puolestaan ollut loukkaantunut ja pelikunnossa aikaisintaan joulukuussa, joten hänen jäämisensä seuraan oli itsestään selvyys.

Itselleni ei ollut suurempi yllätys, että Jo jäi nyt Cityyn. Treenipeleissä hän esitti ihan kelpo otteita ja lienee Mancinin nokkimisjärjestyksessä esimerkiksi RSC: n edellä.
Jats

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves


Vastaus #311 : 07.09.2010 klo 13:39:43

Tämäkin jo kertonee RSC lähtö aikeista.

Lainaus
Manchester City striker Roque Santa Cruz has not given up hope of securing a "dream" move to Serie A in the future.

The Paraguay striker came close to joining the Lazio only for the deal to fall through on the final day of the window.

Despite also being linked with Fulham, the 29-year-old Santa Cruz remained at City.

Santa Cruz, who is on international duty with Paraguay this week, said to Rome's Corriere dello Sport: "I had hoped to arrive in Rome, that was my dream. Unfortunately, the deal fell through.

"There has been a lot of talk of my arrival to Italy and perhaps next time it will materialise."

Lazio themselves have not ruled out making another attempt to acquire Santa Cruz in January.

"We will see what happens in the next few months," said Santa Cruz.

"I don't like to look too far away and I don't know what Lazio's intentions are.

"I have received many offers but I had hoped to play in Rome.

"I have happy in England but Italian football fascinates me and I would love to have an experience in Serie A."

--------------------------------------


Joe Hart Englannin ehdoton ykkönen.
AJ tehny maalin englannin paidassa.... hurraa!
Tuoppi




Seuraava peli Blackburn kotona.
Nähdäänkö Bridge vasemmassa laidalla vai jatkaako Lescott?

Koodia:
Manchester City 	5	M Richards 	Virus 	11th Sep 10 	 
     W Bridge Knee Injury no return date
     M Balotelli Knee Injury 11th Sep 10
     J Boateng Knee Injury 11th Sep 10
     A Kolarov Ankle/Foot Injury no return date

Hmmm..

Kumminki omissa ei ole soinut kuin vaan kerran ja sekin rankista... joten puolustus luultavasti pysyy samana.


  ps koodissa on loukkaantumiset
Trevor

Poissa Poissa


Vastaus #312 : 07.09.2010 klo 21:40:29

Peräti 5 Cityn miestä nyt kentällä Englannin paidassa ja Englanti johtaa 0-1. Vaihdossa vielä SWP.

Jo on aikoihin eletty...
Trevor

Poissa Poissa


Vastaus #313 : 07.09.2010 klo 22:26:49

Ja runsaat 10 minuuttia jäljellä ja 6 citypelaajaa kentällä. Tilanne 1-2.
ForzaInter

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Mieshuorat


Vastaus #314 : 09.09.2010 klo 06:29:41

SuperMario lentää sitten Italiaan polvileikkaukseen. Ilmeisesti tähystellään ja toivutaan 6 vkoa. Väliin jää kovia matseja.
BoneMachine

Poissa Poissa


Vastaus #315 : 12.09.2010 klo 14:17:36

Katsoiko kukaan eilisen Blacburn-pelin? Anal+ näytti vain jotain Chelsean nysväystä! Oliko yritystä vai niin paskaa kuin tulos kertoo? Vieiran maali yllätti!
Daigle#91

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves


Vastaus #316 : 12.09.2010 klo 14:45:52

Toinen puoliaika oli täysin cityn hallintaa, mutta toista maalia eivät saaneet aikaan. Ja päivänselvä pilkkukin jätettiin viheltämättä, kun A. Johnson kaadettiin.
Dickov

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: MCFC


Vastaus #317 : 12.09.2010 klo 15:00:16

Kuuntelin koko matsin siitä jostain nettiradiosta, jonka striimiin oli linkki Cityn sivuilla. Kuulosti siltä, että Cityllä oli todellakin ihan mielin määrin paikkoja. Varsinkin viimeisen puoli tuntia City vain hyökkäsi ja hyökkäsi. Paremmalla tuurilla se olisi päättynyt 3-1. Ja siis todellakin tarkoitan paremmalla tuurilla, koska jotkut tilanteet olivat niin lähellä. Koostetta odotellessa. Super Adam Johnson pelasi jälleen ilmiömäisen ottelun. Hart taisi vähän tumpuloida. Itse asiassa siitä se Blackburnin maalikin taisi syntyä.

On muuten perkuleesti loukkaantuneita. De Jong sai ilmeisesti puujalan perjantaina harjoituksissa ja oli siksi sivussa eilen. Myös Tevez oli viimeiseen saakka kysymysmerkki, vaikka pelasikin eilen. Lisäksi Silvalla taitaa olla jotain? Niin, ja Ade. Ja Balotellin polvi leikataan. Että näin. No, toivottavasti loukkaantumissuman helpottaessa alkaa pelikin kulkemaan ja aletaan nähdä niitä kesällä käytettyjä arabipuntia töissä kentällä. Siis Boateng, Kolarov, Silva ja kumppanit.
El-gordo

Poissa Poissa


Vastaus #318 : 15.09.2010 klo 23:15:49

haha yaya toure ja 300000 puntaa viikossa jos puhutaan halusta haukata kasaa paskaa niin city tekee esimerkillistä työtä
JoyDivision
Vastaus #319 : 16.09.2010 klo 14:29:54

haha yaya toure ja 300000 puntaa viikossa jos puhutaan halusta haukata kasaa paskaa niin city tekee esimerkillistä työtä

Mistä teitä "palkanlaskijoita" aina vaan ilmestyy?? Tossako on kaikki mitä pieni ihminen saa kirjoitetuksi? ja vieläpä oikein tiukan analyysin kera.
Lätkis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, CAS


Vastaus #320 : 16.09.2010 klo 14:33:19

haha yaya toure ja 300000 puntaa viikossa jos puhutaan halusta haukata kasaa paskaa niin city tekee esimerkillistä työtä
Varmaan kuukauden päästä palkka onkin sitten 500000 viikossa.

Ja se aikaisemmin mainittu 220k sisältää käsittääkseni kaikki mahdolliset bonukset, jotka Yayalla on mahdollisuus kuitata. Lehdistö on vaan suoraan jaotellu viikkopalkaksi, jotta saadaan taas anti-City -propagandaa lietsottua. Sillä myydään lehteä valitettavasti, kun futisfanit Britanniassa ovat yhdessä söpössä rintamassa suurta ja pahaa Cityä vastaan :)
« Viimeksi muokattu: 16.09.2010 klo 14:36:32 kirjoittanut Lätkis »
ManseCityfan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: C.T.W.A.F.D


Vastaus #321 : 16.09.2010 klo 14:47:29

Millaisellakohan kokoonpanolla ManCity lähtee illan Salzburg- peliin? Ainakin miehen (Mancinin) puheista sai kuvan että David Silva on avauksessa.. De Jong myöskin todennäköisesti. Koskakohan Boateng rupee oleen pelikunnossa, kauan on ukkoa odoteltu pelikentille? Pitää toivoa kunnon selkäsaunaa, jotta nuo ainaiset anticity- inisijät hiljenis hetkeks aikaa.. Joka tapauksessa voitto ois odotettavissa, vaikkakin Salzburg tais voittaa viime vuonna kaikki alkulohkon pelinsä (kai).. Kyllä naurattaa nuo immeiset joiden elämäntehtävä on kateellisina inistä Yayan palkasta kun he ite vääntää paskapalkalla margariinia liukuhihnalla :) On se niin helevetin väärin. Superbia in proelia, Go Citizens!!
JoyDivision
Vastaus #322 : 17.09.2010 klo 14:13:00

Se oli sitten suhteellisen tasapainoinen ja ok esitys Salzburgia vastaan ja 0-2 vastannee hyvin ottelua. Silvalle tärkeää itseluottamuslisää maalista ja muutenkin erittäin hyvästä pelaamisesta. Ottelun paras oli mielestäni Yaya Toure joka hallitsi keskikenttää aika vakuuttavalla otteella ja sai hyvää tukea De Jongilta ja Barrylta...ei ollut kotijoukkueella keskikentällä juurikaan jakoa. Pari hyvää maalipaikkaa Salzburg sai aikaiseksi,muttei varsinaisesti pystynyt mitään kunnon tilanteita Hartin maalille luomaan.
Cityllä oli muutama tosi hyvä hyökkäys joista olis parempi mies kuin Jo??! tehnyt todennäköisesti maalin tai pari,mutta eihän brassi ainakaan vielä ole siinä iskussa kuin Mancini hänestä taitaa toivoa? (yllättävän paljon saa peliaikaa).Jo tuhlasi paikkoja mutta vastaavasti teki yhden ja syötti toisen...joten plussalle jäi kuitenkin.
Bridgen paluu oli juuri sitä samaa onnetonta touhuamista kuin ennen loukkaantumista joten pikaista paranemista Kolarov??!
Tämä loukkaantumistilanne on kyllä jotenkin omituista ja pistää miettimään onko nämä kalliit hankinnat jo valmiiksi paskana vai onko tää vaan aivan karmean huonoa tuuria (ehkä molempia)?
Nyt sitten vaan tiukalla otteella paikallispeliin Wigania vastaa,koska se nyt on taas yksi niitä otteluja mitä ei saa hävitä sitten millään.

Dickov

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: MCFC


Vastaus #323 : 17.09.2010 klo 14:47:11

Bridge taisi pelata vielä puolikuntoisena, koska heti vaihtopenkille päästyään laittoi jääpussia polveen. Mutta enpä tiedä. Huonoa tuuria loukkaantumisten kanssa kyllä, pakko myöntää. Toivottavasti Kolarov ja Boateng tervehtyvät piakkoin.
Carsten Wanker

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Manskun veteraani


Vastaus #324 : 17.09.2010 klo 15:11:28

No, tuhlas se Silvakin tuhannen taalan paikan mihin Tevez sille namusyötön laittoi, mutta ehkä tuosta otteet alkavat maalin myötä paranemaan. Juve matsia tässä jo kiimassa odotellaan..

 
Sivuja: 1 ... 12 [13] 14 ... 66
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa