FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
25.01.2026 klo 18:54:15 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 3 [4] 5 ... 10
 
Kirjoittaja Aihe: Hamburger SV 10/11 - Selssin reservaatti  (Luettu 18080 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Callit

Poissa Poissa


Vastaus #75 : 17.10.2010 klo 22:33:29

Demel on kyllä niin paska, että en haluaisi nähdä enää koskaan tätä kentällä. Benjamin oli kuin taivaan lahja tuon hasardipellen tilalle tultuaan. Jos osaisin ja jaksaisin, niin Demelistä saisi pelkistä vastustajan maaliin johtaneista virheistä huikean koosteen youtubeen ladattavaksi.
Mitä mä sanoin...
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #76 : 18.10.2010 klo 15:06:44

Prkl kun itsellä on nettiyhteys vasta tilauksessa, joten jäi taas peli näkemättä.. Mutta koosteen perusteella aika hyvän oloinen peli taisi olla. Kaikin puolin. Ja Rudin maali - kuinka kukaan voi sanoa tuota kampiksi? Edes Bräämenissä?

Ja puhutaanko nyt samasta Guyyystä? Kyseessä on kuitenkin Silky Skills! :D

Ville_HSV

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HSV!!!


Vastaus #77 : 18.10.2010 klo 23:23:13

Nonniin, nyt on katsottu tuo tilanne YouTubesta ja eihän siinä mitään kampitusta ole. Enintään hieman työntää pois Mainzin pelaajaa mutta ei tuossa nyt kampitusta näe vaikka mitkä värilasit päässä olisivat.

Ja Demel on tällä hetkellä paska mutta kyllä itsellä on kuitenkin turvallisempi tunne hänen kentällä ollessaan, kun jos siellä olisi Benjamin tai Rincon. Toki Rinconilla potentiaalia on tuollekin pelipaikalle. Diekmeierkin on kyllä ollut aivan paska aina kun hänen peliään olen nähnyt (Eli viime kauden molemmat HSV-Nürnberg -pelit), mutta uskoisin silti hänen pystyvän parempaan kuin kukaan näistä kolmesta.

Tärkeintä nyt kuitenkin on pitää se Troche siellä avauksessa, Mainzia vastaan alusti Guerreron maalin loistavalla seinäsyötöllä ZéRo:n kanssa ja syötti Ruudin hylätyn maalin. Muutenkin pirteä esitys, kentän ylivoimaisesti paras.

Loppujen lopuksihan tässä käy niin että Troche ja ZéRo onnistuvat telomaan toisensa tämän viikon aikana treeneissä, ja Bayernia vastaan avauksessa pyörii joku Robert Tesche...
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #78 : 22.10.2010 klo 17:44:39

Hiphei!
Viimein on uutukaiseen lukaaliin saatu nettiyhteydet ja samalla Europlayerikin pelittämään. Ja mihin paikkaan - perjantainen Nord-Süd Gipfel odottaa vain muutaman tunnin päässä..!
HSV on viime vuosina ollut yllättävänkin kova vastus Etelän tähdelle, joka on seitsemästä edellisestä kohtaamisesta onnistunut näätimään vain yhden voiton. Edelliset kaksi ottelua Hampurissa ovat puolestaan molemmat päättyneet 1:0 lukemiin Mladen Petricin toimesta.
Tänään miehellä voi kuitenkin olla luvassa penkitys ainakin alkuun. Guerrero ratkaisi edellisen ottelun ennätystä jahdannutta Mainzia vastaan aivan viime minuuteilla, ja Rudi on aina Rudi. Suurin enemmän tai vähemmän yllätysnimi on kuitenkin suurella todennäköisyydellä aloitukseen palaava Mainzia vastaan hyvin esiintynyt Collo. Jo vuonna 2001 Hansakaupunkiin tullut Benjamin ei paljon enää viime aikoina ole avauksessa ollut - edellinen Bundesliga-avaus oli Frankfurtia vastaan toissa kauden päätöskierroksella, ja viime kausi meni perseelleen siteiden paukkuessa oikein kunnolla. Nyt kuitenkin Collo tänään taas - kuten aina - partiopojan tavoin valmiina palvelukseen rivien harvetessa ympäriltä.

Todennäköinen avaus tänään:

                                Rost

Benjamin        Westermann    Mathijsen       Jansen

                            Rincón

Pitroipa                Trochowski              Zé Roberto

                    van Nistelrooy    Guerrero         

 
prinz poldi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Borussia Dortmund, Bundesliiga


Vastaus #79 : 22.10.2010 klo 18:04:05

Hampurille soisi kyllä tänään runsasmaalisen häviön. ;)
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #80 : 22.10.2010 klo 18:29:39

Hampurille soisi kyllä tänään runsasmaalisen häviön. ;)

BVB -näkökulmasta ainakin itse soisin ehdottomasti Hampurille todellisen murskavoiton.. pitkässä juoksussa, silmujen ilmestyessä taas puihin van Kaalin ryhmä on kuitenkin se joka kampeaa keltamustien mestaruusjunaa raiteiltaan..

t.pessimisti ;)
Callit

Poissa Poissa


Vastaus #81 : 23.10.2010 klo 13:38:52

0-0:aan oli kunpaisenkin tyytyminen. HSV:lle tulossa kyllä mielenkiintoinen kausi. Eurooppaan juu, mutta chänppäriä vai liigaa. Ja Bayernia on turha hehkutella mestaruustaistoon, jookos?
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #82 : 23.10.2010 klo 14:51:29

Bundesliga 9.Spieltag: Hamburger SV - Bayern München 0:0

Hampurin kukistettua viime viikonloppuna kovasti ennätystä hakeneen Mainzin oli ainakin allekirjoittaneen odotukset Bayernia vastaan korkealla, vaikka niistä ei toki ääneen saakaan puhua. Tai edes ajatella.
Otteluun lähdettiin vastaavalla kokoonpanolla kuin viikko sitten. Raajarikkoinen Bayern jäi oikeastaan alusta asti ottavan osapuolen asemaan. Valitettavasti HSV ei pystyny ottamaan tarvittavaa etumatkaa, vaan hyvä alku kuivui näennäishallinnaksi. Ensimmäinen todellinen maalipaikka tuli Bayernille, kun Müller pääsi laukomaan etuvasemmalta, mutta Rost sai hiukan sormenpäitä väliin. Tämä jäikin oikeastaa ainoaksi Bayern-paikaksi ensimmäisellä puolikkaalla. Punahousut puolestaan pääsivät pariin otteeseen yrittämään illan ensimmäistä. Ensin Guerrero laukoi matalan vedon ohi Buttin maalin, ja sitten Pitroipa pelasi Rudille maalin eteen - Pranjic kuitenkin onnistui heittäytymään tämän eteen.
Ennen ensimmäisen puoliajan loppua saatiin myös Jaroslav Drobnylle ensimmäinen BL-ottelu HSV-paidassa, kun Rostin oli jätettävä kenttä törmättyään Schweinsteigerin kanssa.

Toisella puoliajalla meno jatkui oikeastaan ensimmäisen kaltaisena. Jansenin maata hipova veto meni vain hiukan Bayern maalin ohi, ja Pitroipan laukaus oli tutusti luokkaa yläasteen tyttöjen liikuntatunti.
Ottelun loppua kohti Bayern alkoi ottamaan hallintaa ja samalla nostamaan linjojaan. HSV nuuski tämän, ja 83.minuutilla Pitroipa pääsikin murtautumaan Bayern-puolustuksen läpi heittämällä. Laukaus ohi Buttin oikealle alas - mutta tolppaan. Kuten monta monta kertaa aiemmin - sain taas syntipukin pistemenetykselle. Onhan se ihan hyvä juoksemaan ja harhauttamaan, mutta siihen jää.

Jos eilisestä haetaan onnistujia, niin kyllä puolustus hoiti vaihteeksi hommansa hyvin. Paniikkia tai pahoja patzeja ei nähty missään vaiheessa. Ja johtuneeko sitten jonkunlaisista kultti-Collo -laseista, mutta ainakin tähän stuudioon välittyneen kuvan perusteella Benjamin oli todella hyvä. Ei ehkä mikään Lahm-ylöspäin, mutta puolustushommissa ei hätäpäivää. Ylos



PS. MOPOon ehti juuri uutista, että Paolo saanee taas raottaa kukkaron nyörejään - tällä kertaa syystä ettei oikein tullut toimeen miehen kentältä poistumista häirinneiden mainosplakaattien kanssa...

http://www.mopo.de/2010/20101023/sport/hsv/veh_kuendigt_geldstrafe_fuer_guerrero_an.html

Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #83 : 24.10.2010 klo 09:46:56

Ensimmäinen diagnoosi Rostin tilanteesta on Außenband-Riss. Lääkärintutkintoa en vielä ole ehtinyt suorittaa, mutta nopealla päättelyllä kyseessä on reiden ulompien siteiden repeäminen. Tarkempi diagnoosi selviää kun Kernspintomographie-masiina saadaan taas käyntiin. Sairasloma on ainakin kaksi viikkoa ja Bild nostatteli jo juttuja Rostin viimeisestä esiintymisestä, mutta itse rohkenen olla eri mieltä.. kevät on pitkä.
kuraeero

Poissa Poissa


Vastaus #84 : 24.10.2010 klo 09:54:27

Onneksi joukkueesta löytyy tällä kaudella pitkästä aikaa kaksi hyvää maalivahtia..
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #85 : 24.10.2010 klo 10:38:10

Rost tosin aiemmin on ollut varsinainen teräsmies, eikä jälkikäteen ajatellen toiselle huippuvahdille ole ollut tarvettakaan. 128 peliä putkeen, ja väittäisin että miehen virheisiin kaatuneet ottelut tuolta ajalta mahtuvat yhden käden sormiin.

Vuodet vaihtuvat, ihan sama onko minuutti vai kahdeksankymmentäviisi alla, tai mitä numerot taululla ovat, mutta ilme säilyy yhtä tuskaisena :D Ylos

Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #86 : 26.10.2010 klo 16:44:48

HSV-viikko jatkuu sitten huomenna Eintrachtia vastaan DFB-Pokalin pelissä Frankfurtissa. Sekä Rudi että Collo ovat polviongelmien takia pois. Tämän johdosta mukana nähdään taas Guy Demel, Änis Ben Hatira, sekä kokoonpanoon palaava, syksyn harjoituspeleissä edukseen esiintynyt Heung Min Son. Petric palannee aloitukseen.

                          Drobny

Demel         Westermann   Mathijsen      Jansen

                          Rincón
Pitroipa                                          Zé Roberto
                     Trochowski

           Petric                          Guerrero


edt.. ja maalilla tietenkin Drobny. Jotenkin tuohon Frankkiin on vaan niin tottunut.
nurtsi1

Poissa Poissa


Vastaus #87 : 26.10.2010 klo 17:09:42

HSV-viikko jatkuu sitten huomenna Eintrachtia vastaan DFB-Pokalin pelissä Frankfurtissa. Sekä Rudi että Collo ovat polviongelmien takia pois. Tämän johdosta mukana nähdään taas Guy Demel, Änis Ben Hatira, sekä kokoonpanoon palaava, syksyn harjoituspeleissä edukseen esiintynyt Heung Min Son. Petric palannee aloitukseen.

                          Drobny

Demel         Westermann   Mathijsen      Jansen

                          Rincón
Pitroipa                                          Zé Roberto
                     Trochowski

           Petric                          Guerrero


edt.. ja maalilla tietenkin Drobny. Jotenkin tuohon Frankkiin on vaan niin tottunut.

Ja ottelu tulee suorana Nelonen Sport Prolta kello kahdeksan. :peukkuylös:
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #88 : 30.10.2010 klo 21:34:44

Jos Dieterin suuri rakkaus kyntää nokka paskassa, niin kyllä Hansakaupungin laivakin ui todella syvissä vesissä... Ei helvetti mitä paskaa tuo meno on. Ensimmäisen puoliajan peli näytti etenkin hyökkäyssuuntaan ihan mukavalta, mutta puolustuspää aivan järkyttävää katseltavaa. Ei ihan rehellisesti kiinnosta tällä hetkellä spekuloida vähää alusta, joten puhukoon yksi kuva tämänkin kauden topiikissa enemmän kuin tuhannet ja tuhannet sanat:

Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #89 : 03.11.2010 klo 16:21:05

Huonoja uutisia. Yllättyneitä ovat:

-

Eli van Nistelrooy sai eilisen treeneissä lihasrevähdyksen ja on siten pois ensi lauantain ottelusta Hoppia vastaan. Tilanne ei ole paljon parempi Mladen Petricin kohdalla, sillä kroaatilla on ollut on nilkan kanssa... Tilanteessa ei tuo lohtua kuin kaksi sanaa: Heung-Min Son! Ylos

http://www.mopo.de/2010/20101103/sport/hsv/ruud_faellt_wieder_aus.html


Callit

Poissa Poissa


Vastaus #90 : 03.11.2010 klo 16:31:15

Jos Dieterin suuri rakkaus kyntää nokka paskassa, niin kyllä Hansakaupungin laivakin ui todella syvissä vesissä... Ei helvetti mitä paskaa tuo meno on. Ensimmäisen puoliajan peli näytti etenkin hyökkäyssuuntaan ihan mukavalta, mutta puolustuspää aivan järkyttävää katseltavaa. Ei ihan rehellisesti kiinnosta tällä hetkellä spekuloida vähää alusta, joten puhukoon yksi kuva tämänkin kauden topiikissa enemmän kuin tuhannet ja tuhannet sanat:
Joo, kyllähän tässä(kin) kaudessa jokin ihmeellinen kirous on. Bayernin haastajat Schalke, Bremen ja suuri HSV pelaavat kyllä sellaista pellekautta, ettei tiedä pitäisikö itkeä vaiko nauraa. Hyvin pelaaminen on jätetty pikkuhaastajille kuten Mainzille, Frankfurtille, Nürnbergille ja Kusenille. Dortmund ainoana pelaa odotusten mukaan.

Peijooni, kun pääsis näkeen enämpi Hanpurin pelejä, niin vois edes yrittää arvata, mistä homma on kiinni. Maaleja on syntynyt 10. eniten, ja päästetty samoin 10. eniten, joten kaip voip sanua, että ongelmia on vähän kaikkialla.
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #91 : 03.11.2010 klo 18:37:04

Joo, kyllähän tässä(kin) kaudessa jokin ihmeellinen kirous on. Bayernin haastajat Schalke, Bremen ja suuri HSV pelaavat kyllä sellaista pellekautta, ettei tiedä pitäisikö itkeä vaiko nauraa. Hyvin pelaaminen on jätetty pikkuhaastajille kuten Mainzille, Frankfurtille, Nürnbergille ja Kusenille. Dortmund ainoana pelaa odotusten mukaan.


Niinkuin aiemmin on tullut manattuakin, miksi MYÖS punahousujen täytyy epäonnistua aina juuri silloin kun perinteiset suuret ovat polvillaan ja olisi paikka iskeä..? prkl..
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #92 : 04.11.2010 klo 15:06:38

Ja vaihteeksi edes hiukan parempia uutisia - Heung-Min Son on nimittäin lyönyt nimen alle aina 2014 asti ulottuvaan jatkosopimukseen... Ylos
Myös avauspaikkaa puolustukseen hakeva Mohamed Besic jatkaa punahousuissa 2013 asti, sekä Miroslav Stepanek vuoteen 2012.

Askel siihen Bastin mainitsemaan "omien kasvattien säästölinjaan"?
kollo

Poissa Poissa


Vastaus #93 : 04.11.2010 klo 15:32:20

Ja vaihteeksi edes hiukan parempia uutisia - Heung-Min Son on nimittäin lyönyt nimen alle aina 2014 asti ulottuvaan jatkosopimukseen... Ylos
Myös avauspaikkaa puolustukseen hakeva Mohamed Besic jatkaa punahousuissa 2013 asti, sekä Miroslav Stepanek vuoteen 2012.

Askel siihen Bastin mainitsemaan "omien kasvattien säästölinjaan"?

Askel oikeaan suuntaan. Ei näillä "palkkasoturiarmeijoilla" tulla koskaan voittamaan mitään. Joukkue pitäisi rakentaa pitkäjänteisesti (tämä ei ole huumoria hampurilaisittain) Siegenthalerin esittämien oppien mukaisesti niin, että rungon muodostaisi joukkueeseen oikeasti sitoutuneet laadukkaat kokeneet yksilöt ja ympärille nostettaisiin nuoria lahjakkuuksia, eikä niin, että ostetaan etelä-amerikkalaisia ja tsekkiläisiä toivotaan toivotaan miehiä ja sekoitetaan joukkoon ripaus afrikkalaisia poppamiehiä viihdyttämään Nordtribüneä.
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #94 : 06.11.2010 klo 15:47:22

Ja kohta mennään taas. Viime viikonloppuna Kölnin (?!) jyrän alle jääneellä Hampurilla tänään siis vastassa ei varmasti yhtään helpompi - aina yhtä vittumainen ja vaikea Hoffenheim. Joukkueiden neljästä kohtaamisesta punahousut ovat ainoastaan kerran onnistuneet hoitamaan voiton, kaksi kertaa on tullut nokkaan ja kerran jaeltu pisteitä. Vaikka alla on katastrofaalinen viikko (5:2 tappio pankkiireille ja sitten tuo surullisen kuuluisa voiton menetys Köllelle) pystyisi HSV voitolla tänään hilaamaan itsensä jopa euro-paikoille.

Mutta kuten täällä tulee valitettua viikko toisensa jälkeen, ennakkoasetelmat eivät ole suosiolliset HSV:lle. Van Nistelrooy edelleen pois, samoin kuin molemmat vasemman laidan puolustajat Jansen ja Aogo. Tilanne on sama oikeallakin puolella, kun sekä Diekmeier sekä Benjamin ovat telakalla. Suurella todennäköisyydellä tänään toteutuu taas kovasti kritisoitu Zé Roberton peluutus vasemman pakin tontilla. Oikealla taasen nähdään todennäköisesti Silky Skills Demel, joka on ollut muutamasta ottelusta pois ei loukkaantumisen vaan ihan rehellisesti huonojen esitysten takia. Rincónin viime ottelu ei ollut yhtään Demelin viime aikaisia parempi, joten nyt lienee taas Demelin vuoro koittaa...

Petric on kuin onkin pelikunnossa mies saanee tänään aloituspaikan.. katsotaan sitten kuinka pitkään kestää että Son nähdään taas kentällä...

                                           Drobny
Demel              Westermann                   Mathijsen            Zé Roberto

                    Kacar                                  Jarolim
Pitroipa                                                                      Trochowski
                            Guerrero               Petric
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #95 : 09.11.2010 klo 19:59:38

Bundesliga 11. Spieltag: Hamburger SV - Hoffenheim 2:1

http://www.tvgolo.com/football.php?subaction=showfull&id=1289066961&archive=&start_from=&ucat=43&

Parempi myöhään kuin ei milloinkaan. Tuo sopii sekä HSV-voitolle että tälle omalle kirjoitusaktiivisuudelle. Ottelun tilanteita en jaksa enää sen suuremmin käydä luettelemaan, joten keskityn fiilistelyyn. Lauantai-ilta tosiaan toi mukanaan erittäin huikean pelin. Ensimmäinen puoliaika oli viime aikoina hyvinkin tutuksi tullutta HSV:ta. Salihovic iski Demba Ban kaatuiltua Pitroipan kyljessä kyseenalaisesta rankkarista 1:0 johdon jo kuuden minuutin pelin jälkeen. On myönnettävä että pessimisti-seelerin tontteja myytiin samaan tahtiin punahousu-ryhmän valmistautuessa tulevaan perse-koettelemukseen. HSV vaikutti jälleen kerran täysin kykenemättömältä murtamaan Hoppin sumppua. Yllätys yllätys peliä ei tällä kertaa oltukaan menetetty, vaan HSV nousi aivan puolikkaan lopussa tasoihin. Silky Skills Demelin pitkä keskitys Petricille maalin vasemmalle laidalle, ja kroaatti jatkoi pallon maalin eteen edenneell Westermannille. 1:1 ja taukovihellys.

Toisella puoliajalla nähtiin sitten, ei enempää eikä vähempää kuin Fenix-linnun lailla tuhkasta noussut Hanseaten. Hoppin paras paikka oli Demba Ban onnekkaasti ylärimaan osunut kulmapotkun jatko. HSV ei kuitenkaan tällä kertaa vaipunut kuoreensa, vaan painoi loppua kohden Hoppin maalille kuin isä äitiä jouluaattoyönä. Joukkue onnistui luomaan oikeastaan koko kauden kadoksissa olleen hyökkäysvireen, joka päättyi todellisiin hampurilaisjuhliin. Ensin Heung-Min Son pelattiin yksin läpi, mutta junnarin veto nousi tällä kertaa valitettavasti taivaalle.. Vain hetki tuosta, ja jälleen kerran Zé Robertolta komea nousu vasemmalta laidalta ja keskitys takatolpalle Magier Mladenille joka puski komeasti voiton punahousuille... Alkukaudesta penkitetylle Petricille neljäs maali kolmeen peliin, ja samalla mies on noussut todelliseksi Leistungsträgeriksi..

+ Drobnyltä vaihteeksi hyvä peli. Rankkarille ei voinut mitään ja siihen päälle muutama todella hyvä torjunta.
+ Zé Roberto oli (myös) laitapakin paikalla jäätävän hyvä. Toivottavasti mies saadaan silti kohta taas omalle paikalle.
+ Jarolimin paluu keskikentän pohjalle oli myös toivottu juttu. Mies toi paikalle varmuutta, ja sai samalla myös tuttuun tapaan erikoistilanteita taas Hampurille.
- Gojko Kacar ei oikein vakuuttanut. Näkymätön ja verkkaisa rotsi.
? Silky Skills antoi mukavasti vauhtia oikealla ylöspäin. Tällä kertaa hasardeiltakin vältyttiin...

Perjantaina sitten katsotaan onnistuuko Veh kaatamaan Mainzin ja Hoppin lisäksi Meisterkandidat-Dortmundin..

« Viimeksi muokattu: 09.11.2010 klo 20:04:44 kirjoittanut seeler »
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #96 : 11.11.2010 klo 10:16:10

Sekä Armin Veh´n että kannattajien suosikiksi tällä kaudella noussut Burkina Fason rimppakinttu saattaa huonolla tuurilla (enpä olisi vielä vuosi sitten uskonut näin sanovani) missata huomisen BVB-ottelun. Ihmetyksekseni Hoffenheim-pelissä vaihtoon otettu Pitroipa olikin siis saanut jonkun asteisen nivusvenähdyksen ja on nyt harjoituskiellossa... Toivottavasti mies on huomis-iltaan mennessä taas juhlakunnossa.
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #97 : 11.11.2010 klo 19:40:24

Sekä Armin Veh´n että kannattajien suosikiksi tällä kaudella noussut Burkina Fason rimppakinttu saattaa huonolla tuurilla (enpä olisi vielä vuosi sitten uskonut näin sanovani) missata huomisen BVB-ottelun. Ihmetyksekseni Hoffenheim-pelissä vaihtoon otettu Pitroipa olikin siis saanut jonkun asteisen nivusvenähdyksen ja on nyt harjoituskiellossa... Toivottavasti mies on huomis-iltaan mennessä taas juhlakunnossa.

Komento takasii! Pitroipa pääsikin tänään jo treenaamaan, ja siten suurella todennäköisydellä huomis-iltana mukana!
Sitä vastoin keltamustien Großkreutzin sekä Barriosin molempien pelaaminen on epävarmaa..
kollo

Poissa Poissa


Vastaus #98 : 11.11.2010 klo 22:12:10

Nyt olisi aika pysäyttää keltamustien eteneminen ja ottaa askel kohti kärkeä. Huikea peli tulossa huomenna. Ei muuta kun oluet kylmään ja kirkkaat valmiiksi, jos BvB kävelee yli.
Anzander

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kyllä, Neçati!


Vastaus #99 : 14.11.2010 klo 13:52:13

Bundesligaa taittunut kolmannes ja perjantai-illan huippuottelu (?) sarjakärkeä vastaan ei jättänyt mitään muuta mainittavaa jälkipolville kuin 2:0 loppulukemat Fussballdaten -sivustolle arkistoitavaksi. Kohtalaisin etukäteisodotuksin lähtenyt HSV ei onnistunut missään vaiheessa saamaan ottelua hallintaan, tai edes painetta. Tai edes maalipaikkaa. Tai mitään. Pelkkää pään seinään hakkaamista koko 90 minuuttia. Eipä jäänyt kenellekään epäselväksi kumpi joukkueista on sarjajohtaja - ainoa lohtu viikonlopussa oli, ettei vasurihippien nippu päässyt juhlimaan piste-eron kaventumisella.

Jo ennen taukoa vaihtoon otetulla Gojko Kacarilla on ilmeisesti nilkan nivelsiteet revenneet, tai ainakin venähtäneet, joten voipi olla että sairaslistalle saadaan yksi mies lisää - koko syyspuolen loppuun asti.

Ei jotenkaan ole fiilistä laittaa edes kuvaa pelistä.

PS. Dieter älä turhia pyytele anteeksi - vaikkei nyt olisi edes peruspessimistin laseja päässä on pakko tunnustaa että sellaista taikuria ei taida löytyä, joka pystyisi HSV:n taikomaan viiden parhaan sakkiin.

 
Sivuja: 1 ... 3 [4] 5 ... 10
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa