Hydra
Poissa
|
 |
Vastaus #1475 : 13.07.2011 klo 15:06:38 |
|
... EDIT: Jostain kumman syystä kauden/kahden takaisia ipafanien "me annetaan enemmän peliaikaa omille kasvateille ku paltsarit" huudot on vaienneet täysin.
Jep. Ilves hakee nousua nuorten pelaajien peliajan kustannuksella. Eihän siinä, strategiahan sekin. Olisivat nyt vielä mestarivalmentaja-Popovitsin jatkosopimuksen julkaisseet samalla.
|
|
|
|
|
|
|
BEAT!!
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #1477 : 13.07.2011 klo 15:09:44 |
|
|
|
|
|
|
Pentti-setä
Poissa
|
 |
Vastaus #1478 : 13.07.2011 klo 15:10:34 |
|
|
|
|
|
|
BEAT!!
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #1479 : 13.07.2011 klo 15:13:13 |
|
Jep. Ilves hakee nousua nuorten pelaajien peliajan kustannuksella. Eihän siinä, strategiahan sekin. Olisivat nyt vielä mestarivalmentaja-Popovitsin jatkosopimuksen julkaisseet samalla.
Höpö höpö 
|
|
|
|
|
Niinimäki
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #1480 : 13.07.2011 klo 15:31:09 |
|
|
|
|
|
|
OneTonyAdams
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, TPV, FC Iskuryhmä, FC Gordo
|
 |
Vastaus #1481 : 13.07.2011 klo 15:55:15 |
|
Jahas, nyt myös kansainväliset kentät agendalistalla. Julkistettiinko myös, että Ipa haluaa siirtyä Ratinaan täyttääkseen potentiaalinsa?
|
|
|
|
|
Rendez-Vous
Poissa
|
 |
Vastaus #1482 : 13.07.2011 klo 17:03:53 |
|
Ei vittu  No nyt se Pekka Aallon ja peppukavereiden suunnitelma sitten onnistui... Vai sydämenasiana tamperelaisuus  Onneksi tästä kaupungista löytyy paljon ihmisiä, jotka eivät koskaan tule tuota paskaseuraa kannattamaan, eivätkä edes käymään peleissä. Kaikkea huonoa muovi-ilveskselle nyt ja tulevaisuudessa. Toivottavasti perjantaina sataa oikein kunnolla.
|
|
|
|
|
Rantasipi
Poissa
Suosikkijoukkue: Eurokiimassa
|
 |
Vastaus #1483 : 13.07.2011 klo 17:08:31 |
|
Laitetaan tännekin: veikkaan Tamu ry:n yhdistyvän Ilvekseen vielä tämän kesän aikana. Ympyrä sulkeutuu ja kaikille jäi hyvä mieli  Sinänsähän tuossa jutussa mainitut tavoitteet eivät nyt kauhean kovilta vaikuta, vaan kerrankin varsin realistisilta. e: moneskohan edustus-oy tuo on Tampereella? Toki suojaa seuraa mahdolliselta/tulevalta konkurssilta 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 13.07.2011 klo 17:10:53 kirjoittanut Rantasipi »
|
|
|
|
|
Harmaja
Poissa
|
 |
Vastaus #1484 : 13.07.2011 klo 17:14:56 |
|
Jos Ilves nousee aikanaan Veikkausliigaan niin jatkaakohan/saakohan joukkue jatkaa pelaamista Tammelassa?
|
|
|
|
|
asiakirjoittaja76
Poissa
|
 |
Vastaus #1485 : 13.07.2011 klo 17:41:22 |
|
Jos Ilves nousee aikanaan Veikkausliigaan niin jatkaakohan/saakohan joukkue jatkaa pelaamista Tammelassa?
Kyllähän tuo Erola sellaisia puheli radiossa, että Tampereella ainoa oikea paikka pelata jalkapalloa on Tammela eikä Ratinaan ole hinkua  On se kumma, kun ei Tammelaan riitä rahaa pistää sitä kuntoon ettei stadion lahoa pystyyn. Mistään suurista summista ei olisi kyse, jos verrattaisiin esim, jääkiekkoon. No toivotaan, mikäli Ilves edes ykkösenkin kärkikahinoihin nousisi niin se herättelisi hiemna kaupungin päättäjiä.
|
|
|
|
|
SirLoser
Poissa
Suosikkijoukkue: Taktiikan takapajulat
|
 |
Vastaus #1486 : 13.07.2011 klo 17:45:12 |
|
Pari kysymystä:
1) Mikä on uuden tj:n koulutus- ja siviiliammattitausta? 2) Milloin edustus siirtyy Oy:n alle, ensi kauden alusta?
|
|
|
|
|
Pelto
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat, Tampere United
|
 |
Vastaus #1487 : 13.07.2011 klo 18:25:52 |
|
On se kumma, kun ei Tammelaan riitä rahaa pistää sitä kuntoon ettei stadion lahoa pystyyn. Mistään suurista summista ei olisi kyse, jos verrattaisiin esim, jääkiekkoon.
Vain Suomessa nämä.
|
|
|
|
|
Daigle#91
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #1488 : 13.07.2011 klo 18:28:06 |
|
On se kumma, kun ei Tammelaan riitä rahaa pistää sitä kuntoon ettei stadion lahoa pystyyn. Mistään suurista summista ei olisi kyse, jos verrattaisiin esim, jääkiekkoon.
Vaikka itsekin toivon todella että tammela kunnostettaisiin, niin ei ainakaan minua ihmetytä ettei päättäjät tähän lämpene. Ei siitä niin kauaa ole, kun ratina kunnostettiin ja Tamu siirtyi sinne pelaamaan. Sitten kun ei jengiä tamu kiinnostanut ja väkeä kävin vähän niin aletaan vinkua takaisin tammelaan, mutta kun se on niin paskassa kuosissa ettei siellä viitsi pelata. Tammelan pallokenttä on kyllä sellaisella paikalla tamperetta ja tammelaa, että ansaitsisi kunnon kasvojen kohotuksen. Ja ei kai ne lahoavat aidat enää mitenkään suojeltuja ole?
|
|
|
|
|
Mulder
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #1489 : 13.07.2011 klo 18:28:56 |
|
Ei vittu  No nyt se Pekka Aallon ja peppukavereiden suunnitelma sitten onnistui... Vai sydämenasiana tamperelaisuus  Onneksi tästä kaupungista löytyy paljon ihmisiä, jotka eivät koskaan tule tuota paskaseuraa kannattamaan, eivätkä edes käymään peleissä. Kaikkea huonoa muovi-ilveskselle nyt ja tulevaisuudessa. Toivottavasti perjantaina sataa oikein kunnolla. Missä puhutaan tamperelaisuudesta? Muutamien lehtien omia löpinöitä nämä Ilveksen nostamiset kaupungin uudeksi edustusseuraksi täyttämään TamU:n jättämää tyhjiötä. Haastattelujen perusteella nyt ollaan kehittämässä huippujoukkuetta ilvesläisille, toissijaisesti sitten tamperelaisille. Ei tän kuulukaan olla kaikkien juttu ja kuittailusi luo tervettä vastakkainasettelua. Mitenköhän tähän vastaa TPV lähitulevaisuudessa? Kilpailu kaupungin herruudesta on nyt kovaa ja saman sarjatason Ilves toimii hyvänä kirittäjänä. Löytyykö kunnianhimoa kehittää toimintaa vai uhkaako näivettyminen Ilveksen farmiksi? Paikalliskilpailua näkisi mielellään vielä Ykkösessäkin. Kiinnostuksen ja näkyvyyden kannalta varmaan hyvä, että tavoitteiden kanssa tultiin julkisuuteen. Suurseuralla kuuluukin olla potentiaalinsa mukaiset tavoitteet. Oy:n perustaminen oli odotettavissa ja välttämätöntä jossain vaiheessa. Nyt vain jostain hallitukseen rahamies "Manngard" ja mielellään ilman osake-enemmistöä 
|
|
|
|
|
SirLoser
Poissa
Suosikkijoukkue: Taktiikan takapajulat
|
 |
Vastaus #1490 : 13.07.2011 klo 18:33:38 |
|
Nyt vain jostain hallitukseen rahamies "Manngard" ja mielellään ilman osake-enemmistöä  Näille linjauksille toki äärettömän iso. 
|
|
|
|
|
jobssi
Poissa
|
 |
Vastaus #1491 : 13.07.2011 klo 18:47:17 |
|
Omilla kasvateilla kansainväliseksi haastajaksi tai edes Veikkausliigaan - ei edes Suomessa. Toivottavasti vauhtisokeus ei ala vaivata kun realiteetit pikkuhiljaa alkavat selviämään.
|
|
|
|
|
RGB
Poissa
|
 |
Vastaus #1492 : 13.07.2011 klo 19:07:24 |
|
Onko Suomen Rosenborg jo mainittu?
Vitsi vitsinä, hienoahan se on että perinteikäs seura pyrkii nousemaan kansalliselle huipputasolle ja vielä noin vahvalta talousalueelta. Mahiksia on todellakin!! Lisäksi tamperelaiset joukkueet ovat aina toimineet hyvinä pisteautomaatteina Vepsulle.
|
|
|
|
|
1931
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #1493 : 13.07.2011 klo 19:27:21 |
|
Hyvältä näyttää. Tuonsuuntaista olemme itsekin miettineet ja koittaneet edistää.
Hallitus näyttää hyvältä ja Ilves-henkiseltä, mutta siinä on pari puutetta. Yritysmaailmasta pitäisi olla ainakin yksi kova nimi, ja myös kaupungilta olisi hyvä saada joku mukaan. Ensimmäinen on tärkeä yritysmaailman verkostoitumisen kannalta, ja toinen olosuhdekehityksen ja muun kaupungin kanssa puljauksen kannalta. Toivottavasti nuo mainitut lisäykset tulevat noista suunnista.
Heppa on jalkapallo-osaamiseltaan hyvä tj, mutta saa nähdä miten nuori jolppi otetaan vastaan yli viisikymppisten yritysjohtajien joukossa.
|
|
|
|
|
1931
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #1494 : 13.07.2011 klo 19:41:30 |
|
Näille linjauksille toki äärettömän iso.  Vankka sama 
|
|
|
|
|
BEAT!!
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves
|
 |
Vastaus #1495 : 13.07.2011 klo 19:43:18 |
|
Vankka sama  Kohtuullisen esimerkillistä toimintaa 
|
|
|
|
|
|
|
Balla
Poissa
|
 |
Vastaus #1497 : 13.07.2011 klo 22:47:56 |
|
Koska se venakko meinataan heivata hiuksista vittuun, jos 2015 meinataan olla liigassa?
|
|
|
|
|
|
|
earnshaw
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat, Ilves
|
 |
Vastaus #1499 : 14.07.2011 klo 00:33:55 |
|
Koska se venakko meinataan heivata hiuksista vittuun, jos 2015 meinataan olla liigassa?
Ehkä Vallukin luo uuden strategian.
|
|
|
|
|
|
|
|