Heikolta näyttää kun on 9 peliä jäljellä.
Nimittäin 9 edellisestä pelistä on tullut pisteitä vain 5 ja jos sama tahti jatkuu niin 23 pisteellä ei sarjapaikkaa uusita.
Kun sunnuntain pelistä ei tule oletettavasti pisteitä näillä näytöillä, niin 8 jäljellä olevasta on saatava vähintään 14...16 pistettä.
Nyt tarvitaan kentällä vastuunkantajia, suunnan on muututtava.
Kieltämättä hieman vaikealta tällä hetkellä näyttää. Sunnuntaina vielä vastassa MP, joka ei ole tosin vieraissa pelannut yhtä hyvin kuin kotonaan, mutta pisteet ovat joka tapauksessa tiukassa.
Vielä ehtisi hankkimaan jostain vahvistuksia, eritoten hyökkäys/laituriosasto sitä mielestäni vaatisi eniten. Vai onko sitten päätetty, että "näillä mennään". Hieman jännä tilanne Kouvolan suunnalla, kun kulmakunnan kovimmat ja tasonsa Kakkosessa näyttäneet (Nakari, Suleva, Marttila) pelaavat alemmilla sarjatasoilla. Kun vertaa tämän vuoden Susien hyökkäysosastoa, niin kyllähän se vaan kalpenee viime vuosien Kuusankosken vastaavalle. Näitä herroja on varmasti vaikea saada enää mukaan, kun katseleen heidän joukkueidensa tilanteita. Toki, en tiedä, haluaako Peltirumpu edes nousta.
Luulisi Josella/Jusella olevan sen verran kontakteja, että saisi jostain pelaajia. Vai onko kyse sitten resursseista ja näyttöhaluista/uskosta, että pärjätään omilla. Sudet ovat panostaneet tähän vuoteen niin paljon, että joukkue ei kyllä saisi missään tapauksessa tippua, sillä sen jälkeen ei tiedä, mitä tapahtuisi.
Uskotaan vielä, että kelkka vielä kääntyy

.