FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
16.10.2025 klo 15:47:54 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 5 [6] 7 ... 26
 
Kirjoittaja Aihe: FC KooTeePee 2011 - Kausi pulkassa  (Luettu 78701 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Huupponen
2017

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Tonttilan Super -91


Vastaus #125 : 10.02.2011 klo 19:09:20

Muisti on alkanut pätkiä iän myötä - kumpi näistä Turusen veljeksistä olikaan enemmän otsikoissa ja hehkutuksissa
nuorena lupauksena ? Hämärä muistikuva on että toinen sai enemmän ns. palstatilaa kuin toinen - mutta en kyllä lähtisi
muistelemaan kumpi se sitten oli ?
Kympjalis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jari Litmanen,Tommi Kari,Janni Mönkkönen, Hollanti


Vastaus #126 : 10.02.2011 klo 19:38:00

Teemu
Tricky tree

Poissa Poissa


Vastaus #127 : 11.02.2011 klo 09:14:31

Teemu

Joo, median hehkutuksissa kyllä.
Mutta ainakin itellä ja likipitäen kaikilla, joiden kanssa asiasta aikanaan tuli puhuttua, oli alusta alkaen ajatus ja päähänpinttymä, että Tuomo nimenomaan oli veljeksistä se lahjakkaampi. Teemu nousi ikäänkuin "puolivahingossa" niillä kahdella Klubinkaatomaalillaan median hehkuttamaksi suurlupaukseksi lentelemään raybanit päässä kaulukset tärkättynä AT-areenan pääkatsomon katolle.
Tri Pe

Poissa Poissa


Vastaus #128 : 11.02.2011 klo 10:42:51

Joo, median hehkutuksissa kyllä.
Mutta ainakin itellä ja likipitäen kaikilla, joiden kanssa asiasta aikanaan tuli puhuttua, oli alusta alkaen ajatus ja päähänpinttymä, että Tuomo nimenomaan oli veljeksistä se lahjakkaampi. Teemu nousi ikäänkuin "puolivahingossa" niillä kahdella Klubinkaatomaalillaan median hehkuttamaksi suurlupaukseksi lentelemään raybanit päässä kaulukset tärkättynä AT-areenan pääkatsomon katolle.

Täysin sama. Lisäksi Teemun hyökkäävämpi pelipaikka varmasti vaikutti siihen että häneen kohdistui enemmän huomiota. Urheilulehtihän teki jokunen vuosi sitten jutun jonka otsikko oli tyyliin "Suomifutiksen tulevaisuus" tai jotain, juttua oli Teemun lisäksi muistaakseni P. Hetemajsta ja parista muusta jannusta.


Täällä Tricky Treen mainitsema HJK:n kaato: http://www.youtube.com/watch?v=68vYNa_FV0M
Ostrov

Poissa Poissa


Vastaus #129 : 11.02.2011 klo 11:10:53

Tämä kausihan on FC KooTeePee:n "kolmivuotissuunnitelman" viimeinen vuosi. Ja suunnitelman päämääränä on paluu Liigaan. Mitään muuta ei ole seurasta ilmoitettu ja uskon että joukkue tulee taistelemaan sijoista 1-4. Materiaali ei ole laaja ja kovaa loukkaantumissumaa se ei kestä mutta sellaisia paskanippuja tässä sarjassa on että viime kaudesta (lähes kaikilla mittareilla seuran historian pohjanoteeraus) parantamisen pitäisi olla helppoa.

Kova hinku tuntuu Turusella muualle olevan ja onhan se jalkapalloammattilaisen leikkiminen uskottavampaa jossain muualla kuin kotikonnuilla vaikka saisi samoja taskurahoja korvaukseksi.

Kotka on tosiaan mennyt 2008 vuodesta koko ajan alaspäin vaikka seura operoi viime kaudella yhdellä divarin suurimmista budjeteista. Asioita tunnutaan tehtävän oikein (valmennus, joukkueen runko säilynyt jne) mutta urheilulliseen suorittamiseen se ei näytä nyt siirtyvän. 

Vokaalien sivuilta kausijulkaisusta löytyi muuten johdon suulla tavoitteesta seuraavaa:

Lainaus
”Marraskuussa 2009 FC KooTeePee ry:n uusi hallitus asetti tavoitteeksi
nousun takaisin Veikkausliigaan 1-3 vuoden sisällä. Olemme
siis matkalla kohti tavoitetta. Kuluneella kaudella joukkue kärsi
paljon loukkaantumisista, joista suuri osa vaati kuukausien
toipumis- ja kuntouttamisajan”.
gyrano

Poissa Poissa


Vastaus #130 : 11.02.2011 klo 14:48:19

KooTeePeen käyrähän on ollut laskeva kaudesta 2006 lähtien.

2006 sija 11
2007 sija 12
2008 sija 14
2009 sija 5 (ykkönen)
2010 sija 7 (ykkönen)

Toivottavasti käyrä lähtisi nousuun... Jostain pitäisi kaivaa futiksen sininen pilleri KooTeePeelle!

Itse asiassa tässä kun vanhoja kaiveli, niin vastaan tuli omat "kirjanpidot" KooTeePeestä ja alkoi muistelemaan niitä hyviä aikoja...

Ensimmäinen jalkapallopeli jossa tietää olleensa oli joskus ihan pikkupentuna ja silloin keskityin lähinnä kaverin kanssa keräämään tupakantumppeja katsomon alla nuotioksi. Se ilo loppui kun joku ei tykännyt nuotiosta puukatsomon alla :)

Ensimmäinen "moderni" peli jonka muistan tasan tarkkaan nähneeni oli KTP.n ensimmäinen kotipeli kaudella 1994 joukkueen noustua takaisin ykköseen (vuosi on epävarma, mutta eka peli pelattiin hiekalla ja kavereiden kanssa mentiin katsomaan). Siitä eteenpäin onkin seurattu tiiviisti KTP/KotkanTP/KooTeePee pelejä.

Rankkasinpa oman mielipiteeni parhaista kausista tällä aikavälillä (oma näkökulma).

1.) kausi ykkösessä 2001. Etenkin nousun ratkaissut Jokeri peli, jossa Kimi tekaisi 3 maalia on syöpynyt mieleeni.
2.) Kausi 1999. Ensimmäistä kertaa liigassa (vaikka nimen perkele menivätkin vaihtamaan).
3.) Kausi 1998. Nousu liigaan joukkueella joka pullisteli kotkalaisia nykyajan "legendoja".
4.) Kausi 2004. Upea tunnelma ja kuulutus "tiivistäkää katsomoissa" oli jotain mitä kaiholla muistelee! Oliko TP-47 peli?
5.) Kausi 2001. Vaikka vain kakkosessa, niin Rautiainen, voittoputki kotona, Koparit peli ja nousu ykköseen.
6.) Kausi 2005. KooTeePee ehkä "uransa" huipulla. Tunnelmaa ja hyvää peliä. Parempi "säkä" ja mitali olisi ollut mahdollinen.
7.) Kaudet 1994-1997 Ykkösessä. Kotkalainen kokoonpano ja hyvää peliä.
8.) Kausi 2003. Pikapikaa koottu joukkue joka tuomittiin divariin. Paatelaiset ja Koskela tekivät kauden!
9.) Kausi 2002. Vaikka "pudottiin" oli silti kiva istua katsomossa.

Nuo olivatkin niitä ilon vuosia

10. Kausi 2006. Jotenkin homma alkoi lähtemään lapasesta ja kiinnostus tuntui loppuvan kaikilta osapuolilta?
11. Kausi 2007. Lopun alku alkoi häämöttämään. Pukki ainoa ilo koko kaudella.
12. Kausi 2009. Hetken aikaa oli itsellä ajatus, että tästä vielä noustaan. No KTP.kin tipahti kolmoseen, joten eipä sittenkään.
13.) Kausi 2000. KotkanTP.n nousu ja tuho. Viimeiseen asti istui katsomossa ja odotti ihmettä :(
14.) Kausi 2008. Joukkue "pudotettiin" ykköseen. No putoaminen oli selviö jo keväällä. Ainoastaan KTP.n pelit kakkosessa pelastivat jollakin tavalla kesän.
15.) Kausi 2010. Kun ei kiinnostanut, niin ei... Puolet peleistä jäi näkemättä ja tästä seuraava askel omalle kohdalle on jättää kokonaan jalkapallokatsomot. Toivotaan, että kesä 2011 toisi innostuksen takaisin Kotkaan ja omaan päähäni!

« Viimeksi muokattu: 11.02.2011 klo 14:52:59 kirjoittanut gyrano »
Ostrov

Poissa Poissa


Vastaus #131 : 11.02.2011 klo 15:30:15

Lainaus
KooTeePeen käyrähän on ollut laskeva kaudesta 2006 lähtien.

2006 sija 11
2007 sija 12
2008 sija 14
2009 sija 5 (ykkönen)
2010 sija 7 (ykkönen)

Toivottavasti käyrä lähtisi nousuun... Jostain pitäisi kaivaa futiksen sininen pilleri KooTeePeelle!

Tosiaan viiden vuoden alamäki menossa. Näytti kyllä 2008 lopussa, että koko taru loppuu tippumiseen.
kluru

Poissa Poissa


Vastaus #132 : 11.02.2011 klo 18:32:28

FC Lahti - FC KooTeePee 1-2 FT.
gazzetta

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1927


Vastaus #133 : 13.02.2011 klo 15:06:13

Tosiaan viiden vuoden alamäki menossa. Näytti kyllä 2008 lopussa, että koko taru loppuu tippumiseen.

Hyppösen poissaolon mittainen alamäkihän tuo oli ja viime kaudella se pysäytettiin. Jos nyt alkavalla kaudella on hyökkääjiä ehjänä enemmän  kuin 0, niin sijoitus tulee nousemaan tuonne 1-3 paikoille.
Tri Pe

Poissa Poissa


Vastaus #134 : 13.02.2011 klo 17:27:08

Hyppösen poissaolon mittainen alamäkihän tuo oli ja viime kaudella se pysäytettiin.

Millä perusteella? Sijoitus ainakin oli edellistä kautta huonompi.
gazzetta

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1927


Vastaus #135 : 13.02.2011 klo 18:00:39

Millä perusteella? Sijoitus ainakin oli edellistä kautta huonompi.
Toki sijoitus oli pettymys. Näen vain valmentajan roolin erityisen tärkeänä tässä kohtaa. Pelaajat tuntuvat nauttivan pelaamisesta ja toiminta näyttää ulospäin olevan valmentajan hallinnassa. Tuntuu myös siltä, että koko ajan tehdään oikeita asioita, joka ajan kanssa tuo myös menestystä. Tietenkään sormia napsauttamalla vuosien tuhotyö ei paremmaksi muutu, mutta tärkein muutos on nyt tehty ja valmennus saatu riittävälle tasolle. Tämä ei tietenkään näy suoraan pisteissä, jos vuosikausia pelataan vaikkapa ilman maalintekijää, kuten Kotkassa on tehty.
Suurin syy viime kauden kesällä alkaneisiin vaikeuksiin olivat ilmiselvästi avainpelaajien loukkaantumiset. Tämä ei kuitenkaan poista sitä tosiasiaa, että kokonaiskuvassa suunta kääntyi ylöspäin.
 Vastakkaisena esimerkkinä vaikkapa Kautosen aika, jolloin joukkue oli ajelehtiva laiva, joka ei ikinä tulisi pääsemään mihinkään määränpäähän. Myös pelaajien epätietoisuus ja kykenemättömyys suorittaa valmentajan ohjeita välittyi varsin selvästi katsomoon asti. Ehkä kyläjoukkue tarvitsee oman kylän valmentajan? Kuitenkin vaikkapa Pasi Rautianen kävi näyttämässä, että oikea mies voi tulla myös muualta.
Liian pitkään valmentajan merkitystä aliarvioitiin palkkaamalla kaikenmaailman ensikertalaisia harjoittelijoita.
« Viimeksi muokattu: 13.02.2011 klo 18:23:31 kirjoittanut gazzetta »
Tri Pe

Poissa Poissa


Vastaus #136 : 13.02.2011 klo 19:01:17

Olen ehdottomasti samaa mieltä että Hyppönen on oikea mies hommaan ja että hänen kanssaan kannattaa hommaa katsoa pitkällä tähtäimellä. Käsillä on kuitenkin sukupolvenvaihdos jossa uusien pelaajien on astuttava niihin saappaisiin jotka pelaaja-Hyppönen kavereineen onnistui täyttämään liigapaikan arvoisesti jo 1990-luvulla ja uudelleen 2000-luvulla. Heleniuksen ja Laakson lopetettua on Tyyskän, Ikävalkon ja kumppandeiden näytettävä että he ovat yhtä hyviä tai parempia kuin Paakkari, Vilkki, Hyppönen, Pulkkinen, Härmä, Keveri, Pulli, Kauria, Kinnaslampi, Liljeqvist jne. aikanaan. Lisäksi seurajohdon ja koko seuran toiminnan on noustava uudelle tasolle. Olen useasti kysynyt mikä nyt on paremmin kuin kymmenen vuotta sitten?
gazzetta

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1927


Vastaus #137 : 13.02.2011 klo 20:24:21

Olen ehdottomasti samaa mieltä että Hyppönen on oikea mies hommaan ja että hänen kanssaan kannattaa hommaa katsoa pitkällä tähtäimellä. Käsillä on kuitenkin sukupolvenvaihdos jossa uusien pelaajien on astuttava niihin saappaisiin jotka pelaaja-Hyppönen kavereineen onnistui täyttämään liigapaikan arvoisesti jo 1990-luvulla ja uudelleen 2000-luvulla. Heleniuksen ja Laakson lopetettua on Tyyskän, Ikävalkon ja kumppandeiden näytettävä että he ovat yhtä hyviä tai parempia kuin Paakkari, Vilkki, Hyppönen, Pulkkinen, Härmä, Keveri, Pulli, Kauria, Kinnaslampi, Liljeqvist jne. aikanaan. Lisäksi seurajohdon ja koko seuran toiminnan on noustava uudelle tasolle. Olen useasti kysynyt mikä nyt on paremmin kuin kymmenen vuotta sitten?
Kyllähän touhu kautta linjan on mennyt heikommaksi. Jos parhaimmillaan oltiin mitalin syrjässä kiinni tai Cup -finaalissa, niin jotain on aiemmin tehty paremmin. Pahin pohjakosketus on nyt kuitenkin mielestäni nähty ja tilanne on normalisoitumassa. Mikä se "normaali" taso sitten vokaalijoukkueella on, niin se onkin vaikeampi kysymys. Resurssit kuitenkin riittävät johonkin liigan hännille-divarin kärkeen.

Toisaalta voi ajatella, että juniorimylly on tuottanut Tuomo Turusen ja Teemu Pukin, joten tässä kohtaa toiminta on onnistunut. Se vaan ei nykymaailmassa paljon lämmitä sitä kasvattajaseuraa, kun kaverit lähtee heti isompiin ympyröihin. Onko tämä siis liian laadukasta toimintaa, kun parhaat juniorit katoaa maailmalle? Ironista, että juniorimyllystä tulee huippulupaus Teemu Pukki, mutta kasvattajaseura vain painii ikuisten maalintekijäongelmien kanssa ja Teemu tekee maaleja klubille. Vastaavaa tapahtuu tietysti koko ajan ja jokapuolella.
Ostrov

Poissa Poissa


Vastaus #138 : 13.02.2011 klo 23:27:11

Lainaus
Vastakkaisena esimerkkinä vaikkapa Kautosen aika, jolloin joukkue oli ajelehtiva laiva, joka ei ikinä tulisi pääsemään mihinkään määränpäähän. Myös pelaajien epätietoisuus ja kykenemättömyys suorittaa valmentajan ohjeita välittyi varsin selvästi katsomoon asti. Ehkä kyläjoukkue tarvitsee oman kylän valmentajan?

Kautosen aikana suurin ajelehtija oli seurajohto, joka seurasi tilannetta mutta ei tehnyt mitään.
Olisi pitänyt puuttua asioihin jo alkukesästä.
Tri Pe

Poissa Poissa


Vastaus #139 : 13.02.2011 klo 23:30:05

Kyllähän touhu kautta linjan on mennyt heikommaksi. Jos parhaimmillaan oltiin mitalin syrjässä kiinni tai Cup -finaalissa, niin jotain on aiemmin tehty paremmin. Pahin pohjakosketus on nyt kuitenkin mielestäni nähty ja tilanne on normalisoitumassa. Mikä se "normaali" taso sitten vokaalijoukkueella on, niin se onkin vaikeampi kysymys. Resurssit kuitenkin riittävät johonkin liigan hännille-divarin kärkeen.

Toisaalta voi ajatella, että juniorimylly on tuottanut Tuomo Turusen ja Teemu Pukin, joten tässä kohtaa toiminta on onnistunut. Se vaan ei nykymaailmassa paljon lämmitä sitä kasvattajaseuraa, kun kaverit lähtee heti isompiin ympyröihin. Onko tämä siis liian laadukasta toimintaa, kun parhaat juniorit katoaa maailmalle? Ironista, että juniorimyllystä tulee huippulupaus Teemu Pukki, mutta kasvattajaseura vain painii ikuisten maalintekijäongelmien kanssa ja Teemu tekee maaleja klubille. Vastaavaa tapahtuu tietysti koko ajan ja jokapuolella.

Jep, aika samat ajatukset itsellä. Aaltoliikettähän tämä on ollut aina 50-luvun mestaruuksista alkaen (vaikka siis silloin puhutaan luonnollisesti KTP:stä). Joskus notkahdukset ovat johtuneet pitkälti taustoista ja taloussotkuista, joskus pelillisistä ongelmista. Esim. Kotkan TP Oy:n konkurssi oli tilapäinen "kriisi" josta selvittiin koska sen hetkinen kotkalaisrunko oli niin vahva että paluu Liigan onnistui parissa vuodessa. Tietysti tästäkin kriisistä kärsitään edelleen mm. FC KooTeePee vs. KTP tilanteen muodossa... FC KooTeePee:ssä tehtiin hyvää työtä talouden tasapainoittamiseksi Kotkan TP:n fiaskon jälkeen. Urheilullisesta menestyksestä vastasi edelleen tämä 70-luvun kotkalaisrunko ja ehkä tuuriakin oli että päästiin tyhjentämään muutaman lopettaneen seuran konkurssipesää pelaajista. Sitten eväät oli syöty ja edessä oli uusi syöksy vuonna 2008. Nyt pitäisi sitten taas rakentaa homma kasaan hieman erilaiselta pohjalta ja erilaisista palikoista.

edit: Pakko lisätä että menestyksestä 2000-luvulla vastasi paitsi 70-luvun runko, täsmähankinnat niin myös uusien nuorten esiinmarssi joista toki kirkkaimmat tähdet ovat jättäneet laivan.
« Viimeksi muokattu: 13.02.2011 klo 23:38:33 kirjoittanut Tri Pe »
Ostrov

Poissa Poissa


Vastaus #140 : 14.02.2011 klo 09:52:05

Olen ehdottomasti samaa mieltä että Hyppönen on oikea mies hommaan ja että hänen kanssaan kannattaa hommaa katsoa pitkällä tähtäimellä. Käsillä on kuitenkin sukupolvenvaihdos jossa uusien pelaajien on astuttava niihin saappaisiin jotka pelaaja-Hyppönen kavereineen onnistui täyttämään liigapaikan arvoisesti jo 1990-luvulla ja uudelleen 2000-luvulla. Heleniuksen ja Laakson lopetettua on Tyyskän, Ikävalkon ja kumppandeiden näytettävä että he ovat yhtä hyviä tai parempia kuin Paakkari, Vilkki, Hyppönen, Pulkkinen, Härmä, Keveri, Pulli, Kauria, Kinnaslampi, Liljeqvist jne. aikanaan. Lisäksi seurajohdon ja koko seuran toiminnan on noustava uudelle tasolle. Olen useasti kysynyt mikä nyt on paremmin kuin kymmenen vuotta sitten?

Hyppönen on ollut KooTeePee:ltä hyvä valinta 2010. Kaudesta 2011 oli seura myös ajoissa tekemässä sopparia. Viime kauden runko on säilynyt. Joukkue saa toivottavasti vielä leveyttä. Jos suunta ei saa nyt muutosta niin uutta valmentajaa etsimään vaan ihan rohkeasti. Myös seurajohtaja(t) voivat vetää omat päätökset, jos suunta ei muutu.
Olen kyllä aika luottavainen Kotkan puolesta - valmistautuminen näyttää suhteellisen perusteelliselta tässä kohtaa.
« Viimeksi muokattu: 14.02.2011 klo 10:06:34 kirjoittanut Ostrov »
dolphin

Poissa Poissa


Vastaus #141 : 14.02.2011 klo 15:07:31

KooTeePeen käyrähän on ollut laskeva kaudesta 2006 lähtien.

2006 sija 11
2007 sija 12
2008 sija 14
2009 sija 5 (ykkönen)
2010 sija 7 (ykkönen)

Toivottavasti käyrä lähtisi nousuun... Jostain pitäisi kaivaa futiksen sininen pilleri KooTeePeelle!





tee samanlainen käyrä junioreiden osalta. Ovat vielä enemmän suossa..
SeeHerPee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kotkafitba


Vastaus #142 : 14.02.2011 klo 17:44:07

Jos suunta ei saa nyt muutosta niin uutta valmentajaa etsimään vaan ihan rohkeasti. Myös seurajohtaja(t) voivat vetää omat päätökset, jos suunta ei muutu.

Enpä tiedä... Tauriainen, Kautonen ja Marttila olivat kokeiluja, jotka eivät tosiaankaan tuoneet menestystä. Vaikka pelikirjasössötys on kovasti pinnalla, on jalkapallo silti pelaajien peli. Siksi on aina parempi, ettei pelaajia hämmennetä heittämällä joka vuosi pukkariin uutta gurua kertomaan, miten nyt pelataan ja voitetaan. Hyppönen tuntee kaikki kotkalaiset jätkät erittäin hyvin, ja on rohkeasti nostanut ainakin hallipeleihin näitä husuja ja kvistejä. Se on ainoa tapa pärjätä Kotkassa.

Disclaimerina sanon, että tämä koskee siis yllämainitun tason valmentajia. Jos joku Owen Coyle haluaisi Kotkaan ensi kaudeksi, en varmaan vastustelisi. Mutta aika kovat meriitit saa olla, että mun papereissa ohittaa Hyppösen. Kotimaisista Rautiainen ihan persoonallaan, eipä muut.

Samoin kuin Ostrovilla, mullakin on aika luottavainen olo. Nyt jos äijät pysyisivät ehjinä ja saataisiin vielä joku pallonjakelija keskikentälle ja vielä yksi kärkimies, niin eiköhän sarjapaikka ole siinä. Ehkä jopa kunniakas sijoitus kolmen kastissa.
Tri Pe

Poissa Poissa


Vastaus #143 : 14.02.2011 klo 18:16:08

tee samanlainen käyrä junioreiden osalta. Ovat vielä enemmän suossa..

Tai yleisömääristä. Tai liikevaihdosta.

Ostrov

Poissa Poissa


Vastaus #144 : 17.02.2011 klo 19:24:49

Bongasin vokaalien sivuilta.
Hyvää settiä toivottavasti ei jää tähän yhteen kertaan!
Lainaus

NuuskaHuikkanen

Poissa Poissa


Vastaus #145 : 17.02.2011 klo 19:35:22

Viimekertainen puheenjohtajan kirjoitus koskien hämäriä pelaajamarkkinoita oli kyllä mielenkiintoinen. Harmi ettei noita uusia kirjoituksia aina uutisoida etusivulla ja vanhoja arkistoitaisi. Toivottavasti tulevilla uusilla sivuilla tämä toteutettu fiksummin ja kenties mahdollisuus kommentoida.
Ostrov

Poissa Poissa


Vastaus #146 : 17.02.2011 klo 19:46:58

Viimekertainen puheenjohtajan kirjoitus koskien hämäriä pelaajamarkkinoita oli kyllä mielenkiintoinen. Harmi ettei noita uusia kirjoituksia aina uutisoida etusivulla ja vanhoja arkistoitaisi. Toivottavasti tulevilla uusilla sivuilla tämä toteutettu fiksummin ja kenties mahdollisuus kommentoida.

Siis onko näitä kirjoituksia ollut enemmänkin? Lisää tästä hämäriä pelaamarkkinoista jutusta?
Topozero

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kotkan Työväen Palloilijat


Vastaus #147 : 17.02.2011 klo 20:17:05

Viimekertainen puheenjohtajan kirjoitus koskien hämäriä pelaajamarkkinoita oli kyllä mielenkiintoinen. Harmi ettei noita uusia kirjoituksia aina uutisoida etusivulla ja vanhoja arkistoitaisi. Toivottavasti tulevilla uusilla sivuilla tämä toteutettu fiksummin ja kenties mahdollisuus kommentoida.

Tähän sama. Mä muistan sadantonninkaavake otsikolla hyvän tekstin. Ei vaan ole arkistoituna mihinkään.
« Viimeksi muokattu: 17.02.2011 klo 20:19:31 kirjoittanut Topozero »
NuuskaHuikkanen

Poissa Poissa


Vastaus #148 : 17.02.2011 klo 20:35:19

Siis onko näitä kirjoituksia ollut enemmänkin? Lisää tästä hämäriä pelaamarkkinoista jutusta?
Oli siitä viime kauden tapauksesta missä pelaaja-agentti näiltäkin foorumeilta ja kymen sanomista vaati poistaa viestit, jotka koski testipelaajaa mikä ei ikinä tainnut saapua edes kotkaan.
BlueSky

Poissa Poissa


Vastaus #149 : 18.02.2011 klo 09:57:38

Oli siitä viime kauden tapauksesta missä pelaaja-agentti näiltäkin foorumeilta ja kymen sanomista vaati poistaa viestit, jotka koski testipelaajaa mikä ei ikinä tainnut saapua edes kotkaan.

Nimimerkki italia1958 tunsi suurta tuskaa kun forumistit mollasivat suojattiaan Ramzi Belkacemia.

http://futisforum2.org/index.php?action=profile;u=26893;sa=showPosts

 
Sivuja: 1 ... 5 [6] 7 ... 26
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa