FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
12.02.2026 klo 22:36:59 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: [1] 2
 
Kirjoittaja Aihe: Kakkonen lohko C  (Luettu 5575 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Juurikasvu

Poissa Poissa


: 14.07.2006 klo 20:56:13

Avataan tämäkin... GBK näyttää karkaavan, ehkä hyvä niin ,ainakin haluavat ykköseen! OLS on siellä ollut, ei satsauksia. Kemi lienee liian pieni kylä ,kun naapuri Tornio nappaa parhaat päältä. Seinäjoki tarvitsisi ykkösen porukan, yhteistyöllä eli yhteisellä joukkueella se olisi onnistunutkin, mutta se yhteistyö!
Lapua taitaa vihdoin pudota, samoin Korsholm jollei saa pian apuja, Kraft noussee ylöspäin, OPS tarvii parempia apuja AC:lta, TUS parantanee taas loppua kohden. Veikkaan putoajiksi kuitenkin Virkiä,OPS ja Korsholm. Aika näyttää... Kuka muuten vaihtaa ensin koutsia?
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 15.07.2006 klo 10:53:23

Tänään mielenkiintoisia otteluita. JBK ja TP ratkovat kumpi jatkaa taistelua sarjan kärkipäässä, kuten myös Sepsi ja Kemi ,jokohan Kemi pääsee samalle tasolle kuin cupissa, nyt olisi hyvä mahdollisuus vastahyökkäyspeliin ja kerroin 2,45 houkuttelee. OLS ottanee "pakkopisteet" Korsholmilta, joka lähtee puolustamaan tasuria. Mielenkiintoinen on myös Rovaniemen koitos, Lynx siirtyy voitolla ylempään keskikastiin, OPS on ollut selvä alisuorittaja ja huhuiltu onkin valmentaja Molinin potkuilla. Harjoituskaudella OPS vei Lynxiä mennen tullen vieraissa 1-4 , Miika Juntusen hääriessä maestrona kentällä, liekö tänään mukana? Mikäli pistetuliaisia ei OPSille tästä tule, voi joukkue miettiä hyvinkin tarkkaan jatkoaan, jos sarjapaikka aiotaan säilyttää.
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #2 : 15.07.2006 klo 16:12:06

Kirjoittelen näköjään itsekseni, no ei se mitään. Tuon Kemin arvelin hyvin ,ainakin tilanne 0-1, mutta ompahan OPS liekeissä. AC:ssä pari vuotta sitten pelannut Mikko Ollikainen avannut hanat, sitten M.Pietilä ja O.Luoma-aho ja tilanne 0-3. JBK yllättävän ylivoimainen.
Sakallio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Rauno Ojasen puoliaikaomena


Vastaus #3 : 16.07.2006 klo 08:48:43

OLS vei eilen FC Korsholmia 4-1. Itse saavuin paikalle vartin pelin jälkeen ja siinä vaiheessa Korsholm oli siirtynyt 0-1 johtoon. Peli oli vielä jonkin aikaa tasaista ja kummallakin joukkueella oli omat paikkansa tehdä maali. Siekkisen Tommin tehtyä OLS:lle tasoituksen kentällä ei ollut kuin yksi joukkue. Näin ainakin ensimmäisellä jaksolla. Siekkinen oli yksi pirteimmistä OLS-pelaajista sinä aikana, kun oli kentällä. Nopeus tekee ihmeitä, mutta viimeistelyssä ja röyhkeydessä tilanteisiin menossa on paljon parannettavaa. Eilenkin hänellä oli ainakin ainekset hattrickiin, mutta turha röyhkeyden puute ja aikailu tilanteissa esti lisämaalien synnyn.

Jakson loppupuolella OLS sai kulmapotkun vasemmalta lipulta. Kulmapotkun ampui suoraan sisään Palosaaren Petteri Korsholmin maalivahdin ja puolustuksen haparoidessa. Todella suuri virhe puolustukselta. OLS meni johtoon 3-1 yliajalla, kun Palosaari antoi vaparin ja Tuomas Alatalo nousi korkeimmalle. Helppo työ pistää pallo verkkoon. Peli oli viimeistään tässä vaiheessa ohi ja toinen jakson oli aikamoista pelailua.

OLS sai pelistä jobinpostia, kun Jarno Rova loukkaantui ensimmäisellä jaksolla saatuaan iskun kasvoihin. Tarkemmasta vammasta ei ole tietoa, mutta taisihan siitä sairaalareissu tulla. Myös FC Korsholmin pelaaja sai törkeästi kyynärpäästä, kun Vesa Järvitalo tuli vauhdilla tilanteeseen kyynärpää edellä. Onneksi mitään pahempaa ei tapahtunut.

Toisella jaksolla OLS teki vielä yhden maalin, kun Jani Polvinen laukoi pallon sisään maalivahdin käsien kautta. Tilannetta edelsi OLS:n maalintekotilanne, mutta vasta toisesta tilanteesta pallo saatiin sisään. Tämän jälkeen OLS:lla oli vielä tilanteita lisätä johtoa. Olga Laukkanen ampui n. 25 metristä kierteellä pallon ylärimaan ja muutenkin Laukkanen oli pirteä ja teki teräviä nousuja. Maalitiliä hän ei saanut kuitenkaan auki. Samoin Siekkisellä oli muutama läpiajo, josta yhdessä hän olisi päässyt etenemään suoraan, mutta lähti harhauttamaan pakkia ja lopulta laittoi täysin avoimesta maalista metrin ohi. Olipa kaverilla vielä tämänkin lisäksi muita paikkoja, mutta... Järvitalo oli oma itsensä, mutta on häneltä nähty parempia pelejä. Kokonaisuutena peli oli täysin OLS:n hallinnassa eikä voittajasta ollut edes toista puhetta. Korsholm iski välillä vastaan ja prässäsi ylhäältä eikä OLS päässyt avaamaan kunnolla. Siitä huolimatta Korsholmilla on paljon töitä syksyä ajatellen.

Pelistä bongattu myös OLS-huivinen kaveri mustassa pikkutakissa. Potentiaalinen foorumisti?

Toinen oululainen joukkue OPS kävi Rovaniemellä pistämässä Lynxiä päihin. Tulos oli vakuuttava 1-5 OPS:lle. Raportista selvisi, että entinen AC- ja Tervari-peluri Mikko Ollikainen oli tehnyt pari maalia. Muita onnistujia olivat Luoma-aho, Pietilä, Halmet ja Pikkarainen. Paikallaolijat raporttia?
Mazza Ah Tee

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Refleksiiviset käsivirheet


Vastaus #4 : 16.07.2006 klo 12:36:00

Toinen oululainen joukkue OPS kävi Rovaniemellä pistämässä Lynxiä päihin. Tulos oli vakuuttava 1-5 OPS:lle. Raportista selvisi, että entinen AC- ja Tervari-peluri Mikko Ollikainen oli tehnyt pari maalia. Muita onnistujia olivat Luoma-aho, Pietilä, Halmet ja Pikkarainen. Paikallaolijat raporttia?

Pientä tarkkuutta. Toinen Ollikaisen maali on tehty toiseen päähän ja siitä vastasi velipoika Riku, joka edustaa Lynxiä. Ex-Koiria hänkin...
Sakallio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Rauno Ojasen puoliaikaomena


Vastaus #5 : 16.07.2006 klo 12:40:58

Pientä tarkkuutta. Toinen Ollikaisen maali on tehty toiseen päähän ja siitä vastasi velipoika Riku, joka edustaa Lynxiä. Ex-Koiria hänkin...

Eilen, kun viimeksi tarkistin oli maali merkitty Mikolle ja lopputulos oli vielä 0-6. Nyt se on ilmeisesti korjattu.  Ylos
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #6 : 16.07.2006 klo 16:20:10

Vihjeitä vakioon tästä: Tomaattisato oli taas hyvä ja uusia hankintoja pelaajarintamalle tehnyt Kraft klaaraa Ypan, Kiisto voittaa,vaikkei Vepsuapuja tänään saakkaan, ainakaan montaa. TUS voi yllättää tasurilla kun tutut porukat vastakkain, toki lähtökohtana kakkonen.

KESKIVIIKKONA PAIKALLISDERBY OPS-OLS Castren klo 18.30, olen tuolloin Oulussa joten... Paikallislehti mainosti ottelua OPS 80 vuotis juhlapelinä ja olipahan maininta miten seurat saaneet syntynsä. Toinen Ruotsinsuomalaisille ja toinen sit myöhemmin sinivalkovärein. Aivan kuten GBK-KPV. Tartteekohan OLS valmentajan hallita toinen kotimainen?
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #7 : 26.07.2006 klo 21:00:01

Sarja tasoittui viimekierroksen jäljiltä ja Virkiäkin heräilee, Nigerian avut vihdoin tositoimissa, Virkiä ottaa vielä monta pistettä, mutta tuleeko herääminen liian myöhään ???Sarjan kärjessä OLS ja GBK ratkovat nousijan paikan, Pietarsaaresta tihkuneiden viestien mukaan JBK oli "sikaillut" itsensä ulos pelistä OLSia vastaan. Seinäjokisista mainitsin jo aiemmin että liian pieni kylä kahdelle kakkosen porukalle, kun Virkiäkin tahtoo pitää omansa ja valuupa hyviä pelimiehiä myös Vaasaankin kuten Lampi ja Ylinen. Mikäli Sepsi ottaa kuokkaan JBK:lta, tulee loppukaudesta vaikea. Virkiän kaveriksi kolmoseen liittynee vihdoinkin Korsholm , ainainen hissijoukkue. TUS taistelee vielä , OPS:n pelikin kulkee , samoin Närpiön. Alaspäin tullee YPA, Lynx ja Sepsi , joidenka kanssa TUS taistelee sarjapaikan uusimisesta. Lauantain matsien veikkaus OPS- Virkiä 1x, Sepsi - JBK 2, Kemi-Korsholm 1x, GBK-Lynx 1, OLS - TP Seinäjoki 1. ;)
Sakallio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Rauno Ojasen puoliaikaomena


Vastaus #8 : 29.07.2006 klo 20:42:08

Kävin tänään katselemassa osia Oulussa pelatuista lohko C:n peleistä ja tässä jotain niistä:

OPS-jp - Virkiä 3-0 (2-0)

Tulin paikalle, kun peliä oli pelattu n. 35 minuuttia ja peli oli 2-0. Pires oli tehnyt kaksi maalia, joista toisen Janne Kauppilan loistavasta syötöstä. Virkiä oli ensimmäisen jakson lopun todella heikko eikä OPS:kaan mikään ihmeellinen ollut. Tauolle lähdettiin 2-0 lukemissa.

Toiselle jaksolla Virkiä hieman terästäytyi, mutta täytyy sanoa vain hiukan. Se sai muutaman paikan, mutta OPS:n maalissa pelannut Mikko Siivikko torjui paikat taidolla sekä pienoisella onnella. OPS ei paljoa enää saanut aikaan toisella jaksolla ja peli oli oikeastaan aikamoista pelailua. Jakson loppupuolella Pires teki kolmannen maalinsa ja siirsi OPS:n 3-0 johtoon. Virkiällä oli mukanaan kaksi tummahipiäistä kaveria ja yksi istui katsomossa. Mitään ihmeellistä nämä eivät esittäneet, mutta joukkueen paras maalipaikka tuli juuri tälle toisella kaverille. Tsemppiä Virkiälle Kolmoseen. Sitä tulette tarvitsemaan.

OPS tänään: Siivikko, Halmet,Meriläinen, Korhonen, Äijälä, Pietilä, Ollikainen, Kauppila, Pikkarainen, Pires, Hyvärinen

Toinen peli oli OLS - TP-Seinäjoki 1-3 (1-2)

Tulin tähänkin peliin myöhässä noin vartin pelin jälkeen ja peli oli 0-2 vieraille. TP oli ollut alussa kuulemma tosi hyvä ja oli siirtynyt ansaitusti johtoon. Kun tulin paikalle, OLS vei peliä ja hallitsi loppujaksoa. TP iski välillä ja sai aikaan ihan hyviä sommitelmia ja pallon maalinkiin, mutta tilanne oli paitsio. OLS kavensi puolen tunnin pelin jälkeen, kun Tommi Siekkinen sai laidalta pallon boksiin ja otti sen haltuun, pudotti jalkoihin ja laukaisi siitä suoraan maaliin. Kauden kahdeksas maali Siekkiselle. Muuta ei oikeastaan tapahtunutkaan enää ensimmäisellä jaksolla.

Toisella jaksolla OLS tuli hurjasti päälle alussa ja Palosaaren Petteri ampui vaparin n. 20 metristä yläriman ja maalivahdin selän kautta maaliviivalle, josta TP sai viime hetkillä pelastettua pallon pois. OLS oli muutenkin useita hyviä maalintekotilanteita ja taisi olla muutama tolppakin, mutta lisämaaleja ei syntynyt. Kulmiakin saatiin, mutta Polvisen päätä ei löydetty tai jos löydettiin tilannetta edelsi rike. OLS:n viimeistelyn heikkoutta. TP sai myös tilanteita ja OLS:n painostuksen keskellä se myllytti OLS:n rangaistusalueen sisällä yhtämittää noin minuutin saaden useamman maalitilanteen. Niistä OLS selvisi suoraan sanottuna onnella, mutta pelin kääntyessä loppua kohti TP iski vastaan ja pallo oli maalissa. Siinä taisivat samalla mennä OLS:n haaveillut GBK:n saavuttamisesta.
« Viimeksi muokattu: 29.07.2006 klo 20:46:19 kirjoittanut Sakallio »
Qualix

Poissa Poissa


Vastaus #9 : 30.07.2006 klo 10:29:39

Ihmeen vaikeaa oli kyllä eilen OLSin peli. Luistinseura nukkui ottelun alun ja TP ratkaisi ottelun jo ensimmäisen vartin aikana. Joukkue heräsi vartin jälkeen TP:n iskettyä toisen maalinsa, mutta senkin jälkeen jotain jäi pelistä puuttumaan. Peli oli hermostunutta ja kaksinkamppailut hävittiin. Toki joukkueella oli mukana myös huonoa tuuria mm. yksi hylätty paitsiomaali ja muutama tolppa.
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #10 : 31.07.2006 klo 20:59:59

Pohjoisen lohko alkaa selkiytyä turhankin aikaisin, oikeastaan sarjassa "taistellaan" enään kolmannen putoajan kohtalosta. Virkiä ja Korsholm vaihtanevat alaspäin ja GBK ylöspäin sarjaa. Kuntopuntari osoittaa Kiiston,Sepsin ja Lynxin tuloa hurjaa vauhtia alaspäin, kun taas OPS, TUS ja Kraft napsivat hyvää tahtia pisteitä. Keskiviikkona käydään taas kiihkeä kierros, jossa OPS saa vieraakseen ylivoimaisen sarjajohtajan, OPS:n mahdollisuudet piilevät mahdollisissa AC vahvistuksissa ja GBK:n ylimielisessä asenteessa, jota ainakaan vielä ei ole ollut havaittavissa, jopa OLS leirissä pidettäneen peukkuja naapurille :ylos:JBK "lahjoittanee" pisteet Kiistolle , siitä siis hyvä pitkäveto vinkki. YPAN ja Kemin koitos on taas kissa hiiri leikkiä, mutta Suomen cupin jatkoa odottavan Kemin on syytä teroittaa kissan kyntensä myös sarjaan tai loppukaudesta tulee vaikea ???Korsholm tarttunee pienoiseen oljenkorteen voittamalla Virkiän ja Kraft nuijii alavireisen Sepsin.

Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #11 : 05.08.2006 klo 16:13:46

Tiukkaa vääntöä keskikastissa ja putoamisviivassa. Virkiä hallitsee, mutta Ypa tekee maalit, Ypan puolustus hyvä! Tuossa muutaman kymmenen kilsan päässä Sepsi-OPS tasaisesti 1-1, Sepsin maalintekijästä en saanut selvää, mutta OPS:n maalin tehnyt Ollikainen.
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #12 : 05.08.2006 klo 16:32:33

Tiukkaa vääntöä keskikastissa ja putoamisviivassa. Virkiä hallitsee, mutta Ypa tekee maalit, Ypan puolustus hyvä! Tuossa muutaman kymmenen kilsan päässä Sepsi-OPS tasaisesti 1-1, Sepsin maalintekijästä en saanut selvää, mutta OPS:n maalin tehnyt Ollikainen.
Sepsi mennyt 2-1 johtoon... tietää OPS:lle tukalia aikoja...
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #13 : 05.08.2006 klo 17:14:46

Tiukkaa vääntöä keskikastissa ja putoamisviivassa. Virkiä hallitsee, mutta Ypa tekee maalit, Ypan puolustus hyvä! Tuossa muutaman kymmenen kilsan päässä Sepsi-OPS tasaisesti 1-1, Sepsin maalintekijästä en saanut selvää, mutta OPS:n maalin tehnyt Ollikainen.
Tulihan se maalikin sieltä, mutta ei riittänyt ja Ypa saakin kiittää maalivahtiaan ,joka piti joukkuetta pystyssä, hyvä taistelu pojilta , mutta ei vieläkään pisteitä! Sepsi kuitenkin voitti...
BStokes

Poissa Poissa


Vastaus #14 : 05.08.2006 klo 18:58:20

 ??? Nyt on kyllä Juurikasvulla okuläärit sumussa tai tiedotuskanavat nousuhumalassa 8). Ypahan sitä peliä vei, eikä Ypan maalivahdin tarvinnut juuri peliin puuttua. Virkiä teki maalin lähestulkoon ainoasta vastahuökkäyksestään. Muut paikat olivat onnettomia kaukolaukauksia.
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #15 : 05.08.2006 klo 19:59:57

??? Nyt on kyllä Juurikasvulla okuläärit sumussa tai tiedotuskanavat nousuhumalassa 8). Ypahan sitä peliä vei, eikä Ypan maalivahdin tarvinnut juuri peliin puuttua. Virkiä teki maalin lähestulkoon ainoasta vastahuökkäyksestään. Muut paikat olivat onnettomia kaukolaukauksia.
No ei se hääviä ollut ypan peli! Ja aika paniikkia lopussa... :-[
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #16 : 27.08.2006 klo 21:53:39

OPS pelasi hienon toisen jakson , peräti 6-0, eilen. Tänään toinen oululainen OLS teki melkoisen mahalaskun Teerijärvellä 4-1 pataan ,taisi olla Teerijärven maaliennätys tälle kaudelle, ketä siellä OLS:sta oikein pelasi ???
Kraft otti odotetusti JBK:lta pisteet, Kiisto venyi tasapeliin, ja varsinainen pommi tuli Kokkolasta , jossa PS Kemi haki täyden potin Ylos OLS:n pari turhaa puppelointia ja taas oltaisiin oltu nousutaistossa, mutta onko se ollut edes todellinen tavoite? TUS nousi mukaan taisteluun sarjapaikasta ja näin Lynxin on otettava Virkiän lisäksi viimeaikoina huonosti pelanneelta JBK:lta täysi potti, ettei Korsholm tai TUS livahda ohi paremman loppuohjelman turvin. OPS klaaraa itsensä kuiville, saahan se kotiin vielä TUSsin ja Lynxin ???
lammaspaimen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Kiisto 1904 Vaasa


Vastaus #17 : 27.08.2006 klo 22:48:28

...Kiisto venyi tasapeliin...

Ottelutapahtumien perusteella se oli TP kun tasapeliin venyi - tasoitusmaali aivan ottelun lopussa. Kiisto oli alkua lukuunottamatta hyvin pelissä mukana ja sillä oli 1-0 tilanteessa paikat tehdä toinen maali ja ratkaista ottelu. Toki TP:lläkin oli paikkansa ja tasapeli oli pelitapahtumiin nähden ansaittu tulos.

Kiisto ei ilmeisesti loppupeleihin pahemmin Vepsulta apuja saa, ottelut ovat päällekäin ja siirtoraja menee umpeen. Vaan eipä sillä ole niin väliä. Tämän päiväisen esityksen perusteella mitään tappioputkea ei ole luvassa ja Kiisto säilyttänee sarjapaikkansa helposti.

Lampi jos saisi jostain työmoraalia ja asennetta tekemiseensä, niin eväät riittäsivät korkeammallekin. Tekee pahaa kattoa jätkän seisoskelua ja kassien raapimista. Vaan onhan tuo pelannut ihan hyvin noinkin...
JMP

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tervarit


Vastaus #18 : 28.08.2006 klo 10:55:41

7 peliä jäljellä ja taulukko näyttää tältä:

Koodia:
Närpes Kraft 19 7 4 8 28 - 31 25 
Kiisto 19 7 3 9 34 - 35 24
OPS-jp 19 6 5 8 28 - 26 23
Lynx 19 5 7 7 36 - 42 22
FC Korsholm 19 4 4 11 22 - 44 16
TUS 19 4 4 11 24 - 50 16
Virkiä 19 0 0 19 10 - 68 0


Eiköhän tässä putoajat ala jo olla aikalailla selvillä. Se, että Korsholm tai TUS saisivat jonkin edellä olevista kiinni vaatisi loppukaudelta todella hyviä otteita ja toisaalta aikamoista pupellusta edellä olevilta.
Qualix

Poissa Poissa


Vastaus #19 : 28.08.2006 klo 12:44:34

Kyllä tuossa Lynxillä on vielä tiukat paikat edessä. Eilisen OLS voiton perusteella ainakaan TUS ei ole vielä luovuttanut sarjapaikkaansa.
Viikinki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Viikingit


Vastaus #20 : 03.09.2006 klo 23:23:22

Kokkolassa pelataan ensi kaudella varmasti Ykköstä. GBK nousee, mutta KPV:llä on vielä tekemistä putoamisrajan karistamiseksi. Mielenkiintoista kuinka nämä seurat vuorottelevat Ykkösessä.
pallopoika

Poissa Poissa


Vastaus #21 : 04.09.2006 klo 15:14:27

heinäpään reuna



Joined: 08 Jun 2005
Posts: 38

   
PostPosted: Mon Sep 04, 2006 8:50 am    Post subject:    Reply with quote Ilmoita asiaton viesti
Pakko ottaa ja kirjoittaa. Selasin OLS:n sivuja ja luin kakkosvalmentaja Sorvojan kommentin eilisestä ottelusta. En nähnyt itse peliä joten en voi asettaa kyseenalaiseksi tai todistaa todenperäisyyttä lauseen johdosta. Kysymys oli kahdesta uudesta pelaajasta; Miika Takkula sekä Juho Meriläinen. Se menee sanatarkasti näin: "Ihan hyvin pelasivat, kun ottaa huomioon,kuinka monessa harjoituksessa ovat olleet mukana". Heh heh. Ajatelkaa miten pelaavat sen jälkeen kun ovat harjoitelleet vähän pitempään hra Salmen ohjeistuksella. Pelaajien kehityksen kannalta olisi parasta nyt "loukkaantua" ja välttää harjoittelu. Heh Heh Heh Big Grin rolleyes Pelisukka. Jos olet vielä hengissä ota kantaa. Huumorilla.
Back to top    
View user's profile Send private message

Et tämmöistä ykkös topiikin puolella. Onkohan "Pelisukalla" pitkä pelikielto topiikeille vai menikö mielenkiinto asioihin Suonperän siirryttyä etelä-suomeen, taisivat olla "kavereita" ;D ;)
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #22 : 09.09.2006 klo 17:48:18

Tärkeä putoamismatsi Rollossa Lynx-Korsholm, mikähän lopputulos, tkstv näyttää 0-0 puoliaikaa ???

Ahaa, siis 0-2 lopputulos, menee jännäksi ??? Myös TUS tulee vielä ja OPS:lla ,sekä Lynxillä tiukkaa sarjapaikan uusimisen suhteen ???
« Viimeksi muokattu: 09.09.2006 klo 17:52:36 kirjoittanut Juurikasvu »
Kutvonen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valioliiga-RoPS


Vastaus #23 : 09.09.2006 klo 17:51:21

Tärkeä putoamismatsi Rollossa Lynx-Korsholm, mikähän lopputulos, tkstv näyttää 0-0 puoliaikaa ???
Palloliiton mukaan Korsholm johtaa 2-0, maalintekijöinä Bosilkov ja Stefanov.
Juurikasvu

Poissa Poissa


Vastaus #24 : 09.09.2006 klo 17:54:18

Palloliiton mukaan Korsholm johtaa 2-0, maalintekijöinä Bosilkov ja Stefanov.
Uusia Suomalaisia taas ???
Kävin männä viikolla Vaasassa ja olisivat tyytyväisiä jos Lynx lentäisi sarjasta >:(

 
Sivuja: [1] 2
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa