Erkki Rapala
Poissa
|
 |
Vastaus #200 : 05.05.2011 klo 09:58:31 |
|
Tällainen tervehdys lähti tänään tähän osoitteeseen: Kimmo Piispanen Uusikatu 30 a4 90100 Oulu Otetaanpa ihan talteen. Saadaan hauskaa hupia, kun kerrot livenä sitten esim. poliisitutkimuksista. Firman poikain kanssa voidaan grillailla ja areksen kanssa Klubilla naureskella tyhmyydellesi. 
|
|
|
|
|
Boris Pugo
Poissa
|
 |
Vastaus #201 : 05.05.2011 klo 10:32:39 |
|
Otetaanpa ihan talteen. Saadaan hauskaa hupia, kun kerrot livenä sitten esim. poliisitutkimuksista. Firman poikain kanssa voidaan grillailla ja areksen kanssa Klubilla naureskella tyhmyydellesi.  Ei terveisten lähettäminen ole rikos. Toimitusjohtaja ulostekirjeestä: Ensin masensi, nyt jo naurattaa Markku Ulander Julkaistu: 08.05.2011 17:35, päivitetty: 08.05.2011 19:11 Kommentteja ()
Toimitusjohtaja Kimmo Piispaselle lähetetty tuliainen Espoosta osoittautui ihmisen ulosteeksi. - Eilen kannoin toimistolla työhuoneeseeni ison pinkan postia ja niitä siinä rauhassa availin. Sieltä kirjepinon joukosta sitten löytyi tämä nyt jo varsin kuuluisa lähetys, Piispanen kertoo. - Se oli päältä päin normaalin näköinen, sellainen iso valkoinen kirjekuori, jossa oli postimerkkileima Espoosta. Nimeni oli kirjoitettu siihen kuulakärkikynällä pölkkykirjaimin.
- Kun avasin sen, siellä oli iso valkoinen taitettu A3-arkki. Siihen oli niitattu wc-paperia, jossa oli ihmisen ulostetta.
Haiseva yllätys säikäytti.
- Luonnollisesti säikähdin syvästi ja heitin sen saman tien menemään roskiin ja pesin kädet.
Ensisäikähdyksen jälkeen toimitusjohtaja kirjoitti yksityiseen Facebook-profiiliinsa, että arki näyttää alkaneen, sillä hän oli saanut perinteikkään ruskean kirjekuoren laskujen seassa.
- Ensin lähetys masensi ja oli loukkaantunut olo, mutta nyt jo naurattaa. Heikkisen Matti kirjoitti, että waude, jo näin pian! Hänellä kuulemma meni vuosia saada ruskea lähetys ja sen saatuaan Seppo Rounaja oli todennut että se oli merkki kohoamisesta valtionmiesluokkaan, Piispanen nauraa.
Lähettäjästä ei ole mitään tietoa.
- Todella noloa lähettäjän kannalta tällainen. Vähän murheellistakin, että mitä ihmisen mielessä liikkuu kun tuollaista tekee.
Tapaus on harvinainen.
- On erikoista, että joku haluaa näinkin paljon vaivaa nähdä. Olisi vaikka laittanut saman tekstarilla. Olen puhunut muutamien kanssa, eikä heistä kenellekään ole käynyt vastaavaa. En tiedä, että tällaista kauhean usein tapahtuisi.
- Nyt on kuitenkin uusi päivä ja sillä siisti. En ota tästä mitään kontolleni tai arvioimaan että mitä tällä halutaan sanoa. Ei tästä jäänyt mitään traumoja.
Asiasta kertoi ensimmäisenä Kaleva.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 05.05.2011 klo 10:39:01 kirjoittanut Boris Pugo »
|
|
|
|
|
Erkki Rapala
Poissa
|
 |
Vastaus #202 : 05.05.2011 klo 10:35:37 |
|
Ei terveisten lähettäminen ole rikos.
Enhän minä niin ole väittänytkään.. 
|
|
|
|
|
jomi
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Oulu,OPS,ONS.
|
 |
Vastaus #203 : 05.05.2011 klo 20:33:42 |
|
Eli onko näin että kauden aikana saatetaan nähdä AC Oulun riveissä OPA:n pelaajia kuten Pires,Vitao,Tenkula? Missäs muuten Siekkisen Tommi vaikuttaa?Oliko myös OPA:n miehiä?
|
|
|
|
|
Morsianten Keisari
Poissa
Suosikkijoukkue: Hips don´t lie
|
 |
Vastaus #204 : 05.05.2011 klo 20:37:25 |
|
Missäs muuten Siekkisen Tommi vaikuttaa?Oliko myös OPA:n miehiä?
Ruotsissa, Luleå IFK.
|
|
|
|
|
|
|
Litti
Poissa
Suosikkijoukkue: Kyrvänsyylä oot
|
 |
Vastaus #206 : 06.05.2011 klo 15:30:39 |
|
Toivottavasti tuo OPA-yhteistyö ei tuo Tenkulaa/Pirestä edes vierailevaksi tähdeksi ACOn kokoonpanoon tällä kaudella.
Pyh Tuiran Tiikeriä kehiin vaan. Ei kausikorttia avariin todellakaan mutta super subina laidalle viilettämään. ps. en oo Tenkula
|
|
|
|
|
Erkki Rapala
Poissa
|
 |
Vastaus #207 : 06.05.2011 klo 18:56:20 |
|
Pyh Tuiran Tiikeriä kehiin vaan. Ei kausikorttia avariin todellakaan mutta super subina laidalle viilettämään.
ps. en oo Tenkula
Tiikerin päivän kunto ja joukkueen tilanne ratkaisee.. Loukkaantumistilanteen yllättäessä Tenkula on jotain CelikaPajeroa paljon parempi ja halvempi vaihtoehto..
|
|
|
|
|
Antoine Roquentin
Poissa
Suosikkijoukkue: Jatkuvuuden Periaate & J-P Sartren rohtopaukku
|
 |
Vastaus #208 : 06.05.2011 klo 20:26:20 |
|
Tiikerin päivän kunto ja joukkueen tilanne ratkaisee.. Loukkaantumistilanteen yllättäessä Tenkula on jotain CelikaPajeroa paljon parempi ja halvempi vaihtoehto..
Mulla ois ainakin stringien tahriintuminen lähellä, jos Tenku saisi ees muutaman minuutin.
|
|
|
|
|
Vihuri
Paikalla
Suosikkijoukkue: Academic Club Oulu
|
 |
Vastaus #209 : 06.05.2011 klo 20:33:28 |
|
Tenkula ehdottomasti sallittava 
|
|
|
|
|
höylä
Poissa
Suosikkijoukkue: AC Oulu
|
 |
Vastaus #210 : 07.05.2011 klo 08:08:09 |
|
Mulla ois ainakin stringien tahriintuminen lähellä, jos Tenku saisi ees muutaman minuutin. Tenkula ehdottomasti sallittava  Sama 
|
|
|
|
|
Pentti Perusinsinööri
Poissa
|
 |
Vastaus #211 : 07.05.2011 klo 08:13:35 |
|
Joko Tenkula on oppinut keskittämään muuallekin kuin kyökin puolelle?
|
|
|
|
|
Vihuri
Paikalla
Suosikkijoukkue: Academic Club Oulu
|
 |
Vastaus #212 : 07.05.2011 klo 08:38:30 |
|
Joko Tenkula on oppinut keskittämään muuallekin kuin kyökin puolelle?
Mitä väliä? Eiköhän se peli edelleen ole sitä kiskoilla munaravaamista ja paskoja keskityksiä. Eihän Tenkula Oulun pelityyliin sovi edes vähää alusta, mutta kulttipelaajan supersub-esiintymiset olisivat silti kiimaa nostattavia. Kausi 2008 ja käytännössä Tenkulan varaan rakennettu hyökkäyspeli 
|
|
|
|
|
Erkki Rapala
Poissa
|
 |
Vastaus #213 : 07.05.2011 klo 14:27:09 |
|
Kausi 2008 ja käytännössä Tenkulan varaan rakennettu hyökkäyspeli  Ja siitä huolimatta, tai juuri sen takia, taisteltiin vielä syyskuussa sarjan nousukahinoissa.  Tenkuhan on loistava esimerkki siitä, kuinka huonohkolla (:  ) taitotasolla varustettu pelaaja pystyy peräänantamattomalla asenteella ja hirvittävällä nopeudella sekä hyvällä kunnolla raivaamaan itsensä liigapelaajaksi. Tenkula kesällä kentälle ja aijai sentään.
|
|
|
|
|
Hercules
Poissa
Suosikkijoukkue: Laivastonsininen AC Oulu
|
 |
Vastaus #214 : 07.05.2011 klo 14:50:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
andyman
Poissa
Suosikkijoukkue: Tre GB, welcome stadi mut mikähän seura?
|
 |
Vastaus #218 : 08.05.2011 klo 19:54:55 |
|
Ottelun kakkostähti ja oulun paras pelaaja Juho Meriläinen. Tasoitus 90+1, ei kerro ainakaan vielä nousijajoukkueen työmoraalista!
|
|
|
|
|
Boris Pugo
Poissa
|
 |
Vastaus #219 : 08.05.2011 klo 19:55:56 |
|
Huutonaurua Oulun lippulaivalle! 
|
|
|
|
|
Rokrok
Poissa
|
 |
Vastaus #220 : 08.05.2011 klo 20:18:49 |
|
Tasoitus 90+1, ei kerro ainakaan vielä nousijajoukkueen työmoraalista!
Öö?
|
|
|
|
|
Phil Dunphy
Poissa
|
 |
Vastaus #221 : 08.05.2011 klo 20:28:13 |
|
Huutonaurua Oulun lippulaivalle!  Sama  Malinen ulos!! Juna kulkee ja konkurssi odottaa!
|
|
|
|
|
TK
Poissa
Suosikkijoukkue: koko oulun calcio
|
 |
Vastaus #222 : 08.05.2011 klo 21:53:55 |
|
- Olisi vähän kaivattu Frank Jonkea. Hän lähti Arminia Bielefieldin testiin ja saa nähdä palaako vielä meille, pohti joukkueenjohtaja Pasi Moilanen pelin jälkeen.  Saludoille 
|
|
|
|
|
|
|
Mamadou
Poissa
|
 |
Vastaus #224 : 08.05.2011 klo 22:17:58 |
|
Tässä ottelun kooste.
Kiitos mainiosta koosteesta - tasaiselta väännöltä näytti. Etenkin asiantuntijakatsomon selostus lämmitti 
|
|
|
|
|
|
|
|