FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
01.02.2026 klo 06:56:00 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 7 [8] 9 ... 15
 
Kirjoittaja Aihe: Fulham FC 2011/2012 - Premier League Focus  (Luettu 27077 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Buc

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: mökkiläiset


Vastaus #175 : 29.10.2011 klo 19:35:06

Vierasvoittohan sieltä Wiganista napsahti. Otteet kentällä eivät ilmeisesti olleet kovinkaan kaksisia, mutta tärkeitä kuitenkin on voitosta saatavat kolme pistettä. Ehkä joku voi kommentoida otteita jos matsin sattui näkemään.

Torstaina vuorossa olis taas Eurooppa-liigaa puolalaista Wisla Krakovaa vastaan. Revanssin paikka siis kun mökkiläiset meni häviämään pari viikkoa sitten Puolassa. Moussalle punaisen filmanneelle sankarille toivotaan erityisen lämmintä vastaanottoa Craven Cottagelle.
raita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, Fulham


Vastaus #176 : 01.11.2011 klo 10:40:31

Kotimainen liigakin päättyi ja Richard Barroilhet lähti takaisin Lontooseen. Oli kyllä kokonaisuudessaan todella pettymys.

Kaverilla oli raamit kunnossa ja näytti futarilta ja parissa ekassa matsissa yritti ja näytti taistelijalta.

Sen jälkeen joka kerta, kun hän pääsi kentälle, oli todella asennevaivainen ja laiska pelaamaan. Ei todellakaan tullut ikävä nähdä tämän jätkän lähtevän takaisin. Tuolla asenteella ei tule pärjäämään Fulhamissa ollenkaan ja sopimuksen päättyessä päästetään alasarjoihin pyörimään.
2nick

Poissa Poissa


Vastaus #177 : 01.11.2011 klo 15:03:23

Vierasvoittohan sieltä Wiganista napsahti. Otteet kentällä eivät ilmeisesti olleet kovinkaan kaksisia, mutta tärkeitä kuitenkin on voitosta saatavat kolme pistettä. Ehkä joku voi kommentoida otteita jos matsin sattui näkemään.
Tuli ottelu katsottua ja Fulhamin suoritus oli lähes käsittämätön, sillä Wigan oli niin paljon parempi joukkue läpi ottelun (pl ehkä viimeinen 5-10 min kun 0-2: ssa ratkesi). Niin 0-0: ssa kuin 0-1 tilanteessakin Wigan loi ties kuinka monta paikkaa, mutta jotenkin onnistui ne tuhrimaan ja Fulham sitten kuittasi todella harvoista paikoistaan maalit. Ei siis erityisen vakuuttava suoritus, ja vaikea oli uskoa miten Wigan ei tuota peliä pystynyt voittamaan.

Ehkä tuurit sitten kääntyivät Fulhamin kannalta, kun tuntui että Everton-pelissä oli vähän vastaava tilanne toisin päin: silloin Fulham kyllä missasi monen monta tonttia toisella jaksolla kääntää peli, mutta Everton iski hieman puskista yliajalla maalit.
Buc

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: mökkiläiset


Vastaus #178 : 04.11.2011 klo 12:43:48

Siinä maalit eilisestä Eurooppa-liiga matsista.

Sellainen tuloshan sieltä tuli kuin pitikin ja ihan komeita maalejakin. Ylos
Kooname

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Ponnistus


Vastaus #179 : 04.11.2011 klo 13:50:17

Jumalauta Andy on kyllä tikissä! Olipas nätti vaparikuvio tuossa 3-1 maalissakin. Tosin tämä peli nyt pitkin voittaa tälläisin numeroin.
Kooname

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Ponnistus


Vastaus #180 : 06.11.2011 klo 21:03:35

On tuo vaan niin surullista katsottavaa tuo peli. Ekalla jaksolla ensin lepsuillaan pari maalia siimaa, ja kun vihdoin saadaan pelistä kiinni niin maalinteko on käsitämättömän vaikeaa. Suorastaan mahdotonta. Pallo liikkuu hienosti keskialueella ja kuudentoista kulmillekin pääsevät kevyesti, mutta joku helvetin näkymätön muuri siinä on, että eivät saa viimeisiä syöttöjä/laukauksia kohdalleen. Olihan tuossa lopussa jo tragikoomisia tilanteita kun pallo kimpoilee ohi maalin ties mistä, mutta ei kun ei.

Koko alkukauden peli näyttänyt jotenkin "lupaavalta", mutta sellainen pieni loppusilaus tästä puuttuu. Keskikentälle ehkä joku luovempi ja vikkelämpi kaveri kuin D.Murphy? (Jatkan tän kaljupään dissausta), vai laidoilta laadukkaampia keskityksiä? Hughesilla oli epäonnea alkukaudesta loukkaantumisten muodossa, mutta sai joulun jälkeen pelin rullaamaan. Jolilla on nyt ollut suht laadukas miehistö ja hankintojakin sai kesällä tehdä, joten sopii vain toivoa että peli tästä keväällä parantuisi koska näillä esityksillä (etenkin vieraissa, taas) Fulham on putoamistaistelussa.

Harmittaa tuo Grygeran loukkaantuminenkin. Taas on laidalle laittaa jotain Kellya Alas
Buc

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: mökkiläiset


Vastaus #181 : 08.11.2011 klo 21:21:12

Hieno oli kyllä sunnuntaina toinen puoliaika mökkiläisiltä. Harmi vaan kun se jo niin monesti kirottu maalinteko-ongelma tuntuu vaivaavan edelleen. Paikkoja oli vaikka mihin ja Tottenham oli todellakin ongelmissa Fulhamia vastaan. Hyvää peliä koko joukkueelta, mielestäni varsinkin Dembele oli iskussa. Moussa tuntuu olevan aina vaarallinen Spurssia vastaan, viime kauden FA Cupin maali taisi olla yksi kauden komeimpia.

Ilmeisesti Grygera on sivussa "vain" pari kuukautta. No onneksi miehen kausi ei siihen loppunut, niinkin siinä olisi helposti voinut käydä.
raita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, Fulham


Vastaus #182 : 16.11.2011 klo 14:20:31

Bobby sai eilen vihdoin peliaikaa Englannin maajoukkueessa ja Duffikin pääsi viilettämään kentälle kun Irlanti varmisti kisapaikkansa Viroa vastaan.

Itse taas koin aika traagisen onnettomuuden tänään, kun vuosi sitten Sunderland matsin yhteydessä hommaamani loistava muki "London's Oldest Place of Worship FFC est 1879" putosi duunissa lattialle ja meni tuhansiksi paloiksi. Tietenkään mukia ei enää myydä ja nykyiset myynnissä olevat mukit ovat aikalailla rumia...
raita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, Fulham


Vastaus #183 : 25.11.2011 klo 08:20:03

Huomenna sitten Arsenal vs. Fulham. Siinä on sellainen matsi josta olisi mainio ottaa pisteitä.

Saksalainen työkaveri raportoi tänään, että Saksassa on ollut puhetta lehdissä Michael Ballackin saaneen tarjouksen Fulhamista jo viime kesänä ja kuulemma pidetään kaikkein todennäköisimpänä, että hän palaa Englantiin ensi kesänä pelaamaan viimeiset kautensa Englannissa ennenkuin lopettaa.

Vanha mies, mutta huikea pelaaja ja toisi varmasti lisää tehoja Fulhamin keskikentälle.

Simon Skrabb on testissä Fulhamissa.
http://www.veikkausliiga.com/News.aspx?type=&ID=45599
« Viimeksi muokattu: 25.11.2011 klo 09:35:49 kirjoittanut raita »
raita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, Fulham


Vastaus #184 : 28.11.2011 klo 10:45:49

Hiljaista on, lauantaina tuli arvokas piste Arsenalin Emirates stadionilta. Voittokin oli tarjoolla Vermaelenin oman maalin ansiosta, mutta tasuri sieltä loppujen lopuksi tuli.

http://www.101greatgoals.com/videodisplay/arsenal-fulham-15742090/
Buc

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: mökkiläiset


Vastaus #185 : 28.11.2011 klo 16:12:51

Juu hieno tasapeli, tosin vähän jäi harmittamaan kun voittokin oli omissa käsissä. Ihan hyvää peliä kuitenkin mökkiläisiltä, varsinkin Schwarzerin ja Etuhun esitykset olivat mieleen.
Billy the Badger

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ФК «Вітрила» Сілтавуоренранта


Vastaus #186 : 28.11.2011 klo 20:11:43

Etuhu on kyllä kivasti pistänyt kaksi MotM-esitystä peräkkäin ja vielä vierasmatseissa. On toki näytön paikka Sidwellin ollessa poissa, että saa itse siirryttyä tammikuussa/paikan avauksesta. Hyvä tasapeli, voittokin olisi toki ollut mahdollinen mutta pisteeseen voi olla tyytyväinen. Ruiz alkaa vihdoinkin näyttää kunnon pelimieheltä.
Kooname

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Ponnistus


Vastaus #187 : 06.12.2011 klo 00:18:33

Vähän oli niin ja näin peli. Toki hienoa ottaa nimekkäältä porukalta 3pts Cottagelta, mutta ei tuo peli mitenkään silmää taaskaan hivellyt. Nyt odotellaan tietoa kuinka kauan Murphy tulee olemaan levossa, ja miten tuo tulee vaikuttamaan pelaamiseen. Itse melkein toivon että joko Gecov tai Kasami nostaa tasoaan, tai tammikuussa haaviin tarttuu hieman idearikkaampi ja nopeampi kaveri kuin tuo ikäloppu kaljupää. Kaksi kautta vielä ihan ok esityksiä, mutta mutta.. Toki tänään loi itselleen vetopaikan josta Reina pudotti ja Dempsey rankaisi :)

Etuhu on tosiaan omastakin mielestä Fulhamin keskikentän tärkein pelaaja. Hoitaa juuri ne kaikki helpot syötöt omille sekä riistää ja suojaa palloa. Viimekauden Hughesin joukkueessa sai erivapauksia nousta tekopaikkoihinkin, mutta eipä ole tuota näkynyt tällä sesongilla.

Viime vuonna taisi olla näihin aikoihin saman verran pisteitä kasassa, ja keväällä alkoi mukava nousukausi joka päättyi sijalle 8. Toivottavasti jotain sen tapaista olisi nyt tapahtumassa.
raita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, Fulham


Vastaus #188 : 06.12.2011 klo 11:56:13

tulipa sitten katsottua ihan kunnon valmistautumisella liverpuulin kaato eilen. Kun punaista korttia tuli niin olin varma ettei tuota onnistuta tyrimään ja mallikas maalihan sieltä tuli. pari paikkaa oli aikaisemminkin, mutta Reina pysäytti nuo yritykset.

Joka tapauksessa 3 pistettä tähän paikkaan entisestä top 4 jengistä on erittäin hyvä juttu ja tuo boostia koko sakille. Murphyn loukkaantuminen pistää palettia uusiksi, mutta ehkä nyt on uusien sankareiden aika nousta parrasvaloihin.
Kooname

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Ponnistus


Vastaus #189 : 06.12.2011 klo 17:27:42

Toisaalta Kasami ei kyllä alkukaudesta vakuuttanut millään tavalla. Tyri rankkarinkin Carling Cupissa Chelseaa vastaan. Oiskohan tää Gecov uusi ihmemies? Osaiskohan Dempsey pelata keskikentällä? Myöskin Ruiz on käsittääkseni sanonut että on omimmillaan 10-paikalla, mutta tuota kaveria en kyllä halua nähdä missään keskustan kaksinkamppailuissa. Vähän punttitreeniä kahvimaan miehelle.
Buc

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: mökkiläiset


Vastaus #190 : 07.12.2011 klo 14:34:05

Hieno voitto Liverpoolista! Kerrankin ottelu kääntyy vähän onnen ja vastustajan avustuksella Fulhamille, varmasti tärkeät kolme pistettä joukkueelle. Ihan hyvältä näyttää tuloksellisesti pari viimeistä peliä Valioliigasta, vierastasuri Emiratesiltä ja kotivoitto puppeleista.

Huhuissa ollaan tuomassa tammikuussa Dimitar Berbatovia lainalle Fulhamiin, jos kukaan ei Berbaa suostu ostamaan. Unitedin pitäisi myös maksaa puolet pelaajan palkasta. Huhut on kuitenkin vaan huhuja, mutta mielellään Dimitarin tasoisen pelaajan mökkiläisissä näkisi.
raita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, Fulham


Vastaus #191 : 08.12.2011 klo 14:47:20

Juuri tällaiset puheet mitä Ruiz tuon lähteen mukaan esittää on syitä jonka takia en juurikaan pidä Bryan Ruizista Fulhamissa. Todella kehnoja esityksiä ensimmäisen kauden puoliskon aikana.

http://www.givemefootball.com/premier-league/fulham-star-wanted-spurs-switch?

Rahan takia tuli Fulhamiin ja olisi halunnut Tottenhamiin, jee.

Ruiz pistettiin heti sanomaan Fulhamin sivuilla, että on tietenkin sitoutunut Fulhamissa pelaamiseen.
http://www.fulhamfc.com/Club/News/NewsArticles/2011/December/RuizStatement.aspx

Rafik Halliche on jossain määrin pyörinyt vielä Fulhamin toimiston nurkissa ja on nyt käynyt Glasgow Celticin testeissä pelaamassa täydet minuutit, saatamme päästä hänestä eroon tammikuussa.

http://www.eatsleepsport.com/fulham/halliche-set-for-hoops-switch-1350943.html


Stadionia ollaan ilmeisesti laajentamassa, tai ainakin yritetään miettiä yhdessä lähialueen asukkaiden kanssa miten se tehtäisiin tyylikkäästi tuhoamatta ympäristöä ja legendaarista stadionia.

http://www.fulhamfcstadium.com/
« Viimeksi muokattu: 08.12.2011 klo 15:05:52 kirjoittanut raita »
Cottager

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lahen linkkuasema


Vastaus #192 : 08.12.2011 klo 14:50:17

Juuri tällaiset puheet mitä Ruiz tuon lähteen mukaan esittää on syitä jonka takia en juurikaan pidä Bryan Ruizista Fulhamissa. Todella kehnoja esityksiä ensimmäisen kauden puoliskon aikana.

http://www.givemefootball.com/premier-league/fulham-star-wanted-spurs-switch?

Rahan takia tuli Fulhamiin ja olisi halunnut Tottenhamiin, jee.


Tänään oli pistetty uutista ulos toimistolta, jossa ylläoleva kiistetään... ota tuosta nyt selvää
http://www.fulhamchronicle.co.uk/london-sport/fulham-fc/2011/12/08/ruiz-committed-to-fulham-82029-29917246/
raita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, Fulham


Vastaus #193 : 08.12.2011 klo 15:05:33

Joo, editoin sitä tuossa äsken aikaisempaan viestiini. Jäi vähän paussille niin kesti lisätä. Pistin samalla stadionista asiaa myös.

Riverside Standia ollaan ilmeisesti laajentamassa/rakentamassa uudestaan. Kapasiteetti nousee n. 5000 katsojalla niin, että katsojakapasiteetiksi tulee 30000.
« Viimeksi muokattu: 08.12.2011 klo 15:38:31 kirjoittanut raita »
Cottager

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lahen linkkuasema


Vastaus #194 : 08.12.2011 klo 17:20:09

Riverside Standia ollaan ilmeisesti laajentamassa/rakentamassa uudestaan. Kapasiteetti nousee n. 5000 katsojalla niin, että katsojakapasiteetiksi tulee 30000.

Tuosta on ollut puhetta jo pitkään. Alunperin sitä odotettiin jopa täksi kaudeksi (näin muistelen), mutta talous notkahti (tms) ja jäi suunnitelmien tasolle. Olisi tervetullut lisäys, kunhan se tehdään Cottagea kunnioittaen.
Buc

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: mökkiläiset


Vastaus #195 : 09.12.2011 klo 11:20:32

Täältä voi käydä tarkastelemassa kaikenlaista infoa koskien juuri tuota Riverside Standin laajennusta.
raita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, Fulham


Vastaus #196 : 09.12.2011 klo 15:03:06

Jep, samaisen linkin laitoin tuossa ylempänä.

Näyttää kyllä ainakin piirustuksissa aika hienolta ja todella hyvä, että lähistön asukkaita kuunnellaan. Toivottavasti toteutuskin on samaa luokkaa kuin nuo suunnitelmat.
Kooname

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Ponnistus


Vastaus #197 : 10.12.2011 klo 20:48:25

Dempsey näemmä kunnostautunut oikein urakalla. Ensin rykinyt pallon omiin ja 87minuutilla tarjottiin sankarin viittaa ja tasoitusta pilkulta, mutta ei kelpaa. Toki vielä 90 minuutilla Swansea niitannut lopullisen 2-0.

....voi vittu saatana.
Billy the Badger

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ФК «Вітрила» Сілтавуоренранта


Vastaus #198 : 11.12.2011 klo 02:46:59

Kentällä on Johnson, joka pitää Valioliigan yhden kauden rankkarimaalien ennätystä. Kentällä on Ruiz. Kentällä on Frei. Kentällä on Riise. Kentällä on Orlando Sá, joka ainakin Chelseata vastaan Carling Cupissa oli designated spot taker. Kuka vetää rankkarin? Dempsey. En tiedä oliko Jol näin päättänyt, mutta Dempsey ei vain osaa vetää rankkareita. Olin jo aika varma ennen rankkaria että ei se maaliin mene.

Osoittaa taas hieman viimeistelijän (Gignac) tarvetta, kun Ruiz ja Johnson pääsivät kummatkin tuloksetta läpi. Murphya ei paljoa kaipailtu, paitsi rankkarissa. Hyvä taktiikka muuten tuo, että antaa vastustajan tehdä maalin ja sitten alkaa pelaamaan Ylos

Toisaalta, tämä oli niin fulhamish tulos kuin olla ja voi. Tasapeli Arsenalia vastaan, voitto Liverpoolia vastaan, seuraava ottelu Swanseata vastaan, odotuksena voitto, mitä tulee? Tappio. Otetaan sitten Munaa vastaan kolme pistettä jne.
Buc

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: mökkiläiset


Vastaus #199 : 11.12.2011 klo 11:37:19

En vaan ymmärrä, että mitä järkeä on lähteä pelaamaan vieraissa nollaanollaa kun vastassa on sarjanousija. Ei siis mitään Swanseata vastaan, ovat pelanneet ainakin niissä peleissä mitä olen tätä ennen nähnyt viihdyttävää ja hyvää futista. Ei minkäänlaista hyökkäyspeliä ennen tuota Swansean maalia, sen jälkeen kyllä alkoi ihan hyvä kiri ja jotain paikkoja saatiin luotua. No lopputulos ei taas yllätä yhtään.

 
Sivuja: 1 ... 7 [8] 9 ... 15
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa