Kas. Raahaudun viinilasiin itkemiseltäni – RIP liga BBVA jne. – foorumille, ja mitä löydänkään. Säkenöivää debattia jalkapallon syvimmästä sisällöstä.
(visca messi. hala cristiano)
Joku ruuvihan omasta päästäni varmaan puuttuu, mutta kyseiset kaverit kovettavat kentällä suunnilleen saman verran kuin
Wazzaroon ja Dirk Kuyt yhteisessä suihkussa. Messin tekemiselle jaksan sentään välillä hymähdellä huvittuneesti, Cristianon peli näyttää perustuvan nykyisellään lähes 100 prosenttisesti väkinäiseen, taktisesti köyhään toistoon.
(Yhdyn Gutin profetiaan siitä, että joukkueen todellinen "crack" on Özil. Coentraon ohella harvoja viimeaikojen hankintoja, jonka vaikutus on kokonaisuudessaan plusmerkkinen. Valtaosa muista sijoituksista olisi ollut menestyksen kannalta hedelmällisempää ohjata suoraan kilpailijoiden kassaan)
Toivottavasti Kaká'a ei myydä pois tässä siirtoikkunan vielä näinä viimeisinä päivinä.
Eri. Seuraavaksi järkevin ulostus yksijalkainen Nuudeli, hyvinä kolmosina Drenthe & Pedro León.
Tämä vuorostaan kertoo sen, kuinka paljon culet todellisuudessa piiloarvostavat Ronaldoa.
Edelleen en jaksa ymmärtää miksi kriittinen, asiallisesti argumentoitu näkökulma viittaisi automaattisesti piilo-yhtään-mihinkään. Lokeroinnille

Jokaisella maalilla on tasan yhtä paljon merkitystä, kun pohditaan La Ligan maalikuninkuutta.
Totta tietenkin, jos yllä oleva on se titteli, johon halutaan joukkueena panostaa, muutoin
hattutempuilla Zaragozaa vastaan tuskin on edes sen vertaa arvoa kuin yhdellä maalilla kovimmissa matseissa.
Olennaisinta ei tosin ole vastustaja vaan tulos. 4-0 osuma Villarrealin verkkoon on matemaattisesti aivan yhtä turha kuin 0-4 bottomkutosen vastaavaan.